دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٥/٢/۳۱

 

 

 

ب:حوزه علمیه میانخره

یکی دیگر از حوزه هایی که نقش اساسی در فرهنگ منطقه داشته در میانخره در 18 کیلو متری جنوب غربی خورموج بوده است.این حوزه در ابتدا با دعوت حاج سید محمد پدر آیت الله حاج سید علینقی دشتی از شیخ عبد النبی کار خود را شروع می نماید.سپس با وقفه چند ساله بعلت مراجعه حاج سید علینقی به نجف اشرف مواجه می شود و با مراجعت آقا از نجف به زعامت ایشان این حوزه رونق تازه ای می یابد و همگان را به فرا خوانی درس در این حوزه فرا می خواند و می فرماید:

     "....هر کس به نان و خرمای من راضی است به اینجا بیاید و درس بخواند"

علاقمندان زیادی به آن حوزه جذب شدند که بعضی از آنها عبارتند از:

        " شاگردانی نظیر ابراهیم مزارعی(صدیق)،سید محمد طاهر شهر یاری(شفیق) ،سید محمد صادق نبوی ،سید محمد باقر دشتی میانخره ای ،ملا محمد علی مزارعی ،سید عباس رکنی چارکی ،سید غلامحسین ابطحی چارکی ،سید عبدالله علوی و بسیاری از علما منطقه که جملگی مشهورند ،در محضر خود پروراند"

از جمله علمای بزرگ این حوزه حضرت آیت الله حاج میرزا احمد دشتی صاحب تفسیر _ روضه البهیه _ می باشد که مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) قم و استاد حوزه های علمیه نجف و قم می باشد و در ردیف مرا جع تفلید است

 

شنیده ها

_ حاکی از آن است که دکتر بهرام حاجیانی برای پست شهردار خورموج نامزد شده است ،دکتر حاجیانی رئیس شورای شهر خورموج و دارای دکترای دامپزشکی است.

 

_ طبق اعلام سایت خبری بندر دیر بزودی غلامرضا منتظری به عنوان شهردار دیر منصوب می شود. منتظری در حال حاضر مدیر جهاد کشاورزی دشتی است.

 

 

خبر

 به گزارش ایرنا ;حمید رضا باقری رئیس اداره برق دشتی گفت: از ابدای امسال تا کنون یک تن و 400 کیلو گرم از سیمهای شبکه برق شهرستان دشتی توط سارقان به سرقت رفته است.وی افزود سرقت سیمهای برق باعث قطع برق و سلب آسایش مردم و زیان رساندن به فعالیتهای اقتصادی از جمله چاههای کشاورزی می شود ،سارقان سیمهای برق را هر کیلو گرم سیم برق را به قیمت بیش از 86 هزرا ریال به فروش می رسانند.جالب است بدانید سال گذشته نیز سارقان حدود 2 تن از سیمهای برق مزارع و حاشیه شهر خورموج را به سرقت برده بودند.

 

پژو هش سرای دانش آموزی شهرستان دشتی  افتتاح شد. این پزو هش سرا ب دو سالن مطالعه دارای 740 جلد کتاب و 2500 نرم افزار علمی آموزشی در سه مقطع تحصیلی برای دانش آموزان علاقمند به امر پژو هش و تحقیق در زمینه های مختلف است.هم انک نیز 7500 نفر از دانشآموزان دشتی عضو این پژوهش سرا هستند.

 

به همت انجمن نمایش شهرستان دشتی مراسم "شبی با تئاتر مقامت" به مناسبت 3 خرداد روز آزاد سازی خرمشهر و با حضور جمشیدی فرماندار دشتی  و روسای ادارات شهرستان روز چهارشنبه برابر با سوم خرداد در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری برگزار می گردد.مهمترین برنامه این تجلیل از  "حسن صفری" هنرمند جانباز شهرستان است.

 

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی به مناسبت سوم خرداد مراسم "شب شروه" با حضور شروه خوانان استان روز پنج شنبه 4 خرداد در پارک فایز دشتی برگزار می می شود.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٢٩

 

حوزه های علمیه منطقه دشتی

 

توضیح: در سری نوشته هایی که از این وب نوشت می نگارم ،مطلبی برگرفته از مقاله "از حوزه و مکتب تا مدرسه در منطقه دشتی" حسین زارعی است که در مهر 1379 در اولین همایش دشتی در آئینه تاریخ ارائه شده است.

الف:حوزه علمیه کردوان

شاید بتوان گفت ابتدای

" مرحوم شیخ عبدالعلی در زمانی که قضیه سخت گیری نسبت به شیعه بحرینی به اوج خود رسد از آنجا با برادران مهاجرت می کند و می آید کنگان،آنها سه بردار بوده اند.بنا به درخواست رئیس فولاد -ازکردوان_ ظم له جهت یک نفر عالم برای کردوان،ایشان پس برادر خود به نام حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد موسس و پایه گذار علم در منطقه را به کردوان می فرستد و ایشان در آنجا مشغول تبلیغ و ارشاد و درس و بحث می شوند ،نامبرده دارای فرزندانی نیز بوده است به نام های حجت الاسلام آقای شیخ عبدالنبی بحرانی که سیطره فضل و کمال ایشان تمام منطقه را گرفته بوده ، هم دارای علم وفضل و هم در امر به معروف و نهی از منکر جدی بوده است.ایشان در کردوان حوزه علمیه تشکیل می دهند که از اطراف می آیند و در آنجا درس می خوانند.مدت ها این حوزه در کردوان و بعد انتقال به حیدری و از حیدری به بردخون انتقال یافت.فرزند دوم مرحوم شیخ حسین که ایشان نیز اهل فضل و کمال بوده است و در کردوان سکونت داشته و ایشان دارای فرزندانی نیز بوده است.از جمله مرحوم حجت الام شیخ احمد بحرانی که سلمان زمان و حاکم و قاضی علی الاطلاق منطقه دشتی بوده است.برادر شیخ احمد ،مرحوم حجت الاسلام شیخ محمد بحرانی نیز تحصیل کرده نجف بوده است که خیلی بافضل و اهل جود و سخاوت بوده است و بسیار گریه کننده در مصائب اهل بیت(ع).پدر حضرت حجت الاسلام حاج شیخ حسن امامی حجتی می باشد و فرزند سوم شیخ حسین،مرحوم حجت السلام شیخ عبدالله بوده است و دارای دو فرزند دیگر به نام های شیخ عبدالحسین و شیخ سلیمان بوده است که آنها مصلح و خدمتگزار مردم بوده اند.اما خود مرحوم شیخ عبدالنبی نیز دارای فرزندانی بوده است که همه اهل علم و بعضی آنها اهل اجتهاد بوده اند.مانند آیت الله شیخ علی ،آیت الله شیخ عبدالله ،حجت السلام شیخ عبدالرضا ،حجت السلام یوسف ،حجت السلام شیخ عبدالعلی و..."

و اکنون نیز بزرگانی مانند حضرت آیت الله شیخ حسن کردوانی و...در حوزه علمیه قم به افاضه فیض مشغولند

ی ترین حوزه های علمیه در منطقه دشتی در روستای کردوان شکل گرفته است که چگونگی شکل گیری آن به نقل از حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد امامی حجتی چنین می باشد:.

 

اخبار فرهیختگان

رکنی دبیر مدارس آتن- یونان

با خبر شدیم سید علی رکنی از دبیران با تجربه و سابق دشتی هم اکنون در مدارس ایرانیان مقیم آتن _ پایتخت یونان_ مشغول تدریس فیزیک است.رکنی از فرهیختگان فرهنگی دشتی و ازدبیران نمونه کشور است

 

خ

بر اینکه

_

 

طی برگزاری آیینی که با حضور دکتر انوری پور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد دکتر غلامحسین فقیه به عنوان ریاست بیمارستان زینبیه خورموج منصوب و از خدمات دکتر غلامرضا حاجیونی(ریاست سابق بیمارستان) تقدیر شد.در این آیین دکتر انوری پور گفت:60 نفر از پزشکان متخصصی که قرار بود در مناطق محروم و در بیمارستانهای استان بوشهر مشغول به کار شوند در محل کار خود حاضر نشده اند.

_ در راستای احیا و حفظ منابع طبیعی و جنگل کاری ،316 هکتار از اراضی شهرستان ،در ادامه چنگل چاچاهو و حاشیه کوه مند و در منطقه چاوشی طرح جنگل کاری اجرا خواهد شد.بد نیست بدانید جنگل چاچاهو در 7 کیلومتری جنوب خورموج در مسیر جاده لاور شرقی به مساحت 1000 هکتار بزرگترین چنگل دست ساز استان بوشهر است که 100 هکتار آن برای پارک در نظر گرفته شده است.

_

علیرضا مظفری دانش آموز سال سوم دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج موفق شد در جشنواره داستان نویسی استان از میان 120 دانش آموز برگزیده استان به مقام برتر برسد و به جشنواره داستان نویسی دانش آموزان کشور راه یابد.

_

طی حکمی از سوی علاءالدین موسوی رئیس هیات والیبال استان ،بهنام ابولی به عنوان سرمربی تیم منتخب والیبال امید استان منصوب شدند. ابولی دبیر تربیت بدنی دبیرستانهای خورموج است.جالب است بدانید تیم منتخب امید استان متشکل از فرزندان دشتی(قهرمان مسابقات والیبال امیدهای استان) است.

_

 رقابتهای بومی محلی بانوان شهرستان دشتی که با شرکت شش تیم برگزار شد و تربیت بدنی خورموج ،روستای سناء و روستای محمد آباد به ترتیب اول تا سوم شدند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٢٧

 

از هر دری سخنی

 

سپاس ویژه از:

دکتر پرویز حاجیانی ناخدا حمید کجوری ،سید علی رکنی ،عبدالله نجفی ،میثم رضایی ،مصطفی رضایی ،سيد محمد جواد رکنی .محمد جواد غریبی ،سید حسین مقامسی زاده ،رضا دشتی ،عبدالمحمد شعرانی ،سعید طلعتیان ،عادل تابناک ،ابریمو ،اضغر بهمنی ،هانی

 

استخدام عضو هیات علمی دانشگاه آزاد خورموج

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز خورموج به منظور تکمیل کادر هیات علمی از دارندگان مدارک دکترا و فوق لیسانس کامپیوتر(3نفر) ،برق(3نفر) ،عمران(1) ، حسابداری(3نفر) ،زبان انگلیسی(3نفر) ،معماری(3نفر) ،راهنمایی و مشاوره(3نفر) در مجموع 19 نفر را به صورت عضو هیات علمی تمام وقت دعوت به هکاری نموده است.متقاضیان واجد شرایط می توانند درخواست خود را با شرح مختصر سوابق به همراه مدارک لازم به دانشگاه آزاد خورموج ارسال کنند.این امر خود نوید استقلال دانشگاه آزاد خورموج را در آینده ای نزدیک می دهد که امیدواریم همراه با پیشرفت علمی و فرهنگی شهرستان همراه باشد.برای اطلاع عموم بد نیست بدانید شماره تلفن دانشگاه آزاد خورموج 6227945-0772 می باشد.

شهرستان دشتی قطب صنایع دستی استان بوشهر

استان بوشهر سالانه با تولید و صادرات 3500 متر گلیم رتبه نخست را در این صنعت در بازار جهانی به خود اختصاص داده است

تشکر از عبدالله نجفی

خواستم بدین وسیله سپاس وافر وبلاگ دشتی ها را از عبداله نجفی(مدیر داخلی و گرافیک هفته نامه سراج ساحل) به سبب مقاله ارزنده " ایران سرای من است " که در هفته نامه سراج ساحل (18 اردیبهشت 1385-سال سوم شماره 48)چاپ شده ،گویم.مقاله مذکور _ که خواندن آن را به همه دوستان توصیه می کنم _ بازتاب مقاله ای تحت عنوان "اینجا مردمان فقط دود خواهند خورد" به قلم حسن بدیعی که در هفته نامه صدای بوشهر (شماره137) ،به رشته تحریر در آمده است.در ضمن باید اشاره کرد که وجود چنین مقالاتی در سراج ساحل بسیار ضروری است.

عطار زاده و احداث بندر در

...

اظهارات عطار زاده نماینده بوشهر گناوه و دیلم مبنی برضرورت ایجاد بندری عظیم در میانه استان حدفاصل خورموج تا دیر قابل توجه است.از همین رو توجه شما را به خواندن آن جلب می کنم.

ادامه مطلب

 
. هم اکنون 1930نفر از بافندگان استان در صنعت گلیم بافی فعال هستند که شهرستان دشتی با برخورداری از 730 نفر بافنده رتبه نخست استان را دارا است.و با توج به مرغوبیت رنگ و نقش و بافت به کشورهای اروپایی خاصه آلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.همچنین صنعت عبا بافی نیز مختص دشتی و روستای کردوان است که هم اکنون 47 نفر با بافت سرانه هرنفر 30 هزار قواره 6.5 متری سالانه 9165 متر عبا تولید می کنند.بد نیست بدانید قیمت هرقواره عبا دو تاسه میلیون ریال است و عمده خریداران این محصول را شیوخ کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تشکیل می دهند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٢٤

 

وبلاگ و وبلاگ نويسان دشتي

 

بی مقدمه....
فهرست وار

1. این که وبلاگ چیه و چقدر اهمیت دارد بماند!! چرا که خود شما بهتر می دانید. از همین رو به دو تعریف زیر اکتفا می کنم "آیا تعریفات زیر کامل و درست است به عهده شماست"

تعريف دايره المعارف انكارتا: وبلاگ يا بلاگ توسط يك شخص يا گروهي كوچكي از نويسندگان كه علاقه مندي هاي خود را منتشر مي كنند، اداره مي شود. وبلاگ ها عموما حالتي غير رسمي و لحني نقدآميز دارند كه در آن لينك به مطالب ديگري روي اينترنت ديده مي شود.

تعريف فرهنگ مريام وبستر(1999): وب سايتي كه شامل نوشته هاي شخصي صاحب آن با رويكردي انتقادي تحليلي و انعكاسي است و اغلب داراي هايپرلينك است.
#در سال 1997 به نوشته هايي اطلاق مي شد كه نوشته هايي اطلاق مي شد كه به مسايل روزمره كاربران و يا چيزهاي جالب توجه آن را در بر مي گرفت#

2. وبلاگ یکی از 10 کلمه برتر سال 2004 بود
3. در هر ثانیه ، در دنیا ، یک وبلاگ جدید بوجود می آید.
4. طبق آخرین اطلاعات آمار بیش از 700 هزار وبلاگ در ایران وجود دارد.
5. با توجه به این که مطمنا تعداد وبلاگ های فرزندان دشتی بیش از این است ، اما باید در نظر گرفت که به لحاظ کیفی و کمی در رده های آخر استان قرار داریم.
6. بزرگترین مزیت وبلاگ دشتی ها _ با توجه به تعداد کم _ تنوع آنهاست که شامل علمی ،مذهبی ،فرهنگی ،هنری ،اقتصادی ، اجتماعی و ورزشی می باشد و بزرگترین عیب آنها عدم به روز رسانی و نظم است، چرا که هستند وبلاگهایی که از دو سال پیش دیگر به روز نشده اند.
7. بد نیست بدانید از وبلاگهای زیر چهار
تای آن از دبی به روز می شود و مدیریت آن به عهده دشتی های مقیم دبی است(اعتقاد، خورموج ،دستنویس،دشتی ها-رضایی)
8. فهرست ذیل بترتیب حروف الفبا است.

آرامش در حضور دیگران .................................................محمد باقر حاجیانی
اعتقاد.........................................................................سید حسین مقامسی زاده
بادوله..........................................................................بادوله
بازیگر..........................................................................محمد شاکری مطلق دشتی خورموج
بچه های زیارت.............................................................علی مشایخی
پانا دشتی...................................................................اکبر قائدی
خورموج.......................................................................سید حسین مقامسی زاده
داغ شقایق..................................................................محمد جواد صداقت
دستونیس...................................................................مصطفی رضایی
دشتی........................................................................محمد شاکری مطلق دشتی خورموج
دشتی آی کیو..............................................................محمد جواد غریبی
دشتی ها....................................................................میثم و مصطفی رضایی
دشتی ها....................................................................محمد شاکری مطلق دشتی خورموج
شعر دشتی.................................................................سید مصطفی هاشمی زاده
گزدراز..........................................................................محمد
ماندستان - کاکی..........................................................محمد حاجیانی
محله دشتی ها............................................................سعید طلعتیان
مدیریت صنایع و بهره وری................................................فریدون دشتی
من هم می بارم............................................................حسین تیموری
فایز.............................................................................####
هواشناس....................................................................محمد شاکری مطلق دشتی خورموج
هیت کوهنوردی دشتی...................................................حسین تیموری

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٢۳

 

 

 

باز هم مرگ

...حاج حسین آل بویه به رحمت خدا رفت.مرحوم آل بویه پدر دکتر شیخ علی آل بویه(مشاور وزیر آموزش و پرورش و...)،عبدالله آل بویه (دبیر دبیرستانهای قم - مدیر سابق دبیرستان ابوذر خورموج و...)حسن آل بویه(ریئس دادگستری شهرستان دیر) پدر بزرگ مهندس محمد آل بویه(دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات دانشگاه علم وصنعت و..) و... بودند.ایشان فردی مومن و فاضل بود.وی با ساخت حسینه در محله دشتی های خورموج بسیاری از مردم را در امور شرعی و دینی راهنمایی می کرد.وبلاگ دشتی ها _هرچند دیر _ اما مصیبت وارده را به فرزندانش که همه از مفاخران دشتی هستند تسلیت گفته و آرزوی علو درجات برای آن مرحوم مسئلت دارد.

شنیده ها

_ گزینه های مطرح برای مدیریت آموزش و پرورش دشتی از خلیل رضایی(دبیر دبیر ستانهای خورموج) حسین زارعی(مدیر دبیرستان ابوذر) محمد فولادی(دبیر دبیرستانهای بوشهر ،عضو سازمان دانش آموزی استان) نام برده می شود.

_ گزینه های مطرح برای مدیریت فرهنگ و ارشاد دشتی از سید نیام الدین حسینی(مسئول امور تربیتی دشتی) مهدی(حمید) نصیری(مربی پرورشی دبیرستان نمونه علامه طباطبایی) و اکبر بردستانی (مدیر فعلی فرهنگ و ارشاد دشتی) نام برده می شود.

خبراینکه

_ جلسه معارفه فرماندار دشتی با حضور استاندار برگزار شد و رضا جمشیدی به عوان فرماندار دشتی منصوب و از حسن ابراهیمی فرماندار سابق قدردانی شد

_ کتاب " حجت الا سلام و المسلمین سید محمد حسن نبوی به روایت اسناد ساواک " توسط مرکز بررسی اسناد تاریخ اداره کل اطلاعات استان بوشهر تهیه و چاپ شد.این کتاب مشتمل بر زندگی نامه ،اسناد ۀضمائمک و تصاویر می باشد.استاد نبوی از مفاخران فرهنگی سیاسی جنوب و دشتی است.

_ خانم بهزادی به عنوان مشاور بانوان استانداری معرفی شد.پیش از این خانم وسمقی عهده دار این سمت بودند.بد نیست بدانید خانم بهزادی تحصیلکرده حوزه علمیه قم و هم اکنون مدرس حوزه علمیه بوشهر و اهل دشتی است.

_ طی سری مسابقات والیبال دبیران دبیرستانهای استان که با شرکت 12 منطقه آموزش و پرورش استان در بوشهر برگزار گردید ،دبیران والیبالیست خورموج بعد از برازجان به مقام نائب قهرمانی دست یافتند و دبیران جم به مقام سوم رسیدند.

_ این روز ها طراحی و نقشه برداری گاز کشی شهر خورموج وارد مرحله تازه شده است ،چرا که بعد از نقشه برداری های اولیه در خیابانهای اصلی مراحل طراحی به کوچه های شهر نیز گسترش یافته است.و امید و باور گاز درا شدن شهر که داشت به آرزویی دست نیافتنی مبدل می شد به واقعیت بدل می شود ،شاید ملموسترین شکل باور را در نظر گرفتن انشعابات و تقسیمات گاز در ساخت خانه های جدید شهر به عینه میتوان مشاهد نمود.

ویژه

#در وب نوشت آتی به معرفی وبلاگ و وبلاگ نویسان دشتی می پردازم اگر وبلاگی از دشتی ها می شناسید درنگ جایز نیست معرفی کنید تا معرفی کنیم....

#با توجه به اعلام شرکت مخابرات کشور مبنی بر واگذاری بدون قرعه کشی سیمکارت در 223 شهر کشور از 27 اردیبهشت ،جالب است بدانید از این تعداد فقط 4 شهر استان بوشهر شامل می شود که شهرهای:آبدان ،بندر دیر ،خارک و عسلویه است.بد نیست بدانید سیمکارتهای 102 شهر دیگر نیز بدون قرعه کشی در خرداد واگذار می شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:۳٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٢/۱٧

 

دومين سا لگرد شهادت حجه الاسلام والمسلمين شيخ محمد حسن ابراهيمي

 

دو سال پيش در چنين روزي (1383.2.17)پيکر مطهر روحاني حجه الاسلام والمسلمين شيخ محمد حسن ابراهيمي بعد از 34روز در كشور گويان آمريكاي جنوبي توسط پليس كشف شد.شهيد موسس مدير و استاد كالج مطالعات عالي اسلامي امام جمعه جورج تاون گويان و يكي از  مفاخران جنوب ودشتي بشمار ميرفت.وي فرزند شيخ حسين ابراهيمي از واعظان خطه دشتي بود که سالها در كشورهاي سورينام ترينيدادوتوباگو گويان......مشغول تدريس اشاعه مذهب شيعه بود و در اين مدت مردم زيادي رااز اين به اسلام وشيعه گرويدند.استاد شهيد علاوه برزبان عربي به زبان انگليسي تسلط كامل داشت بطوريكه به تدريس طلا ب خارجي و  مترجمي در نهادهاي مختلف مي پرداخت.البته نتوانم او را و خدما تش را بطور كامل معرفي وشناسانم اما كاش واي كاش كه درچنين ايامي ياد و خاطره دانشمند وشهيد بين الملل در ديارش دشتي گرامي داشته مي شد.(آرزو بر جوانان عيب نيست)

گوشه اي از سوابق تدريس واجرايي:

-تدريس در مدرسه حجتيه (طلاب خارجي)       

-تدريس ادبيات عرب ومكالمه عربي اصول فقه ومكاسب محزمه در مدارس حوزه علميه قم                        

- فوق ليسانس روابط بين الملل        

ـ كارشناس كنگره جهاني اهل بيت(ع)

ـ  مترجمي سايتهاي سپاه در دوران دفاع مقدس 

-مترجمي بان انگليسي در سازمان حوزه ها ومدارس علميه خارج كشور

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/۱٥

 

 

 

پزشک در محله کللی ها

درحالیکه "شوراها" تولد چندسالگی خود را جشن می گیرند(دقیقاوبه ریزنمی دانم) روز دوشنبه 11اردیبهشت1385 شاهد حضور آقای مختار پزشک عضو شورای شهر(خورموج )در مسجد محله مون-مسجدولیعصر(عج)واقع در محله کللی ها-بودم که بعد از نماز مغرب و عشاء به ایراد سخن پرداختند ،که به شمئه ای و منتخبی ازسخنان ایشان اشاره می گردد: مشارالیه درطلیعه کلام ضمن تبیین نقش شوراها و نقش غیرقابل انکار این نهاد(به ذهن وی)کارنامه ای ازکارهای انجام شده توسط خود را تشریح نمود که درجای خود قابلیت نقد را داراست: -شورا تنها تریبون اعلام مشکلات مردم شهرستان دانست و از مدخلیت دیگر بخشهای شهرستان به شدت انتقاد نمود. -شورای شهرخورموج و البته خود را مردمی ترین عضو شورا دانست و ازشهروند مداری و اعاده حقوق تضیع شده شهروندان خورموجی درسالهای گذشته (حتی قریب به30سال گذشته)را نقطه عطف و قوت کار خود دانست. -پزشک ،با تکیه بر این که تمام کارهای انجام شده توسط وی با درنظرگرفتن دورنمای 30سال آینده خورموج صورت گرفته!! برساخت ساختمان جدید شهرداری در زمینی با مساحت بالغ بر 3هزارمترمربع در مرکز شهر خبرداد و افزود که بنای جدید شهرداری بایستی نمادی از مدنیت و فرهنگ خورموج باشد.ناگفته نماند که بنابرگفته وی "پزشک ،همچنان درجستجوی زمینی باویژگیهای فوق است!! "عضوشورای شهرستان ضمن اظهاری منحصربه فرد ونایاب در مسجد محلله کللی ها،این محله را بزرگترین چالش و اصلی ترین مشکل شهرستان دانست!! و افزود که جهت تغییر بافت این محله مبلغی بالغ بر3میلیاردتومان! درقالب تغییر بافت شهرهای قدیمی اختصاص یافته و در آتیه ای نزدیک پرداخت خواهد شد. -درخت گزصاحب دارد ولی نماینده شورا صاحب ندارد بخشی دیگر از سخنان پزشک درجمع نمازگزاران مسجد ولی عصر(عج)بود که وی تغییرنمای شهر را با ابتکار خود مبنی بر قطع درختان گز در سطح شهر و ایجاد تصاویری تصنعی را رویکردی نوین و جدید در ترسیم سیاق جدید شهر تلقی نمود که چند روز پس ازفیدبگ(بازتاب) سر از دادگاه درآروده و خطاب به قاضی دادگاه شهرستان عبارت " درخت گزصاحب دارد ولی نماینده شورا صاحب ندارد"را بر زبان جاری نموده است. مضافا اینکه وی با لحنی و ریتمی کاملا انتقادی ازمسئولان بومی که تریبونهای شهرستان در اختیار دارند گفت:که 50پرونده ای که دردادگاه شهرستان دارم نمادی ازخدمت صادقانه و بی غل و غش مختارپزشک به خورموجی هاست و هرگز در برابر افراد خاص که با رویکرد و باور قبضه نمودن حقوق حقه مردم قصد سوءاستفاده از مناصب را دارند کوتاه نیامده و نخواهم آمد و خدمت به مردم دشتی را والاترین نشانه تشخص خود می دانم.

به قلم:محمد جواد غریبی

 

عدم برگزاری مراسم تجلیل از فرمانداران سابق استان

شنیده ها حاکی از آن است که یه علت عدم در اختیار قرار ندادن سالن توسط اداره کل ارشاد و عدم تامین امنیت از سوی متولیان زیربط مراسم تجلیل فرمانداران سابق برگزار نخواهد گردید.بدینوسیله پیامی از برگزار کننگان مراسم رسیده که توجه شما را به آن جلب می کنم:

_ "با هماهنگی صورت گرفته و طبق اعلام قبلی در مطبوعات استان ،مراسم تجلیل از فرمانداران استان در روز جمعه مورخ 15 اردیبهشت در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج برگزار می گردد، متولیان مراسم که جمعی از دانش آموختگان و فعالان اجتماعی استان و دشتی بودند و به منظور از تجلیل از فرمانداران سابق استان و جمعی دیگر از مدیران برکنار شده شهرستانی و استان تدارک دیده شده بود و قرار بود در این مراسم تبادار و پورفاطمی سخنرانی نمایند.اما آنگونه که شنیده شده است مدیر کل تازه منصوب شده ارشاد(نصرالله شفیعی) طبق دستور ،سالن را در اختیار مراسم قرار ندهید!! و.....طی نشستی که پور فاطمی با زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری مبنی برعدم در اختیار گذاشتن سالن برای مراسم ،مدیریت ارشاد تنها دلیل در اختیار قرار ندادن سالن را برگزاری مراسم ارشاد و اولویت بندی به ارشاد و در ضمن عدم پرداخت هزینه جهت برگزاری مراسم ذکر کرد این درحالی است که سالن برای برگزاری مراسم یک هفته قبل رزرو و هزینه نیز قرار بود پرداخت گردد. در هرصورت عدم برگزاری مراسم تجلیل ار فرمانداران که مدیران نظام بوده اند آنهم در شهرستان فرهنگی چیست؟ و دانسته مانع برگزاری مراسم قانونی شده اند.جالب است بدانید مجتمع فرهنگی هنری خورموج از پروژهای عمرانی دوران استانداری تبادار است".

شنیده ها

_ حاکی از آن است که طی روزهای آینده جلسه معارفه فرماندار دشتی برگزار می گردد و رضا جمشیدی بعنوان فرماندار دشتی منصوب می گردد.جمشیدی پیش از این شهردار ناحیه 2 بوشهر(بهمنی) ، و با توجه به سرمربیگری والیبال شهرداری بوشهر و موفقیت والیبال شهرداری در مسابقات کشوری یکی از گزینه های مطرح مدیر کلی تربیت بدنی استان نیز بود.بد نیست بدانید از 9 شهرستان استان بوشهر تنها شهرستانهای دشتی و دشتستان است که فرماندار آنها تا کنون منصوب نشده است.

_ با توجه به تغییرات صورت گرفته در مدیران ارشد استان این روزها خبر از تغییر فرمانده انتظامی استان نیز به گوش می رسد.هم اکنون سردار شاملو فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/۱۳

 

از هر دری سخنی...

 

قهرمانی کشتی شهرستان دشتی و ...

طی برگزاری مسابقه استانی کشتی که در هفته گذشته در خورموج برگزار گردید.تیم شهرستان دشتی با اقتدار (همانند گذشته) موفق به کسب مقام قهرمانی استان بوشهر شد.در این سری مسابقات که به منظور اعزام تیم منتخب به استان کرمانشاه بر گزار شد شهرستان دشتی با کسب 6 قهرمانی از 8 وزن و 2 نائب قهرمانی با شایستگی بر سکوی قهرمانی ایستاد و ثابت کرد که دشتی قطب کشتی استان بوشهر است.اما قضیه به همین جا ختم نشد و متاسفانه مرکز نشینان استان به مانند گذشته _ با تاسف فراوان _ از اعزام سرمربی تیم شهرستان دشتی به مسابقات کرمانشاه خودداری نمود ،پیرو همین امر قهرمانان استان که 6 نفر آنان از دیارمان دشتی بودند به احترام مربی از اعزام انصراف دادند.اما جالب است که تیم 8 نفره استان را مربی همراهی کند که اصلا با 6 نفر از کشتی گیران هم به لحاظ فنی و قدرت بدنی و هم به لحاظ اخلاقی و اجتماعی آشنایی ندارد و این درحالی است که تیم ملی کشتی کشورمان به هنگام قهرمانی نفر حتما سرمربی قهرمان را به همراه کشتی گیر اعزام می کند.هرچند این اولین بار نیست که هیت کشتی استان چنین رفتاری را با دشتی داشته است اما تا کی ؟؟ مو همیشه گفتم "مرکز نشینان استان حق شهرستانهای استان را پایمال می کند و مرکزنشینان پایتخت حق آنها را " الا ایحال ضمن تبریک به قهرمانان دشتی ،بد نیست بدانید که طی سالهای اخیر از بدو تاسیس هیت کشتی شهرستان تا کنون در هر مسابقات استان که شرکت کرده مقام اول را کسب کرده است و دارای مقامهای ارزند کشوری شده اند. پس بی شک افتخار آور ترین ورزش شهرستان دشتی کشتی است با قهرمانانی چون عباس حاجی زاده ،جواد حاجی زاده ،حسین معصومی ،حسین غریبی ،محمد رضا باغبانی ،علی سلیمانی ،رضا الماسی و...(در وبنوشتی مفصل از افتخارات کشتی و کشتی گیران دشتی خواهم گفت)

 

ویژه:

_ طبق شنیدها ،طرح افزودن نمایندگان مجلس در وزارت کشور مطرح و استان بوشهر نیز از سری استانهایی است که طرح افزودن نماینده و حوزه انتخابی در آن مطرح شده است.بعبارتی دیگر پس از تصویب تعداد نماینده های استان از 4 به 5 نفر افزایش خواهد یافت.بنابراین به ترتیب پس از اجرایی شدن طرح ،استان بوشهر شامل 5حوزه های انتخابی:1.دیلم و گناوه 2.دشتستان 3.بوشهر و تنگستان 4.دشتی و دیر 5.کنگان و جم خواهد شد.

_ پس از طرح مسئله اسکان مدیریت و پشتیبانی پارس شمالی در شهرستان دشتی در محافل جنوب استان خاصه شهرستان دیر و طرح مسائل غیر واقع و دامن زدن به شایعه ها و بعضا توهین هایی که به مردم شهرستان دشتی در بعضی از وبلاگ های جوانان دیر مطرح شده است.به دلیل برخی مسائل امنیتی معذور به طرح مسائل در وبلاگ هستم. اما صمیمانه و عقلایی ،وبلاگ دشتی ها حق دفاع و مناظره را برای خود قائل است.بنابراین آماده بر طرف کردن شک و تردید و پاسخگوی شما دوستان دیری و دشتیاتی هستم .ایمیل من :mmotlaq@gmail.com

 

آخرین انتصابات استان ...

_ یوسفی به فرمانداری جم منصوب شد و حیدر ساجدی از فرمانداری جم رفت تا آخرین فرماندار دشتیاتی نیز رفته باشد!

_ پولادی فرماندار تنگستان شد تا تنگستانی ها بعد از مدتها فرماندار بومی داشته باشند. پولادی پیش از این سرپرستی دانشگاه پیام نور مرکز اهرم را برعهده داشت. پش از این حسنعلی بوستانی فرماندار تنگستان بود.

_ در اداره کل فنی و حرفه ای استان ،کازرونی جای خود را به خمسه داد.

خبر اینکه :

_ در پی استعقا فولاد همراهیان پور شهردار خورموج (برای چندمین بار اتفاق می افتد) استعفای ایشان مورد موافقت شورای شهر پذیرفته شد و رسما همراهیان پور از شهرداری خورموج رفت.شایان ذکر است شورای شهر مشغول رایزنی برای تعیین شهردار جدید هستند.بنابراین خورموج این روزها خورموج ،شهر بدون شهردار است!.

_ در اقدامی جالب علی مظفری بخشدار کاکی برکنار شد ،طبق شنیده ها بدون اطلاع قبلی و معرفی بخشدار جدید مظفری از بخشداری کاکی رفت تا کاکی ،بخش بدون بخشدار باشد.

_ طی برگزاری مسابقات هنری تئاتر مقاطع راهنمایی و دبیرستان دختران استان که در بوشهر برگزار گردید ،دانش آموزان دشتی افتخار آفریدند .این مسابقات که در دو بخش عروسکی و صحنه ای برگزار شد ،شهرستان دشتی تنها شهرستان استان بود که با ترکیب کامل در این مسابقات شرکت نمود و در پایان توانست در مقطع راهنمایی ،1.مدرسه راهنمایی شهید فرشاد فر مقام اول صحنه ای را به خود اختصاص دهد و به مسابقات کشوری تئاتر دختران دانش آموزان را یافت(بد نیست بدانید مقام دوم استان را نیز فرزندان دشتی ساکن کنگان کسب کردند) 2.تئاتر عروسکی مدرسه راهنمایی فرشاد فر هم بعد از شهرستان دیلم به مقام دوم دست یافت 3.تئاتر صحنه ای دبیرستان اشراق نیز بعد از بوشهر به مقام دوم دست یافت.وبلاگ دشتی ها این موفقیت را به مربیان و دانش آموزان شهرستان تبریک عرض می کند.

_ تاکنون بیش از 100 هزار تن گوجه فرنگی از مزارع دشتی برداشت شده است.برداشت گوجه در شهرستان دشتی از اول دی ماه شروع و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.بد نیست بدانید امسال 3700 هکتار از مزارع دشتی زیر کشت گوجه رفته است که بیشتر در آبادی های شنبه ،سنا ،بادوله و حومه خورموج و کاکی کشت می شود.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٢/۱۱

 

تجلیل از فرمانداران سابق استان بوشهر در خورموج

 

تجلیل از فرمانداران سابق استان بوشهر با حضور فرمانداران سابق همه شهرستانهای استان در خورموج برگزار می گردد.در این مراسم مهندس تبادار استاندار سابق و پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان به ایراد سخنرانی خواهند کرد.این مراسم روز جمعه 15 اردیبهشت در تالار مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می گردد. از دیگر سخنرانان مراسم ابراهیمی فرماندار دشتی به نمایندگی از فرمانداران سابق استان و اضغر منصوری نسب به نمایندگی از دانشجویان و فرهنگیان شهرستان دشتی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.از جمله برنامه های مراسم می توان به قدردانی از فرمانداران سابق استان و تجلیل از فرزندان دشتی که سابق براین دارای پست های ارزنده در استان بودند همچون مهندس آوراء(مدیر کل سابق سیاسی امنیتی استانداری) و تیموری (بخشدار ریز) اشاره کرد.از جمله مهمانان مراسم دادفر(نماینده سابق بوشهر گناوه و دیلم) و حاتمی (معاون سابق برنامه ریزی استانداری) و... می باشند.انتظار می رود که گرمترین و پر شورترین مراسم اصلاح طلبان را در خورموج شاهد باشیم.بد نیست بدانید مراسم به همت عده ای از دانش آموختگان دشتی :علی اسماعیل پور ،غلامرضا قربانی مقدم ،علیرضا تیموری و هادی اخلاقی برگزار می شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٩

 

از هر دری سخنی

 

صف از نوع علفی!

ما ایرانی ها با صف ،صف گرفتن ،صف ایستادن کاملا آشنا هستیم ،چرا که همه ما حداقل یکبار آنرا تجربه کرده ایم.به قولی ایران کشور صف است.

معمولا صف ها که گاهی آنرا (نوبت) گویند ، "به عقیده مو" به دو گروه صفهای محسوس و نا محسوس تقسیم می شوند.صفهای نا محسوس یا به عبارتی صفهایی که به چشم نمی آید و به دور از هیا هو های صف های محسوس است مانند :نوبت های(صف) ثبت نام موبایل ، اتومبیل ،وام و...اما صفهای محسوس به سه نوع اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی تقسیم بندی می شوند(هرچند می تواند نوع چهارمی نیز باشد که فرهنگی است که در کشور ما مشاهده نمی شود یا بندرت).صف های اقتصادی خود به دو دسته صف های کوپنی و صف های پولی تقسیم می شود ،صف های کوپنی(یارانه ای) که در آن پول حرف دوم را می زند و این چند ساله کمتر مشاهده می شود شامل:صف قند وشکر ،روغن ،برنج و... صف های پولی شامل:صف نانوایی ،شیر ،مینی بوس و... صف های سیاسی عبارتند از انواع صف های انتخاباتی مجلس ،شورا ،ریاست جمهوری و...صف های اجتماعی که غالبا برای ایجاد نظم و ترتیب صورت می گیرد شامل صفهای مدارس ،ورزشی .سربازی و...می باشد.اما خالی از لطف نیست که به صف های فرهنگی نیز اشاره ای کنیم و آن صف هایی که معمولا برای خرید کتاب ،رفتن به گالری یا موزه و...تشکیل می شود برای نمونه زمانی که جلد دوم هری پاتر در آلمان منتشر شد صدها آلمانی در مونیخ برای خریدن کتاب جدید هری پاتر تا پاسی از نیمه شب در صف بودند تا اولین افرادی باشند که شاهکار "جی کی رولینگ" را می خوانند ،مو نیز در کاشان صف طویلی برای مشاهده باغ فین دیدم.

صف مقوله ای جالب و در عین منحصر به فرد است که به نظر مو می تواند پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا رشته های جامعه شناسی ،علوم اجتماعی و...باشد.

در این جا از فرهنگ صف گرفتن ،صف ایستادن ،تاریخچه صف و... ننویسم چرا که خود مجالی دیگر طلبد.هم اینها را نوشتم تا گویم در شهر ما خورموج که کاریکاتوری از ایران است ،چند روز پیش صف منحصر به فردی دیدم که برایم بسیار جالب بود و مطمنم در هیچ یا شاید کمتر نقطه در کهکشان راه شیری ! آنرا مشاهده نمایید(همین خود بهانه نگارش راجع به صف شد).صف علفی صفی است که عده ای اهم از مذکر و مونث برای خرید علف(یونجه) برای احشام خود در صف می ایستند و جالب است بدانید مهمترین و تنها وجه اشتراک این صف با انواع دیگر صف پارتی بازی است! آری گر نمی دانی بدان که در سال2006میلادی یا 1385 خودمان عده ای برای تهیه مایحتاج احشام خود صف گرفته و در آن نیز بیماری مهلک پارتی موجوداست...(چه کسی گفت خورموج منحصر به فرد نیست؟!)

آخرین انتصابات...

_ طی جلسه ای که در ادراه کل صنایع و معادن استان برگزار شد اسماعیل مرحمتی به عنوان مدیر کل صنایع و معادن منصوب شدند.پیش از این محمد کاظم محمدی باغملایی عهده دار صنایع و معادن استان بوشهر بودند که در جلسه معارفه با ارائه گزارشی ميزان رشد رتبه و جايگاه استان بوشهر در بخش صنعت و معدن كشور را از رتبه ۲۷در سال ۱۳۷۹به‌رتبه ۱۶درسال ۸۴ و رشد اشتغالزايي از حدود ۹هزار نفر در سال ۷۹به حدود هشتاد هزار نفر در سال ۸۴را مهمترين شاخصهاي پيشرفت در اين بخش دانست.

_ بعد از مدتها بحث بر سر ابقا یا رفتن حسن قائد زاده فرماندار شهرستان بوشهر سرانجام جلسه معارفه محمد جعفر پور کبگانی برگزار و ایشان به عنوان فرماندار شهرستان بوشهر منصوب شد.پور گبگانی پیش از این معاون امر به معروف و نهی ازمنکر بسیج استان بود و اصالتا دشتی است.به همین منظور وبلاگ دشتی ها به ایشان تبریک می گوید.

 

خبر های کوتاه

_برابر گزارشات سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر و تجزیه وتحلیل به عمل آمده از نتایج کنکور سراسرس سال 84 دانش آموزان منطقه کاکی توانستند رتبه دوم را از نظر قبولی ،در بین 17 منطقه آموزشی استان بوشهر کسب نمایند. وبلاگ دشتی ها این موفقیت را به کلیه فرهنگیان کاکی تبریک می گوید.

_ در ارزشیابی آموزشی اداره کل نهضت سواد آموزی استان بوشهر شهرستان دشتی رتبه اول سواد آموزی را کسب نمود.

_ در گرد همایی شورا های اسلامی استان که در بوشهر برگزار گردید شورای اسلامی آبادی چاوشی به عنوان شورا اسلامی نمونه استان معرفی شد.

_ در سری مسابقات ورزشی بانوان استان که در مجموعه ورزشی شهید بهشتی بوشهر برگزار گردید بانوان دشتی بعد بوشهر و دشتستان به مقام سوم دست یافتند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٤٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٦

 

آخرین انتصابات در استان بوشهر

 

_ همانطور که قبلا در ستون شنیده ها آورده بودم. جلسه معارفه غلامحسین زارعی با حضور زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری در اداره کل تعاون استان بر گزار و ایشان به عنوان مدیر کل تعاون استان بوشهر منصوب شدند.

_ در نشستی با حضور دکتر ابراهیمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بر گزار شد دکتر محمودی به عنوان مدیر شبکه بهداشت شهرستان دشتی منصوب شدند.پیش از این دکتر حاجیونی مدیریت بهداشت دشتی را عهده دار بود.

_ در گرده همایی که با حضور مدیر دانشگاه پیام نور منطقه پنج کشور در دانشگاه پیام نور بوشهر بر گزار شد دکتر پولادی ریشهری مدیرکل سابق فرهنگ وارشاد اسلامی استان به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور بوشهر منصوب شدند.پیش از این پرهیزگار ریاست دانشگاه را عهده دار بود.

_ طی جلساتی که با حضورافراشته استاندار و عطار زاده نماینده بوشهر گناوه و دیلم در فرمانداری شهرستانهای گناوه ودیلم برگزار شد یزدان شناس و ستار پناهی به ترتیب فرماندار شهرستانهای گناوه ودیلم منصوب شدند.پیش از این دکتر دشتی(سرپرست) و زنده بودی فرماندار شهرستانهای گناوه و دیلم بودند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٢/٥

 

 

 

خورموج در سرچ

وقتی خورموج را سرچ می کنی ،گاهی به مطالبی بر می خوری که تو را می برد به جایی که می بایست بروی...رفتن و رفتن...

تازه مجروحمان را در آمبولانس گذاشته بودیم تا به عقب ببریم که یک موشک ما را هدف گرفت. چشم «محمد»، رفیق امدادگرمان، ترکش خورد. و این، آغاز سفری دیگر شد. روزهای نخست، در اردوگاه، نماز خواندن هم عقوبت داشت. محمد را به خاطر نماز شبهایش شکنجه میکردند. گویا اینک در گوشهای اتاق 2 در قاطع 2 اردوگاه 13 رمادی نشسته و با آرامش قرآن میخواند. اهل خورموج (استان بوشهر) بود. پدر و برادرش روزهای آغازین جنگ در خرمشهر اسیر شده بودند. شوهرخواهرش هم اسیر بود، باز از خندهروییاش کاسته نمیشد. تا میگفتیم «محمد آقا»!، میگفت: آقا فقط مولایم علی است. چون ناراحتی قلبی گرفته بود، نامش در فهرست اسرای تعویضی بود؛ اما بعثیها اسمش را خط زدند. روز 25 رمضان (سال 67ش) از ساعت 5 عصر که حملهی قلبیاش شروع شد، سر سجادهاش شروع کرد به قرآن خواندن. سر و صدا که کردیم نگهبان عراقی آمد و شروع کرد به فحش دادن. پافشاری کردیم. رفت که پزشک را خبر کند. فحش میداد و میگفت: بگذارید بمیرد، به درک! «محمد تندی» تکیه بر دیوار زده بود و لبهایش تکان میخورد. اشک از چشمهایش قطره قطره میریخت که افطار، سر سفرهی ساکنان بهشت. پزشک عراقی که آمد، دیر شده بود.محمد شهید شده بود.

از وبلاگ نجوای دل به مدیریت مجنون

شنیده ها

_ حاکی از آن است که غلامحسین زارعی رئیس شورای شهر کاکی و شهرستان دشتی بزودی به عنوان مدیر کل تعاون استان منصوب می شود.زارعی پیش از این دبیر خبر اداره کل صدا و سیمای استان بوشهر و کارشناس ارشد علوم سیاسی است.

_ علی عاشوری سرپرست دانشگاه آزاد مرکز خورموج تنها گزینه مطرح مدیرکل دفتر برنامه ریزی استانداری بوشهر است.عاشوری کارمند رسمی سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر و کارشناس ارشد جامعه شناسی است.

_با توجه به مخالفتهای پور فاطمی مبنی بر عدم هماهنگی با ایشان در مورد انتصاب پستهای حوزه انتخابیه(دشتی و تنگستان) ، معرفی فرماندار دشتی در هاله ای از ابهام است.این به خودی خود به ضرر شهرستان تمام خواهد شد.اما امید که هرچه زودتر بهترین گزینه را به عنوان فرماندار دشتی منصوب گردد!

_ احمد دهاز به عنوان سرپرست اداره کل صنایع دستی استان منصوب شدند.دهاز از فرزندان دشتی پیش از این معاونت اداره کل صنایع دستی را برعهده داشتند و سابقه مدیر کل صنایع دستی استان را نیزدر سوابق کاری خود دارند.وبلاگ دشتی ها به نوبه خود به آقای دهاز تبریک عرض وبرای ایشان آرزوی موفقیت می کند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٧ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]