دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٥/۳/۳٠

 

 

 

انتصابات

هفته گذشته عابدی به مدیریت کل اطلاعات استان منصوب شدند و از موسوی مدیر کل سابق تقدیر شد.بد نیست بدانید موسوی به وزارت خانه اطلاعات رفته است.

 

حسین حیدری به عنوان مدیر کل اداری مالی استانداری منصوب شدند.حیدری پیش از این مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بوشهر بودند.

 

فاریابی به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتی منصوب شدند و از غلامرضا منتظری تقدیر شد.فاریابی پیش از این کارمند جهاد کشاورزی دشتی و اهل آبادی شنبه است.

 

غلامرضا منتظری(مدیر سابق جهاد کشاورزی دشتی) به عنوان معاون اداری مالی جهاد کشاورزی استان منصوب شدند.منتظری اهل شهرستان دیر است.

 شنیده ها

از گزینه های مطرح مدیریت مخابرات استان بحرانی قائم مقام فعلی مدیر کل مخابرات استان است. در حال حاضر مهندس عمیدی مدیر عامل مخابرات استان بوشهر است.

 

انجمن اسلامی دانشگاه خلیج فارس در نظر دارند یادمان مرحوم سعید نیرو را همزمان با اولین سالگرد وفات وی برگزار نمایند.مرحوم نیرو جوان فعال ستاد دکتر معین خوموج بود که بامداد 26 خرداد ماه سال گذشته در یک حمله انتحاری فرد یا افرادی ناشناس با بمب دست ساز در ستاد دکتر معین دچار سوختگی 61 درصد شد و 10 مرداد ماه در بیمارستان مهر تهران به رحمت خدا رفت.

 

در پی دستور انتقال دفاترشرکتهای تابعه نفت از تهران به مناطق جنوب ،دفتر مرکزی مدیرت عملیات عمومی خارک از روز یکم تیر ماه جاری در جزیره خارک کار خود را آغاز و دفتر تهران کاملا فاقد کار اجرایی قلمداد می گردد.بد نیست بدانید در حال حاضر دفتر مرکزی مدیرت عملیات عمومی خارک در خیابان دکتر بهشتی- خیابان پاکستان واقع شده است

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/٢٤

 

 

 

آخرين انتصابات

مصطفی نژاد به عنوان فرمانده انتظامی استان منصوب شد.مصطفی نژاد از استاتيد  دانشگاه علوم انتظامی بوده است و اصالتی يزدی است. پيش از اين بهرام شاملو فرمانده انتظامی استان بودند.

زائر انگالی به عنوان مدیر کل برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری منصوب گردید.زائر انگالی کارشناس بانک سپه است.بد نیست بدانید پیش از این اعتمادی عهده دار این سمت بودند.

در جلسه ای که با حضور مديريت برق منطقه ای فارس برگزار گرديد.دکتر رضا دشتی به عنوان مدير کل توزيع نيروی برق استان بوشهر منصوب شدند و از زحمات حماميان مدير يت سابق تقدير شد.

بعد از گمانه زنی  و رايزنی های متعدد امروز در نشستی که با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و روسای مديران شهرستان دشتی در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهيد شهرياری خورموج برگزار گرديد  حسين باغداری به عنوان رئيس فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی منصوب و از زخمات اکبر بردستانی تقدير شد. بد نيست بدانيد باغداری از دبيران رياضی و اهل آبادی بخيری است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/٢۱

 

 

 

ياران دبستانی بعد از ۲۵ سال

در اقدامی تحسين برانگيز تعدادی از دانش آموزان ۲۵ سال پيش دبيرستان ابوذر غفاری خورموج دور هم گرد آمدند و بصورت نمادين به صف ايستادند و درکلاس درس به استادی سيد کوچک هاشمی زاده مدير وقت دبيرستان ابوذر نشستند وياد کردند خاطرات شهيد شهرياری و شهيد کازرونی و مرحوم هاشمی را

شنيده ها

يکی از گزينه های مطرح برای کانديداتوری مجلس خبرگان رهبری استان فاضل فردوسی نماينده ولی فقيه سابق استان و امام جمعه بوشهر است.

يکی از نهادهای نظامی شهرستان دشتی ۶۰۰۰ متر مربع زمين روبروی جهاد کشاورزی دشتی را که به  شهرداری متعلق است را به نام خود ثبت کرده است.

بزودی دفتر مرکزی ويژه اقتصادی پارس به بوشهر انتقال می يابد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/۱۸

 

 

 

اخبار فرهیختگان

نصیری دانشجوی دکترا

با خبر شدیم مجید نصیری خورموجی موفق به کسب پذیرش دوره دکترا شبکه های بیسیم از دانشگاهKTH  استکهلم سوئد شده است.نصیری از نخبگان دشتی دارای مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس ارشد شبکه های بیسیم از دانشگاه KTH  سوئد است.وبلاگ دشتی ها ضمن تبریک. آرزوی موفقیت ایشان را از خدای منان خواستار است.

 

آلبوم "روزگار کودکی " منتشر شد

آلبوم روزگار کودکی اثر آهنگساز فرهیخته دشتی عبدالمهدی حاجیانی منتشر شد.این اثر موسیقیایی با صدای امید غضنفر شاعر برجسته هم استانی و سروده هایی شاعر بنام منطقه کاکی ناصر جمالی حاجیانی و با آهنگ و تنظیم عبدالمهدی حاجیانی توسط موسسه فرهنگی هنری دیباذر منتشر شد.حاجیانی پیش از این نیز کتاب "شکارآهو" را که مجموعه ای از نت های ساز سه تار بود منتشر کرده بود.

 

8 کشته در یک تصادف

براثر برخورد دودستگاه خودرو پیکان و سمند که در جاده ساحلی خورموج دیر اتفاق افتاد 8 نفر کشته شدند.این حادثه که شب گذشته در فاصله 55 کیلومتری خورموج رخ داد 7 نفر از سرنشینان پیکان که همگی اعضای یک خانواده بودند و 1 نفر از سرنشینان سمند کشته شدند.به گزارش راهنمایی و رانندگی دشتی انحراف به چپ سمند علت بروز حادثه بوده است.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/۱٥

 

از هر دری سخنی

 

وبلاگ نویسی دکتر مصلح

با خبر شدیم دکتر عبدالمجید مصلح از فرهیختگان دشتی وبلاگی به نام مصلح و با عنوان "دانایی توانایی است" راه اندازی نموده است.دکتر مصلح پدر IT استان بوشهر که بعد استعفا از ریاست مرکز رشد و فناوری خلیج فارس و استانداری بوشهر به فراغ بیشتری دست یافته است، وبلاگی را مدیریت می کند که در آن به دغدغه های ذهنی خود که همانا IT ، مدیریت دانایی محور و... می پردازد.دکتر مصلح عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس است.سخن کوتاه و شما را به وبلاگ دکتر مصلح راهمنایی می کنم.

آتش سوزی پژو 405

روز شنبه گذشته ساعت 10:30 به وقت محلی پژو405 بعد از سوخت گیری از پمپ بنزین شماره 1 خورموج و در حال خروج از جایگاه سوخت متوجه شعله درب مخزن بنزین اتومبیل خود شد و بلا فاصله در مسافتی کوتاه متوقف و در پی خاموش کردن شعله ای شد که به نظر عادی می آمد اما بعد از لحضاتی زبانه های شعله سراسر پژو را فرا گرفت و دراین مدت عده ای کثیری که تا کنون چنین صحنه ای را ندیده بودند به دور اتومبیل حلقه زدند یکی با آتش نشانی را تماس می گرفت یکی نظر کارشناسی می داد دیگری صاحب پژو را دلداری می داد اما از اولین شعله مخزن شعله ورشدن پژو کمتر از 10 دقیقه به طول انجامید و بعد از لحضاتی پژو 405 صفر کیلومتر ساخت ایران خودرو به آهن پاره ای سیاه بدل شد!!

شنیده ها

- بعد از انصراف مهدی نصیری از قبول مدیریت فرهنگ وارشاد دشتی این روزها از عبدالکریم سرادار بعنوان شاخص ترین گزینه مدیریت ارشاد دشتی نام برده می شود.سرادار دبیر بازنشسته دبیرستانهای خورموج است.

- در پی عدم ابقا اکبر بردستانی و مطرح شدن گزینه هایی برای مدیریت ارشاد دشتی ،انجمن های فرهنگی هنری شهرستان در پی تهیه طوماری حاوی امضا اعضا انجمن ها مبنی بر ابقا اکبربردستانی مدیریت فعلی ارشاد شهرستان هستند.

- در پی مطرح شدن گزینه های متعدد برای پست مدیریت آموزش و پرورش دشتی از جمله خلیل رضایی ،حسین زارعی این روزها از غلامرضا نادری زاده بعنوان یکی دیگر از گزینه های مطرح نام برده می شود.

خبر

تیم تنیس روی میز بانوان معلول شهرستان دشتی متشکل از ریحانه میرخانی ،زهرا زیارتی ،مرضیه فرهادی ،الهام سقایی و سکینه صداقت موفق شدند به مقام نائب قهرمانی مسابقات تنیس روی میز بانوان معلول استان،انتخابی مسابقات کشوری دست یابند.

یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان دشتی باحضور اقشار مختلف در مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج برگزار شد.بدنیست بدانید شهرستان دشتی 86 شهید فرهنگی و دانش آموز تقدیم انقلاب کرده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/۱۳

 

با غان BAGHAN

 

آبادی از بخش کاکی                                         طول جغرافیایی:50درجه و 54 دقیقه شمالی     

عرض جغرافیایی:28 درجه و 12 دقیقه شرقی

ارتفاع از سطح دریا:112 متر مربع        در 69 کیلومتری جنوب شرقی کاکی واقه شده است            رودخانه باغان که به رودخانه مند منتهی می شود از شمال غربی و غربی آبادی می گذرد.               طبق آمار سال 1365ه.ش :190 خانوار و 950 نفر جمعیت      کارو پیشه:کشاورزی ،دامداری و باغداری       فراورده ها:گندم ،جو، مرکبات،تره بار،انار     رستنی ها : درختان گز ،گیاهان گل سفید،گل زرد و بونه      جانواران:گرگ ،روباه،آهو،بزکوهی ،کبک،خرگوش

 

باغان به علت موقعیت خاص جغرافیایی به لحاظ بعد مسافت از شاهراه اصلی تا کنون برای بسیاری از مردم نا آشنا می نماید.اما وجود استعداد های بالقوه و بالفعل باغان ،توجه لازم مسئولین شهرستان و استان را می طلبد که با نگاهی فرابخشی و جامع به باغان بنگرند و آنرا احیا و با تعمق بیشتر در امر باستان شناسی باغان همت گمارند.کما اینکه می توان باغان را به عنوان یک از آبادی های شاخص کشور معرفی گردد.

بی شک یکی از قدیمی ترین آبادی های استان بوشهر و حتی کشور روستای باغان است.هرچند تا کنون  - بمانند بسیاری از معرف های دشتی و استان بوشهر- مهجور ماند است ،اما در اینجا به طور مختصر به ذکر نکاتی هرچند کوتاه جهت معرفی باغان می پردازم:

1.وجود قدیمیترین قنات کشور با قدمت بیش از هزار سال و سد باستانی باغان با سنگ نبشته های روی آن که خود زمینه ساز کشف "رسم الخط،الفبای خلیج فارس شمالی" و دهها شواهد دیگر زمین شناسی خود بیانگر قدمت باغان و باطبع دشتی است.

2.ساخت  سد باغان _بزرگترین سد استان بعد از سد ریسعلی دلواری_که امید بسیاری از کشاورزان منطقه و همچنین تاسیسات پارس جنوبی است.تسریع در امر ساخت سد بی شک نقش ماثر در اقتصد و رونق باغان می نماید.

3.وجود مناظر دل انگیز منحصر بفرد مانند کنار رودخانه و دره خرس آباد خاصه در ایام آخر سال و بهار که میز بان بسیاری از مردم دشتی است،در هرچه زیباتر باغان کمک شایانی کرده است.

4.آیا می دانید تنها نقطه استان بوشهر که در آن برنج کاشته می شده است باغان بوده است که به گفته قدیمی ها برنج بسیار مطبوع و با کیفیتی نیز داشته است و از سوغاتی های مخصوص آن دوران بوده است.هنوز هم کشاورزی در باغان از رونق خاصی برخوردار است.

همه و همه نقش و اهمیت باغان را بیش از پیش در فرهنگ و اقتصاد منطقه معرفی می نماید پس لازم است مسئولین امر نگاه ویژه ای به باغان داشته باشند.  

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٢ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/۳/۱۱

 

 

 

آموزش و پرورش دشتی

 

سیر تاریخی اداره آموزش و پرورش دشتی به چهار دوره تقسیم می شود:

الف. از سال 1300تا 1313 ه.ش مدارس زیر نظر اداره معارف بوشهر بوده است.

ب. از سال 1314 تا 1327 مدیران مدارس با حفظ سمت مدیری به عنوان نمایندگی نیز انجام وظیفه نمودند.

ج. از سال 1328 تا 1358 نمایندگی به صورت مستقل ،امور مدارس شهرستان دشتی را به عهده داشته است.

د. از سال 1359 با توجه به جدا شدن دیر (تبدیل به  شهرستان در تقسیمات کشوری) ادراه آموزش و پرورش شهرستان دشتی مدارس شهرهای خورموج و کاکی ،بخشها و روستاهای تابع را برعهده داشتکه در سال 1374 بخش کاکی که یکی از نمایندگی های آموزش و پرورش شهرستان دشتی بوده است.مستقل  و به منطقه تبدیل شده است.

نمایندگان  اداره فرهنگ و روئسای آموزش و پرورش شهرستان دشتی

 

1.میرزا محمود حامدی                2. سید محمد صادق نبوی        

 3.سید علی اکبر بهزادی         

۴.محمد رایان پور(1329)             ۵.محمد گنجو(1338)      

۶.سید علی اکبر بهزادی(1339)         ۷.سید حسین بهزادی(1339)      

8.محمد بعرالعین(1348)                 ۹.محمد فتح الله زاده(1348)         

۱۰.جلیل مهری نژاد(1355)             ۱۱.غلامرضا منصوری(1355)      

۱۲.عبدالحمید روانبد(1355)       ۱۳.محمد حسین جمالی(1356)      

۱۴.سید عبدالرسول موسوی نژاد(1357)       1۵.عبدالله صابر دشتی(1359)      

۱۶.احمد رزمی(1361)                        1۷.عبدالمجید عباسی(1365)     

 ۱۸.علی میمنی(1367)                    ۱۹.غلامحسین هادی پور(1374)   

2۰.غلامرضا حاجی نژاد(1374)      ۲۱.سید خلیل هاشمی(1374)          

 2۲.ماشاءالله عالی حسینی(1375)     ۲۳.حسین تیموری(1377)                     

 ۲۴.اسدالله تاجدینی(1382)       

 

 

آب و هوای  خورموج

با توجه به نزدیک شدن به تابستان هوا روز به روز گرمتر و رطوبت هوا افزایش می یابد.از هیمن رو در یک ماه گذشته دمای خورموج بین 16 تا 46 درجه سانتیگراد و رطوبت آن بین 7 تا 77 درصد در نوسان بوده است. در این مدت به میزان 3 میلیمتر بارندگی داشته است.بد نیست بدانید در یک ماه گذشته خورموج گرمترین نقطه استان بوده است.

 

 

خبر

-          زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در بازدید از روستا های کوهپایه مند گفت:با توجه به استعداد ها و قابلیتهای این منطقه در زمینه کشاورزی،دامداری آبرسانی به این روستا ها باید در اولویت برنامه ها باشد.عباسی مدیر آب و فاضلاب روستا یی دشتی:برای تکمیل مطالعات طرح آبرسانی روستاهای کوهپایه مند 300 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که برای اجرای این پروژه که 13 روستا را شامل می شود 25 میلیارد ریال اعتبار لازم است.زیراهی مدیر امور آب استان نیز تاکید کرد در صورت بهره برداری از طرح آبرسانی کوثر مشکل آب شهرستان دشتی برطرف می گردد.

 

-          "عبدالمجيد شجاع" نماينده دشتستان، "پورفاطمي" نماينده دشتي و تنگستان، و"شكراله عطارزاده" نماينده بوشهر به وزير جهاد كشاورزي براي رسيدگي به عزل و نصبهاي بدون معيار و بدون هماهنگي با مديريت ارشد استان تذكر دادند

 

-          بمناسبت گرامیداشت سوم خرداد مسابقات فوتسال پایگاهای مقاومت استان با حضور 13 تیم از سراسر استان در سالن شهید مهدوی خورموج برگزار گردید که در پایان پایگاه مقاومت شهید عاشوری خورموج به قهرمانی رسید.

 

-          براساس آمار موجود از ابتدای آغاز فصل خرید گندم در استان بوشهر تا پایان اردیبهشت ماه کشاورزان استان 92 هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل داده اند.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۳٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/۳/۸

 

اخبار و شنيده ها

 

خبر

-          به گزارش ایرنا; رئیس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان دشتی:از ابتدای سال 84 تا فروردین امسال 462 نفر از جویندگان کار که دراین اداره ثبت نام کرده اند جذب صنایع نفت و گاز و مراکز صنفی استان شده اند. ضرغام شهریاری افزود:تا کنون سه هزار و 246 نفر از جوانان جویای کار در این اداره ثبیت نام کرده اند و 960 نفر نیز با ارسال نامه به ریاست جمهوری تقاضای اشتغال كرده كه با تقاضاي اكثر آنان بدليل نداشتن مهارت و تخصص مورد نياز موافقت نشده است.

-           

استان بوشهر رتبه پنجم ضریب نفوذ تلفن همراه و ضریب نفوذ رتبه هفتم تلفن ثابت کشور

   - مسئول شرکت مخابرات استان :ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بوشهر 11.27 درصد است که از این شاخص رتبه پنجم کشوری را دارا است.هم اینک 92 هزار مشترک تلفن همراه در استان بوشهر وجود دارد و 124 هزار متقاضی نیز در انتظار دریافت سیم کارت هستند.ابراهیم عمیدی افزود:همچنین 305 هزار تلفن ثابت در استان بوشهر فعال است.از همین رو ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان بوشهر 31.72 است که در این شاخص نیز مقام هفتم کشوری را به خود اختصاص داده است.وی اشاره کرد:تمام شهرهای استان بوشهر نیز تحت پوشش ارتباط اینترنتی و دیتا هستند که امسال نیز 67 روستای پرجمعیت استان تحت پوشش این خدمات قرار می گیرند.وی گفت: تعداد معدودی از روستا های زیر 10 خانوار استان بوشهر فاقد تلفن ثابت هستند که با برنامه ریزی تا پایان شهریور امسال همه روستاهای زیر 10 خانوار دارای تلفن خانگی خواهند شد.

 

- احمد شيخياني سرپرست شهرداری خورموج در نشست شهر سالم شهرستان دشتی گفت:امسال از تبصره‌هاي بودجه و از رديف تملك دارايي‌ها شش ميليارد و ۲۴۰ميليون ريال به شهرداري‌اختصاص يافته‌كه اكثرا براي تكميل طرحهاي نيمه تمام هزينه خواهد شد

 

- در پی آتشسوزی که در منطقه عشایری و جنگلی  "آسمانک" و " تنگ سدر" در 35 کیلومتری خورموج اتفاق افتاد بیش از 60 هکتار از مراتع و جنگل های منطقه در مدت 8 ساعت طعمه حریق شد.علت آتشسوزی هنوز معلوم نشده است.

 

شنیده ها

# حاکی از آن است که بزودی جلسه معارفه مدیر کل برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار و زائر انگالی به مدیر کل برنامه ریزی منصوب می گردد.زائر انگالی کارشناس بانک سپه است.بد نیست بدانید پیش از این اعتمادی عهده دار این سمت بودند.

 

#علی عاشوری برای پست مدیريت تامین اجتماعی استان معرفی شده است که در صورت تايید به عنوان مدیر کل تامین اجتماعی استان منصوب می شود.عاشوری سرپرست دانشگاه آزاد خورموج و کارمند اداره کل آموزش و پرورش استان است.وی دارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشگاه تهران .فرزند شهید حاج محمد عاشوری و فرزند دشتی است.

 

#علیرضا سعادت به عنوان بخشدار خارک معرفی شده است و بزودی به عنوان بخشدار خارک منصوب می شود.سعادت دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان آلمانی از دانشگاه تهران و فرزند دشتی است.

 

#بزودی حیدری مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بوشهر به عنوان مدیر کل اداری مالی استانداری منصوب می شود.

 

#در پی درج مقاله در یکی از هفته نامه های استان مبنی بر نا کار آمد بودن سید حسین معروف رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان به قلم آقای "خ"،بازرگانان بوشهری با تهیه نامه جهت تنویر افکار عمومی و شفاف سازی فرد مورد نظر را به مناظره دعوت کرده است. بدنیست بدانید به اذعان بسیاری از بازرگانان معروف از موفقترین روئسای اتاق بوشهر است.

 

#بزودی جلسه معارفه مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی برگزار و مهدی(حمید) نصیری به عنوان مدیر فرهنگ و ارشاد دشتی منصوب می گردد.نصيری مسئول پرورشی دبيرستان نمونه علامه طباطبايی در حال حاضر اکبر بردستانی مدیر فرهنگ و ارشاد دشتی است.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٢٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/٦

 

 

 

ه:مکتبخانه حیدری

با حضور شیخ عبد النبی بحرانی در روستای حیدری قبل از بردخون این منطقه نیز از مجامع علمی منطقه می شود و شیخ مسجدی را نیز در این محل بنا می کند که فعلا جای آن باقی است.

مدتی هم شیخ علی بن شیخ حمود جد عاشوری هاو از مکتب داران دشتی که عده زیادی از علماء منطقه تحصیلات مقدماتی را نزد او گذرانیده اند در این محل مکتب داشته است.

 

ی:خورموج

خورموج نیز از دیر باز مهد علم وادب بوده است.مکتب خانه ها و قلعه خوانین و حسینیه میرزا جایگا ه های بسیار رفیع علمی بوده اند و کسانی مانند میرزا جعفر خان حقایق نگار خورموجی(بزرگترین مورخ دوره قاجاریه) صاحب کتا بهایی همچون آثار جعفری ،حقایق المصیبت ،نزهه الخبار و حقایق الاخبار ناصری در سطح ملی و بین المللی مطرح بوده اند. اما با مراجعت محمد خان دشتی از نجف و به دست گرفتن مسئولیت اداره منطقه دشتی با جمع آوری بزرگان و علما در گرد خود رونقی به محافل علمی بخشید.که حتی از تهران معلم خط را دعوت کرده تا آموزش نوسوادان این منطقه دهد.بزرگانی مثل معتقد اهرمی در خورموج  درس خوانده اند.و زمانی شیخ عبدالنبی بحرانی ،ملا حسن کبگانی  و..در انی محل فیض می رسانده اند.

توضیح:البته در دیگر مناطق دشتی از جمله کاکی ،شنبه ،کاردنه ،مسیله جات ،بحیری ،منقل و..کم و بیش فعالیتهایی وجود داشته است که امید در پژوهشهای بعدی ارائه می گردد.

 

 

شبکه بوشهر و کاکی

 

پیش در آمد

برنامه ای تحت عنوان "دیار ما " پنج شنبه شب(شوجمعه) هر هفته از سیمای استان بوشهر پخش می گردد و به معرفی شهرها و مناطق استان از منظر تاریخی ،جغرافیایی و فرهنگی می پردازد. از آنجا که پیگیر برنامه مذکور هستم - از برای شناخت بیشتر استانم، این بار به نظاره نشستم  برنامه سازی سیمای استانمان را !!

 

پنج شنبه شب گذشته (1385.3.4) برنامه مذکور به کاکی اختصاص داشت از همین رو خشحال شدم.اما در پایان پخش  بسیار تاسف خوردم (چرا که از دید بزرگان نشناساندن به زبد شناساندن است)تاسف نه از کمبودهای شهر - که بیشمارند - و نه از مردمانش - که نجیبند و صبور-  بلکه از برنامه سازان سیمای استان...چرا که برنامه ای را تهیه کرده بودند که هرگز نشانی از کاکی که همه می شناسند نبود.کاکی دیار نخبگان و فرهیختگان ،دیار رتبه های زیر 100 کنکور سراسری،دیار دانشجویان دانشگاه های تهران ،اصفهان و...،دیار اساتید دانشگاه ،دیار سادات و...دیاری که جوانانش به لحاظ فتح قله های علم و فرهنگ آن را " کاکیفرنیا " می نامند. سخن کوتاه اما شمایی که برنامه را ساخته ای توصیه می کنم به لحظی تفکر و مطالعه!! شاید هم برنامه ای را پخش کردید تا بدانیم و ثابت کنید هنوز در سیمای استان بوشهر

 "بحران سلیقه بیداد می کند!"

 

در پایان با ذکر خاطره ای _از یکی از دانشجویان داشگاه تهران_ و چند سوال و منتظر جواب

 ] استاد پروازی داشتیم - که به شیراز و اصفهان می رفت - همیشه می گفت: من خیلی دوست دارم بدونم کاکی کجاست و کاکی ها چی می خورن و معلماشون کی هستن ،چون همیشه تو کلاسام حتما یکی یا چند تا از بچه های  کاکی هستند[

 

1.آیا فرهنگی صاحبنظری نبود تا تاریخ و فرهنگ... کاکی را به شما بشناساند.

2. به رسم همیشگی برنامه تان آیا نخبه در این دیار یافت نشد تا او را معرفی نمایید؟

3.آیا در کاکی فقط سبزی فروش و بقال هست؟ که هست اما کاش بهتر می نگریستی چشم ها را باید....

4.اگر وقت را بهانه ای است که نیست ، چرا که پخش تصویر شیلنگ آب در پارک و گنجشک آنهم بیش از 10 بار تکرار ،دیگر جای بهانه زمان  نیست.

5.آیا کاکی تنها یک مکان باستانی دارد؟ آیا حتی نام بردن آنها مشکل است؟یا...

نکته: محض اطلاع برنامه ساز محترم،برابر گزارشات سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر و تجزیه و تحلیل به عمل آمده از نتایج کنکور سراسرس سال 84 دانش آموزان منطقه کاکی توانستند رتبه دوم را از نظر قبولی ،در بین 17 منطقه آموزشی استان بوشهر کسب نمایند.

 

ویژه:

*سعید طلعتیان از نخبگان دشتی و از اولین وبلاگ نویسان دشتی به تازگی وبلاگی را اندازی کرده به نام محله دشتی ها که در وِیژه وبلاگ نویسان دشتی معرفی شد.وی که دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی تهران است در آخرین وب نوشت وبلاگ خود به یکی از نخبگان استان بوشهر و دشتی در زمینه علم ریاضی پرداخته که با وجود سن کم مدارج علمی را پشت سر گذاشته  و در آستانه ورود به دوره  دکترا است.بیش از این نگویم و شما را به وبلاگ محله دشتی ها راهنمایی می کنم....

 

*منتظر وب نوشت ویژه کاکی که به معرفی تاریخ ،جغرافیا ،فرهیختگان و آثار باستانی منطقه کاکی می پردازد ،باشید. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٠٢ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/۳/٤

 

 

 

د:حوزه علمیه بردخون

شیخ عبدالنبی بحرانی در اواخر عمر خود در بردخون ساکن و حوزه علمیه ای را بنا می نهد.وی که معاصر محمد خان دشتی ،ملا حسن کبگانی و... بوده است و ظاهرا عرب بوده از بحرین به منطقه دشتی آمده است زیرا ظاهرا ملا حسن کبگانی به طنز خطاب به ایشان چنین گفته با شد:

      "یک چند عرب بودم مستور و عزب بودم               بی شور وشغب بودم باهول وهرب بودم

      چندی به طلب بودم و زتاب به تب  بودم               در نخل رطب بودم با ذوق  و طرب  بودم

      ....."

آقای زنگویی نیز در جلد پنجم شعر دشتی و دشتستان چنین می گوید:

  " شیخ عبدالنبی بحرانی از مجتهدان طراز اول بوده که در زمان محمد خان دشتی در بردخون دشتی سکونت داشته و در آنجا حوزه علمیه دایر کرده بود که حدود دویست نفر در آن مدرسه به تحصیل علوم دینی اشتغال داشتند و عمده مخارج حوزه و هزینه طلاب از طرف محمد خان دشتی ظابط خورموج که خود یکی از ظابطین با نفوذ و تحصیل کرده نجف اشرف بوده تامین می شده است.وی اعلام کرد که هرکس در حوزه علمیه شیخ عبد النبی بحرانی تحصیل کند از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف خواهد بود"

این حوزه در جنگ دلیران تنگستان و دشتی با استعمار انگلیس نقش اساسی داشته است.(که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده است) شیخ عبد النبی حکم جهاد صادر کرده است و خالو حسین دشتی و همراهان بنا به فتوای ایشان راهی جنگ شده اند.در این زمینه مرحوم استاد محمد جواد حامدی شاعر معروف خورموجی چنین می سراید:

            "چه سال خووی ووخت خشی بی                  جهاد ما چه جنگ دلکشی بی

             چه شیخ  عبد نوی واوی    خوردار                  که اندن  انگلیسیا   دور    دلوار

             نوشت حکم  جهاد و    موهر شکه                 خالو حسین بوین مردم بوهرشکه

             سوینی گه به  اذن شیخ   دشتی                  شتاوی روونه دلوار    گشتی...."

همچنین شیخ عبد النبی نظارت کامل بر امور شرعی در درگاه محمد خان دشتی داشته است که به یک مورد آن اشاره می شود:

    _ هنگامی که در بردخون حضور داشته و مطلع می شود که یک نفر توسط محمد خان اعدام شده است به اطرافیان خود می گوید تحقیق می کنم چنانچه به نا حق کشته باشد حکم قتل محمد خان را صادر می کنم ولی وقتی به محل می رسد برای ایشان ثابت می شود که حاک اعدام بر اساس موازین شرعی بوده است.

 

 

انتخابات خبرگان بوشهر و...

با نز دیک شدن به انتخابات خبرگان رهبری تحرکات سیاسی اجتماعی نامزدها عینیت بیشتری می یابد.از اقصی نقاط استان خبر هایی مبنی بر اقدامات لازم و فضا سازی مناسب توسط کاندیدها و حامیانشان در حال انجام است.از همین رو بد نیست بدانید:

 _ احتمال عدم کاندیداتوری آیت الله نمازی(نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری) روز به روز قوت بیشتری می گیرد.

 

_ از کاندیدهای مطرح استان آیت الله حسینی بوشهری(مدیر حوزه علمیه قم) است که به گفته حامیانش از حمایت ویژه آیت الله نمازی برخوردار است.آیت الله حسینی بوشهری فرزند دیار بردخون است.

 

 _ آیت الله حسینی بوشهری از حمایت قاطع مردم جنوب استان خاصه دشتی و دیر برخوردار است.

 

 _ از دیگر کاندیدای مطرح آیت الله ایمانی(نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر) است.هرچند احتمال کاندیداتوری ایشان بسیار ضعیف است.اما شنیده ها حاکی از کاندیداتوری ایآت الله ایمانی در انتخابات خبرگان آتی است.آیت الله ایمانی فرزند دیار کازرون است.

 

خبر اینکه

-          دومین همایش تجلیل از ایثارگران دشتی با حضور رحیم زاده مدیرکل صدا و سیمای استان و مسئولان شهرستان در مصلی نماز جمعه خورموج برگزار شد.

 

-          حجت الله رحیم زاده در دومین همایش تجلیل از ایثارگران گفت: تا پایان خرداد ماه شبکه خبر و آموزش در دشتی راه اندازی می شود و با این راه اندازی ، دشتی اولین شهرستان استان است که تحت پوشش شبکه آموزش قرار می گیرد وی افزود; درصورت رفع مشکل فنی دکل مخصوص بزودی شهرستان دشتی تحت پوشش رادیو معارف قرار خواهد گرفت.  

 

ویژه

وبلاگ دشتی ها _ با هدف شناساندن نخبگان دشتی _ از کلیه اندیشمندان و فرهیختگان دشتی و...خواستار اطلاع رسانی و انعکاس جهانی ،در قالب "اخبار فرهیختگان" است ،از همین رو دشت شما را به گرمی می فشارد از برای ارسال و اعلام موفقیت ها اعم از قبولی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد ،دکترا و...،کسب مقام و رتبه علمی فرهنگی هنری،چاپ مقاله در ژورنال ها ،کنفرانس ها و...،چاپ کتاب ،احراز پست ومنصب ،راه اندازی سایت و وبلاگ و.....

پس منتظریم

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٦ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۳/٢

 

از هر دری سخنی

 

ج:درازی

روستای درازی با قدمت تاریخی خود از مراکز مهم علمی منطقه محسوب می شده است. وجود بزرگانی مثل آیت الله حاج غلامحسین مجتهد دشتی از شاگردان حضرت آیت الله میرزای شیرازی در درازی به آن محل اهمیت خاصی داده است. که محمد حسین رکن زاده آدمیت در کتاب دانشمندان و سخن سرایان فارس در مورد زندگی نامه میرزای علی شریف دشتی می نویسد:

" پوشیده نماند که درازی آن زمان مر کز تعلیمات دینی و عربی بوده است"

کسانی دیگر مثل شیخ علی بن حمود کتابهایی مانند نان و حلوای شیخ بهایی ،یوسف و زلیخای جامی ،گلستان سعدی ،دیوان حافظ شیرازی ،ابواب الجنان و معراج السعاده نراقی و نساب السبیان تدریس می نمودند.البته ایشان در درازی و چاووشی مکتب داشته اند. و بزرگانی مثل علی شریف دشتی(معارف) ،ملا حسن میرزا منشی محمد خان دشتی ،ملا محمد علی مزارعی از شاگردان آیت الله حاج سید علینقی دشتی و... در آن منطقه در زمینه گسترش علم نقش داشته اند.

به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شهادت حسین در گویی(سنگر ساز بی سنگر)

" تماس گرفته بودند و گفتند: باید بیایی خانه آخر هفته مراسم عروسیت مهیاشده حجله دامادیت...،خواهرانش می گفتند: گرچه مادرمان نیست، ما که هستیم حتما بیا ; اما حسین گفته بود:بعد از عملیات- بیت المقدس- می آیم...و حسین آمد اما بی سر و حسین آزادی خونین شهر را ندید همانگونه که محمد(جهان آرا) ندید" محمد نبودی شهر آزاد گشته....

تقابل سنت و مدرنیته در خیابان مطهری

چند روز پیش هنگام غروب آفتاب خورموج ،ساکنان شهر شاهد منظره ای زیبا و منحصر به فرد در خیابان مطهری بودند.گوشه ای از مراسم اصیل ازدواج شهر شهنی ها یا همان کولی های معروف ، از همین رو بیش از نیم ساعت خیابان مطهری- روبروی مطب دکتر امینی - با بار ترافیک بالا کاملا مسدود شد.اما یک ترافیک خوش آیند چرا که این بار به میمنت و زیبایی مراسم ازدواج شهر شنی ها ،شادی به روح همه خورموجی ها تزریق شد و لبخند صورت همه را شکفت تا برای یک لحظه هم که شده بدور از تشریفات معمول شاهد مراسمی اصیل باشند و شهر شنی ها بدور از توجه همگان مراسمات خویش اجرا نمودند تا به همگان گویند هنوز حافظ میراث اجدادشانند.

پارک خاموش کودک

پارک کودک یکی از قدیمی ترین و سرسبزترین! پارکهای خورموج است که با توجه به موقعیت مناسب مکانی(جنب مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری-دانشگاه پیام نور و...) همیشه مورد توجه خورموجی ها بوده است.از همین رو کمتر زمانی است که فردی در آن به تفریح ،مطالعه و..نپردازد ،خاصه آخر هفته ها که بسیاری از خانواده ها ناهار و شام خود را نیز در آنجا صرف می کنند.اما پارک از روشنایی بی نصیب است چرا که شباهنگام بیشتر به کابوس شبیه است تا پارک!! امید است متولیان امور شهری به این امر توجه جدی داشته باشند.

انتصابات

_ طی مراسمی که با حضور معاون حقوقی گمرکات کشور و آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان در سینما کانون برگزار شد.عبدالمهدی تمجیدی به عنوان سرپرست اداره کل کمرکات استان منصوب و از علی مددی جهرمی مدیرکل سابق تقدیر شد.بد نیست بدانید تمجیدی فرزند دشتی و پیش از این معاون گمرکات استان بوشهر را بر عهده داشت.وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب تمجیدی را به ایشان تبریک گفته و آرزوی موفقیت ایشان را از خدای منان خواستار است.

_ طی مراسمی که با حضور معاون سازمان ملی جوانان کشور برگزار شد ایمان عطارزاده به عنوان مسئول نمایندگی سازمان ملی جوانان و مشاور استاندار در امور جوانان منصوب و از دکتر بهروزی مسئول سابق تقدیر شد. عطار زاده اهل دیلم و برادر زاده شکر الله عطار زاده نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم است.

شنیدها

بعد از استعفاء! تبادار از مسئولیت منطقه ویژه اقتصادی پارس شمالی ،پرویز سرخوش مدیر آب و فاضلاب شهرستان شیراز(مدیر کل سابق آب و فاضلاب استان بوشهر) از گزینه های مطرح مدیریت پارس شمالی است.سرخوش از فرزندان دشتی است.

از گزینه های مطرح و معتبر فرماندهی انتظامی استان سردار جمشیدی است. جمشیدی از فرزندان دشتی است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۱٢ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]