دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٥/٤/۳۱

 

گزارش خبری

 

- پل مند 3 که بر وری رودخانه مند ساخته می شود، به طول 700 متر و 28 دهنه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.پل مند سه با هزینه اولیه 49 میلیارد ریال در حال ساخت است، اما این پروژه میدیتی به علت بدی آب هوا متوقف شده است.بد نیست بدانید پل مذکور به موازی اولین پل و به منظور کاهش بار ترافیکی محور آزاد راه چغادک - عسلویه در حال ساخت است..

توضیح:

اولین پل بزرگی که بروی رودخانه مند احداث شد به قیل از انقلاب برمی گردد که توسط شرکت آلمانی ساخته شد.که بسیار مستحکم بنا نهاده شده است که تا کنون که بیش از قریب به 30 سال از ساخت آن می گذرد دوام خود را حفظ نموده است.

 پل دوم نیز با که در مسیر بوشهر دیر توسط شرکت پیمانکاری کرشه ساخته شد که مشخصات فنی پل شامل :طول پل در حدود 145 متر كه شامل 7 دهانه 70/20 متري است ؛ تابليه پل از 7 تير نيمه پيش‌ساخته بطول 50/20 متر و به ارتفاع 80/1 متر و عرض بال 65/1 متر تشكيل شده كه همراه با دال بتن مسلح درجا و پياده‌روهاي بتني و دست‌انداز عرضي بالغ بر 80/11 متر را ايجاد نموده است.

 

- روستای کردوان دشتی مرکز تولید عبا در استان بوشهر است. بطوریکه سال گذشته با تولید 500 قواره عبا به ارزش 200 هزار دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

توضیح:

عبا بافی از صنایع دستی است که با پشم و کرک شتر به شیوه سنتی تولید می گردد و به دلیل دوام و ثبات رنگ و مرغوبیت جنس آن از بهترین

نوع تولیدی آن در جهان محسوب می گردد.

 

- به گزارش ایرنا ،فرماندار دشتی در کمیته اشتغال شهرستان گفت: امسال 176 میلیارد ریال از محل اعبارات زود بازده به این شهرستان اختصاص یافته است.رضا جمشیدی از روند کند جذب اعتبارات اختصاصی توسط دستگاههای اجرایی در قالب طرحهای زود بازده انتقاد کرد.معاون سازمان كار و آموزش فني و حرفه‌اي استان بوشهر نيز گفت:ازاين پس همه طرحهاي اشتغال زادرقالب بنگاههاي‌اقتصادي زودبازده كه اعتبارآنها كمتراز يك ميليارد ريال مي‌باشد درشهرستانها مطرح و به تصويب مي‌رسد

 

- به گزارش ایرنا ،مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: بی سوادی در شهرستان دشتی از سال 83 تا 84 به کمتر از22 درصد به کمتر از 9.88 درصد کاهش یافته است.اسدالله تاج الدینی در گردهمایی آموزش یاران سواد آموزی دشتی افزود:11 هزار 503 نفر بی سواد بالای 10 سال در شهرستان دشتی وجود دارد.وی گفت : امسال سه هزار 507 نفرسواد آموز در قالب 278 کلاس سواد آموزی و 974 نفر نیز در قالب طرح فراگیر در شهرستان دشتی باسواد می شوند.کارشناس مسئول سوادآموزی شهرستان دشتی نیز گفت: امسال در 20 روستای دشتی طرح پاکسازی بی سوادی اجرایی و تا پایان سال جشن باسوادی در این روستاها برگزار می شود.

 

- در ستون شنیدنی های هفته نامه نصیر بوشهر آمده است که:حجه الاسلام و المسلمین مصلح ،امام جمعه خورموج در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی ،درخصوص حفاری نفت سنگین مند و بردن امکانات و تجهیزات آن تذکر داد و همچنین گفته است:پارش شمالی که همسایگان ما نسبت به آن چشم طمع دارند، با توجه به این جزئ حوزه شهرستان دشتی می باشد با ید نسبت به در اختیار گرفتن آن تلاش بشتری شود.امام جمعه افزود: تنها امید مردم دشتی، همین پارس شمالی است و همسایگان می توانند از آن بهره ببرند.

 

ویژه:

پیش از این در اخبار فرهیختگان از انتشار آلبوم موسیقی "روزگار کودکی" توسط نوازنده و آهنگساز فرهیخته دشتی عبدالمهدی حاجیانیخبر داده بودیم.به همین دلیل هفته نامه نصیر بوشهر مصاحبه مفصلی با وی انجام داد است که توجه شما را به آن جلب می کنم:

مصاحبه نصیر بوشهر  با عبدالمهدی حاجیانی 
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٢۸

 

 

 

انتصابات

مسکن و شهرسازی

طی حکمی از طرف محمود سعیدی کیا وزیر مسکن و شهرسازی ،علی مقاتلی به عنوان ریئس سازمان مسکن و شهرسازی استان بوشهر منصوب شدند.پیش از این محمدرضا باقری فرد عهده دار این سمت بودند.علی مقاتلی از فرزندان دشتی است ،به همین دلیل وبلاگ دشتی ها با افتخار به ایشان تبریک گفته و آرزوی موفقیت می نماید.

میراث فرهنگی و گردشگری

طی برگزاری جلسه تودیع و معارفه دکتر احمد دشتی به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان معرفی شد و از خدمات اردشیر محمدی باغملایی مدیر کل سابق تقدیر شد.دکتر دشتی دارای دکترای تاریخ و پیش از این سرپرست دانشگاه آزاد گناوه و مدتی نیز سرپرست فرمانداری گناوه بوده است.دکتر دشتی اهل گناوه است "هرچند وی اصالتا اهل دشتی است"

معاونت فرمانداری دشتی

در هفته ای معاونین فرمانداری و بخشداران شهرستانهای دیر، کنگان، گناوه و دیلم منصوب شدند.در روز پایانی هفته ساعت 13 فرمانداری دشتی حال و هوایی دیگر داشت که حتی باگذر از درب فرماندری دشتی ،تعداد کثیر اتومبیل های دولتی و شخصی و پلاکاردهای به رنگ روشن حاکی از خبری می نمود و آن نشستی بود که با حضور زینبی معاونت سیاسی امنیتی استانداری ،جمشیدی فرماندار دشتی ،مصلح امام جمعه خورموج و کلیه روسای ادارات شهرستان و تعداد قلیلی خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری دشتی برگزار گردید و زارع به عنوان معاونت فرماندری دشتی منصوب گردید.در این نشست زینبی معاونت سیاسی امنیتی استانداری که با گرمای خاصی صحبت می نمود  ،گفت: با توجه به موقعيت مناسب براي كار، تلاش و سازندگي ضمن‌استفاده ‌از اين فرصت بايد عقب ماندگيهاي موجوددر استان رفع شود وی افزود با توجه به موقعيت حساس مسوولان کشور بايد بدون تنشهاي سياسي،گروه گرايي و حزب گرايي به  توسعه استان گام بردارند.وي اظهار داشت: رفع مشكلات مختلف جامعه بدون هماهنگي همدلی و وحدت همه مردم با هر گرايش سياسي امكان پذير نيست.علی زینبی از وجود گرایشات سیاسی شدید در دشتی انتقاد کرد و آن را باعث عقب ماندگی دشتی دانست.

حاشیه:

+ زارع:از دانش آموختگان مهندسی راه وساختمان دهه 60 از دانشگاه علم و صنعت است. و سالها به عنوان کارشناس فنی در استانداری بوشهر و فرماندی دیر مشغول به خدمت بوده است.بد نیست بدانید وی اهل آبادی کردوان است.

+ اکثر پلاکاردهای تبریکات ،که از حسن انتخاب زارع حکایت می کرد و بر روی دیوار فرمانداری نسب شده بود از آن مردم کردوان بود. جمعی از اصولگرایان کردوان ،جمعی از فرهنگیان کردوان و جمعی از اصولگرایان بادوله...

خبر

خورموج قهرمان مسابقات هندبال بانوان شهرستانهای جنوبی استان شد.طی برگزاری مسابقات هندبال بانوان با حضور 8 تیم از شهرستانهای جنوب استان که در سالن شهید مهدوی خورموج برگزار شد.تیم هندبال بانوان خورموج در مسابقه پایانی موفق شد با نتیجه 20 بر 8 تیم هندبال بانوان کاکی را شکست دهد و به مقام قهرمانی دست یابد.

جمشیدی فرماندار دشتی به همراه گروهی به مناسبت هفته بهزیستی به منزل حسین داودی رفتند و از مسائل و مشکلات وی جویا شد.بد نیست بدانید داودی طی سالهای اخیر قهرمان و رکوردار دوی 200 متر معلولان کشور است.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۳٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٢٤

 

از هر دری سخنی

 

افتتاح فرستنده(۲

...و با طرح اين مسئله كه فرماندار هرچه زودتر معاون خود را منصوب نمايند تا در تسريع كارها در شهرستان مفيد واقع شود با توصيه به فرماندار;كه لازم نيست با تمام اقشار مختلف مشورت نمائيد كه در اين صورت به اجماع كامل نخواهيد رسيد بهتر است فردي كه مي تواند با خود شما كار كند را منصوب نماييد.پورفاطمي ضمن اشاره به مسئله بودجه اختصاصي 75 ميليون تومان به شهرستان تا كنون خواستار افزايش ضريب نفوذ پارس جنوبي به شمال استان به جاي گسترش ضريب نفوذ به جنوب(لار و لامرد و گاوبندي) شد تا در اين صورت بودجه هاي بيشتري از اين را به شهرستانهاي شمالي استان تعلق گيرد.وي در پايان سخنان خود با اشاره به انتقال دكل هاي حفاري منطقه عملياتي نفت سنگين كوه مند اشاره كرد و گفت طي روزهاي آينده دكل ها به خوزستان انتقال مي يابد در حاليكه هيچ عكس العملي و مقاله اي در اين زمينه منتشر نشده است و اينجانب در هيمن مورد عصر سه شنبه(1385.4.20) با وزير نفت در كميسيون انر‍ژي ملاقات دارم و دراين زمينه ازوي بابت اين قضيه جواب خواهم گرفت. پس از پور فاطمي رحيم زاده مدير كل صدا و سيماي استان بوشهر، دكتر علي عسكري معلون توسعه و فناوري رسانه اي صدا و سيما سازمان صدا و سيما به ايراد سخنراني پرداختند .در پايان با تماسي كه با مركز فرستنده كوه مند برقرار شد فرستنده هاي شبكه هاي خبر و آموزش به صورت رسمي در شهرستان دشتي افتتاح شد.

نفت سنگين کوه مند و پورفاطمي

وزير نفت سه شنبه هفته گذشته با حضور در كميسيون انر‍ژي مجلس شوراي اسلامي به سوال نماينده مردم دشتي و تنگستان در خصوص علت توقف طرح توسعه ميدان نفتي كوه مند پاسخ داد.حجه الا سلام و المسلمين پورفاطمي طي گفتگويي جزييات بيشتر اين سوال را اين گونه تشريح كرد:در اجراي ماده 193 آئين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي از وزير نفت خواسته بودم جهت پاسخگويي به اين سوال كه چرا طرح توسعه ميدان نفت سنگين كوه مند كه در سالهاي گذشته بر اساس مطا لعات خود وزارت نفت شروع شده است اخيرا متوقف شده و مسئوليت هزينه هاي انجام شده در اين منطقه برعهده چه كسي مي باشد. نماينده مردم دشتي و تنگستان ادامه داد: متاسفانه علاوه بر توقف اين طرح ،مسئولين وزارت نفت در اقدامي ديگر دستور خروج تاسيسات شركت ملي نفت را از منطقه عمليات كوه مند نيز صادر كرده بودندكه اين موضوع شديدا افكار عمومي حوزه انتخابيه اينجانب را نگران كرده بود بنابراين سيد كاظم وزيري هامانه وزير نفت در كميسيون انرژي حاضر شد و با مستندات و توجيهاتي كه ارائه كرديم خوشبختانه توافق خوبي بين ما ، وزير نفت و اعضاي كميسيون انرژي صورت گرفت.وزيري هامه هم اعلام كرد وزارت نفت نه تنها قصد تعطيلي ميدان نفتي كوه مند را ندارد بلكه مي خواهيم با دعوت از گروهي از كارشناسان خارجي و ناز سنجي مناسبتر ،دستگاه ها و تجهيزيات مطلو بتري را براي ادامه آن طرح به آن منطقه وارد نمائيم. عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي اظهار اميد واري كرد:با ادامه اين طرح و از سرگيري دوباره فعاليتهاي نفتي در آن منطقه ،شاهد اشتغالزايي و توسعه شهرستان دشتي باشيم.

۴کشته در تصادف...

دوشب پيش اتوبوسي كه از تهران به مقصد عسلويه در حركت بود در ساعت 20:30 شامگاه در 20 كيلومتري جنوب خورموج واژگون شد و 4 مسافر از 24 مسافر آن كشته و 20 نفر ديگر به شدت زخمي شدند.كه به بيمارستانهاي خورموج و بوشهر انتقال داده شدند. به گزارش پليس راه خورموج خواب آلودگي راننده علت بروز حادثه بوده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٢۱

 

 

 

عذر از...

در کامنت قبلی به دلایل نامعلوم بسیاری از دوستان از گذاشتن پیام منصرف گشتند که جا دارد از دوستان عذر خواسته و امید که تکرار نشود.

افتتاح فرستنده های شبکه های خبر و آموزش

مراسن طبق معمول همه مراسمات برگزار شده در ایران با تاخیر (۳۵ دقیقه)  با  مجری گری خاص سید نیام الدین حسینی شروع و با سخرانی جمشدی ادامه یافت که وی ضمن خوش آمدگویی در خواست افتتاح فرستنده های شبکه های ۴ رادیو معارف رادیو مجلس رادیو سلامت شد.پس از ایشان پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان با ذکر پیشینه ای از پیگیری ها خود در زمان دولت خاتمی و تقدیر ویژه از دولت خاتمی. کوهستانی (مدیر سابق صدا و سیمای استان) .کردان(معاون سابق پارلمانی صدا وسیما  و مهندس ضرغامی مدیریت سازمان صدا و سیما در مورد افتتاح فرستنده های شبکه های خبر و آموزش  پرداخت.و بلافاصله  و ارد مباحث سیاسی شد....

ادامه در پست بعدی

میتوانید گزارش خبری ایرنا را راجع به افتتاح بخوانید...

مطلب ایرنا

انتصابات

- حبیب الله سعید نیا از اعضای هیت علمی دانشگاه خلیج فارس به عنوان ریاست دانشکده علوم انسانی دانشگاه خلیج فارس منصوب شده است.سعید نیا اهل دشتی و دارای مدرک کارشناسی ارشد تاریخ است. وبلاگ دشتی با افتخار به سعید نیا تبریک گفته و آرزوی موفقیت ایشان را خواستار است. 

- محمد فولادی از دبیران خورموجی به عنوان مسئول حراست استانداری بوشهر منصوب شدند.پیش از این مهرجو عهده دار این سمت بودند.فولادی دارای کارشناسی روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبايي تهران است.وبلاگ دشتی به فولادی تبریک گفته و آرزوی موفقیت ایشان را خواستار است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٤/۱۱

 

 

 

سپاس ويژه

ميثم رضايي ، مصطفي رضايي ،سعيد طلعتيان ،محمد جواد غريبي  ،سيد صادق فقيه حسيني ،سيد حسين مقامسي زاده ،ابريمو ،داغ شقايق ،تينا ،نصيبه ،پرند ،ديانا ،كيمياگر ،يوسف صبحاني نسب ،آرمان ،سياوش مهربد ،نصيري ،عبدالمحمد شعراني ،همفري بوگارت ،سيد علي ركني ،سيد محمد جواد ركني ،پرهام ،عادل تابناك ،عبدالله نجفي ،علي ،مهسا و سلما  و بهروز بهنام

 

 

راه اندازي شبكه آموزش و خبر در دشتي

قرار است فردا يكشنبه با حضور پور فاطمي نماينده دشتي و تنگستان ،زينبي معاون سياسي امنيتي استانداري ،رحيم زاده رياست صدا و سيماي استان و مسئولين شهرستان پخش شبكه آموزش  و خبر رسما در شهرستان دشتي آغاز گردد.

 

توضيح خبر:

-          شهرستان دشتي اولين شهرستان استان است كه تحت پوشش شبكه آموزش قرار مي گيرد.

-          راه اندازي شبكه ها با يرگزاري مراسم وي‍ژه در سالن مجتمع فرهنگي هنري شهيد شهرياري خورموج برگزار مي گردد – گزارش مراسم را در وبلاگ خواهيد خواند.

-     پيش از اين قرار بود افراشته استاندار استان نيز در مراسم شرکت نمايند که به علت تداخل با شرکت مجمع استانداران کشور در اين مراسم شرکت نمی کنند.

  

 

آب و هواي خورموج

 طي يكماه گذشته آب و هواي خورموج همچون ماههاي ديگر داراي نوسانات بالايي بود بطوريكه دماي خورموج بين 17 تا  48 در جه سانتيگراد در نوسان بوده است. بعبارتي 31 درجه  سانتيگراد نوسان كه نادر است.و در همين مدت رطوبت هوا بين 7 تا 88 درصد در نوسان بوده است.

 

توضيح خبر:

- در طی يکماه گذشته خورموج بعد از چاهکوتاه گرمترين نقطه استان بوشهر بوده است.

- بد نيست بدانيد آمار بلند مدت نشان دهنده  آن است که  دماي خورموج بين 3- تا 54 درجه سانتيگراد در نوسان است كه اين پديده در سراسر جهان نادر است يعني 51 درجه سانتيگراد نوسان.

 

 

نائب قهرماني واليبال نوجوانان خورموج

مسابقات قهرماني واليبال نوجوانان استان كه در خورموج وبا حضور 8 تيم برگزار شد. با قهرماني تيم نوجوانان آبپخش به پايان رسيد. در اين سري مسابقات تيم جم با شكست سعد آباد به مقام سومي مسابقات دست يافت.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٢٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٧

 

شهيد سيد مير بهزاد شهرياری

 

امروز برا بر با هفتم تیربیست وپنجمین سالگرد شهادت آیت الله بهشتی وهفتاد ودو تن از یارانش درحزب جمهوری اسلامی ایران می باشد.

شهید سید میر بهزاد شهریاری نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی مردم رودباران(دشتی.تنگستان.کنگان.دیر)فرزند سید جلیل القدر و شاعر بزرگ خطه جنوب ودشتی سیدمحمد طاهر(شفیق) شهریاری بعنوان یکی از اعضا فعال حزب جمهوری اسلامی در این تاریخ به شهادت رسید.

گاهشمار زندگی  سردار شهید شهریاری

1335.1.5: تولد.روستای بحیری.شهرستان دشتی.

 : فراگیری قرآن نزد آخوند زائرغلام شکفته۱۳۳۸

1339: شروع دوران تحصیل.دبستان ادب خورموج

 1348: دوره اول دبیرستان.دبیرستان ادب خورموج

 1348-1351: دبیرستان بوشهر.از دانش آموزان ممتاز دبیرستان.با کسب رتبه اول استان درسال آخر دبیرستان

1351: قبولی در رشته فقه ومبانی اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد.افتخار شاگردی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

1353: ازدواج

1357-1355:خدمت نظام وظيفيه

1357: استخدام آموزش وپرورش.دبيرستان ابوذر غفاری خورموج

 11359.2.19: اولين نماينده مجلس شورای اسلامی رودباران(دشتی تنگستان دير کنگان).عضويت در کميسيون کشاورزی وعمران روستايی.تلاش فراوان در رفع مشکلات منطقه.آوردن شهيد رجايی نخست وزير وقت به خورموج در تاريخ ۱۳۶۰.۳.۱حدود يکماه پيش از شهادتش.در مدرسه علميه در حضور شهيد رجايی وجمعيت انبوه با سخنرانی پرشور خود مسائل مشکلات وگرفتاريهای مردم رابه عرض نخست وزير رساند

1360.4.7: شهادت.سرچشمه تهران.دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران

ویژه

- شهید سید میر بهزاد شهریاری به هنگام شهادت فقط 27 سال از عمر گرانبهایش را سپری کرده بود.

- بارگاه مطهر سردار شهید شهریاری درزادگاهش  آبادی بحیری درکنار قبور مطهر استاد شفیق شهریاری،سردار شهید نادر مهدوی،سردار شهید غلامحسین توسلی  واقع است. 

- بدون شک شهید شهریاری محبوب ترین نماینده تاریخ دشتی در هفت دوره مجلس شورای اسلامی است.و گویای آن همین بس که همه نمایندگان ادوار مختلف را با شهید شهریاری مقایسه می کنند.

- هرساله به مناسبت سالگرد شهادت شهید شهریاری مردم از اقصی نقاط استان خود را به آبادی بحیری می رسانند تا در کناربارگاه مطهرش در مراسم سالگرد شهادت شهریاری شرکت کنند.

- بسیار بجا خواهد بود تا در موقعیت مغتنم همایش ویژه با محوریت شهید شهریاری در شهرستان برگزار گردد.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٦

 

اخبار

 

اقتصادی

کمیته راهبردی پیگیری اجرای سد باغان در فرمانداری دشتی برگزار شد.در این نشست جمشیدی فرمانداردشتی و حجه الاسلام مصلح امام جمعه خورموج با اشاره به به اهمیت سد در رونق کشاورزی و اقتصادی و وجود 1200 هکتار زمین مستعد کشاورزی د رمنطقه باغان تسریع در اجرای سد باغان تاکید کردند.در این نشست از به پایان رسیدن عملیات آبخور سد و ساخت تصفیه خانه که با سرمایه 150 میلیارد تومان و با مشارکت خصوصی خبر داده شد.

توضیح خبر:

سد باغان با ظرفیت 35 میلیون متر مکعب آب دومین سد بزرگ استان است که با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ظرفیت آن قابل افزایش است.این سد که در منطقه سد باستانی باغان در حال اجرا است به منظور آبدهی زمینهای کشاورزی منطقه وبخشی از آب مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر روی رودخانه مند ساخته میگردد.

عقیدتی

ساختمان جديد اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي مورد بهره‌برداري قرار گرفت. اين ساختمان در زميني به مساحت يك هزار و600 متر مربع و با زیر بنای 120 متر مربع و با اعتبار 600 میلیون ریال ساخته شده است

به‌مناسبت سال پيامبر اعظم (ص) همايش سيره نبوي در خورموج برگزار شد.در این همایش که با حضور مسئولان شهرستان و استقبال اقشار مختلف مردم در سال مجتع فرهنگی هنری شهید شهریاری برگزار شد،حجت‌الاسلام دژاهنگ رييس اداره تبليغات اسلامي دشتي گفت:امسال به مناسبت سال پیامبر اعظم(ص)،22 پایگاه قرانی در مساجداجد دشتی كلاسهاي قرآني در زمينه‌هاي حفظ، قرائت و ترجمه در رده‌هاي سني مختلف تشكيل شده است

ورزشی

در رقابتهاي انتخابي تنيس روي‌ ميز نونهالان ‌استان كه باشركت 30 تیس باز از شهرستانهای بوشهر،دشتی،دشتستان،دیر برگزار شد.محمد حاجیانی و حسین عالی پور از شهرستان دشتی به همراه دوتن از تنیس بازان بوشهر برای شرکت در رقابتهای قهرمانی کشور انتخاب شدند

در رقابتهای دووميداني بانوان معلول استان بوشهر که در اهرم و با حضور شهرستانهای بوشهر دشتی دشتستان و تنگستان برگزار گردید.تنها مقام شهرستان دشتی ،در كلاس نشسته ودر ماده پرتاب وزنه، خانم نوري مظفري به مقام نخست اين رقابتها را كسب كرد.

.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٤/٢

 

از رنجی که می بریم

 

به جای مقدمه

در زمانه ای که جهانی شدن بعنوان اولویتهای جوامع مختلف در عین حال کاربردی ترین واژه از آن یاد می شود.در عصری که به اعتقاد دولتمردان گروه D-8 در جهان فضاهای بزرگ جایی برای ناسیونالیم وجود ندارد و این جهان آرمانها و پیوندهای فرهنگی را به رسمیت نمی شناسد.در این زمانه که بحران هویت به عنوان یکی از مسائل عمده کارشناسان علوم اجتماعی بدل شده...

     فردی را شناسم که دور از دیارش "دشتی" مطالعه و پژوهش می کند،می نویسد و ساعتها وقت گرانبهایش را صرف یافتن مطلبی ارزنده از دیار و هویت خود دشتی می کند،دیاری که به آن عشق می ورزد.وی در جایی زندگی می کند که به جرات می توان تنها شهری از منطقه خاورمیانه است که با ورود به آن باور اینکه کنون در اروپا و آمریکا نباشی سخت است; دبی...میثم رضایی یک جوان دشتیاتی اصیل متولد و ساکن دبی ،دانشجوی رشته بیزینس دانشگاه میدلسکس دبی ،مسلط به زبانهای فارسی ، عربی و انگلیسی.رضایی با سربلندی و آگاهی از حس ناسیونالیسمی از پیوند های فرهنگی دشتی می نویسد ،به هویت خود افتخار می کند و با ابزارهای جهانی شدن روزانه ساعتها در پی مطلبی ناب از دشتی ،اینترنت راجستجو می کند تا در قالب وبلاگ تاریخ دشتی به علاقمندان عرضه نماید.تا کنون بسیاری از آثا باستانی دشتی  که برای بسیاری درکشور نا آشنا بوده را معرفی کرده است. که به نظر مو باید او را سپاس گفت تقدیر کرد و شناساند ....اما اینها بهانه ای بود برای طرح مسئله ای که چندی است ذهن مرا درگیر کرده: "در پی چاپ مطلبی در وبلاگ تاریخ  دشتی فردی از دیارمان - که اورا به عنوان فرهیخته می شناسیم- بسیار ناراحت از اینکه چرا مطلبی را بدون اجازه من در وبلاگت  نوشته ای!!؟؟ و این در صورتی است که وبلاگ مذکور ضمن ذکر منبع ادعایی بر نگاشتن مطلب از جانب خود نکرده است وباز بجای تقدیر از رضایی که وقت و هزینه خود را برای شناساندن دشتی و حتی شخص معترض باز ..."  گاهی چیزی شبیه یک حس است که شما را به فکر فرو می برد برایتان سوال ایجاد می کند و گاهی شما را دیوانه می کند اما فراتر از این واژه هاست!!

نمی دانم اما امید که ، همدیگر را به رسیدن جواب این سوالات کمک کنیم.

چند سوال :چرا ما دشتی ها هوای همدیگر را نداریم و همدیگر را پاس نمی داریم ...؟؟؟ ما را چه می شود که دیگر تاب پیشرفت همدیگر را نداریم...؟؟؟ چرا کنون پیشرفت دشتی گشته کند در مقایس دیگر دیار...؟؟؟ آیا ما را نسل آینده جوابی هست...؟؟؟   

 

شنیده ها

 

-  حاکی از آن است که از گزینه های مطرح مدیر کل سیاسی امنیتی استانداری عباس جمشیدی است. جمشیدی معاون سابق فرماندار دشتی دارای کارشناسی ارشد حقوق و از فرزندان دشتی است.

 

- این روزها از هرگوشه کنار خبر هایی مبنی بر تاسیس استان پارسیان به گوش می رسد و هر کسی به گونه تعبیر و بازگو می نماید! اما جامع ترین شنیده  حاکی از آن است که استان پارسیان شامل شهرستانهای لامرد ،مهر ،گاوبندی ،جم ،کنگان و دیر می باشد و به مرکزیت کنگان. امید که فقط جز  شنیده ها باشد.

 

-  در روزهایی که هفته شورا را پشت سر می گذاشتیم به تکرار از پزشک عضو فعال شورای شهر خورموج گفته می شد که درمانگاه شهید الیاس احمدی خورموج متعلق به شهرداری است و باید هرچه زودتر تخلیه گردد و یا مبلغ کارشناسی شده یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به حساب شهرداری پرداخت گردد!!  

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]