دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٥/٧/٢۸

 

 

 

فایز دشتی

                                                                 در نوشتاری منحصربفرد و نو به قلم غلامحسین هادی نژاد از محققین فرهنگ و ادب دشتی در شماره اخیر هفته نامه نسیم جنوب  مصاحبه ای با فایز دشتی انجام داده است!!که بدون هیچ توضیح اضافه نظر شما را به آن جلب می کنم:

مصاحبه با فایز دشتی

                                                           در سایت دود عود مطلبی نوشته شده با عنوان " آواز دشتی متعلق به کدام ناحیه ایران است؟ " مطلب مذکور جدای از اینکه که بدرستی خواستگاه آواز دشتی را شهرستان دشتی دانسته و به معرفی آواز دشتی وبزرگان آن بصورت مختصر پرداخته اما چند اشتباه فاحش را در نگارش انجام داده که از جمله آن :1.فایز دشتی را فایز دشتستانی معرفی کرده!!! 2.دشتی را بخشی از دشتستان دانسته!!!3..مرحوم استاد غلامرضا جهانسوز(دادبه) را اصالتا دشتستانی معرفی کرده است!!!...شما می توانید با مراجعه به این سایت در قسمت نظرات ،تذکرات و بعضا اعتراض خود را اعلام نمایید تا ایشان اقدام به تصحیح نماید.

آواز دشتی متعلق به کدام ناحیه ایران است؟

اخبار انتخاباتی...

- اعضاي هيات اجرايي سومين دوره‌انتخابات شوراهاي اسلامي در شهرستان دشتی  انتخاب شدند در‌آيين که در فرمانداری خورموج برگزار شد افرادی چون سید کوچک هاشمی زاده ،عبدالکریم سرادار،حسن سروری و حسن زاده به عنوان اعضاي هيات اجرايي انتخابات شوراهاي اسلامي شهرستان دشتی انتخاب شدند..

- طبق آخرین اطلاعات تا پایان وقت اداری روز گذشته 15نفر برای شرکت در انتخابات شورا در شورای شهر خورموج ثبت نام کرده اند.اما به دلایل امنیتی از ذکر اسامی افراد خودداری می کنیم.

- ثبت نام دو نفر براي نمايندگي مجلس خبرگان رهبري در استان بوشهر
رييس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت:با پايان يافتن مهلت قانوني نام نويسي از داوطلبان نامزدي در انتخابات چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبري دو نفر در حوزه انتخابه اين استان ثبت نام كردند. علي زينبي در گفت وگو با ايرنا افزود: مدارك ثبت نام‌كنندگان براي رسيدگي به صلاحيت‌هاي قانوني به وزارت كشور و شوراي نگهبان ارسال شده است. وي اظهارداشت: نامزدهايي كه تاييد صلاحيت مي‌شوند ازنهم تا22آذر می توانند تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.زینبی اظهار داشت:استان بوشهر در مجلس خبرگان دارای یک کرسی نمایندگی است.

- افراد ثبت نام کننده برای نمایندگی مجلس خبرگان آقایان آیت الله حسینی بوشهری و آیت الله خلفی می باشند.آیت الله حسینی بوشهری همانطور که از قبل اشاره کرده شد مدیر حوزه علمیه قم است که ماه گذشته نیز برای 4 سال آینده به عنوان مدیر حوزه علمیه قم ابقا شدند و مدیر مسئول فصلنامه پیام حوزه  و از سادات بردخون  و برادر ایشان امام جمعه دیر است. آیت الله خلفی که از روحانیون دشتستان و امام جمعه سابق برازجان و هم اکنون مدرس دانشگاه خلیج فارس است.

انتصاب

- در آیینی که چهارشنبه گذشته با حضور دکتر صمد بالله معاون حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.با تقدیر از خدمات مهندس محمد ابراهیم عمیدی ،عبدالعظیم قنبریان به عنوان مدر عامل جدید شرکت مخابرات استان بوشهر معرفی شد.

سیمان مند دشتی

- اسماعیل مرحمتی مدیر کل صنایع و معادن استان گفت:عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند دشتی در آبان ماه جاری آغاز می شود. که برای این کارخانه 25 میلیون یورو  گشایش اعتبار شده و با سه هزار و 300 تن ظرفیت تولید اسمی  ،زمینه اشتغال 400 نفر را فراهم و بسیاری از مشکلات استان بوشهر را در زمینه سیمان رفع خواهد کرد

خبر

- در آييني كه روز گذشته برگزار شد، از تمثال سه  سردارشهید دشتی سید میربهزاد شهریاری ،نادر مهدوی و غلامحسین توسلی پرده‌برداري شد.فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه پاسداران دشتي سرهنک دولاح گفت:: براي همه شهداي شهرستان دشتي شامل214 شهید ،تابلو بر روی کاشی و ورقهای فلزی تهیه شده و به تدریج در میدانهای ورودی شهر و رستاهای این شهرستان نصب می شود.وی هزینه این کار معنوی را 120 میلیون ریال ذکر کرد.این تابلو در میدان خالو حسین دشتی در ورودی شهر خورموج نصب شده است.

- بعد از مدتها رای کمیته انضباطی استان مبنی بر نیمه تعطیل شدن مسابقه بین تیمهای پاس و آزادی خورموج صادر شد. طبق این حکم با شگاه پاس به مبلغ 250هزارتومان و باشگاه آزادی به مبلغ 299 هزارتومان جریمه محکوم شدند و نتیجه بازی سه بر صفر به سود پاس اعلام گردید. با اعلام رای کمیته انضباطی تیم فوتبال پاس به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات فوتبال ناحیه خورموج دست یافت و تیم آزادی به مقام نائب قهرمانی رسید.

- طرح آزمايشي تحقيقاتي كشت مكانيزه گوجه فرنگي براي نخستين بار در بخش كاكي شهرستان دشتي استان بوشهر آغاز شد.مدير جهاد كشاورزي بخش كاكي روز سه‌شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين طرح به صورت آزمايشي و تحقيقاتي در سطح دو هكتار زمين اجرا شده كه درصورت موفقيت در آينده گسترش خواهد يافت.حیدر دهقانی افزود :برای اجرای طرح یک دستگاه کاشت مکانیزه گوجه فرنگی به مبلغ 120میلیون ریال خریداری شده است.دهقانی تصریح کرد:امسال 2900هکتار از اراضی کاکی زیر کشت گوجه فرنگی رفته که نسبت به سال قبل 200 هکتار افزایش داشته است.وی گفت پیش بینی می شود با توجه به برداشت میانگین 35 تن در هرهکتار امسال بیش از100هزارتن محصول از این منطقه برداشت و روانه بازار مصرف استان بوشهر و استانهای همجوار شود.وی افزود:آب مورد نیاز این مزارع از طریق 450حلقه چاه کشاورزی تامین می شود که از این تعداد تنها 70حلقه چاه برقی و مابقی در نوبت برقی کردن هستند.دهقانی یادآور شد:5هزار نفر از اهالی بخش کاکی به کار در مزارع گوجه فرنگی مشغول هستند و در آمد اصلی بخش کاکی از این طریق است بدنیست بدانید کاکی دومین قطب تولید گوجه فرنگی در استان بوشهر است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/٢٦

 

ناگهان چقدر زود دیر می شود

 

مرگ همیشه تلخ است،خاصه مرگ فرهیختگان...

خبر بسیار کوتاه می نمود ، مهندس حسین(بهرام) رزمی به رحمت خدا رفت ،اما مگر می شود از وفات نخبه ای چون حسین رزمی به راحتی گذشت فردی که چه به لحاظ اخلاقی و چه به لحاظ علمی سرآمد و زبانزد خاص و عام بود. مهندس رزمی  از مناعت طبع بالایی برخوردار بود چرا که با داشتن تحصیلات عالیه و موقعیت شغلی عالی هرگز تغییری در اخلاق بزرگ منشانه اش رخ نداد. بهرام رفت و زادگاهش روستای سنا را و به گزاف نیست بگوییم دشتی را داغدار رجعت خود کرد.ایشان بهمن ماه   سال گذشته در حالی که اندک زمانی از  تاریخ  ازدواجش گذشته بود ،حین عمل جراحی آپاندیست در یکی از بیمارستانهای تهران به کما می رود و مدتی در تهران سپس در بیمارسانهای سلمان فارسی بوشهر و کنگان بستری می شود اما سرانجام روز گذشته دارفانی را وداع گفتند و امروز پس از تشیع جنازه ای باشکوه در زادگاهش سنا آرام گرفت.وبلاگ دشتی ها با کمال تاسف و تاثر این ضایعه غمبار را خدمت خانواده ایشان و سایر منسوبین تسلیت عرض می نماید.روحش شاد

 مرحوم مهندس رزمی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی زمین شناسی نفت از دانشگاه تهران بود و پیش از این اتفاق دردناک کارشناس زمین شناسی یکی از شرکتهای معتبر نفتی کشور اتریش بود _بطوریکه بیشتر ایام سال را در اتریش زندگی می کرد _ ایشان در کنار ادامه تحصیل و کار به پژوهش و ارائه مقالاتی می پرداختند که از جمله :

ـ نهمین کنفرانس بین المللی زمین شناسی نفت جمهوری چک ـ به همراه دکتر محمد علی ریاحی عضو هیات علمی موسسه ژئوفیزیک تهران

ـ بیست و یکمین گردهمایی علوم زمین

ـ بیست و یکمین گردهمایی علوم زمین     

بگزار تا بگریم چون ابر در بهاران...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٤٦ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/٢٥

 

 

 

شورا و ...

از روز گذشته ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شورا ها شروع گردید و شهرستان دشتی هم به مانند سایر نقاط ایران خود را برای انتخابات آماده می نماید اما شنیده ها حاکی از آن است که تا کنون استقبال چندانی از ثبت نام بعمل نیامده است خاصه شورای شهر خورموج  ،گویی با توجه به تجارب دو دوره گذشته انتخابات گذشته شورا افراد احتیاط بیشتری برای ثبت نام می نمایند چرا که با توجه به مواردی چون عدم شناخت مردم از افراد جدید ،رای دادن سنتی مردم به افراد خاص ،عدم دیدگاه  شایسته سالارانه و ... همه و همه شاید موجب می گرد تعداد قلیل ثبت نام کنندگان در این دوره را هرچند پنچ روز دیگر برای ثبت نام باقی است.

شنیده ها حاکی از آن است در خورموج افراد شاخصی  چون حسین میرکی(رئیس گمرک بندریگ) رضا منصوری(سرپرست اداره تعاون دشتی)اسداله تاج الدین(رئیس سابق آموزش و پرورش دشتی)علامرضا نادری زاده( مدیر دبیرستان فایز دشتی) و...از گزینه های احتمالی کاندیداتوری شورا در خورموج باشند هرچند خبر ها حاکی از آن دارد عده ای از هم اکنون منصرف شده اند و رایزنی ها برای شرکت افراد توسط هواداران کاندیدا ها ادامه دارد.اما از اعضای فعلی شورای شهر خورموج دکترحاجیانی تنها فردی است که برای ثبت نام اقدام نخواهد کرد _ الا ایحال باید نشست تا پایان روز ثبت نام چه کسانی وارد گود انتخابات خواهند شد _ در مورد شورا ها بیشتر خواهیم نوشت _  

 

سلام جنوب اندکی تعمق

در شماره هفته گذشته سلام جنوب _ 16 مهر 1385 شماره 57 و 58 _ مطلبی تحت عنوان "مسجد 400میلیونی در روستای خالی از سکنه " در صفحه اول خود به چاپ رسانده بود که خبر از احداث مسجدی با اعتبار ملی 400میلیون تومانی در کنار روستای احشام قائدی که تنها یک خانوار در آنجا زندگی می کنند ،داده بود. جدای از اینکه آیا ساخت مسجدی با این اعتبار صحیح است یا خیر _ هرچند قابل توجیه است چرا که در کنار مسیر جاده ساحلی به بردخون و دیر قرار دارد  _ اما نکته ای که باعث شد به این مطلب اشاره شود این است که نویسنده مطلب مذکور در قسمتی از متن آورده است که " در مسیر روستای چاووشی ،درازی ،فقیه احمدان ،فقیه حسنان ،وراوی ،زیزار و چند روستای دیگر قرار دارد که همگی خالی از سکنه شده اند " !!!!! شما نیز حتما به این علامات تعجب اضافه خواهید نمود چرا که هیچکدام از روستاهای مذکور نه تنها خالی از سکنه نیستند بل روستاهای چون چاووشی و درازی با دارا بودن کلیه امکانات اولیه بهداشتی ،آموزشی و...و به عنوان نمونه دبیرستان شبانه روزی ،از آباد ترین روستاهای استان بوشهر می باشند.اما نویسنده به این مسئله اکتفا نکرده و با اشاره به این که فقط روستاهای درازی و چاووشی در میان این آبادی ها جمعیت بیشتری دارند (باز جای شکر که این مورد را می دانسته!) دارای مدرسه ابتدایی هستند.و...

کوتاه سخن ،ندانم هدف نویسنده از طرح موضوع چیست اما واقعیت این است که اطلاعات وی به سالهای دور بر می گردد. وبلاگ دشتی ها آماده انعکاس نظرات دست اندر کاران هفته نامه وزین سلام جنوب در مورد این مطلب است.

    انتصاب

در  آیینی که در هفته گذشته با حضور سید محمد باقر حسینی معاون امور مجلس و استانهاي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور  رسول زارعي به عنوان رييس جديد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان بوشهر معرفي و از خدمات پنج ساله يدالله رحماني در اين مسووليت قدرداني شد.    

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/٢۱

 

دانش آموزان ديروز دانشجويان امروز

 

ابتدا قصد داشتم بدون شرح فهرست را ارائه دهم اما ذکر مطلبی و نکاتی خالی از لطف نیست.

در مورد اینکه دشتی طی چند سال اخیر به لحاظ قبولی در دانشگاههای مادر سیر نزولی را پیموده بر کسی پوشیده نیست و یا اینکه دوران دوران سالاری دشتی در رتبه و قبولی کنکور سراری در استان پایان یافته ،دوران رتبه های زیر 10و زیر 100 ،دوران قبولی در دانشگاههای صنعتی شریف ُهنر تهران گذشته؟!

براستی چرا؟! جواب مشکل و بسیار قابل تامل.اما وجود حقایقی را نمی توان کتمان کرد.

یک روی سکه کنکور ما:

1.قطبی کردن پذیرش دانشجو

2.روشهای مطالعاتی قدیم برای کنکور امروز

3.مطالعات 14-12 ساعته شبانه روزی در طی مدت آماده سازی کنکور (بهره وری پایین)

4.تضعیف پایه ای دروس اختصاصی داوطلبان

5.عدم سرمایه گذاری بر روی دروس مختلف

6.عدم انگیزه بالا قبولی دانشگاهای مادر در نسل جدید......

ولی روی سکه دیگر کنکور دیگران:

1.شرکت در کلاسهای کنکور با اساتید مجرب

2.شرکت در کنکورهای منظم واستاندارد

3.صرف هزینه های میلیونی برای پذیرش در رشته و دانشگاه های مادر

4.درک اهمیت پذیرش در دانشگاه های مادر...

نتیجه می شود آنچه که شما می توانید با حضور در دانشگاه های مادر کشور مشاهده کنید،اکثریت پذیرفته شدگان تهرانی و از دبیرستانهای البرز،حلی،خوارزمی،..شیراز ،اصفهان.....امید که باعزم راسخ مسئولین آموزش و پرورش بهبود گردد و دشتی به دوران طلایی خود رجعت کند.در پایان بد نیست بدانید بهترین رتبه دشتی امسال _ طبق اطلاع مو _ رتبه 27 بوده که متعلق به خانم ف. کردی در گروه آزمایشی علوم انسانی که در رشته حقوق دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شدند.

 دبيرستان نمونه علامه طباطبايی خورموج

ضمن تبریک و خسته نباشی به دانش آموزان ، مدیریت و کادر آموزشی دبیرستان و پیش دانشگاهی نمونه علامه طباطبایی

 

رشته قبولی / دانشگاه

نام و نام خانوادگی

مهندسی برق - خلیج فارس

محمد زارعی

مهندسی برق - خلیج فارس

عسکر کاشفی

مهندسی برق - خلیج فارس

حسن پاک زاد

مهندسی برق - آزاد بوشهر

سید علی هاشمی نژاد

مهندسی برق - آزاد بوشهر

صادق فقیه

مهندسی مکانیک - خلیج فارس

حسین حسین پور

مهندسی مکانیک - خلیج فارس

حسن جعفری مجرب

مهندسی نفت - صنعت نفت اهواز

حسین محمدی

مهندسی نفت - آزاد گچساران

خضر زارعی

مهندسی نفت - آزاد شیراز

محمد صادق کللی

مهندسی نفت - آزاد شیراز

سید علی میر محمد حسینی

مهندسی نفت - آزاد گچساران

عباس وحدانی آزاد

مهندسی عمران - خلیج فارس

نوراله مرادی

مهندسی عمران - خلیج فارس

فریدون طاهر زاده

مهندسی کشتی سازی - خلیج فارس

غلامرضا دشتی منش

مهندسی کشتی سازی - خلیج فارس

علیرضا عاشوری

مهندسی کشتی سازی - خلیج فارس

عبدالرسول بحرینی

مهندسی شیمی - شیراز

محمد کرد

مهندسی گاز - خلیج فارس

مجید منصوری خورموجی

مهندسی گاز- آزاد بوشهر

غلامحسین ریشهری

مهندسی گاز- آزاد بوشهر

حسین ابراهیمی

مهندسی IT - پیام نور لامرد

سید روح اله دیبائیان

مهندسی کامپیوتر - پیام نور بوشهر

محمد امیری

مهندسی کامپیوتر - پیام نور بوشهر

عبدالرسول عاشوری

مهندسی کامپیوتر - آزاد بوشهر

محسن اسماعیلی

مهندسی کشاورزی - شهید چمران اهواز

روح اله اوستاد

مهندسی کشاورزی - خلیج فارس

علی قاسمی

دبیر ریاضی - ابن سینا  همدان

جواد خواجه زاده

ریاضی محض - خلیج فارس

سید رضا بهرسی

ریاضی کاربردی - شیراز

محسن علی نژاد

فیزیک - شاهد  تهران

اصغر سلیمی

شیمی کاربردی - بیرجند

علی اکبر افکار

شیمی کاربردی -ابن سینا  همدان

حمزه بهمنی

پرستاری - علوم پزشکی بوشهر

نوراله زارعی

ریاضی - تربیت معلم علامه بوشهر

احمد محمودیان

کامپیوتر - آزاد فسا

مرتضی سلطانی

تکنولوژی شیلات - زابل

مجید لطیفی نیا

بهداشت عمومی -علوم پزشکی لرستان

امیر حکیمیان

آموزش ابتدایی - تربیت معلم علامه بوشهر

سید مدبر احمدی

آموزش ابتدایی - تربیت معلم علامه بوشهر

عبداله هژبری

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٧/۱۸

 

نوزدهمين سالگرد شهادت سرداران شهيد خلیج فارس مهدوی و توسلي

 

 

شانزدهم مهر برابر بود با نوزدهمین سالگرد شهادت فرزندان برومند دشتی ،سردار شهدای خلیج فارس نادر مهدوی و غلامحسین توسلی و همرزمانشان ،به همین مناسبت به صورت مختصر به زندگی پربار شهید مهدوی _ که بی شک هر دشتیاتی به وجود وی افتخار می کند _ پرداخته و در زمانی نزدیک زندگی شهید توسلی را ذکر خواهد شد.

گاهشمار زندگی شهید نادر مهدوی:

- 3/14/1342 : متولد روستای نوکار ،شهرستان دشتی

- 1348 :ورود به دبستان روستای زائر عباسی

- سال دوم دبستان :ختم قرآن در بیست و پنج روز نزد علی فقیه

- سال دوم دبستان :عزیمت خانواده از روستای نوکار به روستای بحیری

- 1353 :ورود به مدرسه راهنمایی ادب خورموج

- سال دوم راهنمایی :بعلت مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کرد

- پس از ترک تحصیل ،مشغول به کار در یک باب مغازه که از ملک پدر و تنها برادرش _حاج حسن _ فراهم ساخته بود "درکنار کمک به والدین به فعالیتهای انقلابی می پرداخت"

- 5/9/1358 : :به عنوان بسیجی ویژه به عضویت بسیج درآمد

- 1/2/1360 :استخدام در سپاه و اعزام به پادگاه آموزشی شهید عبداله مسگر شیراز

-  21/5/1360 :اعزام به تهران  و مبارزه با گروهکهای منافق _تا تاریخ 20/7/1360

- شرکت در عملیات بیت المقدس

- 1361: ازدواج

- 2 سال به عنوان معاونت سپاه جم منصوب شدند _ در کنار سرداران شهید دشتی :حسین فقیه ،حاج علی جمشیدی ،حسین یوسفی

- بعد از آن تا سال 1363 به عنوان معاون عملیات سپاه خارک منصوب شدند

- 1363 مسئول فرماندهی گروهان در جبهه دشت عباس

- بنیانگذاری و فرماندهی گروهان ناو تیپ امیر المومنین(ع)

- 20/12/1363 :شرکت در عملیات بدر با گروهان دریایی تحت فرماندهی

- تشکیل و فرماندهی ناو گروه دریایی "ذولفقار" وابسته به منطقه دوم ندسا ،شهید مهدوی تا زمان شهادت فرماندهی آن را به عهده داشت.

"به گفته بسیاری تشکیل ناو گروه "ذولفقار نقطه عطفی در کانامه دفاعی ایران در دوران افتخار آمیز دوفا مقدس به حساب می آید ،چرا که با تشکیل آن نیروی دریایی ایران جانی تازه و ابهت و صلابت خیره کننده ای یافت و پشتوانه مستحکمی نصیب ماشین جنگی ایران گردید"

- عملیات والفجر8 ،مسئول تدارکات نیروهای رزمی بوسیله شناورهای ناو گروه تحت فرماندهی ،رد گیری ناوها و ناوچه های دشمن ،جلوگیری از فعالیت نیروی دریایی عراق و نیز مین گذاری در کانال خور عبداله

- 11/6/1365 :شرکت در عملیات کربلای 3 ،که پیشنهاد ارزنده شهید مهدوی در جلسه فرماندهان سپاه مبنی بر استفاده از پله های آلومینیومی سبک ،تاشو وقابل حمل برای بالا رفتن سریع از سکوها ی اسکله ،منجر به فتح اسکله و ترمینال نفتی العمیه عراق گردید.

 - ورود ناوچه های آمریکایی به بهانه حفاظت از نفتکشهای اعراب در قالب پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)

- انهدام کشتی نفتکش کویتی بریجتون تحت حفاظت ناوهای آمریکایی ،توسط ناو گروه ذوالفقار تحت فرماندهی شهید مهدوی

- دیدار شهید مهدوی و همرزمانش با حضرت امام(ره) به پاس قدردانی از انفجار نفتکش بریجتون

- شهادت

در پنجشنبه شب(جمعه) مورخ 16/7/1366 سردار شهید نادر مهدوی همراه تنی چند از همرزمانش چون شهیدان غلامحسین توسلی ،بیژن گرد ،نصراله شفیعی ،مجید مبارکی ،آبسالانی ،محمدیها بر÷هنه آبهای نیلگون خلیج فارس مترصد انجام عملیات علیه آمریکاییها بودند.ابتدا رادار پایگاه فرماندهی از سوی بالگرد آمریکایی منهدم شد و ارتباط ناو گروه با مرکز به کلی قطع شد ،شهید مهوی بلافاصله نیروهای تحت امر خود را جهت انجام عملیات مقابله به مثل فراخواند. چند دقیقه از انهدام رادار نگذسته بود که یکی از شناورهای ناو گروه هدف موشکهای دشمن قرار گرفت. در این لحظه شهید مهدوی با رشادت و مردانگی تمام و بی توجه به پیشرفتگی ادوات دشمن ،با یک موشک استینگر و با فریاد " یا زهرا " یکی از بالگردهای MS6  را هدف گرفت و آن را در آسمان متلاشی کرد.اما تعداد خفاشهای پرنده دشمن کم نبود و هریک از سوی به سردار شهید و همرزمانش حمله ور شدند و بسیاری از یاران نادر همچون شهید توسلی  که در حیات دنیوی همدیگر را برادر خطاب می کردند در برابر چشمانش پرپر شدند.دشمن همه شناورها و تجهیزات ناو گروه را زده بود و نادر در حالیکه خود را با ترکش تهی می یابد بهد از رزمی جانانه و مردانه ،زنده به چنگال دشمن می افتد.دست و پای نادر را به صورت مچاله ،توسط دشمن بسته می شود ولی او کماکان روحیه خود را تسلیم دشمن نمی کند وهمچنان مقاومت می نماید.این موضوع هنگامی که پیکر مطهر ش به خاک میهن رسید بیشتر مشخص شد چرا که رد طناب بر بازو های کبود شده اش به خوبی نمایان بود.نادر بر عرشه ناو جنگی"یو.اس.اس.چندلر" آماج شکنجه های وحشیانه دشمن قرار می گیرد و سینه هایش با میخهای بلند آهنین سوراخ می شود و بدین ترتیب مظومانه به شهادت می رسد.

-          پس از گذشت شش روز پیکر مطهر های شهدا ازجمله شهید مهدوی و اسرا از مسقط پایتخت عمان تحویل گرفته شد ،پس از تشیع جنازه شهدا در تهران به استان انتقال یافت و بر دوش هزاران دشتیاتی تشیع و در روستای بحیری در کنار قبر مطهر شهید سید میربهزاد شهریاری آرام گرفت.

- تنها فرزندش "زهرا " چهل روز بعد از شهادت پدر بدنیا آمد

دلم گرفت ،در سالگرد بزرگوارنی که همه ما به آنان مدیونیم و...اما دریغ از مراسمی درخورشان دریغ ازبرنامه در صداو سیما دریغ از سیمای استان دریغ از یادی...  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/٧/۱٥

 

از هر دری سخنی

 

پتروشیمی دشتی

مهندس اصغر ابراهیمی اصل معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی ایران روز چهارشنبه گذشته از زمین در نظر گرفته شده برای احداث پتروشیمی بازدید کردند و در این بازدید که افراشته استاندار زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمشیدی فرماندار دشتی و عده ای از مدیران استان و شهرستان وی را همراهی مکردند.مهندس ابراهیمی اظهار امیدواری کرد بزودی روند ساخت پتروشیمی دشتی آغاز گردد.

با بازدید مهندس ابراهیمی از محل احداث پتروشیمی دشتی و اعلام آمادگی چند شرکت معتبر داخلی و خارجی امید است بزودی استارت اولفین  آروماتیک و باعث رونق اقتصادی و صنعتی شهرستان دشتی گردد.

شنید ه ها

شنید ها حاکی از آن است که انصاری مدیر کل دادگستری استان بوشهر به مدیریت دادگستری استان زنجان منصوب شده است.بد نیست بدانید انصاری اهل شهرستان نورآباد استان فارس است.

حیدر بحرانی از گزینه های مطرح برای جایگزینی مدیریت دادگستری استان استان بوشهر می باشد.بحرانی  هم اکنون معون آموزشی دادگستری استان و از فرزندان دشتی است.

انتصاب

باحضور معاون مالی سازمان گسترش و تجهیز و نوسازی مدارس کشور مسعود نصوری به عنوان مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر منصوب و از زحمات محمد جعفر برازجانی مدیریت سابق تقدیر به عمل آمد.بد نیست بدانید نصوری پیش از این معاونت اداره کل آب و فاضلاب روستایی استان را برعهده داشته است.

ویژه

وبلاگ دشتی ها در وب نگار آتی اسامی پذیرفته شدگان آزمونهای سراسری و آزاد مرکز پیش دانشگاهی نمونه علامه طباطبایی خورموج را به اطلاع می رساند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/۱٢

 

روزی روزگاری در خورموج

 

چهار راه مدرسه علمیه را به سمت جنوب را که طی کنی می رسی به مغازه آقای م  تازه در این مغازه است که متوجه می شوی مرغ ارزان قیمت به تبع سیاستهای تنظیم بازار هر چند که می گویند تا کمی تاریخ مصرف گذشته است موجود است.پس خوش به حال ما که مرغ کیلویی ۱۳۶۰ تومان می خریم و مثلا مرغ کیلویی ۲۰۰۰ تومان هرچند تازه و گرم نمی خریم در نتیجه نمی خوریم.

حتما راجع به خط فقر چیزهایی شنیده اید که مثلا بانک مرکزی در آمدهای زیر فلان ریال را زیر خط فقر اعلام می کند. به نظر شما کارمدان زیر خط فقرند؟ بازنشسته ها چطور؟ یادم رفت بگویم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی  چطور؟ پس من تو ما شما و ایشان و همه مرغ می خورند.البته تاریخ تولید و مصرف زیاد مهم نیست و اینکه خط فقر کجاست  آن هم مهم نیست. مگر اینکه خط استوا از کجا و از روی سر چه کسی می گذرد مهم است یا اینکه راس های مدار راس السرطان کجاست و چند راس دارد مهم است.پس مهم نیست... البته یک تفاوت اساسی بین خط فقر و خط استوا وجود دارد  خط فقر طول و عرضش روز به روز گسترده تر می شود و این گسترش دارندگان خط فقر را می کشاند به مغازه آقای م. اما خط استوا قرار دادی است که طول و عرضش با قرار داد تعیین شده استو ثابت می ماند. قبل از اتمام کلام بد نیست در جریان باشید گوشت قرمز آنهم از نوع برزیلی اش هم آمده کیلویی ۴۰۰۰ تومان

آب و هوای خورموج

طبق گزارشات اداره کل هواشناسی استان بوشهر طی یک ماه گذشته دمای هوای خورموج بین ۱۹ تا ۴۸ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است که بعد از چاهکوتاه گرمترین و بعد از بوشکان سردترین نقطه استان بوشهر بوده است.در همین مدت رطوبت هوای خورموج بین ۱۷ تا ۹۵ درصد در نوسان بوده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/٧

 

 

 

نتخابات مجلس خبر گان

در حالی که شش روز به شروع ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات خبرگان رهبری باقی است.از آیت اله سید هاشم حسینی بوشهری به عنوان مهمترین گزینه امنخابات خبرگان استان بوشهر نام برده می شود.شنیده ها حاکی از آن است که با عدم ثبت نام آیت اله حاج شیخ عبدالنبی نمازی آیت اله حسینی بوشهری بیشترین احتمال انتخاب را در سراسر استان دارا می باشد و به گفته نزدیکان  آیت اله حسینی بوشهر با توجه به حمایت آیت اله نمازی مقبولیت در میان مردم سراسر استان بوشهر و حمایت قاطع مردم جنوب استان خاصه دشتی و دیر احتمال انتخاب ایشان را به یقین مبدل می نماید. بد نیست بدانید آیت اله حسینی بوشهری مدیر حوزه علمیه قم و از سادات بردخون است.

پتروشیمی دشتی

با تصویت اجرای پتروشیمی دشتی در سال گذشته و با پیگیری های مستمر پور فاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان پروژه اولفین آروماتیک دشتی با استفاده از خوراک میعانات گازی تولید پالایشگاه فجر جم ـ که بصورت خام صادر می شود ـ تا پایان سال ۱۳۸۸ه.ش به بهره برداری میرسد.با راه اندازی پتروشیمی دشتی میعانات فوق به میزان ۵۲ هزار بشکه در روز جهت خوراک پتروشمی مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر حسن حسن زاده

با خبر شدیم هفته گذشته حسن حسن زاده دانشجوی دکترا مهندسی مخازن نفت دانشگاهCalgaryکانادا با موفقیت از پایان نامه دکترا خود دفاع کرده و با کسب بالاترین نمره ممکن موفق به اخذ دکترا مهندسی مخازن نفت شده است.از هیمن رو چندین دعوت نامه از دانشگاههای آمریکا کاناد و اتریش جهت تدریس دریافت کرده است.بد نیست بدانید دکتر حسن زاده بورسیه شرکت ملی نفت و اهل آبادی کردوان دشتی است.وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت دکتر حسن زاده را به ایشان و مردم دشتی تبریک عرض می کند.

تئاتر خورموج

در پایان جشنواره تئاتر دفاع مقدس استان که با حضور دو تئاتر ـ از شش تئاتر شرکت کننده‌ ـ خورموج در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار گردید.تئاتر سو سوپنهان ستاره کوچک به کارگردانی خانم رضوانی با کسب جوایز بهترین انتخاب متن بهترین طراحی صحنه و تقدیر از بازیگر زن  و تئاتر پیراهن هزار یوسف با کسب جوایز کارگردانی سوم بازیگری سوم زن و تقدیر از بازیگری مرد به کار خود پایان دادند

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٥۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/٧/۳

 

 

 

جوابیه شهردار در مورد قطع درختان میدان شهید مهدوی

شیخیانی شهردارمحترم خورموج ضمن تماس با مدیرت وبلاگ دشتی ها از درج مطلب " قطع درختان میدان شهید مهدوی خورموج!! " مورخ 24 شهریور در وبلاگ دشتی ها استقبال کرد و توضیحاتی دادند که بصورت مختصر و مفید به آن اشاره خواهیم کرد:

ایشان ضمن تشکر از وبلاگ دشتی ها با کمال میل از آگاه سازی شهروندان استقبال کردند ،شیخیانی ابتدا در مورد تندیسی که قرار است در میدان شهید مهدوی نصب کردند گفت:تندیس مذکور را که دارای نمادهای مذهبی می باشد ،بصورت سه بعدی و دارای سه گوشه ساخته شده است که دریک گوشه آن عاشورا و در دوگوشه آن یاحسین(ع) و کربلا کاشیکاری شده است وی افزود:پایه تندیس 2.5متر می باشد که هم اکنون مشغول آماده سازی آن هستیم و خود تندیس نیز به طول 7.5 متر است.شهردار خورموج باذکر این که همانند این تندیس در شهر خرمدره استان زنجان نیز نصب شده است گفت:این تندیس می تواند چهره خیابان شهید مطهری را دگرگون سازد.ایشان بهای تندیس را 5.5 میلیون تومان عنوان کرد _ اما با تمام تفاصیر می توانست تندیس را در مکانی دیگر قرار داد تا از قطع درختان جلوگیری شود _ شیخیانی در مورد ایجاد فضای سبز در شهرداری گفت:در دوماه گذشته که اینجانب به عنوان شهردار منصوب شده ام بیش از 2300 اصله نهال درخت کنیکاکتوس را( از بندرعباس ) در خیابانهای حامد ،شهید توسلی و بلوار بسیج کاشته ام و در آینده نیز قصد دارم در سایر خیابانهای شهر این کار را ادامه دهم.اما شاید نکته قابل توجه در سخنان شهردار خورموج این باشد که ایشان وجود حیوانات اهلی رها شده در شهر را یکی از معزلات مهم عدم رشد درختان و سبزینه ها در شهر اعلام کرد و گفتند:هرنهال کنیکاکتوس 1300 تومان هزینه دارد اما به علت مذکور باید 10000 تومان برای تهیه محافظ هزینه گردد!!! که خود باعث تاسف است.

وبلاگ دشتی ها در وب نگارهای آینده بیشتر به مسائل زندگی شهری و حقوق شهروندی می پردازد.

 

روند احداث پالایشگاه قیر دشتی شروع شد

با پیگیری های سخت کوشانه و مستمر افراشته استاندار محرم استان ، مرحمتیان مدیرکل محترم صنایع و معادن استان ،جمشیدی فرماندار محترم دشتی ، حجه الاسلام مصلح امام جمعه محترم خورموج پروژه پالایشگاه قیر دشتی بزودی کلنگ خواهد خورد و کار خود را آغاز می نماید ،هرچند به گفته بسیاری رایزنی های یکی از فرزندان دشتی _که خود خواستار عدم ذکر نام شد _ و انعکاس وبلاگ دشتی ها در این امر بی تاثیر نبوده است.وبلاگ دشتی ها ضمن تقدیر و تشکر فراوان از همه افرادی که در رورند احداث پالایشگاه قیر دشتی  گامی برداشته اند ،امیدوار است احداث پالایشگاه قیر اولین گام در توسعه صنعتی اقتصادی شهرستان دشتی باشد

 

شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان بوشهر در خورموج

استاندار بوشهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در خورموج که بیش از پنج ساعت به طول انجامید گفت:با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ مجوز ارزی کارخانه سیمان "مند" دشتی و پیگیری های به  عمل آمده ،امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان شاهد کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی این کارخانه سیمان با اشتغال زایی یکهزارو 500 نفر باشیم.وی درمورد احتمال راه اندازی پالایشگاه قیر دشتی گفت:این پالایشگاه با ظرفیت تولید سالانه 760 هزار تن قیر و 340 هزار تن گازوئیل و سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال در آینده بسیار نزدیک عملیات اجرایی آن در شهرستان دشتی آغاز می شود.

جمشیدی فرماندار دشتی نیز گفت:به دلیل توسعه نیافتن و سرمایه گذاری در بخش صنعت ،معدن و اقتصادی ،این شهرستان از لحاظ درآمد پایین ترین میزان درآمد شهرستانهای ستان بوشهر را به خود اختصاص داده است.فرماندار دشتی افزود:ایجاد کارخانه های صنعتی ،پالایشگاه قیر و پتروشیمی ،تقویت بخش کشاورزی ،توسعه مراکز آموزش عالی ،راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای ،توسعه و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای خورموج ،توسعه و استقرار بخشداری در روستای شنبه ،تخصیص اعتبارات ویژه عمران شهری و توسعه راههای روستایی در این شهرستان را ضروری دانست.

همچنین در این نشست 14 مییارد و 700 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل و راه اندازی پروژه های عمران شهری و تکمیل فضاهای آموزش ،فرهنگی و هنری ،ورزشی شهرستان دشتی تخصیص یافت.ساخت 200 واحد مسکونی به شرط تملیک (از 1000 واحد مسکونی استان) ،پرداخت تسهیلات بنگاههای زود بازده اقتصادی با حداقل آورده 10 درصد و بدون سپردن وسیقه ملکی و توسعه شهرک صنعتی خورموج از 100 هکتار به 500 هکتار از جمله مصوبات نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در دشتی بود.

 

قهرمانی کشتی خورموج

در سری مسابقات کشتی جوانان استان که هفته گذشته با حضور تیم های بوشهر برازجان گناوه دیر و خورموج در بوشهر برگزار گردید.تیم کشتی جوانان خورموج به مانند همیشه قهرمان شد و تیم جوانان گناوه به مقام نائب قهرمانی رسید.در این مسابقات که به منظور راهیابی تیم  قهرمان استان به مسابقات جوانان کشتی کشور برگزار شد تیم 8 نفره جوانان خورموج در 8 وزن مسابقات با کسب چهار مقام قهرمانی ،سه نائب قهرمانی و یک مقام سومی ضمن کسب مقام قهرمانی تیمی تنها تیم شرکت کننده بودند که توانستند در کلیه اوزان به روی سکو روند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٥٦ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]