دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٥/۸/٢۸

 

پالایشگاه نفت دشتی

 

با حمایت و پشتیبانی قاطع افراشته استاندار ،جمشیدی فرماندار دشتی و پیگیری های مستمر و مجدانه  زینبی معاونت سیاسی امنیتی استانداری ،پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان و احمد گزدرازی _از فرزندان دشتی _  احداث پالایشگاه نفت سروش دشتی  فردا دوشنبه برابربا 29 آبان 1385 هجری خورشیدی ،بیستم نوامبر 2006 میلادی و 26 شوال 1427 هجری قمری راس ساعت 15 بعد از ظهر در منطقه بندر لاور ساحلی طی مراسمی آغاز می گردد.

این مراسم که  افراشته استاندار ،زینبی معوانت سیاسی امنیتی استانداری ،پورفاطمی نماینده مردم دشتی وتنگستان ،جمشیدی فرماندار دشتی ،مصلح امام حمعه خورموج ،دکتر حسینی رئیس هیات مدیره  شرکت مرات   ،نمایندگان شرکت پورنر اتریش ،جمعی از مدیران صنایع پایین دستی  وزارت نفت ،کارشناسان وزارت نفت و جمعی از مسئولین استان و شهرستان دشتی حضور خواهند داشت ،کلنگ پالایشگاه نفت سروش دشتی توسط افراشته استاندار بوشهر به زمین زده خواهد شد و روند احداث پالایشگاه نفت سروش  دشتی شروع می شود. پروژه مذکور که در واقع بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ دشتی نیز به شمار می رود پس از بهره برداری دارای محصولاتی  از جمله بنزین ،گازوئیل ،قیر و گریس می باشد.

کلنگ زنی این پروژه ـ که مطمنا نقطه عطفی برای توسعه صنعتی شهرستان دشتی خواهد بود ـ  را به همه دشتی ها مقیم کهکشان راه شیری تبریک عرض می کنم. 

بد نیست بدانید:

  • شرکت مرات مجری طرح ساخت پالایشگاه نفت سروش دشتی است.

  • شرکت پورنر اتریش به عنوان مشاور طرح با شرکت مرات همکاری می کند.

  • شرکت پور نر اتریش از شرکت های صاحب نام انرژی در عرصه ساخت صنایع پالایشگاهی ،نفت سنگین و قیر در جهان است.

  • طبق پیش بینی اولیه ساخت پروژه مذکور که در زمینی به مساحت 25 هکتار ساخته می شود در بازه زمانی 18 ماهه به پایان برسد.

  • مواد اولیه پالایشگاه طبق توافقات از میدان نفتی سروش و چاههای نفت سنگین مند تامین خواهد شد. 
  • بی شک بدون پیگیری های شبانه روزی احمد گزداری این پروژه به سرانجام نمی رسید.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٥۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۸/٢٦

 

شنیده ها

 

-          با حمایت و پشتیبانی افراشته استاندار و آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه قرار است همایش بزرگداشت حضرت الله العظمی حاج میرزا احمد نجفی دشتی _ستاره فقه جنوب _ در استان برگزار گردد. تاریخ دقیق همایش به بعد از ملاقات شفیعی مدیر کل ارشاد و بردستانی(ریس سابق ارشاد دشتی) با آیت الله دشتی موکول شده است ولی احتمالا همایش اسفند ماه برگزار گردد _ به تاریخ معمول همایش های استان _  

-          حاکی از آن است تاسیسات پارس شمالی در سه شهرستان دشتی ،تنگستان و دیر استقرار خواهد یافت ـ با توجه به حساسیت مسئله پارس شمالی بزودی بطور مفصل به این موضوع می پردازیم ـ    

-          حاکی از آن است که تبادار استاندار سایق باردیگر به پست ریاست پارس شمالی باز خواهند گشت. تبادار پیش از این نیز ریاست پارس شمالی را بر عهده داشتن ولی با فشار و مخالفت عطار زاده نماینده بوشهر استعفا داده بود.بد نیست بدانید هم اکنون ایرج حاتمی(معاون سابق برنامه ریزی استانداری) سرپرست توسعه منطقه پارس شمالی است.

-          با رد صلاحیت خلفی  یکی از دو داوطلب ثبت نام کننده نمایندگی مجلس خبرگان استان بوشهر انتخابات خبرگان بوشهر وارد مرحله تازه ای شد هرچند احتمال تایید صلاحیت ایشان پس از بررسی بسیار محتمل می نماید.        

-          در فهرست  انتخاباتی مجلس خبرگان گروه موسوم به جامعتین(جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) که از سوی برخی منابع خبری منتشر شد.نام آیت الله حسینی بوشهری از استان بوشهر نیز دیده می شود.

-          از میان داوطلبین شرکت کننده در شورا های شهر خورموج پس از سلب عضویت مختار پزشک از اعضای شورا و نام یک نفر هم به عنوان رد صلاحیت شنیده می شود هرچند لیست نهایی داوطلبین تا کنون منتشر نشده است.   

-          دو شب پیش پس از برخورد اتوبوس  با یکی از اهالی آبادی بادوله که متاسفانه منجر به فوت وی شد. مردم اهالی بادوله جاده بوشهر کنگان را بسته و خواستار انتقال یا عریض کردن جاده مذکور شدند مردم پس از حضور جمشیدی فرماندار دشتی و استماع سخنان وی راه را باز کردند. بد نیست بدانید پیش از این نیز تصادفات متعددی در این قسمت از راه اتفاق افتاده بود.

-          بزودی فرستنده شبكه راديو معارف در شهرستان دشتي راه‌اندازي مي‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۸/٢٢

 

استان بوشهر در یک نگاه

 

جغرافیای استان

استان بوشهر با وسعت 6/23167 كيلومترمربع (حدود 1.4 درصد از کل مساحت کشور) در جنوب غرب ايران و حاشيه ي خليج فارس قرار دارد. اين استان از شمال به استان خوزستان و استان كهگيلويه و بويراحمد، از شرق به استان فارس، از جنوب شرقي به استان هرمزگان و از جنوب و مغرب با حدود 625 کیلومتر _ معادل 31 درصد از طول نوار ساحلی کشور _ خليج هميشه فارس محدود است. استان بوشهر بیش از 862 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده که ازاین مقدار 9/50 درصد در نقاط شهری و 1/49 درصد در نقاط روستایی سکونت داشته و  کمتراز یکم درصد آنان غیر ساکن هستند

 

تقسیمات کشوری

این استان دارای 9 شهرستان به نامهای بوشهر ، تنگستان ،جم ،دشتستان ،دشتی ،دیر ،دیلم کنگان و گناوه  بوده که شامل 21 بخش و 30 شهر و 45 دهستان می باشد.

 

دانشگاه خليج فارس

دانشگاه خليج فارس بوشهر با پنج دانشكده و يك مركز تحقيقاتي و  ۲۸رشته كارشناسي، كارشناسي ارشد و كارداني زمينه تحصيل پنج هزارو ۲۰۰دانشجو را فراهم كرده‌است كه‌ازاين شمار يكهزارو۲۰۰نفر جديدالورود هستند.

 

آموزش و پرورش

از لحاظ آموزشي داراي 9 شهرستان بوشهر، دشتستان، دشتي، تنگستان، كنگان، ديّر، گناوه، ديلم و جم و 7 منطقه ي آموزشي بردخون، بندرريگ، دلوار، خارگ ،سعدآباد، شبانكاره و كاكي است.
در آموزش و پرورش استان بوشهر تعداد 159 كودكستان با 5450 نوآموز، 947 آموزشگاه ابتدايي با 89469 دانش آموز، 522 آموزشگاه دوره ي راهنمايي تحصيلي با 67809 دانش آموز، 380 آموزشگاه دوره ي متوسطه با 52335 دانش آموز، 98 مركز پيش دانشگاهي با 6595 دانش آموز، 6 مركز آموزش عالي و كارداني پيوسته با 1049 دانشجو و 190 آموزشگاه بزرگسال با 5910 نفر محصل و به طور كلي 10083 كلاس درس در سطح استان با 228617 نفر دانش آموز، دانشجو و فرهنگي به فراگيري علم و دانش مشغولند

 

مخابرات

ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بوشهر 11.27 درصد است _از این شاخص رتبه پنجم کشوری را دارا است_هم اینک 92 هزار مشترک تلفن همراه در استان بوشهر وجود دارد و 124 هزار متقاضی نیز در انتظار دریافت سیم کارت هستند.همچنین 305 هزار تلفن ثابت در استان بوشهر فعال است.از همین رو ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان بوشهر 31.72 است _ در این شاخص نیز مقام هفتم کشوری را به خود اختصاص داده _ تمام شهرهای استان بوشهر نیز تحت پوشش ارتباط اینترنتی و دیتا هستند.

 

اتباع بیگانه

وجود بیش از 30 هزار نفر اتباع خارجی از 50 کشور مختلف جهان و 5 قاره عالم در این استان، _بعد از استان تهران بیشترین اتباع خارجی _که قسمت اعظم آن در جزیره خارک ،بوشهر و عسلویه قرار دارند ،در ضمن از این تعداد هشت هزار افغان در استان بوشهر بسر مي‌برند كه نزديك به دو هزار و    ۵۰۰نفرازاين تعداد در اردوگاه ويژه اتباع خارجي اين استان اقامت دارند.

 

انرژی

به طور کلی 70 درصد منابع گازی کشور ، 13 درصد نفت ایران و 60 درصد نفت فلات قاره ایران در استان بوشهر قرار دارد.در ضمن تنها نیروگاه اتمی کشور،بزرگترین منطقه ویژه انرژی جهان ،بزرگترین پایانه صادراتی نفت کشور ،بزرگترین پالایشگاه گاز کشور ،بخشی از بزرگترین منبع گازی جهان ،بزرگترین میدان نفتی کشور و....همگی در استان بوشهر قرار دارند _ بالغ بر  ۹هزار و500 میلیارد ریال پرژه  از طریق وزارت نفت اجرا یا شروع شده _

 

بهداشت و درمان

استان بوشهر دارای 13 واحد بیمارستان ،79 واحد مراکز بهداشتی و درمانی و 223 واحد خانه بهداشت فعال است.

 

برق

طول شبکه های توزیع نیروی برق استان بوشهر: طول شبکه فشار متوسطه هوایی 3874 کیلومتر ،طول شبکه فشار متوسط زمینی 86 کیلومتر ،طول شبکه فشار ضعیف هوایی 3123 کیلومتر و طول شبکه ضعیف زمینی 115 کیلومتر است.صد در صد روستاهای بالای 20 خانوار استان برق دار ،80درصد روستاهای زیر 20 خانوار استان نیز برق دار هستند.

 

 

تجهیز و نوسازی مدارس

هم‌اينك  ۱۴هزار كلاس درس درقالب يك هزار و ۴۰۰مدرسه در استان بوشهر وجود دارد كه از اين تعداد تنهاشش هزار كلاس درس در قالب ۶۰۰ مدرسه مناسب در استان بوشهر وجود دارد.دو هزار و  ۳۳۵كلاس درس در قالب  ۵۳۳مدرسه با  ۴۸هزار و  ۲۴۰مترمربع زيربنا در استان بوشهر تخريبي و غيرقابل استفاده است.

 

هواشناسی

استان بوشهر در مجموع دارای 8 ایستگاه سینوپتیک(بوشهر دریایی ،بوشهر فرودگاهی ،خارگ ، دیلم ، دیر ،عسلویه ،برازجان ،جم ) ،5ایستگاه اقلیم شناسی(خورموج ،آبپخش ،بوشکان ،برازجان ،چاهکوتاه) ،5ایستگاه خودکار(خورموج ،شنبه ،بوشکان ،گناوه ،کنگان) و 100 ایستگاه بارانسنجی است.

 

منابع طبیعی

وسعت مراتع استان 16 میلیون هکتار است که 125000 واحد دام عشایری برای شش ماه و 1200000واحد دام روستایی برای مدت 12 ماه از سال از آن استفاده می نمایند ،همچنین استان بوشهر دارای 838/419 هکتار _ 5/16 درصد _اراضی بیابانی و شوره زار می باشد.

 

جمعیت جوانان هلال احمر

31 هزار و 30نفر از جوانان استان در جمعیت عضو که در قالب 735 کانون دانش آموزی ،9 کانون دانشجویی و شش کانون آزاد با جمعیت همکاری می کنند.از این تعداد 30هزار 30نفر دانش آموز ،600 نفر دانشجو و 400نفر نیز از دیگر اقشار هستند.

 

عشایر

از طایفه قشقایی و از پنج تیره شش بلوکی ،فارسیمدان ،کشکولی ،بزرگ ،علمه و دره شوری هستند.

 

راه

در مجموع دارای 3015 کیلومتر جاده که شامل 184 کیلومتر بزرگراه ،234 کیلومتر راه اصلی ،1131 کیلومتر راه فرعی و 1470 کیلومتر راه روستایی می باشند.

 

کمیته امداد

بیش از 90 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند که حدود 5/11 درصد جمعیت استان را شامل می شود.

 

شیلات

استان بوشهر با بهره گیری از از ناوگانی مشتمل بر 25.3 شناور که 43 فروند کشتی ،722 فروند لنج و 1738فروند قایق تشکیل شده است.در استان بوشهر 44 هزار نفر صیاد دارای کارت هستند و باتوجه به صیادان دو شغله بالغ بر 15 هزار صیاد حرفه ای و تک شغله فعالیت می کنند همچنین استان بوشهر با وجود 35 بندر و چهار توقف گاه صیادی و نیز 21 بندر ساخته و یا در حال ساخت 22 مرکز نمایندگی شیلات جهت صدور مجوز صید در سطح استان هستند.

 

کشاورزی

نزدیک به 130 هزار هکتار از اراضی کشت گندم در استان بوشهر وجود دارد که در حدود  420 کیلو در هکتار در اراضی دیم و 1700 کیلو در هکتار در اراضی آبی گندم برداشت می شود.در ضمن 34 هزار هکتار از سطح زیر کشت درخت نخل می باشد که 70 هزار هکتار آن نهال بوده است،حدود 6 میلیون اصله نخل خرما با 18درصد سطح زیر کشت خرما و 14 درصد تولید خرمای کشور، به ترتیب رتبه سوم و چهارم در ایران را به خود اختصاص داده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٥٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۸/۱٩

 

 

 

انتصاب عصرچهارشنبه درجلسه شورای اداری استان خوزستان که با حضور حجه الاسلام و المسلمین محمد نیازی ریاست سازمان بازرسی کل کشور به منظور تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی استانهای بوشهر و خوزستان  برگزار شد.آغاجری به عنوان مدیرکل جدید بازرسی استانهای خوزستان و بوشهر معرفی و از خدمات غضبانیان مدیرکل سابق این دستگاه تقدیر شد. 

پنج طرح عمرانی دردشتی پنج طرح عمرانی روزسه‌شنبه با حضور استاندار وجمعی از مسوولان بوشهر در دشتی بهره برداری و کلنگ زنی شد.طرحهای بهره برداری شده شامل آبرسانی به روستای باغان و مدرسه راهنمایی شبانه روزی درازی بود.

 

آبرسانی روستای باغان.1

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی باغان گفت:این طرح در سال 81 آغاز شد که برای اجرای آن هفت میلیارد و 129 میلیون ریال هزینه شده است.مهندس داراب رفیعی پور افزود:در اجرای این طرح یک حلقه چاه و 19 کیلومتر شبکه توزیع ایجاد شده که در هر ساعت بیش از 10 متر مکعب آب مورد نیاز این روستا را تامین می کند.بد نیست بدانید روستای باغان دارای 164 خانوار با 919 نفر جمعیت می باشد. 

 

2.مدرسه راهنمایی شش کلاسه شبانه روزی درازی مدیر کل توسعه و تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر نیز گفت:مدرسه راهنمایی شش کلاسه دخترانه شبانه روزی درازی با هزینه یک میلیارد و 570 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.مهندس مسعود نصوری افزود: این مدرسه در زمینی به مساحت سه هزار و 287 متر مربع با زیر بنای 902 متر مریع احداث شده و شامل ساختمان آموزشی ،سرایداری و محوطه سازی است.وی یادآور شد: در این مدرسه 132 دانش آموز روستاهای محروم و کم جمعیت استان تحصیل می کنند.

 

پروژه 32 واحد مسکونی بنیاد مسکن.3

در آیینی دیگر عملیات اجرایی پروژه های مسکونی 32 واحدی بنیاد مسکن و 192 واحدهای اجاره به شرط تملیک سازمان مسکن و شهر سازی و پل محور ارتباطی روستاهای درویشی به کردلان آغاز شد.مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در این آیین گفت:پروژه 32 واحدشهرستان دشتی در زمینی به مساحت دو هزارو 37 متر مربع با پنج میلیاردو 190 میلیون اعتبار به اجرا در آمده است.حسین شهبازی افزود:این طرح دو بلوک 16 واحدی احداث می شود که هر واحد 63 متر مربع زیربنا دارد.

 

4.پروژه 192 واحد مسکونی اجاره به شرط تملیک رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان نیز در خصوص ساخت پروزه 192واحد مسکونی اجاره به شرط تملیک شهر خورموج گفت:این پروژه مسکونی در زمینی به مساحت 10 هزار و 800 متر مربع با 17 هزار متربع ریر بنا در هشت بلوک 24 واحدی و بصورت چهر طبق ساخته می شود.علی مقاتلی افزود:این واحده ای مسکونی با زیر بناهایی بین 75 تا 100 متر مربع احداث خواهد شد.وی یاد آور شد:این طرح از از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به استان و سرمایه گذازی بخش خصوصی و با پرداخت 135 میلیون ریال تسهیلات برای هر واحد به مدت پنج سال ساخته می شود.

 

پل ارتباطی روستاهای درویشی و کردلان.5

مهندس هاشم علیپور مدیر کل راه و ترابری استان گفت:پل ارتیاطی یرای برقراری ارتباط بین روستاهای درویشی و کردلان بطول 400 متر و عرض شش متر با اعتبار اولیه یک میلیارد و 200 میلیون ریال احداث می شود. افراشته استاندار نیز در جمع مردم روستاهای دوریشی باغان و اسلام آباد سخنرانی کرد و گفت:کار مطالعات سد باغان به اتمام رسیده تا پایان سال جاری کار اجرایی این سد که تامین کننده آب شیرین و شرب استان می باشد شروع می شود.وی افزود:سرمایه گذاری این سد به عهده بخش خصوصی است که بازگشت سرمایه با فروش آب انجام می شود.بد نیست بدانید روستای درویشی و باغان با 1600 نفر جمعیت در فاصله 85 کیلومتری جنوب خورموج واقه شده است.

 

-         گزارشی از نبود شعب بانک در بخش شنبه شهرستان دشتی

 

-   گزارشی از صنعت عبا بافی در شهرستان دشتی _ قطب صنعت عبابافی در کشور

 

 

 

اجرا تئاتر "لطفا خر نشوید"

 

مجتمع فرهنگی هنری خورموج واقع در خیابان دانشجو جنب پارک کودک روزهای سه شنبه و چهارشنبه برابر با 23 و 24 آبان ماه به اجرای عموم تئاتر "لطفا خر نشوید" اختصاص دارد.نمایش بسیار جذاب ودیدنی که در جشنواره نمایشنامه خوانی استان در شهریور ماه به عنوان تئاتر محبوب تماشاگران شناخته شد،و توانست چندین جایزه را از آن خود کند.تئاتر مذکور همچنین در جشنواره تئاتر طنز استان که در دی ماه برگزار خواهد شد حضور دارد.تئاتر مذکور به کارگردانی ابراهیم شاکری مطلق به نویسندگی رسول بانگین و با بازی محمدرضا عبدالشاهی ،جواد زارعی ،سید محسن رضوای و مهرزاد آل بویه اجرا خواهد شد.

 تماشای آن به همه توصیه می شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٥/۸/۱٤

 

 

 

انتصاب

طبق احتمالاتی که پیش از این در ستون شنیده های وبلاگ دشتی ها آمده بود ،حیدر بحرانی به عنوان مدیر کل دادگستری استان بوشهر منصوب و از خدمات جمال انصاری تقدیر شد. بحرانی که پیش از این معاونت آموزشی دادگستری استان را برعهده داشت از فرزندان دشتی است.وبلاگ دشتی انتصاب ایشان را تبریک و آرزوی موفقیت وی را خواستار است

مرگ بر اثر صاعقه

به علت هوای بارانی  که روز یکشنبه ۷ آبان ماه در شهرستان دشتی خاصه در مناطق لاور شرقی و ناحیه کوهستانی دشتی ،یکی از نوجوانان عشایر از ایل قشقایی و تیره شریفی بهلولی در ناحیه چاه چاهو لاور براثر صاعقه جان خود را از دست داد.

زمین لرزه کاکی را لرزاند

پس از زمین لرزه ای که روز  دوشنبه ـ یکم آبان ماه ـ خورموج را لرزاند روز جمعه گذشته زمین لرزه‌ای به بزرگی ‪ ۴/۱‬درمقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روزجمعه حوالی کاکی را لرزاند.شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت ‪ ۱۱‬و‪ ۲۴‬دقیقه و ‪ ۱۳‬ثانیه روزجمعه ثبت کرده است. مشخصات این زمین لرزه ‪ ۲۸/۲۷‬درجه عرض شمالی و ‪ ۵۱/۲۶‬درجه طول شرقی اعلام شده‌است.

تصادف اتوبوس خورموج

بر اثر تصادفی که روز گذشته در کیلومتر ۲۷ محور شیراز بوشهر رخ داد ،اتوبوسی که از شیراز راهی خورموج بود با یک دستگاه تانکر حاوی اسد برخورد کرد و طبق گزارشات پلیس راه ۸ نفر بر اثر اسید دچار سوختگی شدند  که بلافاصله به بیمارستانهای شیراز انتقال داده شدند طبق آخرین اطلاعات خوشبختانه تصادف تلفا جانی به همراه نداشته است. 

افتتاح دو پروژه آموزشی در دشتی

خوابگاه دانش‌آموزی هنرستان خورموج و مدرسه راهنمایی سه کلاسه روستای چارک شهرستان دشتی روزشنبه به بهره‌برداری رسید. مدیرآموزش وپرورش شهرستان دشتی درآیین بهره‌برداری از این طرحها گفت: برای ساخت این پروژه‌های آموزشی سه میلیارد و‪ ۴۰۰‬میلیون ریال اعتبار هزینه شده‌است. خلیل رضایی افزود: خوابگاه دانش‌آموزی هنرستان خورموج بازیربنای یکهزار و ‪ ۳۹۶‬مترمربع و ظرفیت ‪ ۱۸۰‬دانش آموز شامل خوابگاه، آشپزخانه و سلف سرویس می باشد. وی اظهار داشت:اکنون دراین هنرستان رشته‌های مکانیک، الکترونیک، برق، صنایع فلزی و حسابداری فعال است. رضایی گفت:باافتتاح این طرح زمینه سرویس دهی به‌دانش آموزان شهرستانهای کنگان، دیر، جم و بخشهای کاکی و دلوار فراهم شده‌است.وی درخصوص مدرسه‌راهنمایی روستای چارک نیزکه توسط فرد خیری تامین اعتبار شده‌است، گفت: این مدرسه با زیربنای ‪ ۲۵۰‬مترمربع و سه هزار مترمربع مساحت برای استفاده دختران روستای چارک احداث شده‌است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۸/۸

 

 

 

۱.معذرت از اینکه به روز نشد طی چند روز اخیر دلیلش حکایتی دارد بس دراز

۲.خورموج روز دوشنبه در ساعت ۲۳ و ۴۹ دقیقه و ۵۹ ثانیه زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۹درجه ریشتر خورموج را لرزاند به گزارش شبکه لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئو فبزیک تهران این زمین لرزه در ۲۸ درجه و ۵۴ دقیه عرض شمالی و ۵۱درجه ۱۲ دقیقه عرض جنوبی رخ داد.خوشبختانه این زمین لرزه خساراتی به همراه نداشت.

۳.در پایان روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورا تعداد ۴۲۹ نفر یه عبارتی ۳۸۳ در شورای روستا و تعداد ۵۶ نفر در شورای شهر ثبت نام کردند.از این تعداد افراد خاصی در شورای شهر خورموج ثبت نام کرده اند که از جمله می توان به غلامرضا قربانی مقدم(سرپرست دانشگاه پیام نور خورموج کارشناس ارشد ادبیات) حسین  بهرامی(دندانپزشک) رضا منصوری(استاد دانشگاه کارشناس ارشد حسابداری) فخرالسادات هاشمی(استاد دانشگاه کارشناس ارشد تربیت بدنی) و...اشاره کرد.

۴.اولين باران سال روز گذشته باريدن گرفت و اقصی نقاط دشتی را سیراب کرد.

۵.شنیده ها حاکی از آن است که تبادار استاندار سابق استان به بانک پارسیان رفته و به عنوان معاون پشتیبانی بانک منصوب شده است.

۷.تیم تنیس روی میز بانوان شهرستان دشتی در مسابقات تنیس روی میز بانوان استان بعد از تیم های دیلم و بوشهر به مقام سوم دست یافت

۸.در طی مسابقه که بین دو تیم پاس خورموج و استقلال ریگدان روز یکشنبه در کاکی به منظور راهیابی به لیگ زیر کروه استان برگزار شد بر اثر درگیری طرفداران دو تیم که حدود ۶۰۰ نفر بودند  ـ در دقیقه ۲۹ بازی که با نتیجه یک بر یک مساوی ادامه داشت ـ ده نفر مجروح شدند که بر اثر جراحت وارده به یکی از تماشاگران به بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر انتقال یافت و بقیه در مرکز بهداشت کاکی مداوا شدند.بد نیست بدانید درگیری مذکور که با سنگ پرانی و سپس چاقو کشی ادامه یافت پس از یکساعت بوسیله مامورین انتظامی کاکی پایان یافت

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٥/۸/۱

 

 

 

با سپاس از

هفته نامه پیغام ،خانه وبلاگ نویسان بوشهر ،غلامرضا قربانی مقدم ،سید محمد رضا هاشمی  زاده ،میثم رضایی ،عبدالله نجفی ،محمد جواد غریبی ،سعید طلعتیان ،نویسنده ،سید حسین مقامسی زاده ،عبدالحمید پهلوزاده ،عادل تابناک ،فرزان اسدی ،سید حسین معروف ،محمد باقر حاجیانی ،محسن گرامی ،فیروز شمشیری ،شاهد ،امرالله دهقان ،مریمی ،فاطمه اختصاری  ،صادق نصیری ،سید محمد جواد رکنی ،سید علی رکنی ،پرند ،سید احمد ابطحی ،سید صادق حسینی ،سید علیرضا امینی ،حسین حاجی پور ،عبدالمحمد شعرانی ،نامجو زحمتکش ،بهنوش و جواد ،سجاد ،پدرام ،پرهام ،حمید ش ،وبلاگ قیصر صالحی  و کاوه ایتالیایی

 

 

 

خانواداه محمودی دشتی

 

در ابتدا  چند نکته اشاره :1.معرفی خانواده محمودی دشتی به وسیله یکی از بازدید کنندگان وبلاگ که خود را " نویسنده " معرفی شده است که جا دارد تشکر ویژه نمایم 2.مطمنا این فقط اشاره ای کوچک خواهد بود به خانواده محمودی دشتی _که از مفاخران دشتی بوده و هستند _و در آینده بیشتر به مقام شامخ بزرگ مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد محمودی دشتی و برادر بزرگوار ایشان آیت الله حاج شیخ عباس محمودی دشتی خواهیم پرداخت.3.خانواده محمودی دشتی از دیار عالم خیز کردوان هستند.

 

پسرای مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد:
- پسر اول ایشون حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مرتضی محمودی دشتی در حال مدرس حوزه های علمیه قم هستند.
- پسر دوم ایشون حجت‌الاسلام و المسلمين حاج شيخ علی اکبر محمودی دشتي که در حال حاضر ساکن کويت هستند.
- حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ جواد محمودی دشتی که در دفتر آيت‌الله سيستانی در قم مشغول هستند
- حجت‌الاسلام و المسلمين حاج شيخ حسن محمودی دشتی ساکن قم که طرح جلد بسياری از کتب سازمان تبليغات اسلامی توسط ايشان انجام شده است.
- محمود محمودی دشتی که کاردار  کنسولگری ايران در جده _عربستان_ هستند.
- دکتر باقر محمودی دشتی که ریاست اداره بهداشت و درمان شهرستان دشتی را عهده دار هستند.
- دکتر جعفر محمودی دشتی که دکترای فيزيک از فیزیک پلاسما از
IPM،عضو هیات علمی دانشگاه قم و مدیر فعلی سایت مکان یابی بزرگترین رصد خانه ملی ایران هستند.
- علی اصغر محمودی دشتی فوق ليسانس مهندسی مکانيک از دانشگاه شريف و ساکن تهران است.

 

ویژه:

در وب نگار آتی به استان بوشهر پرداخته با عنوان "استان بوشهر در یک نگاه " که شامل آمار کلی مسائل فرهنگی ،اقتصادی ،اجتماعی و... استان بوشهر می باشد و به نوعی استان بوشهر را با نگاهی به مسائل مختلف معرفی می نماید.  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]