دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/٢/۳٠

 

 

 

جشنواره وبلاگ نویسان استان

مراسم پایانی مسابقه وبلاگ نویسان استان بوشهر که به همت دانشگاه آزاد خورموج برگزار شده بود روز پنج شنبه گذشته با معرفی برترین وبلاگ نویسان استان به کار خود پایان داد.متنی که در ذیل آمده به دو بخش کنداکتور برنامه و اشاره ای به مهمترین گفته های سخنرانان نشست اختصاص دارد:

-          تلاوت قرآن مجید با صدای سید مهدی رضوانی

-          پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران

-          سخنرانی علی عاشوری_سرپرست دانشگاه آزاد مرکز خورموج (خیر مقدم ،تشکر از برگزار کنندگان ،داوران – درخواست از همه برای مساعدت به دانشگاه آزاد خورموج – توضیح مختصری از تشکیل گروههای علمی در دانشگاه و...  )

-          سخنرانی مهندس علیرضا چمکوری_مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد خورموج(ارائه گزارشی از مراحل مختلف اعم از تعیین گروههای اجرایی ،تخصصی و کارهای صورت گرفته برای برگزاری مسابقه وبلاگ نویسان استان)

-          اجرای موسیقی(خواننده و شاعر:حسین همزئیان،آهنگساز:سید عطاااله حسینی،کیبورد:عطااله حیاتی)

-          سخنرانی مهندس سعید طلعتیان_استاد دانشگاه آزاد خورموج(اهمیت توسعه دانشگاه در امر آی تی و توسعه شهرستان،ایجاد فرصت و استفاده بهینه از دانش آموختگان استان،ایجاد رشته های متعدد آی تی در استان،اهمیت آی تی در امر توسعه اقتصادی،اهمیت آی تی در امر اشتغال زایی و پتانسیل بالای آن در پروژه عظیم پارس جنوبی و...)

-          ارائه مقاله ای در مورد طراحی قالب وبلاگ توسط محمد صادق نصیری_دانشجوی کامپیوتر دانشگاه آزاد خورموج

-          پذیرایی

-          اهدای جوایز به برترین وبلاگ نویسان

دراین جشنوراه وبلاگ های: دانلود برنامه و آموزش(محمودی) . می گوید من پادشاه نیستم... (خانم یعقوبی) و جغرافیا و هواشناسی (یوسف صبحانی نصب)بترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند و از وبلاگهای مرد نفتی(دکتر رضا آذین) ،زنگ ریاضی(عبدالحمید پهلو زاده) ،مدار صفر درجه(امراله دهقان) ،مداد پررنگ(محمد رحیم زاده) ،عاشقانه(محمد علی) تقدیر به عمل آمد.

درحاشیه نشست:

- نشست به مانند همه همایشها و مراسمات در ایران _البته با رکورد_ با تاخیر 50 دقیقه ای شروع شد.

- از افراد شاخص در جلسه می توان به دکتر مصلح ،دکتر حاجیانی ،نصراله اسدی ،سید اسماعیل بهزادی ،سید محمد رضا هاشمی زاده ،روسای ادرات فنی و حرفه ای،اسناد واملاک ،سرپرت شهرداری ،رئیس شورای شهر برخی اساتید دانشگاه آزاد خورموج اشاره کرد.

- مجری گری مراسم را ابراهیم شاکری مطلق به عهده داشت.

مهمترین خبرهای نشست:

 

علی عاشوری گفت:

-          دانشگاه آزاد مرکز خورموج به دانشگاه آزاد واحد خورموج ارتقا یافته است و در اسرع وقت با حضور مسئولین دانشگاه آزاد کشور رسما اعلام می شود.

-          هم اکنون دانشگاه آزاد خورموج در 11 رشته دانشجو پذیرش می نماید و تا کنون 450 فارغ التحصیل داشته است.

-          از مهرماه کلاسهای دانشگاه آزاد خورموج در محل جدید خود که در مسیر لاور شرقی در حال ساخت است تشکیل می گردد.بد نیست بدانید دانشگاه واحد خورموج هم اکنون در کیلومتر 4 جاده خورموج لاور در زمینی به مساحت 41 هکتار و زیربنای 1500 متر در حال ساخت است.

-          بزودی با تایید نهایی دانشگاه آزاد خورموج از مهر ماه در سه رشته کارشناسی مهندسی عمران- عمران ،مهندسی معماری و حسابداری دانشجو پذیرش می کند.

مهندس طلعتیان :

- بزودی تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد واحد خورموج تشکیل می گردد و در آینده در مسابقات کشوری -شرکت خواهد کرد.

- با همکاری دانشگاه آزاد خورموج در در تلاش برای تشکیل تیم  ACM هستیم(تیم برنامه نویسی) که بتوانیم در مسابقات ACM کشوری حضور داشته باشیم.

"زیبای آوار" در جشنواره ماه

 

به همت انجمن نمایش خورموج تئاتر "زیبای آوار"  _نوشته دکتر محمد رضا بیگناه هنرمند شهیر خورموجی_ به کارگردانی ابراهیم شاکری مطلق و با بازی محمدرضا عبدالشاهی و خانم علینژاد در جشنواره موسوم به ماه استان شرکت کرده است.جشنواره مذکور به همت حوزه هنری جهت معرفی برترین ها  به منظور شرکت در مسابقات منطقه ای  و کشوری از امروزه تا روز یک خرداد با حضور گروههای از شهرهای خورموج ،بوشهر ،برازجان و دیر در بوشهر ادامه برگزار می گردد.   

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/٢٥

 

 

 

دکتر منصور کبگانیان

عکسی را که در جای لوگو وبلاگ مشاهده می کنید.متعلق است به دکتر منصور کبگانیان یکی دیگر از مشاهیر دشتی.دکتر کبگانیان در حال حاضر معاون پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند و هفته گذشته طبق حکم مقام معظم رهبری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.دکتر کبگانیان کارشناسی مهندسی مکانیک را از دانشگاه امیر کبیر و کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه تربیت مدرس کسب کردند.سپس کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را از دانشگاه کنکوردیا کانادا و دکترا مهندسی رباتیک را از دانشگاه اتاوا کانادا اخذ کردند.

نائب قهرمانی فرهنگیان خورموج

در مسابقات قهرمانی والیبال فرهنگیان استان که در بوشهر برگزار شد فرهنگیان منطقه آموزش و پرورش خورموج موفق شدند به مقام نائب قهرمانی والیبال فرهنگیان استان دست پیدا کنند فرهنگیان خورموجی در مسابقه پایانی در بازی بسیار نزدیک از تیم فرهنگیان برزاجان شکست را پذیرفتند.بد نیست بدانید تیم والیبال فرهنگیان خورموج سال گذشته نیز به مقام نائب قهرمانی دست یافته بودند.وبلاگ دشتی ها ضمن تبریک به فرهنگیان خورموجی اسامی تیم مذکوررا جهت تقدیر یاد آور می شود:مسعود حاجیانی(سرمربی- دبیر تربیت بدنی). حسن حیدری(مربی پرورشی).دانیال غریبی(دبیر علوم).رضا لاری منفرد(معاون دبیرستان نمونه علامه طباطبایی).رسول نوذری(دبیر زبان).سعید فقیه(دبیر عربی).بهنام ابولی(دبیر تربیت بدنی).غلامرضا باز دار منش(کارمند اداره آموزش و پرورش دشتی)  

شنیده ها

- به همت برخی از روزنامه نگاران استان خاصه دشتی که در حوزه اقتصادی فعالیت می کنند بزودی نشریه با رویکرد اقتصادی در استان بوشهر به چاپ خواهد رسید.طبق شنیده ها نشریه مذکور کمتر از دو ماه دیگر کار خود را آغاز می کند.

- شنیده ها حاکی از آن است فولاد همراهیان پور به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای پست شهردار عسلویه مطرح است.همراهیان پور شهردار سابق خورموج و از فرزندان دشی است وی هم اکنون در دفتر امور اجتماعی استانداری مشغول بکار است و مسئولیت کمیته انضباطی فوتبال استان را عهده دار است.

- کارت اعتباری که در هفته معلم به فرهنگیان دشتی داده شده است.هنوز شارژ نشده است!!! کارت اعتباری مذکور که از کارتهای اعتباری بانک اقتصاد نوین است و اعتبار آن قرار بوده است ۵۰ هزار تومان باشد ولی با گذشت بیش از دو هفته هنوز از شارژ کارتهای اعتباری جهت استفاده فرهنگیان خبری نیست.

- طبق وعده های داده شده در هفته معلم جهت تکریم مقام معلم نویدی به آنها داده شد مبنی بر اختصاص وام ۲۰میلیون ریالی به فرهنگیان جهت خرید کالاهای اساسی منزل با سود ۱۴ درصد از بانک ملی ایران که قرار بود بدون محدویت به معلمان داده شود.اما این روزها به گوش می رسد که این وام فقط به ۲۰ نفر تعلق می گیرد و این در حالی است که حدود ۱۵۰۰ نفر برای استفاده از این وام ثبت نام کرده اند و قرار است برای تعیین این بیست نفر قرعه کشی صورت گیرد!!! 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٢/٢٢

 

از هر دری سخنی

 

قهرمانی حسین داودی

حسین داودی قهرمان خورموجی در مسابقات دو میدانی معلولین کشور که در مشهد برگزار شد موفق شد در ماده های دو ۱۰۰ و ۲۰۰ متر به کسب مقام قهرمانی و اخذ مدال طلا نائل شود.بد نیست بدانید داودی سال گذشته نیز موفق به کسب مقام قهرمانی در این دو ماده شده بود. وبلاگ دشتی ها با افتخار کسب مقام قهرمانی را به آقای داودی تبریک عرض می کند.

حادثه رانندگي در جاده خورموج- اهرم  چهار كشته و چهار زخمي برجاي گذاشت

فرمانده پليس راه خورموج مركز شهرستان دشتي استان بوشهر گفت: بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو پژو ‪ ۲۰۶‬به شماره ‪ ۴۶۹‬پ ‪ ۱۹‬ايران ‪ ۷۳‬و پژو ‪ ۴۰۵‬به شماره ‪ ۷۳۵‬ب ‪ ۱۷‬ايران ‪ ۸۳‬در مسير آزاد راه خورموج به بوشهر چهار نفر كشته و چهار نفر ديگر زخمي شدند. سروان غلامحسين موظمي شنبه درگفت وگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اين حادثه ساعت ‪ ۱۱‬و ‪ ۳۰‬دقيقه روز شنبه در پنج كيلومتري شمال خورموج و در حوالي روستاي بادامزار بوقوع پيوست.وي علت وقوع اين حادثه را سرعت غيرمجاز هردو خودرو وانحراف به چپ خودرو پژو ‪ ۲۰۶‬اعلام كرد.فرمانده پليس راه خورموج گفت:مصدومان اين حادثه به بيمارستان زينبيه خورموج منتقل شدند. 

جشنواره وبلاگ نویسی استان

به گزارش برگزار کنندگان جشنواره وبلاگ نویسی استان در خورموج طبق برنامه زمان بندی شده در روز پنجشنبه برابر ۲۷ اردیبهشت ماه مطابق با روز جهانی ارتباطات برگزار می گردد. به گفته گروه برگزار کننده داوری های روزهای پایانی خود را طی می کند و بزودی به منتخبان جهت شرکت ویژه در مراسم دعوت خواهد شد.بد نیست بدایند از حدود ۱۱۰ وبلاگ شرکت کنند ۲۵ وبلاگ به داوری نهایی راهیافته است

هشت پروژه برق رساني در دشتي به بهره‌برداري رسيد

گربه، برق شهرستان دشتي را چهار ساعت قطع كرد!!!

بازي يك گربه در ايستگاه توزيع برق شهر خورموج مركزشهرستان دشتي استان بوشهر، برق شهر خورموج و‪ ۵۰‬روستاي شهرستان دشتي را به مدت چهار ساعت قطع كرد. مدير برق شهرستان دشتي روز پنجشنبه به خبرگزاري جمهوري‌اسلامي گفت: پريدن گربه روي سيم‌ها و اتصالات ايستگاه ‪ ۱۳۲‬كيلو ولت توزيع برق محمدآباد خورموج در بامداد روز پنجشنبه باعث خاموشي و قطع برق اين شهرستان شد.مهندس حميدرضا باقري افزود: اين اتفاق علاوه‌بر قطعي برق، به برخي اتصالات و مدارهاي شبكه برق رساني شهرستان نيز خسارت وارد كرد.وي گفت: ايستگاه توزيع برق محمد آباد به شهر خورموج و ‪ ۵۰‬روستاي تابعه بخش مركزي اين شهرستان برق رساني مي‌كند.باقري گفت: اين قطعي برق طولاني مدت باعث تعطيلي اكثركارهاي مردم و بروز مشكلات عديده‌اي از جمله تعطيلي نانوايي‌ها، پمپ بنزين و مراكز خدمات ديگر به شهروندان شد.وي افزود: هم اكنون با تلاش كاركنان اداره برق شهرستان دشتي، جريان برق اين شهرستان برقرار شده است.+منبع:ایرنا+

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/۱۸

 

به مناسب سومین سالگرد شهادت ،شهید حجه الاسلام والمسلمین محمد حسن ابراهیمی

 

شهید محمد حسن ابراهیمی سال 1346 در جوار حرم حسين‌بن‌علي (ع) کودکي پا بر خاک نهاد و اولين تصويري که در چشمان زيبايش نقش بست، گنبد طلائي سيد‌الشهداء بود پدر نامش را محمدحسن گذارد و تحت تربيت اسلامي خود او را پرورش داد. پدرش _شیخ حسین_ از اهالي دشتی _استان بوشهر _ به شمار مي‌رفت که به قصد مجاور شدن به کربلا مهاجرت کرده بود. محمد حسن بعد از طي دوران کودکي به مدرسه رفت و در زمان تحصيل در دبيرستان ذکر مصيبت اهل‌بيت (ع) را بر روي منبر آغاز کرد. با پايان دوره سطح در محضر آيات عظام تبريزي، علوي گرگاني و وحيد خراساني و اخذ مدرک ديپلم کلاسيک به مدت 5 سال درس خارج فقه را گذراند و توسط حضرت آيه‌الله خامنه‌اي معمم گشت و بعد از مدتي توانست مدرک کارشناسي خود را در حقوق بين‌الملل دريافت نمايد. ابراهيمي به زبانهاي انگليسي و عربي تسلط کامل داشت و با زبانهاي فرانسوي، آلماني، اسپانيولي، و در حد رفع نياز آشنا بود. به طوريکه در مدرسه حجتيه، مجتمع شهيد بهشتي و مدارس حوزه علميه نحوه مکامله عربي و انگليسي را به طلاب آموزش مي‌داد. او در سال 1369 جهت تبليغ دين اسلام به بوشهر مهاجرت کرد و از سال 1375 به همکاري با سازمان مدارس خارج از کشور پرداخت. آنگاه براي مدتي مسئوليت امور حقوقي مرکز جهاني اهل‌بيت (ع) را پذيرفت. حضور او در کشورهاي حوزه کارائيب (سورينام، ترينيدادوتوباگو و گويان) و کشورهاي عربي باعث شد، جمع کثيري از مردم به حقيقت ولايت اميرمؤمنان آگاه شوند. در سال 1381 ابراهيمي براي مدت دو سال به کشور گويان(1) در آمريکاي جنوبي رفت و با وجود مشکلات و شرايط خاص اين کشور فعالانه با سمت مديريت کالج مطالعات اسلامي به خدمت پرداخت و يک مرتبه در فروشگاه مورد ضرب و شتم مخالفين قرار گرفت. حجة‌الاسلام والمسلمین حاج شيخ محمد حسن ابراهيمي امام جمعه جرج تاون_پایتخت گویان_ در روز چهاردهم فروردين ماه سال 1383 در سن 37 سالگي از مقابل کالج محل تدريس خود ربوده شد و 34 روز بعد _17 اردیبهشت ماه_ پيکر خون‌آلودش را با دستاني بسته در حالی که مشخص بود شکنجه های بسیاری را متحمل شده در 46 کيلومتري جرج تاون در گودالي به عمق1 الي 2 متر يافتند. پيکر پاک او را در شهر قم به خاک سپردند. از او يک فرزند به نام فاطمه به يادگار مانده است.

؛البته نتوانم او را و خدماتش را بطور كامل معرفي و شناسانم اما كاش واي كاش كه درچنين ايامي با برگزاری بزرگداشت و همایشی یاد و خاطره دانشمند و شهيد بين الملل در ديارش دشتي گرامي داشته مي شد

گوشه اي از سوابق تدريس واجرايي شهید:

- تدريس در مدرسه حجتيه (طلاب خارجي) - تدريس ادبيات عرب و مكالمه عربي اصول فقه و مكاسب محزمه در مدارس حوزه علميه قم  - فوق ليسانس روابط بين الملل - كارشناس كنگره جهاني اهل بيت(ع) ـ مترجمي سايت هاي سپاه در دوران دفاع مقدس - مترجمي زبان انگليسي در سازمان حوزه ها ومدارس علميه خارج كشور.

1- جمهوری تعاونی گویان کشوری استدر آمریکای. پایتخت آن جورج تاون است.این کشور با سورینام و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. سالها قبل مستعمره انگليس بود و در سال 1996 استقلال یافت. اين کشور به صورت جمهوري اداره مي‌شود. ولي حزب حاکم عمدتاً دست هندوهاست. مسيحيت و مسلمان نيز در آنجا سکونت دارند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/۱٤

 

 

 

با سپاس ویژه از:

دکتر عبدالمجید مصلح ،دکتر پرویز حاجیانی ،دکتر محمد رضا بیگناه، دکتر مسعود اسد پور ،سید محمد رضا هاشمی زاده،محمد جواد غریبی ،علی هوشمند،سید علی رکنی،فرزان اسدی ،میثم رضایی (آلکس) ،مقصود صالحی ،عادل تابناک ،سعید مسلمی،پرند ،عبدالله نجفی ،محمد افراسیابی(عمو اروند) ،عبدالمهدی حاجیانی ،محمد باقر حاجیانی ،محمد حاجیانی ،سید محمد جواد رکنی،نسیبه ، حسن غلامی(حنل) ،حسین از تنگستان ، ،سید حسین مقامسی زاده ،سید علیرضا امینی ،یوسف صبحانی نسب ،وبلاگ دانشجویان دانشگاه آزاد خورموج،باقر بحرینی ،محمد صداقت ،محسن گرامی ،سجاد ،حسین شیرکانی ،حسین فقیه(هانی) ،محمدی ،فکناز آتشی ،پولادی ،حسین حاجی پور ،سجاد ، عبدالله نجفی ،علی فقیه ،سهیل پاشازاده ،محمد امین حصیری، ،کریمی ،بهروزی و کاوه ایتالیایی

 

موفقیت وبلاگ نویس خورموجی در کشور

با خبر شدیم خانم یعقوبی از وبلاگ نویسان شهرستان دشتی در جشنواره الکترونیکی پیامبر اعظم(ص) موفق شدند رتبه اول وبلاگ نویسی کشور را کسب نمایند.این موفقیت زمانی بیشتر ظهور می کند که بدانیم وبلاگ ایشان از میان قریب به ۱۵۰۰ وبلاگ کشور حائز چنین مقام ارزنده ای شده اند. که افتخاری است برای شهرستان دشتی و استان بوشهرـخاصه جامعه وبلاگ نویسان ـ چرا که کسب چنین مقام درعرصه وبلاگ نویسی در استان بوشهر بی نظیر است.بد نیست بدانید جشنواره مذکور به همت سازمان ملی جوانان و با همکاری سایت های پرشین بلاگ ُبلاگفا .میهن بلاگ و در رشتهای مختلف برگزار شد.متاسفانه موفقیت خانم یعقوبی بازتابی در رسانه های استان و محافل استان نداشته است.وبلاگ دشتی ها هرچند دیر ولی با افتخار کسب مقام اول وبلاگ نویسی را به خانم یعقوبی و همسر گرامیشان محمد صداقت تبریک عرض میکند.شما می توانید درپیوندهای زیر به سایت و قسمت معرفی خانم یعقوبی و وبلاگ بسیار زیبایشان رجوع کنید:

وبلاگ پادشاه عالم

جشنوراه الکترونیکی پیامبر اعظم(ص)

معرفی خانم یعقوبی به عنوان مقام اول

دکتر جعفر محمودی

شاید برای برخی سوال پیش آمده که عکس که در لوگو قرار دارد متعلق به کیست؟عکس دکتر جعفر محمودی دشتی است که دارای دکترای فيزيک  پلاسما ازIPM،است و عضو هیات علمی دانشگاه قم و مدیر فعلی سایت مکان یابی بزرگترین رصد خانه ملی ایران هستند.وی فرزند آیت الله حاج شیخ محمد محمودی دشتی است که اهل آبادی عالم پرور کردوان می باشند .بد نیست بدانید دکتر باقر محمودی ریاست بهداشت و درمان شهرستان دشتی برادر ایشان هستند.شما می توانید با مراجعه به لینک زیر به صفحه اختصاصی دکتر محمودی رفته و اطلاعات بیشتری کسب نمایید ـ در ضمن معمولا عکس لوگو بصورت دو هفته ای تعویض می گردد که از این به بعد همزمان با تعویض مختصری از

صاحب عکس داده خواد شد ـ

دکتر جعفر محمودی  

مشکلات کشاورزان دشتی در تحویل گندم

در وبنوشت روز دوشنبه مورخ 10 اردیبهشت به مطلبی اشاره شد که حکایت از عدم رضایت کشاورزان دشتی در هنگام تحویل گندم  و برخورد سلیقه ای مسئولان تحویل خبر می داد.و..شما را به خواندن این گزارش ایرنا دعوت ....

كشاورزان دشتي : براي تحويل گندم به مراكز خريد بامشكل مواجه هستيم

دو پیوند روزانه

پنج هزار انشعاب غيرمجاز برق در بوشهر وجود دارد

معرفی برترین های مسابقات معلولان استان در خورموج

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/۱٢

 

 

 

«من علمني حرفاً فقد صيرني عبداً؛ هرکس چيزي به من بياموزد، مرا غلام خويش کرده است

مولاي متقيان علي (ع)

بی مقدمه:

*اسامی که در ذیل آمده بزرگورانی هستند که نقش عظیمی را در فرهنگ و اندیشه ، نه تنها دشتی که استان ایفا نموده اند اینان سالها علاوه بر دشتی در سایر نقاط استان ازجمله بوشهر ،کنگان ،گناوه ،برازجان ،دیر ،تنگستان .جنوب خوزستان و..تدریس کرده و با عشق تعیلم دادند فرزندان این خاک را .روحشان شاد باد...

ملا حسن گنخكي ،ملا حسن روحاني ،شيخ عبدالنبي بحراني ،شيخ علي بحريني ،حاج سيد علينقي حسيني دشتي ،شیخ علی عاشوری(شیخ علی بن حمود)،میرزا علی معلم ،میرزا علی شریف دشتی ،شیخ علی مجتهد دشتی،سید محمد علی ریاضی ،سید غلامحسین مجتهد دشتی ، ملا محمد علی مزارعی ،سید مصطفی بهزادی ، سید غلامحسین ابطحی چارکی ،میرزا محمد جواد حامدی ،سید محمد صادق نبوی،سید محمد طاهر شهریاری(شفیق) ،محمود حامدی ، سید محمد حسن نبوی ،سید علی اکبر بهزادی ،عبدالرسول حامدی  و...

یادی و دعایی

نوشتار زیر برداشتی آزاد است از وب نگار سید حسین مقامسی زاده(خورموجی ساکن دبی) _ خود نیز به نوعی معلم است_ که در وبلاگ خورموج ،سال گذشته برای گرامیداشت یاد معلمان خود نام آنها را به ذکر کرده بود ،که در آن زمان(۲۵شهریور۱۳۸۵) نگارنده _با توجه به دوری ایشان از وطن_ در قسمت نظرات با توضیحاتی وضعیت کنونی معلمان مذکور را برای ایشان بازگو نموده (به همین مناسبت با اندک تغییراتی در اینجا ذکر می شود)

لذا آنچه در ذیل آمده بی شک تعدادی از معلمان ساعی ،دلسوز و مهربان شهرستان دشتی هستند.

به یاد تمام اول مهر های زندگی:

 

- آقای سید کوچک هاشمی زاده(مدیر لایق،پژوهشگری خلاق- دبیر زبان انگلیسی):نوشتن از استاد هاشمی زاده کار بسیار سختی است که هرچقدر نویسی در پایان خواهی دید که چه بسیار نکاتی که از قلم نیافتاده باشد. پس برای جلوگیری از اطاله کلام ،وی سالها مدیریت دبیرستان ابوذر غفاری ،دانشسرای تربیت معلم شهید شهریاری خورموج را عهده دار بودند.(همگی امیدواریم که هرچه زودتر آثار منحصر بفرد استاد منتشر شود)

- آقای سید اسماعیل بهزادی ( استاد شعر و سخن): از سال گذشته با دعوت ارزنده علی عاشوری سرپرست دانشگاه آزاد خورموج در دانشگاه ندریس می کند و کماکان- دبیر ادبیات دبیرستانهای خورموج.تا کنون سه مجموعه شعر از وی منتشر شده است.دو هفته پیش در شب شعر محلی آبپخش شرکت کرده بود و همگان را به تحسین واداشته بود چونان گذشته.

-آقای محمدرضا صفدری(نویسنده شهیر-دبیر ادبیات):پس از سالها تدریس در دبیرستان های خورموج خاصه ابوذر غفاری به کرج مهاجرت کرد.هنوز شاگردانش کلاس درس ایشان را به خاطر دارند.در مورد استادصفدری همین بس که رمان من ببر نیستم..ایشان به عنوان رمان برتر سال ۸۱کشور شناخته شد.بی شک ایشان شناخته ترین معلم دشتی در سطح کشور است.

- آقای احمد(اکبر)عبدلی آزاد (بسیار خودجوش- دبیر عربی): دبیر عربی که با دانش آموزان ارتباط صمیمانه ای داشت .به رحمت خدا رفت _روحش شاد.

- آقای ایرج اسدی ( پیر ادبیات- دبیر ادبیات ): استاد مسلم ادبیات و به گفته شما پیر ادبیات خورموج – سه سال پیش به همت ادیبان شهر مراسم تجلیلی از او برگزار گردید- دیگر او را کمتر در شهر می بینیم اما در محافل ادبی یک پای مجلس است.چند وقت پیش آخرین بار با هفته نامه پیغام مصاحبه ای داشت.

- آقای دکتر حبیب اله سعید نیا ( یک فرهنگی ناب  - دبیر تاریخ): پس از مدتی کوتاه در تدریس با پذیرش در دانشگاه خلیج فارس و اخذ دکترا تاریخ از دانشگاه شهید بهشتی تهران ، اکنون عضو هیات علمی دانشگاه خلیخ فارس و مدیر گروه معارف دانشگاه خلیج فارس است.سه سال پیش کتابی را به نام " دشتی درآینه تاریخ" به رشته تحریر در آوردند که به نوعی جامع ترین کتاب چاپ شده در مورد دشتی است.

- آقای دکتر محمد زائری(هوشمند و فکور - معلم ریاضیات وعلوم راهنمایی):او پس از سالها تدریس در مدارس راهنمایی روستای کردوان و خورموج با هوش بالای خود در رشته دکترا داروسازی اهواز پذیرفته شد و همزمان با تدریس در مدارس اهواز ،سختکوشانه دکتر داروسازی خود را در حداقل زمان ممکن اخذ کرد. تا دو سال گذشته خورموج تدریس می کرد ولی اکنون ساکن و دبیر دبیرستانهای بوشهر است و داروخانه اش به  بردخونی ها خدمات می دهد.

- آقای عالی جعفری(معلم دوران ابتدایی):هنوز به امر تدریس مشغول است و در کنار آن به امورات اقنصادی زندگی می پردازد،متاسفانه مدتی است داغدار از دست دادن همسرش است.

- آقای سید عبدالکریم شهریاری( مدیر توانای دوران دبیرستان): وی مدتهاست به قم مهاجرت کرده است و تحصیلات خود را در حوزه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده است و کماکان معلم است و تدریس می کند.

- آقای جمالی ( مدیر دوران راهنمائی): سالهاست از خورموج به اصفهان رجعت کرده و هر از گاهی به خورموج و دوستان فرهنگی خود سر می زند.

- آقای عبدالله آلبویه( مدیر و معلم و متعهد- مدیر دبیرستان ابوذر غفاری): سالهاست ساکن قم است و در آنجا دبیر دبیرستانهای قم است. فرزندانش همگی با طی مدارج عالی (دکتر و کارشناسی ارشد ) در دانشگاههای معتبر کشور باعث افتخار دشتی هستند – بطور مداوم خورموج را به عنوان سرزمین مادری دیدار می کند.

- آقای سید محمد لطیفی ( معلم متعهد و با ایمان –دبیر زبان انگلیسی ): بعد از سالها به عنوان موسس و مدیر دبیرستان غیر انتفاعی فارابی به شیراز نقل مکان کرده است. ولی با توجه به روحیه ای که همه از او سراغ دارند اکثر اوقات در خورموج روزگار می گذراند و کماکان متواضعانه زیست می کند.

- آقای سید حسین رضوانی(ورزشکار و قاطع – دبیر تربیت بدنی):او  بعد از سالها تدریس در دبیرستانهای خورموج خاصه ادب و ابوذر غفاری باز نشسته شده است. وی سالها در کنار تدریس در تیم محبوبش شاهین خورموج توپ زد داوری کرد(والیبال ،فوتبال ،بسکتبال و...)و اکنون با یکسری بیماری ها دست و پنجه نرم می کند_ فرزندانش همگی دارای تحصیلات عالیه هستند_

- آقای اسماعیل رستمی ( معلم دلسوز زبان خارجه): معلم شیرین زبان خورموج با چهره ای فتوژنیک و صبر زیاد در کار با دانش آموزان خورموج – مدتی را شیراز زندگی گذراند – هم اکنون در سازمان  آموزش و پرورش استان بوشهر مشغول به کار می باشد.

- آقای سید علی رکنی(باهوش .جهانگرد - دبیر فیزیک): پس از سالها تدریس در دبیرستانهای خورموج ،تهران و قم هم اکنون دبیر مدارس ایرانیان مقیم یونان است و در آتن روزگار می گذراند.

- آقای رضا منصوری(شوخ طبع و دلسوز- دبیر زیست شناسی):سالهاست در دبیرستان های خورموج به تدریس مشغول است.او از جمله معلمان جامع الاطراف است چرا که  داوری فوتبال ،عضویت در دو دوره شورا شهر ،مدیریت اداره تعاون دشتی را در کارنامه خود دارد و در همه آن کارنامه موفقی از خود بجا گذاشته است.

- آقای حسین پرویزی(دانا و فهیم - دبیر ادبیات):چندین سال است باز نشسته شده است و بعد از آن ساکن شیراز و در آنجا مشغول کار شد ولی مدتی است محل کار خود را به بوشهر منتقل کرده است.

- آقای عباس امیری ( معلم دلسوز و پرکار زبان): سالها معاون دبیرستان ادب خورموج در زمان مدیریت آقای سید محسن هاشمی زاده عهده دار بود و در کنارش تدریس می کرد زبان را ،چهره ای همیشه بشاش دارد و هیچگاه دانش آموزانش را فراموش نکرده است.

- آقای زین الدین عاشوری ( معلم سختکوش ریاضیات راهنمائی) :بعد از سالها تدریس در مدارس راهنمایی و دبیرستانها ،سال گذشته به جرگه بازنشستگان پیوست _ فرزندانش همگی دانشجوی دانشگاههای معتبر کشورند – یکی از معروف ترین دبیر دبیرستانهای خورموج

- آقای کللی فرد ( معلم دوران ابتدائی) :معلم ریاضی مدارس راهنمایی خورموج خاصه شهید سروری مطلق- در کنار تدریس به کارهای اقتصادی از جمله کشاورزی می پردازد و الحمدالله وضع اقتصادی خوبی دارد.

و....

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/۱٠

 

دشتی ها و دریای پارس

 

امروز را روز ملی خلیج فارس نام نهاده اند _بماند از اینکه آبروی ما وقتی به خطر می‌افتد که برای شناختن امانت‌های نهفته در خاک این میهن نیازمند دیگرانیم_ اما بسیار ارزنده است و  جای آن در تقویممان بسیار خالی می نمود. آنچه در این مقال فهرست شده است یادداشتی است که سالیان سال بر ذهنیت نگارنده سنگینی می کند از برای چگونه شناساندن بهتر آن به دیگران و باید برای رهایی از اینهمه نشناختن چاره ای بیاندیشیم و آن نقش دشتی ها در پاسداری از خلیج فارس است. چرا که به اندیشه مو روز ملی خلیج فارس فراتر از روز پاسداشت نام است بلکه روز هویت ،تاریخ ،فرهنگ یک ملت است و دشتی ها به عنوان بخشی از این پرشیا بزرگ نقش خود را از پاسداری آن چه ارزنده ایفا کرده اند و می کنند. کوتاه سخن ،توجه شما را به نوشتار تر و تازه و موجز ذیل جلب می کنم:

 

1.در 95 سال پیش فرزندان دشتی در کنار یاران تنگستانی ،دشتستانی خود به دفاع از ایران و خلیج فارس پرداختند و جان خود خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا نام خلیج فارس تا اید مانا باشد."حرکت‌ دلیرانه‌ خالو حسین(1285- 1365ه.ق)‌ و مردم‌ دشتی‌ در مبارزه‌ با انگلیس‌ و همراهی‌ آنان‌ با شهید رئیس‌ علی‌ دلواری‌ در جنگ‌ بین‌ الملل‌ اول‌ در سال‌ 1915 م‌/1333ق، موجب‌ می‌شود که‌ خالو حسین‌ نامی‌ماندگار و افتخارآمیز در تاریخ‌ باشد. اگرچه‌ بعد از انقلاب‌ اسلامی‌ نقش‌ عظیم‌ شهید بزرگ‌ رئیس‌ علی‌ دلواری‌ پرداخته‌ شد و  از دلیران‌ تنگستان‌ یادی‌ می‌شود و یا چند کتاب‌ نوشته‌ و کنگره‌ای‌ به‌ نام‌ آن‌ شهید  برگزار شده‌ است ‌ اما متأسفانه‌ از مردم‌ دشتی‌ و شهدای‌ آن‌ نهضت‌ و سردار دلیر آن‌ خالو حسین‌ دشتی‌ کمتر سخن‌ به‌ میان‌ می‌آید و چه‌ بسا دست‌ هایی‌ پیدا و پنهان‌ مانع‌ از آن‌ شده‌ است‌که‌ خورشید فروزان‌ دشتی‌ از پشت‌ ابرهای‌ حسادت‌ و کوته‌ بینی‌ ظهور کند."(1) اما امروز در پاسداشت روز خلیج فارس نام تعدادی از آنان که در پاسداری از خلیج فارس شهید شدند را ذکر کره و به روح مطهرشان درود می فرستیم. میرزا باقر گزدرازی ،ملا حسین‌ حاجی‌ میدری‌ ،حیدر میرزا کمال‌ خالدی‌،عبدالله‌ محبوب‌،علی‌ محمد کاظمیان‌،ملک‌ زایر محمد،علی‌ محمد فخرو،غلام‌ حیدر جمالی،حیدر محمد علی‌ فولادی،محمد علی‌ حاج‌ قنبر ،عبدالله‌ عباس‌ خسروی‌،خسرو مشهدی‌ زایر قاسم‌ خسروی‌،حسین‌ حاج‌ علی‌ میدری،علی‌ حاجی‌ فرزند غلام‌،محمد فرید فریدونی ،محمد احمد ،محمد علی‌ محمد حسین‌ عابدی‌،ملا حسین‌ حاج‌ میرزا مؤمنی‌ و.....

 

۲..در ایام دفاع مقدس سردار شهید نادر مهدوی(3/14/1342- 16/7/1366) فرزندی از دیار دشتی بار دیگر چون اسلاف خود در نود و پنج سال پیش هنگامی که دید خلیج پارس مورد تهدید و هجوم بیگانه است. گروهی را(سرداران شهید غلامحسین توسلی ،بیژن گرد ،نصراله شفیعی ،مجید مبارکی ،آبسالانی ،محمدیها و...)  فرماندهی کرد و با کمک آنان به پاسداری از خلیج پارس پرداخت. شهید مهدوی بنیانگذار و فرمانده گروهان ناو تیپ امیر المومنین(ع) بودند.به گفته بسیاری تشکیل ناو گروه "ذولفقار" نقطه عطفی در کانامه دفاعی ایران در دوران افتخار آمیز دفاع مقدس به حساب می آید ،چرا که با تشکیل آن نیروی دریایی ایران جانی تازه و ابهت و صلابت خیره کننده ای یافت و پشتوانه مستحکمی نصیب ماشین جنگی ایران گردید.او در طول دوران کوتاه زندگی خود کارهای بسیار عظیمی را انجام داد تا ما کنون با افتخار گوییم :خلیج فارس.

براستی آیا می دانید پیکر مطهر سردار شهید غلامحسین توسلی دیگر فرزند دیار دشتی و همرزم شهید مهدوی هرگز در خلیج فارس کشف نشد تا به همگان بفهماند: وطن یعنی خلیج تا ابد فارس

 

3. در ترجمه و تالیفات در مورد خلیج فارس بی شک هیچ فردی جایگاه استاد حسن زنگنه را ندارد_استاد زنگنه از پدر و مادری دشتیاتی در سال 1328ه.ش در بوشهر دیده به چهان گشود_ و اکنون این استاد 58 سال افتخارهمه ماست. شخصی که برای همه محققین و پژوهشگران خلیج فارس آشناست.به جرات می توان او  را  "خلیج فارس شناس بزرگ" ، "دائره المعارف زنده خلیج فارس"  لقب داد. بدون اغراق او بزرگترین نقش را در پاسداشت مکتوب خلیج فارس داشته است.اما اندک کسانی هستند در پایتخت و خاصه صدا و سیما مرکز او را شناسند و به قول دوست برگورارم سید اکبر موسوی  "دیارمان مردان بزرگ بسیار دارد ولی مردان شهیر اندک" . استاد زنگنه تسلط خاص بر زبان انگلیسی تا آن حد که پرفسور ویلم فلور_ایران شناس هلندی- در وصف او می گوید:استاد زنگنه مترجمی است که به انگلیسی او را word smith – متخصص کاربرد واژه ها- می نامند ،یعنی کسی که نه فقط واژه ها را ترجمه می کند بلکه او کسی است که به واژه ها معنی ،مفهوم و جان می دهد.وبلاگ دشتی ها بر خود واجب می داند که به نیابت از همه ایرانیان ساکن کهکشان راه شیری به استاد حسن زنگنه خسته نباشید عرض کرده و گوید خدا قوت..

از او دهها کتاب ترجمه و تالیفی به چااپ رسید ه است.

ترجمه:

1.دریای پارس و سواحل متصالح ،نوشته:دونالد هاولی 2.خلیج فارس از دوران باستان تا اواخر قرن 18،نوشته سیوری وجی.بی.کلی 3.خلیج فارس در آستانه قرن 20 ،نوشته:بریتون بوش .4ایران و خلیج فارس،نوشته:استاندیش 5.تجارت برده در دریای پارس توسط اعراب،نوشته:ام،ریکس 6.ماموریت سرپرستی کاکس در ایران و خلیج فارس،نوشته:گریوز7.هلندی ها در خلیج فارس ،نوشته:ویلم فلور و...

 

پی نوشت:

 

 

(1):"خالو حسین افتخار دشتی" نوشته حجه الاسلام و المسلمین محمد فولادی-شماره ۲۸۷ نسیم جنوب

 

- نگارنده به این مسئله واقف است که خالوحسین اهل بردخون است.اما در کلیه اسناد و روایات تاریخی او را به نام خالو حسین دشتی شناسند که این امری است عام البلوی آنهم به دلیل مشخصی که بردخون آن زمان بخش از خاک دشتی بزرگ بوده است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:۱٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/۱٠

 

وقايع الاتفاقيه دشتي

 

برداشت گندم و برخورد کارخانه آرد

با شروع برداشت گندم از زمینهای استان و بالطبع دشتی ،اینروزها حال و هوای دیگری بر دشتی حاکم است چرا که با توجه به اینکه جمعیتی کثیری از مردم دشتی چه به عنوان شغل اول و چه به عنوان شغل دوم با کشاورزی سرکار دارند و شاید بتوان گفت یکی از بحث های ویژه مردم دشتی هر ساله در این ایام که کماکان به فصل "جیلم" مشهور است را به خود اختصاص می دهد.بحث نوبت کمباین ،هزینه های جاری ،کرایه حمل و نقل و...اما شاید بتوان گفت امسال بحث دیگری که اینروزها ذهن بسیاری از کشاورزان دشتی را به خود مشغول کرده است عدم تحویل گندم های کشاورزان توسط نمایندگی تحویل گندم در دشتی یعنی کارخانه آرد خلیج فارس است که به بهانه لاغر بودن و کیفیت پایین محصول کشاورزان از تحویل سر باز می زنند.چرا گویند "بهانه" به علت اینکه در این چند روز گذشته از خرید گندم بارها محصول گندمی را که کارخانه خلیج فارس از تحویل آن شانه خالی کرده است در سایر مراکز تحویل از جمله چغادک و برازجان تحویل گرفته اند.این مسئله که به گفته بسیاری از کشاورزان مراجعه کننده به کارخانه با رفتار ناصحیح افراد حاضر در کارخانه و مدیریت آن با کشاورزان زحمت کش همراه بوده ،برای بسیاری از کشاورزان هزینه های اضافی حمل و نقل به سایر مراکز دریافت محصول نیز در پی داشته است.اما با توجه به بازتاب برخورد نادرست و سلیقه ای کارخانه آرد خلیج فارس ،کشاورزان هنوز عکس العمل قاطعی از سوی مسئولین شهرستان شاهد نبوده اند. چرا؟

۱۲هزار و 333 شماره سیم کارت دائم تلفن همراه در دشتی

عبدالعظیم قنبریان گفت اکنون تعداد سیم کارت دائم تلفن همراه در استان بوشهر 221 هزارو 339 شماره رسیده است که از این تعداد 12 هزارو 333 شماره مربوط به شهرستان دشتی است.مدیر عامل شرکت مخابرات استان بوشهر گفت: از جمله برنامه های شرکت مخابرات استان در سالجاری تبدیل مراکز تلفن مخابراتی روستایی از حالت بیسیم به کارت اعتباری است که این طرح هفته آینده برای اولین بار در استان از شهرستان دشتی و در پنج مرکز مخابرات روستایی لاور ساحلی ،لاور شرقی ،حسین زائری ،باغان کردلان انجام می شود.وی افزود روستائیان می توانند با این سیستم علاوه بر استفاده از تلفن ثابت روستایی و یا گوشی تلفن همراه از تلفن ثابت خانگی در مسافرت و همراه خود در همه نقاط کشور استفاده کنند. 

کوتاه خبر

- علی زینبی نیز با ایجاد پایگاه اینترنتی خود به جمع فعالان دنیای مجازی پیوست.به نظر می رسد معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با راه اندازی این تارنما  می خواهد گامی در ارتباط با مردم بردارد .چرا که می توان ضمن مطالعه نوشتار ایشان به اندیشه و خط مشی وی بیشتر آگاه شد و در در قسمت ارتباط سایت می توانید پیام خود را بگذارید.این تارنما شامل دیدگاه ها ،مصاحبه ها ،مقالات ،پیوند های(خیلی ناب) و...است.زینبی که اهل آبادی زیزار دشتی است. 

- استاندار افراشته گفت: امسال سد های باغان و دشت پلنگ ساخته می شود. بد نیست بدانید به دلیل فقدان سدهای ذخیره ای سالانه ۲/۵ميليارد متر مكعب آب در استان بوشهر بدون استفاده وارد دريا مي‌شود.در ضمن سد های مذکور در مناطق حاصلخیز دشتی قرار دارند که در آنجا کشاورزی رونق زیادی دارد.

استان بوشهر پارسال بالاترين سرانه مصرف برق را در كشور داشت

برداشت محصولات جاليزي در شهرستان دشتي  آغاز شد

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٠٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/٧

 

از هر دری سخنی

 

مارتن انتخاب(۲)

از کاندیدهای دشتی و تنگستان چه خبر؟

-          شنیده ها حاکی از آن است عباس علوی نژاد از کاندیدا های حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان فردا جلسه ای را با حضور دانشگاهیان در بوشهر برگزار خواهد کرد و در آن به ارائه دیدگاههای خود خواهد پرداخت.شاید بتوان گفت علوی نژاد شناخته شده ترین فرد کاندیدا در میان کاندیدا جدید در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان است از همین رو مطمنا روی یاران قدیمی خود در پیشبرد روند کسب آراء استفاده خواهد کرد.علوی نژاد سالهاست دارای پست های متعددی از جمله  معاونت برنامه ریزی استانداری بوشهر ،معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان و ...است و هم اکنون مدیریت توسعه منابع انسانی وزارت کشور را برعهده دارد.

-          عبدالصمد دولاح دیگر کاندید حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان پیش از همه کار تبلیغات را آغاز کرده و با برگزاری جلسات متعدد با اقشار مختلف مردم سعی در جذب آراء حوزه انتخابیه است. به اذعان بسیاری ایشان یکی از برترین وکلای استان است که سالها در تهران و بوشهر به کار وکالت مشغول است.دولاح با توجه به حرفه تخصصی خود حساب ویژه ای روی دانشجویان و دانش آموختگان حقوق باز کرده است.

-          اسدالله تاج الدین ریاست سابق آموزش و پرورش دشتی و از اصلاح طلبان شناخته شده خورموج برنامه های تبلیغاتی خود را که چند وقتی است شروع کرده به طور جدی دنبال می کند.تاج الدین با توجه به فرهنگی بودن خود حساب ویژه ای روی فرهنگیان دشتی باز کرده و امیدوار است فرهنگیان تنگستان را نیز با خود همراه کند.

-          سید محمد مهدی پورفاطمی هنوز وارد برنامه های تبلیغاتی نشده است اما با توجه به رویکرد برخی از حامیانش به سایر کاندیدا ها خاصه تاج الدین و دولاح احتمال کاهش رای را پیش از بیش احساس خواهد کرد.اما شاید با توجه به کارنامه هشت ساله ایشان به عنوان نماینده مردم دشتی و تنگستان مردم حوزه انتخابیه با شناختی که از ایشان پیدا کرده اند راحتر می توانند تصمیم گیری نمایند.

شورا های شهر خورموج و کاکی

-          با پایان کار شورا دوم شهر خورموج و شروع کار شورای سوم و انجام انتخابات درون شورا سید عبدالمهدی ابطحی به عنوان رئیس شورای شهر و خانم فخرالسادات هاشمی به عنوان نائب رئیس شورا شهر خورموج انتخاب شدند.

-          با مشخص شدن وضعیت ریاست شورای شهر خورموج ،احمد شیخیانی به عنوان شهردار خورموج در پست خود ابقا شد. بد نیست بدانید که شیخیانی سال گذشته با موافقت استعفا پولاد همراهیان پور _در اردیبهشت ماه _از سوی شورای دوم به عنوان شهردار خورموج انتخاب گردید. بد نیست بدانید شیخیانی دارای مدرک دیپلم  است._نگارنده قصد نوشتن تحلیلی بر این انتخاب داشتم که در پایان به این نتیجه رسیدم که بدون شرح! باشد بهتر است و فقط این ضرب المثل ما دشتی ها: "گپم سکتن"

-          با شروع کار شورای سوم شهر کاکی دیگر شهر شهرستان دشتی ،سید علی اکبر فاطمی به عنوان رئیس و مهندس غلامحسین حاجیانی به عنوان نائب رئیس شورای شهر کاکی انتخاب شدند.

-          با توجه به اینکه هنوز شهردار جدید از سوی شورای سوم انتخاب نشده است. از احمد زارع(ریاست سابق آموزش و پرورش کاکی) ،منصور احمدی(کارشناس بهزیستی کاکی) و..به عنوان گزینه های احتمالی شهردار کاکی نام برده می شود.

 

 

۴.۴‬ميليارد ريال از اعتبار دو درصد نفت به شهر كاكي  اختصاص يافت   

گوجه فرنگي كارا ن د شتي : دولت از زيان دهي ما جلوگيري كند

 

بهره برداری مرحله نخست پارك جنگلي  چاه چاهو    

مرحله نخست پارك جنگلي "چاه‌چاهو" به عنوان بزرگترين پارك جنگلي استان بوشهر روز پنجشنبه در آييني در شهرستان دشتي به بهره‌برداري رسيد.رييس اداره منابع طبيعي شهرستان دشتي در اين آيين گفت: اين پارك جنگلي درجنگل دست كاشت چاه چاهو در سطح يكهزار و‪ ۱۵۰‬هكتار احداث شده‌است.سيد غلامحسين بهزادي افزود: مرحله اول اين طرح شامل مطالعه، برق رساني، آبرساني، سرويسهاي بهداشتي، نگهباني و جاده دسترسي با اعتبار‪ ۶۵۰‬ميليون ريال به پايان رسيده‌است.وي در خصوص مشخصات پارك جنگلي چاه‌چاهو گفت: مطالعات اين پارك در سالهاي ۸۴ و ۸۵ انجام شده است و شامل ۲۰ بخش از جمله معابر  زمینهای ورزشی کمپینگ آلاچیق وسایل بازی و اصلاح و بهسازی درختان با اعتبار کلی  ۲۸ میلیارد ریال در مدت پنج سال احداث می شود.بهزادي اظهارداشت: طبيعت و موقعيت منحصر به فرد، قرارگرفتن در بين دو رشته كوه بيرمي و مند، تپه‌هاي زيبا و فاصله هفت كيلومتري تا شهر خورموج مركز دشتي از جمله جاذبه‌هاي گردشگري و تفريحي جنگل چاه‌چاهو است

برداشت شش هزار ۹۰۰تن محصول پياز از مزارع دشتی

انصراف دکتر سید نورالدین امیری یکی از کاندیداهای شهرداری بوشهر به نفع  دکتر جمهیری 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٠٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٢/٥

 

ماراتن انتخاب(1)

 

مقدمه

از امروز تا زمان برگزاری انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در نوشتاری به نام "ماراتن انتخاب" سعی می شود با کمک شما ضمن معرفی کاندیدا های حوزه های انتخابیه استان خاصه دشتی و تنگستان به موضوع انتخابات مجلس و اهمیت آن بیشتر بپردازیم.

در حالیکه زمان قابل توجه به شروع برگزاری انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی باقی مانده اما بسیار کاندیدا ها ازهم اکنون و برخی از اواخر سال گذشته شروع به تبلیغات معمول و شناساندن هرچه بیشر خود به دیگران نموده اند و با توجه به مشخص نبودن تاریخ دقیق تاریخ برگزاری انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از همین رو برخی کاندیدا های محترم از هم اکنون خاصه در حوزه های انتخابیه دشتی و تنگستان ،دشتستان فعالانه شروع به تبلیغات مرسوم نموده اند.از جمله تبلیغات مرسوم و متداول این روزها برگزاری جلسات ،شرکت در مراسم شادی و غم دیگران ،ارسال واسطه ها ،توصیه های رخ به رخ ،ارسال پیام کوتاه به واسطه مناسبت ها می باشد.تا امروز طبق شنیده ها در میان حوزه های انتخابیه استان به عقیده بسیاری بترتیب دشتستان،دشتی و تنگستان ،بوشهر ،گناوه و دیلم و کنگان ،جم ودیر از بیشترین حساسیت و رقابت برخورد دارند.

بد نیست بدانید ،به گزارش فارس، محمد حسين موسي‌پور معاون پارلماني وزارت كشور در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: قبل از اسفند ماه 86، در اسفند 86 و فروردين ماه سال 87 سه گزينه‌اي براي برگزاري انتخابات آينده مجلس است كه وزارت كشور در حال بررسي آن است.

*اسامی کاندیدا ها از هفته نامه های پیغام ،لیان و شنیده ها برداشت شده است.

دشتی و تنگستان

سید محمد مهدری پور فاطمی(نماینده مردم دشتی و تنگستان ،دوره های 6 و 7 مجلس) ،عباس علوی نژاد(مدیر کل توسعه منابع انسانی وزارت کشور) ،عبدالصمد دولاح(وکیل پایه یک دادگستری) ،غلامحسین زارعی(مدیر کل تعاون استان بوشهر) ،اسداله تاج الدین(ریاست سابق آموزش و پرورش دشتی) ،فلکناز آتشی(مدیر پارک علم و فناوری خلیج فارس) ،زمانی(معاون سابق فرمانداری تنگستان) و یونس جعفری(مدیر مسئول هفته نامه بیرمی)

دشتستان

دکتر سید عبدالمجید شجاع(نماینده مردم دشتستان در دوره 7 مجلس) ،دکتر هوشنگ رستم پور(مدیر دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر) ،جهانشیر کدخدا پور(معاون سابق سازمان شهرداری های وزارت کشور) ،غلامرضا اسکندری(مدیریت شعب بانک سپه استان بوشهر) ،مختاری(مدیریت شعب بانک ملت استان بوشهر) ،سهیلا محمد خانی(عضو دوره های دوم و سوم شورای شهر برازجان) ،حشمت اله جعفری(کارمند وزارت کشور) ،سید مسعود سیاسی راد(کارشناس شرکت تاید واتر) ،رستگار(دادستان عمومی دشتستان) ،قلعه گلابی(استاد آموزشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای) ،سرهنگ ملکی صادقی(ریس سابق منطقه انتظامی دشتستان) و ایرج حاتمی(معاون سابق برنامه ریزی استانداری بوشهر)

بوشهر،گناوه و دیلم

شکراله عطارزاده(نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در دوره 7 مجلس) ،اسماعیل تبادار(استاندار سابق بوشهر) ،محمد دادفر(نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در دوره 6 مجلس) ،سید عبدالجلیل رضوی(مدیر منطقه ویژه انرژی پارس)غلامعلی میگلی نژاد(شهردار بوشهر) ،رباب عبیدی(عضو دوره دوم شورای شهر بوشهر) ،رمضان خضری(کارمند استانداری بوشهر) و دکتر عبدالرحیم مهر پرور (روزنامه نگار)

کنگان ،جم و دیر

قیصر صالحی(نماینده مردم کنگان،جم و دیر در دوره 7 مجلس) ،سید اسدالله علمداری(کاندید دوره 6 و 7 مجلس در حوزه انتخابیه کنگان ،جم و دیر) ،حجه الاسلام عبداله حاجیانی(نماینده مردم دشتی، تنگستان ،کنگان و دیر دردوره 5 و نماینده مردم کنگان ،جم و دیردر دوره  6 مجلس) ،جلالیان(کاندید دوره 7 مجلس در حوزه انتخابیه کنگان ،جم و دیر) ،علی کرمی(ریاست سابق اداره آموزش و پرورش دیر) و گنجی 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٢/٢

 

 

 

آگهی استخدام اعضا هیات علمی در دانشگاه پیام نور خورموج

طبق آگهی که هفته گذشته در هفته نامه نسیم جنوب منتشر شد. شعبه های دانشگاه پیام نور استان اقدام به استخدام اعضا هیات علمی می کنند که  از جمله دانشگاه پیام نور خورموج نیز در رشته های حقوق ،شیمی ،اقتصاد ،مدیریت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اعضا هیات علمی می پذیرد. با این آگهی امید می رود بزودی دانشگاه پیام نور خورموج تبدیل به شعبه ای مستقل گردد و با پذیرش در رشته های بیشتر سبب ارتقای کمی و کیفی آموز عالی در شهرستان دشتی گردد.بد نیست بدانید هم اکنون دانشگاه پیام نور با پذیرش در رشته های مدیریت صنعتی و اقتصاد بازرگانی شعبه ای از دانشگاه پیام نور بوشهر محسوب می گردد.

توقف عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند دشتی به علت تحریم های سازمان ملل

با خبر شدیم به علت مصوبه تحریم های اخیر بانک های عامل ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل ،که شامل تحریم های اعتباری بین المللی بانک سپه ایران شده است از همین رو به علت تحریم  عدم تامین اعتبارمالی توسط بانک سپه جهت واردات ماشین آلات کارخانه سیمان مند دشتی از اروپا ،تا اطلاع ثانوی روند اجرایی شدن کارخانه به تاخیر خواهد افتاد.بد نیست بدانید مقرر شده بود که با اعتبار مالی بین المللی بانک سپه در اروپا ماشین آلات وارد گردد.

۲۹‬قطعه شي‌ء عتيقه در شهرستان دشتي كشف شد

مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي‌استان بوشهر اعلام كرد: ماموران اين فرماندهي در هفته جاري ‪ ۲۹‬قطعه شي‌ء عتيقه در شهرستان دشتي اين استان كشف و ضبط كردند.براساس گزارش روز پنجشنبه اين مركز، اين عتيقه‌ها در بازرسي از فردي كه در اماكن متبركه و مذهبي شهرستان دشتي به فروش عتيقه اقدام مي‌كرد، بدست آمده است.مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي عتيقه‌هاي كشف شده را شامل ‪ ۱۷‬عدد سكه، دو تكه سرب تور ماهيگيري و دو حلقه انگشتر سالم و شكسته، يك ريك متوسط، دو عدد سنجاق، يك دارنگون، يك حلقه‌ي انگشتي، يك كاسه مسي، يك عدد سرقوچ و يك عدد مجسمه كبوتر اعلام كرد. در اين گزارش آمده‌است: در بازرسي از منزل متهم دستگير شده نيز يك جلد كتاب به زبان لاتين و با صفحات و تصاوير آثار باستاني و يك قبضه سلاح شكاري بدون مهمات كشف و ضبط شد- منبع خبر: ایرنا

کوتاه خبر

-          خبر اینکه ،رضا منصوری ریاست اداره تعاون دشتی برکنار شده است و هنوز شخصی به عنوان ریاست معرفی نگردیده است.احتمال ریاست فردی غیر بومی  این روزها قوت گرفته است.

-          طبق اعلام کاندیدهای شهرداری بوشهر توسط اعضا دوره سوم شورای شهر بوشهر نام دو تن از فرزندان فرهیخته دشتی نیز در این لیست به چشم می خورد:مهندس پرویز سرخوش(مدیریت آب و فاضلاب شهرستان شیراز- مدیر کل سابق آب و فاضلاب استان بوشهر) و مهندس سید نور الدین امیری(دانشجوی دکترای مهندسی شهرسازی- مدیر عامل سابق شرکت عمران علی شهر وشهردار سابق خورموج)

-          بازتاب و گزارش برگزاری جلسه بررسی حوزه نفوذ پارس جنوبی درخورموج در مطبوعات استان منجمله هفته نامه های بیرمی و پیغام

گزارش هفته نامه پیغام 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]