دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/۳/۳٠

 

 

 

هاسک(Hasak)
تصویری را که مشاهده می کنید شاید برای بسیاری غریب به نظر آید خاصه نسل جدید،هاسک وسیله یا بهتر بگویم ماشینی از نوع ساده بوده که کار آسیاب دیروز و کارخانه های آرد و...امروز را برای دشتی ها و بسیاری از ایرانیان باستان انجام می داده است و معمولا بعد از برداشت گندم کاربرد آن بیشتر می شده است.اما مهمتر از آن ،باید دانست روزگاری برای یک دشتیاتی زندگی بدون هاسک غیر قابل تصور بوده است چرا که قوت مردم با چرخش سنگهای هاسک بر روی هم تامین می شده است. هاسک با دستان زنان دشتی می چرخیده گندم را به آرد ،گمنه،دکله و... تبدیل می کرده و مردم می خوردند و شکر یزدان پاک را بجا می آوردند.اما امروزه هاسک را باید در موزه های مردم شناسی و میراث فرهنگی جست هرچند هنوز برخی زنان دشتی با هاسک عهد دیرینه ای دارند _ و با وجود پیشرفت های معمول _ گویی حداقل برای برآوردن حس نوستالژیک و یا چه کسی می داند شاید برای زیرورو کردن خاطرات مادران و اسلاف خود با هاسک اخت دیگری دارند.

بزودی عملیات ساخت دانشگاه پیام نور خورموج شروع می شود
سرپرست دانشگاه پیام نور خورموج در گفتگو با وبلاگ دشتی ها اظهار داشتند:در پی واگذاری 10هکتار زمین در کناره جاده لاور شرقی و صدور سند زمین مذکور به نام دانشگاه پیام نور خورموج  کارهای عملیاتی احداث دانشگاه پیام نور خورموج وارد فاز جدید و جدی شده است غلامرضا قربانی مقدم گفت:هم اکنون در مرحله پایانی آزمایش خاک زمین در آزمایشگاه فنی مکانیک خاک است و پس از طی مرحله آزمایشات مذکور با توجه به تامین بودجه سه میلیارد ریالی جهت ساخت فاز اول دانشگاه با زیربنا 2300متر در دوطبقه ،امید است آگهی مناقصه ساخت دانشگاه کمتر از ده روز دیگر در جراید منتشر شود.
بد نیست بدانید:
- زمین دانشگاه پیام نور خورموج در ابتدای جاده لاور شرقی و روبروی خوابگاه دانش آموزان کمیته امداد قرار دارد.
از سه میلیارد ریال بودجه مذکور دو میلیارد ریال آن از سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و یک میلیارد ریال مابقی را دتر توسعه مناطق نفت خیز جنوب تامین کرده است.

انتخاب شورای شهرستان
با برگزاری انتخابات شورای شهرستان دشتی سید علی اکبر فاطمی(عضو وریاست شورای شهر کاکی) به عنوان رئیس شورای شهرستان انتخاب شد و علی محدثی نیا(عضو شورای بحیری) به عنوان نائب رئیس شورای شهرستان و علی کشاورز(عضو شورای کردوان) به عنوان خزانه دار شورای شهرستان انتخاب شدند در ضمن سمیعی (عضو شورای شهر خورموج) و توکلی(عضو شورای شنبه) نیز به عضویت  شورای شهرستان دشتی منتخب شدند.
بد نیست بدانید سید علی اکبر فاطمی نیز به عنوان نماینده شورای شهرستان در شورای استان معرفی شدند.

تاسيس خط هوايي ويژه بوشهر به‌ نام بوشهر ايرياليان‌اير نهايي شد

اولین اقدام شهردارخورموج
پس از برگزاری جلسه معارفه شهردار که در سالن فجر خورموج با حضور فرماندار و معاون وی و جمعی از کارکنان و روسای ادارت شهرستان برگزار شد. خورشیدی شهردار خورموج  جهت بالا بردن روحیه کارکنان شهرداری خورموج به شورای شهر پیشنهاد داده است که به مناسبت روز زن و مادر از کارکنان زن شهرداری و دانش آموزان ممتاز کارکنان شهرداری تقدیر به عمل آید که در صورت تصویب شورای شهر در زمان مذکور مراسم تجلیل برگزار شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٢٦ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٢٩

 

ایران خورموج دیار من

 

به همت صدا و سیمای مرکز بوشهر و با همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی پنج شنبه شب گذشته مراسمی تحت عنوان"ایران خورموج دیارمن" در سالن ارشاد خورموج برگزار شد که در ادامه فهرست وار ضمن اشاره به کنداکتور برنامه به نکاتی که در حاشیه مراسم اتفاق افتاد _که در واقع جزئی از مراسم بود- اشاره خواهد شد. اما لازم بذکر است که اجرای تواشیح و موسیقی از برنامه های شاخص و بی شک بخش تقدیر جمعی از برگزیدگان نیز بسیار قابل تحسین بود:
- در ابتدای مراسم شهرام سروری مجری مراسم توصیه هایی را ذکر کردند مبنی بر اینکه برنامه ای که شما در آن شرکت دارد بسیار مهم است و مقرر است بر شبکه جهانی پخش گردد از همین رو باید مواظب اعمال و رفتار خود باشید اما نکته مهم این است که طرز بیان مجری بسیار باعث تاسف بود چرا که بیشتر می خواست عدم آشنایی و دانش حضار را به رخ آنها بکشد و در ادامه نیز شاهد این اجرا بودیم.
- در ابتدای ضبط چندین بار صلوات فرستادن حضار تکرار شد تا به نتیجه مطلوب برنامه سازان رسد البته در سایر برنامه هایی که گنجانده شده بود نیز همین گونه برنامه ای بارها و بارها تکرار می شد تا نظر برنامه سازان را جلب نماید.
- تشویق نیز چندین بار تکرار ...
- نام مراسم  نیز "ایران خورموج دیارمن" نیز به بهانه های مختلف چندین بار توسط حضار با صدای بلند گفته شد تا...
- مقرر شده بود مراسم ساعت 20 شب شروع شود ولی رسما ساعت 21:15 شروع مراسم بود!
- سه دوربین فیلمبرداری ثابت و یک دوربین فیلمبرداری سیار مراسم را تحت پوشش قرار می دادند.
- رسما ساعت 21:15 با صحبتهای فرماندار جمشیدی مراسم وارد مرحله ویژه خود شد.جمشیدی ضمن خیر مقدم  به معرفی و دعوت از سرمایه گزاران جهت سرمایه گزاری در دشتی پرداختند.
- در حین صحبتهای فرماندار نیز به دلیلی نامعلوم "کات" داده شد که لحظاتی مراسم را متشنج کرد از همین رو فرماندار به پایین سن رفته و مجددا برای برداشت دوباره برنامه بروی سن رفتند!
- شعر خوانی محلی توسط شاعر جوان مهدی شیخیانی به نام "دیار دشتی" ،لازم به ذکر است شعر خوانی و اجرای موسیقی تنها اجراهای بدون کات بود و با برداشت اول گرفته شد.
- اجرای تواشیح از آبادی چارک ،که به همراه اجرای موسیقی از برنامه های شاخص مراسم بودند.
- بد نیست بدانید در میان هر کدام از برنامه ها با وقفه ای قریب به 15 تا 20 دقیقه اجرا می شد.
- بی شک اکثر قطع اجرا ها و برنامه ها (کات) بدلیل عدم هماهنگی برگزار کنندگان اعم از فیلمبرداران ،مهندسین،اجرا و....بود چرا که بارها فرمان کات در حالی صادر می شد که هیچگونه پارا زیت و اشکالی از سوی حضار سرزده نمی شد.
- سخنرانی استاد سید کوچک هاشمی زاده در مورد وجه تسیمه خورموج،تاریخ ،گویش دشتی و...بود
- قرائت انشاء اذان توسط خانم شریف نژاد
- اجرا سرود توسط گروه سرود مقطع راهنمایی که به علت عدم اجرای مطلوب کاملا قطع شد و به ادامه برنامه موکول شد.
- طرح سوال از صحبتهای فرماندار جمشیدی توسط مجری
- سخنرانی حاج ابراهیم فربود جانباز ،آزاده و برادر شهید در مورد فرهنگ ایثار و ذکر خاطراتی از جبهه ،اسارت و اخوی شهید
- اجرای شروه توسط حسن صفری
- پذیرایی!!
- اجرای حرکات رزمی
- معرفی محصولات کشاورزی ،غذاهای محلی دشتی،صنایع دستی.که البته قرار شده بود معرفی از فرهنگ و سنت معرفی گردد اما اجرای مجری محترم بیشتر به سخره گرفتن سنت بود تا معرفی ...البته فضای سالن نیز می شد پی به این امر برد.
- اجرای موسیقی پاپ با صدای حسن عبدالهی و اجرای موسیقی نبی حمیداوی که به گفته عبدالهی ،موسیقی به پاسداشت شهید مهدوی سروده و اجرا می شود.
- مشاعره
- اجرا میان پرده طنز توسط حسن صفری و احمد امیری
- و تشویق جمعی از موفقان دشتی  با حضور فرماندار:
سید قاسم حسینی(حافظ 27 جزء قرآن کریم) ،صادق غریبی(نفر اول اذان کشور در مقطع متوسطه) ،علی مصلح(نفر اول احکام کشور در مقطع راهنمایی) ،محمد حاجیانی(نفر دوم اجکام کشور در مقطع راهنمایی) ،مدینه قاسمی(همسر شهید) ،زهرا زیارتی(نفر دوم ویلچر رانی کشور) ،حسین داودی(نفر اول دوی 100 و200 متر معلولین کشور) ،زهرا معصومی(فاتح قله دماوند) ،سعید فقیه(نفر اول تفسیر قرآن کریم ایثارگران کشور) ،سمیه غریبی(نفر اول طراحی صحنه استان) ،حسین جلالی(کشاورز نمونه استان در کاشت جو آبی) ،الیاس هنگامیان(مولف 16 کتاب کمک آموزشی و کارشناس ارشد ریاضیات) ،سعیده یعقوبی(نفر اول وبلاگ نویسی کشور در جشنواره الکترونیکی پیامبر اعظم) ،غلامرضا نادری زاده(نفر برتر دکترا تعلیم و تربیت کشور)،رضا حاجیانی(نفر سوم احکام متوسطه کشور) ،فقیه(پدر شهیدان علی و مهراب) ،غلامرضا محمد پور(کشاورز نمونه استانی در کاشت سیب زمینی) ،غلامرضا فاریابی(مدیر نمونه شهرستان – مدیر جهاد کشاورزی دشتی) ،غلامرضا فقیه(مدیر نمونه شهرستان _ مدیر ثبت و اسناد املاک دشتی) ،سید غلامحسین بهزادی(مدیر نمونه شهرستان – مدیر منابع طبیعی دشتی)

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٢٦

 

 

 

مو امیت تو دلم عشکت پنه بیت        چشم  نا مهلتم   یهو اوش  میت

تش عشکت دل  مش وا  توندن        نه او چيش او دلن ری گپ شی ايميت

"مرحوم سید علی نقی دشتی"

نشریه الکترونیکی مند

فعاليت در فضاي رسانه اي آن هم از نوع ديجيتالي و مجازيش مقتضياتي دارد که مي بايست بدان مقيد بود و توانايي اجتماعي باشد،و ما را به اين باور مندي سوق دهد که خواستن توانستن است .
جمعي که نسبت به راه اندازي نشريه الکترنيکي مند مبادرت نموده اند بر اين عقيده اند که مدخليت موثر و در عين حال هوشمند در روند توسعه پايدار استان بوشهر با تکيه به ابزار اطلاع رساني و نيز ورود نخبگان به جغرافياي اطلاع رساني و بالاخره درگير نمودن سيستم اداري استان در عرصه عمومي با ساز و کارهاي فضاي ديجيتال که ما ايجاد نموده ايم مي تواند و مي بايست به عنوان واقعه اي همايون و خوش شگون قلمداد گردد و از آن استقبال به عمل آيد.
نشريه الکترونیکی مند پيشاپيش اعلام مي دارد:

- ضمن تعهد به عرصه اطلاع رساني هر گونه جهت گيري سياسي و منطقه اي که متضمن هوا داري و جانبداري از گروه يا افراد خاص باشد را از حيطه فعاليت هاي خويش خارج نمايد.
- دست اندرکاران نشريه الکترونیک مند بر اين باورند که اين نشريه محلي جهت بروز و ظهور مطالب همه نخبگان و علاقمنداني است که به اين فضاي مجازي افتخار عرضه مطالبشان را مي دهند و افراد صرف نظر از هر گرايشي قادر خواهند بود نشريه مند را به عنوان تجليگاه منويات فکريشان برگزينند.
- مديران اين فضای مجازي ضمن تاکيد برهمدلي و همراهي با مسئولان استان و صرف نظر از گرايشهاي سياسي مسئولان، نقد را به عنوان مواجه اي صادقانه و محترمانه به نيابت از مردم به آنها هديه خواهند کرد.

- استان بوشهر با همه پتانسيل هاي تاريخي، فرهنگي و اقتصادي به توجه بيشتري نيازمند است فلهذا نشريه الکترونیک مند با بضاعت اندک خود ولي نه رويکردي قليل المنفعه به دنبال درگير کردن همه طبقات و اقشار اجتماعي استان با روند توسعه موجود خواهد بود. و بهترين وسيله جهت گيري عمومي باروند رشد وتوسعه چيزي جز فضا سازي رسانه اي و تعميم اطلاع رساني نخواهد بود.
- در پايان ضمن آرزوي توفيق براي همه هم استاني هاي عزيز آرزومنديم با نشريه الترونیکی مند لحظات ارزشمندي را تجربه کنيد و اين نشريه با شما و در خدمت همه شما باشد.

شنیده ها:

 * حاکی از آن است که پس از جدی شدن رفتن حاج آقا مصلح امام جمعه خورموج جمعی از افراد شناخته شده خورموج برای اعلام حمایت و اقدام رایزنی جهت ماندگار حجه الاسلام مصلح هفته گذشته با زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری ملاقاتی داشته اند،علی عاشوری(سرپرست دانشگاه آزاد خورموج)،حاج آقا موسوی(ریاست حوزه علمیه خورموج)و...از جمله این افراد بوده اند.

 *در اقدامی قابل تامل و مبهم تعداد 10 سایت از 15 سایت مجتمع گلخانه ای آبادی چاهگاه به افراد غیر بومی دشتی واگذار شده است. این در حالی است که بسیاری جوانان دشتی که از فارغ التحصیلان کشاورزی و رشته های مربوطه هستند نیز خواهان در اختیار گرفتن و استفاده از این امکانات و تسهیلات هستند.

بد نیست بدانید: مجتمع گلخانه ای چاهگاه از بزرگترین مجتمع های گلخانه ای جنوب کشور که در فاصله ۴۴کیلو متری خورموج قرار دارد و مقرر است با اعتبار اولیه 350 میلیون تومان در مدت 5 سال به مساحت 40 هکتار ساخته شود و بیش از 100 فرصت شغلی ایجاد نماید و تا 300 هکتار نیز قابل گسترش است.

* متاسفانه از چند سال اخیر تعداد فئودالهای زمین و مسکن در خورموج سیر صعودی پیدا کرده است بطوریکه شنیده می شود برخی افراد در خورموج  دارای قریب به 80 پلاک زمین و برخی حتی 140 پلاک زمین و باب مسکن در خورموج هستند!!! این افراد که به اندیشه مو باید آنان را "مافیای زمین"  در خورموج لقب داد بر روند صعودی قیمت زمین و مسکن نیز بسیار تاثیر گذار عمل می کنند و به گفته بسیاری از آگاهان یکی از عوامل مهم قضیه مذکور هستند.امید که برای آن چاره ای در خور اندیشیده شود.

دشتیاتی

دشتیاتی عنوان نوشتاری است از هنرمند و محقق بزرگوار هم استانی سید روح الله صفوی که در شماره اخیر هفته نامه نسیم جنوب به چاپ رسید است که به زندگی پر بار مرحوم احمد فقیه از دو بیتی سرا های دشتی پرداخته است ضمن توجه به اینکه صفوی این نوشتار را به استاد سید کوچک هاشم زاده تقدیم کرده است توجه شما را به آن جلب می کنم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۱۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٢۱

 

ايمان بياوريم به آغاز...

 

نظر زیر وارده از یکی از بازدید کنندگان وبلاگ است که نظر شما و همه مسئولین امر را به آن جلب می کنم امید که فرج حاصل گردد در کار این بازدیدکننده و همشهری بزرگوار:

(با عرض سلام و درود خدمت رهبر عزیزم
دانشجویی در دیار غربت، دارای والدینی تهی دست ولی دلی لبریز
والدین من در استان بوشهر در شهر خورموج و در روستای محمدآباد زندگی می کنند آنها در منازل کمیته امداد امام خمینی(ره) زندگی می کنند. کمیته قول داده بود که این منازل را با سند تحویل ایشان بدهد ولی این کار هنوز پس از گذشت چند سال اجرا نشده است. من هم که پس از دوران تحصیلاتم چون هیچ گونه پشتوانه مالی ندارم مجبورم با والدینم زندگی کنم اما اگر این منزل به والدین من داده می شد می توانستم در همانجا خانه ای کوچک بزنم و در کنار والدینم زندگی کنم. حتی کمیته امداد به من اجازه نداده آشپزخانه ای برای والدینم بنا کنم زیرا این منازل دو اتاق کوچک بیشتر ندارد که برای خانواده 5 نفره ما البته بدون حساب کل خانواده و فقط کسانی که هم اکنون در اینجا زندگی می کنند. اگر لطفی بفرمایید تا این منازل در اختیار ما قرار گیرد باری بسیار سنگین از دوش خانواده ام برداشته می شود.
با تشکر فراوان

:امضا محفوظ:

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٢٠

 

 

 

شنیده ها:

- حاکی از آن است که احتمال رفتن حجه الاسلام والمسلمین حاج حسن مصلح امام جمعه خورموج بیش از پیش به گوش می رسد و آن تا حدی است که عده ای از نمازگزاران خورموجی طوماری را در حمایت حاج آقا مصلح تدارک دیده اند و مشغول جمع آوری امضا در حمایت و برای ماندن ایشان تلاش می کنند.

- حکایتی که این روزها در محافل خاص به گوش می رسد این است که یکی از روئسای بانکهای خورموج دست به اختلاس زده اند که مثل اینکه مسئولین امر خبر دار شده وی را به سازمان مربوطه جهت بازپرسی و کسب اطلاعات بیشتر فراخوانده بوده که ریس مذکور پس از خبر فراخوان خود دچار سکته قلبی شده است!!خبری بیش از این در مورد رقم اختلاس و چگونگی آن در دست نیست و از نامبردن بانک به دلیل مسائل امنیتی معزورم.

- دیگر شنیده این روزها  این است یکی از اعضا شورا شهر خورموج به دلیل مسائلی از جمله عدم همراهی فکری و عملی که با ریاست شورای شهر داشته تا اطلاع ثانوی در جلسات شورای شهر خورموج شرکت نخواهد کرد و قرار است در مصاحبه ای که بزودی با یکی از خبرنگاران مطبوعات استان خواهد داشت بسیاری از مسائل پشت پرده را به اطلاع عموم همشهریان رساند.

ابتکار جوان اهل کاکی

به گزارش خبر سیمای مرکز بوشهر جوان ۲۷ ساله ای اهل شهر کاکی موفق شد دستگاه هشدار دهنده جهت عدم فراموشی کارت سوخت در دستگاه های مربوطه را در کتر از ۲۴ ساعت بسازد.یونس زارع پور در مورد این وسیله ساخته شده  توضیح داد که دستگاه مربوطه با ابزار ساده ای ساخته شده است که می توان در همه اتومبیل ها قرار داد و بعد از هر بار استفاده از کارت سوخت ،آنرا در وسیله ساخته شده گذارد و در صورت فراموشی در دستگاه کارت خوان و به محض استارت اتومبیل آژیری شما را از جا گذاشتن کارت سوخت آگاه می کند.  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٠٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/۱٧

 

 

 

توقف عمليات اجرايي نخستين واحد توليد كربنات كلسيم رسوبي خاورميانه

چهاردهم بهمن ماه سال گذشته در حالی خبر آغاز عمليات اجرايي نخستين واحد توليد كربنات كلسيم رسوبي خاورميانه با حضور مسئولین شهرستان دشتی و مدیران کل ادارات استان مخابره شد که امید می رفت تا قبل از پایان سال آتی به بهره برداری رسد و رنسانسی در عرصه معادن استان خاصه دشتی اتفاق خواهد افتاد.

 اما طی تماس مدیر عامل شرکت آهک هیدارته با وبلاگ دشتی ها اظهار داشتند: وعده های داده شده از سوی صندوق ذخیره ارضی توسط بانک رفاه در خصوص تامین اعتبار ارضی جهت اجرا پروژه مذکور محقق نشده و احتمال تاخیر اجرا و یا توقف کامل پروژه دور از ذهن نیست. مهندس مسکوچی افزودند: که به هرکجایی که به نظر می رسیده با مراجعه آن مشکل تامین اعتبار حل شود سر زده ولی تا کنون نتیجه ای حاصل نکرده اند.در ضمن وی اضافه کردند حتی برخی پیشنهاد می دادند که حاضرند مابه ازای رایزنی لازم هزینه ای!! را بگیرند. که وی تا کنون از این کار خودداری کرده اند. اما شاید فراتر از این مسائل این است که جایگاه کارآفرین و ...بماند....

بدنیست بدانید:

پروژه یاد شده قرا بود با سرمايه‌گذاري ارزي هفت ميليون ۲۰۰ هزار يورو و  ۱۰۰ميليارد ريال که اعتبار ارزي اين طرح ازمحل صندوق ذخيره‌ارزي توسط بانك رفاه كارگران تامين می شد و در قالب طرح توسعه شركت تعاوني آهك هيدراته بوشهر در روستاي عربي شهرستان دشتي به اجرادرمی آمد.که اشتغالزایی قریب به 150 نفر را به همراه داشت.

۳۰‬ميليارد ريال براي توسعه و تجهيز مدارس دشتي بوشهر اختصاص يافت

عدم ابلاغ حکم شهردار کاکی!!

شنیده ها حاکی از آن است که با گذشت قریب به یکماه از انتخاب احمد زارع از سوی شورا شهر کاکی به عنوان شهردار کاکی تا کنون حکم ایشان ابلاغ نشده است و این در حالی است که زارع با رای قاطع اعضای شورای شهر و رضایت تام مردم کاکی به این سمت انتخاب گردیده است. اما مثل اینکه استانداری به دلیل سابق سیاسی زارع از امضا حکم ایشان تا کنون خودداری کرده است. بد نیست بدانید زارع از فرهنگیان کاکی و سالها مدیریت دبیرستان شهید بهشتی و ریاست آموزش و پرورش کاکی را عهده دار و در ضمن مسئولیت ستاد دکتر معین و خاتمی را در دوران انتخابات ریاست جمهوری عهداه دار بوده اند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۱٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/۱٢

 

 

 

کلاخا یاد موهدو یاد موهدو
.....
خداوندا   بهر  کی   خوار    کورن        بهر کی مثل بوام  شی بار   زورن
بهر کی  خوردسن تازونه    خان         بهر کی  افتدن  شی  بونه   خان
بدل پر خووینی  و وهنا  که پیرن         تو کند   حاکم  و  ظالم     اسیرن
بحک  جیگر   بر    شیده    دیم          بحک    سینه     خشکیده    دیم
بحک اشکم سیر   نوادهی بوام         بحک کخ  خوهله  و  اوده ی  دیم
بحک وقتی کحط   سالی   اندن         ری  بچ  باراش دست خالی  اندن
خجالتی که اوتی  ماش کشیدن        به زحمتی که او سی ماش کشیدن
بحک     وایه     ورننده      بوام          بحک  شون  لیت  دیم   و    دادام
بحک پی  پتی  پر خار     کاکام         که کوله خار  مارت  سی  تش  بوام
که از بی پوشنی وسوم وسرما        سر  شوم  میدرشت تا  بهد  نا شتا
که رحماکووای سیه بیکس وکار        نجاتم  هاده  ام  و  ارسو  بر  یار
                        کلاخا یاد موهدو یاد موهدو
                         به  یاد  دولت آزاد  موهدو
....
"استاد حاج علی مرادی"


جمعیت دشتی و...
با  انجام سر شماری صورت گرفته در کل کشور و بالطبع دشتی و اعلام کلی آمار و اطلاعات جمعیتی  و با توجه به آمارهای اولیه غیر رسمی که نشان از عدم رشد مناسب و بعضا در برخی نقاط رشد منفی جمعیت در شهرستان دشتی ،احتمال می رود که برخلاف پیش بینی های معمول آماری جمعیت دشتی رشد قابل توجه ای را طبق برنامه ریزی زمانبدی شده دارا نباشد از همین رو احتمال کاهش برخی پارامتر هایی که بر اساس جمعیت به به شهرستانی تعلق می گیرد کاهش یابد از جمله:سوخت ،آرد و ...حتی بودجه را که میزان جمعیت به عنوان یکی از شاخصه های مهم برای تخصیص آن قلمداد می شود. به همین دلیل بسیاری از مسئولان نگران این امر هستند که سهمیه هایی که سالانه با توجه به جمعیت تعیین می گردد کاهش یابد.چرا که طبق آمار برداشت شده جمعیت _البته غیررسمی_ شهرستان دشتی حدود 82 هزار نفر بوده است در صورتیکه شهرستان با توجه به برنامه زمانی پیش بینی شده دشتی در سال 1385باید جمعیتی بالغ بر 85 هزار نفر را داشته باشد. الاایحال با توجه به اینکه اکنون شهرستان دشتی طبق جمعیت 83 هزار نفری سوخت،سیمان ،آرد ،بودجه ...دریافت می نماید و امید می رفت با روند افزایش جمعیتی این سهمیه ها رو به افزایش رود اما متاسفانه در صورت این عدم رشد جمعیتی دشتی ،سهمیه های مذکور بی شک کاهش خواهد یافت.که این خود نگرانی است بس ...
+گر عمر باقی،در مجالی دیگر به این امر مهم یعنی علت عدم رشد جمعیت دشتی که مهمترین آن  مهاجرت دشتی ها است خواهم پرداخت.

 

گردهمایی مسئولان ادارت تبليغات‌اسلامي استان در خورموج
پنجشنبه‌ ،در گردهمايي مسوولان ادارات تبليغات‌اسلامي استان بوشهر که در خورموج برگزار شد جمشیدی فرماندار دشتی گفت:امسال براي تجهيز، احداث خانه عالم و كارهاي ديني براي اداره‌تبليغات اسلامي شهرستان دشتي يك ميلياردو‪۱۰۰‬ميليون ريال اعتبار تخصيص يافته است.در این گردهمایی  حجت‌الاسلام حسن مصلح امام جمعه خورموج نيزگفت:هم‌اينك ‪ ۱۲۵‬مسجد در شهرستان دشتي وجود دارد كه ‪ ۶۰‬روحاني بومي و اعزامي دراين مساجد به كارهاي تبليغ اسلامي فعال هستند.

آب و هوای خورموج
به گزارش اداره کل هواشناسی استان بوشهر دمای خورموج طی یک ماه گذشته بین 14 تا 47 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است که طبق آمار و اطلاعات بعد از چاهکوتاه گرمترین نقطه استان بوشهر بوده است.در ضمن رطوبت هوای خورموج نیز طی بازه زمانی مذکور بین 11 تا 92 درصد در نوسان بوده است.
اما بد نیست بدانید شهرستان دشتی متاسفانه از داشتن ایستگاه سینوپتیک هواشناسی محروم است و این آمار مربوط به ایستگاه اقلیم شناسی است که در روستای بحیری واقع شده است و به خورموج تعمیم داده می شود. لازم بذکر است که تاکنون چندین بار چه بصورت رسمی و چه غیررسمی درخواست هایی جهت احداث ایستگاه هواشناسی سینوپتیک در خورموج داده شده است که بعلت ضعف عمل و نفوذ مسئولین شهرستان تا کنون این امر بصورت جدی پیگیری نشده است و در نتیجه محقق نشده است_البته شایان ذکر است که این درخواست ها تا کنون با مسئولین ارشد شهرستان که در حال حاضر عهده دار مسائل مربوط به دشتی هستند در میان گذاشته نشده است_ اما این نوید داده می شود که بزودی مجددا درخواستی مطرح شود تا از طرف مسئولین و فرزندان شهرستان در مرکز استان پیگیری ها  و رایزنی ها مناسب صورت گیرد تا در زمان مقتضی ایستگاه هواشناسی خورموج احداث گردد- بی شک رونوشت نامه جهت اطلاع در وبلاگ قرار داده خواهد شد-


ورزش خبر
-طی مسابقه تنیس روی میز بانوان معلول استان که در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار گردید.تیم خورموج بعد از تیم بوشهر به مقام نائب قهرمانی نائل شد.در این سری مسابقات تیم های بوشهر ،خورموج ،اهرم ،دیلم ،گناوه و برازجان حضور داشتند.
 - طی مسابقه دومیدانی قهرمانی بانوان استان که با حضور تیمهای 7 شهرستان استان ;دشتی ،دشتستان ،تنگستان ،بوشهر ،دیلم ،گناوه ،کنگان در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار شد تیم دشتی توانست به مقام سوم رده بندی تیمی دست یابد
.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٩

 

 

 

دکتر مهران زنده بودی

عکسی را که در  لوگو وبلاگ مشاهده می کنید متعلق است به دکتر مهران زنده بودی یکی دیگر از مشاهیر و  مفاخر دشتی،دکتر زنده بودی در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد هستند.ضمن آزوی موفقیت روزافزون دکتر زنده بودی ،بهتر است بیشتر با دکتر زنده بودی آشنا شویم:

دکتر زنده بودی متولد خورموج و تا مقطع دیپلم را در خورموج سپری می کنند سپس کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ می کنند و در سال 80/79 به تدریس زبان فرانسه در دانشگاه خلیج فارس می پردازند. دکتر زنده بودی پس از آن به فرانسه رفته و کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته ترجمه شناسی زبان فرانسه از دانشگاه پاریس با رتبه عالی اخذ می نمایند. یکی دیگر از نکات قابل توجه ایشان است که دکتر زنده بودی بنیانگذار و و مدیر ترجمه شناسی ایران و فرانسه به ثبت رسید در پاریس نیز هستند.وی  از صاحبنظران برجسته زبان فرانسوی در ایران نیز به شمار می روند.

 اما بد نیست بدانید ایشان تا کنون علاوه بر دهها مقاله به زبان فرانسه و فارسی بیش از 11 کتاب را از فرانسه به فارسی و بالعکس ترجمه کرده که همگی از آثار برجسته ترجمه در زبان فرانسوی هستند. از جمله :

جسدی در رودخانه ،ماموریت سری ،جاسوسی  در مصر ،جنایت در کشتی نانکن و

 Pour une traductologie interdisei Plinaire  ،  Quest-ce que la traduction?  و...

باتشکر از:دکتر حبیب الله سعید نیا- کتاب تاریخ تحولات دشتی

آب آشاميدني سه روستاي دشتي  ‪ ۳۵‬روز است كه قطع شده است!!!

برخي از اعضاي شوراي اسلامي روستاهاي گلستان، لاورساحلي و كبگان از توابع شهرستان دشتي استان بوشهر گفتند: ‪ ۳۵‬روز است كه آب آشاميدني اين روستاها قطع است.آنان روز يكشنبه درگفت وگو باخبرگزاري جمهوري اسلامي افزودند: اين وضعيت باعث مشكلات جدي براي اهالي اين روستاها شده طوري كه سلامت آنها را به خطر انداخته است. رييس شوراي اسلامي روستاي گلستان گفت:قطع‌آب شبكه آبرساني اين روستا باعث شده تا مردم براي تامين آب آشاميدني خود به آب انبارهاي سنتي روي آورند.محمد دشتي افزود: با توجه به تعداد كم آب انبارها در اين منطقه، پايين بودن ميزان آب ذخيره شده درآنها و طولاني شدن مدت زمان قطعي آب لوله كشي هم‌اينك مخزن اين آب انبارها نيز خالي شده است.دشتي گفت:اين درحالي است كه براي تامين آب مورد نياز از طريق تانكرهاي آبرساني سيار نيز بايد دو ماه انتظار بكشيم. حسن و عباس ابراهيمي از ديگر اعضاي شوراهاي اسلامي روستاهاي يادشده نيز گفتند: بيش از دو هزار نفر جمعيت در روستاهاي گلستان، لاورساحلي و كبگان سكونت دارند كه قطع آب زندگي آنان را مختل كرده است. آنان از مسوولان اداره آب و فاضلاب روستايي شهرستان دشتي خواستار برنامه ريزي براي حل اين مشكل شدند.مديرآب وفاضلاب روستايي شهرستان دشتي نيزباتاييد قطع آب روستاهاي ياشده گفت: بدليل واقع شدن روستاهاي گلستان، لارو ساحلي و كبگان در انتهاي شبكه آبرساني نوار ساحلي وكمبود آب ورودي و برداشت بي‌رويه ديگر مشتركين، اين مشكل براي اين روستاها ايجاد شده‌است.علي عباسي افزود:آب مورد نياز اين روستاها از شهرستان تنگستان و چاههاي آبرساني خائيز تامين مي‌شود.وي اظهارداشت: به رغم پيگيري ازطريق مسوولان آب شهرستان تنگستان، همچنان بعد از ‪ ۳۵‬روز مشكل قطعي آب روستاهاي يادشده حل نشده‌است.عباسي گفت: با توجه به وعده مسوولان استان بوشهر مبني بر وصل آب خط كوثر در روزهاي آينده به نوار ساحلي و در صورت تحقق اين وعده، مشكل آب اين روستاها برطرف خواهد شد.

ساعت جديد كار ادارات دولتي در استان بوشهر اعلام شد

افزایش كرايه وسايل نقليه بنزين سوز در خورموج

جمعي از مردم خورموج مي‌گويند: به دنبال افزايش قيمت بنزين، نرخ كرايه وسايل نقليه بنزين سوز شهري و برون شهري در اين شهرستان افزايش يافته است. آنان روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا افزودند:دريك هفته اخير نرخ كرايه تاكسي‌هاي درون شهري در مسيرهاي مختلف شهر خورموج مركز اين شهرستان بين ‪۲۵‬ تا ‪ ۳۵‬درصد افزايش داشته‌است. يك شهروند خورموجي گفت: هم اكنون نرخ كرايه هركورس تاكسي درمسيرهايي كه پيش از اين ‪ ۵۰۰‬ريال بود به ‪ ۷۵۰‬ريال و در برخي مسيرها از ‪ ۷۰۰‬ريال به هزار ريال رسيده است.حسين ستارپناهي افزود: اين افزايش نرخ كرايه تاكسي باعث بروز نارضايتي مردم شده است.

وي اظهارداشت: افزايش نرخ بنزين روي قيمت همه كالاها تاثير گذاشته و اين امرزندگي رابراي مردم بويژه قشر آسيب‌پذير درشهرستان محروم دشتي مشكل كرده است. محمد حسين ماندگاري يكي ديگراز شهروندان خورموجي نيز گفت: نرخ كرايه خودروهاي سواري مسافركش بين شهري در مسير خورموج به شهر كاكي از پنج هزار ريال به هفت هزار ريال و در مسير خورموج به بوشهر نيز از ‪ ۱۵‬هزار ريال به ‪ ۲۰‬هزار ريال افزايش يافته است.وي گفت: اين افزايش ‪ ۳۰‬درصدي نرخ كرايه تنها باعث فشار به اقشار آسيب پذير است.

رييس شوراي اسلامي شهر خورموج نيز گفت: شورا هنوز در مورد افزايش نرخ كرايه تاكسي تصميم‌گيري نكرده‌است. سيد مهدي ابطحي افزود: اين افزايش كرايه توسط تاكسي داران خودسرانه و غيرقانوني است. وي گفت:شورا بنا دارد كه درجلسه آينده خود نرخي عادلانه براي وسايل نقليه شهري تعيين كند.

مديرسازمان حمل ونقل وپايانه‌هاي استان بوشهر گفت: تعرفه ناوگان بين‌شهري وسايل نقليه بنزين سوز در اين استان افزايش نيافته است و هرگونه افزايشي در اين زمينه خودسرانه و غيرقانوني است.گودرز محمودي دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: به‌رغم اينكه‌تعرفه خودروهاي سمند مسافركش بين شهري دراستان بوشهر شناور و توافقي بين مسافر و راننده است ولي تاكنون هيچ افزايشي از سوي اين سازمان اعلام نشده است.وي اظهارداشت: درصورت افزايش كرايه خودروهاي سواري مسافركش بين شهري در استان بوشهر،تعرفه اين خودروها مطابق با تاثير واقعي نرخ بنزين افزايش خواهد يافت+منبع:ایرنا+

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/٦

 

 

 

و سرانجام ،خورشیدی شهردار خورموج شد
بعد از قریب به یکماه که شورای جدید خورموج کار خود را آغاز کرده بود شو شنبه(جمعه شب) عزیزالله خورشیدی به عنوان شهردار خورموج انتخاب شد.
در حالی که شنیده ها حاکی از ابقا شهردار وقت بود شورا در تصمیمی خاص مبنی بر کناری شهردار احمد شیخیانی و جایگزینی عالی قاسمی به عنوان سرپرست شهرداری فعالیت شورا وارد فاز جدید و جدی شد.(اما چرا خاص؟ بدلیل اینکه اعضا به اندیشه خود باید شهردار شهر تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه تعیین و یا باید تا تاریخ مذکور شهردار وقت حتما باید برکنار گردد و فردی دیگر جایگزین شود در صورتی که می توان شهردار وقت را تا انتخاب و انتصاب شهردار می توان به عنوان سرپرست شهرداری در پست خود ادامه کار دهد) پس از برکناری شهردار شیخیانی و تعیین سرپرست تا امروز جلسات متعددی توسط اعضا شورا شهر گرفته شد که متاسفانه همه جلسات غیرعلنی و بدون حضور اقشار مختلف مردم بود. البته این امر در عین حالی که از دید مردم طرد شده بود بیشتر به ضرر شورا تمام شد چرا که بازار شایعات و شنیده ها به دلیل عدم مرجع مستند بسیار داغ بود بطوریکه راه برای پخش شبنامه علیه شورا باز شد_که عکس العملی بی سابقه در دشتی بود _ و این در گفتمان حاکم بر اتمسفر سیاسی خورموج بیشتر عینیت پیدا می کرد چرا که با توجه به فضای سیاست زده دشتی همه فعالیت ها از دید سیاسی صرف به آن نگریسته می شود (_و همه اینها بر روند کاری و تصمیم گیری شورا تاثیر منفی داشت_) اما با همه این اوصاف شورا بر روند برگزاری جلسات غیرعلنی الحاح می کرد.شاید هم همین امر باعث طولانی شدن انتخاب شهردار _به عنوان شاخص ترین و عینی ترین عمل شورا_ شد.
الاایحال شورای سوم شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی بعد از برگزاری جلسات متعدد _ که حاکی از تعیین گزینه های متعدد و شنیدن سخنان کاندید اهای معرفی شده بود _شامگاه مورخه چهارم  خرداد ماه از میان کاندید اهای نهایی زیر خورشیدی را به عنوان شهردار خورموج انتخاب کردند.روند رای گیری به این صورت بوده که مقرر شده همه اعضا شورا جدا گانه به کاندیدا رای دهند و در پایان با شمارش آرا ،فردی را که بیشترین رای را از اعضا کسب نماید به عنوان شهردار معرفی شود.
کاندیداهای نهایی شهرداری خورموج:
_ عزیز الله خورشیدی:4 رای
تحصیلات :فوق دیپلم عمران ،کارشناس مدیریت دولتی 
از:عشایر قشقایی
سوابق:کارشناس فنی شهرداری خورموج ،شهردار امام حسن ،معاون شهردار گناوه ،شهردار جم
آخرین پست ایشان ،شهردار جم بوده اند.
_ رحیم جمالی:3 رای
تحصیلات:کارشناس جغرافیای شهری ،کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری
از:تنگستان
سوابق:کارشناس پروژه های عمرانی شهرداری های استان ،کارشناس دفتر فنی استانداری ،ناظر پروژه های عمرانی استانداری
تالیفات: شناسنامه شهرهای استان بوشهر ،بررسی منابع درآمدی شهرهای استان بوشهر
وی هم اکنون کارشناس شهری دفتر فنی استانداری بوشهر هستند.
_حسین بحرانی فرد:3 رای
تحصیلات:مهندسی شیمی نفت از دانشگاه تهران
از:دشتی
سوابق:کارشناس بهره برداری منابع نفتی جزیره سیری،کارشناس ناظر استخراج چاه های نفت سیری
وی هم اکنون کارشناس شرکت نفت فلات قاره است

بهنام ابولی مربی درجه ‪ A‬كنفدراسيون فوتبال آسيا

كميته آموزش و مربيان فدراسيون فوتبال روز پنجشنبه اسامي ‪ ۲۴‬مربي را جهت شركت در كلاس آموزش مربيگري درجه ‪ A‬كنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام كرد. که اين كلاس در روزهاي ‪ ۱۲‬خرداد تا هفتم تيرماه در تهران برگزار خواهدشد.دعوت‌شدگان بايد عصر روز جمعه ‪ ۸۶/۳/۱۱‬ باید خود را به سرپرست دوره، مستقر در آكادمي فوتبال واقع در مجموعه ورزشي آزادي تهران معرفي نمايند.بهنام ابولی از مربیان خبره فوتبال استان و دشتی و از دبیران با اخلاق خورموج نیز یکی از  ۲۴‬مربي و _ تنها نفر از استان بوشهر _ دعوت شده به این کلاس معتبر مربیگری است.در لیست دعوت شده افراد شناخته شده ای چون فراز کمالوند(مربی شیرین فراز کرمانشاه) و کریم بوستانی(مربی استقلال اهواز و مربی سابق دروازبانهای استقلال تهران)دیده می شد.

بد نیست بدانید  آقای ابولی اسفند ماه سال گذشته نیز به دعوت فدراسیون فوتبال در كلاس مربيگري سطح اول فوتسال كنفدراسيون فوتبال آسيا به عنوان نماینده استان شرکت کرده بود وبلاگ دشتی ها برای بهنام خان ابولی  آرزوی موفقیت می کند.

 

رييس راه‌وترابري دشتي : ‪ ۲۰‬كيلومتر از بزرگراه سيراف به پايان رسيد

رييس اداره راه وترابري شهرستان دشتي گفت: ‪ ۲۰‬كيلومتر از بزرگراه سيراف از پل موند تا شهر كاكي به پايان رسيد و آماده بهره‌برداري است. شهريار روزي طلب يكشنبه درگفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود:براي احداث اين قطعه ‪ ۵۷‬ميليارد ريال از محل اعتبارات وزارت نفت و استاني هزينه شده‌است. بزرگراه سيراف از چغادك تا كنگان بطول ‪ ۱۷۶‬كيلومتر در چند قطعه اجرا شده است كه هم اكنون ‪ ۸۰‬كيلومتر آن به بهره‌برداري رسيده‌است. وي اظهارداشت: قطعه پل موند تا شهر كاكي نيز با ‪ ۱۰۰‬درصد پيشرفت فيزيكي در عمليات اجرايي به طول ‪ ۲۰‬كيلومتر بزودي به بهره‌برداري مي‌رسد.رييس اداره راه و ترابري شهرستان دشتي گفت: با بهره‌برداري از اين آزاد راه حجم ترافيك اين راه كه بسيار سنگين است روان تر و باعث تردد آسان از عسلويه به بوشهر مي‌شود.

بزرگراه سيراف تنها محور ارتباط زميني بين بوشهر با عسلويه محل احداث پروژه‌هاي گازي و پتروشيمي پارس جنوبي است كه از شهرهاي چغادك، خورموج، كاكي، كنگان و بندر طاهري (سيراف) در جنوب استان بوشهر مي‌گذرد+منبع:ایرنا+

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/۳

 

 

 

شهید حسین در گویی

تاریخ شهادت:۳/۳/۱۳۶۱

" تماس گرفته بودند و گفتند: باید بیایی خانه آخر هفته مراسم عروسیت مهیا شده حجله دامادیت...،خواهرانش می گفتند: گرچه مادرمان زنده نیست....حتما بیا ; اما حسین گفته بود:بعد از عملیات- بیت المقدس- می آیم...و حسین آمد اما ... و حسین آزادی خونین شهر را ندید همانگونه که حسین ها ندیدند" محمد نبودی شهر آزاد گشته....

اخلاف مرحوم سید علی نقی دشتی

بی شک مرحوم آیت الله سید علی نقی حسینی دشتی سهم عمده ای در فرهنگ و اندیشه و اعتلای عنوان "نگین علم و ادب جنوب" برای دشتی داشته است. از همین رو در این کوتاه نوشتار به فرزندان این سید جلیل القدر که برگرفته از وبلاگ سادات دشتی است می پردازیم_و در فرصت مغتنم دیگر بیشتر با زندگی گهر بار ایشان آشنا خواهیم شد_ و با سپاس فراوان از آقای سید محمد جواد رکنی

از مرحوم سید علی نقی۴ پسر و  دو دختر باقی ماند:

مرحوم سید عبد الباقی۲-مرحوم حاج سید احمد۳-مرحوم سید محمد-۴مرحوم سید مجید

دخترها ۱-بی بی رباب مادر مرحوم سید عبدالحمید رکنی دواسی

فرزندان مرحوم سيد عبدالمجيد نيز بدين ترتيب هستند 1 - سيد عبدالله لطيفي كارمند بانك صادرات خورموج 2- سرهنگ سيد عبدالحميد لطيفي عضو سپاه ساكن قم 3- سيد عبدالمحمد عضو سپاه 4- سيد احمد 5- سيد علي نقي 6 -مرحومه بي بي سكينه 7- بي بي مرضيه8 - بي بي خيري-9 بي بي فاطمه 10 بي بي آمنه - 11 بي بي عذرا 12 - بي بي اعظم

          ۲-بی بی عذرا همسر حاج سید عبد المطلب رکنی

از سید عبد الباقی از زن اولش که بی بی سکینه آنظوم است حاج سید علی اصغر لطیفی و بی بی زبیده که زن مرحوم حاج سید محمد بوالخیری است

از زن دوم مرحوم سید عبد الباقی۱- سید علی اکبر۲-سید باقر۳- سید حسن ۴-سید رضا علی۵- بی بی زینب ۶- بی بی رباب ۷- بی بی سکینه ۸-بی بی حوریه۹-بي بي خوله

از مرحوم حاج سید احمد-۱ سید علی نقی ۲- سید رضا علی -۳بی بی حوریه خانم همسر مرحوم حاج سید محمد علی حسینی آموسی جائینکی -۵بی بی زلیخا که همسر حاج سید یوسف ابطحی برادر مرحوم حاج سید موسی ابحطحی۶- بی بی رباب همسر سيد احمد بهرامي ۷- فاطمه همسر سيد علي حسيني ساكن چارك

از بی بی رباب که دختر مرحوم آسید علی نقی ۱- سید عبد الحمید رکنی ۲- سید حاجی۳- بی بی مکیه همسر مرحوم آقاسی آبهروم ۴- بی بی فاطمه همسر سید غلامحسین محمدی۵-بی بی حلیمه همسر مرحوم آسید ابوالقاسم دشتی حسینی از سادات باغک

از مرحوم سید محمد علینقی همسر آن بی بی شریفه هیچ اولادی نیست

بازتاب خبر موفقیت وبلاگ نویس خورموجی

در پی درج خبر موفقیت ولاگ نویس خورموجی در وبلاگ دشتی ها و باخبر شدن حاج علی زینبی معاونت سیاسی امنیتی استانداری از این موفقیت ایشان شخصا به جمشیدی فرماندار دشتی پیشنهاد داده اند  که در اسرع وقت تجلیل ویژه ای از خانم یعقوبی به عمل آورند که جای بسی خرسندی است.

رييس سازمان صنايع بوشهر: اعتبار كارخانه سيمان باغان دشتي تامين شد

رييس سازمان صنايع و معادن استان بوشهر گفت:اعتبار ريالي وارزي كارخانه سيمان باغان شهرستان دشتي اين استان تامين شد.به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي اسماعيل مرحمتي سه‌شنبه دركارگروه سيمان شهرستان دشتي افزود: اين اعتبار شامل دو هزار ميليارد ريال و ‪ ۷۵‬ميليون دلار است.وي اظهارداشت: هم‌اكنون كار مطالعات و جانمايي كارخانه سيمان باغان كه داراي مرغوبترين نوع معادن سيمان با ارزش صادراتي است به پايان رسيده‌است وعمليات اجرايي اين كارخانه سيمان درنيمه اول امسال توسط شركت كارآفرينان صنعت ايران آغاز مي‌شود.وي توليد سالانه كارخانه سيمان باغان دشتي را دو ميليون تن انواع سيمان اعلام كرد.رييس سازمان صنايع و معادن استان بوشهر گفت: زمان اجراي اين كارخانه ‪۳۶‬ ماه تعيين شده‌است كه با بهره برداري از آن زمينه‌اشتغال مستقيم ‪ ۷۰۰‬نفر و اشتغال غيرمستقيم يكهزار نفر فراهم مي‌شود.فرمانداردشتي نيز گفت:شهرستان دشتي داراي معادن بسيارمرغوب توليد انواع سيمان است كه بايد از اين سرمايه‌ها استفاده مطلوب كرد.رضا جمشيدي افزود:هم‌اينك كار مطالعه سه كارخانه سيمان موند در لاورشرقي، شنبه(‪ (shonbeh‬و باغان به پايان رسيده كه بااحداث اين سه كارخانه روند توسعه واشتغال در اين شهرستان سرعت خوبي خواهد يافت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/۳/۱

 

انتخاب ـمجددـ دکتر شیخیانی در شورای مرکزی خانه احزاب ایران

 

با برگزاری چهارمین دوره انتخابات اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران دکتر امرالله شیخیانی ـ از فرهیختگان دشتی ـ  بار دیگر با رای قاطع توانست به عنوان عضو اصلی به عضویت شورای مرکزی خانه احزاب ایران درآید. در مجمع عمومی عادی خانه احزاب ایران كه روز پنج‌شنبه گذشته برای انتخاب اعضای جدید شورای مركزی و بازرسان در سالن 600 نفره وزارت كشور برگزار شد، از میان 167 حزب و تشكل عضو خانه احزاب نمایندگان 142 گروه عضو خانه احزاب آرای خود را به صندوق‌ها ریختند و 21 عضو اصلی و 9 عضو علی‌البدل شورای مركزی و نیز 3 عضو بازرس اصلی و 2 عضو بازرس علی‌البدل دوره چهارم شورای مركزی خانه احزاب را انتخاب كردند.

در این انتخابات دکتر شیخیانی دبیر کل حزب مردم ایران بعد از آیت الله موسوی تبریزی (دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علیمه قم با 85 رای  رای) و مهدی علیخانی(دبیرکل حزب جوانان ایران اسلامی با 75 رای) موفق شد با کسب 73 رای مجددا عضو خانه احزاب ایران شود.

بد نیست بدانید دکتر شیخیانی _که پیش از این نیز نائب رئیس شورای مرکزی خانه احزاب ایران بوده_ هم اکنون ریاست اداره دوم وزارت کشور را عهده دار هستند و پیش از این پستهای شاخصی از جمله:ریاست اداره سوم سیاسی وزرات کشور،بخشدار مرکزی تهران بزرگ ،استاندار استانهای سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد ،فرماندار شهرستانهای شاهرود ،خلخال و...را در کارنامه خود دارد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت دکتر شیخیانی را به ایشان تبریک گفته و موفقیت ایشان را آرزومند  است. 

لینک مرتبط:

شیخیانی: یک سوم اساسنامه خانه احزاب تغییر کرد

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:۳٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]