دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/٥/۳٠

 

 

 

اخباری در حاشیه جلسه معارفه امام جمعه خورموج

+ علي افراشته  استاندار بوشهر گفت:امسال در هفته دولت بالغ بر‪۱۶۰‬ ميلياردريال درشهرستان دشتي پروژه به بهره برداري خواهد رسيد كه در استان بوشهر از لحاظ تعداد پروژه و مبلغ اعتباري اين شهرستان مقام اول را دارد.

+ رضا جشميدي فرماندار دشتي نيز گفت:امسال در هفته دولت پروژه آبرساني به ‪ ۱۸‬روستاي كوه‌ايه مند و بخش شنبه ‬با ‪ ۳۳‬ميليارد ريال اعتباربه بهره‌برداري مي رسد.وی افزود: همچنين عمليات اجرايي پروژه آزاد راه از دولت آباد در شهرستان دشتي به دهستان كبگان در بخش ساحلي اين شهرستان با اعتبار ‪۹۵‬ ميليارد ريال نيز آغاز مي‌شود.

+ حجت‌الاسلام والمسلمین سلمان بحراني رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي‌استان بوشهر  اطلاع داد:بزودي براي‌شهرهاي دلوار،وحدتيه‌وامام حسن ازتوابع‌شهرستان‌هاي تنگستان، دشتستان و ديلم نيز امام جمعه معرفي مي‌شود.

 

ملاح زاده مدیر آموزش و پرورش کاکی

بعد از کش و قوس های فراوان و رخ دادن حادثه ای نادر در حدود یک ماه پیش در کاکی، که حاکی از آن بود که برخی از مردم کاکی راضی به برکناری اسکندری نیستند و بعد از فرو کش کردن همه سوءتفاهم و ...بالاخره دیروز جلسه معارفه مدیریت آموزش و پرورش کاکی برگزار شد و ملاح زاده به عنوان مدیر آموزش پرورش بخش کاکی شهرستان دشتی  منصوب و از خدمات اسکندری تقدیر شد.

 

چهارمين جشنواره استاني تئاتر بسيج در خورموج

به همت نیروی مقاومت بسیج استان و دشتی،ُاداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دشتی با همکاری  انجمن نمایش شهرستان دشتی جشنواره تئاتر بسیج با حضور شش تئاتر از شهرستانهای دشتستان،تنگستان،بوشهر،گناوه،دیر و دشتی امروز و فردا در سالن مجتمع فرهنگی هنری دشتی برگزار  می شود.مسوول فرهنگي پرورشي منطقه مقاومت بسيج سپاه بوشهر در اين مراسم گفت:
‪ ۱۰‬متن نمايشي به دبيرخانه جشنواره ارسال شده كه از اين تعداد شش متن انتخاب و در جشنواره شركت كرده‌اند.سرهنگ پاسدار نادر محمدي افزود: اين متون شامل "گوركن و سرباز، من مثل دريا، اسوه مقاومت، باباي نرگس، آوار شط و آشيانه" به رقابت مي‌پردازندو در پایان تئاتر برتر به جشنواره تئاتر بسیج کشور راه پیدا می کند.

 تاریخ،زمان و نام گروه های شر کت کننده به شرح زیر می باشد:

1-     نمایشنامه «سرباز و گورکن » به کار گردانی محسن رضوانی، اجرا مورخ 30/5/86 ساعت 30/8 از شهرستان دشتی  

2-     نمایشنامه « با من مثل دریا » به کارگردانی هادی پیراسته،اجرا مورخ 30/5/86 ساعت 10 از شهرستان تنگستان

3-     نمایشنامه « اسوه استقامت » به کارگردانی مهدی جبلی، اجرا مورخ 30/5/86 ساعت 16از شهرستان بوشهر

4-     نمایشنامه « آوای شط » به کار گردانی لقمان بحرانی، اجرا مورخ 30/5/86 ساعت 18 از سهرستان دیر

5-     نمایشنامه « بابا نرگس » به کارگردانی رضا کلانتری، اجرا مورخ 31/5/86 ساعت 30/8 از شهرستان دشتستان

6-     نمایشنامه « آشیانه » به کار گردانی مینا احمد حسینی، اجرا مورخ 31/5/86 ساعت 10 از شهرستان گناوه

در ضمن اختتامیه چهارمین جشنواره استانی بسیج در مورخ 31/5/86 راس ساعت 16 در تالار ارشاد خورموج برگزار می گردد.

 

اختصاص اعتبار به گمرک بندر لاور ساحلی

عبدالمهدي تمجيدي ناظر گمرك‌هاي استان و مديركل گمرك بوشهر گفت:بخشی از محل اعتبارات دودرهزار و دودرصد نفت نيز پنج ميليارد و ‪ ۱۰۳‬ميليون ريال اعتبار براي احداث و ديوار كشي براي راه اندازي گمرك بندر لاور ساحلي در شهرستان دشتي اختصاص يافت كه  اين طرح‌ عملياتي شده‌است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/٢٧

 

حکایت ما و دشتی مان

 

شاید این حدیث بسیاری از ما دشتی ها باشد در رابطه مان با موطن آبا و اجدادی خود...

* وقتی باهاش بزرگ میشی به واسطه اینکه باید از اون بیشتر بدونی می پرسی مطالعه می کنی می اندیشی کم کم دلت رو بهش می دی خودت هم نمی دونی چه اتفاقی رخ میده که دلت واسش می تپه ولی هرچه هست حسیه که مثه پدر و فرزندی می مونه دوست داری از پدر و اجداد خود بیشتر بدونی و اونوقته که وقتی پی می بری چقدر وسیع بوده ،شهیر داشته ،قدمت داره ،فرهنگ از اصالتش دیگه نمیشه ...

* وقتی در کنارشی با آن زیست می کنی بیست و چهار ساعته باهاشی  دلت واسش می سوزه در این وادی کم کم در الگوهای رفتاری،اقلیمی،فرهنگی...ذوب می شوی بیشتر وقت ها خود نیز نمی دانی و حتی نمی توانی  زمان و مکانی برای اون ذوب شدنه به یاد آری. دوست داری یه کاری کنی قدمی برداری سعی می کنی توانستن یا نتوانستن مهم نیست مهم اینه که سعی می کنی به پیش ببریش ولو با دست خالی ...

* وقتی برخی رفتارهای ناهنجار گونه رو از برخی می بینی دیگه شاید  از اینکه یه ذره باهات راه نمیان  دلت واسش می گیره در این موقع هاست که دوست داری یه اتفاق بیافته که بری یا یه جوری نفهمی کی رفتی و نفهمی که چرا داری می ری تا وقتی خوب ازش فاصله بگیری بدور از هر هیاهوی که یاد آور اون ایام خوش یا ناخوشی باشه دیگه به عنوان سن وسال از اون یاد می کنی که گذشته ولی یه چیزی هست که نمی تونی ...

* وقتی که مطمئن میشی ازش فاصله داری ،دستت به نوعی بهش نمی رسه با همه اون حس نوستالژیکی که بهش داری حالا می خوای یه جای دیگه ذوب بشی تو همه الگوهای موجود که تو اون اجتماع است. اون وقته که دلت واسش تنگ میشه گاهی هم گر صدایی باشه یا نه شروه ای از سوز دل سر می دی رو داغ دلت بلکه جلایی بده روحت اما مگه میشه ولی باید ...

* مدتی گذشته ، خبرایی میشنوی از راه دور از دیاری که مدتیه ندیدیش باشه تلفنی بشه یا نه وقتی خبر موفقیتی میشنوی یه جورایی اون روز شنگولی و گاهی بقول ما دشتی ها "خنه های کندروکی" هم روش  می کنی اما امان از بی مبالاتی ها کم کاری ها و...همراه با ندیدن طویل مثه خوره می افته به روانت و گاماس گاماس دلت واسش گت میشه  شروع می کنی به تمرین کردن اینکه بی خیالش بشی دیدی ندیدی ،سعی می کنی خودت را بیشتر بچسبی هر چند می دونی خودت یعنی اون و اون یعنی خودت ....

ادامه دارد...

شنیده ها

- حاکی از آن است که بزودی عباسی از مدیریت سازمان آموزش و پرورش استان می رود و جای خود را به  غلامرضا حاجی نژاد معاون فعلی آموزش و ژرورش استان می دهد.بد نیست بدانید حاجی نژاد اهل بندر محمد عامری تنگستان و سابقه ریاست آموزش و ژرورش دشتی را نیز در کارنامه مدیرتی خود دارد.

بعد از شنیدن گفته هایی از محافل دولتی استان مبنی بر رفتن نصرالله شفیعی مدیر کل ارشاد استان ،این روزها از اسماعیل شاهپیری به عنوان فردی که بزودی به جای شفیعی منصوب می شود نام می برند.بد نیست بدانید شاهپیری پیش از این مدیریت حوزه هنری استان را برعهده داشت و سابقه خاص در اجرای برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی مرکز صدا و سیما استان دارد.

احمد شیخیانی شهردار سابق خورموج به عنوان شهردار نخل تقی منصوب شده است شیخیانی بعد از روی کار آمدن شورای شهر سوم خورموج از شهرداری خورموج بر کنار شد.شیخیانی سابقه سالها کار در شهرداری خورموج را یدک می کشد 

اهالي آبادی باغان  خواستار رفع مشكلات برق اين روستا شدند

جمعي از اهالي دهستان باغان از توابع شهرستان دشتي روز پنجشنبه با مراجعه به فرمانداري دشتي خواستار حل مشكل برق اين روستا شدند.

رييس شوراي اسلامي روستاي باغان گفت:مدت‌ها است كه‌به‌دليل ضعف ولتاژ برق، مردم اين منطقه امكان استفاده از وسايل خنك‌كننده را ندارند.سيد مهدي حسيني‌افزود: همچنين ضعف ولتاژ برق باعث سوختن وسايل خنك‌كننده شمار زيادي از مردم اين روستا و تحميل خسارتهاي فراوان به آنان شده است. خسرو ملايي يكي از تجمع‌كنندگان گفت:باتوجه به گرماي شديد هوا در استان بوشهر، مسوولان براي رفع مشكل برق اين منطقه هرچه زودتر چاره انديشي كنند. وي افزود: باتوجه به بالا بودن هزينه‌ها وضعف بنيه مالي، مردم نمي‌توانند هر روز وسايل خنك‌كننده خود را تعمير كنند و يا از نو بخرند.

معاون برق ناحيه دشتي با تاييد مشكل برق روستاي باغان گفت:براي رفع اين مشكل، خط دو مداره ‪ ۲۲‬كيلو ولت برق از بخش ريز شهرستان جم تا باغان با ‪۹۰‬ درصدپيشرفت فيزيكي درحال‌احداث‌است كه بدليل كمبود اعتبار هنوز نتوانسته‌ايم آن را تكميل و راه‌اندازي كنيم. جواد عرب افزود:اخيرا يك دستگاه اتوبوستر (تقويت‌كننده ولتاژ)با اعتبار دو ميليارد ريال خريداري و تا مركز استان حمل شده كه بزودي در مسير شبكه برق شهر خورموج مركز شهرستان دشتي به روستاي باغان نصب مي‌شود.وي گفت: نصب اين دستگاه در دوماه آينده باعث تقويت ولتاژ برق اين منطقه خواهد شد.

بد نیست بدانید دهستان باغان شامل چند روستا با همين نام است كه بيش از پنج هزار نفر جمعيت دارند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/٢٤

 

 

 

زمان و مکان جلسات انجمن بوشهری های مقیم تهران

با توجه به استقبال شما هم استانی های عزیز خاصه دشتی ها جهت حضور در جلسات انجمن بوشهری های مقیم مرکز و کسب اطلاع از زمان و مکان برگزاری جلسات انجمن ،به استحضار می رساند. انجمن بوشهری های مقیم تهران هر ماه در روز دوشنبه اول هر ماه شمسی از ساعت 18:30 تا 21  در مسجد امیرالمومنین(ع) واقع در منطقه مرزداران تهران برگزار می گردد.

وقایع التفاقیه دشتی

حاج آقا مصلح امام جمعه خورموج

طبق خبرهای رسیده جمعه آینده(پس فردا) جلسه معارفه حجه الاسلام و المسلمین حاج عبدالحسین مصلح برگزار و ایشان به عنوان امام جمعه خورموج منصوب می گردد.حاج آقا عبدالحسین مصلح برادر حاج آقا حسن مصلح امام جمعه برازجان(امام جمعه سابق خورموج) و دکتر عبدالمجید مصلح از اعضا هیات علمی دانشگاه خلیج فارس است.بد نیست بدانید ایشان ژیش از این نماینده ولی فقیه در نیروی دریایی در تهران بوده اند.

خبرهای کوتاه

 - فرماندار دشتي نيز گفت: امسال در هفته دولت ‪ ۴۰پروژه عمرانی در شهرستان دشتی افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.رضا جمشیدی افزود:همچنین در هفته دولت از کارمندان نمونه تجلیل می شودوبا  برگزاری جلسات با مردم فعالیت ها و عملکرد دولت به اطلاع آنها می رسد.

- سرپرست شركت گازاستان بوشهرمهندس اسماعيل مفرد بوشهری گفت: پيمانكار شبكه‌گذاري گاز در شهرهاي خورموج و كاكي مشخص شده‌است.

- به همت انجمن نمایش شهرستان دشتی جشنواره تئاتر کوتاه شهرستان دشتی در اوایل شهریور ماه با حضور گروه های مختلف نمایشی از سراسر شهرستان  در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج برگزار میشود.بد نیست بدانید تا کنون ده تئاتر کوتاه به دبیرخانه جشنواره رسیده است که هیات داوران در حال بازبینی آثار رسیده به جشنواره است.

 

موفقیت دانش آموزان دشتی درجشنواره قرآني " آسماني ها"  استان بوشهر   

جشنواره قرآني اعضاي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان بوشهر با عنوان "آسماني‌ها" روزسه‌شنبه با معرفي برترين‌ها درشهر خورموج مركز شهرستان دشتي به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، براساس راي هيات داوران اين جشنواره، در بخش آقايان، صادق غريبي‌از  دشتي، يوسف شهبازي از بوشهر، عباس زارعي از دشتي، حسين درست كار از كنگان، محسن شهسواري از دشتستان و امين زاهدي از كنگان به ترتيب در رشته‌هاي اذان، ترتيل، قرائت، حفظ، مفاهيم و صحيح خواني حمد و سوره به عنوان نفرات اول معرفي شدند.

هيات داوران اين جشنواره دربخش بانوان، سيده زكيه حسيني از كنگان را در رشته قرائت، رويا عبداللهي از تنگستان در رشته حفظ و عالمه حاجي زاده از دشتي را در رشته مفاهيم به عنوان برترين‌ها معرفي كرد.

نفرات برتر اين رشته‌ها به جشنواره كشوري اعضاي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد كه شهريورماه امسال در قزوين برگزار مي‌شود، راه يافتند. در اين جشنواره به نفرات برتر، تنديس جشنواره و جوايز اعطا شد.

در اين جشنواره ‪ ۱۵۰‬نفر از اعضاي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان بوشهر شركت داشتند.

مديربرق دشتي :‪ ۶۰۰‬حلقه چاه كشاورزي اين شهرستان پنج سال‌است كه درنوبت برقي شدن هستند

مدير برق شهرستان دشتي گفت: ‪ ۶۰۰‬حلقه چاه كشاورزي در اين شهرستان، پنج سال است كه در نوبت برقي شدن هستند.

مهندس حميدرضا باقري روز سه‌شنبه در نشست كارگروه آب، كشاورزي و منابع طبيعي شهرستان دشتي افزود: به علت ضعف ولتاژ برق، نبود شبكه برق رساني و ترانسفورماتور، كمبود اعتبار و صادر نشدن مجوز، نتوانسته‌ايم به اين چاه‌ها برق رساني كنيم. وي گفت: فقط ‪ ۲۵۰‬حلقه چاه در دشتي برقي شده كه اين تعداد ‪ ۱۸‬درصد كل چاه‌هاي كشاورزي موجود در اين شهرستان است. مدير برق شهرستان دشتي اضافه‌كرد: درسال گذشته ‪ ۲۰‬حلقه چاه كشاورزي در اين شهرستان برقي شد و امسال نيز مجوز برق كردن سه حلقه چاه سهميه اين شهرستان شده‌است. وي گفت:باادامه اين روند براي صدور مجوز برقي كردن چاههاي كشاورزي در شهرستان دشتي، ‪ ۲۰۰‬طول مي‌كشد تا چاههايي كه در نوبت هستند، برق دار شوند.

بد نیست بدانید در شهرستان دشتي يك هزارو ‪ ۴۰۰‬حلقه چاه كشاورزي مجوز دار وجود دارد.

دبير خانه كشاورزدشتي :خسارت گوجه‌كاران اين شهرستان پرداخت نشده‌است

دبير خانه كشاورز شهرستان دشتي گفت:پرداخت نشدن خسارت سرمازدگي به كشاورزان گوجه فرنگي كار اين شهرستان، آنان را با مشكل مواجه كرده‌است.

الياس صالح احمدي دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود:در سال گذشته براثر سرما و بارش تگرگ به يك هزار و‪ ۲۴۰‬هكتار ازمزارع گوجه فرنگي مناطق كاكي، شنبه، سناء و باغان شهرستان دشتي خسارت وارد شد. وي گفت:خسارت وارده به گوجه كاران اين شهرستان سه ميليارد و ‪ ۵۴۰‬ميليون ريال برآورد شد اما به رغم اينكه اين مزارع تحت پوشش صندوق بيمه محصولات كشاورزي قراردارند، هنوز اين كشاورزان غرامت خود را دريافت نكرده‌اند.

مهندس امرالله‌احمدي معاون جهادكشاورزي شهرستان دشتي نيز گفت: خسارتهاي وارده به‌اين مزارع تعيين و تامين اعتبارشده‌است كه اميدواريم بزودي پرداخت شود تا گوجه كاران در فصل كشت امسال كه از اول شهريور ماه آغاز مي‌شود، مشكلي نداشته باشند. شهرستان دشتي باچهار هزار هكتار اراضي زيركشت گوجه فرنگي دومين شهرستان استان بوشهر از لحاظ سطح زير كشت گوجه فرنگي محسوب مي‌شود.

كشت گوجه فرنگي دراستان بوشهر ازاول شهريور ماه و برداشت محصول آن از اول دي ماه آغاز مي‌شود. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٥/٢٢

 

 

 

موفقیت چشمگیر دانش آموزان دشتی در فراخوان پرسش مهر(6)

 اعلام نتایج فراخوان پرسش مهر(6) استان بوشهر حاکی از موفقیت چشمگیر دانش آموزان دشتی در این فراخوان می باشد بطوریکه در رشته های مختلف مقاطع متوسطه و راهنمایی موفق به کسب پنج رتبه اول در آثار نشریه دیواری(دو مقطع تحصیلی) ،داستان نویسی ،مقاله پژوهشی، نشریه غیر حرفه ای  سه رتبه دوم در آثار نشریه غیر حرفه ای ،نثر ادبی،شعر و سه رتبه سومی را در آثار نشریه غیر حرفه ای،مقاله پژوهشی،نشریه دیواری شدند.بد نیست بدانید از اولین دوره فراخوان پرسش مهر تاکنون که نتایج ششمین فراخوان را ملاحظه می کنید دانش آموزان دشتی صاحب عناوین برتری در سطح استان و کشور شده اند که جای بسی خشنودی است.چه بجا است یاد کنیم از مرحوم الیاس درگویی دانش آموز نخبه علوم تجربی که در اولین فراخوان پرسش مهر موفق شدند در بخش گرافیک مقام اول کشوری را کسب نمایند .روحش شاد. 

ضمن تبریک به دانش آموزان شهرستان و آرزوی موفقیت در مسابقات کشوری برای شناخت بیشتر با این دانش آموزان موفق توجه شما را به لیست ذیل جلب می کنم:

مقطع متوسطه

پایه تحصیلی

رتبه

آموزشگاه

قالب اثر

عنوان اثر

نام و نام خانوادگی صاحب/ صاحبان اثر

سوم

اول

اندیشه کاکی

نشریه دیواری

سفیر عدالت

صفورا اوستاد،فاطمه اسماعیلی،فاطمه اوستاد مفرد،زهرا دهقان،طاهره محبی

دوم

اول

اندیشه خورموج

داستان نویسی

به پایین دست هم بنگر

سحر رضوانی

سوم

دوم

فاطمیه خورموج

نشریه غیر حرفه ای

عدالت

صبا زارعی،زینب قربانی،طاهره غریبی،سودابه باغبانی،حبیبه بحرینی

سوم

سوم

خدیجه کبری کاکی

نشریه غیر حرفه ای

دادگر

طیبه منصوری،راضیه احمدی،مریم بهمنی،فاطمه کرد

مقطع راهنمایی

سوم

اول

پروین اعتصامی کاکی

مقاله پژوهشی

جایگاه عدالت در اسلام

آمنه بازیار،فاطمه پنجه ورزیده،اسما قایدی،فاطمه سادات

سوم

سوم

الزهرا کاکی

مقاله پژوهشی

نقش حکومت و دولتمردان در برقراری عدالت

زهرا جمالی حاجیانی

دوم-سوم

اول

ارشاد

نشریه غیر حرفه ای

زیباترین غریق

هادی منصوری،عباس منصوری،حسین اوژند

دوم

اول

ارشاد

نشریه دیواری

پیام عدالت

هادی منصوری،عباس منصوری،حسین اوژند،علیرضا احمدی

دوم

سوم

شهید توپال کاکی

نشریه دیواری

بر کرانه های عدالت

علی قاسمی،مسعود جعفری نیا،مهران کردوانی،وحید زارعی،حسین شاکر پور

سوم

دوم

ام البنین خورموج

نثر ادبی

عدالت

الهام دوانگرزاده

سوم

دوم

ام البنین خورموج

شعر

عدالت سرسبز

بنفشه غلامی

 چاپ دومین مجموعه شعر استاد ایرج اسدی

به همت حسن ابراهیمی فرماندار سابق دشتی و علیرضا عمرانی از شعرا بنام استان مجموعه شعر استاد ایرج اسدی به نام "پردیس عشق" توسط انتشارات شروع منتشر شد."پردیس عشق" که دومین مجموعه شعر پیر ادبیات خورموج بعد از مجموعه شعر "یادها و یادواره ها" است و شامل  قطعه ها ،غزلیات، قصیده ها و شعرهای نو استاد اسدی می باشد که تاریخ  اکثر سروده ها به به دهه شصت و هفتاد بر می گردد. برای آشنایی بیشتر با دبیر بازنشسته ادبیات خورموج می توانید مصاحبه زیر را که پیش از انتشار کتاب وی توسط علیرضا عمرانی صورت گرفته را بخوانید:

«آواز رنگ از سرانگشت تغزل» 

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/۱۸

 

 

 

مینی بوس موجود نیست!!!

هر ساله با فرارسیدن تابستان یکی از معضلات مهمی که مسیر خورموج - بوشهر را برای مسافران آن به کابوسی مبدل می کندکمبود مینی بوس به عنوان شاخص ترین وسیلع نقلیه مسیر ارتباطی مذکور است. این مسئله امسال با توجه به سهمیه بندی شدن بنزین به معضلی حاد بدل شده است چرا که همزمان با تابستان سفرهای برون استانی مردم که اغلب به مقصد مشهد مقدس است سیر صعودی پیدا یمی کند و به دلایل متعدد اغلب با مینی بوس صورت می گیرد همانطور ه ذکر شد به دلیل سهیمیه بندی بنزین  متقاضیان استفاده از مینی بوس ها نیز بمراتب از سالهای گذشته بیشتر شده  و در نتیجه اکثر مینی بوس ها برای انجام مسافرتهای مورد اشاره در شهرستان حضور فیزیکی ندارند از همین رو باعث شده است که مسافران برای رفت و آمد مسیر مذکور دچار زحمات مضاعفی شوند که شید مهمترین آنها از دست دادن زمان و اعصاب و روان آرام خود در حین انتظار برای مینی بوس باشد.انتظاری  که همراه با مشاجره و حتی درگیریهای نیز همراه باشد...چرا؟

با توجه به اینکه هر ساله در این ایام رفت و آمد مردم با این مشکل مواجه است چرا تدبیری اندیشیده نمی شود تادیگر شاهد این مسئله نباشیم.؟؟امید تابستان آینده به فکر باشیم  هرچند چشمان آب....

دشتی چقدر بخشنده است؟؟!!

جشنواره قرآني " آسماني‌ها "  استان بوشهر در خورموج

جشنواره مسابقات قرآني ويژه اعضاي كانون‌هاي فرنگي و هنري مساجد استان بوشهر با عنوان " آسماني‌ها" روزپنجشنبه در شهر خورموج مركز شهرستان دشتي اين استان گشايش يافت.رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دشتي درآيين گشايش اين جشنواره گفت: در اين مسابقات ‪ ۱۵۰‬نفر از پسران و دختران عضو كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان بوشهر شركت دارند. حسين باغداری افزود: اين مسابقات به مدت دو روز در سه مسجد شهر خورموج برگزار مي‌شود. وي بيان كرد: شركت‌كنندگان در اين جشنواره‌دررشته‌هاي حفظ،قرائت، مفاهيم، ترتيل، صحيح خواني حمد و سوره و اذان مسابقه مي‌دهند. باغداری اضافه كرد: نفرات برتر اين جشنواره به مسابقات كشوري كه شهريور ماه امسال در قزوين برگزار مي‌شود، راه مي‌يابند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٥/۱٤

 

 

 

بی مقدمه

- سه روز از  ششمین سالگرد وفات استاد غلامرضا دادبه موسیقیدان و فرهیخته ایرانی فردی که ما دشتی ها مفتخر به همولایتی با ایشان هستیم گذشت، در وصف استاد  بسیار سخن است شاید توان کوتاه همین ذکر کرد که  استاد محمد رضا شجریان شاگرد مرحوم دادبه بوده و به استاد شجریان به این شاگردی مفتخر بوده و آنرا در کتاب راز مانا اشاره کرده است و در بیوگرافی استاد شجریان آشنایی با استاد دادبه به عنوان یکی از اتفاقات مهم زندگیش محسوب می شود... 

- عکس استاد را در لوگو وبلاگ مشاهده می کنید.

- مطلب زیر برگرفته از وبلاگ  مشقهای خط خطی  آقای قاسم بحرانی است.

ششمین سالگرد وفات استاد غلامرضا دادبه ( جانسوز )(جانسوز)ایرانشناس،موسیقیدان ونویسنده بزرگ ایران ازطایفه حاجیانی که درروستای مسیله عبدی ( از توابع کاکی شهرستان دشتی ) دراستان بوشهر زندگی می کرده اند پدرایشان آقـــای شیخ غلامحسین حــاجیانی در روستای مسیله عبدی دیده به سرای خاک می گشاید ودرسن بیست سالگی بــرای تحصیل راهی نجف اشرف شده ودرآنجاازشاگردان آخندملامحمد کــاظم خراسانی وجهانگیرخــان قشقایی وبوده وبه توصیه جهانگیرخان قشقایی به همراه دوست خود شیخ نــاصرعلی(اسدالله)ایزدگشسب راهی سفرشرق شده و باسختیهای فــراوان به سبزواررسیده تـاازمحضرملاهادی سبزواری درس بگیرند ولی وقتی به آنجامی رسند ملا هادی فوت کرده بودند آنها ازآنجابه بیدخت گناباد رفته وبه سلطان علیشاه گنابــــادی اراد ت پیدامی کنند وپس ازسالها زنــدگی دربیدخــــت به اصفهان میروند وآنجارا برای زندگی انتخاب میکند وازدواج میکند وتا پـــایان عمربه تـــــدریس میپردازد وصاحب فرزندانی میشود که غلامرضا(استاد دادبه) یکی ازآنها میباشد که سرگذشت زندگی ایشان چنین بوده است:

استادغلامرضا دادبه

موسیقی وآوازراهم نیزدرسالهای جـــــوانی پیش

آنچه درکارپژوهش استاد دادبه فراترین پایگاه را درتاریخ زندگانی فروغان اوپـــدید آورده اســت شناخت وچیرگی بی مانند اوبه تاریخ و فـــرهنگ ایران باستان بود که دربسیاری ازدانشگاههای ایران به کارتدریس آن پـــــــرداخته بودهزاران دانشجودررهگذرزندگانی فرازین استادازدانش وبینش تاریخی وفرهنگی ایشان بهره مند گشته است

(جانسوز) فرزند بانومریم حــاجیانی وغلامحسین حاجیانی (دادبه) ازخــــاندان کهن وتاریخی دادبه ابن مقفه درچهاردهم فروردین ماه سال1299خوشیدی درشهراصفهان دیده به سرای خاک گشودروزگارکودکی وجوانی دراین شهرگهرمندپروروهمواره دردوران جـوانی به کارشناخت عـــــــرفان ایرانی وخدمت درخـانقاههای گونـــاگون این سرزمین پـرداخته است کــــارپژوهش وشناسایی تاریخ وفرهنگ ایران را ازخانقاههای سراسرایران آغــــازکردودراین رشته تـــا بدانجا گام نهاد که سلسله ای درایـــران نبوده است که این بزرگــوارازگریبان پیردیربا سرفرازی بدرنیامده باشد.استاد سیدرحیم اصفهانی وپس ازآن پیش استاد حسین ساعتساز آوازوتاررافــــراگرفته است که شاگــردانی نیزتربیت کرده است وازآثارآوازی ایشان کاست برگ سبزشماره115واجـــــــراههای خصوصی بااساتیدی چون استاد کسایی،استادعبادی،استاد موسوی ورامی توان یاد کرد.

دردرازای چهل سال تدریس رایگان دردانشگاههای ایران همواره دراندیشه بـــالیده پژوهشهای ارزشمند وژرف فرهنگی و هنری و تـــاریخی درچهره سینه به سینه بوده است به همین رو ده ها دانشجوی تشنه شناخت بــــرآشیان ایــن بزرگواربه فراگیری فرهنگ وتاریخ ایران پرداختند تابدانجا که ازسحرگاه تاپاسی ازنیمه شب به آموزش سپری می شد واین گنجینه بـــــزرگ سالها درگریزوبدورازنام وآوازبه ایران وایرانیان سپری می گردید

.چکیده د یـــدگاه استاد آبشخوری جزمردم خــدایی نداشت ودررهگذرشناخت ایــن معنی یک دم فـــروگذارنکـرد آنچه ازدست نوشته های این بـــزرگواربرجـــای مانده نزد فرهیختگان درگاه او وفرزندش آریـاسب دادبه نگهداری می شود تادرروزگـــاران دردسترس همه تشنگان راه شناخت آئین زندگانی وفرهنگ وتاریخی نژاده ایران زمین قرارگیرد.

براستی استاد آرمانی جزاین نداشت که ایرانی ایران باستان راباهمه شکوه وبــــزرگی بشناساند وبرآئبن ارزشهای والای فرهنگی خودبه پــــــایگاه مــــردم خـــدایی فراز آید به این روعاشقانه می کوشید که یکی ازشناساگران این راه فروغان باشد.

ویشتاسب دادبه فرزند بزرگ استاد دادبه دربهمن ماه سال

راد مردانی چون اوهمواره دردل تاریخ سرزمین جاودانه زنده مانده اند

 

ازاین بزرگواردوفرزند به نامهای ویشتاسب وآریاسب پابه جهان خاک نهادند که هردوازگــوهر پویای پدربهره مندگشته وهم سو وهم آوای پدردرکار شناخت وپژوهش فرهنگ وتـــاریخ وهنر ایران باستان به هنگام شدند .استاد دادبه شاگردانی نیزتربیت کــــرده کـــه ازآنها میتوان به استاد محمدرضا شجریان،علی رضاافتخاری،کیخسرو پورناظری،سیمین حقی،محمدموسوی واشاره کرد.1379خورشیدی ســـــرای خــاک را بدرود گفت  واستاددادبه درسحرگاه یازدهم مرداد سال1380خورشیدی به شوق دیــــــدارفرزند به سوی فروغانیهای هستی پروازنمود.. راهش پر رهرو و روحش شاد ....

دانلود آواز دشتی با صدای استاد غلامرضا دادبه

( جانسوز)ونی محمد موسوی  یا لینک ۲ یا لینک ۳

مطالبی دیگر پیرامون استاد دادبه :

از سال

گفتگو با استاد محمدرضا شجريان تاریخ: ۲ / ۷ / ۱۳۸۵

58 ، بعد از انقلاب ، من با آقای دادبه یکی از اساتید اندیشه و مردی عارف که سررشته ی موسیقی داشتند ، آشنا شدم و دائما در جلسات راجع به دیدگاه هنر و بنیادهای هنر و جامعه شناسی هنر و دوران شناسی هنر صحبت و بحث می کرد ... ردیف و تصنیف کار نمی کردند و یک مقدار شیوه ی دشتستانی را از ایشان گرفتم . شاید مهم ترین بخش زندگی هنری من آشنایی با ایشان است و درک کلاس ایشان از سال 58 که هنوز هم ادامه دارد . ( استاد شجریان :کتاب راز مانا )

- استاد دادبه بيشترين تاثير فكري را در من داشته و ما را دگرگون كرد. او نشان داد انسانيت مهم ترين مساله است. زندگي و تلاش براي انسان و آرمان هاي انساني ، كليدي بود تا استاد دادبه توجه مرا به آن معطوف كند تا سعي كنم آثار هنري و آواز را در جهت نيل به اين مقصود پيش برم.1360 که استاد تاج به دیار باقی شتافتند علیرضا افتخاری به نزد استاد "دادبه" رفت . استادی که علی رغم اینکه استاد معروفی در زمره موسیقی ایران نبود، اما دارای گوش و هوش موسیقایی قوی بود و سهم به سزایی در احیای دشتستانی داشت . استاد دادبه با افتخاری آواز و دو بیتی محلی و نیز صدا سازی کار کرد.ایرانی ام

----------------------------------------------------------------------

در پايان اینجانب از دوست هنرمند و یکی ازشاگردان استاد دادبه ، جناب آقای عبدالمهدی حاجیانی نوازنده چیره دست سه تار و تنبور و محقق موسیقی (

 از کاکی ) که در جمع آوری مطالب همکاری لازم را با اینجانب داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم .

- در سال

- گفته ای از استاد دادبه:

خونم آریائی است

زبانم پارسی است

احساسم شرقی است

سفـر را دوست دارم

کـوچ را هـرگــز

می خواهم در ایران بمیرم

استادغلامرضا دادبه

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/۱۱

 

 

 

آگهی مناقصه دانشگاه پیام نور خورموج

طبق آگهی مناقصه ای که روز دوشنبه مورخ هشتم مرداد ماه در روزنامه اطلاعات چاپ شد پروژه ای ساخت دانشگاهپیام نور خورموج وارد طی شناخت پیمانکار خود برای ساخت دانشگاه شد،طبق آگهی مذکور که شامل فاز اول دانشگاه پیام نور خورموج می شود شامل ۱۴۵۰ متر زیربنا است که با مبلغ اولیه دو میلیارد ریال به متقاضیان دارای شرایط مناسب واگذار می گردد. در ضمن طبق اطلاع واصله مشخصات کامل پروژه ساخت دانشگاه پیام نور خورموج در دانشگاه موجود است که متقاضیان می توانند از دانشگاه دریافت نمایند تا کاملا در جریان ساخت و اجرای ساخت قرار گیرند.

محمد خان شاعری که مظلوم رفت

خارکها رطب شدند 

 این روزها در مناطق جنوبی کشور که نخل بعنوان درخت شاخص این مناطق است ،حال و هوایی دیگر است.

دشتی ما هم از این امر مستثنی نیست چرا که در ایامی هستیم که خارک ها به رطب تبدیل می شوند و حلاوتی خاص  به کام دشتی ها می بخشد. این روزها پای هر سفره قبل از هر چیز رطب خود نمایی می نماید.رطب دمباز ،رطب کامل از نوع کبکاب ،شکر ،قصب و...به همراه چاشنی هایی همچون ماسو ،لورک ،ماست و...این روزها گر از کوچه پس کوچه های دیار ما دشتی گذری کنی و به نخل های سر افراز بنگری ،حتما خواهی دید نفری با پرونگ یا پله... همرا با سبد یا زنبیل... بر بالای نخل می چیند از این درخت مهربان(که بی شک مهربانترین است)رطب این میوه بهشتی را. این روزها گر به بازار روی شاخص ترین محصول باغی را رطب خواهی یافت.در سطل های رنگی با وزنهای مشخص آماده برای مشتری... قیمت ها با توجه به افزایش محصول در بازار روبه کاهش می یابد.بطوریکه از بسته به نوع خرما قیمت کیلویی ۱۵۰۰تومان به کیلویی کمتر از ۱۰۰۰تومان رسیده است و این کاهش با توجه به تقاضا  و افزایش برداشت تا حدود 100 تومان نیزخواهد رسید.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۱۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٥/٥

 

 

 

باز هم بنزین...

از زبان رييس مجمع امور صنفي  دشتي

رييس مجمع امور صنفي شهرستان دشتي گفت: بدليل گراني ناشي از حمل بار توسط وسايل نقليه بنزين سوز از جمله وانت نيسان، گراني خواربار و ميوه و تره بار را در اين شهرستان شاهد هستيم. منصوراسماعيل پور افزود: كرايه هر وانت نيسان از كازرون به خورموج از ‪ ۲۵۰‬هزار ريال به ‪ ۶۰۰‬هزار ريال رسيده است.

وي گفت:سهميه‪ ۶۰۰‬ليتري بنزين وانت نيسان كفاف يك هفته وانت هارامي كند و آنها در بقيه روزهاي ماه ناچار به استراحت هستند.

اسماعيل پور اظهار داشت: همچنين نرخ ميوه و تره‌بار نيز بين ‪ ۲۰‬تا ‪۳۰‬ درصد گران تر شده است.وي گفت:هم‌اينك تعداد ‪ ۵۵‬وانت نيسان در شهرستان دشتي كارحمل مواد غذايي، لبنيات و ميوه و تره‌بار را برعهده دارند كه اكثر آنها با كمبود و گراني سوخت مواجه هستند.اسماعيل پور گفت: اكثر تاكسي تلفني‌هاي شهرستان دشتي نيز مدت يك هفته است كه بدليل نداشتن بنزين به حالت تعطيل درآمده و مردم براي جابجايي در سرگرداني و بلاتكليفي بسرمي برند. وي افزود: پي‌گيري اين مجمع نيز تاكنون نتيجه‌اي نداشته و هنوز مشكل سوخت ‪ ۲۶‬تاكسي تلفني شهرستان دشتي با ‪ ۳۰۰‬خودرو سواري حل نشده است. همچنين مشكل سوخت براي كشاورزان كه در روستاهايشان جايگاه عرضه سوخت وجود ندارد، نيز مشكلاتي ايجاد شده است.

تعطیلی آژانس های مسافر بری

به گزارش خبرنگار وبلاگ خبری خورموج بعد از گذشت 5 روز از حذف حواله سوخت آژانس هاي مسافر بري در شهرستان دشتي طي جلسه اي كه بين مسئولين آژانس تلفني هاي شهر خورموج در ساعت 9 صبح روز يك شنبه 31 تير ماه برگزار گرديد که پس از پايان جلسه ایشان دست به اعتصاب زدند و درب تمامي آژانس تلفني هاي خود را تا اطلاع ثانوي و تا مشخص نشدن بنزين آژانسهاي مذكور تعطيل كردند .

 لازم به ذكر است كه در اين 5 روز گذشته نيز هرکدام از آژانس تلفني ها فقط يك يا دو سرويس داشته اند كه آنها نيز فقط سرويسهاي درون شهري مي رفته اند . در همين راستا بسياري از مردم به فرمانداري شهرستان دشتي مراجعه كردند و با جواب رد مسئولين و فرماندار مواجه شده اند . با نبود آژانس تلفني در سطح شهر خورموج تاكسي هاي شهري نيز براي نشان دادن اعتراض خود ماشينهايشان را از منزل بيرون نياوردند و سمند هاي بين شهري نيز چنين اقدامي انجام داده اند كه این امر مردم خورموج را تحت فشار بسيار زيادي قرار داده است .

همچنین شنيده ها حاكي از آن است كه مردم خوموج نيز با تحت فشار قرار گرفتن زياد گفته اند اگر تا روز جمعه وضعيت مشخص نگردد بعد از برگزاري نماز پرشكوه جمعه دست به راهپیمائی مي زنند.

 

مصاحبه با برترین وبلاگ نویس کشور از شهرستان دشتی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/٢

 

 

 

خبر فوری

تصویب جانمایی طرح و توسعه میدان گازی پارس شمالی

یکشنبه گذشته برابر یا سی یکم تیرماه جلسه ای در شرکت نفت و گاز پارس_مجری طرح توسعه پارس شمالی_ با حضور مهندس ترکان مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس،افراشته استاندار بوشهر و خسروی فرماندار دیر در خصوص جانمایی طرح و توسعه گازی پارس شمالی برگزار شد و پس از بررسی نظرات مختلف در جلسه  نظر کارشناسی معاونت عمرانی استانداری مهندس نصوری به تایید و تصویب جلسه رسید.

بد نیست بدانید:

جلسه ای قریب به چهار هفته پیش در حوزه معاونت عمرانی استانداری با حضور کارشناسان ،متخصصان امر از جمله مهندس نصوری معاونت عمرانی استانداری و مهندس خانچی مدیر طرح و توسعه پارس شمالی برگزار شد و طی آن طرح جانمایی طرح و توسعه میدان گازی پارس شمالی به تصویب رسید که در آن مقرر شد طرح و توسعه پارس شمالی در 10 فاز به ترتیب 5فاز در دیر،3فاز در دشتی و 2فاز در تنگستان اجرایی شود. پیرو این طرح مذکور دیر شاهد تجمعات  ،اعتراضات متعدد در مقابل دفتر فرمانداری دیر ،دفتر امام جمعه دیر بود  که بازتاب  آن در وبلاگ ها ،خبرگزاری ها و... خودنمایی می کرد به دلیل مخالفت با تصویب طرح مذکور بود.

اما با تصویب طرح جانمایی حوزه معاونت عمرانی استانداری در شرکت نفت و گاز پارس مشخص شد کار کارشناسی بود و لاغیر...شاید در این حال سوالات متعددی ذهن شما را درگیر نماید:

 چرا تجمعات اتفاق افتاد؟ چرا توهین هایی  به حوزه معاونت عمرانی خاصه مهندس نصوری شد؟ چرا در این مجال برخی وبلاگ های دیر به دشتی ها توهین کردند؟ چرا برخی در این زمان آخرت خود را فدای دنیایی دیگر افراد کردند؟چرا در این جلسه جمشیدی فرماندار دشتی شرکت نداشته است؟اگر تصویب طرح به گفته برخی از دوستان دیری با باند بازی همراه بوده چرا مجددا تصویب شد و این بار اتفاقا با حضور فرماندار محترم دیر؟ و چرا های دیگر..؟؟؟؟

کوتاه سخن با کلامی از حق:    

اِقْرَأ کِتابَکَ کَفیٰ بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ عَلَیْکَ حَسیباً (الإسراء، آیه 14)

"نامه ات را بخوان؛ کافی است که امروز خودت حسابرس خود باشی"

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٥/۱

 

 

 

انتصاب

لاوری مدیر صدا و سیما استان

پس از رفتن رحیم زاده از مدیریت صدا و سیما استان ،شنبه گذشته جلسه معارفه مدیریت صدا و سیما با حضور علی دارابی معاون معاون امور مجلس و استانهاي سازمان صداوسيما و افراشته استاندار برگزار و منصور لاوری به عنوان مدیر کل صدا و سیما استان بوشهر منصوب شدند ،لاوری پیش از این مدیریت صداو سیما مرکز خلیج فارس_استان هرمزگان_ را بر عهده داشتند و قبل از رحیم زاده  مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر بودند وی از فرزندان دشتی است.

سیدی مدير عامل شركت فرودگاه استان 

درآيين توديع و معارفه مديران قديم و جديد شرکت فرودگاه بوشهر که صبح امروز با حضور مهندس اصغر كتابچي مديرعامل شركت فرودگاههاي كشور برگزار شد حميدرضا سيدي به عنوان مدير عامل شركت فرودگاه استان بوشهر معرفي و ازخدمات غلامرضاكريم آبادي مديرعامل سابق اين فرودگاه‌تقدير شد.

مفرد بوشهری سرپرست گاز استان

در آيينی که روز شنبه گذشته با حضور علي افراشته ،عزيزالله رمضاني مدير گاز رساني شركت ملي گاز ايران و قيصرصالحي نماينده مردم كنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي  برگزار شد اسماعیل مفرد بوشهری به عنوان سرپرست گاز استان معرفی شد بد نیست بدانید پیش از این محمد اسماعیل ایرانی عهده دار گاز استان بوشهر بودند.

حسینی مدیر سازمان بازرگانی استان

خبر حاکی از آن است که فردا جلسه تودیع و معارفه مدیر کل بازرگانی استان بوشهر برگزار می شود و سید حسین حسینی به عنوان مدیر کل بازرگانی استان منصوب و از مهدی اصفهانی تقدیر می شود.حسینی کارشناس ارشد تجارت الکترونیک،اهل آبدان و پیش از این معاون داخلی بازرگانی استان را عهده دار بوده است.بد نیست بدانید اصفهانی به مدت شش سال مدیریت اداره کل بازرگانی استان را برعهده داشت

شنیده ها

علوی نژاد کاندید اصولگرایان در دشتی و تنگستان

طی جلسه ای که با حضور اصولگرایان استان در بوشهر برگزار گردید با توافقات جمعی عباس علوی نژاد به عنوان کاندید اصولگرایان در منطقه دشتی و تنگستان معرفی شد.

رحیم زاده کاندیدا مجلس ایلام

ججت الله رحیم زاده برای کاندیداتوری در حوزه انتخابیه ایلام از سمت خود استعفا داده اند.

انتصاب در مدیریت ارشاد استان

بزودی شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جای خود را به فرد دیگری خواهد داد از گزینه های احتمالی مدیریت ارشاد استان اطلاعی در دست نیست.

در جلسه انجمن بوشهري هاي مقيم تهران شرکت کنید

ورزش خبر

عسکر هژبریان به تیم ملی دعوت شد

با خبر شدیم عسکر هژبریان قهرمان کنفوفایتینگ استان و از فرزندان دشتی در مسابقات قهرمانی کشور که در تهران برگزارشد توانست به مقام سوم رسد و مدال برنز این مسابقا ت را نصیب خود کند.به همین دلیل به تیم ملی کشور دعوت شده است تا در مسابقات بین المللی که مرداد ماه در ارمنستان برگزار می شود شرکت نماید.بد نیست بدانید هژبریان سال گذشته نیز توانست قهرمان مسابقات کشور شود و طی آن مقرر شده بود به مسابقات بین المللی ترکیه اعزام شود که هرگز چنین نشد.

ابومسلم قهرمان فوتبال جوانان خورموج

طی برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان خورموج تیم ابومسلم خورموج در فینال و پس از یک بازی پایاپای در ضربات پنالتی تیم عقاب خورموج را شکست دهد و به مقام قهرمانی دست یابد.

مسابقات قهرمانی والیبال بانوان استان

طی سری مسابقات قهرمانی والیبال بانوان استان که با حضور شش تیم بوشهر،گناوه ،جم ،دیلم ،کنگان و خورموج در سالن شهید مهدوی خورموج برگزار شد و  در پایان تیم های بوشهر ،جم وخورموج به ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]