دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/٧/٢٧

 

اسامی قبول شدگان دانشگاه ،دبيرستان نمونه علامه طباطبايی خورموج

 

ضمن تشکر و خسته نباشید به دست اندر کاران دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج خاصه مدیریت دبیرستان اسماعیل حیدری و معاونت دبیرستان رضا لاری منفرد و تبریک به دانش آموزان راه یافته

نام و نام خانوادگیرشته قبولی / دانشگاه
سعید کاشفیمهندسی شیمی - صنعتی شریف 
ابراهیم رفیعیپزشکی - عاوم پزشکی بوشهر
علی درویشیمهندسی شیمی صنایع گاز - خلیج فارس
کیامرث محمودیمهندسی عمران - خلیج فارس 
عبدالهادی عمرانیمهندسی کشتی سازی - خلیج فارس
رامین رزمجومهندسی کشتی سازی - خلیج فارس
نقی غریبیمهندسی کشتی سازی - خلیج فارس
 علی بلالیمهندسی برق مخابرات - خلیج فارس
مجتبی زراعت پیشهمهندسی برق مخابرات - خلیج فارس
محسن رخشنده زادهمهندسی برق مخابرات - خلیج فارس
محسن جمالیمهندسی کشاورزی علوم کشاورزی - گرگان
محمد صادق افراسیابمهندسی صنایع آبخیزداری - بندرعباس
حسن خواجه زادهمهندسی کامپیوتر نرم افزار - شیراز
حمید کبود جایمهندسی کامپیوتر نرم افزار - فسا
مجتی بردستانیمهندسی برق - دریایی امام خمینی - نوشهر
طالب کردوانیمهندسی معماری - خلیج فارس
سعید صابرتکنولوژی پرتوشناسی - علوم پزشکی گیلان
  
رضا اسمعیلیریاضی کاربری - بیرجند
مهدی فرهادیریاضی کاربری - فسا
مجتبی زارعیمدیریت بازرگانی دریایی - دریایی چابهار
حمید خواجه زادهآمار - خلیج فارس
عمران گرگیدبیری زبان انگلیسی - شهیدرجایی فرخ شهر
غلامرضا حاجیانیدبیری شیمی - بوعلی سینا همدان
علی حیدریکاردانی مکانیک - زابل
مسعود قامتی مجردآموزش ریاضی - تربیت معلم علامه بوشهر
محمد حیدریآموزش حرفه وفن - شهید پاک نژاد یزد
محسن قامتی مجردآموزش حرفه وفن - شهید پاک نژاد یزد
حامد شاعریمهندسی برق قدرت -آزاد بوشهر
وحید اسماعیلیمهندسی برق قدرت -آزاد بوشهر
محمدحسین مزارعی زادهمهندسی برق  مخابرات -آزاد بوشهر
رضا حیدریمهندسی کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز
فاضل غلامیمهندسی شیمی صنایع گاز - آزاد بوشهر 
مجتبی سالمیمهندسی شیمی صنایع گاز - آزاد بوشهر
احمدرضا احمدی مهندسی شیمی صنایع گاز - آزاد بوشهر
رضا بهرامیمهندسی شیمی صنایع گاز - آزاد بوشهر
یونس بردستانیمهندسی شیمی صنایع گاز - آزاد بوشهر
احسا اشکومهندسی شیمی نفت - آزاد گچساران
صادق اسلام دوستمهندسی پتروشیمی - آزاد برازجان
مسعود انسامهندسی پتروشیمی - آزاد برازجان
حسن قلندریمهندسی پتروشیمی - آزاد برازجان
محمد تقی پویانمهندسی صنایع - آزاد برازجان
حسین تاج الدینمهندسی ژنتیک - آزاد ارسنجان
احمد مظفریگفتار درمانی - پیام نور سمنان
علی رضایی تبارعلوم اقتصادی - پبام نور خورموج
عبدالله میمریمدیریت صنعتی - پیام نور بوشهر

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٧/٢٥

 

دشتی نيوز

 

زارعی مدیر کل نمونه کشوری

به گزارش رسانه های مکتوب و الکترونیکی استان ،غلامحسین زارعی مدیر کل تعاون استان به عنوان مدیر کل نمونه کشوری در بخش تعاون معرفی شده است. بد نیست بدانید زارعی از فرزندان دشتی دانش آموخته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز است و پیش از این دبیر خبر مرکز صدا و سیمای استان بودند.وبلاگ دشتی با افتخار موفقیت  وی را تبریک آرزوی موفقیت ایشان را از خدای منان خواستار است.

تصويب محدوده پارس شمالي در هيأت دولت

محدوده پارس شمالي به مساحت 16 هزار هکتار در کميسيون زير بنايي هيأت دولت به تصويب رسيد. 

سيدعبدالجليل رضوي، مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، در مصاحبه با واحد مرکزي خبر با اعلام اين خبر افزود: در اين محدوده که شامل شهرهاي دير، دشتي و تنگستان در استان بوشهر است، طرح هاي مهمي چون بندر، اتوبان چهار باند، خطوط انتقال برق و تلفن به بهره‌برداري مي‌رسد. وي گفت: احداث فرودگاه پارس جنوبي با همکاري وزارتخانه‌هاي نفت و راه‌وترابري از ديگر طرح‌هاي مهم در منطقه پارس شمالي خواهد بود.رضوي درباره زمان راه‌اندازي اين طرح‌ها افزود: اسناد مناقصه اين طرح‌ها در حال تنظيم است و به زودي براي انتخاب پيمانکار، منتشر مي‌شود.

وي درباره هزينه فراهم کردن زيرساخت‌ها گفت: در بخش زيرساخت‌هاي پارس شمالي نيازمند حدودا 1000 ميليارد تومان اعتبار هستيم. مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس افزود: هم‌اکنون در حال مطالعه و برنامه‌ريزي براي انتخاب مشاور طرح جامع (NDP) هستيم. رضوي گفت: از ميان شرکت‌هاي معتبر داخلي و خارجي که براي مشاور طرح جامع ثبت نام کرده‌اند، بهترين و با تجربه ترين شرکت را انتخاب خواهيم کرد. وي افزود: از تمامي اين شرکت‌ها خواسته‌ايم پيشنهاداتشان را به عنوان اعلام نظر ارائه دهند. رضوي درباره آغاز عمليات اکتشاف در منطقه پارس شمالي گفت: نخستين هماهنگي‌ها براي عمليات لرزه‌نگاري با مديريت اکتشاف شرکت ملي نفت مذاکراتي شده است تا نيروهايشان را براي لرزه نگاري آماده کنند.

وي درباره حضور کشورهاي خارجي در منطقه پارس شمالي افزود: هم اکنون مذاکراتي با مالزي و چين در حال انجام است.

منبع:نسیم جنوب

 

 محل تشکیل کلاسها

با توافقات بعمل آمده ما بین فرمانداری ،آموزش وپرورش و دانشگاه پیام نور و با توجه به افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه مقرر شد دبیرستان ایثارگران شهید چاهشوری (واقع در ایتدای خیابان شهید شهریاری جنب اداره آموزش و پروش دشتی) در روزهای پنجشنبه و جمعه در اختیار دانشگاه قرار گرفته تا کلاسهای تئوری در دبیرستان تشکیل می گردد. ولی کارگاه ها ی شیمی و رایانه کماکان در ساختمان فعلی دانشگاه (واقع در ابتدای خیابان کشاورز روبروی پارک مفتون) مستقر است. 

دکتر جمهیری عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور خورموج

طبق گفته های سرپرست دانشگاه پیام نور تا کنون تعداد سه نفر را به عنوان اعضا هیات علمی دانشگاه پیام نور واحد خورموج معرفی و به عبارتی حکم زده شده اند. و بزودی دو نفر دیگر هم به تعداد اعضا خواهند پیوست اما قبل از توجه شما به اعضا، جالب است بدانید دکتر جمهیری که پیش از این معاونت شهرسازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را عهده دار بودند و به واسطه شرکت در انتخابات استعفا داده اند ودر دانشگاه پیام نور به عنوان عضو هیات علمی پذیرفته شده است.

-          دکتر محمود جمهیری -  دکترای شهرسازی

-          خانم کیانی برازجانی – کارشناس ارشد شیمی

-          حجه السلام جمشید المطهری – دانش آموخته حوزه علمیه قم

سمن در دشتی

در شهرستان دشتي ‪ ۳۴‬سازمانهای مردم نهاد(سمن) با بيش از يك هزار و ‪ ۲۰۰‬نفر عضو فعاليت مي‌كنند. طبق اطلاع واصله از اين شمار ‪ ۲۷‬تشكل در طي يكسال گذشته تشكيل شده كه از اين تعدادهفت تشكل داراي اعتبارنامه رسمي و ‪ ۱۳‬تشكل در انتظار اعتبار نامه و مابقي در حال مقدمات ثبت تشكيلات خود هستند.

برداشت کنجد از اراضی کشاورزی دشتی آغاز شد
امرالله فاريابي مدیر جهاد کشاورزی خورموج دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: با توجه به برداشت هزار و ‪ ۲۰۰‬كيلوگرم در هكتار پيش بيني مي‌شود امسال ‪ ۳۸۴‬تن كنجد در شهرستان دشتي برداشت شود.

وي اظهارداشت: مناطق لاورشرقي، شنبه، سنا، چاهگاه، باغان وكاكي از مناطق عمده كشت دانه روغني كنجد می باشد و برداشت این محصول تا پايان آبان ماه دراين شهرستان ادامه دارد.وي گفت:به دليل مرغوبيت محصول كنجد شهرستان دشتي ضمن تامين نيازهاي اين شهرستان و استان بوشهر بخشي از اين محصول به استان‌هاي مجاور نيز ارسال مي شود. فاريابي با بيان اينكه سطح زيركشت كنجد در خورموج امسال نسبت به پارسال ‪ ۲۰‬درصد رشد نشان مي‌دهد،افزود: از محصول كنجد در تهيه صنايع غذايي، نان، شيريني و حلواشكري استفاده مي‌شود. 

اخباری از دانشگاه پیام نور خورموج

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٧/٢٢

 

 

 

آیت الله حاج شیخ حسن امامی حجتی به ملکوت اعلی پیوست

با خبر شدیم آیت الله حاج شیخ حسن امامی حجتی از علمای به نام استان و خطه عالم پرور دشتی روز پنج شنبه گذشته دار فانی را در قم وداع گفتند و روز جمعه در استقبال با شکوه بوشهری های مقیم قم ،روحانیون،علما و فضلای قم تشییع و به خاک سپرده شدند.مراسم ختم آن مرحوم در مسجد زین العابدین قم منعقد است و به قرار معلوم به همین مناسبت از روزهای چهارشنبه تا جمعه در خورموج  مراسم ختم ایشان برگزار می گردد.

در این مجال ضمن عرض تسلیت به خانواده عالم خیز امامی حجتی و البته خانواده های بحرینی،مصلح،کردوانی توجه شما را به باوری و برای آشنایی با این عالم پرهیزگار به نوشتار ذیل جلب می کنم:

 

باور کنید...

خبر هر چند دیر بدستمان رسید اما بسیارناراحت کننده بود هم از این بعد که دشتی بزرگ بار دیگر فرهیخته ای را از دست داد و از آن جهت که زمانی بزرگانمان را یاد می کنیم ، گرامی می داریم  و افسوس می خوریم که دیگر در قید حیات نیستند _که خود امری است کشوری و مختص دشتی نیست _ اما براستی چرا؟باور کنیم و باور کنید که آنان برای ماندن به تحسین ما نیاز ندارند ما برای ماندن به کشف راز پدیده هایی به نام آیت الله حجتی محتاجیم. باور نمی کنید؟

 

آیت الله حاج شیخ حسن امامی حجتی که بود؟

آیت الله حاج شیخ حسن امامی حجتی معروف به شیخ حسن کردوانی فرزند "شیخ محمد" فرزند "شیخ حسین" فرزند "شیخ عبدالعلی" بود. وی شیخی کامل ،سالک،متقی و پرهیز گار که با تمام مردم روی خوش و خلقی عالی داشته و از مفاخر سلسله شیوخ بحرینی و علمای دشتی بودند. و در آبادی عالم پرور  کردوان دشتی متولد شد و از همان دوران نزد پدر بزرگوارش که اهل فضل و کمال و تحصیلکرده نجف اشرف بودند شروع به فراگیری قران و علوم دینی نمود. آنگاه به نجف اشرف مشرف و به مدت هشت سال به کسب علم و کمال نزد علمای حوزه علمیه نجف پرداخته و سپس به کردوان علیا مراجعت و شروع به ترویج علوم دینی و برپایی کلاس دینی نمود. وی در ابتدای تدریس از شهرتی ارزنده برخوردار گردید که مجلس ایشان همواره محل تجمع علما و ادبا و اهل علم و حلم بوده است. _ مردم آبادی کردوان علیا از آن مجلس بسیار خاطرات دارند _ حدود بیست سال از عمر خود را به همین منوال در دشتی در راه خدمت به اشاعه فرهنگ اسلامی صرف کردند. بار دیگر به نجف اشرف مهاجرت کرده  و تا سال 1350 ه.ش به دلایل سیاسی حاکم بر دولت وقت عراق ایشان از نجف به قم رجعت می کنند و به مطالعه و تحقیق خویش در زمینه علوم دینی  ادامه دادند. ایشان مجتهدی بودند که اوقاتی از سال  دشتی را با قدوم خود مزین می نمایند. که در این ایام مجالسی با حضور علما و ادبا استان برگزار می شد که بدینوسیله از اقصی نقاط استان به حضور مرحوم آیت الله امامی حجتی می رسیدند. منزل ایشان نیز در قم محل آمد و شد مردم مختلف ایران اسلامی خاصه دشتی ها بود. به خاطر مقام علمی و خلوص نیتی که شهره خاص و عام بود در منطقه از پایگاه بس والایی برخوردار بودند. وی در طول دوران تدریس شاگردانی زیادی را تربیت کردند که در حال حاضر در حوزه های علمیه قم مشغول به دریس می باشند از جمله آیات عظام آیت الله شیخ باقر محمودی ،آیت الله بحرینی ،آیت الله رکنی و...

ایشان دارای سه پسر به نام های"حاج شیخ محمد" ، "شیخ علی" و "شیخ عبدالنبی" می باشند.

از فرزندان آن ایشان حاج شیخ محمد امامی حجتی از علمای ساکن در دشتی می باشند که چندین سال در نجف اشرف نزد اساتید بزرگ حوزه علمیه نجف به تحصیل پرداخته ،مدتی نیز در قم از محضر درس "آیت الله قمی" کسب فیض نمودند و چندین سال است که در خورموج ساکن و منزل ایشان محل تجمع عده زیادی از علما و فرهیختگان استان می باشد. مدتی نیز در مدرسه علمیه مهدیه خورموج مشغول به تدریس بود. حاج شیخ محمد با توجه به نفوذی که در دلهای مردم منطقه دارد مورد احترام مردم  است و منزل ایشان به صورت کانون رفع اختلافات محلی در امده است.وی هم اکنون نمایندگی حضرات آیات  عظام مرحوم فاضل لنکرانی و سیتاتی را در منطقه دارا می باشد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/٢۱

 

الهم اهل الکبریا و العظمه

 

عیدانه

امروز روز اول شوال است به سال هزار و چهارصد و بیست و هشت قمری.

رمضان کریم همانند همه شروع ها پایانی داشت و ما کنون ایستا در پایان آن و  به انتظار مطلع دیگر...گذشت ماهی سراسر نوستال‍ژیک که ما را فرا می خواند بدور از تمایلات نامتعارف و تلنگری میزد به عقلانیت،اجتماع و هستی انسانی مان که فاصله گیر از مغاک های هول آور و تعلیق حیات و ژرفکاوی کن در آیات...."یولج الیل من النهار و یولج النهار من الیل ..." و دریاب آیات "یخرج الحی من المیت و یخرج المیت من الحی و یحی الارض بعد موتها ..." در این واقعیت دنیای پیرامون که هنوز باردار خشونت و شگفتی ها ست و بار دیگر می گویی: کاش آدم سیب دوست نداشت!! اما یادمان باشد و یادمان بماند که ممکن است آخرین رمضان باشد که سپری کردیم.پس امید که آرامش روحی مان نامیرا  و مانا باشد و کردار نیکمان دیرنده و پایدار. 

- ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذهدیتنا- 

با امید روزی که دنیای ما از استبداد،استعمار،استعباد،استحمار و استثمار عاری شود.  

عید فطر در دشتی

عید فطر دارای ابعاد مختلفی است که هر بعد آن نیاز به طرح مباحث متعدد و گسترده ای است.اما در کوتاه نوشتار ذیل اشاره می شود به حال و هوای عید فطر در دشتی آنهم موجز و فهرست وار که بدون شک فقط بخش از سنتها ،رسوم و باور دشتی هاست ولی اصل این است که در این میان تفاوت شغلی، شیوه زندگی، موقعیت  فرهنگی و احوالات شخصی تاثیری در کاهش کیفیت آن در دشتی ندارد.

-     دشتی ها سعی می کنند روز عید فطر را در کنار خانواده خود باشند از همین رو به دیار و آبادی خود رجعت می کنند تا عید را در موطن خود خوش گذرانند. 

-     در این امر تردیدی نیست که در جنوب و بالطبع دشتی عید فطر از جایگاه و اهمیتی رفیع  _به نسبت سایر نقاط کشور_ نزد مردمان خونگرم جنوبی برخوردار است.این مسئله بی شک دو دلیل عمده دارد یکی همجواری با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان و دوم دلیل اینکه اولین منطقه ای که در ایران به اسلام گرویدند جنوبی های بودند و خود این امر باعث شده تا عمق مهمترین عید اسلامی در این منطقه مشهود باشد. 

-     پیش از این و خاصه در سالهای دفاع و بعد از آن مردم بعد از برپایی نماز عید ،مردمان دشتی در قالب گروه هایی ابتدا به خانواده های شهدا سر می زدند و بعد دست جمعی به خانواده های داغداری که طی سال گذشته عزیری را از دست داده جهت عرض تسلیت و تسکین یاد او را زنده نگه می داشتند. چرا که به گفته بزرگان آنان عید _به منزله شادی_ ندارند.

-     عیدی گرفتن سنتی حسنه که از نگاه همه خاصه کودکان بهترین بخش روز عید است. البته بعد از آن شیرینی و شکلات بیشترین طرفدار را دارد. 

-     مهمترین شیرینی که سالهای سال زینت بخش مهمانی ها و عید ها دشتی بوده " نان شیرینی " و " گرده " هست که بدلیل اینکه از تولید به مصرف بوده دارای مشتریان همیشگی خود است. البته باید خاطر نشان شد که به دلایل متعارف و نامتعارف  امروزه کمتر از شیرینی های مذکور در منازل دشتی ها یافت می شود. 

-     مهمانی رفتن یا مهمانی دادن از واجبات این روز است! نهار آنهم از نوع مرغ بخصوص یک  نخنگ/ nekhang" شایع ترین وعده مهمانی و غذایی است که همانند <ژارگو مسیحیان در روز سال نو میلادی>  همه را به سفره های گرم خانواده های دعوت می کند. 

از عید

 در نوشتار هایی که به قلم توانای دو تن از فرهنگیان و اساتید دشتی در نشریه الکترونیک مند به رشته تحریر درآمده ضمن اشاراتی به خاطرات و فرهنگ عید فطر در خورموج و کاکی پرداخته شده است که بدون تشریح آن ،توجه شما را به آن جلب می کنم:

*خاطرات عید فطر در خورموج

* عید سعید فطر در فرهنگ کاکی 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٧/۱٩

 

...تا پارس شمالی

 

یکی از پروژه های مهم و شاید هم مهمترین پروژه هایی که هفته دولت در دشتی بزرگ کلنگ زنی شد بی شک قطعه اول چهار دولت آباد کردوان بود که به همت پیگیریهای مسئولین امر خاصه جمشیدی فرماندار صورت گرفت. البته به دلیل اهمیت و نقش پارس شمالی در اقتصاد استان و بالطبع دشتی در آینده ای نه چندان دور ،کلنگ زنی پروژه ای مذکور بیانگر نگاه آینده نگر خدمتگزاران ملت به پارس شمالی و دشتی است. چرا که با پایان و تکمیل عمران چهارخطه آنهم تا پروژه ی عظیم پارس شمالی نوید از آینده ای روشن در تسهیل حمل و نقل و در نتیجه تسریع خدمات رسانی به طرح و توسعه میدان گازی پارس شمالی در دشتی می دهد. برهمین اصل کریدوری نافذ از برای دسترسی به مهمترین شاهراه استان بوشهر و مرکز شهرستان دشتی خواهد شد.

بد نیست بدانید: اعتبار پروژه  مذکور 9500میلیون ریال می باشد و محل تامین اعتبار آن استانی و دستگاه مجری آن اداره کل راه و ترابری استان بوشهر است.

 

 

مديرعامل منطقه ويژه‌انرژي پارس:تصويب محدوده‌پارس شمالي در مراحل پاياني است

مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: طرح محدوده منطقه پارس شمالي براي تصويب به هيات وزيران فرستاده شده است و مراحل پاياني خود را طي مي‌كند.

دكترسيد عبدالجليل رضوي درگفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي در بوشهر افزود: پارس شمالي  ‪ ۱۶‬هزار هكتار مساحت خواهد داشت و حوزه گستره جغرافيايي آن شهرستان‌هاي دير، دشتي و تنگستان است.وي اظهارداشت: هم‌اينك در مرحله شناخت و ارزيابي مشاور هستيم و بزودي فراخوان مشاور طرح جامع پارس شمالي منعكس خواهد شد

رضوي گفت: استقرار واحدهاي ستادي درمحدوده‌پارس شمالي بزودي‌انجام مي‌شود و انعقاد مناقصه اتوبان منطقه پارس شمالي و مطالعات فاز اول بندرهاي اين منطقه و جانمايي فازهاي پالايشگاهي آن به فراخوان خواهد رفت.مدير عامل سازمان منطقه ويژه‌اقتصادي انرژي پارس گفت: در همين راستا كار فراخوان پيمانكاران احداث زيرساخت‌هاي اساسي پارس شمالي از جمله آب، برق، تلفن و ديگر بخش‌ها نيز بزودي انجام مي‌شود

وي با اشاره به نقش استان بوشهر در اقتصاد ملي افزود: همزمان با آغاز عمليات اجرايي پارس شمالي،مطالعه فاز يك فرودگاه بين‌المللي بوشهر در محل جديد و خارج از شهر بوشهر به تصويب رسيده است.رضوي گفت:عمليات اجرايي اين فرودگاه با مشاركت ‪ ۵۰‬درصدي وزارت نفت وراه و ترابري، بزودي توسط منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس آغاز مي‌شود.

وي گفت:هم‌اينك طرح فراخوان مشاورين براي طراحي و جانمايي فرودگاه بوشهر در دست انجام است ووزارت نفت برای مرحله این طرح ۶۰میلیارد ریال تصویب کرده است

رضوي افزود:وجود بيش از‪ ۱۰‬درصدذخايرگازي كشوردر استان بوشهر، برخورداري ازمنابع عظيم نفت، مركز پايانه صادرات مواد نفتي كشور و ذخاير مهمي كه در زمينه صنعت نفت در اين استان وجود دارد ضرورت توجه به زيرساخت‌هاي اين استان براي فراهم كردن ساختار منسجم و قابل قبولي براي توسعه صنايع نفت و گاز را دوچندان كرده‌است

 

لینکهای مرتبط

مردم سرمايه اجتماعي اند

 با حکم سرپرست وزارت نفت مسئول منطقه پارس شمالی منصوب شد 
 لرزه نگاری میدان گازی پارس شمالی آغاز شد

درخواست جدید چین برای پارس شمالی
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٦/٧/۱٦

 

بیستمین سالگرد عروج سرداران شهید خلیج فارس

 

بیست سال پیش در چنین روزی فرزندان دلیر خاک پاک بوشهر حماسه ای آفریدند که تا تاریخ هست همه از این رشادت یاد کنند ، گویند و نویسند و به همگان معرفی کنند حماسه ای که نتوان با حماسه ای دیگر مقایسه کرد .اما دل می گیرد از اینکه بیست سال می گذرد ولی دریغ از مراسمی درخور شان آنان و دل می گیرد از اینکه صدا و سیمای استان برنامه ای را جامع از این حماسه بزرگ تا کنون تهیه نکرده و باز دل می گیرد که این بزرگان در سیمای کشور هم غریبند .هرچند بی شک آنان نیازی به بزرگداشت و برنامه ای ندارند بل ما هستیم که نیاز داریم و نیازمندیم که شناسیم و شناسانیم ...

به همین بهانه گاهشمار زندگی پر بار شهید غلامحسین توسلی را به همراه سخن شهید آوینی را در ذیل خواهید خواند...

 سخنان شهید سید مرتضی آوینی در مورد سرداران شهید خلیج فارس:

(...کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که مثل <مهدوی> یا <بیژن گرد> بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکترونیکی شیطان در خلیح فارس حمله برد؟می پرسید : این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می خوردد؟ هیچ! به درد دنیا داران نمی خورد. اما به کار آخرت عشاق می آید که آنجاست دار حاکمیت جاودانه عشاق)

گاهشمار زندگی سردار شهید غلامحسین توسلی

-          تولد:14/11/1344 روستای بحیری شهرستان دشتی

-          1351 ورود به دبستان شفیق شهریاری روستای بحیری

-          شهریور 1358 پایان دوران تحصیلی ابتدایی و ورود به مدرسه راهنمایی شهید آستروتین خورموج

-          ترک تحصیل پس از دو سال دوران راهنمایی بعلت فقر شدید مالی

-          کمک به پدر در کار کشاورزی تا شانزده سالگی

-          14/12/1360 عازم کازرون جهت آموزش جبهه در پادگان آموزشی شهید دستغیب

-          1/1/1361 لغایت 12/1/1361 آموزشهای عملی نبرد جنگی در جبهه شوش

-          اعزام به جبهه و مناطق عملیاتی فتح المبین به عنوان تک تیرانداز

-          20/3/1361 بازگشت به خانه پس از چهار ماه

-          استخدام در سپاه به عنوان نیروی ویژه

-          29/4/1361 اعزام دوم ،در قالب طرح لبیک یا امام به عنوان تک تیرانداز در جزیره مجنون تا مورخه 11/7/1361

-     همزمان با تشکیل نیروی دریایی سپاه پاسدارن ،اعزام به جزایر شمالی خلیج فارس و بندرعباس جهت گذراندن آموزشهای ویژه مبارزه با قاچاقچیان 

-          17/7/1362 استخدام رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

-          مسئول واحد تبلیغات سپاه خورموج

-          فرماندی گروهان در تیپ المهدی(عج) از لشکر 19 فجر

-          19/9/1362 تا مورخه 7/10/1362 گذراندن آموزش های تکمیلی در پادگان آموزشی شهید دستغیب کازرون

-          1/1/1363 ارتقا از فرماندهی گروهان به فرماندهی گردان

-          1/7/1363 اعزام داوطلبانه در جبهه های جنوب و آموزش قایقرانی در ناو تیپ امیرالمومنین(ع)

-          خدمت در تیپ 9 بدر وابسته به مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق

-          شرکت در عملیات عاشورای4 به عنوان قایقران

-          گذراندن آموزش مربیگری نظامی در تهران به مدت سه ماه

-          فرمانده گردان در محور عملیاتی دریاچه نمک ،در عملیات پیروز مندانه والفجر 8

-          تدریس و آموزش نیروها در تاکتیک های نظامی،تخریب،نقشه خوانی و قب نما

-          شرکت در عملیات کربلای4 در گروهان ضد زره به عنوان آرپی جی زن

-     موج گرفتگی ناشی از انفجار خمپاره و مجروحیت شدید بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه فاو و انتقال به بیمارستان شهید بقایی اهواز

-          28/6/ 1365 به جزیره خارک منتقل  جهت اموزش نیروهای بسیجی در زمینه جنگ دریایی

-          شرکت در نبردهای دریایی خاصه انفجار نفت کش بریجتون در کنار سردار شهید مهدوی و سایر همرزمان و پس از آن زیارت امام(ره)

شهادت

شامگاه روز 16/7/1366 به عنوان سکاندار ناوچه طارق و به فرماندهی شهید نادر مهدوی در عملیات مقابله با متجاوزان آمریکایی شرکت کرده  و پس از بیست دقیقه نبرد جانانه ،هدف اصابت تیر کینه دشمن قرار گرفت و جسم پاک و مطهرش به ابدیت دریا پیوست و روح بیقرارش در قرب الهی  آرام گرفت و جریان تشییع لباس پاسداریش  به عنوان یادگار جسم به ابدیت پیوسته اش در مزاری نمادین، به صدف خاک سپرده شد.

روحش شاد یادش گرامی و راهش پررهرو باد.

لینک مرتبط:

گاهشمار زندگی سردار شهید نادر مهدوی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/۱٤

 

 

 

ما زبالاییم و بالا می رویم...

اسدالله اسدی به رحمت خدا رفت. خبر آنقدر ناگهانی و تلخ بود که فرد را بیشتر از آنچه تصور شود نارحت می کرد.

باری مرحوح اسدی پس از چندین سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری  سرطان عصر روز پنج شنبه گذشته مورخ دوازدهم مهرماه به رحمت ایزدی پیوست تا بار دیگر خورموج فرزندی را از دست دهد.فرزندی که از فرهیختگان خورموج بود.اسد الله اسدی از کارشناسان برجسته دفتر برنامه ریزی استانداری بوشهر و دارای کارشناسی تاریخ و کارشناسی ارشد مدیریت بود ودستی هم به قلم و ترجمه_به علت تسلط مثال زدنی در زبان انگلیسی_ داشت و اکثر مطالب ایشان در نشریات استان خاصه هفته نامه نسیم جنوب چاپ می شد که حاکی از حساسیت ایشان به مقوله زبان و زبان شناسی داست اما طی چند سال گذشته به علت سرطان کمتر مطالب ارزنده ایشان در مطبوعات رویت می شد. مرحوم اسدی اواخر طبق توصیه های پزشکی روبه شیمی درمانی  آورده بود و سخت روزگار را می گذرانید تا سرانجام این بیماری ایشان را از دشتی گرفت.روحش شاد

-     وبلاگ دشتی ها با کمال تاسف و تاثر درگذشت غمبار مرحوم اسدی را خدمت خانواده بزرگ و فرهیخته اسدی خاصه اخوی ایشان استاد حاج نصرالله اسدی و بردار زاده بزرگوارشان مهندس فرزان اسدی تسلیت عرض کرده و برای آن خاندان صبر جلیل مسئلت دارد.

-          طبق اطلاع رسیده به همین مناسبت مراسم یادبودی فردا راس ساعت 16 بعد ازظهر در حسینه میرزا خورموج برگزار می شود.

-          برخی از نوستار مرحوم اسدی در هفته نامه نسیم جنوب

*فارسی را پاس بداریم

* چند اشتباه رایج در گفتار ها

فوتبال دشتیاتی

مسابقات تیم های برتر فوتبال دشتی جهت تعیین نماینده شهرستان

پس از برگزاری مسابقات لیگ فوتبال دسته اول نواحی مرکزی و کاکی شهرستان دشتی که با کش و قوسهایی نیز به مانند سال گذشته همراه بود سرانجام تیم های پاس خورموج  و آزادی خورموج با کسب 20 امتیاز و تنها با تفاضل مثبت چهار بترتیب تیم های برتر ناحیه مرکزی ،خورموج شناخته شدند و تیم وحدت کاکی نیز به عنوان تیم برتر ناحیه کاکی شناخته شد. از همین برای تعیین نماینده شهرستان جهت حضور در لیگ زیر گروه استان باید طی روزهای مقرر یعنی هفت روز _ پس از تعیین ریاست فدراسیون فوتبال کشور پس از 15 ماه _ از 30مهرماه تا 4آبان ماه باید بصورت دوره ای و طبق جدول زمان بندی ذیل در مقابل هم صف آرایی کنند تا قهرمان راهی مسابقات مذکور شود. ضمن اشاره به این مطلب که:

-          کلیه مسابقات در ورزشگاه تختی خورموج برگزار می شود.

-     دو مسابقه  تیم آزادی خورموج به دلیل اختلال تماشاگران تیم آزادی در مسابقه مقابل ابومسلم خورموج و طبق رای کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار می شود.

توجه شما را به جدول زمانی مسابقات جلب می کنم:

- 30 مهرماه 1386 : وحدت کاکی -  پاس خورموج

- 2 آبان ماه 1386 : وحدت کاکی -  آزادی خورموج

- 4 آبان ماه 1386 : آزادی خورموج – پاس خورموج

سرمربی جدید ایرانجوان خورموج

 

عباس خوش سیما مربی جوان و اسبق تیم های مقاومت بوشهر و کارگر بنه گز که با این دو تیم در سطح فوتبال استان یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی بدست آورده امسال با پیشنهاد حاج علام منفر مرد اول باشگاه ایرانجوان  خورموج روبه رو شد و با قبول مسئولیت سر مربی گری تیم فوتبال ایرانجوان را در سال جاری در مسابقات لیگ دسته اول استان هدایت خواهد کرد

ویژه ها:

طی پست های آتی بخوانید:

- زندگی نامه شهید توسلی

- لیست اسامی قبول شدگان کنکور دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج

- ... تا پارس شمالی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/۱٢

 

 

 

صفدري با "تيله آبي "مي آيد
محمدرضا صفدرى در گفت وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا )، درباره تاخير در انتشار مجموعه داستان "تيله آبي "گفت: چاپ نخست كتاب "تيله آبى" در سال ۱۳۷۷از سوي انتشارات علمي راهي بازار نشر شد، اما مدتها اين ناشر نه خود چاپ دوم  اين كتاب را منتشر كرد و زمينه چاپ اين كتاب را  از سوي ناشر ديگري فراهم نكرد . وي تصريح كرد : پس از مدتها مشكل انتشار كتاب "تيله آبي" برطرف شده است و بزودي چاپ دوم اين مجموعه داستان پس از 9 سال از سوي انتشارات ققنوس راهي بازار نشر مي شود  و در حال حاضر مشغول باز خواني اين مجموعه داستان هستم .

 محمدرضا صفدري متولد 1333 در خور موج است. از او تاكنون مجموعه داستان "سياسنبو"، (1368 )،مجموعه داستان "تيله آبي"،( 1377) ،رمان "من ببر نيستم پيچيده به بالاي خود تاكم"، ( 1381) منتشر شده است. 

وي در حال حاضر مشغول آماده سازي مجموعه داستان اخير خود است و هنوز نامي براي اين مجموعه داستان انتخاب نكرده است. 

نظام مهندسی ساختمان ،شاید وقتی دیگر

بر اساس خبرهای رسیده و طبق توافقات  و رای گیری که پیش از این اشاره شد سرانجام شورای شهر با همراهی شهرداری خورموج تصمیم به خنثی نمودن فعالیت نظام مهندسی ساختمان شعبه خورموج نمودند(البته در ساختمانهای زیر سه طبقه). برهیمن اصل و مطابق با صورتجلسه تهیه شده از این پس نظام مهندسی ساختمان در خورموج فاقد فعالیتهای معمول قبل شد تا به نوعی در محاق قرار گیرد. چرا که پیش از این شهرداری،شورای شهر و فرمانداری شهرستان به پیوست اعتراضات متعدد شهروندان مبنی بر نرخ بالای کارشناسی،تایید و نظارت دفتر مذکور مکاتباتی را با دفتر نظام مهندسی ساختمان برقرار کرده تا در مورد نرخ مصوب تجدید نظر نماید اما در خواستهای موبوطه توسط نمایندگی نظام مهندسی جواب مثبتب را به همراه نداشته و این موجب کاهش فاحش ساخت و ساز در شهر و در نتیجه نزول درآمد شهرداری خورموج شده بود. از همین رو تصمیم اشاره شده یعنی کار نظارت ساختمان را بر عهده دفتر نظارت فنی شهرداری خورموج خواهد بود تا از این پس شهروندان برای گرفتن پروانه ساختمان نیاز مراجعه به سیستم لابیرنتی نظام مهندسی ساختمان و پرداخت هزینه بالا نداشته باشند...

جشن گلریزان در حسینیه میرزا

به همت ادراره زندان شهرستان دشتی و با کمک و همراهی هیات امنا حسینیه میزا خورموج،جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان محکوم به دیه تصادف امروز مورخ دوازده مهرماه از ساعت ۲۱ الی ۲۲ شب در حسینیه میرزا برگزار می شود بی شک شایسته و بایسته است حضور سبز در این مراسم...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/۸

 

 

 

به یاد یک استاد

نوشتن از زندگی و شخصیت استاد سید محمد رضا هاشمی زاده مجالی مفصل می طلبد.هرچند پیش از این به بیان زندگی نامه ایشان پرداخته شد در وبلاگ دشتی ها.

بی شک همه شما استاد هاشمی زاده را به عنوان شاعر،پژو هشگر،سخنور ،وبلاگ نویس و... می شناسید اما در این جا ضمن پاسداشت خدمات ازنده فرهنگی اجتماعی وی نگاهی داریم به یکی دیگر اعمال و بعد های استاد و اشاره ای کوتاه...و آن این است که ایشان یک پای ثابت مجالس فرهنگی و اجتماعی شهرستان دشتی است و با توجه به تجارت والا و ارزنده خود میهمان سرحال مجالسی است که اکثر قریب به اتفاق شرکت کنندگان را جوانان تشکیل می دهندحضور می یابد سبز. با شور و حال خاص ،استاد مشوق جوانان دشتی می شود و حال فرق نمی کند مراسم و مجالس در حیطه شعر،پژوهش و مذهبی باشد که تخصص ایشان است و یا تئاتر، آی تی و...و باید عنوان کرد که گر تعداد بیشتری از افراد در دشتی عامل به این عمل بودند بی شک سر نوشت دشتی به زه این بود پس   باید قدر نهاد ،تجلیل کرد از این همه انرژی و استواری

لینک های مرتبط:

استاد سید محمد رضا هاشمی زاده به روایت خودش  ( آرشیو -روزهای دوم و دهم بهمن ۱۳۸۴)

 هم سنجی آثار استاد هاشمی زاده با دکتر ژان دیودونه

موفقیت خورموجی ها در جشنواره تئاتر دفاع مقدس

پس از سه روز اجرای پنج گروه نمایشی از شهرهای خورموج،بوشهر،دیر و دیلم در روزهای سوم تا پنجم مهرماه سرانجام روزگذشته اختتامیه دومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس استان بوشهر با حضور سردار رزمجو فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ،سرهنگ آدین مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان و دبیر جشنوراه ،شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حجه الا سلام والمسلمین ابراهیمی مدیریت سازمان ملی جوانان شعبه استان بوشهر بعد از ظهر روز جمعه برابر با ششمین روز مهرماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار شد و طی آن به آثار برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا شد که در این میان تئاتری های خورموج موفق شدند جوایز ارزنده ای را از این جشنواره بدست آورند که در ذیل مشاهده می کنید:

- کارگردانی دوم: خانم ماندانا رضوانی - تئاتر خدایا ایمان بده - لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی - از خورموج

- بازیگری اول زن: خانم مریم ااسادات رضوانی - تئاتر خدایا ایمان بده - لوح تقدیر و نیم سکه بهار آزادی - از خورموج

- بازیگری سوم زن: خانم سیده شریفه ابطحی - تئاترگورکن و سرباز- لوح تقدیر و پلاک طلا - از خورموج

- متن دوم: رسول بانگین - تئاتر خدایا ایمان بده - لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی - از خورموج

- طراحی صحنه: فاضل عاشوری - تئاتر گورکن و سرباز - لوح تقدیر و پلاک طلا - از خورموج

برای اطلاع از اهدا جوایز و آشنایی با برترین های جشنواره می توانید به گزارش جشنوراه در نشریه الکترونیک مند مراجعه کنید:

گزارش دومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس استان بوشهر

چهار هزار هكتار از اراضي كشاورزي دشتي زير كشت گوجه فرنگي رفت

مدير جهاد كشاورزي شهرستان دشتي گفت:امسال چهار هزار و ‪۱۰۳‬ هكتار از مزارع كشاورزي اين شهرستان زير كشت گوجه فرنگي رفته است.

امرالله فاريابي افزود:اين ميزان كشت نسبت به سال گذشته بيش از ‪ ۳۰۰‬هكتار افزايش نشان مي‌دهد. وي بيان كرد: عمده مزارع گوجه فرنگي اين شهرستان در مناطق كاكي، سنا، شنبه، باغان، كردلان و حومه خورموج قرار دارد. فاريابي اظهارداشت: اين شهرستان دومين توليدكننده محصول گوجه فرنگي در استان بوشهر بعد از شهرستان دير است. وي گفت: باتوجه به متوسط عملكرد برداشت ‪ ۴۵‬تن درهرهكتارپيش بيني مي‌شود امسال ‪ ۱۸۴‬هزار و ‪ ۵۰۰‬تن محصول گوجه فرنگي از مزارع اين شهرستان برداشت شود. برداشت محصول گوجه فرنگي از اول دي ماه آغاز مي‌شود و تا ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت. در شهرستان دشتي سه هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر كشاورز و كارگر بصورت مستقيم و غيرمستقيم در كار كاشت و برداشت گوجه فرنگي فعال هستند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۳۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/٥

 

 

 

از شورای شهر خورموج چه خبر؟

- طبق اطلاع واصله ،طی اعتراضات مردم خورموج مبنی بر عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان شعبه خورموج به دفاتر عالی شهرستان اعم از فرمانداری،شهرداری و شورای شهر بر همین اساس شورای شهر خورموج تصمیم به برگزاری جلسه ای در مورد ادامه و یا عدم ادامه کار دفتر نظام مهندسی ساختمان شعبه خورموج گرفته می شو د و طی برگزاری جلسه ای مذکور در پایان با سه رای مخالف و دو رای موافق تصمیم به عدم ادامه کار تا اطلاع ثانوی دفتر نظام مهندسی در خوموج گرفته می شود اما تا کنون این امر محقق نشده و دفتر ظام مهندسی در خورموج به مار خود ادامه می دهد. بد نیست بدانید مردم خورموج نسبت به اخذ هزینه های گراف ،عدم همکاری های لازم و عدم نظارت کافی به عملکرد دفتر معترض هستند ولی تا کنون اقدامی عاجل در این مورد صورت نگرفته است و با وجود نارضایتی های موجود که ماه گذشته ـ۴شهریور ماه ۱۳۸۶ ـ  با آتش گرفتن دفتر نظام مهندسی ساختمان در خورموج توسط عده ای ناشناس نارضایتی خود را اینگون ابراز داشتند که بازتابی نیز در مطبوعات استان داشت

به عنوان نمونه نگاهی به هزینه ها:

+ در سال 84  به ازاي هرمتر مربع معادل 450 تومان و از سال 84 تا كنون طبق تغيیراتي كه داشته اين قيمت به 1.365 تومان سپس 2.400 تومان افزايش مي یابد اين افزايش قيمت از اوايل سال 86 تا كنون به 3.870 تومان رسیده و نشان دهنده آن است بيش از صد درصد افزايش قيمت داشته كه موجب مي شود مردم اين شهرستان اعتراضات شديدي به اين سازمان نشان دهند تا آنجايي كه حتي در مصاحبه "تريبون آزاد صدا و سيمامركز بوشهر"که مورخ دوم شهریور ماه سال جاری درشهر خورموج گرفته شده بود اکثر مردم شهرستان از سازمان نظام مهندسي ساختمان شعبه خورموج اظهار نارضایتی کردند!!!   - طبق اعلام و وعده قبلی شورای شهر خورموج مبنی بر برگزاری جسات علنی در روزهای شنبه هر هفته اما بعد از گذشت قریب به پنج ماه هنوز جلسه ای علنی توسط شورای شهر خورموج برگزار نشده است که خود در طول زمان باعث عدم رضایت مردم خواهد شد.

- طبق اعلام و وعده قبلی شورای شهر خورموج مبنی بر برگزاری جسات علنی در روزهای شنبه هر هفته اما بعد از گذشت قریب به پنج ماه هنوز جلسه ای علنی توسط شورای شهر خورموج برگزار نشده است که خود در طول زمان باعث عدم رضایت مردم خواهد شد.

سایت اینترنتی دانشگاه آزاد خورموج

به همت دانشگاه ازاد خورموج ـ پس ارتقا دانشگاه از مرکز به واحد دانشگاهی ـ جهت رفاه حال بیشتر دانشجویان ،اساتید و کارکنان سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج را ه اندازی شد. از این پس دانشجویان می توانند مراحل انتخاب واحد ،ریز نمرات ،آخرین اخبار دانشگاه را از سایت دانشگاه دریافت نمایند

http://iaukh.ac.ir

 

زندگی نامه و معرفی دوتن از سرداران شهید شهرستان دشتی در ایرنا:

سردار شهید  نادر مهدوی

سردار شهید احمد اسدی

 

نويسندگان برتر دفاع مقدس در استان بوشهر، تجليل شدند

همزمان با گراميداشت هفته دفاع مقدس روزسه‌شنبه با برگزاري همايش ادبيات پايداري در شهر خورموج مركز شهرستان دشتي استان بوشهر، از نويسندگان برتر دفاع مقدس در استان بوشهر تجليل شد. رييس دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري كشور در اين همايش گفت: دفاع مقدس، دفاع ملت ايران از مرزهاي عقيده وايمان بود و هرسال كه از تاريخ آن مي گذرد، ناگفته‌هاي بسياري از دفاع مقدس مشخص مي‌شود.مرتضي سرهنگي افزود:وظيفه‌اهل قلم‌اين‌است كه‌خاطرات حماسه‌هاو ايثارگري‌هاي هشت ساله مردم ايران را با زبان ادبيات و هنر به نسل‌هاي جوان انقلاب منتقل كنند.

در اين همايش كه با حضور شاعران و نويسندگان بسيجي استان بوشهر در تالار ارشاد شهر خورموج برگزارشد، ‪ ۲۲‬نفر از نويسندگان برتر دفاع مقدس در استان بوشهر تجليل شدند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٦/٧/٢

 

 

 

کوتاه از دانشگاه آزاد خورموج

- با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با موافقت اصولی وزارت علوم تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد مرکز خورموج رسما به واحد دانشگاه خورموج ارتقا یافت.

دانشگاه آزاد خورموج سال 1380 با نام مرکز دانشگاه آزاد و زیر شاخه ای از دانشگاه آزاد بوشهر رسما کار خود را آغاز کرد.

- در حال حاضر دانشگاه آزاد واخد خورموج دارای ده رسته کاردانی و یک رشته کارشناسی می باشد و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بزودی در رشته های مهندسی عمران،معماری ،اقتصاد بازرگانی و حقوق در مقطه کارشناسی دانشجو می پذیرد.

- فاز اول ساختمان دانشگاه آزاد واحد خورموج که در ابتدای جاده لاور شرقی واقع شده در مساحتی ۳۷۰۰مترمربع فضای آموزشی اوایل آبان ماه سال جاری افتتاح می شود. در ضمن در آن قسمت ۵۰۰مترمربع فضای خدماتی در نظر گرفته شده است. 

- پیش از این قرار بود ساختمان دانشگاه در اواخر شهریور افتتاح شود که به علت کمبود مصالح ساختمانی افتتاح پروژه به تاخیر افتاده است.

- طبق گفته ریاست دانشگاه آزاد خورموج از اوایل آبان ماه سال جاری کلیه کلاسهای آموزشی در ساختمان جدید التاسیس برگزار و کارگاه ها در ساختمان کنونی داشنگاه برقرار خواهد بود.دانشگاه آزاد خورموج مجوز استخدام ۲۰ نفر عضو هیات علمی رسمی را اخذ کرده است که تا کنون ۸ نفر آنان کلیه مراحل را گذرانده و رسما به عضویت هیات علمی دانشگاه آزاد خورموج در آمده اند و حدود ۷ نفر دیگر هم در حال طی کردن مراحل قانونی جهت احراز تاییدیه علمی هستند و جهت استخدام ۵ نفر دیگر اقدام شده است.

- دانشگاه آزاد واحد خورموج برروی شهرک دانشگاهی دشتی نیز حساب ویژه ای باز کرده بطوریکه در قسمت نیز مطالعاتی مبنی بر ساخت ساختمان دانشگاه را مورد مطالعه قرار داده است و بزودی بعد از تایید آزمایشگاه مکانیک خاک عملیات و شناخت پیمانکار ساخت را آغاز خواهد کرد

- با توجه به پلان معماری در نظر گرفته شده قرار است در بخش شهرک دانشگاهی دشتی بخشی ویژه جهت مزرعه آموزشی اختصاص داده شود از همین رو مهندسی کشاورزی نیز از جمله رشته هایی است که دانشگاه آزاد خورموج در نظر دارد از سالهای آتی دانشجو بپذیرد.

- تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد خورموج بدون احتساب دانشجویان کاردانی پیوسته ای که نیمه مهرماه پذیرفته می شوند ۱۲۷۰ نفر است.ا

- ز جمله مشکلات عمده دانشگاه آزاد خورموج عدم وسایل حمل و نقل عمومی در مسیر دانشگاه تا خورموج و خوابگاه می باشد.

- بد نیست بدانید در حال حاضر دانشگاه آزاد خورموج بزرگترین واحد آموزش عالی جنوب استان  درمیان پنج شهرستان های تنگستان،جم،کنگان،دیر و دشتی است .

- وبلاگ دشتی ها ارتقا دانشگاه آزاد خورموج را به ریاست کارکنان اعضا هیات علمی دانشجویان دانشگاه تبریک گفته و آرزوی موفقیت آنان را از خداوند منان مسئلت دارد.

*با تشکر فراوان از آقای علی عاشوری ریاست ساعی دانشگاه آزاد واحد خورموج

خورموجی ها در جشنواره تئاتر دفاع مقدس

به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و نیروی مقاومت بسیج استان جشنواره تئاتر دفاع مقدس از سوم تا ششم مهرماه در بوشهر برگزار می شود. در این جشنواره پنج تئاتر از شهرستانهای دیلم،بوشهر ،دیر و دشتی در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برروی صحنه می رود.در این جشنواره دو تئاتر از انجمن نمایش خورموج شرکت دارند که بدین شرح به اجرا در می آیند

- سه شنبه سوم مهرماه - ساعت ۱۹بعدا ازظهر- گورکن و سرباز به نویسندگی سونا هارطونیان و کارگردانی سید محسن رضوانی و با بازیگری خانم سیده شریف ابطی و سید محسن رضوانی

- پنج شنبه پنجم مهرماه - ساعت ۱۷ بعد ازظهر- خدایا ایمان بده به نویسندگی رسول بانگین و کارگردانی خانم سیده ماندانا رضوانی و بازیگری مریم السادات رضوانی 

اختتامیه جشنواره جمعه ششم مهرماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار می شود

 

همایش ادبیات پایداری در خورموج

به همت انجمن ادبی فایز دشتی ،ستاد هفته دفاع مقدس،بسیج خواهران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی و به مناسبت هفته دفاع مقدس همایش ادبیات پایداری روز سه شنبه برابر با سوم مهرماه در سالن ارشاد خورموج برگزار می گردد. در این همایش یک روزه که با حضور مرتضی سرهنگی مدير مرکز مطالعات و تحقيقات فرهنگ و ادب پايداری و تعدادی از نویسندگان مطرح کشور در حوزه پایداری برگزار می شود به بحث و تبادل نظر در حوزه ادبیات پایداری اختصاص دارد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]