دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٧/٢/٢۸

 

 

نائب قهرمانی تیم سرعت اسکیت بانوان خورموج در مرحله دوم لیگ اسکیت سرعت بانوان ایران

مرحله دوم رقابتهای لیگ اسکیت سرعت بانوان ایران روز گذشته با نائب قهرمانی تیم خورموج آسفالت از شهرستان دشتی  در گرمسار پایان یافت
در این رقابتها ساینای کردستان با کسب ‪ ۶۱/۶۰‬امتیاز اول شد و تیمهای بونت خورموج آسفالت بوشهر و شادی علی آباد کتول به ترتیب با کسب ‪ ۳۷/۵۴‬و ‪ ۲۷/۴۶‬امتیاز دوم و سوم شدند. در آخرین مرحله این رقابتها ‪ ۲۰‬ورزشکار رقابت ماده نیمه استقامت ‪۱۰‬ هزار متر را در پیست اسکیت گرمسار برگزار کردند که در نتیجه نیلوفر مردانی از تیم ساینای کردستان با کسب زمان ‪ ۱۹‬دقیقه و دو ثانیه اول شد ، مهتاب اسلامی از تیم ساینای کردستان با رکورد ‪ ۱۹‬دقیقه و چهار ثانیه در جای دوم ایستاد و ساغر مظفری از تیم بونت خورموج آسفالت بوشهر با زمان ‪ ۱۹‬دقیقه و ‪ ۲۳‬ثانیه سوم شد. دردیگر رقابت ها نیز در بخش ۳۰۰متر  که ‪ ۲۰‬نفر ورزشکار حضور داشت "ماهرخ پدری" از تیم پونت خورموج آسفالت بوشهر با رکورد ‪ ۳۰‬ثانیه و ‪ ۴۷‬صدم ثانیه اول شد

در پایان دو مرحله رقابتهای لیگ اسکیت سرعت بانوان کشور تیم ساینای کردستان با ‪ ۷۵/۹۴‬امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیمهای بونت خورموج آسفالت بوشهر با ‪ ۳۵/۸۹‬امتیاز و شادی علی آباد کتول با ‪ ۵۰/۸۴‬امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

مسابقات لیگ اسکیت سرعت بانوان کشور در پنج مرحله انجام خواهد شد و مرحله سوم این بازیها نیز دوازدهم تا پانزدهم تیرماه در سنندج انجام خواهد شد.

امام‌جمعه خورموج:شعبه بین المللی دانشگاه‌پزشکی از دشتی منتقل نشود

امام جمعه خورموج  گفت: طبق مصوبه دولت محل راه‌اندازی شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شهر خورموج تعیین شده و نباید از این شهرستان به جای دیگری منتقل شود.

عبدالحسین مصلح،پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی بوشهر افزود: در روزهای اخیراخباری مبنی بر انتقال محل این دانشگاه به مرکز استان و منطقه پارس جنوبی (عسلویه) مطرح می‌شود. وی اظهارداشت: مردم این شهرستان حق دارند که از این مصوبه دولت و وزارت بهداشت ودرمان برای راه‌اندازی این مرکز آموزش عالی بهره‌مند شوند. امام جمعه خورموج از مسوولان خواست با توجه به داشتن ساختمانی مناسب و موقعیت شهرستان دشتی و فاصله ‪ ۴۵‬دقیقه‌ای آن تامرکز استان بوشهر از انتقال این دانشگاه به نقطه دیگری جلوگیری کنند. فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: امسال اعتبارات عمرانی این شهرستان با افزایش ‪ ۲۰‬درصدی از‪ ۱۶۰‬میلیارد ریال در سال گذشته به ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال افزایش یافته است. رضا جمشیدی بااشاره به بحران کم آبی وخشکسالی امسال افزود: مدیران باید با اطلاع رسانی و تعامل و همراهی با مردم مشکل کمبود آب را مدیریت کنند. وی از مطبوعات و صدا و سیما خواست تا مشکل خشکسالی و کم آبی را بیشتر برای مردم اطلاع رسانی کنند. فرمانده ناحیه‌مقاومت بسیج سپاه دشتی نیز گفت:امسال درسالروز فتح خرمشهر هشت برنامه در این شهرستان اجرا می‌شود که تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدای فتح خرمشهر، گردهمایی گردانهای عاشورا و الزهرا، مسابقات ورزشی، دو همگانی از جمله مهمترین برنامه‌ها هستند.

قطعی آب در ‪ ۳۸‬روستای دشتی و تنگستان وارد پانزدهمین روز شد

فرمانداردشتی استان بوشهر گفت: ‪ ۱۵‬روز است که آب ‪ ۳۸‬روستای این شهرستان و شهرستان تنگستان قطع شده است.

رضا جمشیدی، پنجشنبه در نشست ستاد بحران آب شهرستان‌های دشتی و تنگستان در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی افزود: شش هزار خانوار دراین روستاها ‪۱۵‬ روز است که به دلیل افت فشار و قطعی آب نتوانسته‌اند آب مورد نیاز خود را تامین کنند. وی اظهارداشت: باتوجه به بحران کمبود آب و خشکسالی بی‌سابقه اخیر انتظار داریم که مشکل آبرسانی این روستاها به طریقی اساسی مدیریت و رفع شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر نیز گفت: تا پایان سال گذشته روزانه شش تا شش هزار و ‪ ۵۰۰‬مترمکعب آب به این روستاها آبدهی می‌شد که از ابتدای اردیبهشت امسال این میزان به کمتر از یکهزار و ‪ ۵۰۰‬مترمکعب کاهش یافته است. داراب رفیعی پور افزود: به دلیل طولانی بودن خط اصلی و خطوط فرعی انتقال آب، این میزان آبدهی پاسخگوی حداقل نیازهای مردم نیز نیست. ی اظهار داشت: کاهش ‪ ۵۸‬درصدی بارندگی در سال گذشته باعث شده است که امسال در اکثر روستاها با بحران آب مواجه شویم و منابع محلی آب نیز به شدت کاهش یافته‌اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز در این نشست گفت: باتوجه به فعال شدن ‪ ۹‬حلقه چاه در شهر خورموج و تزریق آب کوثر به خط محرم دو بار در هفته، طوری برنامه‌ریزی خواهد شد که آبدهی به این روستاها بصورت هفته‌ای سه بار انجام شود. حمید رضادهقانی از رسانه‌ها بویژه صداوسیما خواست با اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص بحران آب، زمینه صرفه‌جویی و همکاری عموم در مدیریت بحران خشکسالی را فراهم کنند. وی گفت:هم‌اینک ‪ ۸۰‬تا ‪ ۹۰‬هزار مترمکعب آب ورودی استان بوشهر از استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافته است.

منبع اخبار:ایرنا

آخرین انتصاب

بدنبال انتقادات وارده بر ریاست سازمان سازمان آموزش وپرورش استان و صدور حکم بازنشستگی عباسی ،پنج شنبه گذشته با حضور حسین حیدری مشاور وزیرو مدیر کل دفتر وزارتی آموزش وپرورش آیین تودیع و معارفه رییس سازمان آموزش وپرورش استان بوشهر برگزار شد و در این آیین محمد حاجی زاده به عنوان رییس جدید سازمان آموزش وپرورش استان بوشهر معرفی و از خدمات محمد عباسی تقدیر شد. حاجی زاده پیش از این معاون پرورشی سازمان آموزش و پرورش استان  را برعهده داشت و اصالتا اهل دشتستان اشت. 

لینک های روزانه:

چاپ سه جلد کتاب فرهنگ تطبیقی لغات منطقه دشتی در سال جاری 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/٢/٢٥

 

 

 

 حرفی از دل

ما دشتی ها را چه می شود که این سان...

چرا نمی دانیم بزرگانمان را قدر!

گر بدانیم سپاس بزرگی را خود مان را بزرگ نمودیم...

چرا گشت پیشرفت دشتی کند در مقیاس دیگر دیار!!!

 

تیم اسکیت بانوان خورموج در دومین مرحله لیگ برتر اسکیت سرعت بانوان کشور در گرمسار 

مرحله دوم از دومین دوره لیگ برتر اسکیت سرعت بانوان باشگاههای کشور جام مهر فردا پنجشنبه در گرمسار برگزارمی شود.دراین مسابقات که با حضور ‪ ۱۲۰‬ورزشکار از سراسر کشور به مدت دو روز در دو نوبت صبح و عصر در مجموعه ورزشی تختی شهرستان گرمسار برگزار می‌شود شرکت‌کنندگان در چهار ماده ‪۳۰۰‬متر ، ‪۱۰۰۰‬متر ، ‪۳۰۰۰‬متر و ‪۱۰‬هزار متر حذفی امتیاز با هم رقابت می‌کند. مرحله اول لیگ ماه گذشته در استان بوشهر برگزار شد که تیم بونت انقلاب تهران درصدر جدول رده بندی قرار گرفت و تیم‌های خورموج آسفالت بوشهر و دیهیم تهران در مکانهای دوم و سوم ایستادند.

 

 مردم دشتی مقام اول کمک به ستاد بازسازی و پشتیبانی عتبات عالیات عراق

مسوول ستاد بازسازی و پشتیبانی عتبات عالیات عراق مستقر در استان بوشهر گفت:مردم‌این استان تاکنون یک میلیارد وجه نقد و ‪ ۲/۵‬کیلوگرم طلا و جواهرات وکمکهای غیر نقدی زیادی به ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق کمک کرده‌اند.

عبدالرضا مطاف،در نشست تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در شهرستان دشتی افزود: در حرم مطهر حضرت ابوالفضل عباس(ع) که‌دراستان اصفهان در دست ساخت است بزودی به استان بوشهر آورده می‌شود. وی اظهارداشت: با توجه به‌تعرضات وتهدیداتی که دشمنان اسلامی به‌این اماکن مقدس دارند، مردم وظیفه خود می‌دانند که دربازسازی، مرمت واحیای این اماکن مقدس همکاری و مشارکت کنند. مطاف اضافه‌کرد:مردم شهرستان دشتی درطول فعالیت ستاداستان بوشهر بیشترین کمکهای نقدی و غیرنقدی را به این ستاد داشته‌اند. وی گفت: ستادهای بازسازی در شهرستانها و مناطق با هدف سازماندهی و جمع آوری کمکهای مردمی تشکیل شده‌است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/٢/۱٤

 

 

 

راه یابی نمایش "خدایا ایمان بده " از خورموج به جشنواره منطقه ی بانوان کشور
طبق یرنامه زمانبدی اعلام شده اختتامیه چهارمین جشنواره بانوان استان عصر امروز با معرفی برگزیدگان جشنواره به کار خود پایان داد و طی اعلام نظر هیات داوران جشنواره تئاتر "خدایا ایمان بده " از خورموج با کسب بالاترین رتبه های برتر جشنواره و درو کردن شش مقام برتر از نه مقام برتر جشنواره به جشنواره بانوان منطقه ای کشور راه یاید. طبق اعلام کمیته داوران کارگردانی اول(خانم رضوانی) ،بازیگری اول(خانم رضوانی) ، نمایشنامه(رسول بانگین) ،طراحی نور(سید محسن رضوانی)  وطراحی صحنه(محسن بهرنگ ) همگی را تئاتر "خدایا ایمان بده " از خورموج به خود اختصاص داد تا با اقتدار به جشنواره بانوان منطقه ی کشور راه یابد.وبلاگ دشتی ها موفقیت انجمن نمایش خورموج بویژه دست اندرکاران تئاتر "خدایا ایمان بده " را در کسب عنوان برترین جشنواره چهارم بانوان استان را به همه دشتی ها علاقمند به هنر اصیل تئاتر تبریک عرض می کند به امید موقیت در جشنواره منطقه ی و...
سایر مقام های ارزنده  چهارمین جشنواره بانوان استان:
طبق اعلام هیات داوران کارگردانی دوم به بوشهر رسید و مقام سوم کارگردانی(اسما بناری) را خارک از آن خود کرد.
بازیگری دوم را به طور مشترک به تئاتر خارک(اسما بناری) و بوشهر(مهسا گنجی) اعطا کردند و بازیگر سوم را بازیگر تئاتر برازجان کسب کرد.
برازجان توانست در بروشور و بازیگری مرد نیز حائز رتبه برتر جشنواره شود
و تئاتر بوشهر توانست موسیقی برتر جشنواره  بانوان استان را کسب نماید
بد نیست بدانید اعضا هیات داوران جشنواره را خانم ها میترا خواجئیان و شهرزاد شاکردرگاه و آقای فرید میرشکار به عهده داشتند و دبیر اجرایی جشنواره چهارم را خان سلطانی نیا برعهده داشتند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٢/۱۱

 

 

 

اندر حکایت اعتبار دو درصد نفت شهرستان
طی جلسه ی که هفته گذشته در فرمانداری شهرستان به منظور توزیع اعتبارات دو درصد نفت برگزار شد.مصوبات توزیع بودجه اختصاص داده شده در بخش های مختلف شهرستان موجب واکنش های مستقیم و غیر مستقیمی شد.چرا که طبق مصوبات جلسه فوق الذکر قریب به ۵۰ درصد از اعتبارات به احداث جاده دهداری و زیارت اختصاص داده شد(۲میلیارد تومان) و الباقی در سایر بخشهای شهرستان توزیع شد. به نحوی که بودجه اختصاص داده شده به آموزش و پرورش شهرستان به یک دوم سال گذشته تقلیل یافت و یا اعتباری برای بخش آموزش عالی شهرستان مصوب نشد و در بخش عمران شهری خاصه شهر کاکی اعتبار درخوری مصوب نشد همه و همه باعث شد تا مسئولین شهری کاکی و دامپزشکی شهرستان از نحوه توزیع اعتبارات در جلسه اعتراض خود را اعلام کنند.به گفته آگاهان اختصاص نیمی از اعتبار شهرستان به یک بخش درحالی صورت می گیرد که بسیاری از پروژه های شهرستان در پی بودجه هستند:قریب به ۱۴۰۰چاه کشاورزی شهرستان در نوبت برق دار شدن هستند و یا بخش آموزش عالی با توجه به اهمیت آن اعتباری اختصاص داده نشده است.بد نیست بدانید اعتبار اختصاص داده شده به دشتی ۴۰میلیارد ریال است.


چهارمین جشنواره تئاتر استانی بانوان در خورموج
به همت انجمن نمایش خورموج و حوزه هنری بوشهر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چهارمین جشنواره تئاتر استانی در تالار هنری ارشاد خورموج در حال برگزاری استدر این جشنواره ۶ گروه از شهرهای بوشهر  برازجان  گناوه خارک و خورموج از روز گذشته با اجرا دو تئاتر از بوشهر (پرده برداری به کارگردانی مهسا گنجی) و برازجان (دریا و دایره به کارگردانی بنفشه جوکار ) آغاز شد و به مدت سه روز به ادامه می یابد و مراسم اختتامیه آن روزجمعه برگزار می شود برنامه زمانبندی اجرای تئاتر های حاضر در جشنواره به شرح ذیل اعلام شده است.

چهارشنبه
برخی چیدن سیب تلخ ـ کارگردان: معصومه لیراوی ـ ساعت اجرا: 16  گناوه
  راحیل ـ کارگردان: حمیده جعفری ـ ساعت اجرا: 18 ـ بوشهر
پنجشنبه
  سوفیای من ـ کارگردان: اسما بناری ـساعت اجرا: 16 ـ خارگ
 خدایا ایمان بده ـ کارگردان: ماندانا رضوانی ـساعت اجرا: 18 ـ خورموج
جمعه 
 ساعت: 17 ـ اختتــــــامیــــــه


آغاز ساختمان سازی دانشگاه پیام نور خورموج
با تکمیل فونداسیون و پایان ستون ریزی ساخت دانشگاه پیام نور خورموج وارد مرحله جدیدی شد که انتظار می رود در صورت تامین بودجه و مصالح از ترم بهمن سال آتی فاز اول آن به بهره برداری رسد و رسما ساختمان دانشگاه افتتاح شود.دانشگاه پیام نور واحد خورموج از دانشگاه های  واحد وابسته به دانشگاه پیام نور بوشهر است که امید است با تکمیل ساختمان و تامین هیات علمی دانشگاه رسما مستقل شود.بد نیست بدانید دانشگاه پیام نور واحد خورموج در حال حاضر در ۵ رشته اقتصاد بازرگانی ،مدیریت صنعتی ،شیمی کاربردی ،حقوق و جغرافیا در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.
 

لینک روزانه:

مردم دشتی : توزیع نشدن بموقع قبض‌های تلفن همراه مشکل ساز شده است

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢۸ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٢/٩

 

کوکو می خواند...

 

+ این مطلب را پیش از این باید ارسال می کردم که...اما زمانی کوتاه گذشت تا اینکه در ادامه بخواند... 

این روزها که سپری می کنیم درختان دشتی را صفایی دیگر است از برای پرندگان ،صبگاهان با صدای پرندگان در نخل ها ،کنارها و...شروع صبح صادقی را نوید می دهد ایام روز را گهگاه زمانی شاید صدای آواز پرندگان را بشنویم از درختان منازلمان (الیته اگر به توصیه برخی تبلیغات دیوارها عمل نکرده باشیم!!) در این میان صدای پرنده ی غریب و قریب جلوه بیشتری می نماید بیشتر گوش کنید...آن پرنده  کوکو است که هرساله با صدای آن بروی درختان دیارمان خبر شروع فصل گرما را می دهد...
کو کو می خواند یعنی تابستان نزدیک است ،کوکو می خواند یعنی بزودی تشباد فرا می رسد در دیارمان دشتی ،کوکو می خواند یعنی سرما رفت یعنی سرما زدگی دیگر محصول کشاورزان دشتی را آسیب نمی رساند یعنی دیگر نباید در صفوف نفت زمان سپری کنیم یعنی به گرما و شرجی سلامی دوباره خواهیم داد....

افسانه دو برادر

اما جالت است روایت درام دشتی ها از حضور کبوتر کوکو و فلسفه صدای معروف آن.بسیار جالب است حتما بخوانید:
گویند کبوتر کوکو دو برادر بودند که سالها در کنار هم زندگی می کردند با آسایش فراوان (بدور از وام ،زلزله و نیرنگ!!) روزی آندو صاحب سه عدد گرده (gerdeh نوعی نان محلی دشتیاتی) و بحث در مورد تقسیم آن گرده ها بالا می گیرد بدلیل آنکه یکی از دو برادر سخت براین امر پافشاری می کند که دو عدد گرده از آن من و دیگر گرده از برای تو باشد ولی پرنده دیگر که گویی برادر کوچکتر بوده بر اثر تقسیم ناعادلانه برادر خود تصمیم می گیرد هجرت نماید و می رود و هرگز بر نمی گرده!! پس از آن حادثه برادر بزرگتر که از عمل خود سخت پشیمان شده بود با آوازی که می شنویم هر ساله همه جا را برای یافتن برادر خود سر می زند و صدا می زند:" ککا واگرد دوتاش سی تو یکیش سی مو "یعنی برادر برگرد دوتا از گرده ها از آن تو و دیگر گرده برای من.
و بازاضافه می کنند که هنوز چشم انتظار برادر گرده ها را نخورده است.
*یادم باشد یاد آورید.. تا این افسانه محلی را در قالبی دیگر و با شبا هت های نا محسوس البته در دنیای واقعی در مورد دو برادر شهید/البته نه از روی ناراحتی از عشق همدیگر/ از دشتی بگویم که بسیار دراماتیک است....  

لینک مرتبط:

از کوکو بیشتر بدانیم


 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٢/٥

 

چه کسی بود صدا زد دشتی

 

 در ادامه مطلب مطرح شده پیرامون روزگار رفته بر محیط زیست شهرستان با عنوان چه کسی بود صدا زد دشتی در ادامه خواهید خواند:
- به دلیل ایجاد زمینه مناسب در جهت تخریب محیط زیست منطقه در اواخر دوران رژیم پهلوی،شکارچیان، نسل انواع بزکوهی و آهوی وحشی را در منطقه در معرض انقراض قرار دادند و سوء‌استفاده کنندگان از جنگل‌های کوهستانی بی‌رحمانه اقدام به قطع درختان نمودند و به مرور زمان، شهر خورموج در محاصره شرکت‌های تولید شن و ماسه درآمد و اگر به زودی از این گونه اقدامات جلوگیری به عمل نیاید باید به زودی آثار دهشتناک این‌گونه اقدامات تخریبی در محیط‌زیست را در همه ابعاد مختلف زندگی آحاد مردم خورموج و بالطبع دشتی ببینیم.
- امروز بسی جای تاثر و تاسف است که بیان کنیم بیشترین تبلیغات بر روی دیوارهای شهرستان خاصه خورموج تبلیغات قطع درختان است آن هم با شیوه های مختلف.یعنی تبلیغ امری که منتج به افزایش ضریب گرمایش محیط پیرامونی ،افزایش آلودگی بصری و کاهش منظر طبیعی و...می شود.
- گر شما را مجالی دست داد هر از چند گاهی از بیرون خورموج شهر را به نظاره نشیند و بعد از بازه زمانی مشخص با نگاه مجدد به شهر براحتی به این امر پی می برید که چهره شهرمان روز به روز خشن تر و غیر قابل تحمل تر می شود به دلیل مبرهن قطع درختان و درختچه ها ...
- خورموج دارد به شهرهایی  مبدل میشود که نه مدرن شده‌اند نه سنت خود را نگه داشته‌اند.
- روش غلط و منحوس شده دفع زباله ها شهری هنوز که هنوز است در دیارمان به عنوان تنها روش اجرا می شود و جالب توجه اینکه هر از چند گاهی محلی را برای دفن انتخاب می کنند گویی قصد این است که چهار گوشه شهر یادگاری از زباله های داشته باشند!! کافی است به اطراف شهر سری بزنیم تا پی ببریم کمتر نقطه ی است که در ادوار گذشته محل دفن زباله نبوده باشد!! مسیله خورموج ،باغچه شهرداری ،جاده لاور شرقی ،شرق شهرک شهید شهریاری و...
- عدم توجه به جهت باد غالب منطقه به هنگام تاسیس کارخانه و کارگاه ها جهت کاهش آلودگی ها
ادامه هم دارد...

اختصاص ‪ ۲۰‬میلیارد و ‪ ۳۹۰‬میلیون ریال اعتبار به دشتی
فرماندار دشتی گفت: امسال ‪ ۲۰‬میلیارد و ‪ ۳۹۰‬میلیون ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص یافته است.

رضا جمشیدی چهارشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان دشتی افزود: این میزان درمقایسه با اعتبار سال گذشته ‪ ۲۰‬درصد رشد نشان می‌دهد. وی اضافه‌کرد: با این میزان اعتبار ‪ ۲۰۰‬پروژه دربخش‌های مختلف تکمیل و اجرا می‌شود. جمشیدی اظهارداشت: بیشترین اعتبار به بخش‌های عمران شهری، مسکن و عمران روستایی با ‪ ۳۲‬درصد سهم اعتبارات، بخش حمل و نقل و راه و ترابری ‪ ۲۶‬درصد و آموزش و پرورش ‪ ۱۳‬درصد اختصاص یافته است. وی از دستگاه‌های اجرایی خواست سعی کنند بزودی برای تبادل موافقتنامه و اجرای پروژه‌ها اقدام کنند. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وبودجه استانداری بوشهر نیزگفت: پارسال به علت کسری بودجه هزینه‌ای، جابجایی و اصلاح بودجه از اعتبارات عمرانی به میزان ‪ ۴۷۰‬میلیارد ریال معادل ‪ ۳۳‬درصد از اعتبارات استانی محقق نشد.
عبدالحمید سنگی افزود: جهت‌گیری توزیع بودجه سالجاری به ترتیب بیشترین افزایش شامل فصول انرژی با ‪ ۳۲۰‬درصد و عمران شهری با ‪ ۲۶‬درصد است. وی اظهار داشت: اولویت اعتبارات استانی درسالجاری تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است که ‪ ۹۵‬درصد بودجه امسال به تکمیل این پروژه‌ها اختصاص یافته و این جهت‌گیری مثبتی است.
منبع:ایرنا

ویژه ها:

خواهید خواند...

- چشم انداز دشتی ۸۷

- سال کحط دشتی

- زمانی برای لرزیدن دشتی 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۳۳ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]