دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٧/٧/٢۸

 

 

 

زلزله حوالی خورموج را لرزاند

زمین لرزه بامداد امروز یکشنبه در ساعت 3و20 دقیقه و 9 ثانیه حوالی خورموج را لرزاند  به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، بزرگی زمین لرزه 7/3 (سه و هفت دهم ) در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر) بوده است. شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز ،دیگر مشخصات زمین لرزه حوالی خورموج را 28درجه و 59 عرض شمالی و 51 درجه و 74 دقیقه طول شرقی و دقیقه کرده اند.

فرهیخته ی دشتی دانشجوی دکترای جامعه شناسی

 با خبر شدیم غلاکرضا جعفری نیا از فرهیختگان بخش کاکی شهرستان دشتی و از اساتید فکور دانشگاه آزاد اسلامی خورموج موفق شده است در آزمون ورودی دکترای جامعه شناسی دانشگاه اصفهان با احراز رتبه علمی سه موفق به ورود به دوره دکترای جامعه شناسی شده اند. وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت ایشان را تبریک گفته و امیدوار است که در روزگار پیش رو ،روزهای روشنی را با فرهیختگان دشتی رقم زنیم.

محمدرضا صفدری در ققنوس بیرمی

ضمیمه ی ادبی ققنوس وابسته به نشریه بیرمی تنگستان با مدیریت یونس جعفری، در آبا نماه سومین شماره ی خود را منتشر می کند. ققنوس که زیر نظر غلامرضا شبانکاره، روزنامه نگار هم استانی اداره و سردبیری می شود، سومین شماره ی خود را به محمدرضا صفدری اختصاص داده است. به گفته ی سردبیر ققنوس، در این شماره قرار است مطالبی از حمید آل یوسف(فریاد)، حسین بازیاری، فرشید جان احمدیان، مهدی جهان بخشان، فرامرز دهگان، ماشاء الله رضا زاده، غلامرضا شبانکاره، دکتر علی صالحی، صمد طاهری، دکتر جعفر کازرونی، محمد کاظمی، حسین منصوری، سعید مهیمنی و ... منتشر شود. ضمیمه ی ادبی ققنوس با رویکردی تحلیلی و انتقادی در حوزه ی ادبیات معاصر منتشر می شود و تا کنون توانسته نزد اهالی مطبوعات و ادبیات مورد قبول واقع شود و البته نظر بسیاری از نویسندگان را هم برای همکاری به خود جلب کرده است. ققنوس شماره های گذشته ی خود را به زنده یاد محمد بیابانی و سعید مهیمنی اختصاص داده بود. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 5049-0772522 یا تارنمای Bairami.com ارتباط برقرار کنند.

 

بذر کنجد مادر نخستین بار در کشور در دشتی تولید شد

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت:برای نخستین بار در کشور بذر کنجد مادر در این شهرستان تکثیر و تولید شد. . امرالله فاریابی روزیکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: دراین ارتباط امسال یک ایستگاه تکثیر و تولید بذر مادر در روستای لاور شرقی شهرستان دشتی راه اندازی و 82 هکتار از مزارع این منطقه به تولید و تکثیر بذر کنجد اختصاص یافت. وی اضافه کرد: پیش بینی می شود از مزارع تکثیر و تولید 60 تن بذر کنجد مادر برداشت شود. مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی اظهارداشت: همچنین امسال 472 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیرکشت کنجد رفته است که هم اکنون برداشت محصول از این مزارع آغاز شده است. فاریابی گفت: بیشترین مزارع کنجد شهرستان دشتی در مناطق لاورشرقی، دشت پلنگ، شنبه و باغان قراردارند که پیش بینی می شود در سالجاری 360 تن کنجد در این شهرستان برداشت شود. وی گفت:کنجد تولیدی درشهرستان دشتی علاوبر تامین نیاز استان بوشهر به استان های همجوار نیز صادر می شود.

تیم خورموج قهرمان مسابقات انتخابی سافت بال بانوان بوشهر شد

 رییس هیات بیسبال استان بوشهر گفت: تیم خورموج با غلبه بر حریفان خود عنوان قهرمانی مسابقات انتخابی سافت بال بانوان این استان را از آن خود کرد.علی امامزاده ای سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این رقابت هاکه13مهرماه جاری آغاز شد و به مدت 9 روز ادامه یافت، تیم های بوشهر و ایرانجوان به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند. وی اظهار داشت: در این مسابقات 60 ورزشکار در قالب سه تیم شرکت داشتند که نفرات تیم برتر برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور در اردوی انتخابی حاضر خواهند شد. امامزاده ای اضافه کرد: این اردوی انتخابی از 25 مهر به مدت چهار روز در بوشهر برگزار می شود و نفرات انتخابی آن درمسابقات قهرمانی کشور که چهارم آبان در تهران برگزار می شود، شرکت می کنند.

پنج بخش بیمارستان زینبیه خورموج بوشهر تعطیل است

 رییس بیمارستان 96 تختخوابی زینبیه شهرخورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر گفت:به علت نبود پزشک متخصص پنج بخش این بیمارستان ازابتدای مهرماه جاری تاکنون تعطیل شده است.دکتر غلامحسین فقیه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پایان یافتن دوره طرح پزشکان متخصص بیمارستان زینبیه خورموج در شهریور ماه امسال و جایگزین نشدن پزشک بخش های داخلی، جراحی عمومی، زنان، اطفال و ccu این بیمارستان فعالیتی ندارند. وی اضافه کرد:درهمین حال بخش های اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه، انتقال خون تالاسمی، دیالیز و زایشگاه فعال است. دکتر فقیه اظهارداشت: پیگیری ها برای جایگزین کردن پزشک متخصص در بخش های این بیمارستان ادامه دارد و تاکنون قول تامین دو پزشک متخصص را از اول آبانماه سالجاری از مسوولان استان بوشهر گرفته ایم. بیمارستان زینبیه خورموج دارای 150 نفر پرسنل شامل، 13 پزشک عمومی، 80 بهیار، پرستار، کمک پرستار و تکنسین های مختلف است که در سال 1378 راه اندازی شد. هم اکنون به علت تعطیلی بخشهای تخصصی بیمارستان زینبیه بیماران این شهرستان ناچار به مراجعه به مرکز استان بوشهر هستند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٩

 

کوتاه خبر

 

دکتر کبگانیان در ژاپن

+ دکترمنصور کبگانیان معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران  /از مفاخر دشتی بزرگ/برای شرکت در همایش سالانه "علوم، فن آوری و جامعه" (اس.تی.اس) که از امروز شنبه در شهر تاریخی کیوتو ژاپن برگزار می شود ، روز پنجشنبه گذشته وارد توکیو شده است روز شنبه با ساکاتا توئیچی همتای ژاپنی خود در توکیو دیدار و گفت و کرد و روز چهارشنبه پس از بازدید از موسسه بزرگ و معتبر بین المللی "کا.ایی.کا " در شهر صنعتی تسوکوبا که یک شهر علم و فناوری برای شتاب دهنده ها است و در مجاورت توکیو قرار دارد، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

لینک مرتبط:

دکتر کبگانیان:تحقیقات برای ایجاد سینکروترون یا شتاب دهنده ملی در حال انجام است

دستاوردهای علمی وجود پرواز تهران ، توکیو برای کشور بسیار مهم است

دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه خلیج فارس در خورموج
+شنیده ها حاکی از آن است که با پیگیری های به عمل آمده و موافقت دکتر تاجیک ریاست دانشگاه خلیج فارس مقرر شده است دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه خلیج فارس در خورموج راه اندازی شود./که گر محقق شود بسی جای تقدیر و تشکر دارد و می تواند تاثیرات مثمر ثمر در توسعه شهرستان داشته باشد/.در مورد جزئیات و شروع بکار و محل دانشکده اطلاعی در دست نیست.

دیدار پورفاطمی با خاتمی

پورفاطمی منشی فراکسیون اقلیت مجلس
+داریوش قنبری عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی بعداز ظهر امروز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: فراکسیون اقلیت مجلس بعد از ظهر امروز جلسه داشت و در این جلسه جمشید انصاری به عنوان قائم مقام دبیرکل، محسن نریمان به عنوان کارپرداز و محمدمهدی پورفاطمی به عنوان منشی فراکسیون اقلیت مجلس انتخاب شدند. وی افزود: اینجانب نیز به عنوان مخبر فراکسیون انتخاب شدم.

پیش از این حسین هاشمیان به عنوان رئیس و محمدرضا تابش به عنوان دبیرکل این فراکسیون انتخاب شده بودند

5 انتصاب در دشتی
+ طی برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان که در مورخ برگزار شد آقایان هوشنگ احمدی ،اسماعیلی ،طوافی آزاد ،امیری و گودرزی به ترتیب به عنوان شهردار کاکی ،سرپرست اداره ارشاد شهرستان ،سرپرست بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان ،صندوق مهر رضا شهرستان و ریاست بانک ملت شعبه مرکزی خورموج معرفی شد.

قهرمانی جواد حاجی زاده  در مسابقات انتخابی کشتی آزاد استان بوشهر
+جواد حاجی زاده کشتی گیر خورموجی موفق شد در وزن 96 کیلوگرم به مقام قهرمانی مسابقات انتخابی کشتی آزاد استان بوشهر که روز چهارشنبه در سالن کشتی بوشهر برگزار شد، دست یابد. وی در مسابقات قهرمانی کشور که در تاریخ هجدهم آبان ماه در ساری برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

غلبه تیم سافت بال خورموج بر تیم بوشهر
+در ادامه مسابقات لیگ سافت بال استان ،مسابقه ی بین دو تیم سافت بال خورموج و بوشهر و به میزبانی بوشهر برگزار شد که در پایان تیم خورموج موفق شد با نتیجه قاطع 20 بر 1 تیم سافت بال بوشهر را شکست دهد.بد نیست بدانید سرمربی گری تیم سافت بال خورموج را خانم حسینی برعهده دارد که از اعضای ثابت تیم ملی سافت بال بانوان کشورمان و از مفاخر ورزشی شهرستان می باشند.

عکاس خورموجی در نخستین  جشنواره بین المللی عکس فیروزه تبریز
+هادی اخلاقی از عکاسان جوان خورموج که با ارسال اثر موفق به پذیرش وحضور نخستین جشنواره بین المللی عکس فیروزه تبریز شده بود این روزها را در این جشنواره که در کنار عکاسان بین المللی و برتر ایران در کلاس ها و ..شرکت می کند.آخرین نمایشگاه اخلاقی در هفته میراث فرهنگی و گردشگری در باشگاه ملوانان بوشهر بر پا بود.جشنواره بین المللی فیروزه از 15/7/87 در تبریز آغاز شده و روزهای 16 و17 مسابقه عکاسی خواهد بود . سه روز بقیه با برنامه های متنوع بازدید و کارگاه عکاسی ادامه خواهد یافت. 

لینک های مرتبط:

سایت اطلاع رسانی نخستین جشنواره بین المللی عکس فیروزه

نخستین جشنواره عکس فیروزه گشایش یافت

 انتشار آثار جشنواره عکس فیروزه در قالب پنج آلبوم
.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱۸

 

 

 

دانشگاه پیام نور خورموج تعطیل می شود؟!؟؟
با خبر شدیم ،متاسفانه تا کنون که قریب به سه هفته از شروع سال تحصیلی را پشت سر می گذاریم کلاسهای دانشگاه مذکور برگزار نشده است که بسیار جای تاسف و تاثر دارد از همین رو بر آن شدیم علت را از سرپرست اندیشمند دانشگاه جناب قربانی مقدم پیگیر شویم که با اظهارات متقن و دلسوزانه وی مواجه شدیم ایشان بیان کردند با توجه به عدم مکان مناسب جهت برگزاری کلاسهای دانشگاه پیام نور خورموج بر آن شدیم تا موضوع را با هیات موسس دانشگاه در میان گذاریم عضو شورا شهر خورموج افزودند به علت افزایش تعداد دانشجو به 360نفر در قالب 5 رشته ،مکان سابق هرگزجوابگوی کمی و کیفی یک نهاد آموزش عالی نبوده است دبیر دبیرستانهای خورموج اضافه کردند پس از طرح موضوع مورخ سوم مهرماه جلسه با حضور جمشیدی فرماندار حاج آقا مصلح امام جمعه رضایی ریاست آموزش و پرورش هاشمی زاده بخشدار  شهردار و اعضا شورا در ساختمان اداری دانشگاه پیام نور جهت رفع مشکل فوق و تعیین مکان مناسب برای برگزاری کلاس ها تشکیل شد. دبیر سابق مدارس ایرانیان امارات اظهار داشتند در جلسه مذکور به بیان اهمیت رفع مشکل پرداخته و تاکید کردم که در صورت عدم تعیین جایگاه در شان دانشگاه احتمال تعطیلی موقت ویا برگزاری کلاس های دانشگاه در نزدیکترین واحد پیام نور استان دور از ذهن نیست. با این تفاصیل دستور داده شد مدرسه نوسازی که در انتهای خیابان شورا ساخته شده را در اختیار دانشگاه پیام نور قرار دهند و رسما 13مهرماه به دانشگاه تحویل داده شود که بسی جای تاسف که تا امروز اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است. به همین دلیل برگزاری کلاس های دانشگاه در هاله ی ار ابهام است!!.

+هیات موسس دانشگاه پیام نور خورموج شامل حاج آقا پورفاطمی نماینده مردم در مجلس ،حاج آقا مصلح امام جمعه خورموج و جمشیدی فرماندار شهرستان می باشند.
+مکان اداری دانشگاه پیام نور در ابتدای خیابان کشاورز روبروی پارک مفتون قرار دارد که البته بد نیست بدانید هدف کاربردی ساختمان خانه جوان است.
+مکان سابق برگزاری کلاس ها یعنی در سال تحصیلی گذشته در دبیرستان شبانه شهید چاهشوری بوده که ساختمانی قدیمی و از کمترین امکانات آموزشی ،علمی و رفاهی  برخوردار است.
+رشته ها دانشگاه شامل مدیریت صنعتی اقتصاد حقوق جغرافیا شیمی در مقطع کارشناسی می باشد در ضمن قریب به 70درصد دانشجویان را افراد خارج از شهرستان شامل می شود.اساتید

نشست فرهیختگان استان در تهران

نشست فرهیختگان استان با حضور مجمع نمایندگان استان دوشنبه  شب در تهران برگزار شد.نشست فوق که با سخنرانی نمایندگان استان دکتر الستی (ریاست مرکز تحقیقات علمی کشور) دکتر دانایی فرد (عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس) حجه الاسلام والمسلمین عبدالله حاجیانی (مشاور فرهنگی (منطقه ویژه پارس جنوبی)شفقت استاندار و دکتر رضوی (مدیر عامل منطقه ویژه پارس جنوبی) در مجتمع قصر عقیق نیاوران تهران برگزار شد.در این نشست علاوه بر افراد مذکور جمعی از فرهیختگان دانشگاهی استان از جمله دکتر بحرینی دکتر مصلح دکتر هوشنگی دکتر میمنی مهندس تبادار مهندس خواجه پور مهندس روانبد دادفر مهندس نصوری و...حضور داشتند. تدوین چشم انداز توسعه منابع انسانی استان ،برگزاری ادواری ماهانه و یا دو ماهانه نشست ،حضور نخبگان بیشتر استان در این نشست به عنوان دستور جلسه مشخص  و نمایندگانی جهت پیگیری و توسعه آن مشخص شدند. این نشست که به همت پورفاطمی ریاست مجمع نمایندگان استان برگزار شد.

از غایبین شاخص جلسه می توان به دکتر کبگانیان دکتر شیخیانی دکتر شهریاری دکتر شیخ علی آلبویه دکتر حیدری  افراشته و اشاره کرد که هرکدام بصورت موجه غایبین نشست فوق بودند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٥

 

بیست و یکمین سالگرد شهادت شهدای خلیج فارس

 

بیست و یک سال گذشت از حماسه بزرگ و افسانه گونه ی که فرزندان بی ادعا ولی شجاع این بخش از خاک پرشیا بزرگ رقم زدند.فرزندانی از بوشهر و فارس که در راس آنان غیوری خودنمایی می کند که از دیارمان دشتی است دلیری که در حماسه سازی و کارهای شگرف شهره بود و او...آری شهید ناد مهدوی بی شک با شجاعت بی مثالش به همراه جمعی از بهترین های زمانه حماسه ای آفریدند که تا تاریخ هست باید  از این رشادت یاد کنیم ، گویم و نویسیم و به همگان معرفی کنیم حماسه ای که نتوان با حماسه ای دیگر مقایسه کرد .اما دل می گیرد از اینکه بیست یک سال می گذرد ولی دریغ از مراسمی درخور شان آنان و دل می گیرد از اینکه صدا و سیمای استان برنامه ای را جامع از این حماسه بزرگ تا کنون تهیه نکرده و باز دل می گیرد که این بزرگان در سیمای کشور هم غریبند .هرچند بی شک آنان نیازی به بزرگداشت و برنامه ای ندارند بل ما هستیم که نیاز داریم و نیازمندیم که شناسیم و شناسانیم ...
البته طبق خبری که در پست قبل ثبت شد مقرر است امسال فعالیت قابل ملاحظه ی صورت گیرد از برای شناساندن این حماسه و حماسه سرایان...

به همین بهانه در ادامه ضمن توجه شما به کلیپ ساخته شده از شهید مهدوی ،گاهشمار زندگی پر بار شهید نادر مهدوی و  غلامحسین توسلی را به همراه سخن شهید آوینی را در ذیل خواهید خواند...

 سخنان شهید سید مرتضی آوینی در مورد سرداران شهید خلیج فارس:
(...کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که مثل <مهدوی> یا <بیژن گرد> بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکترونیکی شیطان در خلیح فارس حمله برد؟می پرسید : این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می خوردد؟ هیچ! به درد دنیا داران نمی خورد. اما به کار آخرت عشاق می آید که آنجاست دار حاکمیت جاودانه عشاق)

دانلود /کلیپ سردار شهید نادر مهدوی

گاهشمار زندگی شهید نادر مهدوی:
- 3/14/1342 : متولد روستای نوکار ،شهرستان دشتی
- 1348 :ورود به دبستان روستای زائر عباسی
- سال دوم دبستان :ختم قرآن در بیست و پنج روز نزد علی فقیه
- سال دوم دبستان :عزیمت خانواده از روستای نوکار به روستای بحیری
- 1353 :ورود به مدرسه راهنمایی ادب خورموج
- سال دوم راهنمایی :بعلت مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کرد
- پس از ترک تحصیل ،مشغول به کار در یک باب مغازه که از ملک پدر و تنها برادرش _حاج حسن _ فراهم ساخته بود "درکنار کمک به والدین به فعالیتهای انقلابی می پرداخت"
- 5/9/1358 : :به عنوان بسیجی ویژه به عضویت بسیج درآمد
- 1/2/1360 :استخدام در سپاه و اعزام به پادگاه آموزشی شهید عبداله مسگر شیراز
-  21/5/1360 :اعزام به تهران  و مبارزه با گروهکهای منافق _تا تاریخ 20/7/1360
- شرکت در عملیات بیت المقدس
- 1361: ازدواج
- 2 سال به عنوان معاونت سپاه جم منصوب شدند _ در کنار سرداران شهید دشتی :حسین فقیه ،حاج علی جمشیدی ،حسین یوسفی
- بعد از آن تا سال 1363 به عنوان معاون عملیات سپاه خارک منصوب شدند
- 1363 مسئول فرماندهی گروهان در جبهه دشت عباس
- بنیانگذاری و فرماندهی گروهان ناو تیپ امیر المومنین(ع)
- 20/12/1363 :شرکت در عملیات بدر با گروهان دریایی تحت فرماندهی
- تشکیل و فرماندهی ناو گروه دریایی "ذولفقار" وابسته به منطقه دوم ندسا ،شهید مهدوی تا زمان شهادت فرماندهی آن را به عهده داشت.
"به گفته بسیاری تشکیل ناو گروه "ذولفقار نقطه عطفی در کانامه دفاعی ایران در دوران افتخار آمیز دوفا مقدس به حساب می آید ،چرا که با تشکیل آن نیروی دریایی ایران جانی تازه و ابهت و صلابت خیره کننده ای یافت و پشتوانه مستحکمی نصیب ماشین جنگی ایران گردید"
- عملیات والفجر8 ،مسئول تدارکات نیروهای رزمی بوسیله شناورهای ناو گروه تحت فرماندهی ،رد گیری ناوها و ناوچه های دشمن ،جلوگیری از فعالیت نیروی دریایی عراق و نیز مین گذاری در کانال خور عبداله
- 11/6/1365 :شرکت در عملیات کربلای 3 ،که پیشنهاد ارزنده شهید مهدوی در جلسه فرماندهان سپاه مبنی بر استفاده از پله های آلومینیومی سبک ،تاشو وقابل حمل برای بالا رفتن سریع از سکوها ی اسکله ،منجر به فتح اسکله و ترمینال نفتی العمیه عراق گردید.
 - ورود ناوچه های آمریکایی به بهانه حفاظت از نفتکشهای اعراب در قالب پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)
- انهدام کشتی نفتکش کویتی بریجتون تحت حفاظت ناوهای آمریکایی ،توسط ناو گروه ذوالفقار تحت فرماندهی شهید مهدوی
- دیدار شهید مهدوی و همرزمانش با حضرت امام(ره) به پاس قدردانی از انفجار نفتکش بریجتون
- شهادت
در پنجشنبه شب(جمعه) مورخ 16/7/1366 سردار شهید نادر مهدوی همراه تنی چند از همرزمانش چون شهیدان غلامحسین توسلی ،بیژن گرد ،نصراله شفیعی ،مجید مبارکی ،آبسالانی ،محمدیها برپهنه آبهای نیلگون خلیج فارس مترصد انجام عملیات علیه آمریکاییها بودند.ابتدا رادار پایگاه فرماندهی از سوی بالگرد آمریکایی منهدم شد و ارتباط ناو گروه با مرکز به کلی قطع شد ،شهید مهوی بلافاصله نیروهای تحت امر خود را جهت انجام عملیات مقابله به مثل فراخواند. چند دقیقه از انهدام رادار نگذسته بود که یکی از شناورهای ناو گروه هدف موشکهای دشمن قرار گرفت. در این لحظه شهید مهدوی با رشادت و مردانگی تمام و بی توجه به پیشرفتگی ادوات دشمن ،با یک موشک استینگر و با فریاد " یا زهرا " یکی از بالگردهای MS6  را هدف گرفت و آن را در آسمان متلاشی کرد.اما تعداد خفاشهای پرنده دشمن کم نبود و هریک از سوی به سردار شهید و همرزمانش حمله ور شدند و بسیاری از یاران نادر همچون شهید توسلی  که در حیات دنیوی همدیگر را برادر خطاب می کردند در برابر چشمانش پرپر شدند.دشمن همه شناورها و تجهیزات ناو گروه را زده بود و نادر در حالیکه خود را با ترکش تهی می یابد بهد از رزمی جانانه و مردانه ،زنده به چنگال دشمن می افتد.دست و پای نادر را به صورت مچاله ،توسط دشمن بسته می شود ولی او کماکان روحیه خود را تسلیم دشمن نمی کند وهمچنان مقاومت می نماید.این موضوع هنگامی که پیکر مطهر ش به خاک میهن رسید بیشتر مشخص شد چرا که رد طناب بر بازو های کبود شده اش به خوبی نمایان بود.نادر بر عرشه ناو جنگی"یو.اس.اس.چندلر" آماج شکنجه های وحشیانه دشمن قرار می گیرد و سینه هایش با میخهای بلند آهنین سوراخ می شود و بدین ترتیب مظومانه به شهادت می رسد.
-          پس از گذشت شش روز پیکر مطهر های شهدا ازجمله شهید مهدوی و اسرا از مسقط پایتخت عمان تحویل گرفته شد ،پس از تشیع جنازه شهدا در تهران به استان انتقال یافت و بر دوش هزاران دشتیاتی تشیع و در روستای بحیری در کنار قبر مطهر شهید سید میربهزاد شهریاری آرام گرفت.
- تنها فرزندش "زهرا " چهل روز بعد از شهادت پدر بدنیا آمد.

گاهشمار زندگی سردار شهید غلامحسین توسلی:
-          تولد:14/11/1344 روستای بحیری شهرستان دشتی
-          1351 ورود به دبستان شفیق شهریاری روستای بحیری
-          شهریور 1358 پایان دوران تحصیلی ابتدایی و ورود به مدرسه راهنمایی شهید آستروتین خورموج
-          ترک تحصیل پس از دو سال دوران راهنمایی بعلت فقر شدید مالی
-          کمک به پدر در کار کشاورزی تا شانزده سالگی
-          14/12/1360 عازم کازرون جهت آموزش جبهه در پادگان آموزشی شهید دستغیب
-          1/1/1361 لغایت 12/1/1361 آموزشهای عملی نبرد جنگی در جبهه شوش
-          اعزام به جبهه و مناطق عملیاتی فتح المبین به عنوان تک تیرانداز
-          20/3/1361 بازگشت به خانه پس از چهار ماه
-          استخدام در سپاه به عنوان نیروی ویژه
-          29/4/1361 اعزام دوم ،در قالب طرح لبیک یا امام به عنوان تک تیرانداز در جزیره مجنون تا مورخه 11/7/1361
-     همزمان با تشکیل نیروی دریایی سپاه پاسدارن ،اعزام به جزایر شمالی خلیج فارس و بندرعباس جهت گذراندن آموزشهای ویژه مبارزه با قاچاقچیان 
-          17/7/1362 استخدام رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
-          مسئول واحد تبلیغات سپاه خورموج
-          فرماندی گروهان در تیپ المهدی(عج) از لشکر 19 فجر
-          19/9/1362 تا مورخه 7/10/1362 گذراندن آموزش های تکمیلی در پادگان آموزشی شهید دستغیب کازرون
-          1/1/1363 ارتقا از فرماندهی گروهان به فرماندهی گردان
-          1/7/1363 اعزام داوطلبانه در جبهه های جنوب و آموزش قایقرانی در ناو تیپ امیرالمومنین(ع)
-          خدمت در تیپ 9 بدر وابسته به مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق
-          شرکت در عملیات عاشورای4 به عنوان قایقران
-          گذراندن آموزش مربیگری نظامی در تهران به مدت سه ماه
-          فرمانده گردان در محور عملیاتی دریاچه نمک ،در عملیات پیروز مندانه والفجر 8
-          تدریس و آموزش نیروها در تاکتیک های نظامی،تخریب،نقشه خوانی و قب نما
-          شرکت در عملیات کربلای4 در گروهان ضد زره به عنوان آرپی جی زن
-     موج گرفتگی ناشی از انفجار خمپاره و مجروحیت شدید بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه فاو و انتقال به بیمارستان شهید بقایی اهواز
-          28/6/ 1365 به جزیره خارک منتقل  جهت اموزش نیروهای بسیجی در زمینه جنگ دریایی
-          شرکت در نبردهای دریایی خاصه انفجار نفت کش بریجتون در کنار سردار شهید مهدوی و سایر همرزمان و پس از آن زیارت امام(ره)
شهادت
شامگاه روز 16/7/1366 به عنوان سکاندار ناوچه طارق و به فرماندهی شهید نادر مهدوی در عملیات مقابله با متجاوزان آمریکایی شرکت کرده  و پس از بیست دقیقه نبرد جانانه ،هدف اصابت تیر کینه دشمن قرار گرفت و جسم پاک و مطهرش به ابدیت دریا پیوست و روح بیقرارش در قرب الهی  آرام گرفت و جریان تشییع لباس پاسداریش  به عنوان یادگار جسم به ابدیت پیوسته اش در مزاری نمادین، به صدف خاک سپرده شد.
روحش شاد یادش گرامی و راهش پررهرو باد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۱٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٥

 

برگزاری یادواره شهدای خلیج فارس در روستای بحیری دشتی

 

فرمانداردشتی بوشهر:یادواره ملی شهدای خلیج فارس انتقال فرهنگ شجاعت است

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: برگزاری یادواره ملی شهدای خلیج فارس که درنبرد مستقیم با آمریکا قدرت و ابهت پوشالی استکبار را درهم شکستند باعث انتقال فرهنگ شجاعت، مقاومت و افتخار ملت ایران است.
رضا جمشیدی یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی با اشاره به 17 مهر سالروز شهادت شهید مهدوی و شهدای خلیج فارس افزود: جوانان این آب و خاک در جنگ نابرابر در خلیج فارس شجاعانه در مقابل قدرت استکبار جهانی ایستادند و درس شجاعت، مقاومت و قهرمانی را به ملت ایران دادند.
وی آزادی، آرامش و توسعه کشور را مدیون خون مقدس شهدا و ایثارگری های رزمندگان برشمرد و اظهارداشت: مشارکت و حضور همه دستگاههای اجرایی برای برپایی مراسم یادواره شهید مهدوی و توسلی ضروری است.
رییس ستادکنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر نیز گفت:امسال بیست ویکمین یادواره شهدای خلیج فارس باعنوان یادواره سردار شهید مهدوی و شهدای خلیج فارس که یادواره ای ملی است، برگزار می شود.
سرهنگ پاسدار محمد ماندنی پور افزود: این یادواره درسه منطقه در روستای بحیری شهرستان دشتی استان بوشهر، گلزارشهدای منطقه خشت درشهرستان کازرون استان فارس و گلزار شهدای شهر بوشهر برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین امسال برای پوشش سراسری این آیین سه برنامه تلویزیونی باهمکاری شبکه های سراسری شامل کلیپ، تیزر تبلیغات و تیزر اطلاع رسانی تهیه شده که از شبکه استانی سیمای بوشهر و شبکه های سراسری کشور بخش می شود.
ماندنی پور گفت: همچنین نمایشگاهی از قایق ها، ابزارآلات و سلاحهای جنگی رزمندگان اسلام در نبرد مستقیم با آمریکا درخلیج فارس در روستای بحیری برپا خواهد شد.
معاون پژوهشی وارتباطات فرهنگی سازمان بنیادشهیدو امور ایثارگران استان بوشهر گفت:شهرستان دشتی از جمله شهرستان های ایثارگر و پیشقدم در نبرد هشت ساله بوده است.
سید محسن موسوی افزود:در همین زمینه هرساله پنج یادواره بزرگ شهدای ملی و کشوری در استان بوشهر برگزار می شود که از این تعداد سه برنامه متعلق به شهیدان شهریاری، مهدوی و حجت الاسلام ابراهیمی است که در شهرستان دشتی برگزار می شود.
وی اظهار داشت:ازدوهزار و 83 شهید و پنج هزار و 755 جانباز استان بوشهر 214 شهید و 556 جانباز متعلق به شهرستان دشتی است.
شهدای خلیج فارس شامل نادرمهدوی، بیژن گرد،نصرالله شفیعی،غلامحسین توسلی، مجید مبارکی و آبسالان در 16 مهرماه سال 1366 در نبرد مستقیم با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس به شهادت رسیدند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٢ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٠

 

عیدانه دشتی ها

 

امروز روز اول شوال است به سال هزار و چهارصد و بیست و نهم قمری

رمضان کریم همانند همه شروع ها پایانی داشت و ما کنون ایستا در پایان آن و به انتظار مطلع دیگر...گذشت ماهی سراسر نوستال‍ژیک که ما را فرا می خواند بدور از تمایلات نامتعارف و تلنگری میزد به عقلانیت،اجتماع و هستی انسانی مان که فاصله گیر از مغاک های هول آور و تعلیق حیات و ژرفکاوی کن در آیات "....یولج الیل من النهار و یولج النهار من الیل ..." و دریاب آیات "یخرج الحی من المیت و یخرج المیت من الحی و یحی الارض بعد موتها ..." در این واقعیت دنیای پیرامون که هنوز باردار خشونت و شگفتی ها ست و بار دیگر می گویی: کاش آدم سیب دوست نداشت!! اما یادمان باشد و یادمان بماند که ممکن است آخرین رمضان باشد که سپری کردیم.پس امید که آرامش روحی مان نامیرا و مانا باشد و کردار نیکمان دیرنده و پایدار. -

ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذهدیتنا...

با امید روزی که دنیای ما از استبداد،استعمار،استعباد،استحمار و استثمار عاری شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٠

 

عید فطر در دشتی

 

عید فطر دارای ابعاد مختلفی است که هر بعد آن نیاز به طرح مباحث متعدد و گسترده ای است.اما در کوتاه نوشتار ذیل اشاره می شود به حال و هوای عید فطر در دشتی آنهم موجز و فهرست وار که بدون شک فقط بخش از سنتها ،رسوم و باور دشتی هاست ولی اصل این است که در این میان تفاوت شغلی، شیوه زندگی، موقعیت فرهنگی و احوالات شخصی تاثیری در کاهش کیفیت آن در دشتی ندارد.

- دشتی ها سعی می کنند روز عید فطر را در کنار خانواده خود باشند از همین رو به دیار و آبادی خود رجعت می کنند تا عید را در موطن خود خوش گذرانند.

- در این امر تردیدی نیست که در جنوب و بالطبع دشتی عید فطر از جایگاه و اهمیتی رفیع _به نسبت سایر نقاط کشور_ نزد مردمان خونگرم جنوبی برخوردار است.این مسئله بی شک دو دلیل عمده دارد یکی همجواری با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان و دوم دلیل اینکه اولین منطقه ای که در ایران به اسلام گرویدند جنوبی های بودند و خود این امر باعث شده تا عمق مهمترین عید اسلامی در این منطقه مشهود باشد.

 - پیش از این و خاصه در سالهای دفاع و بعد از آن مردم بعد از برپایی نماز عید ،مردمان دشتی در قالب گروه هایی ابتدا به خانواده های شهدا سر می زدند و بعد دست جمعی به خانواده های داغداری که طی سال گذشته عزیری را از دست داده جهت عرض تسلیت و تسکین یاد او را زنده نگه می داشتند. چرا که به گفته بزرگان آنان عید _به منزله شادی_ ندارند.

- عیدی گرفتن سنتی حسنه که از نگاه همه خاصه کودکان بهترین بخش روز عید است. البته بعد از آن شیرینی و شکلات بیشترین طرفدار را دارد.

 - مهمترین شیرینی که سالهای سال زینت بخش مهمانی ها و عید ها دشتی بوده " نان شیرینی " و " گرده " هست که بدلیل اینکه از تولید به مصرف بوده دارای مشتریان همیشگی خود است. البته باید خاطر نشان شد که به دلایل متعارف و نامتعارف امروزه کمتر از شیرینی های مذکور در منازل دشتی ها یافت می شود.

- مهمانی رفتن یا مهمانی دادن از واجبات این روز است! نهار آنهم از نوع مرغ بخصوص یک نخنگ/ nekhang" شایع ترین وعده مهمانی و غذایی است که خورش آن به یخنی/Yakhnمعروف است که همانند <ژارگو مسیحیان در روز سال نو میلادی> همه را به سفره های گرم خانواده های دعوت می کند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/٧/۱٠

 

 

 

باغداری ریاست نهضت سواد آموزی شهرستان

بعد از پایان ماموریت اداری حسین باغداری از آموزش و پرورش به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و عهده دار شدن ریاست آن اداره طی هفته گذشته از اداره ارشاد دشتی به نهضت سواد اموزی نقل مکان کردند تا در جایگاهی که پیش از این عبدالکریم سرادار عهده دار آن بود مدیریت کند.و سرادار نیز که تا آبان ماه سال جاری رسما حکم بازنشستگی خود را دریافت می کنند به مدیریت دبیرستان ادب خورموج منصوب شدند.

بدنیست بدانید از اکبر بردستانی ریاست سابق اداره ارشاد شهرستان  به عنوان مطرح ترین گزینه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد دشتی نام برده می شود. 

نمایشگاه عکاس خورموجی در باشگاه ملوانان بوشهر

به مناسبت هفته گردشگردی و به همت اداره کل کردشگری و میراث فرهنگی استان نمایشگاه عکسی از  هادی اخلاقی از عکاسان بنام شهرستان و استان در باشگاه ملوانان بوشهر  برپا شده است که شامل مجموعه عکسهای از نقاط کردشگری ایران و استان بوشهر است.

قله کوه بیرمی در خورموج  مسیریابی شد
رییس هیات کوهنوردی شهرستان دشتی گفت:قله بیرمی ازارتفاعات کوه بیرمی درمحدوده شهر خورموج مرکزاین شهرستان برای نخستین بار مسیریابی شد.
حمید زارعی افزود:قله بیرمی با یکهزار و 950 متر ارتفاع بلندترین قله استان بوشهر است که درفاصله پنج کیلومتری شرق شهر خورموج قرار دارد.
وی اضافه کرد: گروه هفت نفری کوهنوردی این شهرستان مسیر صعود به این قله را برای رفتن علاقه مندان به کوهنوردی مسیر یابی کرده اند که این مسیریابی صعود از مبدا تا قله در ارتفاعات بیرمی را 50 درصد کاهش می دهد.زارعی بیان کرد:این هیات در زمان مسیریابی یک آبشار آب شیرین به ارتفاع بیش از 20 متر را نیز کشف کرد.
طرح تفصیلی شهر خورموج مرکز دشتی بوشهر به تصویب رسید
کمیسیون معماری و شهرسازی استان بوشهر درنشست اخیر خود طرح تفصیلی شهر خورموج و طرح هادی شهر کاکی شهرستان دشتی این استان را تصویب کرد.
معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: شهر خورموج چهارمین شهر این استان است که طرح تفصیلی در آن به تصویب می رسد.
مسعود نصوری افزود: طرح تفصیلی زمانی مطلوبیت خواهد داشت که جوابگوی نیازهای شهری ونتیجه آن ایمنی و سلامت درشهر برای رفاه حال شهروندان باشد.
وی اضافه کرد: دراجرای طرح تفصیلی خورموج باید تسریع شود و بافت فرهنگی و بومی شهر درنظر گرفته شود.
نصوری یادآورشد: پراکندگی صنایع در شهرها باعث می شود زیر ساخت های لازم به این صنایع تعلق نگیرد.
مشاور طرح تفصیلی شهر خورموج نیز گفت: نبود انسجام در سلسله مراتب شبکه دسترسی و عرض کم معابر، استقرار واحدهای تجاری و خدماتی، قوس نامناسب خیابان ها و نبود چراغهای راهنمایی و غیره ازجمله مشکلات ترافیکی شهر خورموج است.
رضا احمدیان افزود: در طرح تفصیلی شهر خورموج فضاهای خدماتی و تامین خدمات با توجه به جمعیت پذیری درمناطق شهری خورموج مورد بررسی قرار گرفته است.
وی درارتباط با طرح هادی شهر کاکی نیز گفت:دراین طرح سعی شده از محدودیت ها و قابلیت های توسعه ای شهر کاکی حداکثر استفاده شود.
احمدیان اظهار داشت: همچنین کاهش انسجام کالبدی که از مشکلات عمده شهر کاکی است نیز در این طرح در نظر گرفته شده است.
همچنین دراین نشست 17 طرح تعیین کاربری مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد پنج طرح تصویب شد.
شهرخورموج مرکز شهرستان دشتی با حدود 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است و شهرکاکی نیز مرکز بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی است

70 میلیون اصله نشای گوجه فرنگی درکاکی  تولید شد
مدیرجهاد کشاورزی بخش کاکی گفت: 70 میلیون اصله نشای گوجه فرنگی در بخش کاکی شهرستان دشتی تولید شد.
حیدر دهقانی سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کار تولید نشای گوجه فرنگی از اول مرداد امسال در مزارع گلخانه ای بخش کاکی آغاز شد و تا نیمه شهریورماه ادامه داشت.
وی اضافه کرد: کار انتقال نشای گوجه فرنگی به مزارع اصلی نیز از نیمه شهریور ماه آغاز شد و تا پایان هفته گذشته ادامه داشت که در این مدت سه هزار و400 هکتار از اراضی کاکی زیر کشت گوجه فرنگی رفته است.
دهقانی بیان کرد: در بخش کاکی شش هزارو500 نفر در زمینه کشت گوجه فرنگی مشغول به کار هستند که سهم مهمی دراقتصاد خانوارهای این بخش دارد.
وی پرداخت نشدن خسارت خشکسالی دربخش زراعت گندم و سرمازدگی در بخش گوجه فرنگی سال قبل را از مشکلات کشاورزان این منطقه ذکر کرد.
دهقانی گفت: کشاورزان بخش از مسوولان برای تسریع در پرداخت خسارت های خشکسالی و سرمازدگی در بخش گندم و گوجه فرنگی سال زراعی گذشته استمداد دارند.
وی افزود: بینی می شود امسال 145 هزار تن محصول گوجه فرنگی در بخش کاکی تولید شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤٢ ‎ق.ظ

 


۱۳۸٧/٧/٧

 

 

 

کوهنوردان دشتی دو غار نمکی در کوه نمک این شهرستان کشف کردند

رییس هیات کوهنوردی شهرستان دشتی گفت: باتلاش گروه کوهنوردی این شهرستان دو غار نمکی درکوه نمک این شهرستان که یکی از آثار ملی طبیعی است، کشف شد . حمید زارعی یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:این گروه پنج نفره برای نخستین باردرهفته گذشته این دو غار را که 800 متر دارند کشف کردند. وی اظهارداشت: به علت نداشتن تیم غارنوردی حرفه ای، این گروه کوهنوردی موفق به کشف کامل این غارها که طول زیادی دارند، نشدند. زارعی اضافه کرد:هیات کوهنوردی شهرستان دشتی ازگروه کوهنوردی و غارنوردی حرفه ای دعوت کرده تا با امکانات مجهز به کشف کامل این غارها بپردازند. وی بیان کرد: کوه نمک شهرستان دشتی از کوه های بسیار زیبا و منحصر به فرد است که درفاصله 60 کیلومتری شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی قرار دارد. زارعی گفت: این کوه به وسعت سه هزار و 666 هکتار در بیست و هشتمین نشست شورای عالی محیط زیست کشور دربهمن سال 86 به عنوان نخستین اثر طبیعی ملی استان بوشهر به تصویب رسید.

تنها بیمارستان شهرستان دشتی  فقط یک دستگاه دیالیز سالم دارد
مدرسه راهنمایی پسرانه شبانه روزی بندر لاور شرقی از توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر که با کمک یک فرد خیر ساخته شده است روزشنبه به بهره برداری رسید.
مدیرآموزش وپرورش شهرستان دشتی گفت:این مدرسه درزمینی به مساحت دو هزار و 500 مترمربع و با زیربنای 340 مترمربع ساخته شده است.
خلیل رضایی افزود:برای ساخت این مدرسه شبانه روزی 550 میلیون ریال هزینه شده که همه این مبلغ را یک فرد خیر تامین کرده است.وی گفت:با راه اندازی این مدرسه چهار کلاسه تعداد 80 دانش آموز پسر از 18 روستای محروم، دورافتاده و کم جمعیت مناطق پشتکوه، بخش های مرکزی و شنبه شهرستان دشتی که مدرسه راهنمایی ندارند،ازامکان تحصیل درمقطع راهنمایی برخوردار شدند.
 
شماری ازبیماران دیالیزی شهرستان دشتی استان بوشهر گفتند: بیمارستان زینبیه شهر خورموج مرکز این شهرستان فقط یک دستگاه دیالیز سالم و قابل استفاده دارد که با توجه به تعداد زیاد بیماران دیالیزی پاسخگوی آنان نیست.
خضرخسروی، ایرج کشوری، یدالله جعفری، جمیله آیدتی و محسن ذوالفقاری و شمار دیگری از بیماران دیالیزی شهرستان دشتی به خبرنگار ایرنا گفتند: کمبود دستگاه دیالیز در بیمارستان زینبیه خورموج مشکلات زیادی بوجود آورده است.
آنان افزودند: با توجه به مسافت 80 کیلومتری شهر خورموج تا مرکز استان بوشهر و همچنین مراجعه شمار زیادی بیماران دیالیزی در خود شهر بوشهر و شهرها و مناطق فاقد بخش دیالیز در حومه این شهر و نیاز به نوبتی کردن دستگاه های دیالیز، امکان مراجعه به این شهر نیز وجود ندارد.این عده با یادآوری اینکه دیالیز نشدن به موقع و با دستگاه های فرسوده و غیر سالم احتمال تشدید بیماری و یا مبتلا شدن به بیماری های دیگر را در پی دارد از مسوولان استان بوشهر خواستند برای حل مشکلاتشان چاره اندیشی کنند.
رییس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: بخش دیالیز این بیمارستان جوابگوی نیازهای درمانی بیماران دیالیزی این شهرستان نیست.
دکتر غلامحسین فقیه، شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بخش دیالیز بیمارستان زینبیه خورموج دارای پنج دستگاه دیالیز است که از این تعداد تنها یک دستگاه جدید و قابل استفاده است.
وی اضافه کرد: چهار دستگاه دیگر موجود از بیمارستان های بوشهر و گناوه به این بیمارستان منتقل شده و این دستگاه ها عمر مفیدخود راازدست داده اند و قابل استفاده نیستند.
فقیه،بابیان اینکه اعتباری برای خرید دستگاه جدید دیالیز به بیمارستان اختصاص نیافته است، گفت: این درحالی است که ازسال گذشته تاکنون 40 درصد به بیماران دیالیزی شهرستان دشتی افزوده شده است.
وی بیان کرد: تعداد بیماران دیالیزی شهرستان دشتی از 22 نفر در سال 86 به 37 نفر در سالجاری افزایش یافته است.فقیه خواستار تامین اعتبار از سوی مدیران استان بوشهر و افراد خیر برای خرید دستگاه دیالیز برای بیمارستان زینبیه شد.
مدرسه راهنمایی شبانه روزی دشتی  با کمک فردی خیر به بهره برداری رسید
مدرسه راهنمایی پسرانه شبانه روزی بندر لاور شرقی از توابع شهرستان دشتی  که با کمک یک فرد خیر/حاج محمود رضایی/ ساخته شده است روزشنبه به بهره برداری رسید.
مدیرآموزش وپرورش شهرستان دشتی گفت:این مدرسه درزمینی به مساحت دو هزار و 500 مترمربع و با زیربنای 340 مترمربع ساخته شده است.
خلیل رضایی افزود:برای ساخت این مدرسه شبانه روزی 550 میلیون ریال هزینه شده که همه این مبلغ را یک فرد خیر تامین کرده است.
وی گفت:با راه اندازی این مدرسه چهار کلاسه تعداد 80 دانش آموز پسر از 18 روستای محروم، دورافتاده و کم جمعیت مناطق پشتکوه، بخش های مرکزی و شنبه شهرستان دشتی که مدرسه راهنمایی ندارند،ازامکان تحصیل درمقطع راهنمایی برخوردار شدند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]