دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٧/۸/٢٥

 

عبا بافی در کردوان دشتی/ گزارش تصویری ایسنا

 

بدنیست بدانید محسن حلوایی دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد بوشهر است.

لینک اصلی:

گزارش تصویری ایسنا/عبا بافی در کردوان دشتی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/۸/٢۳

 

 

 

زارعی فرماندار دشتستان

بعد از حرف و حدیث های بسیار پیرامون انتصاب زارعی به عنوان فرماندار دشتستان سرانجام طی جلسه ی که در فرمانداری دشتستان و با حضور شفقت استاندار بحرانی مدیرکل دادگستری و...برگزار گردید غلامحسین زارعی به عنوان فرماندار دشتستان منصوب و از خدمات کشتکار تقدیر به عمل آمد. همانطر که پیش از این بیان شد زارعی از دانش آموختگان علوم سیاسی در مقطع کارشناسی  از دانشگاه شیراز است وپیش از این مدیریت کل تعاون استان را عهده دار و دارای کارنامه موفقی در این حوزه مدیریتی بوده است.وی از اهالی بخش شنبه شهرستان دشتی و ریاست شورای شهرستان را در دوره دوم شورا در کارنامه خود دارند. 

وبلاگ دشتی ها باافتخار ضمن تبریک به جناب آقای زارعی برای ایشان آرزوی موفقیت دارد.

پروانه شهردار آبدان

طی جلسه ی شورای اداری شهرستان دیر که عصر سه شنبه در سالن اجتماعات شهرداری آبدان باحضورهاشمی معاونت سیاسی امنیتی استانداری ،خسروی  فرماندار دیر  و سایر اعضاء تشکیل شد. مرتضی پروانه به عنوان شهردار آبدان معرفی شد.پروانه دانش آموخته کارشناس علوم اجتماعی گرایش مدیریت و برنامه ریزی شهری از دانشگاه شیراز و از اهالی شهرستان دشتی وی پیش از این ریاست دفتر معاون سیاسی ،ا منیتی استانداری بوشهر را عهده دار بوده است وی سابقه کارمشاوره در تهیه ۷ پروژه عمرانی مرتبط با طرح هادی روستایی دربنیاد مسکن استان فارس ، کارشناس دایره ساختمانی شهرداری خورموج و کارشناس دفتر دادگستری شهرستان دشتی را در کارنامه خود دارد.

وبلاگ دشتی ها باافتخار ضمن تبریک به جناب آقای پروانه برای ایشان آرزوی موفقیت دارد

مدیرمنابع طبیعی دشتی : برای تکمیل بزرگترین پارک جنگلی این استان اعتبار کافی نداریم.

 مدیرمنابع طبیعی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: پارک چاه چاهو به عنوان بزرگترین پارک جنگلی این استان به علت کمبوداعتبار هنوز تکمیل نشده است.

سید غلامحسین بهزادی سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: طرح مطالعاتی پارک جنگلی چاه چاهو درسال 82 انجام و در سال 84عملیات اجرایی تاسیسات این پارک با اعتبار 28 میلیارد ریال آغازشد.
وی اضافه کرد: براساس برنامه زمان بندی قرار بود این پارک جنگلی در مدت پنج سال به اتمام برسد اما به رغم گذشت بیش از سه سال از آغاز عملیات اجرایی آن تاکنون فقط یک میلیارد و 200میلیون ریال اعتبار برای برقرسانی، آبرسانی، جاده دسترسی و سرویس های بهداشتی آن اختصاص یافته است.
بهزادی اظهار داشت: با این اعتبار اندک نمی توان این پروژه بزرگ را که درتوسعه گردشگری و پرکردن اوقات فراغت مردم شهرستان دشتی و استان بوشهر موثر است به موقع تمام کرد.
وی بیان کرد: پارک جنگلی چاه چاهو شهرستان دشتی به وسعت یکهزار و 200هکتار درفاصله هفت کیلومتری جنوب شرقی خورموج قرار دارد و به عنوان بزرگترین پارک جنگلی استان بوشهر به شمار می رود.
بهزادی گفت: پارک جنگلی چاه چاهو در جنگل چاه چاهو ساخته شده که با توجه به چشم انداز بسیار زیبا و منحصر به فرد و موقعیت طبیعی که بین دو کوه بیرمی و موند واقع شده همواره مورد استفاده مردم دشتی و شهرستانهای همجوار برای گردشگری قرار می گیرد. مدیرمنابع طبیعی شهرستان دشتی ازمسوولان میراث فرهنگی و گردشگری خواست در زمینه تامین اعتبار این پروژه استانی اقدام کنند. 


 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/۸/۱٩

 

 

 

مخترع جوان خورموجی نیازمند حمایت مسئولان است

 علیرضا توپال مخترع 19 ساله خورموجی تا کنون اختراعات گوناگونی را انجام داده که نه تنها هیچ‌کدام از آن‌ها به ثبت نرسیده بلکه حمایتی نیز از این مخترع نشده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس ،ساخت جرثقیلی که می‌تواند 200 درجه بچرخد و در حالت‌های مختلف با سرعت‌های متفاوت اجسام سبک و سنگین را حمل کند از اختراعات جدید وی است. از دیگر ویژگی این جرثقیل جایگزین سیستم اتوماتیک الکترونیکی به جای سیستم اتوماتیک مکانیکی است. یکی دیگر اختراعات علیرضا توپال، ساخت دریل کودک سیار است که با برق موتور سیکلت، خودروهای سبک و برق آداپتور کار می‌کند که این دریل هیچ‌ گونه خطری برای کودک ندارد و با باز کردن مته در جیب هم قرار می‌گیرد. هدفن بادی از دیگر اختراعات این مخترع خورموجی است که کاربرد آن برای مکانیک‌های خودرو است و با استفاده از این وسیله مکانیک می‌تواند درگیری بلبرینگ‌های متحرک موتور و ریل سوخت را عیب‌یابی کند. توپال با وجود اختراعات متعدد و استعداد شگرفش در مسائل الکترونیکی ومکانیکی متاسفانه با بی‌مهری از طرف نهادهای آموزشی و علمی مواجه شده است. جوان 19 ساله خورموجی که هنوز موفق به اخذ مدرک دیپلم نشده، 10 اختراع انجام داده و ابزار و وسایل گوناگونی ساخته است که تا کنون در معرض نمایش قرار نگرفته و معمولا ساخته‌های وی در انبارهای مدرسه‌های فنی و حرفه‌ای شهر در گوشه‌ای خاک می‌خورد .

قطعه نخست آزاد راه پارس شمالی دردشتی 65 درصد پیشرفت دارد

رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی گفت: قطعه نخست آزاد راه دولت آباد به میدان گازی پارس شمالی 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. شهریار روزی طلب سه شنبه در جریان بازدید از این پروژه افزود: این قطعه به طول 10کیلومتر است که تاکنون 10میلیارد ریال اعتبار برای احداث آن هزینه شده است. وی با بیان اینکه طول کل آزاد راه 42 کیلومتراست اظهارداشت: هدف از اجرای این پروژه، ایجاد مسیری ایمن برای تردد وسایل نقلیه، ارتباط آسان با منطقه پارس شمالی و گمرک لاور ساحلی، ایجاد ارتباط بین بزرگراه سیراف و پارس شمالی و دستیابی به توسعه متوازن منطقه ای است. وی گفت: امسال نیز مبلغ 20میلیارد ریال دیگربرای ادامه کار این پروژه که قرار است قطعه نخست آن در دهه فجر سالجاری به بهره برداری برسد ، اختصاص یافته است. فرماندار دشتی نیز گفت: این آزاد راه نقش مهمی در توسعه منطقه ای استان بوشهر دارد که برای اجرای هرچه سریعتر این پروژه همکاری وزارت نفت و پارس شمالی برای تامین اعتبار و تکمیل آن ضروری است. رضا جمشیدی افزود: برای تکمیل این آزاد راه که شامل سه قطعه است 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. عملیات اجرایی طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی که منابع وذخایر آن در شهرستان دیر واقع است قرار است در سه شهرستان دیر ،دشتی و تنگستان استان بوشهر اجرا شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/۸/۱٧

 

 

 

قطعه لوح سنگی با تصویرحجاری شده پرنده در کاکی  کشف شد

 کارشناس انجمن میراث فرهنگی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: قطعه لوح سنگی که تصویر یک پرنده روی آن حجاری شده در شهر کاکی از توابع این شهرستان کشف شد. هادی اخلاقی چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: روی این سنگ که به ابعاد 70 در60سانتی متراست یک پرنده به شکل عقاب حجاری شده است که به نظر می رسد تصویر برگرفته از یک باور یا افسانه باشد. وی اضافه کرد: این لوح سنگی در حین پی کنی و خاک برداری در عمق5/2متری زمین برای احداث منزل مسکونی در یک محله قدیمی شهر کاکی کشف شده است. اخلاقی اظهار داشت: با توجه به هنر بکار رفته در این سنگ به احتمال زیاد، این لوح متعلق به قبل از اسلام و دوره هخامنشیان باشد که اثبات آن نیازمند بررسی بیشتر و دقیقتر باستان شناسی است. وی از مسوولان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر و مسوولان شهرستان دشتی و بخش کاکی خواست با حصار کشی منطقه و سرعت عمل در کاوش آن برای جست و جوی بیشتر و کشف سایر آثار احتمالی، ضمن ندادن فرصت به قاچاقچیان و سودجویان آثار تاریخی، در رازگشایی از تاریخ پررمز و راز این بخش از شهرستان و کشورمان تلاش کنند. 10 روز پیش نیز یک قطعه سنگ به شکل سرستون در حین عملیات کشاورزی در روستای بنیاد از توابع شهرستان دشتی کشف شد. شهرستان دشتی که در قدیم ماندستان نامیده می شد در پیش از اسلام بویژه هخامنشیان و ساسانیان از مناطق آباد کشور محسوب می شده است که شاه راه ارتباطی نقاط ساحلی خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و همچنین جاده ابریشم ساحلی بوده است.

۸۶ تن بذرکنجد مادر در دشتی تولید شد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برای نخستین بار 86 تن بذر کنجد مادر در مزارع این شهرستان تولید شد .

فاریابی  در گفت وگو با ایرنا افزود: امسال 86 هکتار از مزارع این شهرستان درروستای لاور شرقی، دشت پلنگ و بخش شبنه برای تولید و تهیه بذر کنجد زیر کشت رفت. وی اضافه کرد: با توجه به مرغوبیت و کیفیت بالای کنجد تولیدی در شهرستان دشتی، این منطقه برای تولید بذر مادر کنجد در کشور تعیین شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت : همچنین امسال 472هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیر کشت کنجد رفته بود که بیش از 470 تن کنجد از این مزارع برداشت شد و در حال بوجاری و عرضه به بازار است. وی گفت: کنجد تولیدی شهرستان دشتی از نوع بدون پوست است که دراکثر استان های کشور بازار مصرف آن زیاد است.

  32هزار تن هندوانه و خربزه در دشتی  تولید شد

رییس اداره زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی دشتی گفت: امسال از سطح 800هکتار از مزارع کشاورزی دشتی که زیر کشت هندوانه و خربزه پاییزه رفته بود 32هزار تن محصول برداشت شده است

مهندس سید محمد هاشمی زاده  در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان محصول به استان های فارس، اصفهان، تهران، تبریز، ارومیه و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است. وی بیان کرد:امسال با کاشت بموقع و استفاده بهینه از نهاده های کشاورزی و توجه به توصیه های مروجین کشاورزی رکورد برداشت 45تن در هر هکتار ثبت شده که در استان بوشهر بالاترین میانگین برداشت تاکنون بوده است. هاشمی زاده با بیان اینکه شهرستان دشتی مقام اول برداشت و کاشت محصولات جالیزی در استان بوشهر را دار است، گفت: بیشترین سطح زیرکشت محصولات جالیزی در لاور شرقی و دشت پلنگ شهرستان دشتی قرار دارد.

مجموعه باغ کنار پیوندی دردشتی بهره برداری شد
مجموعه باغ مادری میوه کنارپیوندی در لاور شرقی شهرستان دشتی بوشهر روز دوشنبه بهره برداری شد.
مجری این طرح درآیین بهره برداری از این مجموعه گفت: هدف از اجرای این طرح شناسایی و نگهداری ارقام موجود میوه کنار پیوندی و مطالعه روی بهترین ارقام و تبدیل و فراوری این محصول است. مهندس غضنفر مودت افزود: این طرح از سال گذشته با حمایت وزارت جهاد کشاورزی برای نخستین بار در کشور در این شهرستان اجرا شد.
وی اضافه کرد: هم اینک پنج گونه کنار پیوندی شامل سیبی، خرمایی ، تایلندی، پیوندی کشیده و تایلندی خاردار در سطح یک هکتار از این مجموعه کشت شده که پس از برداشت میوه، بهترین گونه با توجه به موقعیت جغرافیایی، طبیعی، آب و هوایی و بازار یابی برای کاشت و توسعه این محصول در این شهرستان و دیگر نقاط استان بوشهر ارایه می شود.
مودت با بیان اینکه کشت کنار پیوندی از سال 77 در شهرستان دشتی آغاز شده گفت: هم اکنون 30هکتار باغ کنار پیوندی در این شهرستان وجود دارد که بطور میانگین بیش از چهار تن میوه در هر هکتار این باغ ها تولید می شود.
کنار نوعی درخت و میوه گرمسیری است که گونه بومی آن در مناطق جنوبی کشور بویژه استان بوشهر به وفور یافت می شود.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/۸/۱٠

 

 

 

پیش درآمد:
پیرو علنی شدن طرح مسیر راه آهن شیرازـ بوشهرـ عسلویه که در فاصله بیش از ١٠کیلومتری شهرهای خورموج و کاکی عبور می کند و با توجه به اهمیت راه ریلی در توسعه مناطق شهری شهرستان ،شنیده ها حاکی از پیگیری های مستمر توسط فرماندار جمشیدی داده بود بطوریکه کوتاه زمانی مهندس آسایش در واکنش به اعتراض و پیگیری ها در جریان بازدید از پروژه فوق ،اظهار نظر صریح و سریع داشتند که ضمن توجه شما به آن امیدواریم که پیگیری ها مسئولین امر تا حصول نتیجه مقبول مردمان دشتی ادامه داشته باشد...
مهندس آسایش:خواست مردم و مسوولان منطقه را در اجرای این پروژه لحاظ می کنیم
مدیر پروژه راه آهن شیراز- بوشهر - عسلویه : راه آهن شیراز- بوشهر - عسلویه گفت : سعی می کنیم با مهندسین مشاور طرح ضمن بررسی پیشنهادهای مردم و مسوولان، خواست آنها را در اجرای این طرح لحاظ کنیم . مهندس علی اکبر آسایش پنجشنبه در جریان بازدید از پروژه راه آهن شیراز- بوشهر و عسلویه افزود: مسیر مطالعه شده این راه آهن در شهرستان دشتی با انتقادهایی از سوی فرماندار و مسوولان و مردم این شهرستان مواجه شده است و این خواسته به حق مردم است که پروژه بزرگ راه آهن که مدت طولانی مورد استفاده مردم قرار می گیرد، منافع مردم را تامین کند .
وی اضافه کرد: ما سعی می کنیم با هماهنگی مهندسین مشاور طرح ضمن بررسی پیشنهادهای مسوولان محلی و مردم، برای پروژه راه آهن بوشهر - شیراز - عسلویه مسیری که دارای کمترین موانع و مشکلات طبیعی باشد و مردم دو شهر خورموج و کاکی را نیز بهره مند کند در نظر بگیریم و خواسته مردم را در مسیر اصلاح شده مورد نظر قرار دهیم.
آسایش گفت: قطعه اول این پروژه به طول 60 کیلومتر شامل 25 کیلومتر در شهرستان تنگستان و 35 کیلومتر در شهرستان دشتی استان بوشهر 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا پایان امسال این قطعه به اتمام برسد.
وی روند اجرای این طرح و پیشرفت فیزیکی قطعه اول آن را خوب و طبق برنامه توصیف کرد.
فرماندار دشتی نیز خواستار توجه به خواسته مردم برای اصلاح مسیر مطالعه شده با توجه به منابع طبیعی مانند رودخانه مناطق طبیعی و بهره مندی شهروندان خورموج و کاکی از این پروژه شد.
مطالعه راه آهن شیراز - بوشهر- عسلویه در ‎ 17قطعه انجام شده است که عملیات اجرایی قطعه اول بطول ‎ 60کیلومتر از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است و بزودی اکثر ‎ 17قطعه بطول ‎ 647کیلومتر برای اجرا به پیمان می‌رود.
این طرح با هشت هزارو‎ 500میلیارد ریال اعتبار با مشارکت وزارت نفت و راه و ترابری اجرا می‌شود.
باتوجه به‌اینکه خدمت رسانی وتوسعه مناطق از اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود، لحاظ کردن نظارت مسوولان محلی ازجمله فرمانداران و نمایندگان دولت در کل مسیر طرح ضروری عنوان شده است.
اتصال بندر بوشهر به شبکه راه‌آهن کشوری و ایجاد یک شبکه حمل و نقل، برقراری ارتباط میان استان‌های بوشهر، فارس با دیگر نقاط و دسترسی به ظرفیت‌های موجود در منطقه انرژی و نفت و گاز پارس جنوبی و شمالی از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٢ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/۸/٩

 

 

 

ساخت فیلم مستند گنبد نمکی 
 رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان دشتی گفت: ساخت فیلم مستند گنبد نمکی در شهر خورموج آغاز شده و در سه مرحله و به مدت شش ماه به طول خواهد انجامید.
حمید زارعی ظهر امروز در گفتگو با فارس افزود: فیلمبرداری مرحله اول به پایان رسیده و مراحل دوم و سوم نیز در نیمه دوم آذر و بهمن ماه سال جاری پایان خواهد یافت.
وی اظهار داشت: ساخت این مستند تاکنون 20 میلیون ریال هزینه داشته که با مساعدت فرماندار و مسئول اداره تربیت بدنی دشتی، بخشی از آن تامین اعتبار شده است.
رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در حین فیلمبرداری، هیئت کوهنوردی شهرستان دشتی موفق به کشف چند گنبد نمکی با عمق زیاد شدند، تصریح کرد: از اواخر هفته گذشته تا شامگاه دیروز نیز اکیپی مرکب از کوهنوردان شهرستان، دوستداران طبیعت، کارشناسان زمین‌شناسی و گردشگری، خبرنگاران رسانه‌های خبری و مستند‌سازان از گنبد‌های نمکی کشف شده در شهرستان دشتی دیدن کردند.
وی افزود: این اکیپ ضمن بازدید از طبیعت زیبا و خیره‌کننده منطقه از تعدادی از غارهای کشف شده در دل کنبد نمکی اقدام به تهیه عکس، فیلم و گزارش کردند.
معاون شهردار خورموج نیز در این ارتباط به خبرنگار فارس در بوشهر گفت: وظیفه ما مسئولان است که از این آثار ملی حفاظت کنیم.
کرامت‌الله طاهری افزود: با کشف این غارها، امید به توسعه گردشگری منطقه دو‌چندان خواهد شد.
معاون شهردار خورموج گفت: خوشبختانه در بهمن سال 86 گنبد نمکی شهرستان دشتی به عنوان نخستین اثر طبیعی ملی استان بوشهر به ثبت رسیده است.


بخش های بستری بیمارستان این شهرستان فعالیت خود را از سر گرفتند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: با تکمیل کادر تخصصی بیمارستان زینبیه خورموج بخش های بستری این بیمارستان پس از دو ماه تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفتند.
دکتر باقر محمودی پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با پیگیری های مسوولان شهرستان دشتی، نمایندگان مجلس ودانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر پزشکان بخش های داخلی، اطفال، جراحی عمومی، زنان و زایمان، سی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج تامین شد.
وی اظهار داشت: همچنین برای نخستین بار پزشکان متخصص رادیولوژی وعفونی در بیمارستان شروع به کار کرده اند که شاهد فعال شدن بخش رادیولوژی و سونوگرافی هستیم و بزودی بخش بیماری های عفونی نیز راه اندازی می شود .
محمودی بیان کرد: هم اکنون بیماران عفونی این شهرستان برای درمان باید به مرکز استان مراجعه کنند.
وی بیان کرد: مشکل خرابی دستگاه دیالیز بیمارستان زینبیه نیز برطرف شده و 35بیمار دیالیزی و کلیوی از خدمات این بخش استفاده می کنند.
محمودی، عمده مشکل این بیمارستان را نداشتن پزشک متخصص ارتوپدی و چشم پزشکی اعلام کرد و خواستار تامین این متخصصان شد.
بیمارستان زینبیه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی که از سال 78 راه اندازی شده خدمات درمان به 80 هزار نفر جمعیت شهرستان دشتی و بخش های مجاور این شهرستان می دهد.
از شیر و تغذیه رایگان در مدارس  شهرستان دشتی نیست
جمعی از دانش آموزان شهرستان دشتی بوشهر گفتند: به رغم تبلیغات انجام شده مبنی برآغاز توزیع شیر و دادن تغذیه رایگان در مدارس استان بوشهر، تاکنون هیچ شیری در مدارس این شهرستان توزیع نشده و تغذیه رایگان به ما نداده اند .
این دانش آموزان چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفتند: مسوولان ذیربط باید شرایط را برای توزیع شیر و دادن تغذیه رایگان در همه مدارس فراهم کنند.
لیلا درویشی زاده یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی گفت: بعد از گذشت 40روز از آغاز سال تحصیلی و اعلام خبر شروع طرح توزیع شیر در مدارس استان بوشهر، تاکنون این طرح در مدارس خورموج اجرا نشده است.
وی اضافه کرد: اگر بنااست طرحی برای رفاه دانش آموزان اجرا شود باید مسوولان زمینه اجرای آن را در همه نقاط فراهم کنند تا تنها عده خاصی ازدانش آموزان ازمزایای آن طرح بهره مند نشوند.
مسلم فقیه یکی از دانش آموزان مقطع راهنمایی شهر خورموج نیز گفت: با توجه به اهمیت تغذیه دانش آموزان، مسوولان باید مشکلات موجود بر سر راه اجرای این طرح را رفع کنند.
مدیر آموزش وپرورش شهرستان دشتی گفت: هنوزهیچ شیر یا کالاهای تغذیه رایگان در اختیار این مدیریت قرار نگرفته که بین دانش آموزان شهرستان دشتی توزیع شود.
خلیل رضایی افزود: به رغم پی گیری های مکرر برای تحقق خواسته بحق دانش آموزان این شهرستان، هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم .
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم طرح توزیع شیر و دادن تغذیه رایگان را در بین دانش آموزان که اکثرا از قشر محروم و ضعیف جامعه هستند، اجرا کنیم.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٧/۸/٦

 

 

 

فرزند فرهیخته دشتی ،معاون آموزشی دانشگاه صنعت نفت

با خبر شدیم با انتصاب دکتر راشد به ریاست دانشگاه، تحولات ساختاری این دانشگاه، با تغییرات در سطوح گوناگون مدیریتی آغاز شد.و در راس آن تغییر معاون آموزشی دانشگاه صنعت نفت بود که به یکی از فرزندان دشتی واگذار شد.
بر اساس حکمی که روز گذشته صادر شد، دکتر عباس هلالی زاده به جای دکتر محمدرضا شیشه ساز به عنوان معاونت آموزشی دانشگاه صنعت نفت اهواز منصوب شدند.
دکتر هلالی زاده علاوه بر معاونت آموزشی که دیروز رسما منصوب شدند مدیر گروه مهندسی حفاری و مدیر گروه مهندسی استخراج دانشگاه صنعت نفت را عهده دار هستند. وبلاگ دشتی ها طی تماسی که با وی به منظور تبریک گویی با ایشان داشتند دکتر هلالی زاده بیان کردند که با توجه به مسئولیت سنگین معاونت آموزشی بزودی مدیر گروهی مهندسی حفاری و مهندسی مخازن را به شخصی ذیصلاح واگذار خواهم کرد.
بد نیست بدانید دکتر هلالی زاده دارای دکترا مهندسی نفت از دانشگاه Surrey انگلستان و اهل بخش کاکی شهرستان دشتی  هستند.
وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب دکتر هلالی زاده را در این پست به همه دشتی ها خاصه خانواده بزرگوار ایشان تبریک و تهنیت عرض کرده و از خدای منان آرزوی سربلندی همه فرزندان دشتی را خواستار است.

زارعی فرماندار دشتستان!؟
چندی است که شنیده ها حاکی از آن است که بزودی غلامحسین زارعی مدیر کل تعاون استان به عنوان فرماندار دشتستان منصوب خواهد شد.هرچند در ابتدا با تکذیب غیر رسمی ایشان قضیه منتفی به نظر می رسید ولی مجددا از اول هفته بحث برگزاری جلسه تودیع معارفه ایشان در روز سه شنبه جاری دهان به دهان گشت اما باز زمانی از این خبر نگذشته بود که به دلیلی که سفر کشتکار فرماندار دشتستان به کره جنوبی به دلیل ریاست هیات تکواندو استان بود خبر از تعویق جلسه مذکور به زمانی دیگر البته در اولین تاریخ ممکن حکایت می کند. با این تفاسیر بحث انتصاب ایشان جدی است هرچند تا زمان اخبار رسمی قدری باید تامل کرد تا دید چه اتفاقی رقم خواهد خورد.
بد نیست بدانید غلامحسین زارعی دانش آموخته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز و اهل کاکی است وی  در مدت مدیریت تعاون استان تا کنون کارنامه درخشانی داشته است.

کشف قطعه ای سنگی به شکل سرستون بناهای باستانی در آبادی بنیاد

 کارشناس انجمن میراث فرهنگی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: سنگی به شکل سرستون بجامانده از بناهای باستانی ایران در یکی از روستای این شهرستان کشف شد.هادی اخلاقی یکشنبه درگفت وگو باخبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این سنگ به قطر یک متر و دایره ای شکل است که 38 خط حجاری شده روی آن دیده می شود.
وی اضافه کرد:این سنگ که هنگام شخم زدن جالیز گوجه فرنگی توسط یک کشاورز پیدا شده است اختمال می رود مربوط به دوره ساسانی باشد.
اخلاقی گفت:هم اکنون این سنگ در دهیاری روستای بنیاد بخش کاکی نگهداری می شود تا کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر با بررسی بیشتر این سنگ، جزئیات مربوط به آن را مشخص کنند.
وی گفت: محلی که این سنگ در آنجا پیدا شده در زبان ساکنان محلی آن به قلعه کهنه معروف است.و به عقیده مطلعین این مکان سابق بر این سکونگاه اهالی کاکی بوده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٢۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٧/۸/۳

 

 

 

دعوت روزه مریم به اردوی تیم ملی فوتبال
با خبر شدیم نوجوان همشهری امیر روزه مریم به عنوان تنها نماینده استان به اردوی تیم ملی فوتبال زیر 13 سال دعوت شده است.که بسی جای افتخار است و امید بتواند با درخشش ،از اعضای ثابت تیم ملی چه در این رده و چه رده های سنی آتی تیم های ملی فوتبال باشد. بد نیست بدانیم تیم فوتبال زیر ۱۳ سال از هفتم آبان ماه در کمپ تیم‌های ملی اردوی خود را آغاز می‌کند و این اردوی این تیم به مدت سه روز خواهد بود

 

مجموعه شعر "ماه مچاله بر پیشانی برکه " شاکری مطلق و

بعد از مدتها پی گیری برای اخذ مجوز انتشار مجموعه شعری ابراهیم شاکری مطلق شاعر دشتیاتی به همراه دو تن از دوستانش سرانجام  مجموعه شعر "ماه مچاله بر پیشانی برکه " منتشر شد.مجموعه شعر مذکور کاری مشترک از سه شاعر از سه اقلیم و استان کشور است، یکی اهل دشتی ، عباس قبادی اهل نورآباد لرستان و مرتضی بصراوی اهل اصفهان  که توسط انتشارات گفتمان اندیشه معاصر منتشر شده است.

 

درخشش بانوان دشتی در مسابقات شطرنج قهرمانی استان

طی برگزاری مسابقات برترین های شطرنج بانوان فرهنگی استان بوشهر بانوان دشتی موفق شدند با اقتدار مقام های اول تا سوم را از آن خود کنند.در این مسابقات لیلا بحرانی ، اقدس حاجیانی و فریبا ارشدی هرسه از شهرستان دشتی به ترتیب عنوان های اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین، فرزانه دهقانی از تنگستان و صفیه بازیاری از بوشهر به ترتیب مقام های چهارم و پنجم را از آن خود کردند.
این مسابقات با حضور 14 بانوی شطرنج باز به روش سویسی و در پنج دور گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش روز چهارشنبه در سالن آزادگان بوشهر برگزار شد.
 

لینک های روزانه:

نقدی بر عملکرد شورای اسلامی شهر خورموج

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٢۳ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]