دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/۱/۳٠

 

قرارداد اجرای چهار فاز پالایشگاهی پارس شمالی در دشتی منعقد شد

 

معاون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر پارس شمالی گفت: قرارداد ساخت چهار فاز پالایشگاهی پارس شمالی در شهرستان دشتی منعقد شد.

مصطفی سالاری دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی افزود: پارس شمالی در زمینی به وسعت 10هزار هکتار در سه شهرستان دشتی، دیر و تنگستان اجرا می شود که سه هزار و 400هکتار آن در محدوده ساحل شهرستان دشتی قرار دارد.
وی اضافه کرد: صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی پارس شمالی بطول 90کیلومتر از روستای دمیگز در شهرستان دیر شروع می شود و تا روستای هدکان در تنگستان ادامه خواهد یافت.
سالاری بیان کرد: کار مطالعات پارس شمالی و تملک اراضی آن به پایان رسیده است.
وی گفت : همچنین قرارداد ساخت یک طرح بزرگ گاز طبیعی مایع (LNG ) در شهرستان دشتی با یک شرکت چینی منعقد شد که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
سالاری گفت: تعداد نیروی شاغل در عملیات اجرایی منطقه پارس شمالی 60هزار نفر است که باعث اشتغالزایی بخش عمده ای از نیروی کار استان بوشهر و رفع مشکل بیکاری این منطقه می شود.
معاون سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر پارس شمالی افزود: برای دسترسی به پارس شمالی عملیات اجرایی آزاد راه بوشهر - دیر به زودی آغاز می شود و چند فاز آن نیز به مناقصه گذاشته شده است و آزاد راه دولت آباد به زیارت و دو راه ارتباطی از ساحل به شهرستان دشتی نیز در دست مطالعه است.
وی ادامه داد : کار مطالعات دهکده نفت شامل بخش های مسکونی، فرهنگی، ورزشی در شهرستان دشتی آغاز شده است و مطالعات راه آهن بوشهر به پارس شمالی نیز در حال انجام است که این راه آهن تا بندر امام ادامه خواهد یافت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۳٠

 

موفقیت دو جوان دشتیاتی در عرصه فرهنگی و هنری

 

 سومین اثر سجاد واعظی " قلم اینجا رسید و ..." روانه ی بازار کتاب می شود

به گزارش خبرگزار آتی بان، سومین اثر "سجاد واعظی" نویسنده دشتیاتی ساکن دشتستان با نام «قلم اینجا رسید و  ...» روانه ی بازار کتاب می شود .

"سجاد واعظی" نویسنده دین پ‍ژوه و حافظ کل قرآن کریم  به زودی سومین اثر خود را روانه ی بازار کتاب خواهد کرد. این کتاب که " قلم اینجا رسید و ..." نام دارد، قرار است از سوی انتشارات آذینه گل مهر تهران در تیراژ 2000 نسخه منتشر شود.

" قلم اینجا رسید و ..." در برگیرنده ی مقالات و یادداشت های مطبوعاتی "سجاد واعظی"، نویسنده ی دشتستانی است که طی چند سال اخیر در نشریات سراسری از جمله همشهری و مطبوعات محلی استان بوشهر از جمله اتحاد جنوب، بیرمی، نصیر بوشهر، نسیم جنوب و ... انتشار یافته اند. محتوای اکثر مطالب کتاب، در حوزه ی قرآن پ‍ژوهی، عرفان، ادیان جهان، حافظ قرار دارد. علاوه بر این، چند گفت و گو نیز از نویسنده ی این کتاب، پیوست کتاب " قلم اینجا رسید و ..." است.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت جناب واعظی را تبریک عرض کرده و از خدای منان آرزومند افتخار آفرینی روز افزون ایشان است

 

آشنایی با نویسنده:

سجاد واعظی متولد سال 1360 خورشیدی از فعالین قرآنی استان بوشهر و کشور است. وی علاوه بر تحصیلات عالی حوزوی، دارنده ی مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث و کارشناسی ارشد ادیان و عرفان با گرایش ادیان غیرابراهیمی است. واعظی سه سال پیاپی برگزیده جشنواره دین در مطبوعات محلی استان بوشهر بوده و همچنین رتبه نخست بخش مقالات دینی از هفته نامه بیرمی در نخستین جشنواره مطبوعات محلی استان را به خود اختصاص داده است. به تازه گی نیز تارنگار شخصی اش از برگزیده های جشنواره ی وبلاگ نویسی استان بوشهر شناخته شده است.

 در زمینه ی موفقیت های قرآنی سجاد واعظی، می توان به کسب رتبه ممتاز مسابقات بین المللی کشور عربستان در سال 1384 و چندین کسب رتبه اول تا سوم در مسابقات قرآنی کشوری اشاره داشت. قرآن پژوهی و دین پژوهی دو زمینه ی اصلی مطالعات تخصصی ایشان است.

علاقمندان برای آشنایی بیشتر با شخصیت و اندیشه های سجاد واعظی می توانند از تارنگار شخصی وی به نشانی http://hafezmalamati.blogfa.com و http://sajadvaezi.blogfa.com دیدن نمایند.

 واعظی پیشتر، انتشار دو  کتاب "خرما، درخت زندگی" و "حدیث آرزومندی" را در کارنامه ی نویسنده گی خود به ثبت رسانده است.

 

 

فیلم ساز خورموجی در نهمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه خلیج فارس

باخبر شدیم فیلم کوتاه داستانی"دو مرد و یک شهر" به نویسندگی و کارگردانی فیلم ساز جوان خورموجی عبدالرضا بی گناه موفق به راهیابی به نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان خلیج فارس شده است.فیلم  کوتاه شش دقیقه ای بی گناه امروز بعد از ظهر در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر به نمایش در خواهد آمد.در ضمن پوستر فیلم ایشان نیز در بخش پوستر پذیرفته شده است.

وبلاگ دشتی ها ضمن تبریک به جناب بی گناه آرزومند است بتواند مقام های ارزنده را نیز برای شهرستان و استان کسب نماید.

بد نیست بدانید جشنواره فوق از 30 فروردین تا دوم اردیبهشت به میزبانی بوشهر و با عنوان خلیج فارس برگزار می‌شود.
نهمین دوره این جشنواره در چهار بخش فیلم کوتاه، عکس، فیلمنامه و پوستر با هدف فراهم آوردن بستر مناسب برای تبادل اندیشه‌ها از طریق گردآوری و عرضه هدفمند آثار، کشف توانمندی‌ها و تشویق سینماگران عرصه فیلم کوتاه به ابتکار و نوآفرینی برگزار می‌شود.
هنرمندان 11 استان کشور شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، مرکزی، هرمزگان، یزد و بوشهر در این جشنواره حضور دارند.
 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۳٠

 

بنی آدم اعضای یکدیگرند

 

صبح امروز یکی از دوستان خبر به دنیا آمدن فرزند مرحوم آل یوسف را آورد.شاید اولین تولدی بوده که شنیده ام و ناراحت شده ام وحتما همه دوستان و آشنایان آل یوسف هم از این خبر متاثر شده اند.اما آن چه بیشتر مرا غمگین کرد مشکلات معیشتی این خانواده بوده که برای به دنیا آمدن این بچه کشیده اند و همسر آن مرحوم برای استمداد مجبور شده به هر دری بزند و باور کردم که  حمید فراموش شده.اما آن چه مرا وادار به نوشتن این موضوع کرد هم دردی با خانواده حمید نیست چون نه گریه کردن مشکلات خانواده او را حل می کند نه ابراز هم دردی برایشان نان وآب می شود.دوستان هنرمند ،شاعر و ادب دوستی که حمید را می شناختید و برایش گریستید اینک وقت آن است که حمید را بخندانید.خانواده حمید و بویژه همسرش در شدت فقر به سر می برند و از روز هجرت حمید لحظه ای خوش نبوده اند و اکنون با  به دنیا آمدن فرزندش مشکلاتشان چندین برابر شده است و اکنون آنچه روح حمید را شاد می کند کمک به همسر وفرزندانش است .بیایید با هم  ،کمک حالی برای خانواده آل یوسف باشیم و اگر اعتقاد به عاطفه بشری داریم که داریم عاطفه را با خانواده حمید تقسیم کنیم ونگذاریم سایه وحشت بی پدری خانواده حمید را آزار دهد.هر یک از دوستان که مایلند کمکی کنند می توانند وجوه خود را به : 

 

شماره حساب 1460238328 نزد بانک ملت بنام سرکار خانم رقیه نوایی لقب (همسرشادروان حمید آل یوسف)واریز نمایند.

منبع:وبلاگ پرنیان /حمید زارعی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/۱/٢۱

 

 

 

همایش نقش مردم دشتی در سه قیام جنوب ایران برگزار می شود
فرماندار دشتی گفت: همایش نقش مردم این شهرستان در سه قیام جنوب ایران علیه استعمار انگلیس در هشتم اردیبهشت ماه امسال در شهر خورموج مرکز این شهرستان برگزار می شود.
رضا جمشیدی چهارشنبه در نشست هماهنگی این همایش افزود: طوری برنامه ریزی شده تا این همایش همزمان با برگزاری همایش ملی رییسعلی دلواری و نقش بانوان و جوانان در مبارزه با استعمار که در دو شهر بوشهر و دلوار برگزار می شود، برگزار گردد.
وی با اشاره به سابقه تاریخی مردم دشتی در مبارزات جنوب ایران اظهار داشت: مبارزانی مانند خالوحسین دشتی و علمای بزرگ دشتی نقش مهمی در این مبارزات داشته اند.
جمشیدی یادآور شد: فراخوان مقاله برای این همایش از اسفند ماه پارسال آغاز و تا 25فروردین ماه علاقه مندان می توانند مقالات خود را به محل دبیرخانه همایش در فرمانداری دشتی ارسال کنند.
وی محورهای این همایش را شامل نقش مردم و روحانیت در جهاد علیه استعمار، تاثیر حضور استعمارگران برتحولات دشتی، تاثیرمجاهدان در رهبری قیام سرداران و مجاهدان، بررسی علل و عوامل قیام مردم منطقه و آسیب شناسی قیامهای مردمی علیه استعمار عنوان کرد.
رییس سازمان ملی جوانان استان بوشهر نیز گفت: 70درصد روحانیون و طلاب استان بوشهر از شهرستان دشتی هستند که این نشان دهنده ظرفیت های معنوی این منطقه است.
حجت الاسلام عباس ابراهیمی افزود: تکریم از عالمان و روحانیون این خطه بویژه پاسداشت مجاهدان و عالمان و مردم منطقه در مبارزه با استعمار امری ضروری است که این همایش در راستای معرفی نقش مردم دشتی در مبارزه با استعمار و تکریم و تجلیل از علما و سرداران این مبارزه برگزار خواهد شد.
هندوانه و طالبی دشتی  برای ارسال به چنداستان کشور برداشت شد
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برداشت محصول هندوانه و طالبی کشت بهاره در سطح 315هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شد که افزون بر استان بوشهر به پنج استان دیگر ارسال می شود.
امرالله فاریابی پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به میانگین برداشت 30تن در هر هکتار پیش بینی می شود امسال 9هزارو 450تن محصول هندوانه و طالبی برداشت و در بازار مصرف در استان بوشهر،فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد ، تهران و آذربایجان شرقی عرضه شود.
وی گفت : هندوانه در شهرستان دشتی در دو فصل بهار و پاییز کشت می شود که کشت پاییز گذشته در سطح 900هکتار انجام شده بود.
فاریابی با بیان اینکه بخش عمده ای از محصولات جالیزی استان بوشهر به خصوص هندوانه و طالبی در شهرستان دشتی کشت می شود، گفت: برداشت هندوانه و طالبی در این شهرستان تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت.

تودیع و معارفه در شهرستان
در مراسمی که روز چهارشنبه با حضور شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر،  جمشیدی فرماندار شهرستان دشتی، حجه الاسلام مصلح امام جمعه شهر خورموج، برخی از مدیران شهرستان در فرمانداری شهرستان برگزار گردید.از خدمات حسین باغداری رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی و صدرا... اسماعیلی سرپرست این اداره تقدیر و تشکر شد و  موسی بهنام به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی معرفی شد. 
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۱۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۱٦

 

 

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان: خاتمی باید به صحنه انتخابات برگردد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما معتقدیم که خاتمی باید به صحنه انتخابات برگردد. از این رو در جلسه‌ای که با ایشان داریم او را تشویق به بازگشت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سید محمد مهدی پورفاطمی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: گزینه نخست و آخر ما خاتمی است و شخصاً اعتقادی به دیگر کاندیداهای اصلاح‌طلب ندارم.
نماینده مردم دشتی و تنگستان گفت: ما معتقدیم که باید آقای خاتمی به صحنه انتخابات برگردد و در جلسه‌ای که 17 فروردین در تهران اصلاح‌طلبان با او دارند وی را تشویق می‌کنیم که دوباره وارد صحنه انتخابات شوند.
وی با اشاره به موضوع پذیرش 50 درصد نیروهای بومی در پارس جنوبی گفت: من بارها به وزیر نفت بابت این موضوع تذکر داده‌ام و اگرچه خروج شرکت‌های خارجی و تحریم، تأثیر بسزایی در کاهش نیروهای بومی داشته ولی متاسفانه اخیراً حتی در اطلاعیه‌ها و فراخوان‌های استخدامی وزارت نفت اسمی از استان بوشهر برده نمی‌شود.
پورفاطمی ادامه داد: بارها به وزیر نفت تذکر داده‌ایم اما نتیجه‌ای کسب نکرده‌ایم و این مهم می‌طلبد تا مردم استان یکپارچه به این موضوع معترض شده و ساکت نمانند.
وی با انتقاد از وزیر نفت به عنوان وزیر معین بوشهر گفت: انتخاب ایشان از طرف مسئولان استان اشتباه بوده و بنده اعتراضم را نسبت به این موضوع اعلام کرده‌ام‌.
پور‌فاطمی در ارتباط با راه‌اندازی پارس شمالی و گمرک لاور ساحلی نیز افزود: در کمیسیون اقتصادی دولت پارس شمالی به عنوان منطقه ویژه مصوب شده و در کمیسیون اقتصادی مجلس هم باید مورد بحث قرار گیرد که با مصوب شدن آن در مجلس به ‌عنوان منطقه ویژه راه‌اندازی می‌شود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مورد گمرگ لاور ساحلی نیز آنچه وظیفه ما بوده انجام داده‌ایم و آن را زنده کرده‌ایم و اکنون وظیفه مسئولان است که اعتبار لازم را بگذارند.

جاده‌های دشتی تصادف منجر به فوت نداشتند

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی گفت: در ایام نوروز امسال هیچ‌گونه تصادف منجر به فوتی در شهرستان دشتی رخ نداده است

علمدار باقری در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در ایام تعطیلات 50 اکیپ سواره، پیاده و نامحسوس به‌ طور شبانه‌روزی برای رفاه حال مسافران و شهروندان در حال آماده باش بودند.
وی افزود: از 22 اسفند قرار‌گاه نوروزی در خورموج با حضور نمایندگان پلیس برای ر‌سیدگی به موضوعات مختلف در سه نقطه شهرستان مستقر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی گفت: برگزاری رزمایش امداد و نجات با ارگان‌های امدادی و دیگر ارگان‌ها برای هماهنگی لازم در راستای مقابله با وقایع و اتفاقات و همکاری با ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان برای استقرار متمرکز مهمانان نوروزی برای تأمین امنیت و خدمات‌رسانی مطلوب و درخور توجه و راه‌اندازی گشت‌های انتظامی از اقدامات پلیس در ایام نوروز بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتی اضافه کرد: توزیع بروشور و تراکت با محتوی هشدارهای پلیس خاص ایام نوروز و نصب بنر در ابعاد بزرگ با موضوع اطلاع‌رسانی در نقاط مختلف شهر و حضور پلیس در مدارس و مساجد و دیگر اماکن عمومی از جمله اقدامات نیروی انتظامی بود.
باقری تصریح کرد: یک کیلو مواد‌مخدر در نوروز امسال از دو قاچاقچی در یک خودرو درخورموج کشف شد و این دو متهم تحویل مقامات قضایی شهرستان دشتی شده‌اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۱۱

 

بارش تگرگ به اندازه تخم مرغ در دشتی!

 

فرماندار دشتی گفت: بارش دانه های تگرگ به اندازه تخم مرغ و بارندگی همراه با وزش باد باعث خسارت به محصولات کشاورزی، طغیان رودخانه مند و قطع راه ارتباطی روستا ها در بخش های شنبه و طسوج و کاکی این شهرستان شد.

رضا جمشیدی امروزدر گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی های امروز و دوشنبه شب منجر به طغیان رودخانه مندMond و ریزش کوه و مسدود شدن راه روستاهای کردلان و بن بید با یکهزار نفر جمعیت از توابع بخش شنبه و طسوج شده است.
وی اضافه کرد: همچنین بارش تگرگ نیز باعث بروز خساراتی به مزارع کشاورزی در روستاهای باغان، کردلان، شنبه، کاردنه، کشتو و بخش کاکی و باغ های مرکبات و لیمو در این مناطق شده است.
فرماندار دشتی اظهارداشت: هم اینک کارشناسان در حال بررسی برای تعیین میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی و راه های منطقه هستند.
جمشیدی با بیان اینکه میزان بارندگی طی دو روز گذشته تاکنون در بخش شنبه و طسوج 93میلی متر اعلام شده گفت: اکیپ های راهداری برای بازگشایی راههای روستایی در این بخش فعال شده اند.
وی گفت: از طرفی کشاورزان منطقه از این بارندگی ها که باعث تقویت منابع آبهای زیرزمینی می شود خوشحال هستند.
جمشیدی اظهار داشت: بخش شنبه و طسوج دارای 10هزار نفر جمعیت است که شغل مردم این منطقه بیشتر کشاورزی و دامداری است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۸

 

پیشنهاد نوروزی دشتی ها

 

نمی دانم کیستی و به چه واسطه این سطور را می خوانی اهل دشتی و یا نه؟اما بی مقدمه ،بهانه این نوشتن شاید ایامی است که بخشی از آن را سپری کرده ایم آری تعطیلات نوروز.
سال را پشت سر می گذاریم تا شروع سال دگر رسیم و در آن روزگار را به شیوه دیگر گذرانیم. سعی مان این بوده و هست که خوب آغاز کنیم به همین دلیل دگرگونیم این روزها می رویم ،می مانیم ،می بینیم و...دوست داریم منتج به این شود که تفاوتش رابه همراه داشته باشیم همه روزهای باقی سال.
از این رو پیشنهاد های دشتیاتی دشتی های دشتی را می خوانیم شاید فرجی شود برای بهتر گذراندن متفاوت روزهای حال تا ممکن شود حول حالنا.
ولایت ها:وطن ،مهم نیست اهل کجای دشتی باشیم مهم این است که اهل اینجاییم شهر و روستایش بماند. حتی اگر در آن زاده نشده باشیم.به همین دلیل اولین پیشنهاد /به نوعی ویژه دشتی هاست/ رفتن به ولایت آبا و اجدادی است حتی اگر خالی از سکنه باشد حتی اگر خویش و آشنایی نداشته باشیم. باید رفت بر خاکش قدم گذاشت ،در کوچه هایش قدم زد و هوایش را تنفس کنیم و بیاندیشیم متفاوتر از همیشه! با مردمانش حرف زنیم ،آنان را بشنویم ،ازجنس آنان شویم و...نتیجه بی تردید عالی است و تجربه اش ستودنی.
کرانه های رودخانه مند:بکر ،تجربه قدم زدن در کنار رودخانه ی باوفا ،کهنسال ،ساده و دائمی که سهم بزرگی در زندگانی دشتی ها دارد تجربه خوبی خواهد بود جایش فرق نمی کند ار باغان تا کبگان مکان هایی است برای متفاوت گذراندن این ایام. می شود رفت تا رسید به کرانه هایش و شب را با چراغ حضورمان روشن کنیم و صدایی که مانند خود رود ماند است ،بشنویم و صبحگاهان را با منظری متفاوت چشم به جهان گشاییم در حالیکه مند را در کنارمان می بینیم و ما می دانیم که هنوز هستیم....
کوه نمک دشتی:زیبا به معنای واقعی ،اگر می خواهی جایی روی که علاوه بر یک تجربه متفاوت دیداری به عظمت معبود پی ببری هیچ جایی بهتر از کوه نمک دشتی در این حوالی یافت نخواهی کرد.جلوه گاه زیبایی ،نقطه ی که بعد از مدت ها می توان تعجب کرد!! و متعجب شد از این رنگ آمیزی خارق العاده از این همه هماهنگی بدون شرح.از کوه نمک دشتی چه می شود گفت که هرچه گویی و نویسی اندک.باید رفت باید دید. این تجربه را ازدست ندهید اهل هرکجا هستید.
نوار ساحلی دشتی:رویایی ، اگر طالب سواحل بکر هستید ،اگر می خواهید در آرامش کامل صدای عظمت دریا را شنوی و اگر می خواهید بدون سنگ  ،بتن ،آهن و دریک سخن بی واسطه خلیج پارس را به تماشا بنشینی و لمسش کنی ،پیشنهاد دشتی ها ،25کیلومتر مرز آبی دشتی با خلیج پارس نیلگون است.می شود در کنار دیدار از غرور برانگیخته ایرانیان باقدری فاصله زندگانی مردمان ساحلی را دید مردمانی مهمان نواز ،خونگرم که تنها خدا را می پرستند. پس با این سفر پیشنهادی می شود چند مقصدی شد.
پشت کوه دشتی:بهشت جنوبی ،می شود اقلیم زیستگاهت را تغییر دهی  و چند درجه دماسنجت را کاهش دهی ،می شود از زمینهای سنگلاخی دشت به باغ های سبز کوهستانی رسید ،می شود ارتفاعت را از سطح دریا بالاتر ببری می شود...تنها با سفر به پشت کوه دشتی .جایی که هوایش متفاوت و با این واسطه روزگارش هم قدری متفاوت است جایی که بی فصل بهار همیشه بهار است ،پرندگان مهاجرند اما در جغرافیای خویش ، ازهمین روست که صدایشان همراست با درختان ،درختانی که گرچه اکثرشان میوه هایشان ترشند اما زیست شما را شیرین می کنند ،سایه هایشان را بی توقع و درخواستی به شما ارزانی می کنند./حتی اگر به واسطه سال کم بارش رفته بر آنان سرحال نباشند/

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٠۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۸

 

تلفن های ضروری شهرستان دشتی

 

فرمانداری شهرستان دشتی:۶٢٢٢۵۵٨/۶٢٢٢۶۶٣

بخشداری کاکی:۶۶٢٢۶۴٨/۶٢٢٢۴۴٣

بیمارستان زینبیه خورموج:۶٢٢۵۴٣٠/۶٢٢۵۴٧٠

جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی:۶٢٢٣۵٠٠

آموزش و پرورش شهرستان دشتی:۶٢٢٢٣٣٧/۶٢٢٣٠١۵

آموزش و پرورش کاکی:۶۶٢٢٢۴٨

تعمیرگاه مجازسایپا:۶٢٢٢٢٣٠/۶٢٢٩٠٩٨

تعمیرگاه ایران خودرو:۶٢٢٨٩٩١/۶٢٢٨٩٩٢

رستوران ابوالفضل:۶٢٢٣٩٣٣

رستوران فجر:۶٢٢٨١٨٧

شرکت مسافربری مهین مهران ،تعاونی :۶٢٢٢۶۵۶

*پیش شماره دشتی0772

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۸

 

آغاز برداشت میوه "کنار پیوندی" در دشتی

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت میوه"کنار پیوندی" در سطح 155هکتار از باغهای استان آغاز شد.

"کنار"، میوه ای گرمسیری می باشد که بومی آن در بوشهر شبیه کلاله با دانه بزرگ و گوشت کم است اما نوع پیوندی آن به شکل خارک(خرمای نارس) و دانه آن ریز و گوشت آن زیاد است.
"نوذر منفرد" روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:پیش بینی می شود که امسال500تن محصول کنار پیوندی از باغهای استان برداشت شود.
وی اضافه کرد: در راستای توسعه این محصول در استان بوشهر هشت هزار اصله نهال کنار پیوندی به ارزش 128میلیون ریال در استان بوشهر توزیع شد.
منفرد اظهار داشت: برداشت محصول کنار پیوندی تا اواخر فروردین ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه بالاترین میزان برداشت این محصول مربوط به شهرستان دشتی است، یادآور شد: این محصول بصورت تازه خوری، ترشی، مربا و مارمالاد در سبد غذایی استانهای جنوبی و استانهای تهران، فارس و اصفهان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از تنه درخت کنار در صنایع چوب ، شاخه های آن برای هیزم و تهیه زغال ، برگ های آن در تغذیه و تعلیف دام و تولید شامپو و از شهد گلهای کنار نیز برای پرورش زنبور عسل استفاده می شود.
هر کیلوگرم کنار پیوندی در بازار استان بوشهر به قیمت 20 هزار ریال به فروش می رسد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٤٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/۱/۳

 

مسافت خورموج با....

 

سراسر ایران

 

مسافت

 

مسافت

 

miles

 

km

 

miles

 

km

 

665

 

1072

 

کرمان

 

649

 

1047

 

اراک

 

676

 

1090

 

کرمانشاه

 

1090

 

1758

 

اردبیل

 

917

 

1551

 

گرگان

 

1045

 

1685

 

ارومیه

 

1234

 

1991

 

مشهد

 

469

 

756

 

اصفهان

 

758

 

1223

 

همدان

 

360

 

581

 

اهواز

 

171

 

275

 

یاسوج

 

680

 

1096

 

ایلام

 

443

 

715

 

یزد

 

1359

 

2250

 

بجنورد

 

401

 

646

 

آبادان

 

526

 

848

 

بندر عباس

 

1043

 

1682

 

آستارا

 

1159

 

1870

 

بیرجند

 

1230

 

1983

 

ایرانشهر

 

1034

 

1668

 

تبریز

 

856

 

1381

 

بابل

 

725

 

1170

 

تهران

 

869

 

1401

 

بابلسر

 

602

 

971

 

خرم آباد

 

1202

 

1939

 

بازرگان

 

926

 

1493

 

رشت

 

353

 

570

 

بندر امام خمینی

 

1000

 

1613

 

زاهدان

 

1014

 

1636

 

پیرانشهر

 

930

 

1500

 

زنجان

 

1112

 

1793

 

جلفا

 

881

 

1420

 

ساری

 

851

 

1372

 

چالوس

 

867

 

1398

 

سمنان

 

412

 

664

 

خرمشهر

 

760

 

1226

 

سنندج

 

721

 

1163

 

خسروی

 

535

 

863

 

شهرکرد

 

1355

 

2185

 

سرخس

 

171

 

275

 

شیراز

 

598

 

965

 

کاشان

 

812

 

1311

 

قزوین

 

959

 

1547

 

مهاباد

 

651

 

1050

 

قم

 

 

 

استان بوشهر

 

مسافت

 

مسافت

 

miles

 

km

 

miles

 

km

 

85

 

137

 

خارک

 

45

 

73

 

بوشهر

 

67

 

106

 

سعد آباد

 

107

 

167

 

گناوه

 

37

 

60

 

چغادک

 

51

 

82

 

برازجان

 

50

 

81

 

دلوار

 

75

 

121

 

کنگان

 

30

 

48

 

کاکی

 

75

 

121

 

دیر

 

32

 

52

 

بردخون

 

115

 

186

 

جم

 

97

 

156

 

بندر طاهری

 

22

 

36

 

اهرم

 

122

 

197

 

عسلویه

 

145

 

234

 

دیلم

 

40

 

65

 

کردوان

 

102

 

165

 

بندر ریگ

 

24

 

38

 

سنا

 

126

 

204

 

امام حسن

 

10

 

16

 

چاوشی

 

85

 

137

 

تنگ ارم

 

14

 

22

 

درازی

 

63

 

102

 

آبپخش

 

40

 

65

 

شنبه

 

112

 

181

 

دهکنه

 

27

 

43

 

بادوله

 

65

 

105

 

دالکی

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]