دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/٤/٢۸

 

 

 

مرکز حرفه آموزی معلولان شهرستان دشتی افتتاح شد

به مناسبت هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی پیش از ظهر امروز مرکز توانبخشی و حرفه‌آموزی معلولان خورموج افتتاح و آغاز به کار کرد.

رئیس  بهزیستی شهرستان دشتی‌ در این افتتاحیه اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این مرکز، آموزش‌ حرفه‌های معرق‌کاری، صنایع دستی و گلیم‌بافی به معلولان بالای 14 سال است.
عباس بحرانی افزود: ظرفیت فعلی این مرکز 50 نفر است و در حال حاضر 35 کارآموز معلول دارد.
وی خاطرنشان کرد: هزینه این مرکز برای هر معلول 600 هزار ریال یارانه بلاعوض از طرف بهزیستی است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی یادآور شد: برای تجهیز و بهره‌برداری آن نیز 100 میلیون ریال هزینه شده است.
بحرانی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 610 معلول جسمی حرکتی، ذهنی، نابینا، کم‌بینا، ناشنوا و سالمند زیر پوشش بهزیستی شهرستان دشتی هستند.
وی گفت: دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با هدف ارتقای کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی افراد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های خود را طراحی، اجرا و ارزشیابی کرده است.
رئیس بهزیستی شهرستان دشتی خاطر نشان کرد: برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی همگام با نهضت سواد آموزی، جهاد کشاورزی و مجتمع بهزیستی از جمله برنامه‌های دفتر پیشگیری از معلولیت‌های جسمی و ذهنی سازمان بهزیستی استان بوشهر است.
بحرانی ادامه داد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سطح سلامت روانی جامعه، توانمندسازی مردم در شناخت عوامل تاثیرگذار بر سلامت فردی و اجتماعی، توسعه الگوی زندگی سالم، افزایش آگاهی‌های عمومی و فعالیت‌های رسانه‌ای و کاهش بروز و شیوع معلولیت‌ها و آسیب‌ها از جمله اهداف معاونت امور پیشگیری سازمان بهزیستی است.

بد نیست بدانیم:مرکز حرفه آموزی فوق با عنوان "جهش" که در خیابان دادگاه خورموج واقع است اولین و تنها مرکز حرفه آموزی معلولان جنوب استان بوشهر و سومین مرکز استان در زمینه حرفه آموزی و مهارت های فنی به شمار می رود.

3 مدرسه فوتبال در دشتی راه‌اندازی شده است

ابوالفضل گرجی‌پور در جلسه بررسی امور ورزشی در شهرستان دشتی اظهار داشت: سه مدرسه فوتبال در روستای چارک و خورموج راه‌اندازی شده و برای ارتقای علمی ورزشکاران کلاس فیزیولوژی نیز برگزار می‌شود.
وی افزود: تعدادی از مربیان و ورزشکاران برای گذراندن کلاس‌های مربی‌گری در رشته‌های پرورش‌اندام، پینگ‌پنگ و بسکتبال به تهران اعزام شده‌اند.
رئیس اداره تربیت‌بدنی شهرستان دشتی گفت: همچنین تیم طناب‌کشی، بدمینتون و دو میدانی بانوان نیز برای مسابقات به مرکز استان اعزام شده‌اند.
گرجی‌پور ادامه داد: رشته‌های ورزشی ژیمناستیک، ورزش‌های رزمی، سافت‌بال، شنا و کوهنوردی در تابستان فعالیت مستمری دارند.
وی با اشاره به راه‌اندازی سالن ورزشی در روستای سنا گفت: از محل اعتبارات شهرستان یک سالن ورزشی در روستای سنا احداث می‌شود.
رئیس اداره تربیت‌بدنی شهرستان دشتی تصریح کرد: تا اواسط مرادماه سالن ورزش‌های رزمی نیز آماده بهره‌برداری می‌شود و در هفته دولت سالن‌های ورزشی کاکی، بادوله و عربی نیز افتتاح می‌شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۱٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٢۳

 

نمایشگاه عکس استاد محمد رضا بی گناه در گالری گلستان

 

" دورنمای شب "

نمایشگاهی از عکس های محمد رضا بی گناه و بهزاد آدینه در گالری گلستان

 

افتتاحیه روز جمعه ۲۶ تیر از ساعت ۴ تا ۸

نمایشگاه تا روز پنجشنبه ۱ مرداد برقرار است.

پنجشنبه ۴ تا ۶ بعد از ظهر

شنبه تا چهارشنبه ۴ تا ۸ بعداز ظهر

آدرس:

تهران. دروس. خیابان شهید کماسایی. پلاک ۳۴

گالری گلستان. تلفن:  ۲۲۵۴۱۵۸۹ 

همه دعوتیم

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٢۳

 

بازدید جمعی از هنرمندان دشتی از جزیره حفاظت شده نخیلو

 

رئیس پاسگاه محیط زیست بردخون در بازدید از جزیره نخیلو اظهار داشت: این جزیره هر سال از 15 خرداد تا 15 شهریور میزبان پرند‌گان مهاجر است که در آنجا اقامت و تخم‌گذاری می‌کنند.
وحید پورسالم افزود: پرندگانی از قبیل اگرت، پرستوهای دریایی، فلامینگو، سلیم خرچنگ‌خوار به این منطقه مهاجرت می‌کنند.
وی تصریح کرد: همچنین چکاوک، ماهی‌خورک، زنبور‌خوار، ذراج از دیگر پرندگانی هستند که به این جزیره مهاجرت می‌کنند.
رئیس پاسگاه محیط زیست بردخون یادآور شد: لاک‌پشت نوک‌عقابی از نادرترین لاک‌پشت‌هایی است که دراین جزیره تخم‌گذاری می‌کند که سبب تکثیر این نوع لاکپشت در این جزیره می‌شود.
پورسالم با اشاره به موقعیت منطقه حفاظت شده مند خاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده مند بیش از 40 هزار هکتار مساحت دارد و زیستگاه آهو، خرگوش، روباه، گراز، شغال، کفتار، گرگ، جوجه‌تیغی و گربه وحشی است.
رئیس پاسگاه محیط زیست بردخون اضافه کرد: بیش از 80 نوع گیاهان آبی و دریایی دراین منطقه وجود دارد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٢٢

 

اخبار عمرانی دشتی

 

افتتاح 3 پروژه راهسازی شهرستان دشتی در هفته دولت

شهریار روزی‌طلب در بازدید از روند اجرایی کار پروژه‌ها اظهار داشت: کار احداث و تکمیل سه پروژه راه روستایی شامل احداث راه روستایی درازی که مرکز دهستان است به طول 12 کیلومتر به عنوان یک راه آسفالته با بیش از 80 درصد پیشرفت در دست اجرا است و تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: همچنین پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی کلل‌دشتی به طول 5/6 کیلومتر و راه روستایی چارک به طول 16 کیلومتر در دست اجرا است.
رئیس راه و ترابری شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: این دو پروژه نیز در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.
روزی‌طلب ادامه داد: تا‌کنون 9 میلیارد ریال برای اجرای این سه پروژه راهسازی هزینه شده و برای تکمیل آنها امسال نیز 4 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این سه پروژه راهسازی، تعداد 3 هزار و 500 نفر از جمعیت ساکن در این روستاها از راه مناسب آسفالته بهره‌مند می‌شوند.
رضا جمشیدی فرماندار دشتی نیز در این بازدید گفت: یکی از اولویت‌های عمرانی این شهرستان تکمیل و بهسازی راه روستایی است و امسال نیز اعتبارات خوبی برای تکمیل و احداث چند پروژه راه روستایی در شهرستان دشتی اختصاص یافته است.

پروژه‌های عمرانی دشتی با بیش از 11 میلیارد ریال در دست اجرا است
علی زارعی در جلسه ستاد بازسازی حوادث غیرمترقبه در محل فرمانداری شهرستان دشتی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل توسعه و بازسازی شبکه آبرسانی روستایی، نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای خورموج و کاکی، احداث ایستگاه پمپاژ آب در کاکی است.
وی افزود: همچنین حفر چاه‌ و تجهیز آب روستاهای کاردنه، احداث دبستان پنج کلاسه گنخک شیخی کاکی که بر اثر زلزله سال گذشته تخریب شد، بازسازی و احیای قنوات و ترمیم و بازسازی خیابان و معابر شهر کاکی که بر اثر سیل سال گذشته دچار خسارت شد از دیگر پروژه‌ها بوده است.
جانشین مدیرکل اداره بازسازی حوادث غیرمترقبه استان بوشهر نیز در این نشست گفت: در سال گذشته بیش از 320 میلیارد ریال اعتبار صرف 91 پروژه عمرانی در زمینه پیشگیری از حوادث و بازسازی خسارت‌های ناشی از سیل، خشکسالی و زلزله در استان بوشهر شده است که پیشرفت فیزیکی بین 80 تا 100 درصد داشته است.
کاظم مرادی ادامه داد: امسال با توجه به بارش 43 درصد نسبت به میانگین سالانه، استان بوشهر در رتبه آخرین استان کشور از لحاظ میزان بارش است.
وی افزود: به دلیل خشکسالی استان‌های همجوار مانند فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد با مشکل شدید کم آبی، تأمین آب شرب و کشاورزی مواجه هستیم.
جانشین مدیرکل اداره بازسازی حوادث غیرمترقبه استان بوشهر گفت: پیگیری‌های فراوانی با معاونت راهبردی، رئیس‌جمهوری و وزارت کشور صورت گرفته تا اعتبارات لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران خشکسالی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی از محل اعتبارات استان براساس اولویت تأمن آب شرب شهری، روستایی و عشایری‌، مبارزه با آفات زراعی و دامی و تأمین آب کشاورزی و آبخیزداری است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٢٢

 

واکنش امامان جمعه شهرستان دشتی نسبت به وزارت نفت

 

امام جمعه خورموج:نیروهای بومی باید در مناطق‌‌ نفت‌خیز بوشهر مدیریت کنند
امام جمعه خورموج گفت: ‌در مناطقی که صنعت نفت برای رونق اقتصادی وجود دارد نیروهای بومی که شایستگی مدیریت دارند و نیز سابقه و تخصص را دارا هستند استفاده شود.
عبدالحسین مصلح امروز در گفتگو با فارس با بیان اینکه به نظر می‌رسد نویسندگان مقاله با ادبیات نظام و انقلاب آشنایی ندارند و هیچ اطلاعی از اختیارات و مسئولیت امام جمعه و به ویژه نماینده ولی‌فقیه ندارند، اظهار داشت: نظرات این اشخاص همان نظارات سکودارهایی است که معتقدند دین مسئله عبادی و شخصی است و این در حالی است که دین ابعاد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد.
وی افزود: نماز جمعه، نمازی عبادی ـ سیاسی است و خطیب جمعه آخرین مسائل اجتماعی و منطقه‌ای را در خطبه دوم مطرح می‌کند و آنان با بیان این مطلب که امام جمعه باید به مسائل عبادی خویش بپردازد و کاری به مسائل اقتصادی نداشته باشد و این امر توهین به علمای دین و جامعه مسلمانان و نقض آشکار مبانی اسلامی است.
امام جمعه خورموج ادامه داد: آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و به عنوان امام جمعه بوشهر باید به درخواست‌های مردم توجه کند و اگر مسائلی در جلسه‌های خصوصی و عمومی مطرح شد و ترتیب اثر داده نشد باید از طریق تریبون نماز جمعه بیان شود و ما مسائل مطرح شده از سایت نفت نیوز علیه امام جمعه بوشهر و نماینده ولی‌فقیه را محکوم می‌کنیم.
مصلح با اشاره به عزل و نصب‌ها در پارس جنوبی گفت: از شعارهای زیربنایی انقلاب اسلامی و تأکید امام (ره) و رهبری، عدالت محوری است و اقتضا می‌کند در مناطقی که صنعت نفت برای رونق اقتصادی وجود دارد نیروهای بومی که شایستگی مدیریت دارند و نیز سابقه و تخصص را دارا هستند استفاده شود.
وی یادآور شد: از دولت نهم و اینک دهم نیز انتظار داریم در راستای عدالت محوری از به کارگیری مدیران بومی با توجه به تعامل آنها با مسئولان و مردم استان و شناخت بیشترشان از شرایط اجتماعی استان بهره‌گیری بیشتری شود.

انتقاد شدید امام جمعه کاکی از مسئولان وزارت نفت
امام جمعه  کاکی گفت: در به کارگیری نیروهای بومی در پارس جنوبی از مسئولان وزارت نفت به شدت انتقاد دارم.
حجت‌الاسلام عبدالحسن هاشمی‌نژاد امروز در گفتگو با  فارس اظهار داشت: به مسئولان وزارت نفت تذکر می‌دهم که باید در تمام سطوح شرکت‌های نفتی در استان بوشهر به ویژه در بخش مدیران از نیروهای متعهد، متخصص و ولایتمدار استان استفاده کنند.
وی افزود: دولت خدمتگزار و شخص رئیس‌جمهور و تلاشگران دولت در دومین سفر استانی به بوشهر مصوب کردند که باید 50 درصد از نیروهای شرکت‌های تابع وزارت نفت از نیروهای بومی بکار گرفته شوند که این امر تاکنون محقق نشده است.
امام جمعه شهرستان کاکی ادامه داد: ما از شخص ریاست جمهور انتظار داریم که دستور دهند که این امر محقق شود.
وی به سخنان مسئولان وزارت نفت در زمینه اینکه این تأسیسات ملی و فرامنطقه‌ای است، اشاره کرد و گفت: اگر این تأسیسات فرامنطقه‌ای است، چرا باید خسارت‌ها و زیان‌های آن متوجه مردم استان بوشهر و مردم مجاور این تأسیسات شود.
امام جمعه شهرستان کاکی خاطرنشان کرد: از مسئولان وزارت نفت خواستار رفع سریع‌تر مشکلات استان بوشهر هستیم و به مسئولان جدید عسلویه اعلام می‌کنیم در صورت برخورد با نیروهای بومی استان بی‌تفاوت نمی‌مانیم و و در صورت لزوم با آنها برخود قانونی می‌کنیم.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۳٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٤/۱٧

 

نقش خالو حسین دشتی در مبارزات مردم جنوب

 

خالو حسین و نهضت مشروطه جنوب
با شروع جنگ جهانی اول و حمله ی انگلیسی ها  و مزدورانشان به خاک بوشهر ، چند قهرمان دلاور که به مثابه اراده مردم بوشهر بودند ظهور نمودند و با رشادتها و مبارزات خود جلوی ترکتازیهای آنها را گرفته و آزادی و استقلال کشور را تأمین نمودند.
رئیس علی دلواری ، میرزا محمد خان غضنفرالسلطنه برازجانی ، زایر خضرخان اهرمی ، شیخ حسین خان چاهکوتاهی ، رئیس عبدالحسین رزمی دشتی ، زایر محمدصالح دشتی ، رئیس خورشید بن ابول دشتی، خالو حسین بردخونی دشتی و غیره از نمونه های بارز این دلاوران هستند.
در میان این قهرمانان سرفراز ، وقتی به تاریخ مبارزات مردم جنوب نگاه می کنیم می بینیم  متأسفانه قهرمانان دلاور دشتی یا به کلی فراموش شده اند و یا اندک اشاره ای به آنها شده است در حالی که نقش مردم و قهرمانان این خطه بسیار با اهمیت و سرنوشت ساز بوده است.
در این مقاله نگارنده بنا دارد به طور خلاصه اشاره ای به نقش سردار آزاده دشتی یعنی خالو حسین بردخونی در تاریخ مبارزات مردم بوشهر داشته باشد.و ان شاءالله در مقالات دیگر به نقش سایر قهرمانان و دلاورمردان دشتی اشاره خواهم نمود.

خالو حسین از آزادی تا وفات
خالو بعد از آزادی از زندان مدتی با زائر خضر خان اهرمی که با انگلیسی ها در پیکار بود همکاری کرد.در جنگ بین پلیس جنوب و صولت الدوله قشقایی ، خالو حسین با رایزنی های فراوان حدود 200 نفر جنگجوی دشتی برای کمک به خان قشقایی فرستاد . زمانی که زایر عبداله خان دشتی ، حکمران دشتی شد وی جزء مخالفان گردید و به همراه عده ای از خوانین دشتی به خورموج حمله آورد.به دنبال این حمله زایر عبداله خان معزول و به لنگه رفت و حاکم انجا شد.
در فاصله سالهای 1307 الی 1309 که جریان خلع سلاح عمومی پیش آمد خالو حسین به صف مخالفان پیوست و در جنگ شدیدی که در کوه خاک دشتی مشرقی محمد آباد خورموج رخ داد شرکت کرد.بعد از خلع سلاح عمومی مدتی به وسیله ی اسفندیاری زندانی شد.چند ماهی بعد از آزادی باز به جرم همکاری با عناصر کودتاگر و توطئه علیه امنیت کشور بازداشت و بعد از تحمل 18 ماه زندانی در سال 1318 ه.ش از زندان آزاد شد.
بعد از آزادی مابقی عمر را در بردخون سپری نمود تا اینکه در سال 1335 ه ش به دنبال یک بیماری چند ماهه در سن 80 سالگی فوت و جنازه اش را بعد از امانت ، به نجف حمل و در مجاورت بارگاه حضرت علی (ع) مدفون شد.

به قلم :غلامحسین هادی نژاد

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ

 


۱۳۸۸/٤/۱٥

 

 

 

بیش از 500 نفر در شهرستان دشتی معتکف شده‌اند
رئیس اداره تبلیغات شهرستان دشتی گفت: امسال در هفت مسجد و سه شهر و دو روستای دشتی مراسم اعتکاف برگزار و بیش از 500 نفر در سطح شهرستان دشتی معتکف شده‌اند.
حجت‌الاسلام سید‌حسین سادات در گفتگو با  فارس اظهار داشت: مجموعاً 520 نفر در مراسم اعتکاف شرکت کرده‌اند و این مراسم در مساجد شهدای خورموج، کاکی، شنبه و روستاهای بادوله و عربی در حال انجام است.
وی افزود: دو روحانی از قم دعوت کرده‌ایم و طی این سه روز برنامه‌های متعدد فرهنگی به اجرا در می‌آید.
رئیس اداره تبلیغات  دشتی ادامه داد: بیان احکام عملی، بحث مهدویت، مسابقه معنوی، تفسیر قرآن و پرسش و پاسخ بخشی از برنامه‌های فرهنگی در ایام اعتکاف است.
وی با اشاره به مشکلات اجرای مراسم اعتکاف در دشتی تصریح کرد: در این شهر از آنجا که خیرین زیادی وجود ندارند بالاجبار مجبور شدیم از هر معتکف 10 هزار تومان بگیریم، ضمن اینکه همکاری اداره‌ها نیز محدود بوده، هرچند افراد یا اداره‌هایی نیز همکاری داشته‌اند.
رئیس اداره تبلیغات شهرستان دشتی با توجه به فعالیت‌های تابستانه این اداره‌ها گفت: در تابستان هشت هسته فرهنگی تشکیل شده و هزینه هر هسته 200 هزار تومان است که در اختیار مربی یا مسئول هسته قرار می‌گیرد و چهار بوستان معرفت نیز برای کودکان تشکیل شده و هزینه آن 100 هزار تومان است.
استخدام 200 کاردان و کارشناس در شهرداری‌های استان بوشهر
مدیر کل امور شهری استانداری بوشهر از استخدام 200 نفر نیروی کاردانی، کارشناسی و بالاتر از طریق آزمون استخدامی در شهرداری‌های استان خبر داد.
هوشنگ رستم‌پور امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: این استخدام از طریق آزمون عمومی و تخصصی، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی و برای 47 عنوان رشته شغلی است.
وی با بیان اینکه مجوز استخدامی این افراد از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی، ریاست‌جمهوری و سازمان شهرداری‌ها اخذ شده است، افزود: تا پایان سال 84 بیش از 93 درصد نیروهای موجود شهرداری‌های استان دارای مدرک تحصیلی دیپلم و کمتر بوده‌اند به طوری که در مجموع 129 نفر نیروی کارشناسی در شهرداری‌های استان شاغل بوده یعنی حدود چهار نفر در هر شهرداری، در حالی که در سال جاری به 305 نفر افزایش یافته است.
مدیر‌کل دفتر امور شهری استانداری بوشهر ادامه داد: نیروهای دارای مدرک تحصیلی کاردانی از 71 نفر در سال 84 به 190 نفر در سال جاری افزایش یافته که دارای رشدی معادل 167 درصد بوده است.
رستم‌پور گفت: در مجموع سهم نیروهای دیپلم و کمتر از 93 درصد در سال 84 به 3/78 درصد کاهش یافته در حالی که متوسط این میزان در سطح کشور 5/87 درصد است.
وی ادامه داد: با توجه به آزمون استخدامی شهرداری‌های بوشهر در تابستان امسال و جذب 200 نفر نیروی کاردانی، کارشناسی و بالاتر، سهم نیروهای یاد شده از 4/21 درصد به 40 درصد افزایش می‌یابد.
مدیر‌کل امور شهری استانداری بوشهر افزود: بر اساس سیاست‌های کلان و برنامه تدوین شده پنج‌ساله (89-85 ) ارتقا بدنه کارشناسی شهرداری‌های استان از اهداف برنامه‌ریزی شده بود که با پیگیری انجام شده تحقق می‌یابد.
رستم‌پور گفت: مراحل نام‌نویسی و برگزاری آزمون و ارزیابی نتایج و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان دو برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش و آموزش کشور انجام و پیش‌بینی می‌شود نام نویسی از متقاضیان جذب در شهرداری‌ها در پایان تیر ماه سال 88 آغاز شود.
وی افزود: در سال 84 هشت شهرداری استان فاقد ساختار سازمانی و 21 شهرداری استان نیز دارای ساختار قدیمی و نامناسب بوده‌اند که حداکثر پست کارشناسی آنها پنج درصد بوده است.
رستم‌پور ادامه داد: اصلاح ساختار سازمانی شهرداری‌ها از سال 85 و براساس 9 الگوی ساختار سازمانی پیشنهادی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت آغاز شد و استان بوشهر توانست در کوتاه‌ترین زمان ساختار، تمامی شهرداری را بهنگام‌سازی کند.
مدیر‌کل امور شهری استانداری بوشهر تصریح کرد: در حالی که متوسط کشوری افراد دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم 7/68 درصد است در استان بوشهر این میزان 8/53 درصد است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٩

 

امام جمعه بوشهر:شهیدان شهریاری و حیدری سرمشق رشادت هستند

 

امام جمعه بوشهر گفت: شهیدان شهریاری و حیدری سرمشق رشادت هستند که با نثار جان خود درس زندگی را به ما آموختند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح دیروز در گلزار شهدای روستای بحیری ضمن گرامیداشت حادثه هفتم تیر اظهار داشت: یادواره شهدا دارای دو بعد تحلیلی و تعلیمی است که در بعد تحلیلی تکریم، تعزیم و زنده‌نگه داشتن یاد شهدا بوده و در بعد تعلیمی که از همه مهم‌تر است مسیر راه و رسم آنان را می‌آموزیم.
وی افزود: شهیدان شهریاری و حیدری چهار شاخصه مهم داشتند اول اینکه اسلامیت و ولایت، دوم اینکه مجاهدت و سلامت نفسانی، سوم اینکه تحصیلات عالیه و مدیریت اجتماعی و چهارم اینکه شهادت‌طلبی و روح آخرت‌بینی در آنان همیشه هویدا بوده است.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: این دو شهید با تمام قوا در راه اسلام مجاهدت می‌کردند و در دنیا توقف نکردند و افق دیدشان از دنیا گذر کرده بود.
صفایی‌بوشهری با توجه به تفکر اسلامی این دو شهید اضافه کرد: آنان اسلامی فکر می‌کردند اما اسلامی که بعد حکومتی دارد نه اسلامی که به دور از حکومت و سیاست است آنان خواهان اسلام علوی بودند و حکومت اسلامی را با اندیشه ولایت فقیه می‌دیدند.
وی اضافه کرد: پیروزی اسلام و مسلمانان در تاریخ منوط به ولایتمداری مردم بوده و هنگامی که مردم با علی (ع) بودند اسلام توسعه علمی و اقتصادی پیدا کرد و هرگاه مردم از خط ولایت خارج شدند اسلام شکست خورد.
امام جمعه بوشهر گفت: شهرستان دشتی در اقلیم جغرافیایی بوشهر خورشید تابان طلوع علم و قلبی پر از مهر و مکتب آل محمد (ص) است دشتی در تاریخ اسلام و تمام جغرافیای فرهنگی و سیاسی جهان اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد.
صفایی‌بوشهری گفت: علمایی که در این خطه ظهور کرده‌اند تألیفات آنها فخر اسلام بوده و مجاهدت و رشادت‌های مردم دشتی زبانزد عام و خاص بوده و این شهرستان مایه افتخار بوشهر و ایران و مهم‌ترین شاخصه این مردم ولایتمداری است.
فرماندار شهرستان دشتی نیز در این آیین ضمن گرامیداشت یاد شهدا گفت: فرهنگ شهادت در بین نسل سوم و چهارم انقلاب، باید ترویج شود.
رضا جمشیدی ادامه داد: ما باید راه شهیدان را ادامه دهیم و این را به همه بگوییم با نثار جان این پاک‌دلان است که ما امروز در آزادی و آرامش به سر می‌بریم.
وی خاطرنشان کرد: شهیدان پرچم اقتدار و بالندگی هر ملت هستند و ما به این شهیدان افتخار می‌کنیم.
فرماندار دشتی با اشاره به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بیش از 90 درصد مردم دشتی در این دوره انتخابات شرکت کرده و مردم دشتی مردمی ولایتمدار که با حضور در صحنه‌های مختلف این را نشان داده‌اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٤/٧

 

روز رفتن شما....

 

قریب به ۸۶۶ روز از انقلاب  گذشته بود که یکی از تلخ ترین و شک آورترین اتفاقات پس از انقلاب اسلامی رخ داد اتفاقی که 73 تن از بهترین های زمانه انقلاب توسط کوردلانی جاهل به شهادت رسیدند. یکی از آن بهترین ها  نماینده محبوب و شهیر حوزه انتخابیه دشتی تنگستان دیر کنگان و جم بود که تنها اندک زمانی از دوران نمایندگی خود را گذرانده بود و این اندک زمان کافی بود تا به امروز محبوب دلها شود.در حالی که فقط 27 سال داشت.
نماینده ی فقید و مردمی  را در این حادثه ناگوار از دست دادیم نماینده ای که هنوز که هنوز است بعد از گذشت ۲٨سال از شهادت ایشان یاد می کنیم. بی شک شهید شهریاری محبوب ترین نماینده تاریخ دشتی تنگستان.. در هفت دوره مجلس شورای اسلامی است و گویای آن همین بس که همه نمایندگان ادوار مختلف را با شهید شهریاری مقایسه می کنیم و به نوعی شهید شهریاری میزان نمایندگان در حوزه انتخابیه دشتی تنگستان...است.در ادامه گاهشمار زندگی پربار ایشان را مرور می کنیم و ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی دانم:

سردار شهید سید میر بهزاد شهریاری نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی مردم رودباران(دشتی.تنگستان.کنگان.دیر) ،فرزند سید جلیل القدر و ادیب بزرگ خطه جنوب سیدمحمد طاهر(شفیق) شهریاری بعنوان و یکی از اعضا فعال حزب جمهوری اسلامی بودند.

گاهشمار زندگی شهید:

1333.1.5 :تولد.روستای بحیری.شهرستان دشتی

1338:فراگیری قرآن نزد مرحوم آخوند زائرغلام شکفته

1339:شروع دوران تحصیل.دبستان ادب خورموج

1348:دوره اول دبیرستان.دبیرستان ادب خورموج

1351-1348:دبیرستان بوشهر.از دانش آموزان ممتاز دبیرستان.کسب رتبه اول در جمع فارغ التحصیلان دبیرستانهای استان در سال ۱۳۵۱ 

1351:قبولی در رشته فقه ومبانی اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد.افتخار شاگردی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

۱۳۵۳:ازدواج

۱۳۵۷-۱۳۵۵:خدمت نظام وظیفیه

۱۳۵۷:استخدام آموزش وپرورش.دبیرستان ابوذر غفاری خورموج

۱۳۵۳:ازدواج

۱۳۵۷-۱۳۵۵:خدمت نظام وظیفیه

۱۳۵۷:استخدام آموزش وپرورش.دبیرستان ابوذر غفاری خورموج

۱۳۵۹.۲.۱۹:اولین نماینده مجلس شورای اسلامی رودباران(دشتی تنگستان دیر کنگان).عضویت در کمیسیون کشاورزی وعمران روستایی.تلاش فراوان در رفع مشکلات منطقه.آوردن شهید رجایی نخست وزیر وقت به خورموج در تاریخ ۱۳۶۰.۳.۱حدود یکماه پیش از شهادتش.در مدرسه علمیه در حضور شهید رجایی وجمعیت انبوه با سخنرانی پرشور خود مسائل مشکلات وگرفتاریهای مردم رابه عرض نخست وزیر رساند

۱۳۶۰.۴.۷:شهادت.درسن۲۷ سالگی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٢۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]