دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/٥/۳٠

 

لحظه دیدار نزدیک است...

 

اندک زمانی تا حضور در ماه مبارک رمضان باقی است، ماهی که می آید تا بار دیگر انقلاب معنوی و روحی را در جای جای زندگی مان حس کنیم. ماهی که در آن گویی انسانها به مثابه آهنربایی به هم نزدیک می شوند و آنهمه فاصله های اقتصادی ، فرهنگی  واجتماعی به فراموشی  سپرده می شود و...

 رمضان کریم در دشتی، ماهی سراسر نوستالژیک است. ماهی که دارای ابعاد گوناگونی در قلمرو زیستی دشتی ها است. ماهی که شما را می برد به مناجات سحر و ربنا افطار استاد...شما را یاد می آورد گرده، نشاسته، مشتک پیازی، رنگینک و... شما را یاد می آورد جمع فامیل در موقع افطار _ برروی سکنچه(دکونی) و شاید هم لوکه و تن تنی! _ ، سحری درست کردنهای آخر شب مامان (همان "دی" سابق)، صدای خروسها به وقت سحر، بیدار کردن همسایه ها با شیوه های خاص و... شما را یاد می آورد رفتن به مسجد، گوش دادن به مقابله، نوحه پا منبری، تلاوت قرآن با نوا و سبک منحصر به فرد دشتی، چای و قهوه با مزه خاص مسجد و شیطنت های معمول کودکی ،شب های بی مثال قدر و احیا و...

 آری نزدیک است و همه مان شاید در این ماه است که یاد می آوریم افرادی که در سال گذشته در کنارمان بودند و اکنون جای خالیشان سر سفره سحر و افطار به چشم می آید و یاد گفته همه دشتی ها در آستانه ماه صیام:

 " انشاالله ماه موارک ری همی مومن مسلمون هاکو "

 

لحظه دیدار نزدیک است; باز می لرزد دلم، دستم...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٥/۳٠

 

 

 

پورفاطمی:اعتبارات سفر دوم استانی به بوشهر پرداخت نشده است
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از مجموع اعتبارات یکهزار میلیاردتومانی که در دور دوم سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر تصویب شد، تاکنون کمتر از دو درصد آن به این استان پرداخت شده است. حجت الاسلام منحمد مهدی پورفاطمی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان بوشهر که در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی برگزار شد افزود: دور دوم سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر که در بهمن سال 86 انجام شد 100 مصوبه به ارزش اعتباری یکهزار میلیارد تومان داشت که وزارت نفت متعهد به پرداخت این اعتبارات شد.
وی از مسوولان ارشد استان بوشهر خواست این موضوع را بصورت جدی پیگیری کنند .
نماینده مردم دشتی و تنگستان اضافه کرد: همچنین برخی پروژه های مهم نظیر آزاد راه دلوار به دیر، طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی، برقی کردن چاههای کشاورزی و بکار گیری 50 درصد نیروهای کار در پروژه پارس جنوبی از بین نیروهای بومی استان بوشهر که از مصوبات سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات دولت بوده یا اجرایی نشده و از مصوبات حذف شده است.
پورفاطمی اظهارداشت: اولویت توسعه در استان بوشهر با مراکز علمی و دانشگاهی است و راه اندازی دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس که از مصوبات سفر های استانی بوده و استفاده از نیروهای بومی در پست های مدیریتی این استان را خواستار شد.
وی یادآورشد: برخلاف این مصوبات ما هر شاهد بکار گیری و ورود نیروهای غیربومی بیشتری در مدیریت استان بوشهر هستیم که این باعث نگرانی مردم و استفاده نکردن از ظرفیت های نیروی انسانیاین استان شده است.
نماینده دشتی و تنگستان همچنین از پرداخت نشدن وام توسط بانکها انتقاد کرد و افزود: به علت اجرای نادرست طرح پرداخت تسهیلات بنگاههای اقتصادی زود بازده بانکها از منابع اعتباری خالی شده اند و نمی توانند تسهیلات پرداخت کنند و ما شاهد مشکلات روز افرون کشاورزان و دامداران هستیم.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز در این نشست با گلایه از وزارت نفت به علت پرداخت نکردن اعتبار مصوبات سفرهای استانی به استان بوشهر گفت: در این ارتباط تاکنون 37 جلسه با مسوولان ذیربط در مرکز کشور داشته ایم که حاصل آنها دستور صریح رییس جمهوری در این زمینه بود و اخیرا مصوب شد مبلع 100 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت برای اجرایی کردن مصو.بات سفر در این استان تامین شود.
مسعود نصوری علت اجرانشدن آزاد راه دلوار به دیر و چند پروژه بزرگ دیگر در استان بوشهر را تامین نشدن اعتبار اعلام کرد و اظهارداشت: امسال اعتبارات عمرانی استان بوشهر نسبت به سال گذشته 60 میلیارد تومان کاهش یافته است که امید داریم با تصویب متمم بودجه این مشکل برطرف شود.
وی به در دست تدوین بودن سند چشم انداز استان بوشهر اشاره کرد و گفت: ظرفیت ها، فرصت ها و امکانات هر منطقه برای توسعه باید در این سند در نظر گرفته شود.
نصوری بر توسعه مراکز علمی و تربیت نیروی متخصص تاکید کردو یادآورشدک علیت اصلی عقب ماندگی استان بوشهر کمبود نیروی متخصص با توسعه مراکز علمی این مشکل را برطرف کنیم .
معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: مدت یکسال است با تشکیل کارگروههای مختلف درحال ارزیابی برای تدوین سند چشم انداز توسعه استان بوشهر هستیم که تاکنون در همه 9 شهرستان استان نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان را برگزار کرده ایم و این آخرین جلسه این شورا در شهرستانهای استان است.
رسول زارعی افزود: هدف از برگزاری این جلسات سیاست اجرایی کردن راهبردهای توسعه در بخش های فرهنگی و اجتماعی همه نقاط استان است که در این ارتباط نظر و دیدگاههای همه استادان ، مدیران، نخبگان، کارشناسان و همه افراد گرفته شده است.
وی اضافه کرد: براساس آخرین مطالعات معاونت راهبردی رییس جمهوری شهرستان دشتی
از لحاظ توسعه یافتگی پس بوشهر و دشتستان سومین شهرستان استان بوشهر است.
امام جمعه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر به بخش فرهنگی و مذهبی در سند چشم انداز استان بوشهر شد و گفت: همه طرحها باید زمینه ساز توسعه فرهنگ و اعتقادات مردم باشد و بدون توجه به این مسایل به توسعه پایدار نمی رسیم.
حجت الاسلام عبدالحسن مصلح، بیکاری یکی از مشکلات اساسی شهرستان دشتی ذکر کرد و افزود: شهرستان دشتی با میزان بیکاری 28/12 درصد دومین شهرستان استان بوشهر از لحاظ بالا بودن میزان بیکاری است.
فرماندار دشتی نیز گفت: این شهرستان از مناطق با ظرفیت بالا در زمینه توسعه و پیشرفت در بخش های علمی، کشاورزی، دامداری، شیلات و تجارت و بویژه معادن است.
رضا جمشیدی افزود: توجه به ظرفیت های سرمایه گذاری در این زمینه می تواند در توسعه پایدار شهرستان دشتی و استان بوشهر در زمینه نفت و گاز و صنایع مرتبط موثر باشد.
بهره برداری از23پروژه مخابراتی در دشتی بوشهر

رییس اداره مخابرات شهرستان دشتی گفت: امسال در هفته دولت 23پروژه مخابراتی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

جعفر قاسمپور پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل تلفن راه دور روستایی، ITCفناوری مخابراتی روستایی، نصب دکل ایستگاه رادیو و سوئیچ های مخابراتی، 23دستگاه تلفن همگانی کارتی و افزایش ظرفیت مراکز مخابراتی در سطح شهرستان دشتی است.
وی یادور شد: برای اجرای این پروژه ها هفت میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت مخابرات استان بوشهر هزینه شده است.
قاسمپور اضافه کرد: اکنون 100درصد روستاهای شهرستان دشتی دارای ارتباط تلفنی و 99درصد از مردم شهرها و روستاهای این شهرستان نیز از تلفن خانگی بهره مند هستند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٢٩

 

 

 

پورفاطمی: برخی دستگاه ها موظف به استخدام کارکنان قراردادی شدند
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، وزارت کشور و برخی دستگاه های اجرایی ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان خرید خدمت ( قراردادی ) خود به پیمانی شده اند.
حجت الاسلام سید محمد مهدی پورفاطمی سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی رییس جمهوری رای شمار 555 مورخ 19/8/87 هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر استخدام پیمانی آن دسته از کارکنانی که قبل از سال 87 بصورت خرید خدمت (قراردادی) مشغول بکار بوده اند را لازم الاجرا دانسته است.
وی اظهار داشت: براساس این رای وزارت کشور باید هرچه زودتر برای تبدیل وضعیت استخدام کارکنان تعزیرات آرد و نان و دیگر کارکنان خرید خدمت این وزارتخانه اقدام کند.
حجت الاسلام پورفاطمی بااشاره به پیگیری های مستمر در این خصوص در سال های گذشته اضافه کرد: یکهزار و 16 نفر از کارکنان آرد و نان از سال 67 تاکنون امر بازرسی و نظارت از خبازی های سراسر کشور را برعهده دارند.
وی یادآور شد: رای صادره دیوان عدالت اداری قطعی است و وزارت کشور باید استخدام پیمانی این کارکنان را به استانداری های سراسر کشور ابلاغ کند.
حجت الاسلام پورفاطمی اضافه کرد: چنانچه وزارت کشور نخواهد به رای دیوان عدالت اداری تمکین کند او را به مجلس فرا خواهیم .
 
450هکتار از اراضی دشتی  زیر کشت کنجد 
 مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: امسال در سطح 450هکتار از مزارع این شهرستان کنجد کشت شده است.
امرالله فاریابی سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیشترین منطقه کشت کنجد در دشت لاور شرقی واقع است.
وی با بیان اینکه میانگین تولید کنجد در هر هکتار از مزارع شهرستان دشتی یکهزار و 200کیلوگرم که پیش بینی می شود امسال 540 تن کنجد در شهرستان دشتی تولید شود. برداشت کنجد در شهرستان دشتی بوشهر از نیمه دوم آبان ماه آغاز می شود.
فاریابی گفت: کنجد شهرستان دشتی بدلیل مرغوبیت روانه بازار مصرف در استان بوشهر و استانهای همجوار از جمله فارس، اصفهان و خوزستان می شود.
در پست های آتی خواهید خواند:
+گفتگو با پیرمرد 120 ساله دشتیاتی
+بی شعار بی شانتا‍ژ بی ادعا/شرح و حالی از  حمید کللی فرد/
+سفری به اعماق دشتی
+مقاله ی از گویش دشتی به زبان انگلیسی
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢٢ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٢٦

 

دشتی خبر

 

مدیر جهاد کشاورزی :12 میلیارد ریال در بخش کشاورزی دشتی هزینه شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: در سال جاری 12میلیارد ریال برای اجرای 4 پروژه عمرانی کشاورزی در شهرستان دشتی هزینه شد.
امرالله فاریابی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد پروژه عمرانی در هفته دولت در بخش کارورزی شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: تکمیل قنات باغان دشتی، احداث کانال آبرسانی کشاورزی باغان، لایروبی و احیا قنات چاه‌گاه و احداث انبار تعاونی تولید دشتی در بخش کاکی چهار پروژه مذکور است که در هفته دولت درسال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه‌ها در مجموع 12 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات خشکسالی و ستاد حوادث غیرمترقبه استان تامین و هزینه شده است.
فاریابی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها آبیاری اراضی کشاورزی در روستای باغان به مساحت 800 هکتار امکان‌پذیر شده و 2 هزار نفر از کشاورزان از این اراضی استفاده می‌کنند.
وی در ارتباط با اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی در سال جاری گفت: توسعه فعالیت‌های کمیته اصل 44 قانون اساسی در راستای فرامین مقام معظم رهبری برای توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی، توسعه و راه‌اندازی شرکت‌های فنی‌مهندسی کشاورزی و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به کمک تسهیلات بانکی از دیگر اولویت‌های سال جاری است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی با تأکید بر خودکفایی در تولید بذر گندم استان تصریح کرد: کاهش مصرف سموم شیمیایی با به کارگیری مبارزه بیولوژیک، غیرشیمیایی و توسعه شبکه مراقبت و پیش‌آگاهی خصوصی و کشت گیاهان شورپسند در حاشیه رودخانه‌ها و اراضی شور استان را در دستور کار است.
فاریابی خاطرنشان کرد: از برنامه‌های مهم این سازمان انتقال یافته‌های تحقیقاتی و کاربرد نتایج علمی تحقیقات کاربردی درسطح مزارع و به ‌کارگیری این یافته‌ها توسط کشاورزان و بهره‌برداران در زمینه بهبود کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است.
وی افزود: کشت گیاهان شورپسند در حاشیه رودخانه‌ها و اراضی شور استان، خودکفایی در تولید بذری گندم استان، کاهش مصرف سموم شیمیایی با مبارزه بیولوژیک غیر‌شیمیایی، تولید نشای گوجه‌فرنگی خارج از فصل، تأمین تسهیلات بانکی برای راه‌اندازی مجتمع‌های تولیدی و اتمام مطالعات مکان‌یابی مجتمع‌های دامپروری در سطح استان و ادامه مطالعات فاز یک و دو از دیگر برنامه‌ها و اهداف جهاد کشاورزی استان بوشهر در سال جاری است.
فاریابی یادآور شد: با توجه به نام‌گذاری سال جاری به‌ نام سال «اصلاح الگوی مصرف»، اصلاح و تغییر الگوی آبیاری نخل‌ها از حالت استخری به تحت فشار طشتکی و ردیفی در دستور کار است.
افتتاح 9پروژه راه سازی در هفته دولت در دشتی 
مدیر اداره راه و ترابری شهرستان دشتی گفت: امسال در هفته دولت 9پروژه عمرانی راه سازی در این شهرستان افتتاح می شود
شهریار روزی طلب امروز در گفت وگو با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل راه آسفالته روستایی درازی به مسافت 12کیلومتر، راه روستایی کلل دشتی به مسافت 10کیلومتر و قطعه اول تعریض راه چارک به مسافت پنج کیلومتر است.
وی تعریض راه لاورشرقی و دانشگاه آزاد خورموج، بهسازی راه روستای زایرعباسی، پل بزرگ باغان، رمپ و لوپهای ورودی شهر خورموج و تابلو پیام متغیر در مسیرآزاد راه سیراف را از جمله دیگر پروژه های افتتاحی در هفته دولت در شهرستان دشتی ذکر کرد.
روزی طلب یادآور شد: همچنین در هفته دولت عملیات اجرایی قطعه دوم آزاد راه پارس شمالی که حدفاصل روستای دهداری تا گز دراز است نیز آغاز می شود.
وی اضافه کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر 45میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی سهم شهرستان دشتی تامین شده است و مدت اجرای این پروژه ها کمتر از یکسال گذشته است.
شهردار خورموج: طرح عمران شهری سالم‌ترین مناقصه شهرداری خورموج است
خبرگزاری فارس،شهردار خورموج گفت: مناقصه اخیر اجرای طرح عمران شهری این شهر سالم‌ترین مناقصه در طول تاریخ شهرداری بوده است.
کرامت‌الله طاهری اظهار داشت: شفاف‌ترین، سالم‌ترین و بهترین مناقصه در طول تاریخ شهرداری خورموج مناقصه اخیر بوده و جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای باقی نگذاشته است.
وی افزود: تمام اصول فنی مورد ارزیابی قرار گرفته و هیچ ایراد قانونی در این مناقصه وارد نیست.
شهردار خورموج تصریح کرد: برای اجرای مناقصه طرح عمران شهری خورموج دو مرحله در نشریات آگهی شد و پس از زمان مورد نظر مناقصه انجام گرفت.
طاهری گفت: 40 پیمانکار در این مناقصه ثبت‌نام کرده‌اند، اسناد مناقصه در اختیار آنان قرار گرفت که پس از طی زمان مشخص شده تعدادی از پیمانکاران فرم‌ها را پرکرده و تعدادی نیز انصراف دادند.
وی یادآور شد: مراسم مناقصه با حضور نماینده شورا و کارشناسان شهرداری برگزار شد و برندگان مناقصه فرم‌هایی که توسط هیئت دولت طراحی شده مشخص می‌شود و در واقع برندگان این مناقصه پیمانکارانی بودند که شرایط لازم را داشته و امتیاز لازم را نیز به‌دست آوردند.
شهردار خورموج ادامه داد: درخواست پایین‌ترین مبلغ شرط لازم برای احراز نبوده و برنده مناقصه باید امتیازهای بالایی را کسب کند.
طاهری گفت: نحوه اجرای مناقصه در اختیار دفتر فنی استانداری و فرمانداری و بازرسی استان قرار دادیم. وی اضافه کرد: حب و بغضی در کار نبوده و در حق هیچکدام از شرکت‌کنندگان تبعیضی صورت نگرفته و در واقع انتخاب پیمانکار شایسته بدون انجام اجحاف از طریق قانونی بوده است.
شهردار خورموج گفت: با انتخاب پیمانکاران جدید امیدواریم پیش از موعد مقرر پروژه‌های مربوط را انجام دهیم. طاهری اضافه کرد: مناقصه مذکور برای اجرای پنج پروژه شامل دیوار حفاظتی، آسفالت بلوار کشاورز، روکش آسفالت بلوار بسیج و زیرسازی آسفالت و معابر شهری خورموج است.
وی افزود: برای اجرای این 5 پروژه یک میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه می‌شود.
سه کشته و زخمی در تصادف موتور‌سیکلت در دشتی
عاقبت موتورسواری پیرمرد 71 ساله در شهرستان دشتی منجر به کشته و زخمی شدن سه نفر شد.
در پی اعلام وقوع یک فقره تصادف در حوالی یکی از روستاهای توابع شهرستان دشتی، ماموران کلانتری 11 آن شهرستان سریعا به محل اعزام شدند.
بر اساس این گزارش با حضور ماموران در صحنه مشخص شد دو نفر موتور‌سوار به نام‌های (ض) راکب و (ح) ترک‌نشین با یک دستگاه موتورسیکلت با راکبی پیرمرد 71 ساله به‌هویت (م) که به‌صورت خلاف جهت در حرکت بود منجر به زخمی شدن راکب و فوت ترک‌نشین و پیرمرد شد.
در همین ارتباط کارشناس تصادفات راهور از صحنه تصادف بازدید و علت حادثه را بی‌احتیاطی از سوی راکب موتور سیکلت دوم یعنی پیرمرد 71 ساله عنوان کرد.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٤٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٢٢

 

استاندار شفقت در دشتی

 

اختصاص 30میلیارد ریال برای تکمیل گمرک و موج شکن لاور ساحلی
استاندار شفقت  گفت: امسال برای تکمیل گمرک، اسکله و موج شکن بندر لاور ساحلی شهرستان دشتی این استان 30میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
ابوطالب شفقت در جریان بازدید از مراحل احداث گمرک و موج شکن بندر لاور ساحلی افزود: تاکنون 50میلیارد ریال برای احداث این پروژه ها هزینه شده است.
وی اظهار داشت: لاور ساحلی یکی از قدیمی ترین بندر های استان بوشهر است که سابقه گمرک آن به نیم قرن می رسد اما به علت نداشتن اسکله و موج شکن گمرک این بندر 30سال است که تعطیل شده بود.
وی اظهار داشت: در سالهای اخیر با خدماتی که در روستاهای کشور و از جمله استان بوشهر صورت گرفته بویژه در زمینه اشتغال میزان مهاجرت مردم از روستاها کاهش یافته است.
فرماندار دشتی نیز گفت: بهره برداری از گمرک و موج شکن لاور ساحلی در آینده نزدیک باعث توسعه و شکوفایی منطقه ساحلی شهرستان دشتی می شود و این امر در کاهش نرخ بیکاری و توسعه و سازندگی این شهرستان موثر خواهد بود.
رضا جمشیدی افزود: کار احداث گمرک لاور ساحلی از مصوبات سفر اول رییس جمهوری به استان بوشهر در بهمن ماه سال 84 بوده است.
تاکید استاندار شفقت  بر رفع مشکلات روستای باغان 
استاندار بوشهر در بازدید سرزده خود از روستای باغان شهرستان دشتی بر رفع مشکلات این روستا تاکید کرد
ابوطالب شفقت در بازدید از باغ های موجود در روستای باغان گفت: باید زمینه ساماندهی این باغ ها برای بهره‌وری و اشتغالزایی بیشتر در روستا فراهم شود.
وی با اشاره به نقش مهم کشاورزی در خودکفایی و اشتغال منطقه اظهار داشت: تشویق کشاورزان برای مکانیزه و به‌روز کردن تولید محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع فراوری مرتبط با خرما از طریق تشکل‌های تعاونی ضروری است.
شفقت در دیدار با اهالی این روستا در ارتباطی چهره به چهره مسایل و مشکلات آنان را بررسی کرد.
وی، در زمینه تامین اعتبار لازم برای ساخت یک واحد سوله برای بسته بندی و نگهداری محصول خرما و گوجه فرنگی منطقه از طریق تعاونی تولید قول مساعد داد.
همچنن مقرر شد، تسهیلاتی از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) برای اشتغال در روستا پرداخت شود.
استاندار بوشهر در ارتباط با ارایه آموزش‌های لازم روستاییان برای بهره‌برداری بهتر و بهینه‌تر دستور داد تیمی متشکل از کارشناسان و مهندسان کشاورزی و فنی‌و حرفه‌ای با حضور در روستای باغان و ارایه آموزش‌های لازم زمینه توانمند سازی مردم روستا را در بهره‌وری بهینه‌تر از محصولات فراهم آورد.
جالب است بدانید در این بازدید سرزده فرماندار و بخشدار دشتی حضور نداشتند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:۳۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٢٢

 

 

 

جشنواره ملی شعرفایز دشتی در آذرماه برگزار می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: جشنواره ملی شعر فایز دشتی در قالب دو بیتی و رباعی در آذر ماه امسال در این شهرستان برگزار می شود.
موسی بهنام در نشست هماهنگی جشنواره ملی شعر فایز افزود: این جشنواره علاوه بر حفظ میراث کهن می تواند باعث ارتقا و رشد جوانان شاعر و ادبیات این مرز و بوم شود.
وی اضافه کرد: همچنین در قالب این جشنواره شاعران و پژوهشگران مطرح کشور واستان بوشهر نیز معرفی می شوند.
بهنام اظهار داشت: این جشنواره از جمله مصوبات سفر دوم رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر در بهمن ماه سال 86 است و از جمله طرحهای مصوب این سفر احداث مجتمع بزرگ تفریحی، فرهنگی و گردشگری باغ بگم که منتسب به فایز است که عملیات آن همزمان با جشنواره ملی شعر فایز دشتی آغاز می شود.
محمد علی دشتی متخلص به « فایز» دو بیتی سرای قران سیزدهم، در سال 1250 ه . ق. (1213 ه. ش) در روستای « کردوان » شهرستان دشتی در استان بوشهر به دنیا آمد.
برخی او را بعد از باباطاهر همدانی ، شاعر قرن پنجم، از بزرگ ترین و معروف ترین دوبیتی سرایان ایران می دانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: میزان اعتبارات فرهنگی برای اجرای برنامه ها ناچیز است و مهمترین مشکل ما کمبود اعتبار فرهنگی است که باعث شده بعضی فعالیت های فرهنگی قابل اجرا نباشد.
تیم فوتسال بانوان خورموج تیم برازجان را شکست داد
تیم فوتسال بانوان آزادی خورموج به مناسبت نیمه شعبان به مصاف با تیم فوتسال برازجان رفت که در این دیدار تیم آزادی خورموج با نتیجه سه بر دو تیم برازجان را شکست داد.
همچنین به همین مناسبت نیز تیم های فوتبال ایرانجوان و پاس خورموج از سری مسابقات لیگ برتر استان بوشهر به مصاف هم رفتند که در این دیدار تیم فوتبال پاس خورموج موفق شد با نتیجه چهار بر یک تیم ایرانجوان خورموج را شکست دهد.
کانون فرهنگی هنری مسجد روستای زیارت دشتی  افتتاح شد
کانون فرهنگی هنری آیت الله رکنی مسجد روستای زیارت ساحلی شهرستان دشتی در آیینی با حضور مسوولان افتتاح شد.
رییس دبیرخانه هیات هماهنگی و نظارت برکانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان بوشهر در این آیین گفت: تعداد کانون های استان بوشهر از 30کانون در سال 84به 153کانون فرهنگی در سال 87رسیده است.
حجت الاسلام صمصام شیروانی افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال نیز 86کانون دیگر به تعداد کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر اضافه می شود.
وی اضافه کرد: احیای 90کتابخانه و توزیع 37هزار جلد کتاب کمک درسی و یکهزار و 120جلد کتاب غیردرسی از جمله فعالیت کانونه ای فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در سالجاری است.
شیروانی در خصوص کانون فرهنگی هنری آیت الله رکنی نیز گفت: این کانون در زمینی به مساحت 160مترمربع زیربنا و با 80میلیون ریال اعتبار از محل کمکهای مردمی و بخشداری کاکی احداث شده است.
وی یادآور شد: در این کانون دو هزار جلد کتاب وجود دارد که یکهزار و 500نفر از مردم روستای زیارت از آن استفاده می کنند.
بهورزان نمونه دشتی بوشهر تجلیل شدند
 به مناسبت روز بهورز از بهورزان نمونه شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر تجلیل شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این آیین گفت: برای تسریع در خدمات رسانی به مردم در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان زینبیه خورموج تعداد هشت دستگاه آمبولانس قدیمی به نو و مدرن تغییر یافته و دو پایگاه اورژانس جاده ای نیز در این شهرستان راه اندازی شده است.
دکتر باقر محمودی افزود: بزودی سه خانه بهداشت روستایی در شهرستان دشتی راه اندازی می شود که با راه اندازی این مراکز تعداد خانه های بهداشت این شهرستان از 32واحد به 35واحد خواهد رسید.
وی یادآور شد: همچنین با اجرای طرح پزشک خانواده در روستاها که با همکاری بهورزان انجام می شود 100درصد روستاییان زیر پوشش پزشک خانواده و بیمه درمانی قرار گرفته اند.
محمودی گفت: در شهرستان دشتی 32خانه بهداشت با 63 بهورز فعال هستند.
حجت الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج نیز گفت: بهورزان پیام آوران سلامت و نشاط در جامعه روستایی هستند و با تلاش آنان شاخص های بهداشتی، درمانی و سلامتی در روستاها رشد کرده است.

 
 
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ

 


۱۳۸۸/٥/۱٦

 

 

 

آگهی استخدام در پست بانک خورموج
به اطلاع می رساند پست بانک خورموج به یک نفر نیروی مرد دارای مدرک کارشناسی در رشته حسابداری یا مدیریت صنعتی یا مالی و همچنین یک نیروی مرد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی کامپیوتر  جهت استخدام در پست بانک نیاز دارد لذا از متقاضیان این رشته های تحصیلی دعوت می شود که جهت نام نویسی به پست بانک شعبه مراجعه فرمایند.
  
همه روستاییان دشتی زیرنظر پزشک خانواده قرار دارند‌
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: صد درصد روستاییان شهرستان دشتی زیرپوشش پزشک خانواده و بیمه ‌درمانی قرار گرفته‌اند.
باقر محمودی در جمع بهورزان خانه‌های بهداشت شهرستان دشتی با تقدیر از تلاش بهورزان خانه‌های بهداشت اظهار داشت: برای تسریع در خدمات‌رسانی به مردم در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان زینبیه خورموج هشت دستگاه آمبولانس قدیمی به مدرن تبدیل شد.
وی افزود: در این زمینه دو پایگاه اورژانس جاده‌ای در شهرستان راه‌اندازی شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به اینکه به‌ زودی سه خانه بهداشت روستایی راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: تعداد خانه‌های بهداشت در دشتی از 32 واحد به 35 واحد می‌رسد و با اجرای طرح پزشک خانواده با همکاری بهورزان ادامه می‌یابد.
محمودی گفت: شهرستان دشتی 32 خانه بهداشت و 63 بهورز فعال دارد.
امام جمعه خورموج نیز در این آیین بهورزان را پیام‌آوران سلامت و نشاط در جامعه روستایی ذکر کرد و گفت: با تلاش بهورزان بوده که شاخص‌های بهداشتی درمانی و سلامتی در روستاها رشد چشمگیری داشته و در حد‌استاندارد قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح با اشاره به ایام خجسته میلاد امام زمان (عج) افزود: با ظهور آن حضرت عدل و داد، پیشرفت و رفاه همگانی و جهانی می‌شود و ما دیگر شاهد فقر، فساد و تبعیض و نگرانی در هیچ جای دنیا نیستیم.
در پایان این آیین از بهورزان شهرستان دشتی تجلیل شد.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٧

 

 

 

حساب‌های شهرداری خورموج بسته شد!

شهردار خورموج گفت: حساب‌های شهرداری خورموج به دستور دادگستری شهرستان مسدود شده است.

کرامت‌الله طاهری در جلسه‌‌ای با حضور اعضا شورا و مدیران اداره برق شهرستان دشتی در محل شهرداری خورموج اظهار داشت: این موضوع به خاطر 120 میلیون تومان بدهی شهرداری به شخص حقیقی، محمد میرکانی بازنشسته آموزش و پرورش شهر خورموج بابت زمین است.
وی افزود: این بدهی با توجه به شرایط موجود و بحرانی شهرداری در تابستان، به هیچ وجه قابل پرداخت نیست و چنانچه حساب شهرداری مسدود باشد عملاً فعالیت‌های عمران شهرداری، خدمات شهری و فضای سبز مختل می‌شود و حتی در تأمین سوخت ماشین‌آلات نیز به مشکل بر می‌خوریم.
شهردار خورموج با انتقاد از شوراهای گذشته گفت: شهرداری به ناحق محکوم شده و در متهم شدن شهرداری حرکات اعضای شوراهای گذشته و نحوه دفاع آنها دخیل بوده است.
طاهری ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک 14 نیرو جذب شهرداری خورموج می‌شود و بخش حقوقی شهرداری نیز فعال می‌شود.
وی افزود: چنانچه این حساب مسدود بماند شهرداری تعطیل می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر خورموج نیز در این جلسه گفت: خاموشی معابر شهری و هزینه‌های بالای برق از مشکلات عمده مردم خورموج است.
حسین سمیعی افزود: قطع و نوسان برق در پارک و نصب تیر برق در محلی نامناسب در خیابان دادگستری از دیگر مشکلات این شهر بوده که خواستار رفع این مشکلات هستیم.
رئیس اداره برق شهرستان نیز گفت: قطع برق معابر به خاطر عملیات لوله‌کشی گاز است که احتمال اتصالی و آتش‌سوزی دارد و در خیابان دادگستری نیز تیرهای برق جا به جا می‌شود.
مهدی زارع افزود: درصدد هستیم تا بازار روز و بازار قدیم نیز برق آن زیرزمینی شود و به زودی شاهد نوسان برق دیگر نیستیم.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتی در کشور از لحاظ برق یکی از شهرهای موفق کشور است

رئیس بیمارستان زینبیه خورموج:به زودی از این سمت کناره‌گیری می‌کنم
رئیس بیمارستان زینبه شهرستان خورموج گفت: با توجه به ادامه تحصیل و اخذ تخصص در آینده‌ای نزدیک از این سمت کناره‌گیری می‌کنم.
غلامحسین فقیه امروز در گفتگو با فارس اظهار داشت: بعد از کناره‌گیری من از این سمت، دکتر محمد صالحی به احتمال زیاد جایگزین می‌شود.
وی افزود: دکتر باقر محمودی، رئیس کنونی شبکه بهداشت شهرستان نیز به دانشگاه علوم پزشکی قم منتقل می‌شود و در آنجا ادامه خدمت می‌دهد.
رئیس بیمارستان زینبه خورموج با اشاره به خدمات انجام گرفته، ادامه داد: بیمارستان خورموج با توجه به درآمد کم آن با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و در این سال‌ها تلاش کرده‌ایم چند متخصص را به شهرستان بیاوریم و در حال حاضر چند متخصص برجسته در این بیمارستان حضور دارند.
فقیه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بخش دیالیز و فعال کردن بخش دندانپزشکی از دیگر کارهای مهم مدیریت بیمارستان بوده است.
باقر محمودی از اردیبهشت 84 به سمت ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی و غلامحسین فقیه نیز از اسفند 84 به ریاست بیمارستان زینبیه خورموج منصوب شدند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٥

 

 

 

برداشت رطب در دشتی آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: در دومین فصل از تابستان کار برداشت رطب در شهرستان دشتی آغاز شد.

امرالله فاریابی صبح امروز در جلسه برداشت خرما اظهار داشت: شهرستان دشتی یک‌هزار و 600 هکتار سطح باغات خرما دارد.
وی افزود: این باغات دارای 350 هزار اصله نخل است که برداشت رطب از اول مرداد آغاز و از اول شهریورماه به صورت خرما و تا پایان این ماه ادامه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود 8 هزار تن خرما و رطب برداشت شود که یک‌هزار و 600 تن آن به صورت رطب و 6 هزار و 800 تن آن به صورت خرما برداشت و روانه بازار مصرف شود.
فاریابی تصریح کرد: خرما و رطب شهرستان از نوع گنتار و شکر است که بیشتر در حاشیه کره‌بند، پشت‌کوه، لاور دشتی، سرمک، دشت پلنگ، باغان، کردلان، شنبه، سنا و کاکی است.
وی اضافه کرد: رطب و خرمای گنتار که در درختان دشتی تولید می‌شود، یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین رطب و خرما در استان و کشور است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این نوع خرما از استقبال بسیار خوبی در بازار مصرف برخوردار بوده و قیمت آن معمولاً دو برابر سایر محصولات خرما در استان است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی یادآور شد: استان بوشهر با تولیدی معادل 92 هزار تن در سال یکی از استان‌های مهم تولیدکننده و شهرستان دشتستان با 75 درصد تولید استان به عنوان یکی از قطب‌های تولید خرمای کشور است.
فاریابی تأکید کرد: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات انجام شده توسط کارشناسان، با توجه به وضعیت اقلیمی و استعدادهای بالقوه آب و خاک کشور، بیش از 53 درصد از اراضی کشور قابلیت پرورش و رشد این محصول اساسی کشاورزی را دارا است.
این مقام مسئول گفت: از میوه این درخت در صنایع غذایی برای تهیه سرکه، الکل صنعتی، شیره خرما، قند خرما، کنجاله و خوراک دام، مربا، شکلات، ویفر و بیسکویت استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر میوه خرما از تنه این درخت برای قایق‌سازی، پوشاندن سقف‌ خانه‌های روستایی، صنایع کاغذ، نئوپان و فیبرسازی استفاده می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی افزود: همچنین از شاخ و برگ آن در تهیه صنایع دستی از قبیل سبد، بادبزن، کلاه حصیری نیز استفاده می‌شود.

 

خانه کودک فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج گشایش یافت

مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری در این آیین با اشاره به اهداف آن اظهار داشت: در راستای سالم‌سازی اوقات فراغت کودکان و تشویق آن‌ها به فعالیت‌های فرهنگی و هنری این خانه احداث شده و در تلاش است تا فضایی شاد و آموزنده برای کودکان ایجاد کند.
حمید زارعی افزود: در خانه کودک چند مربی و هنرمند فعالیت می‌کنند و قصه‌گویی، نمایش‌های طنز و عروسکی، مسابقه و آموزش نقاشی و کاردستی، بازی‌های محلی و اجرای موسیقی بخشی از برنامه‌هایی است که در این خانه اجرا می‌شود.
زارعی ادامه داد: فعالیت‌های این خانه به تابستان منحصر نمی‌شود و در تمام فصول سال ادامه دارد.
مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج یادآور شد: خانه کودک روزهای یک‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت 18 میزبان کودکان است و در حال حاضر 60 عضو دارد.
زارعی گفت: اوقات فراغت یکی از این موقعیت‌های بسیار مناسب است که فرد می‌تواند با استفاده از آن به شناسایی و تقویت استعدادهای خود بپردازد.
وی تصریح کرد: اوقات فراغت به معنای بیکاری نیست، زیرا در اوقات بیکاری فرد کاری برای انجام دادن ندارد، اما در اوقات فراغت کارهای متعددی می‌تواند داشته باشد که تفاوت آن با اوقات دیگر که در آنها نیز به انجام کار و فعالیت مشغول بوده در هدف این کارها و فعالیت‌ها است.
زارعی اضافه کرد: هدف از فعالیت‌های اوقات فراغت این است که فرد کاری را نه از روی اجبار و نه بخاطر منافع مادی انجام می‌دهد.
وی یادآور شد: این لحظات به خود اختصاص دارد و تنها با هدف مرتبط با شخص وی و آرزوها و خواست‌های او انجام می‌شود.
مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج گفت: خانواده‌ها به عنوان یک نهاد اجتماعی وظیفه مهمی را در موضوع اوقات فراغت برعهده دارند و خانواده باید بر اساس علاقمندی و سلائق فرزندان خود مسیر اوقات فراغت را برای آنان مشخص کنند.
وی خاطر نشان کرد: توجه به خواسته و تقاضای افراد برای برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت آنان بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید از سلائق و خواسته‌ها و نقطه نظرات خود افراد برای برنامه ریزی اوقات فراغت استفاده شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٥/٤

 

 

 

نخستین مدرسه فوتبال بانوان در شهرستان دشتی راه‌اندازی شد
مدیر اجرایی مدرسه فوتبال بانوان دشتی گفت: برای نخستین بار مدرسه فوتبال بانوان در جنوب کشور در شهرستان دشتی راه‌اندازی شد.
محمد طلاییان پیش از ظهر امروز در جلسه راه‌اندازی مدرسه فوتبال بانوان اظهار داشت: این مدرسه فوتبال ویژه بانوان برای نخستین بار در جنوب کشور به همت اداره تربیت‌بدنی شهرستان دشتی دایر شده است.
وی افزود: 50 نفر از بانوان رده سنی شش تا 13 سال، زیر نظر مدرس فوتبال خانم الهام فقیه که دارای مدرک مربیگری دی آسیایی است، از 31 تیر ماه امسال آغاز به فعالیت کرده‌اند.
مدیر اجرایی مدرسه فوتبال بانوان شهرستان دشتی ادامه داد: این بانوان هفته‌ای دو بار در زمین چمن شهر خورموج تمرین می‌کنند و استقبال خوبی از این رشته ورزشی شده است.
طلاییان با اشاره به اینکه مشکل اصلی ما نداشتن زمین مناسب و اختصاصی ویژه بانوان است، یادآور شد: امیدواریم با همت مسئولان استان و شهرستان این مشکل حل شود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته تیم فوتسال بانوان باشگاه آزادی خورموج نماینده استان بوشهر در جام باشگاه‌های کشور شرکت کرده است.
مدیر اجرایی مدرسه فوتبال بانوان شهرستان دشتی تأکید کرد: بانوان شهرستان دشتی نه تنها در رشته ورزشی فوتبال، بلکه در تمام دیگر رشته‌های ورزشی فعالیت دارند و در اکثر رشته‌ها مقام کسب کرد‌ه‌اند.
طلاییان تصریح کرد: همه مسئولان باید در این طرح همکاری لازم را به عمل آورند تا این طرح نتیجه خوبی داشته باشد.
وی یادآور شد: بانوان شهرستان دشتی با شرکت در مدرسه فوتبال به مردم و همه مسئولان نشان داده‌اند که همیشه در صحنه‌های ورزشی حضوری فعال دارند، بنابراین ما باید تمام تلاش و سعی خود را برای موفقیت و کسب مقام‌های عالی ورزشی این بانوان جزم کنیم.
حاج آقا مصلح امام جمعه نمونه استان
در گردهمایی مشترک ائمه جمعه استان که بعد از ظهر روز گذشته در بوشهر و با حضور استاندار شفقت و آیت الله صفایی بوشهری و ائمه جمعه استان برگزار شد، از حجه الاسلام والمسلمین حسن مصلح امام جمعه برازجان به عنوان امام جمعه نمونه استان بوشهر تجلیل شد.
حاج آقا مصلح امام جمعه برازجان که پیش از این امامت جمعه خورموج را عهده دار بودند اهل آبادی کردوان دشتی و برادر حجه الاسلام والمسلمین عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج می باشد. 
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٥ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]