دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/٦/۳۱

 

همایش استانی« شهر الکترونیک و مدیریت شهری در سال اصلاح الگوی مصرف»

 

    امروزه لزوم حرکت به سمت جامعه مبتنی بر دانش برای دستیابی به توسعه پایدار انکار ناپذیر است. اما فرایند تولید دانش (Knowledge) از داده (Data) بدون ایجاد زیرساخت ارتباطی و اطلاعاتی مطمئن و مانا امکان پذیر نیست؛ چرا که این فرایند نیازمند بستری مناسب جهت تبادل شبکه ای اطلاعات است.
به یقین ارتباطات الکترونیکی و نوین، تسهیل کننده امور و عاملی برای صرفه جویی در زمان می باشد و می‌تواند زیرساخت و پیشنیاز رشد  فناوری های دیگر و رهیافت توسعه پایدار باشد. پیشرفت های فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و ارایه سرویس های عمومی از طریق ابزارهای فناوری به شهروندان می تواند نقش قابل توجهی در کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و افزایش کارآیی و اثربخشی داشته باشد.
لذا برآنیم تا در راستای رشد و توسعه فناوری اطلاعات در منطقه و استان برنامه ریزی ها و فعالیت های منسجمی را با برگزاری همایش استانی «شهر الکترونیک و مدیریت شهری در سال اصلاح الگوی مصرف» آغاز کنیم. این همایش به مسایل و چالش های توسعه فناوری اطلاعات در روند توسعه و پیشرفت مدیریت شهری استان و منطقه و با تأکید ویژه بر نوآوری، ابتکار، ارزیابی و تبادل تجربه های موفق در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و زیرساخت های ارتباطی و شهر الکترونیک دارد که از سوی کانون آینده سازان توسعه جنوب با همکاری مرکز تحقیقات و سیاست علمی کشور ، سازمان ملی جوانان و پارک علم و فناوری خلیج فارس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج و شهرداری خورموج به مدت یک روز در مورخ 2 مهر ماه 1388 (پنجشنبه) در تالار هنری ارشاد شهرستان دشتی و با حضور مسوولین ارشد استان و شهرستان ها، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران سازمان های دولتی و غیر دولتی، نخبگان و اساتید دانشگاه های استان و دانشجویان برگزار می گردد.
 
 اهداف همایش:
1- توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در زمینه مباحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در بین جوانان
2- فرهنگ سازی جهت استقرار و توسعه نظام مدیریت فناوری اطلاعات
3- ارتقاء دانش کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات «ICT» در مدیریت شهری استان و منطقه
4- بررسی زیرساخت های ارتباطی مورد نیاز برای تحقق شهر الکترونیک
5- ارائه تجارب و مدل های موفق شهر های الکترونیک در سایر نقاط جهان و کشور
 
محور های همایش:
1- بررسی موانع زیرساختی، ساختاری، فنی و مدیریتی شکل گیری شهر الکترونیکی و راهکار های رفع آن
2- بررسی و تبیین زیرساخت ها و راهکار های فرهنگی در ارائه خدمات و توسعه شهر الکترونیکی
3- تبیین زیرساخت مدیریتی و تشکیلاتی ارائه خدمات الکترونیکی
4- معرفی و بررسی آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و کاربردی در زمینه شهر الکترونیک و مدیریت شهری
 
سخنرانان نشست:
  1ـ دکتر سید محمد مهدی تشکری هاشمی، عضو هیات علمی و رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیر کبیر، مشاور شهرداری تهران در امور فناوری اطلاعات؛
  2ـ دکتر حسن دانایی فرد، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس؛
  3ـ دکتر غلامعلی منتظر، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و سیاست علمی کشور و مشاور فناوری اطلاعات شورای شهر تهران؛
  4ـ مهندس همایون یزدان پناه، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان؛
  5- مهندس مسعود نصوری، معاون عمرانی استانداری بوشهر؛
  6ـ دکتر عبدالمجید مصلح، عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس؛
 
دبیر خانه همایش:
استان بوشهر- خورموج- فرهنگسرای شهید شهریاری
تلفن: 07726227699

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۳۱

 

تجلیل از 100 نفر از قاریان وحافظان برتر شهرستان دشتی

 

در آیینی با حضور مسئولان شهرستان دشتی، برگزیدگان مسابقات قرآن دانش‌آموزی مرحله کشوری و قاریان و حافظان برتر استان تجلیل شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دشتی در این آیین اظهار داشت: ضرورت تعلیم قرآن و توجه به این کتاب مقدس برای نسل نوجوان و جوان اهمیت خاصی دارد.
خلیل رضایی افزود: دشتی به دار‌القرآن استان بوشهر مشهور بوده و با توجه به استعدادهایی که در شهرستان وجود دارد باید به این مقوله توجه و اهتمام ویژه‌ای شود.
وی ادامه داد: درالقرآن امیرالمومنین(ع) وابسته به آموزش و پرورش در سال 1375 تاسیس شده و تاکنون قاریان و حافظان برجسته‌ای را تربیت کرده است.
رضایی یادآور شد: هدف مدیریت آموزش و پرورش حمایت از این مکان مقدس است و از هرگونه کمکی برای پویا شدن این درالقرآن دریغ نمی‌کنیم.
رئیس اداره آموزش و پرورش دشتی گفت: با توجه به اهمیت و نقش قرآن در زندگی انسان، بنابراین در آموزش و پرورش نیز توجه ویژه‌ای به قرآن شده است.
رضایی افزود: در طول سال تحصیلی علاوه بر درس قرآن مسابقات و برنامه‌های مختلفی در ارتباط با ترویج فرهنگ قرآن در مدارس دشتی برگزار می‌شود.
در این آیین از فاطمه مهدیان نفر نخست رشته تفسیر قرآن در مسابقات دانش‌آموزی کشور و ارمغان دلجو نفر سوم رشته قرائت کشوری تجلیل به عمل آمد.
در پایان از طرف امام جمعه خورموج، فرماندار دشتی، مدیریت آموزش و پرورش دشتی، اداره تبلیغات و کانون قرآن استان به 100 نفر از قاریان وحافظان برتر شهرستان و استان هدایایی تقدیم شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤۸ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۳٠

 

فایز دشتی ،اسطوره عشق و عرفان است

 

نوه فایز دشتی دوبیتی سرای مشهور جنب ایران گفت: برای مردم دشتی فایز اسطوره عشق و عرفان و نماد دوبیتی جنوب است.

عباس یوسفی که به خاطر عارضه قلبی در بخش سی‌.سی.‌یو تحت مداوا قرار دارد امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر با قدردانی از عیادت مسئولان و دوستداران فایز گفت: فایز نماد دو‌بیتی جنوب است و پس از یک قرن نه تنها فراموش نشده بلکه با دو بیتی‌هایش جنوب تا شمال و شرق تا غرب را در نوردیده است.
وی ادامه داد: برای مردم دشتی فایز اسطوره عشق و عرفان است و از آن جا که تمام زندگیش در قلمرو جغرافیایی دشتی گذرانده و انعکاس آلام، رنج‌ها و شادی‌های مردم دشتی بوده است لذا فایز همواره در قلب مردم دشتی جاودانه زیسته است.
وی با اشاره به خاستگاه شروه در دشتی و تلاقی شروه بنام فایز اظهار داشت: فایز آغازگر صوتی بنام شروه بوده واز این بابت به شروه فایز‌خوانی هم می‌گویند.
یوسفی با نقل خاطره‌ای از فایز ادامه داد: شبی در روستای شنبه فایز مهمان بوده و زنی با صدای دل انگیزی لالایی می‌خواند و فایز بداهه با این دوبیتی با صدای شروه پاسخ زن را می‌دهد:
سحر صوت خوش لالای جانان به جسم مردگان بازآورد جان
چنان فایز کند بی صبر وآرام که چون مجنون نهد سر در بیابان
نوه فایز دشتی با اشاره به اشعاری که منسوب به فایز بوده و چاپ شده خاطر نشان کرد: از دیرباز تاکنون در دوبیتی‌های فایز تحریفاتی صورت گرفته و هر کسی به سلیقه خودش دوبیتی‌هایی سروده و از تخلص فایز استفاده کرده و مفتون نیز چون نسخه‌ای از اصل اشعار فایز در اختیار داشت بسیاری از دوبیتی‌های فایز را تضمین کرده است.
یوسفی که هم اکنون 81 سال دارد با اشاره به ویژگی‌های مردم دشتی یادآور شد: مردم دشتی مردمی شجاع، بی باک، با تقوا، خونگرم و مهمان‌نواز هستند و در جنگ با انگلیس حداقل 70 نفر از مبارزان دشتی به شهادت رسیدند، ولی حق آنان ادا نشده و به خوبی رزم و شجاعت مردم دشتی در نبرد با استعمار انگلیس به تصویر کشیده نشده است.
وی با یادآوری شرح حال زندگی خودش تصریح کرد: فایز دارای سه فرزند پسر و شش دختر بوده و من فرزند زائر احمد سومین فرزند فایز هستم و پدرم اهل علم و شعر بوده و مدتی نیز رئیس گمرک لنگه بوده است.
یوسفی افزود : بنده بهره کمی از طبع شعر برده‌ام و کشاورزی ودامداری شغل اصلی من بوده است.
زائر محمد علی دشتی متخلص به فایز فرزند رئیس مظفر در سال 1250 قمری در روستای کردوان دشتی به دنیا آمد و در سال 1330 قمری در روستای گزدراز دشتی چشم از جهان فرو بست.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥۸ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢۸

 

 

 

نشست شورای آموزش و پرورش دشتی

رضا جمشیدی در نشست شورای آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: آینده در گرو نخبگان است و در شهرستان نیز این ظرفیت وجود دارد اما باید زمینه رشد و شکوفایی آنها فراهم کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان در طرح پرسش مهر حائز رتبه اول شده است می‌طلبد تا با جدیت بیشتری برای این پروژه برنامه‌ریزی شود.
فرماندار دشتی اضافه کرد: در سال جاری 400 میلیون تومان برای احداث خوابگاه دبیرستان اشراق اختصاص داده‌ایم تا دانش‌آموزان روستایی در فضایی سالم‌تر و امن‌تر به تحصیل ادامه دهند.
جمشیدی با بیان اینکه و در سال‌های گذشته از لحاظ بهسازی، نوسازی و توسعه مدارس تحول مطلوبی صورت گرفته است، از شهرداری خواست تا نسبت به نظافت اطراف مدارس عنایت ویژه داشته باشند.
مدیر آموزش وپرورش شهرستان دشتی نیز در این نشست گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد 11 هزار و 500 دانش‌آموز در 452 کلاس درس و 102 فضای آموزشی حضور می‌یابند.
خلیل رضایی افزود: جشن شکوفه‌ها در روز بازگشایی مدارس با حضور مسئولان شهرستان با شکوه خاصی در 55 آموزشگاه همراه با نمایشگاه هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: 3 هزار لیتر صابون مایع نیز با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید آماده تحویل به مدارس است.

نشست بررسی وضعیت شهرستان دشتی در طرح مطالعات جامع آب استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: نخستین طرح مطالعات جامع آب کشور با 4 میلیارد ریال اعتبار از دو سال پیش در این استان آغاز و در دست انجام است.

جعفر زیرراهی در نشست بررسی وضعیت شهرستان دشتی در طرح مطالعات جامع آب استان بوشهر اظهار داشت: مطالعات کامل و جامع از منابع آب استان بوشهر شامل بخش‌های کشاورزی، آشامیدنی، صنعتی، خدماتی و محیط زیست بررسی و چشم‌انداز 30ساله آب این استان در قالب این طرح تهیه می‌شود.
وی افزود: در این طرح اطلاعات مورد نیاز آب برای همه دستگاه‌های اجرایی که آب را در زمینه‌های مختلف مورد نیاز دارند تهیه و در یک سیستم گویا، پویا و به روز در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیرد.
زیرراهی یادآور شد: شهرستان دشتی یکی از قطب‌های تأمین منابع آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی استان بوشهر است که با احداث سدهای دشت پلنگ و باغان در آینده نقش اساسی و ممتازی در تأمین منابع آب منطقه دارد.
وی ادامه داد: کار مطالعات سد باغان به اتمام رسیده است و در سال 89 عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
این مقام مسئول یادآور شد: همچنین مطالعات سد دشت پلنگ نیز با 85 میلیون مترمکعب ظرفیت که هم آب آشامیدنی و هم کشاورزی است در فاز یک به اتمام رسیده و در فاز دو در دست اجرا است.
فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: این شهرستان با منابع آب مند، دشت پلنگ، باغان و خورموج سالانه بیش از 2 میلیارد مترمکعب آب دارد که در صورت احداث سدهای دشت پلنگ و باغان تحول عظیمی در زمینه توسعه و پیشرفت شهرستان دشتی در زمینه کشاورزی دارد.
رضا جمشیدی ادامه داد: خواستار تسریع در تکمیل مطالعات سد دشت پلنگ و تسریع در اجرای سد باغان هستیم.
وی همچنین بر ضرورت مطالعه و اجرای همزمان شبکه‌های آبیاری سدهای دشت پلنگ و باغان تأکید کرد و گفت: تا همزمان با اتمام اجرای سد، مردم بتوانند از این منابع آبی استفاده و بهره‌برداری کنند.

برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان دشتی

حسین زنده‌بودی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس ما بهترین الگووسرمشق برای رزمندگان وملت سلحشور فلسطین بوده است و آنها با الهام ازدفاع مقدس ملت سلحشور ایران امروز با دست خالی و با تکیه بر ایمان و وحدت و ارزش‌های معنوی در برابر رژیم خون اشام صهیونیستی ونژاد پرست اسرائیل ایستاده‌اند.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان دشتی افزود: در شهرستان دشتی در هفته دفاع مقدس 30 برنامه در سطح شهرها و روستاهای دشتی برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه دشتی تصریح کرد: رژه نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج، نمایشگاه دفاع مقدس، عکس، نقاشی، کتاب با محوریت دفاع مقدس، نواختن زنگ مقاومت در تمام مدارس شهرستان، افتتاح ساختمان پایگاه مقاومت بیسج نجف اشرف درازی، تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس حوزه والفجر و برگزاری محفل انس با قرآن، غبارروبی قبور شهدا‌، یادواره شهدای پایگاه امام حسن مجتبی(ع) روستای کبگان، دیدار با خانواده معظم شهدا‌، جانبازان و ایثارگران، همایش تجلیل از یادگاران دفاع مقدس، همایش چهره‌های ماندگار دفاع مقدس صبحگاه مشترک نیروهای بسیجی،گردهمایی سیاسی شورای حوزه‌ها و فرماندهان پایگاه‌ها و ارکان گردان‌های عاشورا و الزهرا و برگزاری شب شعر دفاع مقدس از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
زنده‌بودی با بیان اینکه پیروزی ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی با وحدت، همدلی، تقوی، دینمداری و ولایتمداری ملت ایران به‌دست آمد، گفت: ما باید پیام و خاطرات هشت سال رزمندگان دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنیم و از این ارزش‌ها که رزمندگان با پشتیبانی ملت غیور ایران به ارمغان آورده‌اند، دفاع کنیم.
فرمانده سپاه دشتی با اشاره به اینکه دشمن به وسیله ماهواره‌ها کار تخریب و اندیشه‌های جوانان ما را نشانه رفته‌اند یادآور شد: وظیفه رسانه‌ها این است که هوشیاری بیشتری بخرج دهند و با آنها مقابله کنند.
زنده‌بودی افزود: رسانه‌ها و خبرنگاران می‌توانند با یک حرکت مهندسی و با انسجام همچون گذشته با این توطئه‌های نرم دشمن مقابله کرده و اجازه نفوذ به دشمن ندهند.
وی تصریح کرد: امروز نیاز ما انسجام، یکدلی و وحدت بیشتر است. 

نشست فعالان موسیقی خورموج

نشست فعالان موسیقی خورموج با موضوع آسیب شناسی موسیقی در شهرستان دشتی در فرهنگسرای شهید شهریاری برگزار شد.

در این نشست مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج با اشاره به تاسیس و فعالیت انجمن موسیقی اظهار داشت : انجمن موسیقی در سال 1378 در فرهنگسرای شهید شهریاری تاسیس شد و در طول این سال‌ها به برگزاری کلاس‌های مختلف موسیقی و کنسرت‌های متعدد اقدام نموده است.
حمید زارعی افزود : شهرستان دشتی در موسیقی آیینی جایگاه رفیعی دارد و خاستگاه شروه، نوحه‌های پامنبری و برخی دیگر از آیین‌ها است و در موسیقی سنتی نیز زادگاه بزرگانی چون دادبه استاد شجریان است و هم‌اینک نیز جوانان جویای نامی در عرصه موسیقی سنتی، پاپ و کلاسیک فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: از مشکلات جدی انجمن موسیقی نداشتن اعتبار و خالی بودن حساب انجمن در سال‌های اخیر و عدم ارتباط اعضا با بزرگان موسیقی است و جهت رشد آنها باید کارگاه‌های پیشرفته موسیقی با حمایت اداره کل ارشاد تشکیل شود.
مسئول انجمن موسیقی فرهنگسرای شهید شهریاری نیز گفت: ما سرمایه‌گذاری روی کودکان را آغاز کرده‌ایم و نگاه‌مان به آینده است.
علی درویشی ادامه داد: در سال‌های اخیر تعداد اجرا در سالن خورموج کاهش چشمگیری داشته و تعداد هنرجویان نیز کمتر شده است.
وی اضافه کرد : در حالی که در سال 86 ما توانستیم گروه گیتار‌نوازی خانم‌ها را تشکیل دهیم اما به خاطر ایجاد محدودیت این گروه نتوانست ادامه فعالیت دهد! و موجب دلسردی آنها شد.
درویشی یادآور شد: در سطح استان و به‌ویژه در آموزش سازهایی مثل پیانو و گیتار اساتید برجسته‌ای وجود ندارند و ما مجبور بوده‌ایم با هزینه گزافی هر هفته به شیراز برویم و نحوه آموزش مدرسان بوشهری غیر‌استاندار است.
یکی از نوازندگان نی نیز با اشاره به مشکلات فعالان موسیقی سنتی گفت : مشکل اصلی ما به نگاه مسئولان و جامعه به موسیقی بر می‌گردد.
مجید کارفرما افزود : در سال‌های اخیر فعالان موسیقی سنتی فعالیت خود را از فرهنگسرا به گوشه خانه برده اند و تنها برای خلوتشان موسیقی کار می‌کنند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٦ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢۸

 

 

 

استاندارشفقت در دیدار با آزادگان دشتی

استاندار بوشهر گفت: شهرستان دشتی به دلیل داشتن زمین‌های حاصل‌خیز و آب کافی پایگاه کشاورزی استان بوشهر به شمار می‌رود.

ابوطالب شفقت در نشستی با آزادگان شهرستان دشتی اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت‌های بهینه این شهرستان در بخش کشاورزی لزوم داشتن یک پایانه باربری و یک بازارچه فروش محصولات کشاورزی ضروری است.
وی با اعلام اینکه فاز نخست طرح مطالعاتی روباغان به اتمام رسیده است، افزود: روباغان تأثیر بسیار زیادی در افزایش بهینه محصولات کشاورزی این شهرستان دارد.
وی با بیان اینکه مشکلاتی در زمینه ورود افراد فاقد شاغل این شهرستان به بخش کشاورزی وجود دارد، گفت: دولت در قالب تشکیل تعاونی‌های کشاورزی تسهیلات بسیار خوب و حمایت‌های بی‌نظیری در راستای اشتغال‌زایی انجام می‌دهد.
شفقت زحمات سه دهه گذشته انقلاب که سبب سرافرازی نام ایران شده است را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که افتخار به اقتدار و موفقیت شکوفا شده نظام مقدس جمهوری اسلامی در وضعیت کنونی مدیون خون شهدا و فداکاری ایثارگران است.
استاندار بوشهر ادامه داد: حضور مردم در تمام صحنه‌های انقلاب، راهپیمایی‌ها، مساجد و نماز جمعه‌ها مولفه‌هایی از پایداری انقلاب است که نشان می‌دهد مردم نسبت به این نظام اسلامی با وفا هستند و هیچ زمان ارزش مجاهدت‌های ایثارگران را فراموش نمی‌کنند.
وی اضافه کرد: اینکه مقام معظم رهبری از دولت دفاع می‌کند به دلیل جایگاه رفیع مدیریتی دولت نهم است که با احیا ارزش‌های اصیل انقلاب توانسته است ایران اسلامی را به عنوان یک الگو و مدلی از حکومت اسلامی جایگاه ویژه‌ای کسب کند.
شفقت خطاب به ایثارگران شهرستان دشتی گفت: شما وارثان اصلی و زجرکشیده انقلاب هستید که توانستید به همراه دیگر ایثارگران و رزمندگان صلابتی غیرقابل انکار در مقابل رژیم صدام در تاریخ ثبت کنید.
استاندار بوشهر ادامه داد: امروز ایرانی بودن در سطح اروپا، آمریکا و آسیا یک افتخار است که این افتخار مدیون رشادت‌های شما است.
وی با اشاره به اینکه هر مدیری دوره عمر کاری مشخصی دارد، گفت: بی‌شک بر خود تکلیف می‌دانم که برای پیشبرد اهداف توسعه استان نسبت به هر گونه کمک به مدیران اجرایی استان مضایقه نکنم.
شفقت اضافه کرد: استان بوشهر در یک جهت‌گیری خوب مدیریتی قرار دارد و فضای این استان متأثر از آن و به صورت یک کارگاه ساخت و ساز در عمران شهر و روستا است.

جلسه طرح جامع آب در سالن اجتماعات فرمانداری دشتی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: سامانه خط انتقال آب از دشت پلنگ به پارس شمالی 70 درصد پیشرفت داشته است.

جعفر زیراهی صبح امروز در جلسه طرح جامع آب در سالن اجتماعات فرمانداری دشتی اظهار داشت: مطالعات فاز اول در حال انجام است و مطالعات فاز دوم دشت پلنگ نیز آغاز شده و عملیات ژئوتکنیک آن تمام شده است.
وی افزود: نقشه‌برداری مسیر سامانه خط انتقال آب از دشت پلنگ به پارس شمالی با 70 درصد پیشرفت در حال انجام است و اگر اعتبار آن تأمین شود در سال 1390 عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
زیراهی گفت: استان بوشهر نخستین اجرا‌کننده طرح جامع آب در کشور است، در طرح جامع آب هدف مدیریت کردن یکپارچه آب در استان و خارج کردن مدیریت‌های جزیره‌ای و نیل به یک مدیریت یکپارچه و منظم است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر ادامه داد: این طرح با برش شهرستانی در شهرستان‌های مختلف برگزار می‌شود و با چالش کشیدن این طرح مدیران شهرستان‌ها نظر نهایی خود را ارائه می‌دهند.
زیرراهی با اشاره به احداث سد باغان گفت: سد باغان 15 میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که از این مقدار 5 میلیون برای شرب، 5 میلیون برای مصارف کشاورزی، 3 میلیون برای محیط زیست و بقیه نیز برای مصارف صنعتی استفاده می‌شود و عملیات اجرای این سد در سال آینده آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت منطقه‌ای آب بوشهر یادآور شد: برای این طرح 400 میلیون تومان اعتبار تصویب شده که تاکنون 200 میلیون تومان از آن تأمین شده است.
فرماندار دشتی نیز در سخنانی اظهار داشت: دشتی از لحاظ وسعت دومین شهرستان استان است و قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود.
رضا جمشیدی ادامه داد: با توجه به منابع آب ارزنده‌ای که در دشتی وجود دارد نیاز است تا به صورت جدی و با حساسیت ویژ‌ه‌ای نسبت به احداث سد باغان و دشت پلنگ اقدام شود زیرا برای مردم استان از نان شب نیز واجب‌تر است.
وی خاطرنشان کرد: سد دشت پلنگ 85 میلیون مترمکعب ظرفیت دارد و امیدواریم در سال 1389 شاهد آغاز عملیات احداث آن باشیم.
جمشیدی با اشاره به طرح مطالعاتی سد دشت پلنگ گفت: با توجه به راه‌اندازی شهرک 200 هزار نفری در پارس شمالی در دشتی در این طرح اراضی دیم منطقه مورد توجه قرار نگرفته و باید مجدداً این طرح مورد بازبینی قرار گیرد.
فرماندار دشتی یادآور شد: یک‌ هزار و 438 چاه مجاز در دشتی وجود دارد و بالغ بر 330 چاه نیز پروانه بهره‌برداری از آب ندارند که باید به این مسئله رسیدگی شود.

18 معلم به کادر آموزشی شهرستان دشتی اضافه می‌شود

مدیر آموزش و پرورش شرستان دشتی گفت: در سال تحصیلی جدید 18 معلم به کادر آموزشی شهرستان افزوده می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی در گردهمایی مدیران سه مقطع تحصیلی شهرستان دشتی با بیان اینکه تقارن عید سعید فطر با بازگشایی مدارس را باید به فال نیک گرفت، اظهار داشت: بحث تربیت در جامعه اسلامی به نقل از چهار آیه از قرآن کریم نشانه برتری تربیت بر آموزش است.
خلیل رضایی ادامه داد: توجه همه دست اندرکاران علوم تربیتی باید به تزکیه نفس و تعهد وجدانی باشد و باید تربیت را ملکه ذهن دانش‌آموزان قرار دهیم.
وی یادآور شد: برنامه عملی خصایص خوب تربیتی یکی از راه‌های موفقیت در جامعه بشری است و باید نسلی تربیت کنیم که مدیران جامعه فردا افرادی متعهد و خداشناس باشند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی صبر در امور را کلید بازگشایی مشکلات جامعه خواند و گفت: با صبر باید نفع آتی را بر نفع آنی ترجیح دهیم.
رضایی در ارتباط با پروژه مهر نیز گفت: در دو سال پی در پی در طرح پرسش مهر رتبه اول در سطح استان کسب کرده‌ایم.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 270 نفر دانش‌آموز برای ادامه تحصیل در سطح آموزش عالی معرفی نامه گرفته‌اند و این موفقیت نتیجه زحمات معلمان است.
رضایی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 18 معلم به کادر آموزشی شهرستان افزوده می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درومان شهرستان دشتی نیز در ارتباط با پیشگیری و آموزش آنفلوآنزای خوکی گفت: این بیماری در جهان، جامعه انسانی را مورد تهدید قرار داده و تاکنون در ایران 357 نفر مبتلا به این بیماری هستند.
باقر محمودی افزود: 98 درصد از بیماران خود به خود خوب می‌شوند و دو تا چهار درصد نیز نیاز به بستری دارند و نیم درصد احتمال مرگ و میر دارند.
وی تصریح کرد: باید با آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها با این بیماری که 65 درصد از جمعیت در معرض خطر هستند، مبارزه کنیم.

بیش از 4 هزار لیتر سوخت در دشتی و تنگستان کشف شد

مسئول اداره تعزیزات شهرستان دشتی گفت: 4 هزار و 300 لیتر سوخت بنزین و گازوئیل قاچاق در شهرستان‌های دشتی و تنگستان توسط نیروی انتظامی کشف شد.

مرتضی کللی‌خورموجی صبح امروز در جلسه کمیسیون تعزیرات اظهار داشت: 2 هزار و 100 لیتر سوخت بنزین و گازوئیل توسط آگاهی خورموج کشف و شش نفر در این زمینه تحویل تعزیرات حکومتی داده شدند.
وی افزود : 12 میلیون و 573 هزار و 220 ریال جریمه برای شش فقره پرونده صورت گرفته است.
مسئول اداره تعزیزات دشتی ادامه داد: 281 کیسه کود شیمیایی نیز خارج از توزیع در دشتی توسط آگاهی خورموج کشف و ضبط شد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در شهرستان تنگستان نیز 2 هزار و220 لیتر انواع سوخت قاچاق و 7 هزار و 50 کیلوگرم کود شیمیایی توسط آگاهی اهرم کشف و ضبط شد و پنج نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند.
وی اضافه کرد: این در حالی است که هر کیسه کود شیمیایی به طور متوسط 2 هزار و500 تومان در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد اما خارج از توزیع با توجه به بعد مسافت 8 هزار و500 تا 10 هزار و500 تومان به فروش می‌رسد.
کللی یادآور شد: شش واحد صنعتی بهداشتی در کاکی و خورموج پلمب شده‌اند.
وی با اشاره به نرخ تاکسی‌های بین‌شهری گفت: بر اساس مصوبه نرخ کرایه تاکسی‌ها از خورموج به مرکز استان 2 هزار و300 تومان برای هر مسافر تعیین شده در حالی که طبق گزارش‌های مردمی 2 هزار و500 تومان از مردم اخذ می‌شود که در صورت مشاهده با آنان برخورد می‌شود.
مسئول تعزیرات دشتی تصریح کرد: یک چهارم گازوئیل قاچاق که در نوار ساحلی تنگستان صورت می‌گیرد از شهرستان دشتی به آنجا منتقل می‌شود که بیشتر مربوط به سایت‌های پرورش میگو و مازاد مصرف نانوایی‌ها و کشاورزان است.
کللی با اشاره به عدم رعایت بهداشت توسط نانوایی‌ها گفت: 80 درصد از کارکنان نانوایی‌ها بهداشت را رعایت نمی‌کنند و مسئولان بهداشت شهرستان باید به این موضوع رسیدگی جدی کنند.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی نیز در این جلسه گفت: با فروش هر کیسه کود شیمیایی پتاس 3 هزار و 400 تومان در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد در حالی که قیمت تمام شده آن برای دولت 106 هزار تومان است.
امرالله فاریابی ادامه داد: ما خواستار توجه بیشتر در امر نظارت صحیح در امر توزیع کود شیمیایی به کشاورزان به صورت یارانه‌ای هستیم.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی یادآور شد: از مجموع 37 هزار تن انواع کود شیمیایی در استان بوشهر، سهم شهرستان دشتی سالانه 6 هزار تن است که در صورت فروش خارج از توزیع رایانه‌ای باید با افراد فرصت‌طلب و سودجو برخورد کرد.
فاریابی افزود: سالانه 100 هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت می‌شود که از این مقدار گندم برداشتی 20 درصدر آن متعلق به دشتی است.
علی زارعی، معاون فرماندار دشتی نیز در این جلسه از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی خواست در خروجی‌های شهرستان تدابیری اندیشیده شود به ویژه در منطقه دشت پلنگ تا از خروج کالاهای اساسی و کلاهایی که دولت به صورت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان از قبیل مواد سوختی، آرد، سبوس و کود شیمیایی جلوگیری، و با این افراد برخورد شود و نظارت بیشتری در امر توزیع صورت گیرد.

در شهرستان دشتی؛900 دانش‌آموز زیرپوشش تشکیلات فرزانگان قرار می‌گیرند
ابوالحسن دهاز ظهر در آیین محفل انسی با قرآن در خورموج اظهار داشت: در راستای سیاست‌های آموزش و پرورش با آغاز سال جدید تحصیلی 900 نفر از دانش‌آموزان زیرپوشش تشکیلات پیشتازان و فرزانگان قرار می‌گیرند.
وی افزود: با توجه به فعال شدن رسدهای ویژه پسران و دختران، تشکیلات پیشتازان و فرزانگان در آیین‌ها حضوری فعال و یک دست دارند.
مسئول سازمان دانش‌آموزی دشتی تصریح کرد: شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان نخبه و توانمند در بخش‌های مختلف در دستور کار ما قرار دارد.
دهاز ادامه داد: با توجه به اینکه دانش‌آموزان در سنین حساسی قرار دارند بنابراین در این مرحله برنامه‌های مختلفی را برای بهره‌مندی از توانایی آنان در دستور کار داریم.
استاد حوزه علمیه قم نیز در این آیین اظهار داشت: ما نباید انس با قرآن را فقط در ماه رمضان داشته باشیم و از قرآن در تمام فصول سال باید بهره‌مند شویم.
حجت‌الاسلام اصغر قائمی با بیان اینکه قرآن همدم و مونس خوبی برای انسان‌ها است، گفت: قرآن وسیله هدایت برای پرهیزکاران و کتاب عمل و درس در زندگی برای ما است.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ما اگر قرآن تلاوت می‌کنیم باید به آن عمل کنیم زیرا اگر انسان قرآن را بخواند و به آن عمل نکند قرآن او را لعنت می‌کند.
منبع اخبار:فارس
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢٥

 

قبول می شوم پس هستم!

 

شهریور که فرا می رسد حال و هوای خاصی بر روزگار طالبان علم حاکم می شود. این اتمسفر حاکم علاوه بر آنکه شهریور ماهی است که در آستانه شروع سال تحصیلی قرار می گیریم از آن جهت دارای جایگاه و اهمیت ویژه برخورار است که اکثر نتایج آزمون های مقاطع مختلف تحصیلی در این ماه اعلام می شود از همین روست که شهریور که شروع می شود داوطلبان منتظرند و گوش بزنگ اعلام نتایج،بیش از همیشه اخبار را دنبال می کنند،جستجویشان غالبا گرداگرد نتایج است.تا...

استرس حاکم بر زیستشان وصف ناشدنی است.سوالات متعددی از جمله:قبول می شوم؟نمی شوم؟ کدام رشته؟کدام گرایش؟کدام شهر؟کدام دانشگاه؟ ذهنشان را به خود مشغول می کند..شاید دست و دلشان بکارنرود..وعده هایی به خود می دهند..تا جایی که رسند به این جملات :
" قبول شدن یا نشدن مسئله این است! "

و یا 

" قبول می شوم پس هستم! "
دشتی ها هم در این امر مستثنی نیست و شاید این فضا محسوس تر هم بنماید آنهم بواسطه استعداد سرشار دشتی ها که بر هیچ کس پوشیده نبوده و نیست به همین بیان است که همگی حساب ویژه ی روی دشتی باز می کنند و انتظار پذیرش جوانان دشتی را مقاطع مختلف داشته و دارند. که این انتظار نیز اکثر سالها منتج به نتایج درخوری شده است و البته در برخی سالها با افتی محسوس نیز مواجه بوده است. اما حال که مطرح شد باید بیان کرد این افت در بخش کاکی به عنوان یکی از قطب های دانشوری در استان و شاید موفق ترین بخش در این نتایج آزمون ها محسوس است .دلایلش هم پلی ژنیک است و بیانش با بیس آسیب شناسی باید مطرح و چاره شود./در اینجا همه را خاصه نخبگان کاکی را به مشورت می طلبیم که آیا موافقند؟و یا خیر؟دلایلشان را بیان کنند تا جامع به این موضوع بیپردازیم/
الایجال طی هفته های اخیر نتایج کارشناسی ارشد و آزمون سراسری اعلام شد.با توجه به علاقمندی شما خوانندگان از وضعیت نتایج و با در نظر گرفتن دو نتیجه و کسب اطلاع از دوستان موفق به جمع بندی جداول فوق شدم که البته باید بیان شود و تاکید کرد بی شک و بی تردید همه قبول شدگان نیستند از همین رو اگر شما فردی را می شناسید معرفی کنید تا به لیست اضافه شود:

ارشد

مهندسی شیمی صنعتی شریف مرتضی احمدی
مهندسی شیمی تربیت مدرس محمد جواد غلامی
مهندسی شیمی صنعت نفت اهواز علیرضا حاجیانی
مهندسی نفت علم صنعت حسن زینبی
مهندسی نفت حفاری و بهره برداری سهند تبریز محسن نجفی
مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی صنعتی شاهرود حسین دهقان
مهندسی مکانیک طراحی کاربردی خلیج فارس یاسین حیدر پور
MBAخواجه نصیر امید حاجیانی
فیزیک تربیت دبیر شهید رجایی افشار بهمنی
زمین شناسی تکتونیک صنعتی شاهرود موسی کردوانی
حقوق تجارت بین الملل علامه طباطبایی یعقوب حسین پور 
مدیریت بازاریابی بین الملل شاهد رضا عوض پور
مدیریت دولتی شاهد احسان رزمی نیا
مدیریت بازرگانی خلیج فارس عیسی شهنیایی
پژوهش هنر علم و فرهنگ تهران محمد باقر حاجیانی
  سراسری-تجربی
پزشکی شیراز مرضیه حسین پور 
داروسازی شیراز راضیه رزمی
پزشکی بوشهر فرزانه بهمنی
  سراسری-ریاضی
مهندسی مکانیک اراک یزدانبخش دهرمی
مهندسی کامپیوتر سمنان حسین حاجی پور 
مهندسی نفت اهواز حسن بدری 
مهندسی نفت اهواز سعید دوراهکی
مهندسی معدن کاشان حامد گنخکی
فیزیک بیرجند سلمان اندایشگر 
مهندسی برق خلیج فارس سید جواد جسینی
مهندسی مکانیک خلیج فارس محمد مرادی
مهندسی شیمی خلیج فارس عبدالمجید درویشی
مهندسی عمران خلیج فارس مرتضی حاجی زاده
مهندسی عمران خلیج فارس علیرضا مظفری
مهندسی عمران خلیج فارس محمد زارعی
مهندسی مکانیک صنعتی دزفول محمد مهدی ملکوتی
مهندسی مکانیک صنعتی دزفول محمد رضا وراوی

سراسری- انسانی

 حمیده یموری  حقوق دانشگاه تهران

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢۳

 

هم‌اندیشی شاعران دشتی و بوشهر

 

هم اندیشی شاعران انجمن های ادبی حوزه هنری بوشهر و فایز دشتی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج در سالن اجتماعات فرهنگسرا برگزار شد.

در این نشست که شاعران مطرح وصاحب اثری همچون سید محمدرضا هاشمی زاده، علی هوشمند، محمد حسین انصاری نژاد، علیرضا عمرانی، خلیل شیخیانی، اسکندر احمدنیا، ابراهیم شاکری، فرح راور شیری، مرجان پیران، سمیه تمیمی، نداموسی زاده، صالح دروند، خلیل آزمون، غلامرضا خواجه، عباس دلجو و تعدادی از شاعران جوان حضور داشتند.دبیر شعر حوزه هنری بوشهر گفت: در راستای توسعه فکری و تبادل فرهنگی، شاعران بوشهر و دشتی باید هم‌اندیشی داشته باشند.

علیرضا عمرانی در این هم اندیشی و گردهمایی شاعران انجمن‌های ادبی در فرهنگ‌سرای شهید شهریاری خورموج اظهار داشت: حوزه هنری در راستای توسعه فکری، تبادل فرهنگی، ادبی، حمایت از شاعران جوان، آتیه‌دار و تقویت شعر در استان فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی افزود: اعضای اصلی آن چهره‌های شاخص شعر استان بوشهر هستند و این نخستین نشست مشترک با شاعران شهرستانی است.
دبیر شعر حوزه هنری بوشهر با قدردانی از میزبانی خورموج ادامه داد: تا کنون 10 جلسه در حوزه تشکیل شده و هر هفته شنبه‌ها عصر، حوزه هنری میزبان علاقمندان به شعر است.
عمرانی اضافه کرد: دشتی همواره در شعر از جایگاه رفیعی برخوردار بوده و شعر، هنر اول مردم این دیار است.
مسئول فرهنگ‌سرا و انجمن ادبی خورموج نیز در این نشست گفت: برگزاری نشست‌های مشترک با انجمن‌های ادبی سراسر استان یکی از اهداف این انجمن بوده است.
حمید زارعی ادامه داد: نشست‌های مشترک سبب ایجاد همدلی، تبادل نظر، شناخت و آشنایی شاعران با یکدیگر می‌شود.
وی یادآور شد: سیدمحمدرضا هاشمی زاده، علی هوشمند، محمدحسین انصاری‌نژاد، علیرضا عمرانی، خلیل شیخیانی و اسکندر احمدنیا و ابراهیم شاکری از شاعران مطرح و صاحب اثر هستند.
این مقام مسئول افزود: همچنین فرح راورشیری، مرجان پیران، سمیه تمیمی، نداموسی زاده، صالح دروند، خلیل آزمون، غلامرضا خواجه و عباس دلجو از دیگر شاعران مطرح هستند.
خلیل شیخیانی از شاعران و محققین دشتی نیز در این نشست گفت: دشتی گذشته‌ای درخشان در عرصه شعر دارد و ما به داشته‌هایمان افتخار می‌کنیم.
وی افزود : نویسندگان و شاعران برجسته‌ای در دشتی حضور دارند که مایه مباهات و افتخار جامعه ادبی استان هستند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢۳

 

 

 

طلاق و اعتیاد مهمترین مشکلات اجتماعی شهرستان!

 معاون فرماندار دشتی گفت: براساس بررسی های صورت گرفته طلاق و اعتیاد مهمترین مشکلات اجتماعی در این شهرستان است.

علی زارعی در کمیسیون امور بانوان شهرستان دشتی افزود: با توجه به ارتباط بین معضل طلاق و اعتباد با بیکاری، شهرستان دشتی با 8/12درصد میزان بیکاری بعد از شهرستان تنگستان دومین شهرستان استان بوشهر است که بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.
وی یادآور شد: این امر باعث شده تا مشکل طلاق که در سالهای گذشته بسیار کم و اندک بود افزایش یابد و خانواده ها برای امرار معاش دچار مشکل شوند.
زارعی در خصوص اعتیاد نیز گفت: برغم اینکه آمار معتادان شهرستان دشتی نسبت به سایر شهرستانها کمتر است اما به لحاظ آمار آسیب های اجتماعی دومین مشکل این شهرستان به شمار می رود.
معاون فرماندار دشتی با تاکید بر توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن و کشاورزی بر انجام کارهای فرهنگی و فعال شدن کارگروه تخصصی برای پیشگیری از اعتیاد و درمان و مشاوره معتادان تاکید کرد.

شهرستان دشتی بیش از 10 هزار دانش‌آموز دارد
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: 10 هزار و580 دانش‌آموز در 452 کلاس سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.
خلیل رضایی امروز در گفتگو با  فارس اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا برای مدارس دخترانه از مدرسان خانم استفاده کنیم.
وی افزود: نخستین مدرسه راهنمایی پسرانه وابسته به حوزه علمیه در شهرستان دشتی را تاسیس کرده‌ایم که در استان وجود ندارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از10 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، تصریح کرد: ازمجموع 34 فضای فیزیکی موجود در شهر خورموج امسال 785نفر از دانش‌آموزان در فضای جدید مشغول به تحصیل می‌شوند.
رضایی خاطرنشان کرد: با آغاز سال جدید تحصیلی از مجموعه هشت نماز خانه در مدارس شهرستان سه نمازخانه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
این مقام مسئول یادآور شد: دبستان شهید استروتین، دبستان 10کلاسه شهرک بسیجیان و مدرسه راهنمایی دخترانه شهرک بسیجیان در دست ساخت است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی اضافه کرد: همچنین خوابگاه علامه، مدرسه پنج کلاسه روستای محمدآباد و مجتمع فرهنگی در حال ساخت است.
وی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید دو مرکز آموزشی و یک خوابگاه با اعتبار یک میلیارد و200میلیون تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
رضایی ادامه داد: از همه مسئولان اجرایی می‌خواهیم تا در بهتر اجرا شدن تمامی برنامه‌های آموزشی شهرستان همکاری لازم را به عمل آورند.
این مقام مسئول گفت: مهم‌ترین وظیفه ما این است که زمینه را برای موفقیت دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم کرده تا شاهد پیشرفت و رشد همه این عزیزان باشیم.
وی تصریح کرد: بسیج همه نیروها در زمینه مقابله و پیشگیری از آنفلونزای نوع A از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش دشتی است.
صدور مجوز راه اندازی شش نانوایی در دشتی
معاون فرماندار دشتی گفت: با راه اندازی شش واحد نانوایی در روستاهای تلخو و بنیاد و شهرهای خورموج و کاکی این شهرستان موافقت شده است.
علی زارعی در نشست کمیسیون تعزیرات گندم، آرد و نان شهرستان دشتی افزود: با توجه به ازدحام جمعیت و مشکلاتی که به علت کمبود نانوایی در این مناطق وجود دارد با راه اندازی این نانوایی ا مشکل این مناطق حل می شود.
وی یادآور شد: هم اینک 48 واحد نانوایی در شهرستان دشتی فعال است که 17واحد در روستاها و مابقی در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه کارمی کنند.
زارعی،رعایت نکردن خت، نکات بهداشتی و برخورد نامناسب با مردم را از جمله تخلفات نانوایی ها در اینش شهرستان ذکر کرد و گفت: برای کاهش تخلفات و تامین نان مناسب و خوب نظارت بر کار نانوایی ها تشدید شده که امیدواریم تاثیرات آن در عرضه نان مناسب مشهود شود.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٠۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢٢

 

 

 

کسب رتبه اول کشوری مسابقات مطالعه وتحقیق وشعر دانش آموزان کاکی

در بیست وهفتمین جشنواره ی مسابقات شعر ومطالعه وتحقیق مرحله ی کشوری در استان همدان که در تاریخهای 25 تا 28 مردادماه برگزار شد سه نفر از دانش آموزان منطقه کاکی حائز رتبه اول ودوم کشوری شدند.کسب رتبه اول کشوری مسابقات مطالعه وتحقیق وشعر دانش آموزان منطقه کاکی کارشناس فرهنگی وهنری اداره آموزش وپرورش منطقه کاکی اعلام نمود:در بیست وهفتمین جشنواره ی مسابقات شعر ومطالعه وتحقیق مرحله ی کشوری در استان همدان که در تاریخهای 25 تا 28 مردادماه برگزار شد سه نفر از دانش آموزان دختر از دبیرستان خدیجه کبری 2 این منطقه به نامهای فاطمه عباسی وعالمه بهمنی در رشته مطالعه وتحقیق با ارائه پژوهش استاد مطهری وشخصیت علمی وی حائز رتبه اول وخواهر فرشته خواجه در رشته شعر موفق به کسب رتبه دوم کشوری این مسابقات شدند.از این دانش آموزان برگزیده در مراسمی با شرکت برترین های علمی،فرهنگی ،ورزشی وکنکور استان و با حضور مهندس شفقت استاندار بوشهر تجلیل به عمل آمد.

هفتادو چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه کاکی  

هفتادو چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش با هدف‌ سازماندهی نیروی انسانی ، پروژه مهر و رسیدگی به بهداشت محیط و بهسازی مدارس جهت ورود دانش آموزان به مدرسه ورفع مشکل ایاب و ذهاب معلمان و دانش آموزان از روستاها به مدارس وجابجایی مکان مدرسه عفت با دبستان منفرد (1) پسرانه درمحل آموزش وپرورش برگزارشد.هفتادو چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش با هدف‌ سازماندهی نیروی انسانی ، پروژه مهر و رسیدگی به بهداشت محیط و بهسازی مدارس جهت ورود دانش آموزان به مدرسه ورفع مشکل ایاب و ذهاب معلمان و دانش آموزان از روستاها به مدارس وجابجایی مکان مدرسه عفت با دبستان منفرد (1) پسرانه درمحل آموزش وپرورش برگزارشد. در این جلسه ابتدا حسین شهری رئیس اداره آموزش وپرورش یه مسائل جاری آموزش وپرورش پرداخت وگفت: در زمینه پرداخت اضافه کاری ، مأموریت همکاران در تنگنا قرار داریم زیرا مبالغی که به این دو مورد اختصاص یافته بسیار کم می باشد و با تلاشی که صورت دادیم و با کمک آقای پور فاطمی نماینده محترم مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی قوانین مبلغ 5/7 میلیون تومان بابت کمک به مدارس ، مبلغ 30 میلیون تومان بابت خرید یکدستکاه مینی بوس ، جذب 29 میلیون تومان برای نصب صندلی برای سینما تربیت و یکدستگاه پلی پرت جهت تکثیر به ارزش 12 میلیون تومان جمعا" به مبلغ 5/78 میلیون تومان ، خارج از مبالغی که از طرف سازمان می بایست به این اداره داد شود ازطریق وزارت خانه جذب نمودیم که می تواند کمک بزرگی به ما در ابتدای این سال محسوب شود. و در زمینه ایاب و ذهاب دانش آموزان طرح روستا مرکزی نیز اعلام نمود با تعدادی از راننده های سال گذشته جهت انجام سرویسهای امسال نیز صحبت شده و تجهیزات لازم دراین زمینه اندیشیده شده و سازماندهی نیروهای انسانی مدارس انجام شده که منتظر آماده شدن سیستم آمار بودجه جهت صدور ابلاغ رایانه ای برای معلمان می باشیم . در مورد پروژه مهر و بازگشایی مدارس نیز بنرهای تبلیغاتی جهت نصب در سطح شهر آماده شده و سایل بهداشتی لازم نیز سفارش داده شده و جلسه توجیهی با مدیران مدارس برگزار گردیده و نکات لازم در مورد بازگشایی مدارس به آنان اعلام گردیده است. در ادامه علی نعمتی بخشدار ورئیس شورای آموزش وپرورش به دستور جسله اشاره نمود وافزود: در مورد جابجایی مدرسه عفت نیز اعلام کردند همه ما با این کار موافق هستیم ولی اینکه آن را در چه مکان دیگری دائرکنیم مهم است و همه شما می بایست نظرات خود را باتوجه به مشکلاتی که اولیاء ممکن است با آن مواجه شوند بیان نمایید و مدیر دبستان شهید منفرد و اولیاء دانش آموزان نیز می بایست توجیه شوند و باتوجه به اینکه مکان کنونی مدرسه عفت بعلت مزاحمت هایی که برای دختران بعضا" ایجاد می شود مکان مناسبی نیست و می بایست سعی کنیم مصوبه ای منطقی و قابل دفاع دراین خصوص داشته باشیم.

قلعه محمد خان دشتی ،موزه صنایع دستی

معاون هنرهای سنتی و صنایع‌ دستی سازمان میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: قلعه محمدخان دشتی که بیش از 50 سال است به تملک سازمان میراث فرهنگی درآمده با توافقات اولیه با معاونت فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی، موزه صنایع دستی می شود.
 
احمد دهاز در گفتگو با  مهر افزود: فراهم کردن ویترین، نورپردازی مناسب و طراحی کلی موزه از نیازهای اولیه تأسیس این موزه است. وی از تخصیص اعتبار جهت تجهیز این موزه در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: همچنین باتوجه به اینکه زمینهای اطراف قلعه نیز توسط سازمان میراث فرهنگی خریداری شده است، محیط پیرامونی این قلعه برای تأسیس بازارچه صنایع ‌دستی استفاده خواهد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۱۸

 

بی شعار بی شانتاژ بی ادعا*

 

بی مقدمه:

قرارم این بود که خیلی پیش از این ها این مطلب رو بارگذاری کنم ولی نشد نشد تا شد آنهم زمانی که ...بجای تقدیر بجای دوای درد و بجای حل مشکل شدیم مشکل اینهم دیگر از حکایت روزهای رفته برماست که نوشتن را ازت میگیره و میشی یه شاخص سکوت... و او را قبل از اینکه قدر بدانیم ...بخوانیم...شاید..راستی ما اسیر انتخابهایمان هستیم؟!؟!

بعد از یک سال دوری از تیم محبوب خود بار دیگر به موطن خود بازگشت تا عهده دار سرمربی گری تیم اسبقش شود در این ره با برخی مخالفت ها و ناملایماتی مواجه شد که قاطبه آن بیانگر این بود که او دانش ارتقا این باشگاه پرطرفدار استان را ندارد اما او به محض گرفتن حکم سرمربی گری بی حاشیه و با تمرکز خاص فقط به فتح چکاد لیگ می اندیشید بی شعار بی شانتاژ بی ادعا استارت زد و بارها امید خود را جوانان استان عنوان کرد که آنرا در عمل هم به اثبات رساند. بی مهره شروع کرد بی ستاره ادامه داد ولی با معرفی مهره ها و ستاره هایی به پایان رساند که شروعی دیگر بود. در این ماراتن از تبریز تا شیراز از کرمان تا اهواز از بوشهر تا تهران و...همراه با یک تیم همراه با یک گروه همراه با کسانی که عزم خود را جزم کرده بودند تا آرزوی فرزندان این خاک شمالی خلیج پارس ،ساکن در کهکشان راه شیری  را جامه عمل بپوشانند هرچند بارها در مصاحبه های خود همراه با خلق جنوبی  این نکته را متذکر می شد که ما قصدمان دفاع از حیثیت و شخصیت فوتبال بوشهر است و هرگز شعارارتقا تیم به لیگ برتر را ندادند اما از انتقادپذیری ،مشورت های دائمی که همه از او سراغ دارند می شد به این تیم با این سرمربی امیدوار بود شروع خوب روند کند اواسط  و تقریبا اواخر لیگ به خاطر مسائل حاشیه ی که مهمترینش بی شک اقتصادی بود گاهی روزگار و چشم امیدمان تنگ تر می نمود برای تیم و  او، اما دلها برایش می تپید دیگر تیم نبود که می جنگید بل استان بود و این را میشد در حضور ویژه هم استانی ها در ورزشگاه دید از عامری تا چاه مبارک در گرما و سرما آمدند ماندند تا شاهین را در آسمان لیگ برتر ایران به پرواز درآورند...و شد و این در اولین روز تابستان - در فصلی که وفاداری عجیبی با این خاک تفدیده دارد بواسطه اکثر روزهای سالش که تابستانی است- شادی سراسر استان را فرا گرفت و هر جا دلی بوشهری بود به استان پرکشید روزی تاریخی که بی شک ثبت شد در تاریخ فرهنگی ورزشی استان ،و بعد از قریب به 15سال یک تیم فوتبال در لیگ صدر کشور توپ خواهد زد او بی شعار بی شانتاژ بی ادعا بوشهر را لیگ برتری کرد کار بزرگی کرد بی شک بی تردید...


این سرمربی را به نام حمید و نام خانوادگی کللی فرد می شناسیم، متولد 1343بوشهر و اصالتا اهل آبادی کلل** دشتی ،سالها در تیم های شاهین بوشهر،ملوان بندر انزلی توپ زده و سابقه سرمربی گری در تیم های شاهین بوشهر،گل گهر سیرجان ، دارد او را بی تعلل باید قدر دانست باید تقدیرش کرد نه بخاطر او _که هست_ بل  بخاطر خودمان و آینده ی که پیش رو داریم ویزه هم تقدیر نماییم چون اهل این دیار بی شعار بی شانتاژ بی ادعا همراه با تیمش کار بزرگی کرد.

 
*امروزه در فوتبال میهنمان جمعی از مربیان گفتارشان سراسر شعار ،همراه با شانتاژ و سراسر ادعا ،ره به پیش می برند و این کردار و گفتار در آقای کللی فرد وجود ندارد.
**روستای کلل((kololدر 17 کیلومتری شمال غرب خورموج مرکز شهرستان دشتی واقع است/اکثر اهالی روستا دارای نام خانوادگی غریبی و کللی هستند/ اکثر کللی ها از ساکنین قدیمی  خورموج و بوشهر هستند.

لینک های مرتبط:

خداحافظ حمید امپراطور

کللی‌فرد : از برکناری‌ام خوشحالم

سرمربی جدید شاهین رکورد دار برکناری از لیگ برتر!

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:۳٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۱٢

 

 

 

افتتاح بزرگترین گلخانه تولید نشاء گوجه فرنگی خاورمیانه در دشتی  
همزمان با گرامیداشت هفته تعاون بزرگترین سایت گلخانه ای تولید نشاء گوجه فرنگی با حضور معاون وزیر تعاون در شهرستان دشتی افتتاح شد.
معاون وزیر تعاون در امور تعاونی ها و نظارت گفت: سایت گلخانه ای تولید نشاء گوجه فرنگی روستای تلخو از توابع شهرستان دشتی بزرگترین واحد در ایران و خاورمیانه است.
عبدالمجید غریب رضا افزود: این واحد تولیدی توسط بخش خصوصی و شرکت تعاونی تشکیل و اداره می شود و زمینه اشتغال 145نفر را بصورت مستقیم ایجاد کرده است.
مجری طرخ سایت گلخانه ای تولید نشاء گوجه فرنگی دشتی نیز گفت: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری 17میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق تعاون و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.
حسین اندایش افزود: با افتتاح این واحد تولیدی سالانه 100میلیون نشاء گوجه فرنگی در این سایت تولید خواهد شد که بخش عمده ای از نیاز مزارع گوجه فرنگی استان بوشهر را تامین می کند.
وی اضافه کرد: شرکت تعاونی شقایق دشت تلخو دشتی، از سال 86شروع به کار کرده و فضایی با مساحت 25هزار مترمربع بصورت گلخانه و با آبیاری تحت فشار زیر کشت و تولید نشاء گوجه فرنگی و انواع محصول فلفل دلمه و خیار سبز قرارداده است.
اندایش اظهار داشت: علاوه بر 100میلیون قطعه نشاء گوجه فرنگی سالانه 600تن محصولات دیگر شامل فلفل دلمه، بادمجان، هندوانه، طالبی و خربزه و دو هزار تن گوجه فرنگی در این واحد تولید و روانه بازار مصرف کشور می شود.
پنج هزار و 500هکتار ازمزارع دشتی بوشهر زیرکشت مستقیم گوجه فرنگی 
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: امسال پنج هزار و 500 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت مستقیم گوجه فرنگی خارج فصل رفته است.
امرالله فاریابی چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: کار کشت گوجه فرنگی خارج فصل در شهرستان دشتی از نیمه دوم مرداد شروع می شود.
وی اضافه کرد:تا نیمه دوم شهریور نیز چهار هزار هکتار مزارع دیگر شهرستان دشتی بصورت انتقال نشاء گوجه فرنگی ( کشت غیر مستقیم ) زیر کشت این محصول می شود.
فاریابی اظهار داشت: میزان کشت گوجه فرنگی خارج فصل در شهرستان دشتی در مقایسه با سال گذشته 900هکتار افزایش نشان می دهد.
وی یادآور شد: امسال سه هزار و 500هکتار از مزارع گوجه فرنگی شهرستان دشتی زیرپوشش سیستم آبیاری تحت فشار قرار دارند.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: با توجه به میانگین برداشت 40تن در هر هکتار پیش بینی می شود بیش در ساجاری 220هزار تن محصول گوجه فرنگی در این شهرستان تولید شود.
فاریابی برداشت و تولید سال گذشته محصول گوجه فرنگی را در شهرستان دشتی 160هزار تن اعلام کرد و گفت: بیشترین منطقه کشت این محصول در کاکی، شنبه، سناء، باغان، کردلان، لاور شرقی است و امسال برای نخستین بار در دشت پلنگ نیز کشت شده است.
وی افزود: برداشت محصول گوجه فرنگی خارج فصل در شهرستان دشتی از نیمه اول آذر ماه آغاز می شود.
فاریابی اضافه کرد: با توجه به خارج از فصل بودن محصول گوجه فرنگی در شهرستان دشتی محصول این منطقه به همه استانهای کشور از جمله فارس، اصفهان، تهران، مشهد، تبریز، کردستان، زنجان، و شمال کشور ارسال می شود.
وی تعداد کشاورزان شاغل در کشت و برداشت گوجه فرنگی در شهرستان دشتی را بالغ بر پنج هزار نفر ذکر کرد که بیش از هشت ماه از سال مشغول به کار هستند.
157 هزار تن گوجه فرنگی از مزارع کاکی برداشت می‌شود
رئیس ترویج و خدمات جهاد کشاورزی بخش کاکی گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 157هزار تن محصول از مزارع بخش کاکی برداشت شود.
حیدر دهقان در آیین افتتاح شرکت تعاونی شقایق دشت تلخو اظهار داشت: عملیات نشا در بخش کاکی از شهریور ماه آغاز شده است.
دهقان افزود: بخش کاکی 33 هزار هکتار اراضی دیم و 4 هزار و500 هکتار آبی دارد و با توجه به شرایط آب و هوایی و دارا بودن اراضی حاصلخیز، شرایط مناسب و مطلوبی برای توسعه و گسترش فعالیت‌های کشاورزی دارد.
وی با اشاره به وضعیت آب و هوای در فصل پائیز و زمستان گفت: وضعیت آب و هوایی شرایط تولید و محصولات پیش‌رس به ویژه گوجه‌فرنگی را مهیا کرده است.
دهقان با اشاره به عملیات انتقال نشا گوجه‌فرنگی خارج از فصل افزود: در سطح 3 هزار و 500 هکتار از اراضی این منطقه از شهریور ماه انتقال نشا گوجه آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود بیش از 157هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.
رئیس ترویج و خدمات جهاد کشاورزی بخش کاکی تصریح کرد: برای 6 هزار و 800 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی یاد‌آور شد: شهرستان دشتی با دارا بودن بیشترین سطح گلخانه‌ای فعال در استان بوشهر با تولید سالانه حدود 160 میلیون انواع قطعه نشا گوجه و سایر محصولات کشاورزی نیاز استان را برآورده و بخش عمده آن نیز به سایر نقاط کشور عرضه می‌شود.
دهقان گفت: در سه مرحله تولید نشا گوجه‌فرنگی 45 میلون قطعه تولید و در اختیار کشاورزان منطقه قرار می‌گیرد.
این مقام مسئول یادآور شد: در مجموع تولید نشا گوجه‌فرنگی، فلفل، دلمه، بادمجان، هندوانه، طالبی و خربزه با دستگاه تمام اتوماتیک کشت می‌شود.
این شرکت گلخانه‌ای در 25 هزار مترمربع با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۱٢

 

 

 

شهرستان دشتی رتبه نخست فضای گلخانه‌ای استان بوشهر
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سطح استان 24 هزار هکتار گلخانه موجود است و شهرستان دشتی با 2/13 هکتار از رتبه نخست برخوردار است.
خسرو عمرانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر افزود: در سال گذشته 3 هزار و500 تن تولید محصولات گلخانه‌ای داشته‌ایم و امسال پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 5 هزار و 500 تن محصولات گلخانه‌ای که غالبا گوجه‌فرنگی، خیار و محصولات جالیزی است، تولید شود.
وی ادامه داد: محصولات گلخانه‌های استان بوشهر علاوه بر خود استان، به استان‌های مجاور صادر می‌شود.
عمرانی تصریح کرد: بیش از 16 هزار هکتار فضای سطح زیرکشت گوجه‌فرنگی در فضای باز در استان موجود است که بالغ بر 550 هزار تن می‌شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در فصلی که هیچ جای کشور زیر کشت گوجه نیست، گوجه کشور توسط استان بوشهر تامین می‌شود.
وی به مزایای کشت گلخانه اشاره کرد و گفت: کشت گلخانه‌ای موجب کاهش 25 درصدی هزینه‌ها شده و سلامت نهال و عدم تلفات نشا از دیگر مزایای کشت گلخانه‌ای است.
عمرانی خاطر‌نشان کرد: 10 هکتار در سال 1387 رشد فضای گلخانه‌ای در استان بوشهر داشته‌ایم و از آن‌جا که منابع آب و خاک در استان بوشهر محدود است روی گلخانه‌ها باید تمرکز بیشتری کرد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون 40 هکتار زمین آماده داریم که نیاز به تسهیلات و مجوز دارند.
معرفی فرمانده جدید منطقه انتظامی دشتی
جلسه تودیع و معارفه فرمانده منطقه انتظامی شهرستان دشتی برگزار شد.
فرماندار شهرستان دشتی صبح امروز در این مراسم، مردم دشتی را مردمی ولایت‌مدار دانست و اظهار داشت: مردم دشتی مردمی قدرشناس هستند و همواره از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.
رضا جمشیدی در ادامه، شهرستان دشتی را دارالمومنین استان خواند و افزود: ایمان و تقوای مردم این شهرستان، موجب شده که این شهرستان از امنیت خاصی برخوردار باشد.
وی همکاری، همدلی و تعامل فرماندهی سابق منطقه انتظامی دشتی و پرسنل این نیرو با دستگاه‌های اجرایی را ستود و ادامه داد: از فرماندهی جدید، می‌خواهم که تعامل و همدلی و وحدت را همچون گذشته با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.
جمشیدی ضمن تجلیل از شهدای نیروی انتظامی خاطر‌نشان کرد: این سبزپوشان نیروی انتظامی در شهرستان دشتی طی یکسال گذشته 2 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و ما به این نیرو که از بطن مردم هستند، افتخار می‌کنیم.
امام جمعه خورموج نیز با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه خودسازی انسان‌ها ذکر کرد و گفت: اگر انسان‌ها بدانند که ماه مبارک رمضان و روزه چه ارزشی دارد تمام ماه‌های سال را روزه می‌گرفتند.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: باید به طور مرتب به اعمال و رفتار خود توجه کنیم و باید همواره خدا را مدنظر داشته باشیم.
وی ضمن تجلیل و قدردانی از خدمات و تلاش‌های فرمانده سابق منطقه انتظامی دشتی اضافه کرد: شهرستان دشتی که دارای نگین فرهنگی و یک شهرستان عالم‌پرور است و با توجه به وحدت، همدلی و تعاملی که بین نیروی انتظامی و اقشار مختلف مردم وجود دارد موجب امنیت بالا در این شهرستان شده است.
امام جمعه خورموج، رفتار و کردار و ساده‌زیستی علمدار باقری، فرمانده منطقه انتظامی دشتی را برای تمام پرسنل این نیرو یک الگو خواند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان بوشهر نیز اظهار داشت: هر شهروند باید در محیط کار و زندگی خود احساس خوف و ناامنی نکند و اگر امروز می‌بینیم که در سراسر میهن اسلامی به ویژه استان بوشهر و به ویژه شهرستان دشتی امنیت خاصی برخوردار است، حاصل همدلی، صداقت و مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی و امنیتی است.
در پایان ضمن تقدیر از سرهنگ علمدار باقری، فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان دشتی، سرهنگ بهرام مرادی به عنوان فرمانده منطقه انتظامی شهرستان دشتی منصوب شد.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٩

 

بهره برداری از 8 پروژه عمرانی در شهرستان دشتی

 

بهره برداری از سه پروژه عمرانی در دشتی

در هفتمین روز از گرامیداشت هفته دولت روز یکشنبه سه پروژه عمرانی در بخش راه و ترابری و تعاون روستایی در شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی گفت: دو دور برگردان در منطقه کاکی شامل دور برگردان شهر کاکی و بنیاد و گنخک کاکی برای دسترسی اهالی شهر و بخش کاکی به آزاد راه سیراف، و برطرف کردن مشکل تردد اهالی، احداث شده است.
شهریار روزی طلب افزود: طول این دور برگردان 5/4کیلومتر و عرض 5/7متر است که با سه میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.
مدیرتعاون روستایی شهرستان دشتی نیز در خصوص افتتاح جایگاه مواد سوختی شهر شنبه گفت: برای احداث این جایگاه که تامین کننده مواد سوختی شامل گازوییل، بنزین و نفت سفید است مبلغ 450میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
سید عبدالحمید بهرامی افزود: این جایگاه مواد سوختی ظرفیت 125هزار لیتر سوخت را دارد که مشکل تامین سوخت مصرفی اهالی هفت هزار نفری بخش شنبه و روستاهای تابعه را برطرف می کند.
همچنین در هفتمین روز از گرامیداشت هفته دولت عملیات اجرایی سالن ورزشی سناء با زیربنای یکهزار و 250مترمربع و با چهار میلیارد و 200میلیون ریال اعتبار و ساختمان خانه بهداشت روستای کردلان نیز با زیربنای 76مترمربع و 660میلیون ریال اعتبار آغاز شد.
رضا جمشیدی فرماندار دشتی نیز گفت: با احداث این دو پروژه مشکل فضای ورزشی روستای سناء و بهداشت روستای کردلان برطرف خواهد شد و دو هزار و 500نفر از اهالی این دو روستا از این خدمات بهره مند می شوند.

بهره برداری از پنج پروژه عمرانی در دشتی

پنج پروژه عمرانی با حضور استاندار، معاونان و فرماندار دشتی روز دوشنبه افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون عمرانی استانداری بوشهر در این آیین گفت: بزرگترین بوستان درون شهری خورموج به نام مفتون از جمله این پروژه ها است که در 18هکتار احداث شده است.
مهندس مسعود نصوری افزود: این بوستان دارای 14هکتار فضای سبز، پیست دوچرخه سواری، زمین چمن فوتبال، زمین والیبال، بسکتبال و هندبال، دریاچه مصنوعی به وسعت چهار هزار مترمربع و وسایل بازی و بدن سازی است.
وی افتتاح خیابان دسترسی به شهرک بسیجیان خورموج به نام خیابان حاج علی مرادی بطول یکهزار و 500متر و عرض 18متر و پل بزرگ آبراه میرشکاری خورموج بطول 26متر و عرض 18متر را از جمله دیگر پروژه های افتتاحی در شهرستان دشتی ذکر کرد و گفت: با احداث این خیابان و پل بزرگ امکان دسترسی و راه مناسب برای شهرک سه هزار متری بسیجیان خورموج با مرکز شهرستان فراهم می شود.
نصوری، افتتاح کتابخانه عمومی چارک با زیربنای 122مترمربع در زمینی به مساحت 722مترمربع و ظرفیت کتاب شش هزار جلد و دو سالن مطالعه را نیز از جمله دیگر پروژه های افتتاحی ذکر کرد.
وی راه روستایی درازی به خورموج بطول 5/12کیلومتر و عرض 5/7متر را از دیگر پروژه های افتتاحی اعلام کرد و گفت: این راه آسفالته دارای 12دستگاه پل و ابنیه فنی است و روستای درازی مرکز دهستان خورموج را به شهر خورموج متصل می کند.
نصوری یادآور شد: با افتتاح این راه روستایی دو هزار نفر از اهالی روستای درازی از راه مناسب بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: مسیر قبلی این راه روستایی 24کیلومتر بوده که با افتتاح راه روستایی آسفالته درازی این مسیر به نصف کاهش می یابد.
وی اظهار داشت: برای اجرای این پروژه بالغ بر 31میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و روستایی هزینه شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٢٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٩

 

یادواره 14شهید روستای درازی و پنج شهید گمنام شهرستان دشتی

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس براساس کارایی، شایستگی، تعهد، انقلابی بودن و توانمندی وزیران را انتخاب و مورد تایید یا رد خواهند کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی پورفاطمی دوشنبه در یادواره 14شهید روستای درازی و پنج شهید گمنام شهرستان دشتی در جمع مردم افزود:تمام سعی نمایندگان مجلس کمک به دولت برای انتخاب افرادی قابل و توانمند برای اداره امور ممکلت است.
وی یادآور شد: نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نیز سعی دارند که در بحث رای اعتماد وزرا فعال باشند.
پورفاطمی اظهار داشت: امنیت، آرامش و سربلندی کشور مرهون ایثار و فداکاری شهیدان این آب و خاک است.
وی شهیدان رجایی وباهنر را به عنوان افتخار شهدای مدیر و کارگزار جمهوری اسلامی برشمرد و اضافه کرد: باید آنچنان که شایسته آن شهیدان بزرگوار است خدمات آنان را ارج نهاد.
وی با اشاره به خدمات دولت در روستاها اظهار داشت: مردم روستای درازی بیش از 25سال در پی احداث راه بودند که با همت و تلاش این مدیران این راه به بهره برداری رسید.
استاندار بوشهر نیز گفت: در استان بوشهر بیش از 47درصد اعتبارات و پروژه ها در سطح روستاها هزینه و انجام شده که این خود نشان از توجه دولت نهم به عمران روستایی بوده است.
ابوطالب شفقت افزود: عزم جدی دولت در خدمت رسانی و رفع مشکلات روستاها در تمام زمینه ها برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها است و با صرف این اعتبارات ما شاهد کاهش فاصله خدمات رسانی در شهرها و روستاها هستیم.
وی، واگذاری سهام عدالت به تمام روستاییان، بیمه خدمات درمانی، پزشک خانواده و بهسازی مسکن روستایی را از جمله خدمات دولت نهم ذکر کرد که امیدواریم در دولت دهم نیز این اقدامات ادامه پیدا کند.
شفقت، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست به تمام وزیران پیشنهادی رییس جمهوری رای اعتماد داده و زمینه را برای خدمت رسانی دولت کریمه و عدالت محور دکتر احمدی نژاد فراهم کنند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٢۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٧

 

 

 

افتتاح 12پروژه عمرانی شهری در خورموج

در ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت روز شنبه 12پروژه عمرانی شهری در خورموج مرکز شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

شهردار خورموج در این آیین گفت: این پروژه ها شامل تعریض و آسفالت بلوار بسیج خورموج بطول یکهزار و 800متر و عرض 35متر که 9دستگاه پل از سه تا 35متری دارد، دو پارک محله ای، کانال خیابان حامد بطول 20متر، آسفالت معابر سطح شهر بطول 24هزار مترمربع، زیرسازی و آسفالت 20هزار مترمربع محله های قدیم شهر، موازییک خیابان امام بطول دو هزار و 200مترمربع و احداث پارک ترافیک خورموج است.
کرامت طاهری افزود: برای اجرای این پروژه ها بیش از 18میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی، ستاد حوادث و شهرداری خورموج هزینه شده است.
فرماندار دشتی نیز خدمات رسانی به مردم در سطح شهر توسط شهرداری ها را مطلوب و رضایت بخش خواند و خواستار تسریع و نظارت بیشتر بر اجرای پروژه های عمران شهری شد.
رضا جمشیدی افزود: امسال بیش از 20میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و احداث پروژه های عمران شهری در شهرهای شهرستان دشتی هزینه خواهد شد.

 

کوهنوردان دشتی  به قله زشک مشهد صعود کردند
رییس هیات کوهنوردی شهرستان دشتی گفت: 20نفر از کوهنوردان شهرستان دشتی به قله دو هزارو 800متری زشک در استان خراسان رضوی  صعود کردند.
حمید زارعی پنجشنبه در گفت وگو با ایرنافزود: کوهنوردان برادر و خواهر پس از طی مسافت هشت کیلومتری به همراه کوهنوردان آزادگان شهر مشهد قله زشک را طی هشت روز صعود کردند.
وی اضافه کرد: کوهنوردان ضمن صعود به این قله بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) را زیارت کردند.
وی هدف از این صعود را حفظ آمادگی بیشتر کوهنوردان و کسب تجربه کوه نوردان تازه کار و تدارک برای صعود قله مرتفع کشور ذکر کرد و اظهار داشت: در شش ماهه دوم سال همایش ملی صعود به قله بیرم خورموج که دو هزار متر ارتفاع دارد و بلند ترین قله استان بوشهر است با شرکت کوهنوردان چند استان کشور انجام خواهد شد.
بهره برداری از ۵۴ واحد مسکونی مددجویان شهرستان دشتی
در چهارمین روز از هفته دولت 54واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.
رییس کمیته امداد شاخه کاکی گفت: از این تعداد واحد مسکونی 40واحد برای افراد تحت پوشش امداد و 14واحد نیز مربوط به مددجویان بهزیستی هستند.
محمد پورسالم افزود: واحدهای مسکونی مربوط به کمیته امداد هر کدام 53مترمربع زیربنا دارند که با دو میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار احداث و تحویل مددجویان امداد شده است.
وی یادآور شد: این واحدهای مسکونی در روستاهای گنخک شیخا، گنخک جنوبی، بنیاد، تلخو، شیخیان، حسین زایری، زیارت ساحلی، علی آباد، پامنیر و کاکی ساخته شده اند.
رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتی گفت: 14واحد از این واحدهای مسکونی توسط اداره بهزیستی احداث شده که زیربنای هر یک از این واحد ها 40مترمربع و در روستاهای کردوان، بادوله و شهر کاکی با 600میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر دوم رییس جمهوری و منابع داخلی سازمان بهزیستی به بهره برداری رسیده است.
عباس بحرانی افزود: علاوه بر این نیز 26واحد مسکونی دیگر در دست ساخت است که تا پایان سال به اتمام رسیده و تحویل افراد محروم خواهد شد.
همچنین نمایشگاهی از آثار کودکان و نوجوانان خورموجی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.
مرضیه متین مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دشتی گفت: در این نمایشگاه آثار کودکان در بخشهای سفالگری، ادبی، هنری، نقاشی، عروسک سازی، تابلوهای رنگ روغنی در هفت غرفه به نمایش گذاشته شده است.
افتتاح هشت پروژه عمرانی در دشتی
در ششمین روز از هفته دولت روز شنبه شش پروژه عمرانی در شهرستان دشتی افتتاح شد.
فرماندار دشتی در این آیین گفت: این پروژه ها شامل افتتاح مجتمع ورزشی کاکی، افتتاح دو خیابان در شهر کاکی، سه پروژه کشاورزی، لایروبی و احیای قنوات، بهسازی کانال آبرسانی کشاورزی، آبیاری قطره ای مزارع و دو پروژه برقرسانی در بخش کاکی می باشد.
رضا جمشیدی افزود: برای اجرای این پروژه ها هشت میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری بوشهر هزینه شده است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/۳

 

مصاحبه نسیم جنوب بادو تن از فرهیختگان دشتی/به مناسبت روز پزشک/

 

دکتر اعظم امینی(عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر):

اعظم امینی، متولد خورموج هستم. در سال 1365 در دانشگاه در پزشکی عمومی قبول شدم و سال 72 فارغ التحصیل شدم، از 75  تا 79 رشته تخصصی داخلی خواندم و از سال  83 تا 85 تخصص روماتولوژی را به پایان رساندم...

دکترافشین شیرکانی(معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر) :

افشین شیرکانی، متولد خورموج ، متولد 1351 هستم، شروع تحصیلم سال 1369  و دانشگاه علوم پزشکی تهران بود. بعد از آن تخصص بیماری های کودکان و نوزدان را گرفتم و چندین کارگروه علمی را هم در دانشگاه گرانین گن هلند گذارندیم...

لینک های مرتبط:

گفت و گوی دکتر شیرکانی معاون درمان با روابط عمومی دانشگاه

 دکتر  امینی رتبه دوم دانشنامه دوره٢٠فوق تخصصی روماتولوژی  کشور 

   

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٦/٢

 

 

 

400هکتار از مزارع کشاورزی دشتی بوشهر زیرکشت محصولات جالیزی رفت

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: امسال 400هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان زیر کشت محصولات جالیزی شامل هندوانه، خربزه و شمام رفته است.

امرالله فاریابی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میانگین برداشت محصولات جالیزی در این مزارع 30تن در هر هکتار است که پیش بینی می شود امسال 12هزار تن محصول جالیزی از این مزارع برداشت شود.
وی اضافه کرد:کار کشت تابستانه محصولات جالیزی در شهرستان دشتی از اول تیر آغاز و در نیمه دوم شهریور ماه برداشت صورت می گیرد.
فاریابی گفت: بیشتر محصولات جالیزی در شهرستان دشتی در مناطق دشت پلنگ، لاور شرقی، شنبه، باغان، سنا و کردلان کشت می شود.
وی یادآورشد: محصولات جالیزی برداشت شده علاوه بر مصرف داخلی به استانهای فارس، اصفهان و تهران نیز صادر می شود.

گردهمایی مدیران مدارس دشتی برگزار شد

گردهمایی مدیران مدارس شهرستان دشتی در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و متوسطه برگزار شد.
معاون آموزش و پرورش شهرستان دشتی در این گردهمایی گفت: کار آماده سازی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید در دست انجام است و ما شاهد فضاهای آموزشی جدید با امکانات و تجهیزات خواهیم بود.
مرتضی حیاتی افزود: کار سازماندهی نیروی انسانی انجام شده و همه عوامل اجرایی مدارس باید از اول شهریور ماه در مدارس حضور داشته باشند.
وی در خصوص ثبت نام از دانش آموزان نیز گفت: دریافت هر گونه وجه هنگام ثبت نام وجاهت قانونی ندارد و ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس به شدت با متخلفان امر ثبت نام
برخورد می کند.
در این گردهمایی 130نفر از مدیران مدارس شهرستان دشتی حضورداشتند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٢ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]