دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/٧/٢٩

 

خبرهایی از بخش کاکی

 

عدم پرداخت حقوق 3 ماه پرسنل شهرداری کاکی
رئیس شورای شهر کاکی گفت: در حال حاضرحقوق سه ماه پرسنل شهرداری پرداخت نشده است.
سید علی‌اکبر فاطمی در نشست شورای اداری شهر کاکی اظهارداشت: شهرداری کاکی بیش از 500 میلیون تومان بدهکار است و نتوانسته است حقوق سه ماه پرسنل خود را پرداخت کند.
وی از توجه و عنایت امام جمعه کاکی و فرماندار دشتی در زمینه تاسیس ثبت و احوال و تامین اجتماعی در شهر کاکی تقدیر کرد و افزود: طرح هادی شهر کاکی مرحله اول آن در سال 1374 به تصویب رسیده و در همان سال نیز محدوده قانونی و حریم شهر به تصویب رسیده است.
رئیس شورای شهر کاکی تصریح کرد: در همان سال نیز بابت اراضی مذکور به موجب مواد هفت، شش و10 قانون زمین شهری در اختیار مسکن و شهرسازی قرارگرفته که در حال حاضر این امر محقق نشده است.
فاطمی ادامه داد: در حال حاضر آنچه که ما اطلاع داریم و خود مسئولان مسکن و شهرسازی نیز در جلسات متعددی که در بخشداری کاکی و مسکن و شهرسازی گرفته شده اظهار داشته‌اند که حتی یک مترمربع زمین در محدوده شهر ندارند.
وی اضافه کرد: مشکل اصلی تصرف اراضی دولتی توسط اشخاص و عدم نظارت مسکن و شهرسازی، محکومیت مسکن و شهرسازی در تمام آرایی که توسط مردم گرفته شده ، ساخت و سازهای صورت گرفته در اراضی دولتی و عدم مراجعه نماینده مسکن و شهرسازی به منطقه برای جلوگیری از تصرف اراضی است.
رئیس شورای شهر کاکیخاطرنشان کرد: به طور مثال درخواست مسکن و شهرسازی برای اجرای تبصره 27 به منظور شناسایی افراد که سندهایی دارند که توسط علما بزرگ منطقه نوشته شده و ما نیز لیستی از این مردم تهیه کرده‌ایم.
فاطمی افزود: همچنین تفکیک اراضی، البته این امر زمانی محقق می‌شود که نماینده مسکن شهرسازی در شهرستان حضورداشته باشد زیرا شهرداری قادر نیست به تنهایی این کار را انجام بدهد و انتظاری که ما داریم که نماینده بنیاد مسکن و شهرسازی در شهرستان مستقر شود تا این مشکل حل شود.
بیشتر کشاورزان بخش کاکی به آبیاری قطره‌ای روی آورده‌اند‌
علی نعمتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارتباط با مشکلاتی که در بخش کاکی مورد توجه است و ما به شدت پیگیر آن هستیم که نارضایتی مردم را کاهش دهیم.
وی افزود: پیگیری ما پیرامون اراضی ملی است که مردم نسبت به زمین‌های خود با منابع طبیعی درگیر هستند.
بخشدار کاکی تصریح کرد: در سفر اول ریاست جمهور به استان و شهرستان دشتی مردم این مطلب را مطرح کردند و تاکید ریاست جمهور به مسئولان بر این موضوع بود و در پی آن ما جلسه‌ای با حضور استاندار بوشهر در بخشداری کاکی با حضور مردم و کاربردی به این موضوع پرداختند.
نعمتی خاطرنشان کرد: تاکید مهندس شفقت بر این شد که نظر علما و روحانیون و بزرگان منطقه و مدارکی که مردم در این زمینه دارند لحاظ شود.
وی ادامه داد: مردم نسبت به این موضوع حساسیت دارند و تاکید مردم این است که همانطور که استاندار بوشهر تاکید داشته‌اند که به نظر علما، روحانیون و بزرگان لحاظ شود و اگر چنین شد بیشتر می‌تواند به حق مردم نزدیکتر شود.
این مقام مسئول به بخش کشاورزی در این بخش اشاره کرد و افزود: نظر دولت و کارشناسان امر کشاورزی قطره‌ای شدن بخش کشاوزی است.
نعمتی اضافه کرد: فرهنگ آبیاری قطره‌ای در بخش کاکی ایجاد شده و کشاورزان در این منطقه استقبال خوبی انجام داده‌اند، ولی درخواست تسهیلات دارند که موافقت شده است، اما در پرداخت جزئیات، کشاورزان ما با مشکلاتی روبه رو هستند و انتظار داریم مسئولان امر، در بخش پرداخت قطره‌ای سرعت به خرج دهند تا از این راه حل مناسبی که در زمینه آبیاری انتخاب کرده‌اند، دلسرد نشوند.
بخشدار کاکی ادامه داد: یکی از مناطق پر اراضی استان بوشهر در بخش، کشت دیم گندم در منطقه بوده که حدود 34هزار هکتار زمین دیم و 4هزار و 800 هکتار زمین آبی است. وی تصریح کرد: فرهنگ کشت گلخانه‌ای در این بخش ایجاد شده است.
فرماندار دشتی نیز گفت: مردم توقع این را دارند تا ما مشکلات آنها را حل کنیم و تا آنجایی که ما در توان داریم این کار را انجام داده‌ایم و باز هم انجام خواهیم داد.
رضا جمشیدی افزود: بعضی از مردم زمین‌هایی دارند که از گذشتگانشان به ارث رسیده و باید با نشست و تعامل و در حضور علما این مسائل حل و فصل شود همانطور که استاندار بوشهر تاکید کرده‌اند.
وی ادامه داد: منابع طبیعی به وظایف خود عمل کرده است، اما در بعضی مواقع اعلام شده سراب باغ را به عنوان ملی قلمداد کرده‌اند، سراب آب باغات نیز باید به مردم برگردانده شود.
منبع:فارس
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/٢۸

 

 

 

خسارت  6 میلیارد تومانی به کشاورزان دشتی
علی زارعی در نشست بررسی خسارت به مزارع جالیز شهرستان دشتی در محل جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: 6 میلیارد تومان به کشاورزان کشت جالیزی لاور و دشت پلنگ شهرستان دشتی خسارت وارده شده است.
وی افزود: کشت پاییزه هندوانه، خربزه و شمام در سطح یک هزار و 200 هکتار زیر کشت قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود 30 هزار تن محصولات جالیزی برداشت شود.
معاون فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: 700 هکتار از این محصولات زیر کشت قرار گرفته بود که 17 هزار تن خربزه، شمام و هندوانه برداشت شده و بیشترین بازار مصرف آن بیشتر در استان‌های اصفهان، کردستان، خراسان رضوی، تهران و فارس بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی نیز با اشاره به کشت شمام و مشکل کشاورزان در جذب مشتری گفت: به دلیل افت و عدم بازار پسندی این نوع محصول، کشاورزان ناچار از برداشت آن خودداری کرده‌اند و اکثر کشاورزان زمین‌های جالیزی خود را شخم زده‌اند و محصولات خود را از بین برده‌اند.
امرالله فاریابی افزود: در حال حاضر کشت این محصول برای کشاورزان مرغوب به صرفه نیست.
وی خاطرنشان کرد: این محصول کشاورزی همچون دیگر محصولات کشاورزی مورد حمایت بیمه قرار نمی‌گیرد و جز محصولات استراتژیک نیست و هر خسارتی که وارد شود بر عهده کشاورزان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی عنوان داشت: این قشر زحمت‌کش که پایه‌های بنیادی اقتصاد کشور به شمار می‌روند برای جبران خسارت وارده به محصولات خود از ستاد حوادث غیرمترقبه و شرکت گاز و نفت استان و دیگر نهادها درخواست کمک یا وام بلاعوض را دارند.
در این جلسه پس از بحث و بررسی کارشناسان پیرامون خسارت وارده راه‌های جبران خسارت به کشاورزان و نحوه کمک و مساعدت به آنها مورد بررسی قرار گرفت.
 
در سطح استان بوشهر؛شورای آموزش و پرورش دشتی ‌دوم‌
شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی در سال 1387 رتبه دوم استانی را به خود اختصاص داد.
مدیر آموزش و پرورش دشتی بعد از ظهر امروز در هشتاد و دومین نشست شورای آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: در سال تحصیلی 1387-1388 مبلغ 253میلیون و 549 هزار ریال توسط اولیا دانش‌آموزان به صورت نقدی به آموزش و پرورش این شهرستان کمک کرده‌اند.
خلیل رضایی افزود: این نشان از رشد فرهنگی اولیا دانش‌آموزان است و امیدواریم که این تعامل خوب ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی کلاس‌‌های آمادگی کنکور با استفاده از اساتید مجرب و مشاوران اعزامی از تهران انجام شده سات.
مدیر آموزش و پرورش دشتی خاطرنشان کرد: به زودی این طرح با همکاری مسئولان در این شهرستان اجرا می‌شود.
دبیرشورای آموزش و پرورش دشتی یادآور شد: تقدیر از رتبه های دو و سه رقمی کنکور در نیمه اول آبان 1366با حضور مسئولان و اولیا انجام می‌شود.
فرماندار دشتی نیز ضمن تقدیر از مسئولان ادارات که در رابطه با پروژه مهر همکاری کرده‌اند گفت: بهترین راه توسعه هر شهرستان توجه به آموزش و پرورش و آموزش عالی است.
رضا جمشیدی افزود: ما به این دو مقوله نگاه ویژه داریم و باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.
وی توجه به بازنشستگان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: که مکان مناسبی برای بازنشستگان در نظر گرفته شود.
این مقام مسئول ادامه داد: در راستای توسعه فضاهای ورزشی عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای درازی با اعتبار 400میلیون ریال آغاز شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/٢٤

 

هم اندیشی خانه مطبوعات در شهرستان دشتی

 

طبق قرار قبلی و با  توجه اطلاع رسانی های صورت گرفته توسط خانه مطبوعات استان و فعالان مدنی شهرستان دشتی ،دشتی ها  روز چهارشنبه ماضی شاهد و میزبان هم اندیشی خانه مطبوعات بود که خوشبختانه با استقبال متقابل و قابلی مواجه شد که به اذعان حاضران خاصه میهمانان از بهترین سفرهای ادواری اعضا خانه مطبوعات بود.از همین رو و در این رابطه و با توجه به اینکه نگارنده توفیق حضور نداشتم لازم دانستم این هم اندیشی  که بازتاب خوبی نیز داشت را اطلاع شما دشتی های ساکن کهکشان راه شیری برسانم.

پس بی تعلل توجه شما را به گزارش مبسوط وبلاگ نویس اندیشمند هم شهرستانی محمد جواد خان غریبی در وبلاگ " توسعه پایدار "  جلب می کنم:

هم اندیشی خانه مطبوعات در شهرستان دشتی

گزارش تصویری ١

گزارش تصویری ٢

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٠۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/٢٤

 

پیشرفت 80 درصدی ساختمان دانشگاه ‌پیام‌نور خورموج

 

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان بوشهر گفت: با توجه به پیشرفت 80 درصدی ساختمان اداری آموزشی دانشگاه پیام‌نور دشتی این واحد آموزشی تا پایان بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

یونس محمدی در جشن آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود پیام نور خورموج اظهار داشت: در حال حاضر 17 هزار دانشجو داریم که نسبت به سال قبل 4 هزار دانشجو نیز بر آن افزوده شده و توسعه کیفی دانشگاه پیام‌نور ضروری است.
وی افزود: هیچ واحدی به دانشگاه‌های استان اضافه نشده تمام واحدهای دانشگاهی ما در استان بوشهر دارای ساختمان هستند یا ساختمان آنها در حال اجراست.
رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر تصریح کرد: به شهرستان دشتی در یک سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ما در کارهایمان سیاسی‌کاری نمی‌کنیم که به طور مثال اگر ساختمانی خواستیم افتتاح کنیم باید دارای تمام تجهیزات باشد در غیر این صورت سیاسی کاری است.
فرماندار دشتی نیز گفت: دشتی از دیرباز مهد علم و ادب و نگین فرهنگی جنوب بوده است هدف اصلی ما توسعه آموزش عالی در شهرستان است.
رضا جمشیدی افزود: دانشگاه پیام‌نور یک متر زمین هم نداشت و درخواست پنج هکتار زمین شده بود که بنده 10 هکتار زمین به این دانشگاه اختصاص دادم.
وی تصریح کرد: بعضی افراد با واگذاری زمین مخالف بودند اما من گفتم اگر زندان هم بروم این کار باید عملی شود.
فرماندار دشتی ادامه داد: دانشگاه پیام‌نور خورموج در سال 1384 با یک رشته یعنی علوم اقتصادی شاخه اقتصادی نظری با 25 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1385 رشته مدیریت صنعتی نیز به این دانشگاه افزوده شد و تعداد دانشجویان به 85 نفر رسید.
وی اضافه کرد: در سال تحصیلی 88 ـ 89 با اضافه شدن پنج رشته تحصیلی کامپیوتر، حسابداری، زبان انگلیسی، مدیریت دولتی و علوم اجتماعی رشته‌های این دانشگاه به 10 رشته افزایش یافت که تعداد دانشجویان از 300 نفر در سال گذشته به 600 نفر در سال 1388رسیده است.
جمشیدی از رئیس دانشگاه پیام ‌نور استان خواستار اختصاص اعتبار برای دیوارکشی و فضای سبز این دانشگاه شد و همکاری مدیر آموزش و پرورش دشتی با مراکز آموزش عالی را ستودنی توصیف کرد.
امام جمعه خورموج نیز گفت: مسئولان قبلی شهرستان دشتی هیچ توجه‌ای به فضاهای آموزش عالی و حتی پیام نور نکرده‌اند و در زمینه توسعه مراکز آموزش عالی از کنار آن گذشتند.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: دشتی دارای آموزش و پرورش نوین و قدمتی 85 ساله دارد، فایز، محمدخان دشتی، ملاحسن کبگانی، حامدی‌ها و میرزا جعفرخان خورموجی‌نگار از مشهورترین شاعران و نویسندگان و آیت‌الله میرزا احمد نجفی، حاج میرزا جواد بحرانی، حاج شیخ حسن کردوانی، حاج سیدعلی‌نقی دشتی، آیت‌الله نمازی و ...از بارزترین فقیهان و مجتهدان این شهرستان هستند آیا این بی‌توجهی به مراکز آموزش عالی حق این مردم با فرهنگ دیرین بوده است.
وی تصریح کرد: با ذخایر عظیم نفت مند و حوزه گازی پارس‌شمالی روند صنعتی شدن در شهرستان دشتی شتاب بیشتری می‌گیرد.
مصلح با انتقاد از عدم محقق‌شدن جذب 50 درصدی نیروی بومی در پارس عسلویه بوشهر یادآور شد: وقتی از مدیران پارس جنوبی می‌پرسیم، می‌گویند که نیروی انسانی مورد نیاز در بوشهر وجود ندارد.
امام جمعه خورموج از تمام دانشگاه‌های استان بوشهر خواست تا رشته‌های مورد نیاز در صنعت نفت، گاز و پتروشمی دایر کنند و از دانشجوایان نیز خواست رشته‌های فنی که از واجبات استان بوشهر است را انتخاب تا بتوانند بچه‌های بوشهری صنایع نفت و گاز و پترشیمی مورد نیاز استان بوشهر را تامین کنند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٥۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱٩

 

یک دشتیاتی در سی و نهمین کنفرانس مایکروویو اروپا

 

با خبر شدیم مهندس محمد آل بویه از فرهیختگان جوان دشتی با مقاله تحت عنوان :

A Reflectarray Antenna for Circular Polarization

به عنوان تنها مقاله پذیرفته شده از ایران  در سی ونهمین کنفرانس مایکروویو اروپا که از تاریخ ٢٩سپتامبر تا یکم اکتبر  در رم  ،ایتالیا برگزار شد ،شرکت و مقاله خود را ارائه داده است.مهندس آل بویه  دانشجوی دکترا مهندسی مخابرات دانشگاه علم و صنعت و پیش از این نیز مقالاتی در ژورنال های بین المللی و تخصصی الکترونیک و مخابرات   به رشته تحریر درآورده است که در ادامه ضمن تاکید بر اینکه در آینده از او بیشتر خواهیم شنید ،به برخی از

آنان اشاره می کنم :

- Mohammad Albooyeh, Nader Komjani, and Mohammad Shahidzadeh

Mahani, “A Circularly Polarized Element for Reflectarray Antennas”, IEEE

Antennas and Wireless Propagation Letters, Vol. 8, 2009.

-  M. Albooyeh, A. A. Lotfi Neyestanak, and B. Mirzapour, “Wideband Dual

Posts Waveguide Band Pass Filter”, International Journal of Microwave and

Optical Technology, Vol.2 , no.3 , July 2007.

- M. Albooyeh and N. Komjani,” Analysis of Phasing Elements in Reflectarray

Antennas Using HFSS”, International Journal of Microwave and Optical

Technology, Vol. 3, no. 5, Nov. 2008.

-  M. Albooyeh, N. Komjani, and M. Shobeyri, “A Novel Cross-Slot Geometry

to Improve Impedance Bandwidth of Microstrip Antennas”, Progress In

Electromagnetics Research Letters, Vol. 4, pp.63–72, 2008.

 

بد نیست بدانید مهندس آل بویه دانش آموخته ممتاز مهندسی مخابرات در مقطع کارشناسی و نفر اول دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت ایران و حافظ کل قرآن کریم نیر می باشد. وی دارای تحارت علمی و عملی دیگری نیز هست که فهرست ذیل 

 از جمله آنان می باشد: 

• Teaching HFSS and Feko Softwares for the IRAN IEEE student branch at

University of Science and Technology (IUST).

• Design & implementation of dual posts waveguide bandpass filter.

• Design and simulation of an omni-directional folded dipole at VHF frequencyband.

• Design & implementation of several microstrip antennas at several frequency

bands with different polarizations.

• Design & implementation of several microstrip filters.

• Design & implementation of printed and wire Log-Periodic Antennas.

• Design & implementation of printed Dipole Arrays.

• Design & implementation of printed power-divider with very small dimensions

which is applicable from dc to 1 GHz.

• Design & implementation of a rotary joint for the waveguide slot-array.

• Design of a feeder for reflector antenna.

• Design & implementation of an X-band waveguide slot-array with low Xpolarization

and low SLL.

• Design & implementation of a reflector Antennas, its feeder and its other

supplements.

• Design & implementation of a printed millimeter wave antenna using a

wideband microstrip-to-coplanar stripline transition.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت جناب دکتر آل بویه را به ایشان و همه دشتی های ساکن کهکشان راه تبریک گفته و آرزومند موفقیت های ایشان و همه فرزندان دشتی  است...

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱٩

 

اولین بازی رسمی رسانه ورزش بوشهر در خورموج

 

 به گزارش سایت خبری تحلیلی لیل بوشهر: نزدیک به 3 ماه می‌باشد که تیم فوتسال "رسانه ورزش بوشهر" تشکیل شده است و با همت مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان بوشهر آقای ستوده‌خو چمن مصنوعی آن اداره جهت تمرینات رسانه ورزش در اختیار این تیم قرار گرفته که جا دارد از این مدیر ورزشی تقدیر کرد. ای کاش مهندس راستاد مدیر اداره بندر هم چراغ سبزی به تیم رسانه ورزش نشان می‌داد تا ورزشکاران مطبوعات و رسانه ملی بتوانند تمرینات آماده‌سازی تیمی را به خوبی دنبال نمایند. در هر صورت هدف از تشکیل تیم رسانه ورزش فقط حضور در بازی‌های خیرخواهانه بوده که اولین بازی رسمی این تیم روز دوشنبه 20 مهرماه در شهرستان دشتی و سالن شهید مهدوی خورموج بین دو تیم رسانه ورزش بوشهر و پیشکسوتان ایرانجوان خورموج بین دو تیم رسانه ورزش بوشهر و پیشکسوتان ایرانجوان خورموج برگزار خواهد شد. برای این بازی خیرخواهانه بلیط‌ها فروخته خواهد شد و درآمد حاصله از بازی به بی‌بضاعت‌ها داده می‌شود. در دومین بازی که قرار است پنج‌شنبه 23 مهرماه 88 در برازجان برگزار شود رسانه ورزش بوشهر به مصاف تیم شهرداری برازجان می‌رود. بازی با خورموج با همکاری حسین فقیه از ورزشکاران و داوران شهرستان دشتی هماهنگی شد، ولی در برازجان منوچهر رستم‌پور از ورزشی‌نویسان فعال استان و مدیر روابط عمومی شهرداری برازجان برنامه‌ریزی شده است که امید است دوستداران ورزشی از بازی‌ها استقبال نمایند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱٩

 

 

 

تدوین طرح پروژه مسکن 600 واحدی در خورموج
 استاندار بوشهر گفت: در شهرستان دشتی طرح مسکن 600 واحدی تدوین و تهیه می‌شود.
ابوطالب شفقت صبح امروز در نشستی در ارتباط با طرح مسکن در استانداری بوشهر اظهار داشت: با دستورالعملی که وزیر جدید مسکن ارائه داده تمام موانع برطرف شده است.
وی افزود: در قالب مسکن مهر چه به صورت تعاونی باشد و یا حتی اگر اعضای خانواده بخواهند مسکن مهر تهیه کنند ما نیز از آنان استقبال می‌کنیم.
این مقام مسئول اضافه کرد: شهرهای استان بوشهر نسبتاً پیشرفت خوبی داشته و شهرستان دشتی و شهر خورموج با پروژه مسکن 600 واحدی با طراحی بسیار جامع و با شرایط، منطق و فرهنگی بومی در حال تهیه است.
استاندار بوشهر ادامه داد: از مجموع چهار بلوک دو عدد از آن اسکلت‌‌بندی شده و پیشرفت خوبی نیز داشته است.
شفقت با اشاره به استقبال مردم شهر خورموج از مسکن مهر افزود: شکر خدا استقبال خوبی از طرف مردم صورت گرفته و بانک‌ها نیز همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.
وی به فرمانداری‌ها و تعاونی‌های استان بوشهر اعلام کرد: استانداری این آمادگی را دارد که در زمینه پیشرفت احداث مسکن مهر با تعاونی‌ها و کسانی که قصد احداث مسکن در قالب طرح مهر را دارند در زمینه برق، آب، گاز و حتی پرداخت وام مسکن همکاری نمایند.
شفقت طرح مسکن مهر را از اولویت‌های دولت احمدی‌نژاد دانست و ادامه داد: اداره برق باید سریعاً طرح بر‌قرسانی برای پشتیبانی واحدهای مسکن مهر را در خورموج و اهرم به دولت ابلاغ کرده و برای پشتیبانی شهرک‌ها و اماکن مهر هزینه برقرسانی به این پروژه‌ها یک سوم استانداری، یک سوم وزارت مسکن و شهرسازی و یک سوم نیز از طریق وزارت نیرو تأمین می‌شود.
استاندار بوشهر یادآور شد: هر تعاونی که سرعت بیشتری در عضو‌گیری داشته باشد و آورده را زودتر پرداخت کند، ما با سرعت بیشتری از این تعاونی‌ها پشتیبانی می‌کنیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: به هر نفر مبلغ 15 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و امکان دارد که به 18 میلیون تومان نیز افزایش یابد.
شفقت افزود: بعضی از شهرها مانند شهر دیلم از نظر آماده‌سازی مشکل جدی دارد و ما نیز به این شهر کمک می‌کنیم تا مسکن برای مردم این شهر گران تمام نشود.

28 پروژه عمرانی در سال جاری اجرا می‌شود
خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان دشتی گفت: امسال 28 پروژه عمرانی با اعتبار 36 میلیارد ریال با ماهیت حوادثی در شهرستان دشتی در دست اجرا است.
 علی زارعی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد غیرمترقبه شهرستان دشتی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل احداث دیوار حفاظتی و کانال آبرسانی در مسیر آبراه‌ها، احداث پل و آبنما، مطالعه طرح آب‌های فصلی، احیا چشمه و قنوات است.
وی افزود: همچنین احداث مخزن آب و بازسازی مدارس و خیابان‌های تخریب شده بخش کاکی که در جریان سیل و زلزله‌های سال گذشته تخریب شده‌اند، حفاری و تجهیز چاه‌های آبرسانی روستای کاردانه و دیوار حفاظتی شهر کاکی و خورموج از دیگر پروژه‌های در دست اجرا است.
معاون فرماندار شهرستان دشتی ادامه داد: تسریع در اجرای پروژه‌های ستادحوادث تا قبل از بارندگی و زمستان ضروری است و اعضای ستاد حوادث غیرمترقبه برای پیشگری از حوادثی مثل سیل برای لایروبی مسیر آبراه‌ها، پل‌های جاده‌ای اصلی، جمع‌آوری نخاله‌ها در مسیر کانال‌های آبرسانی و آبراه خورموج و تعمیر آن باید آمادگی کامل داشته باشند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز در این نشست گفت: در طی سه سال گذشته بالغ بر 140 میلیارد ریال از محل اعتبارات مقاوم‌سازی صرف احداث و مقام‌سازی مدارس شهرستان دشتی شده است.
خلیل رضایی ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار مدرسه در روستاهای کناربندک، زایرعباسی، دهوک و ممریز تخریبی، غیرقابل استفاده و خطرساز برای دانش‌آموزان است که نیاز به مقاوم‌سازی فوری دارد و به دلیل نداشتن اعتبار لازم قادر به مقاوم‌سازی نیستیم.
حیدر زارعی معاون شهردار خورموج نیز در این نشست گفت: بعضی از مسیر آبراه‌های درون شهر خورموج کشش آب، در جریان بارندگی بیش از 50 میلیمتر را ندارد و در موقع بارندگی در حاشیه این آبراه‌ها در شهر خورموج به ویژه آبراه انجیر و شیرنه خطر سیل و خسارت وجود دارد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱٧

 

مراسم سالگرد سرداران شهدای خلیج فارس

 

 رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران گفت: در سرتاسر عالم این باور به وجود آمده که‌ نیروی اعتقاد و ایمان می‌تواند برسلاح و تجهیزات و هیمنه آمریکا و امثال آن مانند اسرائیل غلبه کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی‌اکبر احمدیان ظهر امروز در مراسم سالگرد سرداران شهید خلیج فارس مهدوی و توسلی در کنار تربت پاک این شهیدان در روستای بوحیری دشتی اظهار داشت: امروز جنگ جنگ اعتقاد و جنگ ارزش‌های اعتقادی انقلاب علیه دنیای کثیف زور، پول و خوشگذرانی است.
وی با بیان اینکه جنگ ما جنگ قداست عزت، شرف و استقامت علیه نامردمی‌ها است، ادامه داد: مسلمین جهان هم که می‌دانند جنگ بین استکبار و اسلام است.
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران ادامه داد: شهدای خلیج فارس هدیه بزرگی است که نه تنها به ملت ایران، بلکه به همه مسلمانان جهان اهدا کردند و هیمنه آمریکا را شکستند و این بن بست را گشودند.
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: آن روز که بالگرد آمریکایی قصد تجاوز به سرزمین ما را داشت، توسط این دریادلان ساقط شد که بعد از آن در طول دوران باقیمانده دفاع مقدس چیزی جز ذلت آمریکایی‌ها در خلیج فارس دیده نشد.
وی افزود: به برکت خون این شهیدان بود که دیگر شاهد حمله از سوی آمریکائیان به آب‌های ما و سرزمین‌‌های ما وجود نداشت و ابهت آمریکا‌یی‌ها در تمام دنیا شکسته شد.
فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه گفت: آنچه وظیفه ما و خواست شهدا و خانواده شهدا است راه شهدا که پررهرو است که ادامه دهیم و پاسداشت و بزرگداشت راه شهدا از مهم‌ترین وظیفه ماست.
احمدیان افزود: ما باید انتظار بکشیم که راه آن شهدا را ادامه بدهیم، شهدا‌ به عهد خود وفا کردند و امروز نوبت ما است که ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
وی گفت: به‌سرعت عدم توازن ما با صدام تبدیل شد به مقابله و وضعیتی پیش آمد که آمریکایی‌ها مجبور شدند خود وارد منطقه خلیج فارس شوند.
احمدیان با بیان اینکه آمریکایی‌ها چاره‌ای جز این ندیدند که خود وارد خلیج فارس شوند، تصریح کرد: آنها زمانی وارد خلیج فارس شدند که مطمئن بودند که ایران اسلامی قادر به شلیک یک تیر به سمت آنها نیست و با تمام توان وارد آب‌های خلیج فارس شدند.
وی افزود: محبت و دوستی شهدا با همه بود دشمنی شخصی با کسی نداشتند، همان جبهه‌ای که شهید مهدوی و یارانش در آنجا شهید شدند، پرچم آنها برافراشته است و هیچ وقت جبهه حق و باطل تعطیل نمی‌شود.
احمدیان اضافه کرد: امروز هدف اصلی دشمن این است تا نه تنها جوانان ما بلکه اقشار مختلف مردم را از دینشان برگردانند و ما باید هوشیار باشیم.
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن با کودتای سفید و جنگ نرم را در کشور پایه‌گذاری کرد، ادامه داد: کودتای سفید آن بود که جابه‌جایی قدرت در بخشی از کشور انجام شد و قدرت به دست کسانی افتاد که خجالت می‌کشیدند ارزش‌های شهدا را در اینجا بالا ببرند، خجالت می کشیدند به دشمن اخم بکنند.
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران افزود: بدانید اگر در این جبهه که عقبه، بنیاد و پایه‌های فکری دشمن است، درهم بشکند، صدای انقلاب اسلامی، صدای اسلام وصدای مومنان، جهان را پر می‌کند.
در این مراسم استاندار بوشهر، نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دشتی، امامان جمعه خورموج، برازجان و کاکی، فرمانده ارشد سپاه استان و مسئولان استانی و محلی فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم نیز حضور داشتند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱٥

 

شهرستان دشتی دومین شهرستان بیکار استان بوشهر!!

 

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان دشتی گفت: میزان بیکاری در دشتی از 8/12 درصد به 12درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی زارعی صبح امروز در جلسه طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در فرمانداری خورموج اظهار داشت: در استان بوشهر بعد از تنگستان شهرستان دشتی از نظر میزان بیکاری از 8/12 درصد به 12درصد تقلیل یافته است که دومین و بالاترین نرخ بیکاری در استان بوشهر است.
وی افزود: دوره کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب می‌شود.
این مقام مسئول گفت: کارورزی نه تنها سبب افزایش قابلیت‌های آنان برای اشتغال در آینده می‌شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می‌دهد تا بتوانند بهتر به علاقه‌مندی‌ها و گرایش‌های خود در زمینه‌های مختلف پی‌برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.
فرماندار دشتی ادامه داد: در مرحله عمل است که کارورز قادر به برقراری ارتباط گفتاری یا کلامی و افزایش مهارت‌های ارتباطی گفتاری و غیرگفتاری می‌شود.
مسئول اداره کار شهرستان دشتی نیز گفت: حدود 400 نفر نیروی انسانی جویای کار از دانشجویان فارغ‌التحصیل به اداره کار خورموج مراجعه که از این تعداد ما فقط توانسته‌ایم 35 نفر از آنها را جذب کار کنیم.
حسین خالقی به طرح کارورزی اشاره کرد و ادامه داد: کارورزی یک تجربه دست اول و عملی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد بهترین نتیجه‌گیری‌ها را درباره ارتباط احتمالی خود در زمینه شغلی، انجام دهند و از همه مهم‌تر اینکه کارورزی می‌تواند به دانشجویان مهارت‌های شغلی مهمی را همانند برقراری ارتباط، تعهدکاری، وقت‌شناسی، حل مسائل، کارگروهی، خودمدیریتی، برنامه‌ریزی و سازماندهی و آشنایی با فناوری بیاموزد که امروزه برای شاغل شدن بسیار واجب و ضروری هستند.
این مقام مسئول اضافه کرد: در شهرستان دشتی هشت کلاس آموزشی برای ارتقاع سطح کیفی کارورزان تشکیل داده‌ایم که جمعاً 220 نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.
رئیس اداره کار دشتی تصریح کرد: کارورزی در سیستم آموزش عالی کشور ما چندان از سوی دانشجویان جدی گرفته نمی‌شود و به نظر می‌رسد دلیل این امر عدم آشنایی دانشجویان با ضرورت آمادگی شغلی در دوران دانشجویی و عدم اطلاع از نقش حیاتی کارورزی است.
وی یادآور شد: در حال حاضر دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها که مسئول تسهیل امر کارورزی هستند، هنوز درک صحیح و کاملی از مفهوم کارورزی ندارند و به همین دلیل است که اکثر کارورزان ما ابتدایی‌ترین اصول و مقررات محیط کار نظیر نحوه برخورد با مجموعه کارمندی و کارگری را نمی‌دانند.
رئیس اداره آموزش و فناوری سازمان صنایع و معادن استان بوشهر نیز گفت: در ارتباط با جذب کارورز در سطح استان سازمان صنایح و معادن اقدامات مؤثری انجام داده است.
رسول گورکی افزود: در این راستا اطلاع‌رسانی گسترده در سطح استان، شناسایی متقاضیان فارغ‌التحصیل، ثبت‌نام از آنان و بانک اطلاعاتی از کارورزان در سازمان تشکیل و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در تمام شهرستان‌ها جلسات توجیهی با حضور مسئولان تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در این راستا سازمان صنایع و معادن استان بوشهر نیروهای متخصص در بخش صنعت و معدن استان را به کار می‌گیرد که 300 نفر به این سازمان مراجعه کرده‌اند که در مجموع 150 نفر ثبت‌نام که تا‌کنون 30 نفر نیروی متخصص جذب کار شده‌اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٤٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱۳

 

کسب مقام اول آموزش و پرورش دشتی در استان بوشهر

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: آموزش و پرورش دشتی مقام اول استان بوشهر را در بین 17 منطقه استان کسب کرده است.

خلیل رضایی ظهر امروز در جلسه معاونت‌های پرورشی مدارس مناطق جنوبی استان در خورموج اظهار داشت: حوزه معاونت پرورشی و آموزشی شهرستان دشتی در استان در بین 17منطقه توانست رتبه نخست استانی را از آن خود کند.

وی افزود: معاونت پرورشی این شهرستان، در دو رشته مفاهیم و تفسیر قرآن و قرائت در مقطع کشوری رتبه‌های اول و سوم را به دست آورده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی ادامه داد: کسب این مقام سبب افتخار برای استان بوشهر و شهرستان دشتی شده است.

معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز در این نشست گفت: این معاونت در سه حوزه پرورشی و تربیت‌بدنی و بهداشت است که 150 مربی در این زمینه فعالیت دارند.

سیدتیام‌الدین حسینی افزود: امسال برای مقابله با آنفلوانزای نوع A مربیان بهداشت، آموزش‌های لازم را فراگرفته و با همکاری مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت آنان در امر پیشگیری از شیوع این بیماری در مدارس آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای پیشگیری از این بیماری در بین دانش‌آموزان می‌کند، اضافه کرد: با توجه به اینکه این بیماری در افراد آسیب‌پذیر یعنی کودکان به ویژه در فصل زمستان شیوع پیدا می‌کند، سعی می‌کنیم که در مدارس تبلیغات وسیعی را برای پیشگیری ابتلای این بیماری دنبال کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: وظیفه ما اطلاع‌رسانی شفاف و صحیح به دانش‌آموزان است.

در این مراسم از فعالان پرورشی در زمینه طرح درس‌هایی از قرآن مدارس تجلیل شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱۱

 

کتاب زیارتگاه‌های استان بوشهر به بازار کتاب آمد‌

 

جلد اول کتاب زیارتگاه‌های استان بوشهر نوشته نویسنده و محقق اهل دشتی غلامحسین هادی نژاد وارد بازار کتاب شد.

غلامحسین هادی‌نژاد امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: این کتاب در 112 صفحه و در تیراژ 1500 جلد توسط انتشارات وثوق قم چاپ شده است.
وی افزود: برای نوشتن این کتاب 5 سال تحقیق و زحمت کشیده‌ام و اغلب تحقیقات نیز میدانی بوده است.
نویسنده کتاب زیارتگاه‌های استان بوشهر اضافه کرد: این موضوع برای نخستین بار مورد توجه یک محقق قرار گرفته و با چاپ جلدهای دوم و سوم تمام بقعه‌ها و امامزاده‌های استان بوشهر معرفی می‌شوند.
وی افزود‌: در جلد اول این کتاب تعداد 40 بقعه و امامزاده معرفی شده و مقدمه آن توسط دکتر محمد مهدی فقیه بحرالعلوم گیلانی نسب‌شناس مشهور ایرانی نگاشته شده است.
هادی‌نژاد با اشاره به دیگر تالیفاتش گفت: علاوه بر این، کتاب چند جلدی نامداران استان بوشهر‌، دشتی‌نامه وکاکی نامه نیز آماده چاپ دارم.
نویسنده کتاب زیارتگاه‌های استان بوشهر یادآور شد: با توجه به تاریخ کهن استان بوشهر، موضوعات و سوژه‌های تاریخی زیادی را می‌توان برای تحقیق و انتشار پیدا کرد.
هادی نژاد ادامه داد: تاریخ علم و ادب استان بوشهر در ایران زبانزد است و شعرا و هنرمندان مشهوری را در تاریخ ادبیات ایران با نام بوشهری می‌شناسیم.
وی افزود: تاریخ علم و ادب در بوشهر شناخته شده است و علاوه بر این، بوشهر آثار باستانی زیادی نیز در قسمت‌های مختلف دارد که هرکدام از این‌ها را می‌توان بیشتر معرفی کرد.
از این نویسنده پیش از این کتاب مرغ باغ ملکوت به چاپ رسیده و مقالات بی‌شماری از وی در نشریات محلی وکشوری به چاپ رسیده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱۱

 

برگزاری جشنواره مشاعره رضوی در دشتی

 

مسابقه مشاعره رضوی در شهرستان دشتی به منظور معرفی بر گزیدگان به جشنواره مشاعره ملی رضوی ‌در سالن اجتماعات فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

در این مسابقه پرشور، علاقه‌مندان به شعر و ادب و شاعران برجسته استان نیز حضور داشتند.
مسئول انجمن ادبی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: مشاعره گام بلندی برای آشنایی و تشویق نوجوانان وجوانان به مطالعه و شناخت ادبیات ایران زمین است و یکی از راه‌های مهم ترویج شعر است.
حمید زارعی افزود: در سال‌های گذشته مسابقات متعدد مشاعره در شهرستان دشتی برگزار کرده‌ایم و از دل این برنامه شاعران جوان مستعدی نیز کشف شده‌اند.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتی در 3 دوره گذشته جشنواره ملی مشاعره رضوی حضور فعالی داشته و اعضای این انجمن مقام‌های ارزنده‌ای در دوره‌های گذشته کسب کرده‌اند.
زارعی با اشاره به دیگر برنامه‌های انجمن ادبی خورموج گفت: نشست‌های شعر این انجمن هر هفته دو بار تشکیل می‌شود و امیدواریم با مساعدت مسئولان امسال جشنواره ملی شعر دوبیتی و رباعی فایز دشتی را برگزار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از آنجا که شهرستان دشتی مهد فرهنگ و علم و ادب در استان بوشهر است برگزاری چنین برنامه‌هایی در این شهرستان با استقبال خوب علاقمندان مواجه می‌شود.
در پایان عبدالمهدی آسیایی فرد به مقام اول رسید و طاهره عوضی و مینا تاج دینی‌‌ مقام‌های دوم وسوم را کسب کردند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۱۱

 

حوادث دشتی

 

صدور کارت بازرگانی بهانه‌ای برای کلاهبرداری در دشتی شد
فردی که با جلب اعتماد مردم به بهانه صدور کارت بازرگانی از آنان اخاذی و سپس متواری شده به وسیله پلیس آگاهی در دشتی شناسایی و دستگیر شد.
در پی اطلاع به پلیس مبنی بر اینکه شخصی به هویت (د) ساکن خورموج در پوشش صدور کارت بازرگانی اقدام به جلب اعتماد مردم کرده و پس از اخذ مبالغ زیادی متواری می‌شود پلیس وی را شناسایی و دستگیر کرد.
این فرد پس از دستگیری منکر هر نوع اقدام مجرمانه شد اما پس از اقدامات فنی لب به اعتراف گشود و گفت: در فروردین ماه 88 در شهر برازجان از خانمی به هویت (ل) مبلغ 11 میلیون ریال گرفتم تا در عوض آن، برای خودش و شوهرش کارت بازرگانی صادر کنم و در مهرماه 87 نیز در یکی از روستاهای تنگستان از فرد دیگری مبلغ 11 میلیون ریال به همین منظور دریافت کردم.

گفتنی است تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

کشف خودرو سرقتی به وسیله پلیس‌راه دشتی
مأموران پلیس راه دشتی یک خودرو تویوتا دو کابین را به علت همراه نداشتن مدارک به وسیله راننده متوقف کرده و به پارکینگ انتقال دادند و صاحب خودرو برای تحویل هرگز مراجعه نکرد.
پلیس آگاهی، خودرو را مورد بررسی قرارداد و مشخص شد خودرو در شهر اهواز از فردی به نام (فرید) سرقت شده و پلاک آن نیز متعلق به خودرو پژو 405 فردی به نام (افشین) بوده است که این تحقیقات در حال بررسی است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/۸

 

فنی و حرفه‌ای دشتی 90 درصد قبولی کاردانی داشته است‌

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: در سال جاری فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی 90 درصد قبولی کاردانی داشته است.

خلیل رضایی پیش‌ از ظهر امروز در جلسه مشترک شورای شهر خورموج و آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: گروه دبیرستان علامه شهر خورموج در رشته مطالعه و تحقیق رتبه اول کشور را کسب کرده و فاطمه مهدیان رتبه اول کشوری در رشته تفسیر قرآن و ارمغان دلجو رتبه سوم کشوری در رشته قرائت قرآن را کسب کرده‌اند.
رضایی افزود: هر چند در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیار موفقی در شهرستان دشتی صورت گرفته و از نظر رشد علمی اکنون در مقایسه با شهرستان‌های استان در مقام بالاتری قرار داریم، اما برای پر کردن فاصله خود با بعضی از شهرستان‌ها و حتی مرکز استان و جلو افتادن از آنها باید جدیت بیشتری در مدارس به خرج دهیم.
وی با اشاره به نخبگان جامعه و نقش آنها در توسعه فناوری بیان داشت: خیز علمی و فناوری و توسعه اجتماعی صورت‌ گرفته در این سال‌ها، فاصله کشور ما با کشورهای پیشرفته به طور محسوسی کاهش یافته و زنگ خطر برای غرب در زمینه الگو شدن ایران برای کشورهای دیگر به‌ ویژه کشورهای اسلامی به صدا در آمده است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی به فضاهای آموزشی در دولت نهم اشاره کرد و ادامه داد: در سه سال گذشته 153 کلاس جدید بازسازی شده و در یک سال آینده نیز 51 کلاس درس به بهره‌برداری می‌رسد.
رضایی اضافه کرد: در دولت دهم نیز با توجه به نگاه ویژه دولت احمدی‌نژاد به فضاهای آموزشی در دو تا سه سال آینده کل مدارس آموزش و پرورش دشتی به فضای جدید تبدیل می‌شود.
وی از عدم همکاری منابع طبیعی شهرستان دشتی در زمینه همکاری برای واگذاری زمین به اردوگاه دانش‌آموزی انتقاد کرد و افزود: چندین مکاتبه با این اداره شده اما هیچ‌گونه پاسخی دریافت نشده است.
شهردار خورموج نیز در این جلسه تعامل شهرداری با آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هیچ چیزی نباید مانع رشد فضاهای آموزشی شود.
کرامت‌الله طاهری افزود: 90 تاکسی در شهر خورموج در حال جابه‌جایی دانش‌آموزان و مردم هستند و در آینده نزدیک برای رفاه حال مردم یک دستگاه مینی‌بوس نیز به ناوگان شهرداری اضافه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: 100 سطل زباله در شهر خورموج نصب شده و 150سطل زباله اخیراً برای نصب در پارک‌ها و جلوی مدارس خریداری شده است.
شهردار خورموج تصریح کرد: پنج دستگاه ون برای واگذاری به شهروندان آماده است و متقاضیان می‌توانند برای خرید این ون‌ها به شهرداری مراجعه کنند.
رئیس شورای اسلامی خورموج نیز در این نشست به احداث پارک کوهستانی برای شهر خورموج اشاره کرد و گفت: بنگه در پایه کوه بیرمی قرار دارد و نزدیک شهر خورموج است و می‌توان به عنوان بهترین پارک تفریحی از آن نام برد.
حسین سمعی خواستار واگذاری این منطقه که سند آن نیز در اختیار آموزش و پرورش است، شد و ادامه داد: بنا شده است که در صورت موافقت پس از مکاتبات با مدیریت استان و وزارت آموزش و پرورش و موافقت هیئت وزیران به شهرداری واگذارشود.
رئیس شورای اسلامی خورموج تصریح کرد: در حال حاضر برای آبیاری 600 اصل نخل،40 هزار درخت در معابر و پارک‌های شهر و 5/4 هکتار فضای سبز در شهر نیز از آب رشته قنات بنگه استفاده می‌کنیم که بعضی از اشخاص حقیقی قسمتی از آب منطقه بنگه را سرقت می‌کردند که نسبت برای آنها پرونده‌سازی شده و به مراجعه قضایی شهرستان، معرفی شده‌اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۱۳ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٧/٥

 

شب شروه فریادهای سرخ در دشتی

 

 حضور اقشار مختلف مردم شهر خورموج در محل سالن فرهنگسرای شهید شهریاری شب شروه، فریادهای سرخ در این شهر برگزار شد.

 شاعر و محقق خورموجی شب گذشته در این مراسم با اشاره به سابقه شروه‌خوانی در دشتی اظهار داشت: دشتی خواستگاه شروه در استان بوشهر است.
سیدمحمدرضا هاشمی افزود: شروه‌خوانی با فایزخوانی تداعی پیدا کرده است و شروه‌خوانان بزرگی چون رستم و سهراب و محمدحسین قائدی هنرمندان منحصر به فردی بوده‌اند و در اشاعه و اعتلای شروه نقش مهمی ایفا کرده‌اند.
مولف کتاب‌های درنگه و سوز و ساز ادامه داد: باید مسئولان فرهنگی به این هنر اصیل توجه و اهتمام ویژه‌ای نشان دهند تا این هنر ناب زنده بماند.
وی یادآور شد: استان بوشهر از لحاظ فرهنگی و تاریخی قدمت طولانی در کشور دارد و ما باید این فرهنگ را به همه آحاد مردم ترویج دهیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: هنر شروه‌خوانی در استان بوشهر بسیار سابقه طولانی و درخشانی دارد که حتی اگر از یک کودک در مورد شروه‌خوانی سئوالی کنید، جوابی برای گفتن دارد.
خواننده و محقق بوشهر نیز در این مراسم گفت: شروه صدای شوریدگی مردم جنوب است، شروه انعکاس دلدادگی، آزادگی و رنج‌ها و الام مردم سخت‌کوش جنوب است.
روح‌الله صفوی با گرامیداشت پولاد اسماعیلی یکی از شروه‌خوانان به نام استان و کشور که در بستر بیماری است، یادآور شد: هرجا شب شروه‌ای برپا است، صدای پولاد اسماعیلی به گوش می‌رسد و امیدواریم با کسب دوباره سلامتیش دوست‌داران شروه از صدای دل‌انگیزش استفاده کنند.
در این مراسم علی عاشوری، حسن صفری، رسول حسینی و روح‌الله صفوی به شروه‌خوانی پرداختند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٥ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]