دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/٩/۳٠

 

خبری از کنگره ملی آیت‌الله گنخکی

 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام اصلاح الگوی مصرف باید کنگره آیت‌الله گنخکی با هزینه‌ای کم برگزار شود.

حجت‌الاسلام علی نعمت‌اللهی در نشست هماهنگی کنگره آیت‌الله گنخکی در بوشهر با اشاره به نامگذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اصلاح الگوی مصرف و تاکید خانواده آیت‌الله گنخکی بر صرفه‌جویی در اجرای این کنگره اظهار داشت: اعضای کمیته‌ها با در نظر گرفتن این موضوع، با استفاده از امکانات موجود اداره‌ها سعی بر انجام برگزاری کم هزینه این کنگره داشته باشند.
وی افزود: با نشست‌هایی که با حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر داشته‌ایم، بحث گرفتن پیام از سوی یکی از شخصیت‌های دینی به این کنگره و تعیین سخنران محوری این مراسم را به ایشان واگذار کرده‌ایم.
این مقام مسئول ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به‌عنوان مسئول کمیته علمی، معاونت پشتیبانی و منابع انسانی استانداری مسئول کمیته پشتیبانی و تدارکات، اداره کل تبلیغات اسلامی به‌عنوان مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و کمیته فرهنگی تعین شده‌اند.
نعمت‌اللهی افزود: دبیرخانه این کنگره در دفتر پژوهش و آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر مستقر است که وظیفه هدایت، نظارت و تعامل با کمیته‌ها به‌عهده این دبیرخانه است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در ارتباط با محورهای این کنگره گفت: تبارشناسی خاندان آیت‌الله گنخکی، نگاهی به زندگی آیت‌الله گنخکی، نوآوری‌های علمی ایشان، تاثیر این عالم برجسته در گرایش طلاب به حوزه‌های علمیه، سلوک معنوی و اخلاقی آیت‌الله گنخکی، مشاغل و مسئولیت‌های ایشان، فعالیت‌های آموزشی و تحصیلات و تالیفات ایشان از جمله محورهای برگزاری کنگره آیت‌الله گنخکی است.
نعمت‌اللهی ادامه داد: مهلت آثار نویسندگان برای مقالات تا 15 دیماه 88 تعیین شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٢٩

 

 

 

اعتبارات شهرستان از زبان فرماندار

رضا جمشیدی ظهر امروز در آیین افتتاح مسجد‌النبی روستای مقاتل دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی با وسعت 5 هزار و 347 کیلومتر دومین شهرستان بزرگ استان بوشهر است.
وی افزود: مردم دشتی مردمی نجیب، با تقوا، عالم‌پرور هستند جوانان دشتی، با کمترین امکانات بهترین نتیجه را به‌دست می‌آورند.
جمشیدی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم 100 میلیارد تومان به شهرستان دشتی اختصاص یافته این در حالی است که در پنج سال گذشته و در دولت‌های قبل این اعتبارحتی به استان نیز اختصاص نمی‌دادند.
فرماندار دشتی گفت: هدف اصلی دولت خدمت رسانی به مردم به‌ویژه مناطق محروم جامعه بوده و است.
جمشیدی با اشاره اعتبارات نفت گفت: اگر در دولت‌های گذشته 75 میلیون تومان از درآمد نفت به دشتی اختصاص یافته بود اما در این دولت مردمی این مبلغ به 3 میلیارد تومان افزایش یافت که این رقم بسیار خوبی است.
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه دشتی 25 کیلومتر مرز آبی دارد افزود: از محل اعتبارات سفر اول هیئت دولت مبلغ 6 میلیارد تومان اعتبار به گمرک و اسکله لاور ساحلی اختصاص داده‌ایم که با راه اندازی گمرک و اسکله این بندر تحول عظیمی در منطقه رخ می‌دهد.
جمشیدی با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی به‌ طور عادلانه تقسیم شده یادآور شد: تا سال 1381 فقط 20 میلیون تومان در بخش راه اعتبار اختصاص داده شده بود اما به همت استاندار مردمی استان و معاونان استاندار در دو مرحله 950 میلیون تومان اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه پروژه‌ها با اولویت‌بندی انجام می‌شود، گفت: هدف دولت خدمت به مردم و رفع موانع و مشکلات پیش‌روی آن‌هاست.
جمشیدی یادآور شد: در دولت‌های گذشته در دومین شهرستان بزرگ استان بوشهر فقط دو سالن ورزشی وجود داشت، اما در دولت نهم و به دنبال آن دولت دهم این تعداد به 14 سالن افزایش یافته و سرانه ورزشی نیز از 5/2سانتی‌متر بود که در حال حاضر به بالای یک متر رسیده است.
فرماندار دشتی در ادامه گفت: برایآبرسانی به 12 روستای کوه پایه مند که 50 کیلومتر طول دارد از محل خشکسالی 3 میلیارد و 400 میلیون تومان به دشتی اختصاص یافته که مبلغ 400 میلون تومان از این اعتبارات به آبرسانی به این روستاها اختصاص داده‌ایم و در مجموع تاکنون 780 میلون تومان در این پروژه هزینه شده است.
یکی از معتمدین محلی نیز در این مراسم اظهار داشت: این مسجد که توسط حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی پدر شهید در سال 1355 احداث شده بود و بیش از 30 سال از قدمت آن می‌گذشت در سال 1387 تجدید بنا شد.
محمود گلبینی افزود: 14 میلیون تومان توسط اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برای این مسجد اختصاص داده شده بود که تاکنون فقط مبلغ 4میلیون و500 هزار تومان دریافت شده است.

بیش از 100 مبلغ در ماه محرم به مناطق شهرستان دشتی اعزام شدند

حجت‌الاسلام حسین فرامرزی امروز در گفتگو با فارس اظهار داشت: تعداد روحانیون مستقر و اعزامی از دفتر تبلیغات قم در دهه اول محرم به شهرستان دشتی حدود 35 نفر است.
وی افزود: بیش از 65 مبلغ بومی، بیوت علما، حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان و روحانیون متفرقه در ماه محرم امسال به مناطق مختلف شهرستان دشتی اعزام می‌شوند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتی گفت: اقامه نماز، تفسیر قرآن، مسائل اعتقادی، اجتماعی و سیاسی و پاسخ به شبهات دینی و ذکر فلسفه قیام اباعبدلله از مهم‌ترین وظایف روحانیون اعزامی به مناطق مختلف این شهرستان است.
فرامرزی، سرکشی از روحانیون اعزامی، بررسی مشکلات آن‌ها و بیان برخی مسائل مرتبط را از مهم‌ترین برنامه‌هایی دانست که پس از اعزام مبلغ به مناطق صورت می‌گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی با اشاره به نقش روحانیون در تبلیغ مسائل دینی و اعتقادی گفت: حضور روحانیون در مناطق محروم شهرستان دشتی موجب توسعه و گسترش امور اعتقادی در اقشار مختلف مردم می‌شود.
وی همچنین به استقبال مردم این شهرستان برای اعزام روحانی به مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: در صورت اعلام نیاز مردم به روحانی، اداره تبلیغات آمادگی دارد روحانیون بیشتری را به مناطق مورد نیاز اعزام کند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٢٧

 

 

 

استاندار شفقت:عظمت خداوند در کوه نمک دشتی متبلور است
استاندار بوشهر گفت: کوه نمکی دشتی از زیباترین مناطق طبیعی استان بوشهر است و عظمت و قدرت خداوند در این کوه متبلور شده است.
ابوطالب شفقت ظهر امروز در حاشیه بازدید از کوه نمکی دشتی اظهار داشت: یکی از جلوه‌های زیبای الهی در منطقه دشتی و در ارتفاعات کوه دشتی به نام کوه نمک قرار دارد که امروز از آن بازدید کردم.
شفقت افزود: عظمت و قدرت خداوند در کوه نمک دشتی که مملو از زیبایی و جلوه‌هایی از آیات الهی است قابل مشاهده و لمس است.
وی ادامه داد: این کوه که در هفت کیلومتری اتوبان اصلی جاده خورموج به کنگان مکان بسیار مناسبی برای پژوهشگران، زمین شناسان، کوهنوردان و گردشگران است.
شفقت اضافه کرد: من همه ایرانیان را دعوت می‌کنم تا از نزدیک از این کوه بازدید کنند و قدرت خدا را از نزدیک ببینند.
استاندار بوشهر اضافه کرد: نیاز است تا متولیان امر فضا و امکانات مناسبی را مهیا کنند تا گردشگران ایرانی و خارجی بتوانند از کوه زیبای نمکی دشتی بازدید کنند.
شفقت خاطر نشان کرد: استانداری نیز آمادگی آن را دارد تا هر مساعدتی که نیاز است انجام دهد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره نوروزی در استان بوشهر گفت: ما در نوروز جشنوارهای متعددی داریم که جشنواره نوروزی با محوریت کوه نمک دشتی نیز می‌تواند به آن اضافه تا موجب جلب و جذب گردشگران مختلف شود.
استاندار بوشهر به بخشدار کاکی دستور داد تا امکانات لازم برای هیئت کوهنوردی دشتی مهیا کند. 

گنبد نمکی دشتی شاهکار طبیعت است

 شماری از کوهنوردان و فعالان زیست محیطی کشور معتقدند گنبد نمکی شهرستان دشتی در استان بوشهر بی‌نظیر و شاهکار طبیعت است.

به گزارش فارس ، تعدادی از کوهنوردان و فعالان محیط زیستی از استان‌های تهران و مازندران در بازدید از کوه نمک دشتی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر این کوه را یک کوه بی‌نظیر نامیدند.
یکی از کوهنوردان زمین‌شناس در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: از سال 1345 تاکنون کوه‌های متعددی را به همراه کوهنوردان ایرانی وخارجی پیموده‌ام ولی کوه نمک دشتی را بسیار متفاوت دیدم و کوه نمک دشتی پدیده بی‌نظیر طبیعت است.
فرامرز ملاحسینی افزود: کوه نمک دشتی احساس عاشقانه کوهنوردان را به نرمی نوازش می‌دهد وقدم به قدم مسیرهای طی شده دارای جلوه‌های خاص دیدنی است که برای هرگردشگر طبیعت دوست تازگی دارد و چنین پدیده‌ای را در هیچ جای دنیا نمی‌بینید.
وی ادامه داد: بی نظیر بودن این کوه پرجاذبه ثروت نهفته‌ای است که اگر دوست داران کوه باخبر شوند حتما برای دیدار از آن اقدام می‌کنند.
مسئول سابق کمیته‌های استانی کوهنوردی نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تا این لحظه که بیش از نیم قرن کوهنوردی می‌کنم و قله‌های زیادی را در ایران وخارج از کشور صعود کرده‌ام هنوز چنین شاهکاری را در طبیعت ندیده‌ام.
حسین نیا پور اضافه کرد: امروز یکی از بهترین روزهای کوه‌نوردی من بود که در 65 سالگی این شاهکار طبیعت را به همت مسئول هیئت کوهنوردی دشتی و اعضای آن توانستم ببینم.
عضو باشگاه کوهنوردی کاوه تنکابن نیز گفت: کوه نمکی دشتی و مجموعه غارها وسنگ‌های نمکی و قندیل‌های آن یکی از نوادر طبیعت ایران است که منحصر به فرد است.
اسفندریار ملاحسینی با قدردانی از هیئت کوهنوردی دشتی ادامه داد: باید برای حراست وحفاظت از کوه نمکی دشتی مسئولان استان بوشهر اقدام کنند.
وی افزود: مهم‌ترین و بهترین حافظان و راهنمایان کوه نمک هیئت کوهنوردی دشتی است و باید این هیئت متولی این کار شود.
رئیس هیئت کوهنوردی دشتی نیز گفت: جاذبه‌های کوه نمکی دشتی باعث اشتیاق کوهنوردان، گردشگران سراسر کشور به این کوه زیبا شده است.
حمید زارعی با اشاره به مشکلات موجود برای میزبانی گروه‌های کوهنوردان اظهارداشت: مهم‌ترین مشکل ما در شهر خورموج فقدان مهمانسراست و از آن جا که خوابگاه در این شهر وجود ندارد برای اسکان گروه‌های و کوهنورد با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم.
وی با قدردانی از شهرداری خورموج گفت: تاکنون با همکاری شهرداری وشورای شهر خورموج به صورت موقت مشکل اسکان گروه‌ها را حل کرده‌‌ایم اما برای آینده این مشکل باقی است.
زارعی با اشاره به بازدید استاندار از کوه نمک گفت: توجه واهتمام استاندار به کوه نمک جای سپاسگزاری دارد و از این که وقتی را به بازدید ازا ین کوه اختصاص دادند قدردانی می‌کنم.
وی ادامه داد: تعدادی از مشکلات حال حاضر برای اسکان مهمانان و مسائل دیگر را به استحضار استاندار رساندیم و امیدواریم زیر ساخت‌ها با همت ایشان ساخته و مشکلات موجود برطرف شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۳٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٢٥

 

 

 

مدیران بومی باید در استان بوشهر به کار گرفته شود
حجت‌الاسلام مجتبی پورفاطمی  گفتگو فارس با اشاره به مشکلات بیمارستان فاطمه زهرا(س) و گماردن مدیر بومی در راس مدیریت بهداشت استان گفت : بیمارستان بوشهر در حد نام بوشهر نیست و وضعیت مطلوبی ندارد.
وی اظهار داشت‌: باید مسئولان به این مساله توجه جدی نشان دهند و بیمارستان فاطمه زهرا مریض است و باید تخریب شود و سریع‌تر باید بیمارستان جدید آماده شود.
وی افزود‌: هنوز وضعیت مدیریت شبکه بهداشت استان در پرده ابهام است و با صحبتی که با وزیر بهداشت داشتم ایشان قول داده که از مدیران بومی استفاده کند.
پورفاطمی با توجه به بازدیدش از بیمارستان خورموج نیز گفت : بیمارستان خورموج هنوز از نبودن چند متخصص و ارتوپد رنج می‌برد و این موضوع را ما به مرکز نیز گزارش داده‌ایم.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گماردن مدیران غیربومی را خلاف شعار آقای احمدی‌نژاد عنوان کرد و گفت : مشی آقای احمدی‌نژاد حذف مدیران پروازی و گماردن مدیران بومی بود که این شعار محقق نشده و حذف نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی کار اشتباهی از ناحیه مدیر عامل آن بوده است.
وی ادامه داد: ایشان به جای این که تعدادی نیروی سابقه‌دار و متخصص بومی را رسمی کند آنها را اخراج و از نیروهای غیر بومی بهره برده است.
پورفاطمی با اشاره به شکایت منابع طبیعی از آیت‌الله دشتی نیز گفت: در نشست دوم رئیس جمهور این موضوع را مطرح کردیم و رئیس جمهور نیز دستور رسیدگی دادند ولی برخی از مصوبات رییس جمهور پس از مدتی گم شد و من چند بار به وزیر جهاد کشاورزی نیز تذکر دادم و شکایت از آیت‌الله دشتی مثل این است که در ایران از امام خمینی شکایت شود و برای استان بوشهر یک ننگ تاریخی است.
آیین شعر غدیر و ولایت در دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: در سال تحصیلی جاری کتاب به ارزش 7 میلیون تومان در اختیار دانش‌آموزان دشتی قرار گرفته است.
سید نیام‌‌الدین حسینی در آیین شعر غدیر و ولایت در مدرسه علامه طباطبایی خورموج تصریح کرد: شعر تاثیرگذارترین هنر است، به همین دلیل است که علامه امینی صاحب تفسیر ارزشمند الغدیر روی اشعاری که درباره غدیر سروده شده پژوهش دامنه‌داری انجام داده است.
وی افزود: دانش‌آموزان شهرستان دشتی در سال‌های اخیر مقامات ارزنده‌ای در سطح کشور کسب کرده‌اند و اینک کسب مقام‌های استانی برای ما اغنا‌کننده نیست.
این مقام مسئول با اشاره به فعالیت‌های معاونت پرورشی گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد 100 کتابخانه در مدارس شهرستان تجهیز شده و 4 هزار جلد کتاب با 2 هزار و 300 عنوان به ارزش 7 میلیون تومان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.
مسئول کانون نویسندگان و شاعران امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز گفت: هیچ پدیده‌ای نیست که پایدار بماند، مگر اینکه به زیور طبع آراسته شود، به همین دلیل است که پیامبر پس از اتمام ماموریت خود از کمیت خواست شعری بسراید.
غلامرضا حیاتی اضافه کرد: شعرهایی که پس از انقلاب درباره غدیر سروده شد تنوع زیادی دارد و مضامین نو در میان آن‌ها فراوان است.
وی ادامه داد: شعر غدیر هیچگاه رکود نداشته است و همواره پویا بوده اما شعر غدیر پس از شکل گیری صفویه به موضوعی کاملاً جا افتاده تبدیل شد و پس از انقلاب به شکوفاترین مرحله از عمر خود رسید.
در این آیین سید محمدرضا هاشمی زاده، سید اسماعیل بهزادی، احمد منصوری، ابراهیم شاکری مطلق، غلامرضا خواجه، خلیل شیخیانی، حمید زارعی، آروین مرادی، وحید زارعی و گنجی ماهر تازه‌ترین آثارشان را درباره غدیر و مولا علی قرائت کردند.
در این مراسم از شش تن از دانش آموزان برگزیده در مسابقه مطالعه و تحقیق برتر کشور با اهدای جایزه تجلیل شد.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٢۳

 

 

 

شهرداری خورموج با کمبود اعتبار مواجه است
معاون شهردار خورموج با بیان اینکه شهرداری خورموج با کمبود اعتبار مواجه است، گفت: 20 میلیون تومان برای خرید تابلوهای شهری و سرعت‌گیر خورموج برآورد شده اما به علت این که اعتباری برای خرید آن نداریم طرح آن عملی نشده است.
حیدر مزارعی در نشست شورای ترافیک دشتی اظهارداشت: ما سومین شهر از لحاظ مساحت و از نظر اعتبار و درآمد جزو یازدهمین شهر استان هستیم.
وی افزود: ما با مشکل کمبود اعتبار مواجه هستیم و با توجه به این که درخواست 3 میلیارد اعتبار داشته‌ایم اما یک میلیارد بیشتر اختصاص نیافته و بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهرداری متوقف شده و بسیاری از خیابان‌های ما نیز آسفالت نشده و نیاز به آسفالت و بعضا تعریض دارد.
معاون شهردار خورموج ادامه داد: در شهر خورموج توسط شهرداری خیلی از کارها صورت گرفته اما به علت مشکلات زیادی که در شهر وجود دارد کارهای انجام شده به چشم نمی‌آید.
مزارعی ادامه داد: 26 آذر ماه پارک ترافیک برای آموزش تمام دانش‌آموزان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: 80 میلیون تومان برای تکمیل بلوار کشاورز در نظر گرفته شده که پس از تعیین پیمانکار این پروژه نیز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
شهر خورموج که هم زمان با اهواز تبدیل به شهر شده نباید مشکلات اولیه ترافیکی در آن وجود داشته باشد.
معاون فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: شهرداری باید نسبت به نصب تابلو‌های راهنمایی و رانندگی و نصب سرعت‌گیر در نقاط حادثه‌خیز شهر اقدام کند.
علی زارعی ادامه داد: فرهنگ سازی باید در راس همه امور قرار دهیم و به‌ویژه نسبت به تعلیم مسائل راهنمایی و رانندگی در مدارس آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان انجام داده و جلوی مدارس نیز خط کشی عابر پیاده صورت گیرد و سرعت گیر نیز نصب شود.
زارعی اضافه کرد: 17 میلیارد و 796 میلیون ریال برای پروژه‌های راه‌سازی در شهرستان دشتی اختصاص یافته و هدف ما در شهرها ایجاد ترافیک روان و در روستاها گسترش راه‌های بین روستایی است.
معاون فرماندار دشتی تصریح کرد: تعریض راه سنا وشنبه، تعریض و بازسازی بزرگراه سیراف به پارس شمالی، ادامه راه میدان خالو حسین تا پلیس راه خورموج و تسریع دراحداث جاده مسیله تا شهر کاکی به طول 2هزار و300 متر و عرض هفت متر که با احداث این جاده ورودی و خروجی شهر کاکی به بزرگراه سیراف متصل می‌شود، از اقدامات انجام شده برای کاهش ترافیک است.
وی گفت: مبلغ 3 میلیارد ریال برای احداث و نگهداری جاده‌های روستایی و عشایری در شهرستان دشتی اختصاص یافته است.
زارعی ادامه داد: در 9 ماه گذشته 159 فقره تصادف در شهرستان به وقوع پیوسته که 76 فقره آن درون شهری بوده است.
معاون فرماندار دشتی اضافه کرد: اگر تمام رانندگان قانون را رعایت و به علائم راهنمایی و رانندگی توجه کنند ما شاهد هیچ گونه تصادفی نخواهیم بود و برای حل این مشکل باید فرهنگ رانندگی در جامعه نهادینه شود.
وی خطاب به اداره راه وترابری گفت: باید نسبت به تردد ماشین‌های سنگینی که حامل مصالح راه سازی هستند تذکر داده شود.
این مقام مسئول خواستار تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی با راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتی شد و به اداره برق نسبت به روشنایی خیابان بهشتی و بلوار بسیج، به اداره گاز نسبت به پرکردن حفاری‌های صورت گرفته در سطح شهر، به شرکت آب و فاضلاب نسبت به ترمیم شبکه اب جنب میدان امام خمینی(ره) تذکر داد و خواستار نصب چراغ‌های راهنمایی در چهار راه‌ها و نصب تابلوهای راهنمایی در خیابان‌ها با هماهنگی راهنمایی و رانندگی شد.
زارعی گفت: اداره راه در مسیر خورموج تا کاکی تابلوهای بیشتری نصب کند و اعضای شورای ترافیک هرسه ماه یکبار تشکیل جلسه دهند.
شهردار کاکی نیز اظهار داشت: فقدان شانه خاکی، پارکینگ، نشست جاده‌ای وکم عرض بودن معبر بخشی از مشکلات شهر خورموج است.
هوشنگ احمدی افزود: نقص روشنایی معبر، فرورفتگی و شکستگی جاده و نقص روکش آسفالت از دیگر مشکلاتی است که در شهر کاکی موجب بروز تصادفات می‌شود.
وی از فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان دشتی خواست با توجه به این که یکی از خیابان‌های اصلی شهر قرار است یک طرفه شود و ترافیک روان داشته باشیم نسبت به تاسیس نمایندگی راهنمایی و رانندگی در کاکی اقدام کند.
مسئول راهنمایی و رانندگی شهر خورموج نیز از شهرداری خواست تا با توجه به تردد زیاد خودرو در ورودی جاده روستای درازی سرعت‌گیر را در آن جا نصب کند.
ضرغام فرهادی نژاد افزود: شهرداری باید تابلوی راهنمایی و رانندگی در مسیر بلوار کشاورز نصب و دور برگردان بلوار بسیج روبه‌روی مسجد امام رضا(ع) را نیز مسدود کند.
 
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/۱٩

 

 

 

انتصاب رئیس اداره بازرگانی شهرستان دشتی

فرماندار شهرستان دشتی اظهار داشت: از فعالیت‌ و اقدامات انجام شده از سوی اداره بازرگانی این شهرستان در راستای تنظیم بازار، بازرسی و نظارت، کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از اجحاف به مصرف‌کنندگان تقدیر و تشکر دارم.
رضا جمشیدی افزود: مرحوم حسن عبداللهی مدیری توانمند بود که طی دوران کوتاه مسئولیت خود در سمت رئیس اداره بازرگانی شهرستان دشتی، کارنامه‌ای ارزشمند از خود به جای گذاشت.
وی با تاکید بر حسن انجام وظیفه و تقدیر از زحمات شادروان حسن عبداللهی تصریح کرد: در هفته دولت به مناسبت بزرگداشت و قدردانی از زحمات بی‌شائیه این مدیر ارزشمند و لایق کوچه بازرگانی به نام این مرحوم تغییر نام یافت تا یاد و خاطره او همواره در دل‌ها باقی بماند.
فرماندار دشتی وظایف سازمان بازرگانی را خطیر و حساس برشمرد و افزود: امیدواریم با همدلی، تعامل و همکاری بیشتر که بین مدیران و مسئولان سازمان‌ها و نهادهای شهرستان وجود دارد در راستای شناسایی ظرفیت‌های صادراتی و ایجاد بسترهای مناسب رشد و توسعه این شهرستان حرکت نماییم.
رئیس سازمان بازرگانی استان بوشهر نیز در این مراسم از خدمات مرحوم حسن عبدالهی تقدیر کرد و گفت: وی فردی خدمتگزار با روحیه بالای انسانی و متعهد در انجام وظایف و مسئولیت‌ها بود.
سیدحسین حسینی‌محمدی افزود: از اهداف و برنامه‌های ما استفاده از نیروهای بومی در راس هدایت ادارات بازرگانی شهرستان‌ها و تقویت آنها در راستای خدمت‌رسانی بهینه به مردم است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان بازرگانی به دنبال اهدافی همچون تنظیم بازار داخلی، نظارت بر قیمت‌ها، ذخیره‌سازی کالاها، جلوگیری از اجحاف به مصرف‌کنندگان و در حوزه بازرگانی خارجی درصدد شناسایی ظرفیت‌ها، ایجاد بسترهای مناسب صادراتی، توسعه تجارت و رونق امر بازرگانی در زمینه نشاط بخشیدن به فضای کسب و کار و تحول اقتصادی در استان است.
با حضور فرماندار دشتی، حسینی محمدی رئیس سازمان بازرگانی استان بوشهر، معاون و رئیس اداره حراست سازمان در محل فرمانداری شهرستان دشتی مراسمی برگزار شد و علی دیبا به سمت رئیس اداره بازرگانی شهرستان دشتی منصوب شد.

جشنواره تئاتر استانی غدیر در خورموج

فرماندار دشتی ظهر امروز در این آیین با بیان اینکه غدیر دریایی از معارف است، گفت: غدیر فقه، فرهنگ، کلام، اخلاق و تفسیر، همه را در خود دارد ولى دریغ که گوهرهایش تا کنون استخراج نشده است.
رضا جمشیدی افزود: هر چند دستان سخاوتمند امواج غدیر گاه دانه‏هاى گران‌بهایى را به ساحل‏نشینانش ارزانى داشته است.
وی اضافه کرد: روز غدیر روزى است که خداى متعال در مال کسى که خدا را عبادت کند و بر خانواده، خویشتن و برادران ایمانى‏اش توسعه دهد فزونى پدید مى‏آورد.
جمشیدی با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره تئاتر غدیر گفت: در برگزاری جشنواره غدیر غالب ادارات شهرستان همکاری داشته‌اند و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خوبی در برگزاری این جشنواره داشته اند.
دبیر اجرایی جشنواره نیز گفت: در روز غدیر، باید چهره زندگى عوض شود.
ابراهیم شاکری افزود: همه باید بکوشند برنامه عادى زندگى خود را بر هم زده و آن را با رفتارهایى سخاوتمندانه‏تر و نشاط انگیزتر بیارآیند تا همگان در همه جا طعم شیرین عید را بچشند و رایحه دل‏انگیز آن را استشمام کنند.
وی اضافه کرد: مظلومیت غدیر در تئاتر هم خود را نشان داده است و در این زمینه هنرمندان به ویژه در تئاتر فعالیت کمرنگی داشته‌اند و مشکل اساسی نیز کمبود متون نمایشی با موضوع غدیر است.
شاکری ادامه داد: باید آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه‌ای به جریان غدیر داشته باشند و جشنواره تئاتر غدیر جزو برنامه‌هایشان قرار بگیرد.
مسئول انجمن نمایش خورموج تصریح کرد: امیدواریم در سال‌های آینده جشنواره تئاتر با شکوه خاصی برگزار شود و نهادهای فرهنگی از این جشنواره استقبال کنند.
در این جشنواره 4 تئاتر به روی صحنه رفت و در پایان با حضور مسئولان استانی از گروه‌های شرکت کننده تجلیل شد.
همچنین در مراسم اختتامیه از طرف انجمن‌های هنری از حمید زارعی مسئول فرهنگسرای خورموج تجلیل شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٥۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/۱٥

 

افتخاری بی نظیر در تاریخ ورزش دشتی

 

دعوت ٩نفر از بانوان دشتی به اردوی تیم ملی سافت بال

رئیس تربیت بدنی شهرستان دشتی با اشاره به حضور بانوان شهرستان دشتی در تیم ملی سافت بال گفت: 9 نفر از بانوان رشته سافت بال به تیم ملی جوانان راه پیدا کرده‌اند.
ابوالفضل گرجی پور افزود: علاوه بر این سیده نجمه حسینی از دشتی به عنوان مربی، در کنار سرمربی مالزیایی تیم خانم نورهاجربنت عبدی حمید  است.
وی با اشاره به اینکه مسابقات آسیایی جوانان 18 آذر در مالزی برگزار می‌‌شود، ادامه داد: معصومه موسوی، زهرا حیدر‌پور، الهام پزشک، عالمه زارعی، زهرا موسوی، پروین امیری، زهره صفتی، سارا چارکی، طوبی مظفر‌نژاد از شهرستان دشتی به تیم ملی سافت‌بال دعوت شده‌اند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار تمام این موفقیت بی نظیر را به همه دشتی ها بویژه جامعه فرهنگی ورزشی دشتی  و البته به خانواده این افتخار آفرینان تبریک و تهنیت عرض کرده و آرزوی سربلندی فرزندان دشتی  را در همه عرصه های زیستی از حق خواستار است.

بد نیست بدانید:

+ تیم جوانان سافت بال بانوان استان بوشهر که اکثرا متشکل از دختران سربلند دشتی است چندی پیش توانست به مقام نائب قهرمانی کشور دست یابد.این درحالی بود که به گفته اکثر کارشناسان امر تیم فوق مستحق قهرمانی کشور بود اما با تمام جانبداری های یک جانبه ی که در بازی نهایی مابین تهران و بوشهر برگزار شد و حتی در شبکه  سراسری  " خبر " نیز بازتاب گسترده یافت این تیم افتخار آفرین موفق به کسب مقام دوم کشور گردید.  

+جالب است که این خبر غرور آفرین ورزشی اصلا بازتاب ویژه ی در استان و حتی شهرستان نداشته است!! و این حدیث غریب رفته بر فرهنگ و ورزش است شاید..

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/۱٤

 

 

 

برگزاری مسابقه کورس سوارکاری در خورموج
این مسابقه با حضور هفت تیم از سوارکاران شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، تنگستان و دشتی بعد از ظهر روز جمعه در مسیله خورموج برگزار شد.
در ششم بهمن ‌ماه نیز استان بوشهر میزبان مسابقات قهرمانی سوارکاری کشور است.
رئیس هیئت سوارکاری استان بوشهر در حاشیه این مسابقه اظهار داشت: تنها تیمی که در شهرستان‌ها فعالیت می‌کند، شهرستان دشتی است و این تیم باید پشتیبانی مالی شود.
فریبا گیلانی قلعه‌بین افزود: در سال گذشته مسابقات استقامت قهرمانی کشوری را برگزار کردیم و استان بوشهر در ششم بهمن‌ ماه امسال نیز میزبان قهرمانی کشوری است.
وی تصریح کرد: در سال جاری در قسمت استقامت در استان فارس مقام دوم را کسب کردیم و در مسابقات کشوری نیز مقام سوم را به دست آوردیم.
رئیس هیئت سوارکاری استان بوشهر با اشاره به تماشاگران این مسابقه گفت: برای نخستین ‌بار است که ما شاهد این همه تماشاگر از زن‌ها گرفته تا آقایان هستیم و مرا شگفت‌زده کرد و من از تک‌تک این مردم تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: این مردم سرمایه‌های عظمی برای همه ما هستند.
گیلانی ضمن تقدیر از استانداری، مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر و نماینده مردم بوشهر در مجلس که با این هیئت همکاری داشته‌اند، عنوان داشت: از مسئولان نفت و گاز استان تقاضا می‌کنیم این مدیران از این سوارکاران که در رشته سوارکاری تلاش می‌کنند، پشتیبانی نمایند.
در پایان سیدحسن جعفری از برازجان، عباس صداقت و امین اخلاقی هر دو از اهرم تنگستان مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در حاشیه این مسابقه حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج، معاون فرماندار دشتی، روسای سازمان تبلیغات اسلامی و تربیت‌بدنی دشتی نیز حضور داشتند.
آغاز علملیات اجرایی محور ریز ـ سرچشمه ـ باغان
استاندار بوشهر در این آیین در پاسخ به تعدادی از مراجعه‌کنندگان صاحب مرغداری‌ها که تقاضا ی وام داشتند و می‌گفتند که ما پول باز پرداخت وام‌های خود را نداریم و خواستار حل این مشکل هستیم، اظهار داشت: باید با نشست کارشناسی این مشکل را حل کرد.
ابوطالب شفقت افزود: این سئوال را از غربی‌ها و اروپایی‌ها داریم که ببینید در آخرین نقطه در یک روستای محروم و دور افتاده دانش‌آموزان از یک مدرسه ابتدایی با در دست داشتن پرچم زیبای جمهوری اسلامی شعار "انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست " سر می‌دهند باید بدانند که تمام مردم ایران خواستار انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هستند.
وی تصریح کرد: این کشورها بدانند در این راه همه مردم پیر، جوان، زن و مرد از مسئولان دلسوز کشور به ویژه رهبر فرزانه انقلاب و ریاست محترم جمهور حمایت کرده و حمایت می‌کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌دانند که ایران اسلامی قصد ساخت هیچ گونه سلاح هسته‌ای و یا اتمی را ندارد اما سنگ‌اندازی می‌کنند اینها بدانند که تا ایران اسلامی دارای چنین مردم با غیرتی است هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
شفقت خاطرنشان کرد: انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق تمام ملت ایران اسلامی است و غربی‌ها و امریکایی‌ها باید این را بپذیرند.
طنین‌انداز شدن صدای کودکان روستای محروم دشتی و جم در حمایت از مسئولان و دفاع از انرژی هسته‌ای در ایران اسلامی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی محور ریز، سرچشمه و باغان و دانش‌آموزان مدرسه روستای سرچشمه همزمان با ورود استاندار مردمی بوشهر، نمایندگان شهرستان‌های جنوبی استان و... با در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است سر دادند.
بد نیست بدانیم:با احداث این محور ارتباطی، مسیر حدود 100 کیلومتری شهرستان دشتی به جم به حدود 27 کیلومتر کاهش می‌یابد.

تودیع و معارفه  در استان بوشهر

طی روزهای گذشته به مانند ایام سپری شده پاییز شاهد دو تغییر در مدیران ارشد استان بودیم تا درآن مدیران کل بنیاد مسکن و شرکت آب منطقه ای استان در دو نشست جای خود را به مدیران جدید دهند.

در آیین تودیع و معارفه مدیر کل بنیاد مسکن استان که با حضور آیت الله صفایی بوشهری  امام جمعه بوشهر و معاون عمرانی استاندار مهندس نصوری برگزار شد از خدمات غلامحسین خانی تقدیر و جناب ابراهیم فرزانه به عنوان مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان معرفی شدند.

در دیگر آیین تودیع و معارفه برگزار شده در استان که با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ستار محمودی و مهندس نصوری معاون عمرانی استاندار برپا شده بود از خدمات مهندس جعفر زیرراهی قدردانی شد و مهندس شاهپور رجایی به مدت دو سال به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر منصوب شد.

بد نیست بدانیم:شاهپور رجایی اهل شهرستان جم پیش از این شهردار بوشهر بود.

برداشت پیش از موعد گوجه‌فرنگی در کاکی
حیدر دهقانی  در گفتگو با  فارس اظهار داشت: برداشت گوجه‌فرنگی که باید از نیمه دوم آذرماه آغاز شود اما با توجه به جلو افتادن تاریخ کشت این نوع محصول و اعمال مدیریت صحیح در کشت، شاهد به بار نشستن و برداشت گوجه در بعضی از مزارع این بخش هستیم.
وی افزود: در بعضی از مزارع برداشت گوجه‌فرنگی نیز آغاز شده و حتی به بازار مصرف نیز عرضه شده است.
وی با اشاره به کشت گوجه‌فرنگی در بخش کاکی گفت: 3هزار و 600 هکتار از اراضی این بخش زیر کشت گوجه قرار گرفته و با توجه به نظر کارشناسان بخش کشاورزی استان بوشهر و شهرستان دشتی پیش‌بینی میِِِ‌شود از هر هکتار 45 تا 50 تن گوجه‌فرنگی برداشت شود.
این مقام مسئول ادامه داد: امیدواریم در صورت عدم وقوع حوادث غیر مترقبه مثل تگرگ و سیل تا پایان برداشت گوجه بالغ بر 162 هزار تن از این نوع محصول را به بازارهای ایران عرضه کنیم.
دهقانی گفت: در یکی دو سال گذشته شاهد بارش تگرگ و جاری شدن سیل بوده‌ایم که بعضا خساراتی نیز به این کشاورزان پر تلاش وارد آمد.
مسئول ترویج و خدمات کشاورزی کاکی در ادامه گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 هکتار بیشتر زیر کشت گوجه قرار گرفته که در مجموع از 25 هکتار کشت نشاء گلخانه‌ای که موجود است، 160 میلیون قطعه نشا گلخانه‌ای تولید که 50 تا 60 میلیون آن در این بخش بین کشاورزان توزیع شده و مابقی نیز نه تنها در استان بلکه در اختیار کشاورزان استان‌های خوزستان و هرمزگان گذاشته شده است.
این مقام مسئول یادآور شد: شهرستان دشتی از مناطق مستعد کشاورزی در بخش‌های مختلف به ویژه تولید گوجه‌فرنگی است و سالانه مقدار زیادی از تولیدات این شهرستان به سایر استان‌های کشور نیز صادر می‌شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٥٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٩

 

مادران دشتی اسطوره اند...

 

خبر چونان اخبار از این دست کوتاه بود موجز اما جانگداز...وفات مادری نمونه از تبار دشتی،مادری که فرزندانی را به جامعه معرفی کرده که همگی بخشی از فرهیختگان دشتی هستند و بی شک مادری اسطوره بود.
مرحومه، والده ی بزرگوار دکتر عبدالمجید مصلح(عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و...)حجه الاسلام والمسلمین حاج عبدالحسین(امام جمعه خورموج) و حجه الاسلام والمسلمین حاج حسن مصلح(امام جمعه برازجان)...بود.وبلاگ دشتی ها _ هرچند دیر _ با اظهار تاسف و تاثر به خانواده و منسوبین تسلیت عرض می کند.

وفات والده ی برادارن مصلح بهانه ی است شاید تا در کوتاه نوشتاری از مادران دشتی نویسیم اسطوره هایی که شاید هرگز به چشم نیایند ولی اسطوره هایی بی بدیل هستند.
هرگز در این سطور قصد تحلیل ها ایدئولوژیک پیرامون مادران دشتی را ندارم و یا سخن از روزگار غریبی که بر آنان رفته و همچنان می رود.
 مادران دشتی مادرانی هستند که گاهی زندگی در برابرشان دچار لکنت می شود.
مادرانی که در کنش های بی پایان با آب و هوا ،روزگار سخت ،زمانه غریب و بدور از زندگی آرمانی برای فرزندانشان منادیان آرماش بوده و هستند .عزت و حرمت را به آنان اهدا می کنند و هرگز به دنبال گریزگاه نبودند.در این امر تردیدی نیست اجر نهادن به اعمال آنان کاری سخت است و شاید غیر ممکن...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٢٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸۸/٩/٥

 

تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی

 

در آیینی که صبح روز سه شنبه سوم آذر ماه با حضور دکتر دستجردی وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد دکتر غلامرضا حیدری به عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان منصوب و از زحمات دکتر عبدالعلی ابراهیمی تجلیل شد.

دکتر حیدری که نیز همانند دکتر ابراهیمی از فرزندان فرهیخته دشتی محسوب می شود سابقه رئیس مرکز توسعه شبکه و ارتقا سلامت وزارت بهداشت و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کارنامه موفق خود دارد.

وبلاگ دشتی ها ضمن آرزوی موفقیت برای جناب دکتر ابراهیمی با افتخار انتصاب دکتر حیدری را به خانواده بزرگ حیدری و دشتی های مقیم کهکشان راه شیری تبریک گفته و آرزومند موفقیت دشتی ها در کلیه امور زیستی است.

غلامرضا حیدری در این آیین اظهار داشت: مطمئن باشید برای مدیریت‌های دانشگاه از افرادی استفاده می‌کنم که ضمن داشتن شاخص‌های ولایتمداری، دارای تجربه خوب و مهارت‌های لازم در مدیریت باشند.
وی با بیان اینکه گروه‌های مشاور در امر مدیریت ایشان را همراهی می‌کنند، تصریح کرد: از اظهار نظر مردم و خبرگان استان بوشهر در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشاوره می‌گیرم.
حیدری با بیان اینکه بومی کردن نقشه جامع سلامت کشور در اولویت است، خاطر نشان کرد: ایجاد اتاق فکر در دانشگاه از برنامه‌های اولویت دار و مهم ماست و در کنار آن نیز شناسایی نخبگان، طبقه بندی و جذب آنان را در دستور کار داریم.
رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه شایسته سالاری در بین مدیران از دیگر برنامه‌های ماست، گفت: توجه به خیرین سلامت از جمله برنامه‌های مهمی است که در دستور کار ما قرار دارد.
حیدری اصلاحات در نظام آموزشی را از برنامه‌های مهم عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی رشته‌های جدید از جمله کارشناسی پروتز دندان و کاردانی بهداشت دهان و دندان از جمله رشته‌هایی است که نهایی شده است.
وی با بیان اینکه اصلاح آموزش پزشکی با کمک دانشگاه شهید بهشتی از برنامه‌های مهم است، اضافه کرد: ایجاد دوره‌های mph از دیگر برنامه‌های مهمی است که در آینده در استان بوشهر صورت می‌گیرد.
رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: استقرار نظام آکادمیک و حرکت به سمت اعتبار بخشی ملی و بین‌المللی و استقرار نظام مدیریت کیفیت و بهره‌وری آموزشی از دیگر برنامه‌های اولویت دار در استان بوشهر است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این آیین با اشاره به عملکرد خود اظهار داشت: در مدت ریاست دانشگاه، جذب نیروی متخصص پزشکی 130 درصد، استخدام نیروی بومی 70 درصد و در زمینه افزایش تخت معمولی بیمارستانی 20 درصد و تخت ویژه نیز 27 درصد افزایش داشتیم.
عبدالعلی ابراهیمی افزود: ایجاد 14 بخش تخصصی و فوق تخصصی، افزایش خرید تجهزات از 700 میلیون تومان در سال به 2 میلیارد و 200 میلیون تومان و رشد 400 درصد پایگاه‌های امداد جاده‌ا‌ی از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات مختلف میران مرگ و میز نوزادان از 2/17 به 5/13 درصد رسید اما در مورد مرگ و میر مادران نگران هستیم.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه مدت زمان احداث مراکز بهداشتی از 24 ماه به 9 ماه کاهش یافته است، یادآور شد: وجود معارضان از جمله مشکلات عمده برای املاک دانشگاه است که باید حل شود.
ابراهیمی تصریح کرد: میزان ثبت سند برای دانشگاه از 39 فقره در چندین دهه گذشته به 84 فقره در چهار سال گذشته رسید.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٦ ‎ب.ظ

 

۱۳۸۸/٩/۳

 

 

 

کتابخوان نمونه کشور از دشتی

در خبری مسرت بخش باخبر شدیم ایراهیم ابراهیمی موفق به کسب عنوان کتابخوان نمونه کشور شده اند.

ابراهیم ابراهیمی از فرهنگیان و هنرمندان شهرستان که در زمینه هنرهای تجسمی و شعر فعالیت های عمده ی در سطح شهرستان خاصه در زادگاه خود شهر شنبه انجام داده اند.ابراهیمی آموزگار شهر شنبه و دانشجوی ترم پایانی فلسفه آموزش و پرورش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بوشهر هستند. وی پیش از این نیز در روش تدریس موفق به کسب مقام های برتر استانی و کشوری شده اند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت جناب ابراهیمی را به جامعه اهل قلم و فرهنگیان دشتی تبریک و آرزوی موفقیت فرزندان دشتی را از حق خواستار است.

 

ابراهیمی در  گفتگو با ...

ابراهیمی در گفتگو با  فارس اظهار داشت: پس از اینکه به عنوان کتابخوان برتر در شهرستان و سپس استان انتخاب شدم در مرحله نهایی در تهران حضور پیدا کردم و پس از این که 40 سئوال مطرح شد بنده به عنوان کتابخوان برتر کشور انتخاب شدم.
وی افزود: از دوران کودکی به کتاب علاقه داشتم و معمولا وقت آزادم را صرف خواندن کتاب می‌کردم و هنوز نیز این رویه ادامه دارد.
ابراهیمی تصریح کرد: تا دوران جوانی به علت تنگدستی همواره عضو فعال کتابخانه بودم و غالب کتاب‌هایم را از آنجا تهیه می‌کردم.
دبیر آموزش و پرورش دشتی ادامه داد: خواندن کتاب موجب شد به هنرهای شعر، خطاطی، نقاشی و نویسندگی نیز روی بیاورم و در زمینه تحقیق و پژوهش نیز فعالیت داشته باشم و حاصل تحقیقاتم چند کتاب است که هنوز موفق به چاپ آنها نشده‌ام.
ابراهیمی با اشاره به فضای کتابخانه‌ها گفت: باید برای جذب جوانان و نوجوانان به کتابخانه‌ها فضای شادی ایجاد کنیم و کارگاه‌های قصه‌گویی، نمایش و جنگ‌های شادی برگزار کنیم.
وی با انتقاد از کمبود کتابخانه در روستاها یادآور شد: در شهرها که کتابخانه هست فرصت نیست و در روستاها که فرصت هست کتابخانه نیست.
ابراهیمی گفت: بسیاری از دانشمندان و روانشناسان معتقدند که اساس و زیربنای شخصیت انسان در سال‌های اول زندگی پایه‌گذاری می‌شود و آموخته‌های این دوران، تاثیر عمیقی بر آینده زندگی فرد دارد.
دبیر آموزش و پرورش دشتی ادامه داد: بنابراین اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد و آنها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند، راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تاثیر داستان‌ها و کتاب‌های آموزنده، به رشد و تعالی می‌رسند و در آینده نیز برای حل مشکلات خود از کتاب کمک می‌گیرند.
وی یادآور شد: آدمی برای داشتن یک زندگی سعادتمند، نیازمند بینش وآگاهی است و آموخته‌های دوران کودکی و نوجوانی، مقدمه‌ای برای زندگی فرد است، کودکان راه زندگی سعادتمندانه فردا را امروز باید بیاموزند و در این مسیر، کتابخوانی، چون چراغی فراراه آنهاست.

 

ایجاد10  رشته جدید در دانشگاه آزاد واحد خورموج

غلامرضا نادری‌زاده: این 10 رشته که در حال بررسی است، شامل مهندسی کامپیوتر با دو گرایش سخت افزاری و نرم افزاری، شیمی گاز، مهندسی مکانیک، برق قدرت، لیسانس مدیریت، برنامه ریزی آموزشی ومهندسی کشاورزی، کارشناس ارشد مشاوره، مدیریت آموزش و روانشناسی، کارشناس ارشد برق است.
وی افزود: در حال حاضر 2 هزار و 350 دانشجو در دانشگاه واحد خورموج مشغول به تحصیل هستند که نسبت به سال قبل بیش از 300 دانشجو افزایش یافته است.
معاون آموزش دانشجویی واحد خورموج ادامه داد: در حال حاضر 25 کد رشته در این دانشگاه فعال است که با جذب 10 کد رشته جدید این کد رشته‌ها به 35 کدرشته افزوده می‌شود.
نادری‌زاده خاطرنشان کرد: رشته کارشناسی ناپیوسته حسابداری و کارشناس ناپیوسته زبان انگلیسی نیز دو رشته جدید دانشگاه واحد خورموج است که در سال جاری به تصویب رسیده است.
این مقام مسئول با اشاره به فضای آموزشی در شهرستان دشتی و شهر خورموج گفت: در سال آینده دو باب ساختمان آموزشی برای دانشگاه آزاد واحد خورموج با زیر بنای هر کدام 5 هزار متر مربع ودر دو طبقه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: جذب هیئت علمی با مدرک دکتری در رشته‌های مهندسی، علوم انسانی، راه‌اندازی سایت دوم دانشگاه روبه روی پلیس راه خورموج، اعزام تیم‌های ورزشی فوتبال، والیبال، کاراته و بدمینتون ویژه بانوان به مسابقات منطقه یک کشوری از دیگر برنامه‌های مدیریت جدید دانشگاه آزاد واحد خورموج است.
نادری زاده اضافه کرد: همزمان با 16 آذر روز دانشجو نماز خانه دانشگاه آزاد نیز با زیر بنای 240 متر مربع افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
وی در ارتباط با مشکل مهم ایاب و ذهاب دانشجویان این دانشگاه و بعد مسافت شهر تا این مرکز آموزشی افزود: تا دو هفته آینده سه دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل و ایاب و ذهاب دانشجویان اضافه و این مشکل مهم برطرف می‌شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۳٠ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]