دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۱/٢٥

 

طهما ما را ببخش!

 

سلام طهما! سلام طهما،امیدوارم هرکجا میرویی حالت خوب باشد.اگر از حال ما خواهانی ملالی نیست جز ...نه!دوریت را که به تاریخ سپرده ایم به آن سوی زمان ها،دیگر مدتهاست کسی سراغت را نمی گیرد از یادمان رفته ای و یا شاید تو هم از یاد ما...

گپ ترها می گویند تو حق بزرگی بر گردن دشتی داری آری آنزمانکه روزگار دشتی تیره بود،تار بود. همه جا بوی مرارت و مرگ می داد و مهاجرت شده بود آخرین تیر تیردادن نداشته ها،گویند تو قوت دشتی ها بودی رفیق و شریک روزگار تلخ  رفته بر دشتی.همه تو را کشف بزرگی می دانستند از برای نجات و رهایی از این همه نداشته هاو نداری زمانه،وجودت را ارج می نهادند و خالقشان را از خلقتت شکرگزار بودند.تو دیگر برای خودت اسم و رسمی دست و پا کرده بودی که دختران و زنان ازغرب دشتی خود را به شرق دشتی می رساندند و طاقت کیلومترها را بر خود هموار می کردند تا با دیدارت و برداشت دل روشنی به روزهای آتی داشته باشند .تو دیگر شاخص دل خوشی بودی آنجا که نواهایی دشت های پاک دشتی را در می نوردید:

" دلت خوش بیت

که طهمات تش بیت "

کوته سخن اینکه ، می دانیم که می دانی فراموشت کردیم به همین خاطر

طهما ما را ببخش! از اینکه یادت نمی کنیم فراموشت کردیم،ببخش از این همه سالهایی که زیر پا لگد مالت کردیم ،ببخش از اینکه آتیشت زدیم ،از اینکه واسه هر کاری از ریشه و خاک درت اوردیم ،

ببخش آخه می گن بخشش از بزرگونه تو هم که ما رو بزرگ کردی!

    

 

 

توضیح:

طهما ،گیاهی خودرو از لحاظ بافت همانند منگگ و کاکل است.فصل رشد آن اواخر زمستان و بهار است. پیش از این روستای سالی و چم دمنالو(دره سور) از مناطق عمده رشد طهما در دشتی محسوب می شدند.امروزه به صورت نادر بر برخی نقاط خاصه حاشیه رودخانه مند بصورت گاملا پراکنده یافت می شود.

 

آشپزی طهما:

طهما را می توان همانند طوله پخت.بدین گونه که طهما را باید به مقدار نیاز در آب جوش بریزید تا بجوشد بعد از آن در آبکش ریخته و با فشار دست بر طهما سعی کنید آب شورش خارج شود حال قابل خوردن است/البته اضافه کردن سیر و یا...در هنگام پخت در خوش طعم شدن آن می تواند موثر باشد/

طهما و ماست:

بعد از شیرین شدن می توان همانند گنگر و سیر در ماست هم ریخته و حل کنید بعد از اینکه قدری در یخچال نگه داری شد می توان نوش جان کرد که بسیارمفید و مقوی است.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٠٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۱/٢۱

 

 

 

بررسی مسائل و مشکلات بهداشت و درمان شهرستان دشتی

غلامرضا حیدری در نشست بررسی مسائل و مشکلات بهداشت و درمان شهرستان دشتی اظهار داشت: تمام مطلبات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان در سال‌های قبل پرداخت شده و این امر سبب شده کارکنان این دانشگاه با انگیزه بیشتر امسال به شعار کار و همت مضاعف تحقق ببخشند.
وی در ادامه به رشد 160 درصدی اعتبارات عمرانی و 73 درصد اعتبارات جاری و خدماتی این دانشگاه در سال 89 اشاره کرد و گفت: امسال اعتبارات به صورت 50 درصد برای حقوق پرسنل و مزایای آنان، 50 درصد برای تجهیز و خدمات رسانی و ارتقای سطح کیفی برنامه‌های بهداشتی و درمانی هزینه می‌شود و این در حالی‌ست که قبل 90 درصد برای حقوق و مزایا و 10 درصد برای سایر خدمات صرف شده است.
حیدری ادامه داد: امسال همه جذب‌های نیروی انسانی بومی است و از لحاظ ساختاری تغییراتی در پشتیبانی معاونت دانشگاه صورت می‌گیرد و تمام شبکه‌های بهداشت درمان شهرستان‌ها استقلال مالی پیدا می‌کنند.
وی همچنین به خدمت رسانی بهتر و ارتقای سطح کیفی خدمات‌رسانی در همه شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: مردم ما همواره نقش و وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌اند و وظیفه ما این است که برای سلامت و بهداشت این مردم احساس مسئولیت بیشتری کنیم و مردم احساس کنند که تغییرات اتفاق افتاده است و اعتماد بیشتری به بخش بهداشت و درمان استان داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: 60 تخت همراه بیمار به بیمارستان زینبیه خورموج اختصاص می‌یابد تا برای رفاه حال همراهان بیمار مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: چشم‌انداز و طرح جامع دانشگاه علوم پزشکی تدوین شده که از امسال اجرایی می‌شود و آرامش و همراهی و مشارکت بیشتر مردم در پی دارد.
‌فرماندار دشتی نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته مرکز بهداشتی درمان کاکی و شنبه به بهره‌برداری رسید و پانسیون شش واحدی کاکی و چهار واحدی شنبه در دست ساخت است و امسال نیز اعتبار بخش بهداشت درمان افزایش می‌یابد.
رضا جمشیدی به کمبود پزشک متخصص به ویژه پزشک متخصص چشم، ارتوپدی ـ کلیه و قلب بیمارستان زینبیه و کمبود امکانات اشاره کرد و خواستار تامین این پزشکان برای جلب اعتماد مردم شد.
وی از اعزام آمبولانس و پزشک به همراه کاروان راهیان نور این شهرستان در ایام نوروز توسط شبکه بهداشت و درمان دشتی تقدیر کرد.

تقدیر ویژه رئیس اسبق شورای شهر خورموج از فرماندار

سیدمهدی ابطحی امروز در گفتگو با  فارس از خدمات فرماندار دشتی تقدیر کرد و اظهار داشت: فرماندار دشتی که فردی زحمتکش، مردمی، ولایتمدار و پرتلاش است از زمان مدیریت فرمانداری در این شهرستان تحولات عظیمی را در شهرستان به وجود آورده است.
وی افزود: به عنوان یک شهروند بر خود واجب و لازم می‌دانم نه تنها از طرف خود بلکه از طرف کسانی که به اینجاب رای داده‌اند از تلاش‌های شبانه‌روزی وی تقدیر کنم.
رئیس سابق شورای اسلامی شهر خورموج گفت: افزایش بودجه‌های عمرانی دشتی از سال حضور وی در شهرستان چشمگیر بوده و شاهد افزایش سرانه ورزش از 2.5 سانتیمتر مربع به بیش از یک مترمربع، افزایش و روانسازی راه‌های برون شهری در حومه خورموج، انجام مطالعات زیر ساخت‌های مختلف در شهرستان، آغاز و تکمیل اسکله و گمرک لاور ساحلی، آغاز مسکن مهر و تکمیل بعضی از واحدهای آن در شهرستان هستیم.
ابطحی گفت: احداث ساختمان دانشگاه پیام نور، احداث سد و پل باغان، انجام مطالعات جاده تنگستان به دشتی که یک آرزوی دیرینه برای مردم شهرستان تنگستان و دشتی بود که با همت فرماندار دشتی انجام شد.
وی ادامه داد: آسفالت جاده درازی به شهر خورموج، آبرسانی به روستاهای حومه شهرستان دشتی، ادامه جاده روستایی از مقاتل تا روستای گزدراز، اقدامات عمرانی و آماده‌سازی شهرک صنعتی خورموج، ترمیم شبکه برق و گسترش شبکه مخابراتی، اجرای آبخیزداری در حوزه دشت پلنگ، اجرای پل روستای کردلان، نوسازی و بهبود شبکه آبرسانی، تزریق بودجه‌های عمرانی به شهرداری خورموج از دیگر فعالیت‌های ارزشمند فرماندار دشتی بوده است.
عضو شورای شهر خورموج با اشاره به حمایت‌های بی دریغ فرماندار دشتی از شورا و شهرداری در زمینه مالی و عمرانی تصریح کرد: تنها در زمان فرماندار فعلی شاهد افتتاح و آغاز به‌کار چند اداره در یک سال در شهرستان بوده‌ایم که در نوع خود بی‌سابقه بوده است.
وی گفت: ادارات مسکن و شهرسازی، تامین اجتماعی و ثبت احوال کاکی، افتتاح بخشداری شنبه و طسوج، اداره اوقاف و امور خیریه از فعالیت‌های ارزشمند فرماندار بوده است.
ابطحی اضافه کرد: گرفتن بودجه از پارس شمالی به عنوان حوزه نفوذ شهرستان، توجه ویژه به مشکلات مردم به ویژه قشر ضعیف، جذب سرمایه‌گذار و استقرار آنها در شهرک صنعتی، تحقق آرزوی دیرینه مردم شهرستان و گازدار کردن شهرهای خورموج و کاکی بخش دیگری از تلاش‌های فرماندار دشتی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: بنده از روز انتصاب ایشان شاهد فعالیت‌ها و تلاش بی‌دریغشان برای رفع مشکلات مردم و شهرداری خورموج بوده‌ام و از خداوند متعال توفیقات هرچه بیشتر را برایشان خواستارم و یقین دارم که ایشان توجهی به دنیای مادی ندارند و به دنبال اجر و پاداش اخروی هستند.

بیمارستان زینبیه خورموج بیمارستان معین پارس شمالی

عبدالمحمد صالحی اظهار داشت: در ایام نوروز میزان رضایت ارباب رجوع در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر که توسط استانداری بوشهر بررسی شد، بیمارستان زینبیه خورموج، بیمارستان اهرم و بیمارستان توحید جم مقام اول تا سوم را کسب کردند.
وی گفت: در ایام نوروز 799 نفر به بیمارستان زینبیه خورموج مراجعه کرده که 310 نفر بستری و بستری موقت شدند.
صالحی افزود: 27 نفر از بیماران از شهرستان دشتی، 166 نفر از بیماران از سراسر استان بوشهر و مسافران نوروزی از استان‌های دیگر کشورمان بوده‌اند.
این مقام بیمارستانی خاطر نشان کرد: به پیشنهاد و پیگیری معاونت درمان استان بوشهر نمایشگاه دائمی کتاب برای پرکردن اوقات فراغت همراهان بیمار و حتی خود بیماران با 400 جلد کتاب و 25 عنوان در درب ورودی این بیمارستان دایر شده است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج یادآورشد: دستگاه زباله‌سوز برای دفع زباله‌های ویژه بیمارستانی به مبلغ 90 میلیون تومان خریداری شده است که پس از انجام کارهای تخصصی نصب می‌شود.
وی راه‌اندازی زباله‌سوز برای حفظ بهداشت محیط را بسیار مهم ارزیابی کرد.
صالحی با اشاره به تعیین بیمارستان زینبیه خورموج به عنوان بیمارستان معین پارس شمالی و نزدیک بودن راه‌اندازی پارس شمالی در شهرستان دشتی گفت: این بیمارستان نیاز به ساخت پانسیون جدید شش واحدی برای متخصصان، راه‌اندازی اورژانس هوایی و مرکز فوریت‌های پزشکی و ساخت درمانگاه مشاوره سوء مواد مخدر را دارد و هزینه تقریبی آن حدود 600 میلیون تومان است.
وی در پایان از همکاری شهرداری و شورای شهر خورموج با مسئولان این بیمارستان تقدیر کرد.

نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دشتی

یدالله آرمین ،رئیس کمیته نظارت بر بنگاه‌های اقتصادی زودبازده استان بوشهر در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دشتی اظهار داشت: در این مدت 6 هزار و 621 طرح بنگاه‌های زودبازده اقتصادی در این استان به بهره‌برداری رسیده که زمینه اشتغال 13 هزار و 601 نفر را فراهم کرده است.
وی افزود: از نیمه دوم سال 84 که طرح پرداخت به بنگاه‌های زودبازده در کشور آغاز شد و تا پایان سال 88 از تعداد 16 هزار و 845 طرح معرفی شده به کارگروه اشتغال استان و شهرستان‌های استان تعداد 10 هزار و 465 طرح تأیید و تعداد 10 هزار و 417 طرح مصوب نهایی و 8 هزار و 409 طرح با بانک‌ها انعقاد قرارداد شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت به 7 هزار و 966 طرح بالغ بر 377 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
آرمین در ادامه عنوان داشت: تاکنون 6 هزار و 621 طرح به بهره‌برداری رسیده است که زمینه اشتغال 13 هزار و 106 نفر در استان بوشهر را فراهم کرده است.
وی اجرای این طرح را یکی از موفقیت‌های دولت نهم اعلام کرد و گفت: بر اساس پژوهش مجلس 7/4 و بازرسی وزارت کار و گروه نظارت 2/4 انحراف در این بنگاه اقتصادی اعلام شده است.
آرمین اظهار داشت: از نیمه اول سال 86 برای نظارت بر حین اجرا و بعد از اجرای طرح‌ها کمیته نظارت بر بنگاه‌های اقتصادی زودبازده در کشور تشکیل شده و از زمان تشکیل این گروه نظارت نحوه اجرای طرح‌ها، علت رکود یا غیرفعال بودن طرح آسیب شده و با همکاری کارشناسان دستگاه‌های مجری طرح برای ارائه راهکار و فعال شدن طرح‌ها گام‌های موثری برداشته شده است.
رئیس کمیته نظارت بر بنگاه‌های اقتصادی زودبازده استان بوشهر سال 89 که به‌نام سال همت و کار مضاعف نامگذاری شده را با اهمیت خواند و گفت: بر اساس نظر کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و اعضای کمیته گروه نظارت استان اعتبار لازم برای تکمیل و فعال کردن یا توسعه طرح‌های اقتصادی در سال جاری تأمین شده است و هر طرحی که دو مقوله توجیه اقتصادی و اهلیت مدیریت طرح داشته باشد می‌تواند از تسهیلات تکمیلی استفاده کند.
رئیس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان دشتی نیز بیان داشت: در شهرستان دشتی از هزار و 675 طرح معرفی شده تاکنون 949 طرح انعقاد قرارداد شده که 804 طرح با دریافت 177 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال هزار و 700 نفر را فراهم کرده است.
حسین خالقی افزود: با اجرای این طرح ثبت‌نام بیکاری در سال 84 که هزار و 731 نفر بوده است در سال 88 به کمتر از 963 نفر رسیده است که اکثر بیکاران دیپلم و زیردیپلم بوده و فاقد هرگونه مهارت فنی هستند.
معاون فرمانداری دشتی نیز در سخنانی گفت: امسال با توجه به انتخاب سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال کار مضاعف، همت مضاعف، واجب است تا تلاشمان را برای آبادانی کشور بیشتر کنیم.
علی زارعی افزود: از بانک‌ها برای حمایت از بنگاه‌های زودبازده قدردانی می‌کنم و امید است در سال جدید توجه وحمایت از بنگاه‌های اقتصادی چند برابر شود.
وی با قدردانی از اداره کار دشتی خاطرنشان کرد: اداره کار یکی از ادارات موفق شهرستان بوده و در افزایش اشتغال و جذب کارگران به کار نقش مثبتی ایفا کرده است.

مسئولان پرسپولیس مهمان ویژه مسابقات فرهنگی ـ ورزشی دشتی

مسئول برگزاری مسابقات فوتبال یادواره سرداران و 15شهید روستای زائر عباسی دشتی گفت: کادر فنی تیم پرسپولیس میهمان ویژه مسابقات فرهنگی ورزشی سرداران شهید زایر عباسی هستند.

حسین فقیه امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری یک دیدار دوستانه بین منتخبی ازبازیکنان تیم‌های شرکت‌کننده در هفدهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی روستای زائر عباسی و شاهین پارس جنوبی بوشهر در استادیوم تختی خورموج برگزار می‌شود.
‌وی تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران صورت گرفته مهمانان ویژه این دیدار دوستانه مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران از جمله حبیب کاشانی، محمودخوردبین، سرپرست، علی دائی، مربی و کریم باقری، کاپیتان این تیم پرتماشگر کشورمان هستند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتبال یادواره سرداران و 15شهید روستای زائر عباسی دشتی بیان داشت: با توجه به اینکه هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گرفته امیدواریم شاهد بازی زیبایی باشیم.
فقیه عنوان داشت: در آمد حاصله از این دیدار به خانواده‌های مستمند ورزشکار اهدا می‌شود.
وی ادامه داد: این مسابقات در سطح استان ویژگی‌های خاصی دارد به طوری که هر ساله چهره‌های سرشناسی از ورزشکاران کشورمان مهمان ویژه این مسابقات بوده‌اند و به گرمی این مسابقات افزوده‌اند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتبال یادواره سرداران و 15شهید روستای زائر عباسی دشتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حضور کادر فنی پرسپولیس در این مسابقات شاهد برگزاری مسابقاتی پرشور باشیم و این مسابقات زمینه‌ای برای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار باشد
.

آغاز برداشت گندم و جو در دشتی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان دشتی گفت: کار برداشت محصول در سطح 14 هزار و100 هکتار از مزارع گندم و جو آبی و دیم در این شهرستان آغاز شد.

امرالله فاریابی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال در سطح 27 هزار هکتاراز اراضی کشاورزی این شهرستان گندم دیم و پنج هزار هکتار گندم آبی کشت شد، که به دلیل کاهش و پراکنش نامناسب بارندگی در طول دوره کشت فقط 9 هزار هکتار کشتزارهای دیم و پنج هزار و 100 هکتار گندم و جو آبی قابل برداشت است.
وی اضافه کرد: 62 کمباین برای برداشت محصول گندم و جو در این شهرستان که تا نیمه دوم اردیبهشت ادامه دارد فعال هستند.
فاریابی گفت: پیش بینی می شود بیش از 14 هزار تن گندم و جو از مزارع شهرستان دشتی برداشت شود که در مقایسه با میزان تولید شال گذشته که خشک سالی مطلق بود شش هزارتن افزایش خواهد داشت.
وی بیان کرد: بیشتر سطح زیر کشت گندم وجو در شهرستان دشتی در دشت های لاور شرقی ، دشت پلنگ، شنبه، باغان، سناء، کاکی و دهستان ساحلی کبگان، ‌دشت چغابور و حومه شهر خورموج است.
فاریابی، میانگین
تولید گندم در شهرستان دشتی در سال های پرباران را 20 هزار تن اعلام کرد.

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۸ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۱/۱٧

 

محرمانه خورموج

 

نوشتاری که در ادامه خواهید خواند مربوط است به نشست شورای شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی که در تاریخ معلوم 26تا 27 اسفند ماه در دفتر شورای شهر و با حضور فعالان رسانه ی شهرو  اعضا شورا پیرامون عملکرد یکسال و اندی شورا برگزار شد و با توجه به گفته مرحوم استاد حاتمی،"همه ی عمر دیر رسیدیم" این بارهم بواسطه اینکه خود دیر به نشست رسیدم و هم  بدلیل مجهول دیر انعکاس داده می شود این محرمانه ی که نه محرمانه لس انجلس/که دیدن فیلمش توصیه می شود/  بل محرمانه خورموج است!!
محرمانه هم از این جهت که شورای شهر در این نشست زبان به سخنان مگویی گشود که شاید در این اتمسفر حاکم زیاد به طبع برخی خوش نیامد و پی آمدهایی داشته باشد که به قول گپ ترها بعدها صدایش درآید! و البته این امر یک طرفه هم نبود چراکه سوالات آتشین اصحاب قلم هم فراتر از انتظار و گاهی آمادگی اعضا شورای شهر بروز کرد.هرچند  چرایی این طرح سوالات را می توان  به این ربط داد که مدتها از آخرین دیدار رسانه ی قلم بدستان با شورای شهر می گذشت و از دیگر جهت آنکه با توجه به این حرف های مگو و پرسش های جنجالی تا کنون اندک بازتابی را شاهد بودیم!!/مگروبلاگ دینامیک توسعه پایدار/
القصه; در یکی از روزهای پایانی سال شورای شهر که چه عرض شود بلکه نائب رئیس وسخنگو شورای شهر خورموج با توجه به اتفاقاتی که رخ داده بود تصمیم به برگزاری یک نشست خبری می گیرد نشستی که پس از چند کش و قوس تغییر زمان برگزاری در یکی از شبهای پایانی سال که اتفاقا یکی از شبهای خوش سال هم بود جلسه شورای شهر با اصحاب رسانه برگزار شد. این جلسه که در نگاه اول بواسطه آشنایی های معمول افراد درهر شهر کوچک بیشتر به شو نشینی می ماند رفته رفته رنگ رسمیت بخود گرفت تا جایی که گاهی فضای پرسش و پاسخ بیشتر به نشست تفهیم اتهام شبیه شد فضایی که جناب حاجیانی خبرنگار فارس آنرا رهبری کرد خبرنگاری که با توجه به سابقه ،پیشکسوت رسانه ی جمع هم بود.سوالاتی که برخی از جنس سوتفاهم بود برخی حاصل عدم پاسخگویی های مدون و مستمر شورا و برخی نیز بوهایی دیگرمی داد!! الاایحال بی تردید نمی توان به موضوع خاصی بصورت نشاندار از این نشست شبانه یاد کرد چرا که از هر دری سخنی به میان آمد و گفته شد و شنیده شد و شاید هم نه! اینکه بشود نوشت درنشستی که بیش از5ساعت ادامه می یابد طرح موضوع خاصی نشد هم از نکات  بارز این نشست بود حتما! اما در آن از یک سو دلیل آسفالت نشدن برخی کوچه های شهر تا علت عدم برگزاری مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس شهرداری خورموج جواب خواسته شد.و دیگر سو ازانتقاد عریان نائب رئیس شورا از فرماندارشهرستان تا کمک 25میلیون تومانی شورا به نهادهای مختلف سخن به میان آمد.تا هم حکایت کند تسلط  رسانه ایها  را از شهری که در آن زیست می کنند و هم جایگاه شورا را در عملکرد خود در این سالهای رفته بر شورای سوم، شورایی که به گفته زارعی (فعال مدنی شهرستان) دیدگاه و توقعات خورموجی ها از شورای فعلی به واسطه سطح تحصیلات و جایگاه اجتماعی به مراتب والاتر و بیشتر بوده و هست. امری که به اندیشه نگارنده تا کنون جامع عمل پوشیده نشده به دلایل معلوم و مجهول حاکم بر اتمسفر شورا.
نشست همچنان که به طول انجامید بر تعداد حاضرین نیز کاسته شد بطوریکه در ختم نشست قریب به یک دوم  جمع اولیه حاضر بودند.  

 دراین  نشست بود که پی بردیم:
+ انتخاب قربانی مقدم به عنوان سخنگوی شورا بهترین انتخاب بوده است.
+ همگی اعضا شورا بی تردید در انتخابات آتی شورا کاندیدا خواهند بود.
+ با توجه به مباحث پیرامونی تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، احتمال می رود دوسال به عمرشورای سوم شهر اضافه شود و یا به عبارتی شورا سوم 6ساله شود.
+ شورای شهر خورموج برای طرحهای فرهنگی شهری فاقد برنامه مدون است.
+ اکثر فعالیت  شورا حول و هوش مسائل خرد شهری ،پایه ای و کارهای عقب افتاده (میراث شوراهای سابق!) صرف می شود.
+ به گفته سخنگوی شورای شهر در راستا شفاف سازی شورا تا کنون 166 جلسه علنی و عادی، 17 جلسه فوق‌العاده‌، 92 جلسه مربوط به کمیسیون‌ها‌، 22 جلسه با روسای ادارات، چهار جلسه با نماینده مردم در مجلس و جلسات متعدد دیگری نیز با مردم، بانوان، دانشجویان، خبرنگاران و اصناف برگزار کرده است.
+ ریز جزئیات کمک شورا به نهادها و.. بدین شرح است:
1- 23 میلیون تومان به ادارات آموزش و پرورش، سپاه و بسیج و ستادهای دیگر
2- قریب به یک‌ میلیون و 500 هزار تومان نیز به هنرمندان، ورزشکاران و هیئت‌های مذهبی
3- یک میلیون و 700 هزار تومان نیزبه افراد بی‌بضاعت
+  از اقدامات انجام شده توسط شورا و شهرداری: تکمیل ساختمان شهرداری، احداث بلوار آیت‌الله دشتی، احداث خیابان استاد مرادی، کبگانی، صدیق و شریف دشتی، اخوان دشتی، تکمیل و بهره‌برداری از پارک مفتون، زیرسازی کوچه‌ها وخیابان‌های شهر، بازسازی بلوارها و تعریض بلوار بسیج، نهال کاری، تعریض پل‌های دره‌های شهر.
+ مقرر است مراسم پنجاهمین سالگرد شهرداری خورموج که پیش از این باید در سال 88برگزارشود و به دلایل سیاسی وارده به محاق رفت! در سال جاری احتمالا با عنوان پنجاه و یکمین سالگرد تاسیس شهرداری خورموج برگزار شود.
+ ابراز نارضایتی فنی اعضا شورا از برخی فعالیت های عمرانی شهر هم در نوع خود جالب توجه بود.
+ شورای شهر در اقدامی ارزنده به مناسبت برگزاری کنگره بزرگداشت آیت اللله دشتی مکاتباتی را با شورای شهرهای استان داشته اند که در آن خواستار نامگذاری مکان،خیابان و..به نام آیت الله دشتی در شهرهای استان شده اند، و به گفته سخنگوی شورا با استقبال خوبی از طرف شورا ها روبروشده است. 

حاضرین نشست:
اعضا شورا:
حسین سمیعی(رئیس شورا)،غلامرضا قربانی مقدم(نائب رئیس و سخنگو شورا)،سید عبدالمهدی ابطحی ،فخرالسادات هاشمی وعلی صمدیان مجرد .
اصحاب رسانه:
اسماعیل حاجیانی(خبرنگار فارس)،علی اشکو(خبرنگار ایرنا)،حمید زارعی(مدیر فرهنگسرای شهید شهریاری)،محمد جواد امامی حجتی(جویا نیوز)،محمد جواد غریبی(وبلاگ توسعه پایدار)،سید مهدی بهزادی(مند نیوز)،حیدری(مسئول روابط عمومی شهرداری خورموج)،محمد شاکری مطلق(وبلاگ دشتی ها) وحمیدذاکری(فیلمبردار)

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٠ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۱/۱٦

 

خبرهای از قلم افتاده دشتی در تعطیلات

 

تیم بخش شنبه  قهرمان مسابقات والیبال زیر گروه دسته اول بوشهر شد

تیم مقاومت فجر بخش شنبه به مقام قهرمانی مسابقات والیبال زیر گروه دسته اول استان بوشهر دست یافت.
در دیدار نهایی تیم مقاومت فجر شنبه با نتیجه سه بر دو در مقابل تیم عقاب بوشهر به پیروزی رسید و ضمن کسب عنوان قهرمانی به مسابقات دسته اول والیبال استان بوشهر راه یافت. در مراحل مقدماتی و نیمه نهایی نیز تیم والیبال مقاومت فجر شنبه تیم های شهید پاکیزه اهرم و هیات والیبال شهر کاکی را شکست داده بود.
این مسابقات با شرکت پنج تیم از شهرستانهای استان بوشهر و در دو گروه در شهر های بوشهر و شنبه برگزار شد.

نهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان

نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان دشتی با قهرمانی وحدت وراوی دشتی پایان یافت.

  رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره 16 تن از شهدای روستای فقیه حسنان اظهار داشت: برگزاری چنین یادواره‌هایی موجب زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای 8 هشت سال دفاع مقدس می‌شود.
علی عاشوری افزود: شهدا به گردن ما حق زیادی دارند و ما امروز وظیفه سنگینی به ‌عهده داریم.
وی بیان داشت: حضور پرشور جوانان علاقه‌مند به فوتبال خود یک نمونه بزرگ از پاسداشت فرهنگ شهادت است.
مسئول برگزاری این دوره از مسابقات نیز بیان داشت: مسابقات فوتبال یادواره شهدا در روستاها، بخش‌ها و شهرها موجب می‌شود نسل‌های امروز بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
حسن مقاتلی عنوان داشت: شهدا با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و امروز حفظ این درخت به عهده ما است که باید از آن محافظت کنیم.
مقاتلی در ادامه گفت: ما امروز وظیفه سنگینی در برابر خون شهدا و خانواده این عزیزان داریم.
نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان با حضور پنج تیم مقاومت روستای فقیه حسنان، کشاورزچارک، وحدت وراوی، اتحاد چاووشی وکشاورز لنگک از دشتی و سه تیم شهاب خورشهاب، وحدت شهید قاسمی بوالخیر و آزادی بنجو از تنگستان از بیستم اسفند ماه آغاز شده بود که در پایان دو تیم آزادی بنجو ار تنگستان و وحدت وراوی از دشتی به مساف هم رفتند که تیم وحدت وراوی دشتی با سه گل آزادی تنگستان را شکست داد و قهرمانی این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرد.
در این دوره از مسابقات مجموعا هشت تیم در دو گروه چهار تیمی با 15 دیدار به رقابت پرداختند و در مجموع 54 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد.
روستای فقیه حسنان دارای 50 خانوار و250 نفر جمعیت و در 27 کیلومتری جنوب غربی خورموج قرار دارد و 16 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

هفدهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای زائرعباسی

علی زارعی در مراسم اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره سرداران و 15 شهید روستای زائرعباسی شهرستان دشتی اظهار داشت: در دولت نهم و دهم در شهرستان دشتی استان بوشهر 12 سالن ورزشی احداث شده است این در حالی است که در دولت‌های گذشته شهرستان دشتی با وسعت 5 هزار و 300 کیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر دارای 2 سالن ورزشی بود.
وی افزود: در بخش ورزش در سال 1388 مبلغ 7 میلیارد و 670 میلیون ریال از اعتبارات استانی، نفت و سازمان تربیت بدنی به شهرستان دشتی اختصاص یافته است.
زارعیی بیان داشت: رویکرد دولت دهم رویکرد فرهنگی و ورزشی است و دولت نگاه ویژه‌ای به زیرساخت‌های ورزشی داشته و دارد.
معاون فرماندار دشتی عنوان داشت: ما باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم زیرا هرچه داریم از شهدا و امام شهدا داریم و مدیون شهدا هستیم.
وی تصریح کرد: هیچکدام از دولت‌های گذشته نسبت به فضاهای ورزشی که در دولت نهم و دهم توجه شده توجه نداشته‌اند.
زارعی ابراز داشت: یکی از برنامه‌هایی که می‌تواند مردم به ویژه جوانان را تشویق به ورزش کردن کند همین برگزاری یادواره‌ها است.
زارعی خاطرنشان کرد: هدف اصلی دولت شادابی جامعه است و ورزش برای نشاط و شادابی عموم جامعه نیاز است.
هفدهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره سرداران و 15 شهید روستای زائرعباسی با قهرمانی تیم شاهین بندر عامری تنگستان خاتمه یافت.
در دیدار پایانی که بین دوتیم ذوالفقار خورشهاب و شاهین عامری هر دو از شهرستان تنگستان برگزار شد که در وقت قانونی دو تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند و در ضربات پنالتی تیم شاهین بندر عامری با نتیجه پنج بر چهار تیم ذالفقار خورشهاب را شکست داد و قهرمانی این دوره را از آن خود کرد.
این دوره از بازی‌ها با شرکت شش تیم از دشتی و دو تیم از تنگستان شرکت داشتند.


4 میلیارد تومان صرف زیرساخت‌های گردشگری «دشتی» شده است
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت: در سال‌های اخیر نزدیک به 4 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان دشتی هزینه شده است.
احمد دشتی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم ایجاد راه دسترسی به طول سه کیلومتر به سمت محرابه‌مند از آثار تاریخی شهرستان دشتی با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: در راستای گسترش فضای دینی و مذهبی، برای احداث مجموعه توریستی، تفریحی و زیارتی امامزاده پیرهاشم و مسجد صاحب‌الزمان اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: برای احداث 32 چشمه‌های سرویس بهداشتی و حمام در شهرستان دشتی در سال‌های اخیر 300 میلیون تومان هزینه شده است.
دشتی اضافه کرد: برای ساماندهی تنگه و شیرینه از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرستان دشتی 300 میلیون تومان و برای ساماندهی قلعه محمد خان دشتی در خورموج 200 میلیون تومان اعتبار هزینه کردیم.
وی با اشاره به آمادگی شهرستان دشتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی گفت: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند در شهرستان دشتی ساماندهی بقاع متبرکه و جذب توریسم مذهبی بوده است.
دشتی اظهار داشت: در بخش گردشگری نیز افتتاح پروژه‌های آبشارهای دشتستان، اتمام کار ساحل‌سازی در استان و استقرار سرمایه‌گذاران در منطقه میرمهنا، لیان و عباسک برای شروع عملیات اجرایی این طرح ها در دستور کار است.
وی با بیان اینکه پروژه بازارچه صنایع دستی بوشهر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: اتمام این پروژه نیز در اولویت اقدامات سال جاری قرار دارد.
دشتی با اشاره تدوین اهداف و راهبردهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر گفت: تحقق آرمان‌های گردشگری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کوتاه‌مدت در استانی که از لحاظ توسعه شهری در وضعیتی در حال گذر به ‌سر می‌برد و شرایط سخت آب و هوایی در بیشتر ماه‌های سال سبب خالی ماندن بخش عمده‌ای از تجهیزات موجود در آن بخش گردشگری می‌شود، امکان‌پذیر نیست.
وی ادامه داد: سیاست‌های توسعه صنعت گردشگری شامل مجموعه تدابیری است که به منظور تحقق هدف بهبود جذب گردشگر متناسب با ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی جامعه تدوین و راهنمای عملی استراتژی‌ها و راهبردها محسوب می‌شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر خاطرنشان کرد: ایجاد سایت‌های تفریحات دریایی، فعال‌سازی بناهای مرمت‌شده تاریخی به ‌منظور بازدید عموم، حفظ و بهسازی بافت تاریخی شهر بوشهر، حفظ، مرمت و بهسازی بندر تاریخی سیراف، تاکید بر توسعه فعالیت‌های گردشگری و گسترش گشت‌های سیاحتی به قصد استفاده از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی منطقه از جمله راهبردهای کوتاه‌مدت توسعه منابع میراث فرهنگی بوشهر است.

چهارمین دوره مسابقات فوتسال جام یادواره شهدای روستای شیخیان ماری
تیم فوتسال روستای بادوله شهرستان دشتی به مقام قهرمانی چهارمین دوره مسابقات فوتسال جام یادواره شهدای روستای شیخیان ماری شهرستان دشتی رسید .
دردیدارنهایی این مسابقات که بین تیم ها ی بادوله و شیخیان ماری برگزار شد، تیم بادوله بانتیجه یک برصفر به پیروزی رسید وعنوان قهرمانی را کسب کرد.
این مسابقات با شرکت شش تیم شامل تیم های بادوله، شیخیان ماری الف و ب، شیخیان باغ پیر ،گزدراز شمالی و گزدراز جنوبی از شهرستان دشتی در دو گروه سه تیمی برگزارشد.


سومین دوره مسابقات فوتبال جام یادواره شهدای روستای دهداری

تیم فوتبال توحید بندر بوالخیر تنگستان به مقام قهرمانی سومین دوره مسابقات فوتبال جام یادواره شهدای روستای دهداری شهرستان دشتی رسید.
در دیدار نهایی این مسابقات که بین تیم های توحید بندر بوالخیر تنگستان و کشاورز سناء دشتی برگزار شد دو تیم در وقت قانونی واضافی به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند اما در ضربات پنالتی تیم توحید بوالخیر با نتیجه پنج بر چهار به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد.
این مسابقات با شرکت تیم های شاهین احشام قائدها، فجر دهدارِی، اتحادحسین زایری، کشاورزلنگک، هلال نخل میانخرة ، کشاورز سناء، پیکان خورموج و توحید بندر بوالخیردر دو گروه چهار تیمی برگزارشد.
در آیین پایانی این مسابقات فرماندار دشتی در سخنانی از برگزار کنندگان این دوره از مسابقات تقدیر کرد.
رضا جمشیدی گفت: روستای دهداری با تقدیم هفت شهید یکی از روستاهای ایثارگر بخش کاکی دشتی است که پنج شهید آن از یک خانواده است و انجام این مسابقات برای زنده نگه داشتن یاد وخاطره ونام شهدا کاری ارزشمند و مقدس است وباعث عزت و سربلندی خانواده شهدا می شود.
وی در ادامه افزود: در چهار سال گذشته تعداد سالن های ورزشی در شهرستان از دو سالن به 14 سالن افزایش یافته که شش سالن آن در روستا ها ساخته شده و این نشان از توجه ویژه دولت نهم ودهم به امر توسعه ورزش روستایی دارد.


شب شعر محلی نوروزی در شنبه
،به مناسبت ایام نوروز آیین شب شعر محلی و طنز با شرکت جمعی از شاعران محلی سرای استان بوشهر در دبیرستان صدیقه طاهره شهر شنبه شهرستان دشتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، حمید زارعی مسوول فرهنگسرای شهید شهریاری شهرستان دشتی گفت: این شب شعر با شرکت شاعران محلی سرای استان از جمله شاعران معروف علی مرادی، سید اسماعیل بهزادی ومهدی شیخیانی از شهرخورموج ، مجید عابدی از بردخون، اکبر الوندی از کاکی‌، حسین دارند از برازجان، حسین میدری از دیر، مهدی جهانخشان از بوشهر، غلامرضا وابراهیم ابراهیمی، خلیل‌آزمون و عبدالحسین افتخاری از شنبه برگزار شد و شاعران سرود های محلی وطنز خود را در زمینه های اجتماعی ، فرهنگی و نوروز سرودند.
وی اضافه کرد: در پایان این آیین که بااستقبال دو هزار نفر از مردم شنبه مواجه شد از شاعران شرکت کننده تجلیل به عمل آمد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٠ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]