دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/٢/٢٩

 

از لوکه تا کولر(1)

 

از این پست تا زمانی که حق توفیق دهد در سری پست های مینی مال به پدیده تابستان_ نه به معنای فصل معمول تقویم بل به معنای خود تابستان _ در دشتی از منظرهای مختلف خواهیم پرداخت زیر عنوان "از لوکه تا کولر" که خود نیز فصلی را توصیف می کند....

فصل لوکه ،جیلم و تش باد

همین که از نیمه ی فروردین سرازیر میشی ،روزگارت در دشتی دستخوش دگرگونی میشه و تا پاسی از سال همراهیت می کنه این دگرگونی که به نوعی عامل آن تغییر آب و هواست که شما رو با خودش می بره تا روزها و شب های متفاوت و خاطره انگیزی رو بسازی ،روزهایی که گاهی وقتها دمار در میاره از اعصاب داشته و نداشته! شباش رو به خاطره ی می فروشی که تا عمر هست باهاته،خاطراتی که رونق اون شب نشینی هاییست که شاید کمیاب شده باشه ولی نایاب هرگز..اینو میشه با سفری کوتاه به روستا ثابت کنی همونجایی که حتی تابستانش هم تابستان است فابریک! اونجا میشه رگه هایی از لوکه و تن تنی رو ببینی و بی ماشین زمان بری به سالهایی که دیگه نیستن. تا حتی تصورش هم برات سخت بشه که چگونه می شه زیست در این وادی بی کولر بی پنکه بی...حال در این تش باد که گویی بزرگترین سشوار ممکنه روشنه و آفتاب سوزنهایش را حواله ات می کنه جیلم(برداشت گندم) هم بکنی بی کمباین بی هیچ تنها با داسی که خود خلاقیت پدرانی است بی ادعا(که تصور زیست آنها دیگر از عهده تجربه خارج)همه این ها را یه جمع بزن با روزگاری که ماه مبارک رمضان صاف می افتاده وسط این همه...باز مرور می کنیم تو روزه ای+گرما هم هست+تش باد ،سند به نامه!! +جیلم که توشه زندگانیته= جواب هم مثبت است یعنی آنها بودند و می ایستادند.دیگر به نخل داری اشاره نمی کنم. ولی با این همه...شبا هنگام دور هم خاطره می ساختند برای من و شما و حتم در این مجلس باصفا شروه این یار همیشگی دشتی ها جایگاهش محفوظ بوده...

"تابستان را خاطره سازیم برای خودمان

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/٢٤

 

انتصاب جمشیدی به عنوان مدیر کل تربیت بدنی استان

 

مسعود نصوری در آیین تودیع و معارفه مدیران کل تربیت بدنی استان بوشهر اظهار داشت: این امر بیان‌کننده اقدامات خوبی است که در مدت یادشده در بخش ورزش استان انجام شده است.
وی افزود: پیش از این هیچ اقدامی برای ساماندهی اماکن ورزشی در روستاهای استان نشده بود اما در این مدت 20 مکان و فضای ورزشی روستایی ساماندهی شد.
معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه امکان ورزشی شهری و روستایی استان بوشهر ظرف چهار سال گذشته 120 درصد رشد داشته است، ادامه داد: با تدبیر و همت مدیرکل سابق تربیت بدنی استان موفق شدیم 80 میلیارد ریال از طریق اجرای این قانون در استان جذب کنیم.
نصوری گفت: توجه جدی به ورزش روستایی، حمایت از ورزش بانوان به ویژه در روستاها، حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش، ایجاد درآمد پایدار و تقویت دانش بنیاد و دانش‌محور ورزش برای تسریع و تسهیل روند توسعه ورزش استان ضروری است.
وی عنوان داشت: همراهی و هماهنگی در رشد ورزش بسیار تاثیرگذار است و برای شتاب‌بخشی به امور و دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده باید ریسک مدیریت داشته باشیم و این امر در چهار سال گذشته در ورزش استان به خوبی نمایان بود.
نصوری ادامه داد: ساماندهی هیئت‌های ورزشی و نگاه عادلانه به آنها، توجه ویژه به توسعه ورزش‌های همگانی و شتاب‌بخشی و پیگیری جدی پروژه‌های عمرانی ورزشی در استان باید به طور جدی در دستور کار مدیر جدید تربیت بدنی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: فضاهای ورزشی باید به اماکن عمومی از جمله پارک‌ها و فضاهای قابل دسترسی برای عموم منتقل شود طوری که ورزش در بدنه جامعه کاملا محسوس و مشهود باشد و از این طریق زمینه جذب همه اقشار برای انجام فعالیت‌های ورزشی فراهم شود.
‌در این آیین رضا جمشیدی فرماندار سابق دشتی به عنوان مدیر‌کل جدید تربیت بدنی استان بوشهر منصوب شد.

کنگره آیت‌الله نجفی دشتی 6 خرداد در بوشهر برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام علی نعمت‌اللهی در نشست هماهنگی کنگره نجفی دشتی گزارشی مبسوط از روند برگزاری این کنگره ارائه داد و اعلام کرد که تمهیدات لازم برای برگزاری کیفی و مطلوب این کنگره در روز 6 خرداد ماه 1389 فراهم شده است.
وی افزود: برای معرفی بیشتر شخصیت علمی آیت‌الله دشتی نجفی کنگره‌ای با حضور شخصیت‌های حوزوی از حوزه علمیه قم و دوستداران و علاقه‌مندان ایشان برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: این کنگره شامل بخش‌های سخنرانی، ارائه مقالات و شعرخوانی است که در کنار برنامه کنگره مجموعه خاطرات این شخصیت و یک لوح فشرده مربوط به شخصیت ایشان نیز توزیع می‌شود و ضمن ویژه ‌برنامه‌های 10 دقیقه‌ای نیز، برنامه‌ای از شبکه استانی بوشهر پخش می‌شود.
نعمت‌اللهی ادامه داد: کنگره آیت‌الله دشتی نجفی، ششم خرداد ماه در مجتمع فرهنگی بوشهر از ساعت 8 تا 12 صبح و بعد از ظهر نیز از ساعت 17 تا 19:30 در یکی از مساجد شهرستان دشتی‌شهر خورموج برگزار می‌شود.
در ادامه این نشست، اعضای ستاد و مسئولان کمیته‌های مختلف، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در ارتباط با نحوه برگزاری این کنگره مطرح و راهکارهای لازم را برای اجرای این مراسم در بوشهر و خورموج بررسی کردند.
چاپ دو کتاب در ارتباط با شخصیت علمی و فقهی حضرت آیت‌الله دشتی نجفی، چاپ ویژه‌نامه، پخش فیلم زندگی این فقیه عالیقدر طی 10 قسمت از صدا و سیمای بوشهر، انتشار سی‌دی از زندگی حضرت آیت‌الله دشتی نجفی و‌... از جمله اقداماتی بود که در گزارش دبیر کنگره به آن اشاره شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/۱٩

 

آن روزهای 85و این روزهای 89

 

دقیقا چهار سال پیش در چنین روزهایی بود که حضور فردی به نام رضا جمشیدی در پست فرمانداری دشتی مسجل شده بود فردی که تا دو هفته پیش از آن هرگز به عنوان فرماندار دشتی نامی از او برده نشده بود و همه توجه ها روی کسانی چون عباس جمشیدی و خلیل رضایی بود. اما با رسیدن به این روزها در سال 85خورشیدی به یکباره همه گزینه های شنیده شده جای خود را به نفری دادند که قبل از این او را به عنوان گزینه اول مدیر کل تربیت بدنی استان می شناختند چرا که روزهای خوبی را با والیبال شهرداری بوشهر در سمت سرمربیگری سپری کرده بود.و در حالیکه بازار انتصابات فرمانداران شهرستان های استان گرم بود علی رغم اعتراضات و مخالفت پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان مبنی بر عدم هماهنگی با وی ،در آخرین انتصاب فرمانداران شهرستان های استان و با حمایت حاج علی زینبی معاون وقت سیاسی و امنیتی استاندار جلسه معارفه رضا جمشیدی با حضور استاندار افراشته برگزار گردید.به گفته قصه نویسان روزها از پس هم گذشتند و البته شب ها هم تا رسید این روزهای اردیبهشت8٩ که البته این بار هم خبر از انتصاب جمشیدی به عنوان مدیر کل تربیت بدنی روز به روز رنگ واقعیت بیشتر به خود می گیرد با این تفاوت او این بار به جایی اینکه از بوشهر به خورموج آید باید از خورموج به بوشهر برود اما آیا او به پست مورد علاقه خود می رسد؟

اما جانشین;آن روزهای 85 فردی که این روزهای89 به عنوان گزینه اول جانشینی جمشیدی در فرمانداری دشتی مطرح است قریب به ده روز می گذشت که به عنوان فرماندار شهرستان جم منصوب شده بود.کامبیز یوسفی که پیش از این معاونت فرماندار ساجدی را در فرمانداری جم عهده دار بود به جای یک دشتیاتی عهده دار شهرستان جم شد تا دومین فرماندار جم هم لقب بگیرد.او که بعد از چند صباحی با استعفا پا در ره بهارستان گذاشت که نرسید و سرانجام در پانزدهم بهمن ماه ١٣٨٧به عنوان بخشدار بردخون به دشتی نزدیکتر شد،جالب است بدانید که درجلسه معارفه ایشان کشاورزی به عنوان مدیر کل وقت سیاسی و انتظامی استانداری مقام ارشد جلسه بود که بعدها به عنوان چهارمین فرماندار جم معرفی شد و جای خود را به ساجدی اولین فرماندار جم داد.تا رسد این روزهایی که...

شنیده ها حاکی از این است که حاج کامبیز یوسفی این روزها هم مقرر است جای یک دشتیاتی را البته این بار در خود دشتی بگیرد. گر یوسفی منصوب شد ،بی پیشداوری های معمول و غیر معمول به عنوان یک دشتیاتی برایش آرزوی موفقیت می کنم چرا که موفقیتش موفقیت دشتی و دشتی ها خواهد بود پس برایش بهترین ها را آرزو می کنم و می کنیم.

بدنیست بدانیم در آن روزهای 85:

+ خورموج با توجه به استعفا فولاد همراهیان پور بدون شهردار و کاکی با توجه به استفا علی مظفری بدون بخشدار بود.

+آن روزهاسایرفرماندارن منصوب شده استان ستارپناهی(دیلم)،یزدان شناس(گناوه)،پورگبگانی(بوشهر)،تبرکی(کنگان)،پولادی(تنگستان)و کشتکار(دشتستان) بودند. +مرحمتی به عنوان مدیرکل صنایع و معادن استان،زارعی به عنوان مدیرکل تعاون استان ،خمسه به عنوان مدیرکل فنی و حرفه ای استان ،دکتر پولادی به عنوان رئیس دانشگاه پیام نور استان وخانم بهزادی به عنوان مشاور امور بانوان استاندارمنصوب شده بودند.

+دکتر محمودی به عنوان مدیریت بهداشت و درمان دشتی و دکتر فقیه به عنوان ریاست بیمارستان خورموج منصوب شده بودند.

*تکمیلی:

خبرهای رسیده حاکی از آن است که با توجه به صدور حکم مدیر کلی تربیت بدنی استان به نام رضا جمشیدی توسط سعید لو معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان تربیت بدنی ،فردا روز جلسه تودیع و معارفه ایشان برگزار می شود.پس بی تردید سناریو تغییر فرماندار دشتی دارد به جایی می رسد که بزودی باید از یوسفی به عنوان فرماندار دشتی نام ببریم....

تا روزهای بعد چشم انتظار روزهای روشن برای دشتی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٢/۱۸

 

تجلیل از معلمان مولف شهرستان و رونمایی از کتاب نمونه معلمان استان

 

در آیین تجلیل از معلمان مولف شهرستان دشتی که شب گذشته با حضور جمعی از شاعران و فرهنگیان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش دشتی برگزار و از شش معلم مولف تجلیل شد. 

در این مراسم از کتاب نمونه معلمان استان تحت عنوان" نقد تطبیقی جایگاه انسان در شاهنامه فردوسی و مهابهاراتا " اثر تازه خانم دکتر نسرین مظفری نیز رونمایی شد. حسین زارعی مدیر آموزش و پرورش دشتی به اشاره با تالیف تازه نسرین مظفری اشاره کرد و با توجه به جایگاه علمی او گفت: دکتر مظفری از افتخارات شهرستان و استان است و در سطح کشور به عنوان استادی فرهیخته مورد توجه قرار دارد.
زارعی اضافه کرد: من 10 سال است که با خانم مظفری آشنا هستم و از نزدیک آثار و مقالات ایشان را دنبال می‌کنم و این کتاب وی نه نخستین و نه آخرین تالیف او خواهد بود.

نویسنده وپژوهشگر خورموجی اظهارداشت: شاهنامه فردوسی کتابی پر از نماد است و از لحاظ صورت بی‌نظیرترین متن در جهان ادبی است و سرچشمه ادبیات ما شاهنامه فردوسی است.
اصغر منصوری نسب افزود: فردوسی شناسنامه ملت ماست که فرهنگ گذشته وروزگار خود را به تمام معنا آورده است ویک متن مرجع است که قوت بی مانندی دارد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: شاهنامه از لحاظ جامعه شناسی کنش و واکنش افکار جامعه است و به پاکی چنان آراسته است که نه افراط ونه تفریط در آن وجود دارد و شاهد اندیشه فرح ورزی ایرانیان شاهنامه است.
منصوری نسب اضافه کرد: در هند فلسفه فوق العاده پیچیده است و پایانه سامان‌های اجتماعی در این سرزمین متفاوت است و لذت روحی غالب بر لذت جسمی است وهر چند اخلاق و شریعت در آیین هندو مهم است ولی اخلاق فردی مهم تر است برخلاف شاهنامه که اخلاق اجتماعی مهم تر است.
وی در ارتباط با کتاب دکتر نسرین مظفری گفت: خانم مظفری مسلط به علم تاریخ است و این کتاب از لحاظ متنی خوانش زیبایی دارند و قلم ادبی را به نگارش فلسفی درآوردن سخت است که خانم مظفری به خوبی از عهده آن درآمده است.
منصوری نسب تصریح کرد: استفاده از این همه منابع حیرت آور است و ایشان و نویسنده امانت متن را رعایت کرده و متن را بدون هیچ دخل و تصرفی انتقال داده و به روش عالمانه‌ای توضیحات خودشان را ارائه داده‌اند.
نسرین مظفری نیز در سخنانی گفت: هرگاه نامی از شعر فارسی به میان می‌آید نام رودکی زنده ونام فردوسی برجسته می‌شود.
وی افزود: شاهنامه فردوسی غرور ملی ماست و به چند علت از سایر حماسه های ادبی جهان برتری دارد که یکی از این دلایل فراقومی بودن شاهنامه است و حماسه های یونان و هند برای نسل امروز آنان قابل فهم نیست ولی کودکان ابتدایی ما قادر به فهم وخواندن شاهنامه هستند.
استاد دانشگاههای بوشهر ادامه داد: در حماسه های هندی انسان جایگاه بالایی دارد ولی در شاهنامه بالاتر است و فردوسی انسان را نخستین فطرت می‌داند و انسانی که در شاهنامه مطرح می‌شود دانش و فضیلت نشان برتری اوست و نژاد و قوم موجب برتری او نیست.
مظفری خاطرنشان کرد: تاکید بر علم آموزی در شاهنامه به وفور به چشم می‌خورد و دانشی که فردوسی مطرح می‌کند باید همراه دین باشد وعلم و دین دو بال پرواز و ترقی و کمال آدمی است.
شایان ذکر است کتاب "نقد تطبیقی جایگاه انسان در شاهنامه فردوسی و مهابهاراتا" توسط انتشارات شلاک و در 2 هزار جلد چاپ شده است.
زارعی یادآور شد: متاسفانه ما نسبت به ذخایر معنویمان بی‌توجهی کرده‌ایم و پس از 100 سال از آیت‌الله میرزا احمد دشتی تجلیل و توجه می‌کنیم.
رئیس آموزش و پرورش دشتی از فرهنگسرای شهید شهریاری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی و انجمن ادبی فایز دشتی به خاطر برگزاری این برنامه تقدیر کرد.
در پایان برنامه از ایرج اسدی، نسرین مظفری(نقد تطبیقی جایگاه انسان در شاهنامه فردوسی و مهابهاراتا) ، حسین زارعی(چهل حدیث از بوستان تعلیم و تربیت و ٣٠سال سواد آموزی در دشتی)، ابراهیم شاکری مطلق(ماه مچاله بر پیشانی برکه)، سید محمد رکنی(رهاوردی از تاجیکستان) و غلامحسین هادی نژاد(زیارتگاه های استان بوشهر-جلد اول) که در سال 1388 تالیفاتی داشتند با هدایایی تقدیر شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٤٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/۱٧

 

دو خبر از کارخانه سیمان مند دشتی

 

عدم همکاری بانک ملی سبب تعطیلی کارخانه سیمان دشتی می‌شود
مدیر‌عامل شرکت سیمان مند دشتی گفت: اگر بانک ملی ایران با ما همکاری نکند کارخانه سیمان مند دشتی تعطیل می‌شود.
علی محمدی کوجانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به روند پروژه این کارخانه اظهار داشت: مشکل اصلی ما در تعلیق پروژه این کارخانه تحریم‌ها و عدم همکاری بانک ملی ایران بوده است.
محمدی کوجانی افزود: بر اساس مصوبه 30 شهریور 1384 هیئت مدیره بانک ملی ایران مقرر شد برای احداث کارخانه سیمان مند دشتی به ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن سیمان خاکستری مبلغ 25 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 24 میلیارد تسهیلات ریالی و بر اساس شرایط تعیین شده در این مصوبه لزوم رهن زمین کارخانه وهمچنین رهن 50 درصد ارزش ماشین آلات وارده به نفع بانک ملی ایران اختصاص یابد.
وی ادامه داد: در سال 1385 و در زمان گشایش اعتبار اسنادی شرایط پرداخت تسهیلات ریالی به حالت تعلیق درآمد و فقط تسهیلات ارزی برای خرید ماشین‌آلات موافقت شد که بر اساس همین دستور در سال 85 نسبت به افتتاح اعتبار اقدام شد.
مدیر‌عامل شرکت سیمان مند دشتی یادآور شد: در مرحله اول قراردادهای خارجی با شرکت آلمانی گرنیزباخ قرارداد بسته شد که به علت تحریم ایران از طرف سازمان بین‌الملل این قراداد فسخ شد و به علت مشکلات سیاسی و تیره شدن روابط ایران با دانمارک قراداد که با شرکت اف.ال.اس میت دانمارکی نیز بسته شده به هم خورد و پس از کش وقوس‌های فراوان نهایتا با یکی از شرکت‌های تایلندی وارد مذاکره شدیم و قرارداد انعقاد کردیم.
مدیر‌عامل کارخانه سیمان مند دشتی تصریح کرد: بانک ملی ایران هنوز به تعهدات خود عمل نکرده و ما منتظر اعطای 50 میلیارد تسهیلات از سوی بانک ملی ایران هستیم.
وی افزود: با همه مشکلات این شرکت ضمن حفظ انسجام سرمایه‌گذاران و ترغیب آنان به اجرای تعهدات مندرج در مصوبه بانک ملی ایران در ارتباط با افزایش سرمایه تا مبلغ 17 میلیارد تومان نسبت به اجرای بخشی از ساختمان‌ها و سازه‌های خط تولید و تاسیسات جانبی کارخانه اقدام کرد و حدود 60 درصد از ماشین‌ آلات نیز به کشور وارد شد که قسمتی در سایت کارخانه و بخشی نیز در مرحله ترخیص قرار گرفته است.
محمدی کوجانی با اشاره به عدم دریافت تسهیلات ریالی و نتایج آن گفت: در حال حاضر به دلیل عدم دریافت تسهیلات ریالی پروژه قادر به ادامه فعالیت نیست و اگر متاسفانه حداکثر تا سه ماه دیگر تسهیلات اعطا نشود کارگاه به حالت تعطیل در می‌آید.
وی خاطر‌نشان کرد: این در حالی است که بانک ملی ایران به عنوان بانک عامل و دارای منافع اصلی در پروژه می‌تواند با تسهیلات ریالی ضمن حفظ منافع خود نسبت به فعال نگه داشتن کارخانه اقدام و از بیکاری حدا‌قل 150 نیروی کار موجود جلوگیری کند و چنانچه این حرکت صورت نگیرد کارخانه تعطیل و ماشین آلات وارده در شرایط بد جوی مستهلک شده و گارانتی آنها از بین می‌رود.
محمدی اضافه کرد: تعطیلی کارخانه نه به صلاح کشور، بانک ملی ایران و سهامداران شرکت است و نه به صلاح مردم محروم منطقه، که شش سال چشم امید به راه‌اندازی این پروژه دارند.
وی تاکید کرد: طبق مصوبات هیئت وزیران تسهیلات قابل اختصاص به مناطق محروم 90 درصد حجم سرمایه‌گذاری توسط بانک ملی صورت می‌گیرد.
مدیرعامل کارخانه سیمان مند دشتی در ارتباط با انشعاب برق این مجموعه گفت: یکی از مشکلات ما برق است و از آن جا که استان اختیاری در انشعاب‌های سنگین ندارد با شیراز وارد مذاکره شدیم و 2 میلیارد تومان هزینه انشعاب برق می‌شود که 500 میلیون تومان پرداخت کرده‌ایم و امیدواریم برق منطقه فارس بپذیرند که در اقساط سه ساله سایر مبلغ را بپردازیم.
محمدی کوجانی ضمن قدردانی از استاندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس و فرماندار دشتی از گمرک استان در عدم همکاری به موقع در ترخیص کالاهای کارخانه انتقاد کرد.
وی یادآور شد: در صورت محقق شدن تسهیلات فاز اول تا 18 ماه آینده و سایر خطوط نیز شش ماه پس از آن راه اندازی می‌شود.
مدیرعامل کارخانه سیمان مند دشتی افزو: چنانچه این کارخانه به مرحله تولید برسد 400 نفر به صورت مستقیم و 4 هزار نفر غیر مستقیم وارد چرخه اشتغال می‌شود.
بانک ملی:اعطای تسهیلات 25 میلیون یوریی به کارخانه سیمان منددشتی
بانک ملی با اشاره به سیاست‌های این بانک مبنی بر حمایت از واحدهای تولیدی، اعلام کرد: شرکت سیمان منددشتی تاکنون به مبلغ 25 میلیون یورو از تسهیلات ارزی این بانک استفاده کرده است.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبری فارس ، روابط عمومی بانک ملی در پی درج خبری تحت عنوان "عدم همکاری بانک ملی سبب تعطیلی کارخانه سیمان منددشتی می‌شود " اعلام کرد: یکی از سیاست‌های اصلی بانک ملی ایران حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی در دست اجرا یا نیمه تمام می‌باشد بر این اساس شرکت سیمان منددشتی نیز تاکنون به مبلغ 25 میلیون یورو از تسهیلات ارزی این بانک استفاده کرده است.
در ادامه این گزارش آمده است: این شرکت در حالی راه‌اندازی طرح را منوط به تامین هزینه‌های ریالی وسط بانک ملی نموده که متعهد به تامین هزینه‌های ریالی پروژه‌ توسط سهامداران بوده است ولی ضمن تغییر سهامداران بدون اطلاع بانک در زمینه تأمین هزینه‌های ریالی اقدامی ننموده است. در هر حال با عنایت به مسئولیت‌های اجتماعی بانک ملی و با توجه به قرارگیری امروزه در منطقه محروم و اینکه بخش عمده‌ای از ماشین‌آلات به محل اجرای پروژه منتقل بوده است، طی چندین جلسه با مدیرعامل یک شرکت سیمان منددشتی،‌ راهکارهای برون رفت و وضعیت فعلی در حال بررسی و تصمیم‌گیری است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/۱٧

 

پیام تسلیت پور فاطمی به مناسبت درگذشت استاد بهمن بیگی

 

 انا لله و انا الیه راجعون

افسوس و هزاران افسوس که مدیر کل افسانه ای جهان ، ایل و بخارا و ایلیان و بخارائیان را شیرازیان و ایرانیان را رها کرد و رفت . اما....

 

مرگ از برای اهل فضیلت نیست          مرگ تو گر چه مرگ فضیلت بود

 

آغاز زندگی توامروز است                 کان زندگی حیات موقت بود

 

محمد خان بهمن بیگی لحظه لحظه ی عمرش را نردبانی ساخت تا اهل و ایلیاتی به باغ دانایی و توانایی درآید و سربلندی ایران و ایرانی را رقم زند.اودرس عشق خوانده بود و درس عشق در دفتر نباشد .

 

زیستن و فرسودن مردن و آسودن ،این است سرنوشت هر زنده ای.

 

با اندوهی انبوه در گذشت جانکاه فرهیخته ی فرزانه ،استاد مسلم زمانه ،جناب محمد خان بهمن بیگی را به ملت ایران ،عشایر غیور،ایل دلاور قشقایی و اهالی قلم و دانایی ،خانواده ی سوگوار و تمامی بازماندگان داغدار تسلیت می گویم و شادی روح آن بزرگوار را از خداوند بزرگ خواهانم.

 

گر چه بر آنم که هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

 

یادش جادوان و روحش شادمان

 

سید محمد مهدی پورفاطمی 
نماینده مردم شریف دشتی و تنگستان

گزارش تصویری از تشییع پیکر استاد بهمن بیگی 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/٧

 

دشتی 88

 

فروردین
- آغاز برداشت میوه کنار پیوندی در دشتی
-  بارش شدید بارن و تگرگ و طغیان روخانه مند
- آغاز برداشت محصول هندوانه و طالبی کشت بهاره در سطح 315هکتار از مزارع دشتی
- برگزاری جلسه معارفه موسی بهنام به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی
- انعقاد قرارداد ساخت چهار فاز پالایشگاهی پارس شمالی در شهرستان دشتی ( به گفته:مصطفی سالاری معاون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر پارس شمالی درنشست شورای اداری شهرستان دشتی)


اردیبهشت
-  برگزاری همایش نقش مردم و روحانیون دشتی در مقابل با استمار
- آغازبرداشت گندم از از 4 هزار و 300 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دشتی
- گردهمایی صمیمیانه دانش آموزان سالهای 47تا 47دبستان مسیله عبدی با حضور آموزگار آن دوره
- آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی و رفاهی آموزش و پرورش دشتی
-  انتخاب اعضای هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دشتی
- عملیات اجرایی پروژه احداث راه دسترسی آسفالت و کمپینگ تفریحی برای اثر باستانی و ملی محرابه مند
- برگزاری جلسه معارفه علی هاشمی‌نیا به ‌عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان دشتی


 خرداد
- زلزله به بزرگی زلزله ای به بزرگی سه و هفت دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) مورخ یکم خرداد ماه خورموج را لرزاند
-  اختصاص 2/1 میلیارد تومان برای تکمیل دانشگاه پیام نور خورموج
- افتتاح 3 واحد مرغداری در شهرستان دشتی
- برگزاراری نخستین همایش تجلیل از بانوان موفق خورموج


تیر
-  بازدید جمعی از هنرمندان دشتی از جزیره حفاظت شده نخیلو
-  راه اندازی سه  مدرسه فوتبال درخورموج و روستای چارک
- افتتاح مرکز حرفه آموزی معلولان شهرستان دشتی 


مرداد
- برای نخستین بار در جنوب کشور،راه اندازی مدرسه فوتبال بانوان در  شهرستان دشتی
- گشایش خانه کودک فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج
- آغاز برداشت رطب از یک‌هزار و 600 هکتار سطح باغات خرما دشتی
- برگزاری مراسم تجلیل ازبهورزان شهرستان دشتی
-  افتتاح کانون فرهنگی هنری مسجد روستای زیارت
- سفر سرزده استاندار شفقت به روستا های لاور ساحلی و باغان بدون حضور فرماندار شهرستان
- سه کشته و زخمی در تصادف موتور‌سیکلت در دشتی
- 450هکتار از اراضی دشتی  زیر کشت کنجد رفت
- برگزاری آخرین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خورموج
- اعلام بیکاری 28/12 درصد شهرستان دشتی به عنوان دومین شهرستان استان بوشهر


شهریور
- گردهمایی مدیران مدارس شهرستان دشتی
- 400هکتار از مزارع کشاورزی دشتی بوشهر زیرکشت محصولات جالیزی رفت
- افتتاح 16 پروژه عمرانی در شهرستان
- بهره برداری از ۵۴ واحد مسکونی مددجویان شهرستان دشتی
- افتتاح 12پروژه عمرانی شهری در خورموج
- برگزاری یادواره 14شهید روستای درازی و پنج شهید گمنام شهرستان دشتی
- برگزاری جلسه معارفه سرهنگ بهرام مرادی به عنوان فرمانده جدید منطقه انتظامی شهرستان دشتی
- پنج هزار و 500هکتار ازمزارع دشتی زیرکشت مستقیم گوجه فرنگی
- افتتاح بزرگترین گلخانه تولید نشاء گوجه فرنگی خاورمیانه در روستای تلخو با حضور معادون وزیر تعاون
- کسب رتبه اول کشوری مسابقات مطالعه وتحقیق وشعر دانش آموزان کاکی
- برگزاری هفتادو چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه کاکی
-  تاسیس نخستین مدرسه راهنمایی پسرانه وابسته به حوزه علمیه قم ،استان در خورموج
- صدور مجوز راه اندازی شش نانوایی در روستاهای تلخو و بنیاد و شهرهای خورموج و کاکی
- برپایی نشست هم‌اندیشی شاعران شهرستانهای بوشهر و دشتی در خورموج
- دیدار  استاندارشفقت با آزادگان شهرستان
- نشست بررسی وضعیت شهرستان دشتی در طرح مطالعات جامع آب استان بوشهر
- کشف2 هزار و 100 لیتر سوخت بنزین و گازوئیل قاچاق توسط آگاهی خورموج
- نشست فعالان موسیقی خورموج با موضوع آسیب شناسی موسیقی در شهرستان دشتی
- برگزاری آیین تجلیل از 100 نفر از قاریان وحافظان برتر شهرستان

 
مهر
- برگزاری همایش استانی« شهر الکترونیک و مدیریت شهری در سال اصلاح الگوی مصرف»
- برگزاری شب شروه فریادهای سرخ در خورموج
- برگزاری جلسه مشترک شورای شهر خورموج و آموزش و پرورش دشتی
-  برگزاری مرحله شهرستانی جشنواره ملی مشاعره رضوی
- اعلام کسب مقام اول آموزش و پرورش دشتی در استان بوشهر
- برگزاری مراسم سالگرد سرداران شهدای خلیج فارس در روستای بحیری
- جلسه ستاد غیرمترقبه شهرستان دشتی
- اولین بازی رسمی رسانه ورزش بوشهر در خورموج
- برپایی نشست هم اندیشی خانه مطبوعات استان با اصحاب رسانه شهرستان در مسجد ولی عصر(عج) روستای احشام قائدها
- برگزاری هشتاد و دومین نشست شورای آموزش و پرورش دشتی
- اعلام خسارت 6میلیاردتومانی به کشاورزان در نشست بررسی خسارت به مزارع جالیز شهرستان دشتی


آبان
-  بازدید سید علی علوی (معاون وزیر تعاون) از روند اجرایی مسکن مهر در شهرستان دشتی
- خسارت  70 میلیون تومانی به برق منطقه دشتی در اثر طوفان
- اولین بارش سال زراعی شهرستان در بامداد چهارشنبه 13آبان ماه  و روستای کلل با 38میلیمتر رکورد دار
-  نشست  شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان دشتی
- اعزام 10 نفر از کوهنوردان دشتی به همایش ملی کویرنوردی
- تجلیل از برگزیدگان کنکور سراسری در خورموج
- برگزاری جلسه معارفه دکتر سید شریف حسینی به عنوان رییس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی و دکتر محمد رضا صالحی به عنوان رییس جدید بیمارستان زینبیه خورموج
- برپایی مسابقات دو و میدانی روستایی و عشایری استان در خورموج
- برای نخستین‌باردر استان ،افتتاح نمایشگاه سیار کتاب و سرگرمی در مدارس شهرستان
- برگزاری جلسه معارفه ضرغام حیدری به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خورموج
- دیدار اعضا کنگره ی بزرگداشت حضرت آیت الله حاج میرزا احمد دشتی با ایشان در روستای گنخک
-  صعود کوهنوردان شهرستان به قله کوه خاکی
- برگزاری جلسه معارفه مهدی بهزادی نیا ،حیدری نژاد و محمد محمودی به ترتیب به عنوان مدیران جدید آب وخاک ،شبکه گاز شهرستان و منابع طبیعی شهرستان

آذر
 -  آغاز علملیات اجرایی محور ریز ـ سرچشمه ـ باغان با حضور استاندار شفقت
- برگزاری مسابقه کورس سوارکاری در خورموج
- دعوت ٩نفر از بانوان دشتی به اردوی تیم ملی سافت بال
- برگزاری جلسه معارفه علی دیبا به عنوان  رئیس جدید اداره بازرگانی شهرستان دشتی
-  برپایی جشنواره تئاتر استانی غدیر در خورموج
- برگزاری نشست شورای ترافیک دشتی
- برپایی آیین شعر غدیر و ولایت در دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج
- بازدید استاندار شفقت از کوه نمک دشتی
- بازدید تعدادی از کوهنوردان و فعالان محیط زیستی استان‌های تهران ،مازندران و فارس کوه نمک دشتی

دی
- برگزاری جلسه معارفه حسین زارعی به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان
- برگزاری کمیته برنامه‌ریزی  و کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان دشتی
- افتتاح حسینیه سیدالشهدای روستای فقیه حسنان
- بازدید علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی از پروژه‌های مسکن مهر خورموج
- برگزاری نمایشگاه عکس " اشک خون " در خورموج
- جلسه هماهنگی برگزاری کنگره حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی در خورموج
- اعلام خسارت 3 میلیارد و 650 میلیون ریال به محورهای استحفاظی شهرستان دشتی بر اثر بارندگی‌های اخیر
- اختصاص 13 میلیارد ریال برای اجرای قطعه دوم آزاد راه پارس شمالی
- صعود کوهنوردان صنعت نفت ایران به قله کوه بیرمی دشتی
- بازدید مدیران ارشد استان بوشهر از طرح‌های صنعتی شهرستان دشتی


بهمن
- اختصاص 6500 مترمربع زمین توسط خیرین برای ساخت مدرسه
- افتتاح یا کلنگ‌زنی40 پروژه عمرانی در شهرستان
- دستگیری سارقان احشام در شهرستان دشتی
- دیدار عشایر شهرستان ب رئیس سازمان امور عشایر ایران
- برگزاری نشست ستاد تسهیلات سفر شهرستان دشتی
- صعود 4 گروه کوهنوردی استانهای تهران و فارس به ارتفاعات کوه‌ مند و کوه نمک دشتی
- برگزاری جلسه معارفه رضا امینی به‌عنوان نخستین رئیس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان دشتی
-  جلسه فعالیت مجددنظام مهندسی در شهر خورموج
- افتتاح مرکز پیگیری درمان، توان‌بخشی بیماران روانی مزمن در کاکی
- برگزاری مراسم یادواره سرداران و 220شهید شهرستان دشتی
- آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به 13 روستای حاشیه کوه‌مند دشتی
- آغاز به کار رسمی شهرداری شنبه
- برگزاری جلسه معارفه علی اکبر مداح به‌عنوان نخستین سرپرست اوقاف وامور خیریه شهرستان دشتی
- برپایی نخستین جشنواره سرود و دکلمه مهدهای کودک خورموج
- افتتاح فاز دو گلخانه‌ای کوثر کاکی ،بزرگ‌ترین سایت گلخانه جنوب کشور  با حضور استاندار شفقت
- نشست مشاوران دوره متوسطه مدیریت آموزش و پرورش دشتی
- برگزاری نخستین همایش منطقه‌ای دین، فرهنگ و ولایتمداری عشایر با حضور عشایر استان بوشهر و فارس در خورموج
- تجلیل از فعالان بسیج دانش‌آموزی شهرستان دشتی


اسفند
- برای نخستین بار در کشور تولید بسترکشت نشاء گلخانه‌ای از ضایعات درخت خرما در دشتی 
-  برگزاری شروه‌خوانی با عنوان نوای دلنواز شروه درروستای برمصاد
- اختصاص ٣٠٠ میلیون تومان به پارک بانوان خورموج
- اجرای تئاتر سفیر خون به کارگردانی رامتین مرادی بالف در خورموج
-  صعود آزادی خورموج  به  لیگ دسته اول فوتبال استان بوشهر
- صعود کوهنوردان استان‌های اصفهان، فارس و بوشهر به کوه نمکی دشتی
- غرق شدن دو دختر در رودخانه مند
- کشته شدن ٣ نفر از پرسنل نیروی انتظامی استان بوشهر براثر تصادف در کنار پل مند
- کشف ده‌ها دستگاه ماهواره و تجهیزات در خورموج
- آغازبه کار پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی در دشتی
- درختکاری 50هکتار از زمین‌های روستای سهو
- صعود تیم شهباز خورموج به لیگ فوتبال جوانان استان
- نشست خبری شورای شهر خورموج با اصحاب رسانه 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/٧

 

 

 

امام جمعه خورموج:رشد بیکاری در دشتی از سایر شهرستان‌ها بیشتر است‌
 
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خورموج اظهار داشت: بارها گفته‌ام که کار و اشتغال منحصر به کارکردن در پارس جنوبی و تاسیسات گازی نیست بلکه حوزه کار گسترده است و ممکن است عزیزانی تحصیل کنند، تخصص و مدرک فنی بگیرند و بروند در آنجاها مشغول شوند اما اگر کسی موفق به ورود به دانشگاه نشد و نتوانست ادامه تحصیل بدهد کار تمام نشده است چرا که بنا نیست همه مردم دانشگاهی بشوند.
وی ادامه داد: نظام خلقت نظام احسن و حکیمانه است از این رو باید نیاز‌های همدیگر را برآورده کنیم.
وی گفت: مراجعات فراونی می‌شود و می‌گویند بیکار هستیم وکاری هم که می توانیم انجام نگهبانی و خدماتی است.
امام جمعه خورموج خاطر‌نشان کرد: مایه تاسف است که شهرستان دشتی با توجه به اینکه در بخش کشاورزی حرف اول را می‌زند ولی عمده کشاورزان ما غیر بومی استان هستند و حتی در قسمت ساخت و ساز نیز برادران افغانی کار می‌کنند و اخیرا در روستاها نیز افاغنه کار بنایی و کارگری را انجام می‌دهند.
وی خطاب به مردم گفت: چرا بناها و معمارهای بومی ما کار نمی‌کنند و چرا در لاور، سنا و شنبه کارگران بومی خودشان کار نمی‌کنند.
مصلح خاطر‌نشان کرد: بعضی‌ها در بحث اشتغال وام دریافت می کنند و در جایی دیگر مصرف می‌کنند که این امر یک اشتباه است و موجب بدهکاری و بعضا دچار مشکلات زیادی می‌شود.
امام جمعه خورموج با اشاره به مناسبت‌های هفته از جمله جمعه سوم اردیبهست سالروز شهادت نخستین رئیس ستاد مشترک ارتش جهموری اسلامی شهید سپهبد ولی‌الله قرنی توسط گروه فرقان افزود: این گروه به نام دین این بزرگان را به شهادت رساندند که بسی جای تاسف است.
مصلح ادامه داد: البته در طول تاریخ این گونه بوده است و اگر از ابن ملجم مرادی هم سئوال می‌کردی به قصد قربت شمیر به فرق مبارک امیرالمومنین زد.
وی گفت: اینها به خاطر نداشتن فهم و بصیرت و برداشت غلط از دین است که رئیس گروه فرقان را به اینجا می‌رساند که حاضر شود، شخصیتی مثل شهید مطهری حاصل ارزشمند عمر امام و بزرگان این کشور را به شهادت برساند.
وی گفت: تاریخ تکرارشدنی است و منحصر به زمان پیامبر (ص) امیرالمومنین (ع) و امامان معصوم نیست.
 
نماینده دشتی خواستار حل مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج شد

 حجت الاسلام محمد مهدی پورفاطمی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج گفت: این بیمارستان به جمعیت 80 هزار نفری شهرستان دشتی و بخشی از شهرستان همجوار خدمات رسانی دارد و تامین امکانات و نیازهای این مرکز برای کاهش مراجعه های مردم منطقه به مرکز استان ضروری است.
وی افزود: کمبود پزشک متخصص و کادر پرستاری و بعضی امکانات و تجهیزات در بیمارستان زینبیه خورموج باید حل شود تا اعتماد مردم به این بیمارستان بیشتر شود.
پورفاطمی اضافه کرد: از محل اعتبارت نفت و پارس جنوبی در سال گذشته 200 میلیون تومان برای تجهیز این بیمارستان هزینه شده اما کافی نیست و از طریق وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی نیز در حال پی گیری اعتبار بیشتر برای سال جاری هستیم.
معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز گفت: برای تامین کمبود پرستار و کادر درمانی تمهیداتی درنظر گرفته شده که درآینده نزدیک مشکل کمبود پرستار و کادر درمانی بیمارستان زینبیه خورموج و سایر بیمارستانهای استان بوشهر برطرف می شود.
دکتر افشین شیرکانی افزودک در مورد پزشک متخصص سعی داریم که توزیع پزشک در همه نقاط استان بوشهر بویژه شهرستان ها عادلانه تر شود.
 
بازدید امام جمعه خورموج از بیمارستان زینبیه
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح از بخش‌های مختلف بیمارستان شامل رادیولوژی، تالاسمی و سی.سی.یو بازدید کرد.
سرپرست شبکه دشتی، گزارشی از فعالیت‌های بهداشتی و خدماتی که در بیمارستان انجام می‌شود، ارائه کرد.
سیدشریف حسینی گفت: در طول سال برنامه‌هایی از قبیل مراسم هفتگی بزرگداشت اعیاد و وفات، برگزاری نماز جماعت، زیارت عاشورا و مسابقات مختلف در سطح شبکه برگزار می‌شود.
سرپرست بیمارستان زینبیه خورموج مطالبی را در ارتباط با کمبود کادر پرستاری، فقدان جراح، بدهی بیمارستان‌، تأمین متخصص به صورت پاره‌وقت،‌خرید دستگاه‌های پیشرفته چشم‌پزشکی و رادیولوژی، تشخیص بیماری‌های قلبی، خرید تجهیزات مورد نیاز پزشکی، افزایش ‌تخت‌های دیالیز، خرید دستگاه امحا زباله و خرید تخت‌های تاشو برای همراه بیمار بیان کرد.
محمدرضا صالحی با اشاره به اقدامات در دست اقدام در سال 89 عنوان داشت: ساخت بخش دیالیز، ساختمان پانسیون 6 واحدی برای اسکان متخصص، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب، خرید دستگاه‌های پیشرفته سونو (اکو)، راه‌اندازی سیستم مرکزی CD، بخش اطلاعات پزشکی، خرید دستگاه‌های جدید قلبی CCU و سیستم تهویه از جمله این برنامه‌ها است.
در این بازدید امام جمعه خورموج از واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان و کارکنان شاغل در آن بازدید و از نزدیک در جریان عملکرد واحدهای فوق قرار گرفت.
 
بخش جراحی چشم‌پزشکی در بیمارستان زینبیه خورموج راه‌اندازی می‌شود
دکترمحمدرضا صالحی در مراسم تجلیل از پرستاران دشتی اقدامات انجام شده از نیمه دوم سال 1388 تاکنون در بیمارستان زینبیه خورموج را تشریح کرد و اظهار داشت: جذب متخصصان مختلف در بیمارستان، متخصصان تمام وقت موجود، متخصصان دونفره و تخصص عفونی، جراح زنان و زایمان، اطفال، علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی و رادیو لوژیست (سونولوژیست) یک نفره متخصصین پاره وقت موجود، متخصص چشم پزشک دو نفر، متخصص اورتوپد یک نفره از جمله این اقدامات بوده است.
وی افزود: راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری پیشرفته بیمارستانی با هزینه 20 میلیون تومان و هزینه کلی 40 میلیون تومان با راه‌اندازی این سیستم نقش بسیار موثری در از بین بردن هزینه‌های اضافی،صرفه‌جویی در مصرف دارو و اقلام مصرفی و همچنین قانونمند کردن مصرف مواد در بیمارستان می‌کند و طبق برآوردهای صورت گرفته هزینه انجام شده حداکثر تا حدود شش ماه به بیمارستان برگشت می‌شود.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج خاطرنشان کرد: دستگاه پورتال (سیار) رادیولوژی برای بخش‌های مختلف اورژانس و نوزادان و همچنین برای راه‌اندازی آ‌ی‌سی‌یو در آینده نزدیک ضروری است.
صالحی تصریح کرد: انعقاد قرارداد خرید دستگاه پیشرفته بیومتری چشم پزشکی انجام شده که با خرید این دستگاه و با توجه به خریدهای قبلی وجذب متخصص چشم، دیگر اعمال معمول چشم پزشکی از قبیل آب مروارید و ... نیازی به مراجعه همشهریان به شهرها و استان‌های همجوار نیست و جراحی چشم پزشکی تا یک ماه آینده در بیمارستان زینبیه خورموج برای نخستین بار آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: راه‌اندازی داروخانه بیمارستان به صورت شبانه‌روزی برای رفاه حال شهروندان، داورخانه بیمارستان از دهه فجر امسال فعالیت خود را به صورت شبانه‌روزی آغاز شده است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج تصریح کرد: افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، با توجه به افزایش تعداد پرسنل و تعمیرات اساسی فاضلاب آزمایشگاه این بیمارستان فعلا محدودیتی برای پذیرش آزمایش از مراجعان ندارد.
صالحی گفت: با توجه به خرید دستگاه‌های پیشرفته، تا پایان خرداد ماه سال جاری شاهد انجام آزمایش‌های پیشرفته‌ای همچون هپاتیت، ایدز،تیروئید و غیره در بیمارستان زینبیه خورموج هستیم.
وی تصریح کرد: انجام نخستین آزمایش ارتوپدی با توجه به خریداری تجهیزات ارتوپدی با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیون تومان در سال 1387 و همچنین با جذب متخصصان ارتوپد پاره وقت، این بیمارستان موفق شد در ایام دهه فجر سال 1388 نخستین عمل جراحی ارتوپد را در اتاق عمل بیمارستان انجام دهد.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج خریداری اقلام تجهیزاتی دیگر و اجرای پروژه‌های تعمیراتی و ساختمانی، خریداری یخچال و فریز بانک خون، دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه‌اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان را از دیگر فعالیت‌های این مدیریت ذکر کرد.
صالحی گفت: پیگیری خرید تخت همراه بیمار با توجه به قول مساعد ریاست دانشگاه مبنی بر اختصاص 60 تخت همراه بیمار نقش مهمی در رضایتمندی بیمار و همراهان دارد.
وی به ضرورت‌ها و نیازمندی‌های بیمارستان زینبیه خورموج اشاره کرد و ادامه داد: ساخت ساختمان جدید برای دیالیز بیمارستان در یکی از اتاق‌های بیمارستان از نیازهای مهم است ضمن اینکه محل فعلی دیالیز بیمارستان در یکی از اتاق‌های بیمارستان قرار گرفته و علاوه بر اینکه محلی استاندارد برای ارائه خدمات به بیماران نبوده، به ادعای متخصصان این امر، حداکثر تا حدود دو سال دیگر قادر به ارائه خدمات است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج اضافه کرد: بودجه ساختمان جدید حدود 200 میلیون تومان است.
مسئول شبکه بهداشت و درمان دشتی نیز در این مراسم بیان داشت: پرستاران ما حضرت زینب (س) را الگوی خود می‌دانند.
سیدشریف حسینی گفت: پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستاران متعهد باید با صبر، تحمل هر نوع ناملایمات براى انجام خدمتش انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) پرستار نهضت حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا بودند.
در پایان این نشست از پرستاران شهرستان دشتی تقدیر شد.

١١٠٠ طرح اشتغالزایی در شهرستان دشتی به تصویب رسید
رئیس اداره کار شهرستان دشتی گفت: تاکنون در شهرستان دشتی یک‌هزار و 104 طرح به مبلغ 235 میلیارد ریال از محل بنگاه‌های اقتصادی زود‌بازده در کارگروه اشتغال مورد تصویب قرار گرفته است.
حسین خالقی بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از 40 نفر از کارگران و کارفرمایان دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکید ما بر ‌روی اشتغال نیروهای بومی است رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود داریم تا در منطقه پارس شمالی جذب نیروی انسانی زیر نظر اداره کل کار استان بوشهر قرار گیرد.
وی گفت: فعالیت‌های زیادی در سطح شهرستان دشتی از طریق کارگروه اشتغال استان بوشهر در زمینه کشاورزی، بازرگانی، صنایع معادن و تعاون انجام گرفته است.
رئیس اداره کار دشتی با اشاره به اینکه ما نباید به ظاهر قضیه نگاه کنیم، افزود: من نمی‌گویم که بیکاری در شهرستان نیست ولی برطرف کردن بیکاری خیلی دور از ذهن نیست و ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که چه کسی بیکار است.
خالقی خاطر‌نشان کرد: کسانی که به اداره کار مراجعه می‌کنند به چهار دسته تقسیم می شوند، گروهی در جستجوی کار هستند، گروهی که بیکار بوده و مزدی دریافت نمی‌کنند مانند دانشجو و دانش‌آموز، کسانی که بازنشسته شده‌اند و افرادی که بیمه بیکاری می‌گیرند و مجدداً تقاضای اشتغال دارند.
خالقی افزود: دولت نهم و دهم برای بر‌طرف کردن بیکاری هر کاری که نیاز بوده انجام داده است و این عزم و اراده ملی را می‌طلبد که دست به دست دولت بدهیم و تلاش کنیم تا مشکل بیکاری حل شود.
رئیس اداره کار و امور اجتماعی دشتی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل مناطق ویژه اختصاصی و مناطق آزد و تجاری اشتغال در این مناطق به خود آنان واگذار شده که این امر در منطق اختصاصی پارس جنوبی اعمال می‌شود و ادارات کار در این زمینه خلع سلاح شده‌اند.
رئیس اداره کار دشتی یادآور شد: فاز اول مجتمع صنایع غذایی شهرستان دشتی تا پایان شهریور آغاز می‌‌شود و بالغ بر 150 نفر در این مجتمع جذب کار می‌شوند.
وی تصریح کرد: در مرحله بعدی آن نیز 500 نیرو به این مجتمع اضافه می‌شود و این موجب کاهش چشمگیر بیکاری در دشتی می‌‌شود.
خالقی با اشاره به آمار عملکرد اشتغال اداره کار شهرستان دشتی افزود: در بخش مدارک دانشگاهی از 218 نفر که در اداره کار دشتی ثبت‌نام کرده‌اند 176 نفر جذب کار شده‌اند.

شب شعر آیت‌الله میرزا احمد نجفی دشتی در خورموج
شب شعر گلستان عرفان ویژه حضرت آیت‌الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان و مسئولان کنگره بزرگداشت آن حضرت در تالار ارشاد خورموج برگزار شد.
فرماندار دشتی پنج‌شنبه شب در ابتدای این برنامه با اشاره به سابقه علمی دشتی اظهار داشت: ما به خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم که در دیاری زندگی می‌کنیم که مهد عالم و علم‌پروری است.
رضا جمشیدی افزود: برگزاری شب شعر گلستان عرفان ویژه عالم برجسته استان بوشهر حاج میرزا احمد دشتی نجفی قدم کوچکی در بزرگداشت مقام معنوی وعلمی این مجتهد و مرجع بزرگ است.
وی تصریح کرد: باید جوانان و نوجوانان و علما و حتی و دانشگاهیان را نسبت به علما و دانشمندان استان بوشهر آشنا کنیم.
جمشیدی ادامه داد: کنگره بزرگداشت آیت‌الله دشتی بنا بود در سال گذشته برگزار شود که بنا به دلایلی این امر محقق نشد ولی این کنگره در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود و امید است برگزاری کنگره به معرفی بیشتر این فقیه عالی قدر کمک کند.
وی با تقدیر از مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری و انجمن ادبی دشتی گفت: همت و تلاش همه عزیزان به‌ ویژه مسئول فرهنگسرا در برگزاری این شب شعر ستودنی است.
فرماندار دشتی تصریح کرد: برگزاری این برنامه‌ها بهترین راه مقابله با جنگ نرم است.
در این شب شعر سید محمدرضا هاشمی‌زاده، سیدمرتضی کراماتی، حیدر منصوری، خلیل آزمون، طاهره محسنی، غلامرضا ابراهیمی، محمدرضا احمدی‌فر، احمد منصوری و عباس دلجو به شعرخوانی پرداختند.
گمرک لاور ساحلی به‌ زودی آغاز به کار می‌کند
رضا جمشیدی  در جریان بازدید موج‌‌شکن و اسکله بندر لاور ساحلی دشتی اظهار داشت: کار احداث موج‌شکن لاور ساحلی که از سال 1384 آغاز شده بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اضافه کرد: بازوی اصلی اسکله به طول 750 متر و بازوی فرعی به طول 450 متر به اتمام رسیده و تاکنون بالغ بر 6 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: کار احداث گمرک لاور ساحلی که از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان بوشهر بوده 100 درصد تمام شده و تنها منتظر اتمام موج شکن هستیم که گمرک فعالیت خود را آغاز کند.
وی ادامه داد: به زودی با تکمیل موج‌شکن گمرک لاور ساحلی بعد از وقفه 32 ساله فعالیت خود را آغاز می‌کند.
جمشیدی عنوان داشت: راه‌اندازی گمرک لاور ساحلی موجب توسعه و پیشرفت و اشتغال‌زایی چشمگیری در منطقه است.
مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر نیز گفت: بندر لاور ساحلی از موقعیت ممتازی برخوردار است و اداره بندر آماده است با اتمام موج‌شکن به زودی اسکله موقت دایر و با همکاری گمرک استان بوشهر کار تخلیه و بارگیری کالا را آغاز کند.
محمد راستاد خاطرنشان کرد: از مسئولان و مجریان اجرای طرح موج‌شکن درخواست دارم تا به صورت موقت اسکله تخلیه و بارگیری در موج‌شکن احداث کنند تا گمرک در اسرع وقت راه‌اندازی شود.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٢/٢

 

خبر خبر ...

 

آغاز کوچ پرستوهای دودی و چلچله‌ از دشتی
سرپرست اداره محیط زیست شهرستان دشتی از آغاز کوچ پرستوهای دودی و چلچله‌ها از شهرستان دشتی خبر داد.
مصطفی رشیدی در گفتگو با فارس اظهار داشت: چلچله‌ها و پرستوهای دودی همه ساله نیمه اسفند وارد مناطق استان بوشهر از جمله شهرستان دشتی می شوند و اواخر بهار نیز به سمت مناطق سرد سیر کوچ می‌کنند.
رشیدی افزود: چلچله‌های بیابانی ۱۲.۵ سانتی‌متر قد آن‌هاست و خیلی شبیه چلچله کوهی است ولی به‌طور محسوس کوچک‌تر از آن بوده و پر و بالش کمرنگ‌تر است.
وی ادامه داد: چلچله‌ها در ناحیه جبه، چانه‌، گلو و قسمت بالای سینه آن تقریبا سفید است و بر خلاف چلچله کوهی رگه ‌رگه نیست، پروازش نامنظم‌تر و شبیه چلچله رودخانه‌ای است ضمن اینکه چلچله بیابانی رفتاری شبیه چلچله کوهی دارد.
رشیدی در ارتباط با مشخصات پرستوهای دودی نیز گفت: پرستوها 19 سانتی‌متر قد دارند و با دم دوشاخه خیلی دراز مشخص می‌شود.
وی اضافه کرد: سطح پشتی آبی پررنگ با جلای فلزی، پیشانی و گلو به رنگ قرمز بلوطی، قسمت پایین گلو آبی تیره و بقیه سطح شکمی سفید کرمی است.
سرپرست محیط زیست دشتی تصریح کرد: پرنده نابالغ خیلی تیره‌رنگ‌تر است و دوشاخه دمی آن کوتاه‌تر است این پرنده پروازی زیبا و توام با ویراژها و چرخش‌ها دارد و پرنده‌ای اجتماعی است ولی در هنگام زادوولد کمتر به صورت دسته‌جمعی دیده می‌شود.
رشیدی افزود: در مقایسه با این پرنده چلچله دمگاه سفید گلو و دمگاه سفید دارد، چلچله رودخانه‌ای و چلچله کوهی در سطح پشتی قهوه‌ای رنگ هستند و هیچیک از این سه نوع چلچله، دوشاخه دراز دمی را ندارند بادخورک معمولی در مقایشه با پرستو، یکپارچه تیره‌رنگ است. وی به زیستگاه این پرنده اشاره کرد و گفت: کشتزارها، علفزارها و برکه‌ها آشیانه‌اش را از کاه و گل روی تیرهای سقف یا زیر لبه پشت بام طویله‌ها، سایبان احشام و یا در دودکش‌ها می‌سازد.
رشیدی خاطر‌نشان کرد: پرستوهای خانگی پنج تا شش تخم می‌گذارند
.
آغاز برداشت دانه روغنی کلزا در مزارع کشاورزی دشتی
امرالله فاریابی در گفت وگو با ایرنا افزود: امسال بالغ بر200 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت دانه روغنی کلزا است که برداشت محصول از این مزارع از امروز آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ما ادامه خواهد یافت.
وی اظهارداشت: میانگین برداشت دانه روغنی کلزا از هرهکتار مزارع این شهرستان یک تن است که پیش بینی می شود 200 تن کلزا از مزارع کشاورزی شهرستان دشتی در سالجاری تولید شود.
فاریابی اضافه کرد: بیشتر سطح زیر کشت این محصول در شهرستان دشتی در دشت های پلنگ، لاور شرقی، بخش شنبه و طسوج و حومه خورموج است.
 
تولید سالانه 2 هزار تن گوشت مرغ در دشتی
امرالله فاریابی در گفتگو با فارس افزود: 12 واحد مرغداری در شهرستان دشتی فعالیت دارند که ظرفیت تولید آنها در هر دوره 304 هزار قطعه است.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی اضافه کرد: هشت واحد از این مرغداری‌ها درسال‌های 86 تا 88 با ظرفیت تولید 171 هزار قطعه به بهره‌برداری رسیده است.
فاریابی در ادامه یادآور شد: با بهره برداری از این واحدها ظرفیت تولید گوشت سفید مرغ در شهرستان دشتی به 2 هزار تن افزایش یافته است.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای ایجاد این واحدهای مرغداری بالغ بر 36 میلیارد ریال بوده است.
وی یادآور شد: اعتبار تامین شده برای ایجاد واحدهای مرغداری در شهرستان دشتی از محل تسهیلات بانکی و آورده واحدهای تولیدی تامین شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: مصرف سالانه گوشت مرغ در شهرستان دشتی یکهزارو 500 تن است که با احداث این واحدها ضمن تامین نیاز شهرستان بخشی از نیاز استان بوشهر نیز تامین می‌شود و 60 نفر اشتغال‌زایی مستقیم و 150 نفر اشتغال غیرمستقیم داشته است.
 
14پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان دشتی اجرا می‌شود
سید‌شریف حسینی  اظهار داشت: احداث پانسیون شش واحدی پزشکان مرکز خورموج و کاکی، چهار واحدی شنبه و دو واحدی درازی، احداث ساختمان جدید زیارت، تعمیرات مراکز و خانه‌های بهداشت، احداث و تخریب شش خانه بهداشت واحداث پایگاه اورژانس 115 شهر خورموج بخشی از پروژه‌های مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی است.
وی با اشاره برنامه‌های هفته سلامت گفت: برنامه‌های مختلفی از جمله نواختن زنگ سلامت در مدارس خورموج و کاکی، توزیع ژل ضد‌عفونی کننده دست بین دانش‌آموزان، اجرای نمایش عروسکی توسط مهد کودک گل گندم در محدوده بیمارستان با موضوعات بهداشتی و توزیع مسواک و خمیر دندان بین کودکان، آموزش والدین در ارتباط با شیوه‌های صحیح فرزند پروری و ویزیت رایگان از روستاهای محروم با همکاری بسیج جامعه پزشکی انجام شد.
حسینی ادامه داد: توزیع صبحانه سالم بین دانش‌آموزان و اموز تغذیه سالم، بازدید از بوفه مدارس توسط کارشناسان کنترل مواد غذایی و تغدیه، برگزاری همایش تجلیل از بهداشتیاران، برپایی ایستگاه اطلاع‌رسانی سلامت در سطح شهر، آموزش و ویزیت دانش‌آموزان توسط دندانپزشک و آموزش زندانیان در ارتباط با بیماری‌های، سل، هپاتیت و ایدز از دیگر برنامه‌های این نهاد در هفته سلامت بوده است.
وی دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و امام جمعه خورموج و فرماندار دشتی از ساختمان بیمارستان در این هفته و پخش فیلم آموزشی با موضوعات بهداشت روانی و پاکسازی فضای روستایی شهرستان را از دیگر برنامه‌ها در این هفته ذکر کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: به منظور آمادگی بیشتر دینی کادر هر هفته از رساله اجویه‌الاستفتائات رهبر معم انقلاب سئوالاتی بین کادر بیمارستان و شبکه بهداشت مطرح می‌شود.
حسینی خاطر‌نشان کرد: هر 9 روز یک حدیث با موضوع بهداشتی در بوردهای شبکه بهداشت و بیمارستان و تمام مراکز بهداشتی نصب می‌شود و پس از یکسال و نوشتن 40 حدیث در کتابچه‌ای این احادیث بین کارمندان توزیع می‌شود.
وی ادامه داد‌: یک قفسه کتاب نیز از کتاب‌های فرهنگی ومذهبی شامل کتب شهید مطهری و حضرت امام‌، رهبری و دیگر نویسندگان دینی با همکاری ارشاد اسلامی شهرستان ایجاد و برای رفاه حال همراهان بیمار 60 تخت در بیمارستان زینبیه خورموج اختصاص داده‌ایم.
 
نخستین مجتمع فرهنگی، توریستی دشتی مهر ماه افتتاح می‌شود
امرالله سلیمانی، مجری این طرح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به مشخصات این مجموعه اظهار داشت: این مجموعه با عنوان مجتمع توریستی فرهنگی در زمینی به مساحت 2 هکتار احداث می‌شود و تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی افزود: در این مجموعه 150 اصله نخل و200 درخت شامل مرکبات مختلف به همراه چهار عدد استخر 24 متری جهت‌نما و آبشار و سفره‌خانه سنتی در محیطی به مساحت 4 هزار و 800 متر با 12 آلاچیق و 12 سرویس بهداشتی احداث می‌شود.
سلیمانی ادامه داد: همچنین هتلی با 6 واحد 24 متری با تمام امکانات رفاهی برای مسافران و دو سالن با ظرفیت هر سالن 500 نفر برای مراسمات مختلف و ایجاد سکوی ویژه برای عروس و داماد، دو پارک تفریحی برای کودکان و دو نمازخانه ویژه آقایان و بانوان نیز در نظر گرفته شده است.
وی در ارتباط با دیگر امکانات این مجموعه بیان داشت: احداث پارکینگ در 7 هزار مترمربع، ایجاد 550 عدد شعله روشنایی در ابعاد و پایه‌های مختلف و سه عدد درب ورود و خروج از دیگر امکانات این مجتمع است.
سلیمانی عنوان داشت: یکی از مشکلات جدی ما در اجرای این طرح عدم برق است که در بازدیدی که فرماندار دشتی داشته‌اند قول مساعد برای رفع این مشکل را داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت این طرح مبلغ 960 میلیون تومان هزینه می‌شود که 300 میلیون تومان از آورده‌های شخصی بوده و مابقی از طریق وام تامین می‌شود.
 
روستای چارک دهکده قرآنی
مسئول امور قرآنی اداره ارشاد شهرستان دشتی گفت: دشتی در حوزه دین و قرآن دارای سبقه طولانی است و روستای چارک به عنوان دهکده قرآنی در سطح ایران مطرح است.
صدرالله اسماعیلی در ارتباط با آزمون دوره‌های قرآنی در دشتی اظهار داشت: آزمون پایان دوره طرح‌های آموزشی حفظ و مفاهیم قرآن کریم سوم اردیبهشت در خورموج برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: آزمون آزمون پایان دوره طرح‌های آموزشی حفظ و مفاهیم قرآن کریم بین قرآن‌آموزان موسسات قرآنی به شکل کتبی و شفاهی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.
اسماعیلی بیان داشت: این آزمون برای سنجش و ارزیابی قرآن‌آموزان برگزار می‌شود و اجرای این دوره‌ها برای فراگیری محتوا ضروری است.
وی ادامه داد: آزمون‌ها در دو رشته حفظ و مفاهیم و در 5 سطح مقدماتی و تکمیلی در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود.
اسماعیلی در ارتباط با فعالیت موسسات قرآنی در سطح شهرستان عنوان داشت: در شهرستان دشتی چهار موسسه قرآنی به‌نام‌های جامعه‌القرآن کوثر، بیت‌الاحزان، تبیان و ثقلین فعالیت می‌کنند.
وی تصریح کرد: دشتی در حوزه دین و قرآن دارای سبقه طولانی است و روستای چارک به عنوان دهکده قرآنی در سطح ایران مطرح است.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٧ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]