دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۳/٢٩

 

ما در کنار هم بزرگ هستیم...

 

متنی که در ادامه می خوانید نه یک جوابیه است و نه یک دفاعیه، بل نوشتاری است برای رفع سوء تفاهمی که به نظر می رسد برای یکی از بهترین ورزش نویسان استان پیش آمده است.
در شماره 536هفته نامه وزین نصیر بوشهر مطلبی تحت عنوان
" سخنی با مدیرکل تربیت بدنی استان بوشهر؛ آقای جمشیدی؛ دشتی بزرگ‌تر از " منتشر شده که عبدالعزیز افتخاری آنرا به رشته تحریر درآورده است.
او را به واسطه رسانه ،ابتدا از همین هفته نامه وزین نصیر بوشهر و بعدها با جدی گرفتن ورزش در سیمای استان در برنامه ناب نشان می شناسم،او که نسبت به خریدهای خاص شاهین هشدار بجا داد از وضعیت بغرنج شاهین نوشت و در مورد ورزش استان قلم می زند،دلسوزی هایی که می شود از ازبند بند نوشتارش درک کرد یا به عنوان شاخص آن گفتاری که در برنامه نشان یادآور شد:آسیب های عدم وجود روابط عمومی قوی در شاهین در لیگ دسته یک و...اما در متن مورد اشاره گویا سو تفاهمی پیش آمده از برای جناب افتخاری که با توجه به آنکه یک سوی آن دشتی است و.. و با در نظر گرفتن رسالت وبلاگ دشتی ها بر آن شدم هرچند کوتاه با ذکر توضیحاتی قدری در رفع آن بکوشم:
- بی شک رضا جمشیدی فرماندار اسبق دشتی،شهردار اسبق ناحیه 2بوشهر،والیبالیست اسبق دبیرستان ابوذر غفاری خورموج ،شهرستان دشتی،شهرداری بوشهر و سرپرست و مربی اسبق شهرداری بوشهر این را خوب می داند که دشتی بخشی از استان بوشهر است و بی تردید این را هم می داند در علم جغرافیا ،استان از شهرستان بزرگتر است حال در حوزه مدیریتی که بماند، این را مطمئنم.
- جمله ای در این متن است که بر می انگیزد این سوال را که هدف چه بوده علی رغمی که ذکر می کند "هنوز خیلی زود است کسی بخواهد درمورد وی اظهار نظر کند،{اما آن‌چه در سخنرانی معارفه ایشان، در برنامه نشان و چند سخنرانی دیگرش ورد زبان‌ها گشته این‌ که او هنوز در حال و هوای شهرستان دشتی سیر می‌کند و مدام دشتی، دشتی می‌کند} " خاصه این بند آخر(مدام دشتی ،دشتی می کند!!) هرچند تا جایی که حاضرین در مراسم معارفه و بینندگان نشان یاد دارند و داریم ایشان ذکر کردند دشتی که اتفاقا بخشی از استان بوشهر است دارای پتانسیل های عظیم اقتصادی است که می توان و باید این منابع عظیم اقتصادی را در جهت اعتلا و پیشرفت ورزش استان بکار ببریم.
- اگر جمشیدی به تعبیر جناب افتخاری دشتی ،دشتی می کند! هدف ارائه کارنامه مدیریتی خود در حوزه اسبق فعالیتی خود بود کما اینکه هر مدیری با انتصاب و یا انتخاب با ارائه کارنامه مدیریتی و اجرایی خود همانند رزومه و سی وی در جهت شناساندن و اثبات توان مدیریتی خود در مجموعه جدید می کوشد. کاری که جمشیدی در جلسه معارفه و برنامه نشان آنرا یادآور شد.هرچند او نیز می داند مدیریت کلان تر ساز و کارهای کلان لازم دارد.
ماهم دوست داریم و بی تردید جمشیدی بیش از ما ، که در پایان ماموریت کاری کارنامه موفقی را ارائه دهد.پس بیاییم دست در دست هم به مهر برای پیشرفت روز افزون ورزش استان جهت سرفرازی این ساکنان ساعی و بی اداعای شمال خلیج پارس بکوشیم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٤۱ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/۳/٢۸

 

الگوی سلامت اقتصادی مدیران استان از استان رفت

 

روزگذشته مراسم  تودیع و معارفه مدیر کل گمرکات استان در مجتمع اسلامی(مسجد) گمرک استان با شکوه خاصی با حضور غلامرضا فاتحی معاون اداری مالی گمرک ایران ،زارعی معاون برنامه ریزی استاندار ،پورکبگانی فرماندار بوشهر ،معروف رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن استان و حضور قابل توجهی از دست اندرکاران اقتصادی و بازرگانی استان برگزار شد.
در این مراسم ابولفضل اکبر پور به عنوان ناظر و مدیر کل جدید گمرک استان منصوب و از خدمات ارزنده عبدالمهدی تمجیدی تجلیل شد. در حالی تمجیدی از استان رفت که به گفته بسیاری از فعالان اقتصادی و بازرگانی استان ایشان را می توان الگوی سلامت اقتصادی مدیران استان لقب داد. فردی که در سابقه 22ساله خود خاصه در دوره مدیریت استان در گمرک دارای پرونده ی روشن و پاک به معنای واقعی است .در دوره مدیریت تمجیدی همین بس که گمرک بوشهر مقام اول صادارت کشور را کسب کرد و بارها به لحاظ افزایش درآمد ،جهش چشمگیری را شاهد بود و در دوران مدیریتی ایشان گمرک بوشهر موفق شد گواهینامه کیفیت ایزو را اخذ نماید و در مکانیزاسیون اداری تحول  شگرفی را در ادارت گمرک استان شاهد باشیم.از همین رو مراسم تودیع ایشان باشکوه ویژه ی و با حضور مثال زدنی جمعیت برگزار شد. 


از حاشیه و متن های اصلی مراسم:
+به گفته معاون اداری- مالی گمرک ایران: تمجیدی مدیر کل گمرک بوشهر، از 5،4 ماه پیش درخواست رفتن داشت.
+ تجمیدی اهل شهرستان دشتی است و اکبر پور اهل استان اصفهان و پیش از این ناظر و مدیرکل گمرک استان سیستان و بلوچستان بوده است.
+ از نکات قابل توجه مراسم تشویق های پیاپی حضار به موقع حضور تمجیدی به عنوالن سخنران بود.
+ به گفته تمجیدی: 5 سال پیش و زمانی که مدیریت گمرکات بوشهر را بر عهده گرفتم، درآمد گمرکات استان 30 میلیارد تومان بود، اما هم اکنون با رونق ایجاد شده، این رقم 20 برابر رشد داشته و به 654 میلیارد تومان ر سیده است.
+به گفته معاون گمرک ایران:حکم اکبرپور برای 4 سال است.
+ تمجیدی در ارتقا شغلی خود به عنوان مشاور رئیس کل گمرک ایران در گمرکات فرودگاههای  کشور و معاون هماهنگی گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) منصوب شده اند.

وبلاگ دشتی ها بافتخار انتصاب ایشان را به همه دشتی ها خاصه جناب تمجیدی تبریک عرض کرده و برای ایشان موفقیت را آرزومند است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٥٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۳/٢٧

 

خبر..خبر...

 

دو انتصاب در دشتی
در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی که باحضور زارعی سرپرست فرمانداری و مدیران شهرستان  که در روز چهارشنبه گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری دشتی برگزار شد و در این جلسه محمد قائدی به عنوان مسئول آبفای روستایی و احمد حیدری به عنوان مسئول تعاون شهرستان معرفی شدند.

مقام سوم کشور برای فوتسال دانشگاه آزاد خورموج

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی لیل بوشهر: مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد منطقه یک کشور که در یاسوج با حضور 17 تیم برگزار شده بود با قهرمانی مرودشت به پایان رسید. در این دوره از بازی‌ها نماینده استان بوشهر دانشگاه آزاد خورموج بود که با مربی‌گری بهنام ابولی مربی جوان و تحصیل‌کرده‌ی هم‌استانی درخشش خوبی داشت و به مقام سوم بازی‌ها دست پیدا کردند.
فوتسال دانشگاه آزاد خورموج اگر بیشتر مورد حمایت قرار گیرد، می‌تواند در بازی‌های آتی به مقام اول دست یابد. نتایج کامل دانشگاه آزاد خورموج در مسابقات منطقه یک کشور بدین شرح است:
دانشگاه آزاد خورموج 8 ـ لامرد صفر
دانشگاه آزاد خورموج 3 ـ ممسنی صفر
دانشگاه آزاد خورموج 5 ـ داراب صفر
دانشگاه آزاد خورموج 3 ـ دهدشت 2
دانشگاه آزاد خورموج 2 ـ مرودشت 4
دانشگاه آزاد خورموج 2 ـ لامرد 1
بازیکنان دانشگاه آزاد خورموج: مهدی رهبر، مرتضی خدری، علیرضا زارع، مهدی تنو، غلامرضا احمدشاهی، صادق احمدی، جلیل عباسی، عقیل کازرونی، محمود اسدی، نعمت‌اله زحمتکش، حسین کریمی، سید حسن رشیدی
مربیان: بهنام ابولی، سید احمد موسوی‌نیا
سرپرست: هوشنگ نیکخواه

اطلاعات کشاورزی دشتی از زبان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان
امرالله فاریابی مدیرجهاد کشاورزی دشتی  با اشاره به سایر اطلاعات کشاورزی شهرستان دشتی در بخش کشاورزی گفت: تعداد کل بهره‌بردار 8 هزار نفر و میزان کل اراضی زراعی اعم از آبی و دیم در شهرستان دشتی 56 هزار و 376 هکتار و باغی هزار و 800 هکتار، همچنین تعداد کل چاه‌های کشاورزی مجاز در سطح شهرستان دشتی 2009 حلقه چاه و تعداد چاه‌های با موتور برق 246 حلقه، تعداد چاه‌های با موتور دیزل 1763 حلقه، تعداد کل قنات 17 رشته با 150 تا 200 نفر بهره‌بردار و با پوشش سطح زیر کشت 1980 هکتار است.
وی در ادامه افزود: اجرای بیش از 20 طرح و پروژه عمرانی در قالب 50 پروژه با اعتبار اجرایی 9600 میلیون ریال در بخش‌های مختلف زراعت و باغبانی،ترویج و آموزش کشاورزی، حفظ نباتات، امور دام، فنی و امور زیر بنایی، احداث و بهسازی کانال‌های آبیاری، تجهیز و نوسازی اراضی، احداث زیرساخت‌های مجتمع گلخانه‌ای و دامپروری، افزایش تولید سبزی، صیفی و حبوبات، احیا و مرمت قنوات در سطح شهرستان از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بوده است.
فاریابی یاد آورشد: ابلاغ تسهیلات بانکی به شهرستان با مبلغ بیش از 30 میلیارد ریال از محل ردیف‌های مختلف اعتباری و معرفی افراد واجد الشرایط برای اخذ تسهیلات به مبلغ بیش از 20 میلیارد ریال.، واگذاری انواع ماشین آلات کشاورزی اعم از انواع دستگاه‌های تراکتور، ادوات و دنباله بندها به متقاضیان واجد الشرایط با اعتباری بالغ بر 825 میلیون ریال، توزیع انواع کودهای شیمیایی و بذر گندم، کشت وتولید محصولات زراعی، سالانه بیش از 25 هزار هکتار از فعالیت‌های دیگر این نهاد بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: شهرستان دشتی حائز رتبه نخست تولید نشاء گوجه فرنگی با دستگاه‌های تمام اتوماتیک در سطح کشور است و کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان به مساحت 25 هکتار می‌رسد که سالانه 150 میلیون قطعه نشاء گوجه فرنگی توسط گلخانه‌ها تولید نشاء این شهرستان تولید و به بازارهای استان‌های خوزستان و هرمزگان صادر می‌شود.
وی در ادامه به فعالیت‌های بخش دام و طیور اشاره کرد و گفت: احداث و راه اندازی واحدهای مرغداری، پرواربندی، دامداری‌های صنعتی و سنتی در سطح شهرستان، تولید سالانه 850 تن گوشت قرمز و 1800 تن گوشت سفید در این بخش تولید می‌شود که سرانه مصرف گوشت سفید در دشتی 500 تن مازاد بر نیاز است.
وی اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در سطح 4000 هکتار، اجرای طرح‌های احداث استخر ذخیره آب به حجم کل هزار و850 متر مکعب و اجرای طرح‌های انتقال خط لوله آب را از فعالیت‌های سال گذشته جهاد کشاورزی ذکر کرد.
فاریابی صدور مجوز کارخانه خوراک دام با ظرفیت تولید 12 هزار تن و سرمایه‌گذاری 17 میلیارد و 569 میلیون ریال با اشتغال‌زایی 9 نفر، صدور مجوز تاسیس بسته بندی گوجه‌فرنگی با ظرفیت 15 هزار تن و رب گوجه‌فرنگی با ظرفیت 5 هزار تن در سال توسط شرکت کشت و صنعت سبزکاران کاکی و با سرمایه‌گذاری ثابت 18 هزار میلیون ریال در سطح 2 هکتار و با اشتغال‌زایی 48 نفر در مرحله اول، همکاری در واگذاری میزان 4 هکتار زمین به منظور اجرای طرح کارخانه بیسکویت ویفر، ایجاد نهالستان گیاهان دارویی با اولویت کشت آلوئه ورا، تصویب مطالعه طرح خط انتقال آب رودخانه کردلان به دشت درویشی با هدف تبدیل 600 هکتار از اراضی دیم کار مستعد کشاورزی منطقه به کشت آبی را از مهمترین فعالیت‌های مدیریت جهاد کشاورزی دشتی در سال 1389 دانست.

دشتی اول دراراضی بیابانی و  دوم درسطح زیر پوشش منابع طبیعی استان
محمد محمودی روز گذشته در مراسم نهال کاری که در روستای درازی دشتی به صورت نمادین و همزمان در روستاهای،کلل، چهله و چاوشی غرس شد، اظهار داشت: کل مساحت اراضی در این شهرستان 485 هزار و 927 هکتار است که شامل اراضی مرتع 300 هزار هکتار، اراضی درخت کاری 63 هزار و 427 هکتار و 123 هزار و500 هکتار اراضی بیابانی است.

سرپرست منابع طبیعی دشتی گفت: از این رو فعالیت‌های اقتصادی و غیرآن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است.
وی با اشاره به روش‌های پیشگیری و مقابله و مبارزه با پدیده بیابان‌زدایی گفت: راه احداث بند خاکی، حفاظت وقرق، نهال کاری، بذرپاشی با گونه‌های مقاوم با خشکی و احداث هلالی از جمله روش‌های مبارزه با بیابان‌زدایی است.
محمودی یادآورشد : 3 هزار و 872 هکتار نهال کاری، 120 مورد احداث بند خاکی، احداث هلالی آبگیر وکنترل هرز آبها به میزان 2 هزار و 20 هکتار، 50 هکتار بذر گونه‌های بیابانی و 34 هکتار از اطراف مزارع به‌ صورت بادشکن زنده از مهمترین اقدامات صورت گرفته از بدو انقلاب تاکنون در دشتی بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اعتبارت اختصاص یافته به پارک چاه چاهو گفت: پیشنهاد ما بالغ بر 120 میلیون تومان بوده که فقط 20 میلیون تومان در سال جاری اختصاص یافته است.
سرپرست منابع طبیعی دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه این پارک مهم و بزرگ‌ترین پارک تفریعی در دشتی است، از مسئولان شهرستان و استان می‌خواهیم اعتبارات بیشتری به این امر اختصاص دهد.
سرپرست منابع طبیعی دشتی در پایان تصریح کرد: تاکنون بیش از 80 درصد از اراضی ملی شهرستان دشتی سند دار شد‌ه‌اند.

 

انتقاد رئیس ارشاد دشتی از عدم اختصاص اعتبار‌ به بخش فرهنگ‌ شهرستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: هیچ گونه اعتباری به بخش فرهنگ و هنر این شهر اختصاص پیدا نکرده و برای شهرستانی که داعیه نگین فرهنگی دارد جای تاسف است.

موسی بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی‌ با اشاره به عدم اختصاص اعتبار به این اداره در تقسیم اعتبارات شهرستان دشتی اظهار داشت:‌ در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان هیچگونه اعتباری به بخش فرهنگ و هنر اختصاص پیدا نکرد و این موضوع زیبنده شهرستان دشتی نیست.
وی افزود: پس از آخرین سفر رئیس جمهور در بهمن سال 84 تا به امروز غیر از احداث کتابخانه‌های چارک و شنبه هیچگونه پروژه عمرانی در بخش فرهنگ و هنر اجرا نشده است و در سال گذشته نیز اعتبار کمی برای نصب کف‌پوش‌های سالن به این اداره و خرید اقلام اختصاص پیدا کرد که ‌جوابگو نبود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی ادامه داد: پیش از برگزاری جلسه کمیته‌ برنامه‌ریزی، نیازمندی‌ها را به استانداری و فرمانداری شهرستان ارائه داده بودیم که ‌به هیچ یک از این موارد توجهی نشده است.
بهنام با اشاره به مشکلات و کمبودهای شهرستان در بخش فرهنگ و هنر بیان داشت: احداث مجتمع فرهنگی، هنری در شهر شنبه، احداث سالن آمفی تئاتر در کاکی وپلاتو در خورموج، احداث کتابخانه در روستای بادوله، ایجاد سازه‌های نمایشگاهی، تجهیز اداره و فرهنگسراهای کاکی و خورموج، ایجاد نمازخانه در فرهنگسراها، حمایت از موسسات قرآنی و رسانه‌های مجازی و مطبوعات بخشی از کمبودها در بخش فرهنگ و هنر شهرستان دشتی است.
رئیس ارشاد اسلامی دشتی اضافه کرد: هم‌اکنون صندلی‌های تنها سالن آمفی تئاتر دشتی فرسوده شده و سیستم صوتی آن نیز خراب است و نیاز به تعمیر و تجهیز دارد، از این رو با این شرایط این سالن از این پس جوابگوی برنامه‌ها و همایش‌ها نیست.
وی خاطرنشان کرد: با وجود این که فرهنگسرای خورموج مرکز ثقل فرهنگی شهر است و با آغاز اوقات فراغت باید پذیرای صدها تن از نوجوانان و جوانان باشد ولی غالب سیستم‌های خنک‌کننده آن خراب است و هنرمندان در تابستان که اهم فعالیت‌های آنها نیز در این فصل است مشکلات فراوانی دارند.
بهنام تصریح کرد: چنانچه در تخصیص اعتبارات تجدید نظر نشود در بخش فرهنگی به مشکل برمی‌خوریم و با توجه به رویکرد دولت که رویکردی فرهنگی است امیدواریم به بخش فرهنگ و هنر توجه بیشتری شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/۳/٢٢

 

اخبار فرهیختگان

 

2 رتبه تک رقمی کارشناسی ارشد برای دانشجوی دشتیاتی

با خبر شدیم محسن حیدری دانشجوی دشتیاتی اهل کاکی توانست با جدیت، تلاش و پشتکار خود در آزمون سراسری کارشناسی ارشد در دو رشته مدیریت امورشهری و مدیریت اجرایی به ترتیب رتبه های 3 و 6 را کسب نماید.
محسن حیدری

حیدری در ضمن علاوه بر دو رشته ی مورد اشاره در رشته ی مدیریت بازرگانی رتبه 24 کشوری را از آن خود کرده است.
بد نیست بدانیم حیدری که دوره کارشناسی خود را در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه خلیج فارس می گذراند پیش از این در آزمون های متعدد علمی و آموزشی استانی و کشوری به موفقیتهایی دست یافته بود.

وبلاگ دشتی با افتخار موفقیت جناب حیدری را به همه دشتی ها خاصه خانواده بزرگوار ایشان تبریک و تهنیت عرض کرده و برای همه دشتی های ساکن دهکده جهانی موفقیت آرزومند است. 

منبع اصلی خبر دیر نیوز


فرزند دشتی پژوهشگر برتر کشور

دیگر خبر نیز از طرف یکی از مخاطبین وبلاگ بدستمان رسیده که توجه شما را به آن جلب می کنم:
اصل خبر اینکه آقای دکتر یوسف دهقانی که در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه قم نیز می باشد امسال به عنوان یکی از پژوهشگران برتر کشور برگزیده شده است. و طی مراسم رسمی از وی در محل سالن همایشهای بین المللی صدا و سیمای تهران از وی تجلیل بعمل آمده است.
البته لازم به ذکر می باشد که نامبرده تعداد 16 مقاله علمی پژوهشی   14 مقاله سمینار و همایشی و  3 کتاب بصورت تالیف و ترجمه جزو سوابق پژوهشی آقای دکتر می باشد. با توجه به سن پایین و پشتکار فراوان وی گذراندن مراحل بالاتر رشد و ترقی دور از دسترس نمی باشد.

بد نیست بدانیم دکتر دهقانی در آزمون ورودی دکترا دانشگاه شهید چمران اهواز توانسته بود رتبه اول دست یابد که خود نشان از استعداد سرشار این فرزند دشتی است.

وبلاگ دشتی با افتخار موفقیت جناب دکتر دهقانی را به همه دشتی ها خاصه خانواده بزرگوار ایشان تبریک و تهنیت عرض کرده و برای همه دشتی های ساکن کهکشان راه شیری موفقیت آرزومند است. 
.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۳/٢٢

 

 

 

تعطیلی 5 سنگ‌شکن شهرستان دشتی

رئیس محیط زیست دشتی گفت: پنج سنگ‌شکن فعال در شهرستان دشتی به علت رعایت نکردن اصول محیط زیستی تعطیل شدند.

مصطفی رشیدی سه‌شنبه شب در نشست مسئولان تشکل‌های غیر دولتی با رئیس محیط زیست شهرستان دشتی اظهار داشت: به مناسبت این هفته برنامه‌هایی تدارک دیده شده که یکی از این برنامه‌ها نشست و هم فکری با تشکل‌ها و فعالان محیط زیست است.
رئیس اداره محیط زیست دشتی افزود: محیط زیست یک نهاد اجرایی است که متاسفانه دستش در اجرای قوانین کوتاه است و تشکل‌ها می‌توانند صدای بلندی برای اهداف محیط زیست باشند.
وی ادامه داد: شهرستان دشتی هرچند دومین شهرستان از لحاظ وسعت است اما نخستین شهرستان از لحاظ منابع طبیعی، زیستی و طبیعی است ولی تعداد پرسنل آن تنها 9 نفر است که با این حجم گسترده کار واقعا این تعداد نیرو ناچیز است.
رشیدی در ارتباط با معادن سنگ‌شکن در اطراف شهر خورموج گفت: سنگ‌شکن‌ها مثل کمربندی اطراف خورموج را احاطه کرده‌ و موجب آلودگی شهر شده‌اند.
وی اضافه کرد: با توجه به اعتراضات مردمی و نارضایتی شهروندان، جلسه‌ای را با مسئولان سنگ‌شکن‌ها برگزار کردیم و نسبت به رفع این مشکل به آنها اخطار دادیم که در نهایت پنج سنگ‌شکن به علت رعایت نکردن اصول محیط زیستی تعطیل شدند.
رئیس محیط زیست شهرستان دشتی در ارتباط با پاسگاه‌های محیط بانی در شهرستان یادآور شد: تا یک ماه آینده پاسگاه محیط بانی در کوه‌ مند و سپس در گنبد نمکی دشتی احداث می‌شود.
رئیس هیئت کوهنوردی دشتی نیز با قدردانی از این حرکت گفت: خوشحالیم که رئیس جدید محیط زیست نگاه متفاوتی نسبت به محیط زیست و تشکل‌ها و فعالان محیط زیست دارند.
حمید زارعی افزود: متاسفانه حدود 25 معدن سنگ در خورموج فعالیت می‌کنند که موجب آلودگی و تخریب کوه زیبای بیرم شده‌اند.
وی اضافه کرد: باید کوه بیرم را مقدس کنیم و با فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم نسبت به محیط زیست پیرامونمان توجه مردم را به محیط زیست جلب کنیم.
وی تصریح کرد: تنگه دبیتی که از تنگه‌های زیبای کوه بیرم است با برداشت‌های ناروا و بی‌رویه به چهره‌ای زشت تبدیل شده و امید است از این پس مانع بهره برداری از این تنگه شود.
زارعی خاطر‌نشان کرد: متاسفانه سال گذشته از طرف جهاد کشاورزی به زنبوداران مجوز کندو داده شد تا در کوه مند کندوداری کنند و با توجه به اهمیت عسل طبیعی کوه مند این اقدام موجب مرگ و میر زنبورهای بومی کوه مند شد.
وی تصریح کرد: باید کوه بیرم و کوه مند به عنوان مناطق حفاظت شده ثبت شوند.
در این جلسه سایر مسئولان تشکل‌ها نظرات و انتقادات خود را ارائه دادند و در پایان با اهدای هدیه از فعالان محیط زیست تقدیر شد.

183 میلیارد ریال اعتبار به دشتی اختصاص یافت‌

به گزارش خبرگزاری فارس از خورموج، علی زارعی پنجشنبه شب در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی اظهار داشت: اعتبارات امسال برای تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.
وی خاطر نشان کرد: ما پروژه جدیدی در دستور کار برای این اعتبارات نداریم و تا پایان سال جاری قطعا اعتبارات دیگری هم بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
سرپرست فرمانداری دشتی اظهار داشت: بیش از 104 پروژه عمرانی در روستاها و مناطق روستایی در دشتی در دست اجراست.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرستان دشتی را باید به سه منطقه تقسیم کرد، افزود: یک منطقه کشاورزی در دشت پلنگ، شنبه، کاکی، چغابور و بخش مرکزی بوده و یک منطقه نمونه گردشگری دیگر در محرابه‌مند، سلطان پیر هاشم، مسجد احشام قایدها، قلعه دختر در لاور ساحلی، شیرینه، بنگه و پارک چاه چاهو و قسمتی در باغان و منطقه دیگر شامل شهرک‌ها و ناحیه صنعتی است.
سرپرست فرمانداری دشتی افزود: سال گذشته 194 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال که از محل اعتبارات تملک دارای استانی، از محل مازاد درآمد، از محل دو درصد نفت و گاز و از محل اعتبارات حوادث و خشکسالی بوده به این شهرستان اختصاص یافته است.
زارعی ادامه داد: در زمینه زیرساخت‌ها، آب، برق، بهداشت و درمان، عمران شهری، عمران روستایی، بخش‌های کشاورزی، صنعت، اسکله، گمرک، شهرک‌های صنعتی و ناحیه صنعتی، فرهنگی و تجارت و بازرگانی و در زمینه‌های مختلف کارهای خوبی انجام گرفته که نسبت به اعتبارات سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.
وی افزود: اعتبارات امسال بین 14 فصل عمرانی و 36 برنامه و 173 پروژه تقسیم شده و بیشترین اعتبارات در بین 14 فصول به پنج فصل اختصاص پیدا کرده که این پنج فصل 85 درصد کل اعتبارات امسال شهرستان دشتی را به خود اختصاص داده است.
زارعی اضافه کرد: فصل حمل و نقل با 30 درصد، فصل مسکن عمران شهری و روستایی با 26 درصد، فصل آموزش با 11 درصد، فصل کشاورزی و منابع طبیعی با 10 درصد و فصل انرژی با 5/7 درصد اعتبارات شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند.
سرپرست فرمانداری دشتی خاطر نشان کرد: 730 میلیون تومان برای توسعه، بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع برق شهری، 600 میلیون تومان برای توسعه بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع برق روستایی، 22 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس خورموج، 20 میلون تومان برای تجهیزات مدارس خورموج ، 10 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس کاکی، احداث دبستان 10 کلاسه شهرک بسیجیان خورموج، 150 میلیون تومان تکمیل مدرسه شهید طاهری با کمک خیرین محمدآباد اختصاص یافته است.
زارعی با اشاره به اینکه 5 میلیون و 800 هزار تومان برای احداث مدرسه نبوت با کمک خیرین محمدآباد اختصاص یافته است، تصریح کرد: از محل اعتبارات شهرستان دشتی 42 میلیون تومان برای تکمیل مدرسه خیرین عربی، 23 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس راهنمایی دشتی، 35 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس راهنمایی، 10 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس اهنمایی کاکی، 13 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس راهنمایی کاکی، 300 میلیون تومان برای احداث مدرسه شبانه‌روزی دخترانه خورموج، 110 میلیون تومان برای احداث خوابگاه شبانه‌روزی زیارت دشتی اختصاص یافته است.


170 تن جو رایگان در اختیار دامداران دشتی قرار گرفت

امرالله فاریابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به عملکرد این نهاد در سال گذشته اظهار داشت: جهاد کشاورزی در سال گذشته بیش از 20 طرح را در قالب 50 پروژه با اعتباری بالغ بر 960 میلیون تومان در بخش‌های زراعت و باغبانی، ترویج وآموزش کشاورزی، حفظ نباتات، امور دام، فنی و زیربنایی اجرا کرده است.
فاریابی افزود: واگذاری ماشین‌آلات کشاورزی به متقاضیان واجدالشرایط با اعتباری بالغ بر 82 میلیون و 500 هزار تومان و ابلاغ تسهیلات بانکی به شهرستان و معرفی افراد واجد الشرایط از دیگر اقدامات این نهاد بوده است.
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 25 هزار هکتار محصول زراعی زیر کشت رفت و 279 هزار و888 متر مربع نیز زیر کشت گلخانه‌ای قرار گرفت و 3 هزار و 992 هکتار نیز آبیاری تحت فشار داشته‌ایم و حجم احداث استخرهای ذخیره آب هزار و 220 متر مکعب با 48 استخر بوده است.
فاریابی اضافه کرد: در قالب طرح مقابله با خشکسالی انواع علوفه اعم از یونجه و کاه سفید، جو و کنستانتره یارانه‌ای به دامداران توزیع و 170 تن جو نیز رایگان در اختیار دامداران روستایی وعشایری قرار گرفت.
رئیس جهاد کشاورزی دشتی افزود: پیگیری و واگذاری امتیاز انشعاب برق کشاورزی به تعدادی از کشاورزان حوزه دشت پلنگ و لاور، واگذاری اراضی به گروه‌های مشاعی در قالب طرح‌های زراعت، صدور مجوزهای طرح کاربری و نقشه‌برداری اراضی و وصول عواید و درآمدها از دیگر اقدامات انجام شده توسط جهاد کشاورزی بوده است.
وی با اشاره به سیاست‌های جهاد کشاورزی دشتی در سال 89 گفت: توسعه کشاورزی پایدار در سطح شهرستان مبتنی بر اصل دانش محوری، توسعه و راه اندازی شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و فنی مهندسی کشاورزی، کلینیک‌های گیاه پزشکی با محوریت اشتغال‌زایی فارغ التحصیلان کشاورزی، اصلاح و تغییر الگوی آبیاری نخیلات از حالت استخری به آبیاری تحت فشار، تولید نشای مورد نیاز گوجه‌کاران و کاهش مصرف سموم شیمیایی از سیاست‌های عمده مدیریت جهاد کشاورزی دشتی در سال جاری است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/۳/۱٧

 

جام جهانی;نظرسنجی دشتی ها

 

شمارش معکوس برای بزرگترین اتفاق فوتبالی جهان شروع شده تا 31کشور برتر فوتبالی جهان  در چند سال اخیر به علاوه فرانسه ی که آوردنش! در کنار  هم در جدالی پرتب و تاب که سراسر کره خاکی را در برخواهد گرفت در یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره آفریقا به رقابت تنگاتنگی بپردازند و در کنار آن عرضه کنند فرهنگ ، اجتماع و اقتصاد خود را...و ما حسرتمان بیشتر می شود از عدم حضور در جایی که خاص ترین کشور دنیا _کره شمالی_حضور دارد ولی ما نه..
 به همین بهانه وبلاگ دشتی ها هم برآن شد تا در نظرسنجی ساده ولی جامع از قشر تحصیلکرده ساکن دشتی جویا شود چهارتیم شانس اول قهرمانی را در جام جهانی 2010 از دیدگاهشان.
+ در نظرسنجی ترتیب عنوان شده توسط افراد رعایت شده است. 
+ همانطور  که در نظر سنجی می بینید افراد ،برزیل و آرژانتین را دارای بیشترین بخت عنوان قهرمانی می دانند.


غلامرضا قربانی مقدم:کارشناس ارشد ادبیات پارسی/معلم
- برزیل
- آرژانتین
- ایتالیا
- انگلستان
مهدی مزارعی:کارشناس ارشد ریاضیات/استاد دانشگاه
- برزیل
- انگلستان
- آرژانتین
- آلمان
رضا لاری منفرد:کارشناس ارشد ادبیات پارسی/معلم
- برزیل
- اسپانیا
- آرژانتین
- ایتالیا

سید علی رکنی:دانشجوی کارشناسی ارشد هواشناسی/معلم
- برزیل
- آرژانتین
- فرانسه
- ایتالیا
رضا حاجیانی:کارشناس مدیریت صنعتی/کارمند
- برزیل
- اسپانیا
- انگلستان
- آرژانتین
عبدالمحمد قاسمی:کارشناس مهندسی آبخیزداری/کارمند
- برزیل
- ایتالیا
- آرژانتین
- اسپانیا
مهدی  بازیاری:کارشناس حقوق/کارمند
- اسپانیا
- انگلستان
- برزیل
- هلند
هادی اخلاقی:کارشناس مدیریت صنعتی/کارمند
- انگلستان
- آلمان
- اسپانیا
- برزیل
ابراهیم شاکری مطلق:کارشناس مشاوره/معلم
- برزیل
- آلمان
- آرژانتین
- اسپانیا
محمد پورمحمد:کارشناس مدیریت فرهنگی و هنری/افسر وظیفه
- انگلستان
- فرانسه
- ایتالیا
- آرژانتین
محمد جواد غریبی:دانشجوی کارشناسی حسابداری/کارمند
- آرژانتین
- ایتالیا
- آلمان
- اسپانیا
حسن بهرامی:دانشجوی مهندسی گاز/دانشجو
- ایتالیا
- آرژانتین
- برزیل
- انگلستان
میثم رضایی:دانشجوی کارشناسی تجارت بین الملل/دانشجو
- ایتالیا
- آرژانتین
- اسپانیا
- هلند
مهدی شیخیانی:دانشجوی کارشناسی مدیریت و کمیسر دریایی/دانشجو
- برزیل
- ایتالیا
- اسپانیا
- آرژانتین
احمد شکوهی:دانشجوی کارگردانی سینما/دانشجو
- آرژانتین
- پرتغال
- هلند
- انگلستان
امید کردیان:دانشجوی مهندسی گاز/دانشجو
- ایتالیا
- انگلستان
- برزیل
- اسپانیا

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/۳/۱٧

 

 

 

امام جمعه خورموج:باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم

 امام جمعه خورموج ضمن انتقاد از برگزاری آیین‌های ارتحال امام(ره) در خورموج گفت: باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم، چرا که متاسفانه برگزاری باشکوه این آیین برایمان نهادینه نشده است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح عصر دیروز در جلسه هماهنگی اعتکاف در خورموج ضمن انتقاد شدید از روابط عمومی ادارات دشتی به ویژه شهرداری خورموج در اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: هیچ اثری راجع به ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهر خورموج نبود.
مصلح افزود: خداوند می‌فرماید ما به شما وعده داده‌ایم ‌کسانی که اهل ایمان و عمل صالح هستند را خلیفه خودمان ‌روی زمین قرار داده‌ای که تشکیل حکومت را برای آنها فراهم ‌می‌کنیم.
امام جمعه خورموج با اشاره به برگزاری اعتکاف در شهر خورموج‌ یادآور شد: ‌دو محل برای سه روز اعتکاف در نظر گرفته شده که مسجد امیرالمومنین شهرک شهید شهریاری ویژه خواهران و مسجد الغدیر این شهر نیز برای برادران در نظر گرفته شده است.
مصلح ‌با اشاره به مناسبت‌های چند روز اخیر به کاروان زیارتی مرقد حضرت امام خمینی (ره)، کنگره گرامیداشت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی، برگزاری همایش ولایت فقیه و برگزاری هفته زن و روز مادر گفت: در برگزاری آیین ارتحال امام(ره) در خورموج آنگونه که شایسته ایشان بود اقدام نکردیم.
وی در ادامه گفت‌: باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم، چرا که متاسفانه برگزاری باشکوه این آیین برایمان نهادینه نشده است.
مصلح شهرستان دشتی را قم استان بوشهر دانست و افزود: ‌نباید نسبت به برگزاری ارتحال حضرت امام (ره) کوتاهی می‌شد.
مصلح اضافه کرد‌: درست است در شهرستان برنامه‌های ‌زیادی بر دوش ما بود اما این موجب نمی‌شود که حادثه‌ای به این عظمت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) این طور کم رنگ باشد.
وی اضافه کرد: کسانی که در مصلی شرکت کردند خود جوش آمده بودند نه اینکه ما کار تبلیغی در سطح شهر کرده باشیم.
مصلح ادامه داد: تعدادی زائر به تهران برای برگزاری ارتحال حضرت امام (ره) اعزام کردیم، اما نباید شهرستان ولایتمدار دشتی تنها به این کاروان اکتفا می‌کرد.
وی گفت‌: روابط عمومی ادارات دشتی باید مواخذه شوند که چرا این کار انجام نداده‌اند و چرا شرایط ویژه را برای آیین سالگرد امام فراهم نکردند.
امام جمعه خورموج گفت: دانشگاه، آموزش و پرورش، سازمان تیلیغات، ارشاد اسلامی و ستاد نماز جمعه نیز همه دخیل هستند و باید برای انجام برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی کنند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: فرماندار باید در اول سال مشخص کند چند برنامه فرهنگی تا پایان سال دارند و چه اعتباری می‌خواهد و باید پیگیری لازم را برای جذب بودجه انجام دهند.

برای برنامه‌های تابستانی با مشکل روبه‌رو هستیم

حسین زارعی ظهر امروز در نشتس هماهنگی برنامه‌های تابساتی در خورموج اظهار داشت: در بعضی از قسمت‌ها سه سال است که حق‌التدریس معلمان پرداخت نشده و در مواردی نیز که حق‌التدریس پرداخت شده مبلغ ناچیز بوده است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: در برخی موضوعات فرهنگی اقدامات خوبی انجام شده اما در زمینه‌های فعالیت‌های دینی چنین نبوده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب 5 هزار و 700 پزشک داشته‌ایم در حالی که سال 1380 به 75 هزار نفر افزایش یافت و این نشان از پیشرفت در این زمینه است.
زارعی یادآور شد: در همه شهرها مدرسه و مرکز بهداشت داریم ولی در یکی از شهرستان‌های همجوار استان بوشهر از 600 روستا فقط 170 روستای آن دارای مسجد است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی تصریح کرد: در سال 1380 تعداد 12 هزار داوطلب برای حوزه علمیه قم ثبت‌نام می‌کنند فقط 600 نفر حوزه علمیه امکان پذیرش دارد.
این مقام مسئول گفت: از مجموع 38 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور فقط هفت درصد آنها روحانی دارند و 93 درصد روستاهای کشور روحانی ندارند، این در حالیست که 70 درصد این روستاها خانه بهداشت دارند.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: در بحث سوادآموزی 35 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام گرفته که در مجموع میزان باسوادی به 85 درصد رسیده اما تنها 30 درصد از افراد جامعه می‌توانند قرآن بخوانند.
زارعی با بیان اینکه مطالبات دینی به خوبی به دولت منتقل نشده است، اظهار داشت: در شهرستان دشتی تاکنون کمیته برنامه‌ریزی به دلیل اینگه فرماندار مشخص نشده برگزار نشده است.
وی اضافه کرد: باید در ابتدای هر سال اعتبارات لازم در بخش فرهنگی و تربیتی اختصاص یابد که با مشکلاتی در این زمینه روبه‌رو نشویم.
حجت‌الاسلام حسین فرامرزی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دشتی نیز در این نشست گفت: اعتکاف بخش معینی از نیازهای روح را برآورده می‌کند و روزه که خود عبادتی بس ارزشمند است و به مهمانی خدا رفتن به شمار می‌آید، یکی از شرایط اعتکاف است.

راه‌اندازی دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی در خورموج
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا صالحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی موسوم به دستگاه «RAMP» (با امکان تعیین تیتر تروپونین) و همچنین آزمایشات هپاتیت و ایدز در بیمارستان زینبیه خورموج راه‌‌اندازی شد.
وی افزود: تشخیص به موقع و سریع سکته قلبی موجب تجویز سریع داروهای قلبی توسط متخصصان شده و موفقیت درمان این گونه بیماران را بسیار بالا برده و سبب به حداقل رسانیدن صدمه به بافت‌های عضلانی قلب می‌شود.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: با توجه به تجهیز و تکمیل دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی در بیمارستان زینبیه، تا پایان تیرماه امسال آزمایش تیروئید و سایر آزمایش‌های تشخیصی تخصصی در این بیمارستان امکان‌پذیر است.
صالحی افزود: از اقدامات دیگر انجام شده در بیمارستان زینبیه خورموج از ابتدای سال جاری تاکنون، راه‌اندازی دستگاه عابر بانک همزمان با روز پرستار، خرید و راه‌اندازی مانیتورهای پیشرفته قلبی بخش C.C.U و همچنین سفارش خرید 60 مبل تخت‌شو همراه بیمار است.
راه‌اندازی این سیستم، با یکپارچه‌سازی سیستم‌های مختلف بیمارستانی و لحاظ کردن تمام اقدامات انجام شده در سیستم، نقش مهمی در افزایش درآمد بیمارستان و کاهش پرت دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی در بیمارستان دارد.
وی خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای انجام شده تمام هزینه‌های خرید و نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار که حدود 40 میلیون تومان است که در عرض حداکثر شش ماه به بیمارستان برمی‌گردد.
صالحی تصریح کرد: خرید دستگاه پرتابل رادیولوژی، افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، انجام عمل جراحی ارتوپدی، خریداری یخچال بانک خون، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه‌اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان از اقدامات انجام شده اخیر بوده است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج ضرورت‌های بیمارستان را یادآور شد و گفت: ساخت ساختمان جدید دیالیز، نمازخانه، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب بیمارستان، خریداری دستگاه جدید سونوگرافی، راه‌اندازی اورژانس هوایی و مرکز فوریت‌های پزشکی و ساخت کلینیک مشاوره سوء مصرف مواد‌مخدر از ضرورت‌های آینده بیمارستان خورموج است.
وی عنوان داشت: خرید دستگاه چک‌تروپونین وسیله‌ای پیشرفته برای چک قلب که سکته قلبی را مشخص می‌کند و دارای دقت بالایی است نیز در دستور کار قرار دارد.
صالحی در ارتباط با اهداف میان مدت برای این بیمارستان اظهار داشت: انتقال شبکه بهداشت درمانی در ساختمان قبلی، تعمیر سیستم فاضلاب، گاز‌رسانی به بخش‌های بیمارستان برای کاهش مصرف برق در فصول سرد سال در راستای تحقق اصلاح الگوی مصرف تا آذر ماه سال 1389 از برنامه‌های میان مدت است.
کارگاه هنری بدن و بیان در خورموج افتتاح شد
کارگاه بدن و بیان توسط گروه نمایش کلاخا وابسته به نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی صبح دیروز در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج گشایش یافت.
در آیین گشایش این کارگاه نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی با اشاره به اهداف این کارگاه اظهار داشت: این کارگاه به منظور تقویت علمی و عملی بدن و بیان اعضای این انجمن برگزار می‌شود.
ابراهیم شاکری مطلق افزود: کارگاه آموزشی بدن و بیان به صورت علمی اداره می‌شود ‌و‌ آشنایی با متون خبری، ادبی، هنری، تبحر در روان خوانی متون نظم و نثر، شیوه‌های گویش و تلفظ حروف، تحلیل موقعیت، تمرین‌های عملی از جمله مواردی است که هنرجو در این کارگاه فرا می‌گیرد.
وی ادامه داد: تمام هنرجویان موظفند متنی نمایشی از آثار درام‌نویسان مطرح جهان انتخاب و پس از تحلیل متن یک یا دو صحنه از نمایش را در هر جلسه از کلاس اجرا کنند.
‌شاکری در ارتباط با نقش مثبت تئاتر گفت: تئاتر علاوه بر انرژی مضاعفی که به بازیگر می‌دهد، این امکان را فراهم می‌کند که دوباره بیاموزید و به نوعی می‌توانم بگویم کار در تئاتر بازیگر را به لحاظ بدن و بیان می‌پرورد.
وی خاطر‌نشان کرد: حاصل این کارگاه برگزاری جشنواره تئاتر کوتاهی است که در نیمه نخست مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.
نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی با بیان اینکه تئاتر‌ به عنوان یکی از ارکان مهم فعالیت‌های هنری مطرح است، افزود: باید به تئاتر به عنوان هنر ترویج شغل نگریست که در این راستا شناسایی و جذب هنرمندان تئاتر زیر 25 سال سن با تأکید بر آموزش و پژوهش مد نظر قرار دارد.
شاکری ادامه داد: امروز موضوع فرهنگ در اولویت اقدمات دولت قرار گرفته و این امر در سفرهای استانی دولت به وضوح دیده می‌شود.
وی افزود: تئاتر استان بوشهر ظرفیت‌های زیادی برای معرفی به کشور دارد، بنابراین شکوفایی این ظرفیت‌ها نیازمند توجه مسئولان به هنرمندان است.
شاکری خاطر‌نشان کرد: هنرمندان تئاتر استان بوشهر در چند سال گذشته با تلاش فراوان موفقیت‌های چشمگیری را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند و موجب افتخارا برای استان و کشور شده‌اند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/۳/۱٤

 

 

 

دانشگاه آزاد خورموج در 5 رشته جدید دانشجو می‌پذیرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: این دانشگاه در پنج رشته جدید دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد خورموج، ضرغام حیدری اظهار داشت: ارتقای سطح علمی و آموزشی در سال همت و کار مضاعف یکی از سیاست‌های این دانشگاه است که در این راستا امسال پنج رشته جدید در مقطع کارشناسی به رشته‌های این واحد اضافه می‌شود.
وی افزود: این رشته‌ها شامل مهندسی برق قدرت، برق الکترونیک، مکانیک، عمران و ناپیوسته برق قدرت است که از آغاز سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرد.
حیدری اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خورموج اکنون یک‌ هزار و 600 دانشجو دارد که در 18 رشته شامل 12 رشته کاردانی و شش رشته کارشناسی مشغول به تحصیل هستند که با تاسیس این رشته‌ها تعداد رشته‌های این دانشگاه به 28 رشته و رشته‌های کارشناسی آن نیز به 11 رشته می‌رسد.
رئیس دانشگاه آزاد خورموج گفت: امروز دانشگاه آزاداسلامی پس از دو دهه فعالیت در دهه سوم خود کیفی‌سازی و ارتقای سطح علمی وآموزشی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و توجه به کیفیت از استراتژی اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی با اشاره به فعالیت‌های دیگر دانشگاه آزاد خورموج گفت: برنامه‌های مهمی برای توسعه دانشگاه خورموج داریم و امیدواریم بتوانیم دانشگاهی در خور برای این مردم فراهم کنیم.
حیدری اظهار داشت: با توجه به سابقه درخشان علمی وفرهنگی شهرستان دشتی ضرورت توسعه واحداث این دانشگاه مورد تاکید بوده است و این حرکت کمترین گامی است که در راستای پیشرفت مردم دانش دوست این شهرستان برداشته می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد خورموج ادامه داد: ساختمان این دانشگاه در زمینی به مساحت 50 هکتار با زیربنای 2 هزار و 500 مترمربع ساخته می‌شود.
در ضمن عبدالرضا محسنی به عنوان معاون جدید اداری ومالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج معرفی و از خدمات اصغر احمدی معاون سابق تقدیر شد.

باغ‌های سرمک دشتی احیا می‌شوند

نوذر منفرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در نشستی که با حضور نماینده دشتی و تنگستان، مسئولان سازمان جهاد کشاورزی، سرپرست فرمانداری، بخشدار شنبه و طسوج و اهالی روستای سرمک در مسجد این روستا برگزار شد، اظهار داشت: باغ‌های روستای سرمک در اثر خشکسالی، فرسودگی و شیوع آفات و بیماری‌ها مدت‌ها است غیراقتصادی شده و در حال نابودی است.
وی افزود: احداث دو باب استخر ذخیره آب، خط لوله برای انتقال آب، اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، تسطیح نسبی، حذف درختان فرسوده و غیراقتصادی، حفر گودال، خرید و غرس نهال توسط سازمان جهاد کشاورزی با مشارکت جدی کشاورزان روستا اجرا می‌شود.
منفرد با اشاره به هزینه اجرای این طرح خاطرنشان کرد: باغ‌های این روستا 40 هکتار  شامل احداث استخر با گنجایش 300 مترمکعب، ذخیره آب 5/2 کیلومتر خط انتقال آب و کاشت مرکبات جدید شامل نخل، لیموشیرین، انار، و انگور است که تمام عملیات آن با مشارکت موثر کشاورزان روستا و دولت، بازسازی و احیا می‌شوند.
وی بیان داشت: با احداث ایستگاه پمپاژ چم تنگ در آینده‌ای نزدیگ هزار هکتار اراضی منطقه آبیاری می‌شود.
این مقام مسئول افزود: با اختصاص مبلغ 5/2 میلیارد تومان ایستگاه پمپماژ چم تنگ تکمیل می‌شود، این ایستگاه حدود هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل می‌کند.
وی گفت: تاکنون برای تکمیل این پروژه بالغ بر 40 هزار میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که با تکمیل شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی آن روی کشاورزی این منطقه تاثیر خوبی می‌گذارد.
منفرد ادامه داد: فاز اول و دوم این پروژه در سال‌های 83 تا 86 به پایان رسیده و فاز سوم آن در سال 87 انجام شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال جاری مرکز خدمات کشاورزی تنها امورات حاکمیتی را هدایت می‌کند و شرکت‌های فنی و مشاوره‌ای با حضور فارغ‌التحصیلان کشاورزی و در راستای اشتغالزایی امور اجرایی را انجام می‌دهند.

بد نیست بدانیم:شهرستان دشتی دومین قطب کشاورزی استان بوشهر بعد از دشتستان است که در مجموع هزار و 700 هکتار باغ‌های مرکبات آبی و دیم دارد و از این میزان هزار و 200 هکتار آن نخل دیم و 500 هکتار مرکبات آبی که شامل نخل، لیموترش، کنار پیوندی و انگور است و‌ به دلیل بیماری باغ‌های لیمو ترش دچار خسارت زیاده شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/۳/٧

 

ویژه:آیت الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی

 

دیروز روز بزرگی بود روزی که خیلی ها پیش از این انتظارش را داشتند و خیلی هایی بیشتر از خیلی مشتاق حضور در آن ،امری که به دلایلی معلوم ونامعلوم میسر نشد!امری که باید می شد. ولی به مانند برخی از کنگره ها باید حتما باشی با جایی که در آنجا باشی!!حدیث شکوه نبوده و نیست که اگر هم باشد در این مجال فقط بیان توقعی از سوی افرادی که دوستدار شخصیت والای بزرگ مردی هستند  که تا حافظه یاری می دهد مفتخر به همولایتیش ومشتاقش بودند و هستند.باری،کنگره بزرگداشت آیت الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی که پیش از این مقرر بود در دو روز برگزار شود روز گذشته در دو قسمت مجزا  بوشهر(مجتمع فرهنگی و هنری)و بعد ازظهردر خورموج(مصلی نماز جمعه) با حضور شفقت استاندار،آیت الله صایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ،مدیران کل استان ،فرمانداران،ائمه جمعه شهر های استان و حضور چشمگیر مردم استان با پیام آیت الله صافی گلپایگانی و سخنرانی استاندار شفقت،آیات حسینی بوشهری،صفایی بوشهری و خزعلی و شعر خوانی دو شاعر نامدار دشتی غلامرضا ابراهیمی و حیدر منصوری و رونمایی از تمبر ویژه کنگره بزرگداشت به کار خود در بوشهر پایان داد در خورموج نیز که همانند بوشهر با استقبال کم نظیر دشتی ها مواجه شد با سخنرانی آیات صفایی بوشهری و حسینی زابلی و حجه الاسلام مصلح امام جمعه خورموج و شعر خوانی استاد سید محمد رضا هاشمی زاده و اجرا تواشیح خاتمه یافت.

از نقاط قابل توجه کنگره:

+ اکثر حاضران در بوشهر از سخنرانی جامع آیت الله حسینی بوشهری و شعر خوانی شاعر ابراهیمی به عنوان نقاط اوج کنگره یاد کردند.

+ پیش از این شنیده ها حاکی از سفر آیت الله سید احمد خاتمی به عنوان مهمان ویژه بود که به جای ایشان آیت الله حزعلی حضور یافتند.

+ " دشتی "و " خورموج " از واژگان کلیدی سخنرانی ها و شعر ها بود. 

به همین مناسبت وبلاگ دشتی ها در ادامه با عکسهایی از آیت الله حاج میرزا احمد توجه تان را به شعر زیبا و دلی شاعر جوان شنبه ای غلامرضا ابراهیمی دعوت می کند. 

      

تقدیم به گل سرسبد علم ،ادب،عرفان و تقواآیت الله حاج میرزا احمد دشتی

سلام ای عشک ای دار وندارم

سلام ای  نوم  پاکت  اعتوارم

سلام ای  افتو سرخ  بلندم

کد وبالی- بگم- بالا پسندم

سلام ای اور بارون بهارم 1

سلام ای نوم خشت  افتخارم

نهی نومت سرپا وینسکم مو

دمت افتو و افتو  میلکم مو

موخهک دشتی ام، هن افتخارم

میون جمله ی نوما  دیارم

موخهک دشتی ام،نه!خهک پاتم

که جی تون تو دلم،درد بلاتم

دو   چهشی تو ستاری آسمومن

کلوم   تو   تموم  آبرومن

***

کد  کوه (بیرمی )۲ نومت بلندن

کسی تا سامون نوم تو نندن

نهی  نومت سرم بالا میگیرم

مث افتو سیه تو جا میگیرم

مث  افتو  سیه تو وامیوسم

خمامم  خهک ره تو وامیوسم

پلیسی  سیلماکو، سیل پاکت

هلاکایم ، هلاکایم ، هلاکت

***

سرت بالا بگی،کروون چهشات

کرون(تفسیر المیزون) چهشات

سرت بالا بگی تا جون بگیرم

سری در بارم  و سامون بگیرم

هلاکایم  سی عرفان  دل  تو

کرون  (بلگ قرآن) دل تو

کرون (سوره انسان) چهشات

کرون(قاف والقرآن) چهشات

دو آیه سیم بخون ،تفسیرشاکو

خراو  تون دلم ،تعبیرشاکو

***

بچی وایم  کلاس درست اندم

مو امرو ری حواس درست اندم

(نجف )  اندم امید درس چهشات

دل مون (بایزید)درس چهشات

کلومت جمله هن فهم حیاتم

بگم؟!شاگردتم (عین القضاتم)

***

دلم دونی تسبیح دستاکو

موتا بالا بوو، پا بستاکو

بوو بالا مو تا هر جا که رفتی

ملیکا، تا خدا،هرجا که رفتی

بوو  تا  هرکجا، همری کنوتت

کر عرش خدا،همری کنوتت

شوا تا آسمونا ت خوو می وینم

تو دسات نصف شو افتو می وینم

دعی  نصف شووت  یایم نرفتن

نمازی  تو خووت  یایم نرفتن

کوه (گنخک)هنیزا خاطرش هن

مناجاتت تو سینی دفترش هن 

نگم،وال تا نگم!کروونت آغا

کروون  کصی پنهونت  آغا

***

خیا شکرت!سی ما خش نعمتیت دا

سی خهک پاک دشتی ، عزتیت دا

چراخی بین و دورش پرپروکن

دلش همشی خیا و خلک  کوکن

کسی مونند تو؟! ..تو خو بوینم!

مگه افتو تو نصف شو بوینم!

***

بگو سی (حاج علی) تا محض آغا 3

بگوت شعری کشنگش از(کلاخا)

(اگه توم بیت، دنیا هم نمیتم 4

نون کاکل، وخرما هم نمیتم 5

مو کضا تاسنم،دورت بگردم) 6

خش اندی، شاد اندی،بین مردم

 

 

 

1)اشاره به دستهای اجابت،دعای حضرت آغا در سال قحط سالی

2) کوهیست بسیار بلند در خورموج ،که دریانوردان محلی در سالیان دور با دیدن آن به ساحل بوشهر میرسیدند.

3) منظور استاد حاج علی مرادی،سراینده "کلاغا یاد موحدو" است.

4،5 و6) تضمین از استاد حاج علی مرادی

این شعر از زبان خاک دشتی سروده شده  و در بزرگداشت شعری که بمناسبت حضرت آیت الله حاج میرزااحمد دشتی در شهر خورموج برگزار شد خوانده شده است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٠۱ ‎ق.ظ

 


۱۳۸٩/۳/۳

 

ثبت 7 اختراع توسط برادران دوقلوی شیخیانی

 

حسن و حسین شیخیانی همچنین 3 طرح بین المللی و دو طرح ملی هم اجرا کرده اند.راه اندازی سامانه اتوماسیون اداری، سامانه هوشمند پویشگر امنیت، سامانه هوشمند تامین الکترونیکی اسناد در شبکه و طراحی سامانه جامع الکترونیکی شهدا و سامانه مدیریت ارتباطات مشتری بازاریابی و فروش برای شرکت نفت و گاز از جمله این طرح هاست.این دو برادر که در رشته فناوری اطلاعات در دانشگاه پیام نور بوشهر و دانشگاه شیراز مشغول به تحصیل هستند، بیشتر اختراعاتشان در زمینه نرم افزاری رایانه ای است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢٢ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]