دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/٤/۳۱

 

بهره برداری از سد باغان تا سه سال آینده

 

شاپور رجایی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در صورت تأمین اعتبار، سد باغان ظرف سه سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس شاپور رجایی  اظهار داشت: برای اجرای این طرح 12 میلیارد ریال بودجه پیش‌بینی شده است.
وی حوزه آبریز این سد را 800 کیلومتر عنوان و ابراز داشت: آورد سالانه این سد حدود 25 میلیون متر مکعب است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر حجم آب قابل برنامه ریزی آن را حدود 19 میلیون دانست و افزود: از این میزان 7/10 میلیون متر مکعب آن برای مصارف شرب و صنعت، 7/3 میلیون متر مکعب الزامات زیست محیطی و 5 میلیون متر مکعب نیز حقابه کشاورزی است.
وی همچنین مصرف شرب آب این سد را در شهرستان جم عنوان کرد و گفت: مصوبات هیئت دولت در ارتباط با مطالعه سد باغان به طور 100 درصدانجام شده و هم اکنون این سد دارای ردیف اعتبار اجرایی در بودجه سال 89 است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٢٩

 

 

 

 زمانی برای نطق پورفاطمی

خبرها حاکی از آن است که طبق برنامه زمانبندی شده حجه الاسلام پورفاطمی نمایند مردم دشتی و تنگستان فردا روز به تاریخ 30تیرماه نطق میان دستور خود را در صحن علنی مجلس قرائت خواهد کرد این نطق که به نظر می رسد جنجالی و قابل توجه باشد رامی توانید از طرق رادیو مجلس به طور مستیم حدود ساعت ده و پانزده دقیقه تا یازده صبح بشنوید.

مرد شمال شرقی استاندار بوشهر

در حالیکه ساعات پایانی اولین ماه تابستان را سپری می کنیم سرانجام آیین تودیع و معارفه استاندار بوشهر با حضور شخص محمد نجار وزیر کشور برگزار شد و در یک جاجایی ازنوع استاندار جناب محمد حسین جهانبخش به عنوان استاندار بوشهر معرفی و از استاندار شفقت که پیش از این به جای استاندار جهانبخش به عنوان استاندار خراسان شمالی منصوب شده  بود تقدیر ش.جهانبخش که در کارنامه مدیرتی خود استاندار خراسان شمالی،معاون استاندارهرمزگان،مدیرکل فنی و حرفه ای استان خراسان را دارد از شمال شرق ایران به جنوب غرب ایران آمده تا ما را به روزهای روشنتر استان امیدوار کند.

با این تغییر به نظر می رسد شمارش معکوس برای برگزاری آیین تودیع و معارفه فرماندار دشتی شروع شده است.

هفته دوم لیگ برتر فوتبال دشتی

روز شنبه ۲۶ تیرماه هفته دوم لیگ برتر فوتبال دشتی با دو دیدار پیگیری شد که برخلاف دو بازی هفته اول که بدون حتی یک گل پایان یافته بود و تساوی سهم چهار تیم شد  این بار در شهر خورموج سپاهان (عقاب) در یک دیدار پرگل توانست با نتیجه پنج بر چهار  میهمان خود پرسپولیس کاکی را شکست دهد و در کاکی شاهین خورموج با سه گل  از سد حریف نشاندار خود ابومسلم گذشت. بد نیست بدانیم  در پایان این هفته شاهین و سپاهان (عقاب) به ترتیب در رده اول و دوم جدول ردبندی قرار گرفتند.

با این بازی ها به نظر می رسد لیگ جذابی را باید طی هفته های باقی مانده شاهد باشیم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٢۸ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٢٦

 

 

 

استاد صفدری با رمان جدید می آید

استاد صفدری

استاد محمدرضا صفدری دومین رمانش را با نام «سنگ و سایه» منتشر می‌کند.
به گزارش ایسنا، به گفته‌ی این نویسنده، «سنگ و سایه» بر پایه‌ی گفت‌وگوست و فضای آن، فضای جنوب ایران است و دو سالی است که بر روی آن کار کرده است.
استاد صفدری همچنین گفت، این کتاب را به عنوان چهارمین کتابش قرار است برای چاپ به انتشارات ققنوس بسپرد.
استاد محمدرضا صفدری‌ زاده‌ی سال 1332 در خورموج است و به قلم او، تاکنون مجموعه‌های داستان «سیاسنبو» و «تیله‌ی آبی»، رمان «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» (برنده‌ی جایزه‌ی نویسندگان و منتقدان مطبوعات و جایزه‌ی ادبی اصفهان) و افسانه‌های جنوب با عنوان «چهل‌گیسو» به چاپ رسیده است.

سه شاعر دشتیاتی:ابراهیمی،تیموری و شیخیانی

سه شاعر دشتیاتی:ابراهیمی،تیموری و شیخیانی

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٥٧ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٢٥

 

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی

 

25 درصد کل معادن استان بوشهر در دشتی قرار دارد

اسماعیل مرحمتی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی در بخش معدن هم از لحاظ استخراج و هم از نظر تعداد معادن در جایگاه نخست استان بوشهر قرار دارد.
وی افزود: جایگاه شهرستان دشتی حکم می‌کند که بتوانیم از ظرفیتی که در شهرستان دشتی وجود دارد، استفاده کنیم زیرا تاکنون نتوانسته‌ایم به دلایل مختلف آنطور که باید استفاده کنیم.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر ادامه داد: از 160 معدن در استان بوشهر 46 فقره از این معادن در شهرستان دشتی است که در واقع 25 درصد از کل معادن استان را تشکیل می‌دهد و این خود یک رقم خیلی خوبی است.
مرحمتی افزود: نزدیک به یک میلیون تن مواد معدنی که شامل سنگ‌های ساختمانی و سنگ گچ است از معادن شهرستان دشتی استخراج می‌شود که طبق آمار 20 درصد از کل استخراج 5 میلیون تنی استان را به خود اختصاص داده است.
وی از کارگروه اشتغال و فرمانداری دشتی درخواست کرد که نگاه و توجه ویژه‌ای به معادن شهرستان دشتی شود زیرا می‌تواند ظرفیت خوبی برای اشتغال داشته باشد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر گفت: 42 فقره واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در شهرستان دشتی وجود دارد که 9 درصد صنعت در شهرستان تشکیل می‌دهد و از نظر اشتغال 568 نفر که سه درصد اشتغال صنعتی استان بوشهر را تشکیل می‌دهد که این رقم بسیار کمی است.
مرحمتی افزود: باید متقاضیان سرمایه‌گذاری را در شهرک‌های صنعتی به ویژه شهر خورموج که در حال احداث است، هدایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه طرح سیمان دشتی یکی از طرح‌های مهم منطقه است و ذهن همه مسئولان استانی و حتی مسئولان کشوری را به خود مشغول کرده است، افزود: متاسفانه هنوز ما در تسهیلات ریالی و طرح ‌مند دشتی موفق نشده‌ایم.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکثر دستگاه‌های کارخانه سیمان دشتی تهیه شده ولی همچنان به تسهیلات ریالی نیاز شدید است.
مرحمتی افزود: اگر تسهیلات ریالی کارخانه مند دشتی فراهم نشود ممکن است با شکست یکی دو ساله مواجه شود و خدای ناکرده این طرح عظیم عقب افتد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر با اشاره به بحث اشتغال گفت: طرح‌های زیر 60 درصد پیشرفت فیزیکی که 25 فقره در شهرستان دشتی وجود دارد خیلی روی آنها حساب نمی‌کنیم، زیرا 825 نفر شغل ایجاد می‌کند.
وی ادامه داد: طرح‌های بالای 60 درصد هشت فقره است که 141 نفر شغل ایجاد می‌کند.

504 طرح اشتغالزایی در دشتی تصویب شد

 علی زارعی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دشتی اظهار داشت: تفاهمنامه منعقد شده بین دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری و صندوق مهر امام رضا(ع) در راستای اشتغال و توجه به مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است.
سرپرست فرمانداری دشتی افزود: دغدغه همه مسئولان خدمت‌گزار ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ایجاد فرصت‌های شغلی است.
وی اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین در سال 1388 شهرستان را مبلغ 54 میلیارد و 883 میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: 38 میلیارد و 33 میلیون ریال آن در اختیار بانک ملی است که 28 میلیارد و 525 میلیون ریال برای بخش صنعت و مبلغ 9 میلیارد و 508 میلیون ریال آن برای خدمات و مبلغ 16 میلیارد و 850 میلیون ریال نیز در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفته است.
زارعی به طرح‌های عمرانی در این شهرستان و اعتبارات این طرح‌ها اشاره کرد و افزود: سد باغان با اعتبار 17 میلیارد ریال، سد دشت پلنگ با اعتبار 10 میلیارد ریال، توسعه باغ‌ها 175میلیون ریال، آبخیزداری با اعتبار 5 میلیارد و 514 میلیون ریال، ایجاد زیرساخت‌های مجتمع دامپروری و بهبود، تغذیه و جایگاه دام با اعتبار 1 میلیارد و 813 میلیون ریال، افزایش تولید محصولات دام و طیور با اعتبار 1 میلیارد و 310 میلیون ریال، در زمینه زراعت 633 میلیون ریال، احیا و مرمت قنوات با اعتبار 1 میلیارد و 200 میلیون ریال، تکمیل زیربناهای شهرک صنعتی خورموج فازدوم و تکمیلی ناحیه صنعتی با اعتبار 4 میلیارد و 400 میلیون ریال، در بخش راه‌های شهرستان نیز مبلغ 29 میلیارد و 760 میلیون ریال و برای تکمیل اسکله لاور ساحلی در سال جاری مبلغ 17 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
سرپرست فرمانداری دشتی یادآورشد: از تیرماه سال گذشته تاکنون تعداد 37 جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در دشتی تشکیل شده است که طی این جلسات تعداد 614 فقره طرح از طرف دستگاه‌های اجرایی به دبیر خانه کارگروه تحویل که مورد بررسی قرار گرفته و تعداد 110 طرح به دلایل مختلفی اعم از عدم تطابق طرح با ضوابط بنگاه‌های زود بازده، داشتن بدهی معوقه از سوی متقاضی اجرای طرح به بانک‌های عامل، عدم تطابق طرح با شرایط منطقه و عدم توان اشتغالزایی لازم پذیرش نشده است.
وی ادامه داد: تعداد 504 فقره طرح با اعتبار 221 میلیارد و 217 میلیون ریال پذیرش و به بانک‌های عامل ارسال شده و با اشتغال‌زایی تعداد 1751 نفر و تثبیت شغلی برای 525 نفر به وجود آمده است.
سرپرست فرمانداری دشتی به مسائل و مشکلات در اجرای طرح‌های زودبازده پرداخت و لزوم اجرای مدیریت صحیح و پیگیری مناسب از سوی ارگان‌های ذیربط بوی‍ژه دستگاه‌های اجرایی بر روند اجرای طرح‌ها از زمان معرفی برای پرداخت تسهیلات تا به بهره‌برداری رسیدن طرح شد.
وی ادامه داد: ایجاد ضمانت لازم مبنی بر اینکه واحدهای گیرنده تسهیلات پس از دریافت یارانه نیز از مسیر اصلی و تعهدات منحرف نشوند.
زارعی بر دقت وپیگیری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با صلاحیت متقاضیان وداشتن سابقه در ارتباط با موضوع طرح و نیز دقت در معرفی طرح‌های مشابه برای جلوگیری از تضرر واحدهای موجود وعدم رکود بازار و لزوم تسریع در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی تاکید کرد.
وی تعداد 12 طرح مربوط به خرید مینی بوس وسواری از محل اعتبارات تخصصی در بانک ملی برای نوسازی مینی بوس‌های فرسوده وتعدادی که در سفر ریاست جمهور به استان مطرح کرده بودند با اعتبار 3 هزار و 219 میلیون ریال و دو طرح پرورش دام با اعتبار یک‌هزار و 328 میلیون ریال و یک طرح آزمایشگاه پاتوبیولوژی با اعتبار یک‌هزار و 120 میلیون ریال که در مجموع برای 28 نفر شغل ایجاد می‌شود.

 1175 نفر با قرارداد 5 ساله در دشتی مشغول به کارند

غلامرضا بستان معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهرد ر جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه شورایعالی اشتغال امسال یک میلیون و 100 هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: باید زیرساخت‌های این تعداد شغل را فراهم تا این مصوبه عملیاتی شود.
بستان افزود: در استان بوشهر تفاهمنامه بین دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و فرماندارن و اداره کل کار منعقد شده است.
معاون سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه‌ها مستقیم است و مربوط به نفت و گاز نمی‌شود زیرا وزارت نفت جدا از این تفاهمنامه‌ها باید به تعهدات خود عمل کند.
بستان گفت: تاکید جدی دولت دکتر احمدی‌نژاد توجه زیرساخت‌های لازم برای افزایش اشتغال در جامعه است.
معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر عنوان داشت: طرح‌هایی که در استان بوشهر راکد و نیمه‌فعال هستند با یک سرمایه در گردش می‌توانیم آنها را فعال کنیم.
وی گفت: نظارت مستمر بر طرح‌ها در سطح شهرستان، تشکیل مستمر جلسات کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و فعال کردن کمیته‌های تخصصی، حمایت لازم در جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی، تسریع در تکمیلی و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام، بهره‌گیری از ظرفیت کامل بنگاه‌های تولیدی و خدماتی، بهره‌برداری مجدد از حداقل 20 درصد بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی راکد موجود، تسریع در اجرای پروژه‌های دولتی که منجر به بستر‌سازی برای اشتغالزایی و رونق کسب و کار می‌شود، ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و همکاری با دستگاه‌های نظارتی ایجاد اشتغال از تعهدات فرمانداران است.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان دشتی در سال جاری، روان‌سازی در صدور مجوزات لازم متقاضیان و تسریع در تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام حوزه فعالیتی، بررسی و شناسایی پروژه‌های دولتی موثر در شکل‌گیری سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی، تلاش مستمر برای جذب سهمیه اعتباری از وزارتخانه مطبوع، هماهنگی و همکاری بانک‌های عامل برای تامین تسهیلات بنگاه‌های تولیدی و خدماتی نیز از تعهدات ادارات در این زمینه عنوان کرد.
بستان صیانت و نظارت برای تثبیت و ایجاد اشتغال پایدار، حمایت از سرمایه‌گذاران و معرفی طرح‌های اشتغالزایی در سطح استان، رسیدگی به مسائل و مشکلات منعکس شده توسط فرماندارن در کمیته‌های تخصصی، بازدید مستمر کمیته نظارت و بازرسان اداره کل برای تحقق ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده توسط دستگاه‌های اجرایی از تعهدات اداره کل کار و امور اجتماعی و دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر ذکر کرد.
معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر نظارت مستمر و کامل بر روند تحقق اشتغال پیش‌بینی شده توسط دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها، هماهنگی و پیگیری تامین تسهیلات طرح‌ها و پروژه‌ها از طریق وزارتخانه‌ها و بانک‌های عامل، رسیدگی به مسائل و مشکلات ارسال شده توسط دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها و ارائه راهکارهای لازم در قالب کار‌گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری را نیز از تعهدات استانداری در این زمینه بیان کرد.
مسئول اداره کار شهرستان دشتی نیز اظهار داشت: طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال 1385 در این شهرستان 2 هزار و 754 نفر بیکار وجود داشته که از این تعداد هزار و 252 نفر در نقاط شهری و مابقی در نقاط روستایی بوده‌اند.
حسین خالقی افزود: در سال 1384 تعداد یک ‌هزار و 731 نفر جویای کار بوده‌اند که این رقم در سال 1388 به 963 نفر تقلیل یافته که این نشانگر سیر نزولی نرخ بیکاری است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد هزار و 175 نفر با قرارداد 5 ساله در این شهرستان مشغول به کار هستند
.
این مقام مسئول در پایان خواستار توجه وی‍ژه مسئولان در رفع معضل بیکاری در شهرستان دشتی شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤٢ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٢٤

 

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی

 

برخورد قانونی با آرایشگاه‌های مروج فرهنگ غرب

امام جمعه خورموج از نیروهای امنیتی خواست تا از آرایشگاه‌های زنانه که از تابلوهایی با عکس‌های فرهنگ غربی استفاده می‌کنند، برخورد قانونی کنند.

وی ادامه داد: در گذشته در سطح شهرستان دشتی نمازنخوان و روزه‌نگیر کم پیدا می‌شد ولی ناهنجاری‌هایی در سطح شهرستان گزارش می‌شود که شایسته شهرستان عالم‌پرور و دین‌پرور دشتی نیست.
امام جمعه خورموج با اشاره به برخی باورهای غلط گفت: شاهد برخی باورهای غلط در مردم هستیم که یکی از آن‌ها نظر و چشم زدن است و هر چند ممکن است چشم زدن وجود داشته باشد ولی به جای آنکه با سوره‌های قرآنی منازل و مغازه‌ها تزیین شود کسبه و مردم با آویزان کردن بطری‌های پر از نمک در جلو مغازه و خانه‌ها مبادرت به این کار ناپسند می‌کنند.
وی ادامه داد: بر خلاف سنت‌های غلط بعضی سنت‌های اسلامی است که حتی نمی‌شود بیان کرد مثل ازدواج موقت که انجامش در جامعه خلاف محسوب می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دشتی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه آحاد جامعه دانست و از نیروهای امنیتی خواست تا از آرایشگاه‌های زنانه که از تابلوهایی با عکس‌های فرهنگ غرب استفاده می‌کنند، برخورد قانونی کنند.
در پایان جلسه پس از بحث و بررسی شورای فرهنگ عمومی کاکی امام جمعه شهر به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی کاکی و بخشدار، روسای تربیت بدنی، کتابخانه، نمایندگی ارشاد اسلامی، نماینده اطلاعات، فرمانده بسیج و نیروی انتظامی، شهردار، امام جماعت یکی از مساجد به عنوان اعضای شورا به مدت 2 سال منصوب شدند.

اختصاص بیش از 7 میلیارد ریال به بخش فرهنگ و هنر دشتی

علی زارعی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتی اظهار داشت: همچنین 9 میلیارد و 208 میلیون ریال به تربیت بدنی دشتی در مرحله اول اختصاص یافته است.
وی افزود: آموزش و پرورش با توجه به اینکه به طور مستقیم با دانش‌آموزان ارتباط دارد، نقش مهمی در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ایفا می‌کند.
سرپرست فرمانداری دشتی تصریح کرد: طرح هجرت 3 از نظر مقام عظمای ولایت یک طرح وی‍ژه است و طرح‌های بسیج سازندگی در راستای تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب و استفاده از نیرو و نشاط جوانان در عرصه‌های سازندگی، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در روستاها و مناطق محروم است و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند.
زارعی با اشاره به فرهنگ عمومی در شهرستان دشتی گفت: دانشگاه‌ها هر ماه گزارشی از وضعیت فرهنگی در ارتباط با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مراکزخود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارسال کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروزه برای ختم اموات چند روز متوالی مراسم برگزار می‌شود که منطبق با آموزه‌های دینی نیست و مخارج سنگینی بر خانواده‌ها تحمیل می‌شود.
سرپرست فرمانداری دشتی ادامه داد: اگر مخارج این مراسم در امور خیر و دستگیری از ایتام و نیازمندان صرف شود، ثواب بهتری نصیب روح اموات می‌شود.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه الهی است، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و هر کس در هر اجتماعی که زندگی می‌کند اگر مواظب خانواده در اجتماع باشد، بدحجابی و بی‌حجابی پیدا نمی‌شود و باید به این مسئله توجه جدی شود.
سرپرست فرمانداری دشتی نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره تربیت بدنی در اشاعه فرهنگ دینی را مهم دانست.
زارعی اظهار داشت: در سال جاری تاکنون مبلغ 7 میلیارد و 656 میلیون ریال به بخش فرهنگ و هنر و مبلغ 9 میلیارد و 208 میلیون ریال به تربیت بدنی دشتی در مرحله اول اختصاص یافته است.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٢٤

 

 

 

درخشش فرزندان دشتی در جشنواره جوان ایرانی

 وبلاگ دشتی ها :با خبر شدیم در نخستین روز از جشنواره ملی جوان ایرانی در بخش قرآن و جوان‌، جوانان بوشهری توانستند چهار عنوان برتر را ازآن خود کنند.که از این میان سه تن از بزرگوارن از فرزندان شهرستان دشتی هستند: 
سید عطاء‌الله حسینی با گروه معراج، تواشیح و همخوانی مقام اول، سجاد واعظی در بخش ترتیل مقام دوم و سید‌حامد ابطحی در بخش اذان مقام دوم را به دست آوردند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت جوانان دشتی را تبریک گفته و آرزومند موفقیت دشتی ها در سراسر کهکشان راه شیری است.

 موفقیت کشوری گروه تواشیح معراج در مصاحبه سرگروه تواشیح با فارس

 سرگروه گروه تواشیح معراج روستای چارک  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: مسابقات سراسری همخوانی قرآن کریم و تواشیح که با حضور گروه‌های منتخب از استان‌های سراسر کشور از سوی سازمان ملی جوانان کشور در بخش قرآن و جوان رده سنی 14 الی 29 سال در هتل المپیک تهران برگزار شد گروه همخوانی و تواشیح معراج روستای چارک شهرستان دشتی مقام اول را کسب کرد.
سیدمحمدحسین حسینی افزود: گروه همخوانی و تواشیح معراج «سادالت الحسینی» وابسته به کانون فرهنگی و هنری محبین اهل بیت(ع) روستای چارک در بخش همخوانی قرآن کریم و تواشیح مقام اول این مسابقات را کسب کرد.
وی اظهار داشت: این مسابقات در بخش قرآن و جوان در زمینه‌های تواشیح، قرائت، مفاهیم، حفظ کل قرآن کریم، حفظ 15 جزء، اذان، ابتهال و ترتیل برگزار شد که گروه تواشیح معراج «سادات الحسینی» در بین 6 گروه منتخب از سراسر کشور که بعد از ارسال سی‌دی‌های اجرای برنامه آنها به سازمان ملی جوانان از سراسر کشور انتخاب شده بود توانست مقام اول و برتر این مسابقات را کسب کند.
وی گفت: این گروه از سال 1368 تأسیس شده و دارای 21 سال سابقه است و از 6 نفر بنام‌های سیدمحمدحسین حسینی، سیدمحسن ابطحی، سیدعطاالله حسینی، سیدمحمدحسن حسینی، سیدمهدی حسینی و سیدحبیب الله‌حسینی تشکیل شده که به‌خاطر شرایط سنی تنها 4 نفر اول توانستند در این مسابقات اجرای برنامه کنند.
لازم به توضیح است که مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه تهران، رئیس سازمان ملی جوانان کشور، اساتید و قاریان برتر کشور و با مجری گری حاج‌عباس سلیمی از مجریان و قاریان برتر کشور برگزار شد که تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی مسابقات به اعضای گروه هم‌خوانی قرآن کریم و تواشیح معراج «سادات الحسینی» روستای چارک اهدا شد. 
 

انتصابی جدید در دشتی

 آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان دشتی که با حضور حجه الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه و روسای ادارات شهرستان برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ حسین زنده‌بودی ،سرهنگ  مجتبی واعظی به عنوان فرمانده سپاه دشتی منصول شدند.

مصلح ضمن توفیق برای فرمانده جدید سپاه بیان داشت: مجتبی واعظی یکی از نیروهای یادگار هشت سال دفاع مقدس است که 7 سال در مناطق عملیاتی حضور فعال داشت.

در پایان این مراسم به رسم یاد بود لوح تقدیر و هدایایی از سوی ادارات دشتی به فرمانده سابق سپاه اهدا شد.

خورموج آذر ماه میزبان مسابقات پرورش اندام کشور

ابوالفضل گرجی پور در نشست تجلیل از تیم بدنسازی وپرورش اندام خورموج افزود: تیم بدنسازی و پرورش اندام خورموج از تیم های موفق و برتر استان بوشهر است که در وزن های سبک 52 تا 75 کیلو گرم همواره مقام های اول این استان را کسب کرده است.
وی اضافه کرد: اکنون سه باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در خورموج فعال است که تعداد 400 ورزشکار در این باشگاه ها فعالیت می کنند و برای راه اندازی این باشگاه ها بالغ بر600 میلیون ریال در قالب طرح های زود بازده پرداخت شده که زمینه اشتغال شش نفر را فراهم کرده است.
گرجی پور بیان کرد: رشته بدنسازی مادر وپایه تمام رشته های ورزشی است و امروز گرایش به این ورزش بسیار چشمگیر و گسترده است و هر ورزشکار ی که می خواهد در رشته های ورزشی حرفه ای موفق شود باید از ورزش بدنسازی شروع کند.
سرپرست فرمانداری دشتی هم با تجلیل از قهرمانی تیم بدنسازی وپرورش اندام خورموج در مسابقات قهرمانی استان بوشهر و کسب پنج مقام اول تا سومی توسط ورزشکاران این تیم گفت: بزودی سالن بدنسازی شهر خورموج تجهیز می شود.
علی زارعی افزود: امسال اعتباری بالغ بر9 میلیارد و 250 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارائی استان بوشهر برای احداث، تکمیل و تجهیز پروژه های ورزشی شهرستان دشتی اختصاص یافته که برای تکیمل چند سالن ورزشی، استادیوم ورزشی دانش آموزی خورموج، تجهیز پروژه های ورزشی و دیوار کشی و تسطیح چند زمین ورزشی روستایی هزینه می شود.
در پایان از شش نفر از اعضای تیم بدنسازی و پرورش اندام خورموج که عنوان های اول تا سوم استان بوشهر و کشور را کسب کرده بودند، تجلیل شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۱٧ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٤/۱٥

 

از لوکه تا کولر(2)

 

امسال به واسطه موارد متعددی از جمله تب و تاب حاکمه از سوی جام جهانی زمان ورود رسمی به فصل تابستان از دستمان در رفت و این خود شروعی متفاوت شد برای آغاز فصلی که صاحب اصلی جنوب است و  بواسطه همین شده برندی برای جنوبی ها! حال و هوای زیستی ،آداب و رسوم و ...را تحت تاثیر این اتمسفر کرده است بماند از اینکه اتفاقا این روزها جنوبی های واقعی (ساکن نیمکره جنوبی) روزگار را زمستانی سپری می کنند ولی حداقل ما جنوبی های ایران و بالطبع دشتی ها هرچند شمالی (ساکن نیمکره شمالی) هستیم ولی جنوبیم!و از این بابت هم به نظر می رسد خوشحالیم.
با این مقدمه متفاوت در کوتاه نوشتار ذیل خواهیم خواند برخی دغدغه های روزگار تابستانی دشتی هاا که در آن زندگی  تولید می کنند...
سفرروندگان
- سفر در زندگی بسیاری از دشتی های ساکن دائمی دشتی در تابستان رنگ واقعیت می گیرد و در این عزم سفر به نقاط متعدد ایران و احیانا خارج از ایران بی شک مشهد مقدس مقصد اول دشتی ها است هرچند امسال به دلیل رمضان کریم سفرها زودتر شروع شده و خیلی ها رفته و خیلی ها هم در حال رفتند و دیگر شاخصه سفرهای تابستان امسال زمان کمتر آن است که سفرروندگان اغلب آنرا رعایت می کنند.

نخل هایمان
- نخل این اسطوره بی ادعا این نشان استقامت ،تابستان برایمان بیشتر عزیز می شود ماییم دیگر چون  بارورست و بی منت میوه اش را ارزانیمان می کند.نخل ها  را بو داده ایم خرک ها روبه رنگ شدنند هرچند برخی خرک های رنگ شده هم دیده اند و نوش جان کرده اند ولی مو که ام ندین! پهک،خرک رنگ،رطب ،خرما ،پاکن ،اشکنه،چین کردن و...این ها واژگان کلیدی نخل هایمان درتابستان است.

فرماندار دشتی
- دیگر جو حاکمه بر شهرستان که بیشتر دغدغه فعالان مدنی و اجتماعی است معرفی فرماندار جدید شهرستان است که هرچند نام آن مسجل شده ولی به دلایلی معلوم نامعلوم به تعویق افتاده و طبق شنیده ها به نظر می رسد به محض معرفی استاندار جدید فرماندار دشتی نیز معرفی شود.
"با آرزوی موفقیت برای فرماندار جدید دشتی امیدوار روزهای روشنتر برای دشتی هستیم "

تابستان رمضانی
- تابستان امسال یک ویژگی منحصر بفرد دارد و آن اینکه به مانند سال ماضی کل روزهای  رمضان کریم را در تابستان میزبانیم و این میزبانی که خود میهمانی بزرگ حق است روزهامان را روشنی دیگر خواهد بخشید هرچند نمی توان این را نادیده گرفت که گرفتن روزه در این فصل مرارت و سختی فزونی می طلبد و لابد ثوابش هم. این سختی بی شک برای کارگران،کشاورزان و باغداران دوچندان است در روزهایی که دما دوستدار نقطه جوش است و رطوبت دلش برای عدد صد لک می زند!!
    "همین جا از یاریگر یاری می خواهیم در این ره که ما نوسفریم" 

فوتبال دشتیاتی
- در عین حالی که جهان در جغرافیای جام جهانی زیست می کند. شمارش معکوس برای شروع لیگ برتر فوتبال شهرستان نیز آغاز شده است و تیم ها ی حاضر در این لیگ که تعداد آنها به عدد 5می رسد با گرفتن بازیکن و تکمیل کادر فنی ،تمرینات خود را برای حضوری موثر و قابل  آغاز کرده تا در تاریخ 19تیرماه با دو بازی شهباز - شاهین  و پرسپولیس کاکی-ابومسلم رسما افتتاح شود.نمی شود از ورزش خاصه فوتبال پرهزینه نوشت و از مشکل اسپانسر ننوشت مشکلی که فوتبال دشتی را دچار لکنت محسوسی کرده است و با روزهای اوجش روز به روز فاصله ی بیشتر می گیرد.
 " آنان که  می توانند همتی کنند تا در آییم در بیراهه ی بی پولی "

یارانه هایی برای دشتی ها
- یکی از مهمترین دغدغه فکری  دشتی ها هم به مانند ایرانیان مباحث پیرامونی هدفمند کردن یارانه ها است و آن بواسطه اینکه به نظر می رسد در تابستان نهایی و اجرایی شود، شده یکی از بحث های عام دشتی ها در این شب و روزهای تابستانی...اینکه دقیقا چه؟  اتفاقی رخ خواهد داد و یا کی؟ شروع خواهد شد و به چه کسی؟ چقدر؟ چه گونه؟ خواهد رسید و یا اینکه آیا؟ می تواند جوابگوی  معاشش باشد و...اما یکی از نکات جالب توجه که نگارنده شاهد آن هست در دشتی اینست که برخی که وامی اخذ کرده اند برای بهسازی ساختمان و یا بهتر کردن وسیله نقلیه و یا...فعلا دست نگه داشته اند تا اجرایی شدن یارانه ها!!!
" ما هم منتظریم روزهای بی یارانه ای فرارسد "

  بازگشت مغزها 
- یکی از اتفاقات خوشی که در تابستان در هر ناحیه رخ می دهد و در دشتی هم. بازگشت و حضور دانشجویان و دانش آموختگانی است.آنان که به واسطه تحصیل و یا تدریس در اقصی نقاط ایران  و یا کشورهای دیگر به دیدار دیار خود می آیند تا دیدار تازه کنند و اغلب کل تابستان را درکنار خویشان می گذرانند. مغزهایی که در این فصل سال در دشتی ساکن می شوند دارای ظرفیت های عظیم و بی بدیلی است که گر برنامه ریزی صحیح و مدونی صورت گیرد میتوان بهر ها برد از این حضور سبز...حتی اگر در حد گردهمایی و شناخت بیشتر از همدیگر هم باشد به نظر نگارنده می شود کاتالیزوری برای تسهیل و تسریع توسعه در دشتی ،که به آن سخت محتاج است.حتی ادارات مربوطه می توانند در این فصل با دعوت از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مرتبط با فعالیت سازمانی آن اداره آنان را به راهنمایی بطلبد امری که مطمئنا لبیک گفته خواهد شد توسط این مغز های بازگشته به دشتی...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٠٦ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٤/۱٤

 

 

 

پایان مطالعات سد باغان
به گزارش ایرنا، علی زارعی روز در گفت وگو با ایرنا افزود: مطالعات اولیه سد باغان از سال 80 آغاز شد و در این مدت مطالعات فاز یک و دو این شد به صورت جامع انجام شد.
وی اضافه کرد: امسال بالغ بر 17 میلیارد ریال به عنوان اعتبار اولیه تامین شده که بزودی کار اجرایی ساخت سد آغاز می شود.
زارعی اظهارداشت: سد باغان تنها سدی در استان بوشهر است که آب شیرین دارد و می تواند آب شرب بخش عظیمی از استان بوشهر از جمله شهرستان های جنوبی این استان را تامین کند.
زارعی افزود: این سد گنجایش 50 میلیون متر مکعب آب را دارد و باعث نگهداری و ذخیره نزولات آسمانی مناطق جم و دشتی و رودخانه های باغان و سرچشمه می شود و از خسارت های احتمالی سیلاب های منطقه ای جلوگیری و علاوه برتامین آب شرب استانبوشهر آب کشاورزی بخش زیادی از اراضی کشاورزی و باغی روستای باغان را تامین می کند.
وی بیان کرد: روستای باغان یکی از مستعدترین مناطق کشاورزی شهرستان دشتی است وبیش از یکهزار هکتار اراضی کشاورزی آبی داردکه هم اکنون از رودخانه باغان و قنات بزرگ باغان آبیاری می شود .
سرپرست فرمانداری دشتی در ادامه افزود: شهرستان دشتی یکی از مناطق پرآب استان بوشهر است و رودخانه مند ودشت پلنگ با آورد بیش از دو میلیارد متر مکعب در سال بیش از نیمی از آب این استان را به خود اختصاص داده اند.
زارعی گفت: کار مطالعات فاز یک سد دشت پلنگ به پایان رسیده و مطالعات فاز دو در حال انجام است و امیدوارم بزودی با تکمیل این مطالعات کار اجرایی این سد نیز آغاز شود.
وی اضافه کرد: با احداث این سد نیز آب مورد نیاز کشاورزی وسیعترین دشت کشاورزی استان بوشهر با بیش از 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی بسیار مرغوب تامین خواهد شد و تحول اساسی و چشمگیری در رونق کشاورزی شهرستان واستان بوشهر بوجود خواهد آورد.

تغییر و تحولات جدید در آموزش و پرورش دشتی
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: در کادر اداری آموزش و پرورش دشتی برای پویایی و نشاط و بالا رفتن کیفیت کار برای دستیابی به اهداف سازمانی تغییر و تحولاتی صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی، حسین زارعی یکشنبه شب در آیین تودیع و معارفه معاون سابق و جدید اداره آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: یکی از با سابقه‌ترین نیروهای اداری حسین آلبویه، کارشناس مسئول کارگزینی برای ادامه خدمت با درخواست خود به مدارس رفت و عبدالمجید پورمحمد متصدی کارگزینی را بر عهده گرفت.
وی افزود: همچنین اصغر جهانگیری به عنوان کارشناس روابط عمومی و هماهنگی امور دفتر اداره و سیدابراهیم حسینی، کارشناس فناوری و اطلاعات به جای سید غلامحسین بهرسی منصوب شد.
زارعی ادامه داد: احمد سجادی، کارشناس اقامه نماز و معارف اسلامی به جای ابوالحسن دهاز مدیر اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری منصوب و احمد زنوری‌مطلق مسئول امور پشتیبانی به جای حسین قائدی مشغول به کار شد.
مدیر آموزش و پرورش دشتی ضمن تشکر و قدردانی فراوان از یاران سابق بیان داشت: ما برای نیروسازی و ایجاد پویایی و شادابی دست به تغییراتی زدیم و از شما قول می‌گیریم که ارتباط خویش را در حوزه اداری با ما قطع نکنید، چون ما به شدت به توانایی و تجربه گرانبهایتان نیازمندیم.
وی برای افراد جدید اداری آرزوی توفیق و بهروزی کرد و از آنان خواست برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی تمام تلاش خویش را صرف کنند.
در پایان مراسم با تقدیم هدایایی از همکاران پیشین تجلیل و ابلاغ پرسنل جدید تقدیمشان شد.
برنامه مسابقات فوتبال دسته برتر شهرستان دشتی
ردیف نام تیم ها روز تاریخ زمان مکان
1 شهباز- شاهین شنبه 89/4/19 18 خورموج
2 پرسپولیس کاکی- ابومسلم شنبه 89/4/19 18 کاکی
3 پرسپولیس کاکی- سپاهان(عقاب) شنبه 89/4/26 18 خورموج
4 ابومسلم - شاهین شنبه 89/4/26 18 کاکی
5 ابومسلم- شهباز شنبه 89/5/2 18 خورموج
6 شاهین- سپاهان(عقاب) شنبه 89/5/2 18 کاکی
7 شاهین-پرسپولیس کاکی شنبه 89/5/9 18 خورموج
8 سپاهان(عقاب)- شهباز شنبه 89/5/9 18 کاکی
9 سپاهان(عقاب)-ابومسلم شنبه 89/5/15 18 خورموج
10 شهباز- پرسپولیس کاکی شنبه 89/5/15 18 کاکی

منبع:وبلاگ های رسمی تیم عقاب و شاهین

شش سالن ورزشی در دشتی در دست ساخت

سپرست فرمانداری دشتی علی زارعی در جریان بررسی روند اجرای طرح های ورزشی در دشتی افزود: کار ساخت سه سالن ورزشی در شهرهای خورموج، کاکی و روستای بحیری بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد وآماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد: سه سالن ورزشی دیگر نیز در روستای سناء، درازِی و عربی در دست ساخت است که پیشرفت خوبی دارد و تاپایان سال آماده بره برداری می شود.
زارعی اظهارداشت: از محل اعتبارات سال 89 بزودی کار ساخت دو سالن ورزشی در روستاهای باغان و زیارت ساحلی آغاز می شود و با اجرای این سالن ها تعداد سالن های ورزشی در دشتی به 16 سالن خواهد رسید که باعث ارتقای شاخص سرانه ورزشی در حد استاندارد قابل قبولی در سطح استان بوشهر خواهد شد.
وی بیان کرد: از 16 سالن ورزشی موجود در شهرستان دشتی 13 سالن در چهارسال گذشته و در دولت های نهم ودهم و هشت سالن در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه وهشت سالن در روستاها احداث شده و این نشان از توجه ویژه این دولت به همه مناطق شهرستان و به ویژه روستاها دارد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٤/٩

 

موفقیت فرزندان دشتی در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

 

وبلاگ دشتی ها:در پی اعلام نتایج سی ‌و هفتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی، چهار نفر از فرهیختگان شهرستان دشتی  نیز در این آزمون پذیرفته شده اند:

سرکار خانم دکتر رفعت(آزیتا) منصوری دانش آموخته دکترا پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان موفق شده اند در دوره تخصص زنان و زایمان پذیرفته شوند. خانم دکتر منصوری از خانواده فرهیخته ای هستند که برادر بزرگتر ایشان دکتر شاپور نیز دارای تخصص رادیولوژی است.

جناب دکتر غلامحسین فقیه نیز موفق شدند در دوره تخصص جراح عمومی پذیرفته شوند. دکتر فقیه که دانش آموخته دکترا پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است سابقه مدیریت بیمارستان زینبیه خورموج را نیز در کارنامه مدیریتی خود دارد.

در ضمن آقای دکتر قاسم کوثری(کرد) موفق  به راهیابی به دوره تخصص رادیولوژی و سونوگرافی شده اند.دکترکوثری دارای دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهرو اهل شهر کاکی است.

همچنین جناب دکتر حمید اسماعیلی که از دانش آموختگان دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهرهستند نیز موفق به پذیرش در دوره تخصص پاتولوژی شده اند.   

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت این بزرگواران را به خانواده های بزرگ منصوری ،فقیه،کوثری و اسماعیلی تبریک عرض کرده و به مانند همیشه ؛آرزومند موفقیت فرزندان دشتی در تمام عرصه های زندگی است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٤/۸

 

 

 

کارگروه سلامت و ایمنی مواد غذایی شهرستان دشتی

سیدشریف حسینی در نشست کارگروه سلامت و ایمنی مواد غذایی شهرستان دشتی اظهار داشت: که نشان از توجه دولت به ارتقای شاخص های بهداشتی در روستاها دارد.
وی افزود: 45/95درصد خانوارهای روستایی این شهرستان از شبکه آب سالم برخوردار هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی اضافه کرد: با تلاش کارکنان بهداشتی و بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی شاخص‌های بهداشتی در پنج سال گذشته رشد خوبی داشته به طوری که بیماری سالک از 353 مورد در سال 84 به کمتر از 14مورد در سال 88 رسیده و بیماری مالاریا نیز از پنج مورد در سال 84 به صفر مورد در سال 88 رسیده است.
حسینی اظهار داشت: همچنین بیماری تب مالت نیز از 10 مورد در سال 84 به سه مورد در سال 88 رسیده است و درصد واکسیناسیون کودکان زیر شش سال نیز در شهرستان دشتی به 102درصد رسیده است.
وی اظهار داشت: احداث پانسیون شش واحدی پزشکان مرکز خورموج و کاکی، چهار واحدی شنبه و دو واحدی درازی، احداث ساختمان جدید زیارت، تعمیرات مراکز و خانه‌های بهداشت، احداث و تخریب شش خانه بهداشت واحداث پایگاه اورژانس 115 شهر خورموج بخشی از پروژه‌های مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی تصریح کرد: انجام نخستین آزمایش ارتوپدی با توجه به خریداری تجهیزات ارتوپدی با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیون تومان در سال 1387 و همچنین با جذب متخصصان ارتوپد پاره وقت، این بیمارستان موفق شد در ایام دهه فجر سال 1388 نخستین عمل جراحی ارتوپد را در اتاق عمل بیمارستان انجام دهد.
حسینی خریداری اقلام تجهیزاتی دیگر و اجرای پروژه‌های تعمیراتی و ساختمانی، خریداری یخچال و فریز بانک خون، دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه‌اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان را از دیگر فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان دشتی ذکر کرد.
سرپرست فرمانداری دشتی نیز گفت: امسال اعتبار لازم برای تکمیل خانه بهداشت روستای کردلان، تعمیر و بهسازی چهار خانه بهداشت و احداث دو خانه بهداشت در روستای حسین زایری و زیارت تامین شده است.
علی زارعی افزود: پانسیون شش واحدی کاکی با 700 میلیون ریال اعتبار نیز آغاز می‌شود.

نشست بررسی وضعیت سایت پرورش میگوی مند

 عبدالرضا وطن دوست ،مدیرعامل سایت پرورش میگوی مند دشتی در نشست بررسی وضعیت سایت پرورش میگوی مند افزود: کار رها سازی لارو (بچه میگو) در استخرهای پرورش سایت مند که در حاشیه رودخانه مند و دریای خلیج فارس در دهستان کبگان شهرستان دشتی قرار دارده از اول تیر ماه آغاز شده و تا پانزدهم این ماه ادامه دارد.
وی افزود: مطالعات سایت پرورش میگوی مند در سال 1380 توسط مشاوران فرانسوی انجام و به عنوان بزرگترین و مدرن ترین سایت پرورش میگو در ایران و خاور میانه طراحی واجرا شد.
وطن دوست اضافه کرد: این سایت در سه فاز و در سطح بیش از 700 هکتار اجرا شده که تاکنون با اعتبار بالغ بر 125 میلیارد ریال از محل آورده سرمایه گذار (گروه صنعتی پلیمر) و 45 میلیارد ریال تسهیلات بانک ملت فاز اول آن بهره برداری شده و فازهای دو سه نیز 50 درصد پیشرفت دارند.
وی یادآورشد: بهره برداری از فاز اول سایت پرورش میگوی مند دشتی شامل 44 مزرعه و کانال اصلی انتقال آب به طول چهار هزارو 300 متر و کانال های فرعی به طول 12 کیلومتر در سال 83 و84 آغاز شد که در سال 84 به دلیل بیماری لکه سفید دچار وقفه پنج ساله در تولید آن شد.
وطن دوست بیان کرد: امسال با از سرگیری فعالیت ذخیره سازی و پرورش فاز یک سایت پرورش میگوی مند پیش بینی می شود بیش از 600 تن میگو تولید داشته باشد و برای 65 نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.
وی گفت: در صورت تامین اعتبار و کمک دولت برای تکمیل فاز های دو و سه این سایت سالانه بیش از شش هزار تن میگو تولید می شود و بیش از یکهزارو 800 نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد می کند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی استانداری بوشهر گفت: با توجه به اینکه سایت پرورش میگوی مند سالانه دو بار برداشت میگو دارد و علاوه برآن پرورش ماهی نیز در این سایت طراحی واجرا شده یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین سایت های پرورش میگو در ایران و خاورمیانه است.
علی زایر انگالی افزود: برای ایجاد زیر ساخت هایی سایت پرورش میگوی مند مانند احداث شبکه و پست توزیع برق، جاده دسترسی، ترمیم کانال انتقال آب و جلوگیری از خسارت رودخانه مند درهنگام سیل سعی داریم از محل اعتبارت اشتغال زایی بالغ بر پنج میلیارد ریال به عنوان سرمایه در گردش به صورت تسهیلات و 20 میلیارد ریال برای زیرساخت ها این سایت تامین اعتبار کنیم .
وی اضافه کرد: در صورت تکمیل این پروژه ظرفیت تولید میگوی استان بوشهر به بیش از سه برابر افزایش می یابدو حدود دو هزار نفرشغل ایجاد می کند.
مدیر کل کار وامور اجتماعی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: شهرستان های تنگستان و دشتی به ترتیب با 15و 13 درصد دارای بیشترین میزان بیکاری در بین شهرستانهای استان بوشهر هستند و حمایت از چنین پروژه های که هم در تولید و هم ایجاد اشتغال پایدار نقش اساسی دارد، بسیار ضروری است.
حسین حیدری افزود: تلاش می کنیم تا با پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بنگاه های زود بازده و اشتغال زا به سایت پرورش میگوی مند این سایت به بهره برداری کامل برسد.

برگزاری نخستین یادواره شهدای هنرمند شهرستان دشتی

محمد کاشفی مسئول کانون بسیج هنرمندان دشتی در نشست هماهنگی یادواره شهدای هنرمند دشتی اظهار داشت: به منظور پاسداشت مقام شهدای هنرمند شهرستان دشتی یادواره شهدای هنرمند این شهرستان در مرداد ماه همزمان با ماه مبارک رمضان در خورموج برگزار می‌شود.
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی با اشاره به این موضوع گفت: هدف از برگزاری این برنامه تجلیل از مقام شامخ شهدای هنرمند است.
کاشفی با بیان اینکه این نخستین یادواره شهدای هنرمند است که در سطح استان برگزار می‌شود، ادامه داد: در نخستین یادواره شهدای هنرمند از مقام شهیدان مصطفی انجم‌افروز و ابراهیم زارعی تجلیل می‌شود.
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی خاطر‌نشان کرد: این یادواره با استعانت از خداوند متعال و همکاری ادارات شهرستان دشتی برگزار و بدین منظور جلسه هماهنگی با تعدادی از مسئولان ادارات برگزار می‌شود.
کاشفی اضافه کرد: پیش از برگزاری این یادواره مستندی از زندگی‌ این دو شهید هنرمند ساخته و در صدد هستیم تمام‌ شهدای هنرمند شهرستان دشتی را تا پایان سال شناسایی کرده و مستندات زندگی آنان را تولید کنیم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]