دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/٦/٢۸

 

DASHTI TODAY

 

فرماندار دشتی از دیر می آید..

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در گفتگو با ‍«خلیج فارس» : هم اکنون سید علی هاشمی معاون فرمانداری دیر برای تصدی فرماندار شهرستان دشتی مدنظر است و مراحل بررسی وزارت کشور و مصاحبه با وی در حال انجام می باشد.هاشمی سابقه بخشداری بردخون را درکارنامه خود دارد.

زینبی مدیر کل حراست بانک صادرات ایران

با خبر شدیم حاج علی زینبی معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری بوشهر به عنوان مدیر حراست بانک صادرات کشور معرفی شده است.زینبی که از ازادگان سرفراز می باشد فزرند آبادی زیزار دشتی و سابقه معاونت اداره کل اطلاعات استان قم را در کارنامه کاری خود دارد. 

وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب جناب زینبی را با ایشان تبریک و آرزوی موفقیت فرزندان دشتی را از خداوند منان خواستار است.

پایان دومین دوره مسابقات حفظ قرآن ویژه موسسات قرآنی استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در آیین اختتامیه که در حسینیه روستای چارک برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالیم که دومین دوره این مسابقات را در دهکده قرآنی کشور یعنی روستای چارک برگزار می‌کنیم. 
وی ادامه داد: مسئولیت در اداره ارشاد این توفیق را برای من داشت که با روستای چارک این قطب قرآنی آشنا شوم و باید تلاش کرد تا این استعدادها شکوفاتر شود و نام این روستا در سطح کشور به عنوان یک روستای نمونه قرآنی باید بدرخشد.
شفیعی در ارتباط با این مسابقه گفت: در دومین دوره مسابقات حفظ قرآن 18 موسسه قرآنی از سراسر استان شرکت داشتند که از این میان 42 نفر در 5 جزء، 10 نفر در 10 جزء، 10نفر در 20 جزء و 7 نفر در کل قرآن شرکت داشتند.
در این مسابقات در بخش برادران علی‌رضا سلیمی‌فرد در 5 جزء، سیدقاسم حسینی در 10 جزء و محمدحسن واعظی در کل قرآن حائز رتبه‌های برتر شدند و در بخش خواهران نیز سیده‌رباب حسینی در 5 جزء، زینب حسین آبادی در 10 جزء، زینب بختیاری در 20 جزء و زینب برازجانی در کل قرآن مقام‌های برتر را کسب کردند و شهربانو صادق‌زاده نیز حافظ برگزیده انتخاب شد

شرکت تعاونی گلخانه ای کاکی تعاونی برتر ملی سال ٨٩

فارس؛احمد حیدری سرپرست اداره تعاون دشتی درگردهمایی جمعی از مدیران و تعاونگران شهرستان دشتی  : شرکت تعاونی کشاورزی گلخانه‌ای کوثر بخش کاکی شهرستان دشتی در پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر شرکت کرده و به عنوان تعاونی برتر ملی سال 89 انتخاب شده که این یک افتخار برای همه ما است.

حیدری افزود: تاکنون در شهرستان دشتی 370 شرکت تعاونی تاسیس شده که برای 2 هزار و 709 نفر شغل ایجاد شده است.
وی عنوان داشت: این شرکت تعاونی‌ها با 37 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تشکیل شده و بیشتر اعضا را شرکت تعاونی مرزنشینان خورموج با 53 هزار نفر عضو است، و سپس‌ سهام عدالت‌، مصرف فرهنگیان‌، مسکن مهر و مسکن فرهنگیان دارای بیشترین عضو در میان تعاونی‌های شهرستان را دارا هستند.

850 هکتار از اراضی دشتی زیر کشت کنجد

امرالله فاریابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: امسال 850 هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیر کشت کنجد قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزایش نشان می‌دهد.
وی افزود: برای کاشت کنجد از 2.5 کیلوگرم تا حتی 6 کیلوگرم در هر هکتار استفاده شده است که پیش‌‌بینی می‌شود در هر هکتار حداقل هزار کیلو برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی عمده کشت دانه‌های روغنی در این شهرستان را چاهگاه، شنبه، لاورشرقی، سنا، باغان وکاکی ذکر کرد و بیان داشت: به دلیل مرغوبیت محصول کنجد دشتی ضمن تامین نیازهای استان قسمتی از این محصول برای تامین بازار به استان‌های همجوار حمل و ارسال می‌شود.
وی خاطر‌نشان کرد: برداشت کنجد از مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد و عمده محصول کنجد در تهیه صنایع غذایی، شیرینی، نان، حلو و...استفاده می‌شود.
‌فاریابی اظهار داشت: سطح زیر کشت جالیز (هندوانه و خربزه) در 550 هکتار از اراضی دشتی زیر کشت این نوع محصول قرار گرفته است که انتظار می‌رود در هر هکتار 30 تن و در مجموع 16 هزارتن برداشت شود.
مدیر جهاد دشتی در ادامه به سطح زیر کشت گوجه فرنگی اشاره کرد و افزود: امسال در این شهرستان در 4 هزار و 200 هکتار از اراضی محصول گوجه فرنگی زیر کشت قرار می‌گیرد که تاکنون دو سوم نشاء گوجه انتقال داده شده در این شهرستان کشت شده است.
فاریابی به بخش خرما دراین شهرستان اشاره وتصریح کرد: میانگین تولید سالانه خرمای شهرستان دشتی 5 هزار تن و متوسط تولید در واحد سطح 5/4 الی 5 تن است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی اضافه کرد: تعداد نخیلات درواحد سطح 156 و متوسط مصرف تازه خوری (رطب، خارک) در این شهرستان طبق آمار به دست آمده 30 درصد است.
وی سطح زیر کشت نخیلات دیم و آبی شهرستان دشتی را 2 میلیون و562 هزار اصله نخل ذکر کرد

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۱ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٦/٢٤

 

سفرهای دشتیاتی، عکس های...

 

بنابر این بود که بی شرح و تفصیل باشد ولی نشد دیگر ولی سعی شد مثه همیشه مینی مال باشه و اصل رو به شما خوانندگان و بینندگان فهیم واگذار شود...

رفته بودم به سفری نه دور ،همین اطراف به گوشه ی از دشتی چندی قبل تر به مانند همیشه  مسیر را فدای مقصد نکردم که شاید مقصد همین مسیر باشد به گفته دباتن. در این مسیر سفر به جاهایی برخوردم و رفتم که عکس های پیش رو تنها جزئی از آن است و شاید در پست های باقی ادامه اش درآمد...

یاد ایامی..

خانه های کاه گلی یعنی اصل اصالت یعنی بوی زندگی یعنی خود نوستالژی یعنی وقتی باران می بارد صدای خوش شنیدن یعنی گرما در سرما وسرما در گرما یعنی یکی از خلاقیت های بشر یعنی....رها کردنش! یعنی دیگر بکار نیامدنش! یعنی رفتن و پشت سر خود نگاه نکردن! لابد یعنی حکایت این خانه کاه گلی که فقط خدا می داند چه روزگاری را با اهلش سپری کرده چه فرزندانی در آن زاده و بزرگ شده اند و زن اسطوره دشتی چه شب و روزها چشم انتظار مردش که شاید آن سوی آب هاست یعنی...ننویسم بهتر است...خودتان حکایت خودتان را دارید حتما..

" در هوش وین بیو هوخت"

 

درب حیاط های قدیمی مثه خود زندگی قدیم اصالت داشت از حکایت کلون هایش بگیر تا طراحی منحصر بفردش اما وقتی قرار است تغییر بیاید کار به خیلی ها ندارد درب حیاط که جای خود دارد. اما حکایت این در: احتمالا برای این در هوش همین اتفاق تیتر افتاده با این تفاوت که صاحبش رفته و جای دیگر خوابیده!خوابیدنی که همراه با فراموشی این در حیاط است که روزگارانی می رفته و می آمده...اما یه نکته دیگر این درب اینه که گویی صاحبش قرار بوده بزودی برگردد چرا که اگر دقت کنید آنرا به خار و سیم خاردار مجهز کرده تا نفری ،حیوانی به آن ورود نکند ولی...درب روزگار امروزش را با تاپ های نخل ، علفهای خشک  و باد سپری می کند تا....شما چه فکر می کنید؟

نخلستان بود!

وقتی جایی خالی از سکنه می شود کم کم بوی مرگ همه جا را فرا می گیرد ابتدا شاید از خانه شروع می شود بعد به اطراف،مزرعه...و شاید سرانجام به نخلستان آنهم بواسطه استقامت نخل پس باید این نخل ها بسیار استقامت داشته اند و یا شاید مدت زمان زیادی است که به حال خود رها شده اند و شاید هم...ولی این تصویر نیز به مانند دو تصویر قبل سراسر حزن همراه دارد با تفکر در زیست گاه پیرامونی و روزگار رفته بر آن...  

در پست های آتی خواهید خواند:

زندگی شاید طفلیست که از مدرسه بر می گردد(ویزه مهر)

ره یافتگان دانشگاه(لیست جامع ره یافتگان ارشد و سراسری دشتی)

مصاحبه مفصل با دکتر حسن حسن زاده  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳۸٩/٦/۱٥

 

به یاد اونایی که...

 

می رویم می مونیم هستیم بودیم شدیم می خواهیم.. گاهی نه، همیشه برخی کاربرد فعل هامون را مدیون یه کسانی هستیم که رفتند تا بمونیم تا بریم تا باشیم بی تعارف هم هست این هستنه راستی که رفتنه اونا اصله موندنه...

" تازه مجروحمان را در آمبولانس گذاشته بودیم تا به عقب ببریم که یک موشک ما را هدف گرفت. چشم «محمد»، رفیق امدادگرمان، ترکش خورد. و این، آغاز سفری دیگر شد. روزهای نخست، در اردوگاه، نماز خواندن هم عقوبت داشت. محمد را به خاطر نماز شبهایش شکنجه میکردند. گویا اینک در گوشهای اتاق 2 در قاطع 2 اردوگاه 13 رمادی نشسته و با آرامش قرآن میخواند. اهل خورموج (استان بوشهر) بود. پدر و برادرش روزهای آغازین جنگ در خرمشهر اسیر شده بودند. شوهرخواهرش هم اسیر بود، باز از خنده روییاش کاسته نمیشد. تا می گفتیم «محمد آقا»!، می گفت: آقا فقط مولایم علی است. چون ناراحتی قلبی گرفته بود، نامش در فهرست اسرای تعویضی بود؛ اما بعثیها اسمش را خط زدند. روز 25 رمضان (سال 67ش) از ساعت 5 عصر که حمله ی قلبی اش شروع شد، سر سجاده اش شروع کرد به قرآن خواندن. سر و صدا که کردیم نگهبان عراقی آمد و شروع کرد به فحش دادن. پافشاری کردیم. رفت که پزشک را خبر کند. فحش میداد و می گفت: بگذارید بمیرد، به درک!

«محمد تندی» تکیه بر دیوار زده بود و لبهایش تکان می خورد. اشک از چشمهایش قطره قطره میریخت که افطار، سر سفره ی ساکنان بهشت. پزشک عراقی که آمد، دیر شده بود.

محمد شهید شده بود." 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٦/۱٥

 

رمضان نوستالژیک!

 

 متنی که در ادامه خواهید خواند نوشته وارده یه دوسته که خیلی کاردرسته تو تاریخ ادبیات ،زبان شناسی و البته اصول شهرداری..شاید نیاز به ذکر نام نباشه ولی لازمه بدونیم این نوشتار به قلم جناب غلامرضا قربانی مقدم است که در قالب کامنت ارزانی وبلاگ دشتی ها کرده و سرشار از حس نوستالژیک است.... 

همان طور که میگی ماه رمضون برای ما دشتی ها یه ماه خاصه. و خاطرات   شیرینی رو به یادمون میاره . ماه یخ و آب سرد، ماه ریحون تازه و هندونه ! ماه گرما و تشنگی که آدم در دم افطار معنی و مزه واقعی آب سرد و گوارا رو می فهمه .ماهی که من و هم سالای من گرماش رو خوب به یاد میارن .حدود سی سال قبل رو به یاد میارم که فصل" چین" بود یعنی موقع چیدن خرماها. مردم تا دم ظهر کار می کردن و عرق می ریختن و با این همه خستگی هیچ دهانی هم بی روزه نبود. ( شکوه و استواری ایمان رو ببین)موقع  ظهر هم برای کاستن گرمای هوا دم به ساعت ملافه هار رو تر میکردند و  و دم چشوک می خوابیدند که " مولوم " بادی اگر می وزید کمی تنشون  رو خنک کنه . بعدش هم  بی حوصلگی و تنگ خلقی که تا دم افطار ادامه داشت. تازه بعضی ها هم ا ز جمله ما بچه ها  عصر ها در کار خرما پاک کردن و امر خطیر " کتک چینی " بودیم . و دم افطار که دورتر می نشستیم  تا  بزرگترها اول افطار کنند و  بعدش هم ما آب یخی _ اگر بود_ بخوریم  و کاسه های پر از" نشا"! که سهم هر...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ

 

۱۳۸٩/٦/۱٤

 

خبر های از قلم افتاده

 

پیشنهاد جالب پور‌فاطمی

نماینده مردم دشتی و تنگستان پیشنهاد داد که دولت خرمای کشاورزان را بخرد و برای کمک به مردم سیل زده پاکستان این خرما را به پاکستان ارسال کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس سید محمد مهدی پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان امروز دوشنبه طی تذکری آیین نامه‌ای در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در آستانه برداشت خرما در استان بوشهر و مناطق جنوبی کشور هستیم، سال گذشته خرمای استان بوشهر وضعیت مطلوبی نداشت چرا که دولت به وعده‌هایی که به کشاورزان داده بود عمل نکرد.
پورفاطمی افزود: با توجه به اینکه برای کشور همسایه ما پاکستان حادثه سیل رخ داده است و ما به این کشور کمک می‌کنیم، از دولت و هیئت رئیسه مجلس و جهاد کشاورزی و هلال احمر می‌خواهم با خریداری خرما از کشاورزان و ارسال آن به پاکستان هم کمکی به کشاورزان کرده باشند و هم به مردم عزیز پاکستان کمک کرده باشیم.
نخستین آدینه مهد در استان بوشهر در خورموج راه اندازی شد
عباس بحرانی روز شنبه در آیین راه اندازی این آدینه مهد افزود: آدینه مهد خورموج نخستین مهد کودک ویژه نگهداری کودکان زیر شش سال نماز گزاران جمعه است که با همکاری ستاد نماز جمعه و شورای اسلامی شهرستان دشتی و توسط اداره بهزیستی راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه این مهد کودک ظرفیت نگهداری از30 کودک زیر شش سال نمازگزاران را دارد اظهارداشت: کودکان نمازگزاران از آغاز خطبه ها ی نماز جمعه تا پایان اقامه نماز عصر می توانند در این مهد کودک باشند.
بحرانی اضافه کرد: برای تجهیز و راه اندازی این آدینه مهد بالغ بر50 میلیون ریال هزینه شده است.
وی بیان کرد: با این مهد کودک تعدادمهد کودک های شهرستان به 29 مهد کودک شهری وروستایی می رسد که شامل 9 مهد کودک شهری و 20 مهد کودک روستایی است و و ظرفیت پذیرش وآموزش یکهزار کودک زیر شش سال را برعهده دارند.
شهر خورموج با 30 هزار نفر جمعیت در فاصله 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است
تولید،سالانه 300 تن گوشت مرغ مازاد در دشتی
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: با توجه به جمعیت و سرانه مصرف گوشت سفید دشتی، سالانه 300 تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر صادر می‌شود.
امرالله فاریابی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از یک واحد مرغداری در دشتی به وضعیت مرغداری در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان دشتی با توجه به پراکندگی ظرفیت‌ها واستعدادهای بالقوه‌ای که دارد و اینکه سطح وسیعی از روستاه‌ها فاقد زمین کشاورزی بوده است، بنابراین برای توسعه و جلوگیری از خالی شدن روستا و در راستای اشتغالزایی پایدار می‌توان در زمینه صنعت مرغداری و صنایع جانبی سرمایه‌گذاری کرد.
وی افزود: با توجه به آمار جمعیتی شهرستان و سرانه مصرف هر نفر 22 کیلوگرم در سال و نیاز شهرستان به گوشت سفید یک‌هزار و 500 تن در سال است.
فاریابی تصریح کرد: در حال حاضر متقاضیان زیادی دارای پروانه تأسیس بوده و در نوبت دریافت تسهیلات بانکی قرار دارند ولی به دلیل عدم اعتبار برای پرداخت تسهیلات اعتبار پروانه آنها اتمام و یا باطل شده است.
وی خاطرنشان کرد: از سال 1358 تا سال 1388، 14 واحد مرغداری با سرمایه‌گذاری 21 میلیارد و 500 میلیون ریال و اشتغالزایی 60 نفر مستقیم و 100 نفر غیرمستقیم در سطح شهرستان فعال بوده و ظرفیت واحدها جمعا 385 هزار قطعه در هر دوره است.
مدیر جهاد کشاورزی افزود: با توجه به جمعیت شهرستان و سرانه مصرف گوشت سفید و تولید سالانه هزار و 800 تن گوشت مرغ در دشتی سالانه 300 تن مازاد بر نیاز تولید و به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر صادر می‌شود.
فاریابی ادامه داد: از سال 1385 تا پایان سال 1388، هشت واحد از 14 واحد فعال با ظرفیت 210 هزار قطعه و با اشتغالزایی 35 نفر مستقیم و 40 نفر غیرمستقیم با مبلغ 16 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای ساخت و ساز پرداخت شده است.
وی گفت: از این هشت واحد مرغداری تاکنون هفت واحد به بهره‌برداری کامل رسیده و یک واحد مرغداری دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
فاریابی یادآور شد: این واحد مرغداری با میزان سرمایه‌گذاری 180 میلیون تومان تسهیلات بانکی و از محل اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و کارآفرین و 150 میلیون تومان آورده سرمایه‌گذار هزینه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی خاطرنشان کرد: ظرفیت این واحد مرغداری 20 هزار قطعه‌ای است که دارای دو سالن 10 هزار قطعه‌ای و میزان تولید در هر دوره 45 تن و 225 تن در سال و به صورت متعارف پنج دوره جوجه‌ریزی در سال انجام می‌گیرد.

اختصاص 200 میلیون تومان کمک‌های موردی به بهزیستی دشتی
مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: 200 میلیون تومان کمک‌های موردی به بهزیستی شهرستان دشتی در دو سال گذشته اختصاص داده شده است که در نوع خود بی‌سابقه است.
اکبر گرگوری مطلق در مراسم افتتاح پروژه‌های بهزیستی دشتی از جمله اورژانس اجتماعی خورموج اظهار داشت: سازمان بهزیستی استان بوشهر در چند ساله اخیر به ویژه در دولت کریمه نهم و دهم اقدامات بسیار موثری انجام داده است.
وی افزود: سازمان بهزیستی دارای 50 ماموریت اصلی و110 فعالیت در حوزه‌های مختلف توانبخشی اجتماعی و پیشگیری است و در استان بوشهر فعالیت گسترده‌ای را انجام می‌دهد.
مدیر کل بهزیستی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در سال‌های 1386 تا 1388 از محل اعتبارات ملی و استانی بهره‌مند هستیم که همزمان با آغاز کار حوزه بهزیستی اعتبارات استان بوشهر نزدیک به 4 میلیارد و 500 تومان اعتبارات عمرانی بود و این در حالی است که اعتبارات اداره کل بهزیستی استان بوشهر در سال 1388 از محل اعتبارات ملی و استانی بالغ بر95 درصد رشد داشته و به 8 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.
وی یادآور شد: خوشبختانه در بخش توانبخشی، پیشگیری و دیگر مسائلی که در حوزه بهزیستی بوده اقدامات موثری در استان و شهرستان دشتی انجام شده است و همین برنامه اورژانس اجتماعی بهزیستی یکی از برنامه‌های مهم بهزیستی است که در شهرستان دشتی یکی از اهداف مهم بوده است.
گرگوری مطلق با اشاره به اینکه برنامه اورژانس اجتماعی در قالب خدمت رسانی در بخش حوزه اجتماعی است افزود: خط 123 آماده خدمت رسانی در بخش حوزه اجتماعی در سطح شهرستان است که یکی لزوم حمایت از افراد در معرض آسیب اجتماعی از قبیل کودک آزاری، همسر آزاری، دختران فراری، کودکان خیابانی، خانواده‌های در معرض طلاق است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین بخش بهزیستی بخش پیشگیری است و اورژانس اجتماعی در سطح مداخله‌ای است و هدف از اجرای این طرح را کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی واجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ذکر کرد.
مدیر کل بهزیستی استان بوشهر افزود: در سال گذشته برای 23 هزار کودک در بخش غربالگری شنوایی در استان از معلولیت پیشگیری کرده‌ایم که رشد بسیار خوبی را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: شهرستان دشتی یکی از شهرستان‌هایی بوده که در شناسایی معلولان و ارائه خدمات به این عزیزان موفق بوده است.
این مقام مسئول ادامه داد: امیدواریم شهرستان دشتی بتواند خدمات کیفی خوبی در بخش اجتماعی ارائه و آسیب‌ها را کاهش دهد.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]