دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٠/۸/٢٤

 

 

 

با تبریک  این روز عظما

سلام گرم دشتیاتی به شما از دشتی نیمه ابری با هوای معتدلش در هر کجای این کهکشان راه شیری که هستید...

 در این پست دو خبر غدیری از دو جشنواره غدیری داریم که دراین دو جشنواره میمون فرزندان دشتی خوش درخشیدند و حائز مقام های برتری شدند و درادامه با دو اثر شعری برگزیده جشنواره با شماییم و در ادامه به مناسبت غدیر نگاهی کوتاه داریم به تنوع به نام خانوادگی سادات در دشتی عزیز...در ضمن نوید اینکه روزهای آخر هفته بارانی خوبی را خواهیم داشت که این اتمسفر تا روزهای ابتدایی هفته آتی ادامه خواهد داشت و همه دست به دعاشویم تا به میمنت این روز خجسته سال زراعی پربرکتی در پیش داشته باشیم...  

 جشنواره نمایش غدیر استان بوشهر

اختتامیه جشنواره نمایش غدیر عصر بعد از دو روز نمایش 6اثر امروز در خورموج با حضور سردار کارگر رئیس ستاد غدیر استان بوشهر،محمدی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ،هاشمی فرماندار دشتی ، مسئولین شهرستان واستقبال گرم حضار و برگزار شد.ضمن تبریک ویژه به برگزیدگان و توجه شما به رای نهایی هیات داوران بد نیست بدانیم:

- 16اثر به دبیر خانه جشنواره رسید که 12اثر به بخش بازبینی راه یافت و در بازبینی نیز 6اثر به مرحله اجرای نهایی راه یافت.

- از 6اثر شرکت کننده 2 اثر از خورموج و از کاکی ،بوشهر،برازجان و اهرم هر کدام یک اثر را در این جشنواره حضور داشتند.

- اعضا هیات داوران متشکل از هیات داوران امیر نجفیان(دبیر انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان کشور) از تهران ،صادق سعیدی از بوشهر و خانم رضوانی از خورموج بودند.

- دبیراجرایی جشنواره نمایش غدیر را ابراهیم شاکری مطلق برعهده داشتند.

- اجرای رجز خوانی مسلم(اثری جاودانه اززنده یاد استادحاج علی مرادی) توسط مهدی شیخیانی بسیار مورد توجه حضار در اختتامیه قرار گرفت. 

کارگردانی اول: محمد رضا عبدالشاهی برای نمایش زمانی سکوت برای مردگان از خورموج

کارگردانی دوم:سید محسن رضوانی برای نمایش دختر ترسا از خورموج

کارگردانی سوم: عقیل جماعتی برای نمایش امیر دسیسه ها از برازجان

بازیگری اول زن: مریم السادات رضوانی از نمایش دختر ترسا از خورموج

بازیگر دوم زن: طاهره گلچمن از نمایش تشنگان از اهرم

بازیگری اول مرد: محمدرضا عبدالشاهی از نمایش  از نمایش زمانی سکوت برای مردگان از خورموج

بازیگری دوم مرد مشترک :حسین تمییزی  وعقیل جماعتی از نمایش امیر دسیسه ها از برازجان

بازیگری سوم مرد مشترک:عبدالرضا نصیری برای نمایش شک در ولایت از کاکی و محمد عسکر پور از نمایش امیر دسیسه ها از برازجان

طراحی صحنه: عقیل جماعتی از نمایش امیر دسیسه ها از برازجان

طراحی لباس: زهراسادات حسینی از نمایش دختر ترسا از خورموج

طراحی نور: انصاری از نمایش تشنگان از اهرم

بروشور: محمد رضا عبدالشاهی برای نمایش زمانی سکوت برای مردگان از خورموج

نویسندگی:تقدیر از عقیل جماعتی برای نمایش امیر دسیسه ها از برازجان

 جشنواره شعر غدیر استان بوشهر

 در جشنواره شعر غدیر نیز که در جزیره خارک برگزار شد فرزندان دشتی خوش درخشیدند.

در چهارمین جشنواره شعر غدیر که یکی از داوران آن شاعر توانمند شنبه ای غلامرضا ابراهیمی بودند و بخش عمده ی فعالیت برگزاری نیز بر دوش وی بود چرا که ایشان دبیر انجمن شعر و ادب خارک(فانوس دریا) که این انجمن برگزار کنندگان جشنواره نیز به شمار می رود.

مقام های ارزنده ی دشتی ها:

در بخش بزرگسالان: فرشید ابراهیمی مقام دوم

در بخش نوجوانان: خانم صدیقه زیارتی مقام اول

در بخش جوانان : خانم آسیه دهباشی مقام برگزیده

 *نتایج کامل چهارمین جشنواره شعر غدیر

 

+ غزل " آیینه "سروده اسلام(فرشید) ابراهیمی

ماه گل کرده به خورشید،بیا دف بزنیم

آسمان آینه  ای چید،بیا دف بزنیم

موج می رقصد و دریاست تتن تن به سماع

ماه سرمست خم عید، بیا دف بزنیم

باد هوهوست به هرشاخه،به گلدسته ی سرو

غرق(یاهو)ست تن بید،بیا دف بزنیم

کوچه در کوچه بهارست و نسیم ملکوت

عطر سی است که پیچد،بیا دف بزنیم

ماه تابید به هر آینه – سرشار بلوغ-

فارغ از هر شب تردید،بیا دف بزنیم

پلکانی است(علی) راست به ایوان خدا

یک قدم مانده به توحید،بیا دف بزینم

 

 

 +سه دوبیتی سروده خانم صدیقه زیارتی

خیال دور دورت بوده شاید

نمک گیر حضورت بوده شاید

لب دیواره های چاه، آنجا

کسی سنگ صبورت بوده شاید

              ***

 مرا رسوا، مرا رسوا کنی عشق

مرا تنهاترین،تن ها کنی عشق

خدا که جای دوری نسبت شاید

در این پس کوچه ها پیدا کنی عشق

                 ***

حضوری زیر طاقی آسمانی

به پهنای اتاقی آسمانی

خدا از چشم تو دعوت گرفته

به جشن اتفاقی آسمانی

 

تنوع بی نظیر نام خانوادگی سادات در دشتی

نام های خانوادگی سادات یکی از علت هاییس که به دشتی لقب دیار سادات داده اند.تنوع نام خانوادگی ساداتی که در دشتی فعلی یعنی جغرافیای کنونی با اندک جمعیت فعلی ،بی نظیر است بی تردید بی درنگ بی شک. اما شاید در این مقوله شهر تهران برابری کند آنهم قیاسی مع الفارق است با جمعیت بیش از ده میلیون نفر!! ضمن تبریک ویژه به سادات دشتی ،حال شما خود ببینید این تنوعی که در یک تحقیق میدانی بدست آمده که بعید نیست تنوع بیش از این باشد:
 حسینی ،حسینی نیا ،حسینی اصل ،حسینی آزاد ،حسینی دشتی ،دشتی حسینی،فقیه حسینی،رضوی،رضوی دشتی،رضوانی،علوی،ابطحی،رکنی،رکنی حسینی،سیف،میر مهدی،میر محمد حسینی،میر محمد صادقی،جعفری،مرتضوی،طاهری،اسلامی،لطیفی،مدنی،محمدی،هاشمی ،هاشمی زاده،هاشمی فرد،هاشمی نژاد،هاشمی نسب،هاشمیان،فاطمی،فاطمیان،پورفاطمی،بهرامی،دستغیب،امینی،امینی زاده،امیری،عسکری،نبوی،نظامی،میرنظامی،دشتی،سجادی،سجادیان، گلستانه،احمدی ،اندایش،اسماعیلی،پناه ،محمودی ،شجاعی ،درج دهقان،قمی بهبهانی،صالحی،دژگاهی،مقدس نژاد،کاظمی،موسوی،موسوی نژاد،عطایی،بهزادی،شهریاری،مصطفوی،بهرسی،میربهرسی،صفوی،علم الهدی،علی پور ،روشی،طباطبایی،شیرازی،مقامسی زاده،خامسی،اردبیلی و...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٠/۸/۱٦

 

نهمین سالگرد وفات حجه الاسلام والمسلمین سید محمد حسن نبوی

 

  حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمد حسن نبوی در سال 1303در روستای چاووشی از توابع دشتی بزرگ در خانوادهای فرزانه دیده جهان گشود پدرش سید محمد صادق نبوی از فرهنگیان و ادیبان که بیش از سی سال از عمر خود را به معلمی و مدیری وریاست آموزش وبرورش گذراند و در خطه دشتی و تنگستان بسیار محترم بود ودر دهم آذر سال 1369 در سن 96 سالگی وفات یافت.مرحوم نبوی دوران تحصیلات ابتدایی را در خورموج و کنگان و دوران دبیرستان را در دبیرستان سعادت بوشهر پشت سر گذاشت.

معرفی نامه استاد نبوی در مجلس شورای اسلامی

بس از آن در سال 1327ه.ش/1368 ه.ق برای ادامه تحصیل به نجف اشرف مسافرت نمود و چند سالی در مدرسه قوام شیرازی مشغول به تحصیل گردید.دروس ابتدایی فقه و اصول و منطق را فراگرفت ودر حین تحصیل به تدریس دروسی مانند ادبیات عرب،سیوطی،مغنی،منطق ومطول برداخت.و به دنبال ماجرای استعفای دکتر مصدق از نخست وزیری و روی کار آمدن کابینه سه روزه قوام السلطنه و قیام یکبارچه مردم تهران و سراسر ایران در جانبداری از مصدق وراه ضد استعماری و استبدادی او،استاد نبوی نیز از نجف اشرف با ارسال نامه ای خطاب به دکتر مصدق هواداری خود را نسبت به دولت و آرمان ایشان به اثبات رساند و چندین بار از رادیو تهران پخش شد و در روزنامه ها و مطبوعات طرفدار جنبش ملی مردم ایران چاب شد.

مرحوم نبوی درکنار سادات چاووشی/دهه50خورشید

حاج آقا نبوی در اواخر حکومت مصدق به دشتی بازگشت ودر سال 1332ه.ش/1373ه.ق به قم رفته و چند سالی در حوزه علمیه به کسب علوم دینی پرداخت و دوره سطح را به پایان رسانید. در این مدت با امام خمینی(ره)،آیت الله طالقانی، استاد شهید مطهری و...آشنا شد.در سال 1334ه.ش/1375ه.ق.به تهران رفته و در دانشکده الهیات دانشگاه تهران به تحصیل در رشته منقول وعلوم قضایی و علوم پرورشی و تربیتی مشغول گردید.پس از آن در کنکور دکترای رشته منقول پذیرفته گردید و دو سال دروس مربوط به آن رشته را نیزپشت سر گذاشت اما با مسائلی که برایشان پیش آمد از ادامه تحصیل بازماند پس از آن وارد آموزش وپروش گردید و به شغل معلمی پرداخت.علاوه بر تدریس در دبیرستانها به تدریس در حوزه علمیه بوشهرنیز پرداخت. ایشان از جمله مبارزان استان بوشهر بودند و بارها به مخالفت علنی با حکوت پهلوی پرداخت وتنها روحانی بود که در منطقه جنوب در رای گیری سال 1342ه.ش به رفراندوم شاه رای منفی داد.از این رو تحت نظر سازمان امنیت شاه سا واک قرار گرفت تا این این که وی به اهواز تبعید کردند،در اهواز هم از فعالیت بر نداشت،با اوج گیری مخالفتهای مردم علیه حکومت پهلوی به بازگشت و یکی از مبارزان اصلی جنوب  و از سردمداران انقلاب اسلامی در بوشهر گردید و با همکاری کسانی چون شهید شیخ ابوتراب عاشوری و دکتر عبدالکریم سروش(حسین حاج فرج دباغ) که در سالهای 1349و1350دروه سربازیش را در بوشهر با بعنوان دکتر داروساز در بوشهر کار می کرد آقایان فاتحی ،مظفری زاده و روشن بین مردم بوشهر را در جریان انقلاب اسلامی راهنمایی نمودند.سخنرانی انقلابی و آتشین او در مراسم هفت شهید بزرگوار عاشوری را هنوز بسیاری از بوشهری ها به یاد دارند.پس از پیروزی انقلاب اسلامی به پیشنهاد شهید رجایی مدیریت کل اداره آموزش و پرورش استان بوشهر را به عهده گرفت.در سال 1358در دوره اول مجلس خبرگان با کسب 74389 رای از تعداد کل 95451رای ماخوذه ازحوزه انتخابیه استان بوشهر برای بررسی قانون اساسی به نمایندگی ازطرف مردم بوشهر انتخاب گردید.

مرحوم نبوی درکنار سید محمد خاتمی سید محمود دعایی و

مرحوم نبوی بعد از حادثه 7 تیر 1360 و شهادت شهید حیدری نماینده مردم بوشهر و گناوه در سه دوره اول،و دوم وسوم مجلس شورای اسلامی به نمایندگان از طرف مردم بوشهر، گناوه و دیلم انتخاب گردید. نطقهای پیش از دستور ایشان و کارهای متعدد از جمله گرفتن بودجه سی میلیونی برای لوله کشی بوشهر و گناوه... هنوز در اذهان مردم بوشهر است.استاد نبوی مورد اعتماد امام خمینی (ره) بودند ودر سالهای آغازین انقلاب ایشان را وکیل خود در امور مالی و مذهبی منطقه نمود.پس از دوران نمایندگی با وجودی که دوران بازنشستگی خود را سپری می کرد مسئولیت مرکز ایران شناسی شعبه بوشهر را عهده دار گردید.وی علاقه فراوانی به کتاب و کتابخانه داشته وبیشتر اوقات فراغت خود را صرف مطالعه و تحقیق می نمودند و از جمله مطلعین به تاریخ معاصر جنوب و به ویزه دشتی بودند همچنین در نوشتن و ترجمه متون زبان وادبیات عرب از توانایی خوبی برخوردار بودند چند کتاب و مقاله از ایشان به صورت تالیف و جه ترجمه به چاپ رسیده است ازجمله(علما وشعرا و نویسندگان جنوب) که در سالنامه اداره کل بنادر و جزایر خلیج در سال 1343ه.ش به چاپ رسید ودیگری (نقش روحانیون در قیام ضد استعماری مردم جنوب ایران) که در مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت هشتادمین سال شهادت رئیس علی دلواری در فروردین 1373 ه.ش به چاپ رسیده است.همچنین (علما و نویسندگان بوشهر و راههای خلیج فارس)تاریخ و جفرافیای بوشهر تالیف لوریمر از عربی به فارسی ترجمه نمودند. ازجمله صفات منحصر بفرد ایشان شناخت علم الانساب (به جرات می توان گفت کلیه انساب مردم استان بوشهر را می دانست)و برخورد صادقانه و با صراحتی بود که با تمام مردم داشت. وی از سادات حسینی که با چند واسطه نسبش به امام علی بی الحسین(ع) میرسد.

کتاب حجه الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن نبوی به روایت اسناد ساواک

 استاد حاج سید محمد حسن نبوی سرانجام در شبانگاه روز 16 آبان 1381 بر اثر سکته قلبی در گذشت و در زادگاهش روستای چاووشی به خاک سپرده شد. 

بد نیست بدانیم فرزند برومند و بزرگوار مرحوم نبوی ،دکتر سید صادق نبوی از مفاخر استان بوشهر و استاد زیست شناسی دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا ایالات متحده می باشند وی دانش آموخته دکترای زیست شناسی میکروبیولوژی از دانشگاه گوئلف کانادا هستند.  

 

آن ابر با باران آمد

از غرب آمده بودند به مانند همیشه تا نونورامان کنند تا زندگی دهند به زندگی مان تا لبخند ارزانی صورت های گرم مان کنند آمدند با زمین تفدیده گرما خورده خشک دیارمان دیدار تازه کنند آمدند تا یکی از شگفت انگیزترین نعمت های حق تعالی را به خاک موطن مان پیشکش کنند...آن ابرهای خوش رنگ آمدند آن ابرهاباران زا با صدای ویژه خود صدایمان زدند که ما آمدیم...تا بسان خونی که در رگها جاری می شود آب را به خاکتان ببارانیم...

چه زیبا بود این بوسه های قطرات باران به خاک دشتی در نیمه پایانی روز گذشته بوسه هایی که دل می برد از سر و گوش همه...حتی این دلبری را می شد در دیوارها و ساختمان های بی جان هم دید که از این مهمانی حق شادمانند...باران آمد تا به روزگار پیش روی باقی مانده دوفصل امیدوارتر باشیم...و دعایمان این باشد که ایزد منان همواره نعمت باران را به این دیار ارزانی کند.

  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٥٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٠/۸/۱٢

 

 

 

افتخار آفرینی غرور انگیز بانوی دشتیاتی

باخبر شدیم نوجوان همشهرستانی بزرگوار سرکار مائده السادات امین زاده موفق شده اند به نائب قهرمانی تیراندازی آسیا نائل شوند.

درمسابقات اسلحه بادی آسیا که در کویت برگزار شد مائده‌‌سادات امین‌زاده، ملی‌پوش نوجوان کشورمان موفق شد از میان 26 تیرانداز و در ماده تفنگ‌بادی با کسب 3/496 امتیاز مدال نقره انفرادی آسیا را ازآن خود کند.

براساس این گزارش، تیراندازی از تایلند با 497 امتیاز و ورزشکار هندی با 3/496 امتیاز بترتیب اول و سوم شدند.همچنین تیم تیراندازی نوجوانان ایران در گروه دختران و با ترکیب، مائده‌سادات امین‌زاده با 395 ، مه‌لقا جام‌بزرگ با 391 و دینا فرزادخواه با 386 و با مجموع 1172 امتیاز، مقام نایب‌قهرمانی آسیا و نشان نقره مسابقات را بدست آورند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت خانم امین زاده را به  ایشان خانواده محترم و بزرگوارشان و همه دشتی های ساکن کهکشان راه شیری تبریک و تهنیت عرض کرده و آرزوی موفقیت همه فرزندان دشتی را ازایزد منان خواستار است. 

 

معارفه های دشتیاتی

در روزهای گذشته و امروز سه جلسه تودیع و معارفه در مرکز استان و خورموج برگزار شد که در هر سه جلسه سه تن از فرزندان شایسته دشتی به مناصبی منصوب شدند که توجه شما را به این تودع و معارفه های جلب می کنم:

تودیع و معارفه ی استانی

پیش از ظهر امروز جلسه تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان در در سالن شهید جوهرزاده بوشهر با حضور سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار و خلیل رضایی به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر معرفی و از خدمات محمد حاجی زاده مدیر اسبق تقدیر شد.

بد نیست بدانیم رضایی فرزند دشتی هستند و پیش از این رئیس دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر بوده اند وی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتی را در کارنامه مدیریتی خود دارد و از آزادگان هشت سال دفاع مقدس نیز هستند. 

تودیع و معارفه ی دانشگاهی

طی جلسه ای با حضور مدیران، کارکنان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه برگزار و دکتر شبیر اشکپورمطلق به عنوان معاون جدید دانشجویی دانشگاه منصوب  و از دکتر دیانت معاون اسبق تقدیر شد.

بد نیست بدانیم دکتر اشکپور مطلق فرزند فرهیخته دشتی و دبیر هیات نظارت وارزیابی آموزش عالی استان بوشهر و عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس دارای دکترای ژئوفیزیک-زلزله شناسی از پژوهشکده زلزله شناسی ایران هستند.

تودیع و معارفه ی شهرستانی

در مراسمی که در فرمانداری دشتی با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد حجه الاسلام محمدی به عنوان امام جمعه شهر کاکی منصوب  و از خدمات حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد امام جمعه سابق تقدیر شد 

بدنیست بدانیم بدانیم حجت الاسلام والمسلمین محمدی فرزند کردوان علیا دشتی از روحانیون متفکر و بروز جامعه ایرانی است که بیش از 16سال سابقه تدریس در دانشگاه حوزه و انجام فعالیت های فرهنگی دارند و نگارنده با توجه به شناختی که از ایشان دارم بی اغراق اذهان می کنم که این انتصاب شایسته ترین انتصاب ممکن برای امامت جمعه شهر کاکی می باشد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب فرزندان دشتی را به سمت  های مورد اشاره تبریک و آرزوی موفقیت ایشان را از خدای منان خواستار است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٠/۸/٦

 

بیم و آرزوی دشتی ها

 

بیش از یک ماه از سال تحصیلی و از سال زراعی را سپری کردیم و این روز های مانده به میانه پاییز همچنان کولرها در دشتی هوایمان را دارند و به کار خود ادامه می دهند تا حالمان را لطیف تر کنند تا ما دشتی ها در آستانه فصلی سرد با بیم و آرزوهای همیشگی چشم به آسمان منتظر شب و روزهای پیش رو باشیم... روزهایی که به قدرت چرخش روزگار زمین و کهکشان روز به روز نحیف تر می شوند و شبهایی که قدرت رو می کنند هم به سرما و هم به درازای خود ، شب هایی که گاهی به کرختی هدایتمان  می کند و گاهی از خوشی لبریزمان می کند.

 فصل های دغدغه های روزمره

فصل های کار فصل های دغدغه های روزمره اینان شاید تعریف مان باشد از پاییز و زمستان نیمکره شمالی...دشتی ما نیز به مانند همه جای نیمکره شمالی در دو فصل پاییز و زمستان که به تقویم پارسی شده نیمه دوم سال ترافیک کار و حجم سنگین مشغله هاهجوم آورده تا این نیمه را ره توشه نیمه دیگر کنند تا تفریح بیشتر را به خود ارمغان دهند.بازگشایی مدارس و دانشگاه ها خود درصد بالایی از این حجم کار را در برگرفته ترافیک کم و بیش ساعات خاص شبانه روز نمونه بارز این درصد بالاست .حال حضور دانشجویانی که در شهرهای استان خاصه بوشهر و عالی شهر مشغول به تحصیل هستند و این مسیر را همواره مسافر هستند را می شود به عینه در سرویس های عمومی بین شهری مشاهده کرد و چه بسیار از جوانان دشتی که رهسپار شهرهای دیگر کشور شده اند تا علم را بهانه ی زندگی خوش آینده کنند و به عنوان نماینده ی شایسته از این دیار موفقیت درو کنند و ما امروزاز داشتن این همه دانشجو ببالیم.

بیم و آرزو

نوشتم بیم و آرزو براستی برای ما دشتی ها برحسب تجربه ی سالهای طولانی گذشته این دوفصل همواره با بیم و آرزو همراه بوده و هست بیم از آن جهت که سالی روی خوش و خرم آن به دشتی نظر کرده و ما مسرور و شادمان از خرمی زمین و آسمان بارانی و سالی روی خشن و تیره آن به دشتی غالب بوده و چه افسوس که بیشتر مواقع این چهره بیشتر خودنمایی کرده به دیارم دشتی حال از سیل گرفته (بارزترینش سیل 65بود)تا قحطی هایی که روزگار دشتی  و دشتی ها را به تاراج برده و نویدش جز مرگ مرارت و مهاجرت چیزی نبوده...از این روست که وقتی به این دو فصل می رسیم با شک و تردید با بیم و آرزو به آن ها می نگریم...بیاییم دست به دعا شویم تا به بهترین نحو ممکن سپری کنیم شب و روزهای پیش رو را...    

 

+ با توجه به اینکه مسافرت و تنظیم آن در این روزهای سرد و بارانی پیش رو بسیار حساس است در این پست برنامه پروازی هما شعبه بوشهر را که به طور رسمی  از تاریخ 8آبان ماه شروع و تا 22فروردین ماه سال 91ادامه خواهد داشت را در اختیار شما مخاطبان همیشگی دشتی ها قرار می دهم امید ضمن آرزوی سلامتی همه مسافران همواره هزینه سفر را برای مسافرت هوایی داشته باشید!

 

روز هفته مسیرپرواز ساعت حرکت ساعت ورود شماره پرواز مسیرپرواز ساعت حرکت ساعت ورود شماره پرواز نوع هواپیما
شنبه تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:05 408 ایرباس
تهران - بوشهر 15:45 17:20 415 بوشهر- تهران 17:55 19:30 414 فوکر100
یکشنبه تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:05 408 ایرباس
تهران - بوشهر 15:45 17:20 415 بوشهر- تهران 17:55 19:30 414 فوکر100
دوشنبه مشهد - بوشهر 05:30 07:30 8014 بوشهر- مشهد 08:15 10:00 8015 MD82
تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:05 408 ایرباس
تهران - بوشهر 16:40 18:05 415 بوشهر- تهران 18:50 20:15 414 ایرباس
سه شنبه تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:50 408 ایرباس
تهران - بوشهر 21:15 22:40 415 بوشهر- تهران 23:25 00:50 414 ایرباس
چهارشنبه تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:05 408 727-200
تهران - بوشهر 15:45 17:10 415 بوشهر- تهران 17:55 19:20 414 ایرباس
اصفهان-بوشهر 17:30 19:50 225 بوشهر-اصفهان 20:20 22:45 224 فوکر100
شیراز- بوشهر 19:00 19:50 225 شیراز- بوشهر 20:20 21:15 224 فوکر100
پنج شنبه مشهد - بوشهر 05:45 07:45 8014 بوشهر- مشهد 08:30 10:15 8015 MD82
تهران - بوشهر 06:30 07:55 409 بوشهر- تهران 08:40 10:05 408 ایرباس
تهران - بوشهر 15:45 17:10 415 بوشهر- تهران 17:55 19:20 414 727-200
جمعه تهران - بوشهر 06:30 08:05 409 بوشهر- تهران 08:40 10:15 408 فوکر 100
تهران - بوشهر 15:45 17:10 415 بوشهر- تهران 17:55 19:20 414 ایرباس

 *درپست قبلی از قلم افتاد سپاس ویژه از جناب یعقوب مقاتلی که لیست اسامی پذیرفته شدگان را در اختیار وبلاگ دشتی ها قرار دادند%

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٢٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]