دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/۱/۳۱

 

دشتی خبر...

 

بازدید پرویز پرستویی از مناطق زلزله‎زده دشتی
پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون پیش از ظهر امروز از مناطق زلزله‎زده شهرستان دشتی بازدید کرد. 

پرویز پرستویی بازیگر صاحب نام سینما، تئاتر و تلویزیون، حبیب احمدزاده فیلمنامه‎نویس و مستندساز و محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه زلزله‌زده شهرستان دشتی حضور یافتند.
این هنرمندان ضمن بازدید از شهر شنبه و روستاهای اطراف با شماری از مردم زلزله‌زده گفت‌وگو و با حادثه‌دیدگان این منطقه ابراز همدردی کردند.


عادل فردوسی‌پور:روحیه خوب مردم زلزله‎زده دشتی قابل تحسین است

عادل فردوسی‌پور امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: روحیه مردم زلزله‎زده را که دیدم واقعا خیلی برایم جالب توجه بود که با این اتفاقی که رخ داده اینقدر با روحیه بشاش مشیت الهی را پذیرفته‎اند که در نوع خود بی‎نظیر است.
وی ادامه داد: انشالله با کمک مردم ایران که همه پیگیر این حادثه هستند تحمل مشکلات را برای حادثه‎دیدگان آسان خواهیم کرد و با همدلی از مردم خواهیم دید تحمل این سختی‎ها میسر خواهد شد.
فردوسی‌پور در ارتباط با بازی خیرخواهانه روز گذشته با رسانه ورزش بوشهر خاطرنشان کرد: این بازی یک بازی نمادین بود و هدف کمک به مردم حادثه دیده شنبه است و درآمد آن تقدیم به زلزله‌زدگان خواهد شد.


ارسال کمک‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای زلزله‌زدگان دشتی
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اقلامی از طرف ریاست دانشگاه آزاد برای زلزله‌زدگان دشتی در نظر گرفته شده که بین آنها در حال توزیع است.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که همکاران ما در منطقه 16 دانشگاه آزاد با مدیریت دکتر مقصودی اصل انجام داده‌اند، قابل تقدیر است.
وی ضمن تقدیر از واحدهای دانشگاه‌های اسلامی منطقه 16 افزود: مردم از ما هستند و ما هم از مردم و هر چقدر که امکان داشته باشد برای این مردم که ولی نعمتان ما هستند، خدمت‌رسانی خواهیم کرد.
مومن بالله ضمن تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان یادآور شد: کسانی که زیر آوارها جان باختند، جزیی از خانواده‌های ما هستند و نه تنها مردم این منطقه که عزیزان خود را از دست داده‌اند، عزادارند، بلکه همه ما خود را در غم و شادی این مردم پاک سهیم می‌دانیم.
مومن بالله یادآور شد: خانواده 11 تن از دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد در شهر شنبه دچار حادثه شده‌اند و ما تلاش می‌کنیم تا نیازمندی‌های این خانواده‌ها را برطرف کنیم.

معافیت دانشجویان مناطق زلزله زده دشتی از پرداخت شهریه

رئیس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان مناطق زلزله زده دشتی از تسهیلات مالی ویژه ای برخوردار و از پرداخت شهریه تحصیلی حداقل یک نیمسال تحصیلی معاف خواهند بود.
مسعودی اصل در بازدید از مناطق زلزله زده استان بوشهر، گفت: بر اساس پیشنهاد ستاد امداد رسانی منطقه شانزده دانشگاه آزاد همچنین کمیته نیاز سنجی مستقر در مناطق زلزله زده با توجه به مشکلات موجود در شهرستان دشتی یکی از خدمات ویژه به دانشجویان فراهم آوردن تسهیلات و شرایط بهتر تحصیلی است.
به گفته وی بازتوانی روحی و روانی مردم به خصوص دانشجویان یکی دیگر از برنامه های ویژه ستاد امداد رسانی منطقه است که با حضور اساتید برجسته رشته های روانشناسی و مشاوره اقدامات اجرایی خوبی در این خصوص صورت گرفته است.


صدور شناسنامه های جدید مکانیزه برای زلزله زدگان دشتی
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهرگفت: با توجه به حادثه زلزله اخیر دشتی و از بین رفتن شناسنامه برخی افراد در زیر آوار، شناسنامه های جدید مکانیزه برای این افراد صادر می شود.
کیامرث صالحی نیا روزشنبه درگفت و گوبا ایرنا اظهار کرد: مردم مناطق زلزله زده هیچ نگرانی در زمینه شناسنامه نداشته باشند، با توجه به در پیش داشتن انتخابات در زمینه صدور شناسنامه آنها شتاب خواهد شد.
وی با اعلام این که صدور شناسنامه در مناطق زلزله زده دشتی رایگان است ،اضافه کرد: علاوه بر امدادرسانی در منطقه اقدام به صورت برداری درزمینه شناسنامه های ازبین رفته و یا گمشده صورت گرفته است.
صالحی نیا اضافه کرد: مشارکت همه دستگاه های اجرایی برای کمک رسانی به منطقه آسیب دیده زلزله دشتی وظیفه بود ولی هر دستگاهی در اجرای وظیفه سازمانی خود نیز باید به نحو مطلوب عمل کند.
وی با تاکید بر این که ثبت احوال در منطقه دشتی دارای نمایندگی است ادامه داد: بر اثر زلزله ساختمان این نمایندگی قابل استفاده نیست.
صالحی نیا گفت: با استقرار نیروهای ثبت احوال در چادر صدور شناسنامه برای افراد در منطقه زلزله زده دشتی بزودی آغاز خواهد شد.


ثبت‌نام 66 نفر برای انتخابات شوراها در شهرستان دشتی
فرماندار دشتی گفت: تا پایان شب گذشته 66 نفر در شهرستان دشتی برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کرده‌اند.
در دشتی گفت: تا پایان شب گذشته 66 نفر در شهرستان دشتی ثبت‌نام  نهایی انجام داده‌اند، اما زمان ثبت‌نام هنوز به پایان نرسیده است.
فرماندار دشتی افزود: از این تعداد داوطلب ثبت‌نام شده، 21 نفر در شهر و 45 نفر در روستاها آمادگی خود را برای حضور در انتخابات شوراها اعلام کرده‌اند.
وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار بیشترین استقبال از ثبت‌نام در انتخابات شوراها در بخش کاکی است.
هاشمی خاطرنشان کرد: در ثبت‌نام نهایی که صورت گرفته از مجموع 66 نفر شرکت کننده دو نفر خانم هستند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٥٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/۳٠

 

آغاز عملیات پی کنی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده دشتی

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: عملیات پی کنی یکهزار و 700 واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله در منطقه دشتی استان بوشهر آغاز شد.

علیرضا تابش روز جمعه در نشست با مسوولان، مهندسان و کارشناسان بنیاد مسکن افزود: فعالیت بازسازی واحد های مسکونی مناطق زلزله زده به طور 24ساعته در دست اجراست و همه ماشین آلات راهسازی این نهاد به همراه ماشین آلات دستگاه های اجرایی استان بوشهر برای شتاب بخشی در بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده بر اثر زلزله به کار گرفته شده اند.

وی برمقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید کرد و گفت: در بازسازی منازل و اماکن تجاری مناطق آسیب دیده از مصالح مرغوب با کیفیت بالا و با نظارت فنی کارشناسان استفاده می شود تا ساختمان هایی ساخته شود که زمین لرزه ها باعث تخریب آنها نشود و در ساخت این بناها از تیپ های مختلف با نظر مالکان استفاده می شود و زیر بنای این واحدها طبق نظر مالکان خواهد بود و حداقل زیر بنا 60مترمربع در نظر گرفته شده که تامین بخشی از اعتبار آن به صورت تسهیلات کم بهره و بخشی هم بلاعوض خواهد بود.

تابش افزود: مشارکت مردم آسیب دیده از زلزله در ساخت بنای خود ضرورت دارد و صاحبان واحدهای مسکونی و تجاری که واحدهای آنان آسیب دیده است برای شتاب دهی در ساخت و ویژه گی های مورد نظرشان در ایجاد بناها، باید با کارشناسان و مهندسان همکاری و مشارکت کنند تا شاهد ساخت بنایی باشیم که مد نظر آنان است.

رییس بنیاد مسکن از همکاری و مشارکت استاندار بوشهر و مسوولان استان در فراهم کردن تسهیلات و امکانات رفاهی برای شتاب در ساخت بناها قدردانی کرد.

تابش با بیان این که نقشه های بازسازی واحدهای مسکونی در دو تیپ ساخته می شود اضافه کرد: شتاب در بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده با کیفیت مناسب و مطابق با استانداردهای لازم در اولویت برنامه هاست.

وی، از تامین مصالح مورد نیازبرای بازسازی واحدهای مسکونی خبرداد و گفت: با قراردادهای منعقد شده مصالح مورد نیاز شامل سیمان، بلوک، میله گرد و دیگر مصالح مورد نیاز تامین شده است که پیش بینی می شود با پشتیبانی لازم در کوتاه ترین زمان کار بازسازی انجام گیرد.

استاندار بوشهر نیز گفت: بنیاد مسکن خط مقدم بازسازی در کشور است و با مدیریتی که در اختیار شماست پیش بینی می شود در کوتاه ترین زمان واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیدگان بازسازی شود.

فریدون حسنوند با بیان اینکه معادن مصالح ساختمانی و دیگر امکانات موجود در استان در اختیار بنیاد مسکن است از مدیر کل منابع طبیعی استان خواست لیست و میزان ذخائر معادن استان را در اختیار این نهاد قرار دهد تا به نحو مورد نظر از آنها استخراج کند.

وی تاکید کرد: صدور پروانه ساخت بدون هزینه خواهد بود و شهرداران و دهیاران مناطق زلزله زده حق دریافت هیچ ملبغی برای ساخت و بازسازی بناها از پیمانکاران این طرح را ندارند و فراهم کردن امکانات زیربنایی از جمله آب و برق برای پیمانکاران این طرح، وظیفه مدیران دستگاه های مربوط است و پیمانکاران طرح بازسازی مناطق زلزله زده دشتی که نیاز به آبرسانی و برقرسانی و یا خدمات دیگری دارند، با مذاکراتی که با مدیران مربوط شده می توانند درخواست خود را به این مدیران تقدیم کنند تا در هرچه زودتر امکانات لازم فراهم شود.

وی افزود: بنیا د مسکن استان های بوشهر و فارس در بازسازی و تعمیر واحدهای آسیب دیده مشارکت دارند و هم اینک پیمانکاران عملیات تجهیز کارگاه های خود را آغاز کرده اند.

استاندار بوشه ربر ساخت مراکز و اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: بازسازی مساجد، حسینه ها، مدارس، مراکزبهداشتی درمانی، پارک ها و واحدهای ورزشی نیز همزمان با ساخت واحدهای مسکونی آغاز و در کوتاهترین زمان ساخته می شود.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز گفت: کارآواربرداری منطقه زلزله زده دشتی با ماشین آلات دستگاه های اجرایی در دست اجراست که پس از آن بازسازی واحدهای مسکونی آغازمی شود.

شاپور رستمی افزود: عملیات آواربرداری در دو روستای درویشی و باغان به پایان رسیده و بزودی عملیات بازسازی آغاز می شود.

وی تاکید کرد: 110دستگاه ماشین آلات سنگین راهسازی با همکاری بیناد مسکن استان های بوشهر و فارس در حال فعالیت هستند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به این که در ساخت واحدها رضایت آسیب دیدگان شرط است اضافه کرد: نقشه های ساخت بناها در تیپ های مختلف تهیه شده که با انتخاب مالکان ساخت بناها آغاز می شود.

رستمی از تامین مصالح ساختمانی برای بازسازی واحدهای آسیب دیده خبرداد و بیان کرد: این واحدها با کیفیت مناسب و مقاوم ساخته می شود زیرا چندین گروه ناظر در بالا بودن کیفیت ساخت و سازمشارکت دارند.

وی اضافه کرد: سعی می شود از همه امکانات فنی و تخصصی استان در کنار نیروهای بنیاد مسکن استفاده و واحدها در حداقل زمان ساخته شود.

شکست تیم رسانه ورزش تهران
در یک مسابقه فوتبال خیرخواهانه بین تیم‌های رسانه ورزش بوشهر و تهران، تیم بوشهری موفق شد با نتیجه ۳ بر یک از سد یاران عادل فردوسی‌پور عبور کند.
جمعی از اهالی رسانه در قالب تیم رسانه ورزش فوتبال امروز برای بازدید از مناطق زلزله‌زده راهی شهر شنبه شدند و پس از بازدید از این مناطق زلزله‌زده برای انجام یک دیدار خیرخواهانه به بوشهر آمدند.

مسابقه فوتبال خیرخواهانه رسانه ورزش بوشهر و تهران عصر امروز با حضور خیل عظیمی از مردم بوشهر در ورزشگاه شهید بهشتی این شهر برگزار شد، نیمه اول این دیدار با تک گل رضا ترابیان، ملی‌پوش سابق پرسپولیس به سود رسانه ورزش تهران به پایان رسید، اما در نیمه دوم، تیم رسانه ورزش بوشهر با تغییر تاکتیک و هجوم به دروازه حریف موفق شد، سه گل به رسانه ورزش تهران بزند. دو گل رسانه ورزش بوشهر از روی نقطه پنالتی توسط ایوان پترویچ بازیکن سابق بوشهر و محمد ایروانچی به ثمر رسید و سومین گل رسانه ورزش را نیز عبدالرضا کریمی‌زاده به ثمر رساند. در پایان بازی نیز تماشاگران مبالغی را برای کمک به زلزله‌زدگان شهرستان دشتی کمک کردند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/۱/۳٠

 

دیدار فردوسی پور و مظلومی از مناظق زلزله زده دشتی

 

تیم فوتبال رسانه ورزش تهران برای انجام یک دیدار خیرخواهانه به نفع زلزله‌زدگان شهرستان دشتی به بوشهر سفر کرده و اعضای این تیم در بین زلزله‌زدگان شهر شنبه نیز حضور یافتند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢۸ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٩

 

گسل های ناشی از زلزله دشتی...

 

این گسل ها که بر اثر زلزله 6.1 ریشتری و پس لرزه های آن در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی رخ داده را به اصطلاح روانگرایی زمین گویند که در برخی از زلزله های شدید احتمال وقوع آن است که در زلزله دشتی نیز شاهد آن بودیم عکس های پیش رو توسط مهندس امید کردیان از زمین های کشاورزی منطقه حمویی و حاج عباس گرفته شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:۱۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٩

 

خدمات دولت برای زلزله زدگان از زبان استاندار بوشهر...

 

فریدون حسنوند استاندار بوشهر:درحادثه زلزله شهرستان دشتی که در منطقه ای به وسعت پنج هزار کیلومترمربع رخ داد، 37نفر از هم استانی ها جان خود را از دست دادند و بیش از یکهزار و 170 نفر مصدوم شدند.

استاندار بوشهر به وارد شدن خسارت به شریان های حیاتی، تاسیسات زیربنایی، مراکز اداری، بهداشتی، درمانی، آموزشی، اماکن مسکونی شهری و روستایی، کشاورزی و دامی اشاره کرد و گفت:در این رخداد طبیعی 43روستا و سه شهر شنبه، کاکی و خورموج تحت تاثیر جدی قرار گرفتند و واحدهای مسکونی آنها بین 10 تا100 درصد تخریب شد.

حسنوند بیان کرد:سرعت عملیات امداد و نجات در این حادثه به گونه ای بود که با وجود تعدد مناطق و فاصله زیاد آنها از یکدیگر تا سه ساعت پس از بروز حادثه، کارامداد و نجات در همه مناطق به پایان رسید.

استاندار بوشهر افزود:توزیع بیش از هفت هزار چادر گروهی ، 16 هزار تخته پتو و بیش از 40هزار مترمربع موکت و زیرانداز، مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز از دیگر مواردی بود که در روزهای نخست وقوع زلزله در این منطقه میان آسیب دیدگان توزیع شد.

استاندار بوشهر گفت:بخشی از نیازهای دستگاه های مولد سرما برای زلزله زدگان از جمله یخچال و کولر با کمک های بلاعوض از سوی دولت تامین می شود.

فریدون حسنوند افزود:با توجه به گرمی هوا و وجود کودکان و افراد سال خورده، برطرف کردن نیازهای زلزله زدگان دشتی به دستگاه های مولد سرما امری ضروری است.

وی با اشاره به هدایای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به خانواده های جان باختگان زلزله شهرستان دشتی بیان کرد:برای بازسازی اماکن مسکونی و تجاری، چاه های کشاورزی و همچنین جبران خسارت به خودروهای شخصی مبالغی به شکل وام کم بهره در اختیار مردم زلزله زده شهرستان دشتی قرار می گیرد.

حسنوند اضافه کرد:با توجه به عزم دولت برای حل مشکلات زلزله زدگان استان بوشهر و داشتن مصوباتی ویژه به دنبال برطرف کردن گرفتاری های مردم در کم ترین زمان ممکن هستیم.

استاندار بوشهر عملکرد همه دستگاه های اجرایی ، نیروهای نظامی و انتظامی و حضور نماینده ولی فقیه در استان در کمک به زلزله زدگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت:مدیریت بحران برای کاهش آسیب های پس از زلزله در استان بوشهر به بهترین وجه عمل کرد.

وی با اشاره به امنیت کامل مناطق زلزله زده از اولین ساعات زمین لرزه گفت:بر اساس گزارش های موجود حتی یک مورد سرقت، ناامنی و درگیری در این مناطق رخ نداده است.

حسنوند با اعلام استقرار کارشناسان اداره های کل آمار و فناوری استانداری بوشهر در مناطق زلزله زده اظهار کرد:به دنبال توزیع عادلانه اقلام مورد نیاز مردم در این مناطق هستیم.

استاندار بوشهر بیان داشت:بنیاد مسکن استان های بوشهر و فارس بازسازی واحد های مسکونی مناطق زلزله زده را به زودی آغاز خواهند کرد و در مرحله اول بیش از دو هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

استاندار بوشهربا اشاره به این که زیر بنای این واحدهای مسکونی 60مترمربع تعیین شده بود گفت:برای رفاه بیشتر ساکنان مناطق زلزله زده زیر بنای این واحدها که به شکل اسکلت فلزی است 20مترمربع افزایش یافت وبه 80مترمربع رسید.

حسنوند ادامه داد:همچنین عملیات نصب 100سرویس بهداشتی و حمام در نقاط زلزله زده آغاز شده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۸

 

لاریجانی در جمع زلزله زدگان...

 

 منازل 65 متری برای زلزله زدگان دشتی مناسب نیست
نماینده دشتی و تنگستان با بیان اینکه با پیگیری مسئولان استان نیازهای ابتدایی زلزله زدگان دشتی تامین و مدیریت شد، گفت: ولی مشکلات دیگری وجود دارد که باید نسبت به تامین آن سریعتر اقدام کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید محمدمهدی پورفاطمی در جلسه شورای اداری استان که بعد از ظهر چهارشنبه با حضور لاریجانی رییس مجلس در سالن بانک صادرات برگزار شد، ادامه داد: کمیسیون تلفیق مجلس در حال برگزاری جلسه برای تنظیم بودجه است و انتظار می رود نیازهای مناطق زلزله زده از جمله دشتی نیز در آن به خوبی دیده شود و رییس مجلس نیز در صحن علنی آن را پیگیری کند.

پورفاطمی یکی از مسایل پیش آمده در مناطق زلزله زده دشتی را متراژ خانه ها عنوان کرد و گفت: مساحت 65 متری منازلی که قرار است برای این مردم ساخته شود با وضعیت منطقه که خانوار پرجمعیتی هستند تناسب ندارد.

وی با بیان اینکه تابس رییس سازمان بنیاد مسکن از ابتدای زلزله دشتی در منطقه حضور یافت، از وی خواست تا در خصوص متراژ منازل جدید زلزله زدگان تجدیدنظر شود.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به گرمای هوا، خاطرنشان کرد: ماندن زیر چادر در این شرایط زجر آور است و با توجه به قول استاندار برای تامین وسایل خنک کننده زلزله زدگان نظیر کولر و یخچال، انتظار می رود در این زمینه سریعتر اقدام شود.

وی افزود: مردم خانه خود را از دست داده و داغدار مصیبت نزدیکان شان هستند، از این رو نباید دغدغه مسایل جزیی نظیر وسایل سردکننده را داشته باشند.لاریجانی در شورای اداری بوشهر: با درخواست پورفاطمی موافقم
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با درخواست نماینده دشتی و تنگستان درباره متراژ منازل زلزله زده دشتی موافقم و از بنیاد مسکن نیز درخواست می شود این موضوع را بررسی و نظر مردم را تامین کند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان که بعد از ظهر چهارشنبه در سالن بانک صادرات برگزار شد، افزود: در جریان بازدید امروز از مناطق زلزله زده، مردم از سرعت عمل نیروهای امدادی و تلاش مسئولان رضایت داشتند.

وی با اشاره به بازدیدش از مناطق زلزله زده آذربایجان شرفی در مردادماه گذشته، اظهار داشت: در زلزله بوشهر، رسیدگی به مشکلات حادثه دیدگان و سرعت عمل بیشتر بود، در حالی که در زلزله آذربایجان متوجه شدم مردم مشکلات بی شماری پس از زلزله دارند.

رییس مجلس افزود : سرعت عمل مسئولان بوشهردر زلزله اخیر با زلزله آذربایجان قابل قیاس نیست، به گونه ای که خدمت رسانی به مردم در مناطق زلزله زده بوشهر با سرعت قابل قبولی نسبت به زلزله آذربایجان همراه بوده است.

رییس مجلس با بیان اینکه روی هم رفته اقدامات اولیه در منطقه زلزله زده دشتی خوب بوده، ادامه داد: ولی با توجه به گرمای هوا، ضرورت دارد سریعا نسبت به تامین وسایل سرمایشی مردم اقدام کرد.

وی با اشاره به سخنان نماینده دشتی و تنگستان در این جلسه افزود: درباره مساحت منازل نوساز در منطقه زلزله زده دشتی، موافق درخواست پورفاطمی برای تجدیدنظر در آن هستم.

وی گفت: بنیاد مسکن باید ضمن مشورت با مردم، در نقشه منازل نوساز، نظر اهالی منطقه را تامین کرده و سریع تر کار را پیش ببرد.

وی همچنین با بیان اینکه ایران روی گسل های متعددی قرار گرفته، افزود: با توجه به زلزله خیز بودن کشور و سایر حوادث غیرمترقبه، ضرورت دارد سازمان مستقلی برای این امور ایجاد شود.

بخشی از تلاش ما در راستای برنامه‌های کوتاه مدت و بخشی دیگر بلند مدت است اما در چند ماه آینده زلزله‌زدگان شنبه صاحب مسکن می‌شوند.
علی لاریجانی صبح امروز در جمع زلزله‌زدگان شنبه حضور یافت و با تقدیر از صبر شکیبایی و تحمل مصیبت‌دیدگان و همچنین اظهار تأسف از وقوع این حادثه گفت: استاندار بوشهر و نمایندگان تلاش‌های زیادی کردند که در ساعات نخست امکانات لازم فراهم و مشکلات زلزله‌زدگان مرتفع شود.

وی افزود: در ابتدای وقوع زلزله مقرر شد امکانات اولیه زندگی روزمره زلزله‌زدگان فراهم شود اما مهمتر از همه ساخت سرپناه است که بنیاد مسکن متولی این کار است و امکانات لازم برای ساخت مسکن فراهم شده و استاندار بوشهر تلاش می‌کند ساخت مسکن در اسرع وقت اجرایی شود.

لاریجانی در جمع زلزله زدگان چاهگاه

لاریجانی صبح امروز به همراه استاندار بوشهر و مسئولان این استان به روستای زلزله‌زده چاهگاه رفت و ضمن بازدید از این روستا با شماری از مردم زلزله‌زده این روستا هم گفت‌وگو کرد.

در جریان بازدید رئیس قوه مقننه از روستای زلزله‌زده دشتی مردی 65 ساله با رئیس مجلس به گفت‌وگو پرداخت و به وی گفت: در زلزله یک هفته گذشته زندگی 50 ساله خود را از دست دادم.

یک زن زلزله‌زده هم با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کرد، این زن گفت: خدمات خوبی به زلزله‌زدگان صورت گرفته و مایحتاج به وفور یافت می‌شود اما تنها خواسته ما این است که خانه‌های تخریب شده‌مان بازسازی شود تا بتوانیم به زندگی عادی خود برگردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز خطاب به وی گفت: ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم خواسته‌های شما از جمله بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده را بسازیم.

در ادامه رئیس مجلس از تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گزارشی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خواست و تابش هم توضیحات لازم را ارائه کرد.

 

 

 

 

لاریجانی در جمع زلزله زدگان شنبه

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به زلزله‌زدگان شنبه گفت: تمام تلاشمان این است که همه امکانات برای شما فراهم شود و شما به زندگی عادی برگردید.

لاریجانی تصریح کرد: بخشی از کار کوتاه مدت و بخشی دیگر بلند مدت است اما در چند ماه آینده صاحب مسکن خواهید شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه در تلاش هستیم تا غبار غم از این منطقه زدوده‌ شود ضمن اینکه قبول داریم هنوز مشکلاتی وجود دارد اما با سرعتی که در امدادرسانی وجود دارد امید است در اسرع وقت تمام مشکلات زلزله‌زدگان حل شود.

وی خطاب به زلزله‌زدگان گفت: نگرانی نداشته باشید و با همدلی که میان مسئولان وجود دارد مشکلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.
لاریجانی را در این سفر فریدون حسنوند استاندار بوشهر، حجت‌الاسلام پورفاطمی نماینده تنگستان، حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد نماینده دشتستان، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان، آقایی نماینده سلماس، تامینی نماینده رشت و علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی همراهی می‌کنند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٧

 

از دشتی زلزله زده...

 

لوازم بهداشتی،یخ و امکانات سرمایشی نیاز اساسی زلزله زدگان

بخشدار شنبه وطسوج شهرستان دشتی گفت: با توجه به گرم شدن هوا در مناطق زلزله زده این بخش لوازم بهداشتی خانواده، یخ و وسایل نگهداری آن و امکانات سرمایشی از نیازهای اساسی آسیب دیدگان است.
ابراهیم درویشی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هم اکنون روزانه چندین کامیون یخ میان زلزله زدگان در این منطقه توزیع می شود اما به دلیل نبود امکانات نگهداری آن باز مردم با کمبود رو به رو می شوند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بخشی از مردم مناطق زلزله زده وسایل سرمایشی و یخچال های خانگی خود را از زیر آور بیرون آورده اند و با راه اندازی آنها در چادرها کمتر از گرما رنج می برند اما بخش عمده آسیب دیدگان که هنوز وسایل آنها زیر آوار مانده و تخریب شده مشکلات و نیاز زیادی به این امکانات سرمایشی دارند.

واگذاری بازسازی هزار واحد مسکونی به استان فارس

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس گفت: کار بازسازی یک هزار واحد مسکونی تخریب شده در زلزله بوشهر به این بنیاد واگذار شده است.
مهندس علی نقی لقمانی، عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: همکاران ما اکنون در مناطق زلزله زده مستقرند و کار بازسازی را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: برای بازسازی به مالکان منازل آسیب دیده در زلزله اخیر استان بوشهر مبلغ 150 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد داده خواهد شد.

او گفت: زمان اتمام کار این واحدها بستگی به مشارکت خود مردم دارد اما تمام سعی و تلاش ما این است که هرچه زودتر منازل تخریب شده نوسازی شوند.

لقمانی افزود: به منظور تسریع در سرعت نوسازی و جلوگیری از کمبود مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد در مناطق زلزله زده، این مصالح به شکل انبوه خریداری و به استان بوشهر ارسال خواهد شد.

مهندس علی نقی لقمانی، عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: همکاران ما اکنون در مناطق زلزله زده مستقرند و کار بازسازی را آغاز کرده اند

ارسال 2کامیون تجهیزات آموزشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: برای تجهیز مدارس زلزله زده بخش های ˈشنبهˈ و ˈطسوجˈ و ˈکاکیˈ دو کامیون وسائل و تجهیزات لازم و پنج چشمه سرویس بهداشتی ارسال شد.ˈاحمد مرادیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: درپی اعلام نیاز آموزش و پرورش منطقه حدود 200 عدد میز و صندلی برای مناطق زلزله زده ارسال شد تا در کلاس های پیش ساخته قرار گیرد و دانش آموزان با آسودگی خاطر به تحصیل خود ادامه دهند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۱۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٧

 

همیاری هموطنان ادامه دارد...

 

اعلام  حضور استاد گلپا برای کنسرت برای ما زلزله زدگان

اکبر گلپایگانی استاد و خواننده قدیمی و صاحب سبک موسیقی ایرانی که همواره سعی کرده بخشی از درآمدهای کنسرتهای مختلفی که در نقاط مختلف اروپا و آمریکا برگزار می کند را به کارهای خیریه اختصاص دهد در تازه ترین گفتگوی خود برای برگزاری کنسرت به نفع زلزله زدگان آذربایجان و بوشهر ابراز آمادگی کرد.
وی در این زمینه می گوید: «خبر بروز زلزله در آذربایجان و اخیرا بوشهر و ایجاد خسارات مالی فراوان قلبم را به درد آورد. تنها کاری که از من برمی آید این است که اعلام کنم با صدایم در اختیار سانحه دیدگان این اتفاقات هستم و اعلام آمادگی می کنم که حاضرم در هر نقطه از ایران به نفع سانحه دیدگان این دو اتفاق کنسرت برگزار کنم.»

گلپا ادامه می دهد:«این توانایی را دارم که خودم مقدمات برگزاری کنسرت اعم از تشکیل ارکستر و چیدمان گروههای اجرایی را انجام دهم و در این زمینه تنها نیاز دارم به اینکه هر چه زودتر و با مساعدت مسئولان دفتر موسیقی مجوز برگزاری این کنسرت خیریه صادر شود.»

این خواننده می افزاید:«به محض صدور مجوز کنسرت اولین کنسرتم را در تهران برگزار کرده و بعد از آن نیز سلسله کنسرتهایی را در شهرستانها اجرا کرده و تمام درآمد حاصل از این کنسرتها را به حساب مردم زلزله زده بوشهر و آذربایجان واریز خواهم کرد.»

 

مدیر عامل شرکت نفت در درویشی

احمد قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت امروز با حضور در مناطق زلزله‌زده ضمن بررسی آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در نشستی به همین منظور شرکت کرد.

 نشست کمیته بحران منطقه ویژه پارس با هدف بررسی راهکارهای مشارکت صنعت نفت در بازسازی نقاط زلزله زده استان بوشهر در کمپ عملیاتی منطقه ویژه پارس در روستای درویشی تشکیل شده است.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفر یک روزه خود با همراهی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به مناطق زلزله‌زده، صبح امروز با ورود به شهر شنبه از نزدیک از خسارت‌های وارد آمده به این منطقه در زلزله اخیر استان بوشهر بازدید کرد. قلعه بانی پس از بازدید از شهر شنبه با حضور در روستای درویشی ضمن دیدار با مردم زلزله‌زده این روستا، در نشست کمیته بحران منطقه ویژه پارس حضور یافته و برای مشارکت صنعت نفت در عملیات بازسازی این روستا به بحث و بررسی پرداختند.

اهدا حقوق چند روز نمایندگان برای زلزله زدگان دشتی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس چند روز از حقوقشان را به زلزله‌زدگان استان بوشهر اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام سیدحسن ابوترابی فرد در پایان جلسه علنی امروز مجلس اعلام کرد که نمایندگان مجلس چند روز از حقوقشان را برای کمک به زلزله‌زدگان استان بوشهر اختصاص داده‌اند تا در همکاری با هموطنان قدم ارزشمندی را بردارند.

اهدا حقوق  یک روز کارکنان بندر خرمشهر

کارکنان بندر خرمشهر برای همدلی و مساعدت با هموطنان آسیب دیده در جریان زلزله اخیر استان بوشهر، یک روز از حقوق خود را به این هموطنان اهدا کردند.
کارکنان اداره کل بندر خرمشهر نیز ضمن ابراز همدردی و تأثر از این حادثه دلخراش و هم صدا با مردم نوعدوست و همدل ایران اسلامی همچون گذشته با حضور فعال در صحنه، یک روز از حقوق خود را به هموطنان آسیب دیده بوشهر اهدا کردند تا در حد بضاعت، وظیفه ی انسانی خود را در کاستن آلام این عزیزان به نحو شایسته ای انجام دهند.

کمک 40میلیون تومانی فارسی ها

مردم فارس تاکنون بیش از 40 میلیون تومان به زلزله زدگان بوشهری کمک کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: بر اساس بررسی ها بیش از 400 میلیون ریال کمک نقدی برای مردم زلزله زده بوشهر جمع آوری شده است.

علی الهیاری اظهار داشت: کمیته امداد فارس با ایجاد پایگاه های جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم فارس توانسته برای کمک به این مردم به جز کمک های غیر نقدی افراد 40 میلیون تومان در کل استان جمع اوری کند.

 کمک 11 میلیون تومانی قمی ها

مردم قم 112 میلیون و 467 هزار و 950 ریال برای کمک به مردم زلزله زده بوشهر اهدا کردند.

مدیرجمیعیت هلال احمرقم گفت : کمکهای یادشده از طریق 22 پایگاه در اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) جمع آوری شد.

شنبه رادیو دار شد

باحضور استاندار بوشهر رادیو اختصاصی منطقه زلزله زده دشتی تحت عنوان صدای همدلی در شنبه راه اندازی شد.

به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، فریدون حسنوند در آیین راه اندازی این فرستنده رادیویی گفت: به منظور اطلاع رسانی در بخش های مختلف از جمله اعلام نیازها، خدمات رسانی ، ایجاد شور و نشاط و امید به زندگی با تلاش کارکنان صدا و سیمای مرکز بوشهر  صدای همدلی در بخش زلزله زده شنبه راه اندازی شد.

استاندار بوشهر افزود: برنامه های صدای همدلی که بخش شنبه و روستاهای اطراف را پوشش می دهد بر روی فرکانس 90 ممیز پنج دهم مگاهرتز روی موج اف ام پخش می شود.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی صدای همدلی در این منطقه یک واحد سیار رادیویی به همراه یکدستگاه فرستنده اف ام  در شنبه مستقر شده است و برنامه های آن همه روزه از ساعت 10صبح تا اذان ظهر و 30/16تا اذان مغرب پخش می شود.

کردلان به دیلمی ها رسید

مسوول روابط عمومی فرمانداری دیلم گفت: براساس تقسیم بندی انجام شده درمرکز استان بوشهر، امدادرسانی به روستای زلزله زده کردلان دشتی به این شهرستان محول شده است.

امین خلیجی  افزود: از زمان قبل و بعد ازتقسیم بندی انجام شده تیم اجرایی این شهرستان متشکل از فرمانداری، شهرداری و هلال احمر با امکانات و تجهیزات لازم به منطقه زلزله زده دشتی اعزام شدند و هم اینک نیروهای این شهرستان در منطقه تعیین شده استقرار یافته اند.

کمک 14.8میلیون تومانی زنجانی ها

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد زنجان گفت: مردم استان 148 میلیون ریال به زلزله‌زدگان بوشهر کمک کردند.

رضا حسنلو با تقدیر از همراهی مردم در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان بوشهری اظهار کرد: همچنان منتظر کمک‌های پرمهر مردم استان برای حمایت از زلزله‌زدگان هستیم.

وی تصریح کرد: پس از وقوع زلزله دلخراش و ناگوار در شهرستان بوشهر کمیته امداد استان زنجان بلافاصله آمادگی خود را مبنی بر جمع‌آوری کمک‌های مردم اعلام کرد و تنها دو روز پس از برپایی پایگاه‌های این نهاد 148 میلیون و 700 هزار ریال کمک مردمی برای حمایت از مردم زلزله‌زده دشتی جمع‌آوری شد.

اهدای یک روز حقوق کارمندان تامین اجتماعی و بنیاد شهید بوشهر

کارکنان تامین اجتماعی و بنیاد شهید استان بوشهر برای کمک به زلزله‌زدگان دشتی یک روز حقوق خود را به آنان هدیه دادند.

کمک 60 میلیون تومانی گمرک بوشهر

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: براساس برآورد صورت گرفته مجموع کمک‌های نقدی و غیرنقدی گمرک بوشهر به زلزله‌زدگان شهرستان دشتی بیش از 600 میلیون ریال بوده است.

ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به حضور همیشگی کارکنان این ستاد در امور خیریه، گفت: همچنین 315 نفر از کارکنان این ستاد، 725 روز از حقوق خود که مبلغی بالغ بر 160 میلیون ریال است را به مردم زلزله‌زده شنبه و کاکی اهدا کردند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:۱٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٥

 

کارشایسته خواننده محبوب

 

رضا یزدانی خواننده مطرح موسیقی پاپ ایران قطعه «شک می کنم» از آلبوم «خاطرات مبهم» را به مردم زلزله زده بوشهر تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، آهنگساز این قطعه کارن همایونفر است و اندیشه فولادوند ترانه «شک می کنم» را سروده است.

در ادامه می توانید این قطعه شنیدنی را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت موسیقی ایرانیان دانلود نمایید.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٥

 

آخرین خبرها از دشتی زلزله زدمان...

 

فردوسی پور،باقری،مهدوی کیا و استیلی در جمع زلزله زدگان دشتی

در همین ارتباط قرار است روز پنجشنبه تیم رسانه ورزش تهران با حضور عادل فردوسی‌پور با رسانه ورزش بوشهر دیداری خیرخواهانه به نفع زلزله‌زدگان دشتی برگزار کنند.

این مسابقه عصر پنجشنبه در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار می‌شود و حضور تماشاگران در ورزشگاه نیز رایگان خواهد بود.

با هماهنگی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی تیم رسانه ورزش تهران پس از ورود به عسلویه به مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی می‌روند بر اساس این گزارش قرار است مهدوی‌کیا، استیلی و باقری هم برای دیدار با زلزله‌زدگان و دیدار دوستانه رسانه ورزش به بوشهر سفر کنند.

مراسم ختم قربانیان زلزله در خورموج

ظهر امروز مراسم مجلس ختم متوفیان زلزله شهرستان دشتی از سوی آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر و همزمان با  سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت  فاطمه زهرا(س) با حضور خانواده‌های جان باختگان، خانواده‌های معظم شهدا، آیت الله صفایی نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حجت الاسلام جواد محمودی نماینده آیت الله سیستانی، سید کمال‌الدین شهریاری معاون پارلمانی وزارت اقتصاد ودارایی، نمایندگان مردم بوشهر و گناوه و دیلم، دشتستان و دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، مجتهدزاده مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز زنان و خانواده رئیس جمهور، رافع مشاور رئیس جمعیت هلال احمر کشور، فرمانداران شهرستان‌های استان و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری، مدیران کل، مسئولان ادارات و نهادها، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم  در مسجد الغدیرخورموج و مصلای نماز جمعه برگزار شد.

اختصاص بخشی از فروش آلبوم «عطر دریا» به زلزله‌زدگان دشتی

مدیرگروه موسیقی شبدیز بوشهر از اختصاص بخشی از فروش آلبوم «عطر دریا» به زلزله‌زدگان دشتی خبر داد.

محسن حیدریه با تسلیت به خانواده‌ بازماندگان زلزله دشتی اظهار داشت: هنرمندان نیز در کنار سایر گروه‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان و کم کردن آلام ناشی از این حادثه عظیم فعالیت‌های مختلفی داشته و دارند.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با اقدامات مختلف در عرصه کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان حضور داشته باشیم.

مدیر گروه موسیقی شبدیز تصریح کرد: در همین ارتباط گروه شبدیز بخشی از فروش آلبوم «عطر دریا» را به زلزله‌زدگان دشتی اختصاص می‌دهد.

برگزاری مراسم یادبود جان‌باختگان زلزله دشتی

مراسم یادبود جان باختگان زلزله شهرستان دشتی صبح امروز با حضور استاندار، مسئولان و خانواده جان باختگان در مسجد جامع بخش شنبه برگزار شد.

آخرین اقدامات هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با تشریح آخرین اقدامات هلال احمر در حادثه زلزله گفت: پوشش 1500 کودک زلزله زده در چادرهای دوستدار کودک و ایجاد و برپایی 6500 چادر بخشی از فعالیتها بوده است.
محمود مظفر از آخرین اقدامات هلال احمر در مناطق زلزله زده خبر داد:
توزیع چادر امدادی: 6535 تخته چادر
توزیع پتو: 16643 تخته
موکت: 10148 تخته
بسته غذایی: 27763 بسته یک نفره
سبد غذایی یک نفره: 1598 سبد
آب معدنی: 140 هزار بطری
ست بهداشتی: 2988 ست
همچنین خدمات بهداشتی و درمانی ذیل توسط سازمان داوطلبان و امدادگران ارائه شده است:
ویزیت پزشک: 191 نفر
مامایی: 32 نفر
پرستاری: 71 نفر
مشاوره تغذیه: 12 نفر
بهداشت روان: 93 نفر
رئیس سازمان جوانان هلال احمر هم درباره آخرین اقدامات این سازمان اعلام کرد:
خارج کردن اجناس سالم از زیرآوار: 1035 مورد
توزیع بروشور بهداشتی: شش هزار عدد
کودکان پذیرش شده در فضای دوستدار کودک: 1537 نفر
توزیع بسته های بهداشتی: 8065 بسته
ایمن سازی روستا: 257 مورد
شعارنویسی: 83 موردبرگزاری
مراسم ترحیم: 25 مورد
توزیع اسباب بازی: 3600 عدد
خیمه نماز: 18 خیمه

امدادرسانی به باغانی ها به گناوه یها محول شد

معاون امورعمرانی فرمانداری گناوه گفت: براساس تقسیم بندی انجام شده از سوی ستاد مدیریت بحران استان بوشهر، امدادرسانی به مردم زلزله زده روستای ˈباغانˈ دشتی، به این شهرستان محول شد.

ابراهیم ملک زاده افزود: از زمان آغاز وقوع زلزله تاکنون چند محموله کالاهای مورد نیاز از این شهرستان به منطقه دشتی ارسال شده است.وی اظهار کرد: فرماندار گناوه چندین بار در منطقه زلزله دشتی حضور یافته و هم اینک نیز به همراه شهردار و هیات همراه در منطقه باغان حضور دارند.

ملک زاده گفت: همه امکانات و ماشین آلات دستگاه های اجرایی این شهرستان بویژه شهرداری در آن منطقه در حال خدمت رسانی است.وی افزود: یک تریلر و چهار کامیون کمک هموطنان کشور شامل پتو، چادر، موکت وموادغذایی از سوی متولیان کمک رسانی این شهرستان به مردم منطقه باغان تحویل داده شد.

ارسال نخستین محموله اتحادیه خواروبار و لبنیات شهرستان بوشهر

رئیس اتحادیه خواروبار و لبنیات فروشان استان بوشهر از ارسال اولین محموله کمکهای این اتحادیه به زلزله زدگان شهرستان دشتی خبر داد.

عباس نامدارزاده با ابراز تأسف از واقعه تلخ زلزله به قدرت ۱/ ۶ ریشتر که منجر به خسارتهای شدید جانی و مالی اهالی شهرستان دشتی شد، اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته اولین محموله کمکهای اتحادیه خوروبار و لبنیات فروشان استان بوشهر به زلزله زدگان روستاهای شُنبه، طسوج، باغان و ... ارسال شد و طی چند روز آینده دومین محموله نیز ارسال خواهد شد.

وی که به همراه حسین نامدارزاده، بازرس این اتحادیه در اولین ساعات وقوع زلزله با حضور در میان مردم با آنها ابراز همدردی نمودند و نسبت به تحویل آذوقه به زلزله زدگان اقدام کردند، افزود: در پی وقوع زلزله اخیر با هماهنگی بعمل آمده تاکنون اقلام مواد غذائی و بهداشتی ضروری مورد نیاز حادثه دیدگان که مشتمل بر  شش خودرو اعم از سه کامیون ایسوز، دو کامینت و یک سمند که بالغ بر دویست میلیون ریال بود به مناطق زلزله زده ارسال شد.

وی اولین محموله ارسال شده را شامل آب معدنی 5/ 1 لیتری به تعداد 6 هزار بطری، آب معدنی تک نفره به تعداد 3600 بطری، آب میوه 6000 عدد، بیسکویت نیم چاشت 850 عدد، بیسکویت ساقه طلائی 1200 عدد، پنیر خامه ای 96 عدد، تن ماهی 720 قوطی، بیسکویت کرمدار ساقه طلائی 1440 عدد، شیر کاکائو 200 سی سی 300 عدد، کنسرو لوبیا نیم کیلوئی 3600 قوطی، بیسکویت فرخنده 36 بسته، نان خشک 20 بسته، نان بسته بندی شده 750 بسته، نان لواش 650 عدد، مواد نان فانتزی 120 بسته 6 تائی، خاویار بادمجان 480 قوطی و نوشابه 5/ 1 لیتری 120 بسته عنوان کرد.

وی همچنین در پایان یادآور شد: طی چند روز آینده دومین محموله این اتحادیه به مناطق زلزله زده اعزام خواهد شد.

 

ایتام و زنان سرپرست خانوار مناطق زلزله‌زده تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: تمامی ایتام و زنان سرپرست خانوار تحت مناطق زلزله زده تحت حمایت کمیته امداد قرار خواهند گرفت.

فرید محبی در جلسه ستاد مدیریت بحران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و کشته شدن تعدادی از مردم شهرستان دشتی اظهار داشت: مناطق آسیب دیده در زلزله شهرستان دشتی جزو مناطق محروم حساب می‌شوند و این زلزله هم موجب خسارت زیادی بر خانه‌ها شده  است.

وی افزود: کمیته امداد با حضور خود در نخستین ساعات وقوع زلزله توانست علاوه بر بازدید از شرایط مددجویان در آن روستاها، طرح نیازسنجی از خانواده‌ها را هم انجام و تکمیل کند.

توزیع 600 هزارلیتر فراورده های نفتی در مناطق زلزله زده دشتی

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر ازتوزیع ۶٠٠ هزار لیتر فرآورده نفتی در مناطق زلزله زده به منظور سوخت رسانی به نیروهای امدادی و مردم خبر داد.

مراد حاصل مرادی افزود: سوخت رسانی به بالگردها و نیروهای امدادی ادامه دارد و مشکلی به لحاظ تامین سوخت نیروهای امدادی و مردم وجود ندارد.

وی تاکید کرد: همچنین به ممنظور سوخت رسانی مناسب به مردم، یکدستگاه شارژ سیلندرهای گازمایع در مرکز حادثه مستقر شده است.

ارسال 30 تن برنج و حبوبات از اصفهان

معاون امداد و نجات هلال احمر اصفهان گفت:20 تن برنج و10 تن حبوبات از این استان به مناطق زلزله زده بوشهر ارسال شد.

حیدرعلی خانبازی افزود: این اقلام صبح امروز به مناطق زلزله زده استان بوشهر ارسال شد.

وی با بیان اینکه 80 امدادگر از اصفهان به مناطق زلزله زده استان بوشهر برای ارائه خدمات اعزام شده اند، گفت: این نهاد چهار تیم اسکان و تغذیه به مناطق زلزله زده اعزام کرده است.

وی از اعزام نخستین گروه حمایت روانشناختی جوانان عضو این سازمان به این مناطق نیز خبر داد و گفت: تعداد اعضای نخستین گروه حمایت های روانشناختی این نهاد 35 نفر است.
ارسال22کلاس پیش ساخته

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از تعطیلی کلاس های درس مناطق زلزله زده دشتی22کلاس درس پیش ساخته برای دانش آموزان این مناطق ارسال می شود.
احمد مرادی افزود: از این تعداد دو کلاس ازسوی استان بوشهر امروز برای روستای چاهگاه از توابع شهرستان دشتی ارسال شده است.
وی اضافه کرد: از20کلاس باقی مانده که اهدایی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس کشور است نیز 14کلاس درس امروز (شنبه) از تهران به سمت مناطق زلزله زده شهرستان دشتی بارگیری شده اند.

 انتقال پارک بادی منظقه دوم دریایی ارتش به شنبه

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش از انتقال پارک بادی نیروی دریایی ارتش به مناطق زلزله‌زده خبر داد و اذعان داشت: برای رفاه و آسایش کودکان زلزله‌زده، پارک بادی پیشرفته و مجهز منطقه دوم نیروی دریایی ارتش با تمام امکانات به منطقه زلزله‌زده انتقال می‌یابد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۱٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٥

 

رسیدگی ناعادلانه به زلزله زدگان دشتی

 

با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم امداد رسانی کامل به زلزله زدگان استان بوشهر اما آنچه مشاهده می‌شود این است که کمک رسانی و عملیات‌های امداد به شهر شنبه متمرکز شده و توابع و روستای اطراف آن به کل فراموش شده است.

برای مثال در روستای «رزم آباد» کمتر از ده کیلومتر تا شهر شنبه فاصله دارد و تخریب صددرصدی را در ابنیه خود مشاهده می کند، مردم از کمبود آب، برق، وسایل روشنایی و وسایل گرمایشی از جمله گاز پیک نیکی رنج می‌برند. همچنین در روستای "چاه گاه" که آن نیز دچار تخریب صددرصدی شده رسیدگی ضعیف است و کمبود مواد غذایی، آب، دارو، پزشک، لباس و مواد بهداشتی تا صبح دیروز احساس می‌شده است به طوری که با وجود آنکه این روز‌ها چندین زخمی داشته اما حتی یک پزشک هم به این محل برای مداوا مراجعه نکرده است.

این وضعیت در روستای "حاج احمدی" که در ۷ کیلومتری "شنبه" واقع شده و دچار تخریب صددرصدی شده مشاهده می‌شود که میزان رسیدگی در حد بسیار پایینی قرار دارد. در این روستا حتی ساکنان، شب حادثه تا صبح روی سنگ و خاک خوابیدند و نه چادری بوده نه پتویی و فردای حادثه جمعی از اهالی روستا به امدادگران در "شنبه" مراجعه کرده و از آن‌ها مقداری چادر و پتو آن هم در مقداری کم دریافت کرده‌اند به طوریکه در این روستا در یک چادر بین سه تا ۵ خانوار زندگی می‌کنند.

متاسفانه بر خلاف رسیدگی مطلوب به زلزله زدگان شهر شنبه، بسیاری از روستاهای اطراف آن از دریافت کمک‌های امدادی دولت محروم بودند و بیشتر مایحتاج آن‌ها از سوی خویشاوندانشان که در سایر شهر‌ها همچون بوشهر، برازجان و خورموج بوده‌اند به دستشان رسیده است.

گله اصلی روستاییان که برخی مسئولان محلی نیز تلویحا به آن اشاره داشته‌اند اولویت دادن خدمت رسانی و امدادرسانی به شهر شنبه است به طوری که در همه روستای‌های اطراف شنبه علی رغم نیاز شدید، نه حمام و نه سرویس بهداشت صحرایی وجود ندارد و حتی کودکان ۵ تا ۶ ساله دچار اسهال شده‌اند و نیازمند دارو هستند.

با وجود وعده مسئولان در روستاهای آسیب دیده مبنی بر اینکه ظرف ۲۴ ساعت همه مشکلات حل خواهد شد اما تا زمان تنظیم این یادداشت (صبح جمعه ۲۳ فروردین ماه) تاکنون اتفاقی نیفتاده و بیشتر صحبت‌های مسئولان به مسابقه‌ای برای وعده دادن و صحبت کردن با مردم تبدیل شده است. برای نمونه ترافیک ماشین‌های دولتی که در روستا‌ها و شهر "شنبه" حضور یافته بودند به حدی بود که کار انتقال مجروحان در مسیر به سختی انجام می‌شد.

از سوی دیگر با وجود آنکه در ۲۴ ساعت اول وقوع حادثه زلزله امداد رسانی و پخش اقلام کمکی و مواد اولیه ضروری مناسب بود اما پس از آن عدم مدیریت درست در توزیع اقلام موجب شده است تا کسانی، خود را به جای خانواده‌های آسیب دیده از زلزله جا زده و از اقلام کمکی بهره‌مند شوند و این در حالی است که بسیاری از آسیب دیدگان از این کمک‌ها محروم بوده‌اند و این امر در حالی اتفاق که امدادگران بومی نسبت به آن هشدار داده بودند.

نمونه عینی آن اینکه نگارنده این یادداشت خود را زلزله زده معرفی کرده و توانسته دو سری کامل از وسایل امدادی شامل دو پتو، دو بسته کمپوت، دوبسته آب معدنی، فانوس و... به وی تحویل شد در حالی که هیچ گونه تلاشی برای بررسی صحت و سقم گفته‌های وی صورت نگرفت و این در حالی است که خودروهای شخصی بسیاری پر از بسته‌های کمک‌های هلال احمر مشاهده می‌شد که از محل وقوع حادثه دور می‌شدند و روی سقف آن‌ها حتی موکت‌های بسته بندی شده اهدایی هلال احر مشاهده می‌شد.

می‌توان گفت که بیش از نصف وسایل کمکی به کسانی تعلق گرفته است که نه اهل مناطق زلزله بودند و نه جزو آسیب دیدگان و به عبارتی مدیریت و برنامه ریزی خاصی برای توزیع بسته‌های ضروری پیش بینی نشده بود به طوری که پلیس مجبور شد برای جلوگیری از این اقدام در ایستگاه‌های خروجی از محل‌های حادثه پست‌های بازرسی برپا کند تا جلوی اقدام سود جویان گرفته شود.

با این وجود نباید امدادرسانی خوب و ستودنی و زحمات امدادگران هلال احمر و تلاش نیروهای ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج را نادیده گرفت که الحق در خدمت رسانی سنگ تمام گذاشتند.

حضور به موقع امدادگران یکی از نکات مثبت بحث امدادرسانی به زلزله زدگان بوشهر است به طوری که اولین گروه امدادی ۲۵ دقیقه پس از وقوع حادثه خود را به محل رساندند و اقدامات امدادی آغاز شده که شایسته تقدیر است.

در این میان نباید از کمک‌های داوطلبان و پزشکان جوانی که بدون چشمداشت و تنها برای خدمت رسانی از راه‌های دور همچون تبریز خود را به بوشهر رسانده بودند چشم پوشید.

با وجود گذشت چهار روز از وقوع زلزله دشتی، اقلام بهداشتی، شوینده، لباس مخصوصا لباس زیر، شیر خشک، وسایل گرم کننده غذا از جمله کمبودهای زلزله زدگان است که در اولویت قرار دارند.

نکته‌ای که باید در این میان مورد توجه مسئولان قرار گیرد این است که شاید بهتر باشد در بحث امداد رسانی و خدمت به جای آنکه به دنبال اقدامات تبلیغی و خودنمایی باشیم به گفته های رهبر انقلاب جامه عمل بپوشانیم و عدالت و تعادل را در کمک‌ها و اقدامات امدادی در همه نقاط آسیب دیده به ویژه روستاهای دور افتاده رعایت کنیم تا به واسطه آن شاهد بروز فاجعه انسانی در منطقه نباشیم. 

منبع:ایلنا

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٥

 

پیام تسلیت به دشتی ها از ایتالیا تا آذربایجان

 

نخست وزیر ایتالیا

ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا و سرپرست وزارت امور خارجه این کشور عصر امروز با ارسال پیامی به علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان کشته شدن هموطنانمان را در زمین لرزه استان بوشهر به وی تسلیت گفت.

در پیام نخست وزیر ایتالیا امده است دولت و ملت ایتالیا مراتب تسلیت و تاسف خود را درباره این حادثه که قربانیان و خسارت های مالی زیادی برجا گذاشت ابراز می کنند.

وی تاکید کرد دولت ایتالیا ضمن ابراز نزدیکی با ساکنان مناطق زلزله زده امادگی خود را برای ارائه کمک به زلزله زدگان اعلام می کند.

علی زینبی،مدیرکل حراست بانک صادرات

بسم الله الرحمن الرحیم

کل من علیها فان ویبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام

خبر تألم انگیز وقوع زلزله در بخش کاکی بویژه منطقه ی شنبه و طسوج شهرستان دشتی ، کوهی از اندوه را بر شانه هایمان فرریخت و دلمان را در دریای درد افکند.

اینک که مشیت الهی بر این تعلق گرفت که زندگی جمعی از انسانهای پاک و بزرگ منش در بهار فرحناک طبیعت خزان گردیده و خانه و کاشانه و عزیزانشان را از دست دهند ، ما را به غم جانسوز نشانده است.

اینجانب ضمن تسلیت این مصیبت جانسوز به خانواده های داغدیده این حادثه غمبار درایام شهادت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) از درگاه قادر لایزال برای عزیزان از دست رفته غفران واسعه الهی و برای بازماندگان آرامش  خاطرو رفع مشکلات آنان مسئلت دارم و امید  است همگان به اندازه ی توان خود به  مدردی این آسیب دیدگان.برخیزیم و به همدلیشان همت گماریم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

علی زینبی

 رئیس و نخست‌وزیر امارات متحده

رئیس و نخست‌وزیر حکومت امارات متحده عربی در پیام‌های جداگانه به رییس‌جمهوری کشورمان درگذشت هموطنان بوشهری در حادثه زلزله اخیر را تسلیت گفتند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس حکومت امارات روز گذشته در پیامی به دکتر احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور کشورمان حادثه زلزله استان بوشهر که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان‌مان شد را تسلیت گفت.

رئیس حکومت امارات در این پیام ضمن ابراز هم‌دردی با خانواده‌های قربانیان از خداوند بهبودی و سلامتی مجروحان را خواستار شد.

هم‌چنین شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست‌وزیر امارات نیز در پیامی به رییس‌جمهوری ایران حادثه زلزله استان بوشهر را تسلیت گفته و با بازماندگان این حادثه اظهار هم‌دردی کرد.

رئیس جمهور آذربایجان

رئیس جمهور آذربایجان ضمن ابراز تاسف از شنیدن خبر زمین لرزه بوشهر به خانواده‌ها و بستگان قربانیان فاجعه و ملت ایران تسلیت گفت

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران، ضمن ابراز تاسف از شنیدن خبر زمین لرزه بوشهر که تلفات جانی و خرابی های زیادی در پی داشته، از جانب خود و ملت آذربایجان به محمود احمدی نژاد، خانواده‌ها و بستگان قربانیان فاجعه و ملت برادر ایران تسلیت گفته و صبر و شفای عاجل بازماندگان و خانواده‌های قربانیان و رفع سریع آثار فاجعه را آرزو کرد. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۳

 

همدردی هنرمندان و ادیبان با ما دشتی ها...

 

یادداشت دکتر کامیار عابدی

اشاره :تحلیل وبررسی شعرهای منوچهر آتشی را با یاد بوشهر ودشتی (خورموج ، کاکی)نوشتم (تجدید چاپ در برگ هایی از تاریخ بی قراری ما، کامیار عابدی ، نشر ثالث ،1388،صص143-123). چرا که از مهر 1371 تا شهریور 1373 در خورموج و کاکی کتابدار ومعلم بودم. در این شهر و بخش با مردمان بسیار مهربان وشریفی  آشنا شدم.در این منطقه علوم دینی رواج کامل دارد . شمار عالمان مذهبی خورموج وبه ویژه کاکی بسیار است.علاوه براین، دلبستگی مردم به فرهنگ ایران،و ادب و شعر فارسی در خورموج وکاکی بسیار فراتر از تصور من بود. در هنگام اقامت در این منطقه با شماری از نویسندگان ، ادیبان و شاعران این دیار (مانند آقایان ایرج اسدی، سید کوچک هاشمی زاده،سید اسماعیل بهزادی، محمد رضا صفدری، سید محمد رضا هاشمی زاده ، غلامرضا قربانی مقدم مفرد  وعده ای دیگر ) آشنا شدم. همچنین این افتخار را  یافتم که در جلسه های ادبی آنان شرکت کنم.

بدبختانه در سومین هفته از سال 1392 زلزله ای مهیب بخش هایی از این منطقه را لرزاند: شماری کشته شدند وشماری دیگر زخمی. خانه های بسیار زیادی هم از میان رفت. خود را در غم مردم این دیار ،به ویژه اهل ادب و فرهنگ ، و دانش آموزان پیشین که اکنون به فرهیختگان، شاعران و نویسندگان نسل نو تبدیل شده اند، شریک می دانم.

بهاره رهنما برای دشتی ها به صحنه می‌رود

نمایش «چشم‌هایی که مال توست» با بازی بهاره رهنما و کار نسیم ادبی به نفع زلزله‌زدگان بوشهر اجرا می‌شود.

این نمایش که پیش از این در تالار «گوشه» فرهنگسرای نیاوران اجرا شده بود، روز 31 فروردین به نفع زلزله‌زدگان بوشهراجرا می‌شود.

ابتدا قرار بود این نمایش به نفع زلزله‌زدگان خراسان جنوبی به صحنه برود اما بعد از وقوع زلزله در بوشهر، قرار شد درآمد حاصل از فروش بلیت این نمایش به هموطنان زلزله زده بوشهر اهدا شود..

این نمایش در ادامه جلسات نمایشنامه‌خوانی هنرمندان به نفع هموطنان زلزله‌زده و با همکاری بهزیستی ، فرهنگسرای ارسباران (هنر) و خانه تئاتر اجرا می‌شود.

پدیده جمال‌ها مدیر اجرایی این جلسات، هدف از برپایی این برنامه‌ها را کمک به ایجاد شغل برای مردم زلزله زده و بویژه زنان سرپرست خانواده دانست.

نمایش«چشم‌های که مال توست» نوشته بهاره رهنما است که با کارگردانی نسیم ادبی اجرا می‌شود. این نمایش اثری تک پرسوناژ است و بهاره رهنما تنها بازیگر ان است که البته صدای شهاب حسینی هم او را همراهی می‌کند.

این نمایش که قیمت بلیت آن 10 هزار تومان است، ساعت 20 روز 31 فروردین ماه یک تک اجرا در فرهنگسرای ارسباران دارد.

تماشاگرانی که علاقه‌مند باشند به هموطنان زلزله زده خود کمک کنند، می‌توانند علاوه بر خرید بلیت، کمک‌های خود را به نیروهای بهزیستی که روز یاد شده در فرهنگسرای ارسباران حضور دارند، اهدا کنند.

گفتنی است بلیت این نمایش علاوه بر گیشه فرهنگسرای ارسبارن، از طریق اینترنتی توسط سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com به فروش می‌رسد.

یادداشت خسروسینایی

خسرو سینایی کارگردان تئاتر و سینما در صفحه اول روزنامه شرق روز پنج شنبه 22 فروردین نوشت:

بوشهر هم لرزید. پیش از آن آذربایجان، پیش از آن بم. فاجعه بعد از فاجعه. چه کرده‌ایم که این‌گونه خشم طبیعت را برانگیخته‌ایم. آنها که نابود شدند، مادران، فرزندان و پدران سرزمینمان هستند که دوستش داریم و دوستشان داریم. اگر طبیعت این‌گونه بر ما خشم می‌ورزد، چون خشم‌پذیر شده‌ایم. کمی فکر کنیم... با شعار نمی‌توان مانع آوار کلبه‌های گلی شد که بر سر مردمی که دوستشان داریم فرو می‌ریزد اما با علم امروز می‌توان خانه‌هایی ساخت که در مقابل زلزله مقاوم باشد یا دست‌کم از شدت فاجعه بکاهد. کشور بسیار ثروتمندی هستیم. امکان آن را داریم که در مقابل خشم طبیعت از شدت فاجعه بکاهیم. اگر بخواهیم...

یادداشت استاد مشایخی

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما در یادداشتی در صفحه اول روزنامه شرق مورخ پنج شنبه 22 فروردین شرق نوشت:

 هر بار که خبری می‌شنوم مثل زلزله، سیل و بلایای طبیعی، نگران می‌شوم و می‌گویم باز در کجای این سرزمین پهناورم، هموطنم دچار سختی و مصیبت شده است، کدام مادری بی‌فرزند شده و کدام فرزندی بی‌پدر. سال جدید را با خبرهای ناگوار و درگذشت هنرمندان این کشور شروع کرده بودیم که دوباره خبری رسید؛ زلزله‌ای در بوشهر آمد و آوارش بر سر مردم هوار شد، برسر مردم عزیز کشورم. اگر مردم هر جا و هر نقطه این مملکت دچار سختی شدند، باید به کمکشان بشتابیم. خود را فراموش کنیم و به دیگری فکر کنیم و مهم‌تر اینکه دست به کار شویم. آخر ما ایرانی هستیم و همه باید در غم و شادی هم سهیم باشیم. حاضر نباشیم کوچک‌ترین آسیبی به بازماندگان این حادثه برسد. اگر هم آسیبی رسید که حتما رسیده، مرهم باشیم و نه زخم. هنوز از غم بم فارغ نشده بودیم که زلزله آذربایجان ما را عزادار کرد، در آن زمستان سرد فقط خدا می‌داند که چه برسر هموطنم آمد. حالا هم در فصل شکفته شدن طبیعت، در بوشهر مردم مصیبت دیدند و داغدار شدند. عزممان را جزم کنیم تا هر ایرانی به قدر وسعت و توانش مرهمی شود و همین‌طور دولت دست در دست ملت خسارات را کمتر کند.  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٢

 

برگزاری آیین تشییع جانباختگان...

 

آیین تشییع جسدهای 37 جان باخته زلزله بخش های کاکی و شنبه و طسوج با حضور هزاران نفر از مردم استان بوشهر و شهرستان دشتی در شهر خورموج مرکز این شهرستان برگزار شد.

در این آیین علاوه بر مردم داغدار دشتی، استانداربوشهر، نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه خورموج، امام جمعه موقت بوشهر، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و جمعی از مدیران کل استان بوشهر حضور دارند.

آیین تشییع جان باختگان زلزله دشتی از میدان امام خمینی (ره) خورموج تا پارک ولیعصر این شهر برگزار و پس از آن جسدهای 24نفر از این جان باختگان برای خاکسپاری به شهر زلزله زده شنبه، 11 نفر به شهر کاکی، یک نفر به شهرستان کازرون در استان فارس و یک نفر به شهر مقدس قم منتقل می شوند.

کم سال ترین جان باختگان زلزله دشتی یک کودک هفت ماهه و سالخورده ترین آنها نیز 86سال سن دارد. 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۱٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٢

 

نوای دشتی سوز دارد...

 

مواد شوینده، شیر خشک و پوشاک نیاز زلزله‌زدگان

با گذشت سه روز از زلزله دشتی، امکانات و مایحتاج آسیب‌دیدگان با تلاش‌های فراوان مسئولان استان بوشهر و مدیران کشوری تأمین شده است، اما به گفته مردم زلزله‌زده آنان نیازمندی‌هایی هم دارند.

مواد شوینده، ظروف یکبار مصرف، شیر خشک، پوشاک، حمام، از جمله نیازمندی‌های مهم زلزله‌زدگان است.

توزیع رایگان سیم کارت همراه اول بین زلزله‌زدگان

برای تسهیل در ارتباط بین مناطق زلزله‌زده و همچنین ارتباط خانواده‌های آسیب‌دیده با خارج از مناطق، سیم کارت همراه اول به صورت رایگان بین زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.

براساس این گزارش، تاکنون بیش از 2 هزار سیم کارت همراه اول ایرانسل در شهر شنبه و مناطق زلزله‌زده توزیع شده است.

آماده‌باش هواپیمای اورژانس و اعزام بالگرد به مناطق زلزله‌زده دشتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از آماده‌باش هواپیمای اورژانس و اعزام بالگرد به مناطق زلزله‌زده دشتی خبر داد.

سیدپیروز موسوی ظهر امروز در ارتباط با آخرین اقدامات شرکت پایانه‌های نفتی ایران برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان دشتی اظهار داشت: در ساعات اولیه زلزله، با دستور وزیر نفت ستاد بحران را تشکیل دادیم و اقدامات لازم برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان انجام شد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون هواپیمای اورژانس متعلق به شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارک مستقر شده و در حال آماده‌باش است.

موسوی گفت: یک فروند بالگرد را نیز برای امدادرسانی به منطقه زلزله‌زده اعزام کردیم و در حال امداد‌رسانی است.

تعداد مجروحان زلزله دشتی به 1100 نفر رسید

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: تعداد مجروحان زلزله شهرستان دشتی به یک هزار و 100 نفر رسیده است.

شاپور رستمی اظهار داشت: برخی از مجروحان صدمات سطحی دیدند و حدود 124 نفر مجروح نیز در بیمارستان‌های استان در حال مداوا هستند.

وی تصریح کرد: تعداد کشته‌های زلزله همان 37 نفر است و فوتی به آمار قبلی اضافه نشده است.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٤٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٢

 

دشتی عزاست...

 

با تلاش بسیجیان سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از امروز یک واحد نانوایی سیار در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی  مستقر می‌شود.بر اساس این گزارش این واحد نانوایی سیار روزانه 5 هزار قرص نان تولید می‌کند و در اختیار زلزله‌زدگان قرار می‌گیرد.

 

+ " کاتلین هایدن " سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته با صدور بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با مردم ایران آمادگی کشورش را برای کمک به مناطق زلزله زده اعلام کرد.در این بیانیه آمده است :" ما عمیقا از تلفات جانی و تخریب ناشی از این فاجعه متاثر هستیم و برای کمک به مردم ایران در این لحظه دشوار اعلام آمادگی می کنیم."

این نخستین بار پس از فاجعه زلزله بم است که کاخ سفید با صدور بیانیه ای نسبت به وقوع زلزله در ایران واکنش نشان می دهد.

 + مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار داشت: طی بازدید و بررسی های انجام شده از محل زلزله شهرستان دشتی، 43 مسجد و حسینیه و بقاع متبرکه در این شهرستان تخریب شدند.

+ «کاترین اشتون» هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپایی با صدور پیام تسلیت به مناسبت زلزله استان بوشهر با ابراز اندوه فراوان از این حادثه دلخراش، آورده است: در این لحظه به فکر همه قربانیان و بازماندگان این تراژدی هستم.

+ تعداد کشته‌های زلزله دشتی تغییر نکرده اما تعداد مجروحان به یک‌هزار و 50 نفر رسیده ضمن اینکه بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده نیز آغاز شده است.

 رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از توزیع بیش از 17 هزار چادر، تخته و پتو بین زلزله‌زدگان خبر داد.

محمود مظفر ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: اخیرا بیش از پنج هزار تخته چادر، چهار هزار و 500 تخته موکت و هفت هزار و 700 تخته پتو توزیع کرده‌اند.

 + استاندار بوشهر در آخرین گفته‌های خود با اشاره به اینکه بیش از 120 پس لرزه در مناطق رخ داده است، گفت: 24 پس لرزه آن به بزرگی 4 ریشتر به بالا بوده است.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:۱٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٢

 

اسامی متوفیان زلزله منطقه دشتی

 

 اداره کل پزشکی قانونی استان بوشهر پس از شناسایی و احراز هویت اجساد زلزله منطقه دشتی، اسامی همه متوفیات را که 35 نفر بودند اعلام کرد. اجساد متوفیات حادثه زلزله با جواز دفن صادر شده توسط این اداره کل، به بستگان آنها تحویل شد.

اسامی متوفیان به شرح زیر است:

1 - ماه بانو ملایی

2 - بانو احمدی

3 - مدینه صفری

4 - شیرین هاشمی

5 - گل‌پسند زارعی باخرد

6 - علی بازدار

7 - محمد حمادی

8 - کبری درپوش

9 - حکیمه ذوالفقار

10 - سکینه دویک

11 - صغری حسینی

12 - زهره شیبانی

13 عباس درزن‌زاده

14 - لیلا ذوالفقاری

15 - زیور اشکپور مطلق

16 - صفیه قمی بهبهانی

17 - شهربانو باغبانی نیک

18 - زهرا شیبانی

19 - مهدی دانا

20 - یوسف معصومی

21 - محمد رجبی

22 - ابوالفضل معصومی

23 - کیمیا احمدی

24 - شهربانو رجبی

25 - نرجس خاتون همدمی‌پور

26 - حنانه سعیدی‌نیا

27 - میرزا زارعی

28 - نامدار هاشمی

29 - رمضان ذوالفقار

30 - حسن زیارتی

31 - ضرغام فرهادی

32 - محمد فهیمی

33 - زکیه غلامی

34 - اعظم پوزه

35 - سمیه فرهادی

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

دشتی غمزده..

 

 +  علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امشب در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: در حادثه زلزله در شهرستان دشتی سه هزار و 100 واحد مسکونی 100 درصد خسارت دیدند که یک‌هزار و 325 واحد شهری و یک‌هزار و 250 واحد روستایی و 500 واحد نیز بین 30 تا 40 درصد صدمه دیدند.

+ عباس تابش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از ارسال بیش از 30 تن انواع مواد غذایی و آشامیدنی به مناطق زلزله‌زده دشتی خبر داد.

+ حمید خرمدل فرمانده سپاه شهرستان بوشهر گفت: سپاه شهرستان بوشهر پنج کامیون مواد غذایی را به مناطق زلزله‌دیده در شهرستان بوشهر اعزام کرد.وی به اقلام ارسالی توسط سپاه شهرستان بوشهر اشاره و خاطرنشان کرد: 20 هزار قرص نان، یک دستگاه آمبولانس، پنج کامیون مواد غذایی، شش دستگاه چادر امروز صبح به مناطق زلزله زده اعزام کردیم.

+ مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) با ارائه شماره حسابی آمادگی این سازمان را برای دریافت کمک‌های نقدی مردم برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان شهرستان دشتی اعلام کرد.ناصر دولاح اظهار داشت: این سازمان در نظر دارد کمک‌های نقدی مردم را برای ارسال به زلزله زدگان شهرستان دشتی از طریق شماره حساب هیچ تلاشی فر1- 209968-42- 1634 نزد بانک انصار جمع آوری کند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

دشتی ماتم زده...

 

سه نفر از مصدومان زلزله درICU

رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: از زمان وقوع زلزله تا کنون 75 مصدوم که سه نفر از آنها بد حال و در ICU بستری هستند در بیمارستان خلیج فارس پذیرش شدند.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: عمده مصدومان دچار شکستگی استخوان و جراحات سطحی هستند که تعدادی ترخیص وتعدادی دیگرآماده انتقال به اتاق عمل برای انجام اعمال جراحی هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که زلزله در روز اتفاق افتاده است حوادث جراحی مغز کم بوده و افراد مصدوم اغلب افراد مسن و بچه ها هستند.

کشمیری با بیان این که امکانات موجود بیمارستان شهدای خلیج فارس پاسخگوی مصدومان حادثه زلزله است افزود: در میان مصدومان تعداد زیادی شکستگی لگن و دومورد شکستگی مهره کمر وجود دارد.

وی گفت:همه خدمات ارائه شده به مصدومان به صورت رایگان با بیمه خدمات روستایی انجام می شود.

کشمیری افزود: با توجه به پس لرزه هایی که در منطقه اتفاق می افتد بیمارستان شهدای خلیج فارس آمادگی لازم را دارد.

 کمک پیامکی به زلزله زدگان دشتی

روابط عمومی ایرانسل اعلام کرد: به منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی نیکوکاران به هموطنان آسیب‌دیده در زلزله‌ استان بوشهر از طریق تلفن‌ همراه، سامانه «مشارکت‌های مردمی ۸۱۱۵» با همکاری ایرانسل و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، راه‌اندازی شد.

تمامی مشترکین سیم‌کارت‌های ایرانسل می‌توانند با ارسال یک پیامک بدون متن رایگان به شماره ویژه 8115، از محل اعتبار سیم‌کارت ایرانسل خود، مبلغ مورد نظر خویش را مستقیما به هموطنان نیازمند زلزله‌زده در این منطقه اهدا کنند.

این مبلغ، در صورت‌حساب مشترکین دائمی منظور شده و از میزان شارژ مشترکین اعتباری کسر می‌شود.

این سامانه در تعامل مشترک ایرانسل و در راستای استراتژی جمعیت هلال احمر، جهت جذب حداکثری مشارکت های مردمی و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، راه اندازی شده است.

خدمات رایگان ایرانسل در مناطق زلزله زده

به گفته معاون فنی ایرانسل با اجرای طرح پایداری شبکه در شرایط اضطراری و همانند تجربه زلزله آذربایجان شرقی؛ علیرغم وقوع زلزله 6.1 ریشتری در بوشهر، شبکه تلفن همراه ایرانسل در این منطقه بدون هیچ گونه قطعی و با پایداری کامل در حال سرویس‌دهی و انتقال ترافیک مخابراتی استان با وجود افزایش فوق‌العاده میزان مکالمات درخواستی است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل علی اصغر عینی‌پور گفت: یک ساعت پس از وقوع زلزله اولین گروه فنی در منطقه حاضر شده و از سرویس‌دهی پایدار شبکه در این مناطق اطمینان حاصل کرده‌اند. همچنین امکان مکالمه رایگان با سیم‌کارت های ایرانسل در مناطق زلزله‌زده تا اطلاع ثانوی فراهم شده و ایرانسل خدمات ارتباطی رایگان به مشترکین حاضر در این منطقه عرضه کرده است.

او ادامه داد: از آنجا که طرح پایداری شبکه در شرایط اضطراری از زمان راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل اعمال شده، خوشبختانه تمامی اقدامات لازم بر اساس برنامه از پیش طراحی شده در شرایط اضطراری انجام شد و شبکه ایرانسل در مناطق زلزله‌زده با مشکل یا اختلال فنی خاصی مواجه نیست.

به گفته وی هیچ‌گونه قطعی و مشکلی در شبکه به علت وقوع زلزله در این مناطق واقع نشده و با وجود افزایش فوق العاده ترافیک مکالمات درخواستی در استان، شبکه بدون هیچ مشکلی در حال انتقال این حجم از ترافیک است.

معاون فنی ایرانسل تاکید کرد: نمایندگان و تیم فنی ایرانسل، بلافاصله پس از وقوع زلزله به منطقه اعزام شده‌اند و به‌طور مستمر در مناطق زلزله‌زده حضور دارند و برای ارائه سرویس پایدار در منطقه فعالیت می‌کنند

بازی خیر خواهانه ایرانجوان بوشهر

باشگاه ایرانجوان بوشهر ضمن تسلیت درگذشت شماری از هم استانی ها دز زلزله شهرستان دشتی اعلام کرد: این باشگاه با هماهنگی تیم ایرانجوان خورموج در نظر دارد شنبه آینده 24 فروردین ماه با این تیم خورموجی بازی خیرخواهانه برگزار و عواید حاصل از آن را به زلزله زدگان هدیه دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این دیدار قرار است ساعت 16 در استادیوم آموزش و پرورش خورموج برگزار شود.

ایرانجوان بوشهر در لیگ آزادگان حضور دارد و تیم خورموجی نیز امسال با قهرمانی در لیگ استان، به مسابقات زیرگروه کشور راه یافته است

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

پیام تسلیت از پاپ تا سید محمد خاتمی و...

 

آیت الله حسینی دشتی

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران، خواهران و اهالی محترم حادثه دیده منطقه دشتی

با عرض احترام و تسلیت فاجعه دردناک که از منبع رحمت الهی برخاسته و گاه بندگان خود را با مهربانی و لطف این گونه تذکر و هشدار می دهد.

با اعلام تاثر و تاسف شدید و اظهار همدردی به خانواده های محترم، شایان ذکر است ما بندگان حضرت پروردگار بر حسب عقاید دین مان همگی از آن رب عظیمیم و نشاید در این گونه موارد جز تسلیم و رضا بازتابی نشان دهیم که هرچه حاکم عادل کند رواست.

در پایان از برادران متمکن به خصوص اهالی محترم استان بوشهر استدعا دارم در این مناسبت دردناک تاریخی، هم نوعان خود در استان را تنها نگذاشته و آنها را شریک زندگی خود بدانیم و هرگونه همکاری مالی و انسانی را از حادثه دیدگان دریع نکنیم.

با آرزوی غفران الهی برای درگذشتگان، شکیبایی بازماندگان و آرزوی بازگشت سریع تر منطقه دشتی به حالت عادی

سید مصطفی حسینی دشتی
21 فروردین 92

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس اول در سخنانی در میدان اصلی واتیکان با بیان اینکه خبر زمین لرزه قوی که در جنوب ایران به وقوع پیوسته وتعدادی کشته وزخمی به جای گذاشته را شنیدم. وی در ادامه با ابراز همدردی با خانواده های کشته شدگان زمین لرزه بوشهر اظهار داشت به خاطر قربانیان زمین لرزه در جنوب ایران نماز به جای می‌آورم.پاپ فرانسیس اول همچنین دوستی خود را با ساکنان مناطق زلزله زده بوشهر ابراز داشت.

سیدمحمدخاتمی

متن پیام سید محمد خاتمی که نسخه ای از آن را دفتر وی برای سایت خلیج فارس ارسال نموده به این شرح است:

سیم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر زمین لرزید و عده ای از هموطنان عزیزمان را از دست ما گرفت و عده بیشتری زخمی و آسیب دیده برجای گذاشت و انبوهی خسارت روحی و مادی وارد کرد. موضوعی که به صورت عادی در آمده که همواره نیز افسوس را در پی دارد و البته تردید نیست که در طول دوران جمهوری اسلامی تلاشهای ارزنده ای برای کاهش آسیب و خطرات زلزله و دیگر حوادث طبیعی ویرانگر صورت گرفته است، ولی باید دانست که امروز راههای مقابله با آنها کم نیستند و باید با پیمودن این راهها بیش از پیش وجهه همت مسئولان قرار بگیرد.

من به مصیبت درگذشت هموطنان عزیز را به ملت شریف و بخصوص مردم بلند نظر، مومن و بزرگوار استان بوشهر بخصوص بزرگواران مصیبت دیده تسلیت عرض می کنم و آرزوی سلامت و شفای عاجل آسیب دیدگان را دارم و برای بازماندگان خسارت دیده صبر و اجر طلب می کنم.

امیدوارم هموطنان عزیز در کنار مسئولان، مثل همیشه نهایت همت و مساعد خود را برای کمک به زلزله زدگان و نیز ترمیم خسارتها را بکار بگیرند.

سید محمد خاتمی

1392/1/21

 

جمعی از اهالی فوتبال و پیشکسوتان

جمعی از اهالی فوتبال و پیشکسوتان این عرصه در پیامی ، زلزله مرگبار بوشهر را به خانواده داغدیدگان این حادثه تسلیت گفتند. در این پیام آمده:

جنبش زمین ، رویاهای کال پسرکی که توپ پلاستیکی اش را در بغل گرفته و در گرمای جنوب به خواب رفته بود را از درخت آرزوهایش چید.لرزش ها که آغاز شد باز هم رخت سیاه بر تن هموطنانمان نشست. پیک اجل این بار هم ما را به سوگ عزیزانمان نشاند . در این غم عظمی شریک داغ مصیبت دیدگان هستیم و با هم نجوا می کنیم« الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ» که کلام او آرام کننده قلوب است.

سعید فائقی،عزیزاله محمدی، مهدی تاج، حشمت اله مهاجرانی، حسن حبیبی، فرامرز ظلی، مهدی مناجاتی، حسین کلانی، ناصر ابراهیمی، حسن روشن، مجید جلالی، محمد مایلی کهن، امیر قلعه نویی، علی کاظمی،علی محمد مرتضوی، جلال چراغپور، علیرضا دبیر، حمید استیلی، صادق درودگر، میرشاد ماجدی، هادی نراقی، محمد پنجعلی، کاظم اولیایی، مهدی دادرس، عبدالحمید رمضانی، محمد احسانی، بهمن فروتن، حسین فرکی، رسول کربکندی، فیروز کریمی، منصور ابراهیم زاده، رحمان رضایی، پژمان راهبر ، حمیدرضا صدر، عبدالرحمن شاه حسینی، عبدالحمید احمدی، علی روزبهانی، نادر فریاد شیران، محمد مومنی، محمد فنایی، هوشنگ نصیرزاده، علی خسروی ، فرشاد پیوس، سعید ناصری، مجید حسینی کنگانی، پرویز مظلومی ، آتیلا حجازی، اهالی ورزش و کافه فوتبال،بازیکنان و مربیان فوتبال،اتحادیه فوتبال.

علی دایی

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن اقلامی را برای کمک به مردم زلزله‌زده بوشهر ارسال کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ وی در گفتگو با رادیو بوشهر ضمن عرض تسلیت به مردم زلزله‌زده، بابت اینکه به دلیل فشردگی برنامه‌های تمرینی و مسابقات راه‌آهن نمی‌تواند در مناطق زلزله‌زده حضور پیدا کند، عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم هموطنان عزیزم همانند گذشته به کمک مردم مصیبت دیده بشتابند.

 

رضا صادقی

خواننده جنوبی موسیقی پاپ، در پیامی  واقعه دلخراش زلزله استان بوشهر را به هموطنان و جنوبی ها تسلیت گفت.

رضا صادقی که در آستانه انتشار آلبوم جدیدش قرار دارد، جهات همدردی با هموطنان جنوبی، متنی را نگاشته و آنرا برای انتشار در اختیار ما قرار داده است:

«همه دردها جانکاهند اما بعضى دردها همچون کوه جانگیرند امروزبا شنیدن خبر زلزله بوشهر بار سنگین مصیبت را بر دوش همخونان جنوبیم حس کردم.
از خداوند براى بازماندگان صبر و براى رفتگان طلب آمرزش دارم.
من به عنوان یک جنوبى خود را صاحب عزا میدانم و از همه دوستان میخواهم برای آرامش روح رفتگان و همچنین ماندگان باورانه دعا کنند.
رضا صادقى
 همین...» 

 

کتایون ریاحی

متن پیام کتایون ریاحی بدین شرح است: زمین، باز هم لرزید و مادران و پدران سرزمینمان کاشانه مهرشان‌ فروریخت وکرشمه بیداد، کودکانی را بی پناه و تنها ساخت. باری دگر، دست‌های توانمند سازنده را خورشید مهر سازیم و کمک‌رسان شویم‌ تا نگاهی را آرام و دلی را شاد کنیم. هم داد کن تو به گیتی درون که از داد هرگز مشد کس نگون کتایون ریاحی و بنیاد کمک (کیش مهرکتایون)

 «عمو مهربان» و «خاله رویا»در دشتی

«عمو مهربان» و «خاله رویا» فردا (22 فروردین ماه) با حضور در من منطقه زلزله‌زده بوشهر با خانواده‌های زلزله‌زده ابراز همدری می‌کنند.

مجتبی ظریفیان با اعلام این خبر گفت: از شنیدن خبر زلزله بوشهر و مصیبتی که به واسطه این رخداد به مردم این منطقه وارد شد، بسیار متاثر شدیم و تصمیم گرفتیم در این روزهای گرفتاری نیز همراه کودکان بوشهری و خانواده‌هایشان باشیم.

این تهیه‌کننده و مجری تلویزیون افزود: می‌خواهیم به بچه ها بگوییم زندگی این نیست که فقط در روزهای شادی در کنار هم باشیم، این مصیبت برای ما هم ناراحت کننده بود و دوست داریم که با مردم نازنین این منطقه در این روزهای سخت نیز همراه باشیم.

وی تصریح کرد: در این سفر علاوه بر گپ و گفت با مردم نازنین و بچه های خوب این مناطق قصد داریم به بیمارستان ها سر زده و از زخمی شده‌های زلزله عیادت کنیم.

عمو مهربان تاکید کرد: تصویربردار برنامه نیز در این سفر ما را همراهی می کند تا بتوانیم سفر نامه خود را ضبط کنیم.

وی گفت: این سفرنامه جمعه، 23 فروردین در برنامه با ما بیا از شکبه دوم سیما پخش خواهد شد

حمید استیلی در دشتی

حمید استیلی سرمربی سابق تیم های پرسپولیس تهران و شاهین بوشهر فردا پنج شنبه در میان زلزله زدگان شهرستان دشتی حضور می یابد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ وی در گفتگو با رادیو بوشهر ضمن تسلیت این حادثه، گفت: فردا شخصا به بوشهر و مناطق حادثه دیده خواهم رفت تا در حد توان با بازماندگان زلزله دشتی ابراز همدردی کنم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:۳۱ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

برگزاری مجلس ختم کشته‌شدگان زلزله شهرستان دشتی

 

از سوی دفتر امام جمعه بوشهر مجلس ختمی به مناسب کشته شدن شماری از هم استانی‌ها در اثر زلزله شهرستان دشتی روز یکشنبه 25 فروردین ماه در مسجد الغدیر خورموج برگزار می‌شود

اعطای تسهیلات به سربازان و مشمولان زلزله‌زده بوشهری
ایسنا نوشت: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه پیشنهاد اعطای تسهیلات به مشمولان و سربازان خانواده‌های زلزله‌زده استان بوشهر به مقام معظم رهبری خبر داد.
سردار موسی کمالی درباره تسهیلات ارائه شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به سربازان و مشمولان خانواده‌های زلزله‌زده، گفت: برای سربازان و مشمولان زلزله‌زده غالبا تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شود، همانطور که در زلزله آذربایجان نیز تسهیلاتی در نظر گرفته و پس از تصویب فرمانده کل قوا، جزئیات آن اعلام شد.
وی ادامه داد: در همین راستا پیشنهاد اعطای معافیت، مرخصی و تعویق تاریخ اعزام مشمولان و سربازان زلزله‌زده استان بوشهر به فرمانده معظم کل قوا ارائه شده که در صورت موافقت ایشان، این طرح اعلام می‌شود.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ایسنا گفت: جزئیات این طرح در آینده نزدیک اعلام و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

 

ارسال هزار پشه بند آغشته به سم به منطقه زلزله زده بوشهر
کمیته حوادث و بلایای طبیعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام آمادگی برای کمک به آسیب دیدگان منطقه ی زلزله زده بوشهر ، حدود هزار پشه بند آغشته به سم به این منطقه ارسال کرد.

مهندس رضا کشاورز مؤیدی مسوول کمیته ی حوادث و بلایای حوزه ی معاونت بهداشتی استان فارس با بیان این مطلب، گفت: پیرو هماهنگی تمامی مسوولان واحدهای حوزه معاونت بهداشتی استان فارس با همتایان خود درحوزه ی معاونت بهداشتی بوشهر، سعی شده که بر اساس نیازهای موجود، امکانات مورد نیازهموطنانمان در منطقه تامین شود.

وی افزود : بر همین اساس حدود 5 هزار نسخه پمفلت های آموزشی" اقدامات لازم درزمان وقوع بحران"، حدود هزار پشه بند آغشته به سم، یک کارتن آرد رژیمی برای بیماران PKU به منطقه ارسال شد. در حال حاضر اکیپ های بهداشتی شهرستان های نورآباد، کازرون، فراشبند، فیروزآباد، شیراز و معاونت بهداشتی دانشگاه درحال آماده باش هستند.

 

وخامت حال 6 تن از مجروحان
ایسنا نوشت: سید مجید حسینی مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مصدومان زلزله استان بوشهر، اظهار کرد: از 131 تنی که در بیمارستان‌های استان بوشهر پذیرش شدند، 26 تن پس از دریافت خدمات درمانی و بهبود، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

به گفته وی، شش تن از مصدومان نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های شهدای خلیج‌فارس و سلمان‌فارس بستری‌ شده‌اند.

مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین درباره آمار جنسیت افراد حادثه دیده در زلزله بوشهر نیز به ایسنا گفت: از میان افراد پذیرش شده در بیمارستان، 70 تن را مردان و 61 تن را زنان شامل می‌شوند.

حسینی افزود: همچنین در میان مجروحان بستری نیز 14 کودک زیر 12 سال نیز دیده می‌شود.

وی درباره اقدامات سایر دستگاه‌ها و نهادها در زلزله بوشهر نیز اظهار کرد: 20 دستگاه آمبولانس از سوی بهداشت و درمان شرکت نفت، دو دستگاه آمبولانس از سوی ارتش و تعدادی آمبولانس نیز از سوی سپاه پاسداران و جمعیت هلال‌احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان حضور دارند.

مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عمده علت پذیرش این افراد در بیمارستان‌ها را تروما و ضربه اعلام کرد و گفت: در میان شش مصدومی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، تعدادی نیز دچار ضربه مغذی شده‌اند.

حسینی اضافه کرد: همچنین شب گذشته یکی از زلزله‌زدگان نیز به دلیل وارد شدن آسیب جدی به طحال و کبد، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٢٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

فردا مراسم خاکسپاری جانباختگان زلزله دشتی...

 

تدفین، پنجشنبه

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از برپایی مراسم دفن جان‌باختگان زلزله به همت استانداری بوشهر در روز آینده خبر داد و گفت: استانداری از لحظه نخست در جریان امدادرسانی به حادثه‌دیدگان حضور داشته است، ضمن اینکه از امکانات مدیریت بحران استان‌های همجوار همچون فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد نیز استفاده شده است.

کوه‌های شمالی شهر شنبه همچنان در حال ریزش
فارس نوشت: در پی وقوع زمین‌لرزه استان بوشهر و پس‌لرزه‌های آن، گرد و غبار غلیظی از کوه‌های شمالی شهر شنبه بلند شده که نشان از ریزش بخش‌هایی از این کوه‌ها دارد.
بر اساس آخرین گزارش‌ها شدت تخریب اماکن و ساختمان‌های مسکونی و عمومی در روستاهای چاهگاه، درویشی و باغان شهرستان دشتی زیاد است.

با این وجود حجم عمده‌ای از امکانات امدادی در شهر شنبه استقرار یافته و همین امر موجب گلایه مردم روستاهای باغان، درویشی، سرمک، سهو و ناصری شده که از مسئولان انتظار دارند در امدادرسانی به این روستا نیز توجه داشته باشند.

عباسی رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: به منظور رعایت مسائل بهداشتی در مناطق زلزله‌زده، ضدعفونی دام‌ها در این مناطق آغاز شده است.

وی گفت: بر اساس این گزارش 200 دام سبک، 50 گاو و گوساله در حال ضدعفونی شدن هستند.

رئیس شورای روستای باغان گفت: به دلیل وقوع زلزله به بیش از 70 درصد ساختمان‌های روستای باغان خسارت وارد شده است.

حسن مولایی افزود: بر همین اساس برخی مساجد و مزارع کشاورزی تا 80 درصد تخریب شده‌اند و هم اکنون مردم خارج از خانه‌های خود به سر می‌برند.

وی بیان کرد: آب، برق و تلفن در این مناطق قطع است و انتظار داریم مسئولان امکانات اولیه در اختیار زلزله‌زدگان روستاهای همجوار شنبه قرار دهند.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار فارس در دشتی به دلیل زلزله و پس لرزه‌های آن، دود غلیظی از کوه‌های شمال شهر شنبه بلند شده که نشان از ریزش بخش‌هایی از این کوه‌ها دارد.

همچنین پل ورودی به شهر شنبه هم در معرض فروریختن است و مسئولان باید این مسئله را مد نظر داشته باشند.

 

تسهیلات 15 میلیون تومانی و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان
معاون‌اول رئیس‌جمهور از ارائه تسهیلات 150 میلیون ریالی به مردم زلزله‌زده دشتی خبر داد و گفت: به شما اطمینان می‌دهم هیچ آسیب‌دیده‌ای از قلم نخواهد افتاد، ضمن اینکه رقم کمک‌های بلاعوض را نیز بیشتر می‌‌کنیم.
محمدرضا رحیمی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به درگاه خدا شکر می‌کنم که توفیق پیدا کردم به خدمت وزرای بهداشت، درمان، تابش رئیس بنیاد مسکن و معاونان این نهاد برای اعلام تسلیت خدمت آسیب‌دیدگان رسیدم به ویژه کسانی که عزیزانشان را از دست دادند.

وی بیان کرد: از سوی هیئت دولت و رئیس جمهور با زلزله‌زدگان اظهار همدردی می‌کنم و خودم را شریک غم مصیبت دیدگان می‌دانم.

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: برای تمام اتفاقاتی که می‌افتد حکمتی است، در زلزله استان بوشهر برخی خانه‌ها ویران شدند، برخی عزیزانشان را از دست داده و برخی با نگرانی مواجه شدند.

رحیمی گفت: وظیفه دولت حضور فوری در بین آسیب دیدگان است که به اتفاق استاندار، مدیرعامل هلال احمر و رئیس بنیاد مسکن در اینجا حضور یافتیم.

وی ادامه داد: تا سروسامان یافتن کوچه و خیابان و مرتب کردن این منطقه، چادرهای گروهی استقرار یافته تا مراحل بعدی عملیات امدادی در فرصت مناسب انجام شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا در دنیا در رسیدگی به احوال زلزله‌زدگان رکوردشکن است.

رحیمی گفت: در آذربایجان شرقی 12 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در کمتر از سه ماه ساخته شد اما با تلاش بیشتر این تعداد به 18 هزار واحد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در زلزله ترکیه و ایتالیا و حادثه آمریکا که شاهد آن بودیم حکومت‌های آنان نه تنها ظرف چند ماه بلکه چند سال هم نتوانستند این مشکلات را جمع کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران پیمان بسته نوکر مردم است و در حادثه اخیر نیز در نخستین ساعات زلزله مسئولان نظام در جمع زلزله‌زدگان حاضر شدند.

رحیمی با بیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن از منازل خسارت دیده صورت برداری می‌کنند، ادامه داد: هلال احمر بهترین امتحان را در طول تاریخ پس داده است و امروز هم در کنار مسئولان استان بوشهر و بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

رحیمی گفت: به شما اطمینان می‌دهم هیچ آسیب‌دیده‌ای از قلم نخواهد افتاد و کار را به بهترین نحو انجام می‌دهیم، ضمن اینکه رقم کمک‌های بلاعوض را بیشتر می‌‌کنیم.

 

چهار روستای دیگر بخش شنبه در زمین لرزه ظهر چهارشنبه تخریب شد
ایرنا نوشت: بر اثر زمین لرزه 5.4 ریشتری که ساعت 12 و 29 دقیقه و 59 ثانیه روز چهارشنبه در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی رخ داد، چهار روستای دیگر این بخش تخریب شد.

گزارش های دریافتی از شوراهای اسلامی روستاهای سرمک، دهوک، حناشور و اژدرخواب حاکی است، این زمین لرزه همه ساختمان های مسکونی و عمومی موجود در این مناطق را ویران کرده است.

این روستا ها که در منطقه پشت کوه بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی واقع هستند در مجموع 200 خانوار جمعیت دارند.

شوراهای اسلامی این روستاها نیاز اصلی مردم این مناطق زلزله زده را چادرهای امدادی عنوان کردند.

همچنین از بامداد روز چهارشنبه تاکنون بیش از60 پس لرزه با درجه شدت متفاوت در این منطقه رخ داده است.

 

توزیع 10 هزار بسته غذایی میان زلزله‌زدگان بوشهری
ایسنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از پاسخگویی خطوط 147 به مردم برای چگونگی ارائه کمک‌هایشان به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

محمود مظفر در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی 1000 امدادگر مستقر این سازمان در مناطق زلزله‌زده، گفت: 2700 تخته چادر، 3500 تخته موکت و 4500 دستگاه پتو میان زلزله‌زدگان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه 10 هزار بسته غذایی از صبح امروز تاکنون میان زلزله‌زدگان توزیع شده است، گفت: اقلام غذایی همچون برنج، روغن، ماکارانی، چای، کنسرو و نان نیز میان زلزله‌زدگان توزیع شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه با اعزام آشپزخانه‌های سیار این سازمان به مناطق زلزله‌زده، از فردا زلزله‌زدگان غذای گرم نیز دریافت می‌کنند، گفت: در پی وقوع زمین لرزه در بوشهر، شاهد تماس‌های مکرر مردم با جمعیت برای ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی بوده‌ایم. بر همین اساس و برای تسهیل در جواب‌دهی به مردم، خطوط تلفن 147 آماده پاسخگویی به سوالات مردم در مورد چگونگی ارائه کمک‌های خود و دریافت گزارش از آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده است. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

هویت 26نفر از مرحومان...

 

سازمان پزشکی قانونی لیست اسامی ۲۶ نفر از کشته شدگان زلزله را اعلام کرد.
شناسایی هویت متوفیات زلزله بر اساس شواهد جمع آوری شده توسط پزشکی قانونی و اظهارات بستگان متوفیات صورت گرفته است که به شرح زیر اعلام می شود؛

1- بانو احمدی فرزند عباس 55 ساله

2- شیرین هاشمی فرزند غلام 70 ساله

3- علی بازدار فرزند حیدر 75 ساله

4- محمد حمادی فرزند مسلم86 ساله

5- حکمیه ذوالفقار فرزند عبدالله 24 ساله

6- زهره شیبانی فرزند حبیب الله 7 ساله

7- عباس درزن‌زاده فرزند غلام 82 ساله

8- صفیه قمی بهبهانی فرزند سیدعلی47 ساله

9- ابوالفضل معصومی فرزند عباس 7 ماه

10- نرجس خاتون همدمی‌پور

11- میرزا زارعی 62 ساله

12- نامدار هاشمی فرزند غلام 70 ساله

13- رمضان ذوالفقار فرزند غلام 75 ساله

14- سن زیارتی فرزند علی 62 ساله

15- محمد فهیمی 75 ساله

16- اعظم پوزه فرزند حسین 27 ساله

17- زهرا شیبانی فرزند حبیب الله 10 ساله

18- یوسف معصومی فرزند عباس 8 ساله

19- حنانه سعیدی‌نیا فرزند روح الله 4 ماه

20- صغرا حسینی فرزند محمد 30 ساله

21- لیلا ذوالفقاری فرزتد رمضان 43 ساله

22- مهری دانا فرزند اکبر 5 ساله

23- رجبی 5 ساله

24- خانم آل توان 50 ساله

25- اکبر فرهادی37 ساله

26- سمیه فرهادی30 ساله

هویت سایر جانباختگان زلزله متعاقبا اعلام می شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

تسلیت از سازمان ملل تا وزرات خارجه آمریکا برای دشتی ها...

 

 + دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز تسلیت به مردم و دولت ایران به دلیل از دست رفتن جمع زیادی از افراد بی‌گناه در زمین‌لرزه بوشهر، برای امدادرسانی به منطقه زلزله‌زده ابراز آمادگی کرد.«مارتین نسیرکی» سخنگوی رسمی «بان کی مون» از جانب دبیرکل سازمان ملل در واکنش به زمین‌لرزه 6.1 ریشتری در روستای «کاکی» واقع در بوشهر ایران ضمن ابراز تسلیت به دولت و مردم ایران به دلیل کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم این منطقه اعلام کرد که سازمان ملل آمادگی کمک‌رسانی به ایران را در جبران خسارات ناشی از این زمین‌لرزه مخرب دارد.

+ وزارت خارجه آمریکا کشته شدن شماری از انسان ها در زلزله استان بوشهر را تسلیت گفت.به گزارش خبرگزاری فرانسه، "پاتریک وینتریل" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تلفات زلزله روز سه شنبه استان بوشهر، به خانواده های قربانیان و آسیب دیدگان این حادثه تسلیت گفت.

 +  « محمدرضا رحیمی»معاون اول رییس جمهوری ،« مصطفی محمدنجار»، «محمدحسن طریقت منفرد» وزرای کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، « علیرضا تابش » رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، «میرمحمد غراوی» معاون وزیر راه و شهرسازی و« ابولحسن فقیه » مدیرعامل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، رحیمی را در این سفر همراهی می کنند.

+ اصغر نجفی معاون سازمان انتقال خون استان بوشهرگفت: به این که از عصر دیروز تاکنون 400 واحد خون از اهدا کنندگان دریافت شده است و ذخیره خون این استان در وضعیت مناسبی قرار دارد و مردم تا اطلاع بعدی برای اهدای خون به پایگاه های این سازمان مراجعه نکنند.

 + مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر از صدور ۳۵ جواز دفن برای متوفیان زلزله دشتی خبر داد و گفت: ارائه اجساد به خانواده‌های متوفیان آغاز شده است.علی رضایی با اشاره به جنسیت متوفیان زلزله گفت: 22 نفر از کشته شدگان زن و 13 نفر آنها مرد بوده‌اند.وی همچنین در خصوص محدوده سنی جانباختگان حادثه زلزله اظهار داشت: 8 نفر از فوت شدگان زیر 10 سال (4 پسر، 4 دختر)، هشت نفر بین 10 تا 50 سال (هفت زن و یک مرد) و 19 نفر بالای 50 سال (11 زن و 8 مرد) بوده‌اند.

+ ابراهیم‌زاده دبیر کمیته بحران اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر: این بالگرد، حامل مسئولان ارشد استان از جمله امام جمعه استاندار بوشهر و همچنین و مسئولان امداد و نجات کشور بود که پیش از ظهر امروز پس از انجام ماموریت به بوشهر بازگشت.وی افزود: دیشب نیز دو دستگاه تریلر برای حمل تیرهای برق مورد نیاز در منطقه زلزله زده در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفت و یک دستگاه تریلر نیز برای حمل کمک‌های شهرستان دشتستان در اختیار فرمانداری این شهرستان قرار گرفت.ابراهیم‌زاده افزود: صبح امروز نیز چهار دستگاه خودروی سبک به همراه راننده برای اعزام به مناطق زلزله زده، در اختیار ستاد مدیریت بحران استانداری قرار گرفت.

 + فرماندار شهرستان کازرون از ارسال چهار کامیون آب معدنی و کنسرو خوراکی از محل کمک‌های مردمی این شهرستان به منطقه زلزله‌زده کاکی بوشهر خبر داد.این مسئول در بخش دیگر سخنانش از برپایی بیمارستان صحرایی با تجهیزات کامل اتاق عمل، رادیولوژی، سونوگرافی، گچ‌بری با دو پزشک متخصص جراح عمومی، دو پزشک متخصص ارتوپدی و یک پزشک عمومی اورژانس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی فارس در مناطق زلزله‌زده بوشهر خبر داد.

+ عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پرداخت تسهیلات بلاعوض برای بازسازی خانه‌های حادثه دیده در زلزله دشتی خبر داد.مهدیان گفت: کار بازسازی بر عهده خانواده‌ها خواهد بود، اما نیروهای بنیاد مسکن هم در این زمینه کمک خواهند کرد.وی بیان کرد: برای قابل سکونت کردن یک واحد 60 متری تسهیلات بلاعوض در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٠۱ ‎ب.ظ

 


۱۳٩٢/۱/٢۱

 

زلزله ها در دشتی ادامه دارد...

 

+ زلزله 5.4 ریشتری که صبح امروز در شهرستان دشتی به وقوع پیوست، موجب خساراتی در روستای چاهگاه شد و 4 مجروح نیز بر جای گذاشت.

+ روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر ضمن عرض تسلیت در گذشتگان و طلب شفای عاجل مجروحان حادثه دل خراش زلزله شهرستان دشتی به عموم بازماندگان این حادثه و مردم شریف هم استانی اعلام می‌دارد تمامی مدیریت‌ها و ادارات تابعه این نهاد در شهرستان‌ها آماده دریافت کمک‌های انسان دوستانه و خیر خواهانه مردم ولایتمدار و نوعدوست استان در سراسر کشور در جهت  یاری رسانی به حادثه دیدگان این حادثه تلخ است.همچنین  شماره حساب 105753975009 بانک ملی به منظور دریافت کمک‌های نقدی هم استانی‌های عزیز برای این امر اختصاص داده شده است.

+ حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: برای بازیابی و تقویت روحی و روانی و اراه مشاوره روانشناختی به آسیب‎دیدگان زلزله به ویژه کودکان و سالمندان قرارگاه موقت مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در منطقه زلزله‎زده شنبه دایر شده و کارشناسان این مرکز با حضور در جمع خانواده‌های آسیب‎دیده به ارایه خدمات روانشناختی می‎پردازند.

+  شاپور رستمی معاون عمرانی استاندار :خسارت اولیه زلزله در شهرستان دشتی 154 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف برآورد شده است.در شش روستای شهرستان دشتی، زلزله خسارت داشته که در منطقه شنبه بیش از 450 واحد 100 درصد تخریب شدند.وی بیان کرد: در کاکی 2780 واحد، درویشی 77 واحد، باغان 200 واحد، کردلان 67 واحد و سنا 225 واحد تخریب شدند.رستمی اظهار داشت: بیش از یک میلیارد و 300 میلیون تومان هم به تاسیسات آبرسانی شنبه خسارت وارد شده که بر اثر این تخریب، ساختمان آب و فاضلاب و شبکه آبرسانی این شهر تخریب شد و 500 انشعاب آب و دو کیلومتر خط انتقال صدمه دید.

+ محمود مظفر رئیس امداد و نجات کشور گفت: مجروحان حادثه اکثر در مراکز درمانی شهرستان دشتی به صورت سرپایی مداوا شدند اما 80 مجروح وضعیت حادی داشتند که دانشگاه علوم پزشکی وظیفه درمان آنان را بر عهده گرفت.

+ رئیس سازمان امداد و نجات کشور از صدور شناسنامه‌های امدادی برای زلزله‌زدگان دشتی خبر داد

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ

 


۱۳٩٢/۱/٢۱

 

دشتی تسلا...

 

 + مهندس حسن قدمی رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: خسارت های وارده به مناطق زلزله زده بخش های کاکی و شنبه و و طسوج شهرستان دشتی در جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت دولت بررسی می شود.

+ محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات کشور که از روز گذشته در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی استان بوشهر حاضر شده صبح امروز در آخرین گزارش از وضعیت زلزله اظهار داشت: کار امدادرسانی به حادثه‌دیدگانی که زیر آوار مانده‌اند به پایان رسیده و عملیات امدادی در بخش‌های دیگر همچنان ادامه دارد.وی بیان کرد: همچنین کار اسکان حادثه‌دیدگان نیز تمام شده و حدود یک‌هزار چادر در مناطق زلزله‌زده نصب کردیم.

+ مدارس شهرستان دشتی امروز تعطیل است.

+ پورفاطمی نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه روستاهای باغان، کردلان و درویشی نیز دچار خسارت هایی در بخش تأسیسات شده اند، مسؤولان استان بوشهر باید در کنار خدمات رسانی به شهر شنبه، نسبت به تأمین نیازها و برطرف کردن مشکلات آن مناطق نیز اقدام کنند.

+ مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان گفت: 10 گروه امدادی از این استان به مناطق زلزله زده در استان بوشهر اعزام شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٥ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢۱

 

دشتی در سوز و گداز...

 

+ ˈپویا حاجیانˈ مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر، بامداد چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانک های ملت، ملی و مسکن در سراسر کشور جهت دریافت کمک های مردمی در پی وقوع زمین لرزه عصر سه شنبه در استان بوشهر که موجب جان باختگان و آسیب دیدن شماری از هموطنان در این استان شد، برنامه ریزی و اعلام شده است.

+ رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برپایی نخستین اردوگاه اسکان و تغذیه اضطراری و موقت زلزله زدگان از سوی نیروهای اعزام سریع هلال احمر در مناطق زلزله زده استان بوشهر خبر داد.

+ رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: با توجه به این که 90 درصد عملیات جست وجو و نجات در مناطق زلزله زده شنبه و طسوج و کاکی به پایان رسیده، هم اکنون اسکان زلزله زدگان این مناطق نیز آغاز شده است.

+ استاندار بوشهر در ساعات اولیه روز چهارشنبه (امروز) به همراه معاونان عمرانی و سیاسی استاندار و جمعی از مسئولان هلال احمر برای بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده و نحوه امدادرسانی به زلزله‌زدگان به شهرستان دشتی سفر کرد.

+ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهرگفت: با تمهیدات اتخاذ شده و بسیج امکانات هم اینک 40 درصد شهر شنبه که بر اثر زلزله 6 و 1 دهم ریشتری در خاموشی کامل فرو رفته بود، برق دار شدند.

+ هفت روستای بخش کاکی نیز به دلیل مسدود شدن جاده دسترسی بر اثر ریزش کوه و افتادن پایه های برق هم اکنون درخاموشی به سر می برند.


+ سردار فتح الله جمیری در نخستین ساعت بامداد روز چهارشنبه در شهر زلزله زده شنبه دشتی در گفت وگو با ایرنا افزود: در جلسه ای با حضور مسؤولان شهر شنبه برای روان سازی خدمات رسانی به 10 منطقه تقسیم شده است و کمک رسانی از سوی دستگاه های مختلف در حال اجراست.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٠٠ ‎ق.ظ

 


۱۳٩٢/۱/٢۱

 

دشتی التماس دعا دارد...

 

+ تا کنون 46پس لرزه از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش شده است که آخرین آن به وقت محلی 7دقیقه بامداد به بزرگی3.8 ریشتر با مرکزیت کاکی رخ داده است.

+ پایگاه انتقال خون استان بوشهر ضمن تسلیت حادثه زلزله شهرستان دشتی، اعلام کرد: به منظور تامین خون مورد نیاز مصدومان حادثه خصوصا گروههای خونی کمیاب نظیر o از هم استانی ها دعوت می شود مشارکت کنند.پایگاه سیار انتقال خون استان نیز به شهر خورموج منتقل شده و از همشهریان درخواست می شود نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند.

+ ابراهیم درویشی بخشدار شنبه اظهار داشت: همچنین در اثر این زلزله، بیش از 90 درصد زیرساخت‌های آب و برق شنبه خسارت دیده و تخریب شده است.

+ شاپور رستمی معاون عمرانی استاندار بوشهر از سفر وزیر کشور به استان بوشهر برای بازدید از مناطق زلزله‌زده خبر داد.

+ مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر که در شهر ˈشُنبهˈ حضور دارد، از تحویل 9 جسد دیگر به پزشکی قانونی بوشهر خبر داد و گفت: با تحویل این اجساد، جمع قربانیانی که تا زمان احراز هویت، در پزشکی قانونی شهرستان خورموج نگهداری می شوند، به 33 نفر رسیده است.

+ جلسه ستاد بحران در جزیره خارک در محل ساختمان مدیریت عملیات عمومی خارگ به منظور ارائه کمک‌های و راهکارهای لازم برای پشتیبانی و مقابله با بحران تشکیل شد.

+ مهدی صفوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده حادثه‌دیدگان، عمده این اقلام را شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی و غیره ذکر کرد که با هماهنگی سازمان صنعت معدن و تجارت و استانداری بوشهر به مناطق زلزله‌زده استان بوشهر اعزام می‌شود.وی از اختصاص یک روز حقوق کارکنان این شرکت به حادثه‌دیدگان خبر داد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

دشتی می گرید...

 

+ تا کنون 39پس لرزه از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش شده است که آخرین آن ساعت22 و 33دقیقه به بزرگی3.9 ریشتر با مرکزیت کاکی رخ داده است.

+ مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر از تحویل 24 جسد به پزشکی قانونی بوشهر و اعزام 4 اکیپ پزشکی قانونی به مناطق زلزله‌زده دشتی خبر داد.

+ از سوی منطقه ویژه پارس جنوبی 20 آمبولانس، 15 پزشک، 25 پرستار، دو کامیون آذوقه و مواد غذایی کنسروی،دو بیل مکانیکی، دو ماشین امداد برای آواربرداری، به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

+ دریادار دوم محمدرضا عباسی فرمانده این پایگاه در گفتگو با «خلیج فارس» ضمن اعلام این خبر افزود: در پی وقوع زلزله در شهرستان دشتی، تیم های امداد و نجات نیروی دریایی که شامل پزشک، پزشکیار و آمبولانس می باشد به همراه تجهیزات کامل به منطقه اعزام شده اند و اکنون بیمارستان صحرایی که شامل بخش های درمان سرپایی و اتاق عمل می باشد، در مناطق زلزله زده دائر گردیده است.

+ روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان اعلام کرد: به دنبال زمین لرزه شهرستان دشتی، شماری از نفتکش های وابسته به این مناطق اعزام شدند.در این اطلاعیه آمده: تا ساعت 21 امشب، مجموعا 450 هزار لیتر انواع سوخت شامل گازوئیل، بنزین و نفت به این مناطق منتقل شده است و طی ساعت های آینده نیز این روند ادامه می باید.

+ مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر از اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر دو کشور ترکیه و ژاپن و رد این درخواست از سوی ایران خبر داد. پویا حاجیان با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر ترکیه برای ارسال کمک برای زلزله‌زدگان استان بوشهر، گفت: همچنین سفارت ژاپن لحظاتی پیش با ارسال پیامی از آمادگی کشورش برای ارسال کمک به زلزله‌زدگان جنوب کشور خبر داد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

پیام تسلیت مقام معظم رهبری

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با تاسف و اندوه خبر زلزله در استان بوشهر و تلفات و خسارتهای انسانی آن را دریافت کردم.

با دعا و درخواست رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و شفای آسیب دیدگان و صبر و اجر برای بازماندگان، از نماینده ی محترم ولی فقیه و مسئولان محترم در استان و نیز مسئولان ذیربط در مرکز و غیره میخواهم که همه ی کوشش خود را برای نجات آسیب دیدگان و پشتیبانی خسارت یافتگان بکار برند و امیدوارم مردم عزیز از همه جای کشور نیز مانند همیشه نقش درخشان خود را در کاستن از رنج مصیبت دیدگان ایفا کنند.

والسلام علیکم و رحمه الله

سید علی خامنه ای

20 فروردین 92

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

دشتی ها در شوک زلزله...

 

+ رییس اورژانس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: براساس آخرین گزارش های دریافتی تاکنون 37 نفر در جریان زلزله بخش های کاکی ، شنبه و طسوج شهرستان دشتی بوشهر کشته و 350 نفر نیز مصدوم شده اند.

+  فرمانده پایگاه دریابانی گناوه گفت: نیروهای این فرماندهی به همراه اعضای جمعیت هلال احمر این شهرستان درقالب یک کاروان مشترک برای کمک به زلزله زدگان منطقه دشتی بوشهر اعزام شدند.

+ هم اکنون آب، برق و تلفن در منطقه زلزله زده قطع است و آبرسانی به وسیله 15تانکر سیار در منطقه انجام می شود که این میزان جوابگو جمعیت حادثه دیده نیست.


+ هم اکنون بیشترین نیاز مردم منطقه مواد غذایی و چادر است که باید تامین شود.


مهم ترین مشکل موجود در منطقه زلزله زده ترافیک بالای جاده خورموج به بخش شنبه است که به علت هجوم مردم به منطقه زلزله زده کار امداد رسانی را با مشکل روبه رو کرده است.

+ هم اکنون نیروهای امدادگر در حال توزیع آب معدنی، موادغذایی میان زلزله زدگان هستند و بیش از یکهزار تخته چادر نیز به منطقه انتقال یافته است.

+ عباس مرشدی معاون علمی پژوهشی و کارشناس مسوول دبیرخانه کارگروه عملیاتی تخصصی حوزه سلامت در بحران استان بوشهر گفت: هم اکنون هشت تیم واکنش سریع از اورژانس استان با 100 دستگاه آمبولانس و همه امکانات و تجهیزات به شهرستان دشتی اعزام شده اند.

+ فرمانده سپاه ناحیه دشتی نیز گفت:هم اکنون سه گردان امام حسین (ع)، دو گردان واکنش سریع از ناحیه بسیج دشتی و دو گردان سپاه امام صادق (ع) در منطقه حاضر شده اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

دشتی ها تسلیت...

 

+ طبق آمار موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تاکنون 32پس لرزه به ثبت رسیده است که آخرین آن ساعت21 و 02دقیقه رخ داده به بزرگی4.6 ریشتر که مرکز ان نیز کاکی بوده است.

+ استاندار بوشهر در پیامی وقوع زلزله مهیب در شهرستان دشتی و کشته و زخمی شدن شماری از هم استانی‌های عزیز را تسلیت گفت.

+ سید اسماعیل جعفری رئیس هلال احمر دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: 500 چادر ، 2000 تخته پتو ، 200 طاقه موکت و 2 تن مواد غذایی در بین زلزله‌زدگان توزیع خواهد شد.

+مهندس نصوری مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس  :کامیونهای حامل مواد غذایی ( آب معدنی و مواد خوراکی )، ژنراتور و وسایل روشنایی ، لوازم بهداشتی و درمان سرپایی ،پتو و ... با هماهنگی فرمانداری عسلویه و استانداری بوشهر از سوی سازمان منطقه ویژه پارس به مناطق زلزله زده استان بوشهر اعزام شده است.وی خاطرنشان ساخت: گروه های پزشکی و متخصصان منطقه ویژه پارس در معیت بیش از 20 دستگاه آمبولانس پزشکی و گروههای امدادی این سازمان به همراه ماشین های آتش نشانی و امدادی در اولین ساعات وقوع این اتفاق تلخ به کمک زلزله زدگان شتافتند و به تیم های عملیاتی استان بوشهر اضافه شده اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

دشتی سیاهپوش شد...

 

+ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کشته شدن 31 نفر در زلزله عصر امروز در شهرستان دشتی تاکنون خبر داد.

+ حضرت‌‌ آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر پیام تسلیتی صادر کرد.

+ از سوی آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر از فردا به مدت سه روز در استان بوشهر عزای عمومی اعلام شد.

+ شهر کاکی تاکنون بیش از 20 بار طی سه ساعت گذشته لرزیده و پس‌لرزه‌های این زمین لرزه همچنان ادامه دا‌رد.

+  مدیر روابط عمومی فرمانده سپاه امام صادق(ع) به خبرنگار فارس گفت: در پی زلزله شهرستان دشتی گردان‌های عاشورا، الزهرا(س)،امام حسین(ع) و امام علی(ع) شهرستان‌های دشتی، دیر، کنگان، تنگستان،بوشهر و دشتستان به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند و در حال آواربرداری هستند.

+ رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر : 22 آمبولانس به مناطق زلزله‌زده ف رستاده‌ایم و همکاران بهداشت محیط و بیماری‌های عفونی‌ هم در منطقه حضور دارند.

+ بیمارستان زینبیه خورموج فضای بسیار ویژه ی را سپری می کند...حجم بالای مجروحان اعزامی از مناطق زلزله زده و حضور امدادگران خویشان و آشنایان اتمسفر بیمارستان را به گفته شاهدان عینی به روزهای جنگ تشبیه می کنند...


 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

شهرستان دشتی عزادار..

 

+ راه‌های خروجی و ورودی منطقه زلزله‌زده شنبه به وسیله ایست و بازرسی موقت پلیس تحت کنترل قرار گرفته است.

+ مدیرکل مدیریت بحران استان فارس گفت : زمین لرزه شش و یک دهمی کاکی استان بوشهر ، برخی از شهرهای همجوار این استان نظیر فراشبند ،فیروزاباد و همچنین شیراز را لرزانده است.

+ مدیر کل مدیریت بحران استان فارس گفت:در پی زمین لرزه شش و یک دهم ریشتری که عصرسه شنبه منطقه ˈکاکیˈ دراستان بوشهر را تکان داد، نیروهای امدادگراستان فارس برای کمک رسانی با بالگرد به منطقه یاد شده اعزام شدند.

+ گرچه منابع رسمی تاکنون در خصوص شمار قربانیان احتمالی این حادثه گزارشی اعلام نکرده اند اما منابع غیر رسمی تاکنون از کشته شدن دستکم 20 تن خبر داده اندو گفته می شود شمار مجروحان به بیش از 500 نفر رسیده است.


+ حدود 60 درصد اماکن شهر 3 هزار و 800 نفری شنبه از 20 تا صد در صد تخریب شده اند.


+ برای تسهیل در روند عملیات امداد و نجات اسکان و تغذیه اضطراری دو فروند بالگرد امدادی به همراه وسایل وتجهیزات امداد رسانی مناسب از استان های خوزستان و فارس به منطقه زلزله زده اعزام شدند.


+ مقامات امنیتی بحرین چند ساختمان بلند را در منامه پس از احساس زمین لرزه ای که احتمالا به زمین لرزه شش و سه دهم ریشتری نزدیک شهر بوشهر در جنوب ایران مربوط می شود تخلیه کردند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۱/٢٠

 

زلزله کاکی ،وحشت در شهرستان دشتی

 

زلزله تلخ ترین حادثه ی که می تواند برای هر ناحیه ی از این کره خاکی رخ دهد این بار دشتی ما را هدف قرار داد تا....

اولین زلزله ساعت16و 22 دقیقه بعد از ظهر رخ داد با بزرگی وحشتناک6.1ریشتر...و ادامه یافت تا کنون که 12پس لرزه شدید به همراه داشته است که کوچکترین آن3.4 و بزرگترین آن 5.3ریشتر گزارش شده است.....

+ متاسفانه مرتب خبرهای ناگواری به دستمان می رسد طوری که تا کنون3نفر فوت شده گزارش شده و تنها از شهر شنبه 100نفر به بیمارستان مرکز شهرستان خورموج اعزار شده است...

+ا مدادگران اعزامی که از ادارات مختلف شهرستان دشتی و مرکز استان به منطقه شنبه اعزام شده اند اوج خسارات را وحشتناک گزارش می کنند.

+ هنگام زلزله که سراسر استان بوشهر آنرا احساس کردند کوه مند نیز دچار ریزش شده که خود باعث ایجاد گردو غبار شد.

+  سیستم آبرسانی و برق منطقه‌ای شنبه نیز بر اثر زلزله قطع شده است.

+ شهرستان دشتی با 80هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پهناور استان بوشهر می باشد.که شامل سه بخش مرکزی(خورموج)،کاکی و شنبه می باشد.

+ طبق استعلام در ناحیه مرکزی زلزله قریب به 10هزار نفر سکونت دارند.

+ بیشترین خسارت از شهر شنبه مخابره شده است اما از روستاهای باغان چاهگاه و شهر بادوله نیر خبرهایی از خسارات به گوش می رسد.

+ امکان ارتباط مخابراتی با نقاط آسیب دیده بسیار سخت و دشوار شده است.

+ معاون عمرانی استاندار بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: چهار استان فارس، کهگیلویه و بویر احمد ، خوزستان و چهارمحال بختیاری که در مجاورت بوشهر بوده‌اند نیروهای امدادی خود را به سمت مناطق زلزله‌زده اعزام کرده‌اند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱٠ ‎ب.ظ

 


 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]