دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٧/٢۱

 

از جنس فرهنگ و هنر

 

این پست بیشتر رنگ و بوی فرهنگی هنری دارد به لحاظ خبرهای پیش رو:

انتشار کتابی از استاد منصوری نسب

خبر اینکه کتاب استاد اکبر منصوری نسب تحت عنوان "شیمی فیزیک رشته صنایع شیمیایی" بزودی وارد بازار کتاب می شود

کتاب" شیمی فیزیک رشته صنایع شیمیایی" براساس سرفصل تدوین شده توسط وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری برای درس شیمی فیزیک رشته صنایع شیمیایی وسوالات کنکورومسابقات علمی کشوری بااستفاده ازکتب مرجع این رشته تالیف شده است.

درفصل اول مروری برمطالب درس ترمودینامیک شامل قوانین گازها، قانون های اول،دوم وسوم ترمودینامیک،محاسبه کاردرفرایندهای مختلف،ترموشیمی ، تابع آنتالپی وروش های محاسبه آن مطرح شده است.  درفصل دوم انرژی آزادگیبس ،انرژی آزادهلمولتز،عوامل موثر براین توابع ،روابط ماکسول،پتانسیل شیمیایی وارتباط تابع گیبس باثابت تعادل واکنش ها بررسی شده است .فصل سوم به تعادل فازها اختصاص دارد، دراین فصل پس از ارائه قانون فازها،نمودارهای فازی موادخالص بررسی شده وویژگی های فیزیکی موادخالص بااستفاده از این نمودارها توضیح داده شده است.درادامه پس از بیان کاربرد معادله کلوزیوس کلاپیرون به محلول های دوتایی ایده آل مایع - بخار ،قانون رائول،محلول های غیرایده آل ،قانون هنری وسایرسیستم های دوتایی پرداخته شده است.درفصل چهارم مفاهیم پایه الکتروشیمی ،انواع پیل های الکتروشیمیایی وتفاوت آنهاودرآخربرخی ازالکترودهای ویژه وباطری های مهم یادآوری شده است.فصل پنجم این درس به موضوع سینتیک شیمیایی پرداخته است که سرعت واکنش های شیمیایی ،مرتبه واکنش ها؛عوامل موثربرسرعت ونظریه های مربوط به نحوه انجام واکنش راآموزش می دهد.دربخش پایانی کتاب سوالات چهارگزینه ای مربوط به مباحث کتاب ازکنکورهای مختلف سال های 82  تا92 ومسابقات علمی سال های 83تا91 به همراه کلیدپاسخ سوالات جای دارد.درمجموع دانشجویان کاردانی رشته صنایع شیمیایی می توانند بامطالعه این کتاب به خوبی درس شیمی فیزیک رابیاموزندوهمچنین خود را برای آزمون کاردانی به کارشناسی آماده کنند.

کتاب مورد اشاره تالیف اکبر منصوری نسب دانشجوی دکترای شیمی فیزیک دانشگاه علوم تحقیقات مشهد و از دبیران ممتاز شیمی دشتی می باشد.

انتشار مجموعه شعری از شاعره شنبه ای

خبرها حاکی از آنست که مجموعه شعر خانم صدیقه زیارتی از دوبیتی سرایان جوان و بنام این روزهای استان منتشر شده است تحت عنوان "سمفونی باران" که آنرا انتشارات شاملو  مشهدبا شمارگان 1000 جلد به قیمت 3000 تومان به چاپ رسانده است.

خانم زیارتی که از اهالی شهر شنبه و دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور خورموج است، اولین زن شاعر دشتی می باشد که مجموعه شعر خود را منتشر کرده است.

سه کار از این مجموعه

 دو  چشم کور باید زندگی کرد
به ضرب و زور باید زندگی کرد
تمام عمر  هق هق تا ته  درد
لب  یک  گور  باید  زندگی کرد

 

شب  و  تاریکی  گس  بود  اما
نه  راه  پیش  نه  پس  بود  اما
من و تو لاشه هایی زنده زنده
جهان   لبریز   کرکس   بود  اما

 

چه خاطر خواه خاکش کرده بودند
به  اشک  و آه  خاکش کرده بودند
دو تا  چشم  تو  شعر  تازه ای بود
که  توی  ماه   خاکش کرده بودند

 

بزرگداشت حافظ در خورموج

خبرها حاکی از آنست که به مناسبت بزرگداشت روز حافظ که البته روز گذشته بود مقرر است با همکار دانشگاه پیام نور خورموج و انجمن ادبی دشتی بزرگداشتی به نام حافظ شیرازی درسالن مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج فردا عصر ساعت 17 با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و علاقمندان برگزار شود.از همین رو شما همه دعوتید به شرکت در این محفل ادبی...

نمایشگاه عکاسان کودک

به مناسبت هفته کودک مقرر است امروز عصر ساعت16:30 نمایشگاه عکسی تحت عنوان "کودک ازنگاه کودک"  که مجموعه ی عکسی است از سه کودک به نام های فاطمه زهرا قاسمی،سیداهوراموسوی و مسیحا شاکری مطلق افتتاح خواهد شد این کودکان  10 و 11 ساله هستند.

مهمترین پروژه های شهرستان دشتی در سالجاری
معاون برنامه ریزی وعمرانی فرمانداری دشتی گفت: امسال ۴۰میلیارد ریال برای اجرای پروژه های حوادثی در این شهرستان هزینه می شود.

ایرنا؛ علی زارعی اظهارکرد: با این میزان اعتبار تعریض مسیر خورموج به کنگان، تکمیل دفع آب‌های سطح خورموج، بهسازی محور ناصری به شهرزلزله زده شنبه،اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین بازسازی ابنیه‌های فنی محور کردلان و بهسازی محور کاکی به بادوله که از نقاط حادثه خیز است، از دیگر طرح هایی است که باید با این اعتبارات به اجرا درآید.

زارعی در باره راه‌های پیشگیری و کاهش خسارت‌های ناشی از سیل و زلزله گفت: مسائلی که مردم و مسوولان باید اجرا کنند این است که کانال‌ها و دهانه پل‌های درون شهری و برون شهر پیش و پس از بارندگی باید لایروبی و تمیز شود.
وی افزود: همچنین سیل‌بندها و بندهای خاکی نیز پیش از بارندگی‌ها ترمیم و از دخل و تصرف غیرمجاز و برداشت‌های بی‌رویه و غیراصولی از بستر رودخانه‌ها جلوگیری شود.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری دشتی جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و تغییر کاربری‌های غیر اصولی را از دیگر راه‌های پیشگیری عنوان کرد و خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی و مانور امداد و نجات شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤۳ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/٧/۱٥

 

گزارش تصویری از تهیه تی لیت دو کشک و ماسو

 

روزهایی که داریم پشت می گذاریم همواره با وزش بادهایی همراست که ما از اون به عنوان بادهای کوخت و هدر یاد می کنیم که هر کدام به واسطه زمان و مکان وزیدن باد نامگذاری شده چراکه بترتیب در غرب و شرق ناحیه دشتی و یا به عبارتی در ناحیه کوهپایه ای غرب دشتی و دیگری در ناحیه ساحلی رودخانه مند اطلاق می شده است  توضیح مفصلترش ماند در پست ها ی آتی اما دراین مجال مانده که همچنان کولر های گازی کم و بیش همراهمان هستند تا اندک گرمای باقی مانده از نای تابستان را برایمان خنکا بخشند و در حالیکه هنوز عطش داشته مان طالب خنکیست تا قدری جلا دهد روح  و جسممان را به سراغ وعده غذایی نوسالژی رفته ام که محال است در این سامان زیست کرده باشیم و حداقل یکبار تجربه خوش خوردنش را نداشته باشیم..بله تی لیت دوکشک یا تیلیت دوغ کشک و البته ماسو...

غذایی آبا و اجدادی که تا ذهن یاری می کند از اسلاف به ارث رسیده و البته هنوز محبوب...و تهیه بسیارساده است فقط کشک و آب همین!

ابتدا کشک را خرد کرده و در آب خیسانده

جیر هم باید باشد

ساییدن بی وقفه

 

و اولین محصول خروجی "ماسو"

با رطب باید خوردش..

و اینم دوغ حاصله از کشک...و کشک ساییده شده باقی مانده "درنجه"

فقط کافیست نان را در دو تیلیت کنید تا شود...

اینم چاشنی همراه همیشگی تیلیت دو کشک:کاکل و پیاز

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/٧/۱۱

 

 

 

یک دشتیاتی رئیس هیات فوتبال استان

بعد از کش و قوس ها و حواشی مربوط به هیات فوتبال استان بالاخره انتخابات با حضور کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد که خود نیز با حاشیه هایی همراه شد از آنجمله عدم حضورمحمد دوانی،رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر(12 سال بر مسندریاست) بود،مجمع با که با استقبال گسترده ی روبرو نشده بود سرانجام باحضور 22 نفر از مجموع 32 عضو مجمع رسمیت یافت و انتخابات برگزار شد.

بعد از سخرانی کفاشیان و جمشیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان و معرفی شخصی سه کاندیدا و ارائه برانامه های خود باتوزیع برگه‌های رای، انتخابات برگزار شد و محمد نجفی با کسب 14 رای از مجموع 22 رای اخذ شده به عنوان رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر انتخاب و جایگزین محمد دوانی شد.

بد نیست بدانیم محمد نجفی که دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق از  دانشگاه آزاد بوشهر و سابقه مدیریت باشگاه شاهین بوشهر را در کارنامه نیز دارد هم اکنون معاون اداره کل پدافند غیر عامل استان و اصالتن اهل روستای جبری دشتی می باشند

موفقیت کارگردان دشتیاتی در جشنواره25م تئاتر فجر استان

با خبر شدیم  هیئت داوران بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر، متشکل از ارش دادگر،رضا صمدپور،منوچهر اکبرلو،تئاتر«ناصرالدین گربه قجری» به کارگردانی حسن رضایی ومحسن حلوایی را به عنوان برگزیده به جشنواره منطقه ای معرفی کردند.این نمایش توانست در بخش های طراحی لباس،بازیگر مردو زن،کارگردانی و نویسندگی به مقام های برتر دست یابد.

بد نیست بدانیم حسن رضایی که دانش آموخته کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد بوشهر است،هم اکنون به عنوان کارگردان و تهیه کننده در صداوسیما استان بوشهر شاغل اصالتن اهل فقیه حسنان دشتی و پیش از این چندین جایزه کشوری را در جشنواره های تولید سیما و فیلم کوتاه از آن خود کرده است.

زلزله بی خسارت

فرماندار دشتی اعلام کرد: زلزله ۴/۴ ریشتری صبح امروز در ۱۸ کیلومتری خورموج خوشبختانه خسارتی در بر نداشته است.

فارس؛ صبح امروز ساعت 11:42 دقیقه  زلزله‌ای به بزرگی 4/4 در مقیاس ریشتر در عمق 28 کیلومتری زمین و در 18 کیلومتری شهر خورموج بوقوع پیوست.

سیدعلی هاشمی فرماندار دشتی در همین ارتباط اظهار داشت: پس از وقوع زلزله بررسی‌‌های لازم توسط ستاد بحران انجام گرفت و مشخص شد، خوشبختانه این زلزله خسارتی در بر نداشته است.

ایرانجوان خورموج در صدر

ایرانجوان خورموج چهارمین پیروزی متوالی خود را این بار در خانه جشن گرفت. شاگردان ابولی با حساب 4 بر 1 مهمان خود اتحاد اندیمشک را شکست دادند. مهدی جمالی در این دیدار هت تریک کرد، دیگر گل ایرانجوان را رضا احمدشاهی به ثمر رساند. خورموجی ها با 12 امتیاز کامل در صدر گروه قرار دارند.

اولویت شهرداری خورموج

سرپرست شهرداری خورموج گفت: رضایت‌مندی مردم از اولویت برنامه‌های شهرداری خورموج است.

 احمد شیخیانی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه برای بررسی مشکلات مردم ملاقات‌های عمومی افزایش خواهد داشت، اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه هر هفته ملاقات عمومی برقرار است، اما در تمام ایام هفته نیز با مردم دیدار خواهم داشت و در طول چند روز حضورم در شهرداری مردم برای رفع مشکلات به‌وجود آمده، آمد و رفت‌های زیادی به شهرداری دارند.

وی در خصوص اینکه امروز حدود دو ساعت پاسخگوی 48 نفر از شهروندان خورموجی بودید، افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند کوشش برای اصلاح امور مردم از کمال سعادت است و هدف ما خدمت به شهر و مردم است و وظیفه ما ایجاب می کند که تکریم ارباب رجوع کنیم و هدف اصلی شهرداری در آینده رضایت ارباب رجوع است.

وی ادامه داد: تمام درخواست‌های مردم را شخصاً بررسی و پیگیری خواهم کرد و فرایندی که در نظر گرفته‌ایم این است که کارها را در زمان کوتاه‌تر، راحت‌تر، حتی شفاف‌تر و با راهکاریی که بتوانیم کار مردم را حل و فصل کنیم را انجام دهیم تا رضایت‌مندی مردم را در پی داشته باشد.

شیخیانی خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم مشکلات مردم را در زمان کوتاهی حل کنیم به دنبال آن مشکلات شهرداری را حل کرده‌ایم و این تعامل را بین شهرداری و مردم در آینده شاهد خواهیم بود و این باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به مجموعه شهرداری خواهد شد.

وی افزود: چنانچه نتوانیم مشکل مردم را حل کنیم با روحیه باز و شفاف با مردم صحبت می‌کنیم؛ چراکه ما دنبال جلب رضایت و اعتماد مردم و حضرت حق هستیم.

شیخیانی در پاسخ به این سئوال که در زمان مدیریت شهری خورموج بیش از 10 میلیارد تومان پرونده در دادگاه بدوی خورموج علیه شهرداری صادر شده است در این زمینه چه اقدامی انجام داده‌اید و چه برنامه‌ای دارید؟ گفت: ما نسبت به پرونده‌ها در دادگاه تجدیدنظر اعتراض کرده‌ایم؛ هرچند دفاع در دادگاه بدوی آسانتر است تا در دادگاه‌های تجدید نظر و در ملاقات با ریاست محترم کل دادگستری شرایط را برای وی تشریح کردم که وی قول مساعد داد در این زمینه همکاری کند.

وی در رابطه با مدیریت فضای سبز شهرداری خورموج، افزود: متأسفانه خدمات شهری و فضای سبز شهرداری که باید در کنار پروژه‌های عمرانی از اولویت‌های شهرداری باشد از نظم و انضباط کاری خوبی برخوردار نبوده و نیست و کارها روی روال خود انجام نشده و مشکلات عدیده‌ای دامن‌گیر شهرداری شده است.

سرپرست شهرداری خورموج متذکر شد: نسبت به مدیریت خدمات شهری تغییر و تحوالات انجام خواهیم داد تا بتوانیم در زمینه خدمات شهری و فضای سبز که یکی از اولویت‌های ماست، روح و نشاط تازه‌ای به شهر بدهیم.

وی در خصوص آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها نیز اذعان کرد: ترمیم حفاری‌هایی که توسط شرکت گاز و آب انجام شده است در دستورکار قرار داده‌ایم تا در اسرع وقت این کار را شروع کنیم؛ در این زمینه نشستی با شرکت گاز داشتیم و پس از بحث و بررسی‌ها مصوب کردیم که پس از ترمیم کوچه‌ها و خیابان‌هایی که حفاری صورت نگرفته عملیات حفاری جدید انجام ندهند و پس از اتمام این پروژه‌ها عملیات جدید را آغاز کنند.

شیخیانی بیان داشت: یکی از مسائل و مشکلاتی که درکنار دیگر مشکلات در شهر وجود داشت تجمع نخاله‌های ساختمانی بود و اولین کاری که انجام دادیم پاکسازی عمومی در سطح شهر بود، چراکه مردم چشم بینای شهرداری در نقاط  مختلف شهر هستند و این را به عینه می‌بینند و می‌توانند با پیشنهادات خود ما را در برای تمیز نگه داشتن شهرمان کمک کنند.

سرپرست شهرداری خورموج در پاسخ به این سئوال که در زمان مدیریت سابق شهرداری 5 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی به مردم تحمیل شده و مبلغ 10 میلیارد تومان نیز پرونده‌هایی علیه شهرداری مطرح و بعضاً منجر به اجرای حکم قطعی شده است، آیا برنامه‌ای جهت حسابرسی برای جلوگیری از بین رفتن پول بیت‌المال دارید؟ گفت: حسابرسی یکی از وظایف ذاتی شهرداری است و از سال 1386 تاکنون هیچ حسابرسی از شهرداری انجام نگرفته است.

وی در پاسخ به این سئوال که خبرنگاران انتظار دارند که شهرداری جدید کار حسابرسی را در دستورکار قرار دهد شما در این زمینه چه وعده‌ای به رسانه‌ها می‌دهید، بیان داشت: ما باید نسبت به این مسئله مهم اقدام کنیم و باید وضعیت هزینه‌های انجام گرفته و درآمدزایی شهرداری و وضعیت سیستم حسابداری را پیگیری کنیم و باید این حسابرسی انجام شود و شهرداری موظف است هر ساله پس از تفریغ بودجه حسابرسی هم انجام دهد.

شیخیانی عنوان کرد: هدف اصلی ما در این زمینه سالم‌سازی است و مچ‌گیری نیست؛ بنده معتقدم با حسابرس مشخص می‌شود که سالم کار کرده‌ایم.

وی، مسائل فرهنگی را از اولویت‌های کاری شهرداری  خورموج عنوان کرد و افزود: اولویت شهرداری کارهای فرهنگی است و در کنار کارهای فرهنگی پشتیبانی و حمایت از تیم‌های ورزشی است و کار را با حمایت از تیم فوتبال ایرانجوان خورموج، نماینده استان بوشهر در لیگ دسته سوم کشور و تیم فوتبال سپاهان خورموج نماینده شهرستان دشتی در لیگ استان آغاز می‌کنیم.

وی یادآور شد: در راستای تقویت جوانان کمک به تیم‌های ورزشی در شهرستان نوعی سرمایه‌گذاری است و ما از تیم‌های ورزشی به ویژه تیم والیبال دلیران دشتی، نماینده استان بوشهر در لیگ دسته اول کشور که عملکرد خیلی خوبی داشته و در کشور خوب درخشیده است نیاز است که از این تیم مردمی پشتیبانی و حمایت مالی کنیم و قطعاً این کار را انجام خواهیم داد.

سرپرست شهرداری خورموج بیان کرد: نقش رسانه‌ها بارز است و انتظار می‌رود که رسانه‌ها در رأس کارها باشند، چراکه بها دادن به رسانه‌ها باعث پیشرفت هر جامعه به ویژه در بخش فرهنگی است.

وی افزود: شهرداری علاوه بر رسالت عمرانی، رسالت مهم فرهنگی را نیز بر عهده دارد و ارتباط خوب و تعامل با رسانه‌ها یکی از کارهای شهرداری است، چراکه رسانه چشم بیدار هستند و باید به رسانه‌ها بها داده شود و اگر از رسانه‌ها حمایت و پشتیبانی کنیم اولین موفقیت برای آن دستگاه خواهد بود.

شیخیانی تأکید کرد: رسانه‌ها باعث سالم‌سازی کارها می‌شوند و اطلاع‌رسانی به مردم باید جزو اولویت قرار گیرد و چنانچه شهرداری خورموج به رسانه‌ها بها دهد باعث تعامل، اعتماد، اتحاد، انسجام  و وحدت بین مردم با شهرداری و انعکاس کارهای انجام گرفته خواهد شد.

وی یادآور شد: ما از رسانه‌ها استقبال می‌کنیم، اما بعضی از دوستان از خبرنگاران فاصله می‌گیرند و این فاصله گرفتن خبرنگاران باعث ضرر و زیان بزرگی به دستگاه و مجموعه شهر خواهد بود، چراکه فاصله گرفتن با خبرنگاران اطلاع‌رسانی از عملکرد شهرداری صورت نمی‌گیرد و این باعث ناامیدی مردم خواهد شد.

 

انتخاب هیات رئیسه شورا اسلامی

هیات رئیسه شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج از توابع شهرستان دشتی انتخاب شدند.

در این جلسه که در بخشداری برگزار شد، الیاس زحمتکش رییس شورای روستای چاهگاه به عنوان رییس شورای بخش انتخاب شد.

همچنین ایوب دهوکی نایب رییس، عبدالحسن توکلی نژاد خزانه دار، سیدمهدی حسنی و احمد امدادی نیز منشی های شورای بخش شنبه و طسوج شدند.

 

بازسازی آبشار مصنوعی بنگه
هاشمی فرماندار: آبشار مصنوعی بنگه یکی از اماکن می باشد که برای توسعه و بازسازی آن مبلغ 5 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان دارای سرداران شهیدی است که در نبرد مستقیم با آمریکای جنایتکار در آبهای نیلگون خلیج فارس به فیض شهادت رسیده اند افزود: 10درصد اعتبارات گردشگری به ساماندهی گلزار شهدا اختصاص می باید که می طلبد مسئولین گردشگری نسبت به احداث یادمان شهدای خلیج فارس اقدام کنند.

هاشمی خواستار تلاش بیشتر مسئولین ذیربط جهت جذب سرمایه گذاران در راستای توسعه بخش گردشگری شهرستان شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٢/٧/۳

 

 

 

قبول شدگان

طبق اعلام اولیه پذیرفته شدگان ارشد در پست های قبل در ادامه نیز اطلاعات تکمیلی رسیده را خدمتتان ارائه می کنم:

دکترا

محمد مهدی زمانی: ادبیات پارسی دانشگاه علامه طباطبایی(رتبه 5)
سید ابولقاسم هاشمی:شیمی آلی دانشگاه خلیج فارس
یونس شاکری: جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه یزد

کارشناسی ارشد

حسین حاجیانی: حقوق دانشگاه تهران (رتبه 1)
رضا عباسی: علوم سیاسی دانشگاه تهران(رتبه 12)
رضا محمدی: مهندسی مکانیک تربیت مدرس

 افتتاح اولین هتل آپارتمان در دشتی

 چندوقتیست کسانی که راهی خورموج می شوند در ابتدای ورود چشمشان به هتل آپارتمانی می افتد که نام پردیس را باخود همراه دارد.که بسی جای سرور که این کمبود همیشگی احساس شده را این هتل آپارتمان برطرف کرده است.وبلاگ دشتی ها با تماسی که با مدیریت هتل آپارتمان پردیس داشت اطلاعات زیر را کسب کرد که به اطلاع شما می رسانم:

 - افتتاح رسمی هتل آپارتمان پردیس در هفته گردشگری و در روز10مهر می باشد.

 - هتل آپارتمان پردیس فعلن دارای یک ستاره می باشدکه برای شروع بسیار عالیست.

- هتل دارای 4سوئیت55متری است که درواقع 2تخته محسوب می شودولی طبق مقررات میراث حداکثر4نفر را می توان پذیرش کرد در هر سوئیت.

 - مبلغ اجاره آن در24ساعت55هزارتومان می باشدکه به ازای هر نفراضافه12هزارتومان دیگردریافت می شود وبا توجه به ظرفیت حداکثر73هزارتومان برای4نفردریافت می شود.

 - هتل کاملن مبله بوده وکلیه امکانات شامل تلویزیونLED،مبل،تختواب،کولراسپلت،آبگرمکن ،کلیه وسایل آشپزخانه و...را دارد.

 - هتل فاقد رستوران است ولی امکان پذیرش سفارش غذا توسط کارکنان درنظرگرفته شده است.

 - مدیریت داخلی هتل به عهده سیدمحمداسلامی و مالکیت آنرا مراد ستوده برعهده دارند.

 - آدرس هتل ضلع جنوب شرقی میدان خالوحسین دشتی وشماره تماس آن:0772-6230169می باشد.

 

این شهیدان را دریابید

ساکنان روستای «کردوان سفلی» از توابع استان بوشهر از روند طراحی و اجرای یادمان شهدا و بی‌حرمتی به قبور شهدای دفن شده در این روستا انتقاد دارند.

به گزارش ایسنا، «کردوان سفلی» نام یکی از روستاهای شهرستان «دشتی»(خورموج) از توابع استان بوشهر است که هشت شهید را در دوران جنگ تحمیلی عراق، تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است. 


با پایان یافتن جنگ تحمیلی پیکرهای پاک پنج تن از شهدا در گلزار شهدای این روستا به خاک سپرده شدند تا اینکه چند سال پیش زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت یادمانی با زیربنای 60 مترمربع برای این پنج شهید به گوش ساکنان روستا رسید. اما بنا به دلایلی 18 متر از این متراژ کاسته شد.کاهش این میزان از زیربنای یادمان سبب شد تا مزار دو تن شهیدان با اسامی «عبدالکریم و علی زارعی» خارج از فضای یادمان قرار گیرد. به دنبال این کم توجهی، ساکنان روستای «کردوان سفلی» به بنیاد شهید شهرستان مراجعه و انتقاد خود را مبنی بر کم توجهی به مزار مطهر این دو شهید بیان کردند. 
بنا به گفته علی سالمی برادر یکی از شهدایی که در این روستا دفن شده است،برای ساخت این یادمان مبلغ 40 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است به گونه‌ای که در شأن و جایگاه شهدا باشد و برای اجرای امور عمرانی این یادمان خرج شود اما با گذشت حدود دو سال و نیم از آغاز ساخت،فرآیند ساخت و ساز این یادمان نیمه کاره رها شده و هنگامی که به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی مراجعه می‌کنند، مسئولان بنیاد عنوان می‌کنند که بودجه کافی برای اتمام این پروژه موجود نیست. 

البته این تنها انتقاد مردم روستا و بویژه خانواده‌های شهدای خاکسپاری شده در گلزار شهدای روستای«کردوان سفلی» نیست. آنها از بی‌حرمتی به قبور متبرک شهدا و توجه نداشتن به این که مبادا این قبور آسیب ببینند هم انتقاد دارند. علاوه بر این هیچ پرچمی بر سر مزار این شهدا تا کنون نصب نشده است و تنها خود خانواده‌های شهدا به صورت شخصی اقدام به نصب پرچم کرده‌اند.

بدنیست بدانیم کردوان سفلی در65کیلومتری جنوب غربی خورموج واقع شده است.

احتمال جا ب جایی دشتیاتی در مدیریت میراث فرهنگی استان
خبر های رسیده از جاب جایی قریب الوقوع مدیریت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان حکایت می کند.آنجا که شنیده ها حاکی از آنست که غلامحسین زارعی مدیریت فعلی بزودی جای خود را به علی ذاکری خواهد داد.زارعی ماموریتش به پایان رسیده و به صداوسیما استان بازگشته است.تاطبق گمانه زنی ها مهندس ذاکری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان منصوب شود.ذاکری که زاده آبادی چمکور دشتی و از اولین دانش آموختگان مهندسی عمران دانشگاه خلیج فارس محسوب می شود سابقه معاونت حفظ و احیا اداره کل میراث را در کارنامه خود دارد.

گام های مقتدر ایرانجوان خورموج

ایرانجوان خورموج این تنها نماینده دشتی در رقابت های لیگ دسته سوم فوتبال کشور در بازی سوم خود نیز به مانند دودیدار پیشین توانست رقیب خود را با اقتدار شکست دهد تا در سه بازی پیاپی 9امتیاز شیرین را کسب کند وبی دغدغه و در صدر گروه به بازی های آتی خود بیاندیشد.ایرانجوان که مهمان شاهین شهرکرد بودتوانست با گلهای یوسف کرد و اسحاق کاظمی مسابقه رابا نتیجه 2بر1 به سود خود به پایان برساند.پیش از این نیز ایرانجوان خورموج در مهمانی توحید بوشهر و میزبانی امیرکبیر اراک توانسته بود به پیروزی دست یابد.بی شک تزریق8ملیون تومانی شهردار شیخیانی به این باشگاه قدیمی شهرستان در برد اخیر آنان بی تاثیر نبوده است.امید ایرانجوان این روند را تا پایان ادامه دهد.

تلخ ترین حادثه بادوله

این شهری که تازه اولین دوره شورای شهر خود راانتخاب و تشکیل داده و شهردار جابر فقیه را به عنوان اولین شهردار بادوله منصوب کرده است جمعه گذشته شاهدتلخ ترین حادثه ممکن بود که می تواند برای هر دیاری رخ دهد اما در بادوله این شهر نوپا بواسطه مردمانش که غیرتمندند و ساعی باخدایندو مظلوم غریب بود.قتل!قتل چوانی 34ساله در نزاعی بی سرانجام که همه بادوله یها را دربهت به سر برد هم بواسطه اتفاق نادر و هم بواسطه قتل جوان مرحوم محمد دهار که از خانواده های اصیل بادوله هستند.هرچند در ایتداخبرگزاری ها با عجله آنرا قتلی درپس شوخی بازتاب دادند اما هرگز چنین نبوده و نیست به هر روی بادوله داغدار جوانیست که همه از او به نیکی یاد می کنند...وبلاگ دشتی ها ضمن تسلیت به خانواده حاج غلامرضا دهار امید هرگز دشتی شاهد این وقایع تلخ نباشد.درضمن مراسم هفته مرحوم فردا در بادوله برگزار می گردد.

 انتخاب شهردار کاکی

غلامحسین محمدی نیا با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی به عنوان شهردار کاکی معرفی گردید.

 وبلاگ دشتی دیار من؛ محمدی نیا پیش از این سمت های شهردار آبدان،تنگ ارم و بخشدار شنبه را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر نیز در فرمانداری شهرستان دشتی مشغول بکار است.

خبرهای مهرماهی از دشتی

مهرهمواره با آمدنش ورای تغییر فصل تغییر زندگی را نیز با خودهمراه دارد و آنهم بی شک بدلیل شروع سال تحصیلی ست که مانند همه ساکنان نیمکره شمالی در پاییز و یا اواخر تابستان است.دشتی ما هم وارد حوزه ی می شود که زندگی متفاوت خواهد بود با همه تفاوت های محسوس باشش ماه گذشته به همین بهانه نگاهی داریم به آمار مهرماهی دشتی:

- دشتی درسال تحصیلی جدید 9500 دانش آموز دارد که در100مدرسه و245 کلاس ابتدایی، 77 کلاس متوسطه اول (راهنمایی) و 124 کلاس متوسطه دوم، سوم و پیش‌دانشگاهی

- بیش از5هزار نفر این تعداد در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که 950نفر ازآنان کلاس اولی ها هستند.

-  60 درصد از برگزیدگان مسابقات احکام، نهج البلاغه، انشاء نماز، مطالعات و تحقیق استانی به مسابقات کشوری از شهرستان دشتی بوده‌اند که موفق شدند به‌عنوان نفرات برترمعرفی شوند

- مدارس مناطق زلزله زده نیز به گفته نصیری مدیر آموزش و پرورش شهرستان آماده بازگشایی هستند و مدارس شهید درج، هاجر، شهید رجبی، شهید قاسمی درویشی، شهید اسماعیلی لاورشرقی، شهید اسدی چاه‌گاه، شهید حیدری سنا و حضرت صدیقه طاهره که در زلزله 20 فروردین ماه تخریب شده بودند در حال بازسازی هستند و مدرسه شهید رجبی شنبه، شهید حیدری سنا و شهید اسدی چاه‌گاه در اولین روز بازگشایی مدارس افتتاح شدند.

- در بخش شنبه و طسوج 26 مدرسه از 947 دانش‌آموز استقبال می کند.

- مدرسه تیزهوشان فرزانگان دوره متوسطه اول دخترانه و تیزهوشان علامه حلی دوره متوسطه اول پسرانه از مدارس جدیدالتاسیس مدیریت آموزش و پرورش دشتی است.

دشتی میزبان چهارمین جشنواره تئاتر غدیر استان

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر گفت: آثار نمایشی چهارمین جشنواره استانی تئاتر غدیر با عنوان امامت و ولایت در بوشهربازخوانی شد.
مصطفی مردانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش بسیج بر انتقال فرهنگ دینی اظهار داشت: هنرمندان بسیجی در این عرصه نقش مهم و وظیفه سنگینی دارند که تاکنون نقش تاثیرگذار خود را ایفاء کرده‌اند.

وی با اشاره به آثار نمایشی جشنواره استانی غدیر اظهار داشت: آثار «سجده بر سجاده سرخ» به کارگردانی مسلم مقنی از خورموج، «فیروزه‌ای که می‌خواند» به کارگردانی محمدرضا عبدالشاهی از بوشهر، «فریاد ابلیس در غدیر» به کارگردانی کاظم ارجمندنیا از بوشهر، «عقدنامه خون» به کارگردانی حمید ظریف خواه از کاکی، «امید» به کارگردانی عباس حاجی زاده از دلوار، «پیک آرامش» به کارگردانی حسین زارعی از گناوه، «وقتی قرص ماه کامل شود» به کارگردانی عقیل جماعتی از برازجان ، «نفرت از ولایت» به کارگردانی مهدی نصیری از کاکی، «خورشید در مرداب» به کارگردانی مهرداد همتی از بوشهر، «نقل جنگ احزاب» به کارگردانی مهدی شیخیانی از خورموج و «غدیر» به کارگردانی جواد زارعی از خورموج در چهارمین جشنواره تئاتر استانی غدیر که تحت عنوان امامت و ولایت است شرکت دارند که آثار آنان بازخوانی شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر با بیان اینکه زمان بازبینی این آثار از 20 تا 25 مهرماه سال جاری است افزود: اختتامیه جشنواره یاد شده در 2  تا 7 آبان در شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

 

در پست های آتی خواهیم خواند:
+ گزارش تصویری از تهیه تی لیت دو کشک
+ مهاجران
+ لیست کامل پذیرفته شدگان کنکور سراسری ،دشتی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]