دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/۸/٢٦

 

Dashti Post

 

 سلام به دشتی ها از هرکجای این کهکشان که می خوانیمان،سلام از دشتی ابری از ابری که آبستن بارش است بارشی که مقرر است سومین ریزش سالانه خود را به خاک دشتی ارزانی کند که تا بند باخ ها رو پر کنه دام هارو سیراب کنه آب انبارهای باقی مانده رو ناودونارو جاری ...بباره بنهی،تک تک،تیره تیره،هف ریز،دم مشکی...

چه خبر از اسکله لاورساحلی؟
معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر گفت: موج شکن و پسکرانه بندر لاور ساحلی به‌عنوان مهم‌ترین بندر شهرستان دشتی تکمیل می‌شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ رضا عوض‌پور در نشست کارگروه اقتصادی استان بوشهر گفت: موج شکن این بندر اجرا شده است که ساخت اسکله ، پهلوگیری شناورو پسکرانه آن دردستور کارقراردارد.

وی با اشاره به اینکه 500 صیاد با 50 شناور صیادی دراین بندرفعالیت می‌کنند افزود: تاکنون در ساخت موج شکن بندر لاور ساحلی 110 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرساخت اسکله ، پهلوگیر وپسکرانه را برعهده گرفت.

معاون استاندار بوشهر با تاکید براین اینکه بهره‌بردار این بندر صیادی اداره کل شیلات است گفت: دراین بندر صیادی سالانه یک‌هزار تن آبزی استحصال می‌شود که نقش تعیین کننده‌ای در اشتغال جوانان این منطقه و روستاهای همجوار دارد.

عوض‌پوروجود گمرک دربندر لاور ساحلی از دیگر خصوصیات این بندردانست و گفت: تکمیل اسکله و پهلو گیر بندر ساحلی امکان فعال شدن گمرک بندر ساحلی را فراهم می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در گمرک این بندر ،انبار نگه‌داری کالا، زیرساخت محوطه، احداث شبکه روشنایی و دیوار کشی ساختمان گمرک انجام شده است که بیش از 6 میلیارد ریال صرف ساخت این طرح‌ها شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار بوشهرتاکید کرد: راه اندازی موج شکن و گمرک بندر لاور ساحلی تاثیر زیادی در توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان دشتی دارد.

عوض‌پور از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خواست برای تکمیل موج‌شکن و پسکرانه بندرلاورساحلی که حدود60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد اقدامات لازم را انجام دهد.

 ایرنا،نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی نیزگفت: تکمیل اسکله و موج شکن بندر لاور ساحلی دشتی نیاز ضروری مردم منطقه است که باید هرچه زودتر در دستور کار مسوولان مربوط قرار گیرد.

 حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی در نشستی در این زمینه افزود: گمرک بندر لاور ساحلی بیش از100 سال قدمت داشته ویکی ازقدیمی ترین گمرک ها دراستان بوشهروحتی جنوب کشور بوده است که دراوایل انقلاب به دلایل مختلف ازجمله نداشتن موج شکن، اسکله مناسب و ساختمان وانبارگمرک تعطیل شده بود.

وی اضافه کرد: با تلاش مسوولان وقت وپیگری های انجام شده درچندسال گذشته با استفاده از اعتبارات ملی واستانی کار موج شکن در مراحل پایانی است و ساختمان و انبارگمرک که از مصوبات سفر های استانی دولت سابق بوده نیز 100 درصد تکمیل شده اما برای راه اندازی گمرک نیازبه احداث اسکله است.

پور فاطمی یادآورشد: دوسال پیش برای احداث اسکله و راه اندازی و استفاده ازموج شکن وافتتاح گمرک، مسوولان ادارات کل بنادرو دریانوردی، شیلات و گمرک تصمیم هایی در زمینه گمرک واسکله بندر لاور گرفته شد و مقررشد دستگاه های اجرایی مانند شیلات و بنادر و دریا نوردی دراین زمینه اقداماتی انجام دهند ولی آن مصوبات پبگیری واجرایی نشد و تاکنون هیچ کاری انجام نداده اند.

وی بیان کرد: راه اندازی موج شکن واسکله بندر لاورساحلی و گمرک با توجه به سابقه دیرینه ای که دارد می توند سبب شکوفایی اقتصادی و رونق وتوسعه منطقه ساحلی شهرستان دشتی و اشتغال زیی بالایی دراین شهرستان شود.

پور فاطمی گفت: اکنون بیش از100 قایق صیادی با بیش از500 نفر صیاد از روستاهای ساحلی شهرستان دشی مانند گلستان، کبگان، زیارت و کردوان ها از بندرلاور ساحلی برای صید استفاده می کنند که با توجه به پرشدن موج شکن قدیم و نبود امکان استفاده از موج شکن جدید بهدلیل نداشتن اسکله با مشکلات فراوان مواجه هستند.

وی یادآورشد: کم توجهی وپیگیری جدی مسوولان استان بوشهر و محلی باعث ناتمام ماندن اسکله و موج شکن وبه تبع آن نبود امکان استفاده از گمرک بندرلاور سحلی شهرستان دشتی شده است.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس خواستارتوجه بیشتر وجدی مسوولان استان بوشهر و شهرستان دشتی برای تسریع درراه اندازی گمرک واسکله بندر لاور ساحلی شد.

گلایه لاوری ها از فرمانداران دشتی به استاندار

به نقل از بنا؛ شماری از اهالی بندر لاور ساحلی در شهرستان دشتی خواستار تسریع در بهره برداری از گمرک این منطقه شدند.

در این نامه آمده:

جناب اقای حسنوند

استاندار محترم و تلاشگر بوشهر

با سلام

 حکایت ما اهالی بندر لاور  از شهرستان دشتی ،حکایت غم انگیزی است ،سالهاست که با نداشتن ها ساخته ایم ، سالها است که امکانات و تسهیلات و خدمات موجود در روستا را که قبل از انقلاب داشته ایم از ما دریغ می دارند. گمرک بندر لاور قدمت 100 ساله دارد، بهداری آن قدمت 45 ساله ، مدرسه آن سابقه 70 ساله  ولی بعد از انقلاب در حالیکه روستای دیگر دارای امکانات متعدد و مختلف می شدند امکانات ما یکی، یکی  به بهانه های واهی از روستا می رفت. گمرک ما به محاق رفت وتعطیل شد،بهداری ما را تبدیل به خانه بهداشت کردند وبانک صادرات را از ما گرفتند، به جای اینکه مدارس راهنمایی ودبیرستان به ما بدهند، دبستان ما را به صورت ضعیف نگه داشتند و مدارس راهنمایی ودبیرستان را به روستای دیگر دادند.امروز نیز که همه روستاها  دارای اب وبرق شده اند روستای ما برای اب اشامیدنی خود باید منتظر تانکرهای آبرسانی باشد .با همه کم محبتی ها  اهالی روستا صبورانه ومظلومانه  فقط شاهد ماجرا بودند.

خلاصه جناب آقای استاندار، حکایت ما حکایت غم انگیزی است که دل هرانسانی با شنیدن آن به درد می آید. غم انگیز تر حدیث موج شکن و گمرک بندر لاور است.بیش از 10 سال است که موج شکن و احداث ساختمان جدید گمرک در زمان استانداری تبادار با اعتبار 110 میلیارد  ریال کلنگ زنی شد و در ابتدای دولت احمدی نژاد مصوبه هیات دولت گرفت بارها  مورد بهره برداری تبلیغاتی فرمانداران مختلف و متنوع دشتی ( از جمشیدی تا فرماندار فعلی) قرار گرفته، ولی از بهره برداری واقعی آن خبری نیست. هر روز فرمانداری می آید و خبر بهره برداری آن بزودی می دهد و فرماندار بعد نیز پس از چند سال مجددا خبر قریب الوقوع بهره برداری آن را اعلان می دارد.

آقای استاندار موج شکنی که دهها میلیارد تومان سرمایه این مملکت را بلعیده  هم اکنون مستهلک شده ولی از بهره برداری آن خبری نیست،پروژه ای که به حساب پروژه های اتمامی دولت احمدی نزاد به عنوان صد در صد نوشته شده ولی معاون برنامه ریزی جناب عالی ،خبر از نیازمندی اعتبار برای اتمام پروژه را می دهد . گرچه  معاون محترم برنامه ریزی شما مقصر تمامی مشکلات و تاخیرهای این پروژه نیست ولی ایشان خود فرزند دشتی است ومی داندکه  دشتی نیز تنها راه اتصال خود به دریای خلیج فارس را همین موج شکن و گمرک می بیند. چرا دراین مدت مسئولیت ،در راه اندازی ، توجیه وتخصیص اعتبار و بالاخره اتمام تنها محل درآمد مردم دشتی هیچگونه اقدامی نکرده و دراین مدت  گمرک بندرلاور را در محاق نگه داشته است.

 آقای استاندار محترم، پروژه ای که پنج سال پیش با هزینه ای کمتر به اتمام می رسید  امروز و شاید فردا با هزینه  واعتباری معادل کل پروژه باید تمام شود .

ما اهالی بندر لاور از استاندار محترم ،دلسوز و پر تلاش بوشهر که پروژه های حیاتی و ناتمام را با همت عالی خویش به اتمام رسانده مصرانه تقاضا داریم که هرچه زودتر با بزرگواری  وهمت بلند مرتبه خویش با تشکیل کارگروهی ویژه مراتب را بررسی و مشکلا ت را برطرف  و نسبت به اتمام  آن همت کرده و بهره برداری  آن را به صورت ویژه   به مردم دشتی هدیه نمایند.

درپایان نیز از تلاش ها و پیگیری های حجه الاسلام پورفاطمی  نماینده دلسوز و شجاع دشتی و تنگستان صمیمانه تشکر وقدر دانی می شود.

 


محیط زست دشتی

ضرورت ایجاد منطقه حفاظت شده مند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی گفت: منطقه شکار ممنوع کوه مند در این شهرستان قابلیت و ظرفیت ارتقا و تبدیل به منطقه حفاظت شده را دارد.

مصطفی رشیدی درگفت وگو با ایرنا افزود: منطقه شکار ممنوع کوه مند یکی از بی نظیر ترین و زیبا ترین کوه های خاکی در کناره خلیج فارس و درموقعیت جغرافیایی دو شهرستان دشتی وتنگستان با وسعتی بیش از60هزار951هکتار واقع است .

وی اضافه کرد: از سال 1373 این کوه به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

رشیدی ادامه داد: این منطقه کوهستانی از نظراقلیم گرم ومرطوب و از مناظر زیبای کوهستانی آن دره های پر پیچ وخم طولانی وتنگه ها وشکارگاه های سخت گذر و دارای آبشخورهای متعدد است.

وی گفت: پوشش گیاهی منطقه از نوع درختان مرتعی، بوته زار وگیاهان علفی یک یا چند ساله است و پوشش غالب منطقه کنار در دشت ها، بنه و بادام کوهی در ارتفاعات وگون، استبرق، قیچ، انواع گیاهان دارویی نظیر آویشن، درمنه، ماشک و ترنجبین از دیگر پوشش های گیاهی منطقه به شمار می رود.

رییس ادره حفاظت محیط زیست دشتی افزود: حیات وحش منطقه شامل کل، بز، قوچ، میش، گرگ، کفتار، روباه، شغال، خرگوش و پرندگانی نظیر کبک، تیهو انواع بازهای شکاری، جغد، شاه بوف، چلچله کوهی، چک چک، زنبور خوار، سهره، دارکوب و باد خورک است.

رشیدی، از جمله مشکلات و تهدید های منطقه بی نظیر شکار ممنوع کوه مند را وجود چاه های غیر فعال نفت سنگین، دامداران محلی، وجود راه های دسترسی متعدد و معادن مختلف برداشت سنگ لاشه در اطراف منطقه کوه مند عنوان کرد.

وی گفت: مهم ترین راهکارهای بازدارنده وعوامل محدود کننده برای حفاظت وحراست بیشتر وبهتر از منطقه شکارممنوع کوه مند را انتقال مرتعداران به خارج از منطقه و یا حداقل تجمیع آنان در یک منطقه محدود مشخص از کوه مند، مشخص شدن اراضی مورد نیاز چاه های نفت ودر صورت امکان فنس کشی اطراف محدوده چاه ها، مخالفت با برداشت سنگ لاشه وابطال مجوزهای معادن پیرامونی اعلام کرد.

رشیدی اضافه کرد: اکنون حراست و حفاظت از منطقه شکار ممنوع کوه مند از سوی کارکنان محیط زیست ومحیط بانان بخوبی انجام می شود.

وی بیان کرد: کار احداث پاسگاه محیط بانی کوه مند بیش از 90 درصد پیشرفت فیزکی دارد و نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل ساختمان و تجهیزات آن از جمله خودرو و موتورسیکلت های متناسب با موقعیت جغرافیایی و تامین نیروی انسانی برای حفاظت بهتر و مطلوبتر از این منطقه شکارممنوع است.

کار ارزنده فعالان محیط زیست دشتی

تعدادی از اعضای هیئت کوهنوردی دشتی و فعالان محیط زیست در اقدامی بیش از یک هزار قطعه ماهی را نجات دادند.

رئیس هیئت کوهنوردی دشتی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این اقدام افزود: در پی اطلاع محمد جمشیدی یکی از اعضای فعال هیئت مبنی بر این که استخر پارک مفتون خورموج آبش توسط شهرداری خالی شده و ماهی‌های آن در حال تلف شدن هستند چند تن از بچه‌ها بسیج شدیم تا به نجات ماهی‌ها بکوشیم.

حمید زارعی افزود: مقدار کمی آب در گوشه‌ای از استخر باقی مانده بود و ماهی‌ها در گل ولای در حال از بین رفتن بودند و تعدادی ماهی نیز مرده بود.

وی اضافه کرد: چون امکانات مناسبی نداشتیم به اجبار با تور پشه بند و تور پروانه‌گیری ماهی‌ها را می‌گرفتیم و در بشکه می‌ریختیم.

زارعی ادامه داد: سپس ماهی‌ها را با ماشین به بنگه می‌بردیم و در حوض بنگه رها می‌کردیم.

وی گفت: در این برنامه سید کریم موسوی،اکبر پاریابی، محمد جمشیدی، سید اهورا و سید سوشیانس موسوی مشارکت داشتند.

زارعی یادآورشد: انتظار می‌رود مسئولان شهرداری نسبت به چنین مسایلی اهمیت قایل باشند و ضمن اینکه باید پمپ کف کش باشد در مواقع شست و شو نیز از تلف شدن هزاران ماهی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: هر چند بیش از 1000 قطعه ماهی نجات یافتند اما ماهی‌های بسیاری نیز تلف شدند که صحنه دل خراشی بود.

 عمران دشتی


6 پروژه راهسازی دشتی در دستور کار
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شش پروژه راهسازی در دستور کار قرار دارد.

مهر؛ حجت‌الاسلام سید مهدی پورفاطمی در جمع اعضای شورای اسلامی شهر بادوله  اظهار داشت: این پروژه در هفته دولت با حضور معاون عمرانی استاندار وجمعی از مسئولان استانی و شهرستان عملیات اجرایی آن آغاز شده و هم اکنون نیز از پیشرفت خوبی برخوردار است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: طول این پروژه پنج کیلومتر و عرض آن 24 متر است و اعتبار شروع آن نیز 13 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی خواستار تعریض بیشتر محوردر شهر بادوله  وایجاد بلوار شد واضافه کرد:  با توجه به مواصلاتی بدون این  محور و تردد زیاد کامیون‌ها در این مسیر تعریض محور در شهر بادوله ضروری است.

پورفاطمی همچنین از پیگیری تامین اعتبار شش پروژه مهم راهسازی خبر داد و گفت: این پروژه‌ها از محورهای پرترافیک و حادثه خیز و یا محورهای اصلی که به علت محدودیت اعتبارات استانی تا کنون عملیات اجرایی آن آغاز نشد و یا به علت محدودیت اعتبارات پروژه‌های اعتبارات آنها جوابگو نیست.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل جاده شیخیان به کاکی، محور خورموج به لاور شرقی، محور ساحلی بوشهر ـ دیر، مسیر باغبان ـ سرچشمه، تعریض محور بادوله ـ کاکی و محور ناصری به شهر زلزله زده شنبه است که نیاز به 97 میلیارد ریال اعتبار است.

ساخت 6 پروژه ورزشی در بخش زلزله زده شنبه
رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان دشتی گفت:شش پروژه ورزشی دربخش زلزله زده شنبه وطسوج این شهرستان در دست ساخت یا بهره برداری است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ بهرام عباسی درگفت وگوبا ایرنا افزود: این پروژه ها شامل سالن ورزشی روستای سناء که بیش از90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تعمیر وبهسازی سالن ورزشی و زمین چمن شهر شنبه که در مرحله نهایی است و بزودی به بهره برداری خواهدرسید.

عباسی افزود: ازدیگر پروژه های ورزشی دربخش شنبه وطسوج سالن ورزشی روستای باغان است که این پروژه نیز پیشرفت خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: تاکنون دو پروژه ورزشی شامل زمین های چمن روستاهای درویشی و سناء به بهره برداری رسیده وجوانان ورزش کاراین روستاها درحال استفاده وبهره برداری ازاین پروژه ها هستند.

عباسی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه های ورزشی دربخش زلزله زده شنبه وطسوج بیش از پنج میلیارد ریال اعتبارکه ازمحل اعتبارات استانی تامین شده هزینه می شود.

کشاورزی  وآبخیزداری دشتی


65 درصد گلخانه های استان در کاکی
رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی شهرستان دشتی گفت: هم اکنون در این بخش 40 هکتار گلخانه وجود دارد که 65 درصد سطح زیر کشت گلخانه های استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

حیدر دهقانی درگفت وگو با ایرنا افزود: عمده محصول تولیدی گلخانه های بخش کاکی تولید گوجه فرنگی و نشای آن است.

وی اضافه کرد: تولید گوجه فرنگی در بخش کاکی دارای سابقه طولانی است وهمین امر زمینه ساز توسعه و گسترش کشت های گلخانه ای در این منطقه شده است.

دهقانی ادامه داد: این بخش به عنوان بزرگ ترین قطب تولید نشای گوجه فرنگی در استان بوشهرو شاید جنوب کشور محسوب شود.

وی گفت: یکی ازمهم ترین اهداف تولید نشای گلخانه ای تولید نشای سالم و مکانیزه گوجه فرنگی و سازگار با شرایط آب وهوایی منطقه است.

رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی اظهارکرد: امروز این گلخانه ها مجهز به دستگاه های تمام اتوماتیک است و با تولید حدود 500 میلیون قطعه نشاء، افزون بر تامین نشای مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر، نشای تولیدی خود را به سایر استان های همجوار و نقاط کشور و در مقاطعی نیز به کشورهای همسایه ارسال می کنند.

دهقانی اضافه کرد: درگلخانه های بخش کاکی علاوه برتولید نشاء در زمینه تولید محصول گوجه فرنگی، خیارسبز، توت فرنگی فعالیت دارند.

رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی یادآورشد: مجموع تولید گلخانه های بخش کاکی بیش از9هزارتن انواع محصولات مانندگوجه فرنگی،خیارسبز، توت فرنگی و فلفل است.

دهقانی بیان کرد: از مهمترین عوامل موفقیت تولید کنندگان گلخانه ای این بخش ارتباط تنگاتنگ گلخانه داران بخش با کارشناسان و متخصصان کشاورزی سازمان جهادکشاورزی، مراکز علمی و دانشگاهی و موسسات پژوهشی است که نقش بسیار مهم و موثری در بهبود کیفیت وکمیت محصولات گلخانه ای داشته است.

 ۳۰۰ دره و آبراه عامل بروز سیل در دشتی
مدیر منابع آب شهرستان دشتی گفت: وجود ۳۰۰ دره و آبراه فصلی درشهرستان دشتی سبب جاری شدن سیل در این شهرستان است.

تسنیم؛ سیدرضا هاشمی در نشست با مسئولان شهرستان دشتی با بیان اینکه درآستانه فصل بارش باران در منطقه دشتی هستیم،  اظهارکرد: بارندگی‌های اخیر در استان سبب طراوت و شادمانی مردم به‌ویژه کشاورزان شد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی هواشناسی ازبارش مناسب در فصل زارعی جاری است تصریح کرد: شهرستان دشتی یکی از نقاط  کم‌باران استان بوشهر است که کاهش باران سبب بروز خساراتی به بخش‌های کشاورزی، دامپروری و سفره‌های زیر زمینی آب شده است.

مدیر منابع آب شهرستان دشتی به وجود 300 دره فصلی در شهرستان اشاره کرد و گفت: این دره‌ها  که در مسیر روستای کلل دشتی تا لاور ساحلی قرار دارند با نخستین بارش سبب جاری شدن سیلاب و بروز خسارت به اراضی کشاورزی در مسیر ، ابنیه‌های فنی ، راه‌ها و ساختمان‌ها می‌شود.

هاشمی تصریح کرد: در مسیر یاد شده 29 قنات قرار دارد که این قنات‌ها نیز با بارش‌های زمستانی فعال می‌شوند و در بروز سیلاب نقش ویژه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه  آبراه‌های فصلی این منطقه بیشتر مورد اعتراض مردم بخش کاکی  است، افزود: این آبراه‌ها شامل  آبراه فصلی شاهی، الوند، گزریگدان، شور، گنخک جنوبی، قطنی وروستای بنیاد است.

مدیر منابع آب شهرستان دشتی آبراه فصلی شاهی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این آبراه که بارندگی‌ها را به شهر هدایت می‌کند کانال‌های ایجاد شده نه تنها قادر نیست آب را به نقطه دیگر هدایت کند بلکه در جاری شدن سیل موثر است.

هاشمی با بیان اینکه این کانال‌ اکنون مسدود است گفت: این کانال‌  که محل عبور لوله‌های خط انتقال چاه‌های آب کشاورزی است بر اثر ریختن زباله و نخاله مسدود است و نیاز به لایروبی  و مرمت دارد.

وی ایجاد خاکریز‌ گلخانه‌های کشاورزان را علت دیگر هدایت نشدن آب باران در مسیر اصلی دانست و گفت: شرکت‌های گلخانه‌ای با ایجاد خاکریزی به ارتفاع سه متر اقدام به انحراف  آب درآبراه‌های الوند به طول یک‌هزار متر به سمت آبراه‌های شاهی کرده است و این خاکریز در امتداد 9 آبراه فصلی دیگر در بخش کاکی است.

هاشمی خاطرنشان کرد: خاکریز یاد شده در دو سال اخیر برای حفاظت 120 هکتار اراضی گلخانه‌ای ایجاد شده است.

روزهای خوش بردخون با شهردار دشتیاتی
شهردار بردخون از توابع شهرستان دیر گفت: درآمد این شهرداری دریک ماهه اخیر نسبت به گذشته آن چهار برابر شده است.

مجید شریعت زاده افزود: در این مدت درآمد شهرداری بردخون به یک میلیارد ریال رسیده است.

وی اضافه کرد: این افزایش درآمد با همکاری شورای اسلامی شهر و با تلاش کارکنان شهرداری درنتیجه اقدامات و برنامه ریزی صورت گرفته است.

شریعت زاده ادامه داد: هم اکنون شهرداری بردخون 17میلیارد ریال بابت پروژه های عمرانی از محل اعتبارات استانی و کسورات حقوق و مزایا و نیز پروژه های عمرانی از محل اعتبارات داخلی به پیمانکاران بدهی دارد.

وی درباره پروژه های عمرانی شهرداری بردخون بیان کرد: آغاز زیرسازی و ترمیم آسفالت معابر و خیابان هایی که در جریان عملیات های حفاری گاز رسانی به شهرخسارت دیده بود، ساماندهی دستگاه ها و ماشین آلات، درآمد زایی با ارائه خدمات بهتر، تمدید بیمه نامه دستگاه ها و ماشین آلات و به روز رسانی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری از کارهای شهرداری بردخون دراین مدت بوده است.
شریعت زاده با اشاره به بودجه اختصاص یافته شهرداری در کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: هفت میلیارد و 506میلیون ریال از اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای به شهرداری بردخون اختصاص یافت که تاکنون مبلغ دومیلیارد و700میلیون ریال آن جذب ، تخصیص و هزینه گردیده است .

شهرداربردخون گفت: پروژه میدان ورودی شمالی بردخون و ادامه بلوار شهید بردستانی که به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار راکد مانده بود تا اواسط آذر هر دو پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی اخذ مجوز حفر دو حلقه چاه، پرداخت کسورات مربوط به حقوق،بیمه خدمات درمانی، بازنشستگی، تسویه بدهی مربوط به برخی از پروژه های گذشته ازمحل اعتبارات داخلی، ایجاد روحیه کاری و برقرای نظم اداری در شهرداری با توجه به نقش مهم نیروی و منابع انسانی از تلاش هایی انجام گرفته است.

ورزش دشتی


صعود مقتدرانه ایرانجوان خورموج+خبر تکمیلی
هفته دهم لیگ دسته سوم برگزار گردید.فوتبال بوشهر؛  ایرانجوان خورموج 3 بر 1 میزبان خود زاگرس بهمئی را شکست داد و به مرحله دوم لیگ سه صعود کرد.

توحید بوشهر در خانه با یک گل مغلوب تیم مدعی شهرداری ماهشهر شد تا کارش برای ماندن در لیگ سه به روز آخر کشیده شود.

گفته می شود برنامه هفته آخر به گونه ای است که اگر توحید پیروز شود و خورموجی ها در خانه مقابل حریف خود برد بیاورند باعث ماندگاری دیگر نماینده استان خواهند شد.

ایرانجوان خورموج قهرمان گروه چهارم مسابقات دسته سوم کشور
تیم فوتبال ایرنجوان خورموج درآخرین بازی مرحله گروهی خود برتیم بازرگان کوار فارس به پیروزی رسید وضمن کسب عنوان قهرمانی در گروه چهارم مسابقات فوتبال دسته سوم کشور به مرحله دوم این مسابقات صعود کرد.
ازسری مسابقات فوتبال دسته سوم کشور و از هفته یازدهم که آخرین هفته از مسابقات گروه چهارم بود یک دیدار در ورزشگاه تختی خورموج بین تیم های ایرانجوان خورموج و بازرگانی بهادری کوارفارس برگزارشد که تیم ایرانجوان خورموج موفق شد با نتیجه سه بر صفر بر تیم بازرگانی بهادری کوار فارس به پیروزی برسد.

تیم فوتبال ایرانجوان خورموج با کسب این برد از 11 بازی خود با هشت برد یک مساوی ودو باخت 25 امتیازی شدو ضمن کسب عنوان قهرمانی درگروه چهارم این مسابقات به مرحله دوم فوتبال دسته سوم کشور راه یافت.

تیم ایرانجوان خورموج دراین مسابقات با 25گل زده صاحب بهترین خط حمله وبیشترین گل زده در گروه خود شد.

این مسابقه با استقبال بسیارخوب تماشاگران و جوانان شهرستان دشتی همراه شد، طوری که بیش از یکهزار نفر تماشاگر از آن دیدن کردند.

تهران میزبان دشتی ها+خبر تکمیلی
هفته سوم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور روز یکشنبه 26 آبان ماه در حالی با هشت دیدار پیگیری خواهد شد که رقابت های باشگاه های برتر ایران به دلیل حضور تیم ملی والیبال در مسابقات بین قاره ای تعطیل خواهد بود، این موضوع انگیزه بازیکنان این تیم ها را برای جلب توجه رسانه ها و افکار عمومی افزایش داده است رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور جام ولایت یکشنبه 26 آبان ماه با برگزاری هشت دیدار در شهرهای تهران (دوبازی)، کرمان، اردکان، ملکان، قم ، اهواز و کرمانشاه پیگیری می شود.
در گروه یک این رقابت ها تیم های عقاب تهران، شکوفا صنعت کرمان، پیشگامان شفق اردکان و یاس قوامین به ترتیب میزبان دلیران دشتی بوشهر، ذوب آهن اصفهان، شهرداری کرج و گل گهر سیرجان خواهند بود. در این گروه شهرداری شیوا در این هفته استراحت دارد.
عقاب تهران که در حال حاضر بدون امتیاز در قعر جدول این گروه قرار دارد در دومین بازی خود به مصاف دلیران دشتی بوشهر صدرنشین این گروه می رود.
تهران ، عقاب تهران- دلیران دشتی بوشهر، ساعت 17
در هفته گذشته در هفته دوم مسابقات دلیران دشتی که در خورموج میزبان پیشگامان شفق اردکان بودند توانستند با نتیجه سه بر یک مهمان خود را شکست دهند جایگاه خود را در صدرجدول مستحکم کنند.

دشتی ها مقتدانه در صدر

در ادامه هفته سوم لیگ والیبال،دلیرانه دشتی مقتدارنه با شکست میزبان خود عقاب تهران توانستند علاوه بر کسب 3امتیاز شیرین خارج از خانه مقتدارنه با 9 امتیاز از 3 بازی با اختلاف 2امتیاز از تیم دوم در صدر گروه خود چشم به روزهای آتی داشته باشند.امید این روند پیروزی ها تا کسب آرزوی دیرینه دشتی ها یعنی حضور در لیگ برتر ادامه یابد امری که علی رغم شایستگی ها سال گذشته میسور نشد...

 بدین ترتیب در پایان هفته سوم لیگ دسته یک و در گروه اول دلیران دشتی با 9 امتیاز در صدر ماند. گل گهر سیرجان، ذوب آهن اصفهان و پیشگامان شفق اردکان به ترتیب با 7 ، 6 و 6 امتیاز جایگاه  های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند

منبع عکس:وبلاگ والیبال دلیران دشتی

 

مفتون اینترنت دار شد!

شهردار خوموج گفت: بوستان مفتون با بیش از50 هکتار مساحت به عنوان بزرگترین بوستان در سطح شهرستان دشتی و شهر خورموج مجهز به اینترنت شد.

احمدشیخیانی در گفت وگو با ایرنا افزود: دشتی به عنوان یک شهرستان فرهنگی دراستان بوشهر محسوب شده وبیش از 40 درصد جمعیت این شهر را جوانان و دانش آموزان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به علاقه و نیاز این جوانان به اینترنت این اقدام در بزرگترین بوستان شهر خورموج راه اندازی شده است.

شهردار خورموج اظهار کرد: شهر خورموج بیش از پنج هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی آزاد وعلمی کاربردی دارد و برای کارهای پژوهشی واطلاعاتی خود نیاز به اینترنت پرسرعت در مکان های عمومی مانند بوستان های شهر دارند.

وی افزود: برای توسعه شهروند الکترونیک در فاز نخست پارک مفتون خورموج مجهز به اینترنت بی سیم پرسرعت (وایرلس ) شد.

شیخیانی بیان کرد: همشهریان عزیز می توانند از طریق لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت خود که دارای قابلیت ارتباط بی سیم (wifi) باشد درمحدوده بوستان (پارک) مفتون از اینت نت به صورت رایگان استفاده کنند.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٠٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/۱۸

 

The Dashti Telegraph

 

یک دشتیاتی نائب رئیس اتحادیه کانون وکلای ایران
در انتخابات هیات رئیسه اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در هفتم آبان درشهر اراک برگزار شد دکترعبدالصمد دولاح وکیل دشتیاتی توانست به عنوان نایب رئیس اتحادیه کانون وکلای کشور انتخاب شود.

در این انتخابات که با استقبال گسترده توسط اعضاء هیئت مدیره بیست و سه کانون وکلای ایران که نماینده قریب به پنجاه هزار وکیل می باشند،برگزار شد.در این انتخابات تنگاتنگ بهمن کشاورز به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب شد و دکتر دولاح تو انست در رقابتی تنگاتنگ به عنوان نائب رئیس اول انتخاب شود.

بد نیست بدانیم دکتر دولاح که دانش آموخته دکترای حقوق از دانشگاه شهید بهشتی است اهل روستای ریگدان× دشتی و هم اکنون رئیس کانون وکلای استان بوشهر رانیز برعهده دارد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار ضمن تبریک به دکتر دولاح،آرزومند موفقیت همه فرزندان دشتی را در همه عرصه های زندگی است.

×طبق تقسیمات کشوری اکنون ریگدان یکی از محلات شهر کاکی محسوب می شود.

دلیران دشتی گام اول را دلیرانه برداشتند

مسابقات والیبال دسته اول کشور جام ولایت که بین دو تیم والیبال پاس قوامین تهران و دلیران شهرستان دشتی در سالن استخر زیتون پادگان جی تهران برگزارشد تیم والیبال دلیران دشتی با نتیجه 3 بر صفر تیم والیبال پاس قوامین تهران را شکست داد.

اکبر غلامی نژاد گفت: بحمدالله گام اول را با پیروزی پشت سرگذاشتیم و امیدوارم بتوانیم این پیروزها تداوم داشته باشد.

رئیس هیئت والیبال دلیران شهرستان دشتی افزود: تیم والیبال دلیران دشتی هرچند راه طولانی را طی کرده بود اما با توکل به خدا و دعای خیر مردم موفق شدیم در سه گیم پیاپی و با نتیجه 25 به 21، 25 به 20 و 25 به 18 تیم پاس تهران را شکست دهیم.

شایان ذکراست که تیم والیبال دلیران شهرستان دشتی یکشنبه آینده با تیم والیبال پیشگامان شفق اردستان یزد  در مجموعه ورزشی شهیداوسلی خورموج دیدار خواهند داشت.
تیم ولاتمون که تو جدول رده بندی دوم است فردا نیز درهفته دوم این مسابقات که رقابت‌ها جدی‌تر خواهد شد و در گروه یک این مسابقات ساعت 16 در سالن شهید توسلی خورموج میزبان پیشگامان کویر یزد صدرنشین این گروه است است.

امیدامسال تیممون بتونه به لیگ برتر راه پیدا کنه کاری که سال گذشته تا نزدیکی اون قدم برداشتند.

انتشار کتاب دو همولاتی

با خبر شدیم کتاب "دستور زبان انگلیسی از ابتدایی تا پیشرفته " توسط  اردشیر نعمتی طلب دبیر با سابقه وتوانمند شهرستان تالیف شده است.این کتاب را که انتشارات موعود اسلام  بوشهر منتشر کرده اندبه قیمت10هزار تومان در اختیارعلاقمندان و زبان آموزان قرار داده است.

بد نیست بدانیم نعمتی طلب که دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان ازدانشگاه آزاد بوشهر 44ساله و اهل روستای سنا هستند.

در ضمن کتاب "روشهای ترویج فرهنگ حیا،عفاف و حجاب در نظام تعلیم و تربیت اسلامی" نیز توسط خانم محبوبه خسروی از دبیران شهرستان تالیف شده است.کتاب مورد اشاره که توسط انتشارات ثابت قدم منتشر شده است.

فراخوان اهدا کتاب به کتابخانه عمومی شهر زلزله زده "شُنبه"

حالا که بحث کتاب شد به این فراخوان هم توجه کنیم:

 

حضرت علی علیه السلام میفرماید:

 

“هرآن کس که با کتاب آرامش یابد ، راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد.”

 

وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که در اشاعه ، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی‏ اهتمام ورزند و به ‏منظور بسیج همگانی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ‏بپاخیزند ، تا در آن ، کتاب‏ همه‏ جا ، برای همه کس و در همه وقت ‏به وفور یافت ‏شود و مطرح باشد و نیز هیچ کس  ‏بهانه‏ ای برای کتاب نخواندن نداشته ‏باشد.

زلزله بیستم فروردین ماه نود دو – شهر شُـنبه - استان بوشهر باعث کشته شدن تعداد زیادی از اهالی این شهر و تخریب اماکن فرهنگی –ادبی و منازل مسکونی  این شهر - و تنها کتابخانه عمومی شهر - نیز متحمل خسارات زیادی شد .

کانون ادبی "طلوع"شهر شُـنبه با مشارکت سایت ادبی "شعرانه" به منظور گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری و محرومیت زدایی فرهنگی باامید به آینده­ای روشن ، فراخوان اهدا ماهیانه هزار جلد کتاب تا اولین سالگرد جانباختگان زلزله به کتابخانه عمومی شهر شُـنبه را منتشر میکند.

اهداف طرح :

    فرهنگ­سازی انجام فعالیت­های خیرخواهانه
    ترویج فرهنگ فعالیت­های محرومیت­ زدایی
    آشنایی جامعه با زوایای مختلف محرومیت و نیازهای موجود در جامعه
    رشد نگاه هنری، علمی و فکری در حوزه­ ی حمایت از محرومان
    توجه به فعالیت­های صورت­ گرفته در عرصه ­ی محرومیت­ زدایی

 آدرس برای ارسال کتاب :

استان بوشهر/ شهرستان دشتی/ شهر شُـنبه / کتابخانه عمومی آیت الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی

 تمام علاقمندان میتوانند با اهدا حتی یک جلد کتاب ضمن شرکت در این امر خدا پسندانه ، ما را در تجهیز گنجینه عظیم معنوی شهر حمایت نمایند.

ضمن اهدا لوح سپاس به تمام دوستان ،  تعدادی از اهداکنندگان نیز به بازدید از روند ساخت و ساز و حضور در مراسم سالگرد قربانیان دعوت خواهند شد.

تلفن روابط عمومی :

09176669227

 

ایرانجوان مقتدارنه در صدر

در هفته نهم لیگ دسته 3کشور این بار ایرانجوان مقتدرانه و در بازی یک طرفه تونست مهمان خود سادات دهدشت رو با نتیجه شیرین 5بر یک شکست دهند تا با این پیروزی و با توجه به توقف فرهنگ رامهرمز تیم هم امتیاز در پایان هفته نهم به تنهایی صدرنشین گروه 4 مسابقات لیگ دسته سوم شدند . در دیداری که قرمزها رکورد پیروزهای خانگی خود را همچنان حفظ کردند.

خداقوت بچه ها...

 منبع عکس:وبلاگ ایرانجوان خورموج

+پست آتی وبلاگ را  تحت عنوان "سورپرایزخیزترین استان!"از دست ندهید!!

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٢٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/۱٠

 

دانش آموزان دیروز ،دانشجویان امروز

 

درحالیکه نیمه های پاییز رو داریم پشت سرمی گذاریم و همه منتظر اولین بارش سال زراعی هستیم و طبق شواهد جوی به نظر میرسد تا ساعت هایی دیگر این انتظار به سر برسد و در آستانه ی شنیدن صدای سنج و دمام هایی که به صدا در می آیند درماهی بزرگ ویافتن جامگان مشکی از کمدوصندوق که امید تنها برای بزرگ عشق شیعیان به تن شود بادستهایی که باشوری بی پایان بر سروسینه زده می شود،شما دشتی های عزیز وبزرگوار را دعوت می کنم به خوانش لیست پذیرفته شدگان کنکوری از دشتی،اما قبل از ان ذکر چند نکته واجب:
+ طبق حافظه نگارنده امسال به لحاظ عدم پذیرش در رشته های برتر پزشکی،داروسازی..رکورد محسوب می شود!هرچند بود فردی را که می توانست در این رشته ها در حوزه قطبی پذیرفته شوداماطبق شنیده ها با یک انتخاب رشته خاص موفق به این امر نشد تا در کسب این رکورد سهیم باشد!

+ بواسطه دست نویس بودن اغلب اسامی بدست آورده ،ممکن  است در برخی موارد اشتباهی صورت گرفته باشد که ضمن عذر،خواهشمندیم ذکر نماییدتا تصحیح شود.
+  متاسفانه در برخی موارد محل و رشته قبولی نامشخص!برخی محل قبولی!یا رشته قبولی! ذکرنشده که در این لیست با "؟" ذکرشده است!
+ برخی اسامی در دبیرستان های اندیشه و فاطمیه مشترک بود که در لیست اندیشه ذکر شده است.
+ در مورد دبیرستان الزهرا فقط نام و نام خوانوادگی افراد ذکر شده بود!!از همین  رو ازذکر اسامی آن دبیرستان صرفنظرشد.

 

علامه طباطبایی

 

یوسف سلیمانی خورموجی مهندسی کامپیوتر -شریف
صادق بهمنی مهندسی برق -امیرکبیر
مهدی حسینی علوم اجتماعی -تهران
رسول نوشادی بهداشت حرفه ای -علوم پزشکی شهید بهشتی
علیرضا ابراهیمی مهندسی شیمی -سهند تبریز
مجتبی زارع

مهندسی کامپیوتر -بهبهان

حسن مرادی مهندسی مکانیک -بهبهان
محمدحسین چراغ سحر مهندسی برق -دریانوردی چابهار
حمیدرضا حاجی پور مهندسی شیمی -رفسنجان
امید ایزدپناه ؟ -امام حسین(ع)
ابراهیم محدثی نژاد ؟ -امام حسین(ع)
محمد قاسم پور مهندسی شیمی -یاسوج
احمد عالی پور مهندسی مکانیک -فیروزآباد
رضا عبدی آمار -سمنان
عنایت الله طباطبایی دبیری شیمی -شهیدرجایی شیراز
حسن خواجه فیزیک -زابل
علیرضا پاریابی فیزیک هسته ای -اردبیل
محمودرضا بلبلی ریاضی -فرهنگیان اهواز
محسن یکتا پرست پرستاری -علوم پزشکی یاسوج
محمد علی آذربخش پرستاری -علوم پزشکی بوشهر
میلاد زارع پور تکنسین اتاق عمل -علوم پزشکی بوشهر
حیدر حاجی زاده تکنسین اتاق عمل -علوم پزشکی بوشهر
حمید ابراهیمی تکنسین اتاق عمل -علوم پزشکی بوشهر
محمود بکران مهندسی صنایع - خلیج فارس
عباس بهبهانی نژاد مهندسی صنایع - خلیج فارس
محمد چاهشوری مهندسی صنایع - خلیج فارس
محمدباقر حاجی نژاد مهندسی صنایع - خلیج فارس
سید مهدی رکنی مهندسی عمران -خلیج فارس
عبدالرحمن نمازی مهندسی شیمی -خلیج فارس
علی جوکار مهندسی شیمی -خلیج فارس
شهاب حنیشوری فیزیک -خلیج فارس
حسین دشتی حسابداری -خلیج فارس
مصطفی دهقانی علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
محمدرضا باقری زمین شناسی -شیراز
امیرحسین قائدی مهندسی نفت -آزادعالی شهر
امین مقام نیا مهندسی شیمی -آزادعالی شهر
احمد غلامی شیمی -پیام نوربوشهر
مرتضی صابر نیا حسابداری -پیام نورخورموج
مرتضی دهقانی بهداشت عمومی -آزادکازرون
سهراب صالح نیا مهندسی شیمی -غیرانتفاعی اصفهان

 

اندیشه

 

فاطمه پورمنصوری مهندسی عمران -شهیدچمران
مهدیه دولت جاوید دبیری ریاضی -زاهدان
صدیقه قائدی بهداشت عمومی -شاهرود
فرخ رستمی شیمی -خلیج فارس
ثریا قاسمی شیمی -گناباد
سحر جمی مدیریت بازرگانی -خلیج فارس
فاطمه نادری زاده مهندسی شیلات -خلیج فارس
عظیمه ساوجی اقتصاد بازرگانی -خلیج فارس
سعیده تیموری مدیریت صنعتی -خلیج فارس
شیما رحمتی اموربانکداری -خلیج فارس
سحرناز اسدپورخواجگانی مدیریت اقتصاد -خلیج فارس
مرضیه اخلاقی آمار -خلیج فارس
فاطمه محمدی علوم اقتصاد -خلیج فارس
حدیث عاشوری روانشناسی -خلیج فارس
زینب غلامی پرستاری -علوم پزشکی بوشهر
رقیه تنو تکنسین اتاق عمل-علوم پزشکی بوشهر
پریزاد گلبینی علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
فاطمه منصوری علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
زهرا فقیه علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
سمیرا احمدی علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
صدیقه نیرو علوم تربیتی -فرهنگیان بوشهر
فاطمه زنوریان مدیریت صنعتی -پیام نوربوشهر
افسانه علی زاده مدیریت بازرگانی -پیام نوربوشهر
زهره بهبود حسابداری -پیام نور بوشهر
محبوبه سمیعی حسابداری -پیام نور بوشهر
نرجس چارکی زیست شناسی-پیام نور بوشهر
حکیمه شریف بهلولی علوم تربیتی -پیام نوربوشهر
فاطمه حاجی پور روانشناسی -پیام نور بوشهر
مبارکه حاجی پور روانشناسی -پیام نور بوشهر
نگار نعیمی مهندسی کامپیوتر-پیام نور خورموج

 گل افروز احمدی                      فیزیک -خلیج فارس

هانیه هادی پور                   مهندسی کامپیوتر -پیام نور خورموج

امام خمینی(ره)

 

محمدرضاسیاهو مهندسی شیمی -سنندج
حسین مقاتلی مهندسی شیمی -زاهدان
پیام زارعی شیمی -لامرد
عباس بحرینی ؟ -شهید رجایی
حسین والی زاده زبان انگلیسی -تبریز
شعیب بشکوه ؟ -امام حسین (ع)
حسین موحدی ؟ -امام حسین (ع)
علی اصغر فولادی ؟ -امام حسین (ع)
علیرضا میمنی ؟ -امام حسین (ع)
فرشاد صفری مهندسی صنایع -خلیج فارس
فرید حاجیلو مهندسی مکانیک - جم
محمدصادق سقایی فیزیک -خلیج فارس
علی محمدی حسابداری -خلیج فارس
رضا جوکار مهندسی نفت -پیام نور بوشهر
سید رضا میرمهدی مهندسی نفت -پیام نور بوشهر
محمد امین رزمی مهندسی شیمی -پیام نور بوشهر
محمدرضا کاظمی مهندسی مکانیک -پیام نور بوشهر
مهران حاجی زاده مهندسی معماری -پیام نور بوشهر
علیرضا اشعری مهندسی صنایع -پیام نور بوشهر
علی امیری مهندسی صنایع -پیام نور بوشهر
حسن فقیهی مهندسی عمران -پیام نورخورموج
عبدالله حیدری شیمی -پیام نورخورموج
علی غلامی حسابداری -پیام نورخورموج
مهران غریبی مهندسی شیمی -آزادعالی شهر
مصطفی محمدی مهندسی شیمی -آزادعالی شهر
آرمان منصوری مهندسی شیمی -آزادعالی شهر
کامران زارعی اقتصاد -آزاد عالی شهر
محمد غلامی مهندسی کامپیوتر -غیرانتفاعی اصفهان
امید قائدی ؟

 

فاطمیه

 

مهدیه احمدی علوم مهندسی -؟
صدیقه قائدی بهداشت عمومی -علوم پزشکی بوشهر
فرزانه بهادری مهندسی کامپیوتر -شیراز
فاطمه اشکیان منفرد مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی -؟
صدیقه فقیه حسابداری -پیام نورخورموج
فاطمه زارعی حسابداری -پیام نورخورموج
فاطمه اسماعیلی مدیریت دولتی -پیام نورخورموج
زینب اسمعیلی مدیریت دولتی -پیام نورخورموج
زهرا غلامی مدیریت دولتی -پیام نورخورموج
سیده صدیقه هاشمی مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
الهام غلامیان مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
بهناز بشیری مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
راحیل گزدرازی مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
حکیمه نیک منش مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
فاطمه میرزایی فرد مدیریت بازرگانی -پیام نورخورموج
زهرا غلامیان میکروبیولوژی -پیام نور؟
فاطمه غریبی شیمی -پیام نور خورموج
نرجس حکیمیان شیمی -پیام نور خورموج
فاطمه مرادی شیمی -پیام نور خورموج
زهرا احمدی خورموجی مهندسی گیاه پزشکی -آزاد؟
فاطمه محمدی مامایی -آزاد؟
فاطمه زهرا آستروتین پرستاری -آزاد؟
سکینه منفرد حسابداری -آزاد خورموج
ریحانه مزیری منفرد حسابداری -آزاد خورموج
فولادی ?

 

 ادب

 

حسین حسینی حقوق -شیراز
مهدی صیادی پور مهندسی  منابع طبیعی -سمنان
حسین صفرزاده مهندسی  کشاورزی -خلیج فارس
رضا حسین پور ادبیات عرب -فرهنگیان بوشهر
حسن خواجه مهندسی  کشاورزی -پیام نور بوشهر
محسن دهاز مهندسی شیمی -آزاد بوشهر
پوریا کشاورز مهندسی شیمی -آزاد بوشهر
مجتبی غربیبی مبارزه با بیماریها -؟
محمد تیموری حسابداری -آزاد خورموج
محمد جواد نصیری حسابداری -آزاد خورموج
مهرداد محمودی حسابداری -آزاد خورموج
محمد منفرد حسابداری -آزاد خورموج
کامیار کنگانی کاردانی عمران -آزاد خورموج

 

بشارت

 

بهاره زارعی منش مهندسی کشاورزی -شیراز
نجمه خاتون مرادی شیمی -خلیج فارس
نگار امیری خورموجی علوم آزمایشگاهی-علوم پزشکی بوشهر
رضوان یوسفی علوم آزمایشگاهی-علوم پزشکی بقیه الله
فاطمه صالح احمدی تکنسین اتاق عمل -علوم پزشکی بوشهر
زهره جوکار مامایی -آزاد کازرون
فاطمه محمدی مامایی -آزاد کازرون
زهرا دادجو پرستاری -آزاد فیروزآباد
فاطمه حسین زاده شیمی -پیام نور بوشهر

شهید چاهشوری

 

مصطفی دهقانی  آموزش ابتدایی -بوشهر
حسن خواجه فیزیک-زابل
محمدجواد اسماعیلی تکنولوژی گیاهی-خلیج فارس
فرزاد ملکی بهلولی بیوسلولی-شهید  باهنر
رضا محمدی ادبیات عرب-خلیج فارس
جاسم دهوکی مهندسی کشاورزی-خلیج فارس
فرزاد ملکی بهلولی مهندسی منابع طبیعی -پیام نوربوشهر
حسن شجاعی فر دبیری زمین شناسی-پیام نوربوشهر
احمد کشاورز مدیریت بازرگانی- پیام نوربوشهر
حسن مزارعی فرد مهندسی مواد-پیام نوربوشهر
محمدرضا احمدی مهندسی کامپیوتر-پیام نورخورموج
سید محمدمهدی فقیه حسینی مدیریت صنعتی -پیام نورخورموج
همایون بهرامی الهیات -پیام نورخورموج
میثم فرزانه مدیریت دولتی -پیام نورخورموج
سامان احمدیان زاده مهندسی کامپیوتر-پیام نورخورموج
امین فقیه مدیریت بازرگانی-غیرانتفاعی شیراز
صادق ایمان دار مهندسی پلیمر -آزاد عالی شهر
حسین نجفی مهندسی عمران -آزاد عالی شهر
سجاد زارعی مهندسی نفت -آزاد عالی شهر
مجتبی یوسفی مهندسی نفت -آزاد عالی شهر
حسین جمالی حاجیانی مهندسی شیمی -آزاد عالی شهر
حسن عوضی مهندسی شیمی -آزاد عالی شهر
نورالله کردی مهندسی شیمی -آزاد عالی شهر
محسن حسینی حقوق -آزاد عالی شهر
علی خدری برق صنعتی - آزاد عالی شهر
مرتضی دهقانی بهداشت محیط -آزاد کازرون
سعید عباسی مهندسی معماری -آزاد خورموج
عارف تیموری حسابداری -آزاد خورموج
علیرضا سلطانی مشاوره -آزاد خورموج
محمد علی پور مهندسی مکانیک -آزاداهرم

کوثر

 

مژگان دهقان فیزیک -خلیج فارس
زهرا عباسی آمار -خلیج فارس
طاهره حسینی کاردانی طراحی دوخت -فنی بوشهر
سارا چارکی کاردانی طراحی دوخت -فنی بوشهر
کلثوم دوست حسینی برنامه ریزی -پیام نور خورموج
عارفه زارعی برنامه ریزی -پیام نور خورموج
زهرا باغچه بان روانشناسی -پیام نور خورموج
معظمه اسکندرمجرد روانشناسی -پیام نور خورموج
اسما زحمت کش حقوق -پیام نور خورموج
زهرا وراوی
اسما غریبی حسابداری -پیام نور خورموج
ثریا حینی مهندسی کشاورزی -پیام نور بوشهر
مریم حیدری مشاوره  -پیام نور خورموج
فاطمه مروت سعادت مشاوره  -آزاد خورموج
گوهر وفایی مجرد نرم افزار- آزاد خورموج

هنرستان سعدی

 

علیرضا گرامی کاردانی کامپیوتر-امام خامنه ای
محمد جواد یکتاپرست کاردانی  کامپیوتر-امام خامنه ای
پویان نیازی کاردانی  کامپیوتر-امام خامنه ای
علیرضانویدیان کاردانی  کامپیوتر -لیان 
امیرکهن کاردانی  کامپیوتر -لیان 
علی غفاری کاردانی  کامپیوتر -لیان 
سعید زارعی کاردانی  کامپیوتر -لیان 
محمدرضا روزگرد کاردانی  کامپیوتر -لیان 
علیرضا باغانی کاردانی  کامپیوتر -لیان 
سید حسین حسینی

کاردانی  کامپیوتر -خرد  

 سیاوش فقیه                               کاردانی کامپوتر -آزاد خورموج

 

 

اشراق

 

زهرا صمدیان مجرد مهندسی کشاورزی -خلیج فارس
لیلا بسته آهنگ مهندسی  شیلات -خلیج فارس
طاهره عباسی اقتصاد -خلیج فارس
بهاره احمدی مدیریت صنعتی -پیام نور خورموج
شکوفه احمدی مدیریت صنعتی -پیام نور خورموج
طیبه احمدی مهندسی کشاورزی -پیام نور بوشهر
زهرا یاقوتی فرد مهندسی کشاورزی -پیام نور بوشهر
مرضیه زارعی حسابداری -پیام نورخورموج
فاطمه درپوش حسابداری -پیام نورخورموج
رقیه مهتری حسابداری -پیام نورخورموج
زهرا کشاورز زبان انگلیسی -پیام نورخورموج
کبری رحیمی لرکی حقوق -پیام نورخورموج
راحیل احمدی پور حقوق -پیام نورخورموج
لیلا مندکی شیمی -پیام نور خورموج
بهاره خیان جعفربیگی علوم تربیتی -پیام نورجم
حمیده رضایی علوم تربیتی -پیام نورخورموج
ماه زیبا حسینی جعفربیگی شیمی -آزاد فیروزآباد
سمیرا نعیمی جعفربیگی شیمی -آزاد فیروزآباد
نسرین تقوایی کاردانی کامپیوتر-الزهرا بوشهر
فاطمه حیدری کاردانی کامپیوتر-الزهرا بوشهر
سمیه رحیمی کاردانی کامپیوتر-الزهرا بوشهر
آمنه مرادی کاردانی کامپیوتر-الزهرا بوشهر
آیناز نعیمی جعفر بیگلو کاردانی کامپیوتر-الزهرا بوشهر
مینا تقوایی کاردانی کامپیوتر -علمی کاربردی بوشهر
خدیجه یوسفی شش بلوکی کاردانی کامپیوتر-لیان بوشهر

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٥٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/۸

 

 

 

مراسم تودیع و معارفه شهردار محمدشهر
در مراسمی با حضور مسئولین استانی و شهری قباد نعمتی شهردار سابق محمدشهر تودیع و مهندس محمدحسین شیخیانی به عنوان شهردار جدید معارفه گردید.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری محمدشهر، محمدی نژاد رئیس شورای شهر محمدشهر در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نعمتی شهردار سابق محمدشهر گفت: اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار شاخص ها و معیارهایی را مشخص کرده و پس از بررسی حدود 20 رزومه از گزینه های مختلف مهندس قاسم پور به عنوان شهردار انتخاب شدند اما به علت این که ایشان در شهری دیگر قبل از محمدشهر به عنوان شهردار انتخاب شده بودند حکمشان برای ان شهر صادر شد و ما نتوانستیم در خدمتشان باشیم که پس از این ما گزینه های دیگری را بررسی کرده و باتوجه به سابقه درخشان مهندس شیخیانی که از نیروهای ارزشی و ولایی هستند به این نتیجه رسیدیم که ایشان را به عنوان شهردار محمدشهر انتخاب کنیم.

وی در پایان اشاره ای هم به رزومه مهندس شیخیانی کرد و گفت: ایشان مشاور استاندار و مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های بوشهر، سرپرست شهرداری بوشهر، شهردار بندر دیلم، شهردار سعدآباد، شهردار نمونه استان بوشهر، مدیر عامل نمونه کشور بوده اند و همچنین از 13 سالگی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته و جانباز می باشند.

 

 

مساوی شیرین ایرانجوان

در هفته هشتم لیگ دسته سوم کشور جایی که تیم نشاندار ایرانجوان خورموج قدرت نمایی می کند توانست در بازی تماشایی  والبته طاقت فرسا در مقابل شاهدشهرداری فیروزآباد صاحب تساوی صفر صفر شود تا باحداقل امتیاز از بازی خارج خانه هم صدرنشینی خود را حفظ کند و هم به روزهای آینده با خیال راحت چشم بدوزد.

ایرانجوان که به عنوان تنها تیم گروه که توانسته 5برد را دشت کند با 16 امتیاز بالاتر از 11تیم دیگر قرار گیرد.بدنیست بدانیم توحید بوشهر نیز با 15 امتیاز در جایگاه سوم لیگ را ادامه می دهد. 

بازداشت 7شکارچی در دشتی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی موفق به دستگیری 7 شکارچی متخلف و زنده گیری پرندگان و جانوران وحشی شدند.

اصغر مطهری گفت: 7 نفر متخلف در شهرستان دشتی دستگیر شدند وقانون با متخلفان زیست محیطی به شدت برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه این متخلفین در حین گشت زنی مأموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان دشتی در منطقه شکار ممنوع کوه مند دستگیر شدند اظهار داشت: زنده گیری پرندگان شکاری یا در اصطلاح کوخه نشینی از تخلفاتی است که صدمات جبران ناپذیری بر چرخه حیاتی طبیعت وارد می کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست ادامه داد: در عملیات دستگیری این متخلفین یک قبضه اسلحه ساچمه زنی 5 تیر نیمه اتوماتیک، یک قبضه اسلحه گلوله زنی، یک بُهله دلیجه، 2 قطعه تیهو و تعداد زیادی ادوات شکار مانند دوربین، چاقو، قداره و... توسط ماموران یگان حفاظت شهرستان دشتی کشف و ضبط گردید.

به گفته وی، این 7 متخلف زیست محیطی پس از دستگیری برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

+ طبق وعده مقرر بود در پست پیش لیست جامع پذیرفته شدگان کنکور سراسری،دشتی بپردازم که ضمن عذرخواهی ،به علت خبرهای مهم رسیده به تعویق افتاد که امیدتا جمعه ارائه خواهد شد در وبلاگ... 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/٦

 

 

 

یک دشتیاتی شهردار محمدشهر کرج

طبق خبرهای رسیده محمدحسین شیخیانی به عنوان شهردار محمدشهر استان البرزمنصوب شده است.

شیخیانی که تا شهریورماه مدیرکل سازمان همیاری شهرداری های استان بود.یکی از دوگزینه مطرح شهرداری برازجان نیزبود که با اختلاف یک رای نتوانست شهردار برازجان شوند.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر محمدشهر این مراسم در روز سه شنبه مورخ 92/8/7 ساعت 8 صبح و در محل تالار رز واقع در محمدشهر- خیابان شهید شاه حسینی (شهرداری) برگزار می گردد.

 از سوابق کاری شیخیانی می توان به مدیر عاملی سازمان همیاری و شهرداری های استان بوشهر اشاره نمود که عنوان مدیر عامل نمونه کشوری را در بین سازمان همیاری و شهرداری های کشور در کارنامه دارد.

 محمدحسین شیخیانی که اهل آبادی دشت زال دشتی است از نیروهای استخدامی ستادی وزارت کشور می باشد، پیش از این به عنوان معاون شهرداری جزیره خارک، اولین معاون اداری مالی و حراست و در مقطعی سرپرست شهرداری بوشهر، شهردار سعدآباد، شهردار دیلم و مدیر کل اتباع و امور خارجه استانداری بوشهر مشغول به خدمت بوده است.

وبلاگ دشتی ها با افتخاراین انتخاب را به جناب شیخانی تبریک عرض کرده امیددر این پست نیز همانند همیشه موفق عمل کنند.

اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر استانی غدیر در خورموج
در آیین اختتامیه که ظهر امروز با حضور مسئولان شهرستان دشتی و سازمان بسیج هنرمندان بوشهر، گروه‌های شرکت کننده و علاقه‌مندان تئاتر در تالار ارشاد خورموج برگزار شد  بنا به رای هیئت داوران نمایش «هوفکه پس گسار » از بوشهر به عنوان نمایش برتر جشنواره انتخاب شد.

 در بخش بازیگری مرد امین پارسا با نمایش «پیک آرامش» از گناوه مقاوم اول، مهدی شیخیانی با نمایش «شیرعلی» از خورموج و محسن صفاری منش با نمایش «هوفکه پس گسار» از بوشهر مشترکا مقام دوم و میثم بختیاری با نمایش «هوفکه پس گسار» مقام سوم بازیگری را کسب کرد.

 مقام اول بازیگری زن نیز به معصومه اوژند با نمایش «عقدنامه خون» از کاکی تعلق گرفت و فرشته جمالی مقام دوم بازیگری زن و مهرناز تاج الدین از بوشهر حایز مقام سوم بازیگری شدند.

 مقام اول کارگردانی نیز به کاظم ارجمندنیا با نمایش «هوفکه پس گسار» و مقام دوم کارگردانی نیز به راضیه زارعی با نمایش «پیک آرامش» تعلق گرفت.

 نویسندگی برتر نیز مشترکا به حسین زارعی با نمایش«پیک آرامش» و کاظم ارجمندنیا با نمایش «هوفکه پس گسار» اختصاص یافت.

 هم چنین کاظم ارجمند نیا طراحی صحنه برتر را نیز با نمایش «هوفکه پس گسار» دریافت کرد و موسیقی برتر به محمد افراشته با نمایش «شیرعلی» و بروشور برتر به امرالله حاجب با نمایش «پیک آرامش» تعلق گرفت.

آغازساخت درمانگاه خیرین خورموج
موسس درمانگاه محسن‌بن‌علی خورموج صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی این درمانگاه که با حضور امام جمعه خورموج، فرماندار دشتی و جمعی از مردم این شهر برگزار شد، اظهار داشت: این درمانگاه در دو طبقه احداث می‌شود.

 سیدابوالقاسم هاشمی یادآور شد: تاکنون بیش از 21 میلیون تومان توسط خیرین به این درمانگاه کمک شده است.

 وی افزود: طی چند روز گذشته تاکنون افراد زیادی از خیرین با ما تماس گرفته‌اند و جهت همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند.

 هاشمی گفت: در صورت کمک‌های بیشتر خیرین زمین هم‌جوار آن نیز خریداری می‌شود و این درمانگاه توسعه خواهیم داد.

 وی اظهار امیدواری کرد که این درمان تا عید غدیر خم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 حجت الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: وظیفه همه مسوولان وافراد خیر است که تکمیل و راه اندازی این درمانگاه خیریه که از سوی یک خانواده سید و با همکاری سایر سادات این شهر آغاز شده همکاری ومشارکت داشته باشند.

وی ازهمکاری اولیه شورای اسلامی وشهرداری شهرخورموج در زمینه دریافت هزینه های صدور پروانه و نقشه و سایر مجوزهای قانونی تقدیر کرد.

مجری این درمانگاه نیز گفت: این اولین درمانگاه خیریه خورموج در دو طبقه وبا زیر بنای 600 مترمربع و بیش از چهار ملیاردریال اعتبار ساخته خواهدشد.

سید ابوالقاسم هاشمی افزود: هزینه اولیه این مرکز درمانی خیریه از سوی مرحوم سید احمد هاشمی که ازسادات خوش نام خورموج است تامین شده و امیدواریم با همکاری وتلاش همه خیرین ومسوولان محلی شهرستان از جمله فرمانداری که قول هرنوع همکاری داده است ظرف یک سال به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: این درمانگاه با همکاری فرزندان و دادماد مرحوم سید احمد هاشمی که همگی از پزشک متخصص هستند (دختر وی فوق تخصص زنان با گرایش سرطان شناسی، دختر مرحوم متخصص اطفال و داماد این خانواد فوق تخصص گوارش است) راه اندازی می شود.

هاشمی بیان کرد: هزینه دریافتی دراین درمانگاه مانند دیگر درمانگاه های خیریه درکشور است و سعی خواهد شد با توجه به محرومیت منطقه کم ترین هزینه از مردم دریافت شود.

افتتاح سومین مدرسه در مناطق زلزله زده دشتی
دبستان شش کلاسه شهید حیدری روستای ˈسناءˈ به عنوان سومین فضای آموزشی نوساز پس از وقوع زمین لرزه فروردین امسال دربخش زلزله زده شنبه وطسوج استان بوشهر است که روز دوشنبه در آیینی به بهره برداری رسید.

ایرنا;فرمانداردشتی دراین آیین گفت: این دبستان با زیربنای 626 متر مربع در اجرای آن 185مترمربع دیوار کشی و یکهزارو 768 مترمربع شده است.

سید علی هاشمی افزود: ساخت این مدرسه چهار میلیارد و300 میلیون ریال که ازمحل اعتبارات نوسازی وبازسازی هزینه داشته است.

وی اضافه کرد: روستای سناء از روستاهای زلزله زده بخش شنبه وطسوج است که 336خانوار در آن سکونت دارند و9 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

هاشمی ادامه داد: دبستان شهید حیدری روستای سناء 120 دانش آموز دارد و دو کلاس این مدرسه نیز هوشمند است.

معاون امورعمرانی استانداری بوشهر نیزگفت: با افتتاح این دبستان ما شاهد افتتاح سومین فضای آموزشی پس از وقوع زلزله دربخش شنبه وطسوج هستیم.

رستمی افزود: با توجه به این که بوشهر از جمله استان های برتر و پیشرو درزمینه هوشمند سازی است اولویت های بازسازی مدارس این منطقه زلزله زده نیز هوشمند سازی است.

زلزله 1/6 ریشتری بیستم فروردین امسال در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی باعت تخریب و آسیب دیدن بیش از سه هزار واحد مسکونی مردم و اماکن عمومی از جمله هفت مدرسه شد.

درماه مهر سال جاری نیز دو فضای آموزشی نوساز در بخش زلزله زده شنبه و طسوج بهره برداری شد و هم اکنون عملیات اجرایی نوسازی چهار مدرسه دیگر دراین منطقه در دست اجراست که تا پایان سال جاری همه آنها به بهره برداری می رسند.

محور ناصری- شنبه تعریض می شود
فرماندار دشتی گفت: بهسازی و تعریض قطعه دوم محور ناصری- شنبه با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال آغاز شد.

به نقل از تسنیم؛ سید علی هاشمی در بازدید از محور ناصری- شنبه با بیان اینکه جاده روستای ناصری به شهرشنبه یکی از محورهای پرتردد و خطرساز است اظهارکرد: این جاده به طول 30کیلومتر یکی از جاده‌های حادثه‌خیز است که باتعریض آن ، ضمن برطرف شدن حوادث جاده‌ای ، ایمنی وسائط نقلیه را در بردارد.

وی با بیان اینکه تاکنون 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای اجرای این طرح  اختصاص یافته است تصریح کرد:قطعه اول این مسیر به طول 5 کیلومتر با اعتبار 16 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و قطعه دوم آن نیزبه مسافت 5 کیلومتر آغاز شد.

هاشمی اظهار کرد: برای اجرای مابقی قطعات این جاده به 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فرماندار شهرستان دشتی همچنین در بررسی روند پروژه  تعریض محور بادوله –کاکی نیز گفت: این پروژه که در هفته دولت امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده در حال حاضر از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.

هاشمی افزود: طول این پروژه 5کیلومتر وعرض آن 24 متر است که برای تکمیل آن به 13میلیاردو500میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: این پروژه نقش مهمی در کاهش ترافیک و تلفات جاده ای شهرستان دشتی دارد.

 

دستگیری شکارچیان متخلف در دشتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هفت نفر از شکارچیان متخلف که اقدام به زنده گیری و شکار یرندگان کمیاب و حیات وحش در شهرستان تشتی می کردند از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند.

به نقل از ایرنا؛ سید اصغر مطهری افزود: این متخلفان در هنگام گشت زنی ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان دشتی در منطقه شکار ممنوع کوه مند دستگیر شدند.

وی بیان کرد: در عملیات دستگیری این شکارچیان متخلف یک قبضه اسلحه ساچمه زنی ۵ تیر نیمه اتوماتیک، یک قبضه اسلحه گلوله زنی، یک بُهله دلیجه ، دو قطعه پرنده تیهو و تعداد زیادی ادوات شکار مانند دوربین، چاقو، قداره، و غیره کشف و ضبط شد.

مطهری اضافه کرد: دستگیرشدگان برای انجام مراحل قانونی به قوه قضاییه تسلیم شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: زنده گیری پرندگان شکاری یا در اصطلاح کوخه نشینی از تخلفاتی است که صدمات جبران ناپذیری بر چرخه حیاتی طبیعت وارد می کند.

کوخه نشینان از پرنده لیجه برای شکار پرندگان کمیابی نظیر چرخ، بحری، شاهین و غیره استفاده می کنند.

احداث چمن مصنوعی در روستای زلزله‌زده چاهگاه
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های به‌عمل آمده به‌زودی زمین چمن مصنوعی در روستای زلزله زده چاهگاه احداث می شود.

عبدالکریم شعبانزاده در گفتگو با مهر اظهار داشت: زمین این چمن مصنوعی از طرف یکی از اهالی آن روستا اهدا شده که امیدواریم هرچه زودتر شاهد احداث زمین چمن مصنوعی در این روستا باشیم.

وی افزود: همچنین صبح دوشنبه با حضور دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بازدیدی از مناطق زلزله زده صورت می پذیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: در این بازدید ضمن دیدار با دانش آموزان این مناطق به تمام آنها هدایایی داده می شود.

وی تصریح کرد: فردا در مراسم نمادین در مدارس شهید قاسمی درویشی و الزهرا شنبه این هدایا که شامل لباس گرم،کیف، کفش و لوازم التحریر است بین آنها توزیع می شود.

شعبانزاده یادآور شد: در هفته کاهش اثرات و بلای طبیعی نیز به 350 خانوار زلزله زده روستای باغان 10 کیلو برنج و یک بسته مواد شوینده داده شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هفت‌هزار چادر ،18هزار پتو، 12هزار موکت بین مردم زلزله زده شنبه و طسوج توزیع شده است، افزود:در سه مرحله نیز اقلام خوراکی و شوینده به آنها داده شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر همچنین از برپایی سفره‌های افطاری در ماه مبارک رمضان در روستاهای زلزله زده بخش شنبه و طسوج خبر داد.

از وضع حال بیمارستان خورموج
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: ساختمان دیالیز بیمارستان زینبیه خورموج که در سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به نقل از مهر؛ دکتر اصغر بحرانی ظهر یکشنبه در دیدار با کارکنان و مدیریت بیمارستان زینیه خورموج  اظهار داشت: در حال حاضر 40 بیمار در شهرستان دشتی در سه شیفت صبح، ظهر و شب دیالیز می شوند.

وی افزود: هم اکنون این بیمارستان با کمبود تخت و دستگاه دیالیز مواجه است و اگر یک مریض دیگر اضافه شود دیگر هیچ تختی وجود دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: با توجه با اینکه این بیماران در هفته سه روز دیالیز می شوند و اکثرا از راه‌های دور می آیند با مشکل ایاب و ذهاب مواجه هستند.

بحرانی بیان کرد: با پیگیری‌های فرماندار توانسته‌ایم  مجوز رادیولوژی، سی تی اسکن، ماموگرافی و سونوگرافی اخذ کنیم که امیدواریم هر چه زودتر مسئولان استانی نسبت به تامین اعتبار اقدام لازم به‌عمل آورند

بیمارستان زینبیه خورموج زیبنده این شهرستان نیست

امام جمعه کاکی نیز با تقدیر از زحمات و تلاش‌های مدیریت و پرسنل بیمارستان گفت: بیمارستان زینبیه خورموج زیبنده این شهرستان نیست واز  مسئولین می خواهم توجه بیشتر به این مجموعه مهم وحساس داشته باشند.

حجت الاسلام محمد محمدی افزود: متاسفانه دستگاه‌های این بیمارستان از رده خارج است و مناسب نیست که امیدواریم با تلاش مسئولان ذیربط بخش‌های مورد نیاز اضافه بخش‌های موجود تجهیز شود.

وی تصریح کرد: بخش سلامت و بهداشت مهم ترین بخش شهرستان و زندگی مردم است که باید به آن توجه شود.

در ادامه امام جمعه از قسمت‌های مختلف بیمارستان بازدید و با بیماران بیمارستان عیادت کرد.
نیاز کشاورزان دشتی به ۲۵۰۰ تن بذر گندم
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: با توجه به سطح زیر کشت ۱۸ هزار هکتار اراضی گندم آبی و دیم نیاز کشاورزان دشتی به ۲۵۰۰ تن بذر گندم است.

امرالله احمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: شرکت تعاونی روستایی خورموج به منظور تامین بذر گندم مورد نیاز کشاورزان شهرستان دشتی مقدار 1390 تن گندم در سال زراعی 91-92 خریداری کرده است.

وی افزود: این بذر تامین شده پس از بوجاری، ضد عفونی و کیسه گیری برای کاشت در سال زارعی 92-93 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: با توجه به سطح زیر کشت گندم آبی به میزان 3000 هکتار و گندم دیم به میزان 15000 هکتار نیاز کشاورزان به بذر گندم 2500  تن برآورد می‌شود.

وی گفت: با پیگیری های مدیر زراعت سازمان امیدواریم هرچه زودتر بقیه بذور مورد نیاز متقاضیان نیز تامین گردد.

احمدی تاکید کرد: امید است با توجه به نرخ خرید تضمینی گندم از طریق دولت شاهد تامین کامل بذور مورد نیاز گندم‌کاران شهرستان باشیم.

به گزارش تسنیم شهرستان دشتی با تولید سالانه 25000 تن گندم در سال های پر باران، یک سوم گندم استان بوشهر را تولید می کند.

 

افتتاح بلوار بسیج خورموج در نیمه دوم سال
شهردار خورموج گفت: پروژه تعریض بلوار بسیج خورموج دارای پیشرفت ۴۰ درصدی است و در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ احمد شیخیانی با بیان اینکه شهر خورموج دارای ویژگی‌های خاصی است تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شهر طرح مبلمان شهری، و توسعه عمران شهری دراولویت برنامه‌های این شهرداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه نصب عکس شهداء شهرستان دشتی دربلوارهای اصلی شهر خورموج نصب می‌شود افزود: شهرستان دشتی 214 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، عکس این شهدای والامقام در بلوارهای اصلی شهر خورموج نصب خواهد شد.

شهردار خورموج با بیان اینکه هم اکنون عکس تعدادی از شهداء در معابر عمومی نصب شده است تاکید کرد: عکس شهدای شاخص شهرستان دشتی نیز  در مبادی ورودی و خروجی این شهر با ویژگی‌های جالب نصب خواهد شد.

شیخیانی در ادامه از طرح تعریض بلوار بسیج خورموج خبرداد و گفت: این طرح که مدتها پیش آغاز شده است بیش از 40 درصد پیشرفت دارد و تا سه ماه اینده افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مسیر، از نقاط پرتردد در خورموج است افزود: بلوار بسیج 300 متر طول دارد که با افتتاح طرح تعریض آن نقش ارزنده‌ای در کاهش ترافیک، و روان شدن رفت و آمد وسائط نقلیه و ایمنی این مسیر دارد.

شهردار خورموج اعتبار این طرح را سه و نیم میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: اعتبار این طرح از محل اعتبارات عمرانی شهرستان دشتی تامین شده است که با روندی که درساخت آن است تا سه آینده به پایان می‌رسد.

شیخیانی از تعامل و هماهنگی بسیار مطلوب شهرداری خورموج و شورای شهر با فرماندار دشتی خبرداد و افزود: این تعامل باعث شده است برنامه‌های کوتاه و بلند مدت این شهرشتاب بیشتری به خود بگیرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/٢

 

عید غدیر،عید سادات;دشتی،دیار سادات

 

امروز بواسطه روز خوشی که در آن هستیم لازم شد مطلبی را نویسم که ضمن تبریک این روزخجسته به شما خاصه سادات،دعوتتان کنم به این نوشتارموجز:

روزها و ماهها نه شاید سالها باید بگذرد تا روزی شود چون امروز و پس از آن ارج نهیمش و به فلسفه وجودیش تفکر...
امروز روز ویژه ی است مطمنا، ....و ورای همه نام هایی که خود به زنگارنده می دانید یک نام ویژه هم برآن می نهند "عید سادات "همین نام دلیل این نوشتار مینی مال پیش روست...دلیل آن مشخص...

آخر می شود عید سادات باشد و در دشتی و از دشتی خبری نباشد دیاری که در کنار همه القاب ریز و درشتی که دارد لقب " دیار سادات " بواقع برازنده آن است:

+ جمعیت و تعدد نام های خانوادگی سادات یکی از علت های این لقب دشتی است.تنوع نام خانوادگی ساداتی که در دشتی فعلی یعنی جغرافیای کنونی با اندک جمعیت فعلی ،بی نظیر است بی تردید بی درنگ بی شک. اما شاید در این مقوله شهر تهران برابری کند آنهم قیاسی مع الفارق است با جمعیت بیش از ده میلیون نفر!! ضمن تبریک ویژه به سادات دشتی ،حال شما خود ببینید این تنوعی که در یک تحقیق میدانی بدست آمده که بعید نیست تنوع بیش از این باشد:
 حسینی ،حسینی نیا ،حسینی اصل ،حسینی آزاد ،حسینی دشتی ،دشتی حسینی،فقیه حسینی،رضوی،رضوی دشتی،رضوانی،علوی،ابطحی،رکنی،رکنی حسینی،سیف،میر مهدی،میر محمد حسینی،میر محمد صادقی،جعفری،مرتضوی،طاهری،اسلامی،لطیفی،مدنی،محمدی،هاشمی ،هاشمی زاده،هاشمی فرد،هاشمی نژاد،هاشمی نسب،هاشمیان،فاطمی،فاطمیان،پورفاطمی،بهرامی،دستغیب،امینی،امینی زاده،امیری،عسکری،نبوی،نظامی،میرنظامی،دشتی،سجادی،سجادیان، گلستانه،احمدی ،اندایش،اسماعیلی،پناه ،محمودی ،شجاعی ،درج دهقان،قمی بهبهانی،صالحی،دژگاهی،مقدس نژاد،کاظمی،موسوی،موسوی نژاد،عطایی،بهزادی،شهریاری،مصطفوی،بهرسی،میربهرسی،صفوی،علم الهدی،علی پور ،روشی،طباطبایی،شیرازی،مقامسی زاده،خامسی،اردبیلی و...

 
 + هیچ آبادی در دشتی نیست که خانواده ای از سادات در آن زیست نکنند اما در این میان برخی آیادی ها از این حیث دارای جمعیت بیشتری هستند از آن جمله شهرهای خورموج و کاکی و شنبه ،روستا های چارک و میانخره،چاووشی،اژدرخواب ،بحیری و...
 
+ افراد موفق در سادات دشتی کم نیستند.ذکر ساداتی که موفقیت هایی برای دیارمان کسب کرده اند را به مجالی دیگرمی سپاریم اما همین بس که آنان در همه عرصه های علمی ،فرهنگی خوش درخشیده اند و همواره باعث افتخار برای دشتی و دشتی ها بوده اند و هستند.

+ همه متفق القول هستند که جد سادات دشتی امیر دیوان یا شاه فرج الله است، بزرگواری که در دیوانیه امیر اتابک حاکم وقت شیراز کار می کرده است ایشان از طرف امیر اتابک برای خاموش کردن غائله ای پا به منطقه جنوب می گذارد و ضمن اتمام ماموریت خود در دشتی سکنی می گزیند .آرامگاه امیر دیوان الان در کوه های جاشک قرار دارد و بسیار هم مورد توجه هم استانی ها خاصه دشتی ها است.
 
+ یکی دیگر از علت هایی که دشتی  دیار سادات شده ،میتواند این باشد که دشتی ها احترام خاص و ویژه ی برای سادات قائل بوده و هستند و این خود باعث حضورجمعیت  و تنوع فامیلی سادات در دشتی شده است. به قول دوست سیدم از هلیله:

 سادات در دشتی گرین کارت دارند!

+ درپست آتی منتظر لیست جامع اسامی پذیرفته شدگان کنکورسراسری،دشتی باشید.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٢/۸/٢

 

 

 

متن گزارش مجلس شورای اسلامی از زلزله شهرستان دشتی

با گذشت 6 ماه از زلزله دلخراش شهرستان دشتی، گزارش کمیسیون عمران مجلس از این حادثه در صحن علنی قرائت شد.

زلزله 6.1 ریشتری که 20 فروردین ماه امسال در شهرستان دشتی رخ داد، بیشترین کشته و خسارت را در بخش شنبه و طسوج برجا گذاشت.

براین اساس، برخی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با حضور در این منطقه، ارزیابی خود را اعلام کردند که قرائت آن، مدتها در دستور کار مجلس بود تا اینکه در جلسه امروز اعلام شد.

این کمیسیون گزارش خود را در 3 بخش زلزله های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان که در فاصله 20 فروردین تا 25 اردیبهشت امسال رخ داده تنظیم کرده است. آنچه در ادامه می خوانید، مقدمه و متن گزارش کمیسیون مربوطه درباره زلزله شنبه در استان بوشهر می باشد:


با توجه به دستور رئیس محترم مجلس در صحن علنی مبنی بر بررسی زلزله‌های فروردین و اردیبهشت ماه در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گزارش بررسی زلزله‌های مزبور جهت قرائت در صحن علنی براساس ماده (49) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
سیدمهدی هاشمی- رئیس کمیسیون عمران

قدمه:
زلزله‌ای با بزرگی 6.1 ریشتر در ساعت 16:21 روز سه‌شنبه مورخ 92/1/20 استان بوشهر را لرزاند و خساراتی را به هموطنان عزیز بوشهری وارد کرد. متاسفانه در این حادثه 37 نفر از هموطنان بوشهری جان خود را از دست داده و بیش از 110 نفر مجروح شدند. موضوع در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 92/1/21 مطرح و مقرر گردید کمیسیون عمران هیاتی را با همراهی اعضایی از کمیسیون بهداشت و درمان به منطقه اعزام و ضمن بررسی جوانب امر، ارایه گزارش نماید.

بعدازظهر همان روز، هیات مذکور متشکل از آقایان رضایی کوچی، آرامی و احمدی نمایندگان محترم عضو کمیسیون عمران و آقایان عباسی و آریایی‌نژاد نمایندگان محترم عضو کمیسیون بهداشت و درمان به ریاست آقای رضایی کوچی در بین مردم زلزله زده حضور یافتند. این هیئت حوالی ساعت 17 روز چهارشنبه وارد فرودگاه بوشهر شد و بلافلاصله به سمت منطقه زلزله‌زده عازم و ساعت 18:45 وارد شهر حادثه دیده شنبه گردید و تا ساعت 22:30 به بررسی جوانب امر و دیدار با مردم پرداخته و مشکلات را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

ساماندهی حادثه، با توجه به گذشت حدود 24 ساعت از وقوع زلزله، در مراحل پایانی امداد و نجات و اسکان موقت قرار داشت و فارغ از بعضی مشکلات مدیریتی موجود، در مجموع از عملکرد مناسبی برخوردار بود.

جلسه‌ای با حضور استاندار در ساعت 23:40 برگزار و موارد مورد نظر اعضای هیئت مطرح گردید و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هیئت روز بعد نیز از ساعت 7 صبح به بررسی زمینی و هوایی کل منطقه زلزله زده پرداخته و نیروگاه اتمی بوشهر را نیز مورد بازدید قرار داد.

موضوع مهم و مشترک در روند امدادرسانی و بازسازی این سه زلزله (بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان)، مصوباتی است که توسط هیئت ویژه دولت جهت کمک به آسیب‌دیدگان اعلام گردید ولی اجرایی نشده است.

در این گزارش عملکرد مدیریت بحران در مراحل اولیه امداد و نجات و اسکان موقت مورد بررسی قرار گرفته که گزارش‌های مقتضی در خصوص نحوه بازسازی و اسکان دائم در مناطق زلزله‌زده، تقدیم می‌گردد.
نتایج ارزیابی در خصوص زلزله استان بوشهر
در زلزله بوشهر بخش های شُنبه، طسوج و کاکی در شهرستان دشتی و روستای جاشک در شهرستان دیر آسیب دیده‌اند. طبق آخرین برآورد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دو شهر شنبه، کاکی و 23 روستا، تعداد 1195 واحد مسکونی تخریب گردیده و نیاز به احداث و بازسازی کامل دارند و 956 واحد مسکونی خسارت‌های جزئی دیده است که باید تعمیر گردند.

لازم به ذکر است بناهایی که دارای مشخصات فنی مناسب مانند شناژهای قائم و افقی بودند، عموما سالم مانده و بعضا دچار خسارت‌های جزئی و تعمیراتی شده‌اند. اما اکثر دیوارها و بناهای فاقد مشخصات فنی، تخریب شده یا قابلیت‌ بهره‌برداری نداشتند.

وضعیت نیروگاه اتمی: نیروگاه اتمی بوشهر مورد بازدید هیئت قرار گرفت. با عنایت به فاصله نیروگاه از کانون زلزله و همچنین مشخصات فنی و ایمنی بسیار بالای طراحی نیروگاه، هیچگونه آسیبی به نیروگاه و حتی سازه‌های با درجه اهمیت کمتر (مانند دیوارهای محوطه نیروگاه) نیز وارد نگردیده است.

مشکلات و نیازهای احصا شده در بررسی میدانی زلزله بوشهر
1- بخش زیادی از وقت و برنامه استاندار صرف تشریفات مربوط به حضور مقامات شده بود. وظیفه قانونی استاندار در انجام امور مربوط به تشریفات استقبال و همراهی مقامات، منجر به سلب تمرکز مدیریتی ایشان در زمان بحران می‌گردد. در چنین مواقعی لازم است وظیفه انجام تشریفات مذکور از استاندار ساقط گردد. متذکر می‌گردد که هیئت پارلمانی اعزامی با اعلام عدم نیاز به استقبال و همراهی استاندار، از مناطق زلزله‌زده بازدید نمود.

2- مدیرکل محترم بحران استان در ساعت 20:30 به هیئت ملحق گردید و در مقابل درخواست هیئت جهت برقراری ارتباط با مدیران شهرستانی آب، برق، هلال احمر و بنیاد مسکن، بیان داشتند که صرفا با مدیران ستادی استان در ارتباط بوده که با توجه به حضور مدیران مزبور در جلسه دولت در مرکز استان، امکان دسترسی به مدیران شهرستانی را ندارند. حفظ ارتباط موثر مدیران با یکدیگر و با لایه‌های مختلف مدیریت بحران یکی از مواردی است که نیاز به پیش‌بینی و تعریف جدی دارد.

3- یکی از تمهیدات استاندار محترم بوشهر استفاده از توان مدیریتی فرمانداران خارج از محدوده بحران، در کنترل حادثه بود که می‌تواند به عنوان یک تجربه مورد بررسی و الگوبرداری قرار گیرد. از تلاش‌های دلسوزانه استاندار محترم بوشهر در مدیریت بحران ناشی از این زلزله‌ قدردانی می‌گردد.

4- فرماندار محترم شهرستان دشتی در شب دوم حادثه در مقابل درخواست رئیس هیئت پارلمانی مبنی بر چگونگی آخرین وضعیت منطقه، هیچ گزارشی ارائه نداد. از این رو لازم است اشرافیت و آگاهی مدیران در زمان بحران مورد پایش و کنترل قرار گیرد.

5- با توجه به تخریب سرویس‌های بهداشتی، تمهیدات لازم جهت تامین و استقرار سرویس‌های بهداشتی سیار و موقت حتی در کمپ اسکان موقت نیز در نظر گرفته نشده بود.

6- بعضی واحدهای احداثی بنیاد مسکن و کمیته امداد به دلیل عدم نظارت مناسب ناظران ساختمانی و عدم رعایت مشخصات فنی و مهندسی ساختمان، تخریب شده بودند. بنابراین لازم است وزارتخانه‌ مربوط به بررسی و پیگیری جدی در این خصوص را انجام دهد.

7- علی‌رغم تامین امکانات بسیار زیاد، بسیاری از آسیب‌دیدگان حادثه، آذوقه و چادر نداشتند و بعضا از ناهماهنگی‌های موجود در نحوه توزیع امکانات اظهار نارضایتی می‌کردند.

8- مراجع استانی و کشوری، تلاش زیادی انجام دادند تا به مسئولین محلی و حاضر در منطقه حادثه دیده ارتباط برقرار شود که متاسفانه این موضوع صرفا در حوزه راه و شهرسازی محقق شد. عدم برقراری ارتباط مدیران بالادستی با عوامل زیرمجموعه مستقر در منطقه، قطع ارتباط تلفنی مسئولان حاضر در منطقه به دلیل نداشتن شارژ اعتباری و یا باطری تلفن همراه و بالطبع عدم دسترسی و کاهش کارآرایی مشهود بود.

9- عدم روشنایی معابر با توجه به تخریب دیوارها و در دسترس قرار گرفتن اموال ساکنین، زمینه‌ساز بروز ناامنی گردیده بود.

10- حضور نیروهای امدادی داوطلب بیش از نیاز منطقه و کاهش کارآیی ناشی از خدمات رسانی به این نیروهای مازاد و همچنین عدم ارائه برنامه در جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و بهداشتی با توجه به گرمای منطقه، از دیگر موارد قابل توجه بود.
 پیشنهاد و راهکار در مدیریت بهتر حوادث مشابه:

1- ضرورت بازنگری و تعیین تکلیف تمدید قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به اتمام دوره آزمایشی آن.

2- توجه جدی به رفع مشکلات مدیریت بحران کشور، ناشی از عدم تمرکز مدیریت منابع.

3- تامین اعتبار و تنخواه مورد نیاز سازمان مدیریت بحران و استانداران در مدیریت حوادث غیرمترقبه و همچنین ضرورت افزایش اختیارات استانداران در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه جهت بسیج امکانات موجود در حوزه جغرافیایی تحت مدیریت. در این خصوص لازم به توضیح است که اختیارات اجرایی استانداران با شرایط زمان بحران تناسب ندارد.

این مهم در گزارش کمیسیون عمران در بررسی سیل های گلستان، مازندران و بوشهر به شماره چاپ 466 و قرائت شده در صحن علنی مجلس، مورد توجه جدی قرار گرفته است. عدم وجود تنخواه در اختیار استاندار، عدم تمرکز مدیریت منابع در سازمان مدیریت بحران و همچنین نیاز استان به مجوزهای  پایتخت جهت همکاری نهادهای خاص مستقر در منطقه از مهمترین مشکلات مدیریتی و مشترک همه استان‌های کشور در مدیریت حوادث غیرمترقبه می‌باشد. به عنوان مثال ارگان‌های لشکری در منطقه قادر به همکاری با استاندار به عنوان مدیر ارشد استان و مدیر بحران منطقه نبوده و باید مجوزهای لازم را از ستادهای مرکزی خود در تهران دریافت نمایند.

4- ضرورت اجرایی شدن مصوبات و تصمیم‌های دولتی که در هنگام بروز این حوادث اعلام می‌گردد. (در این رابطه لازم به توضیح است که در زلزله‌های مذکرو تصمیماتی از طرف دولت در جهت کمک، جبران خسارت و بازسازی، اعلام گردید ولی تاکنون اجرا نشده و این موضوع موجب بی‌اعتماد و نارضایتی عمومی گردیده است.)

5- ضرورت تفویض وظایف تشریفاتی استاندار در همراهی مقامات در مواقع بحرانی به دیگر مسئولان استانی.

6- ضرورت تشکیل جلسات در همان منطقه حادثه دیده و پرهیز از تشکیل جلسه در مراکز استان که در حادثه مذکور منجر به خلاء مدیریت، در منطقه آسیب دیده شده بود.

7- ضرورت ایجاد سامانه ملی در سازمان مدیریت بحران، به منظور به کارگیری تجربه بحران‌های قبلی کشور در مدیریت حوادث مشابه.

8- پررنگ تر شدن نقش سازمان مدیریت بحران در مدیریت حوادث منطقه‌‌ای، با عنایت به احتمال تاثیرپذیری مدیریت استان از شرایط ناشی از حادثه و همچنین اهمیت رصد مدیریت بحران منطقه از خارج استان آسیب‌دیده.

9- توجه جدی به فرهنگ بومی در طراحی منازل احداثی بنیاد مسکن.

10- توجه جدی ستاد مدیریت بحران به ارزش‌های فرهنگی و بومی در نحوه اسکان موقت.

11- توجه جدی به پیش‌بینی امکانات سیار مانند: سرویس‌های بهداشتی، درمانگاه، نانوایی و ...

12- تداوم بازدید نهادهای عالی نظارتی مانند مجلس در مراحل اسکان دائم و بازسازی، به منظور ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها.

13- تمرکز مدیریت حوادث عمومی و روزمره همانند تصادفات - آتش‌سوزی - حوادث در استان‌ها.

14- مدیریت منابع مالی استانی بر اساس حادثه خیزی و اولویت دادن به پیشگیری  قبل از وقوع حوادث و جلوگیری از خسارات و تلفات جانی.

15- ارتقای سطح سازمان مدیریت بحران کشور و انتقال آن به ریاست جمهوری برای ارائه عملکرد مناسب‌تر در حوادث.

 مشاهده پلنگ در مناطق کوهستانی دشتی
 رئیس اداره محیط زیست شهرستان دشتی گفت: یک پلنگ در مناطق کوهستانی شهرستان دشتی مشاهده شد.

مصطفی رشیدی در گفتگو با مهر اظهار داشت: بر اساس مشاهدات تعدادی از عشایر منطقه و بررسی های میدانی به عمل آمده یک پلنگ در مناطق کوهستانی شهرستان دشتی مشاهده شد.

 رئیس اداره محیط زیست شهرستان دشتی افزود: کارشناسان این اداره به منظور دستیابی به اطلاعات و آمار دقیق از این جانوار اقدام به نصب چندین دوربین تله ای در مناطق تحت مدیریت این شهرستان کردند.
هفت پرونده شکاری در طبیعت رها سازی شدند
وی ادامه داد: با توجه به فصل زنده گیری پرندگان شکاری ،مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی اقدام به کشف و ضبط هفت بهله دلیجه شده که پس از حلقه گذاری در طبیعت رها سازی شدند.
رشیدی تصریح کرد:هر ساله از اواسط شهریور ماه لغایت پایان آبانماه تعدادی افراد سودجو اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری نموده که علاوه بر جرم بودن این عمل اقدام به قاچاق و فروش این پرندگان کمیاب و در معرض خطر انقراض به کشورهای حوزه خلیج فارس می کند.
وی اضافه کرد: در این بین پنج شکارچی متخلف دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
رشیدی یادآور شد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی به منظور جلوگیری از زنده گیری، نگهداری و فروش پرندگان شکاری آماده هر نوع همکاری با دوستداران محیط زیست است.

عروسی به عزا تبدیل شد!
براثر سهل انگاری و شلیک گلوله در یکی از روستاهای شهرستان دشتی جشن عروسی به عزادارای تبدیل شد.

به نقل از ایرنا؛ فرمانده کلانتری خورموج گفت: شب گذشته درمراسم جشن عروسی در روستای کلل دشتی براثر غفلت و سهل انگاری به صورت غیر عمد و درپیروی ازسنت های غلط وخرافاتی گذشته یک زن 44ساله کشته شد.

سروان احمدی افزود:درحالیکه مراسم جشن در حال برگزاری بود براثرازدحام جمعیت درکنارماشین عروس و شیلک تیر هوایی ازیک اسلحه شکاری مجاز بوسیله پدر داماد عمه 44 ساله عروس به شدت زخمی وبه بیمارستان زینبیه خورموج منتقل شد.

وی اضافه کرد: با وجود تلاش پزشکان ولی براثر شدت جراحات مقتول درحین انتقال به بیمارستان زینبیه کم کم علایم حیاتی خود را ازدست داد.

 وی تصریح کرد: متاسفانه این سنت های خرافاتی وغلط در چند ماه پیش نیز باعث شد براثر تیر اندازی دریک مراسم عروسی درشهربادوله کاکی بیش از15 نفر زخمی شدند.

احمدی خواستارجلوگیری خانواده ها از انجام چنین اعمال خلاف، غلط وخرافی به عنوان سنت های گذشته دراین گونه آیینها شد، تا باعث نشود مراسم جشن وعروسی به عزادارای تبدیل شود.

وی افزود:پرونده این حادثه درحال تکمیل وارسال به مقامات قضایی شهرستان است.

پیاده روی همگانی در روستاهای زلزله زده سنا و چاهگاه

رییس اداره ورزش وجوانان دشتی گفت:در آخرین روز از هفته ورزش و به مناسبت عید غدیر پیاده روی همگانی درروستاهای زلزله زده سنا وچاهگاه بخش شنبه وطسوج دشتی برگزارشد.

به نقل از ایرنا؛ بهرام عباسی روز پنجشنبه درحاشیه این برنامه افزود:حضور پر شورو استقبال بسیارخوب شما مردم لزله زده روستاهای سنا وچاهگاه بخش شنبه وطسوج دراین پیاده روی نشان ازروحیه بالا و امید ونشاط و زندگی عادی شما روستاییان پر تلاش دارد.

وی اضافه کرد: این پیاده روی همگانی ازسوی اداره ورزش وجوانان شهرستان دشتی، هیات ورزش روستایی وعشایری شهرستان وشورای اسلامی و دهیاری های سنا وچاهگاه برگزارشد که بیش از500 نفر در آن شرکت کردند.

دراین پیاده روی همگانی که به طول سه کیلومتربرگزارشد روستاییان مسیر اصلی از مرکز روستای سنا تا مجمتع آبرسان در دامنه کوه سنا مسیر را طی کردند.

درپایان این پیاده روی همگانی به قید قرعه به 80نفراز شرکت کنندگان در دو روستای سنا وچاهگاه جوایزی اهدا شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]