دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩۳/۱/۳۱

 

 

 

انتصاب فرماندار دشتی

نسیم جنوب;در حالیکه رایزنی های مختلفی در مورد فرمانداری دشتی به گوش می رسید، غلامرضا مهرجو به عنوان فرماندار دشتی معرفی شد. غلامرضامهرجو که بعد از استانداری دکتر سالاری به عنوان استاندار بوشهر، به سمت مدیرکل سیاسی استانداری منصوب شده بود، این پست را ترک می کند تا به فرمانداری شهرستان دشتی برود و این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

گفتنی است از سال 88 تاکنون سیدعلی هاشمی فرماندار شهرستان دشتی می باشد.

بد نیست بدانیم مهرجو اصالتا اهل روستای فقیه حسنان دشتی و پیش از این نیز در سال 84از گزینه های جدی انتصاب فرمانداری دشتی از طرف سید پورفاطمی نماینده مردم دشتی تنگستان بوده اند.

 پیروزی مقتدارنه ایرانجوان خورموج
از هفته نوزدهم مسابقات فوتبال دسته سوم کشور ذوب آهن اصفهان در خانه مغلوب تیم ایرانجوان خورموج شد.

فارس;شاگردان بهنام ابولی امروز موفق شدند در اصفهان با دو گل مهدی جمالی مهاجم سرعتی خود در دقیقه 29 و عنایت رزمجودر دقیقه 58 سه امتیاز شیرین بازی را از آن خود نمود تا کم کم خود را به بالای جدول برساند و امیدش برای صعود به لیگ دسته دوم کشور بیشتر شود.

تیم ذوب آهن اصفهان هر چه تلاش کرد نتوانست  شاگردان ابولی را شکست دهد و تنها از روی نقطه پنالتی موفق شد دروازه ایرانجوان خود را باز کند.

شاگران با غیرت بهنام ابولی  با این برد شیرین 32 امتیازی شدند و بعد از ذوب آهن و بعث کرمانشان با یک بازی کمتر همچنان در رده سوم جدول قرار گرفت تا بتوان با دو بازی که در خانه خواهد داشت امیدش به صعود مستیم به لیگ دسته دوم را حفظ نماید.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢۸

 

از خواب شب بهاری تا زلزله بامدادی!

 

در این شبهای کوتاه بهاری که می شود بهترین خوابهای ممکن را در دشتی کرد در حالیکه مولون بادی حوالی خانه هایمان می وزد و هنوز از آن تش بادهای همیشگی دیارمان خبری نیست و براحتی بی پوشن و بی کولر راحت می شود خواب ناز را با صبح بهاری پیوند زد اماناگهان در اوج خواب بی مقدمه در حال وهم آلود بیدار شی سراسر رعب فرابگیردت با اخمی و لعنی لابلای ذکری از حق مانده از اتفاق افتاده با یاد تلخ لرزه های یکسال پیش...اینها را بی مقدمه گفتم که بگم شب گذشته نیز در اوج خواب شب بهاری دشتی ها بی خواب شدند دقیقن و طبق ثبت دستگاه لرزه نگاری شنبه زلزله ای ب قدرت 5.1 ریشتر ساعت 4:1 بامداد از شنبه تا کاکی و خورموج را لرزاندتا تیتر یک سایت های استان شویم!.. و حتی لرزش هایش در شهرستان های تنگستان و بوشهر نیز احساس شد.

این تنها زلزله این شب فروردینی نبود چرا که دستگاه زلزله سنج خورموج نیز در ساعت5.42 بامداد نیز زمین لرزه 3.4 ریشتری در عمق 15 کیلومتری زمین  ثبت کرد. تا با این دو زمین لرزه این شب با خواب ناقص ما دشتی ها با طلوع امروز پیوند خورد...

خوشبختانه به گزارش های متعد خسارت مالی و جانی نداشته است این دو زمین لرزه شبانه اما با تماسهایی که نگارنده با ساکنان شهر شنبه داشتم گزارش هایی مبنی بر ایجاد ترکهایی کم و بیش محسوس را خانه های نوساز ایجاد کرده است متاسفانه!در ضمن فرمانداری نیز اعلام کرده تیم‌های امدادی از شهرستان دشتی و شهرستان‌های اطراف به منظور امدادرسانی در حالت آماده باش هستند.

مشخصات دقیق این دو زمین لرزه:

تاریخ وقوع زلزله:

پنجشنبه، 28 فروردین 1393 در 04:01:40
(وقت محلی -تهران)

2014-04-16 23:31:40
 (UTC)

بزرگی زلزله:

۵.۱

نوع بزرگی:

MN

موقعیت رومرکز زلزله: ۲۸.۵۴ شمالی و ۵۱.۶۱ شرقی
عمق: ۲۰ کیلومتر
عدم قطعیت مکانی: ۰.۸۷+/- کیلومتر در جهت شمالی - جنوبی
۱.۱۱+/-  کیلومتر  در جهت شرقی - غربی
منطقه:

استان بوشهر

فاصله‌ها:

22 کیلومتری شنبه، بوشهر
24 کیلومتری کاکی، بوشهر
26 کیلومتری خورموج، بوشهر

منبع:

موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران

 

تاریخ وقوع زلزله:

پنجشنبه، 28 فروردین 1393 در 05:42:22
(وقت محلی -تهران)

2014-04-17 01:12:22
 (UTC)

بزرگی زلزله:

۳.۴

نوع بزرگی:

MN

موقعیت رومرکز زلزله: ۲۸.۶۶ شمالی و ۵۱.۴۷ شرقی
عمق: ۱۵ کیلومتر
عدم قطعیت مکانی: ۵.۲۲+/- کیلومتر در جهت شمالی - جنوبی
۷.۷۷+/-  کیلومتر  در جهت شرقی - غربی
منطقه:

استان بوشهر

فاصله‌ها:

9 کیلومتری خورموج، بوشهر
29 کیلومتری بوشکان، بوشهر
31 کیلومتری اهرم، بوشهر

منبع:

موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢٧

 

 

 

تقدیر از خانواده شهید کبگانیان درمراسم جشن هسته ای
مراسم جشن هسته ای در دانشگاه امیرکبیر با قدردانی از فعالان هسته ای و خانواده شهدای هسته ای و نیز دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی به پایان رسید.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ در این مراسم از فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی، پدر شهید احمدی روشن به نمایندگی از خانواده شهدای هسته ای، دکتر منصور کبکانیان برادر شهید و نماینده خانواده93شهید دانشگاه امیرکبیر و دکتر حسین مصطفوی فعال هسته ای با اهدای لوح یادبود قدردانی شد.

لزوم برگزاری رقابت‌های دلیران دشتی به میزبانی خورموج

امام جمعه خورموج گفت: از شخص آقای داورزنی و فدراسیون والیبال انتظار داریم تا بازی‌های لیگ برتری در شهرستان دشتی برگزار شود.
 
فارس;حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در دیدار با رئیس هیئت والیبال شهرستان دشتی گفت: کسب نائب قهرمانی کشور و راهیابی به لیگ برتر دور از انتظار خیلی‌ها بود اما با اتحاد، همدلی، وحدت و مدیریت خوب رئیس هیئت والیبال دلیران دشتی این مهم محقق شد.

وی با اشاره به این‌که جواز حضور تیم والیبال دلیران دشتی در لیگ برتر مایه خوشحالی مردم استان بوشهر شد، ادامه داد: تیم والیبال دلیران دشتی با کمترین پشتیبانی مالی در مقابل تیم‌های بزرگی که از لحاظ مالی حمایت می‌شدند قرار گرفت و با اقتدار به این افتخار دست یافت.

امام جمعه خورموج ضمن تبریک مجدد راهیابی تیم دلیران دشتی به لیگ برتر کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که از قبل داشته‌اید این پیگیری‌ها ادامه داشته باشد تا در مرحله لیگ برتر مایه ایجاد آبروی بیشتر به شهرستان دشتی شوید.

مصلح با بیان این‌که یکی از دغدغه‌های جوانان و مردم این است که بازی‌ها در مرکز شهرستان برگزار شود، گفت: از شخص آقای داورزنی و فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی انتظار داریم تا بازی‌های لیگ برتری در شهرستان دشتی برگزار شود.

رئیس هیئت والیبال دشتی نیز گفت: سال گذشته تلاش‌هایی داشتیم تا لیگ برتری شویم اما عنایت خدا طوری بود تا ما با تجربه، هماهنگی و زمینه‌سازی بیشتر به این مرحله برسیم.

اکبر غلامی‌نژاد افزود: راهیابی به لیگ برتر کشور از توان ما و بازیکن ما خارج بود و در حضور تیم‌هایی مثل ذوب آهن و پیشگامان یزد حتی تیم‌هایی مانند گنبد و شهرداری ارومیه که مهد ورزش والیبال است حرفی برای گفتن داشتند و تمام این‌ها عنایت خداوند بود.

وی ادامه داد: عنایت خداوند و دعای خیر مردم موجب شد تا ما لیگ برتری شویم چراکه تیم‌هایی که چندین برابر ما بودجه بسته بودند (تیم ذوب آهن با 60 سال سابقه و تیم پیشگامان یزد با یک میلیارد و 400 میلیون تومان) در برابر ما عاجز بود.

غلامی‌نژاد گفت: یکی از دغدغه‌های امام جمعه، مسئولان و مردم این است تا بازی‌ها در مرکز شهرستان برگزار شود و تلاش خواهیم کرد تا این کار عملی و بازی‌ها در شهرستان دشتی برگزار شود.
 
اعلام خسارت آتش سوزی گندمزارهای کاکی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: آتش سوزی روز شنبه (23 فروردین) در گندمزارهای روستای ˈمسیله عبدیˈ بخش کاکی این شهرستان 63 میلیون تومان خسارت بر جای گذاشت.

مهندس امرالله احمدی در نشست بررسی وضعیت میزان خسارت این آتش سوزی افزود: در این حادثه 200 هکتار از کشتزارهای گندم منطقه یاد شده آتش گرفت که از این میزان 90 هکتار آن به طور کامل از بین رفته است.

وی افزود:این آتش سوزی که علت آن هنوز مشخص نشده است پس از سه ساعت با کمک نیروهای امدادی، مردم، آتش نشانی و ماشین آلات سنگین شهرداری های کاکی، آبدان، دیر،بردخون و دیگر مناطق همجوار مهار شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان دشتی افزود: با توجه به این که این مزارع متعلق به کشاورزان محروم وآ سیب پذیر است ، ضروری است مسوولان ستاد مدیریت بحران استان بوشهر و کشور برای جبران خسارت وارده به آنها کمک کنند.

احمدی گفت:درسال زراعی جاری بیش از 20 هزار هکتار گندم به صورت دیم وآبی دربخش کاکی کشت شده که پیش بینی می شود بیش از10 هزارتن گندم از این مزارع برداشت شود.


قطع سوخت صدای کشاورزان دشتی را هم درآورد
کشاورزان شهرستان دشتی می گویند: درفصل برداشت محصولات کشاورزی، قطع یکباره سهمیه سوخت یارانه ای باعث تعطیلی فعالیت آنها شده است.

جمعی ازکشاورزان شهرستان دشتی با مراجعه به خبرنگار ایرنا دراین شهرستان افزودند: با توجه به فصل برداشت محصول گندم و کاشت صیفی جات، محصولات جالیزی، سبزی و آبیاری باغ های خرما ومرکبات قطع یک باره سهمیه سوخت باعث خسارت بسیارشدید به این قشر تولید کننده می شود.

آنان اضافه کرد: این مشکل باعث تعطیلی فعالیت آنها از دادن شغل بسیاری از مردم دشتی که با کشاورزی امرار معاش می کنند خواهد شد.

این کشاورزان ازمسوولان دولت تدبیر وامید خواستند تدبیری خردمندانه اتخاذ کنند تا این مشکل باعث تعطیلی وخسارت به کشاورزان و تولید کنندگان نشود.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان دشتی با تایید قطع سهمیه سوخت کشاورزان این شهرستان گفت: به یک باره سهمیه سوخت کشاورزان شهرستان قطع شده واین باعث خسارت جبران ناپذیری به کشاورزان شهرستان خواهدشد.

امرالله احمدی افزود: ماهیانه به طورمیانگین بین 500 هزارتا یک میلیون لیترسهمیه سوخت بین کشاورزان، دامداران مرغداری ها ووسایل نقلیه کشاورزی از جمله تراکتورها در این شهرستان توزیع می شد که این سهمیه بتازگی قطع شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به فصل برداشت محصول گندم و نیاز کمباین ها وتراکتورها به سوخت برای درو و جا به جایی محصول، قطع سوخت مشکلات فراوانی برای کشاورزان ایجاد خواهد کرد وخسارت زیادی را به محصول آنها وارد می کند.

احمدی تاکیدکرد: هم اکنون سهمیه سوخت بخش کشاورزی شهرستان به کمتر100هزار لیترکاهش یافته که جوابگوی نیاز آنها نیست و با توجه به فصل کشت صیفی جات ومحصولات جالیزی ومرغداری ها با مشکل تامین سوخت مواجه شده اند.

احمدی بیان کرد: شهرستان دشتی با بیش از30 هزارهکتاراراضی آبی ودیم دومین قطب کشاورزی استان است وبیش از50 درصد اشتغال این شهرستان دربخش کشاورزی ودامداری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی خواستارتجدید نظرمسوولان ذی ربط برای تامین سوخت موتور پمپ ها، تراکتورها و کمباین های کشاورزی ومرغداری های شهرستان دشتی شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در این باره گفت: 123هزار هکتار از مزارع گندم و جو استان بوشهر به وسیله 443عدد کمباین برداشت می شود که از این تعداد 423کمباین از خارج از این استان تامین می شود.

محمد تقی منوچهری افزود: طبق مصوبه ستاد برداشت کشور هزینه هر ساعت کاری کمباین ا به ر متوسط 458 هزارو 500 ریال با تامین هزینه سوخت با نرخ لیتری یکهزارو500 ریال تعیین شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت محصول استراتژیک گندم و لزوم برداشت و جمع آوری بموقع محصول تولیدی کشاورزان و جلوگیری از حیف و میل شدن این محصول مهم برای حمایت از تولید ملی اولویت کاری وزارت جهاد کشاورزی حمایت از زنجیره تولید گندم از مرحله کاشت تا پایان برداشت و پس از آن است.

وی اضافه کرد: درا ین ارتباط به منظور جلوگیری از افزایش هزینه برداشت گندم و جلوگیری از خروج گندم تولیدی استان مقرر شد اولویت تخصیص سوخت به نرخ یکهزارو500 ریال به کمباین داران اختصاص یابد.

منوچهری یادآور شد: به محض تخصیص سهمیه جدید سوخت، به دیگر مصرف کنندگان نیز سوخت یارانه ای تعلق می گیرد.

وی گفت: از آغاز برداشت گندم در استان بوشهر در شانزدهم فروردین تاکنون یکهزار و 500 تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید غله شده است.

در استان بوشهر 123 هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم دیم و آبی است که 443 دستگاه کمباین در فصل برداشت محصول امسال دراین استان مشارکت دارند و پیش بینی شده 75 هزارتن گندم تولید شود. 

3 میلیارد برای نمای شهر شنبه
فرمانداردشتی گفت: برای بهبود نمای شهری شهرزلزله زده شنبه( Shonbeh) این شهرستان 30 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

مهر؛ سید علی هاشمی،سه شنبه درجمع مسوولان شهرستان دشتی افزود: سال 92 برای این شهرستان با تلخی هایی مانند حادثه دلخراش زلزله بخش شنبه وطسوج و سیل آغازشد اما با تدبیر ومدیریت بسیار خوب مسوولان این واقعه تلخ بتدریج به شیرینی های سازندگی وتوسعه برای مردم منطقه تبدیل شد.

وی اضافه کرد: امروز پس از یکسال شاهد بازسازی واحدهای مسکونی و اماکن دولتی وعمومی در شهرشنبه و 13 روستای این بخش هستیم.

هاشمی اضافه کرد: برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب باید ازهمه سلایق و گرایش ها با مدیریت جهادی وعزم ملی استفاده کنیم وگام های مهم برای حل مشکلات اقتصادی ورونق وآبادی شهرها و روستاها برداریم.

در این نشست ضمن تقدیر از زحمات حسین باغداری معاون سابق سیاسی اجتماعی فرمانداری ، محمد حسینی معاون جدید سیاسی اجتماعی فرمانداری  دشتی معرقی شد.

امیدوار به صعود به لیگ دسته دو هستیم
سرمربی ایرانجوان خورموج گفت: اگر بازی عقب افتاده را با پیروزی پشت سر بگذاریم می‌توانیم جزء دو تیم صعود کننده به لیگ دسته دو باشیم.
بهنام ابولیدر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با پیروزی مقابل بعثت کرمانشاه گفت: از تماشاچیان و بازیکنان غیرتمندمان که سنگ تمام گذاشتند تشکر می‌کنم و هر چه داریم از غیرت بازیکنان داریم.

سرمربی تیم فوتبال ایرانجوان خورموج افزود: بازی بسیار سنگینی بود و تیم حریف با غرور و تکبر وارد زمین شد و فکر می‌کردند با پیروزی و سه امتیاز از زمین خارج می‎‌شوند غافل از اینکه بازیکنان ما نیز برای پیروزی پای به میدان گذاشته بودند. وی ادامه داد: بازیکنان ما در تلاش هستند تا هر روز بهتر از روز گذشته با قدرت‌تر بازی کنند و کم کم به صدر جدول نزدیک شده تا بتوانیم انشاءلله به لیگ دسته دوم کشور صعود کنیم. بهنام خاطرنشان کرد: بازی بسیار پر برخوردی بود و با آنالیزی که از بازی قبل با ما و بازی گذشته از بعثت داشتیم نقاط ضعف آنها را در دستور کار قرار دادیم و موفق شدیم به برتری برسیم. وی افزود: هدف تیم مقابل این بود تا بتواند با پرتاب اوت دستی‌های بازیکن شماره 14 خود بهره ببرد زیرا در دور رفت ما با اوتی گل خورده بودیم و توانستیم این تیم را کامل ببندیم و نتیجه لازم را بدست بیاوریم. 

ابولی فرد اضافه کرد: اگر مهاجمان ما دقت می‌کردند می‌توانستیم چهار گل دیگر نیز به این تیم بزنیم، اکنون در جدول با یک بازی کمتر در رده سوم قرارداریم و اگر بازی عقب افتاده را با پیروزی پشت سر بگذاریم می‌توانیم جزء دو تیم صعود کننده به لیگ دسته دو باشیم.

سرمربی تیم فوتبال ایرانجوان خورموج گفت: بازی بعدی با ذوب آهن در اصفهان داریم و چند بازیکن ما مصدوم هستند امیدوارم بتوانیم آنها را برای بازی با ذوب آهن آماده کنیم. ایزد

سیف‌الله پور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی گفت: این پیروزی را به تیم ایرانجوان خورموج تبریک می‌گویم اما این زمینی نیست که بتوان در آن بازی کرد. قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی بعثت کرمانشاه افزود: ما در صدر جدول بودیم با این زمین قطعا هیچ کس نمی‌توانست درست بازی کند و ما این برد را به ایرانجوان تبریک می‌گوییم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٢٢ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢٢

 

 

 

مشکلات زلزله‌زدگان شنبه را به رئیس‌جمهور گزارش می‌دهم
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: وظیفه خود می‌دانیم نسبت به حل مشکلات زلزله‌زدگان اقدام کنیم و بنده مسائل و مشکلات موجود در این منطقه را به هیئت دولت و رئیس‌جمهور گزارش خواهم کرد.
فارس; محمدباقر نوبخت صبح امروز در بدو ورود به شهر زلزله‌زده شنبه با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد، وی سپس با حضور در قطعه مربوط به متوفیان زلزله سال گذشته در شنبه یاد و خاطره آنان را گرامی داشت.

وی در همین ارتباط گفت: سفر ما به مناطق مختلف به خاطر بررسی مسائل و مشکلات است و پس از اینکه از نزدیک مسائل و مشکلات را ارزیابی کردیم نتایج را اعلام خواهیم کر د.

نوبخت افزود: ارزیابی نواقص و تبیین اقدامات انجام شده و نشده در ارتباط با زلزله شنبه و تلاش برای حل مشکلات مردم منطقه از دیگر اهداف سفر ما شنبه است.

در ادامه شماری از خانواده متوفیان زلزله، مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و سالاری استاندار بوشهر نیز قول مساعد برای حل مشکلات را داد.

سپس نوبخت و هیئت همراه در منزل شهید بازدار از خانواده متوفیان زلزله شنبه دلجویی کرد، پدر شهید بازدار در حادثه زلزله شنبه جان خود را از دست داده بود.

نوبخت در این دیدار بیان کرد: حضور ما در این منزل برای ادای احترام به دو عزیزی است که یکی جان خود را برای دفاع از میهن اسلامی فدا کرد و دیگری نیز به دلیل حادثه تاسف‌بار زلزله جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وی ادامه داد: وظیفه خود می‌دانیم نسبت به حل مشکلات زلزله‌زدگان اقدام کنیم و بنده مسائل و مشکلات موجود در این منطقه را به هیئت دولت و رئیس‌جمهور گزارش خواهم کرد.

وعده های دکتر نوبخت
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: وام بلاعوض برای 50 خانواری که این وام را دریافت نکردند و همچنین هزینه آب و برق مناطق زلزله‌زده که توسط مردم پرداخت شده بود را پرداخت خواهیم کرد.
 به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی، محمدباقر نوبخت صبح امروز در جمع مردم شنبه در حسینیه ثارالله این شهر اظهار داشت: در عین حالی که استان‌های مختلفی در نوبت سفر ما بودند اما به خاطر همدردی با مردم زلزله‌زده بر اساس درخواست 48 ساعت گذشته آقای پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان، تصمیم گرفتیم به شنبه سفر کرده و از نزدیک مشکلات مردم این منطقه را بررسی کنیم.

وی بیان کرد: یک فرمول کلی برای پرداخت وام بلاعوض وجود دارد و تلاش ما این است که 3 هزار طرح نیمه تمام در کشور، طرح‌هایی که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند را در اولویت پرداخت وام قرار دهیم.

معاون رئیس‌جمهور در ارتباط با نامه‌های مردمی نیز بیان داشت: نامه‌های مردمی نیز بررسی و مسائل کلی به استاندار گفته شده است تا تصمیم و راه حل مورد نیاز برای حل مشکلات پیدا شود.

نوبخت در ارتباط با گلایه مردم شنبه در مورد پرداخت هزینه آب و برق که قرار بود از مردم دریافت نشود اما به صورت تصاعدی هم دریافت شده، گفت: هر چند این قول را دولت قبلی داده اما چون ما دولتی از نظام اسلامی هستیم قرار است 4 میلیارد تومان هزینه آب و برق را به وزارت نیرو پرداخت کنیم تا هزینه مردم را بدهد.

وی بیان کرد: وام بلاعوض به 50 خانوار شنبه‌ای که هنوز از این وام بهره‌مند نشدند نیز پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور افزود: در مورد خسارت کشاورزان نیز در دولت موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا اعتبارات لازم تامین شود. موضوع مشکلات روستاهای اطراف نیروگاه اتمی نیز برای بررسی و حل  در دستور کار است.

اختصاص وام بلاعوض 10 میلیارد تومانی برای حل مشکلات زلزله‌زدگان

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می‌کنم دولت 10 میلیارد تومان وام بلاعوض برای ساخت دیوار خانه‌های تخریب شده در اثر زلزله و حل مشکلات زلزله‌زدگان اختصاص دهد.
خبرگزاری فارس: اختصاص وام بلاعوض 10 میلیارد تومانی برای حل مشکلات زلزله‌زدگان

   به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی، حجت‌الاسلام سیدمحمد مهدی پورفاطمی صبح امروز در دیدار معاون رئیس‌جمهور با مردم زلزله‌زده شنبه اظهار داشت: مصوبه بانک مسکن را برای احداث یک شعبه بانک مسکن در شنبه گرفتم و امیدواریم هرچه زودتر این شعبه در شنبه تاسیس شود.

وی در ادامه عنوان کرد: بودجه فاز دوم جاده شنبه به سنا هم که نقش مهمی در بهبود حمل و نقل در منطقه دارد نیز امیدواریم تامین شود.

فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: 1600 واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بازسازی شده و روند کار همچنان ادامه دارد.

سید علی هاشمی اذعان داشت: با احداث جاده شنبه به دشت پلنگ این مسیر که 320 کیلومتر است به 40 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

این مسئول در پایان متذکر شد: همچنین از دولت می‌خواهیم عنوان شهرستان برخوردار را از شهرستان دشتی بردارد .

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٠٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢٠

 

یک سال از تلخ ترین بعدازظهر تاریخ دشتی گذشت

 

سال گذشته درچنین روزی دشتی را لرزشی در برگرفت که بی هیچ اغراقی شوک آورترین اتفاق ممکنه برای دیارم بود در آنی از زمان روز و روزگار مردمان دیارم رنگ غم،مرگ وماتم گرفت همه را حیرتی عظیم غرق کرد در بعدازظهری تلخ که بی اغراق تلخ ترین بعدازظهر تاریخ دشتی بود پیچانه زندگانی مردمانی مرگلول شد به قول ما دشتی ها و اگر نبود صبر عطا شده خداوند و اگر نبود همراهی هموطنان فاجعه عمیق تر از آن می شد که در تصور نمی گنجید...امروز تلخ را یادآورم می شوم نه از باب اتفاقش بلکه از باب آنکه یاد کنیم از اینکه این حادثه تلخ تاریخی رفته بر دشتی چه بسیار فرزندان دشتی را از ما گرفت و چه قیامتی ب پا کرد این عروج های معصومانه...

+قلعه داراب خان واقع در شهر شنبه چند روز پیش از آن بعد از ظهر تلخ از دیدعکاس;خانم هستی غریبی+

از همین رو با عکس هایی از مرقد این جانباختگان در شهر شنبه(در تصاویر پیشروعکس مرقدجانباختگان حادثه که در خورموج،قم و کاکی ب خاک سپرده شده نیست)

 

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/۱٥

 

 

 

اولین دیدار فرماندار دشتی از گنبد نمکی دشتی!

سید علی هاشمی صبح امروز در حاشیه بازدید مسئولان ادارات و نهادها و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دشتی از گنبد زیبای نمکی دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی افزود: افسوس می‌خورم بعد از 43 سال از عمرم که دشتی زادگاه و محل ماموریت کاریم بوده تاکنون توفیق نداشتیم از این مکان زیبا دیدن کنیم.

فرماندار دشتی افزود: به اتفاق مدیران و کارشناسان از گنبد نمکی دشتی بازدید داشتم هر چند همه افسوس می‌خورند که چرا زودتر از این فکر و تدبیری نشده که همه مردم بتوانند از این مناطق زیبای خدادادی بازدید کنند.

وی ادامه داد: در ارتباط با ساماندهی و جذب گردشگران باید فضایی ایجاد شود تا همه بتوانند از اینجا استفاده کنند.

هاشمی گفت: جاده‌ای که از روستای گنخک منشعب با گنبد نمکی می‌شود فاصله‌ای شش کیلومتری است و ما تصمیم بر این داریم که اینجا را بهتر و بیشتر معرفی کنیم تا سایر نقاط استان و هموطنان و حتی خارج از کشور بتوانند از این فضای بی‌نظیر در ایران و جهان دیدن کنند.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در کمیته برنامه‌ریزی پیشرو اگر خداوند توفیق دهد سعی می‌کنیم که بتوانیم تامین اعتبار کنیم و راه دسترسی به اینجا ایجاد شود و فضایی ایجاد کنیم تا افراد بتوانند با آرامش خاطر در این مکان بیتوته کنند.

وی افزود: شش کیلومتر آسفالت، برق‌رسانی، آبرسانی و احداث و ایجاد سرویس‌های بهداشتی در برنامه‌های سال‌جاری برای منطقه دیدنی گنبد نمکی دشتی خواهد بود.

هاشمی تاکید کرد: از افرادی که در این مناطق حضور می‌یابند انتظار داریم تا از این طبیعت زیبا حفاظت استفاده کرده و از نوشتن یادگاری در این مکان بکر و زیبا جدا خودداری کنند و به قندیل‌های درون غارها دست نزنند.

هاشمی اضافه کرد: قندیل‌های بوجود آمده حاصل چند سال است که امروز مشاهده می‌کنیم و اشکالی که در این گنبد نمکی با رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنیم چشم هر بیننده‌ای را به خودش جلب می‌کند و امیدواریم همه بتوانیم از گنبد نمکی برای نسل‌های آینده حفاظت کنیم.

فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 20 هزار نفر کوهنورد از گنبد نمکی زیبای دشتی بازدید کرده‌اند و در نوروز امسال نیز چند گروه کوهنورد از استان‌های مختلف کشور از این گنبد نمکی بازدید کردند.

وی افزود: از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، پژوهشگران و مطبوعات انتظار داریم تا گنبد نمکی دشتی را بیشتر به مردم نه تنها کشور بلکه خارج از کشور معرفی کنند.


قرمانی تیم فوتبال شهدای گزدراز
در مراسم اختتامیه بیست و دومین یادواره فرهنگی ورزشی روستای زائرعباسی با حضور خانواده معظم شهدا،جمشیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان،محمد نجفی رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر، احمد رزمی و مجید چاهی‌بخش پیشکسوتان فوتبال بوشهر و اقشار مختلف برگزار شد.

دو تیم شهدای روستای گزدراز و درازی به مصاف هم رفتند که این بازی در وقت قانونی دو بر دو مساوی شد و در ضربات پنالتی تیم شهدای گزدراز با نتیجه چهار بر سه قهرمان بیست و دومین دوره مسابقات فوتبال سرداران و 15 شهید روستای زائر عباسی شد و شهدای درازی نیز نائب قهرمان و تیم شهدای زائرعباسی نیز با دریافت یک کارت زرد جام اخلاق را از آن خود کرد.

توقیف خودروی هیوندا با سرعت 205 کیلومتر در جاده خورموج

اسدالله توللی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس دشتی گفت: تصادفات جرحی در ایام نوروز در شهرستان دشتی تاکنون نسبت به مشابه سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است و هیچ تصادف فوتی رخ نداده است.

فرمانده پلیس‌راه خورموج افزود: طرح نوروزی پلیس راهور نیز از 25 اسفندماه سال 92 شروع شده ضمن اینکه، اولویت اصلی کار ما برخورد با تخلفات است و در همین ارتباط 21 خودرو متوقف و به پارکینگ هدایت شده است.

وی بیان کرد: یک دستگاه خودروی هیوندای آزرا که با سرعت 205 کیلومتر در حال تردد بود توقیف و برابر مقررات اعمال قانون شده و 10 نمره منفی به گواهینامه راننده تعلق گرفته و برابر قانون تا پایان طرح این خودرو از چرخه ترافیک خارج شده و صبح 18 اسفند ماه سال‌جاری خودرو تحویل راننده خواهد شد.

 
کشف 31 هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان دشتی

رضا قایدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی، عرضه خارج از شبکه سوخت را یکی از عمده پرونده‌های تشکیل شده طی چند روز گذشته در اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی عنوان کرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی افزود: 31 هزار لیتر سوخت گازوئیل و نفت سفید که در حال حمل به جنوب استان بوشهر بود در دشتی کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: 31 هزار لیتر سوخت کشف شده از کازرون به مقصد عسلویه حمل می‌شد که در این زمینه دو نفر دستگیر و 200 میلیون ریال محکوم شدند. براساس قوانین تمامی ادارات، دستگاه‌ها و شرکت‌ها موظف به تمکین از آرای اداره تعزیرات حکومتی هستند.

این مسئول افزود: اداره تعزیرات حکومتی با محتکران، گرانفروشان و واحدهای مختلف صنفی متخلف در ایام نوروز برخورد می‌کند و در این زمینه یک اکیپ ثابت و یک اکیپ سیار در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران نوروزی هستند.

قایدی گفت: اکیپ‌های تعزیرات حکومتی در شهرستان دشتی آماده دریافت شکایت‌های مردمی هستند و در صورتی که شکایتی از مردم نسبت به صنوف متخلف ارائه و تخلف محرز شود در همان محل توسط گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی اعمال قانون خواهد شد و ضمن برخورد جدی و جریمه متخلف، اضافه دریافتی به شاکی عودت داده خواهد شد. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/۸

 

نشست صمیمی بررسی موانع وراهکارهای توسعه شهرستان دشتی

 

گزارش نشست مذکور

از حاشیه نشست

+برخی از حضار در نشست: حجت السلام والمسلمین محمدی(امام جمعه کاکی)،دکتر عبدالمجید مصلح(عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس و مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری بوشهر)،دکتر حسین احمدی(فعال اجتماعی)،ابراهیم شاکری مطلق(مدرس دانشگاه)،دکتر مقاتلی(مدرس دانشگاه)،غلامعلی زارعی(روزنامه نگار)،دکتر حسن اسماعیلی(مدرس دانشگاه)،خلیل شیخیانی(مدرس دانشگاه)،مهندس بهمن بهمنی(مسئول دفتر امام جمعه کاکی)،مهندس امرالله احمدی(مدیرجهاد کشاورزی دشتی)،احمد زارع(دبیر دبیرستانهای کاکی)،حسین درتاج(مدیر دبیرستانهای کاکی)،غلامرضا دشتی منش(کارشناس ارشدمدیریت کارآفرینی از دانشگاه تهران)،محمد جواد غریبی(مدیر وبلاگ توسعه پایدار)  و جمعی از دانشجویان.
+ خلیل شیخیانی  خواستار حضور مسئولین در چنین نشست هایی شد و پیشنهاد داد روزی را به نام«روز دشتی»نام گذاری شود.
+ نشست مذکور به همت دکتر حسین احمدی،محمد شاکری مطلق ومحمدجواد غریبی برگزار شد.
+ مجری گری نشست را ابراهیم شاکری مطلق بر عهده داشت.
+ دکتر احمدی با تشکر از آقای احمد زارع-دبیر دبیرستان های کاکی-،موفقیت نسل طلایی کاکی را مدیون تلاش های مجددانه و دلسوزانه وی دانست.
+ خلیلی شیخیانی از محمد جواد غریبی خواست نام کسانی که علیرغم دعوت،در نشست حضور پیدا نکرده اند را به سایت های خبری اعلام کند.
+ حضور فرزندان دشتی ساکن در خارج شهرستان قابل ملاحظه بود;در این نشست صمیمی از تهران،سمنان،بوشهر،برازجان افرادی حضور داشتند.
+ تنوع دانش آموختگان و دانشجویان این نشست قابل توجه بود:(دانشگاه تهران،صنعتی شریف،تربیت مدرس،فردوسی مشهد،اصفهان ،شیراز،زاهدان،اردبیل،سمنان ،علوم تحقیقات تهران ،خلیج فارس،علوم تحقیقات فارس ،آزاد شیراز ،آزاد خورموج و...)
+ تنوع رشته های دانشگاهی افراد حاضر نیز از نکات بارز در نشست بود از دامپزشکی،مهندسی کامپیوتر ،مهندسی عمران ،مهندسی کشاورزی،مهندسی شیمی گاز و اقتصاد گرفته تا برنامه ریزی شهری،حسابداری،فیزیک ،مدیریت و روانشناسی...
+در پایان این نشست که در فضایی صمیمی وبا وفاق برگزار شد؛مقرر گردید به منظور پیشبرد بهتر وقانونمند ومنسجم تر مطالبات به حق وبرجای مانده شهرستان در چارچوب قانون وبدون چشمداشت فردی یا گروهی وصرفا براساس آراء ونظرات همه دلسوزان شهرستان بدون درنظر گرفتن گرایش وایده های سیاسی وفکری با تاسیس تشکلی مردم نهاد ورود کرد وتداوم جلسات مذبور مورد تاکید همگان قرار گرفت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/۸

 

 

 

 یا فرماندار را ابقا کنید یا فردی معتدل جایش بگذارید

امام جمعه خورموج گفت: استاندار بوشهر یا فرماندار فعلی را ابقاء کنند و یا فرماندار معتدل که شعار رئیس جمهور است و فرمانداری کاردان، دلسوز، مسئولیت‌پذیر را برای شهرستان دشتی انتخاب کند.

فارس؛ حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در آیین عبادی سیاسی و وحدت‌آفرین نماز جمعه این هفته شهر خورموج که با حضور اقشار مختلف مردم مومن در مصلای امام خامنه‌ای این شهر اقامه شد، خطاب به استاندار بوشهر گفت: از استاندار بوشهر درخواست می‌کنم وضعیت شهرستان دشتی را از نظر مدیریت عمومی و نمایندگی سیاسی دولت ساماندهی کنند.

وی ادامه داد: استاندار بوشهر، یا فرماندار فعلی را ابقاء کنند و یا فرماندار معتدل که شعار رئیس جمهور است و فرمانداری کاردان، دلسوز، مسئولیت‌پذیر را برای شهرستان دشتی انتخاب کند.

مصلح خاطرنشان کرد: شخصا به استاندار عرض کرده‌ام که شهرستان دشتی دارای مردمی مومن، متدین، معتدل، نجیب وکم‌توقع نسبت به مجموعه نظام هستند، اجازه ندهید کسی اینجا بیاید که دنبال مسائل افراطی باشد.

وی تاکید کرد: عزیزانی دنبال این قضیه نباشند که افراد تندرو، تندخوی سیاسی را به شهرستان دشتی بیاورند تا برای مردم ایجاد مسئله کنند و همانطور که دولت شعار داده است، شخصی معتدل و کاردان با سابقه اجرایی و دلسوز برای خدمت به مردم شهرستان دشتی منصوب شود.

بارش تگرگ غافلگیرانه بر مزارع کاکی

سرپرست بخشداری کاکی گفت: بارش تکرگ روز چهارشنبه در بخش کاکی دشتی خساراتی به مزارع کشاورزی وارد کرد .

اسد الله حاجیانی بعد در حاشیه بازدید از این مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باران روز گذشته در بخش کاکی ضمن خوشحالی مردم و کشاورزان خساراتی نیز به مزارع گوجه فرنگی، گندم وتنباکو وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه بارندگی در کاکی 11 میلیمتر بوده افزود: در روستاهای بنیاد، بامنیر و شهر بادوله علاوه بر باران تگرگ نیز باریده بود.

حاجیانی اضافه کرد: بر اثر تگرک مزارع گوجه فرنگی بین 80تا90 درصد، مزارع گندم بین 60تا70درصد خسارت وارد شده که میزان ریالی آن در دست بررسی است.

سرپرست بخشداری کاکی تصریح کرد: هم اکنون اراضی سطح زیر کشت آبی در بخش کاکی هفت هزار هکتار است که از این تعداد چهار هزار و200 هکتار گوجه فرنگی و مابقی آن گندم، بادمجان، فلفل، پیاز و سبزیجات است.

حاجیانی بیان داشت: میزان تولیدات محصولات زراعی در بخش کاکی 198هزار و 250 تن و محصولات باغی و گلخانه ای نیز 11 هزار و 860 تن است.

وی یادآور شد: خوشبختانه این باران مشکل خاصی برای مسافران نوروزی پیش نیاورد و آنها با خوبی وخوشی به مسافرت خود ادامه دادند.

این هم عکس ارسالی از بارش روز چهارشنبه در شهر بادوله

همایون شهنواز شهروند افتخاری خورموج
در آیینی با حضور مسئولان شهر خورموج و جمعی از مردم و مسافران نوروزی، همایون شهنواز کارگردان فیلم رئیسعلی دلواری، شهروند افتخاری خورموج شد.

فارس، احمد شیخیانی شهردار خورموج در آیین اجرای نقالی خالو حسین دشتی که در محل میدان خالو حسین خورخوج برگزارشد، ضمن تجلیل از رشادت‌های خالو حسین در مبارزه با استعمار انگلیس گفت: خالو حسین دشتی نقش مهمی در جنگ با استعمار پیر انگلیس از خود و یارانش به جای گذاشته است.

شهرار خورموج افزود: برکسی پوشیده نیست که عمده‌ترین راز موفقیت و سربلندی انسان همانا تلاش و کوشش خستگی ناپذیر در سایه ایمان، آگاهی، نظم و انضباط، وجدان کاری و تفاهم است.

وی ادامه داد: انسان هنرمند در این حیطه توان برداشتن گام‌های بزرگی را دارد که همایون شهنواز کارگردان فیلم رئیسعلی دلواری با هنر خود بر این امر نائل آمدند.

شیخیانی ضمن اهدای لوح تقدیر به کارگردان فیلم رئیسعلی دلواری خاطرنشان کرد: اینک نظر به تلاش سترگ حضرتعالی در معرفی رادمردان و مجاهدت مردم استان بوشهر و مبارزان نستوهی چون خالو حسین دشتی به ملت ایران حضور پر افتخارتان در نوروز 1393 در شهر خورموج را گرامی می‌داریم.

وی اضافه کرد: به پاس انتقال رشادت مردم دشتی با زبان هنر سینما، بدین وسیله مقام شهروند افتخاری شهر خورموج را در کمال افتخار و امتنان از طرف شهرداری خورموج به همایون شهنواز اعطا کردیم.

در ادامه نیز طوبی شیرکانی هنرمند خورموجی به اجرای نقالی خالو حسین دشتی پرداخت که مورد استقبال خوب مردم خورموج و مهمانان نوروزی قرار گرفت. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٠۱ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢

 

اینجا دشتی،روستای لاور ساحلی

 

عکاس:محمد جواد غریبی/ب مورخه:1فروردین1393

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/۱/٢

 

اینجا دشتی، روستای گلستان

 

عکاس: محمد جواد غریبی/تاریخ عکسبرداری:1فروردین1393

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]