دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩۳/٢/٢٤

 

 

 

یکشنبه های نازنین دشتی

از غروب یکشنبه 11 اسفند نود و دو خورشیدی یعنی روزی که  صعود مقتدارنه والیبالیست های دلیران دشتی ب لیگ برتر گشور  قطعی شد کافی بود تا 41 روز بگذرد تا بار دیگر آنهم در غروب یکشنبه ی دگر ورزش دشتی رنگ صعود بگیرد از برای صعود ایرانجوان خورموج ب لیگ دسته دوم کشور بعد از ماراتنی طاقت فرسا...چه یکشنبه های نازنینی...

در غروب یکشنیه 21 اردیبشهت نود و سه خورشیدی وقتی وقت قانونی ب سوت داور زده شد هلهله برپاشد از برای موفقیتی دیگر از برای تزریق شادی در رگ حامیان این تیم قدیمی و بی شک همه سرخوش بودند از این عرض اندام فوتبال دشتی که همواره با نداری ها سوخته و ساخته با همه ناملایمتی ها کنار آمده و آمد تا با صعودش فریاد بزند که می تونیم و ما تونستیم...با همه کم بضاعتی باورنکردنی اتفاقی را رقم بزنیم که بالاترین افتخار ممکنه در فوتبال تاریخ شهرستان دشتی باشد،حتی در اولین حضور هم صعود کنیم...

امید این بار که ابن نسیم خجسته در اتمسفر ورزش دشتی وزیدن گرفته دست در دست هم ب مهر شجاع دل* فوتبال دشتی را همراهی کنیم و همراهی کنند مسئولان تا پا بگیریم این امید در دشتی که می شود و می توانیم...

*شجاع دل لقبی است که سال 86 طی نوشتاری به حاج غلام منفرد این مرد تنهای ورزش استان داده ام...

متن  فوق تحت عنوان "شجاع دل"

کوتاه خبرهایی از دشتی و دشتی ها

نشست فرماندار با هنرمندان و اهالی رسانه

شنیده های موثق حاکی از آن است که مهرجو فرماندار تازه نفس دشتی روزهای شنبه هفته آتی نشستی را با حضور هنرمندان شهرستان برگزار خواهد کرد.

در ادامه این سلسله نشست های پیش رو فرماندار روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته آینده نیز در نشستی میزبان  اهالی رسانه و خبرنگاران فعال شهرستان خواهد بود.

این نشست ها ورای همه مباحث مطروحه درآن می تواند گام بلندی برای شناخت فرماندار مهرجو و جوانان و فعالان شهرستان باشد.

انتصاب معاون اداری ومالی فرهنگ و ارشاد استان

در آیین معارفه معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر صبح روز دوشنبه 22 اردیبهشت در محل این اداره کل برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر؛ طی حکمی اکبر بردستانی به‌عنوان معاون اداری و مالی این اداره معرفی شد.

بدنیست بدانیم اکبر بردستانی اهل خورموج و سابقه مدیریت فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتی را در کارنامه دارد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٢۱

 

 

 

صعودایرانجوان خورموج به لیگ دسته دوم
  ایرنا- از هفته بیستم مسابقات لیگ دسته سه فوتبال کشورتیم فوتبال ایرانجوان خورموج عصر یکشنبه با نتیجه یک برصفر برتیم بازرگانی بهادری شیراز به پیروزی رسید و به صورت مستقیم به لیگ دسته دوم کشورصعود کرد.
دراین مسابقه که در ورزشگاه تختی خورموج برگزار شد اسحاق کاظمی در دقیقه 57 تک گل سه امتیازی و ارزشمند ایرانجوانی ها را به ثمر رساند.این صعود ایرانجوان درحالی رقم خورد که در دیگر دیدار حساس این هفته بعثت کرمانشاه شانس اصلی صعود مستقیم بود ولی دراصفهان در برابر تیم قعر جدولی پتوی لاله با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد تا همه چیز برای صعود ایرانجوان مهیا شود.

با این برد تیم فوتبال ایرانجوان خورموج 38 امتیازی شد و پس از ذوب آهن نوین اصفهان که 39امتیازی بود در جایگاه دوم جدول گروه قرار گرفت و با شایستگی راهی لیگ دسته دوم فوتبال کشورشد تا فصل آینده استان بوشهر دارای چهار نماینده در لیگ دو کشور باشد.

بعد ازاین بازی جوانان خونگرم خورموجی با راه اندازی کاروان شادی در سطح شهرخورموج پیروزی و راه یابی تیم فوتبال ایرنجوان را به مسابقات دسته دوم کشورجشن گرفتند.

با این حساب ایرانجوان خورموج به همراه تیم های گاز جم، کارگربنه گز و پرسپولیس گناوه 4 نماینده استان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور می باشند

مستحق صعود به لیگ دسته دوم فوتبال بودیم
سرمربی تیم فوتبال ایرانجوان خورموج گفت: بازیکنان ما دردیدار با تیم بازرگانی بهادری زحمات زیادی کشیدند و مزد تلاششان را با بازی خوبشان در زمین گرفتند.
ایرنا، بهنام ابولی پس از پیروزی تیمش مقابل بازرگانی بهادری شیراز در هفته بیستم مسابقات لیگ دسته سه فوتبال و صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور درگفت وگو با ایرنا افزود: نتیجه پیروزی درحالی مقابل بازرگانی بهادری روی داد که هر دو تیم ایرانجوان و بازرگانی شانس صعود به لیگ بالاتر را داشتند.


وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت بازی، بازیکنان تیم ما برای برد و کسب سه امتیاز بازی در زمین حاضر شدند و 90 دقیقه جانانه جنگیدند و همه چیز دست به دست هم داد تا ما صعود کنیم و از این بابت خداوند را شاکریم تا به چیزی که استحقاقش را داشتیم، دست یافتیم.

ابولی با اشاره به حمایت مالی و معنوی مدیران باشگاه و هواداران بیان کرد: بازیکنان و کادر فنی خوبی در تیم بودند که با صعود ایرانجوان خستگی از تن همه ما برداشته شد.

وی درباره وضعیتش برای قبول سرمربیگری فصل آینده این تیم اظهارکرد: اکنون مشغول جشن صعود تیم ایرانجوان هستیم و برای فصل آینده هنوز تصمیمی نگرفته ام .

ابولی از مردم خونگرم شهرستان دشتی، مدیران وهمه بازیکنان و دستیاران که با همه وجود برای موفقیت تیم ایرانجوان خورموج تلاش کردند، تشکر کنم.

وی گفت: از این که توانستم دل هزاران خورموجی را با صعود تیم ایرانجوان به لیگ دسته دوم فوتبال کشور شاد کنم، احساس شادی و سرور می کنم.

تیم فوتبال ایرانجوان خورموج شامگاه یکشنبه با پیروزی یک بر صفر در برابر تیم بازرگانی بهادی شیراز در هفته پایانی لیگ دسته سوم فوتبال کشور 38 امتیازی شد و به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کرد.

پیشرفت 70 درصدی خط انتقال آب روستاهای ساحلی دشتی
سرپرست فرمانداری دشتی گفت: عملیات اجرایی خط انتقال آب به روستاهای ساحلی که در سال گذشته آغاز شد هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 70 درصدی است.

مهر؛ غلامرضا مهرجو باتفاق نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر و جمعی از مدیران شهرستان از پروژه های در دست اجرا در روستاهای ساحلی این شهرستان بازدید واز نزدیک  با مردم دیدار و مسائل و مشکلات آنها جویا شدند.

وی افزود:پروژه  آبرسانی به چهار روستای ساحلی مشتمل بر مخزن 2هزار متر مکعبی  وتاسیات جانبی  و خط انتقال که وظیفه آبرسانی به چهار روستای ساحلی لاور، گلستان، کبگان و زیارت را بر عهده دارند هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 50 درصدی است و خط انتقال نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 مهرجو ادامه داد: در سال گذشته مبلغ 12میلیارد ریال برای این  پروژه تامین اعتبار شد ولی 8میلیارد ریال آن تخصیص خورد.

وی با تقدیر از تلاشهای حجت الاسلام پور فاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی  جهت مرتفع کردن مشکلات مردم اضافه کرد: پیمانکار پروژه با استفاده از منابع داخلی خود کار را ادامه دهد تا اینکه اعتبارات استانی وملی به پروژه تخصیص یابد.

مهرجو با تاکید بر اینکه باید تلاش شود پروژه های عمرانی در اسرع وقت به اتمام برسند خاطر نشان کرد:مدیران دستگاههای اجرایی تلاش نمایند پروژه های عمرانی در دست اجرا را در کوتاهترین زمان ممکن به اتمام برسانند تا حلاوت و شیرینی آن کام مردم را شیرین نماید.

سرپرست فرمانداری دشتی با اشاره به اینکه دولت بر اتمام پروژه های نیمه تمام دارد که مدت زمان زیادی از اجرای آن می گذرد تاکید دارد خاطر نشان کرد:با توجه به محدویت منابع اولویت دولت اتمام پروژه های نیمه تمام است.
 وی در بازدید از روستاهای کبگان، گلستان  ولاور ساحلی نیز گفت:مردم این روستاها عمده مشکلاتشان را کمبود آب آشامیدنی، اسکله لاور،خورکبگان و گلستان، طرح هادی، پارک محله ای، تلفن ثابت وجی سی ام عنوان کردند.

مهرجو اضافه کرد: نگاه ما به روستاهای ساحلی یک نگاه توسعه ای است و قطعا همه مسئولان در این راستا قدم برخواهند داشت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٤۱ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/۱٧

 

 

 

خط ویژه*
وقتی پا در مسیری می گذاری که تو را ب مقصدت هدایت می کند شاید رنج رسیدن ب مقصد را نیز در ابتدای مسیر ب جان خریده باشی گویی یادآور آن گفتار “ گرعشق حرم است سهل است بیابان ها! “ اما گاهی در مسیر اتفاقاتی رخ می دهد که بیش از آنکه تو را محو تفکر رسیدن ب مقصد کند بیشتر وامی داردت ب اینکه چرا؟ و هرچند این چرا پررنگ نباشد در ذهنت! اما می شود اینکه بنگاریش شاید در حد بیان یک تجربه مشترک گوشزدی باشد که باشد...
تابستان که می شود مسیر های جنوبی رنگ گرما ی آفتاب می گیرد و شرجی جو! آن وقت است که باید همه ترفندهای پیش روی داشته رسیدن ب مقصد را طوری باهم بچینی که مسیرت را این رنگ کمتر گیرد که اگر گیرد تحمل می خواهد و صبری ویژه ..از همین رو اولین انتخاب آن است که از وسایط نقلیه ای استفاده کنیم که خنکای وجودیشان صبرهدیه دهد از برای فرار گرما وشرجی مسیر!یکی از آن وسایط نقلیه که اتفاقن عمومی هم هست!بی شک مینی بوس هایی است که مسیر های بین شهری را با قیمتی مصوب طی می کنند..و بی تردید مقرون ب صرفه ترین ها هستند در این انتخاب ناگزیر..حال شما در این انتخاب سوار بر یکی از آنان در مسیر مرکز استان ب مقصد خورموج هستید ب نام سرویس های ویژه !!که علت نام گذاری لابدیکی راحتی آن بواسطه تاریح تولید و دیگری که در این روزها خودنمایی می کند داشتن آن خنکای وجودی مورد اشاره است که از این بابت رقمی را اضافه باید تقبل کردیعنی دوهزارو پانصدتومانی یعنی هزار تومان بیش از بی کولر های قدیمی..اما جالب آن می شود که برحی از اینان نیز بی کولر و با بادداغ بر آمده از خرنگ آفتاب شما را ب مقصد می رسانند!!ودر جواب اینکه چرا!!جواب منطقی از نوع: هنوز سرویس نکردم!گازوئیل گرون شده!هوا زیاد هم گرم نی! ب شما حواله می شود...اگر هم ب مدیریت ترمینال مراجعه شودجواب قانع کننده اینکه یا سوار نشو یا اینکه باید از ابتدا اطلاع دهی! روبرو می شوی...
اینکه باید جوابگو بود و یا راننده توجیه داشته در جواب را منطقی می داند صرفن بحث نگارنده نیست!اما فقط بازگویی آن یادآور آنست که چگونه خود آری خودخودمان حق ب این ریزی را زیرپای می گذاریم و متوقع آنیم که دیگران در هر جای و جایگاهی حقی را از ما..

*عنوان مطلب برگرفته از فیلمی با همین عنوان ب کارگردانی مصطفی کیایی که تماشایش را ب همه خاصه جوانان نسل سوم و چهارم توصیه می کنم!

روزهای پر آبی کی فرا می رسد؟!

هرچند در تقویم بهار بیانگر ماه های جاریست اما در دشتی ما که بهار را فقط در ماه اول آنهم با کلی نازو نیاز می شود دید! و دیگر بهار را فقط از باب درو کردن گندم و جو می شود سراغ گرفت!و در آنی و بی هیچ مقدمه ای بی اعتنا ب تقویم بهار عقب نشینی محسوس خود را با تمام وجود فریاد می کشد...واین تسلیم شدن بهار امسال با یک شاخص همراه شده و آن کم آبی و در برخی نقاط بی آبی در دشتی  همراه شده...

در دشتی در برخی نقاط ب مانند روستا های کوهپایه ای مند و ساحلی همچون زیارت کبگان و لاورساحلی این کم آبی در تابستان و زمستان همرنگ است و اگر نبود آبرسانی تانکرهای جهادکشاورزی شهرستان خدا داند چه میشد...و در سایر نقاط دشتی هرچند وضعیت بهتر از آنست آنهم بدلیل وجود لوله کشی گسترده شهری و روستایی اما در این روزهای سپری شده آب در این لوله های کم یاب شده نمونه بارز آن در مرکز شهرستان یعنی خورموج ب عنوان بزرگترین کلنی جمعیتی شهرستان کم آب و بی آبی نقل هر مجلسی شده..اینکه گاهی در شبانه روز کمتر از 6ساعت آب در لوله ها جاریست..اینکه گاهی حتی برای استحمام هم باید تحمل بسیار نمود..اینکه باید چاره ای بیاندیشند..اینکه در فکر خریدن پمپ برای تقویت آب ورودی ب منازل خود هستند...اینکه...

همه اینان را باید دید از طرف مسئولین  مربوطه...اما باید توجه داشت که ما هم در مصرفمان قدری صرفه جویی باید لحاظ شود..نه در آب که در برق در...

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/۱٧

 

نشست شورای شهر خورموج با اصحاب رسانه

 

عکاس: محمد جواد غریبی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٠٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/۱٧

 

 

 

روایت  امام جمعه خورموج از انتخابات شورا ها

امام جمعه خورموج گفت: در بعضی از روستاهای دشتی فرماندار ناچارا با حضور در روستاها التماس و خواهش کرده تا عده‌ای بیایند و عضویت شورا را بپذیرند.

فارس؛ حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در جمع بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری شهرستان دشتی اظهار داشت: جایگاه شورا در آیین مقدس اسلام مهم و غیر قابل انکار است.

امام جمعه خورموج افزود: متاسفانه به خاطر جایگاه پایینی که برای شورا و عدم حمایت‌های مالی، مادی و حقوقی قائل شده‌ایم نخبگان در روستاها کمتر رغبتی برای عضویت در شوراها دارند.

مصلح خاطرنشان کرد: در بعضی از روستاها فرماندار ناچارا با حضور در روستاها التماس و خواهش کرده تا عده‌ای بیایند و عضویت شورا را بپذیرند.

وی تاکید کرد: بارها تکرار کرده‌ام باز هم می‌گویم شورا فقط مسائل عمرانی روستا را دنبال نمی‌کند بلکه باید دنبال مسائل فرهنگی، محافل قرآنی مساجد و حسینیه و روحانی روستا هم باشد.

مصلح افزود: کار شوراها استبداد رای ندارد با مشورت و خرد جمعی کارها را انجام می‌دهند و باید از نظریات و دیدگاه‌های مختلف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات در شهرستان دشتی وضعیت مطلوبی ندارد، یادآور شد: با توجه به بارندگی‌های سال جاری تاکنون کشاورزان گندمکار شهرستان دشتی چهار برابر گندم خود را نسبت به مشابه سال گذشته تحویل کارخانه آرد دشتی داده‌اند و جا دارد نسبت به پرداخت زکات خود اقدام کنند.

مصلح با بیان اینکه پرداخت زکات  یکی از فرایض الهی است، افزود: زکات مایه خیر و برکات در زندگی انسان‌هاست زیرا یک دهم کشت گندم دیمی متعلق به فقرا و محرومین است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دشتی از اقدام اخیر شهردار خورموج و اعضای شورای اسلامی این شهر که هر شب برای شنیدن مشکلات مردم در یک مسجد حضور می‌یابند تقدیر کرد و گفت: شهردار و اعضای شورای شهر هر شب در یکی از مساجد شهر در بین مردم حضور پیدا می‌کنند و دیدگاه‌ها و نظریات مردم را می‌شنوند.

مصلح اذعان کرد: بحث طلاق یکی از مسائلی است که ما را زجر می‌دهد و آمار طلاق در دشتی بالاست، اعضای شوراها اجازه ندهید میزان طلاق در شهر بیشتر شود.

حلالیت طلبیدن مدیر آموزش و پرورش دشتی از فرهنگیان

مدیر آموزش و پرورش دشتی از عموم مردم دشتی به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان و جامعه فرهنگی طلب حلالیت و نسبت به کوتاهی‌های احتمالی عذرخواهی کرد.

فارس؛ عبدالمهدی نصیری در جمع اولیای مدارس شهرستان دشتی با اشاره به تغییرات مدیریتی و انتصابات اظهار داشت: مدتی امانت‌دار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بودم و با شعار صداقت و سلامت شروع به کار کردم و همه تلاشم مصروف خدمت‌گذاری در این عرصه کردم و خداوند را شاکرم که مسئولان در روزهای آتی این مسئولیت سنگین و مهم را از دوش بنده برداشته و به برادر دیگری می‌سپارند تا با توان و اهتمام به جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی خدمت کند.

نصیری در پایان سخنانش از عموم مردم دشتی به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان و جامعه فرهنگی طلب حلالیت و نسبت به کوتاهی‌های احتمالی عذرخواهی کرد.

بد نیست بدانیم شنیده ها حاکی از آن است که بزودی احمد طیبیان ب عنوان مدیر آموزش و پرورش دشتی منصوب خواهد شد.

کار ایرانجوان خورموج به هفته آخر کشید

از هفته بیست و یکم لیگ دسته سوم کشور ایرانجوان خورموج در خرم‌آباد به مصاف خیبر این شهر رفت که با گل دقیقه 88 از میزبان خود شکست خورد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ با این شکست وضعیت قرمزهای خورموجی قرمز شد. حالا صعود مستقیم به اما و اگر واگذار شد و حضور در پلی‌آف هم به خطر افتاد. با این شکست شاگردان ابولی با همان 35 امتیاز در جایگاه سوم گروه خود باقی ماندند.

نتایج دیدارهای لیگ دسته سه کشور - مرحله دوم - هفته بیست و یکم

خیبر خرم آباد 1 - 0 ایرانجوان خورموج
فرهنگ رامهرمز5 - 0 شاهین نوین نطنز
بعثت کرمانشاه 0 - 1 یادآوران شلمچه
شهرداری همدان 2 - 2 پتوی لاله اصفهان
بازرگانی بهادری 1 - 0 مس شهر بابک

برنامه دیدارهای لیگ دسته سه کشور - مرحله دوم - هفته بیست و دوم

شاهین نوین نطنز - خیبر خرم آباد
پتوی لاله اصفهان - بعثت کرمانشاه
یادآوران شلمچه - ذوب آهن نوین اصفهان
مس شهر بابک - شهرداری همدان
ایرانجوان خورموج - بازرگانی بهادریمرکزرشدعلم وفتاوری دشتی برگزارکننده نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی
نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی جام خلیج فارس به میزبانی شهر بوشهر فردا در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.
دبیر برگزاری مسابقات رباتیک جام خلیج فارس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:  شرکت سحر الکترونیک دقیق (خانه رباتیک دقیق) که از شرکت‌های دانش‌بنیان زیر نظر پارک علم و فناوری و مستقر در  مرکز رشد علم و فناوری دشتی است برگزار کننده نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی جام خلیج فارس است.

مجید دقیق خاطرنشان کرد: این مسابقات همانطور که از قبل قول آن را داده بودیم  فردا در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود و با توجه به اینکه نخستین دوره مسابقات است استقبال خوبی از آن شده به طوری که در بخش ربات‌های جنگجو مقطع ابتدایی و راهنمایی 32 تیم و در بخش مسیریاب پیشرفته 10 تیم در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: به مناسبت پاسداشت هفته خلیج فارس در آخرین روز این هفته از همه هم استانی‌های عزیز دعوت می‌کنیم دراین مراسم که از ساعت 9 صبح شروع می‌شود حضور پیدا کرده تا هم از نام خلیج همیشه فارس دفاع کنند و هم قوت قلبی برای ما باشند تا بتوانیم این مسابقات را بهتر برگزار کنیم.

دقیق مهم‌ترین هدف از برگزاری این دوره از مسابقات را تبدیل شدن استان بوشهر به قطب رباتیک جنوب کشورعنوان کرد.

وی یادآورشد: از تمام رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و مطبوعات دعوت می‌کنم تا برای پوشش خبری این مسابقات حضوری فعال داشته باشند.

دقیق گفت: جا دارد از تمام مسئولان که ما را مورد حمایت قرار داده‌اند تشکر و قدردانی کنیم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٥٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٤

 

فرزند دشتی ،مشاور وزیر کشور شد

 

وزیر کشور در حکمی حجت الاسلام و المسلمین داود نمازی را به سمت مشاور خود در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت منصوب کرد.

 

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در بخشی از حکم «عبدالرضا رحمانی فضلی» خطاب به نمازی آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، درایت و سوابق علمی ارزشمند به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت منصوب می کنم.

در این حکم تصریح شده است: هماهنگی و ایجاد تعامل کارآمد و موثر با حوزه های علمیه، روحانیون معزز و ائمه محترم جمعه و جماعات در سراسر کشور و تقویت گسترش همکاری ها و نیز برنامه ریزی مناسب و مطلوب برای استفاده از تجارب و نقطه نظرات ایشان در راستای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی و انجام شایسته وظایف و ماموریتهای مهم و خطیر وزارت کشور از جمله مواردی است که انتظار دارد با پیگیری و تلاش هایتان محقق شود.

وزیر کشور در این حکم توفیق روزافزون نمازی را در ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و تحت رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ˈمدظله العالیˈ از درگاه پروردگار قادر متعال خواستار شد.

 بد نیست بدانیم  حجت الاسلام و المسلمین نمازی که متولد سال 1355 دشتی فرزند آیت الله حاج شیخ حسین نمازی از علما دشتی هستند.ایشان تحصیلکرده حوزه علمیه قم واز محضر آیات عظام احمدی شاهرودی ،دشتی ،امامی حجتی ،وحیدی خراسانی ،لنکرانی و...کسب فیض نموده اند.نمازی سابقه کاندیداتوری از حوزه انتخابیه دشتی در دوره هشتم مجلس را نیز در کارنامه خود دارند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب  حجت الاسلام و المسلمین نمازی را تبریک گفته امید همه فرزندان دشتی موفق و موید باشند.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٤

 

گزارش تصویری از آئین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان دشتی

 

  

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳٥ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٤

 

معرفی فرماندار جدید دشتی

 

در آئینی با حضور استاندار بوشهر اولین فرماندار دولت تدبیر وامید در شهرستان دشتی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار بوشهر امروز صبح پنج شنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان دشتی با تقدیر  از حضور همه مسئولین درجلسه اظهار داشت:امیدواریم همیشه به سرزمین اندیشه، قلم و مجاهدین در راه دین سفر کنیم و در جهت حل مشکلات گام برداریم.

مصطفی سالاری در خصوص وحدت و همدلی نیز گفت: اهداف ما این  است که با عزم ملی و مدیریت جهادی عمل کنیم و مهمترین وسیله برای تحقق همه اینها شعار وحدت و همدلی است.

سالاری ادامه داد: بنای دولت هم براین اساس بوده و ترکیب مدیریت و بهره گیری از همه نظرات در جامعه نمایانگر این است که رویکرد دولت بهره گیری از وحدت و همدلی است.

وی یادآور شد:تلاش همه ما در استان در این راستا بوده و آثار این روش که انتخاب شده را به وضوح دیده ایم وقطعا با احترام به شخصیت ها و اقشار واصناف و گروههای مختلف مردم نه تنها متضرر نخواهیم شد بلکه بازخورد آن حمایت از برنامه های دولت خواهد بود.

استاندار بوشهر تصریح کرد:لازم است از نظرات کسانی که تمام زندگیشان را در راه حل مشکلات مردم گذاشتند از جمله نماینده مردم دشتی و تنگستان استفاده نمائیم.

مصطفی سالاری اضافه کرد:کسانی که دغدغه مردم را دارند ما مسئولین باید به مسائل ومشکلات خود آنها و خانواده هایشان توجه کنیم.

وی یادآور شد:پیگیری همه بزرگان شهرستان از مشکلات مردم را یک فرصت می دانیم و این اتحاد که بین شخصیت ها است می تواند زمینه ساز کارهای بزرگی شود.

سالاری، سید علی هاشمی فرماندار سابق شهرستان را فردی صادق، متعهد، ولایتمداروباور راستین معرفی کرد وادامه داد: با وجود وقوع بلایای طبیعی فراوان که در شهرستان به وقوع پیوست، سربلند بیرون آمد.

وی غلامرضا مهرجو فرماندار جدید شهرستان دشتی را فردی معرفی کرد که دارای اخلاق نیکو وکسی که احترام فراوانی برای روحانیون و سادات قائل است و دارای تجارب ارزشمند در حوزه سیاسی، امنیتی، اجتماعی و عمرانی است.

استاندار بوشهر افزود:ما معتقدیم انتخاب چنین افراد موجه و خدمتگزار مهمترین عامل تقویت و همدلی است .

بدنیست بدانیم مهرجو اصالتا اهل روستای فقیه حسنان دشتی و دانش آموخته رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران و سابقه بخشداری ریگ، معاون فرمانداری دشتی و حراست استانداری بوشهر در دولت اصلاحات را در کارنامه دارد و پس از ان هم در حوزه اداری و مالی استانداری فارس مشغول شد.

ابلاغ  15 درصد اعتبارات فاینانس سد‌های دشتی
استاندار بوشهر گفت: در سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به استان بوشهر دو سد دشت پلنگ و باغان که در شورای عالی اقتصاد  مصوب شد 15 درصد اعتبارات آن ابلاغ و عملیات اجرایی سدها آغاز شد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر،  دکتر مصطفی سالاری در  نشست شورای اداری شهرستان دشتی با بیان اینکه شهرستان دشتی عالم‌پرور و ادیب‌پرور است اظهار کرد:  وحدت و همدلی در شهرستان دشتی به داشتن فرهنگ دینی و قرآنی در استان بوشهر شاخص است.
 
وی با اشاره به شعار امسال تاکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب امسال را به نام سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی نام‌گذاری کردند که برای اجرایی شدن این پیام که ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم در پی  دارد اتحاد، همدلی و حدت در بخش‌های مختلف است.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه ترکیب مدیریتی در کشور بیانگر این است که وحدت و همدلی سرلوحه کار دولت است خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز این اتحاد و وحدت نمودار است و همه گروهها و قشرهای مختلف مردم با اتحاد و وحدت در تصمیم‌سازی‌ها  مشارکت دارند.
 
وی با تاکید بر این نکته که استفاده از تصمیم‌های بزرگان و صنوف مختلف با سلیقه‌های گوناگون سبب گره گشایی در مشکلات می‌شود گفت:  کسانی که خدمت به مردم سرلوحه کار خود قرار داده‌اند باید از آنان در رفع مشکلات مردم و برطرف شدن مسائل جامعه بهره جست.
 
دکترسالاری از اجرایی شدن کمیته پیگیری طرح‌های ویژه در استان بوشهر خبرداد و گفت: این کمیته که در تمامی شهرستانها و مرکز استان برای اجرای سه تا پنج پروژه شاخص و تاثیر گذار تشکیل شده از هفته آینده اجرایی می‌شود.
 
وی تاکید کرد: در اجرای این کمیته از تمامی  ظرفیت منابع انسانی برای توسعه مناطق مختلف استان بوشهر استفاده می‌شود.
 
استاندار بوشهربا قدردانی از خدمان 3.5 ساله سید علی هاشمی فرماندار پیشین دشتی گفت: وی در مدت تصدی مسئولیت در شهرستان دشتی خدمات قابل توجهی ارائه کردند که جای قدردانی دارد.
 
دکترسالاری با بیان اینکه از فرماندار پیشین دشتی در پست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استفاده می‌شود افزود: امیدوارم در عرصه فرهنگی نیز وی دارای منشا خدماتی به جامعه باشند.
 
وی با معرفی غلامرضا مهرجو به عنوان فرماندار دشتی گفت:  قشرها و گروهای مختلف مردم و مسئولان در انتخاب مهرجو در پست فرمانداری حمایت کردند که این نشان از عملکرد موفق وی در مسئولیت‌های قبلی است.
 
استاندار بوشهربر توجه ویژه به منطقه زلزله‌زده شنبه تاکید کرد و افزود:  منطقه زلزله‌زده شنبه نیاز جدی به یک رسیدگی ویژه برای حل برخی از مشکلات مردم دارد که فرماندار دشتی این مهم را سرلوحه کارخود قرار دهد.
 
دکترسالاری به سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری پرداخت و افزود: در این سفر اعتبارت دو سد باغان و دشت پلنگ در شهرستان دشتی که در شورای عالی اقتصاد به تصویب رسید 15 درصد اعتبارات فاینانس به استان ابلاغ شده که عملیات اجرایی دو سد آغاز شده است.
 
وی تصریح کرد: اجرای این دو سد تحول اساسی در بخش‌های اقتصاد و کشاورزی شهرستان دشتی ایجاد می‌کند.
 
استاندار بوشهر بر پیگیری تامین تسهیلات اعتباری کارخانه سیمان دشتی تاکید کرد و گفت: برای تکمیل این کارخانه  اقدامات لازم انجام شده که با ابلاغ تسهیلات درخواستی شاهد بهره‌برداری از کارخانه سیمان دشتی هستیم.
 
دکترسالاری ضمن معرفی غلامرضا مهرجو به عنوان فرماندار دشتی، محمد حسینی نیز به عنوان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار دشتی معرفی کرد.
.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/۳

 

سید نور الدین ابطحی رئیس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر شد

 

طی حکمی از سوی حمید شاه آبادی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید نورالدین ابطحی به عنوان رئیس جدید دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر بوشهر، منصوب گردید. ساعت 16 بعد از ظهرفردا چهارشنبه 3/2/1393، مراسم معارفه ی سید نورالدین ابطحی به عنوان رئیس جدید دانشگاه و تودیع حسین زنگویی، رئیس پیشین، در سالن اجتماعات اداره کل و فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار می شود. حسین زنگویی بیش از یک دهه ریاست این دانشگاه را به عهده داشت.

سید نورالدین ابطحی متولد 1337 شهرستان دشتی است. وی دارای کارشناسی ارشد علوم قرآنی و حدیث است و از سال 1369 الی 1390 به  عنوان مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر فعالیت داشت. ابطحی از ابتدای دولت خاتمی تا پایان دولت اصلاحات مدیریت ادارات کل ارشاد بوشهر و چهار محال بختیاری را به عهده داشت. وی از سال 1376 الی 1382 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و سپس از سال 1382 الی 1384 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال بختیاری بود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٢

 

دشتی،دیار عالم خیز

 

گاهی که ورای هر مسئله ای به دشتی می نگری ب خود می اندیشی چگونه است که این دیار را دیار عالم خیز لقب داده اند...شاید در نگاه اول صرفن تعارف ب نظر آید و ب مانند القاب فراوان نقاط از نوع حب وطنی باشد! اما فقط کافیست اندکی ب بطن دشتی ورود کنیم تا پی ب وجود عالمانی ببری که نه تنها در دشتی که در خارج از این جغرافیای پارسی منشا خیرات و برکاتی بوده اند بواسطه کسب دانش و ترویج آن که هنوز می شود یاد کرد از آنان آنهم بواسطه تدریس سالیان متمادی و تربیت شاگردان ممتاز..امروز بی هیچ بهانه با غوصی در این دشتی گپ عالمی را با هم خواهیم شناخت که هرچند سالهاست از درگذشت ایشان می گذرد اما هنوز همه کسانی که اورا می شناختند جز نیکی از او خاطره ای ندارند..مرحوم  آیت الله حاج حسین بحرانی:


حضرت آیت الله حاج حسین بحرانی فرزند حاج شیخ عوض بحرانی معروف به حاج آخوند بریدی دشتی در مهرماه سال1303 هجری شمسی در روستای برید از توابع شهرستان دشتی چشم ب جهان گشود.در دوران کودکی علوم مقدماتی و صرف ونحو را نزد پدر بزرگوارش آموخت.ب لحاظ علاقه زیادی که برای کسب علوم دینی داشت پدر بزرگوارش در نوجوانی وی را راهی نجف اشرف نمود و ایشان چه زیبا قدر حضور در کنار بارگاه مولی الموحدین حضرت امیر المومنین علی(ع) را دانستند و آن جایگاه مقدس بهره ها جستند.چه عمر با برکتی و چه سعادتی خداوند عزوجل به وی داد تا توانست از وجود مراجع عظام حضرات آیات حاج سید ابوالحسن اصفهانی،حاج سید ابراهیم اسطهباناتی(معروف به میرزا آقا)،حاج سید محسن حکیم،حاج سید ابوالقاسم خویی،آقا میرزا تقی و حضرت امام خمینی(ره) فقه ، اصول و فلسفه در سطوح و خارج کسب فیض نموده ،در محضر این بزرگان تحصیلات خود را تا درجه اجتهاد ادامه دهند .ایشان پس از آن در حوزه علمیه نجف به تدریس پرداختندو شخصیت های دینی ارزشمندی را به جامعه اسلامی تحویل دادند که هرکدام از آنان اکنون ب عنوان استاد مجرب حوزه های علمیه نجف ،قم و شیراز ب تدریس مشغول هستند.این عالم ربانی در مقام علمی و سی سال تحصیل و تدریس در جوار حضرت مولایش از انفاس قدسیه بهره جسته حافظ قرآن مجید و نهج البلاغه گردیدند.
 متاسفانه در سال1351 حکومت بعث عراق،وی را از عراق اخراج نموده و حوزه علمیه نجف را از وجود ایشان محروم ساختند و ب اصرار علما و بزرگان خوزستان ،ایشان در خرمشهر اقامت گزیدند و مشغول تدریس و ترویج علوم اسلامیه گردیدند.این عالم ربانی تالیفات زیادی نمودند از جمله " تفسیر قرآن مجید " که متاسفانه این اثر گرانبها نیز از دست بعثیون در امان نمانده و با شروع جنگ تحمیلی و و هجرت اجباری آن بزرگوار تمام دست نوشته ها و آثار خطی ایشان ب دست صدامیان افتاد و دیگر بار طبق آیه شریفه (و استقم کما امرت و لا تتبع اهواءکم/هود112) در راه پیشبرد هدف مقدس خود پایداری نمود. ابتدا در استان بوشهر ،سپس در حوزه علمیه شیراز ب تدریس پرداختند.پس از چندین سال تدریس و تربیت شاگردان ممتاز،با کمال تاسف ب علت مریضی و ضعف جسمانی که عارض وی گردیده بود.همزمان با تولد امام حسن مجتبی (ع) روح آن دریکشنبه  13 دی ماه 1377 برابر با پانزدهم رمضان المبارک 1419سبک بال ب ملکوت اعلی پیوست.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٢/٢

 

 

 

آتش سوزی در مراتع وباغات مرکبات باغ بالای سهو دشتی
ایرنا،علی زارعی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگاران گفت:این آتش سوزی که ازشب گذشته بر اثرنامعلومی درمراتع روستای سهو باغ مرکبات آن روستا در منطقه باغ بالا بوقوع پیوسته بود با تلاش نیروهای امدادگر هلال احمر ،منابع طبیعی ، بسیج ونیروهای مردمی صبح امروز خاموش شد.

نمایی از روستای سهو

وی یادآورشد: بر اثر این آتش سوزی چهارهزاراصله درخت خرما وانواع مرکبات شامل لیمو شیرین وترش ، انجیر محلی ، انار ودرخت کوهی بادام به طورکامل درآتش سوخت .

معاون فرمانداری دشتی اضافه کرد:میزان خسارت ریالی این آتش سوزی توسط کارشناسان کشاورزی ومنابع طبیعی دردست بررسی است .

وی گفت:باتوجه به گرم شدن هوا وخشک شدن مراتع ومزارع وعلف زارهای منطقه این دومین مورد آتش سوزی درچند روز گذشته درشهرستان دشتی است که موجب خسارت به مزارع کشاورزی وباغ های منطقه می شود.

بد نیست بدانیم، روستای سهو که از روستا های کوهستانی دشتی ب شمار می رود در طول جغرافیایی ‘51 43 شمالی و عرض جغرافیایی ‘28 35 شرقی در ارتفاع 600متری از سطح دریا و در فاصله 45کیلو متری جنوب شرقی خورموج واقع شده و طبق سرشماری سال 1390دارای 9 خانوار و 27 نفر جمعیت است که غالب آنها را عشایر تشکیل می دهد.

آغاز برداشت خربزه وهندوانه در دشتی
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: کار برداشت خربزه و هندوانه از سطح یکهزارو 500 هکتار دراین شهرستان آغاز شده است.
امرالله احمدی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: کاربرداشت محصول بهاره خربزه وهنداونه در دردشتی تا نیمه اول خرداد ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: کشت محصول خربزه وهندوانه شهرستان دشتی از آذرسال گذشته و به صورت زیر پلاستیک درمناطق دشت پلنگ، دشت لاورشرقی، کاکی وشنبه انجام شد.

احمدی بیان کرد: با توجه به میانگین برداشت 25 تن درهکتار پیش بینی می شود بیش از37هزار500 تن خربزه، هندوانه، شمام و طالبی در این شهرستان تولید و به بازارهای مصرف استان بوشهر و استان های همجوار از جمله فارس، اصفهان، تهران وتبریز عرضه شود.

وی ادامه داد: انواع محصولات جالیزی هرسال دردو فصل بهار و پاییز درمزارع کشاورزی شهرستان دشتی برداشت می شود که بخش عمده ای از نیاز بازاراستان بوشهر و استان های همجواررا تامین می کند. 

همه واحدهای مسکن مهر در دشتی و دشتستان هفته دولت تحویل متقاضیان می‌شود

مدیر مسکن راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: همه واحدهای مسکن مهر در دشتی و دشتستان هفته دولت تحویل متقاضیان می‌شود.
امینی به ساخت هشت هزار و ۱۶ واحد مسکن مهر در دشتستان و دشتی اشاره کرد و افزود: از این تعداد واحد مسکونی تاکنون پنج هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شده است و دیگر واحدها نیز تا هفته دولت تکمیل خواهد شد.

وی به پیشرفت 70 درصدی ساخت 769 واحد مسکن مهر در شهرستان دشتستان اشاره کرد و بیان داشت: هزار و 580 واحد مسکن  مهر در نیمه نخست امسال در دشتستان تکمیل و به متقاضیان واگذار می‌شود.

مدیر مسکن راه و شهرسازی استان بوشهر همچنین از ساخت دو هزار و 600 واحد مسکونی مهر در شهرستان دشتی خبر داد و افزود: یک‌هزار و 122 واحد آن تاکنون تحویل شده است و دیگر واحدها نیز تا پایان هفته تکمیل و تحویل خواهد شد.


برطرف شدن مشکل مشکل تامین سوخت یارانه ای کشاورزان دشتی
مدیرجهاد وکشاورزی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: درپی انتشار گزارش ایرنا در مورد مشکل سوخت یارانه ای کشاورزان این منطقه اکنون با پیگیری مسوولان این مشکل برطرف و سوخت مورنیاز این قشر تامین شده است.


امرالله احمدی درگفت وگو با ایرنا افزود: هم اکنون با کمک مسوولان استان بوشهر سوخت همه تلمبه های چاه ها، وسایل نقلیه کشاورزی، تراکتور ها ومرغداری های شهرستان سوخت یارانه ای مورد نیاز خود را دریافت می کنند و هیچ کمبودی در این زمینه ندارند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که مشکل سوخت کمباین ها نیزبرطرف شده وهم اکنون بیش از70 دستگاه کمباین کاربرداشت گندم وجو از مزارع کشاورزی دشتی را انجام می دهند.

احمدی یادآورشد: با توجه به وضعیت بسیارخوب اراضی کشاورزی کاربرداشت گندم بخوبی در جریان است وپیش بینی می شود تا پایان اردیبهشت ماه ادامه یابد.

مدیرجهادوکشاورزی دشتی از همکاری وانعکاس خبر وگزارش مشکلات کشاورزان از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی (یرنا) به عنوان خبرگزاری رسمی دولت برای برطرف کردن مشکلات این قشرزحمتکش مولد تقدیر کرد.

وی افزود: شهرستان دشتی با 30 هزارهکتاراراضی آبی ودیم یکی ازقطب های اصلی کشاورزی استان است و بیش از50 درصد مردم به طورمستقیم وغیر مستقیم دربخش کشاورزی مشغول به کارهستند وحل مشکل آنان درتوسعه ورونق شهرستان بسیارموثراست.

درسال جاری سوخت یارانه ای تراکتورها، تلمبه های چاه های کشاورزی در استان بوشهر بویژه شهرستان های دشتی و دشتستان قطع شده بود که نگرانی و گلایه کشاورزان را در پی داشت که خبرنگاران ایرنا در این شهرستان ها با تهیه و اننتشار گزارش هایی در این زمینه از مسوولان مربوط خواستار حل مشکل شدند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]