دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩۳/٤/٢٧

 

 

 

سه انتصاب دشتیاتی

در هفته ای که گذشت سه انتصاب دشتیاتی در استانداری و اداره کل اوقاف استان برگزار شد.

در استانداری بوشهر مراسمی که با حضور دکتر سالاری استاندار برگزار شده بود ابوالحسن دهاز به عنوان مدیر کل هسته گزینش و اصغر ناصری مدیر کل برنامه و بودجه استانداری  منصوب شوند.

 

درنشستی دیگر در اداره کل اوقاف با حضور سردار هاشمی، معاون توسعه و عمران موقوفات کشور معارفه علی بحرانی به عنوان مدیر بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان برگزار گردید.

بد نیست بدانید;دهاز فرزند شهر شنبه و از قشر فرهنگیان دشتی وپیشتر مدیرکلی روابط عمومی و امور بین الملل استانداری را برعهده داشت در دوره حسنوند به عنوان سرپرست حراست و همچنین مدیرکل بازرسی منصوب شده بود.

ناصری نیز فرزندروستای حسین زایری دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه علامه طباطبایی و پیش از این ب عنوان کارشناس بودجه استانداری مشغول بود.

بحرانی هم فرزندروستای زایرعباسی که دانش آموخته کارشناسی ادبیات از دانشگاه کاشان است مطمنن شناخته تر از دوچهره دیگر است چراکه تا اسفند92 فرماندار شهرستان دیر عهده دار بود.

انتشار  کتابی از مهندس چمکوری

دشتی ها; کتاب "آموزش برنامه‌نویسی به زبان ویژوال بیسیک" منتشر شد.

کتاب مورد اشاره را مهندس علیرضا چمکوری رئیس دانشگاه آزاد خورموج تالیف کرده اند.

این کتاب که در در 204 صفحه توسط انتشارات ناقوس منتشر شده است به مباحث مربوط به مقدمات برنامه‌نویسی به زبان ویژوال بیسیک، دستورات کنترلی، شناخت عناصر و رویدادها، زیر برنامه‌ها و توابع، نحوه استفاده از آرگومان‌های اختیاری، رشته‌ها و ترسیمات گرافیکی می پردازد.

طبق گفته مهندس چمکوری این کتاب در 9 فصل بیان شده‌اند، در تمامی فصول و بخش‌ها مثال‌های متعددی در ارتباط با هر کدام از مباحث برای درک خوانندگان گنجانده شده است.

 این کتاب در چاپ اول با تیراژ 500 جلد با قیمت 8400تومان منتشر شده است.

بدنیست بدانید مهندس چمکوری دانش آموخته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد و از اسفند 1389ریاست دانشگاه آزاد خورموج را عهده دار است.


راهیابی 25 نفر از دانش‌آموزان شهرستان دشتی به مسابقات قرآنی کشور
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتی از راهیابی 25 نفر از دانش‌آموزان شهرستان دشتی به مسابقات قرآنی مرحله کشوری خبر داد.
سید نیام‌الدین حسینی ظهر امروز در همایش تجلیل از دانش‌آموزان، مربیان و  فعالان پرورشی شهرستان دشتی اظهار داشت: تعداد 24 نفر از دانش‌آموزان شهرستان دشتی در مرحله استانی حائز رتبه اول شدند و به مسابقات قرآنی مرحله کشوری راه یافتند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: تعداد 25 نفر از دانش‌آموزان این شهرستان نیز رتبه دوم استانی را کسب کردند.

وی ادامه داد: این دانش‌آموزان در مسابقات قرائت، حفظ مفاهیم، تفسیر، نهج‌البلاغه، احکام، صحیفه سجادیه، اذان و انشای نماز به رقابت پرداختند.

حسینی خاطرنشان کرد: از 49 نفر دانش‌آموزان قرآنی و 20 نفر از مدیران و مربیان فعال پرورشی در مدارس برتر شهرستان تجلیل شد.

احمد طیبیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز موفقیت دانش‌آموزان شهرستان در مسابقات فرهنگی هنری به ویژه قرآنی را مرهون تلاش و همت معلمان، مربیان و خود دانش‌آموزان دانست.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سال تحصیلی آینده در حوزه قرآنی برنامه‌های مطلوب و ارزنده‌ای از جمله احیای مراکز دارالقرآن‌ها و طرح‌های قرآنی را در دستور کار قرار داده است.

سیداسدالله حسینی از تلاش و زحمات جامعه فرهنگی شهرستان دشتی تقدیر کرد.

در پایان نیز هدایای نفرات اول توسط شهردار خورموج و هدایای نفرات دوم توسط فرماندار شهرستان دشتی به دانش‌آموزان، مدیران و مربیان شهرستان اهدا شد.

شهرستان دشتی مقام دوم مرگ و میر قلبی دراستان

فوق تخصص جراحی قلب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو باایرنا تصریح کرد: آمار مرگ و میر قلبی در استان طی یک دهه گذشته 12 درصد رشد داشته و طی سال گذشته شامل 42 درصد مرگ و میرها شده است.

دکتر ابراهیم شفیعی گفت: اگر نسبت مرگهای ناشی از بیماری های قلبی عروقی به کل مرگ های شهرستانهای استان محاسبه شود، تنگستان با 54 درصد بیشترین نسبت را دارد.

وی افزود: بعد از آن به ترتیب دشتی 6.7 4، دیر 46.3، دیلم 46.5، دیر 46.3، بوشهر 46.3، دشتستان 38.2، جم 36.5 و کنگان 37.9 در رده های بعد قرار دارند که لازم است در خصوص علل آن و شرایط خاص هر منطقه بررسی های لازم انجام شود.

وی گفت: این امر لزوم گنجانیدن فعالیت بدنی و ایجاد تحرک لازم در افراد شهر نشین و توسعه مراکز تفریحی ورزشی را دوچندان کرده است.

شهرستان دشتی به بیمارستان تامین اجتماعی نیاز دارد
فرمانداردشتی گفت: یکی ازخواسته های بحق مردم این شهرستان راه اندازی بیمارستان یا درمانگاه ویژه تامین اجتماعی است.
غلامرضا مهرجو روز پنجشنبه درجمع کارکنان تامین اجتماعی شهرستان دشتی افزود: تامین اجتماعی یکی از نهادهای بسیار مهم و تاثیرگذار در زمینه اقتصادی و اجتماعی درجامعه است وهرچه تامین اجتماعی قوی وکارآمد باشد باعث رضایت مندی بیشتر مردم و رفاه عمومی برای اقشارکم درآمد و آسیب پذیرجامعه می شود.

وی ازخدمات کارکنان تامین اجتماعی دررسیدگی به اقشارمحروم و کارگران و بازنشستگان تقدیرکرد یادآورشد: یکی ازخواسته های بحق که آنان همواره پیگیری می کنند راه اندازی یک مرکز درمانی خوب وکارآمد در حد یک بیمارستان یا درمانگاه ویژه تامین اجتماعی در این شهرستان است.

مهرجو اضافه کرد: این اقشارکه بیشترسالمند و قشار آسیب پذیر هستند نمی توانند از عهده هزینه رفت وآمد به مرکز استان یا برازجان برای درمان برآیند وباید این مشکل مردم هرچه زودتر برطرف شود.

رییس اداره تامین اجتماعی شهرستان دشتی گفت: اکنون بیش از 10 هزار نفر بیمه شده اصلی در این شهرستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که بیشتر آنها مشمول کمک های دولت می شوند.

غلامحسین بحرینی افزود: همه سعی وتلاش کارکنان تامین اجتماعی شهرستان حل مشکلات کارگران وافراد زیر پوشش است ودر یک سال گذشته همه تعهدات سازمان تامین اجتماعی به مستمری بگیران پرداخت شده است.

بحرینی اضافه کرد: دریک سال گذشته دو هزار466 دفترچه بیمه درمانی تامین اجتماعی برای کارگران ومستمری بگیران تامین اجتماعی وافراد تبعی آنان صادرشده است.

تامین اعتبار برای تجهیز فرهنگسراهای خورموج و کاکی
اردشیر محمودی‌فرد در نشست با هنرمندان شهر کاکی امسال با همت و پیگیری‌های انجام گرفته در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای تعمیر و تجهیز فرهنگسراهای شهید شهریاری خورموج و بعثت کاکی اعتباری در نظر گرفته شده است که امید داریم مسئولان ارشد استان به این موضوع بیشتر توجه داشته باشند.

حاشیه های نشست شورای اداری دشتی

بیمارستان صحرایی روستای زیارت دشتی

غلامرضا مهرجو در حاشیه نشست شورای اداری دشتی در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی چشم و دندان‌پزشکی در شهرستان دشتی خبر داد و اظهار داشت: بیمارستان صحرایی با هماهنگی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری قرار است از 15 آبان لغایت 15 اسفندماه سال‎جاری در روستای زیارت ساحلی دشتی به مدت سه ماه توسط تیم پزشکی تخصصی نوآوران سلامت در دو زمینه چشم و دندان‎پزشکی به صورت رایگان به مردم خدمات‌رسانی کند.

تبریک موفقیت دکتر نبوی

مهرجو موفقیت سیدصادق نبوی از روستای چاوشی در عرصه بیوتکنولوژی که در خارج کشور در حال تحصیل است را تبریک گفت و افزود: این از افتخارات استان بوشهر و شهرستان دشتی است که امیدواریم جوانان ما از نبوی‌ها الگوبرداری کنند تا هر روز شاهد موفقیت‌های چشمگیری در عرصه‌های علمی باشیم.

توسعه گلخانه‌ها در دشتی

وی از نشست با فعالان عرصه کشاوری خبر داد و یادآور شد: در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی که در سطح شهرستان و استان در شرف انجام است یک مسیر جدید توسعه‌ای را برای بخش کشاورزی شهرستان تعریف کنیم تا جهت‌گیری‌ها در حداکثر بهره‌وری و حداقل منابع آب و خاک باشد، زیرا هدف اصلی ما توسعه گلخانه‌ها در شهرستان است.

فرماندار دشتی گفت: در حال حاضر 40 هکتار از اراضی کشاورزی دشتی تحت پوشش کشت گلخانه‌ای قرار دارد و تلاش خواهیم کرد این میزان را در آینده به رقم بالاتری افزایش دهیم تا شاهد اشتغال جوانان و حرکت شهرستان به سمت توسعه پایدار باشیم.

معارفه معاون جدید برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری

مهرجو ضمن تقدیر از علی زارعی معاون سابق عمرانی فرمانداران دشتی، حمید بردستانی را به عنوان معاون جدید برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی معرفی و تاکید کرد: مسئولیت‌ها امانت بزرگی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی متاثر از ارزش‌های دینی، توحیدی و اسلامی یک امانت در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مهرجو ضمن رضایتمندی از خدمات زارعی در بخش شنبه و شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: اگر به مسئولیت به عنوان فرصت نگاه کنیم می‌توان به عنوان یک نقطه مثبت به آن نگریست چون فرصت‌ها کوتاه است و کم به‌دست می‌آیند و زود می‌گذرند که می‌توان از آن به طور مطلوب استفاده کرد.

وی حضور امام جمعه خورموج در شهرستان دشتی را یک نقطه قوت برای همه مدیران دانست.

شایان ذکر است علی زارعی هشت سال معاون برنامه‌ریزی و عمرانی، سرپرست فرمانداری دشتی و از یکسال گذشته تاکنون سرپرست بخشداری شنبه را در کارنامه خود داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در نشست با فرماندار دشتی

امرالله پاراد ظهر امروز در نشست با فرماندار دشتی اظهار داشت: بدون اعتبارات عمرانی نمی‌توانیم جوابگوی نیازهای مردم استان بوشهر باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: قیمت انشعابات در هشت سال گذشته تاکنون ثابت بوده، این در حالی است که وسایل و تجهیزات برق افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هزینه انشعاب در استان‌های شمالی به مراتب بیشتر از استان‌های جنوبی کشور است و بدون اعتبارات عمرانی نمی‌توانیم جوابگوی نیازهای مردم استان بوشهر باشیم.

پاراد اظهار داشت: در سال گذشته سهم این شهرستان از فروش انشعابات برق در سطح استان 7 درصد بوده و این نشان از نگاه ویژه به شهرستان دشتی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در خصوص پست 132 کیلوولت شنبه یادآور شد: پست 132 کیلو ولت شنبه مصوب و زمین مورد نظر نیز تملک شده است و در آینده نزدیک توسط برق منطقه‌ای فارس عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که با راه‌اندازی آن مشکل برق بخش شنبه طسوج مرتفع خواهد شد.

پاراد تصریح کرد: طول خط 132 کیلو ولت شنبه 35 کیلومتر است که با افتتاح این خط، مشکل برق بخش شنبه و طسوج برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: دهستان طسوج نیاز به دو خط به طول 25 کیلومتر دارد که نیازمند اختصاص 25 میلیارد ریال اعتبار هستیم و بهره‌برداری از این پروژه مشکل برق منطقه دشت پلنگ تا 10 سال آینده را حل خواهد کرد.

پاراد ادامه داد: با توجه به افت ولتاژ برق در بخش شنبه و طسوج ظرف یک ماه آینده دو دستگاه اتوبوستر (avr) با هزینه هشت میلیارد ریال در منطقه دشت پلنگ و شنبه نصب می‌شود که باعث رفع مشکل افت ولتاژ در آن مناطق خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: ظرف یک ماه آینده تعداد هفت دستگاه ترانسفورماتور در شهرستان دشتی نصب می‌شود که نصب این ترانسفورماتورها موجب رفع مشکلات برق در شهرستان 80 هزار نفری دشتی خواهد شد. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٤/٢٦

 

 

 

دشتی مقام اول تولید نشاء گوجه‎فرنگی و صیفی در کشور
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: شهرستان دشتی مقام اول تولید نشاء گوجه‎فرنگی، سبزیجات و صیفی در کشور را داراست.
امرالله احمدی در جمع خبرنگاران در دشتی اظهار داشت: 42 گلخانه در شهرستان دشتی وجود دارد که دارای مجوز هستند و دشتی از نظر سطح گلخانه‌ای در استان مقام اول و از نظر تولید نشاء گوجه‎فرنگی، سبزیجات و صیفی در کشور مقام اول را داراست.

مدیرجهاد کشاورزی دشتی گفت: تولید نشاء گوجه‎فرنگی در شهرستان دشتی برای انتقال به مزارع آماده است و این انتقال از نیمه مردادماه شروع و تا پایان مردادماه ادامه دارد. بیش از پنج هزار و 500 هکتار از اراضی  شهرستان دشتی زیرکشت محصولات گوجه‎فرنگی قرار می‌گیرد و عمده تولید آن در منطقه کاکی، شنبه، طسوج و بخش مرکزی شهرستان انجام می‌شود.

احمدی در خصوص واگذاری اراضی نیز خاطرنشان کرد: اولویت با افراد بومی و فارغ‌التحصیل کشاورزی و جویای کار غیرشاغل که فاقد زمین در روستاها هستند، است.

وی یادآور شد: به دلیل خشکسالی‌های متوالی سال‌های اخیر و کمبود آب و به منظور استفاده بهینه از منابع آب اولویت و سیاست‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی در استان و شهرستان‌ها اولویت با طرح‌های زودبازده با مصرف آب کم بویژه گلخانه‌هاست.

احمدی افزود: در حال حاضر سیاستی که دنبال می‌کنیم واگذاری طرح‌های گلخانه‌ای در شهرستان دشتی است که در سال‎جاری طرح‌های جدیدی واگذار شده و این روند رو به رشد باعث رونق کشاورزی در منطقه خواهد شد و توسعه خوبی بویژه در بخش گلخانه‌ها به دنبال دارد.

 نرخ ولادت در دشتی 5 واحد بالاتر از نرم بین‌المللی است
رئیس اداره ثبت‎احوال دشتی گفت: نرخ ولادت شهرستان دشتی در سال 92 پنج واحد بالاتر از نرم بین‌المللی و چهار واحد بالاتر از استان بوشهر است.

غلامرضا خواجه  در نخستین جلسه کارگروه پوشش وقایع حیاتی شهرستان دشتی اظهار داشت: طبق کاوش آموزه‌های شرعی و دانش پزشکی در کشور، انعقاد نطفه و سیر تکاملی و طبیعی آن بعد از شش هفته میسر می‌شود.

رئیس اداره ثبت‎احوال دشتی گفت: اگر قبل از شش هفته آن نطفه از بین برود سقط محسوب می‌شود و جامعه و کانون مدنی با آن کاری ندارد اما چنانچه از شش هفته گذشت و دارای گوشت و استخوان شد آثاری بر آن مترتب است.

خواجه خاطرنشان کرد: کشور در نیمه اول دهه 60 به اوج رشد جمعیت دست یافت و به دنبال آن تمهیداتی اندیشیده شد تا آن را کنترل کنند و کنترل‌های تند و شدید باعث شد که با افت شدید جمعیت روبرو شویم.

وی افزود: امروز دولت هزینه‌های هنگفتی برای ارائه خدمت به مردم در زمینه شناخت جمعیت، ازدواج، مسکن و ... متحمل می‌شود و چنانچه دولت می‌خواهد به شیوه‌های شناخت جمعیت دسترسی داشته باشد یکی از آن عوامل سرشماری است.

رئیس اداره ثبت‎احوال دشتی بیان داشت: پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اطلاعات فردی بیش از 120 میلیون جمعیت ایران را در اختیار دارد و این آمار و اطلاعات را از ثبت‎احوال به‌دست آورده است.

وی یادآور شد: اطلاعات افراد روی اسناد هویتی و سجلی در اداره ثبت‎احوال به صورت مکانیکی و فیزیکی بایگانی می‌شد اما از سال 91 کلا اسناد هویتی افراد به صورت آرشیو الکترونیکی ثبت می‌شود.

خواجه تصریح کرد: نیاز اساسی همه افراد جامعه به کارت ملی است و شماره ملی عددی غیرتکراری است و برای هر نفر یک شماره ملی در نظر گرفته شده است، تمام دستگاه‌هایی که در حال خدمات‌دهی به مردم هستند براساس شماره  ملی افراد را شناسایی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهلت اعلام ثبت ولادت 15 روز و مهلت ثبت فوت 10 روز است، گفت: دانش پزشکی و زایشگاه مستقل در شهرستان اجازه نمی‌دهد تا ولادت در منزل یا حتی در روستا انجام شود و کلا متمرکز در بیمارستان است.

خواجه افزود: تمام ثبت ولادت‌ها به موقع انجام می‌شود و کمتر از یک درصد ولادت‌های به موقع ثبت نمی‌شود بنابراین از بخشداران انتظار داریم که ثبت فوت را به موقع به اداره ثبت‎احوال اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس اداره ثبت‎احوال دشتی گفت: سال 92 جمعیت شهرستان دشتی 80 هزار و 213 نفر بوده که 49 هزار و 276 نفر معادل 68 درصد در مناطق شهری و 30 هزار و 936 نفر معادل 32 درصد در مناطق روستایی ساکن هستند.

وی با بیان اینکه نرخ ولادت شهرستان دشتی درسال 92 پنج واحد بالاتر از نرم بین‌المللی است، ادامه داد: نرخ ولادت شهرستان دشتی با توجه به سیاست‌های افزایش جمعیتی که در دستور کار دولت و برنامه‌ها قرار دارد خوشبختانه نرخ قابل قبولی است زیرا نرم بین‌المللی از هر هزار نفر در ولادت بین 16 تا 18 نفر است، این در حالی است که شهرستان دشتی در سال 92 از هر هزار نفر ولادت از 23 و 24 دهم درصد تولید نسل داشته است و این نشان از رشد ازدواج و زاد و ولد است.

خواجه افزود: در سه ماهه سال‎جاری نرخ ولادت شهرستان دشتی 21 و یک دهم در هر هزار نفر است در صورتی که نرخ استان 17 است و شهرستان دشتی از این حیث چهار واحد با استان اختلاف دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه نرخ فوت در دشتی پایین آمده و این نشان از ارتقاء سطح بهداشت در این شهرستان است که به طور مثال در سه ماهه سال 1393 تعداد 89 واقعه وفات به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال گذشته 12 و هشت دهم درصد کاهش پیدا کرده است.

اعزام 30 پزشک متخصص و عمومی به روستاهای دوردست دشتی
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی از اعزام 14 پزشک متخصص و 16 پزشک عمومی به روستاهای دوردست شهرستان دشتی خبر داد.
در دشتی از بسیج سازندگی استان بوشهر تقدیر کرد و اظهار داشت: بسیج سازندگی استان بوشهر در زمینه بازسازی خانه‌های بهداشتی در روستاهای زیزار، کلل، چاوشی، سرمک، بحیری و محمدآباد اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی افزود: بابت بهسازی این خانه‌های بهداشتی مبلغ 850 میلیون ریال هزینه شده است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی ادامه داد: به‌ مناسبت‌های مختلف، جامعه پزشکی با همکاری بسیج سازندگی و بهداشت و درمان شهرستان هر ماه تعدادی از پزشکان متخصص و عمومی را به مناطق روستایی و دوردست شهرستان اعزام می‌کند.

بحرانی خاطرنشان کرد: سال گذشته 14 پزشک متخصص و 16 پزشک عمومی به روستاهای دوردست شهرستان دشتی اعزام شده‌اند و این روند در سال‎جاری نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: بحمدالله سال گذشته با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی درمانگاه تخصصی در قالب بسیج سازندگی در شهر بادوله راه‌اندازی شد که 36 متخصص در آن حضور یافتند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین عامل راه‌اندازی این بیمارستان صحرایی خدمات رایگان به مردم محروم منطقه بود که در پایان رضایت عمومی در پی داشت.

قطعی و نوسان برق عامل خسارت به کشاورزان دشت پلنگ دشتی 

دبیر خانه کشاورز شهرستان دشتی گفت: افت ولتاژ، نوسان مستمر وقطع برق باعث خسارت زیاد به کشاورزان منطقه دشت پلنگ این شهرستان شده است.
الیاس صالح احمدی روزشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: دشت پلنگ با داشتن بیش از پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی و دو هزارهکتار سطح زیر کشت باغ مرکبات شامل لیموترش وخرما یکی از مهمترین قطب های کشاورزی شهرستان دشتی واستان بوشهراست.

وی اضافه کرد: هم اکنون 80 درصد از موتور پمپ های چاه آب کشاورزی و به دلیل استفاده از شیوه آبیاری نوین تحت فشارهمه سیستم آبیاری نیز در دشت پلنگ برقی شده است که نوسان ها، افت ولتاژ و قطعی مکرر برق باعث اختلال در آبیاری اراضی مزارع و باغ ها وسوختن موتورپمپ ها و خسارت به کشاورزان و کاهش تولید محصولات کشاورزی می شود.

صالح احمدی بیان کرد: بیش از300 نفر در منطقه دشت پلنگ به تولید محصولات کشاورزی وباغی شامل لیمو ترش وخرما مشغول هستند وفصل کشت کنجد و ذرت نیز فرا رسیده است که این مشکل برق درروند کشاورزی این منطقه بسیارمستعد کشاورزی استان بوشهر، خلل وارد کرده است.

مدیریت برق شهرستان دشتی در باره مشکلات برق منطقه دشت پلنگ و روستاهای پشت کوه دشتی به ایرنا گفت: طول شبکه برق منطقه دشت پلنگ و روستاهای پشت کوه دشتی بیش از80 کیلومتراست وهمین امرباعث افت ولتاژ یا نوسان درساعات اوج بارمی شود.

مسعود خالقی افزود: قطع برق درهفته گذشته به علت تخریب چند پایه توسط بیل مکانیکی درمنطقه بوده که این مشکل برطرف شده است.

وی اظهار کرد: برای حل مشکل افت ولتاژ نیز درسال گذشته یک دستگاه تقویت کننده برق درمنطقه نصب شده است ونصب یکدستگاه تقویت کننده برق نیز در دستور کار است که ساختمان آن دردست اجراست و بزودی نصب این دستگاه آغاز می شود.

خالقی اضافه کرد: با نصب دستگاه تقویت فشاربرق که با اعتبار چهار میلیارد ریال که ازمحل اعتبارات شرکت توزیع برق استان بوشهرتامین شده مشکل نوسان وافت ولتاژ برطرف خواهدشد.

خالقی تاکیدکرد: درتفاهم نامه های قبلی که با کشاورزان منطقه امضا شده مقرر بود استفاده از موتور پمپ های برقی باید درساعات کم مصرف و خارج از اوج مصرف برق وساعات خنک ترهوا مانند صبح و شب انجام شود.

وی گفت: کشاورزان درصورت استفاده از برق درساعت های خارج از اوج بار می توانند از تخفیف وحتی رایگان بودن تعرفه مصرف برق استفاده کنند و از نوسان و یا افت ولتاژ برق نیزمتضرر نشوند.

نشست بررسی روند بازسازی روستای باغان

غلامرضا مهرجو پیش از ظهر امروز در نشست بررسی روند بازسازی روستای باغان اظهار داشت: سال گذشته مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی محلات باغان اختصاص یافت.

فرماندار دشتی گفت: در 9 محله باغان که شامل قلعه سرخ، بیدخون، قلعه کهنه، چهارده معصوم، چراب، تل آخوره، غرس‎آباد، حیدرآباد و نودرار است، در مجموع توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتی 16 هزار مترمربع طرح هادی با اعتبار یک میلیارد تومان اجرا شده است.

مهرجو خاطرنشان کرد: توسط آبفای روستایی در محلات مختلف روستای باغان یک‌هزار و 500 متر لوله‌گذاری شده است که در این زمینه مبلغ 60 میلیون تومان هزینه در برداشته است.

وی یادآور شد: در روستای باغان توسط اداره برق شهرستان دشتی تاکنون 20 ترانسفورماتور نصب شده است و با توجه به درخواست مردم نسبت به افت ولتاژ در آینده نزدیک دو ترانسفورماتور به آن‌ها اضافه خواهد شد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه 60 درصد جمعیت دشتی شهری است، گفت: از 31 میلیارد تومان اعتبارات شهرستان دشتی هشت میلیارد تومان آن برای عمران روستایی که 30 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهند اختصاص پیدا می‌کند.

مهرجو به سالن نیمه تمام روستای باغان نیز که یکی از خواسته‌های مردم بود، اشاره کرد و افزود: سالن ورزشی در باغان از مطالبات مردم است و نمی‌شود به امان خدا رها کرد و این سالن باید حتما به سرانجام برسد و با توجه به اینکه جمعیت این روستا بیش از هزار نفر است، درخواست زمین چمن داشتند و این درخواست را به دفتر امور روستایی استانداری اعلام کرده‌ایم.

شایان ذکراست؛ روستای باغان دارای یک‌هزار و 476 نفر جمعیت، 375 خانوار و از 9 محله تشکیل شده و شغل اکثر مردم روستا کشاورزی و دامداری است.

این روستا دارای قدمتی 2 هزار ساله است و با توجه به عبور رودخانه قنطره در جوار آن از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، در این روستا باغات نخل خرما، لیمو و سایر مرکبات چهره زیبا و دلپذیری به این منطقه داده و دارای مردمی مهمان‌پذیر و مهربان است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤٧ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٤/۱٢

 

ازدواج قهرمانِ دشتیاتی نبرد با آمریکا

 

تصویری که مشاهده می کنید، نمایی است از مراسم ازدواج «نادر مهدوی» و سرکار خانم «جوکار».تنها حاصل آن، دخـتری است که وصیت او، نامش را «زهرا» گذاشتند.

 «نادر بسریا» (که به نام «نادر مهدوی» شناخته می شود) به تاریخ 14 خرداد 1342 شمسی در روستای «نوکار»(از توابع دهستان «بحیری» در شهرستان« دشتی ») واقع در استان «بوشهر» متولد شد. وی در اول اردیبهشت 1360 شمسی، جامه سبز پاسداری از نهضت روح‌الله را بر تن کرد. وی از افراد موثر در تاسیس «ناوگروهِ دریایی ذوالفقار» در سال 1364 شمسی بود که خود نیز فرماندهی آن را بر عهده گرفت. این ناوگروه، طی ماه های بعد و در جریان نبردهای دریایی با ناوگانِ متجاوز ایالات متحده در خلیج فارس، نقش اصلی را بر عهده داشت و ضربات دردناکی به هیثیت و ابهت آمریکا وارد ساخت.

«نادر مهدوی» و تنی چند از هم رزمانش، شام‌گاه روز 16 مهر 1366 شمسی، پس از رویارویی سختی با نیروی دریایی آمریکا، در حوالی جزیره فارسی، بال در بال ملائک گشودند. گفته می شود که «نادر مهدوی»، با جراحاتی سخت و نیمه جان، به دست تفنگداران دریایی آمریکا افتاد و در عرشه ی ناو جمگی «یو اس اس چندلر» بر اثر فشارهای وارده تحت عنوان بازجویی و عدم رسیدگی به جراحات، به شهدت رسید.

پیکر پاک او، روز 22 مهرماه، از مسقط پایتخت «عمان» تحویل گرفته شد و از مرز هوایی وارد «فرودگاه مهرآباد» تهران گردید. جسمِ خونینِ «نادر مهدوی» بر دوش هزاران تن از مردم، در مقابل «لانة جاسوسی آمریکا» تشییع و سپس به «بوشهر» انتقال یافت. در آن جا نیز پس از تشییع مجدد، در روستای «بحــیری» تدفین شد.

«نادر مهدوی» به سال 1361 شمسی، با دختری از روستای «بحـیری» به نام خانم «سکینة جوکار» ازدواج کرد. مدت این زندگی مشترک، پنج سال بود و حاصل آن، دخـتری است که در اربعین شهادت پدرش به دنیا آمد و طبق وصیت او، نامش را «زهرا» گذاشتند.

تصویری که مشاهده می کنید، نمایی است از مراسم ازدواج «نادر مهدوی» و سرکار خانم «جوکار». «نادر مهدوی» لباس رسمی سپاه را به عنوان «لباس دامادی» بر تن دارد.

روحمان با یادش شاد

نثار روح بلندپروازش، صلوات

منبع:مشرق 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٤/۱٢

 

 

 

وجود 164 پروژه نیمه تمام در شهرستان دشتی

غلامرضا مهرجو در نشست با شوراها و کانون‌های مذهبی، طلاب، مدیران حوزه‌های علمیه براداران و خواهران ضمن تقدیر از تلاش مدیر و کارکنان تبلیغات اسلامی دشتی  اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی دشتی با کمترین اعتبارات بزرگترین کارهای فرهنگی را انجام داده است.

فرمانداردشتی گفت: سال جاری در بخش تملک دارایی‌ها شهرستان دشتی مبلغ 31میلیارد تومان اعتبارات مصوب داشته است که 18 میلیارد تومان آن بابت کارهای انجام شده توسط پیمانکاران در بخش‌های مختلف از جمله راه، عمران روستایی و شهری و فصل‌های دیگر مطالبات پیمانکاران صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان دشتی 164 پروژه نیمه تمام وجود دارد که باید به سرانجام برسد قانون تکلیف کرده هیچ پروژه جدیدی نباید تعریف شود تا پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل گردند و به سرانجام برسد.

فرمانداردشتی بیان‌ داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال جاری به نام اقتصاد و فرهنگ را مزین کردند، مبلغ 2میلیارد و 950میلیون تومان در بخش فرهنگ و هنر اعتبار در نظر گرفته‌ایم و از اعتبارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نیز مبلغ 115میلیون تومان آن جهت تکمیل خانه های عالم نیمه تمام تامین اعتبار شده است.

مهرجو افزود: مبلغ 435میلیون تومان برای 27 گلزار شهید در شهرستان، محصور کردن گلزار شهدای شهرخورموج و موزه شهدای شهرستان دشتی تأمین اعتبار شده است.

وی یادآور شد: برای حوزه علمیه سفیران هدایت 100میلیون تومان، حوزه علمیه خواهران 100میلیون تومان و برای ساماندهی و تجهیز مصلّای نمازجمعه خورموج مبلغ 75میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت یازدهم در دشتی تصریح کرد: بهداشت و درمان، آب، عمران شهری، عمران روستایی، آموزش و پرورش راه‌های اصلی از اولویت‌های دولت یازدهم است.

وی اضافه‌کرد: تلاش، دقت و سعی ما جلب اعتماد عمومی و رضایت مردم نسبت به نظام است و تفاوتی ندارد در زمان تصدی چه دولتی باشد و هدف اصلی دولت برطرف کردن نیازهای اولیه مردم در بخش‌های شهری و روستایی است.

مهرجو به تأمین اعتبار برای آبرسانی به روستاها خبر داد و افزود: در بخش آب روستایی مبلغ 4میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده‌ایم که قسمتی از رویکرد اعتبارات را به بخش روستایی سوق داده‌ایم.

وی ادامه داد: در دو بخش عمران روستایی تأمین اعتبار شده که بخش اول آن اجرای طرح‌های هادی و بخش دوم تأمین آب شرب مورد نیاز مردم روستاها است همچنین مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز جهت توسعه برق روستایی اعتبار اختصاص داده‌ایم.

مهرجو اذعان کرد: بیمارستان زینبیه خورموج فاقد سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی است و دستگاه رادیولوژی دارد که فرسوده شده و باید دستگاه رادیولوژی جدید جایگزین آن شود.

فرمانداردشتی با بیان اینکه دغدغه دولت اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل شده دانشگاهی است، یادآور شد: منبع ذخیره‌ای که بتواند برای 48 ساعت مردم شهر خورموج آب ذخیره کند تا در زمان بحران از آن استفاده شود وجود ندارد.

مهرجو گفت: سالن ورزشی در روستای عربی با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان احداث شده که بلاءاستفاده مانده است، در روستای سنا با یک‌هزار و 200 نفر جمعیت یک سالن ورزشی با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان کنار زمین چمن مصنوعی ساخته شده است که سه شیفت آن بلا‌ءاستفاده است و با توجه به این روند تا 10 سال آینده این سالن غیر قابل استفاده خواهند شد.

وی تصریح کرد: در کنار سالن ورزشی شهر شنبه زمین چمنی ساخته شده است که نیاز بود این زمین در مرکز شهرستان ساخته شود ما خواهش کرده‌ایم شما یک بار از استادیوم شنبه استفاده کنید که ما بگوییم پول بیت المال هدر نرفته است.


حوادث رانندگی محور بادوله به کاکی تاکنون جان 11 نفر را گرفته است

رئیس پلیس راهور خورموج گفت: در 18 ماهه گذشته 11 نفر در اثر حوادث جاده‌ای در محور بادوله به کاکی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، مرتضی احمدی در جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان دشتی اظهار داشت: 11 نفر متوفی، 47 فقره تصادف جرحی با 63نفر مجروح درمحور تعریض راه بادوله به کاکی ظرف یکسال نیم گذشته تاکنون گزارش شده است.

احمدی گفت: یک سال و نیم است که عملیات اجرایی پروژه مسیر محوربادوله به  کاکی شروع شده که فقط 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ظرف این مدت  9 تصادف فوتی در این مسیر به وقوع پیوسته است.

رئیس پلیس راهور خورموج گفت: ظرف یک سال و نیمی که از این پروژه می‌گذرد  11 نفر متوفی 47 فقره تصادف جرحی با 63نفر مجروح در این مسیر صورت گرفته است.

وی بیان داشت: باید مشخص شود این پروژه تا کی باید ادامه  داشته باشد و در این مدت با توجه به این حجم تصادف هیچ تابلو علائمی در شهر بادوله نصب نشده است.

احمدی با بیان اینکه نصب سرعت ‌گیرها باعث کاهش تصادف در این مسیر شده است، یادآور شد: بالای 30 درصد تصادفات شهر بادوله فوتی است و تصادف خسارتی بسیار کم است و از 17خرداد تاکنون یک تصادف جرحی هم نداشته‌ایم.

رضایی تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام گرفته علت کاهش تصادفات به ویژه تصادفات فوتی درون شهری سرعت‌گیرها هستند که متاسفانه به این امر نسبت به پروژه تعریض محوربادوله به کاکی توجه خاصی نشده است.

شهردار بادوله نیز گفت: بیش از یکسالی که ازاین پروژه می‌گذرد هیچ تابلوی علائم خطری دراین  مسیر نصب نشده است هرچند که تعریض محوربادوله با کاکی فاقد شونه است.

عبدالله آسیانی‌نژاد ادامه داد: پیمانکار پروژه بعد از مدتی چند تابلوی کوچک در این مسیر نصب کرد که با رنگ فشاری روی آنها علامت‌گذاری کرده بود که پس از دو ماه تمام رنگ‌ها پاک شد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری پلیس راهور خورموج چند سرعت‌گیر در این مسیر نصب شده  که همین امر موجب کاهش تصادفات در طول این محور شده است.

خیابان منتهی به بازار کاکی یک‌طرفه می‌شود
غلامحسین محمدی‌نیا  در نخستین جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه قصد تکمیل بلوار بسیج در شهرکاکی داریم بریدگی و دوربرگردان در این بلوار نیاز به ساماندهی دارد.

شهردار کاکی گفت: خیابان دانش‌آموز از طرف چهار راه مخابرات به بلوار وصل می‌شود با توجه به اینکه این مسیر عرضی عبور می‌کند چنانچه این قسمت بازگشایی شود خطر تصادف در این مسیر وجود دارد.

وی ادامه داد: براساس اعتبارات سال جاری شهرداری نیاز و ضرورت دارد میدان ورودی سمت شمال شهر کاکی که در طرح هادی دیده شده و قبلا به تصویب رسیده اجرایی شود.

محمدی‌نیا خاطرنشان کرد: خیابان شهرداری که منتهی به بلوار بسیج می‌شود چنانچه ادامه پیدا کند موجب ترافیک سنگین در آن مسیر می‌شود و خطرآفرین خواهد بود نیاز است تا رفوژ این خیابان ساماندهی و بسته شود.

شهردار کاکی افزود: با توجه به اینکه  شش  مسیر عبور و مرور از چهار راه بسیج می‌گذرد و در آن مکان میدان دیده شده است نیاز و ضروری است تا این میدان احداث شود.

وی با بیان اینکه مسیر جاده‌ها در شهرها قبلا توسعه و امروز تهدید است تاکید کرد: بلوار شهید بهشتی قبلا بسته شده و امروز نیاز به کارشناسی مجدد است تا در صورت امکان این مسیر بازگشایی شود زیرا مردم منطقه مسیله با مشکل عدیده‌ای در این مسیر روبرو هستند  در حال حاضر مردم این منطقه دو بار باید وارد بلوار ولی عصر شوند که یک لاین آن ترانزیتی است و مردم درخواست دارند تا این مسیر همچون گذشته بازگشایی شود.

محمدی‌نیا یک طرفه شدن خیابان بازار کاکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: هیچ راهی غیراز یکطرفه شدن خیابان بازار کاکی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در شهر کاکی از ساعت 17 تا 20 شب ترافیک سنگینی وجود دارد، بیان داشت: در بعضی از ساعات خودروها دوبله و سوبله پارک می‌کنند و این یک معضلی برای مردم است لذا حضور پلیس راهور در ساعاتی از روز در شهر کاکی امروی مهم و ضروری است.

محمدی‌نیا یادآور شد: سرعت گیرهای استاندار که نصب می‌کنیم یا آنها را آتش می‌زنند یا پیچ مهرهای آنها را باز می‌کنند و بعضا بیش از چهار ماه عمر ندارند هر چند یک متر از آنها در تهران را با قیمت 26هزار تومان خریداری می‌کنیم بعضی از شهرداری‌ها مجبورند سرعت‌گیرها و سرعتگاه‌ها را با آسفالت ایجاد کنند.

وی نصب سرعت‌گیر در بلوار ولی عصر، خیابان فایز روبروی بستان هنر، خیابان امام حسین(ع) روبه‌روی حسینیه اعظم، خیابان انقلاب روبروی مسجد النبی و روبروی مصلای نماز جمعه را مهم عنوان کرد.

راه‌اندازی دهمین داروخانه در شهرستان دشتی
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی از راه‌اندازی دهمین داروخانه شهرستان دشتی در محل درمانگاه شهید الیاس احمدی در چند روز آینده خبر داد.

اصغر بحرانی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی اظهار کرد: به دلیل فاصله زیاد داروخانه‌ها و به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم شریف شهرستان دشتی، به‌زودی داروخانه درمانگاه شهید الیاس احمدی راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر در شهر خورموج چهار داروخانه، کاکی دو داروخانه، شنبه یک داروخانه، روستای زیارت ساحلی یک داروخانه، روستای درازی یک داروخانه فعالیت می‌کنند که در چند روز آینده نیز دهمین داروخانه شهرستان دشتی در محل درمانگاه شهید الیاس احمدی خورموج افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی خاطرنشان کرد: آزمایش‌های جدید شامل کشت ادرار ومدفوع HDL و LDL  به آزمایش‌های انجام شده در درمانگاه کاکی اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: به لطف الهی از مردادماه پزشک پنجم به درمانگاه کاکی اضافه می‌شود و با حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی به‌گونه‌ای عمل خواهیم کرد که خدماتی فراتر از سطح یک درمانگاه در آن ارائه شود.

بحرانی مطرح کرد: تاکنون درمانگاه شهر کاکی طبق استاندارد سطح‌بندی درمانگاه‌های عمومی تجهیزات درمانگاه کامل بوده و امیدواریم پروژه پانسیون چهار واحدی کاکی هم با توجه به اعتباراتی که در کمیته برنامه‌ریزی دیده شده است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: در آینده برنامه برای توسعه و تجهیز آزمایشگاه درمانگاه شهر شنبه داریم کار احداث و پایگاه بهداشتی این شهر که در جریان حادثه زلزله آسیب دیده بود آغاز خواهد شد.

کشف 6 موتورسیکلت قاچاق به ارزش 690 میلیون ریال در دشتی

رهام رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی از توقیف و کشف 6 دستگاه موتورسیکلت سنگین 400 و 250 سی‌سی قاچاق طی سه ماه اول سال‌جاری در شهرستان دشتی خبر داد.

وی ادامه داد: در اجرای طرح جمع‌آوری و ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های سنگین غیرمجاز و قاچاق، پلیس شهرستان دشتی با انجام گشت‌های منظم و تحقیقات میدانی در شهرستان موفق به شناسایی محل اختفای موتورسیکلت‌های قاچاق شد.

فرمانده انتظامی دشتی با بیان اینکه در این زمینه 6 متخلف دستگیر و تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند،‌ خاطرنشان کرد: موتورسیکلت‌های مذکور فاقد هرگونه مدارک گمرکی هستند و به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند.

رضایی همچنین ارزش ریالی این موتورسیکلت‌ها را 690 میلیون ریال عنوان کرد.

گزارش جلسه شورای ترافیک شهرستان دشتی

ایرنا،علیرضا پور رضا روز پنجشنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان دشتی:این محور یکی ازمهمترین نقاط حادثه خیزدرشهرستان دشتی بود که بیش ازدوسال بود که عملیات اجرایی آن به دلیل نداشتن اعتبار متوقف شده بود و درخردادماه امسال این پروژه فعال شد وکارآسفالت روکش این محور تکمیل وآماده بهره برداری شد.

وی یادآورشد: به زودی کارنصب 30 پایه روشنایی درمحور های ورودی شهرها وروستاهای شهرستان دشتی انجام خواهدشد.

پوررضا اضافه کرد: روشنایی معابر موجب تسهیل درتردد وکاهش تصادف وایمنی رفت آمد درشب درمحورهای اصلی شهرستان دشتی خواهدشد.

وی محور پلیس راه خورموج به چاوشی را مسیری پر خطر و حادثه‌خیز عنوان کرد و افزود: پیشنهاد می‌کنم که چنانچه مسیر دوربرگردان بعد از روستای عربی را به طرف کمربندی هدایت و به بزرگراه منتقل کنیم می‌توانیم مسیر عربی به کارخانه آرد دشتی را یک طرفه کنیم زیرا با این عمل شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این مسیر خواهیم بود.

پوررضا یادآورشد: مسیر عربی دشتی به باشی تنگستان لکه‌گیری و آسفالت شده است و در طول محور 18 نقطه وجود داشت که همه آنها رفع نقص شده است.

وی اضافه کرد: سه پل در روستای باغان، پل چاهگاه، دو پل کردلان، سه پل محور چاوشی به درازی و فقیه حسنان لکه‌گیری و آسفالت شدند.

پوررضا تصریح کرد: در محور عربی به باشی، سنا به شنبه، لاور به دشت پلنگ که همه این مسیرها کوهستانی است نیاز به نصب چند گارد ریل دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی دشتی یادآور شد: آسفالت و خط‌کشی محور خالو حسین به پلیس راه انجام شده و برای جداسازی ترافیک نیاز به رفوژ وسط و تخصیص اعتبار دارد.

وی از نصب استوانه وسط در طول این مسیر را ظرف چند روز آینده در محور خالو حسین به پلیس راه خبر داد.

معاون جدید عمرانی، فنی و شهرسازی شهردار خورموج نیز اظهار داشت: ورودی شهر خورموج از طرف جایگاه سوخت جنوبی که به طول 750 متر است در حال حاضر ضلع شرقی آن پایان یافته و آسفالت آن صورت گرفته و نیاز است تا رفوژه وسط آن اجرا شود.

مرتضی فاریابی گفت: یک دهانه پل روبروی جایگاه سوخت واقع در ضلع غربی مسیر خورموج به کاکی نیاز به بازسازی و تعریض دارد قبل از اتمام آن ضرورت دارد با همکاری پلیس راهور مسیر تردد در ضلع شرقی انجام شود.

وی ادامه داد: پس از اتمام این پروژه که دارای دو لاین 14 متری است رفیوژ وسط انجام خواهد شد و ورودی اول آن نیزمیدان جدید احداث می‌شود.

فاریابی خاطرنشان کرد: خیابان روبروی آموزش و پرورش و مسیر مدرسه شهید آستروتین شهر خورموج نیاز به اجرای رفیوژ وسط ندارد زیرا این خیابان هم کم عرض است وهم مسیر خروجی آب در زمان بارندگی از این گذرگاه عبور می‌کند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۱٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٤/۱٠

 

فرزندان دشتی در محفل نورانی انس با قرآن کریم در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]