دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩۳/٧/۱۸

 

مستند " دی رضا " مستند برتر جشنواره شکبه مستند

 

پیرو بازتاب راهیابی مستند "دی رضا" ساخته علی سالمی کارگردان کردوانی به فینال جشنواره فیلم های مستند برنامه نردبان شبکه مستند سیما و از دعوت از شما خوانندگان همیشه همراه  دشتیاتی برای این همدلی و مشارکت  بی شائبه، لحظاتی پیش با اعلام رای ها توسط برنامه محبوب  نردبان همولاتی مان  علی سالمی برای چهارمین بار ممکن موفق شد مقام برتر مستند را کسب کند با این تفاوت که این بار ب تنهایی در صدر این انتخاب ها قرار گرفت و توانست جایزه یک ملیون تومانی ب همراه لوح تقدیر و حضور رایگان در کلاس های کاگردانی را کسب کند که ورای افتخاری که برای دشتی ها بدست آورند بی شک افتخاریست برای جوانان استان بوشهر که سرشار از استعدادند و بی امکانات افتخار درو می کنند..

و بی نهایت سپاس از تک تک کسانی که با رای خود در این موفقیت سهیم شدند..

در همین رابطه هفته ی پیش به پیشنهاد تارنمای "ب خبر" مصاحبه ای را با جناب علی سالمی داشتم که ضمن تبریک ویژه ب ایشان و مادر بزرگوارش "دی رضا " از شما دعوت می کنم ب خوانش این مصاحبه تلفنی:

راز اینکه چرا دانش آموختگان فلسفه این‌قدر به سینما گرایش دارند بواقع غریب است از آنور آبی هایی چون جوئل کوهن گرفته تا وس اندرسون تا داریوش مهرجویی ومانی حقیقی اینوری!!. ما نیز در پی کشف این راز نیستیم، اما در ادامه از دانشجوی فلسفه خواهیم خواند که گرچه در ابتدای این هنر است اما به موفقیت‌هایی دست یافته و عناوینی را درو کرده ـ علی رغم نداشته هایش ـ که می تواند آرزوی هر اهل سینمایی باشد. نبود ابتدایی‌ترین‌ها هنوز دارد جوان ما را اذیت می کند، اما او در این راه راسخ تر از آنست که از پای بایستد.علی سالمی،جوان بیست و چهارساله کردوانی از روستایی می آید که همه‌مان آنجا را با علما ی بزرگی می‌شناسیم اما همین شاید بس که هم‌ولایتی فایز دشتی است. سالمی باهمه محدویت‌ها گام در راه گران‌ترین هنر جهان گذاشته و چشم به قله‌های رفیع این هنر دوخته است.

آخرین مستند کارگردان جوان دشتیاتی با عنوان «دی رضا» که حکایتی از کار مادرش و زنان روستای کردوان است موفق شده ب فینال برنامه "نردبان" شبکه مستند سیما راه یابد و به این بهانه گفتگویی تلفنی با ایشان داشتیم که پیش از آنکه شما را به خوانش آن دعوت کنم لازم است بدانیم که با ارسال  «مستند دی رضا» به شماره پیام گیر 3000082  در موفقیت  این مستند و مستند ساز هم استانی گام برداریم:

اگر امکان دارد برای آشنایی بیشتر خوانندگان ب خبر قدری خود را معرفی کنید و از موفقیت‌های خود بگویید:

علی سالمی متولد 11 تیر 1369 در روستای کردوان سفلی، دانشجوی فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه خوارزمی در کرج هستم. یک سال و نیمه بودم که پدرم رو از دست دادم و پیش از اون برادرم علی کشاورز در سال 62 شهید شدند و در همه این سال‌ها ماردم هم جای پدر را برایم پرکرده وهم مادری را در حقم تمام کرده است.

در مورد فیلم سازی نیز تاکنون چهار فیلم مستند ساخته ام به نام‌های «گرگعلی»، «ای روزگار»، «دی; مادر» و آخرین آنها که «دی رضا» است؛ سه مستند اول رتبه برترین مستند برنامه « نردبان» در کانال ستند سیما را کسب کرده‌اند و دیگری نیز به فینال این برنامه راه یافته است و منتظر اعلام نتیجه نهایی است، همچنین در حال حاضر نیز دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه خورازمی هستم.

ارتباط فلسفه به عنوان رشته تحصیلی شما با سینما چگونه است؟

واقعیت بنای اولیه انتخاب رشته من این بود که کنکور هنر بدهم منتهی بواسطه مشکل همیشگی هزینه‌های تحصیلی رشته‌های هنری، با کنکور انسانی به فلسفه رسیدم که البته بی ارتباط هم نیست هر چند کارگردانان بزرگی مانند داریوش مهرجویی هم دانش آموخته فلسفه است. و یا بسیاری که کاملا در رشته های غیر مرتبط در سینما فعالیت دارند.

علی سالمی چگونه به سمت سینما آن‌هم از نوع مستند گرایش پیدا کرد؟

این موضوع بر می‌گردد به دوران کودکی که بی نهایت به سینما علاقه داشتم و همواره فیلم تماشا می کردم. منتهی بواسطه کمبود امکانات در روستا مدت‌ها طول کشید تا به طور جدی آنرا دنبال کنم. سال 91 بطور اتفاقی توجهم به برنامه نردبان شبکه 4 سیما جلب شد که فراخوان دادند برای ساخت و ارسال مستند؛ من نیز از این فرصت استفاده کردم و با دوربین هندی کم دایی‌ام از زندگی سخت کوشانه برادرم گرگعلی فیلم ساختم و ارسال کردم که خوشبختانه دیده شد و همونطور که گفتم به عنوان برترین مستند انتخاب شد.

تاکنون کلاس یا دوره ای را در رابطه با فیلم‌سازی گذرانده اید؟

دوره یا کارگاه که هرگز؛ هرچند در آزمون انجمن سینمای جوان کرج دو بار نیز پذیرفته شدم، ولی بواسطه هزینه ای که داشت نتوانستم در دوره‌ها شرکت کنم. اما زیاد فیلم مستند نگاه می کنم و بطور جدی کتاب های در این ارتباط را مطالعه می کنم. البته در برنامه دارم که امسال در یکی از این دوره‌ها شرکت کنم.

 آیا با اهالی سینما در شهرستان و استان هم ارتباط دارید؟

با سید کریم موسوی به طور اتفاقی آشنا شدم و در فیلم اخیرم «دی رضا» نیز باهم همکاری داشتیم. در شبکه‌های اجتماعی با سیدرضا و سیدحسین صافی نیز آشنایی دارم. اما در کشور با حبیب علوانی مستند ساز اهوازی ، ناصر صفاریان و کاظم راست‌گفتار رابطه‌ای دوستانه دارم و از نظراتشون بهره مند می‌شوم. دوستانی نیز بواسطه برنامه نردبان در حوزه مستند دارم.

قدری راجع به کارگردان ها و فیلم های مورد علاقه‌ات برایمان بگو:

از مستند سازان فرهاد مهران فر و حبیب علوانی و البته استاد ناصر تقوایی را می‌پسندم. اما در حوزه‌های داستانی امیر نادری، عباس کیارستمی و محمدعلی طالبی

همه فیلم های امیرنادری از سازدهنی تا دونده و سایر کارهایش، کارهای کیارستمی مثله خانه دوست کجاست؟ و از تقوایی به طور خاص اربعین که شاهکار به تمام معناست در کنار ناخدا خورشید را می‌پسندم و در حوزه مستند نیز همه فیلم‌های حبیب الوانی و فرهاد مهرانفر را بسیار می‌پسندم.

موضوعاتی که دوست داری به تصویر بکشی و از اونا مستند بسازی چیه؟

دوست دارم کار بعدی من در مورد «عبا بافی» باشه. البته اگر بخواهم به صورت بلند مدت بگویم و اگر مسائل مالی اجازه بدهد در مورد برداشت میگو، مراسم عزاداری بوشهر، عروسی های محلی استان، آداب و رسوم سنتی فراموش شده استان و بازی های محلی نیز دوست دارم کارهایی بسازم.

علی سالمی ده سال بعد در کجا قرار دارد، یا به عبارتی دوست دارد به چه جایگاهی برسد؟

همیشه بعد نمازهایم دعایم این است که یکی از کارگردانان بزرگ سینمای مستند بشوم، اما هرگز اصالت جنوبی خودم را که یک روستایی اهل کردوان سفلی شهرستان دشتی هستم را فراموش نمی‌کنم.

اولین حرفی که در مورد واژه‌های زیر به ذهن شما می‌رسد را به ما بگویید.

دشتی: دیار من(شور گفتاری او خاص است)

کردوان سفلی: بهترین زادگاه، بهترین روستا (هیجان در گفتار سالمی مشهود بود)

دی رضا: بهترین مادر دنیا (با بغضی مقدس بیان کرد)

جنوب: یک ذره اون رو با بهترین جای دنیا عوض نمی کنم!

کرج: برای پیشرفت موقعیت های زیادی داره اما برای زندگی بسیار سخته

اگر حرف نگفته‌ای دارید به عنوان سخن پایانی خود بگویید.

ازشما، آقای غریبی(محمدجواد) و حمید موذنی تشکر می‌کنم و همچنین از همه کسانی که مستند دی رضا رو قابل می دونن و بهش رای میدن و دادن.

تشکر وی‍‍ژه از خانم عادلی در برنامه نردبان که این فرصت رو برای من فراهم کردن تا با مستند و مستندسازی آشنا بشوم تا بتوانم خود و فیلم‌های خود را به نقد و نمایش در بیارورم.

از مسئولین هم می‌خواهم توجه بیشتری را به امر مستندسازی و مستندسازان داشته باشند و تعامل بیشتری با آنهابرقرار کنند و به حرف‌های آنان گوش فرا دهند و تا تا جایی که امکان دارد با آنها همکاری داشته باشند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٢٤ ‎ب.ظ

 

۱۳٩۳/٧/۱۸

 

 

 

اعلام زمان تشییع مرحوم آقاسید علی پورفاطمی

مراسم تشییع حجت الاسلام و المسلمین سید علی پورفاطمی دوشنبه آتی همزمان با عید غدیرخم برگزار می شود.

مقرر است این مراسم از ساعت 15 از مجلسی تا مقبره آیت الله سیدحسین پورفاطمی در شهر کاکی برگزار می شود.

 مراسم ترحیم آن مرحوم روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 مهرماه در مسجدالنبی شهر کاکی برگزار می شود.مراسم هفتمین روز در گذشت آن مرحوم نیز روز پنج شنبه 24 مهرماه در همین مسجد برپا خواهد شد

سید علی پورفاطمی برادر حجه الاسلام سید مجتبی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس است که در جریان سفر حج و همزمان با طواف گرد خانه خدا دچار سکته قلبی شده و جان خود را از دست داد.

در این ارتباط: اینجا دشتی عزادار نواده زهرا(س)


استارت ماراتن لیگ برتر والیبال با دلیران دشتی

تیم دلیران دشتی نماینده استان در لیگ برتر والیبال کشور در گروه نخست این مسابقات قرار گرفت.

 مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران با حضور 14 تیم و از 15 آبان ماه در دو گروه مقدماتی آغاز می شود که تیم دلیران دشتی اولین تجربه استان در این رقابت ها می باشد.

قرعه کشی این لیگ با حضور مسئولین فدراسیون والیبال، مربیان و سرپرستان تیم های شرکت کننده برگزار شد و مقرر شد دور مقدماتی این رقابت ها در دو گروه هفت تیمی برگزار شود:

گروه اول:  پیکان، میزان مشهد، شهرداری تبریز، دلیران دشتی ،بازرگانی جواهری گنبد، شهرداری زاهدان و نوشیدنی شمس

گروه دوم:  متین ورامین، شهرداری ارومیه، نوین کشاورز، سایپا، مهر پارس فارس، وزارت دفاع و یکی از تیم های آلومینیوم بندرعباس یا تعاون گنبد

تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس تا 26 مهرماه فرصت دارد تا با کادر فنی و بازیکنان سال گذشته خود تسویه حساب کند و در لیگ امسال شرکت کند، در غیر اینصورت تیم تعاون گنبد جایگزین این تیم خواهد شد.

دور مقدماتی لیگ برتر والیبال از 15 آبان ماه و تنها در روزهای چهارشنبه پیگیری خواهد شد و چهار تیم برتر هر گروه به مرحله پلی آف صعود خواهند کرد. تیم های پنجم وششم هر گروه نیز در لیگ برتر سال آینده باقی می مانند اما تیم هفتم دو گروه مستقیما به مسابقات دسته یک سقوط خواهند کرد.

در مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال سال جاری تیم های اول تا چهارم گروه اول به صورت ضربدری با تیم های اول تا چهارم گروه دوم مسابقه خواهند داد که تیم های پیروز دو مسابقه از سه دیدار به چهار تیم برتر مرحله نهایی صعود می کنند.

نحوه برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر والیبال بعد از مشخص شدن چهار تیم برتر و زمان باقی مانده از سال جاری مشخص خواهد شد.

سرپرستان و مربیان تیم های لیگ برتر به غیر از متین ورامین که در اردوی خارج از کشور بسر می برد و وزارت دفاع در این نشست حضور داشتند.

تیم های لیگ برتر می توانند 20 بازیکن به سازمان لیگ معرفی کنند که حتما چهار بازیکن جوان (سه بازیکن متولد 11 دیماه 73 و یک بازیکن یکم فروردین ماه 73 به بعد)، دو بازیکن نوجوان (متولد 11 دیماه 75 به بعد) و دو بازیکن امید (یک نفر 11 دیماه 71 و یک نفر یکم فروردین ماه 70 به بعد) در جمع 20 بازیکن معرفی شده حضور داشته باشند.

در ضمن در این نشست مقرر شد در صورتی که بازیکنان تیم های لیگ برتر قسط دوم قرارداد خود را در موعد مقرر دریافت نکنند، بازیکن آزاد محسوب شوند.

 پتروشیمی خورموج، قهرمان نیم فصل لیگ استان
هفته نهم و پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بزرگسالان استان بوشهر در شهرهای مختلف استان برگزار شد.

 در حساس‌ترین بازی هفته شاهین آبپخش و ابوذر کلمه به مصاف هم رفتند که هر دو تیم به تقسیم امتیازات رضایت دادند تا قهرمانی نیم‌فصل شاهینی‌ها از کف برود.

در دیگر دیدار مهم این هفته در بوشهر سپاهان به مصاف پتروشیمی جم خورموج رفت که خورموجی‌ها با غلبه بر سپاهان و با توجه به تساوی شاهین آبپخش توانستند قهرمان نیم فصل شوند.

توحید بوالخیر هم که می‌توانست قهرمان نیم فصل شود در خانه تن به شکست مقابل تیم ته جدولی سپاهان خورموج داد.تا قدر این فرصت خوب را نداند.

توحید بوشهر هم در ادامه ناکامی‌های خود در گناوه تن به شکستی دیگر داد تا به قعر جدول سقوط کند.

سرخپوشان برازجان هم در خانه موفق شدند تیم ته جدولی پویا دیلم را با شکست بدرقه کنند.


نتایج هفته نهم لیگ برتر بزرگسالان استان بوشهر/سه شنبه 15/07/93 ساعت 16:00

سپاهان بوشهر 2 - 3 پتروشیمی جم خورموج
سرخ پوشان برازجان 2 - 0 پویا دیلم
توحید بوالخیر 1 - 2 سپاهان خورموج
شاهین آبپخش 2 - 2 ابوذر کلمه
امید گناوه 3 – 1 توحید بوشهر

 

دانشگاه آزاد خورموج ،کارشناس ارشد دار شد!!
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: مجوز راه اندازی رشته مهنسی برق درمقطع کارشناسی ارشد دراین دانشگاه در سال جاری گرفته شد.

علیرضا چمکوری روزچهارشنبه درآیین آغازسال تحصیلی دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد خورموج افزود: این دانشگاه از بهمن امسال برای اولین بار دراستان بوشهر دراین رشته درمقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در دانشگاه آزاد واحد خورموج اکنون بیش از یکهزارو100 دانشجو در35 رشته درمقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته وناپیوسته مشغول تحصیل هستند.

چمکوری ادامه داد: دانشگاه آزاد خورموج اولین دانشگاهی بود که درشهرستان دشتی ودرسال 1381 دردو رشته کاردانی و86 دانشجو زیر نظردانشگاه آزاد بوشهر فعالیت خود را آغازکرد و درمدت 12 سال گذشته پیشرفت بسیارخوبی داشته است.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از دو هزارو500 دانشجو در مقاطع کاردانی وکارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج افزود: امسال 450 دانشجو جدید الورود دراین دانشگاه پذیرش شده اند.

وی به فعالیت های علمی دانشگاه آزاد واحد خورموج اشاره کرد گفت: در دو سال گذشته از سوی این دانشگاه 35 مقاله و 22 طرح تحقیقاتی وپژوهشی درمجامع علمی بین المللی ارائه شده است. 

خبرهایی از سد دشت پلنگ،سد سنا،سدکاردنه و..

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر گفت: سد دشت پلنگ شهرستان دشتی با فاینانس خارجی احداث می‌شود.

مهر؛ شاپور رجایی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان بوشهر اظهار داشت: طرح‌های توسعه‌ای مناسبی در بخش آب در استان بوشهر در دستور اجرا داریم که می‌تواند نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز داشته باشند.

وی در ادامه به اجرای برخی از طرح‌های آب منطقه‌ای در شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: امیدواریم با اجرای با کیفیت این طرح‌ها بتوانیم به اهداف مورد نظر در طرح‌های آب دست یابیم.

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اجرای هشت طرح آب منطقه‌ای در حوزه شهرستان دشتی، بیان داشت: طرح‌های توسعه منابع آب، سد سنا و سد کاردنه را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی، اضافه کرد: تامین اعتبارات این طرح به صورت فاینانس خارجی است که جاده دسترسی به سد به پایان رسیده است.

رجایی در ادامه از امضای قرارداد جدیدی با پیمانکار خبر داد و تصریح کرد: زمان‌بندی اجرای این طرح چهار ساله است که مطالعات دشت پلنگ را انجام داده‌ایم و مشاور کارش را انجام داده است.

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر به دیگر طرح‌های در دست اجرای شهرستان دشتی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: اجرای سیل بند منطقه شنبه را نیز در دستور کار دار داریم که تا دهه مبارک فجر تکمیل خواهد شد.

 درخشش دشتی ها در جشنواره بازیها و آیین های بومی ومحلی استان

به مناسبت بزرگداشت روز روستا، جشنواره بازیها و آیین های بومی ومحلی استان بوشهر در روستای باغک شمالی تنگستان روزچهارشنبه درآیینی با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

در مسابقات بازی های بومی و محلی که در بخش مردان برگزار شد، تیم دشتی به مقام نخست رسید و تیم های بوشهر و تنگستان به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

همچنین در آیین های بومی و محلی نیز که در بخش بانوان برگزار شد، تیم بوشهر جایگاه نخست را از آن خود کرد و تیم های دشتی و جم به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/٧/۱۳

 

 

 

ضمن تبریک این روزمبارک و با آرزوی قبولی نذر و نیازهایتان بی مقدمه گشتی می زنیم در خبرهای مهم وجاری شهرستان دشتی...

ارسال "مستند دی رضا" به شماره پیام گیر 3000082

همونطور که کم و بیش در جریان هستید  آخرین مستند علی سالمی کارگردان جوان دشتیاتی با عنوان «دی رضا» که حکایتست از  کار مادر بزرگوارش و بخشی از زنان روستای کردوان موفق شده ب مرحله نهایی برنامه "نردبان" شبکه مستند سیما راه یابد  و تا اکنون در قضاوت بینندگان این برنامه مقام دوم را به خود اختصاص داده است اما بواسطه اینکه ما بتوانیم این ساخته مستند ساز همشهرستانی را به صدر جدول و کسب بهترین مستند جشنواره تابستانه برسانیم دعوت میکنم با ارسال  «مستند دی رضا» به شماره پیام گیر 3000082  در موفقیت  این مستند و مستند ساز گام برداریم...

مستند دی رضا روایتیست از زنانی دشتیاتی ، آنانیکه کمتر دیده می شوند و یا بهتر است بگویم دیده نمی شود با همه ناملایمات زیستی خود می سازند و دم نمی زنند علی رغم داشتن استعداد کمتر از امکانات بهره مند بوده اند..دی رضای فیلم سالمی نماینده از زنان و مادران دیروز دشتی هستن که همیشه یا چشم براه شوی خود بودند که ب سفر آنسوی دریا رفته بود یا از این دیار ب آن دیار برای برداشت گندم رهسپار شده بود..او یک تنه خانواده را مدیریت می کرد و روزگار تلخ رفته برخود را با از پا ننشستن به کام خانواده خود شیرین می کرد...شاید کمتر قدر دانسته شده اند!!

اما همه فرزندان آن شیرزنان ب خوبی می دانند که مادر و زن دشتیاتی یعنی ایثار ب تمام معنا یعنی همه سختی را به جان خریدن یعنی هم مادر باشی هم پدر یعنی هیزم آوردن برای تش و چاله یعنی چیدن کاکل و تهما یعنی جیلم و جوری کردن یعنی کشک و دوغ ساختن یعنی بی آب و برق زیستن یعنی پیاده کیلومترها رفتن برای آوردن آب یعنی ب وقت قعطی گرسنه ماندن و سیر کردن اولاد یعنی تمامه چیدن یعنی نان گرم ،مشتک بانو ،گرده.. یعنی تیلیت دو کشک یعنی چای همیشه دم یعنی آرد گمنه گرفتن یعنی نان شیرین درست کردن یعنی مشتک پیازی یعنی پلیل گرم روز بارونی یعنی شستن با دست های پینه بسته یعنی یعنی مکنار یعنی جومی ویل یعنی خالکوبی های دست! یعنی ارخولک یعنی زندگی...

قبول شدگان

با توجه به اعلام قبولی های آزمون های مختلف ،در ادامه ب برخی دیگر از قبول شدگان دشتی اشاره می کنیم:

دانشجوی دوره تخصص پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران

باخبر شدیم خانم دکتر هاجر آل بویه موفق شدند در آزمون دوره تخصص(دستیاری) پزشکی هسته ای پذرفته شوند.

دکتر آل بویه فرزند حاج عبدالله آل بویه مدیر اسبق دبیرستان ابوذر غفاری خورموج و اصالتن اهل روستای فقیه حسنان دشتی هستند.بد نیست بدانیم ایشان دانش آموخته دکترا پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستند.

دانشجوی دکترا برنامه ریزی آمایش کیفیت محیطی مناطق روستایی

خانم مرضیه شوقی نیز موفق شدند در آزمون دکترا  برنامه ریزی آمایش کیفیت محیطی مناطق روستایی دانشگاه خوارزمی تهران پذیرفته شوند

بدنیست بدانیم خانم شوقی اصالتن اهل روستای چاه حسین جمال هستند

ارشدان

برای تکمیل قبولی های ارشد نیز می توان اشاره کرد به:

مهران قلی زاده: مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تهران(رتبه 12 ارشد)

معصومه شوقی: جامعه شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز

 

زلزله بی خطر شهر شنبه

غلامرضا مهرجو  اظهار داشت:شب گذشته زلزله ای به بزرگی4.1  در مقیاس ریشتر در عمق 18 کیلوکتری زمین رخ داد که به حمد الله خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

وی افزود:این زمین لرزه درعرض جغرافیای ۲۸.۴۶۷  و طول جغرافیایی ۵۱.۶۷۴ رخ داده است.

مهرجو ادامه داد:روز گذشته نیز جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با حضور کلیه اعضاء برگزار شد در آن جلسه به کلیه دستگاههای اجرایی تاکید شد که با توجه به اینکه دشتی یکی از شهرستانهای حادثه خیز استان است آمادگی لازم داشته باشند.


تقبل هزینه دانشگاه دانش‌آموزان برتر مناطق زلزله‌زده دشتی توسط اتاق ایران
رئیس هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار گفت: پس از قبولی در دانشگاه‌ها هزینه‌های دانشجویانی که از مدارس زلزله‌زده دشتی راهی دانشگاه‌ها می‌شوند، توسط موسسه ابرار تامین و پرداخت خواهد شد.

فارس؛ علاء میرمحمد صادقی در آیین افتتاح مدرسه خیرساز اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور اظهار داشت: در خورموج، بوشهر، خراسان و شهرهای دیگر کشور مردم آب انبار، پل، راه و ... زیادی ساختند و بانی آنها بخش خصوصی بود ولی کم‌کم متاسفانه این کار دست دولت افتاد و بخش خصوصی کنار کشید.

وی ادامه داد: احیای سنت فعالیت‌های خیر با محوریت بخش خصوصی در اتاق بازرگانی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا اینکه موسسه ابرار تشکیل شد و تاکنون کارهای متعددی در کشور انجام داده است.

صادقی گفت: فعالیت‌های این موسسه در جنوب خراسان، شهرهای مختلف کشور و دیگر کشورها توسط بخش خصوصی هزینه شده و دولت یک ریال در این زمینه کمک نکرده است.

رئیس هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار تاکید کرد: دبیرکلی این موسسه بر عهده مقام معظم رهبری است و اعضای آن از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی هستند.

وی افزود: امیدوارم که شعبه‌های موسسه ابرار در شهرستان دشتی ایجاد شود و ما این سنت قدیمی را تکرار کنیم.

صادقی خاطرنشان کرد: به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر این دو باب مدرسه در کاکی و شنبه توسط موسسه ابرار ساخته شد و نمازخانه و زمین ورزشی در مدرسه شهید حاجیانی احداث می‌کنیم.

وی تاکید کرد: پس از قبولی در دانشگاه‌ها هزینه‌های دانشجویانی که از این مدارس راهی دانشگاه‌ها می‌شوند، توسط موسسه ابرار کشور تامین و پرداخت خواهد شد.
میرمحمدصادقی تاکید کرد: دو واحد آموزشی در شهرستان دشتی با همکاری اتاق‌ بازرگانی با اعتبار17 میلیارد و500 میلیون ریال ساخته شده است.

نشست فرماندار دشتی با مدیرکل سازمان انتقال خون استان بوشهر

در این نشست صمیمی که جمع دشتی ها جمع بود فرماندار مهرجو فقیه حسنانی از دکتر حاجیانی چمکوری خواست :با توجه به استقبال خوب مردم این شهرستان  در اهدا خون احداث وراه اندازی پایگاه انتقال خون در شهر خورموج مهم است.
دکتر غلامرضا حاجیانی چمکوری:انشاءالله با همکاری فرمانداری وشبکه بهداشت ودرمان در آینده نزدیک پایگاه موقت خونگیری در شهر خورموج راه اندازی کنیم ودر این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیم.

 حضور کم نظیر مردم در یادواره شهدای شهر خورموج

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/٧/٧

 

اینجا دشتی،عزادار نواده زهرا(س)+تکمیلی

 

آقاعلی حاح سید حسین در جوار خانه خدا در حین انجام مناسک حج درگذشت...خبر اینقدر ناگهانی و تلخ بود که باور آنکه دوروز پیش از این با تماس دوستی برای بدرقه شان به حرم امن الهی هنوز در گوشم است...

تنها 221 روز بعد از فوت آقاسید محسن آقاسید علی هم به او پیوست تا بیش از پیش دشتی از برکت وجودشان بی بهره گردد...ساداتی که هماره پا ب پای مردم در سختی و گرفتاری رفته براین سامان گام برداشته اند و حضور در محفل و مجلس بی ریایشان آرامش بخش بوده است...

مرحوم آقاسید علی پورفاطمی بزرگترین برادر حجت الاسلام سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس می باشد، در زمان انجام مناسک حج تمتع و در حین طواف بر گرد خانه خدا دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل گردید. و صبح پنجم مهرماه به رحمت ایزدی پیوستند.

آخرین عکس های منتشره از مرحوم آقا سید علی

این دو عکس را حاج حسین شهری معلم بردخونی همسفر آقا سید علی گرفته/عکس دوم به گفته ایشان ثانیه هایی قبل از وفات آقا سید علی گرفته شده

برگزاری مراسم وفات آقاسید علی در هتل اخیار الصفوه مکه


 

عکسهایی ناب از مرحوم آقا سید علی

با سپاس بی نهایت از سید محمد(حامد) فاطمی که عکس ها را برای وبلاگ دشتی ها ارسال کردند..

ای روزگار...

ب ترتیب از راست سیدمحسن،سید محمد مهدی وسیدعلی پورفاطمی

مرحومان آقا سیدمحسن و آقا سید علی در کربلای معلی(اردیبهشت1381ه.ش)

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٥۳ ‎ق.ظ

 

۱۳٩۳/٧/٤

 

کجایند مردان بی ادعا..

 

می مونیم هستیم بودیم شدیم می خواهیم.. گاهی نه، همیشه کاربرد برخی فعل هامون را مدیون یه کسانی هستیم که رفتند تا بمونیم تا باشیم ...که رفتنه اونا اصله موندنه...

ب مناسبت یاد آوی این روزها در تقویم زیستی مان در ایران مانا ،گفتم بد نیست بدانیم از دو هزار و هشتاد و نه شهید استان بوشهر تعداد137 نفر از آن مردان مرد از فرماندهان و علمداران هشت سال دفاع مقدس بودند و از این تعداد 35 نفر آنان یعنی قریب از یک سوم آنان از دیار دلاور خیز دشتی بوده اند که ضمن گرامی داشتن یادشان و ذکر این مطلب اگر اینان و هم سنگرانشان نبودند امروز دشتی که سهل نامی از ما ب عنوانی ایرانی نبود ،نام مبارک آنان در ذیل آوردیم:

 

نام
و نام خانوادگی
مسئولیت
کریم آلتوان فرمانده گروهان
سید
اسد الله ابطحی
فرمانده دسته
الیاس احمدی فرمانده دسته
مصطفی انجمن افروز فرمانده گروهان
محمود بیرمی فرمانده گروهان
حسن توپال فرمانده گروهان
محمد توپال فرمانده گروهان
اسماعیل جمشیدی فرمانده گروهان
کریم جمشیدی فرمانده دسته
حیدر چاهشوری فرمانده گروهان
محمود حیدری پور فرمانده دسته
سید
علی دستغیبی
فرمانده گروهان
عبدالحسین رضایی فرمانده گردان
محمد روزگرد فرمانده گروهان
ابراهیم زارعی فرمانده گروهان
یوسف زینبی فرمانده گردان
محمد سالمی فرمانده دسته
علی سلمانی کار فرمانده گروهان
محمود طلائیان مجرد فرمانده دسته
غلامعلی طوافی آزاد فرمانده گروهان
سلیمان عبدالشاهی فرمانده گروهان
محمد علیزاده فرمانده گروهان
بهرام فرشادفر فرمانده دسته
احمد فقیه فرمانده گروهان
حسین فقیه فرمانده گروهان
عباس فقیه فرمانده گروهان
علی فقیه فرمانده گروهان
علی فقیه فرمانده گردان
عبدالله قاسمی فرمانده دسته
اسماعیل کازرونی فرمانده گروهان
نادر مهدوی فرمانده ناو گروه
غلامعلی معصومی فرمانده دسته
عبدالرسول مقاتلی فرمانده دسته
غلامحسین ملاح فرمانده دسته
غلامحسین موسوی فرمانده گروهان

 منبع :ماهنامه عرشیان

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]