دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٤/٢/۳۱

 

 

 

دو زمین چمن مصنوعی دربخش شنبه وطسوج بوشهر احداث می شود

هادی اخلاقی درجلسه شورای اداری بخش شنبه وطسوج افزود: زمین چمن مصنوعی درروستای کردلان نیز در دست اجراست که پیشرفت فیزکی خوبی دارد وبزودی به بهره برداری خواهد رسید.

اخلاقی اضافه کرد: پس از زلزله سال 1392 دو زمین چمن مصنوعی در روستاهای درویشی وسناء ویک زمین چمن طبیعی درشهر شنبه ساخت و به بهره برداری رسیده است.

اخلاقی ادامه داد: یکی ازمشکلات ورزش کاران بخش شنبه وطسوج نداشتن نمایندگی اداره ورزش وجوانان این بخش است که این مشکل با راه اندازی دفترنمایندگی ورزش وجوانان این بخش در خرداد امسال برطرف می شود.

اخلاقی اظهارکرد: با آغاز به کار اداره ورزش وجوانان، همه مسابقات ورزشی در رشته های مختلف به صورت مستقل در سطح بخش برگزار وباعث فعال شدن هیات های ورزشی و شکوفایی استعداد جوانان ورزشکار بخش شنبه وطسوج خواهد شد.

وی به مشکل نور وسکو ورزشگاه و کفپوش سالن ورزشی شهر شنبه اشاره کرد وخواستارتامین اعبتار برای احداث سکو وفنس کشی ونور این ورزشگاه و ترمیم و تعویض کفپوش این سالن شد.

دراین جلسه فضل الله درا به عنوان اولین رییس اداره ورزش وجوانان بخش شنبه وطسوج معرفی شد.

 

معرفی نفرات برتر جشنواره فصلی شعر و جوان در خورموج

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، در این آیین معاون فرهنگی حوزه هنری بوشهر گفت: خوشبختانه جشنواره  فصلی شعر و جوان موفق و هدف گذار و باعث شناسایی استعدادهای خوبی در این عرصه شده است.

فرید میرشکار افزود: از دل این جشنواره شاعران و داستان نویسان مستعدی به ادبیات استان و کشور معرفی می شود و نیاز است این عزیزان نیز خود را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: ادبیات تنها متعلق به مرکز استان نیست و تلاش ما این بوده جشنواره ها و کارگاههای ادبی را در تمام استان برده تا سطح ادبیات استان را ارتقا دهیم.

میرشکار تصریح کرد: واحد آفرینش های ادبی حوزه در سال گذشته روند رو به جلویی داشته و انتظار است امسال در سطح کشور به خوبی بدرخشد.

در پایان هیات داوران برگزیده های جشنواره فصلی شعر و داستان را به شرح زیر معرفی کرد.

داستان فصل اول:

طاهره حاجی زاده اول

پردیس شیرکانی دوم

زهرا کارگر سوم

صدیقه نیرو و سیده مریم امینی تقدیر

داستان فصل دوم:

سپنتا ضرغامی اول

سمیرا حیدری دوم

ام البنین آبین و مریم جمشیدی سوم

الهام رجایی، آیدا رجایی و فرشته هاخانی تقدیر

شعر فصل اول:

کمیل ایزدجو اول

ایمان جمشیدپور دوم

صدیقه زیارتی سوم

حفاری " امامزاده محمد " روستای درویشی توسط افراد سودجو

هادی اخلاقی درگفت وگو با ایرنا افزود: افراد سودجو روز گذشته قبر 'امامزاده محمد' را به عمق یک متر 50 سانتیمتر حفاری کرده اند .

وی یادآورشد: هدف از اقدام افراد سودجو از حفاری 'امام زاده محمد' روستای درویشی کشف اشیا تاریخی و عتیقه ،طلا و جواهرات قدیمی بوده است .

اخلاقی اضافه کرد: پلیس شناسایی افراد سودجو را آغاز کرده است.

بخشدارشنبه وطسوج ادامه داد: درسال 1384 نیز 'امام زاده محمد' مورد حفاری قرارگرفته بوده که محل امام زاده مورد ترمیم و بازسازی قرارگرفت اما در زلزله 6.1 ریشتری 20 فروردین ماه سال 1392ساختمان امام زاده تخریب شد .

وی با اشاره به اینکه این اقدام موجب هتک حرمت 'امامزاده محمد' و ناراحتی مردم منطقه شده است یادآورشد: 'امام زاده محمد' درفاصله چهار کیلومتری جنوب روستای درویشی و در محدوده محوطه آثار تاریخی و باستانی درویشی واقع شده است.

بخشدار شنبه و طسوج اضافه کرد: محوطه تاریخی درویشی شامل آثار باستانی مانند استودن های درویشی محل نگهداری و دفن مردگان درایران باستان و هم چنین محوطه سنگ نوشته های الفبای خلیج فارس شمالی است.

وی افزود:تاکنون چندین بار درخواست برای ثبت درفهرست آثارملی ،نگهداری و مرمت محوطه تاریخی و باستانی درویشی به سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی داده شده که هنوز اجرایی نشده است .

رییس اداره اوقاف و امور خیریه دشتی نیزگفت: 'امام زاده محمد' مورد احترام خاص مردم منطقه است .

حسین اسماعلیی افزود:پیگیری های برای تامین اعبتار برای بازسازی ساختمان 'امام زاده محمد 'آن انجام شده است .

نویسنده کتاب زیارت گاه های استان بوشهر نیز گفت:برخی این امام زاده را از نوادگان امام موسی کاظم (ع) وبرخی از نوادگان امام سجاد(ع) می دانند.

غلامحسین هادی نژاد افزود:قدمت ساختمان قبلی امام زاده که ازخشت وسنگ بوده به درستی روشن نیست اما درسال 1385 با سنگ و سیمان بازسازی شد که براثر زلزله سال 1392 این بنا نیز تخریب شد .

بخش شنبه وطسوج با 10 هزارنفرجمعیت است و براثر زلزله 20 فروردین ماه سال 1392 تعداد37 کشته و بیش از یکهزارمصدوم و به سه هزارو 300 واحد مسکونی و آثار تاریخی و فرهنگی منطقه خسارت وارد شد.

امام زاده محمد' دردامنه تپه های موسوم به بندپیر در چهار کیلومتری جنوب روستای درویشی و در فاصله 15کیلومتری جنوب شهرشنبه و160کیلومتری جنوب شرقی بوشهر واقع شده است

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٤/٢/٢٤

 

 

 

هزینه 16 میلیارد ریالی برای توسعه و تامین آب شهرهای دشتی درسال 93

غلامرضا مهرجو ,فرماندار دشتی درنشست مسوولان آب شهرستان دشتی افزود: با این اعتبار پروژه مخزن پنج هزارمترمکعبی شهرکاکیِ تکمیل، خط انتقال وپمپاژ مخزن آب شهرخورموج احداث، شبکه آب چهار شهرخورموج ، کاکی، شنبه و بادوله نوسازی و بهسازی شده است.وی اضافه کرد: اکنون 18هزارمشترک آب درچهار شهرشهرستان دشتی وجود دارد که بیش از65 درصد آب این شهرها از خط سراسری کوثر تامین می شود.

مهرجو بیان کرد: 35 درصد از آب شرب شهرستان دشتی از 14 حلقه چاه ومنابع آبی شهرستان دشتی تامین می شود.

وی ادامه داد: سهمیه آب شرب ازخط کوثر برای شهرخورموج روزانه هفت هزارمترمکعب است که این میزان کفاف شهر40 هزارنفری این شهر را نمی دهد.

فرمانداردشتی به مهمترین مشکل آب شرب شهرستان دشتی اشاره کرد وافزود: فرسودگی شبکه های آبرسانی درسطح شهرها وروستاها باعث هدررفت آب می شود.

مهرجو گفت: یکی ازاولویت های تامین اعبتار شهرستان نوسازی وبهسازی شبکه های آبرسانی وبهسازی وحل مشکلات چاه آبرسانی دراین شهرستان است .

وی به خشکسالی و کمبود بارندگی در کشور و استان بوشهراشاره کرد و افزود: ترویج وتوسعه فعالیت های فرهنگی برای کاهش مصرف، صرفه جویی ومدیریت مصرف آب از سوی شهروندان ضروری است.

فرمانداردشتی از شهرداران شهرستان دشتی خواست سیستم آبیاری فضای سبز و بوستان ها را از آب شرب شهری جدا سازی کنند.

 سپاهان خورموج قهرمان امید های استان بوشهر

تیم فوتبال سپاهان خورموج در مجموع دو دیداررفت وبرگشت مرحله نهایی مسابقات فوتبال امید های استان بوشهر به نتیجه مساوی 1 بر1 رضایت داد وبه دلیل گل زده درخانه حریف به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

در دیدار روز پنجشنبه گل تیم سپاهان توسط حسین آل بویه دردقیقه 65 و گل تیم سکان بوشهردر دقیقه 80 توسط مهاجم این تیم به ثمررسید.

تیم امید سپاهان خورموج با قهرمانی دراین مسابقات به عنوان نماینده استان بوشهردر مرحله کشوری راه یافت .

انتشار مجموعه های شعر شاعر دشتیاتی و همسرش در نمایشگاه کتاب تهران

با خبر شدیمی مجموعه شعر 'دوران ماه روی تن برکه' از صاحبه نادرپور و مجموعه شعر 'خیابان بدون قافیه راه افتاد!' از حسین تیموری در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.مجموعه شعر دوران ماه روی تن برکه دارای 27 شعر در قالب غزل است که در 64 صفحه در قطع رقعی و با قیمت پشت جلد 50 هزار ریال توسط انتشارات داستانسرا به زیور چاپ آراسته شده است.

همچنین مجموعه شعر خیابان بدون قافیه راه افتاد! دارای 39 شعر سپید است که در 76 صفحه با قطع رقعی و قیمت پشت جلد 60 هزار ریال توسط انتشارات داستانسرا به چاپ رسیده است. 

علاقه مندانی که به نمایشگاه کتاب مراجعه می کنند می توانند در سرای شبستان، راهرو 23 غرفه 25 انتشارات داستانسرا این دو کتاب را تهیه کنند. 

هر دو کتاب با تیراژ یکهزار نسخه و با مشارکت ناشر و شاعر منتشر شده که بزودی پس از پایان نمایشگاه کتاب، در کتاب فروشی های سراسر کشور پخش خواهد شد.

بدنیست بدانیم حسین تیموری فرزند روستای وراوی دشتی ساکن اهرم و همسرشان خانم نادرپور متولد براجان می باشند.

 
چند خریدار تهرانی خواهان امتیار ایرانجوان خورموج

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج روزدوشنبه درگفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به نبود حامی مالی مناسب برای تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر امتیاز این تیم را به طور قطعی به فروش می رسانیم.

حسین منفرد افزود: تیم ایرانجوان خورموج هواداران پرشور و متعصب فراوانی دارد ولی به دلیل ضعف مالی برای اداره تیم ناچار به فروش امتیاز آن هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به ای نکه به هفته پایانی مسابقات فوتبال لیگ دسته دو کشور نزدیک شده ایم بازیکنان تیم ما فقط 20 تا 25 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.

منفرد بیان کرد: برای هر بازی خارج از خانه خود نزدیک به 200 میلیون ریال هزینه می کنیم که با توجه به نبود حامی مالی قادر به پرداخت چنین هزینه های نیستیم.

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج گفت: برای وارد شدن به مسابقات فصل جاری قول و وعده های زیادی از سوی مسوولان به تیم ایرانجوان داده شد اما هیچکدام از آنها عملی نشده است.

وی اضافه کرد:هم اکنون به تعدادی از فروشگاه های لوازم ورزشی و رستوران شهر خورموج بدهی داریم که باید زمینه پرداخت این بدهی را فراهم کنیم.

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج گفت: با توجه به این که در چند هفته پایانی خطر سقوط به لیگ پایین تر را نداریم ولی باز هم با تمام توان به مصاف حریفان می رویم و از اعتبار و آبروی فوتبال استان بوشهر دفاع می کنیم.

وی افزود: در هفته پایانی مسابقات در خورموج میزبان تیم خیبر خرم آباد هستیم که در صورت باخت تیم حریف به طور مستقیم به لیگ یک صعود می کند ولی با این حال ما تمام توان به مصاف حریف خود خواهیم رفت.

منفرد گفت: در تعدادی از بازی های پایانی خود به طور غیرمستقیم پیشنهادهایی برای پرداخت پول هتل و بلیت پرواز داشتیم که نتیجه را واگذار کنیم ولی به خاطر حفظ روحیه جوانمردی و اعتبار فوتبال استان این پیشنهادها را رد کردیم.

تیم فوتبال ایرانجوان بوشهرهم اکنون در لیگ دسته دوم مسابقات فوتبال کشور حضور دارد 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٤/٢/٢۳

 

افتخار آفرینی جوان کردوانی در جشنواره رویش

 

دشتی ها; علی سالمی دانشجوی کردوانی دانشگاه خوارزمی تهران موفق شد لوح و تندیس جشنواره رویش را برای فیلم تحسین برانگیز "دی رضا" کسی کند.

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی رویش، ویژه ارائه دستاوردهای کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور ، با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه شیراز و بیش از 500 دانشجوی عضو کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی 68 دانشگاه کشور ، در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.

جوان خوش آتیه دشتیاتی که پیش از این نیز برای هر چهار فیلم مستند خود "گرگعلی" ، "ای روزگار" ، "دی" و " دی رضا" موفق شده بود در شبکه مستند نیز حائز مقام برتر شود کماکان دارد افتخارات درو می کند برای کهن بوم دیارش دشتی  که بی نهایت به آن دلبسته است.

بد نیست بدانید سالمی بزرگوار دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی فلسفه دانشگاه خوارزمی ،متولد بزرگ شده کردوان سفلی  و برادر شهید علی کشاورز می باشد.

آقای سالمی مقرر بود در نوروز گذشته فیلمی راجع به " عبا بافی " این صنعت دستی زیبا و یونیک ایرانی که بر حسب اتفاق فقط در کردوان دشتی رونق دارد تهیه کند اما ب دلایل مالی نتوانست آنرا ب سرانجام برساند از همین رو لازم است  مسئولین خاصه مدیران فرهنگی بیش از پیش همراه شوند برای معرفی دیارمان دشتی گپ ،که حرفهای ناگفته بسیاری در دل خود دارد و بی شک با گام نهادن این جوانان می توان به معرفی و گفتنش امید بست.

در این رابطه:

مصاحبه با جوان کردوانی مستندساز برتر شبکه مستند

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٤/٢/٢٢

 

 

 

برگزاری مراسم تجلیل از اولین پزشکان دشتی

به گزاش ایرنا،حجت الاسلام سید محمدمهدی پور فاطمی در مراسم تجلیل ازاولین پزشکان شهرستان دشتی افزود: پزشکان متعهدهمواره دین خود را به مردم ادا کرده اند.

پورفاطمی از تلاش های همه پزشکان شهرستان دشتی که با تمام کمبودها ومحرومیت ها مشغول خدمت رسانی به مردم هستندتقدیر کرد وافزود:امروز یک روز ماندگار درتاریخ دشتی است که از اولین پزشکی که درسال 1336 با افتتاح اولین درمانگاه درخورموج چراغ سلامت وتندرستی را در منطقه محروم دشتی روشن کرد، تجلیل می شود.

دکتر محمود دل آسایی اولین پزشکی که 58سال پیش در شهرستان دشتی به مداوای بیماران پرداخت دراین مراسم به ذکر خاطرات خود از راه اندازی اولین درمانگاه خورموج درسال 1336اشاره کرد وگفت: وقتی وارد خورموج مرکز شهرستان دشتی شدم این منطقه یک روستا بود.

دبیرهمایش تجلیل از اولین پزشکان شهرستان دشتی نیز گفت: این همایش برای قدردانی وقدرشناسی از پزشکانی برگزارشده که سالها به مردم این دیار خدمت کرده اند.

دکتر کاوه امیری افزود:دکتر محمود دل آسایی اولین پزشکی است که درسال 1336 با کمترین امکانات وتجهیزات درمانگاه دولتی خورموج را با همت وهمیاری مردم خیرونوعدوست خورموج از جمله مرحوم حاج علی مرادی تاسیس وراه اندازی کرد.

وی افزود:دکتر دل آسایی به خاطر شخصیت اجتماعی واخلاق نیکو ومحبت آمیزخودوایمان دینداری محبت ودوستی خود را درمنطقه دشتی جاودانی وماندگار کرده اند.

امیری اضافه کرد: از دکتر سید اسماعیل بهزادی به عنوان اولین دکتر مرد وخانم اعظم امینی اولین دکتر زن از شهرستان دشتی که دردانشگاه دررشته پزشکی پذیرفته وفارغ التحصیل شده اندنیز تجلیل شد تا موجب تشویق وترغیب امر خداپسندانه وخدمت صادقانه درسطح جامعه شود.

دراین مراسم خلیل شیخیانی وحمید زارعی دوتن از شاعران محلی شهرستان نیز قطعه های اشعارخودرا دررثای خدمت متعهدانه ودلسوزانه اولین پزشک شهرستان دشتی دکتر محمود دل آسایی سرودند وگروه موسیقی غلامرضا وزان به اجرای چندآهنگ محلی استان بوشهر پرداختند.

دراین مراسم از طرف شهردار و شورای اسلامی شهرخورموج به پاس خدمات صادقانه وجاودانه عنوان شهروند افتخاری به دکتر محمود دل آسایی اهداء شد.

درپایان مراسم از طرف نماینده مردم دشتی وتنگستان به نمایندگی ازمردم شهرستان دشتی لوح یادبود به اولین پزشکان شهرستان دشتی دکترمحمود دل آسایی ، دکتر سید اسماعیل بهزادی واعظم امینی اهداء شد.

تخصیص 100 درصدی اعتبارات ملی

حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی درجلسه مسوولان شهرستان دشتی افزود: تخصیص 100 درصدی اعبتارات ملی باعث شده روند اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود.

وی اضافه کرد: 270 میلیارد ریال اعتبار ملی برای برای تکمیل راه ارتباطی کاکی به شیخیان دردهستان کبگان هزینه می شود وباعث خواهد شد مسیر کاکی به شیخیان بیش از 30 کیلومترکاهش یابد.

پورفاطمی ادامه داد: همچنین 75 میلیارد ریال اعتبار ملی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستاهای ساحلی کبگان، بادوله وبخش مرکزی و دهستان طسوج بخش شنبه وطسوج هزینه شده است.

وی، نبود پل روی رودخانه مند در جاده کاکی به شیخیان اشاره کرد و گفت: با توجه به تخصیص اعبتارات ملی بزودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس بیان کرد: همکاری وهماهنگی مسوولان استان و تلاش های فرماندار و مدیران اجرایی شهرستان دشتی باعث تسریع درروند اجرای پروژه های عمران شهری و روستایی شده و تغییرات بسیارخوبی درچهره شهرها و روستاها شهرستان بوجود آورده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱۸ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]