دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٤/٤/۳۱

 

Dashti Post

 

 اختصاص 15 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان زینبیه خورموج

مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال برای تجهیز و تعمییر بیمارستان زینبیه خورموج خبر داد.

به گزارش  مهر، رضا رضایی در نشست بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج  اظهار داشت: مردم استان بوشهر مردمی باصفا و کم توقع هستند و کار کردن برای چنین مردمانی افتخار است.

وی افزود: از آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون اعتبارات خوبی به وزارت بهداشت اختصاص داده شد که این امر در سال جاری نیز همچنان ادامه خواهد داشت و مزیت های زیادی نیز برای مردم به دنبال داشته است.

رضایی تصریح کرد: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، کاهش هزینه های درمان و اعتماد مردم به بیمارستانها از اهداف مهم این طرح بوده و رضایت خوبی در جامعه شاهد هستیم.

وی بر ضرورت تعمییر و تجهیز اورژانس بیمارستان زینبیه تاکید کرد و یادآور شد: در سال جاری برای این امر مهم بالغ بر ۴ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده می شود.

رضایی از احداث کلینیک ویژه و اصلاح فضای فیزیکی بلوک زایمان خبر داد و تصریح کرد: انشاالله با اجرای این طرحها شاهد رضایت مندی بیشتر در بین مردم خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه تنها بیمارستان شهرستان دشتی تجهیز خواهد شد، از خرید دستگاه سی آرم، رادیولوژی پرتابل، دستگاه بیهوشی برای اتاق عمل و تجهیز اتاق عمل سوم بیمارستان، تخت آی سی یو با تجهیزات کامل و تخت مراقبت ویژه نوزادان  خبرداد.

مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت درخصوص خرید دستگاه سی تی اسکن نیز قول همکاری و پیگیری لازم را داد.

حقیقتی تلخ; واگذاری امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج

امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، به علت مشکلات مالی این باشگاه واگذار شد.

به گزارش مهر، ایرانجوان خورموج یکی از تیم‌های باسابقه استان بوشهر است که در سال های اخیر توانسته بود با قهرمانی در لیگ برتر استان بوشهر به لیگ دسته سوم کشور و سپس به لیگ دسته دوم کشور صعود کند.

عدم حمایت‌های مناسب مسئولان از این باشگاه باعث تا مشکلات مالی روز به روز فشار بیشتری به مالکان باشگاه وارد کند و عملا باشگاه‌داری را برای آنها سخت و سخت‌تر کرد.

با سخت‌شدن شرایط، مالکان باشگاه خواستار حمایت مسئولان استان از این باشگاه شدند تا امتیاز باشگاه در استان بماند ولی زمانی که حمایتی صورت نگرفت، امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، به بادران گستران تهران واگذار شد.

مالک باشگاه ایرانجوان خورموج عصر دوشنبه در آئین واگذاری امتیاز باشگاه ایرانجوان اظهار داشت: نشست‌های متعددی را با مسئولان برگزار کردیم تا امتیاز این باشگاه در استان بماند ولی به نتیجه مورد نظر نرسیدیم.

غلام منفرد اضافه کرد: برای واگذاری باشگاه با وجود اینکه توافقت لازم را نیز انجام داده بودیم ولی ۲۰ روز دیگر نیز صبر کردیم تا شاید مسئولان استان کمک کنند ولی وعده دادند ولی عملی نشد.

وی خاطرنشان کرد: نشست‌هایی را با فرماندار شهرستان دشتی، معاون استاندار بوشهر، نماینده دشتی در مجلس و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار کردیم ولی نتیجه‌بخش نبود و امتیاز باشگاه واگذار شد.

مالک باشگاه ایرانجوان خورموج با بیان اینکه سال‌های بسیار زیادی را برای فعالیت باشگاه ایرانجوان و رسیدن به لیگ کشور تلاش کردیم، ادامه داد: جا دارد از هواداران نیز تقدیر کنیم که در سرما و گرما ما را تنها نگذاشتند.

قائم مقام باشگاه بادران گستران تهران که امتیاز باشگاه ایرانجوان خورموج را خریداری کرده است، گفت: استان بوشهر نیز تلاش داشت تا این باشگاه در استان نگه دارند ولی در نهایت مالکان باشگاه امتیاز این تیم را واگذار کردند.

قربانیان اضافه کرد: از همه ظرفیت‌ها برای حضور پرقدرت تیم بادران گستران تهران در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور استفاده خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور با مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بادران گستران تهران واگذار شد.

تخصیص 93 درصد اعتبارات بخش بهداشت و درمان دشتی

فرماندار دشتی گفت: در سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال به پروژه های بخش بهداشت و درمان این شهرستان اختصاص یافت که تاکنون ۹۳ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش مهر، غلامرضا مهرجو  در نشست بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج که با حضور مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر ایجاد رضایتمندی در بین جامعه،شاهد کاهش سهم مردم در تامین هزینه های درمان نیز هستیم که این مهم از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان در گذشته مردم دچار مشکلات زیادی بودند ولی امروز ما شاهد این هستیم که این مشکلات به حداقل رسیده و اعتماد مردم به بیمارستانها بیشتر شده است.

مهرجو با تقدیر از تلاشهای استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی گفت: در سال گذشته در راستای نگاه دولت تدبیر و امید ۴۲ میلیارد ریال برای اجرای ۲۱ پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته که با این اعتبار توانسته ایم بخشی از عقب ماندگی های این حوزه در شهرستان را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۹۳ درصد از اعتبارات این بخش تخصیص یافته، تصریح کرد: پانسیون پزشکان خورموج و کاکی، احداث نه خانه بهداشت روستایی، ساختمان دیالیز و تکمیل ساختمان شبکه را از مهمترین پروژه های بهداشتی شهرستان عنوان کرد.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در سال ۹۴ نیز برای اتمام پروژه های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران ۳۲ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی همچنین بر ضرورت خرید ونصب دستگاه سی تی اسکن و ماموگرافی برای بیمارستان زینبیه خورموج تاکید کرد و خاطر نشان کرد: بیمارستان زینبیه خورموج به لحاظ فیزیکی مشکل ندارد ولی نیاز است تجهیزات جدیدی خریداری و در بیمارستان نصب شود که امیدواریم این مهم توسط وزارت بهداشت درمان از محل اعتبارات تجهیز واستاندارد سازی بیمارستانها در سال جاری تحقق یابد تا شاهد تجهیز و تکمیل بیشتر تنها بیمارستان جنوب استان باشیم.

 اصلاح 19 کیلومتر از نقاط حادثه خیزجاده ای دشتی

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: در سال گذشته ۱۹ کیلومتر از نقاط حادثه خیز جاده ای این شهرستان با اعتبار قریب به ۱۸۰ میلیارد ریال اصلاح شد.

به گزارش مهر، حمید بردستانی  در بازدید از تعریض محور خورموج- مل گل با بیان اینکه محور خروجی خورموج به سمت کنگان یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان محسوب می شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیر هفت کیلومتری خروجی جنوبی خورموج دو طرفه است و علاوه بر مسیر ترانزیتی استان به سمت بندر عباس محل ورودی همه روستاها و سه شهر دیگر به مرکزشهرستان می باشد، تعریض آن و تبدیل به مسیر یکطرفه در اولویت کاری سال ۹۳ قرار گرفت.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۳ آغاز شده که تاکنون عملیات اجرایی ۵۰ درصد کل مسیر به اتمام رسیده و خط کشی نیز شده است.

بردستانی تصریح کرد: تاکنون بیش از سه کیلومتر این پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال آسفالت شده و در سال جاری نیز مابقی مسیر انجام خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی همچنین از اجرای رفیوژ وسط آن در سال جاری خبر داد.

وی گفت: در سال گذشته ۱۹ کیلومتر از نقاط حادثه خیز جاده ای شهرستان اصلاح گردید و همین امر باعث شد در ایام نوروز هیچ گونه تلفات جاده ای در سطح جاده های شهرستان نباشیم.

بردستانی یادآور شد: برای این امر مهم اعتباری قریب به ۱۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی و ملی اختصاص یافته است.

زمین‌لرزه ۳.۲ ریشتری کاکی را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۲ درجه در مقیاس ریشتر کاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.

به گزارش مهر زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۲ درجه در مقیاس ریشتر ساعت ۱۳ و ۵۷ دقیقه روز سه‌شنبه 30 تیرماه کاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.

این زمین‌لرزه در عمق هشت کیلومتری در طول جغرافیایی ۵۱.۳۹۸ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۲۸.۳۸۷ درجه شمالی زمین رخ داد.

مرکز این زمین‌لرزه در فاصله ۱۳ کیلومتری شهر کاکی، فاصله ۳۰ کیلومتری خورموج و فاصله ۳۶ کیلومتری شهر شنبه واقع است.

اسدالله حاجیانی بخشدار کاکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: تاکنون گزارشی از خسارات این زمین‌لرزه به ما نرسیده است و مشغول بررسی اثرات این زمین لرزه هستیم. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٥ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/٢٩

 

Dashti Today

 

صادرات 500 هزار تن سیمان مند دشتی به عراق، قطر و کویت تا سال95

مدیرعامل جدید شرکت سیمان مند دشتی گفت: توسط کارخانه سیمان مند دشتی سالانه به‌طور میانگین 500 هزار تن سیمان به کشورهای عراق، قطر و کویت صادر خواهد شد.

سید محمدحسین عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دشتی از صادرات سیمان کارخانه مند دشتی به کشورهای قطر، کویت و عراق تا سال 1395 خبر داد و گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید یک‌میلیون تن سیمان و از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه دشتی استان بوشهر در حال احداث بوده و در حال حاضر از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است.

وی اضافه کرد: حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌ شده برای احداث آن بیش از 3 هزار و 500 میلیارد ریال است که توسط سهامداران و بانک ملی در حال تأمین است ضمن اینکه برای اجرای این پروژه 23 میلیون یورو از طریق صندوق ذخیره ارزی تأمین شده است.

عظیمی خاطرنشان کرد: فاز اول کارخانه شامل آسیاب سیمان و بارگیری آن در سال 1393 به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم نیز مطابق برنامه زمان‌بندی تا پایان 1395 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بابیان اینکه سعی شده مطالبات کارگری و پیمانکاران به‌موقع پرداخت شود، افزود: در حال حاضر 250 نفر نیروی انسانی که اکثر آن‌ها از نیروهای بومی منطقه هستند در این پروژه مشغول به کار هستند که در آینده نزدیک به 500 نفر افزایش خواهد یافت و پس از به بهره‌برداری رسیدن کارخانه مند دشتی برای یک هزار و 500 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

عظیمی بابیان اینکه بیش از 4 هزار تن استراکچر فلزی در این پروژه نصب می‌شود، یادآور شد: در این پروژه بیش از 85 هزار مترمکعب بتن‌ریزی خواهد شد که حدود 450 میلیارد ریال هزینه می‌شود و وزن ماشین‌آلات بیش از 7 هزار و 500 تن است که از این میزان بیش از 75 درصد توسط شرکت‌های داخلی صورت می‌گیرد.

وی به نقاط قوت این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: استفاده حداکثری از توان تولیدات داخلی در ساخت و تأمین ماشین‌آلات کارخانه، استفاده از توان متخصصان داخلی در طراحی کارخانه، استفاده از آخرین فنّاوری در احداث کارخانه به‌گونه‌ای است که نسبت به کارخانه‌های مشابه از انرژی کمتر و آب صنعتی کمتر استفاده می‌کند.

مدیرعامل جدید شرکت سیمان مند دشتی گفت: توجه خاص به تولید محصول صادرات و رعایت کیفیت و استاندارد در محصول، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و  حفظ محیط‌زیست اولویت ماست به‌طوری که بیش از 150 میلیارد ریال با انجام استانداردهای زیست‌محیطی و نصب سیستم فیلتراسیون در ساخت کارخانه صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت سیمان یک صنعت مادر محسوب می‌شود و با راه‌اندازی هر کارخانه صنایع پایین‌دستی این محصول به‌صورت فزاینده‌ای رشد می‌کند امید است در راه‌اندازی این پروژه صنایع وابسته در منطقه ازجمله صنایع تولید محصولات سیمانی، حمل‌ونقل زمینی و دریایی، کارگاه‌های فنی، نیز رشد کنند.

 عظیمی گفت: کارخانه سیمان مند دشتی از سال 1395 به‌طور کامل وارد مدار تولید خواهد شد و سالانه به‌طور میانگین 500 هزار تن سیمان به کشورهای عراق، قطر و کویت صادر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای شدید منطقه و عدم امکان عملیات بتنی در دمای بالای 35 درجه سانتی گراد بدین منظور باید حوضچه‌هایی از آب و یخ تهیه تا دمای آب را به زیر پنج درجه برسانیم و جهت کنترل دمای بتن روزانه بیش از 1500 قالب یخ در این خصوص استفاده می‌شود.

تنها استخر شهرستان دشتی تعطیل است

فرماندار دشتی گفت: به‌دلیل عدم نگهداری صحیح و نبود تجهیزات لازم مدتی است تنها استخر دشتی بدون استفاده مانده و تعطیل است.

غلامرضا مهرجو در گفت‌وگو با فارس در دشتی اظهار داشت: تنها استخر سرپوشیده شهرستان دشتی سال 82 به بهره‌برداری رسید ولی به‌دلیل نبود تجهیزات لازم تعطیل‌ شده است.

وی با اشاره به توجه ویژه استاندار به بخش ورزش افزود: از 39 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌ها مبلغ سه میلیارد تومان به ورزش جوانان شهرستان اختصاص داده شد که از این مبلغ 800 میلیون تومان نیز برای تعمیرات و تجهیز فضاهای ورزشی شهرستان اختصاص یافت.

مهرجو خاطرنشان کرد: از جمله اماکن ورزشی که نیاز به تعمیر و تجهیز داشت استخر شهید توسلی بود که به‌رغم تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تا این لحظه فقط بخشی از کار استخر انجام و آبگیری شده است.

فرماندار دشتی تأکید کرد: بخشی از کارهای استخر سرپوشیده شهید توسلی انجام‌ شده اما نیاز است برای تأمین تجهیزات سرمایشی و سیستم نور و سقف آن نیز تدابیری اندیشیده شود تا گرما به‌راحتی انتقال پیدا نکند و این امر به تعمیرات و تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد.

مهرجو با بیان اینکه 50 درصد جمعیت شهرستان دشتی در شهر خورموج ساکن است، گفت: توجه به زیرساخت‌های ورزشی، تعمیر و تجهیز این فضاها به‌منظور بهره‎مندی هرچه بیشتر و بهتر مردم به‌ویژه جوانان منطقه ضروری است.

فرماندار دشتی گفت: بنا به تأکید استاندار محترم امسال بنا داریم به ورزش نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و برحسب شاخص جمعیتی فضاهای ورزشی در سطح روستاها و از جمله شهرهای خورموج، بادوله، کاکی و شنبه تعدادی فضا در نظر گرفته‌ شده است.

 وی بیان داشت: توجه به ورزش حرفه‌ای در دستور کار قرارگرفته است و جهت‌گیری و توزیع اعتبارات بخش ورزشی به سمت فضاهای ورزشی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد، خواهد بود.

مهرجو خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‎‎های موجود در شهرستان دشتی، با تأسیس مهمانسرا و خوابگاه در سطح شهرستان می‌توان بخشی از ورزشکارانی که در استان حضور پیدا می‎کنند را در این منطقه اسکان داد.

فرماندار دشتی به زیرساخت‌های ورزش شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: در سال‌های گذشته در این زمینه اقداماتی انجام‌ شده است اما نتوانسته نیازهای جوانان و ورزشکاران را به‌خوبی تأمین کند.

آغاز عملیات اجرایی بقعه متبرکه آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره

فرماندار دشتی از آغاز شروع عملیات بقعه متبرکه مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره خبر داد.

غلامرضا مهرجو صبح در مراسم کاروان نیکوکاری جهاد رمضان جمعیت هلال‌احمر که در روستای میانخره شهرستان دشتی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته از مجموع اعتبار مصوب شهرستان مبلغ 40 میلیارد تومان به عمران روستایی اختصاص یافت.

فرماداردشتی افزود: با توجه به اینکه 70 درصد جمعیت شهرستان در شهرها ساکن هستند ولی عمران روستایی و روستاها برای ما حائز اهمیت ویژه‌ای است که قریب 4 میلیارد تومان برای عمران روستاها در سال گذشته اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: از این مبلغ 200 میلیون تومان آن به روستای میانخره اختصاص یافت و بنا داریم در سال جاری برای توسعه عمران روستا این روستا و روستاهای شهرستان اقدام کنیم.

 مهرجو از آغاز شروع عملیات بقعه متبرکه مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره خبر داد و افزود: در سال جاری عملیات اجرایی بقعه متبرکه و مرکز علمی مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره آغاز خواهد شد که مبلغ 50 میلیون تومان توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و از طرف میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این امر اختصاص‌ یافته است.

وی افزود: عهد بسته‌ایم از فرصت به‌دست‌آمده جهت خدمت مطلوب به مردم شهرستان دشتی آنچه در توان داریم انجام دهیم.

کانون جوانان جمعیت هلال‌احمر روستای میانخره با 30 مترمربع زیربنا بااعتبار بیش از 10 میلیون تومان با مشارکت فرمانداری دشتی و کمک‌های خیرین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محکومیت 4 میلیاردی برای قاچاقچی گوشی تلفن همراه در دشتی

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی از محکومیت 4 میلیاردی برای قاچاقچی 567 دستگاه تلفن گوشی همراه در این شهرستان خبر داد.

رضا قائدی  در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در دشتی اظهار داشت: در پی کشف یک محموله گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی آن و ارسال پرونده به اداره تعزیرات حکومتی دشتی پیگیری آن به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و طی تحقیقات به‌عمل‌آمده مشخص شد که مجرمین با استفاده از موقعیت زمانی شب و خلوت بودن جاده‌ها قصد انتقال این محموله به شهرستان دشتستان را داشتند که در شهر خورموج دستگیر و خودرو محموله آن توقیف شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی گفت: قاچاق علاوه بر اینکه باعث ضربه زدن به تولید ملی می‌شود اقتصاد کشور را نیز تخریب می‌کند.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های این اداره است و به‌صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است. پس از ختم بررسی پرونده دادگاه قاچاقچی را به مبلغ 4 میلیارد و 202 میلیون و 770 هزار ریال محکوم کرد.

وی ادامه داد: خودرو حمل کالا به نفع دولت جمهوری اسلامی مصادر شد و مالک 567 دستگاه گوشی تلفن همراه و 2 هزار و 340 قطعه لوازم جانبی به مبلغ 4 میلیارد و 202 میلیون و 770 هزار ریال به نفع دولت جمهوری اسلامی محکوم کرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳۳ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/٢٠

 

Dashti Chronicle

 

گزارشی از آیین تجلیل از فعالین نمایش شهرستان دشتی

پیگیری برای تأمین بودجه ساخت مقبره شاعران نامی دشتی

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تأمین اعتبار ساخت مقبره فایز دشتی و حاج علی مرادی از شاعران نامی دشتی از بودجه ملی پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.


حجت‌الاسلام سید محمدمهدی پور‌فاطمی در آیین نقل جنگ احزاب و تجلیل از فعالان نمایش دشتی که در تالار فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد اظهار داشت: از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان مجموعه فرهنگسرای خورموج که در دوران مهجوریت هنر و هنرمندان، چراغ هنر را در شهرستان روشن نگه داشتند و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به خاطر تحول در عرصه موسیقی و نمایش سپاسگزارم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید قدردان مفاخرمان باشیم که فرهنگ ما را به سایر مناطق تسری می‌دهند و هنر نمایش یکی از مهم‌ترین ابزار برای انتشار فرهنگ است.

وی اضافه کرد: جای تأسف دارد که بعضی گروه‌های هنری ما در استان نمی‌توانند به اجرای برنامه بپردازند ولی در تهران در حضور وزیر و مسئولان کشوری هنرنمایی می‌کنند.

پورفاطمی ادامه داد: از مهدی شیخیانی هنرمند عزیزی که با اجرای زیبای نقل جنگ احزاب یاد حاج علی مرادی را زنده کرد تشکر می‌کنم و قبر حاج علی مرادی باید به مقبرةالشعرایی در شان و شخصیت او تبدیل شود و قبر نمادین فایز دشتی نیز کنار قبرش ساخته شود و برای این موضوع آماده‌ام تا پیگیر بودجه ملی آن نیز باشم.

وی تصریح کرد: برای بازسازی مقبره سید علی‌نقی دشتی 50 میلیون تومان گرفته‌ایم و با جدیت تمام پیگیر مشکلات مردم هستیم.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی خورموج نیز گفت: انجمن هنرهای نمایشی فرهنگسرای خورموج با همه کمبودها سال گذشته افتخارات مهمی کسب کردند که از جمله اجرای نمایش سیه سول با گویش دشتیاتی در جشنواره بین‌المللی فجر تهران بود که با حمایت حجت‌الاسلام پورفاطمی این گروه نمایشی موفق شد در جشنواره حضور پیدا کند.

ابراهیم شاکری مطلق افزود: گروه نمایشی افتو پر بینی نیز پس از موفقیت در جشنواره استانی مهرآیین در جشنواره منطقه‌ای نیز حائز رتبه برتر شد و به جشنواره بین‌المللی مهر آیین راه یافت که زمستان امسال در تهران برگزار می‌شود و در جشنواره دفاع مقدس نیز گروه نمایش برادرها می‌میرند، خوش درخشید.

موزه محمدخان دشتی در خورموج احداث می‌شود


فرماندار دشتی گفت: عملیاتی کردن مقبره سید علی‌نقی دشتی، ثبت منزل حاج علی مرادی و احداث موزه محمدخان دشتی بخشی از برنامه‌های پیش رو در عرصه فرهنگی است.

غلامرضا مهرجو در همایش نقل جنگ احزاب و تجلیل از فعالین نمایش خورموج که در تالار فرهنگسرای شهید شهریاری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: با درک مشکلات هنرمندان تلاش می‌کنیم گره‌ای از مشکلات آن‌ها را باز کنیم.

فرماندار دشتی افزود: حمید زارعی (سرپرست کنونی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی) زمانی که مسئولیت فرهنگسرا را به عهده داشت کارهای بزرگی انجام داد و الان که حوزه کاری وی گسترده‌تر شده توقعات بیشتری نیز از ایشان می‌رود و در همین مدت کم نیز تحولاتی ایجاد کرده‌اند و آثار و نتایج آن نیز مشهود است.

وی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید انتصاب زارعی به‌عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان از انتصاب‌های شایسته است که در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین بار از بدنه هنرمندان  برای این پست انتخاب می‌شود.

مهرجو ادامه داد: دشتی از ظرفیت‌های بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار است و با مدیری چون زارعی می‌تواند این ظرفیت‌ها به منصه ظهور برسد.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم خواسته‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را محقق کنیم و در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی بکوشیم و عملیاتی کردن مقبره سید علی‌نقی دشتی، ثبت منزل حاج علی مرادی و احداث موزه محمدخان دشتی بخشی از برنامه‌های پیش روست.

تحقق نهضت فرهنگی و هنری در دشتی نیازمند حمایت مسئولان

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: حمایت مسئولین و هنرمندان سرمایه مهمی برای من محسوب می‌شوند و برای اینکه نهضت فرهنگی و هنری در این شهرستان رخ دهد.

حمید زارعی در آیین نقل جنگ احزاب و تجلیل از فعالین نمایش دشتی که در تالار ارشاد خورموج با حضور نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دشتی و سایر مدیران و هنرمندان برگزار شد، اظهار داشت: مسئولیتی خطیر و مقدسی به عهده گرفته‌ام و کاملاً با ظرفیت‌ها و مشکلات نیز آشنا هستم اما حمایت مسئولین و هنرمندان سرمایه مهمی برای من محسوب می‌شوند و برای اینکه نهضت فرهنگی و هنری در این شهرستان رخ دهد حمایت و هم‌دلی مسئولین و جامعه فرهنگی و هنری را می‌طلبد.

زارعی افزود: در طول این سال‌ها در کنار هنرمندان تلاش کرده‌ام صدای فرهنگ و هنر دشتی را به سایر مرزها برسانم و خوشحالم که توانسته‌ام قدمی کوچک در شناسایی استعدادها و جذب آن‌ها بردارم.

وی ادامه داد: هنر همزاد نوگرایی است و اگر جامعه فرصت نوگرایی و هنجارشکنی به هنرمند ندهد فایز، محمدخان، حامدی، مرادی، صفدری و بی‌گناه در آن تولید نمی‌شود.

زارعی تصریح کرد: موفقیت هنرمندان نمایش در عرصه ملی نیز حاصل نگاه نو آن‌هاست و باید برای روزهای خوب دشتی در عرصه فرهنگ و هنر، هنرمندان را باور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از تلاش‌های کسانی که هنرمندان را یاری می‌کنند سپاسگزارم و قدردان حمایت‌های فرماندار دشتی، شهردار و شورای اسلامی  خورموج و معاون فرهنگی حوزه هنری بوشهر هستم.

نماینده هنرمندان دشتی در این نشست نیز گفت: قرآن نمایش هنرمندی اعلای خداوند است که موسیقی آن انسان را به ملکوت می‌برد و هنر از حالت خود به حالت بی‌خودی است و هنری که ما را به پرسشگری می‌برد انسان‌ساز است.

اصغر منصوری نسب افزود: دولت امید را در دل مردم زنده کرده و اندیشه را در پیشانی خردورزی گذاشته و تلاش دارد هنرمند در صدر بگذارد و هنرمندان نیز باید در این فضا دولت را حمایت کنند.

وی ادامه داد: دولت دوباره می‌خواهد صدای شاعران، نویسندگان، خوانندگان و خطبا را با حس ایرانی سرافراز پیوند بزند.

منصوری نسب یادآور شد: نماینده مردم در مجلس و فرماندار تلاش شبانه‌روزی برای عمران و آبادی منطقه و تغییر مبلمان شهری دارند و فرماندار هرچند با بدهی کلان آمد اما با تلاش و پیگیری ایشان و نماینده مردم در مجلس بودجه خوبی به شهرستان سرازیر شد.

وی یادآور شد: شخصاً شاهد بودم که نماینده مردم دشتی برای راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی خورموج چک شخصی دادند تا این اتفاق مهم بیفتد و تحقق بودجه ملی کار آسانی نیست اما نماینده محترم تا یک‌شب در وزارتخانه‌ها چانه‌زنی می‌کند تا شادی به جامعه بیاورد.

بد نیست بدانیم:

+ اجرای نقل جنگ بدر توسط مسیحا شاکری مطلق و نقل جنگ احزاب توسط مهدی شیخیانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

+ در ادامه فرماندار دشتی از مهرزاد آل‌بویه، مهدی شیخیانی، علیرضا گنجی ماهر، محمد صادقی، زهرا زیارتی، زهرا کشاورز، فاطمه زیارتی، کوثر سلیمانی، پریسا جوکار و حامد راست‌خواه از گروه نمایش افتو پر بینی و ابراهیم شاکری مطلق، مهدی شیخیانی و حسن رضایی از گروه نمایش هیرون و طوبا شیرکانی کارگردان نمایش برادرها می‌میرند، تقدیر کرد.

+ و  از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی به‌پاس حمایت غلامرضا مهرجو فرماندار دشتی،  احمد شیخیانی شهردار خورموج و فرید میرشکار معاون فرهنگی حوزه هنری از آنان تقدیر به عمل آمد.

افتتاح نمایشگاه عکس انسان و طبیعت در دشتی

نمایشگاه عکس انسان و طبیعت در دشتی با حضور فرماندار این شهرستان افتتاح شد

فرماندار دشتی در گشایش نمایشگاه عکس انسان و طبیعت - انسان و زادبوم که با حضور معاون فرهنگی حوزه هنری بوشهر و سایر مدیران شهرستان و هنرمندان عکاس خورموج در نگارخانه فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد، اظهار داشت: موفقیت‌های اخیر عکاسان هنرمند انجمن عکس و فیلم در جشنواره استانی عکس انسان و زادبوم و انسان و طبیعت باعث مباهات و افتخار است و نشان می‌دهد دشتی در زمینه‌ی هنر چه ظرفیت بالایی دارد.

غلامرضا مهرجو گفت: موفقیت‌های اخیر عکاسان هنرمند انجمن عکس و فیلم در جشنواره استانی عکس انسان و زادبوم و انسان و طبیعت باعث مباهات و افتخار است. عکاسی هنر مردم‌شناسی و با مردم بودن است و ما از طریق عکسی که با دوربینمان می‌گیریم می‌توانیم به تمام کتاب‌هایی که خوانده‌ایم و تمام موسیقی‌هایی که تا امروز شنیده‌ایم دست‌یابیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: انجمن عکس و فیلم انجمنی نوپاست ولی در این مدت کم افتخارات فراوانی را عکاسان این انجمن کسب کرده‌اند که آخرین آن موفقیت یازده تن از این هنرمندان در جشنواره استانی عکس انسان و طبیعت و انسان و زادبوم هست.

حمید زارعی افزود: در این نمایشگاه که با مساعدت حوزه هنری بوشهر برگزارشده است 22 اثر از یازده عکاس شامل زینب محمودی، ساناز موسوی، سولماز موسوی، فاطمه گل بینی، مریم امینی، علیرضا علی زاده، عبدالرسول قاسمی، امید حکیمیان، ابوذر زارعی، مهدی عمرانی و مریم قاسمی است که در معرض دید عموم قرار دارد و تا آخر هفته نمایشگاه دایر هست.

وی تصریح کرد: انجمن عکس و فیلم در حال حاضر از امکانات اولیه نیز محروم است و تلاش‌های سید کریم موسوی هنرمند خلاق و فعال است که این انجمن را پویا نگه‌داشته است.

در ادامه با تقدیر از سید کریم موسوی مسئول و مدرس انجمن فیلم و عکس فرهنگسرای خورموج از عکاسانی که در نمایشگاه اثر دارند نیز تقدیر شد.

برگزاری کتابت آیات قرآن در فرهنگسرای خورموج

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: با حضور مسئولین کتابت آیات قرآنی در فرهنگسرای خورموج برگزار شد

حمید زارعی در آیین کتابت آیات قرآنی که توسط انجمن خوشنویسان خورموج در فرهنگسرای شهید شهریاری با حضور نماینده مردم دشتی تنگستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دشتی و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد، گفت: به‌واسطه معنویتی که در این برنامه هنری موج می‌زند خوشنویسان از آن استقبال بسیار خوبی به عمل می‌آورند به‌ نحوی‌ که در چند سال گذشته بدون وقفه این برنامه در فرهنگسرا ادامه داشته است.

سرپرست اداره فرهنگ ارشاد اسلامی دشتی افزود: انجمن خوشنویسان خورموج هرچند سابقه شانزده‌ساله در فرهنگسرا دارد اما کمتر از دو سال است که زیرنظر انجمن خوشنویسان ایران ثبت‌ شده و فعالیت می‌کند و در این مدت بیش از صد نفر مدارک خوشنویسی از مقدماتی تا ممتاز کسب کرده‌اند.

وی اضافه کرد: استعدادهای خوبی در این زمینه شناسایی و تربیت‌شده‌اند و استاد سید محمد جعفری و سید نظام‌الدین حسینی با عشق و علاقه در حال تلاش و آموزش هنرجویان هستند.

حجت‌الاسلام پور فاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و غلامرضا مهرجو فرماندار دشتی نیز با قدردانی از فعالیت‌های انجمن خوشنویسان قول دادند خواسته‌های هنرمندان را مرتفع کنند.

در پایان از سید محمد جعفری، سید نظام‌الدین حسینی، هادی کهن، حسین رستمی، حمید ذاکری، سیف‌الله خلیلی و خانم‌ها فاطمه علی‌خواه زهرا امیری و مریم رضایی حقیقی که کتابت انجام داده بودند تقدیر شد.

منابع:فارس+پرتال فرمانداری دشتی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱٥

 

 

 

انتصاب هایی برای فرزندان دشتی

زینبی مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد 

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلمی در حکمی حاج علی زینبی را به عنوان مدیرکل امورمجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد منصوب کرد.

در حکم دکتر جنتی خطاب به زینبی آمده است:

 نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی در حوزه های مختلف اجرایی بنا به پیشنهاد معاونت محترم حقوقی، امور مجلس و استان ها، به موجب این حکم به سمت مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب می شوید.

وی در این حکم ابراز امیدواری کرده است که مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت های موجود ضمن حضور مستمر و فعال در پارلمان و برقراری ارتباط سازنده با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به منظور دریافت نظرات و پیشنهادهای آنان و انتقال سیاست، برنامه و فعالیت های وزارت متبوع به کمیسیون و فراکسیون های ذیربط در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

بد نیست بدانید حاج علی زینبی که تا پیش از این مدیرکل حراست بانک صادرات ایران بود فرزند روستای زیزار دشتی از آزادگان سرافراز میهنمان و برادر سردار شهید یوسف زینبی می باشد.وی معاونت اداره کل اطلاعات استان قم و معاونت سیاسی امنیتی استانداری بوشهر را در کارنامه دارد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار این انتصاب شایسته را به فرزند برومند دشتی تبریک عرض کرده امید همه فرزندان دشتی قله های موفقیت را فتح کنند...

دکتر آل بویه رئیس دانشگاه آزاد یاسوج و استان کهکیلویه و بویراحمد

مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد دیروز با حضور معاون پارلمانی دانشگاه آزاد کشور، روسای دانشگاه‌های استان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجت‌الاسلام علی عسکری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، رئیس دانشگاه یاسوج، رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل اموراجتماعی استان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

همچنین در این جلسه اصلاح‌طلبان حوزه بویراحمد و دنا، و برخی چهره‌های سیاسی و انتخاباتی نیز حضور داشتند.

دکتر آل‌بویه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان با بیان اینکه من قبل نیز در این استان خدمت کرده‌ام، اظهار کرد: از اینکه در استان تماماً شیعه مأمور خدمت شده‌ام افتخار می‌کنم و مرحوم آبت‌الله ملک‌حسینی از مفاخر حوزه‌های علیمه بوده و هست.

وی با بیان اینکه آقای بوستانی دانشمند فاضلی است، بیان کرد: بنده عادت اینکه به جای کسی که عزل شده، مسئولیت بگیریم، ندارم ولی وقتی شنیدیم بوستانی استعفا داده است با اصرار دوستان این مسئولیت را قبول کردم.
کهگیلویه و بویراحمد را با تأسیس نهضت سوادآموزی در این استان می‌شناسم

رئیس جدید دانشگاه آزاد یاسوج گفت: کهگیلویه و بویراحمد را با تأسیس نهضت سوادآموزی در این استان می‌شناسم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی آل‌بویه ظهر دیروز در آیین معارفه خود به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج، با بیان این که سابقه آشنایی با این استان را قبل از انقلاب دارم، اظهار کرد: در اوایل انقلاب برای راه‌اندازی نهضت سوادآموزی به این استان سفر کردم.

وی ادامه داد: در آن روزها برای اولین بار خدمت آیت‌الله مرحوم ملک‌حسینی در شیراز رفتم و از ایشان برای راه‌اندازی نهضت سوادآموزی کمک خواستم که شخصا به همراه هم از شیراز به یاسوج آمدیم و در دوره‌ای که شهید والامقام میثمی مسئولیت سپاه این‌ منطقه را بر عهده داشت نهضت سوادآموزی را در استان راه‌اندازی کردیم.

رئیس جدید دانشگاه آزاد یاسوج با اشاره به اینکه افتخار شاگردی شهید آیت‌الله دستغیب را داشته‌ام، افزود: در مسجد حبیب شیراز و از سال ۵۳ در خدمت مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی رسیدم و آشنایی ما با آن عالم بزرگ دینی به آن سال‌ها بر می‌گردد.

دکتر آل‌بویه به فلسفه حضور خود در دانشگاه آزاد یاسوج اشاره‌ای کرد و گفت: به هیچ وجه نیامدم که جای کسی را اشغال کنم و اگر خود دکتر بوستانی از این سمت استعفا نداده بودند هرگز مسئولیت را نمی‌پذیرفتم.

وی به یکی از دلایل حضور خود در این استان و شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: این استان مردم پاک و مخلصی دارد که کار کردن را برای هر مدیری لذت‌بخش خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عسکری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: دانشگاه آزاد پاتوق سیاسی جریان خاصی نیست بلکه محل بالابردن سطح شعور و علم جامعه است.

عسکری بیان کرد: تعدیل و چابک‌سازی نیروها از سیاست‌های کاری دانشگاه آزاد اسلامی است و در چارت جدید رئیس مرکز استان رئیس دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود.

 طی حکمی دکتر علی آل‌بویه به عنوان رئیس دانشگاه آزاد یاسوج منصوب و از خدمات بوستانی تجلیل شد.
دکتر حمید میرزاده با صدور حکمی، حجت الاسلام علی آل‌بویه را به سمت سرپرستی واحد یاسوج و دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.

وی در حکم خود خطاب به آل‌بویه آورده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی با استناد به شرح وظایف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و بند ۲ ماده ۱ مصوبه ۷۲۱ مورخه ۲ آبان ۹۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی به موجب این حکم به عنوان سرپرست واحد یاسوج و دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب می‌شوید. امید است، با توکل به خداوند متعال و با صداقت کاری، امانت داری و قانونمندی در انجام امور محوله موفق باشید.

میرزاده همچنین در نامه‌ای خطاب به بوستانی علاوه بر قبول استعفای وی، از زحمات وی در زمان مسئولیت در واحد یاسوج قدردانی کرد.

بد نیست بدانیم دکتر آل بویه که متولد آبادی فقیه حسنان دشتی  هستند دانش آموخته دکترا فقه و مبانی حقوق اسلامی را از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واستاد دانشگاه های آزاد دبی و زاهدان نیز هستند.دکتر آل بویه  سابقه مشاور وزیر آموزش و پرورش،معاون فنی سازمان کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی،مشاور مدیرعامل مرکز قلب تهران،مشاور مدیر عامل بانک سپه،مدیر سازمان آموزش و پرورش استان همدان و..را در کارنامه خود دارد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار این انتصاب شایسته را به دکتر آل بویه صمیمانه تبریک گفته امید این انتصابات درخور انگیزه ی مضاعف برای فرزندان دشتی شود.

در این ارتباط:

دکتر آل بویه نماینده دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد بوشهر


درخشش بانوی دشتیاتی در یونیورسیاد دانشجویان جهان

تیم ملی کشورمان که در حال حاضر در شهر گوانگجو کره جنوبی ودر بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان در رشته تفنگ بادی 10 متر در رده تیمی توسط مائده السادات امین زاده بانوی تیرانداز بوشهری به نشان برنز دست یافت.

اولین روز رقابت ورزشکاران تیرانداز ایرانی در بیست و هشتمین دوره یونیور سیاد دانشجویان جهان،  در رشته تفنگ ۱۰ متر بانوان آغاز شد که طی آن نجمه خدمتی، مائده امین زاده و مه لقا جام بزرگ ترکیب تیم کشورمان در این رشته را تشکیل دادند و توانستند نخستین مدال کاروان ورزشی ایران را در رشته تیراندازی به ارمغان بیاورند.

پس از برگزاری دور مقدماتی نجمه خدمتی با امتیاز ۴۱۵٫۵ در جایگاه پنجم و مه لقا جام بزرگ با امتیاز ۴۱۵٫۵ در جایگاه هفتم وارد فینال رشته تفنگ ۱۰ متر بانوان شدند و همچنین مائده امین زاده ۴۰۶ در جایگاه چهل و پنجم این رقابتها قرار گرفت.

در بخش تیمی نیز تیم سه نفره بانوان کشورمان توانست با امتیاز ۱۲۳۷/۳  در رده سوم ایستاد و تیم های چین و صربستان در رده های اول و دوم تیمی قرار گرفتند.

فینال این رقابتها تا لحظاتی دیگر در شهر گوانگجو کره جنوبی برگزار می شود.

بد نیست بدانیم مائده السادات امین زاده که اکنون دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشد فرزند سید علی امین زاده از سادات خورموجی شاغل در پالایشگاه فجر جم است.
نایب قهرمانی تیراندازی آسیادرکشورکویت ومقام دوم انفرادی مسابقات بین المللی مجارستان وهم چنین مقام سوم تیمی وپنجم انفرادی درکشور قطر و چین را تنها بخشی از موفقیت های خود در عرصه های بین المللی دانست.
این افتخار آفرین که اکنون ورزش تیراندازی را به شکل حرفه ای ادامه می دهد از سال 1387 عضو ثابت تیم ملی تیراندازی کشور بوده است.

وبلاگ دشتی های با افتخار این موفقیت را به خانواده امین زاده تبریک عرض کرده امید در همه عرصه های زندگی موفقیت همراهشان باشد.

 در این ارتباط:

افتخار آفرینی غرور انگیز بانوی دشتیاتی

درخشش تیرانداز خورموجی در آسیا

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٠۸ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱٥

 

 

 

گرامیداشت زادروز شاعر آیینی خورموجی

به مناسبت روز قلم و همزمان با زاد روز شاعر آیینی دشتی عباس دلجو با دیوار نوشته ای از یکی از دوبیتی های وی در مدح امام زمان (عج) تولدش گرامی داشته شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این آیین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: از برنامه های این اداره که در آینده نیز استمرار خواهد داشت دیوار نوشته شعر می باشد که همزمان با تولد شاعران اتفاق می افتد.

حمید زارعی افزود: شاعران سرمایه های فرهنگی شهرستان هستند و عباس دلجو که سالهاست در شعر آیینی طبع آزمایی می کند از شاعران ارزشمندی است که باعث مباهات و افتخار جامعه ادبی هستند.

معرفی مسئول انجمن ادبی فایز دشتی

طی آیینی مهدی شیخیانی از اعضاء انجمن ادبی فایز دشتی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج به عنوان مسئول جدید این انجمن معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این آیین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: انجمن ادبی فایز دشتی از ستون های فرهنگی شهرستان و فرهنگسرای خورموج محسوب می شوند که از بدو تاسیس تاکنون منشا اقدامات موثری در حوزه ادبی بوده است.

حمید زارعی افزود: شناسایی استعدادهای جوان و بهره گیری از تجربیات و دانش اساتید فن در برگزاری کارگاه های مختلف همراه با برگزاری همایش ها، شب شعرها، جشنواره ها و رونمایی از کتاب های شاعران و نویسندگان اهم فعالیت های این انجمن در سالهای اخیر بوده است.

وی افزود: از استعدادهای درخشانی که از دل این انجمن برخاسته مهدی شیخیانی جوان خوش نام و شاعر خوش ذوق و خلاق است که حضورش باعث خیر و برکت خواهد بود و می تواند در رونق و رشد انجمن گامهای بلندی بردارد.

شایان ذکر است پیش از این حمید زارعی از سال 1382 تاکنون مسئول انجمن ادبی فایز دشتی بوده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٥٦ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱٤

 

همایش آواها و آیین های رمضان در روستای عربی

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این مراسم سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: خاستگاه بسیاری از آواهای مذهبی استان بوشهر شهرستان دشتی است که این نشان از قدمت درخشان فرهنگی این دیار می دهد.

 

حمید زارعی افزود: گرده های مختلف شروه، نوحه های پامنبری، مناجات ها از غنای موسیقی زیادی برخوردارند و در برخی از آواها مثل بیت خوانی مرکب خوانی نیز اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف ما در این خصوص احیا و حفظ این آواها و آیین هاست و از دیگر برنامه های ما گسترش برنامه های فرهنگی در تمام مناطق شهرستان است.

در ادامه بخشدار مرکزی شهرستان دشتی نیز گفت: شهرستان دشتی به عنوان نگین فرهنگی جنوب مطرح بوده ولی بر این نگین گردی نشسته که باید از چهره اش بزداییم.

احسان رزمی نیا افزود: رمضان در دشتی همیشه حال و هوای خاصی داشته و دارد و تنوع آواها و نواها نشان از پویایی فرهنگی این دیار است.

وی ادامه داد: بنا داریم تا برنامه های مختلف فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی برگزار کنیم.

شایان ذکر است که این برنامه با مجری گری ابراهیم شاکری مطلق از هنرمندان توانای خورموجی همراه بود و سیدعبدالحسین محمودی، سیدعلی اصغر آزمون، مظفر تنی، مراد زارعی و ابراهیم رضایی به اجرای برنامه پرداختند.

عکاس:سید علی اصغر آزمون

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱٤

 

گروه تواشیح معراج روستای چارک در آنکارای ترکیه

 

همزمان با ماه مبارک رمضان گروه تواشیح معراج روستای چارک در آنکارای ترکیه به اجرای برنامه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، این گروه تواشیح متشکل از سیدحبیب ا... حسینی، سیدعطا حسینی، سیدمحمدحسن حسینی و سیداحمد حسینی از تاریخ 11 تیر ماه 94 تا 14 تیر ماه 94 در مسجد جامع آنکارا تواشیح های مختلفی اجرا کرد که بخشی از اجرای این گروه به زبان ترکی بوده است.

گروه تواشیح معراج دهکده قرآنی چارک شهرستان دشتی از گروه های موفق و مطرح تواشیح کشور است که سال گذشته نیز در محضر مقام معظم رهبری به اجرای برنامه پرداخت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:٤٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱۳

 

درخشش هنرمندان عکاس انجمن عکس و فیلم فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج

 

هنرمندان عکاس انجمن عکس و فیلم فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج در جشنواره عکس استانی انسان و زادبوم خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در آیین پایانی جشنواره عکس انسان و زادبوم که در حضور آیت الله صفایی بوشهری در بوشهر برگزار شد از تلاشهای استاد سیدکریم موسوی  مسؤل انجمن عکس و فیلم فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج و مدرس کارگاه عکس این انجمن تقدیر به عمل آمد.

همچنین در بخش انسان و زادبوم ساناز موسوی و سولماز موسوی و علیرضا علیزاده حائز رتبه های برتر شدند.

ابوذر زارعی

یادآور می شود در بخش انسان و طبیعت ابوذر زارعی، زینب محمودی و مریم امینی مقام های برگزیده این بخش را کسب  کردند و از عبدالرسول قاسمی، مریم قاسمی، فاطمه گلبینی، امیدحکیمیان و مهدی عمرانی نیز تقدیر به عمل آمد.

رسول قاسمی

امید حکیمیان

در این نشست هنرمندانه غلامرضا ابراهیمی شاعر توانمند شنبه ای نیز به همراه با دخترش ب شعرخوانی پرداختند.

غلامرضا ابراهیمی

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٤/٤/۱٠

 

 

 

کاهش 25 درصدی آب چاه‌های کشاورزی در دشتی

عاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار دشتی گفت: با توجه به بحران کم‌آبی باید 25 درصد آب برداشتی از چاه‌های کشاورزی در دشتی کاهش یابد.

حمید بردستانی ظهر در دومین جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان دشتی اظهار داشت: در حال حاضر 90 میلیون متر مکعب آب از چاه‌های کشاورزی برداشت می‌شود، این در حالی بوده که میزان آب برداشتی 65 میلیون متر مکعب است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار دشتی گفت: با توجه به بحران کم‌آبی باید 25 درصد آب برداشتی از چاه‌های کشاورزی در دشتی کاهش یابد.

وی ادامه داد: مجموع برداشت ازچاه‌ها برای مصرف شرب، صنعت و فضای سبز 3، 82 میلیون متر مکعب است در صورتی که برای بخش کشاورزی 65 میلیون متر مکعب بوده یعنی بیش از 94 درصد آب برداشتی از چاه‌های کشاورزی است.

بردستانی بیان داشت: هرچند بیش از 94 درصد آب از چاه‌های منطقه به بخش کشاورزی اختصاص دارد و برداشت صورت می‌گیرد ولی تولید ثروت و توسعه به این اندازه نیست.

وی اضافه کرد: دولت اعتباراتی را در خصوص احیاء و تعادل‌بخشی اختصاص داده است که باید ظرف شش سال این کار در دو فاز سازه‌ای و غیرسازه‌ای باید عملیاتی شود.

بردستانی یادآورشد: طرح‌های سازه‌ای شامل سد، مساعدت برای تأمین اعتبار طرح‌های آبخیزداری، آبخوانداری و طرح‌های کوچک منابع آب است که طرح‌های غیرسازه‌ای نیز شامل نصب کنترل هوشمند، پر کردن چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از انتقال آب، اصلاح و الگوی کشت است.

وی افزود: تشکل‌های غیردولتی و مردم نهاد که در بخش کشاورزی فعال بوده، علاقه‌مند هستند تا مشکلات کشاورزان به حداقل برسد، به همین منظور دولت و نظام باید این سیاست‌ها را در کنار خود ببینند نه در مقابل، به نوعی دیگر همه باید برای آبادانی کشور تلاش کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار دشتی گفت: استان بوشهر جزء چهار استان کم‌آب کشور است، به همین منظور امروز باید بپذیریم که در وضعیت بحران کم‌آبی قرار داریم و تنها راه مقابله بحران کم‌آبی بهینه‌سازی مصرف است.

وی تأکید کرد: با امضاء تفاهم‌نامه بین جهادکشاورزی، منابع آب و کشاورزان شاهد بهینه‌سازی مصرف آب در منطقه خواهیم بود.

انتقال غیرمجاز آب در 2 هزار هکتار اراضی شهرستان دشتی

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت سهامی آب منطقه‎ای بوشهر گفت: در 2 هزار هکتار از اراضی دشتی انتقال آب به‌صورت غیرمجاز صورت می‌گیرد.

سین باشی زادگان در نشست بررسی وضعیت آب شهرستان دشتی اظهار داشت: در دشت مند باید 13.5  میلیون مترمکعب آب را کاهش دهیم و طوری برنامه‌ریزی شود تا در واحد سطح عملکرد تولید را بالا ببریم.

وی افزود: در دشت خورموج و در مرحله اول باید 6.3 دهم میلیون مترمکعب آب کاهش پیدا کند در دشت چاه گاه 1.6 دهم میلیون مترمکعب، باغان 1.1 دهم میلیون مترمکعب در مرحله اول و در دشت پلنگ نیز باید 800 هزار مترمکعب کاهش پیدا کند.

باشی‌زادگان تأکید کرد: هدف این نیست که کشاورزان را محدود کنیم بلکه هدف این است تا کشاورزان را نگه‌داریم و دولت باید اقدامات قهری خود را مقابل افرادی که از چاه‌های غیرمجاز استفاده می‌کنند انجام دهد. در شهرستان دشتی به همان اندازه که چاه‌های غیرمجاز اثر مخرب می‌گذارد انتقال آب نیز اثر منفی می‌گذارد.

 وی بابیان اینکه در  2 هزار هکتار از اراضی دشتی انتقال آب به‌صورت غیرمجاز صورت می‌گیرد، ادامه داد:  بالغ‌بر 191 حلقه چاه مجاز و پروانه دار اقدام به انتقال آب می‌کنند و در منطقه مند تعداد 54 حلقه نزدیک به 600 هکتار، خورموج 22 حلقه نزدیک به 270 هکتار، چاه گاه 65 حلقه در دشت پلنگ 40 حلقه با 385 هکتار در باغان 10 حلقه با 62 هکتار سطح زیر کشت به‌صورت غیرمجاز اقدام به انتقال آب می‌کنند که اثر تخریبی آن‌ها کمتر از چاه‌های غیرمجاز نیست.

وجود 347 حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در دشتی

مدیر منابع آب دشتی گفت: هم‌اکنون 347 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در سطح شهرستان در حال فعالیت است.

سیدرضا هاشمی در گفت‎وگو با فارس در دشتی با بیان اینکه تعیین تکلیف چاه‎های فاقد مجوز در حال انجام است، افزود: از این تعداد 27 حلقه، چاه‌هایی است که بعد از سال 1385 تعیین تکلیف شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون هشت حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است و با توجه به‌حکم قطعی اخذشده ظرف دو ماه آینده نیز هفت حلقه چاه غیرمجاز دیگر نیز در دشتی مسدود می‌شوند.

هاشمی خاطرنشان کرد: پرونده 15 حلقه چاه دیگر نیز تکمیل‌ شده است که پس از اخذ حکم، مسدود و پر خواهند شد.

مدیر منابع آب دشتی با اشاره به کاهش بارندگی‎ها در سال‎های اخیر در شهرستان دشتی گفت: این شهرستان ظرف هشت سال گذشته با خشکسالی پیاپی دست‌ و پنجه نرم می‎کند که یکی از دلایل مهم افت آب‎های زیرزمینی برداشت بی‎رویه و بیش‌ از اندازه از آب‎های زیرزمینی برای آبیاری زمین‎های کشاورزی بوده است.

وی تصریح کرد: برخی از کشاورزان برای آبیاری زمین‎های کشاورزی خود بدون توجه به بحران آب در استان بوشهر اقدام به حفر چاه غیرمجاز کرده‎اند که این موضوع باعث کاهش شدید منابع آبی در این شهرستان شده است.

امضا قرارداد واگذاری امتیاز لیگ دسته دو تیم ایرانجوان خورموج

سرپرست باشگاه ایرانجوان خورموج بوشهرگفت:روز گذشته قرارداد واگذاری امتیاز لیگ دسته دو تیم فوتبال این باشگاه به یک تیم تهرانی امضا شد

حامدمنفرد  در گفت وگوبا ایرنا افزود: واگذاری امتیاز لیگ دسته دو فوتبال این باشگاه پس از تائید کمسیون ماده 5 توسط اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهرقطعی خواهدشد.

منفرد افزود: علت اصلی واگذاری امتیاز این تیم، مشکلات مالی وبدهکاری مربوط به سال قبل است که بیش از پنج میلیارد ریال بوده وازتوان هیات مدیره ومسئولین فعلی این تیم خارج است.
وی اضافه کرد:ما از قراردادهای سال گذشته بازیکنان وکادرفنی تنها 30 درصد پرداخت کردیم وبابت بسیاری ازهزینه های شرکت درمسابقات سال گذشته بدهکار بودیم ومجبورشدیم علی رغم میل باطنی وباتوجه به هواداران پرشوری که داریم این امیتاز را به فروش برسانیم .
منفرد به مبلغ فروش امتیازشرکت درمسابقات لیگ دسته دو این باشگاه اشاره کرد وگفت:بر اساس قرارداد مبلغی معادل چهارمیلیارد و600میلیون ریال به ما پرداخت خواهدشد که 400میلیون ریال آن بابت کسورات کم خواهشد ومابقی باید صرف بدهی های سال گذشته باشگاه شود.
سرپرست باشگاه ایرانجوان خورموج گفت:باشگاه ایرانجوان خورموج دارای سابقه ای 50 ساله در فوتبال ورشته های ورزشی دیگر درسطح شهرستان دشتی واستان بوشهر است ویکی از تیم های پرطرفدار ورزشی استان بوشهر محسوب می شود.
منفرد افزود: دربیشتر مسابقات سال گذشته ما در شهر خورموج بیش از چهار هزار هوادار پرشور خورموجی درورزشگاه تختی این شهر حاضر می شدند.
وی ادامه داد:ما هنوز فرصت داریم وبراساس قرارداد تنظیمی فرصتی تعیین شده تا درصورت تامین 50 درصد هزینه شرکت درمسابقات برای سال جاری که حدود پنج میلیارد ریال است، امتیاز را دوباره به شهرستان دشتی برگردانیم .
وی گفت: انتظار ما از مسئولین ارشد استان بوشهر، نماینده محترم مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی واداره کل ورزش وجوانان استان این است که دراین فرصت باقی مانده بخشی ازاعتبار مورد نیاز این تیم مردمی ومحبوب وباسابقه 50 ساله را تامین تا بتوانیم مانندسال گذشته فضای شورونشاط وشادابی به جوانان شهرستان تزریق کنیم .
منفرد اضافه کرد:امروز نیز نشستی با فرماندار محترم شهرستان دشتی داشتیم واز همکاری وتلاش های فرماندار ومسئولین شهرستان درسال گذشته برای برگزاری مسابقات درسطح شهرخورموج تقدیر کردیم وتمام مشکلات ومسائل نیز مطرح شد که امیدواریم تا فرصت باقی مانده راهی برای کمک به این تیم و ماندن امتیاز باشگاه در شهرستان دشتی پیدا شود.
وی اظهارکرد: درصورت فروش قطعی امتیاز لیگ دسته دو، تیم ایرانجوان سال جاری مجبوراست در مسابقات فوتبال شهرستان شرکت کند.

واگذاری امتیاز تیم ایرانجوان خورموج تا 27 تیرنهایی می شود

رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: درصورت تامین نشدن اعتبار مالی مناسب، فرایند واگذاری امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج درلیگ دسته دو کشور 27 تیر جاری نهایی می شود.

 

 

 

 

محمد نجفی روزسه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: به منظور واگذاری امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج تفاهم نامه اولیه بین خردیدار و مالک این تیم امضا شده است.

وی اضافه کرد: شرکت بادران گستران تهران متقاضی خرید امتیاز ایرانجوان خورموج است که قیمت حدود پنج میلیارد ریالی را پیشنهاد داده است.
رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: به منظور پیدا شدن روزنه های امید برای ماندگاری تیم محبوب و مردمی ایرانجوان خورموج در این شهر، روز امضای تفاهم نامه خریدار امتیاز( هفتم تیر)، از خریدار 20 روز فرصت گرفته ایم.
نجفی افزود: شرکت خریدار امتیاز ایرانجوان 200 میلیون ریال حق معامله خود را پرداخت کرده است.
وی اضافه کرد: درکمیسیون ماده پنج اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر درمورد واگذاری این امتیاز تصمیم نهایی گرفته می شود.
نجفی افزود: براساس قرارداد منعقد شده پرداخت بدهی های حقوقی و حقیقی به عهده مسوولان تیم ایرانجوان خورموج خواهد بود.
وی بیان کرد: با وجود تجربه تلخ و فراموش نشدنی واگذاری امیتاز لیگ برتری دلیران دشتی برای ورزش استان بوشهر درسال گذشته هیچ تمایلی به فروش امتیاز ایرانجوان خورموج نداریم ولی با توجه به مشکلات مالی این تیم باز هم باید شاهد یک اتفاق تلخ در زمینه واگذاری امتیاز یک تیم ورزشی پرطرفدار در شهرستان دشتی باشیم.
نجفی اضافه کرد: تا 27 تیر چنانچه مسوولان استان بوشهر تدابیر لازم را پیش بینی نکنند امتیاز این تیم با توجه به تفاهم نامه ای که به امضا رسیده به طور قطع واگذار خواهد شد.
رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: با پیگیری های مسوولان و تدابیر آنها تنها امید ماندن این تیم در استان بوشهر در دست آنهاست و امیدواریم با به نتیجه رسیدن تلاش ها امتیاز تیم یاد شده در استان ماندگار شود.
روز هفتم تیر جاری شرکت بادران گستران تهران خریدار امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج با حضور درهیات فوتبال استان بوشهر تفاهم نامه ای را برای خرید امتیاز این تیم با مسوولان آن امضا کرد.
ایرانجوان خورموج درفصل گذشته درمسابقات لیگ دسته دو فوتبال کشور حضور داشت و به مرحله پایانی برای صعود به لیگ دست یک نیز راه یافت ولی در نهایت از صعود بازماند. 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]