دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٥/٢/٢٩

 

تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کارخانه سیمان مند دشتی

 

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای پروژه سیمان مند دشتی به تصویب رسید.

 سید حسین حسینی محمدی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان بوشهر افزود: همچنین مقرر شده است سهامداران این شرکت نیز ۳۰۰ میلیارد ریال سهم آورده خود را برای احداث این پروژه افزایش دهند.

وی اضافه کرد: این پروژه از مجموع ۳۳ طرح ملی است و در بین پروژه های تولید سیمان کشور بیشترین پیشرفت را داشته است.
حسینی محمدی بیان کرد: پروژه متانول کاوه واقع در شهرستان دیر نیز هم اکنون مشکل قرار گرفتن در محدوده شهری دارد.
وی ادامه داد: چند سال پیش فرماندار وقت دیر محدوده این شهر را تغییر داد و همین امر سبب شد تا این پروژه که در زمان آغاز احداث در محدوده شهری نبود، هم اکنون در محدوده شهری قرار گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه این پروژه در دست احداث است پرداخت جریمه به شهرداری در وضعیت سخت قرار دارد از این رو انتظار می رود یا تعامل سازنده برای برطرف کردن این مشکل گام اساسی برداشته شود.
وی درارتباط با ساماندهی کارتهای بازرگانی گفت: پایش کارتهای بازرگانی آغاز شده و تاکنون ۳۰ تا ۴۰ کارت بازرگانی دراستان بوشهر باطل شده است.
حسینی محمدی ادامه داد: در این پایش کارتهای واگذاری و خرید و فروش شده باطل می شود تا از سواستفاده از آنها جلوگیری شود.
وی در ارتباط با بخش بازرگانی خارجی اظهارکرد: دراین بخش پیش بینی شده صادرات غیرنفتی کشور ۱۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
حسینی محمدی گفت: پیش بینی می شود با بهره برداری از واحدهای جدید پتروشیمی استان بوشهر تا پایان سال جاری ۶۰ تا ۷۰ درصد از این ۱۰ میلیارد دلار در این استان محقق شود.
وی ادامه داد: انتظار می رود تا پایان سال جاری در بخشهای مختلف صنعت و معدن استان بوشهر ۱۶۰ جواز تاسیس صادر شود.
عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند دشتی بخوبی دردست اجراست وامید است تا پایان سال جاری این کارخانه به صورت کامل راه اندازی و وارد مدار تولید شود.
با راه اندازی کامل این کارخانه روزانه سه هزارو ۳۰۰ تن سیمان تولید وروانه بازارمصرف کشورمی شود و برای ۳۰۰ نفربه صورت مستقیم وبیش ازدو هزارنفربه صورت غیرمستقیم فرصت شتغلی ایجاد خواهد شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٤٢ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٥/٢/٢۸

 

DASHTI TRIBUNE

 

افزایش اشتغال جوانان در صنعت دشتی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی گفت: یکی ازبرنامه راهبردی این اداره در سال جاری افزایش سهم اشتغال جوانان این شهرستان در بخش صنعت، معادن وتجارت است.

ایرنا؛ داریوش رزمی روز دوشنبه در جلسه مسئولان دشتی افزود: این شهرستان 25 درصد معادن استان بوشهر به خود اختصاص داده که ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه صنایع مرتبط با معادن و افزایش اشتغال زایی برای جوانان است.

وی اضافه کرد: بزودی کمیته ویژه توسعه صنعت، معدن و تجارت در شهرستان دشتی تشکیل خواهدشد.

رزمی از همه صاحب نظران و کارشناسان خبره شهرستان خواست طرحهای مرتبط با توسعه صنعت و معدن و تجارت شهرستان را به کمیته ویژه توسعه شهرستان ارائه دهند.

وی گفت: مدیران و مسئولان شهرستان نیز با کاهش بروکراسی اداری و همکاری با کارآفرینان و مسئولان کارگاههای صنعتی و معدنی شهرستان زمینه توسعه و اشتغال پایدار را فراهم کنند.

رزمی بیان کرد: مهمترین برنامه امسال این اداره حذف تشریفات زائد برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیتهای شهرستان در زمینه های صنایع، معادن وتجارت است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی اضافه کرد: امسال معادن غیرفعال و تعطیل را در این شهرستان شناسایی و مشکلات و موانع آنها برطرف خواهد شد تا زمینه اشتغال تعداد بیشتری از جوانان منطقه فراهم شود.

لیست منتخبین انتخابات جمعیت هلال‌احمر دشتی

چهارمین دوره انتخابات جمعیت هلال شهرستان دشتی که صبح امروز در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد پس از یک رای گیری فشرده و نفس گیر منتخبین چهارمین دوره این انتخابات برای مدت چهار سال مشخص شدند

سید اسماعیل جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبر بوشهر با اشاره به آمار نهایی انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی اظهار داشت: از مجموع 360 رأی که توسط واجدین شرایط به صندوق آرا ریخته شد پس از رأی‌گیری آقایان غلامرضا مهرجو با ۲۲۷ رأی، ابراهیم ظریف فرد ۲۰۱ رأی، یعقوب مقاتلی با ۱۹۹ رأی و بهمنیار لاری مجرد ۹۴ رأی به‌عنوان منتخبین اصلی اعضای شورای اجرایی انتخاب شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی افزود: آقایان اکبرعبدالشاهی با ۹۱ رأی و اسفندیار اسماعیلی با ۹۰ رأی به‌عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

جعفری یادآور شد: آقای ابراهیم صمدیان آزاد با ۱۷۵ رأی به‌عنوان بازرس اصلی و خانم خدیجه ندرتی با ۱۵۴ رأی به‌عنوان عضو علی‌البدل بازرسی انتخاب شد.

بازسازی بقعه امامزاده اسماعیل کاکی

امام جمعه شهر کاکی گفت: بقعه امامزاده اسماعیل این شهر بازسازی و توسعه می یابد.

ایرنا؛ حجت الاسلام محمد محمدی روز دوشنبه در جمع هیات امنا، معتمدین و مسئولان بخش کاکی افزود: امامزاداه اسماعیل شهر کاکی یکی از مکانهای مذهبی، زیارتی و گردشگری در شهر کاکی است.

وی اضافه کرد: امامزاده اسماعیل دارای ظرفیتهای معنوی و گردشگری بسیار خوبی است که نیازمند توسعه و نوسازی است.

محمدی بیان کرد: سعی خواهد شد با مشارکت و همراهی مردم مومن و زائرین این مکان مذهبی و زیارتی هرچه زودتر بازسازی و توسعه یابد.

شهردار کاکی گفت: برای رفاه حال زائرین بزودی طرح احداث خیابان امامزاده از بلوار ولی عصر تا امامزاده اسماعیل اجرایی خواهد شد.

غلامحسین محمدی نیا افزود: میدان روبروی امام زاده اسماعیل نیز طراحی و درصورت تامین اعتبار اجرایی می شود.

امامزاده اسماعیل از نوادگان امام زین العابدین(ع) دارای ساختمانی قدیمی است که در شمال شهر کاکی واقع است.

شهرکاکی با 12هزارنفرجمعیت یکی ازشهرهای گردشگری زیارتی شهرستان دشتی است که در فاصله 120کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

آیین بزرگداشت فردوسی ،با حضور دشتی ها در بوشهر

 آیین بزرگداشت فردوسی شاعر حماسه سرای ایران با حضور جمعی از هنرمندان، مسئولان و نقالان بنام استان در فرهنگسرای دهدشتی برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، مسئول فرهنگسرای بافت قدیم بوشهر روز دوشنبه در این آئین گفت: فردوسی گوهری است که برتارک تاریخ وشعر جهان می درخشد و مهمترین شناسنامه فرهنگی ایرانیان است.

فرید میرشکار اظهار کرد: فردوسی با شاهنامه ایران باستان را دوباره زنده کرد و ایران او ایرانی آرمانی، شکوفا، پرخیر و خرد پروراست.

یکی از استادان دانشگاههای بوشهر گفت: اگر جایگاه شاهنامه را در میان ملل بررسی کنیم به اذعان شرق شناسان شاهنامه در بین آثار برتر بی نظیر است.

نسرین مظفری اضافه کرد: هنر فردوسی ازاین لحاظ برجسته است که وی دریک عصر گذار وگذر می زیسته است.

وی ادامه داد: از یک سو گذر از سیطره عربها و گذر از هجوم زبان عربی که سالهای متمادی زبان فارسی راخسته و درمانده کرده بود.

مظفری بیان کرد:دراین دوره به برکت بزرگ مردی چون فردوسی باردیگر زبان فارسی دوره شکوفایی و اوج خود را ازسر می گیرد و اگر شهامت وشجاعت فردوسی در پی ریزی این اثر عظیم وپرآوازه نبود معلوم نیست اینک زبان فارسی چه سرنوشتی داشت.

شاهنامه شناس خورموجی گفت: واژه خرد درشاهنامه پارادوکسی عجیب است که با اسطوره آمیخته شده که ژرفای آن واکاویده نشده است.

مسعود بهرامی افزود: فردوسی با نبوغ خود خرد واسطوره را باهم آمیخت و خردمندترین چهره شاهنامه زال است که لایه لایه وجودش بااسطوره پیوند دارد.

وی یادآورشد: روز بزرگداشت فردوسی روز نکوداشت خرد است وما بدون آنکه خود بدانیم با فردوسی زندگی کرده ایم.

اجرای نقالی و روایت گری توسط طوبا شیرکانی٬عالمه عبداللهی٬ احمدقربانی٬ پریاعسکری٬ آیناز فکروند و پردیس شیرکانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

رسیدن برق بخش «شنبه» به وضعیت پایدار

مدیربرق دشتی گفت: با انجام تغییراتی درشبکه، مشکل افت شدید ولتاژ برق بخش شنبه (Shonbeh) وطسوج که درچند روزگذشته به دلیل گرمای شدید ناپایدار ومنجر به قطعی های مکرر شده بود، برطرف و به وضعیت پایداری نسبی رسید.

ایرنا؛ جعفر میگلی نژاد درجلسه مسئولان بخش شنبه وطسوج افزود: برای برطرف کردن مشکلات برق بخش شنبه وطسوج ودستیابی به برق مطمئن وپایدار به احداث پست فوق توزیع 132 کیلو ولت درمنطقه چاهگاه این بخش نیاز است.

وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه که از برنامه های اولویت دار برق استان بوشهراست مشکل افت ولتاژ درشبکه برق بخش شنبه وطسوج شهرستان دشتی برای 10 سال آینده برطرف می شود.

مدیربرق شهرستان دشتی گفت: سال گذشته با راه اندازی پست فوق توزیع 400 کیلو ولت خورموج شبکه برق شهرستان دشتی دارای ثبات پایدار بسیارخوبی شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۱۳ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٥/٢/٢٧

 

استعفای یکی از بخشداران دشتیاتی

 

بخشدار مرکزی شهرستان دیر در آخرین روزهای اردیبهشت ماه از سمت خود استعفا کرد.

 دیرنیوز؛ سیدهادی علوی که اصالتاَ از اهالی روستای چاووشی دشتی می باشد، شهریورماه 93 با حکم استاندار بوشهر به عنوان بخشدار مرکزی دیر جایگزین محمد فخرایی گردید که بخشداری آبدان شده بود. وی اینروزها به دلیل آنچه اظهارنظرهای او در فضای مجازی خوانده می شود مجبور به استعفا شده است.

یک منبع موثق در این خصوص گفت: در راستای برخی اختلافات بوجود آمده تاکنون قریب به سه بخشدار از بخشداران استان بوشهر استعفای خود را تقدیم فرمانداران کرده اند.

سیدهادی علوی چندین سال در زمان حیات مرحوم سیدمحمدحسن نبوی و همچنین پس از وفات وی در بنیاد ایرانشناسی مرکز بوشهر مشغول به فعالیت بود. پس از آن به استانداری بوشهر منتقل گردید و در معاونت سیاسی استانداری به عنوان کارشناس سیاسی این معاونت منصوب شد.

گفتنی است سید هادی علوی از مدیران فعال شهرستان و استان در حوزه شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز بوده است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٥/٢/٢٥

 

هشدارهایی از جنس کمبود جدی آب در دشتی

 

سهمیه‌بندی آب خورموج

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان دشتی گفت: چنانچه مشترکین در مصرف آب صرفه‌جویی نکنند، آب شهر خورموج سهمیه‌بندی می‌شود.

به گزارش فارس؛ امرالله گرگی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان دشتی اظهار داشت: نوبت‌بندی آب باید از قبل اطلاع‌رسانی شود زیرا مردم از همه‌چیز اطلاع دارند و باید مشکلات و کم‌آبی را به مردم گفت، در شهر خورموج از ساعت پنج بعدازظهر تا هشت شب پیک مصرف است که در برخی نقاط شهر با مشکل کمبود فشار روبرو هستیم.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان دشتی بابیان اینکه مردم را باید از موضوع کم‌آبی شهرستان مطلع کرد، گفت: اولین راهکار این است که از طریق رسانه‌ها، ائمه جمعه، فرمانداری، بخشداران، دهیاران، شوراها و حضور در بین مردم اطلاع‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در قسمتی از شهر کاکی با مشکل کم‌آبی روبرو هستیم افزود: از شش حلقه چاه آب در شهر کاکی سه حلقه چاه آن فعال است، در شهر خورموج نیز ما با کم آبی مواجه هستیم و اداره آب روستایی درخواست آب به بخش مرکزی دارد و اگر این کار انجام دهیم نمی‌توانم پاسخگوی مردم شهر باشیم.

گرگی یادآور شد: سهمیه آب کم نیست مصرف بی‌رویه انجام می‌شود و اگر مردم اصولی آب مصرف کنند هیچ مشکلی نخواهیم داشت و چنانچه مشترکین رعایت نکنند آب شهر خورموج سهمیه‌بندی می‌شود.

گرگی گفت: در شهرستان دشتی 19 هزار و 105 مشترک وجود دارد که 13 هزار و 663 مشترک آن در خورموج هستند.

بحران آب در 8 روستا و یک شهر دشتی

 مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی گفت: هشت روستا و یک شهر دشتی دچار تنش آبی هستند.

 به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد قائدی در حاشیه ستاد بحران شهرستان دشتی در گفت‌وگو با فارس در این شهرستان گفت: روستاهای کلل، چاوشی، درازی، چارک، بابمنیر، علی‌آباد، تلخو، بن بید و شهر بادوله دچار تنش آبی هستند.

 مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی افزود: با توجه به اینکه از خط اصلی ورودی آب به شهرستان بیش از ظرفیت آبی آب می‌گیریم به خاطر اینکه شبکه فرسوده است 40 درصد آن هدر می‌‍رود و برخی از مشترکین نیز بیش از حد آب مصرف می‌کنند و این امر موجب شده تا آب به اندازه کافی در اختیار همه مشترکین قرار نگیرد.

وی افزود: از مدیر آب و فاضلاب شهری استمداد می‌طلبیم و دست نیاز به طرف آنها دراز می‌کنیم چنانچه روزی 500 مترمکعب آب به ما کمک کنند از این بحران خارج خواهیم شد.

قائدی یادآور شد: در چند روز گذشته تنش آبی اینقدر بالا رفته که باعث شده در انتهای خط دچار مشکل شویم و در حال حاضر تنش آبی در روستاهای درازی، چارک و چاوشی بالاست.

وی افزود: پرت آب یک طرف و مصرف بی‌رویه مردم طرف دیگر و این باعث شده تا با مشکل روبرو شویم و متاسفانه در برخی از منازل روستایی برای ابیاری درختان خود از آب شرب استفاده می‌کنند که با توجه به این موضوع اعلام کرده‌ایم در هر روستا چنانچه آب مصرفی بیش از 100 مترمکعب باشد پس از اخطار آب آنها را قطع کنند.

قائدی خاطرنشان کرد: برای شبکه‌گذاری پنج روستای بخش مرکزی دشتی نیاز به 5 میلیارد تومان اعتبار است و بر اساس مناقصه در هر روستا یک پیمانکار مستقر خواهند شد تا این پروژه در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: برای رفع مشکل بحران آب در شهر بادوله با همکاری خط کوثر روزانه 500 تا 800 مترمکعب آب وارد مدار توزیع این شهر می‌شود که ظرف 24 ساعت آینده عملیاتی و تا راه‌اندازی چاه بادوله این مشکل مرتفع می‌شود.

قائدی گفت: در روستای بن بید 50 انشعاب آب به صورت قانونی واگذار کردیم که 50 انشعاب غیرمجاز نیز توسط خود روستائیان انجام گرفته و با دستور دادستان شهرستان ظرف 24 ساعت آینده انشعاب‌های غیرقانونی قطع خواهد شد.

وی افزود: سال 94 مبلغ 18 میلیارد و 950 میلیون تومان برای حل مشکلات آب روستاهای دشتی تامین اعتبار شد که تا 4 میلیارد و 200 میلیون تومان تخصیص یافته است.

کمبود مخزن ذخیره آب در شهرهای دشتی

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: شهر خورموج مرکز این شهرستان با 40 هزار نفر جمعیت با کمبود شدید مخزن ذخیره آب روبروست.

ایرنا؛ حمید بردستانی روز چهارشنبه درجلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دشتی افزود: هم اکنون مخزن پنج هزارمترمکعبی آب شهر خورموج جوابگوی جمعیت آن نیست و به یک محزن 10هزارمترمکعبی نیاز دارد.

وی اضافه کرد: شهر شنبه (SHONBEH) این شهرستان نیز با کمبود یک مخزن دو هزارو500 متر مکعبی آب روبروست.

بردستانی یادآورشد: سال گذشته با بهره برداری ازمخزن پنج هزارمترمکعبی شهر کاکی مشکل تنظیم وذخیره آب این شهر برطرف شد.

بردستانی در باره وضعیت آبرسانی روستاهای دشتی بیان کرد: اکنون بیش از99 درصد روستائیان این شهرستان ازآب لوله کشی سالم وبهداشتی برخوردارهستند که آمار بسیارخوبی است.

وی به مشکل خشکسالی وکم آبی دردشتی اشاره کرد وخواستار رعایت الگوی مصرف آب توسط شهروندان واجرای طرحهای آبیاری نوین دربخش کشاورزی شد.

بردستانی یادآوشد: در سال گذشته شش جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دشتی با 21 مصوبه برگزارشد که خوشبختانه 19 مصوبه این جلسات اجرایی شده است.

وی برتشکیل ستاد مدیریت بحران درشهرداریهای شهرستان برای بررسی و برنامه ریزی اولویت نیازمندیهای مدیریت بحران درسطح شهرها، لایروبی و بازگشایی پلها و آبراه های درون وحاشیه شهرها، نوسازی و تعمیر وتجهیز ماشین آلات وسایل آتش نشانی برای اقدام بموقع تاکید کرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ

 

۱۳٩٥/٢/٢۳

 

از کاکی تا شنبه

 

درخشش معلمان منطقه کاکی در جشنواره الگوهای برتر تدریس

 رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کاکی گفت: معلمان مقطع ابتدایی منطقه کاکی در مرحله استانی جشنواره الگوهای برتر تدریس حائز دو رتبه دومی استان شدند.

 عزیر بردستانی با اعلام این خبر افزود: جشنواره در دو مرحله منطقه ای و استانی برگزار گردید که در مرحله استانی سه اثر از منطقه کاکی حضور داشتند که این سه اثر شامل: طرح درس پایه ششم، طرح درس چند پایه و طرح درس مدیریت می باشد.

وی گفت: از سه اثر راه یافته به مرحله استانی دو اثر حائز رتبه دوم استانی شدند که خانم سعیده خدایاری و احمد پناهنده در رشته چند پایه و خانم ها طاهره جمالی حاجیانی، زلیخا باغبان و مهرانگیز صادق صنعتی در رشته مدیریت حائز رتبه دوم استانی شدند.

 گلایه رییس شورای شهر کاکی از مسئولان

رئیس شورای اسلامی شهرکاکی گفت: یکی از مشکلات اصلی مدیریت شهری کاکی کمبود منابع مالی و درآمد ثابت و پایدار شهرداری است .

 ایرنا؛ سید علی اکبرفاطمی روز چهارشنبه درجلسه شورای اداری بخش کاکی افزود: هم اکنون تنها منبع درآمد شهرداری دریافت عوارض شهری است که این منبع درآمدی هم بدلیل پرداخت نشدن بموقع و پایین بودن سطح درآمدعمومی، جوابگوی مشکلات مالی شهرداری نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر کاکی خواستار مشارکت و همراهی بیشترمردم برای توسعه وعمران شهرشد.

فاطمی گفت: مهمترین وظیفه مسئولان شهری و اعضای شورای اسلامی شهر تغییر نگرش شهروندان نسبت به مسایل مدیریت شهری است و همه باید به این باور برسند که شهر را شهروندان باید آباد کنند وگرنه انتظار پیشرفت و آبادانی بدون مشارکت مردم محقق نخواهد شد.

عضو شورای عالی استانهای کشور بر پرداخت بموقع حقوق شهرداریها، پایبندی به مقررات شهری وشهرسازی، حفظ و توسعه فضای سبزبرای داشتن شهری آباد و زیبا تاکید کرد.

فاطمی افزود: تخصیص نیافتن بموقع اعتبارشهرداری برای پروژه عمرانی گلایه کرد و افزود: تاکنون از16میلیاردو800میلیون ریال اعتبارسهم شهرداری کاکی ازمحل ماده 180 هنوز هیچ مبلغی واریز نشده است.

وی اضافه کرد: شهرداری کاکی با وجود مشکلات اعتباری درسال گذشته به همت مجموعه شهرداری پروژه های بسیارخوبی ازجمله بوستان محله ای شهید حاجیانی بنیادمسکن، فضای سبزحاشیه ای خیابان محله بنیاد مسکن وبوستان محله ریگدان کاکی اجرا کند.

بخشدار کاکی بیان کرد: امروز مهمترین مشکل جامعه بیکاری جوانان است.

اسدالله حاجیانی افزود: امروز مهمترین وظیفه مسئولان کمک به تولید ورونق اقتصادی برای حل مشکل بیکاری وتوسعه اشتغال جوانان است.

حاجیانی خواستار تامین اعتبارویژه برای ارائه تسهیلات به کارآفرینان وایجاد اشتغال جوانان برای تحقق شعار سال شد.

ضرورت ایجاد پایگاه امداد در دهستان طسوج

رماندار دشتی گفت: راه اندازی پایگاه امداد چند منظوره در دهستان طسوج ضروری است.

 مهر؛ غلامرضا مهرجو ظهر چهارشنبه در نشست با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته هلال احمر اظهار داشت: این دهستان یکی از نقاط حادثه خیز و دارای شرایط خاص به لحاظ گردشگری، قطب کشاورزی و عدم پوشش ارتباطی است.

مهرجو با بیان اینکه دشتی به لحاظ وسعت دومین شهرستان استان است، افزود: ۷۰ درصد جمعیت شهرستان در چهار شهر خورموج، بادوله، شنبه و کاکی و ۳۰ درصد نیز در روستاها سکونت دارند که پراکندگی آنها از مهمترین ویژگی روستاها محسوب می‌شود و خدمات رسانی با هزینه بالا انجام می‌گیرد.

وی بر ضرورت راه‌اندازی درمانگاه هلال احمر در شهر خورموج تاکید کرد و یادآور شد: در راستای تکمیل زیرساخت‌های امدادی شهرستان پیشنهاد داریم ستاد امدادی، آموزشی و اداری شهرستان در محل اداره فعلی احداث شود تا شاهد خدمات مطلوب‌تر به مردم باشیم.

مهرجو تکمیل مجتمع امدادی شهرستان را امری مهم عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه ۷۵ درصد است که برای تکمیل آن اعتبارات شهرستانی جوابگو نیست و می طلبد اعتبارات ملی به آن تزریق شود.

وی با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است، اضافه کرد: با توجه به موقعیت و واقع شدن آن در نقطه میانی، تجهیز شدن این شهرستان به وسایل امداد و نجات کمک شایانی به استان و شهرستان های همجوار در مواقع بحران می کند.

مهرجو بیان کرد: در سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان برای زیرساخت‌های امدادی شهرستان اختصاص داده شد که تلاش داریم در سال جاری نیز برای تجهیز پایگاه های امدادی اعتباری تخصیص داده شود.

وی آموزش کارکنان و کارگران در ادارات و شرکت‌ها را امری مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و یادآور شد: باید از ظرفیت‌های شهرداران و دهیاری‌ها در راستای ترویج فرهنگ امداد و نجات استفاده کرد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه نقش هلال احمر در پیشگیری و امداد نجات تاثیر گذار و روشن است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر میزبانی صنایع بزرگ ملی عهده دار است باید با نگاه آمایشی به خدمات هلال احمر نگاه کنیم.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٤٧ ‎ق.ظ

 

۱۳٩٥/٢/٢٢

 

فراخوان انتشار ویژه نامه سالکوچ مرحوم استاد مرادی

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٩ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]