دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٤/٥/٧

 

Dashti Tribune

 

کردلان؛ روستایی که معتاد و پرونده قضایی ندارد

روستای کردلان از توابع شهرستان دشتی ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد، از جمله اینکه معتاد و پرونده قضایی ندارد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز هیچ‌گونه دزدی در این روستا اتفاق نیفتاده است.

روستای کردلان از توابع بخش شنبه در 85 کیلومتری جنوب شرقی شهر خورموج مرکز شهرستان 80 هزار نفری دشتی قرار دارد که هیچ پرونده قضایی تاکنون نداشته است و تمام مشکلات با همکاری مردم روستا حل‌وفصل می‌شود.

این روستا در دل کوه قرار دارد و مهم‌ترین پدیده و فرآیند مشهود اقلیمی آن گرمای هوا و خشک صحرایی بوده، که دارای مردمی خون گرم و مهمان‌نواز است.

در شهرستان دشتی دو فصل محسوس وجود دارد، یکی ‌زمستان نسبتاً خنک شامل ماه‌های انتهای شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند و تابستان گرم و خشک و طولانی است؛ هرچند تغییر هوا در این شهرستان از شب‌های نیمه دوم شهریورماه آغاز می‌شود و پاییز و بهار این منطقه هرچند بهاری اما بسیار زودگذر است. 

 متوسط دمای سالانه 22 درجه سانتی‌گراد است، که بیشترین آن در تابستان تا بیش از 45 درجه و در زمستان نیز به حدود 5 درجه می‌رسد.

روستای کردلان دارای 125 خانوار 650 نفر جمعیت دارد که 220 بسیجی فعال، تعداد 80 نیروی رزمنده و اعزام به جبهه دارد و دو جانباز و یک شهید تقدیم به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

مردم این روستا با هم صمیمی بوده و بسیار دلسوزانه و مهربانانه با هم زندگی می‌کنند، همچنین 85 درصد مردم به کشاورزی مشغول هستند.

بر مبنای این گزارش، رئیس شورای اسلامی روستای کردلان از توابع شهرستان دشتی به خبرنگار فارس می‌گوید: هیچ پرونده‌ قضایی در دادگاه نداریم، مگر اینکه پرونده‎ای در رابطه با منابع طبیعی باشد.

حسن درلیک با بیان اینکه هیچ فرد معتادی در روستای کردلان وجود ندارد، می‌افزاید: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون هیچ‌گونه دزدی در این روستا رخ نداده است.

وی ادامه می‌دهد: از اول امسال تاکنون 15 مورد ازدواج در این روستا ثبت‌ شده است که اکثر این ازدواج‌ها در درون روستا شکل‌ گرفته و بیشترین ازدواج‌هایی که صورت می‌گیرد برخاسته از خود روستاست.

درلیک با تقدیر از خدمات نظام جمهوری اسلامی در این روستا بیان می‌کند: در گذشته مردم این روستا از چراغ‌ موشی و فانوس استفاده می‌کردند؛ راه وجود نداشت ولی امروز به برکت نظام، امام، رهبری و خون پاک شهدا تمام امکانات رفاهی در روستا وجود دارد.

وی با قدردانی از خدمات اداره برق شهرستان دشتی اضافه می‌کند: انتظار داریم اداره برق در صورت امکان مشکل نوسان برق روستا را رفع کند، همچنین از منابع طبیعی نیز درخواست داریم برای احداث سدهای خاکی به‌منظور جلوگیری از هدر رفت آب رودخانه‌های فصلی اقدام کند.

آغاز عملیات اجرایی قطعه سوم جاده ناصری – شنبه

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: قطعه سوم جاده ناصری – شنبه به طول 20 کیلومتر است که عملیات اجرایی 10 کیلومتر اول آن به‌زودی آغاز می‌شود.

فرزاد رستمی صبح در حاشیه بازدید از محور ناصری به شنبه در شهرستان دشتی اظهار داشت: این محور همواره یکی از نقاط حادثه‌خیز و پرتردد شهرستان دشتی محسوب می‌شود که تاکنون چندین تصادف در این مسیر رخ‌داده است.

رستمی افزود: کل طول این محور 30 کیلومتر بوده که تاکنون 10 کیلومتر آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی 10 کیلومتر اول قطعه سوم آن به‌زودی آغاز می‌شود ضمن اینکه تشریفات  مناقصه 10 کیلومتر دوم نیز در حال انجام است.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: تاکنون اصلاح هندسی و احداث ابنیه در طول این مسیر انجام‌ شده است.

رستمی گفت: در سال گذشته باوجود همه تنگناهای مالی، اعتبار خوبی برای رفع نقاط حادثه‌خیز شهرستان دشتی اختصاص داده شد که نقش بسزایی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته است.

گفتنی است، جاده ناصری - شنبه واقع در شهرستان دشتی و 100 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

دستگیری 3 سارق طلاجات در دشتی 

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی از متلاشی شدن باند 3 نفره طلاجات و لوازم منازل در شهرستان دشتی خبر داد.

رهام رضایی امروز در گفت‌وگو با  فارس در دشتی از دستگیری باند سه‌نفره سارقان لوازم و طلاجات منازل با 13 فقره سرقت در سطح دشتی خبر داد و گفت: از اواخر سال 1393 در شهر خورموج سرقت‌هایی از منازل به‌خصوص در شهرک بسیجیان گزارش شد که سارقین در ساعات مختلف شبانه‌روز و پس از اطمینان از اینکه کسی در منزل حضور ندارد مبادرت به سرقت به‌ویژه سرقت طلاجات و وجه نقد کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و با استفاده از امکانات فنی و پلیسی موضوع در دستور کار قرار گرفت. در این راستا مأمورین پلیس آگاهی با همکاری سایر واحدهای انتظامی تلاش‌های گسترده‌ای جهت پیشگیری از فعالیت‌های سارقین همچنین شناسایی و دستگیری آنان را در دستور کار قرار دادند.

رضایی خاطرنشان کرد: گروه بررسی صحنه جرم با کوشش فراوان و با استفاده از روش‌های علمی، فنی، کارآگاهی و با استفاده از تحقیقات تخصصی و بانک اطلاعاتی که از باند سارقین داشتند این افراد را موردنظر و شناسایی قرار دادند.

وی اضافه کرد: مأموران در یک برنامه زمانی کوتاه مخفیگاه‌های سارقین را شناسایی و این سارقین را که هرکدام دارای سابقه متعدد کیفری بودند مورد مراقبت قرار داده و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی همزمان تمام متهمان را دستگیر و مقداری از اقلام مسروقه کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی دشتی یادآور شد: این امر چاره‌ای برای متهمان باقی نگذاشت و سارقان مجبور به اعتراف شدند که طی آن مشخص شد این سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای ضمن پرسه در خیابان‌های شهر خورموج، منازل را شناسایی و پس از اطمینان از خالی بودن منزل اقدام به سرقت می‌کردند.

وی افزود: لوازم و اموال مسروقه که شامل طلاجات و وجه نقد و وسایل منزل است کشف و به همراه متهمان تحویل مقامات قضایی شهرستان دشتی شد. ارزش طلاهای کشف شده از سارقان طلاجات در دشتی 380 میلیون ریال بوده است.

رونمایی کتاب نگاهی به خورموج

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی از اتشار کتاب نگاهی به خورموج از کتاب‌های دانش‌نامه استان بوشهر در دشتی خبر داد.

حمید زارعی در گفت‌وگو با فارس در دشتی، با اشاره به انتشار کتاب نگاهی به خورموج گفت: این کتاب که به سیر تحولات فرهنگی، اجتماعی خورموج پرداخته است از سری کتاب‌های دانش‌نامه استان بوشهر است که توسط حوزه هنری به چاپ رسیده است.

نویسنده کتاب نگاهی به خورموج افزود: این کتاب شامل چهارفصل وجه‌تسمیه، تاریخ و فرهنگ، مشاهیر و اماکن تاریخی و گردشگری است که در 144 صفحه به رشته تحریر درآمده است.

وی اضافه کرد: خورموج در طی دو قرن اخیر شاهد اتفاقات مهم سیاسی، اجتماعی و ادبی بوده و هرچند درزمینهٔ ادبیات شهره‌ جنوب کشور است و استادان و نویسندگان شهیری نیز در این منطقه ادب خیز ساکن بوده‌اند اما تاکنون کتابی که مستقلاً به رویدادهای تاریخی، اجتماعی و ادبی این شهر بپردازد، نوشته‌ نشده و متأسفانه تاکنون این کمبود به نحو چشمگیری محسوس بوده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی تصریح کرد: این کتاب به‌زودی در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج رونمایی خواهد شد و با تأسیس انجمن دشتی‌شناسی سعی داریم در بخش پژوهش فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشیم و راه‌اندازی دانش‌نامه دشتی یکی از این برنامه‌هاست.

 پذیرش 15 رشته کارشناسی بدون آزمون در دانشگاه پیام نور خورموج

رئیس دانشگاه پیام نور خورموج گفت: دانشگاه پیام نور خورموج در 15 رشته کارشناسی به‌صورت بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

سید سجاد سجادیدر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی گفت: دانشگاه پیام نور خورموج برای سال تحصیلی 95-94 در 15 رشته در مقطع کارشناسی بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد.

وی افزود: متقاضیان جهت ثبت‌نام می‌توانند از روز دوشنبه پنجم مرداد تا پایان روز شنبه 10 مرداد به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خورموج در خصوص رشته‌های دانشگاه یادآور شد: داوطلبان می‌توانند پس از ثبت‌نام در سایت سازمان سنجش، بر اساس علاقمندی خود 15 رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور خورموج شامل حقوق، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، اقتصاد، حسابداری، مهندسی مدیریت اجرایی، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار، مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات، شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی کشاورزی، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی را انتخاب کنند و نتایج در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود و افراد پذیرفته‌شده از مهرماه 94 شروع به تحصیل می‌کنند.

سجادی خاطرنشان کرد: تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1394 ثبت نام نموده‌اند، حتی درصورتی‌که غایب بوده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و همچنین افرادی که در آزمون ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انجام مراحل ثبت‌نام، رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:۱۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]