دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٤/٤/٢٩

 

Dashti Today

 

صادرات 500 هزار تن سیمان مند دشتی به عراق، قطر و کویت تا سال95

مدیرعامل جدید شرکت سیمان مند دشتی گفت: توسط کارخانه سیمان مند دشتی سالانه به‌طور میانگین 500 هزار تن سیمان به کشورهای عراق، قطر و کویت صادر خواهد شد.

سید محمدحسین عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دشتی از صادرات سیمان کارخانه مند دشتی به کشورهای قطر، کویت و عراق تا سال 1395 خبر داد و گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید یک‌میلیون تن سیمان و از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه دشتی استان بوشهر در حال احداث بوده و در حال حاضر از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است.

وی اضافه کرد: حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌ شده برای احداث آن بیش از 3 هزار و 500 میلیارد ریال است که توسط سهامداران و بانک ملی در حال تأمین است ضمن اینکه برای اجرای این پروژه 23 میلیون یورو از طریق صندوق ذخیره ارزی تأمین شده است.

عظیمی خاطرنشان کرد: فاز اول کارخانه شامل آسیاب سیمان و بارگیری آن در سال 1393 به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم نیز مطابق برنامه زمان‌بندی تا پایان 1395 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بابیان اینکه سعی شده مطالبات کارگری و پیمانکاران به‌موقع پرداخت شود، افزود: در حال حاضر 250 نفر نیروی انسانی که اکثر آن‌ها از نیروهای بومی منطقه هستند در این پروژه مشغول به کار هستند که در آینده نزدیک به 500 نفر افزایش خواهد یافت و پس از به بهره‌برداری رسیدن کارخانه مند دشتی برای یک هزار و 500 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

عظیمی بابیان اینکه بیش از 4 هزار تن استراکچر فلزی در این پروژه نصب می‌شود، یادآور شد: در این پروژه بیش از 85 هزار مترمکعب بتن‌ریزی خواهد شد که حدود 450 میلیارد ریال هزینه می‌شود و وزن ماشین‌آلات بیش از 7 هزار و 500 تن است که از این میزان بیش از 75 درصد توسط شرکت‌های داخلی صورت می‌گیرد.

وی به نقاط قوت این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: استفاده حداکثری از توان تولیدات داخلی در ساخت و تأمین ماشین‌آلات کارخانه، استفاده از توان متخصصان داخلی در طراحی کارخانه، استفاده از آخرین فنّاوری در احداث کارخانه به‌گونه‌ای است که نسبت به کارخانه‌های مشابه از انرژی کمتر و آب صنعتی کمتر استفاده می‌کند.

مدیرعامل جدید شرکت سیمان مند دشتی گفت: توجه خاص به تولید محصول صادرات و رعایت کیفیت و استاندارد در محصول، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و  حفظ محیط‌زیست اولویت ماست به‌طوری که بیش از 150 میلیارد ریال با انجام استانداردهای زیست‌محیطی و نصب سیستم فیلتراسیون در ساخت کارخانه صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت سیمان یک صنعت مادر محسوب می‌شود و با راه‌اندازی هر کارخانه صنایع پایین‌دستی این محصول به‌صورت فزاینده‌ای رشد می‌کند امید است در راه‌اندازی این پروژه صنایع وابسته در منطقه ازجمله صنایع تولید محصولات سیمانی، حمل‌ونقل زمینی و دریایی، کارگاه‌های فنی، نیز رشد کنند.

 عظیمی گفت: کارخانه سیمان مند دشتی از سال 1395 به‌طور کامل وارد مدار تولید خواهد شد و سالانه به‌طور میانگین 500 هزار تن سیمان به کشورهای عراق، قطر و کویت صادر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای شدید منطقه و عدم امکان عملیات بتنی در دمای بالای 35 درجه سانتی گراد بدین منظور باید حوضچه‌هایی از آب و یخ تهیه تا دمای آب را به زیر پنج درجه برسانیم و جهت کنترل دمای بتن روزانه بیش از 1500 قالب یخ در این خصوص استفاده می‌شود.

تنها استخر شهرستان دشتی تعطیل است

فرماندار دشتی گفت: به‌دلیل عدم نگهداری صحیح و نبود تجهیزات لازم مدتی است تنها استخر دشتی بدون استفاده مانده و تعطیل است.

غلامرضا مهرجو در گفت‌وگو با فارس در دشتی اظهار داشت: تنها استخر سرپوشیده شهرستان دشتی سال 82 به بهره‌برداری رسید ولی به‌دلیل نبود تجهیزات لازم تعطیل‌ شده است.

وی با اشاره به توجه ویژه استاندار به بخش ورزش افزود: از 39 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌ها مبلغ سه میلیارد تومان به ورزش جوانان شهرستان اختصاص داده شد که از این مبلغ 800 میلیون تومان نیز برای تعمیرات و تجهیز فضاهای ورزشی شهرستان اختصاص یافت.

مهرجو خاطرنشان کرد: از جمله اماکن ورزشی که نیاز به تعمیر و تجهیز داشت استخر شهید توسلی بود که به‌رغم تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تا این لحظه فقط بخشی از کار استخر انجام و آبگیری شده است.

فرماندار دشتی تأکید کرد: بخشی از کارهای استخر سرپوشیده شهید توسلی انجام‌ شده اما نیاز است برای تأمین تجهیزات سرمایشی و سیستم نور و سقف آن نیز تدابیری اندیشیده شود تا گرما به‌راحتی انتقال پیدا نکند و این امر به تعمیرات و تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد.

مهرجو با بیان اینکه 50 درصد جمعیت شهرستان دشتی در شهر خورموج ساکن است، گفت: توجه به زیرساخت‌های ورزشی، تعمیر و تجهیز این فضاها به‌منظور بهره‎مندی هرچه بیشتر و بهتر مردم به‌ویژه جوانان منطقه ضروری است.

فرماندار دشتی گفت: بنا به تأکید استاندار محترم امسال بنا داریم به ورزش نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و برحسب شاخص جمعیتی فضاهای ورزشی در سطح روستاها و از جمله شهرهای خورموج، بادوله، کاکی و شنبه تعدادی فضا در نظر گرفته‌ شده است.

 وی بیان داشت: توجه به ورزش حرفه‌ای در دستور کار قرارگرفته است و جهت‌گیری و توزیع اعتبارات بخش ورزشی به سمت فضاهای ورزشی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد، خواهد بود.

مهرجو خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‎‎های موجود در شهرستان دشتی، با تأسیس مهمانسرا و خوابگاه در سطح شهرستان می‌توان بخشی از ورزشکارانی که در استان حضور پیدا می‎کنند را در این منطقه اسکان داد.

فرماندار دشتی به زیرساخت‌های ورزش شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: در سال‌های گذشته در این زمینه اقداماتی انجام‌ شده است اما نتوانسته نیازهای جوانان و ورزشکاران را به‌خوبی تأمین کند.

آغاز عملیات اجرایی بقعه متبرکه آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره

فرماندار دشتی از آغاز شروع عملیات بقعه متبرکه مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره خبر داد.

غلامرضا مهرجو صبح در مراسم کاروان نیکوکاری جهاد رمضان جمعیت هلال‌احمر که در روستای میانخره شهرستان دشتی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته از مجموع اعتبار مصوب شهرستان مبلغ 40 میلیارد تومان به عمران روستایی اختصاص یافت.

فرماداردشتی افزود: با توجه به اینکه 70 درصد جمعیت شهرستان در شهرها ساکن هستند ولی عمران روستایی و روستاها برای ما حائز اهمیت ویژه‌ای است که قریب 4 میلیارد تومان برای عمران روستاها در سال گذشته اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: از این مبلغ 200 میلیون تومان آن به روستای میانخره اختصاص یافت و بنا داریم در سال جاری برای توسعه عمران روستا این روستا و روستاهای شهرستان اقدام کنیم.

 مهرجو از آغاز شروع عملیات بقعه متبرکه مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره خبر داد و افزود: در سال جاری عملیات اجرایی بقعه متبرکه و مرکز علمی مرحوم آیت‌الله سید علی‌نقی حسینی در روستای میانخره آغاز خواهد شد که مبلغ 50 میلیون تومان توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و از طرف میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این امر اختصاص‌ یافته است.

وی افزود: عهد بسته‌ایم از فرصت به‌دست‌آمده جهت خدمت مطلوب به مردم شهرستان دشتی آنچه در توان داریم انجام دهیم.

کانون جوانان جمعیت هلال‌احمر روستای میانخره با 30 مترمربع زیربنا بااعتبار بیش از 10 میلیون تومان با مشارکت فرمانداری دشتی و کمک‌های خیرین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محکومیت 4 میلیاردی برای قاچاقچی گوشی تلفن همراه در دشتی

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی از محکومیت 4 میلیاردی برای قاچاقچی 567 دستگاه تلفن گوشی همراه در این شهرستان خبر داد.

رضا قائدی  در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در دشتی اظهار داشت: در پی کشف یک محموله گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی آن و ارسال پرونده به اداره تعزیرات حکومتی دشتی پیگیری آن به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و طی تحقیقات به‌عمل‌آمده مشخص شد که مجرمین با استفاده از موقعیت زمانی شب و خلوت بودن جاده‌ها قصد انتقال این محموله به شهرستان دشتستان را داشتند که در شهر خورموج دستگیر و خودرو محموله آن توقیف شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی گفت: قاچاق علاوه بر اینکه باعث ضربه زدن به تولید ملی می‌شود اقتصاد کشور را نیز تخریب می‌کند.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های این اداره است و به‌صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است. پس از ختم بررسی پرونده دادگاه قاچاقچی را به مبلغ 4 میلیارد و 202 میلیون و 770 هزار ریال محکوم کرد.

وی ادامه داد: خودرو حمل کالا به نفع دولت جمهوری اسلامی مصادر شد و مالک 567 دستگاه گوشی تلفن همراه و 2 هزار و 340 قطعه لوازم جانبی به مبلغ 4 میلیارد و 202 میلیون و 770 هزار ریال به نفع دولت جمهوری اسلامی محکوم کرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:۳۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]