دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٥/۱٠

 

نارضایتی غالب دشتی های از تفکیک شهرستان دشتی

 

چند هفته‌ای است که بحث تفکیک شهرستان دشتی قوت گرفته و تعدادی از مردم این شهرستان به‌ویژه در شهر خورموج مرکز این شهرستان نارضایتی خود را با این تصمیم عنوان کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار مهر، تفکیک تعدادی از شهرستان‌های استان بوشهر در روزهای اخیر باعث ایجاد بحث‌های بین افراد موافق و مخالف این تفکیک شده که بحث تفکیک شهرستان‌های تنگستان و دشتی بیش از دیگر شهرستان‌ها مطرح است، دو شهرستانی که تا چند سال پیش یک شهرستان بوده‌اند و حال به چهار شهرستان تبدیل می‌شوند.

در سال‌های اخیر بخش‌ها و شهرستان‌های بسیار زیادی در استان بوشهر تفکیک شده‌اند و شهرستان‌ها و بخش‌های جدید ساخته شده که هدف اصلی تفکیک آنها نیز توسعه استان بوشهر و استقرار امکانات و ادارات مختلف در این شهرستان‌ها و بخش‌های جدید بوده است ولی با گذشت سال‌ها هنوز هم این زیرساخت‌ها توسعه نیافته است.

در حالیکه بحث برای تشکیل شهرستان‌ها و بخش‌های جدید در استان بوشهر هر روز بیش از گذشته قوت می‌گیرد، باید به این مسئله بیاندیشیم که آیا زیرساخت‌های لازم برای استقرار ادارات جدید این مناطق فراهم شده است و یا تنها به دلیل نفوذ برخی افراد خاص، شهرستان‌ها و بخش‌های جدید تشکیل می‌شوند.

در حالی بحث بر سر تفکیک شهرستان دشتی شدت گرفته است که بسیاری از مسئولان و مردم این شهرستان نارضایتی خود را از این موضوع ابراز کرده‌اند و خواستار عدم تفکیک این شهرستان هستند.

تفکیک شهرستان دشتی چیزی برای خورموج باقی نمی‌گذارد

مختار پزشک منتخب اول شورای اسلامی خورموج در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: بحث تجزیه شهرستان دشتی من 10 سال پیش آن را مطرح کردم ولی وقتی آن را مطرح کردم مورد تمسخر مسئولان استان و شهرستان قرار گرفتم.

وی افزود: زمانی که روستاهای حوزه بخش مرکزی به بخش کاکی واگذارشد من با آن مخالفت کردم زیرا تاکید ما این بود که تقسیم بندی عادلانه صورت نگرفته است.

منتخب اول شورای اسلامی خورموج ادامه داد: عدم مدیریت کارآمد در استان و شهرستان باعث شد تا این کار صورت بگیرد زیرا هدف اصلی این مدیران بقای در پست بود.

پزشک خاطرنشان کرد: استان ما در یک فقر مدیریتی بسر می برد و همین باعث شد تا شهرستان‌ها یکی پس از دیگری از بین برود.

وی افزود: من در سخنرانی های تبلیغاتی خودم اعلام کردم تابلو حوزه های استحفاظی بعضی از شهرستان های همجوار جابجا شده و در نزدیک مرکز شهرستان نصب کرده اند ولی هیچ عکس العملی از سوی مسئولان شهرستان دیده نشد.

پزشک یادآورشد: این ها نتیجه کارهای مسئولین سابق شهرستان است بارها گفته شد اما هیچ وقت به آن اهمیت ندادند. من یک سوال از نماینده شهرستان دارم که با تجزیه شهرستان دشتی، برای خورموج جز روستاهای زیزا تا روستای کلل که یک منطقه شوره زارآنهم برای چراندن شتراست، چه چیزدیگری برای آن باقی می ماند؟

تفکیک شهرستان دشتی همه ظرفیت‌ها را از ما می‌گیرد

عضو منتخب اول شورای اسلامی شهر خورموج گفت: آقای رئیس جمهور، اقای استاندار و آقای نماینده اگر شهرستان را تجزیه کنید دریا، پارس شمالی، نفت سنگین کوه مند، کوه سیاه و ... از ما گرفته می شود و دیگر چیزی برای این شهرستان باقی نخواهد ماند.

وی خطاب به فرمانداران گذشته یادآورشد: بیایید و به مردم شهرستان دشتی جواب بدهید. آقای سید محمد مهدی پورفاطمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این سوال را دارم که شما طبق کدام اصول می خواهید این کار را انجام دهید، نرم جمعیت را به کجا تنزل داده اید، منابع را چگونه می خواهید تقسیم کنید.

وی بیان داشت: مسبب اصلی این تجزیه را مسئولان سابق و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می دانم، که چنانچه این کار عملی شود ما جز محرومیت و بدبختی چیزی دیگری نخواهیم داشت و متاسفانه مدیران حال حاضر ما هم نسبت ان بی تفاوت هستند.

پزشک گفت: در زمان جمهوری اسلام ایران، زمانی یک مدیر محبوبیت دارد که طبق خواسته مردم و شهر حرکت کند. علت در چیست که امروز فاصله بین مردم و مسئولان در شهرستان ایجاد شده و این معضل بزرگی است و من این سوال را از فرمانداردارم که چرا تا کنون ساکت نشسته‌‌اند.

وی اضافه کرد: در آستانه هفته دولت قرار داریم من از فرماندار شهرستان انتظار دارم که بیایند برای مردم این مسئله را شفاف سازی کنند.

پزشک خاطرنشان کرد: به عنوان منتخب مردم از مسئولان خواهش می کنم وقتی شخصیتی از استان و ... به شهرستان آمد خیلی از هم تعریف و تمجید نکنید و این است که ما امروز به بن بست رسیده ایم که نتیجه ای جز خاری و ذلت برای شهرستان نمی بینیم.

منتخب اول شورای اسلامی خورموج اذعان کرد: با تجزیه شهرستان دشتی ، این شهرستان آینده ای نخواهدداشت.

پزشک گفت: من به عنوان منتخب مردم، از منطقه جنوب غربی کشور در استان بوشهر از هیئت محترم دولت استمداد می طلبم از تجزیه شهرستان دشتی جلو گیری کنند.

تجزیه شهرستان دشتی هیچ امتیازی برای بخش کاکی و شهرستان دشتی ندارد

وی خطاب به پورفاطمی گفت: همه ما از نماینده انتظارداریم بنشینند منابع اقتصادی و نیروی انسانی شهرستان را در نظر بگیرند و نباید دیگاه نماینده این باشد که بیاید یک شهرستان را از منابع معدنی و دریایی محروم و یک شهرستان را تکیه گاه خود قراردهد.

پزشک افزود: تجزیه شهرستان دشتی هیچ امتیازی برای بخش کاکی و شهرستان دشتی نخواهد داشت.

وی یادآورشد: این حرکت از پایه اشتباه بوده است  و ما این را از نماینده می خواهیم که شهرستان دشتی را از این بن بست نجات دهند و این تفاوت ها و اختلافات بین شهرستان و بخش را رعایت کنند و بعد به نتیجه آن فکر کنند.

درخواست منخبین شورای خورموج از استاندار/ مانع تفکیک دشتی شوید

شش نفر از اعضای منتخب شورای اسلامی دشتی در نامه‌ای خطاب به استاندار بوشهر خواستار جلوگیری از تجزیه شهرستان دشتی شدند. در بخشی از این نامه آمده است: در روزهای اخیر در پی انعکاس خبری مبنی بر تجزیه شهرستان فرهنگی  و مذهبی دشتی موجی از نگرانی و دلواپسی افکار عمومی شهرستان دشتی را مشغول خود کرده است که با عنایت به بی سابقه بودن آن بازبینی این انتزاع و توقف آن نخستین و فوری‌ترین خواسته مردم این شهرستان است.

در ادامه این نامه آمده است: به این دلیل در تقسیم بندی اولیه حوزه بخش کاکی و خورموج که باعث شده تمام رونق اقتصادی از جمله خلیج فارس، پارس شمالی، معدن نمک و خیلی از موارد اقتصادی دیگر شهرستان به خود کاکی واگذارشده در ضمن کوه سیاه که متعلق به خورموج است و دارای پتانسیل‌های بالقوه‌ای مانند چاه نفت و معدن‌های گران قیمتی مثل اورانیم است نیز از دست شهرستان دشتی خارج شده است ضمن اینکه از جنوب شهرستان هم تفکیک جغرافیایی صورت گرفته است.

این نامه می‌افزاید: با این تقسیم بندی که صورت گرفته از دریا تا منابع اقتصادی گرفته از حوزه شهرستان دشتی حذف شده است و چیزی جز فقرو تهیدستی برای مردمان این شهرستان در آینده چیزی نخواهد بود

این نامه یادآورمی‌شود:  جناب آقای حسنوند ضمن امید به تداوم حضور حضرتعالی در استان باید توجه داشت که دیر یا زود دوره مدیریت جنابعالی در سطح استان پایان می‌پذیرد و در سنگرهای دیگر در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهید بود که امید است همواره موفق باشید و از این رو هر گونه اقدام و حرکت در مدت باقیمانده که موجب ایجاد التهابات اجتماعی و فرهنگی شود زیبنده مدیری خادم و ارزشگرا همچون شما که در همین مدت کوتاه خدمت نامی نیک از خود به جای گذاشته‌اید نیست.

این نامه اضافه می‌کند: با توجه به اینکه بحث انتزاع اخیر و التهابات ناشی از آن هر چند مدت یکبار در شهرستان‌های مختلف استان در حال وقوع است به نمایندگی از مردم شریف و ولایت مدار شهرستان دشتی و بنا به درخواست‌های مکرر ساکنین این منطقه و توابع اطراف از حضرتعالی خواهشمندیم دستور توقف تجزیه جغرافیایی شهرستان دشتی را صادر فرمایید.

در پایان این نامه آمده است: ضمن یادآوری تاکید حضرتعالی بر اتحاد و همدلی مردم استان بوشهر با توجه به اینکه این تفکیک جغرافیایی که یقینا تفکیک عقاید و هنجارها و از بین رفتن همدلی حاضر را در پی خواهد داشت که این امر خواسته شما نیست امید است شان جنابعالی و دولت محترم با خاطراتی مکدر خدشه دار نشود و تصمیم و اقدام حضرتعالی برگ سبز دیگری بر خدمات ارزنده دولت‌های نهم و دهم باشد.

نگاه‌ها به تصمیمات آخرین نشست هیئت دولت

این در حالی است که گفته می‌شود که در آخرین نشست دولت دهم که روز چهارشنبه هفته جاری در مشهد برگزار می شود به احتمال فراوان جدیدترین تقسیمات استان بوشهر که پیش از این تمامی مراحل کارشناسی آن در وزارت کشور نهایی شده است تصویب خواهد شد.

بر اساس اطلاعات رسیده احتمالا بخش‌های ساحلی از تنگستان و کاکی از دشتی به شهرستان‌های جدید تبدیل می‌شوند تا استان بوشهر دارای 12 شهرستان شود و شهرهای چغادک در شهرستان بوشهر به همراه شهر آباد در تنگستان به مرکز بخش تبدیل می‌شوند.

روستای جائینک در تنگستان، دویره و شهرک عالیشهر در شهرستان بوشهر نیز به شهر تبدیل خواهند شد که به عنوان زیرمجموعه بخش چغادک قرار خواهند گرفت.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٦ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]