دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/٢/۱٢

 

 

 

«من علمني حرفاً فقد صيرني عبداً؛ هرکس چيزي به من بياموزد، مرا غلام خويش کرده است

مولاي متقيان علي (ع)

بی مقدمه:

*اسامی که در ذیل آمده بزرگورانی هستند که نقش عظیمی را در فرهنگ و اندیشه ، نه تنها دشتی که استان ایفا نموده اند اینان سالها علاوه بر دشتی در سایر نقاط استان ازجمله بوشهر ،کنگان ،گناوه ،برازجان ،دیر ،تنگستان .جنوب خوزستان و..تدریس کرده و با عشق تعیلم دادند فرزندان این خاک را .روحشان شاد باد...

ملا حسن گنخكي ،ملا حسن روحاني ،شيخ عبدالنبي بحراني ،شيخ علي بحريني ،حاج سيد علينقي حسيني دشتي ،شیخ علی عاشوری(شیخ علی بن حمود)،میرزا علی معلم ،میرزا علی شریف دشتی ،شیخ علی مجتهد دشتی،سید محمد علی ریاضی ،سید غلامحسین مجتهد دشتی ، ملا محمد علی مزارعی ،سید مصطفی بهزادی ، سید غلامحسین ابطحی چارکی ،میرزا محمد جواد حامدی ،سید محمد صادق نبوی،سید محمد طاهر شهریاری(شفیق) ،محمود حامدی ، سید محمد حسن نبوی ،سید علی اکبر بهزادی ،عبدالرسول حامدی  و...

یادی و دعایی

نوشتار زیر برداشتی آزاد است از وب نگار سید حسین مقامسی زاده(خورموجی ساکن دبی) _ خود نیز به نوعی معلم است_ که در وبلاگ خورموج ،سال گذشته برای گرامیداشت یاد معلمان خود نام آنها را به ذکر کرده بود ،که در آن زمان(۲۵شهریور۱۳۸۵) نگارنده _با توجه به دوری ایشان از وطن_ در قسمت نظرات با توضیحاتی وضعیت کنونی معلمان مذکور را برای ایشان بازگو نموده (به همین مناسبت با اندک تغییراتی در اینجا ذکر می شود)

لذا آنچه در ذیل آمده بی شک تعدادی از معلمان ساعی ،دلسوز و مهربان شهرستان دشتی هستند.

به یاد تمام اول مهر های زندگی:

 

- آقای سید کوچک هاشمی زاده(مدیر لایق،پژوهشگری خلاق- دبیر زبان انگلیسی):نوشتن از استاد هاشمی زاده کار بسیار سختی است که هرچقدر نویسی در پایان خواهی دید که چه بسیار نکاتی که از قلم نیافتاده باشد. پس برای جلوگیری از اطاله کلام ،وی سالها مدیریت دبیرستان ابوذر غفاری ،دانشسرای تربیت معلم شهید شهریاری خورموج را عهده دار بودند.(همگی امیدواریم که هرچه زودتر آثار منحصر بفرد استاد منتشر شود)

- آقای سید اسماعیل بهزادی ( استاد شعر و سخن): از سال گذشته با دعوت ارزنده علی عاشوری سرپرست دانشگاه آزاد خورموج در دانشگاه ندریس می کند و کماکان- دبیر ادبیات دبیرستانهای خورموج.تا کنون سه مجموعه شعر از وی منتشر شده است.دو هفته پیش در شب شعر محلی آبپخش شرکت کرده بود و همگان را به تحسین واداشته بود چونان گذشته.

-آقای محمدرضا صفدری(نویسنده شهیر-دبیر ادبیات):پس از سالها تدریس در دبیرستان های خورموج خاصه ابوذر غفاری به کرج مهاجرت کرد.هنوز شاگردانش کلاس درس ایشان را به خاطر دارند.در مورد استادصفدری همین بس که رمان من ببر نیستم..ایشان به عنوان رمان برتر سال ۸۱کشور شناخته شد.بی شک ایشان شناخته ترین معلم دشتی در سطح کشور است.

- آقای احمد(اکبر)عبدلی آزاد (بسیار خودجوش- دبیر عربی): دبیر عربی که با دانش آموزان ارتباط صمیمانه ای داشت .به رحمت خدا رفت _روحش شاد.

- آقای ایرج اسدی ( پیر ادبیات- دبیر ادبیات ): استاد مسلم ادبیات و به گفته شما پیر ادبیات خورموج – سه سال پیش به همت ادیبان شهر مراسم تجلیلی از او برگزار گردید- دیگر او را کمتر در شهر می بینیم اما در محافل ادبی یک پای مجلس است.چند وقت پیش آخرین بار با هفته نامه پیغام مصاحبه ای داشت.

- آقای دکتر حبیب اله سعید نیا ( یک فرهنگی ناب  - دبیر تاریخ): پس از مدتی کوتاه در تدریس با پذیرش در دانشگاه خلیج فارس و اخذ دکترا تاریخ از دانشگاه شهید بهشتی تهران ، اکنون عضو هیات علمی دانشگاه خلیخ فارس و مدیر گروه معارف دانشگاه خلیج فارس است.سه سال پیش کتابی را به نام " دشتی درآینه تاریخ" به رشته تحریر در آوردند که به نوعی جامع ترین کتاب چاپ شده در مورد دشتی است.

- آقای دکتر محمد زائری(هوشمند و فکور - معلم ریاضیات وعلوم راهنمایی):او پس از سالها تدریس در مدارس راهنمایی روستای کردوان و خورموج با هوش بالای خود در رشته دکترا داروسازی اهواز پذیرفته شد و همزمان با تدریس در مدارس اهواز ،سختکوشانه دکتر داروسازی خود را در حداقل زمان ممکن اخذ کرد. تا دو سال گذشته خورموج تدریس می کرد ولی اکنون ساکن و دبیر دبیرستانهای بوشهر است و داروخانه اش به  بردخونی ها خدمات می دهد.

- آقای عالی جعفری(معلم دوران ابتدایی):هنوز به امر تدریس مشغول است و در کنار آن به امورات اقنصادی زندگی می پردازد،متاسفانه مدتی است داغدار از دست دادن همسرش است.

- آقای سید عبدالکریم شهریاری( مدیر توانای دوران دبیرستان): وی مدتهاست به قم مهاجرت کرده است و تحصیلات خود را در حوزه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده است و کماکان معلم است و تدریس می کند.

- آقای جمالی ( مدیر دوران راهنمائی): سالهاست از خورموج به اصفهان رجعت کرده و هر از گاهی به خورموج و دوستان فرهنگی خود سر می زند.

- آقای عبدالله آلبویه( مدیر و معلم و متعهد- مدیر دبیرستان ابوذر غفاری): سالهاست ساکن قم است و در آنجا دبیر دبیرستانهای قم است. فرزندانش همگی با طی مدارج عالی (دکتر و کارشناسی ارشد ) در دانشگاههای معتبر کشور باعث افتخار دشتی هستند – بطور مداوم خورموج را به عنوان سرزمین مادری دیدار می کند.

- آقای سید محمد لطیفی ( معلم متعهد و با ایمان –دبیر زبان انگلیسی ): بعد از سالها به عنوان موسس و مدیر دبیرستان غیر انتفاعی فارابی به شیراز نقل مکان کرده است. ولی با توجه به روحیه ای که همه از او سراغ دارند اکثر اوقات در خورموج روزگار می گذراند و کماکان متواضعانه زیست می کند.

- آقای سید حسین رضوانی(ورزشکار و قاطع – دبیر تربیت بدنی):او  بعد از سالها تدریس در دبیرستانهای خورموج خاصه ادب و ابوذر غفاری باز نشسته شده است. وی سالها در کنار تدریس در تیم محبوبش شاهین خورموج توپ زد داوری کرد(والیبال ،فوتبال ،بسکتبال و...)و اکنون با یکسری بیماری ها دست و پنجه نرم می کند_ فرزندانش همگی دارای تحصیلات عالیه هستند_

- آقای اسماعیل رستمی ( معلم دلسوز زبان خارجه): معلم شیرین زبان خورموج با چهره ای فتوژنیک و صبر زیاد در کار با دانش آموزان خورموج – مدتی را شیراز زندگی گذراند – هم اکنون در سازمان  آموزش و پرورش استان بوشهر مشغول به کار می باشد.

- آقای سید علی رکنی(باهوش .جهانگرد - دبیر فیزیک): پس از سالها تدریس در دبیرستانهای خورموج ،تهران و قم هم اکنون دبیر مدارس ایرانیان مقیم یونان است و در آتن روزگار می گذراند.

- آقای رضا منصوری(شوخ طبع و دلسوز- دبیر زیست شناسی):سالهاست در دبیرستان های خورموج به تدریس مشغول است.او از جمله معلمان جامع الاطراف است چرا که  داوری فوتبال ،عضویت در دو دوره شورا شهر ،مدیریت اداره تعاون دشتی را در کارنامه خود دارد و در همه آن کارنامه موفقی از خود بجا گذاشته است.

- آقای حسین پرویزی(دانا و فهیم - دبیر ادبیات):چندین سال است باز نشسته شده است و بعد از آن ساکن شیراز و در آنجا مشغول کار شد ولی مدتی است محل کار خود را به بوشهر منتقل کرده است.

- آقای عباس امیری ( معلم دلسوز و پرکار زبان): سالها معاون دبیرستان ادب خورموج در زمان مدیریت آقای سید محسن هاشمی زاده عهده دار بود و در کنارش تدریس می کرد زبان را ،چهره ای همیشه بشاش دارد و هیچگاه دانش آموزانش را فراموش نکرده است.

- آقای زین الدین عاشوری ( معلم سختکوش ریاضیات راهنمائی) :بعد از سالها تدریس در مدارس راهنمایی و دبیرستانها ،سال گذشته به جرگه بازنشستگان پیوست _ فرزندانش همگی دانشجوی دانشگاههای معتبر کشورند – یکی از معروف ترین دبیر دبیرستانهای خورموج

- آقای کللی فرد ( معلم دوران ابتدائی) :معلم ریاضی مدارس راهنمایی خورموج خاصه شهید سروری مطلق- در کنار تدریس به کارهای اقتصادی از جمله کشاورزی می پردازد و الحمدالله وضع اقتصادی خوبی دارد.

و....

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٠٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]