دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٦/۱٢/۱۸

 

 

 

خطاب ما به ما
درد دل یک استاد
...نمی دانم در چه حالی این مطلب را می خوانید حال و هوای انتخابات بخش قابل ملاحظه ی از ذهن شما را به خود مشغول کرده و یا غرق در مسائل فردی خود هستید و یا آنسوی مرزها در دیار دیگر روزگار را به شیوه ی دیگر سپری می نمایید در حس و احوالی متمایز از اتمسفر حاکم ،اهل دشتی هستید یا خیر. هرکجا و با هر فضایی که هستید بی شک با خواندن  این درد دل استاد دیار ما ، استاد سید محمد رضا هاشمی زاده شما را حالی دیگر دست خواهد داد درد دلی که استاد هاشمی زاده بوسیله نظری در مورخ ۱۵اسفند ماه در بخش کامنت وبلاگ دشتی ها قرار دادند و با اجازه ایشان بدون کم و کاست در این پست قرار دادم تا شما هم شریک شوید در بازخوانی درد دل یک استاد... 
" عزیز دلم بازهم سلام همدم تنهایی
از غم وغصه هایم حدیث درد بسرایم..تو عزیز دل وسنگ صبور منی
من سی سال شاعر اهل بیت و خدمتگزار فرهنگی این ملت
هر جا محفلی به نام انقلاب واهل بیت ... ویا ادبیات وفرهنگ این مملکت برگزار شده من حاضر بوده ام با شعر هایم ..با نوشته ها وتحقیقاتم....که بیش از پانصد کار جامع.
وهفت کتابی که سه تای انها در باره شهداست..و یکی مخصوص اهل بیت وکتابهای متنوع شعری و تاریخی...وعناوین پر سر وصدای توخالی علمی ادبی کشوری
همیشه هم درویش زندگی کرده ودرویش خواهم مرد...متاسفانه انقلاب ومسولان محترم ان قدر خدمتگزاران واقعی خود را نمیدانند..ما با هیچ در این کشور ساختیم وسوختیم...الان سه فرزندم سالهاست لیسانس بدست بیکار در خانه نشسته وچشم به همت پدر دوخته اند..تا برایشان کاری کند و از این غم وغصه سالها بیکاری نجات پیدا کنند...ومن شاعر و نویسنده انقلاب با تمام تلاشی که سالهاست کرده و به همه مسولان رو زده و خودم را کوچک کرده.هیچ نتیجه ای نگرفتم
فرزندانم خسته و دلزده گوشه خانه نشسته و......توعزیز ومحرم راز مایی بزرگوار
سی دو سال معلمی وتعلیم وتربیت جامعه..با مدرک لیسانسی که ان وقتها به اندازه دکترا ارزش داشت...
"

ماراتن انتخاب(9)
آنان که بخت بیشتری دارند!!
با شروع تبلیغات رسمی کاندیدا ها ،انتخابات وارد فاز جدیدی شده است که همان فاز اصلی آن است که منتج به فاز پایانی خواهد شد از همین رو کاندیدا ها با شگردهای خاص خود که البته چندان هم خاص به نظر نمی رسد سعی در جلب توجه مردمان حوزه انتخابیه خود دارند تا بتوانند کسب نمایند حد مقبول ورود به ساختمان زیبای بهارستان و تن پوش وکالت مردمانی را بپوشند که او را لایق نمایندگی خود دانسته اند. با این تفاسیر با توجه به تحرکات قابل ملاحظه کاندیدا ها از زمان شروع رسمی تبلیغات تا کنون  و در همین زمان اندک گمانه زنی های فعالان سیاسی اجتماعی جهت بخت بالای راهیابی کاندیدا ها به عنوان هشتمین نماینده  مردم آغاز شده است و این امر میسر نیست مگر با رصد استقبال واقعی مردم در اقصی نقاط حوزه انتخابیه ،از طرفی صحبت ها و گفتگو های مردم هم با نگاهی متفاوت از متخصصین امر به این سو گرایش پیدا می کند که کدامیک بخت بیشتری را برای کسب آرا لازم خواهد داشت. با همه این تفاصیل و با توجه به شنیده ها و دیده ها در سراسر استان به نظر می رسد ماراتن هشتم همچنان که به خط پایان خود که همانا 24 اسفند هست نزدیک می شود چهره های نمایندگان بیشتر و بهتر خودنمایی می کند و چهره هایی که گوی سبقت را از دیگران می ربایند بیشتر آشکار می شود _ اگر چه ما در ایران زیست می کنیم که مردمانی غیر قابل پیش بینی داریم _ اما می شود از منظر پیش بینی و گمانه زنی و نه پیش گویی کاندیدا مطرح را فهرست کرد به همین دلیل بر آن شدیم تا با ریسک بالا در همین زمان اندک نوشتاری را داشته باشیم از چهار حوزه انتخابیه و نام بریم از میان 39 کاندیدا آنان که بیشتر بوی نماینده شدن می دهند را ذکر کنیم تا در پایان ببینم چهار قهرمان این ماراتن استان مان چه کسانی هستند:
دشتی و تنگستان
با وضعیت حاکم بر حوزه انتخابیه به نظر می رسد بیشترین خبرهای منتشره بر روی تارنماهای استان از این حوزه انتخابیه مخابره می شود که این امر مهر تایید بر این است که دشتی و تنگستان سیاسی ترین حوزه انتخابیه است. از منظری دیگر بی شک پارمتر های توسعه نیافتگی در این حوزه انتخابیه بیشتر از سایر حوزه های استان است .
اما با نگاهی جامع و البته گذرا بر این حوزه انتخابیه به نظر می رسد وضعیت چهار کاندیدا در میان نه کاندیدا این حوزه بهتر باشد که شامل پورفاطمی ،دولاح ،علوی نژاد و نادری زاده باشد هرچند با ژرفکاوی بیشتر به این امر پی می بریم که رقابت اصلی میان پورفاطمی و علوی نژاد است. پورفاطمی است که کاندیدا اصلاح طلبان است و تجربه گرانبها هشت سال نمایندگی این حوزه انتخابیه را یدک می کشد. دولاح وکیل بنامی که با پشتوانه وکالت خود پا در این ره گذاشته است تا تواند بعد از وکالت های متعدد اکنون وکالت مردمان این حوزه انتخابیه را عهده دار شود. علوی نژاد که کاندیدا انجمن متخصصین استان (حزب اعتدال و توسعه) معرفی شده است و سابقه مدیریتی چندین ساله را در کارنامه خود دارد. نادر زاده فرهنگی که اکنون دوره دکترا خود را سپری می کند و با پشتوانه ی که اکثر آنان را اساتید دانشگاه تشکیل می دهند پا در این رقابت مهم زندگی نهاده است.
دشتستان
تحرکات قابل ملاحضله همچون سایر حوزه های انتخابیه استان دارد و با توجه به اینکه حوزه انتخابیه دشتستان تنها حوزه انتخابیه استان است که شامل یک شهرستان است شاید تبلیغات در نگاه اول راحتر باشد و مانور های کاندیدا ها در فضایی خاص باشد اما با توجه به پراکندگی جمعیت دشتستان این خود نگرانی دیگر از برای کاندبدا به شمار می رود.
الایحال فضای حاکم بر دشتستان حاکی از آن است که رقابت در این شهرستان بیشتر حول و حوش کدخدا پور ،شجاع و یوسفی باشد.کدخداپور که کاندیدا اصلاح طلبان است و سابقه درخشان مدیریتی را در کارنامه خود دارد با استقبال عمومی ویژه ی برخوردار است شجاع که سابقه پوشیدن ردای نمایندگی مردمان پهناورترین شهرستان استان را دارد به کارنامه خود و حامیان سابق خود بسیار ایمان دارد وی نیز به عنوان کاندیدا انجمن متخصصین استان (حزب اعتدال و توسعه) در این حوزه انتخابیه معرفی شده است.دیگر نام نامی یوسفی از فعالان عرصه مجازی است که از همین رو بیشترین تبلیغات ممکن و استقبال عمومی در عرصه مجازی را به خود اختصاص داده است و به نظر می رسد جمعیت قابل توجه ای از دانشگاهیان نیز از وی حمایت کنند.
بوشهر گناوه و دیلم
به نظر می رسد حساسیت ممکن در این حوزه انتخابیه بمراتب بیشتر از سایر حوزه های انتخابیه استان است چرا که گسترده گی این حوزه انتخابیه از یک سو و جمعیت قابل توجه که بیشترین جمعیت واجد شرایط رای را این حوزه انتخابیه به خود اختصاص داده است از سوی دیگر و حتی وجود بوشهر به عنوان مرکز استان در این حوزه اهمیت انتخابات در این حوزه را دو چندان می کند.
در این حوزه تنها اتفاق نادر که تاکنون در استان سابقه تاریخی نداشته اتفاق افتاده است و آن رد صلاحیت نماینده فعلی حوزه انتخابیه مذکور عطارزاده است که خود این رد صلاحیت به اعتقاد بسیاری پاذل انتخاب هشتم را پیچیده تر کرده است با همه این تفاسیر به نظر می رسد وضعیت جمیری ،قائد زاده و میگلی نژاد از سایر رقبا بهتر باشد. جمیری که رسما کاندیدا اصولگرایان حوزه انتخابیه است و از سوی عطارزاده نماینده حمایت جدی می شود. قائد زاده فرماندار اسبق شهرستان بوشهر که هم اکنون به عنوان کاندیدا اصلاح طلبان پای در این ماراتن گذاشته است وضعیتش روبه بهبود می نماید. میگلی نژاد شهردار اسبق بزرگترین شهر استان با استقبال از سوی برخی از اصلاح طلبان و اصولگرایان برخوردار شده است .   
دیر و کنگان وجم
این حوزه انتخابیه با توجه به وجود تاسیسات پارس جنوبی ،پالایشگاه جم و بخشی از پارس شمالی بی شک قطب انرژی ایران و و بالطبع استان محسوب می شود از همین رو دارای اهمیت خاصی است و از طرفی دیگر به اندیشه نگارنده بعد از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان بیشترین اخبار انتخابات بر روی خرورجی منابع خبری را این حوزه انتخابیه به خود اختصاص داده است که نشان از حساسیت رقابت در این حوزه دارد.
حکایت در این حوزه چیز دیگری است ورای سه حوزه دیگر استان. با وجود کمترین کاندیدا در این حوزه رقابت شدید به نوعی است که پیش بینی را برای هر تحلیل گری مشکل می کند بطوریکه حتی در نگاه اول می شود اظهار داشت که هر شش کاندیدا حاضر در این حوزه انتخابیه دارای شانس برابری هستند اما با تعمق بیشتر پی می بریم که شانس حاجیانی ،صالحی و کرمی از سایرین تقریبا تا کید می شود تقریبا!! حاجیانی نماینده اسبق دو اسبق مردمان این سامان که یک دوره آن مشترک بود با دشتی و تنگستان اکنون دل در گرو نهاده تا بار دیگر بخت خود را بیزماید او بیشترین تهمت ها را در این حوزه تحمل می کند ،صالحی نماینده خاص که بسیار به پاسخگویی به مردم معتقد است از همین رو بنا دارد روزانه اخبار فعالت های منتشر کند کرمی فرهنگی که کاندیدا اصلاح طلبان در این حوزه انتخابیه لقب گرفته است سابقه درخشان مدیریت آموزش و پرورش دو شهرستان دیر و کنگان را در کارنامه دارد و اکنون به پشتوانه فرهنگیان امید بسته است.
 
آغاز جشنواره فرهنگی ورزشی یادواره شهدای روستای زایر عباسی با پیام   مهندس علی آبادی
جشنواره فرهنگی ورزشی ومسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای زایر عباسی شهرستان دشتی روز پنجشنبه با پیام معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در این روستا آغاز شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس محمد علی آبادی در این پیام که مدیرکل تربیت بدنی استان بوشهر به نمایندگی از علی آبادی آن را خواند، آمده‌است: امروز همه ما امنیت و آسایش خود را مدیون ایثار مردان بزرگ همت و پاک فطرتی می‌دانیم که مشتقانه با اهدای خون خود به دیدار معبود شتافتند. دربخشی از این پیام آمده‌است: شهدای گرانقدری چون سردار نادر مهدوی (از شهدای روستای زایر عباسی) درسخت‌ترین شرایط به دفاع از آرمانهای انقلاب و کیان کشور در طول هشت سال دفاع مقدس پرداختندتا به برکت خون آنان امروز ایران اسلامی در دنیا مظهر ایستادگی در مقابل نظام استکبار و سلطه باشد. معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در پایان پیام خود از برگزارکنندگان مسابقات فرهنگی ورزشی یادواره شهدای روستای زایر عباسی تقدیر کرد. در آیین گشایش این جشنواره که استاندار بوشهر، مسوول تربیت بدنی بسیج کشور و مسعود مرادی داور بین‌المللی کشورمان حضورداشتند، فرماندار دشتی گفت: برگزاری مسابقات و جشنواره با نام ویاد شهدا باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود. رضا جمشیدی افزود: امسال کار ساخت شش سالن ورزشی در شهرستان دشتی آغاز شده که از این تعداد سه سالن در روستاهای این شهرستان در دست احداث است. در ادامه مسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای زایر عباسی با سوت مسعود مرادی داور بین‌المللی کشورمان آغاز شد. این مسابقات با شرکت ‪ ۱۰‬تیم از شهرستانهای دشتی و تنگستان در دو گروه برگزار می‌شود و ‪۱۵‬روز ادامه دارد.روستای زایر عباسی که ‪ ۱۵‬شهید تقدیم انقلاب کرده‌است.
 

فرماندار دشتی:شرایط در حوزه انتخابیه برای برگزاری ‌انتخابات فراهم است
فرماندار دشتی گفت:شرایط در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان برای برگزاری هشتمین دوره‌انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم است.رضا جمشیدی درجمع‌اعضای شعب اخذ رای وبازرسان وزارت کشورافزود:یکهزارو‪ ۳۰۰‬نفربه عنوان عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و ماموران انتظامی برای برگزاری انتخابات مشارکت می‌کنند وجمع آوری آرا در ‪ ۷۰‬شعبه اخذ رای‌انجام می‌شود که ‪ ۳۵‬شعبه ثابت شهری و ‪ ۳۵‬شعبه سیار در روستاها و نقاط عشایری است.شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجموع با‪ ۱۵۰‬هزارنفر جمعیت دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند.
 

لینکهای روزانه

مسعود مرادی داوربین‌المللی فوتبال ایران در دشتی

چاپ کتاب منظومه‌ی جاودان "کلاغا" اثر درخشان استاد "علی مرادی"

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٠٩ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]