دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٧/۳/٧

 

از پارس شمالی تا دانشگاه بین المللی علوم پزشکی در دشتی

 

این روزها که می گذرد بحثی در برخی محافل دشتی مطرح است حول و هوش شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دشتی(دانشگاه بین المللی پارس)،دانشگاهی که همزمان با سفر دوم ریاست جمهوری به استان بوشهر و متعاقب آن سفر دکتربهرام عین‌الهی معاون آموزشی و دانشجویی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر ابراهیمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مورخ 11 بهمن ماه سال گذشته به شهرستان موافقت تاسیس آن اعلام شد و بنا بر این بود که بهمن سال جاری رسما در رشته های پزشکی ،دندان پزشکی و...دانشجو بپذیرد که ابتدا توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی بازتاب داده شد و سپس در رسانه های سایبرنتیک استان.ـ در ادامه خبر ها و لینک آن را خواهید خواند ـ هرچند منابع موثق از عدم موافقت استاندار افراشته با راه اندازی دانشگاه مذکور در خورموج خبر دادند اما با توجه عزم جدی دکتر ابراهیمی مبنی بر محقق شدن وعده خود به همشهرستانی های قدیمی ،راه اندازی دانشگاه در دشتی بیشتر محتمل بود.در این میان تنها دلیل تاخیر در افتتاح دانشگاه در موعد مقرر را استقرار دانشگاه آزاد خورموج در ساختمان در نظر گرفته شده دانشگاه ذکر می کردند.

ولی انتخابات هشتم مجلس گویا دارای دو نتیجه نهایی بود! یکی را همه می دانیم و دیگری شد دلیل متقن عدم راه اندازی دانشگاه بین المللی پارس در خورموج به اظهار آگاهان البته. در این میان دکتر عبدالعلی ابراهیمی مدافع دیروز راه اندازی دانشگاه در دشتی سیبل شد تا در مقام جوابگو ،پاسخ به ظاهر قانع کننده ای به پرسشگران دهد که البته داد.اگر چه ما عادت کرده ایم که معمولا تقصیر ها را به گردن دیگران بیاندازیم و و معمولا در این فرایند همیشه یک نفر را سیبل می کنیم. الایحال اذهان با داشتن تصویری اجتماعی و شناخت تاثیرات شگرف افتتاح دانشگاه فوق الذکر در دشتی از قضیه قانع نشد و این ادامه دارد.

روزها یکی پس از دیگری به شب های تاریک ختم شد تا چونان میلیاردها سال عمر رفته بر کره زمین حیات جربان داشته باشد در دشتی .

این ایام با توجه نزدیک شدن به موعد مقرر ،جدی شدن عدم راه اندازی دانشگاه فوق در دشتی و پوشش خبری و تحلیلی کم، اندک واکنش هایی را شاهد بوده ایم و همچنان هم ادامه دارد و شاید شاخص ترین آن عکس العمل حجه الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه خورموج در نشست شورای اداری شهرستان مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه باشد و یا نامه و پیگیری های حجه الاسلام والمسلمین پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان باشد و دیگر هیچ! باید این حقیقت تلخ  را بپذیریم که بازهم  دشتی دارد بازی دیگری را واگذار می کند و به جرات می توان اظهار داشت اگر رایزنی ها و پیگیری ها با جدیت دنبال نشود  دشتی دومین بازی یک سال اخیر را با نتیجه بد واگذار می کند، آری این چنین است برادر!

پارس شمالی و مباحث مربوطه به ان را برای  اینکه قابل هضم تر باشد برایمان ، از آن به عنوان بازی اول یاد می کنم _ البته در یک سال اخیر_  که با همه بازتابهایی هرچند اندک تفکری را تهییج نکرد و آن شد که باید می شد! و حاصل کار نیاز چندانی به حدس و گمان ،رمل و اسطرلاب نداشت و بی پرده باید بیان کرد در این جریان عوام و خواص دشتی سیاهی لشکر بودند و یا الاقل چونان سیاهی لشکر عمل کردند به جز اندک افرادی _بسی جای تاسف_ که تعدادشان از شمار انگشتان دست هم فراتر نرفت! اگر بود درک درایت و دوراندیشی در پارس شمالی امروز شاید مقوله دانشگاه بین المللی دشتی اتفاق نمی افتاد. زیرا زمان قاضی بزرگ روزگار است که بیان می کند کسانی که شکست را پذیرا شود شکست برایشان کم کم عادت می شود حال فرق نمی کند فرهنگنی و اجتماعی باشد یا اقتصادی ،سیاسی.البته به نظر می رسد داریم بهتر از پارس شمالی عمل می کنیم

 

بسیار می توان صفحه های و سطرها سیاه کرد. اما کوتاه سخن اینکه با اشراف بدین اصل که  موضوع مرحوم پارس شمالی (مرحوم برای ما دشتی ها) و یا دانشگاه مورد اشاره  موضوعی پلی ژنیک است و نیاز به ژرفکاوی بیشتر دارد در پارادیم شناختی بهتر،باید این نکات را از منظر یک دشتیاتی خاطر نشان کنم:

+  واقعیت این است که ما اینجاییم و نه گذشته مان را می شناسیم و نه می دانیم از آینده چه می خواهیم!

+ هنوز بسیارمان در فضای بورخسی سیر می کنیم!

+ هنوز به افق های کوتاه قانع هستیم!

+ سخت محتاج اندکی تدبیریم و کمی تحرک !

+ بهتر است عادت کنیم دقت کنیم خسته و بی انگیزه از کنار جریانات نگذرییم.

+ یادمان باشد در آتیه نزدیک (فردایی که زودتر از امروز می رسد) به ناحق بیان خواهیم کرد: " ما هنوز قربانی چیزی هستیم که می توان آنرا انتقام زمان نامید " اما واقعیت چنین نیست!

+ یادمان باشد و یادمان بماند باز هم تاریخ را مرور کنیم تا بدانیم این که اکنون هستیم ،نبوده ایم!

+عمیقا اعتقاد دارم باید از من بگذریم و به ما برسیم ،زندگی مشروطه را گوشه ی بیاویزیم ،از دوران اما ها و اگرها فاصله بگیریم ،از این خمودگی جمعی و بی تفاوتی رسمی قدری بکاهیم.بدین سان غنی تر، پرمغزتر،پیچیده تر،شادمان تر و روشن تر از زمانی می شویم که قید و بند زندگی روزمره دست پایمان را بسته است. در این حال افتخار ما آینده ای است که با هم می سازیم.

- - - تا روزی بگوییم دشتی ها آن  آنی را که باید داشته باشند دارند.

لینک و اخبار مرتبط:

+شنیده ها حاکی از آن است که پور فاطمی به پیوست نامه ی خطاب به شخص استاندار پیگیر موضوع شده اند و مقرر شده است بزودی ملاقاتی با معاون سیاسی امنیتی استانداری داشته باشد.

+ در این قضیه فوق شخص حاج آقا مصلح امام جمعه خورموج با استاندار گفتگویی داشته اند  ،در ضمن خبر می رسد همشهرستانی های با نفوذ عزیز در خارج شهرستان کماکان پیگیر قضیه هستند که دانشگاه در موعد مقرر در خورموج راه اندازی شود.- به دلایلی از نام بردن آنان فعلا معذوریم -

+اصل خبر:

با تاسیس شعبه دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی بوشهر موافقت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گفت: با راه‌اندازی شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در شهر خورموج، موافقت شد.


دکتر "عبدالعلی ابراهیمی" در حاشیه بازدید از ساختمان این دانشگاه در خورموج، گفت: این شعبه از سال آینده در پنج رشته پزشکی، دندانپزشکی، کارشناسی ارشد بهداشت حرفه‌ای، بهداشت محیط و ‪ PHD‬بهداشت حرفه‌ای، دانشجو می‌پذیرد. وی اضافه کرد: برای تجهیز شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی در خورموج ، ‪ ۳۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز است، که در سفر دوم رییس جمهوری به این استان مصوب خواهد شد. وی اظهارداشت: با توجه به بین‌المللی بودن این دانشگاه، دانشجویانی که در کشورهای دیگر مشغول تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی هستند، می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه انتقالی بگیرند. ابراهیمی اضافه کرد: این دانشگاه در صورت همکاری دانشگاههای بزرگ علوم پزشکی کشور، هیچ محدودیتی برای افزایش رشته‌های تحصیلی ندارد. شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خورموج، در زمینی به مساحت دو هکتار و با دو هزار و ‪ ۵۰۰‬مترمربع زیربنا احداث شده است. شهرستان دشتی با مرکزیت شهر خورموج و بیش از ‪ ۸۰‬هزار نفر جمعیت در ‪۸۰‬ کیلومتری جنوب شرقی استان بوشهر واقع است.

لینک ایرنا:http://www2.irna.com/fa/news/view/line-9/8611107948214907.htm

لینک پزشکان بدون مرز:http://www.pezeshk.us/?p=11069

و...

+تاییدیه معاون وزیر بهداشت


معاون وزیر بهداشت: درا کثر مناطق محروم، رشته‌های تحصیلی‌عالی ‌پزشکی ایجاد شده‌است

معاون آموزشی و دانشجویی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تلاش دولت نهم در اکثر مناطق محروم کشور رشته‌های تحصیلی در سطوح عالی پزشکی ایجاد شده‌است.


دکتر"بهرام عین‌الهی" چهارشنبه شب در گفت وگو با ایرنا در شهر خورموج استان بوشهر افزود: این امر باعث شده‌است وضعیت آموزشی این مناطق وضعیت خوب و پیشرفته‌ای داشته باشد. وی اظهارداشت: در دو سال گذشته ‪ ۲۵‬رشته فوق تخصصی پزشکی، هشت رشته فوق تخصصی دندانپزشکی ، ‪ ۶۰‬رشته ‪ PHD‬شامل تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد علوم پزشکی راه‌اندازی شده و ‪ ۴۵ PHD‬درصد رشد داشته است. وی با بیان اینکه ایجاد دانشگاههای بین‌المللی از سیاست‌های اولویت دار این وزراتخانه است، تصریح کرد: با پذیرش دانشجو در سال آینده توسط این مرکز در خورموج و عسلویه، تعداد این مراکز آموزشی به ‪ ۱۱‬مرکز خواهد رسید که نقش مهمی در آموزش و ارتقای کیفی آموزش پزشکی خواهد داشت. معاون آموزشی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه‌اندازی دانشگاه مجازی از طریق رایانه و اینترنت را دیگر اولویت‌های این معاونت اعلام کرد. دکتر عین‌الهی گفت: در اکثر دانشگاههای علوم پزشکی، کتابخانه و مجلات الکترونیک راه اندازی شده است و اکثر دانشجویان به این کتابخانه و مجلات الکترونیکی دسترسی دارند. وی به آموزش مداوم پزشکان از طریق کنفرانس‌ها و سیمنارهای پزشکی اشاره کرد و افزود: در سال ‪ ۵۰۰ ،۸۵‬سمینار آموزش پزشکی برگزار شده که در مقایسه با سال ‪ ۵۰ ۸۴‬درصد رشد داشته‌است و از ابتدای امسال تاکنون نیز ‪ ۷۰۰‬سمینار پزشکی برگزار شده‌است.

لینک ایرنا:http://www1.irna.com/fa/news/view/line-9/8611106343232026.htm

+واکنش امام جمعه خورموج

امام‌جمعه خورموج:شعبه بین المللی دانشگاه‌پزشکی از دشتی منتقل نشود

امام جمعه خورموج  گفت: طبق مصوبه دولت محل راه‌اندازی شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شهر خورموج تعیین شده و نباید از این شهرستان به جای دیگری منتقل شود.

عبدالحسین مصلح،پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی بوشهر افزود: در روزهای اخیراخباری مبنی بر انتقال محل این دانشگاه به مرکز استان و منطقه پارس جنوبی (عسلویه) مطرح می‌شود. وی اظهارداشت: مردم این شهرستان حق دارند که از این مصوبه دولت و وزارت بهداشت ودرمان برای راه‌اندازی این مرکز آموزش عالی بهره‌مند شوند. امام جمعه خورموج از مسوولان خواست با توجه به داشتن ساختمانی مناسب و موقعیت شهرستان دشتی و فاصله ‪ ۴۵‬دقیقه‌ای آن تامرکز استان بوشهر از انتقال این دانشگاه به نقطه دیگری جلوگیری کنند. فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: امسال اعتبارات عمرانی این شهرستان با افزایش ‪ ۲۰‬درصدی از‪ ۱۶۰‬میلیارد ریال در سال گذشته به ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال افزایش یافته است. رضا جمشیدی بااشاره به بحران کم آبی وخشکسالی امسال افزود: مدیران باید با اطلاع رسانی و تعامل و همراهی با مردم مشکل کمبود آب را مدیریت کنند. وی از مطبوعات و صدا و سیما خواست تا مشکل خشکسالی و کم آبی را بیشتر برای مردم اطلاع رسانی کنند. فرمانده ناحیه‌مقاومت بسیج سپاه دشتی نیز گفت:امسال درسالروز فتح خرمشهر هشت برنامه در این شهرستان اجرا می‌شود که تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدای فتح خرمشهر، گردهمایی گردانهای عاشورا و الزهرا، مسابقات ورزشی، دو همگانی از جمله مهمترین برنامه‌ها هستند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:۱٥ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]