دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/۱٠/٢٢

 

 

 

اختصاص 13 میلیارد ریال برای اجرای قطعه دوم آزاد راه پارس شمالی
رضا جمشیدی امروز در گفتگو فارس اظهار داشت: مبلغ 13میلیارد ریال برای اجرای قطعه دوم آزادراه پارس شمالی در شهرستان دشتی اختصاص یافته و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی افزود: تاکنون برای اجرای قطعه اول این آزاد راه که به‌طول 10کیلومتر و در حد فاصل روستای دولت‌آباد تا دهداری است 33 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
فرماندار دشتی ادامه داد:10کیلومتر قطعه اول این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و قطعه دوم آزاد راه پارس شمالی به‌طول 10کیلومتر در حد فاصل دهداری تا گزدراز است که یک پل بزرگ بر روی رودخانه شور نیز احداث می‌شود که اعتبار اولیه آن 13میلیارد ریال از محل اعتباراتی استانی است.
جمشیدی گفت: با اجرای این آزاد راه که 32 کیلومتر طول دارد، امکان تردد آسان و روان برای ساکنان دهستان کبگان و منطقه عمومی پارس شمالی، گمرک و بندر لاور ساحلی که مرکز تجارت و صیادی شهرستان دشتی است، فراهم می‌شود.
جمشیدی با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی به‌ طور عادلانه تقسیم شده یادآور شد: تا سال 1381 فقط 20 میلیون تومان در بخش راه اعتبار اختصاص داده شده بود اما به همت استاندار مردمی استان و معاونان استاندار در دو مرحله 950 میلیون تومان اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه پروژه‌ها با اولویت‌بندی انجام می‌شود، گفت: هدف دولت خدمت به مردم و رفع موانع و مشکلات پیش‌روی آن‌هاست.
جمشیدی یادآور شد: در دولت‌های گذشته در دومین شهرستان بزرگ استان بوشهر فقط دو سالن ورزشی وجود داشت، اما در دولت نهم و به دنبال آن دولت دهم این تعداد به 14 سالن افزایش یافته و سرانه ورزشی نیز از 5/2سانتی‌متر بود که در حال حاضر به بالای یک متر رسیده است. 

وجود30 اثر تاریخی در بخش کاکی
علی نعمتی در نشست انجمن میراث فرهنگی کاکی اظهار داشت: وجود آثار تاریخی فراوان در این بخش نشان از قدمت و اهمیت خطه کاکی است و به این خاطر انجمن میراث فرهنگی در این بخش تشکیل شده است.
وی با اشاره به بازدید اخیر استاندار از کوه نمک گفت: از آن‌جا که این کوه عمدتاً در شهرستان دشتی واقع است لذا باید مدیریت آن نیز به شهرستان دشتی واگذار شود و استاندار نیز خواستار ارائه برنامه از طرف بخشداری و نشست پیرامون موضوع کوه نمک با مسئولان شهرستان دشتی شدند.
کارشناس فرمانداری دشتی نیز گفت: طبق تقسیمات کشوری و نقشه آن غالب حد و حدود کوه نمک در شهرستان دشتی واقع است.
هادی اخلاقی افزود: با محوریت کوه نمک می‌توان ژئوپارکی را در 11هزار کیلومتر وسعت در منطقه احداث و در یونسکو نیز ثبت کرد.
وی ادامه داد: در منطقه دشتی شاهد آثار منحصر به فردی چون محرابه خود که ساده‌ترین و شگفت‌ترین محرابه در ایران است و درختان آکاسیا در 24هکتار که در دنیا نادر است هستیم.
اخلاقی اضافه کرد: با احداث ژئوپارک 9 شهرداری فعال و موجب توسعه اقتصادی و گردشگری منطقه ‌می‌شود.
رئیس هیئت کو‌هنوردی دشتی نیزگفت: هیئت کوهنوردی دشتی با مسیریابی و اکتشاف پنج غار در دوسال گذشته و جذب 10هزار گردشگر و کوهنورد و برگزاری متعدد نمایشگاه‌های عکس موجب معرفی گنبد نمک دشتی به ایرانیان و جهانیان شده است.
حمید زارعی افزود: به رغم وجود نام‌هایی چون کوه نمک، جامشک یا گنجشک کاکی اما طبق اسناد سازمان زمین‌شناسی و ژئوتوریسم ایران گنبد نمکی دشتی تلفظ صحیح و علمی این کوه است.
وی افزود: هیئت کوه‌نوردی دشتی می‌تواند بهترین متولی و حافظ گنبد نمکی دشتی باشد و کسانی‌که به عنوان راهنما با گروه‌ها می‌روند باید از لحاظ فنی و علمی آگاهی نسبتاً کاملی از شرایط آنجا داشته باشند.
رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان دشتی تصریح کرد: عدم آگاهی می‌تواند موجب فاجعه انسانی و طبیعی در این کوه شود.
خسارت514 واحد مسکونی در دشتی
حسن فقیه امروز در گفتگو با  فارس اظهار داشت: در سال گذشته بر اثر سیل و زلزله به 216خانه بالای 60 درصد، 140 خانه بین 30 تا 60 درصد و 150 خانه 30 درصد خسارت وارده شده است.
وی افزود: امسال نیز بر اثر حوادث مختلف از جمله سیل در شهر خورموج به هشت واحد مسکونی خسارت‌هایی وارد شد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی تصریح کرد: گنخک کورا، بادوله،کاکی، بامنیر، بنیاد، تلخو، دولت آباد، ریکدان و شیخیان از جمله روستاهایی هستند که دچار خسارت شدند.
فقیه ادامه داد: میزان خسارت‌هایی که به روستائیان شهرستان دشتی بر اثر سیل و زلزله وارد شد، 2 میلیارد و 377 میلیون تومان بوده است.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از آنجا که تامین مسکن از مهم‌ترین معضلات اقشار مختلف به‌ویژه خانوارهای کم درآمد است و از طرفی افزایش جمعیت سوانح طبیعی عدم رعایت اصول و ضوابط فنی در دوره‌های گذشته و ... موجب تشدید تقاضا از یک سو و افزایش بی رویه قیمت مسکن از سوی دیگر موجب عدم تعادل و افزایش فاصله عرضه و تقاضا و در نتیجه بروز یکسری ناهنجاری‌های روانی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه می‌شود لذا پرداختن به مسئله مسکن می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیاز جامعه باشد.
فقیه گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظفند در طول برنامه توسعه برای تمام روستاهای بالای 200 خانوار و مراکز دهستان‌ها و مراکز بخش روستایی سند مالکیت صادر کنند.
وی در ارتباط با شرایط دریافت زمین روستایی اظهار داشت: متقاضی نباید دارای زمین مسکونی یا سابقه اخذ آن از دولت و نهادهای انقلاب بوده و باید متعهد سکونت در محل مورد نظر پس از اخذ زمین شود.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی یادآور شد: براساس آیین‌نامه‌های موجود، سپردن تعهد برای اخذ پروانه ساختمانی و آغاز عملیات ظرف مدت سه ماه پس از تحویل زمین و احداث بنا در چارچوب ضوابط و دستورالعمل‌های بهسازی مسکن روستایی ضروری است.
افزایش اعتبار ساماندهی کوه نمک دشتی
محمدباقر سعادت در جمع مسئولان شهرستان دشتی اظهار داشت: مردم دشتی از لحاظ صداقت و دین‌داری و علم‌اندوزی و علم‌پروری جایگاه ویژه‌ای در استان دارند.
وی افزود: دو سال است که یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی تشکیل شده و در ارتباط با هر گزارشی که دریافت شده یگان اقدام کرده است.
سعادت در ارتباط با عدم برگزاری جشنواره نوروزی دشتی در سال گذشته بیان داشت: مدیرکل میراث فرهنگی عادت دارند به کسی جواب نه نگویند در حالی‌که جشنواره نوروزی به بخش خصوصی واگذار شده و امکان اختصاص اعتبار از ناحیه میراث وجود ندارد.
معاون محیط زیست استان بوشهر نیز عنوان داشت: گنبد نمکی دشتی یکی از گنبدهای نادر دنیاست که یک جا غار، یخچال‌های نمکی ‌و آبشارهای نمکی دارد.
حیدر فقیه ابراز داشت: با وجود زحمات مجموعه‌ محیط زیست ولی هیئت کوهنوردی دشتی در معرفی گنبد نمکی دشتی نقش مهمی را ایفا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: این کوه جزو اراضی ملی دشتی است و ما دنبال ثبت ملی کوه بیرم و کوه نور نیز هستیم.
برخورد شدید با متخلفین مراکز غیر بهداشتی در دشتی
دکتر حسین احمدی امروز در گفتگو با فارس اظهار داشت: از اوائل سال جاری توسط دامپزشکی دشتی تاکنون 400 کیلوگرم مرغ غیر بهداشتی، تاریخ گذشته، بسته بندی غیر مجاز درکشتارگاه غیر مجاز با مرغ‌های قطعه بندی شده خارج از سیستم کشتارگاه طیور با جعل آرم و مهر کشتارگاه مجاز معدوم شده است.
وی افزود: در همین مدت یک سردخانه، چهار مغازه مرغ فروشی ویک قصابی در دشتی پلمپ شده است.
رئیس دامپزشکی دشتی تصریح کرد: در چند روز گذشته نیز 70 کیلوگرم مرغ که تاریخ مصرف آن گذشته شده بود در شهر خورموج معدوم شد.
احمدی یادآور شد: در اواخر هفته گذشته یک فرد سود جو که با سوء استفاده از یک آرم یک شرکت معتبرفروش وعرضه مرغ، مرغ‌های بدون استاندارد را در جبعه‌های یکبار مصرف به‌صورت قطعه قطعه در ظروف یک‌بار مصرف درحال عرضه به مصرف‌کننده بود که توسط پرسنل پرتلاش اداره دامپزشکی دشتی شناسایی، دستگیر و تحویل مراجعه قضایی شد.
احمدی گفت: این فروشنده آرم این شرکت معتبر را در زمان فروش مرغ به مردم از جعبه آن خارج و سپس اقدام به جاسازی مرغ‌های غیر استاندارد در جعبه‌های دیگری می‌کرده است.
وی تصریح کرد: شرکت متبوع مرغ‌های بسته بندی شده خود را به‌صورت مرغ کامل عرضه می‌کرد و این فرد سودجو مرغ قطعه قطعه شده را جایگزین آن‌ها می‌کرد.
این مقام مسئول افزود: در نیمه نخست امسال فعالیت‌های این اداره در زمینه واکسن علیه بیمارهای شاربن،آبله، تب مالت با پوشش کامل دام روستایی انجام گرفته و در حال حاضر ارائه این خدمات در مناطق عشایری شهرستان دشتی هستیم.
وی ادامه داد: سمپاشی دام و اماکن دامی در تمام مناطق روستایی و عشایری صورت گرفته است.
رئیس اداره دامپزشکی دشتی گفت: تمام فعالیت‌های واکسیناسیون دام و طیور بومی و عشایری و نیز مبارزه با انگل‌های خارجی و داخلی نیز به‌صورت رایگان و از محل اعتبارات خشکسالی توسط بخش خصوصی و دولتی به‌منظور حمایت از تولید کنندگان در این بخش صورت می‌گیرد.  
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٦:٠۸ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]