دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/۱۱/۱٥

 

 

 

انتصاب  نخستین رئیس اداره مسکن و شهرسازی دشتی

رضا جمشیدی در نهمین جلسه شورای اداری خورموج اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت دهم در سال آینده توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی دارد، مبلغ 1میلیارد و700 میلیون تومان برای سد باغان در سال 1389 اختصاص یافته است.
فرماندار دشتی افزود: اعتبارات تملک دارایی شهرستان دشتی در سال جاری بالغ بر 16 میلیارد و500 میلیون تومان بوده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که بیش از 50 پروژه در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان افتتاح و عملیات آن آغاز می‌شود.
جمشیدی با بیان اینکه اعتبار بعضی از پروژها به 2میلیارد و 500 میلیون تومان نیز می‌رسد، گفت: این توجه دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی به خدمت‌رسانی به مردم را می‌رساند.
وی گفت: در بخش فرهنگی، آب، برق، راه، ورزش و... در دولت نهم و اخیراً دهم به زیر ساخت‌ها توجه شده است.
جمشیدی خاطر نشان کرد: از سال 1384 تا سال 1388 بالغ بر 100 میلیارد تومان به شهرستان دشتی اختصاص یافته است. 
جمشیدی در ارتباط با راه اندازی اداره مسکن و شهرسازی شهرستان دشتی در ایام‌الله دهه فجر از رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان بوشهر تقدیر کرد.
وی اظهار داشت: ای کاش 10 سال گذشته این اداره در شهرستان دشتی راه اندازی می‌شد، البته الان نیز که این اقدام انجام شده هم اقدام پسندیده‌ای است.
جمشیدی افزود: هدف دولت این است که ادارات مسکن و شهرسازی در تمام شهرستان‌های استان راه‌اندازی شود. وی در پایان رضا امینی را به‌عنوان نخستین رئیس اداره مسکن و شهرسازی دشتی معرفی کرد.

 
جلسه فعالیت مجددنظام مهندسی در شهر خورموج

مهندس علیرضا سنایی دشتی در جلسه فعالیت مجددنظام مهندسی در شهر خورموج با حضور رئیس شورای اسلامی شهر خورموج و فرماندار دشتی اظهارداشت: با توجه به قانونی که مدون شد، مصوبه مجلس شورای اسلامی برای این به‌وجود آمد که دست راست و هماهنگ کننده شهرداری‌ها باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان افزود: در هر کار برای ورود به آن باید تخصص و مجوز ویژه داشت.
وی ادامه داد: در حرفه ساختمان هم سیستم نظام به این نتیجه رسید که باید متخصصین وارد این مقوله شوند.
سنایی دشتی تصریح کرد: با توجه به اینکه 200 هزار مهندس در کل کشور وجود دارد برای اجرای قانون سازمان نظام مهندسی دولت اگر می‌خواست برخورد بکند توان این کار را نداشته است.
وی گفت: دولت چطور می‌توانست نیروها را جمع‌آوری کند، آموزش مهندسی به آنها بدهد، حقوق را برای آنها تامین و مدیریت بکند و برای شهرداری‌ها نیروی کار بگذارد.
این مقام مسئول اظهارداشت: دولت جنبه دیگری را به سیتم اضافه کرد،که نظام مهندسی باید خصوصی باشد و خودش خدمات‌دهی کند ولی برای شهرداری‌ها کار کند.
وی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی مجری نیست و تنها بر نحوه کار و مطاقبت با قوانین مدیریت می‌کند.
سنایی دشتی گفت: اگر تخلفاتی صورت بگیرد شورای انتظامی که متشکل از اعضای سازمان و قاضی دادگستری در این زمینه رسیدگی می‌کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان خاطر نشان کرد: وظیفه سازمان نظام مهندسی حمایت از سرمایه‌ها و جان و مال مردم در بخش خصوصی است.
وی گفت : در سازمان نظام مهندسی، قبلاً ما نزدیک به 50 نفرعضو داشته‌ایم و در حال حاضر این تعداد به 1600 نفر افزایش یافته است.
سنایی دشتی افزود: از این تعداد 1000 نفر مجوز کار را دارند و آموزش‌های مختلفی به آنها داده شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: حدود دو سال و نیم با توجه به مشکلات فراوانی که سازمان با آن روبه‌روست، باز هم تعطیل نکردیم زیرا وظیفه ما حفاظت از جان و مال مردم است.
وی با اشاره به اینکه سازمان مهندسی جزو بخش خصوصی است و در آمدی را از دولت دریافت نمی‌کند، افزود: اگر لازم باشد مهندسی از بوشهر بیاید باید برای آن تأمین هزینه شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان گفت: با توجه به اهمیت گاز، فرمانداری اهرم نیز درخواست داشتند که نمایندگی سازمان نظام مهندسی در بخش گاز را راه اندازی نمایم.
رئیس شورای اسلامی شهر خورموج نیز گفت: نظام مهندسی یک قانون است.
حسین سمیعی افزود: تخلفات درون قانون سازمان نظام مهندسی پیش بینی شده است واگر تخلفی صورت بگیرد باید به شورای انتظامی برود.
وی گفت: همانطور که شهرک‌های صنعتی با 30 درصد اعضای نظام مهندسی با نصب قیمت برای خود کار می‌کنند ما هم در تعرفه‌ای که در شورا اعلام می‌کنیم ان‌شاءالله بتوانیم این کار را انجام بدهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر خورموج ادامه داد: سازمان نظام مهندسی دو هدف نظارت کامل و امور مالی دار که هر دو را انجام می‌دهد.
حسین سمیعی تصریح کرد: وقتی مهندسین ناظر خود ما آماده به کار هستند ما چرا باید پول زیاد از مردم بگیریم؟

افتتاح مرکز پیگیری درمان، توان‌بخشی بیماران روانی مزمن در کاکی

رئیس بهزیستی شهرستان دشتی در مراسم افتتاح از مرکز پیگیری درمان، توان بخشی بیماران روانی مزمن در شهرکاکی با حضور فرماندار و مسئولان دشتی، اظهارداشت: این مرکز درمانی و توان بخشی بیماران روانی برای ساماندهی و حمایت از درمان بیماران روانی مزمن در شهرستان راه‌اندازی شده که دارای روان پزشک، روان شناس، پزشک عمومی، پرستار و مددکار است.
وی افزود: این مرکز بیماران مزمن روانی را در منزل تحت درمان قرار می‌دهد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی ادامه داد: این مرکز توسط بخش خصوصی و در اجرای اصل 44قانون اساسی راه‌اندازی شده و اداره بهزیستی یارانه درمان کامل این بیماران را پرداخت می‌کند.
بحرانی تعداد بیماران روانی شهرستان دشتی را 250نفر ذکر کرد و گفت: این مرکز 80 بیمار روانی بخش کاکی تحت درمان قرار می‌دهد.
وی تصریح کرد: اعتبار هزینه شده برای ساختمان و تجهیز مرکز 900میلیون ریال است.

آغاز بهره برداری از 20 پروژه برق‌رسانی در خورموج

مهدی زارعی‌‌ در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه‌ها اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل نصب 20 دستگاه ترانس برق با قدرت 315 کیلو وات در شهر خورموج و روستاهای بخش مرکزی این شهرستان است.
وی ادامه داد: این طرح شامل 2 هزار و 115 متر شبکه فشار ضعیف و 14 کیلومتر شبکه فشار متوسط است که با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی تامین شده است.
مدیر برق شهرستان دشتی گفت: با اشاعه مشکل ضعف ولتاژ برق، تعداد یک هزار و 600 خانوار ساکن در شهر خورموج در محلات امام رضا، شهرک بسیجیان، شهرک مدرس، بافت قدیم شهر خورموج، محله مسجد دشتی‌ها و شهرک فرهنگیان برطرف شود و این خانوارها برق مطمئن ولتاژ مناسب برخوردار شوند.
وی ادامه داد: محاسبه نرخ برق سراسری و کشوری است و در سه ماه زمستان برق بر اساس بدون یارانه محاسبه می‌شود و هیچ ارتباطی با ادارات برق شهرستان‌ها ندارد و مردم باید در مصرف صرفه‌جویی کنند.
این مقام مسئول اضافه کرد: شهرستان دشتی با مرکزیت شهر خورموج و 80 هزار نفر جمعیت از مناطق محروم استان بوشهر به شمار می‌رود که شغل اکثر مردم این منطقه کشاورزی است.
زارعی گفت: با توجه به گرم بودن بیش از هشت ماه از سال در استان بوشهر و ضرورت استفاده از کولرگازی برق مصرفی این استان با دو تعرفه تابستانی و زمستانی محاسبه می‌شود که در تابستان به علت مصرف زیاد برق در استان بوشهر نرخ تعرفه برق مصرفی پایین است اما در تعرفه زمستانی برق مصرفی در این مناطق بالا است‌.
وی افزود: همچنین به دلیل اینکه هنوز اکثر شهرهای استان بوشهر از شبکه گاز لوله‌کشی برخوردار نشده‌اند، ناچارند در زمستان از آبگرمکن‌های برقی استفاده کنند که این امر مصرف برق آنان را بالا می‌برد.

بهره برداری از 2 پروژه عمرانی در دشتی

فرماندار دشتی در این آیین با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم 100 میلیارد تومان به شهرستان دشتی اختصاص یافته این در حالی است که در پنج سال گذشته و در دولت‌های قبل این اعتبارحتی به استان نیز اختصاص نمی‌دادند.
رضا جمشیدی گفت: هدف اصلی دولت خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه مناطق محروم جامعه بوده و است.
جمشیدی با اشاره اعتبارات نفت گفت: اگر در دولت‌های گذشته 75 میلیون تومان از درآمد نفت به دشتی اختصاص یافته بود اما در این دولت مردمی این مبلغ به 3 میلیارد تومان افزایش یافت که این رقم بسیار خوبی است.
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه دشتی 25 کیلومتر مرز آبی دارد، افزود: از محل اعتبارات سفر اول هیئت دولت مبلغ 6 میلیارد تومان اعتبار به گمرک و اسکله لاور ساحلی اختصاص داده‌ایم که با راه اندازی گمرک و اسکله این بندر تحول عظیمی در منطقه رخ می‌دهد.
مهدی زارعی مدیر برق دشتی نیز در آئین افتتاح ازدو پروژه عمرانی با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان دشتی، اظهار داشت: برق روستای گوری(Gori) خورموج به طول 883متر شبکه فشار متوسط و یک دستگاه ترانس 50کیلو وات و اعتبار 464میلیون ریال احداث شده است.
مدیر صنایع طبیعی شهرستان دشتی هم در توضیح پروژه سه آبخیزداری روستای بادوله گفت: پروژه بندخاکی و سه روستای بادوله از سال 87شروع شده که این بند خاکی به طول 65متر وارتفاع 8متر است که سالانه 200هزار متر مکعب ظرفیت سد ذخیره آب دارد و موجب می‌شود سیلاب‌های غرب کنترل و تغذیه مصنوعی سفره زیرزمینی برای 100حلقه چاه کشاورزی که 500هکتار از مزارع کشاورزی بادوله را تغذیه کند و از فرسایش خاک نیز جلوگیری کند.
محمد محمودی حجم عملیات خاکی را 14هزار و 479متر مکعب و عملیات بتونی را هزار و 406متر مکعب ذکر کرد و گفت: 631خانه‌دار بهره‌مند از این سد شدند.

گشایش نمایشگاه صنایع دستی بانوان در خورموج

به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور مسئولان محلی شامگاه چهارشنبه نمایشگاه صنایع دستی بانوان شهرستان دشتی و خوشنویسی در فرهنگسرای شهید شهریاری گشایش یافت.
مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: نمایشگاه صنایع دستی حاصل تلاش‌های بانوان در هنرهای معرق و گلیم‌بافی است و این نمایشگاه دستاورد این دو کلاس در فرهنگسرای خورموج است.
حمید زارعی افزود: در این نمایشگاه بیش از 40 تابلو معرق و 30 تخته گلیم به معرض نمایش در آمده است.
وی ادامه داد: در نمایشگاه خوشنویسی نیز تعداد 45 تابلو خط از خوشنویسان خورموج در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
مسئول فرهنگسرای خورموج اضافه کرد: علاوه بر این در کنار این نمایشگاه نیز صنایع دستی بانوان نهضت سوادآموزی شهرستان نیز که شامل گلدوزی، گلیم‌بافی، معرق و ... است نیز در معرض تماشا قرار گرفته است.
زارعی اضافه کرد: شهرستان دشتی دارای استعداد بالقوه‌ای در زمینه هنر است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]