دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/۱٢/۳

 

 

 

تغییر زمان کنگره آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی 

این کنگره که بنا بود در 13 و 14 اسفند ماه 1388در بوشهر و خورموج برگزار شود به نیمه نخست اردیبهشت ماه سال 1389 تغییر کرد.
حجت الاسلام میرزا محمد حسین دشتی فرزند حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی در نشست هماهنگی این کنگره ضمن تشکر از میزبانی شهرستان دشتی برای برگزاری کنگره اظهار امیدواری کرد که انشاءالله نگرانی‌های موجود درباره برخی موضوعات برطرف شود.

وی افزود: برای برگزاری کنگره تاکید حضرت آیت الله این است که کم‌هزینه و محتوای برنامه‌ها مفید و مناسب باشد، مقالات ارسالی مطالعه و بررسی شود، الفاظ و تعابیر در شأن حضرت آیت الله باشد، داوری مناسب برای مقالات انتخاب و از خاطرات دوستان قدیمی حضرت آیت الله استفاده شود.
حجت‌الاسلام حسین فرامرزی رئیس تبلیغات اسلامی دشتی نیز گفت: علت تأخیر در برگزاری کنگره آماده نبودن خاطرات شاگردان و دوستان ایشان و آماده نبودن سی‌دی‌های مستند است که حدود 400 دقیقه است.
فرماندار دشتی نیز اظهار داشت: با توجه به پیشینه‌های علمی، مذهبی و فرهنگی شهرستان ضرورت برگزاری کنگره همواره احساس شده که پس از سه سال بررسی موضوع در اوایل نیمه نخست اردیبهشت ماه 89 برگزار خواهد شد.
رضا جمشیدی افزود: این کمترین خدمت مسئولان به مقام فقاهت و مرجعیت است.
وی گفت: ما تمامی امکانات مادی و معنوی را برای هرچه بهتر برگزاری این کنگره فراهم می‌کنیم.
جمشیدی تصریح کرد: ما رعایت تمامی نکات لازم در خور مقام ایشان و کنگره از هر طریق ممکن هزینه‌ها را تأمین می‌کنیم.
فرماندار دشتی با بیان اینکه رویکرد غالب دولت دهم پرداخت به مسائل فرهنگی است، ادامه داد: برگزاری هرچه باشکوه‌تر این کنگره ضروری و لازم است.
نماینده تام‌الاختیار کنگره نیز ضمن برشمردن پیامدهای مثبت این کنگره اظهار داشت: تاکنون 40میلیون تومان برای این امر خیر اختصاص یافته که قطعاً اعتبار بالاتری را می‌طلبد.
حبیب زحمت‌کش افزود: ما با تمامی توان سعی می‌کنیم با استفاده از تجارب نیرو‌های دلسوز و علاقه‌مند به مقام علمی و اخلاقی حضرت آیت الله با کمترین امکانات موجود کار به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم.
وی ادامه داد: تکنولوژی‌های موجود، تلاش جمعی و عاشقانه دوستان هم زمان را برای برگزاری کنگره کوتاه‌تر می‌کند و هم هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.
وی تصریح کرد: تاکنون 25 مقاله، 400دقیقه فیلم به دبیرخانه کنگره ارسال شده و گروهی نیز به شهرها و روستاها برای تهیه مصاحبه و بیان خاطره اعزام شده‌اند و کتاب نامه حضرت آیت الله نیز تهیه شده و مقرر است تا برگزاری کنگره هر شب صدا و سیمای بوشهر به مدت 10 دقیقه مستند ویژه‌ای پخش کند.

600 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان خورموج نیاز است

رئیس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: برای ایجاد زیرساخت‌ها در بیمارستان و تجهیز آن نیاز به 600 میلیون تومان اعتبار داریم و امیدواریم افراد خیر به کمک ما بشتابند.

محمد صالحی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار داشت: چند متخصص با سابقه جذب شده‌اند و دستگاه پیشرفته بیومتری چشم پزشکی نیز خریداری شده و از اردیبهشت آینده عمل جراحی چشم نیز در بیمارستان خورموج انجام می‌شود.
وی افزود: از دهه فجر امسال داروخانه بیمارستان به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند و با توجه به خریداری دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی قادر هستیم آزمایشات پیشرفته‌ای مثل ایدز، هپاتیت، تیروئید و ... را انجام دهیم.
صالحی در ارتباط با دیگر اقدامات انجام شده گفت: قرارداد راه‌اندازی سیستم اداری پیشرفته بیمارستانی بسته شده و با راه‌اندازی این سیستم تمام بخش‌های بیمارستان به هم متصل می‌شوند که این امر موجب کاهش هزینه‌های اضافی می‌شود.
وی تصریح کرد: خرید دستگاه پرتابل رادیولوژی، افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، انجام عمل جراحی ارتوپدی، خریداری یخچال بانک خون، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان از اقدامات انجام شده اخیر بوده است.
صالحی در پایان ضرورت‌های بیمارستان را یادآور شد و گفت: ساخت ساختمان جدید دیالیز، نمازخانه، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب بیمارستان، خریداری دستگاه جدید سونوگرافی، راه‌اندازی اورژانس هوایی و مرکز فوریت‌های پزشکی و ساخت کلینیک مشاوره سوء مصرف مواد مخدر از ضرورت‌های آینده بیمارستان خورموج است.
صالحی تصریح کرد: هدف اصلی ما ارتقای اعتمادسازی و افزایش رضایت مراجعه کنندگان است و خود را خدمتگزار مردم می دانم و انتظار همکاری مسئولان و مردم برای افزایش کیفیت بیمارستان دارم.

تولید بستر کشت نشاء گلخانه‌ای از ضایعات درخت خرما!

برای نخستین بار در کشور از ضایعات درخت خرما بسترکشت نشاء گلخانه‌ای در دشتی  تولید شد.

مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبزکاران جنوب کاکی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: برای نخستین بار نیز از ضایعات درخت خرما در ایران بسترکشت نشاء در دشتی بوشهر تولید شد.
مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبز کاران جنوب افزود: سالانه بیش از 300 میلیون تومان بابت خرید بستر کشت نشاء از کشورهای هندوستان و اروپا خریداری و وارد کشور می‌شد ولی با این آزمایشی که بر روی ضایعات درخت خرما انجام دادیم دیگر نیازی به واردات چنین بستر کشت نشاء برای گلخانه‌ها نیست.
وی گفت: طرح جدید برای نخستین بار در ایران انجام گرفته و ویژه مناطق گرمسیری است و هزینه را نصف وکارایی بسیار بالایی طبق شاخص‌های سازمان فائو دارد.
کاظمی با بیان اینکه برای نخستین بار در جهان پیوند هندوانه ابوجهل با گالیاء، هندوانه و خیارسبز در دشتی  صورت گرفت، ادامه داد: همچنین برای نخستین بار نه تنها در ایران اسلامی بلکه در جهان پیوند گلخانه‌ای هندوانه ابوجهل با طالبی(گالیاء) ونیز در شهرستان دشتی استان بوشهر به صورت آزمایشی آغاز شده است.
کاظمی افزود: با توجه به اینکه هندوانه ابوجهل نیاز به آب کمی دارد و از لحاظ آفت مقاوم است ما پیوند آن را به‌صورت آزمایشی به میزان حدود نیم هکتار انجام داده‌ایم.
مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبزکاران جنوب کاکی گفت: اگر از لحاظ اقتصادی نیز به آن نگاه کنیم پس از پیوندی که به‌عنوان پایه پیوند صیفی‌جات صورت گرفته است درآمد خوبی از لحاظ اقتصادی داریم.
وی خاطر نشان کرد: این پیوند توسط جوانان این مرز و بوم انجام گرفته است که این افتخاری دیگر بر افتخارات جوانان ایران اسلامی است.

برگزاری شروه‌خوانی با عنوان نوای دلنواز شروه در دشتی

آیین شروه‌خوانی با عنوان "نوای دلنواز شروه " در روستای سیل‌زده برمصاد دشتی برگزار شد

در این مراسم که شروه خوانان استان حضور داشتند، مسئول روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا نشان دادند.
اسماعیل عباسی افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه ضرورت دارد همه مردم و همه گروه‌های سیاسی در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیام حضرت امام (ره) همواره در صحنه حضور داشته باشند.
عباسی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد هستیم که ندای عدالت‌خواهی ملت ایران گستره جهانی دارد و به برکت همین ندای حق‌طلبی ملت‌های زیرسلطه را به بیداری جهانی وا داشته است.
مسئول حراست آموزش وپرورش دشتی نیز اظهار داشت: ملت ایران به آرمان‌های امام و انقلاب پایبندند و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند مردم ایران اسلامی یک لحظه هم دست از نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر نمی‌دارند.
غلامرضا خدادادی افزود: اگر امروز ما در دنیا دارای عزت هستیم همه اینها به برکت ولایت و اسلام است.
خدادادی افزود: شروه را باید با آوای جان خواند چون که از روح مردم دشتی و جنوب نشات می‌گیرد و می‌جوشد و باید این را در تاریخ این سرزمین جست.
در ادامه شروه‌خوانان رسول حسینی، حسن بردستانی و اسدالله حسینی با صدای دلنشین و سوزدل شروه برای ساعاتی اشک دیدگان اکثر حضار را جاری کردند.
روستای برمصاد پس از سیل سال 1365 خالی از سکنه است اما با وحدت و همدلی بسیار خوبی که بین مردم این دیار وجود دارد از نقاط مختلف استان برای تجدید خاطرات در این روز به یاد ماندنی همدلی خود را به منصه ظهور رساندند.

شخصیت حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی الگوست

حسین زارعی در همایش شوراهای دانش‌آموزی منطقه متوسطه شهرستان دشتی ضمن پاسخگویی به مسائل دانش‌آموزان اظهار داشت: در شهرستان عالم پرور دشتی شخصیت حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی برای تمام مردم وجوانان این شهرستان و استان الگوست.
زارعی گفت: آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نمونه‌ای کامل از تقوی علم و فضیلت است و ما می‌توانیم در زندگی فردی و جمعی از ایشان الگوپذیری داشته باشیم.
مدیر آموزش و پرورش دشتی تصریح کرد: دانش‌آموزان سعی کنند درباره شخصیت ایشان پژوهش و تحقیق انجام داده تا در کنگره وی مطرح شود.
وی افزود: دانش‌آموزان سعی کنند مطالبی که یاد می‌گیرند موثر و پایدار باشد و همیشه مطالب خود را مکتوب و تدوین شده ارائه کنند.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: دانش‌آموزان باید مثبت‌اندیش و مثبت‌نگر باشند و تلاش وافرخود را برای بروز خلاقیت‌ها انجام دهند.
در این همایش دانش‌آموزان به ایراد نکته نظرات خود از جمله برگزاری اردوهای علمی فرهنگی، استفاده از دانشآموزان هنرستان‌ها در تعمیرات وسائل مدارس، استفاده از شیوه‌های نوین آموزش و مطالعه در مدارس، نوع پوشش دختران و پسران در مدارس و...پرداختند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۸:٢۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]