دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸۸/۱٢/۸

 

 

 

5 میلیارد ریال برای ساماندهی کلات مند هزینه شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر، علی ذاکری اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 5 میلیارد ریال برای احداث راه دسترسی به طول دو کیلومتر، دیوار حفاظتی آبراه مشرف به کلات و کمپینگ، استراحت‌گاه و جلو گیری از فرسایش و تخریب اثر کلات مند که از هزاره قبل از میلاد وبه احتمال زیاد مربوط به دوره پارسیان، دوره اشکانیان است هزینه شده است.
وی افزود: موقعیت بسیار مناسب وطبیعت بکر و تپه‌های باستانی اطراف کلات مند وجود آثار تاریخی و دیدنی همچون امامزاده سلطان پیرهاشم، مسجد احشام قائدها و تپه‌های باستانی در کوه مند قابلیت تبدیل این اثر باستانی به یک منطقه نمونه گردشگری در سطح ملی و بین‌المللی دارد و در همین زمینه طرح مطالعاتی انجام شده است.
کارشناس میراث فرهنگی استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: در شهرستان دشتی سه پروژه عمرانی که مبلغ 21 میلیون و 600هزار تومان به دیوار حفاظتی مجموعه شیرینه و بنگه که سال گذشته اختصاص داده شد، ایجاد تسهیلات گردشگری شامل احداث سه نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی بین راهی با اعتبار 130 میلیون تومان و مرمت و بازسازی محرابه مند با اعتبار 150 میلیون تومان که اعتبارات این دو پروژه نیز در سال جاری اختصاص وهزینه شده است.
ذاکری ادامه داد: برق‌رسانی به امامزاده بی بی نور فقیه احمدان دشتی از اول هفته آینده به مناقصه گذاشته می‌شود و تا پایان هفته آینده این پروژه با اعتبار 100میلیون تومان شروع می‌شود و راه دسترسی آن نیز در سال آینده با اعتبار 400 میلیون تومان آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اعتبارات مازاد درآمدهای استان گفت: مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به استان اختصاص یافته که نیمی از این اعتبارات در مرحله اول جذب شده است‌.
کارشناس میراث فرهنگی استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه امامزاده میر محمد طاهر یک مجموعه بین راهی است این اعتبارات جهت احیاء، ساماندهی مقبره، محوطه‌سازی و فضای سبز آن اختصاص می‌یابد.
وی اعتبارات استانی در سال جاری را 4 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این اعتبارات 26 پروژه در بر دارد.
وی مهم‌ترین پروژه های امسال میراث فرهنگی استان بوشهر را ساماندهی شهر تاریخی سیراف، ساماندهی بافت تاریخی بوشهر، مرمت کاروانسرا و پل مشیر برازجان، مسجد و قلعه بردستان، منطقه گردشگری میرمعنا، احداث یادمان فاضل جمی در جم و منتقد ری شهری در ریشهر بوشهر عنوان کرد.
فرماندار دشتی نیز اظهار داشت: کلات‌مند یکی از شگفتی‌ها و آثار منحصر به فردتمدن بشری ایرانیان است به طوری که تاکنون اکثر باستان شناسان نتوانسته‌اند نظر جامعی در ارتباط با این اثر باستانی ارائه دهند.
رضا جمشیدی تصریح کرد: طرح جامع منطقه نمونه گردشگری مند از محل اعتبارات گردشگری تامین و این منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری ملی و بین‌المللی تبدیل می‌شود.
کلات مند در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی قرار دارد.

افتتاح بیش از 150 میلیارد ریال پروژه عمرانی در دشتی

رضا جمشیدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی، پروژه‌های عمرانی افتتاح یا عملیات اجرای آن آغاز شده در در دهه فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه امسال را بالغ بر 150میلیارد ریال ذکر کرد.
وی افزود: در سفر آینده هیئت دولت نیز 120 میلیارد ریال دیگر پروژه عمرانی در دستور کار قرار می‌گیرد.
حسین زارعی نظارت بر پروژه مدارس خیر ساز را مهم قلمداد کرد و گفت: بحث مسکن فرهنگیان به صورت ویژه دنبال شود.
مدیر آموزش و پرورش دشتی ادامه داد: به مناسبت سی ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی 31 برنامه در سطح مدیریت آموزش و پرورش دشتی به اجرا گذاشته است.
زارعی در ادامه گزارشی از پروژه‌های عمرانی مدارس و آموزشگاه‌های شهرستان ارائه داد و اعلام کرد: پروژه‌های خیر ساز نیاز به نظارت بیشتری دارد.
در این جلسه پس از بحث و برسی مصوب شد در ارتباط با هفته بزرگداشت مقام معلم کارگروه‌هایی تشکیل و برنامه‌ریزی لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم اقدام کنند و مدرسه هیئت امنایی المهدی (عج) وابسته به حوزه علمیه قم به صورت هیئت امنایی اداره شود.

مصاحبه نسیم جنوب با جناب دکتر مصلح

اختصاص ٣٠٠ میلیون تومان به پارک بانوان خورموج

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: 300 میلیون تومان از محل مازاد بر درآمد به پارک بانوان خورموج اختصاص یافته است.

سید محمدمهدی پورفاطمی در جلسه بررسی مشکلات ورزشی بانوان شهرستان دشتی که در محل مرکز فنی‌وحرفه‌ای خورموج تشکیل شد، با اشاره به فعالیت چشمگیر تیم سافت بال دشتی که 9 بازیکن و یک کمک مربی آن عضو تیم ملی جمهوری اسلامی هستند، اظهار داشت: چند نامه به آقای علی آبادی و اخیراً به سعیدلو نوشته‌ایم و امیدوارم تا قبل از عید این اعتبار را جذب و در اختیار تیم ملی سافت بال قرار دهیم.
وی تصریح کرد: 10 سکه رب بهار آزادی به تیم ملی سافت بال تا پایان سال جاری اهدا می‌شود و حضور زنان در استخر ویژه بانوان هیچ مشکلی ندارد.
عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی افزود: در بخش ورزش در استان بوشهر محور کلی آن به فوتبال برگشته است که این فوتبال هم معلوم نیست به جایی برسد.
پورفاطمی گفت: ما نباید تنها به فوتبال اهمیت بدهیم و باید به رشته‌های دیگر ورزشی نیز بهاء بدهیم و پشتیبانی کنیم زیرا استان بوشهر دارای استعدادهای خوب ورزشی است.
وی از تربیت بدنی استان خواست تا اعتبار مازاد بر در آمدها را دراختیار تربیت بدنی دشتی جهت کمک به هیئت‌های ورزشی بانوان قرار دهند.
نماینده مردم دشتی و تنگستان خاطرنشان کرد: باید چند خوابگاه در شهرستان احداث شود زیرا یک نیاز ضروری است.
عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی گفت: دو کار اشتباه مجلس شورای اسلامی یکی ممنوع کردن کمک به تیم‌های ورزشی در مناطق محروم و دیگری سالن‌های ورزشی و استخرها بود و ما امسال پیشنهاد داده‌ایم که این کار در مناطق محروم انجام نشود.
وی افزود: به طور مثال ورودی استخر در تهران، اصفهان و شیراز 16 هزار تومان است، در خورموج کسی با یک هزار تومان نمی‌تواند استخر برود و نباید استخرهای دیگر را با استخر در استان بوشهر مقایسه کرد و یا اینکه مجلس تهران، اصفهان و شیراز را با کل کشور مقایسه کرد، ما پیشنهاد داده‌ایم که این کار را امسال انجام ندهند.

بهره برداری قطعه دوم آزاد راه پارس شمالی سال آینده

شهریار روزی طلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قطعه دوم آزادراه پارس شمالی حدفاصل فقیه صالحی تا گزدراز در شهرستان دشتی قرار دارد و تا پایان سال 1389 به بهره‌برداری می‌رسد.
روزی طلب افزود: آزاد راه پارس شمالی به طول 42 کیلومتر است که ارتباط دو آزاد راه سیراف بوشهر به کنگان و آزاد راه بوشهر به دیر را بهم متصل می‌کند و موجب روانی تردد و برقراری ارتباط بین شهرستان‌های جنوبی استان به مرکز استان بوشهر و سایر نقاط کشور می‌شود و ارتباط روستاهای دهستان کبگان با مرکز شهرستان دشتی را برقرار و در توسعه پیشرفت منطقه از مجمله گمرک و بندر لاور ساحلی دشتی موثر است.
رئیس اداره راه و ترابری خاطر نشان کرد: تاکنون قطعه اول این آزاد راه به طول 10 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و با اجرای قطعه دوم به طول 10 کیلومتر و اعتبار 25میلیارد ریال نیمی از آزاد راه تکمیل می‌شود.
فرماندار دشتی نیز در جریان برسی پیشرفت فیزیکی این پروژه افزود: اجرای پروژه‌های راه‌سازی از اولویت‌های عمرانی در این شهرستان است به طوری که امسال بیش از 50 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی شهرستان دشتی در اجرای پروژه‌های راه‌سازی هزینه شده است.
رضا جمشیدی اظهار داشت: در حال حاضر 100درصد روستاهای بخش مرکزی این شهرستان از نعمت راه آسفالته مناسب برخوردار شده‌اند.
جمشیدی آزاد راه پارس شمالی به عنوان اولویت اول راه‌سازی در دشتی اعلام کرد و افزود: انتظار داریم وزارت نفت برای تکمیل این پروژه مهم اعتبار تکمیلی تأمین نماید.
فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: برای تکمیل 42 کیلومتر آزاد راه پارس شمالی نیاز به اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان است.

اجرای تئاتر سفیر خون در خورموج

رامتین بالف کارگردان این نمایش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: نمایش سفیر خون روایت جدیدی از حادثه عاشوراست.
وی افزود: در نمایش سفیر خون 13 بازیگر برای اجرای نقش و دیگر عوامل نمایش 17 نفر هستند.
وی ادامه داد: برای اجرای دو ماه این تئاتر، چند ماه وقت صرف آماده شدن آن شده و در تمام شهرهای استان به اجرا در می‌آید.
بالف با قدردانی از همکاری جامعه هنری شهرستان دشتی گفت: در خورموج به واسطه همکاری اداره ارشاد اسلامی، فرهنگسرا، انجمن نمایش و هنرمندان و استقبال خوب مردم و هنرمندان نمایش در شرایط خوبی اجرا شد.
کارگردان سفیر خون اضافه کرد: تئاتر سفیر خون دومین کار آیینی پس از افسانه لیان و و نخستین کار مذهبی من است.
این کارگردان بوشهری با اشاره به نمایش آیینی در بوشهر و جایگاه آن یادآور شد: آیین‌ها میراث معنوی یک سرزمین هستند و بوشهر سرشار از آیین‌های غنی است و این آیین‌ها نمایانگر بخشی از فرهنگ استان بوشهر است.
بالف در پایان تصریح کرد: اجرای نمایش‌های آیینی می‌تواند دستاوردهای زیادی به خصوص در زمینه تبلیغ فرهنگ و هنر اصیل بوشهر داشته باشد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۳٢ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]