دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۱/۱٦

 

خبرهای از قلم افتاده دشتی در تعطیلات

 

تیم بخش شنبه  قهرمان مسابقات والیبال زیر گروه دسته اول بوشهر شد

تیم مقاومت فجر بخش شنبه به مقام قهرمانی مسابقات والیبال زیر گروه دسته اول استان بوشهر دست یافت.
در دیدار نهایی تیم مقاومت فجر شنبه با نتیجه سه بر دو در مقابل تیم عقاب بوشهر به پیروزی رسید و ضمن کسب عنوان قهرمانی به مسابقات دسته اول والیبال استان بوشهر راه یافت. در مراحل مقدماتی و نیمه نهایی نیز تیم والیبال مقاومت فجر شنبه تیم های شهید پاکیزه اهرم و هیات والیبال شهر کاکی را شکست داده بود.
این مسابقات با شرکت پنج تیم از شهرستانهای استان بوشهر و در دو گروه در شهر های بوشهر و شنبه برگزار شد.

نهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان

نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان دشتی با قهرمانی وحدت وراوی دشتی پایان یافت.

  رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره 16 تن از شهدای روستای فقیه حسنان اظهار داشت: برگزاری چنین یادواره‌هایی موجب زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای 8 هشت سال دفاع مقدس می‌شود.
علی عاشوری افزود: شهدا به گردن ما حق زیادی دارند و ما امروز وظیفه سنگینی به ‌عهده داریم.
وی بیان داشت: حضور پرشور جوانان علاقه‌مند به فوتبال خود یک نمونه بزرگ از پاسداشت فرهنگ شهادت است.
مسئول برگزاری این دوره از مسابقات نیز بیان داشت: مسابقات فوتبال یادواره شهدا در روستاها، بخش‌ها و شهرها موجب می‌شود نسل‌های امروز بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
حسن مقاتلی عنوان داشت: شهدا با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و امروز حفظ این درخت به عهده ما است که باید از آن محافظت کنیم.
مقاتلی در ادامه گفت: ما امروز وظیفه سنگینی در برابر خون شهدا و خانواده این عزیزان داریم.
نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره شهدای روستای فقیه حسنان با حضور پنج تیم مقاومت روستای فقیه حسنان، کشاورزچارک، وحدت وراوی، اتحاد چاووشی وکشاورز لنگک از دشتی و سه تیم شهاب خورشهاب، وحدت شهید قاسمی بوالخیر و آزادی بنجو از تنگستان از بیستم اسفند ماه آغاز شده بود که در پایان دو تیم آزادی بنجو ار تنگستان و وحدت وراوی از دشتی به مساف هم رفتند که تیم وحدت وراوی دشتی با سه گل آزادی تنگستان را شکست داد و قهرمانی این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرد.
در این دوره از مسابقات مجموعا هشت تیم در دو گروه چهار تیمی با 15 دیدار به رقابت پرداختند و در مجموع 54 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد.
روستای فقیه حسنان دارای 50 خانوار و250 نفر جمعیت و در 27 کیلومتری جنوب غربی خورموج قرار دارد و 16 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

هفدهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره شهدای روستای زائرعباسی

علی زارعی در مراسم اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی فوتبال یادواره سرداران و 15 شهید روستای زائرعباسی شهرستان دشتی اظهار داشت: در دولت نهم و دهم در شهرستان دشتی استان بوشهر 12 سالن ورزشی احداث شده است این در حالی است که در دولت‌های گذشته شهرستان دشتی با وسعت 5 هزار و 300 کیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر دارای 2 سالن ورزشی بود.
وی افزود: در بخش ورزش در سال 1388 مبلغ 7 میلیارد و 670 میلیون ریال از اعتبارات استانی، نفت و سازمان تربیت بدنی به شهرستان دشتی اختصاص یافته است.
زارعیی بیان داشت: رویکرد دولت دهم رویکرد فرهنگی و ورزشی است و دولت نگاه ویژه‌ای به زیرساخت‌های ورزشی داشته و دارد.
معاون فرماندار دشتی عنوان داشت: ما باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم زیرا هرچه داریم از شهدا و امام شهدا داریم و مدیون شهدا هستیم.
وی تصریح کرد: هیچکدام از دولت‌های گذشته نسبت به فضاهای ورزشی که در دولت نهم و دهم توجه شده توجه نداشته‌اند.
زارعی ابراز داشت: یکی از برنامه‌هایی که می‌تواند مردم به ویژه جوانان را تشویق به ورزش کردن کند همین برگزاری یادواره‌ها است.
زارعی خاطرنشان کرد: هدف اصلی دولت شادابی جامعه است و ورزش برای نشاط و شادابی عموم جامعه نیاز است.
هفدهمین دوره مسابقات فوتبال یادواره سرداران و 15 شهید روستای زائرعباسی با قهرمانی تیم شاهین بندر عامری تنگستان خاتمه یافت.
در دیدار پایانی که بین دوتیم ذوالفقار خورشهاب و شاهین عامری هر دو از شهرستان تنگستان برگزار شد که در وقت قانونی دو تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند و در ضربات پنالتی تیم شاهین بندر عامری با نتیجه پنج بر چهار تیم ذالفقار خورشهاب را شکست داد و قهرمانی این دوره را از آن خود کرد.
این دوره از بازی‌ها با شرکت شش تیم از دشتی و دو تیم از تنگستان شرکت داشتند.


4 میلیارد تومان صرف زیرساخت‌های گردشگری «دشتی» شده است
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت: در سال‌های اخیر نزدیک به 4 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان دشتی هزینه شده است.
احمد دشتی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم ایجاد راه دسترسی به طول سه کیلومتر به سمت محرابه‌مند از آثار تاریخی شهرستان دشتی با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: در راستای گسترش فضای دینی و مذهبی، برای احداث مجموعه توریستی، تفریحی و زیارتی امامزاده پیرهاشم و مسجد صاحب‌الزمان اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: برای احداث 32 چشمه‌های سرویس بهداشتی و حمام در شهرستان دشتی در سال‌های اخیر 300 میلیون تومان هزینه شده است.
دشتی اضافه کرد: برای ساماندهی تنگه و شیرینه از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرستان دشتی 300 میلیون تومان و برای ساماندهی قلعه محمد خان دشتی در خورموج 200 میلیون تومان اعتبار هزینه کردیم.
وی با اشاره به آمادگی شهرستان دشتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی گفت: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند در شهرستان دشتی ساماندهی بقاع متبرکه و جذب توریسم مذهبی بوده است.
دشتی اظهار داشت: در بخش گردشگری نیز افتتاح پروژه‌های آبشارهای دشتستان، اتمام کار ساحل‌سازی در استان و استقرار سرمایه‌گذاران در منطقه میرمهنا، لیان و عباسک برای شروع عملیات اجرایی این طرح ها در دستور کار است.
وی با بیان اینکه پروژه بازارچه صنایع دستی بوشهر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: اتمام این پروژه نیز در اولویت اقدامات سال جاری قرار دارد.
دشتی با اشاره تدوین اهداف و راهبردهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر گفت: تحقق آرمان‌های گردشگری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کوتاه‌مدت در استانی که از لحاظ توسعه شهری در وضعیتی در حال گذر به ‌سر می‌برد و شرایط سخت آب و هوایی در بیشتر ماه‌های سال سبب خالی ماندن بخش عمده‌ای از تجهیزات موجود در آن بخش گردشگری می‌شود، امکان‌پذیر نیست.
وی ادامه داد: سیاست‌های توسعه صنعت گردشگری شامل مجموعه تدابیری است که به منظور تحقق هدف بهبود جذب گردشگر متناسب با ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی جامعه تدوین و راهنمای عملی استراتژی‌ها و راهبردها محسوب می‌شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر خاطرنشان کرد: ایجاد سایت‌های تفریحات دریایی، فعال‌سازی بناهای مرمت‌شده تاریخی به ‌منظور بازدید عموم، حفظ و بهسازی بافت تاریخی شهر بوشهر، حفظ، مرمت و بهسازی بندر تاریخی سیراف، تاکید بر توسعه فعالیت‌های گردشگری و گسترش گشت‌های سیاحتی به قصد استفاده از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی منطقه از جمله راهبردهای کوتاه‌مدت توسعه منابع میراث فرهنگی بوشهر است.

چهارمین دوره مسابقات فوتسال جام یادواره شهدای روستای شیخیان ماری
تیم فوتسال روستای بادوله شهرستان دشتی به مقام قهرمانی چهارمین دوره مسابقات فوتسال جام یادواره شهدای روستای شیخیان ماری شهرستان دشتی رسید .
دردیدارنهایی این مسابقات که بین تیم ها ی بادوله و شیخیان ماری برگزار شد، تیم بادوله بانتیجه یک برصفر به پیروزی رسید وعنوان قهرمانی را کسب کرد.
این مسابقات با شرکت شش تیم شامل تیم های بادوله، شیخیان ماری الف و ب، شیخیان باغ پیر ،گزدراز شمالی و گزدراز جنوبی از شهرستان دشتی در دو گروه سه تیمی برگزارشد.


سومین دوره مسابقات فوتبال جام یادواره شهدای روستای دهداری

تیم فوتبال توحید بندر بوالخیر تنگستان به مقام قهرمانی سومین دوره مسابقات فوتبال جام یادواره شهدای روستای دهداری شهرستان دشتی رسید.
در دیدار نهایی این مسابقات که بین تیم های توحید بندر بوالخیر تنگستان و کشاورز سناء دشتی برگزار شد دو تیم در وقت قانونی واضافی به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند اما در ضربات پنالتی تیم توحید بوالخیر با نتیجه پنج بر چهار به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد.
این مسابقات با شرکت تیم های شاهین احشام قائدها، فجر دهدارِی، اتحادحسین زایری، کشاورزلنگک، هلال نخل میانخرة ، کشاورز سناء، پیکان خورموج و توحید بندر بوالخیردر دو گروه چهار تیمی برگزارشد.
در آیین پایانی این مسابقات فرماندار دشتی در سخنانی از برگزار کنندگان این دوره از مسابقات تقدیر کرد.
رضا جمشیدی گفت: روستای دهداری با تقدیم هفت شهید یکی از روستاهای ایثارگر بخش کاکی دشتی است که پنج شهید آن از یک خانواده است و انجام این مسابقات برای زنده نگه داشتن یاد وخاطره ونام شهدا کاری ارزشمند و مقدس است وباعث عزت و سربلندی خانواده شهدا می شود.
وی در ادامه افزود: در چهار سال گذشته تعداد سالن های ورزشی در شهرستان از دو سالن به 14 سالن افزایش یافته که شش سالن آن در روستا ها ساخته شده و این نشان از توجه ویژه دولت نهم ودهم به امر توسعه ورزش روستایی دارد.


شب شعر محلی نوروزی در شنبه
،به مناسبت ایام نوروز آیین شب شعر محلی و طنز با شرکت جمعی از شاعران محلی سرای استان بوشهر در دبیرستان صدیقه طاهره شهر شنبه شهرستان دشتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، حمید زارعی مسوول فرهنگسرای شهید شهریاری شهرستان دشتی گفت: این شب شعر با شرکت شاعران محلی سرای استان از جمله شاعران معروف علی مرادی، سید اسماعیل بهزادی ومهدی شیخیانی از شهرخورموج ، مجید عابدی از بردخون، اکبر الوندی از کاکی‌، حسین دارند از برازجان، حسین میدری از دیر، مهدی جهانخشان از بوشهر، غلامرضا وابراهیم ابراهیمی، خلیل‌آزمون و عبدالحسین افتخاری از شنبه برگزار شد و شاعران سرود های محلی وطنز خود را در زمینه های اجتماعی ، فرهنگی و نوروز سرودند.
وی اضافه کرد: در پایان این آیین که بااستقبال دو هزار نفر از مردم شنبه مواجه شد از شاعران شرکت کننده تجلیل به عمل آمد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:٥٠ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]