دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/٢/٧

 

 

 

امام جمعه خورموج:رشد بیکاری در دشتی از سایر شهرستان‌ها بیشتر است‌
 
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خورموج اظهار داشت: بارها گفته‌ام که کار و اشتغال منحصر به کارکردن در پارس جنوبی و تاسیسات گازی نیست بلکه حوزه کار گسترده است و ممکن است عزیزانی تحصیل کنند، تخصص و مدرک فنی بگیرند و بروند در آنجاها مشغول شوند اما اگر کسی موفق به ورود به دانشگاه نشد و نتوانست ادامه تحصیل بدهد کار تمام نشده است چرا که بنا نیست همه مردم دانشگاهی بشوند.
وی ادامه داد: نظام خلقت نظام احسن و حکیمانه است از این رو باید نیاز‌های همدیگر را برآورده کنیم.
وی گفت: مراجعات فراونی می‌شود و می‌گویند بیکار هستیم وکاری هم که می توانیم انجام نگهبانی و خدماتی است.
امام جمعه خورموج خاطر‌نشان کرد: مایه تاسف است که شهرستان دشتی با توجه به اینکه در بخش کشاورزی حرف اول را می‌زند ولی عمده کشاورزان ما غیر بومی استان هستند و حتی در قسمت ساخت و ساز نیز برادران افغانی کار می‌کنند و اخیرا در روستاها نیز افاغنه کار بنایی و کارگری را انجام می‌دهند.
وی خطاب به مردم گفت: چرا بناها و معمارهای بومی ما کار نمی‌کنند و چرا در لاور، سنا و شنبه کارگران بومی خودشان کار نمی‌کنند.
مصلح خاطر‌نشان کرد: بعضی‌ها در بحث اشتغال وام دریافت می کنند و در جایی دیگر مصرف می‌کنند که این امر یک اشتباه است و موجب بدهکاری و بعضا دچار مشکلات زیادی می‌شود.
امام جمعه خورموج با اشاره به مناسبت‌های هفته از جمله جمعه سوم اردیبهست سالروز شهادت نخستین رئیس ستاد مشترک ارتش جهموری اسلامی شهید سپهبد ولی‌الله قرنی توسط گروه فرقان افزود: این گروه به نام دین این بزرگان را به شهادت رساندند که بسی جای تاسف است.
مصلح ادامه داد: البته در طول تاریخ این گونه بوده است و اگر از ابن ملجم مرادی هم سئوال می‌کردی به قصد قربت شمیر به فرق مبارک امیرالمومنین زد.
وی گفت: اینها به خاطر نداشتن فهم و بصیرت و برداشت غلط از دین است که رئیس گروه فرقان را به اینجا می‌رساند که حاضر شود، شخصیتی مثل شهید مطهری حاصل ارزشمند عمر امام و بزرگان این کشور را به شهادت برساند.
وی گفت: تاریخ تکرارشدنی است و منحصر به زمان پیامبر (ص) امیرالمومنین (ع) و امامان معصوم نیست.
 
نماینده دشتی خواستار حل مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج شد

 حجت الاسلام محمد مهدی پورفاطمی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج گفت: این بیمارستان به جمعیت 80 هزار نفری شهرستان دشتی و بخشی از شهرستان همجوار خدمات رسانی دارد و تامین امکانات و نیازهای این مرکز برای کاهش مراجعه های مردم منطقه به مرکز استان ضروری است.
وی افزود: کمبود پزشک متخصص و کادر پرستاری و بعضی امکانات و تجهیزات در بیمارستان زینبیه خورموج باید حل شود تا اعتماد مردم به این بیمارستان بیشتر شود.
پورفاطمی اضافه کرد: از محل اعتبارت نفت و پارس جنوبی در سال گذشته 200 میلیون تومان برای تجهیز این بیمارستان هزینه شده اما کافی نیست و از طریق وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی نیز در حال پی گیری اعتبار بیشتر برای سال جاری هستیم.
معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز گفت: برای تامین کمبود پرستار و کادر درمانی تمهیداتی درنظر گرفته شده که درآینده نزدیک مشکل کمبود پرستار و کادر درمانی بیمارستان زینبیه خورموج و سایر بیمارستانهای استان بوشهر برطرف می شود.
دکتر افشین شیرکانی افزودک در مورد پزشک متخصص سعی داریم که توزیع پزشک در همه نقاط استان بوشهر بویژه شهرستان ها عادلانه تر شود.
 
بازدید امام جمعه خورموج از بیمارستان زینبیه
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح از بخش‌های مختلف بیمارستان شامل رادیولوژی، تالاسمی و سی.سی.یو بازدید کرد.
سرپرست شبکه دشتی، گزارشی از فعالیت‌های بهداشتی و خدماتی که در بیمارستان انجام می‌شود، ارائه کرد.
سیدشریف حسینی گفت: در طول سال برنامه‌هایی از قبیل مراسم هفتگی بزرگداشت اعیاد و وفات، برگزاری نماز جماعت، زیارت عاشورا و مسابقات مختلف در سطح شبکه برگزار می‌شود.
سرپرست بیمارستان زینبیه خورموج مطالبی را در ارتباط با کمبود کادر پرستاری، فقدان جراح، بدهی بیمارستان‌، تأمین متخصص به صورت پاره‌وقت،‌خرید دستگاه‌های پیشرفته چشم‌پزشکی و رادیولوژی، تشخیص بیماری‌های قلبی، خرید تجهیزات مورد نیاز پزشکی، افزایش ‌تخت‌های دیالیز، خرید دستگاه امحا زباله و خرید تخت‌های تاشو برای همراه بیمار بیان کرد.
محمدرضا صالحی با اشاره به اقدامات در دست اقدام در سال 89 عنوان داشت: ساخت بخش دیالیز، ساختمان پانسیون 6 واحدی برای اسکان متخصص، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب، خرید دستگاه‌های پیشرفته سونو (اکو)، راه‌اندازی سیستم مرکزی CD، بخش اطلاعات پزشکی، خرید دستگاه‌های جدید قلبی CCU و سیستم تهویه از جمله این برنامه‌ها است.
در این بازدید امام جمعه خورموج از واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان و کارکنان شاغل در آن بازدید و از نزدیک در جریان عملکرد واحدهای فوق قرار گرفت.
 
بخش جراحی چشم‌پزشکی در بیمارستان زینبیه خورموج راه‌اندازی می‌شود
دکترمحمدرضا صالحی در مراسم تجلیل از پرستاران دشتی اقدامات انجام شده از نیمه دوم سال 1388 تاکنون در بیمارستان زینبیه خورموج را تشریح کرد و اظهار داشت: جذب متخصصان مختلف در بیمارستان، متخصصان تمام وقت موجود، متخصصان دونفره و تخصص عفونی، جراح زنان و زایمان، اطفال، علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی و رادیو لوژیست (سونولوژیست) یک نفره متخصصین پاره وقت موجود، متخصص چشم پزشک دو نفر، متخصص اورتوپد یک نفره از جمله این اقدامات بوده است.
وی افزود: راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری پیشرفته بیمارستانی با هزینه 20 میلیون تومان و هزینه کلی 40 میلیون تومان با راه‌اندازی این سیستم نقش بسیار موثری در از بین بردن هزینه‌های اضافی،صرفه‌جویی در مصرف دارو و اقلام مصرفی و همچنین قانونمند کردن مصرف مواد در بیمارستان می‌کند و طبق برآوردهای صورت گرفته هزینه انجام شده حداکثر تا حدود شش ماه به بیمارستان برگشت می‌شود.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج خاطرنشان کرد: دستگاه پورتال (سیار) رادیولوژی برای بخش‌های مختلف اورژانس و نوزادان و همچنین برای راه‌اندازی آ‌ی‌سی‌یو در آینده نزدیک ضروری است.
صالحی تصریح کرد: انعقاد قرارداد خرید دستگاه پیشرفته بیومتری چشم پزشکی انجام شده که با خرید این دستگاه و با توجه به خریدهای قبلی وجذب متخصص چشم، دیگر اعمال معمول چشم پزشکی از قبیل آب مروارید و ... نیازی به مراجعه همشهریان به شهرها و استان‌های همجوار نیست و جراحی چشم پزشکی تا یک ماه آینده در بیمارستان زینبیه خورموج برای نخستین بار آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: راه‌اندازی داروخانه بیمارستان به صورت شبانه‌روزی برای رفاه حال شهروندان، داورخانه بیمارستان از دهه فجر امسال فعالیت خود را به صورت شبانه‌روزی آغاز شده است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج تصریح کرد: افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، با توجه به افزایش تعداد پرسنل و تعمیرات اساسی فاضلاب آزمایشگاه این بیمارستان فعلا محدودیتی برای پذیرش آزمایش از مراجعان ندارد.
صالحی گفت: با توجه به خرید دستگاه‌های پیشرفته، تا پایان خرداد ماه سال جاری شاهد انجام آزمایش‌های پیشرفته‌ای همچون هپاتیت، ایدز،تیروئید و غیره در بیمارستان زینبیه خورموج هستیم.
وی تصریح کرد: انجام نخستین آزمایش ارتوپدی با توجه به خریداری تجهیزات ارتوپدی با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیون تومان در سال 1387 و همچنین با جذب متخصصان ارتوپد پاره وقت، این بیمارستان موفق شد در ایام دهه فجر سال 1388 نخستین عمل جراحی ارتوپد را در اتاق عمل بیمارستان انجام دهد.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج خریداری اقلام تجهیزاتی دیگر و اجرای پروژه‌های تعمیراتی و ساختمانی، خریداری یخچال و فریز بانک خون، دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه‌اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان را از دیگر فعالیت‌های این مدیریت ذکر کرد.
صالحی گفت: پیگیری خرید تخت همراه بیمار با توجه به قول مساعد ریاست دانشگاه مبنی بر اختصاص 60 تخت همراه بیمار نقش مهمی در رضایتمندی بیمار و همراهان دارد.
وی به ضرورت‌ها و نیازمندی‌های بیمارستان زینبیه خورموج اشاره کرد و ادامه داد: ساخت ساختمان جدید برای دیالیز بیمارستان در یکی از اتاق‌های بیمارستان از نیازهای مهم است ضمن اینکه محل فعلی دیالیز بیمارستان در یکی از اتاق‌های بیمارستان قرار گرفته و علاوه بر اینکه محلی استاندارد برای ارائه خدمات به بیماران نبوده، به ادعای متخصصان این امر، حداکثر تا حدود دو سال دیگر قادر به ارائه خدمات است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج اضافه کرد: بودجه ساختمان جدید حدود 200 میلیون تومان است.
مسئول شبکه بهداشت و درمان دشتی نیز در این مراسم بیان داشت: پرستاران ما حضرت زینب (س) را الگوی خود می‌دانند.
سیدشریف حسینی گفت: پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستاران متعهد باید با صبر، تحمل هر نوع ناملایمات براى انجام خدمتش انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) پرستار نهضت حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا بودند.
در پایان این نشست از پرستاران شهرستان دشتی تقدیر شد.

١١٠٠ طرح اشتغالزایی در شهرستان دشتی به تصویب رسید
رئیس اداره کار شهرستان دشتی گفت: تاکنون در شهرستان دشتی یک‌هزار و 104 طرح به مبلغ 235 میلیارد ریال از محل بنگاه‌های اقتصادی زود‌بازده در کارگروه اشتغال مورد تصویب قرار گرفته است.
حسین خالقی بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از 40 نفر از کارگران و کارفرمایان دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکید ما بر ‌روی اشتغال نیروهای بومی است رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود داریم تا در منطقه پارس شمالی جذب نیروی انسانی زیر نظر اداره کل کار استان بوشهر قرار گیرد.
وی گفت: فعالیت‌های زیادی در سطح شهرستان دشتی از طریق کارگروه اشتغال استان بوشهر در زمینه کشاورزی، بازرگانی، صنایع معادن و تعاون انجام گرفته است.
رئیس اداره کار دشتی با اشاره به اینکه ما نباید به ظاهر قضیه نگاه کنیم، افزود: من نمی‌گویم که بیکاری در شهرستان نیست ولی برطرف کردن بیکاری خیلی دور از ذهن نیست و ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که چه کسی بیکار است.
خالقی خاطر‌نشان کرد: کسانی که به اداره کار مراجعه می‌کنند به چهار دسته تقسیم می شوند، گروهی در جستجوی کار هستند، گروهی که بیکار بوده و مزدی دریافت نمی‌کنند مانند دانشجو و دانش‌آموز، کسانی که بازنشسته شده‌اند و افرادی که بیمه بیکاری می‌گیرند و مجدداً تقاضای اشتغال دارند.
خالقی افزود: دولت نهم و دهم برای بر‌طرف کردن بیکاری هر کاری که نیاز بوده انجام داده است و این عزم و اراده ملی را می‌طلبد که دست به دست دولت بدهیم و تلاش کنیم تا مشکل بیکاری حل شود.
رئیس اداره کار و امور اجتماعی دشتی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل مناطق ویژه اختصاصی و مناطق آزد و تجاری اشتغال در این مناطق به خود آنان واگذار شده که این امر در منطق اختصاصی پارس جنوبی اعمال می‌شود و ادارات کار در این زمینه خلع سلاح شده‌اند.
رئیس اداره کار دشتی یادآور شد: فاز اول مجتمع صنایع غذایی شهرستان دشتی تا پایان شهریور آغاز می‌‌شود و بالغ بر 150 نفر در این مجتمع جذب کار می‌شوند.
وی تصریح کرد: در مرحله بعدی آن نیز 500 نیرو به این مجتمع اضافه می‌شود و این موجب کاهش چشمگیر بیکاری در دشتی می‌‌شود.
خالقی با اشاره به آمار عملکرد اشتغال اداره کار شهرستان دشتی افزود: در بخش مدارک دانشگاهی از 218 نفر که در اداره کار دشتی ثبت‌نام کرده‌اند 176 نفر جذب کار شده‌اند.

شب شعر آیت‌الله میرزا احمد نجفی دشتی در خورموج
شب شعر گلستان عرفان ویژه حضرت آیت‌الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان و مسئولان کنگره بزرگداشت آن حضرت در تالار ارشاد خورموج برگزار شد.
فرماندار دشتی پنج‌شنبه شب در ابتدای این برنامه با اشاره به سابقه علمی دشتی اظهار داشت: ما به خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم که در دیاری زندگی می‌کنیم که مهد عالم و علم‌پروری است.
رضا جمشیدی افزود: برگزاری شب شعر گلستان عرفان ویژه عالم برجسته استان بوشهر حاج میرزا احمد دشتی نجفی قدم کوچکی در بزرگداشت مقام معنوی وعلمی این مجتهد و مرجع بزرگ است.
وی تصریح کرد: باید جوانان و نوجوانان و علما و حتی و دانشگاهیان را نسبت به علما و دانشمندان استان بوشهر آشنا کنیم.
جمشیدی ادامه داد: کنگره بزرگداشت آیت‌الله دشتی بنا بود در سال گذشته برگزار شود که بنا به دلایلی این امر محقق نشد ولی این کنگره در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود و امید است برگزاری کنگره به معرفی بیشتر این فقیه عالی قدر کمک کند.
وی با تقدیر از مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری و انجمن ادبی دشتی گفت: همت و تلاش همه عزیزان به‌ ویژه مسئول فرهنگسرا در برگزاری این شب شعر ستودنی است.
فرماندار دشتی تصریح کرد: برگزاری این برنامه‌ها بهترین راه مقابله با جنگ نرم است.
در این شب شعر سید محمدرضا هاشمی‌زاده، سیدمرتضی کراماتی، حیدر منصوری، خلیل آزمون، طاهره محسنی، غلامرضا ابراهیمی، محمدرضا احمدی‌فر، احمد منصوری و عباس دلجو به شعرخوانی پرداختند.
گمرک لاور ساحلی به‌ زودی آغاز به کار می‌کند
رضا جمشیدی  در جریان بازدید موج‌‌شکن و اسکله بندر لاور ساحلی دشتی اظهار داشت: کار احداث موج‌شکن لاور ساحلی که از سال 1384 آغاز شده بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اضافه کرد: بازوی اصلی اسکله به طول 750 متر و بازوی فرعی به طول 450 متر به اتمام رسیده و تاکنون بالغ بر 6 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: کار احداث گمرک لاور ساحلی که از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان بوشهر بوده 100 درصد تمام شده و تنها منتظر اتمام موج شکن هستیم که گمرک فعالیت خود را آغاز کند.
وی ادامه داد: به زودی با تکمیل موج‌شکن گمرک لاور ساحلی بعد از وقفه 32 ساله فعالیت خود را آغاز می‌کند.
جمشیدی عنوان داشت: راه‌اندازی گمرک لاور ساحلی موجب توسعه و پیشرفت و اشتغال‌زایی چشمگیری در منطقه است.
مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر نیز گفت: بندر لاور ساحلی از موقعیت ممتازی برخوردار است و اداره بندر آماده است با اتمام موج‌شکن به زودی اسکله موقت دایر و با همکاری گمرک استان بوشهر کار تخلیه و بارگیری کالا را آغاز کند.
محمد راستاد خاطرنشان کرد: از مسئولان و مجریان اجرای طرح موج‌شکن درخواست دارم تا به صورت موقت اسکله تخلیه و بارگیری در موج‌شکن احداث کنند تا گمرک در اسرع وقت راه‌اندازی شود.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٩:۱٠ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]