دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۳/۱٧

 

 

 

امام جمعه خورموج:باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم

 امام جمعه خورموج ضمن انتقاد از برگزاری آیین‌های ارتحال امام(ره) در خورموج گفت: باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم، چرا که متاسفانه برگزاری باشکوه این آیین برایمان نهادینه نشده است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح عصر دیروز در جلسه هماهنگی اعتکاف در خورموج ضمن انتقاد شدید از روابط عمومی ادارات دشتی به ویژه شهرداری خورموج در اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: هیچ اثری راجع به ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهر خورموج نبود.
مصلح افزود: خداوند می‌فرماید ما به شما وعده داده‌ایم ‌کسانی که اهل ایمان و عمل صالح هستند را خلیفه خودمان ‌روی زمین قرار داده‌ای که تشکیل حکومت را برای آنها فراهم ‌می‌کنیم.
امام جمعه خورموج با اشاره به برگزاری اعتکاف در شهر خورموج‌ یادآور شد: ‌دو محل برای سه روز اعتکاف در نظر گرفته شده که مسجد امیرالمومنین شهرک شهید شهریاری ویژه خواهران و مسجد الغدیر این شهر نیز برای برادران در نظر گرفته شده است.
مصلح ‌با اشاره به مناسبت‌های چند روز اخیر به کاروان زیارتی مرقد حضرت امام خمینی (ره)، کنگره گرامیداشت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی، برگزاری همایش ولایت فقیه و برگزاری هفته زن و روز مادر گفت: در برگزاری آیین ارتحال امام(ره) در خورموج آنگونه که شایسته ایشان بود اقدام نکردیم.
وی در ادامه گفت‌: باید خودم را مورد نقد و انتقاد قرار بدهم، چرا که متاسفانه برگزاری باشکوه این آیین برایمان نهادینه نشده است.
مصلح شهرستان دشتی را قم استان بوشهر دانست و افزود: ‌نباید نسبت به برگزاری ارتحال حضرت امام (ره) کوتاهی می‌شد.
مصلح اضافه کرد‌: درست است در شهرستان برنامه‌های ‌زیادی بر دوش ما بود اما این موجب نمی‌شود که حادثه‌ای به این عظمت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) این طور کم رنگ باشد.
وی اضافه کرد: کسانی که در مصلی شرکت کردند خود جوش آمده بودند نه اینکه ما کار تبلیغی در سطح شهر کرده باشیم.
مصلح ادامه داد: تعدادی زائر به تهران برای برگزاری ارتحال حضرت امام (ره) اعزام کردیم، اما نباید شهرستان ولایتمدار دشتی تنها به این کاروان اکتفا می‌کرد.
وی گفت‌: روابط عمومی ادارات دشتی باید مواخذه شوند که چرا این کار انجام نداده‌اند و چرا شرایط ویژه را برای آیین سالگرد امام فراهم نکردند.
امام جمعه خورموج گفت: دانشگاه، آموزش و پرورش، سازمان تیلیغات، ارشاد اسلامی و ستاد نماز جمعه نیز همه دخیل هستند و باید برای انجام برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی کنند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: فرماندار باید در اول سال مشخص کند چند برنامه فرهنگی تا پایان سال دارند و چه اعتباری می‌خواهد و باید پیگیری لازم را برای جذب بودجه انجام دهند.

برای برنامه‌های تابستانی با مشکل روبه‌رو هستیم

حسین زارعی ظهر امروز در نشتس هماهنگی برنامه‌های تابساتی در خورموج اظهار داشت: در بعضی از قسمت‌ها سه سال است که حق‌التدریس معلمان پرداخت نشده و در مواردی نیز که حق‌التدریس پرداخت شده مبلغ ناچیز بوده است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: در برخی موضوعات فرهنگی اقدامات خوبی انجام شده اما در زمینه‌های فعالیت‌های دینی چنین نبوده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب 5 هزار و 700 پزشک داشته‌ایم در حالی که سال 1380 به 75 هزار نفر افزایش یافت و این نشان از پیشرفت در این زمینه است.
زارعی یادآور شد: در همه شهرها مدرسه و مرکز بهداشت داریم ولی در یکی از شهرستان‌های همجوار استان بوشهر از 600 روستا فقط 170 روستای آن دارای مسجد است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی تصریح کرد: در سال 1380 تعداد 12 هزار داوطلب برای حوزه علمیه قم ثبت‌نام می‌کنند فقط 600 نفر حوزه علمیه امکان پذیرش دارد.
این مقام مسئول گفت: از مجموع 38 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور فقط هفت درصد آنها روحانی دارند و 93 درصد روستاهای کشور روحانی ندارند، این در حالیست که 70 درصد این روستاها خانه بهداشت دارند.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: در بحث سوادآموزی 35 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام گرفته که در مجموع میزان باسوادی به 85 درصد رسیده اما تنها 30 درصد از افراد جامعه می‌توانند قرآن بخوانند.
زارعی با بیان اینکه مطالبات دینی به خوبی به دولت منتقل نشده است، اظهار داشت: در شهرستان دشتی تاکنون کمیته برنامه‌ریزی به دلیل اینگه فرماندار مشخص نشده برگزار نشده است.
وی اضافه کرد: باید در ابتدای هر سال اعتبارات لازم در بخش فرهنگی و تربیتی اختصاص یابد که با مشکلاتی در این زمینه روبه‌رو نشویم.
حجت‌الاسلام حسین فرامرزی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دشتی نیز در این نشست گفت: اعتکاف بخش معینی از نیازهای روح را برآورده می‌کند و روزه که خود عبادتی بس ارزشمند است و به مهمانی خدا رفتن به شمار می‌آید، یکی از شرایط اعتکاف است.

راه‌اندازی دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی در خورموج
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا صالحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستگاه پیشرفته تشخیص سکته قلبی موسوم به دستگاه «RAMP» (با امکان تعیین تیتر تروپونین) و همچنین آزمایشات هپاتیت و ایدز در بیمارستان زینبیه خورموج راه‌‌اندازی شد.
وی افزود: تشخیص به موقع و سریع سکته قلبی موجب تجویز سریع داروهای قلبی توسط متخصصان شده و موفقیت درمان این گونه بیماران را بسیار بالا برده و سبب به حداقل رسانیدن صدمه به بافت‌های عضلانی قلب می‌شود.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: با توجه به تجهیز و تکمیل دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی در بیمارستان زینبیه، تا پایان تیرماه امسال آزمایش تیروئید و سایر آزمایش‌های تشخیصی تخصصی در این بیمارستان امکان‌پذیر است.
صالحی افزود: از اقدامات دیگر انجام شده در بیمارستان زینبیه خورموج از ابتدای سال جاری تاکنون، راه‌اندازی دستگاه عابر بانک همزمان با روز پرستار، خرید و راه‌اندازی مانیتورهای پیشرفته قلبی بخش C.C.U و همچنین سفارش خرید 60 مبل تخت‌شو همراه بیمار است.
راه‌اندازی این سیستم، با یکپارچه‌سازی سیستم‌های مختلف بیمارستانی و لحاظ کردن تمام اقدامات انجام شده در سیستم، نقش مهمی در افزایش درآمد بیمارستان و کاهش پرت دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی در بیمارستان دارد.
وی خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای انجام شده تمام هزینه‌های خرید و نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار که حدود 40 میلیون تومان است که در عرض حداکثر شش ماه به بیمارستان برمی‌گردد.
صالحی تصریح کرد: خرید دستگاه پرتابل رادیولوژی، افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، انجام عمل جراحی ارتوپدی، خریداری یخچال بانک خون، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه‌اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان از اقدامات انجام شده اخیر بوده است.
رئیس بیمارستان زینبیه خورموج ضرورت‌های بیمارستان را یادآور شد و گفت: ساخت ساختمان جدید دیالیز، نمازخانه، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب بیمارستان، خریداری دستگاه جدید سونوگرافی، راه‌اندازی اورژانس هوایی و مرکز فوریت‌های پزشکی و ساخت کلینیک مشاوره سوء مصرف مواد‌مخدر از ضرورت‌های آینده بیمارستان خورموج است.
وی عنوان داشت: خرید دستگاه چک‌تروپونین وسیله‌ای پیشرفته برای چک قلب که سکته قلبی را مشخص می‌کند و دارای دقت بالایی است نیز در دستور کار قرار دارد.
صالحی در ارتباط با اهداف میان مدت برای این بیمارستان اظهار داشت: انتقال شبکه بهداشت درمانی در ساختمان قبلی، تعمیر سیستم فاضلاب، گاز‌رسانی به بخش‌های بیمارستان برای کاهش مصرف برق در فصول سرد سال در راستای تحقق اصلاح الگوی مصرف تا آذر ماه سال 1389 از برنامه‌های میان مدت است.
کارگاه هنری بدن و بیان در خورموج افتتاح شد
کارگاه بدن و بیان توسط گروه نمایش کلاخا وابسته به نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی صبح دیروز در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج گشایش یافت.
در آیین گشایش این کارگاه نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی با اشاره به اهداف این کارگاه اظهار داشت: این کارگاه به منظور تقویت علمی و عملی بدن و بیان اعضای این انجمن برگزار می‌شود.
ابراهیم شاکری مطلق افزود: کارگاه آموزشی بدن و بیان به صورت علمی اداره می‌شود ‌و‌ آشنایی با متون خبری، ادبی، هنری، تبحر در روان خوانی متون نظم و نثر، شیوه‌های گویش و تلفظ حروف، تحلیل موقعیت، تمرین‌های عملی از جمله مواردی است که هنرجو در این کارگاه فرا می‌گیرد.
وی ادامه داد: تمام هنرجویان موظفند متنی نمایشی از آثار درام‌نویسان مطرح جهان انتخاب و پس از تحلیل متن یک یا دو صحنه از نمایش را در هر جلسه از کلاس اجرا کنند.
‌شاکری در ارتباط با نقش مثبت تئاتر گفت: تئاتر علاوه بر انرژی مضاعفی که به بازیگر می‌دهد، این امکان را فراهم می‌کند که دوباره بیاموزید و به نوعی می‌توانم بگویم کار در تئاتر بازیگر را به لحاظ بدن و بیان می‌پرورد.
وی خاطر‌نشان کرد: حاصل این کارگاه برگزاری جشنواره تئاتر کوتاهی است که در نیمه نخست مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.
نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دشتی با بیان اینکه تئاتر‌ به عنوان یکی از ارکان مهم فعالیت‌های هنری مطرح است، افزود: باید به تئاتر به عنوان هنر ترویج شغل نگریست که در این راستا شناسایی و جذب هنرمندان تئاتر زیر 25 سال سن با تأکید بر آموزش و پژوهش مد نظر قرار دارد.
شاکری ادامه داد: امروز موضوع فرهنگ در اولویت اقدمات دولت قرار گرفته و این امر در سفرهای استانی دولت به وضوح دیده می‌شود.
وی افزود: تئاتر استان بوشهر ظرفیت‌های زیادی برای معرفی به کشور دارد، بنابراین شکوفایی این ظرفیت‌ها نیازمند توجه مسئولان به هنرمندان است.
شاکری خاطر‌نشان کرد: هنرمندان تئاتر استان بوشهر در چند سال گذشته با تلاش فراوان موفقیت‌های چشمگیری را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند و موجب افتخارا برای استان و کشور شده‌اند.
 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]