دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۳/٢٢

 

 

 

تعطیلی 5 سنگ‌شکن شهرستان دشتی

رئیس محیط زیست دشتی گفت: پنج سنگ‌شکن فعال در شهرستان دشتی به علت رعایت نکردن اصول محیط زیستی تعطیل شدند.

مصطفی رشیدی سه‌شنبه شب در نشست مسئولان تشکل‌های غیر دولتی با رئیس محیط زیست شهرستان دشتی اظهار داشت: به مناسبت این هفته برنامه‌هایی تدارک دیده شده که یکی از این برنامه‌ها نشست و هم فکری با تشکل‌ها و فعالان محیط زیست است.
رئیس اداره محیط زیست دشتی افزود: محیط زیست یک نهاد اجرایی است که متاسفانه دستش در اجرای قوانین کوتاه است و تشکل‌ها می‌توانند صدای بلندی برای اهداف محیط زیست باشند.
وی ادامه داد: شهرستان دشتی هرچند دومین شهرستان از لحاظ وسعت است اما نخستین شهرستان از لحاظ منابع طبیعی، زیستی و طبیعی است ولی تعداد پرسنل آن تنها 9 نفر است که با این حجم گسترده کار واقعا این تعداد نیرو ناچیز است.
رشیدی در ارتباط با معادن سنگ‌شکن در اطراف شهر خورموج گفت: سنگ‌شکن‌ها مثل کمربندی اطراف خورموج را احاطه کرده‌ و موجب آلودگی شهر شده‌اند.
وی اضافه کرد: با توجه به اعتراضات مردمی و نارضایتی شهروندان، جلسه‌ای را با مسئولان سنگ‌شکن‌ها برگزار کردیم و نسبت به رفع این مشکل به آنها اخطار دادیم که در نهایت پنج سنگ‌شکن به علت رعایت نکردن اصول محیط زیستی تعطیل شدند.
رئیس محیط زیست شهرستان دشتی در ارتباط با پاسگاه‌های محیط بانی در شهرستان یادآور شد: تا یک ماه آینده پاسگاه محیط بانی در کوه‌ مند و سپس در گنبد نمکی دشتی احداث می‌شود.
رئیس هیئت کوهنوردی دشتی نیز با قدردانی از این حرکت گفت: خوشحالیم که رئیس جدید محیط زیست نگاه متفاوتی نسبت به محیط زیست و تشکل‌ها و فعالان محیط زیست دارند.
حمید زارعی افزود: متاسفانه حدود 25 معدن سنگ در خورموج فعالیت می‌کنند که موجب آلودگی و تخریب کوه زیبای بیرم شده‌اند.
وی اضافه کرد: باید کوه بیرم را مقدس کنیم و با فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم نسبت به محیط زیست پیرامونمان توجه مردم را به محیط زیست جلب کنیم.
وی تصریح کرد: تنگه دبیتی که از تنگه‌های زیبای کوه بیرم است با برداشت‌های ناروا و بی‌رویه به چهره‌ای زشت تبدیل شده و امید است از این پس مانع بهره برداری از این تنگه شود.
زارعی خاطر‌نشان کرد: متاسفانه سال گذشته از طرف جهاد کشاورزی به زنبوداران مجوز کندو داده شد تا در کوه مند کندوداری کنند و با توجه به اهمیت عسل طبیعی کوه مند این اقدام موجب مرگ و میر زنبورهای بومی کوه مند شد.
وی تصریح کرد: باید کوه بیرم و کوه مند به عنوان مناطق حفاظت شده ثبت شوند.
در این جلسه سایر مسئولان تشکل‌ها نظرات و انتقادات خود را ارائه دادند و در پایان با اهدای هدیه از فعالان محیط زیست تقدیر شد.

183 میلیارد ریال اعتبار به دشتی اختصاص یافت‌

به گزارش خبرگزاری فارس از خورموج، علی زارعی پنجشنبه شب در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی اظهار داشت: اعتبارات امسال برای تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.
وی خاطر نشان کرد: ما پروژه جدیدی در دستور کار برای این اعتبارات نداریم و تا پایان سال جاری قطعا اعتبارات دیگری هم بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
سرپرست فرمانداری دشتی اظهار داشت: بیش از 104 پروژه عمرانی در روستاها و مناطق روستایی در دشتی در دست اجراست.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرستان دشتی را باید به سه منطقه تقسیم کرد، افزود: یک منطقه کشاورزی در دشت پلنگ، شنبه، کاکی، چغابور و بخش مرکزی بوده و یک منطقه نمونه گردشگری دیگر در محرابه‌مند، سلطان پیر هاشم، مسجد احشام قایدها، قلعه دختر در لاور ساحلی، شیرینه، بنگه و پارک چاه چاهو و قسمتی در باغان و منطقه دیگر شامل شهرک‌ها و ناحیه صنعتی است.
سرپرست فرمانداری دشتی افزود: سال گذشته 194 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال که از محل اعتبارات تملک دارای استانی، از محل مازاد درآمد، از محل دو درصد نفت و گاز و از محل اعتبارات حوادث و خشکسالی بوده به این شهرستان اختصاص یافته است.
زارعی ادامه داد: در زمینه زیرساخت‌ها، آب، برق، بهداشت و درمان، عمران شهری، عمران روستایی، بخش‌های کشاورزی، صنعت، اسکله، گمرک، شهرک‌های صنعتی و ناحیه صنعتی، فرهنگی و تجارت و بازرگانی و در زمینه‌های مختلف کارهای خوبی انجام گرفته که نسبت به اعتبارات سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.
وی افزود: اعتبارات امسال بین 14 فصل عمرانی و 36 برنامه و 173 پروژه تقسیم شده و بیشترین اعتبارات در بین 14 فصول به پنج فصل اختصاص پیدا کرده که این پنج فصل 85 درصد کل اعتبارات امسال شهرستان دشتی را به خود اختصاص داده است.
زارعی اضافه کرد: فصل حمل و نقل با 30 درصد، فصل مسکن عمران شهری و روستایی با 26 درصد، فصل آموزش با 11 درصد، فصل کشاورزی و منابع طبیعی با 10 درصد و فصل انرژی با 5/7 درصد اعتبارات شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند.
سرپرست فرمانداری دشتی خاطر نشان کرد: 730 میلیون تومان برای توسعه، بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع برق شهری، 600 میلیون تومان برای توسعه بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع برق روستایی، 22 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس خورموج، 20 میلون تومان برای تجهیزات مدارس خورموج ، 10 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس کاکی، احداث دبستان 10 کلاسه شهرک بسیجیان خورموج، 150 میلیون تومان تکمیل مدرسه شهید طاهری با کمک خیرین محمدآباد اختصاص یافته است.
زارعی با اشاره به اینکه 5 میلیون و 800 هزار تومان برای احداث مدرسه نبوت با کمک خیرین محمدآباد اختصاص یافته است، تصریح کرد: از محل اعتبارات شهرستان دشتی 42 میلیون تومان برای تکمیل مدرسه خیرین عربی، 23 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس راهنمایی دشتی، 35 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس راهنمایی، 10 میلیون تومان برای تعمیرات مدارس اهنمایی کاکی، 13 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس راهنمایی کاکی، 300 میلیون تومان برای احداث مدرسه شبانه‌روزی دخترانه خورموج، 110 میلیون تومان برای احداث خوابگاه شبانه‌روزی زیارت دشتی اختصاص یافته است.


170 تن جو رایگان در اختیار دامداران دشتی قرار گرفت

امرالله فاریابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به عملکرد این نهاد در سال گذشته اظهار داشت: جهاد کشاورزی در سال گذشته بیش از 20 طرح را در قالب 50 پروژه با اعتباری بالغ بر 960 میلیون تومان در بخش‌های زراعت و باغبانی، ترویج وآموزش کشاورزی، حفظ نباتات، امور دام، فنی و زیربنایی اجرا کرده است.
فاریابی افزود: واگذاری ماشین‌آلات کشاورزی به متقاضیان واجدالشرایط با اعتباری بالغ بر 82 میلیون و 500 هزار تومان و ابلاغ تسهیلات بانکی به شهرستان و معرفی افراد واجد الشرایط از دیگر اقدامات این نهاد بوده است.
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 25 هزار هکتار محصول زراعی زیر کشت رفت و 279 هزار و888 متر مربع نیز زیر کشت گلخانه‌ای قرار گرفت و 3 هزار و 992 هکتار نیز آبیاری تحت فشار داشته‌ایم و حجم احداث استخرهای ذخیره آب هزار و 220 متر مکعب با 48 استخر بوده است.
فاریابی اضافه کرد: در قالب طرح مقابله با خشکسالی انواع علوفه اعم از یونجه و کاه سفید، جو و کنستانتره یارانه‌ای به دامداران توزیع و 170 تن جو نیز رایگان در اختیار دامداران روستایی وعشایری قرار گرفت.
رئیس جهاد کشاورزی دشتی افزود: پیگیری و واگذاری امتیاز انشعاب برق کشاورزی به تعدادی از کشاورزان حوزه دشت پلنگ و لاور، واگذاری اراضی به گروه‌های مشاعی در قالب طرح‌های زراعت، صدور مجوزهای طرح کاربری و نقشه‌برداری اراضی و وصول عواید و درآمدها از دیگر اقدامات انجام شده توسط جهاد کشاورزی بوده است.
وی با اشاره به سیاست‌های جهاد کشاورزی دشتی در سال 89 گفت: توسعه کشاورزی پایدار در سطح شهرستان مبتنی بر اصل دانش محوری، توسعه و راه اندازی شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و فنی مهندسی کشاورزی، کلینیک‌های گیاه پزشکی با محوریت اشتغال‌زایی فارغ التحصیلان کشاورزی، اصلاح و تغییر الگوی آبیاری نخیلات از حالت استخری به آبیاری تحت فشار، تولید نشای مورد نیاز گوجه‌کاران و کاهش مصرف سموم شیمیایی از سیاست‌های عمده مدیریت جهاد کشاورزی دشتی در سال جاری است.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳٤ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]