دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۳/٢٧

 

خبر..خبر...

 

دو انتصاب در دشتی
در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی که باحضور زارعی سرپرست فرمانداری و مدیران شهرستان  که در روز چهارشنبه گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری دشتی برگزار شد و در این جلسه محمد قائدی به عنوان مسئول آبفای روستایی و احمد حیدری به عنوان مسئول تعاون شهرستان معرفی شدند.

مقام سوم کشور برای فوتسال دانشگاه آزاد خورموج

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی لیل بوشهر: مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد منطقه یک کشور که در یاسوج با حضور 17 تیم برگزار شده بود با قهرمانی مرودشت به پایان رسید. در این دوره از بازی‌ها نماینده استان بوشهر دانشگاه آزاد خورموج بود که با مربی‌گری بهنام ابولی مربی جوان و تحصیل‌کرده‌ی هم‌استانی درخشش خوبی داشت و به مقام سوم بازی‌ها دست پیدا کردند.
فوتسال دانشگاه آزاد خورموج اگر بیشتر مورد حمایت قرار گیرد، می‌تواند در بازی‌های آتی به مقام اول دست یابد. نتایج کامل دانشگاه آزاد خورموج در مسابقات منطقه یک کشور بدین شرح است:
دانشگاه آزاد خورموج 8 ـ لامرد صفر
دانشگاه آزاد خورموج 3 ـ ممسنی صفر
دانشگاه آزاد خورموج 5 ـ داراب صفر
دانشگاه آزاد خورموج 3 ـ دهدشت 2
دانشگاه آزاد خورموج 2 ـ مرودشت 4
دانشگاه آزاد خورموج 2 ـ لامرد 1
بازیکنان دانشگاه آزاد خورموج: مهدی رهبر، مرتضی خدری، علیرضا زارع، مهدی تنو، غلامرضا احمدشاهی، صادق احمدی، جلیل عباسی، عقیل کازرونی، محمود اسدی، نعمت‌اله زحمتکش، حسین کریمی، سید حسن رشیدی
مربیان: بهنام ابولی، سید احمد موسوی‌نیا
سرپرست: هوشنگ نیکخواه

اطلاعات کشاورزی دشتی از زبان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان
امرالله فاریابی مدیرجهاد کشاورزی دشتی  با اشاره به سایر اطلاعات کشاورزی شهرستان دشتی در بخش کشاورزی گفت: تعداد کل بهره‌بردار 8 هزار نفر و میزان کل اراضی زراعی اعم از آبی و دیم در شهرستان دشتی 56 هزار و 376 هکتار و باغی هزار و 800 هکتار، همچنین تعداد کل چاه‌های کشاورزی مجاز در سطح شهرستان دشتی 2009 حلقه چاه و تعداد چاه‌های با موتور برق 246 حلقه، تعداد چاه‌های با موتور دیزل 1763 حلقه، تعداد کل قنات 17 رشته با 150 تا 200 نفر بهره‌بردار و با پوشش سطح زیر کشت 1980 هکتار است.
وی در ادامه افزود: اجرای بیش از 20 طرح و پروژه عمرانی در قالب 50 پروژه با اعتبار اجرایی 9600 میلیون ریال در بخش‌های مختلف زراعت و باغبانی،ترویج و آموزش کشاورزی، حفظ نباتات، امور دام، فنی و امور زیر بنایی، احداث و بهسازی کانال‌های آبیاری، تجهیز و نوسازی اراضی، احداث زیرساخت‌های مجتمع گلخانه‌ای و دامپروری، افزایش تولید سبزی، صیفی و حبوبات، احیا و مرمت قنوات در سطح شهرستان از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بوده است.
فاریابی یاد آورشد: ابلاغ تسهیلات بانکی به شهرستان با مبلغ بیش از 30 میلیارد ریال از محل ردیف‌های مختلف اعتباری و معرفی افراد واجد الشرایط برای اخذ تسهیلات به مبلغ بیش از 20 میلیارد ریال.، واگذاری انواع ماشین آلات کشاورزی اعم از انواع دستگاه‌های تراکتور، ادوات و دنباله بندها به متقاضیان واجد الشرایط با اعتباری بالغ بر 825 میلیون ریال، توزیع انواع کودهای شیمیایی و بذر گندم، کشت وتولید محصولات زراعی، سالانه بیش از 25 هزار هکتار از فعالیت‌های دیگر این نهاد بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: شهرستان دشتی حائز رتبه نخست تولید نشاء گوجه فرنگی با دستگاه‌های تمام اتوماتیک در سطح کشور است و کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان به مساحت 25 هکتار می‌رسد که سالانه 150 میلیون قطعه نشاء گوجه فرنگی توسط گلخانه‌ها تولید نشاء این شهرستان تولید و به بازارهای استان‌های خوزستان و هرمزگان صادر می‌شود.
وی در ادامه به فعالیت‌های بخش دام و طیور اشاره کرد و گفت: احداث و راه اندازی واحدهای مرغداری، پرواربندی، دامداری‌های صنعتی و سنتی در سطح شهرستان، تولید سالانه 850 تن گوشت قرمز و 1800 تن گوشت سفید در این بخش تولید می‌شود که سرانه مصرف گوشت سفید در دشتی 500 تن مازاد بر نیاز است.
وی اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در سطح 4000 هکتار، اجرای طرح‌های احداث استخر ذخیره آب به حجم کل هزار و850 متر مکعب و اجرای طرح‌های انتقال خط لوله آب را از فعالیت‌های سال گذشته جهاد کشاورزی ذکر کرد.
فاریابی صدور مجوز کارخانه خوراک دام با ظرفیت تولید 12 هزار تن و سرمایه‌گذاری 17 میلیارد و 569 میلیون ریال با اشتغال‌زایی 9 نفر، صدور مجوز تاسیس بسته بندی گوجه‌فرنگی با ظرفیت 15 هزار تن و رب گوجه‌فرنگی با ظرفیت 5 هزار تن در سال توسط شرکت کشت و صنعت سبزکاران کاکی و با سرمایه‌گذاری ثابت 18 هزار میلیون ریال در سطح 2 هکتار و با اشتغال‌زایی 48 نفر در مرحله اول، همکاری در واگذاری میزان 4 هکتار زمین به منظور اجرای طرح کارخانه بیسکویت ویفر، ایجاد نهالستان گیاهان دارویی با اولویت کشت آلوئه ورا، تصویب مطالعه طرح خط انتقال آب رودخانه کردلان به دشت درویشی با هدف تبدیل 600 هکتار از اراضی دیم کار مستعد کشاورزی منطقه به کشت آبی را از مهمترین فعالیت‌های مدیریت جهاد کشاورزی دشتی در سال 1389 دانست.

دشتی اول دراراضی بیابانی و  دوم درسطح زیر پوشش منابع طبیعی استان
محمد محمودی روز گذشته در مراسم نهال کاری که در روستای درازی دشتی به صورت نمادین و همزمان در روستاهای،کلل، چهله و چاوشی غرس شد، اظهار داشت: کل مساحت اراضی در این شهرستان 485 هزار و 927 هکتار است که شامل اراضی مرتع 300 هزار هکتار، اراضی درخت کاری 63 هزار و 427 هکتار و 123 هزار و500 هکتار اراضی بیابانی است.

سرپرست منابع طبیعی دشتی گفت: از این رو فعالیت‌های اقتصادی و غیرآن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است.
وی با اشاره به روش‌های پیشگیری و مقابله و مبارزه با پدیده بیابان‌زدایی گفت: راه احداث بند خاکی، حفاظت وقرق، نهال کاری، بذرپاشی با گونه‌های مقاوم با خشکی و احداث هلالی از جمله روش‌های مبارزه با بیابان‌زدایی است.
محمودی یادآورشد : 3 هزار و 872 هکتار نهال کاری، 120 مورد احداث بند خاکی، احداث هلالی آبگیر وکنترل هرز آبها به میزان 2 هزار و 20 هکتار، 50 هکتار بذر گونه‌های بیابانی و 34 هکتار از اطراف مزارع به‌ صورت بادشکن زنده از مهمترین اقدامات صورت گرفته از بدو انقلاب تاکنون در دشتی بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اعتبارت اختصاص یافته به پارک چاه چاهو گفت: پیشنهاد ما بالغ بر 120 میلیون تومان بوده که فقط 20 میلیون تومان در سال جاری اختصاص یافته است.
سرپرست منابع طبیعی دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه این پارک مهم و بزرگ‌ترین پارک تفریعی در دشتی است، از مسئولان شهرستان و استان می‌خواهیم اعتبارات بیشتری به این امر اختصاص دهد.
سرپرست منابع طبیعی دشتی در پایان تصریح کرد: تاکنون بیش از 80 درصد از اراضی ملی شهرستان دشتی سند دار شد‌ه‌اند.

 

انتقاد رئیس ارشاد دشتی از عدم اختصاص اعتبار‌ به بخش فرهنگ‌ شهرستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: هیچ گونه اعتباری به بخش فرهنگ و هنر این شهر اختصاص پیدا نکرده و برای شهرستانی که داعیه نگین فرهنگی دارد جای تاسف است.

موسی بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی‌ با اشاره به عدم اختصاص اعتبار به این اداره در تقسیم اعتبارات شهرستان دشتی اظهار داشت:‌ در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان هیچگونه اعتباری به بخش فرهنگ و هنر اختصاص پیدا نکرد و این موضوع زیبنده شهرستان دشتی نیست.
وی افزود: پس از آخرین سفر رئیس جمهور در بهمن سال 84 تا به امروز غیر از احداث کتابخانه‌های چارک و شنبه هیچگونه پروژه عمرانی در بخش فرهنگ و هنر اجرا نشده است و در سال گذشته نیز اعتبار کمی برای نصب کف‌پوش‌های سالن به این اداره و خرید اقلام اختصاص پیدا کرد که ‌جوابگو نبود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی ادامه داد: پیش از برگزاری جلسه کمیته‌ برنامه‌ریزی، نیازمندی‌ها را به استانداری و فرمانداری شهرستان ارائه داده بودیم که ‌به هیچ یک از این موارد توجهی نشده است.
بهنام با اشاره به مشکلات و کمبودهای شهرستان در بخش فرهنگ و هنر بیان داشت: احداث مجتمع فرهنگی، هنری در شهر شنبه، احداث سالن آمفی تئاتر در کاکی وپلاتو در خورموج، احداث کتابخانه در روستای بادوله، ایجاد سازه‌های نمایشگاهی، تجهیز اداره و فرهنگسراهای کاکی و خورموج، ایجاد نمازخانه در فرهنگسراها، حمایت از موسسات قرآنی و رسانه‌های مجازی و مطبوعات بخشی از کمبودها در بخش فرهنگ و هنر شهرستان دشتی است.
رئیس ارشاد اسلامی دشتی اضافه کرد: هم‌اکنون صندلی‌های تنها سالن آمفی تئاتر دشتی فرسوده شده و سیستم صوتی آن نیز خراب است و نیاز به تعمیر و تجهیز دارد، از این رو با این شرایط این سالن از این پس جوابگوی برنامه‌ها و همایش‌ها نیست.
وی خاطرنشان کرد: با وجود این که فرهنگسرای خورموج مرکز ثقل فرهنگی شهر است و با آغاز اوقات فراغت باید پذیرای صدها تن از نوجوانان و جوانان باشد ولی غالب سیستم‌های خنک‌کننده آن خراب است و هنرمندان در تابستان که اهم فعالیت‌های آنها نیز در این فصل است مشکلات فراوانی دارند.
بهنام تصریح کرد: چنانچه در تخصیص اعتبارات تجدید نظر نشود در بخش فرهنگی به مشکل برمی‌خوریم و با توجه به رویکرد دولت که رویکردی فرهنگی است امیدواریم به بخش فرهنگ و هنر توجه بیشتری شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]