دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/٤/٢٥

 

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی

 

25 درصد کل معادن استان بوشهر در دشتی قرار دارد

اسماعیل مرحمتی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی در بخش معدن هم از لحاظ استخراج و هم از نظر تعداد معادن در جایگاه نخست استان بوشهر قرار دارد.
وی افزود: جایگاه شهرستان دشتی حکم می‌کند که بتوانیم از ظرفیتی که در شهرستان دشتی وجود دارد، استفاده کنیم زیرا تاکنون نتوانسته‌ایم به دلایل مختلف آنطور که باید استفاده کنیم.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر ادامه داد: از 160 معدن در استان بوشهر 46 فقره از این معادن در شهرستان دشتی است که در واقع 25 درصد از کل معادن استان را تشکیل می‌دهد و این خود یک رقم خیلی خوبی است.
مرحمتی افزود: نزدیک به یک میلیون تن مواد معدنی که شامل سنگ‌های ساختمانی و سنگ گچ است از معادن شهرستان دشتی استخراج می‌شود که طبق آمار 20 درصد از کل استخراج 5 میلیون تنی استان را به خود اختصاص داده است.
وی از کارگروه اشتغال و فرمانداری دشتی درخواست کرد که نگاه و توجه ویژه‌ای به معادن شهرستان دشتی شود زیرا می‌تواند ظرفیت خوبی برای اشتغال داشته باشد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر گفت: 42 فقره واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در شهرستان دشتی وجود دارد که 9 درصد صنعت در شهرستان تشکیل می‌دهد و از نظر اشتغال 568 نفر که سه درصد اشتغال صنعتی استان بوشهر را تشکیل می‌دهد که این رقم بسیار کمی است.
مرحمتی افزود: باید متقاضیان سرمایه‌گذاری را در شهرک‌های صنعتی به ویژه شهر خورموج که در حال احداث است، هدایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه طرح سیمان دشتی یکی از طرح‌های مهم منطقه است و ذهن همه مسئولان استانی و حتی مسئولان کشوری را به خود مشغول کرده است، افزود: متاسفانه هنوز ما در تسهیلات ریالی و طرح ‌مند دشتی موفق نشده‌ایم.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکثر دستگاه‌های کارخانه سیمان دشتی تهیه شده ولی همچنان به تسهیلات ریالی نیاز شدید است.
مرحمتی افزود: اگر تسهیلات ریالی کارخانه مند دشتی فراهم نشود ممکن است با شکست یکی دو ساله مواجه شود و خدای ناکرده این طرح عظیم عقب افتد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان بوشهر با اشاره به بحث اشتغال گفت: طرح‌های زیر 60 درصد پیشرفت فیزیکی که 25 فقره در شهرستان دشتی وجود دارد خیلی روی آنها حساب نمی‌کنیم، زیرا 825 نفر شغل ایجاد می‌کند.
وی ادامه داد: طرح‌های بالای 60 درصد هشت فقره است که 141 نفر شغل ایجاد می‌کند.

504 طرح اشتغالزایی در دشتی تصویب شد

 علی زارعی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دشتی اظهار داشت: تفاهمنامه منعقد شده بین دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری و صندوق مهر امام رضا(ع) در راستای اشتغال و توجه به مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است.
سرپرست فرمانداری دشتی افزود: دغدغه همه مسئولان خدمت‌گزار ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ایجاد فرصت‌های شغلی است.
وی اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین در سال 1388 شهرستان را مبلغ 54 میلیارد و 883 میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: 38 میلیارد و 33 میلیون ریال آن در اختیار بانک ملی است که 28 میلیارد و 525 میلیون ریال برای بخش صنعت و مبلغ 9 میلیارد و 508 میلیون ریال آن برای خدمات و مبلغ 16 میلیارد و 850 میلیون ریال نیز در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفته است.
زارعی به طرح‌های عمرانی در این شهرستان و اعتبارات این طرح‌ها اشاره کرد و افزود: سد باغان با اعتبار 17 میلیارد ریال، سد دشت پلنگ با اعتبار 10 میلیارد ریال، توسعه باغ‌ها 175میلیون ریال، آبخیزداری با اعتبار 5 میلیارد و 514 میلیون ریال، ایجاد زیرساخت‌های مجتمع دامپروری و بهبود، تغذیه و جایگاه دام با اعتبار 1 میلیارد و 813 میلیون ریال، افزایش تولید محصولات دام و طیور با اعتبار 1 میلیارد و 310 میلیون ریال، در زمینه زراعت 633 میلیون ریال، احیا و مرمت قنوات با اعتبار 1 میلیارد و 200 میلیون ریال، تکمیل زیربناهای شهرک صنعتی خورموج فازدوم و تکمیلی ناحیه صنعتی با اعتبار 4 میلیارد و 400 میلیون ریال، در بخش راه‌های شهرستان نیز مبلغ 29 میلیارد و 760 میلیون ریال و برای تکمیل اسکله لاور ساحلی در سال جاری مبلغ 17 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
سرپرست فرمانداری دشتی یادآورشد: از تیرماه سال گذشته تاکنون تعداد 37 جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در دشتی تشکیل شده است که طی این جلسات تعداد 614 فقره طرح از طرف دستگاه‌های اجرایی به دبیر خانه کارگروه تحویل که مورد بررسی قرار گرفته و تعداد 110 طرح به دلایل مختلفی اعم از عدم تطابق طرح با ضوابط بنگاه‌های زود بازده، داشتن بدهی معوقه از سوی متقاضی اجرای طرح به بانک‌های عامل، عدم تطابق طرح با شرایط منطقه و عدم توان اشتغالزایی لازم پذیرش نشده است.
وی ادامه داد: تعداد 504 فقره طرح با اعتبار 221 میلیارد و 217 میلیون ریال پذیرش و به بانک‌های عامل ارسال شده و با اشتغال‌زایی تعداد 1751 نفر و تثبیت شغلی برای 525 نفر به وجود آمده است.
سرپرست فرمانداری دشتی به مسائل و مشکلات در اجرای طرح‌های زودبازده پرداخت و لزوم اجرای مدیریت صحیح و پیگیری مناسب از سوی ارگان‌های ذیربط بوی‍ژه دستگاه‌های اجرایی بر روند اجرای طرح‌ها از زمان معرفی برای پرداخت تسهیلات تا به بهره‌برداری رسیدن طرح شد.
وی ادامه داد: ایجاد ضمانت لازم مبنی بر اینکه واحدهای گیرنده تسهیلات پس از دریافت یارانه نیز از مسیر اصلی و تعهدات منحرف نشوند.
زارعی بر دقت وپیگیری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با صلاحیت متقاضیان وداشتن سابقه در ارتباط با موضوع طرح و نیز دقت در معرفی طرح‌های مشابه برای جلوگیری از تضرر واحدهای موجود وعدم رکود بازار و لزوم تسریع در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی تاکید کرد.
وی تعداد 12 طرح مربوط به خرید مینی بوس وسواری از محل اعتبارات تخصصی در بانک ملی برای نوسازی مینی بوس‌های فرسوده وتعدادی که در سفر ریاست جمهور به استان مطرح کرده بودند با اعتبار 3 هزار و 219 میلیون ریال و دو طرح پرورش دام با اعتبار یک‌هزار و 328 میلیون ریال و یک طرح آزمایشگاه پاتوبیولوژی با اعتبار یک‌هزار و 120 میلیون ریال که در مجموع برای 28 نفر شغل ایجاد می‌شود.

 1175 نفر با قرارداد 5 ساله در دشتی مشغول به کارند

غلامرضا بستان معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهرد ر جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دشتی اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه شورایعالی اشتغال امسال یک میلیون و 100 هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: باید زیرساخت‌های این تعداد شغل را فراهم تا این مصوبه عملیاتی شود.
بستان افزود: در استان بوشهر تفاهمنامه بین دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و فرماندارن و اداره کل کار منعقد شده است.
معاون سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه‌ها مستقیم است و مربوط به نفت و گاز نمی‌شود زیرا وزارت نفت جدا از این تفاهمنامه‌ها باید به تعهدات خود عمل کند.
بستان گفت: تاکید جدی دولت دکتر احمدی‌نژاد توجه زیرساخت‌های لازم برای افزایش اشتغال در جامعه است.
معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر عنوان داشت: طرح‌هایی که در استان بوشهر راکد و نیمه‌فعال هستند با یک سرمایه در گردش می‌توانیم آنها را فعال کنیم.
وی گفت: نظارت مستمر بر طرح‌ها در سطح شهرستان، تشکیل مستمر جلسات کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و فعال کردن کمیته‌های تخصصی، حمایت لازم در جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی، تسریع در تکمیلی و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام، بهره‌گیری از ظرفیت کامل بنگاه‌های تولیدی و خدماتی، بهره‌برداری مجدد از حداقل 20 درصد بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی راکد موجود، تسریع در اجرای پروژه‌های دولتی که منجر به بستر‌سازی برای اشتغالزایی و رونق کسب و کار می‌شود، ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و همکاری با دستگاه‌های نظارتی ایجاد اشتغال از تعهدات فرمانداران است.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان دشتی در سال جاری، روان‌سازی در صدور مجوزات لازم متقاضیان و تسریع در تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام حوزه فعالیتی، بررسی و شناسایی پروژه‌های دولتی موثر در شکل‌گیری سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی، تلاش مستمر برای جذب سهمیه اعتباری از وزارتخانه مطبوع، هماهنگی و همکاری بانک‌های عامل برای تامین تسهیلات بنگاه‌های تولیدی و خدماتی نیز از تعهدات ادارات در این زمینه عنوان کرد.
بستان صیانت و نظارت برای تثبیت و ایجاد اشتغال پایدار، حمایت از سرمایه‌گذاران و معرفی طرح‌های اشتغالزایی در سطح استان، رسیدگی به مسائل و مشکلات منعکس شده توسط فرماندارن در کمیته‌های تخصصی، بازدید مستمر کمیته نظارت و بازرسان اداره کل برای تحقق ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده توسط دستگاه‌های اجرایی از تعهدات اداره کل کار و امور اجتماعی و دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر ذکر کرد.
معاون اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر نظارت مستمر و کامل بر روند تحقق اشتغال پیش‌بینی شده توسط دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها، هماهنگی و پیگیری تامین تسهیلات طرح‌ها و پروژه‌ها از طریق وزارتخانه‌ها و بانک‌های عامل، رسیدگی به مسائل و مشکلات ارسال شده توسط دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها و ارائه راهکارهای لازم در قالب کار‌گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری را نیز از تعهدات استانداری در این زمینه بیان کرد.
مسئول اداره کار شهرستان دشتی نیز اظهار داشت: طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال 1385 در این شهرستان 2 هزار و 754 نفر بیکار وجود داشته که از این تعداد هزار و 252 نفر در نقاط شهری و مابقی در نقاط روستایی بوده‌اند.
حسین خالقی افزود: در سال 1384 تعداد یک ‌هزار و 731 نفر جویای کار بوده‌اند که این رقم در سال 1388 به 963 نفر تقلیل یافته که این نشانگر سیر نزولی نرخ بیکاری است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد هزار و 175 نفر با قرارداد 5 ساله در این شهرستان مشغول به کار هستند
.
این مقام مسئول در پایان خواستار توجه وی‍ژه مسئولان در رفع معضل بیکاری در شهرستان دشتی شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤٢ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]